برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 22
    شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,707
    از این کاربر 19,978 بار در 1,359 پست سپاس گزاری شده

From | بحث و تبادل نظر کلی

در این تاپیک می‌توانید پیرامون مجموعه FROM که از بیست فوریه 2022 از اپیکس (MgM) منتشر شده است بحث و گفتگو کنید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

2. 19 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    13,070
    از این کاربر 2,250 بار در 162 پست سپاس گزاری شده

امروز فصل دوم سریال From شروع شد
    فصل اولش برام جذاب بود و ترسناک
    فصل دوم هم خیلی خوب شروع شد و داستان هرچی جلوتر میره عجیب تر میشه
    بازیگران و کارگردانی و جلوه های ویژه هم خوب و با کیفیته
    کسانی که سریال ترسناک و رازالود دوست دارن حتما ببینن

4. 23 کاربرِ زیر از pejmanmm بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,032
    از این کاربر 1,300 بار در 156 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط pejmanmm نمایش پست ها
    امروز فصل دوم سریال From شروع شد
    فصل اولش برام جذاب بود و ترسناک
    فصل دوم هم خیلی خوب شروع شد و داستان هرچی جلوتر میره عجیب تر میشه
    بازیگران و کارگردانی و جلوه های ویژه هم خوب و با کیفیته
    کسانی که سریال ترسناک و رازالود دوست دارن حتما ببینن
    .بنظرم سریال خوبیه و کلی موضوعات و معماهای جالبی داره برای بحث و بررسی...اینکه شبیه لاست هست یا نه اگرم هست از چه جنبه هایی می تونه شبیهش باشه؛ شباهت احتمالیش با اپیزود آخر فصل دوم آلیس در سرزمین مرزی و عالم برزخ و تقلا جهت بقا و نظریه های پساآخر الزمانی میرا تو اپیزود آخر که در قالب طنز مطرح کرد و تفاوت دیدگاه و عمق سینمای ژاپن تو به تصویر کشیدن این نظریه ها و تفاوتش با سینمای هالیوود و و و...

6. 17 کاربرِ زیر از eric بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,584
    از این کاربر 1,738 بار در 127 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : From | بحث و تبادل نظر کلی

من فصل اول و دوم رو باهم نگاه کردم.
    فصل اول هرجوری شده کج دار و مریز داستانشو تعریف میکنه و با تمام مشکلاتش سعی داشت بهش عمق بده که تا حدی هم موفق بود و میتونست یکم کنجکاوی بیننده برای ادامه داستان رو ایجاد کنه.
    ولی فصل دوم انگار تیر خلاص بود، داستان پردازیشو متوقف کرد و یه اتوبوس آدم بی ربط رو ریخت تو داستان بدون اینکه سعی کنه یه سرنخ به مخاطبش بده.
    نمیدونم چرا تصمیم گرفتن بار سریال رو به دوش کارکترهاشون و مخصوصا فرعی ها بندازن، بازیگرهایی که اونقدر خوب نیستن تا این بار رو به دوش بکشن، واقعا چرا بخش قابل توجهی از هر اپیزود به کریستی و پارتنرش اختصاص داده شده؟
    دیالوگ ها کلیشه ای و خیلی زرد شده، شاید بیش از هزار بار دیالوگ «تقصیر تو نیست» تکرار شده، سارا یه میلیون بار تاحالا با دیالوگ تکراری از خودش دفاع میکنه، بقیه هم که فقط دارن به صورت مصنوعی داد و بیداد میکنن. این پسره هم که مثل استاد لاک پشت های نینجا یه چوب دستش گرفته و داره جملات خردمندانه میگه. کاش این عصارو لااقل ازش میگرفتن.
    هیولاها و بخش ترسناک این فصل رو هم که هیچی نگم بهتره.
    خلاصه که فصل دوم یه آشفته بازاره که داستان پیشرفتی نمیکنه که خیلی از قوانین فصل ۱ رو نقض کرده و بیشتر وارد حوزه توهم و .. شده و به نظر میرسه فقط ساخته شده که به هر قیمتی به فصل سوم برسه.

به کجاها برد این امید ما را...؟

8. 15 کاربرِ زیر از Izavel بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

i am danger
    سپاس
    72
    از این کاربر 2,335 بار در 189 پست سپاس گزاری شده

خب توی تاپیک سیلو بود فک کنم گفتم که این سریال فصل یک نسبتا خوبی رو پشت سر گذاشت و یه سری فن واسه خودش جمع کرد. بیننده هاشم زیاده نسبتا حتی توی کشور خودمون. خوبی فصل یک این بود که من به شخصه کارهایی که شخصیت ها میکردن رو درک میکردم. هر کسی توی حوزه ای که تخصص داشت به دنبال جواب بود و من خودم هم اگه توی این وضع بودم همین کارها رو میکردم. یکی میرفت توی جنگل ببینه تهش چیه. یکی مهندس بود یه برج مخابراتی میساخت تا شاید با یکی ارتباط بگیره. یکی زمین رو میکند ببینه این سیم های برق به کجا میرسه و ... این باعث میشد من مخاطب هم کنجکاوانه دنبال کنم که ببینم مثلا سیمه تهش به کجا میرسه.
    میرسیم به فصل دو که انگار یه دفعه همه یادشون رفت چیکار داشتن میکردن. 9 قسمت از فصل دو گذشته و یک قسمت دیگه تمومه. الان بخوام بگم چی یادمه از این 9 قسمت یکیش
    مشاهده محتوا اسپویلر
    اون یارو که بوید تو جنگل دید غل و زنجیر بود و خونش رو ریخت روی بوید و یکی هم اون هیولایی که کشتن

میتونم بگم نود درصد این فصل اتلاف وقت و آب بندی بوده بدون اغراق. انگار نویسنده به زور سریال رو داره کش میده واسه فصل بعدی. یه سرنخی پیدا میشه ما هم امیدوار به گرفتن جواب و پیشبرد داستان ، یه دفعه به کل بی خیال میشن میرن دنبال چیزای دیگه که مثلا این دختره کریستی یکی رو کشته از اول فصل داره عذرخواهی میکنه. شما ببینید سر این قضیه چقدر وقت گذاشتن و هر قسمت هم ادامه میدن.
    یا مثلا
    مشاهده محتوا اسپویلر
    اون تونل زیر زمین که پیدا کردن ویکتور با زن جیم بودن ، به هیچ کس حرفی نمیزنن که اونجا چی دیدن شاید سرنخی باشه یا دوباره برگردن . بالاخره اونجا جاییه که هیولاها در طول روز خوابن

بر خلاف فصل اول آدما با هم همکاری نمیکنن و به هم چیزی نمیگن چون نویسنده نمیخواد به چیزی برسن. یه مشت کاراکتر که نه قسمت دارن دور خودشون میچرخن. دریغ از یه مقدار پیشرفت داستان.
    فقط هر قسمت یه سری سوال جدید ایجاد میکنه و بدون جواب ولشون میکنه. یه جعبه موسیقی هم که پای ثابت هر قسمته که کاراکترا چیزای وحشتناک ببینن وقت سریال پر شه.
    از نکات مثبت سریال هم بازی بازیگر نقش بوید هست . حیف فصل یک که خرابش کردن با این افتضاح فصل دو. قسمت آخر هم هر اتفاقی بیفته مهم نیست چون نه قسمت در جا زدی و قابل جبران نیست.

10. 15 کاربرِ زیر از alimori بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Bad things are coming
    سپاس
    21,971
    از این کاربر 49,484 بار در 2,820 پست سپاس گزاری شده

من فقط سه قسمت از این سریال رو با پخش دیدم و از همون اول مشخص بود زباله ست.
    پر از کاراکترای کارتونی و دوزاریه و پر از گنده گوییِ پوچ. از همون اولم معلوم بود هیچ ایده ای برای ادامه ندارن و یه خط داستان نوشتن و قراره بهش آب ببندن.

از کاراکترا، تقسیم شهر به دو گروه احمقانه و بک استوری های مضحک گرفته تا روابط و دیالوگ های مسخره توی همون دو سه قسمت معلوم بود که هرچی جلوتر بره آشغال تر میشه.
    سخت میشه از این بدتر سریال ساخت.

12. 14 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,032

آقا سریال به این خوبی...چرا به جای رسیدن به مقصد از سفر و طول مسیر لذت نمیبرید...اوایل دیالوگای تکراری دو نفره خسته کننده بود برام و جلو می زدم ولی الان تنها سریالیه که با اشتیاق هر هفته پیگیر و منتظرشم...زیبایی شم به همین پر رمز و راز بودنشه...بوید هم انصافا سنگ تموم گذاشته و عالی بازی می کنه

14. 16 کاربرِ زیر از eric بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    7,132
    از این کاربر 1,704 بار در 209 پست سپاس گزاری شده

من هم حقیقتا دارم هر هفته با اشتیاق دنبالش می کنم. رمز و رازهاش خیلی زیاده و دنیای جالبی رو ساختن که البته بر حسب تجربه جمع کردن و پاسخ به تمام سوالاتی که برای بیننده پیش میاد رو احتمالا نمی تونن بدن یا با پایان باز گیج کننده یا خیلی ساده براش در نظر میگیرن. حرف دوستان در رابطه با تکرار دیالوگ ها و گیر دادن به یه نفر از اول فصل دوم و... درسته ولی نمی دونم یه حس جالبی دارم موقع دیدنش و از بازیگر شخصیت بوید هم به خاطر بازی خوبش خوشم میاد. خیلی می تونستن هدفمند تر و خب جذاب تر جلو برن شکی نیست ولی به هرحال ادم پوسترش رو که می بینه در سایت های دانلود میگه برم ببینم حالا چی میشه این قسمتش
    سینه ام دکان عطاریست ... دردت چیست ؟

16. 15 کاربرِ زیر از afshin2014 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,032

مشاهده محتوا اسپویلر
    فصل دو تقریبا مشابه آلیس در سرزمین مرزی به پایان رسید

اون سریال پایان شسته رفته ای داشت و همه چیز منطقی و حساب شده بود...اینجا خیلی مرموز و پر رمز و رازه و کلی سوال بی جواب مونده برام...آقا اگه کسی جوابا رو می دونه و گرفت داستان چیه لطفا بیاد و یه توضیحی بده تا روشن شیم
    انصافا از حق نگذریم ترانه و آهنگ تیتراژ تکرار نشدنیه و هیچ وقت فراموشش نمی کنم

18. 9 کاربرِ زیر از eric بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

i am danger
    سپاس
    72
    از این کاربر 2,335 بار در 189 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط eric نمایش پست ها
    مشاهده محتوا اسپویلر
    فصل دو تقریبا مشابه آلیس در سرزمین مرزی به پایان رسید

اون سریال پایان شسته رفته ای داشت و همه چیز منطقی و حساب شده بود...اینجا خیلی مرموز و پر رمز و رازه و کلی سوال بی جواب مونده برام...آقا اگه کسی جوابا رو می دونه و گرفت داستان چیه لطفا بیاد و یه توضیحی بده تا روشن شیم
    انصافا از حق نگذریم ترانه و آهنگ تیتراژ تکرار نشدنیه و هیچ وقت فراموشش نمی کنم
    خیلی دنبال جواب نگرد تو این سریال که اگه بخوای ریز بشی که مثلا چرا فلانی این کارو کرد . چرا زودتر نکرد . چرا تنها رفت و... تازه مشکلات سریال خودشو نشون میده. به قول دوستان از مسیر لذت ببر. آخرش هم همونجور که میشد حدس زد یه کلیف هنگر گذاشتن تا بیننده رو بکشونن فصل بعد. بد تموم نشد در کل.
    مشاهده محتوا اسپویلر
    باید دید داستان این بیمارستانه چیه . اینا تو کما هستن و وقتی اونجا میمیرن برمیگردن به زندگی واقعیشون ؟ فکر نمیکنم این قدر ساده باشه . به همین بیمارستانه و دکتر و پرستاره هم باید شک کرد.

20. 8 کاربرِ زیر از alimori بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین