برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 7 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 68
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,515
    از این کاربر 90,625 بار در 4,565 پست سپاس گزاری شده

Silo:اسرار پناهگاهی در اعماق زمین,معرفی,بحث

Silo درام آخرالزمانی علمی-تخیلی می باشد که بر اساس مجموعه کتبی به همین نام به قلم هیو هاوی و به سفارش اپل تی وی پلاس تولیدشده است.گراهام یوست که دست اندرکار ساخت آثار شناخته شده ای همچون Justified و Band of Brothers بوده,سازنده و شورانر این سریال می باشد.ضمن آنکه ربکا فرگوسن علاوه بر ایفای نقش اصلی از مدیران اجرایی مجموعه می باشد.انتشار اپیزودهای فصل اول این اثر در ده قسمت از پنجم ماه می 2023 (جمعه 15 اردیبهشت 1402)آغاز می شود.+++

خلاصه داستان:
    داستان سریال درباره آخرین ده هزار انسان باقیمانده کره زمین می باشد.مردمی که جهت حفاظت از خود دربرابر دنیای آلوده و خطرناک بیرون مجبور به زندگی در یک پناهگاه زیرزمینی(سیلو) شده اند.با این حال هیچ کس نمی داند که در چه زمانی و به چه علت این پناهگاه ساخته شده است.تمام افرادی هم که قصد پی بردن به رازهای این مکان را داشته اند جان خود را از دست داده اند.در این میان مهندسی به نام ژولیت در تلاش برای پی بردن به راز قتل یکی از نزدیکانش می باشد.با این حال پای او به طور ناخواسته به اسراری باز می شود که پرده از دروغ های بزرگی برداشته و حقایق بهت آوری را برایش آشکار می کند.++

بازیگران:

Rebecca Ferguson
    در نقشJuliette

David Oyelowo
    در نقشHolston

Lonnie R. Lynn
    در نقشSims

Tim Robbins
    در نقشBernard

Rashida Jones
    در نقشAllison

Iain Glen
    در نقشPete
    تریلر رسمی سریال:
    I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,706
    از این کاربر 19,978 بار در 1,359 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Silo:اسرار پناهگاهی در اعماق زمین,معرفی,بحث

اپیزود اول

بذار بشمارم چند تا پایلوت دیدم تا اینجا، TLoU، White House Plumbers، Love and Death، A Small Light، Luky Hank اینا لیست شونه به غیر از دو تا انیمه ای که از هیچکدومشون خوشم نیومد، تقریبا میتونم بگم بهترین پایلوت همین سایلو بود یعنی یه رتبه بندی بخوام بزنم این شکلیه (کمدی دوست ندارم وگرنه وایت هوس میتونست سوم باشه یا چهارم)
    سایلو - لست-لاکی هنک- لاو اند دث - اسمال لایت- وایت هوس پلامرز

کارگردان اپیزود اول کارش خیلی درسته / داستان هم معلومه پتانسیل بالایی داره هر چند میتونه تکراری بشه ولی اپیزود اول خیلی درگیرکننده بود. موزیک هم خوبه تونسته اون حسی که نیازه رو منتقل کنه. ولی به نظرم تهش بریم سمت همون داستان...
    شدیدا توصیه میشه فعلا البته

سپاس
    13,070
    از این کاربر 2,250 بار در 162 پست سپاس گزاری شده

من هم دو قسمت اول را دیدم
    کلا اینجور سریال های مرموز را دوست دارم
    فعلا از سیلو اطلاعاتی بهمون داد ولی هیجان خاصی نداشت
    برای من سریال معمولی هست تا اینجا مگر اینکه خیلی خاص بشه
    قسمت های بعدی هم میبینم و تا اینجا نمیشه قضاوتش کرد
    فعلا امتیاز ۷ میگیره

4. 19 کاربرِ زیر از pejmanmm بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I Am Jerusalem
    سپاس
    8,516
    از این کاربر 11,143 بار در 879 پست سپاس گزاری شده

قسمت اول یکی از بهترین پایلوت های چن وقت اخیر بود اما قسمت دوم خیلی زود نشون داد چندان دست پری نداره داستان. زوده واسه قضاوت ولی حداقل اینه بعد از مدت ها یه سریال با پخش میبینم

6. 16 کاربرِ زیر از Alex Vause بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,706
    از این کاربر 19,978 بار در 1,359 پست سپاس گزاری شده

بر خلاف شما دو تا من امیدم به سریال از اون قسمت اول هم بیشتر شد. اگه کتابش رو بخونید به نظرم کمک قابل توجهی بهتون میکنه که درک کنید چی میخواد. کتاب اول اسمش Wool هست شامل ۵ بخشه. بخش اول داستان holston رو بیان میکنه که کم و بیش همینی هست که توی دو تا اپیزود اول تماشا کردید البته یه خرده جزئیات توی بخش داستان آلیسون متفاوته ولی نه اونقدرا که صدمه بزنه به کلیت داستان/ ۴۰ صفحه اول رو شامل میشه. چیزی که نگرانم میکنه اما بخش دومه Proper Gauge یه خرده طولانیه و مقدمه چینی میکنه برای بخش سوم، احتمالا دو سه قسمت آینده راجع به همین بخش باشه مگه اینکه بخوان روایت رو از اینی که هست پیچیده تر کنند. الان بخش سومم و میشه گفت هیجان اصلی از همینجا شروع میشه... در مورد کتاب های میتونید نقدهای یوتیوب رو ببینید تقریبا بیشترشون مثبت بوده و کمتر کسی تونسته ایرادی به کتاب اول بگیره پس اگه همین روند دو قسمت ابتدایی در وفادار موندن به روایت کتاب ها حفظ بشه فکر کنم یکی از سریال های خوب امسال باشه

درباره اپیزود دوم

به نظرم بخش راز بیرون سیلو و اینکه چه اتفاقی برای اونایی که بیرون رفتند، افتاده بمونه برای فصول بعدی، که طبق کتاب های دوم و سومند ولی این فصل اول باید تماما به داستان های داخل سیلو و افشا کردن رازهای سیلو بپردازه/ یه چیزی که خیلی اذیتم میکنه اینه دوباره یکی بیاد بگه اینا که همه چی دارند پس آسانسورشون کو؟ اونوقته که با سر برم تو مانیتور / اما داستان سیلو مگه چقدر کشش داره؟ پس قطعا باید منتظر اتفاقات جالبی باشیم ...

8. 19 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    25,372
    از این کاربر 20,379 بار در 1,374 پست سپاس گزاری شده

منم فعلأ دو قسمتی که پخش شده رو دیدم و باید بگم که سریالش رو خیلی دوست دارم. این سریال من رو یاد فیلم 10Cloverfield Lane میاندازه و به همون اندازه مرموز و هیجان انگیز هست. تم معمایی داستان، استوری لاین‌های متعدد و فضای سایلو رو خیلی پسندیدم و به نظرم کارگردان این کاره‌ست! دقیقأ میدونه چطور مخاطب رو غافلگیر کنه و همینطور چطور پیچش‌های داستانی رو روایت کنه. سریالش بی‌نقص نیست ولی فعلأ حد انتظارات من رو به خوبی برآورده کرده و بی‌صبرانه منتظر اپیزودهای بعدی هستم. بازیگرا چقدر خوبن خصوصأ همین ربکا فرگوسن که پرفکت بازی میکنه (بازیگر نقش جولیت که انگار محوری‌ترین نقش سریال رو ایفا میکنه).

به نظرم سریال باید در اپیزودهای بعدی بیشتر روی طبقات مختلف سایلو مانور بده. اینجور که به نظر میرسه هر یک از طبقات سایلو مختص قشر خاصی هست. یه جورایی به نظر میاد سایلو نماد یک جامعه تفکیک شده با اقشار مختلف هست (کلانتر، مکانیک و ...) که در ظاهر، همگی یک هدف بزرگ مشترک دارن و اونم چیزی نیست جز بقا و زنده ماندن! اما نکته اینجاست که به نظر میرسه این مردم گذشته خودشون رو فراموش کردن! و به نظر میرسه ذهن این مردم داره کنترل میشه (فعلأ حدس بهتری ندارم).

در سریال وقایع مشابهی از دید چندین کاراکتر مختلف روایت میشه و به تدریج قراره حقیقت آشکار بشه. چیزی که ظاهر نشون میده و احتمال زیاد واقعیت نداشته باشه اینه که سایلو برای این ساخته شده که زندگی در بیرون سایلو امکان پذیر نیست. اما واقعیت اینکه چه کسانی و با چه هدفی سایلو رو ساختن هنوز مشخص نیست.

تا اینجای کار سریال خوبی بوده و من دیدنش رو به شدت پیشنهاد میکنم.
    Can't find yourself. Lost in your lies

10. 19 کاربرِ زیر از peyman_eun بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    110
    از این کاربر 147 بار در 28 پست سپاس گزاری شده

سریاله مرموز و خوبیه ولی فکر کنم مثله 1899 کنسل بشه

12. 9 کاربرِ زیر از shayax بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

معجزه به دون آرزو اتفاق نمی افته
    سپاس
    1,414
    از این کاربر 2,518 بار در 349 پست سپاس گزاری شده

این دو قسمت که خیلی خوب بود من خوشم اومد امیدوارم روند داستان کند نشه و همین جوری ادامه پیدا کنه
    10 قسمت داره و جمعه ها پخش میشه
    ارزشش داره حتما نگاه میکنم
    ای کاش بعد از پایان فصل اول باهاش اشنا شده بودم یه دفعه همه قسمت ها رو میدیدم
    انتظار کشیدن برای سریال های جذاب سخته
    مگر من ! من میشوم بی ت و

14. 15 کاربرِ زیر از Daisy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    25,372
    از این کاربر 20,379 بار در 1,374 پست سپاس گزاری شده

آخر قسمت سوم کلیف هنگر جذابی داشتیم. بازم روی حرفای قبلیم تاکید میکنم که سریالش کارگردان خوبی داره. کلا هیجان این قسمت خوب بود ولی چند تا نکته مهم هم داشت.
    نکته مهم اول این بود که زمانی که ژنراتورها خاموش شدن یک لحظه (در عرض یک ثانیه) فضای بیرون سرسبز نشون داده شد! نمیدونم شما هم دقت کردید یا نه. من تعجب کردم که چرا مردم اون طبقات که این صحنه رو دیدن چیزی در این مورد نگفتن! یعنی یکی از ابزارهایی که دست اندرکاران محترم برای فریب این مردم تدارک دیدن با همین برق، انرژیش تامین میشه.
    نکته دوم‌ در کلیف هنگر سنگین این قسمت بود:
    مشاهده محتوا اسپویلر
    ببینید همه اینهایی که خودکشی کردن با یه حقیقتی روبرو شدن که اینقدر ترسناک بوده که ترجیح دادن خودکشی کنن. البته سریال داره بیننده رو وادار به شک میکنه که آیا جورج هم خودکشی کرده بوده یا نه (به نظر میرسه یه عده این بلا رو سرش آورده باشن). حتی اینکه روث خودکشی کرده یا توسط موجودات ماورایی کشته شده باشه هم به طور قطعی مشخص نشده (ولی به نظر میرسه خودکشی کرده).
    خیلی دوست دارم بدونم که کلانتر قبلی چرا وقتی رفت بیرون کلاه ماسک دار محافظش رو درآورد. این یک نشونه جدید بود که شاید فقط جولیت دلیلش رو میدونه.
    Can't find yourself. Lost in your lies

16. 15 کاربرِ زیر از peyman_eun بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    46
    از این کاربر 155 بار در 23 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman_eun نمایش پست ها
    آخر قسمت سوم کلیف هنگر جذابی داشتیم. بازم روی حرفای قبلیم تاکید میکنم که سریالش کارگردان خوبی داره. کلا هیجان این قسمت خوب بود ولی چند تا نکته مهم هم داشت.
    نکته مهم اول این بود که زمانی که ژنراتورها خاموش شدن یک لحظه (در عرض یک ثانیه) فضای بیرون سرسبز نشون داده شد! نمیدونم شما هم دقت کردید یا نه. من تعجب کردم که چرا مردم اون طبقات که این صحنه رو دیدن چیزی در این مورد نگفتن! یعنی یکی از ابزارهایی که دست اندرکاران محترم برای فریب این مردم تدارک دیدن با همین برق، انرژیش تامین میشه.
    نکته دوم‌ در کلیف هنگر سنگین این قسمت بود:
    مشاهده محتوا اسپویلر
    ببینید همه اینهایی که خودکشی کردن با یه حقیقتی روبرو شدن که اینقدر ترسناک بوده که ترجیح دادن خودکشی کنن. البته سریال داره بیننده رو وادار به شک میکنه که آیا جورج هم خودکشی کرده بوده یا نه (به نظر میرسه یه عده این بلا رو سرش آورده باشن). حتی اینکه روث خودکشی کرده یا توسط موجودات ماورایی کشته شده باشه هم به طور قطعی مشخص نشده (ولی به نظر میرسه خودکشی کرده).
    خیلی دوست دارم بدونم که کلانتر قبلی چرا وقتی رفت بیرون کلاه ماسک دار محافظش رو درآورد. این یک نشونه جدید بود که شاید فقط جولیت دلیلش رو میدونه.
    نظرت در مورد کارگردانی خوبش تایید میکنم. چقدر همه عناصر خوب چیده شده بودند ک تعمیر یک ژنراتور اینقدر میتونست هیجان انگیز باشه.

مشاهده محتوا اسپویلر
    در مورد یک ثانیه نشون دادن فضا واقعی بیرون، برای من تعجب برانگیز نبود واکنش مردم، اما حس کردم یکی از افراد که دوربین دوبار اونو نشون میده یه تعجب ریزی کرد. اما فکر میکنم واسه افرادی که در اون وضعیت و شرایط با اون دستگاه نظارتی و حکومتی بیشتر از 1 ثانیه نیازه تا قانع بشن باورهاشون ک یک عمر باهاش زندگی کردن غلط بوده. مرگ جورج جوری به نمایش گذاشته شد که انگار سو قصدی بهش صورت گرفته و مرگ شهردار خیلی حالت خودکشی گونه ایی داشت به نظرم، و این دو مرگ با توجه به صحبت شما که شاید از حقیقتی آگاه شدن؛ یک شک رو در من مخاطب ایجاد کرده که چه اتفاقاتی در آینده در انتظار ماست.

18. 11 کاربرِ زیر از imorteza بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 7 123 ... آخرینآخرین