برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 4 از 7 اولیناولین ... 23456 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 از مجموع 68
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,517
    از این کاربر 90,637 بار در 4,566 پست سپاس گزاری شده

Silo:اسرار پناهگاهی در اعماق زمین,معرفی,بحث

Silo درام آخرالزمانی علمی-تخیلی می باشد که بر اساس مجموعه کتبی به همین نام به قلم هیو هاوی و به سفارش اپل تی وی پلاس تولیدشده است.گراهام یوست که دست اندرکار ساخت آثار شناخته شده ای همچون Justified و Band of Brothers بوده,سازنده و شورانر این سریال می باشد.ضمن آنکه ربکا فرگوسن علاوه بر ایفای نقش اصلی از مدیران اجرایی مجموعه می باشد.انتشار اپیزودهای فصل اول این اثر در ده قسمت از پنجم ماه می 2023 (جمعه 15 اردیبهشت 1402)آغاز می شود.+++

خلاصه داستان:
    داستان سریال درباره آخرین ده هزار انسان باقیمانده کره زمین می باشد.مردمی که جهت حفاظت از خود دربرابر دنیای آلوده و خطرناک بیرون مجبور به زندگی در یک پناهگاه زیرزمینی(سیلو) شده اند.با این حال هیچ کس نمی داند که در چه زمانی و به چه علت این پناهگاه ساخته شده است.تمام افرادی هم که قصد پی بردن به رازهای این مکان را داشته اند جان خود را از دست داده اند.در این میان مهندسی به نام ژولیت در تلاش برای پی بردن به راز قتل یکی از نزدیکانش می باشد.با این حال پای او به طور ناخواسته به اسراری باز می شود که پرده از دروغ های بزرگی برداشته و حقایق بهت آوری را برایش آشکار می کند.++

بازیگران:

Rebecca Ferguson
    در نقشJuliette

David Oyelowo
    در نقشHolston

Lonnie R. Lynn
    در نقشSims

Tim Robbins
    در نقشBernard

Rashida Jones
    در نقشAllison

Iain Glen
    در نقشPete
    تریلر رسمی سریال:
    I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,708
    از این کاربر 19,978 بار در 1,359 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Silo:اسرار پناهگاهی در اعماق زمین,معرفی,بحث

نقل قول نوشته اصلی توسط alimori نمایش پست ها
    شما که کتاب رو خوندید ، فصل اول داستان کتاب اول رو در برمیگیره و فصل های بعد میره سراغ کتب بعدی ؟
    کتاب Wool پنج بخش داستانی داره
    1. Holston
    2. Proper Gauge
    3. Casting off
    4. The Unraveling
    5. The Stranded

یه بخش سوال و جواب با نویسنده که دو صفحه ست و یه موخره دو صفحه ای/ مقدار پیشروی داستان احتمالا تا پایان بخش 3 و مقداری از بخش 4 باشه. هر بخش چندین فصل جداگونه داره واسه همین میگم مقداری از بخش 4

3. 12 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

i am danger
    سپاس
    72
    از این کاربر 2,335 بار در 189 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط wlh نمایش پست ها
    کتاب Wool پنج بخش داستانی داره
    1. Holston
    2. Proper Gauge
    3. Casting off
    4. The Unraveling
    5. The Stranded

یه بخش سوال و جواب با نویسنده که دو صفحه ست و یه موخره دو صفحه ای/ مقدار پیشروی داستان احتمالا تا پایان بخش 3 و مقداری از بخش 4 باشه. هر بخش چندین فصل جداگونه داره واسه همین میگم مقداری از بخش 4
    من یه حس فیلم های maze runner یا همون دونده مارپیچ از این سریال میگیرم. قسمت اول فیلم ها از مجموع سه تا فیلم ، معما فقط اون مارپیچ و اون اتفاقات همون بخش کوچیک بود که دقیقا مثل این سریال هیچ کس چیزی یادش نبود که چرا اینجان . بعد که فرار کردن از مارپیچ اصن دنیای فیلم و داستانش از مارپیچ و اینا خارج شد و رفت توی یه دنیای پسا آخرالزمانی و ... نمیدونم خیلی شباهت بین شون هست و حس میکنم این سریال هم از داستان های داخل سیلو بره به جاهای دیگه و داستان های بزرگتر .

5. 11 کاربرِ زیر از alimori بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    14,708

من یه حس فیلم های maze runner یا همون دونده مارپیچ از این سریال میگیرم. قسمت اول فیلم ها از مجموع سه تا فیلم ، معما فقط اون مارپیچ و اون اتفاقات همون بخش کوچیک بود که دقیقا مثل این سریال هیچ کس چیزی یادش نبود که چرا اینجان . بعد که فرار کردن از مارپیچ اصن دنیای فیلم و داستانش از مارپیچ و اینا خارج شد و رفت توی یه دنیای پسا آخرالزمانی و ... نمیدونم خیلی شباهت بین شون هست و حس میکنم این سریال هم از داستان های داخل سیلو بره به جاهای دیگه و داستان های بزرگتر .
    دقیقا چیز زیادی از میزرانر یادم نیست /اون اوایل که تیزر و ابتدای سریال رو میدیدم بیشتر شبیه به Snowpiercer بود رفته رفته با پیشرفت توی خوندن کتاب باید بگم دنیای سایلو توی کتاب های بعدی خیلی گسترده تر میشه ( Shift، ِDust و چند تا داستان کوتاه و Wool: The Graphic Novel) و آرک ها بسیار واگرا میشن و بالاخره توی همون کتاب آخر به پایان میرسن. از لحاظ شباهت هم میشه گفت مخلوطی از چیزایی هست که تا حالا دیدیدم توی بستر واقعی تر. نویسنده ش کلا خیلی سعی کرده همه چیز منطقی و قابل اثبات باشه و اگه آخرالزمانی هست یه آخرالزمانی منطقی باشه/ اینکه چقدر تونسته رو دیگه خود مخاطب ها باید بگن...

7. 11 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    25,372
    از این کاربر 20,379 بار در 1,374 پست سپاس گزاری شده

مشاهده محتوا اسپویلر
    اون جایی که اون پیرزنه از سیمز پرسید فکر میکنید پیروز میشید سیمز جواب داد مجبوریم.
    من یه چیزی رو درست متوجه نمیشم و یه جورایی به تناقض رسیدم، اگر از دوستان کسی جواب رو میدونه بیاد شفاف‌سازی کنه از این گمراهی دربیام:
    مشاهده محتوا اسپویلر
    چیزی که من تا به این جای کار برداشت کردم اینه که حتی سیمز و برنارد هم از یه چیزی میترسن! یعنی اونا هم بالادستی دارن که احتمالأ نظارت و کنترلشون میکنه. از طرف دیگه سیمز و برنارد مردم درون سایلو رو فریب میدن و میخوان اونا گمراه بمونن! این رو درست متوجه نمیشم... اینکه چه سودی میبرن از گمراهی مردم؟ انگار خودشون هم قربانی هستن و شاید مجبورن جلوی فهمیدن و شورش مردم رو بگیرن. فرض کنیم اینا جلوی شورش مردم رو نگیرن، چه اتفاقی میفته؟ اتفاقی که میفته اینه که مردم شاید همه شون بخوان که برن بیرون. درسته؟ خب حرف من اینه که اگه اینا میخوان از بیرون رفتن مردم جلوگیری کنن چرا خودشون به زور میخوان افرادی مثل جولیت و ... رو بندازن بیرون؟!
    Can't find yourself. Lost in your lies

9. 11 کاربرِ زیر از peyman_eun بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,032
    از این کاربر 1,300 بار در 156 پست سپاس گزاری شده

مشاهده محتوا اسپویلر
    میگن که شل بدی سفت می خوری همینه...اگه صحبت در مورد بیرون رفتن عواقبی نداشته باشه سوالای بعدی مطرح میشه و مهار و افسار کنترل از دستشون در میره...با بیرون فرستادن و اعمال عواقب صحبت در مورد بیرون رفتن می خوان همیشه این ترس رو تو دل ملت زنده نگه دارن...البته این برداشت منه و ممکنه پس پرده چیز دیگه ای باشه

11. 8 کاربرِ زیر از eric بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    25,372
    از این کاربر 20,379 بار در 1,374 پست سپاس گزاری شده

قبل از اینکه اپیزود نهم رو ببینم یه نکته رو بگم:

مشاهده محتوا اسپویلر
    آخر اپیزود هشتم جولیت خودش رو پرت میکنه پایین. به نظرم میفته توی آب! همون آب عمیقی که حتی با طناب میترسید بپره داخلش. ولشه اگه این متن رو میخونی نمیدونم در این مورد توی رمان چیزی نوشته شده یا نه. حدس دومم اینه که کف آب باید یه دری باشه که بخوره به یک تونل زیرزمینی که احتمالا سریال یه سری حقایق رو هم اونجا افشا کنه.
    هنوز نفهمیدم برا چی اینهمه آب کف سیلو هست؟!

فکر میکنم توی همین قسمت نهم جواب این سوالاتم مشخص بشه

ویرایش: حدس اول که اشتباه بود. احساس کردم آخر اپیزود نهم، کارگردان میخواست مخاطب رو گول بزنه که همچنان در گمراهی بمونیم. به نظرم اپیزود نهم چندان جالب نبود و یه جورایی دیگه همه نگاه ها به اپیزود آخره...
    مشاهده محتوا اسپویلر
    تنها نکته اپیزود نهم تاکید سریال روی عدد ۱۸ بود. حتی برنارد هم به نظر میمود یه دستگاه آلرت داشت که روش عدد ۱۸ نوشته شده بود که شاید به این معنی باشه که برنارد مسئول سیلوی شماره ۱۸ هست. اون هارد دیسک هم کد ۱۸ داشته که همه اینها میتونه به این معنی باشه که اینها توی سیلوی شماره ۱۸ هستن؟! پس احتمالا کلی سیلوی دیگر هم وجود داشته باشه. اگه اینطور باشه کنترل این سیلوها به دست کیه و هدف اونها چیه؟
    Can't find yourself. Lost in your lies

13. 13 کاربرِ زیر از peyman_eun بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    14,708

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman_eun نمایش پست ها
    قبل از اینکه اپیزود نهم رو ببینم یه نکته رو بگم:

مشاهده محتوا اسپویلر
    آخر اپیزود هشتم جولیت خودش رو پرت میکنه پایین. به نظرم میفته توی آب! همون آب عمیقی که حتی با طناب میترسید بپره داخلش. ولشه اگه این متن رو میخونی نمیدونم در این مورد توی رمان چیزی نوشته شده یا نه. حدس دومم اینه که کف آب باید یه دری باشه که بخوره به یک تونل زیرزمینی که احتمالا سریال یه سری حقایق رو هم اونجا افشا کنه.
    هنوز نفهمیدم برا چی اینهمه آب کف سیلو هست؟!

فکر میکنم توی همین قسمت نهم جواب این سوالاتم مشخص بشه

ویرایش: حدس اول که اشتباه بود. احساس کردم آخر اپیزود نهم، کارگردان میخواست مخاطب رو گول بزنه که همچنان در گمراهی بمونیم. به نظرم اپیزود نهم چندان جالب نبود و یه جورایی دیگه همه نگاه ها به اپیزود آخره...
    مشاهده محتوا اسپویلر
    تنها نکته اپیزود نهم تاکید سریال روی عدد ۱۸ بود. حتی برنارد هم به نظر میمود یه دستگاه آلرت داشت که روش عدد ۱۸ نوشته شده بود که شاید به این معنی باشه که برنارد مسئول سیلوی شماره ۱۸ هست. اون هارد دیسک هم کد ۱۸ داشته که همه اینها میتونه به این معنی باشه که اینها توی سیلوی شماره ۱۸ هستن؟! پس احتمالا کلی سیلوی دیگر هم وجود داشته باشه. اگه اینطور باشه کنترل این سیلوها به دست کیه و هدف اونها چیه؟
    فکر کنم کم کم داری به نتایجی میرسی که باید بفرستیمت کلینینگ

اما یه چیزی که دوست نداشتم شروعش کنم و قبلا هم اخطاری به خودم داده بودم که ممکنه تاپیک رو به بیراهه ببره، اینه که پکت چجوری بیلینگز رو تحت تاثیر قرار میده که حاضره بهترین تصویری که توی عمرش دیده رو نابود کنه، اینکه خودش رو مستحق دیدن اون تصویر نمیدونه یا دیگران رو؟ زن سیمز با اینکه آدم بدی نیست ولی میبینید چجوری تحت تاثیر کنترل کلی سیلو قرار میگیره که حاضره چشمش رو بر روی هر آلترناتیوی به غیر از اونچه در سر خودش و سیمز هست ببنده؟ اگه نوشته اصلی که کتاب هست رو بخونید به منتهای این راهی که داستان داره میره بهتر پی میبرید اینکه توهم یا دسترسی به بخشی از یه حقیقت چجوری میتونه تک تک لحظات زندگی همه ی افراد رو تغییر بده...

15. 11 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    14,708

طی بحثی که با پیمان داشتیم دلم نیومد بخشیش که احساس میکنم مفیده رو براتون به اشتراک نذارم تا اگه دوستی علاقه ای بیش از حد به مجموعه سیلو داشت بدونه از کجا باید پاسخی به سوالاتش پیدا کنه:

1- منبع اصلی که خود کتاب ها هستند
    با این روشی که اینجا گفتم کتاب های زیر رو میتونید بشنوید.
    Wool-Omnibus-Edition
    Shift---Omnibus-01-03
    Dust
    2- سایت نویسنده و پیج معرفی سری سیلو
    چندین قسمت داره که من خودم این قسمت رو بیشتر می پسندم هم پادکست داره هم یوتیوب داره هم کامنت های زیبایی داره که نویسنده توی بخش کامنت ها تا قبل از 2018 خیلی اکتیو بوده.

مثلا یکی از کامنت هاش اشاره به ایده ساختمان سیلو و ریشه ی اون داره.
    3- ویکی هم خلاصه ی خوبی داره

خلاصه که امیدوارم کمکی کرده باشم شرمنده که اینقدر شلوغ کاری میکنیم توی این تاپیک

17. 12 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

In God We Trust
    سپاس
    2,520
    از این کاربر 6,609 بار در 633 پست سپاس گزاری شده

وقتی خبر ساخت سریال سیلو منتشر شد. و همکاری استدیو AMc و Hugh Howey و Graham Yost در میون اومد حدس میزدم این سریال

پروژه قویی باشه اما نه اینقدر قوی .

قسمت 1-3

کارگردان(3 قسمت اول):Morten Tyldum

با توجه به نقد هایی که شنیده بودم 20 دقیقه اول خورد تو ذوقم ، شروع سریال با نریشن بود که خیلی جذاب نیست
    کاراکتر کاپیتان و شهردار پخته و به اندازه کافی قابل باور نبود. اما 20 دقیقه آخر ورق برگشت ،پایان بندی در این سه اپیزود
    عالیه ،فضا سازی و اتمسفر شبهه کمونیستی دیکتاتوری سریال بخوبی درومده ، تعلیق سریال کمه اما متناسب با قصه است
    عیار سریال در اپیزود سوم با رفت و برگشت های به گذشته چند پله بالا رفت ، کشش داستانی سریال با گره هایی که ایجاد
    میکنن با تجربه بودن تیم نویسندگی ثابت میکنه.

7/10
    J.J. Abrams
    Lost-Cloverfield-10 Cloverfield Lane-Super 8

19. 11 کاربرِ زیر از hamed224 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

In God We Trust
    سپاس
    2,520
    از این کاربر 6,609 بار در 633 پست سپاس گزاری شده

4-5.David Semel
    6-7 Bertie
    8-Adam Bernstein
    9-David Semel
    این رویه که چند کارگردان برای یک فصل سریال استخدام میکنن دلیلشو نمیفهمم ، اما خوشبختانه
    در این سریال برخلاف TLu تاثیر منفی نداشته.

برخلاف سریال 1899 لحظات پرت در این سریال خیلی کمه ,و شخصیت پردازی حرفه ایی تر و چفت بست خوب فیلم نامه و خماری که درپایان
    هر اپیزود به بیننده میده برگ برنده سریاله ، و در مقایسه با 1899 جلوه های ویژه طبیعی تر و باور پذیرتره ، اینکه بعد از 9 قسمت نمیدونیم
    اصل قصه از چه قراره سیلو چیه و اصلا این آدما چکار میخوان بکنن ،حتی همه اطلاعاتی که به بیننده داده میشه حقیقته یا اینم یه بازی طراحی
    شده است ، حسی شبیه به فصل 3 و 4 لاست رو تداعی میکنه. تنها مسئله ایی که احتمال میره سریال افت کنه بعد از باز شدن گره اصلی
    داستان، تیم نویسندگی چه برگی رو میتونن رو کنن که همچنان جذابیت سریال حفظ بشه. نوع پروداکشن کار به کارهای شبکه AMC
    شبیه احتمال اینکه مثل TWD در فصل دوم به فنا بره زیاده.ولی ازو اونجایی که اپل تی وی پخش کننده اش هست .برای فصل دوم کمی امیدوار کننده است.
    J.J. Abrams
    Lost-Cloverfield-10 Cloverfield Lane-Super 8

21. 8 کاربرِ زیر از hamed224 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 4 از 7 اولیناولین ... 23456 ... آخرینآخرین