برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 34
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,493
    از این کاربر 90,552 بار در 4,561 پست سپاس گزاری شده

Fargo : بحث و تبادل نظر پیرامون فصل پنجم

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل پنجم مجموعه Fargo بحث و گفتگو کنید. پخش این فصل از بیست و یکم نوامبر 2023 (بامداد چهارشنبه اول آذر 1402) توسط شبکه FX آغاز می شود و پس از آن توسط سرویس Hulu منتشر می شود.. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

سپاس
    7,130
    از این کاربر 1,704 بار در 209 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Fargo : بحث و تبادل نظر پیرامون فصل پنجم

خداروشکر که این سریال در فقر سریالی حال حاضر اومد و قسمت های قشنگ و عجیبی رو تا حالا داشته .. فصل یک سریال هم قسمت های ارومی داشت و هم قسمت های تند و تیز .. تا اینجا که من خیلی دوست داشتم این فصل رو

البته تنها چیزی که هنوز برام سواله اینکه ارتباط 500 سال پیش با حال در چیه ؟ یه چیزایی فهمیدم ولی اگه کسی دقیق میدونه و در اسپویل بگه ممنون میشم
    سینه ام دکان عطاریست ... دردت چیست ؟

3. 12 کاربرِ زیر از afshin2014 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,681
    از این کاربر 19,959 بار در 1,358 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط afshin2014 نمایش پست ها
    خداروشکر که این سریال در فقر سریالی حال حاضر اومد و قسمت های قشنگ و عجیبی رو تا حالا داشته .. فصل یک سریال هم قسمت های ارومی داشت و هم قسمت های تند و تیز .. تا اینجا که من خیلی دوست داشتم این فصل رو

البته تنها چیزی که هنوز برام سواله اینکه ارتباط 500 سال پیش با حال در چیه ؟ یه چیزایی فهمیدم ولی اگه کسی دقیق میدونه و در اسپویل بگه ممنون میشم
    مشاهده محتوا اسپویلر
    یه خرده مبهمه ولی امیدوارم 1 + 2 کمک کنه بهتر متوجه بشی : بصورت خلاصه داره میگه قبلا آدم های پولدار (تشابه "روی" با اون افراد کلیسای 500 سال پیش)برای کسی که از دنیا رفته یه Sin-Eater (فقیر)استخدام میکردند الان هم "روی" برای خودش ole رواستخدام کرده ولی با یه پلات توییست عجیبی Sin-Eater میخواد انتقام این بلاها رو از کسایی که استخدامش کردند بگیره...
    حالا اگه من کج فهمی داشتم از این عکس های زیر میتونی استفاده کنی...
    احتمالا باید منتظر فلش بک های بیشتری از اون "گناه خور" باشیم که یه بلایی سر اون جمعیت میاره

5. 8 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    7,130

نقل قول نوشته اصلی توسط wlh نمایش پست ها
    مشاهده محتوا اسپویلر
    یه خرده مبهمه ولی امیدوارم 1 + 2 کمک کنه بهتر متوجه بشی : بصورت خلاصه داره میگه قبلا آدم های پولدار (تشابه "روی" با اون افراد کلیسای 500 سال پیش)برای کسی که از دنیا رفته یه Sin-Eater (فقیر)استخدام میکردند الان هم "روی" برای خودش ole رواستخدام کرده ولی با یه پلات توییست عجیبی Sin-Eater میخواد انتقام این بلاها رو از کسایی که استخدامش کردند بگیره...
    حالا اگه من کج فهمی داشتم از این عکس های زیر میتونی استفاده کنی...
    احتمالا باید منتظر فلش بک های بیشتری از اون "گناه خور" باشیم که یه بلایی سر اون جمعیت میاره
    خیلی زیاد ازت ممنونم و قطعا دونستن این موارد خیلی به فهم عمیق تر سریال کمک می کنه .. حالا اتفاقا در زیرنویسی که من میدیدم به یک کلمه برخوردم که سرچ کردم و اون هم معنی جالبی داشت که اونم خیلی کمک کرد در تکمیل اطلاعاتی که شما دادین ..حالا مترجم های دیگه سریال نمیدونم اینو چی معنی کرده بودن ولی کلمه اش به عربی میشه: بعل الذباب

7. 8 کاربرِ زیر از afshin2014 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Winter Is Here
    سپاس
    1,810
    از این کاربر 5,706 بار در 614 پست سپاس گزاری شده

لعنتی قسمت ۸ خیلی اعصابمو خورد کرد. بازی ها عالیه به نظرم. یعنی رنج دوروتی رو میشه از توی چشمش حس کرد. ۸/۱۰

فقط موندم اونایی که تو فضای مجازی فارسی هی فمنیسم فمنیسم میکنن و میگن این فصل خوب نیست چون فمنیستی شده. دلم میخواد بهشون بگم تو که اینجا زندگی میکنی تو که هر دفعه خبر قتل ن ا م و س ی رو میشنوی. تو چرا آخه این حرفو می زنی.
    اگه تقلای یه زن برای نجات خودش و گرفتن حقش به نظرت مسخره میاد، واقعا درباره خودت فکر کن. که چجور انسانی میخوای باشی تو زندگیت.
    دیگه دلم خیلی پر بود اینجا نوشتم. چون تنها جایی هست که درباره فیلم و سریال کامنت مینویسم.

9. 16 کاربرِ زیر از lady snow بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,012
    از این کاربر 3,147 بار در 327 پست سپاس گزاری شده

قسمت ۸ حالا شد اون فارگوی دوست داشتنی
    عالی بود

11. 11 کاربرِ زیر از bayani بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,681
    از این کاربر 19,959 بار در 1,358 پست سپاس گزاری شده

تقارن این اپیزود با17 دی و پست لیدی اسنو برام جالبه ولی یه نگاه بسیار سطحی ندیدن عامل اصلی بعضی از مشکلات غلو شده است. بگردید و ریزتر بشید فارگو داره خراشی میزنه روی سطحی که باز کردنش فقط تعفن رو به بیرون پرتاب میکنه یادمه انجمن یه سریالی رو ترجمه کرده بود به نام Parade's End اونوقتها وقتی دیدمش یه چیزهایی دستگیرم شد و نوشتم راجع بهش بعد حسرت میخورم چرا هنوز که هنوزه نمیتونم افکاری مثل اون رو تولید کنم فکر کنم اثرات پیریه...
    مشکل در غرب سرباز کرده و علت ش دفن مسائلی از جنس همون سریال بود ما که هنوز نتونستیم توی مرحله مقدماتی پیشرفت کنیم واسه همین چسبوندن این دو حالت در دو جامعه ی بسیار دور از هم بسیار کار اشتباهیه. چون عمل اشتباهی اینجا صورت میگیره دلیل نمیشه عمل اشتباه اونطرف توجیه بشه. خیلی پیچیده حرف نمیزنم ولی باید بگردید دنبال ریشه‌ی افکار و سر منشا وجود Roy وگرنه نمیتونید درکش کنید...
    این نظر من بود...

13. 9 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    7,130

واقعا از این سریال لذت میبرم .. هر هفته هم منتظرم بیاد و علی رغم اینکه سرم به شدت شلوغه ولی 45 دقیقه از این دنیا و مشکلاتش دور میشم. کاری ندارم همه میگن باگ داره و ... مهم اینکه از قسمت 7 به بعد خیلی فارگویی شده و همه عالی بازی میکنن و داستانش هم جالبه واقعا .. فیلمبرداری و موسیقی متنش هم جالبه واقعا و استفاده از اهنگ هایی که شاید کمتر سریالی ریسک استفاده از اون ها را به جون بخره .. روایت گذشته نیدین یا دوروتی با عروسک ها هم در قسمت 7 خیلی جالب بود. اتفاقات قسمت 9 هم که عالی بود و اون صحنه ی بی نظیر مواجه شدن روی با پسرش و اون فردی که اسیر کرده بود و برف و باد و ... قشنگ مطابق عقاید روی و داستان های مذهبی بود که خودش گهگاهی از انجیل و ... بهش اشاره می کنه. بنابراین بنظر من فصل بسیار خوبی هست و منتظر قسمت اخرم شدیدا.

15. 13 کاربرِ زیر از afshin2014 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    49
    از این کاربر 260 بار در 40 پست سپاس گزاری شده

من از قسمت های 1 و 2 و 8 که فارگویی بود خیلی خوشم اومد ولی از بقیه قسمت ها خوشم نیومد ... اون بخش هایی که چند نفر دنبال گرفتن دختره بودند شبیه فیلم تنها در خانه شده بود ... اغراق شده و بی مزه .

ادا و اصول اونیکه پسره رو اسیر کرد هم زیادتر از حد متعارفه ... و داستانش با روایت اصلی درست جفت و جور نشده .

17. 5 کاربرِ زیر از ZYX بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,910
    از این کاربر 9,841 بار در 915 پست سپاس گزاری شده

مدتهاست کامنت نذاشتم ولی واقعا نتونستم تحمل کنم مضخرف ترین فصل فارگو بوده تا به این لحظه زنان گودرتمند مردان گودرتمند شکست میدن مثل همیشه.
    جایزه سیمرغ بلورین گاو ترین شخصیت هم تعلق میگیره به شوهر این زنه... این سیزن اینقدر درپیت بود که اسماشون هم نتونستم حفظ کنم حتی وجود بازیگرهایی مثل شخصیت روی هم نتونست این سیزن نجات بده. خلاصه که ر... دن

I'm Justice

19. 7 کاربرِ زیر از KING STANNIS بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    770
    از این کاربر 3,591 بار در 379 پست سپاس گزاری شده

فصل پنجم شروع خیلی خوبی داشت و یادآور خاطرات خوش فصل اول بود ولی داستان و کاراکترا ها به هیچ عنوان گسترده نشدن. این به تنهایی نکته منفی ای نیست . میتونست یک اتفاق خوب باشه و شاهد یک داستان جمع و جور ولی پر و پیمون باشیم. ولی درکل فصل پنجم در همه بخش هاش خوب شروع میشه ولی ادامه دار نیست و درجا میزنه. فی الواقع نویسنده اومده و تک تک نکات مثبت سریال (بخصوص فصل اول) رو جمع اوری کرده برای فصل پنجم ولی کار به همینجا ختم میشه و فقط داستان ها و شخصیت ها حضور دارن و شاهد پرداخت درجه یک فصل اول رو نیستیم. کار به جایی میکشه که اجرای فرمول موفق فصل اول در فصل پنجم پایین تر فصول دوم و سوم قرار میگیره. نه تنها کاراکتر های فرعی تری مثل پلیس ها پرداخت درستی ندارن بلکه شخصیت پردازی شخصیت های اصلی هم در مباحث خشونت های خانگی و فمینیستی خلاصه میشه.
    آیا فارگو به روز های خوبش برگشته بود توی فصل آخر؟ تلاشش رو کرد و در ظاهر میخواست نزدیک بشه ولی نتونست. آیا فصل پایانی ارزش دیدن داره ؟ قطعن داره. همین الانش هم یک سر وگردن از تولیدات کیلویی این روزای پلت فرم ها بالا تره ولی بیهوده خودش رو درگیر یک سری مسائل ترند روز میکنه.

پ.ن: واقعن که دوران طلایی تلوزیون و سریال ها به نظر گذشته. (به نقل از آقای دیوید چیس) آثار قابل احترام امروزی یا به ترند های جنسیتی و فمینیستی می پردازن یا به لطف بودجه ای که دارن از کستینگ و نام های بزرگ بهره می برن و دیگه خبری از داستان های بکر و عمیق نیست.

21. 11 کاربرِ زیر از smh2011 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین