برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 18
    Yes, I’m gonna Win
    سپاس
    14,886
    از این کاربر 20,609 بار در 2,502 پست سپاس گزاری شده

مینی سریال Great Expectations | بر اساس رمانی از چارلز دیکنز

Great Expectations
    سال تولید: 2011
    کارگردان: برایان کیرک
    نویسنده: سارا فِلپس، بر اساس رمان "آرزوهای بزرگ"، از "چارلز دیکنز"
    بازیگران: داگلاس بوث ، ری وینستون ، دیوید ساچت ، جیلیان اندرسون ، ونِسا کربی و...
    شبکه پخش کننده: BBC One
    زمان سریال: سه قسمت و هر قسمت 50 الی 60 دقیقه

آرزوهای یزرگ (Great Expectations) مجموعه ی درام سه قسمتی ـست که توسط سارا فِلپس و از روی رمان معروفی با همین نام اثر چارلز دیکنز اقتباس شده و در کریسمس ۲۰۱۱ از شبکه ی BBC One پخش شده.

داستان سریال ــــــــــ
    آرزوهای بزرگ داستانِ پسربچه ی یتیمی بنام "پیپ" رو روایت میکنه که پدر و مادرش رو از دست داده و با خواهر بداخلاق و شوهر خواهرش "جو" زندگی میکنه. جو که شغلش آهنگری هست، پیپ رو مثل پسرش دوست داره و همیشه در حال محبت کردن به پیپ هست و وظیفه ی آموزش آهنگری دادن به پیپ رو هم برعهده داره.
    پیپ هم با وجود بد خلقی های خواهر بزرگش از زندگیش احساس رضایت میکنه و آرزوی کودکیش این هست که روزی بتونه مثل جو یه آهنگر ماهر و توانا بشه.

پیپ با وجود سختی ها زندگیش رو میگذرونه تا اینکه روزی آقای "پامپلچوک"، عموی پیپ، خبر میده که زن ثروتمندی بنام "دوشیزه هاویشام" که زنی مرموز، تنها و افسرده هست پیپ رو دعوت کرده که به عمارت اون بره و همبازی دختر خوانده اش "استلا" بشه .
    خواهر پیپ هم که این رو بمعنی ایجاد رابطه با این زن ثروتمند میدونه از رفتن پیپ استقبال میکنه و به این ترتیب پیپ به عمارت ستیس میره تا همبازی استلا بشه.
    روزها میگذره و پیپ به این رفت و آمدها عادت میکنه و علیرغم اینکه استلا بارها بخاطر وضع ظاهری و خانوادش اون رو تحقیر کرده، به استلا علاقمند میشه. اما جایگاه خانوادگیش بهش اجازه نمیده که علاقش به استلا رو بیان کنه .

سالها میگذره و استلا و پیپ به دوره ی جوانی رسیده اند که استلا تصمیم میگیره به پاریس و لندن نقل مکان کنه .
    پیپ هم برای رسیدن به استلا تصمیم میگیره خودش رو تغییر بده و از اون به بعد مثل ثروتمندا لباس بپوشه و رفتار کنه و تبدیل به یه جنتلمن بشه. پیپ تا اونجا پیش میره که اصالت و خانواده ی خودش رو هم فراموش میکنه و مدام از خانوادش فرار میکنه.
    تا اینکه روزی وکیلی بنام "جَگِرز" به سراغ پیپ میاد و بهش خبر میده که شخصی که نمیخواد هویتش رو اعلام کنه، ولینعمت اون شده و حاضره که تمام مخارج انتقال و زندگی و ادامه ی تحصیل پیپ در لندن رو پرداخت کنه. تا بعد از اینکه پیپ به سن قانونی رسید هویت خودش رو فاش کنه و ثروت زیادی هم در اختیار اون بزاره.

... اما این همه ی داستان نیست . اتفاقاتی که برای پیپ میفته ارتباط پیدا میکنه با دوران کودکی پیپ. تا اونجا که همه ی اونچه رو که تو ذهنمون ساخته بودیم تغییر میده .....

عوامل سریال ــــــــــ
    میشه از عوامل سریال بعنوان یه تیم کامل و حرفه ای نام برد .
    کارگردانِ آرزوهای بزرگ برایان کیرک، کارگردانی اپیزودهایی از سریال های مشهوری مثل Game of Thrones ، Boardwalk Empire ، Luther، Luck و ... رو در کارنامه ی خودش داره .
    اما سارا فِلپس نویسنده سریال کار شاخصی در کارنامش نداره و "آرزوهای بزرگ" رو میشه شاخص ترین کارش تا به اینجا دونست. متنی که فِلپس نوشته و BBC اون رو "یکی از وفادارترین اقتباس ها به کتاب و تلاشی برای شناساندن این اثر به نسل نا آشنا به متن اصلی" نام برده.
    اما بازیگران سریال رو میشه تیمی از حرفه ای ترین های انگلستان دونست . چند نمونه از سابقه ی بازیگرای سریال رو در پایین میبینید :

دیوید ساچت در نقش وکیل جگرز . که همه اون رو با شخصیت مشهور کارآگاه پوآرو بیاد میاریم .
    ری وینستون در نقش ایبل مگویچ . که فیلم های زیادی رو در کارنامش داره که از مهمترینشون میشه به Departed، Hugo و... شاره کرد.
    جیلیان اندرسون در نقش دوشیزه هاویشام. که سریال بین ها حتما اون رو در نقشِ اصلیِ سریال X-Files یعنی دینا اسکولی بخاطر دارن.
    مارک ادی در نقش پامپلچوک. که نقش شاه رابرت باراتیونِ سریال Game of Thrones رو در کارنامش داره.
    هری لوید در نقش هربرت پاکت. که اون رو با نقش ویزریس تارگاران در سریال Game of Thrones میشناسیم.
    اما بازیگران اصلی سریال یعنی داگلاس بوث(پیپ) و ونِسا کربی(استلا) هم با اینکه نقش آفرینی شاخصی در کارنامه ی خودشون ندارن، بازی درخشانی از خودشون ارائه دادن .

انگلستان در قرن هجدهم ــــــــــ
    وقایع داستان از سال ۱۸۱۲ میلادی و از ۷ سالگی پیپ آغاز میشه تا پایان سریال در سال ۱۸۴۰ که سریال به زیبایی جو و محیط اون سال های انگلستان و شهر لندن رو به تصویر کشیده. طراحی صحنه و دکورهای عظیم و زیبا و گریم و طراحی لباس ها در این سریال کاملا بیننده رو به انگلستانِ قرن ۱۸ میبره .

آرزوهای بزرگِ چارلز دیکنز ــــــــــ
    همونطور که گفته شد سریال از روی رمان مشهوری از چارلز دیکنز به همین نام اقتباس و ساخته شده. پس اندکی هم به این رمان بپردازیم.
    آرزوهای بزرگ رمانی است از چارلز دیکنز نویسنده ی شهیر انگلیسی که ابتدا بصورت داستان دنباله دار، از دسامبر ۱۸۶۰ تا ماهِ اوت ۱۸۶۱ میلادی در هفته نامه ی "All The Year round" به چاپ رسید. وقایع این رمان که بصورت خود زندگینامه ای از قول شخصیت اصلی داستان یعنی پیپ و در بازه ی زمانی از ۱۸۱۲ تا ۱۸۴۰ میلادی نگاشته شده.
    جالبه بدونید که آخر این رمان قرار بوده چیز دیگه ای غیر از اینی که میبینیم باشه اما چارلز دیکنز به توصیه ی دیگران پایان داستانش رو تغییر داد تا بیشتر به مذاقِ خوانندگان اون زمان خوش بیاد .

زیرنویس فارسی ـــــــــــــــــ
    اما خبر خوش خدمت دوستان عزیز اینکه میتونن این سریالِ زیبا رو با زیرنویس کسرای عزیز(rmKasra) تماشا کنن .

در آخر هم پیشنهاد میکنم که حتما این سریال کوتاه رو مشاهده کنید . نسبت به زمان کوتاهی که داره، از ارزش بالایی برخوردار هست .

Yes, I’m gonna Win
    سپاس
    14,886
    از این کاربر 20,609 بار در 2,502 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : معرفی مینی سریال Great Expectations | بر اساس رمانی از چارلز دیکنز

همونطور که گفتیم این سریال اقتباسی از رمان مشهورِ چارلز دیکنز هست که در پایین میتونید خلاصه ای ۴۶ صفحه ای از رمان که "نشر کتب الکترونیکی" ترجمه و منتشر کرده رو دانلود کنید :

فقط با توجه به تفاوتایی که سریال و رمان با هم دارن، پیشنهاد میکنم اول سریال رو ببینید و بعد خلاصه ی رمان رو مطالعه کنید .

--------------------------------------

اما یه خبر هم هست که مربوط میشه به یه اقتباس دیگه از این رمان ....فیلمی سینمایی به همین نام که در سال ۲۰۱۲ اکران خواهد شد و هلنا بونهام کارتر در اون، نقشِ خانم هاویشام رو بازی خواهد کرد .
    -------------------------------------
    ضمنا دوستانی که سریال رو دیدن هم توی همین تاپیک میتونن نظرشون رو در موردش بگن .

3. 13 کاربرِ زیر از Moh3eN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

سریال عالی بود، دقت کردید که bbc عجب سریال های توپی میسازه؟ من تا به حال هرچی ازش دیدم پسند کردم. از خیلی از شبکه های امیریکایی بهتره

موسیقی عالی بود، از نظر بصری هم بی نظیر بود، به قولی چشم نواز

ممنون از کسری و محسن عزیز که تجربه دیدن این سریال برام فراهم کردند.

تازه من اپیزود اولو دیدم اینا رو گفتم بعدی ها هم ببینم میاد میگم

5. 11 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

... why so serious
    سپاس
    643
    از این کاربر 851 بار در 242 پست سپاس گزاری شده

فقط در یک کلمه میتونم بگم FANTASTIC
    من یه قسمتشو دیدم گفتم تا تمومش نکنم بلند نمیشم،همینم شد
    تیتراژ اولشم خیره کنندست
    از کسری جان هم بخاطر زیرنویس بی نقص و هماهنگ و زیباش کمال تشکر را دارم
    البته امیدوارم به فعالیتش ادامه بده و فقط همین یه کار نباشه
    اگه خواستین ببینین داستانشو نخونین با ذهن کاملا خالی بشینین پاش
    به همه پیشنهاد میکنم این مینی سریال فوق العاده رو ببینن

7. 8 کاربرِ زیر از STAR بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418

الان اپیزود دوم هم تموم شد، عالی بود، علی جان راست میگه تیتراژ یکی از بهترین هاست

من بازی ری وینستون رو خیلی دوست دارم، عالیه این مرد

محسن خبر ساخت فیلم این کتاب رو داد و من باید اضافه کنم که رالف فاینس هم در این فیلم بازی کرده و نقشی ری وینستون بازی کرده رو بر عهده داره

رالف فاینس یکی از بهترین بازیگر های دنیاست، ایشالا خوده کسری هم زحمت ترجمه فیلم رو بکشه

9. 10 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418

پاسخ : مینی سریال Great Expectations | بر اساس رمانی از چارلز دیکنز

اپیزود سوم هم تموم شد خیلی قشنگ بود این سریال

یه صحنه داشت که مگویچ به پیپ میگه که سوهان رو از روی ترست اوردی ولی کیک رو از روی خوبیت اوردی

یعنی دیوانه کننده اس این صحنه با بازی ری وینستون

دمت گرم کسری جان، زیرنویست خیلی توپه

و باید بگم که داستان فیلم حرف نداره، خیلی کتاب های دیکنز رو دوست میدارم، مردی بود برای خودش، خدا بیامورزتش

11. 10 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

... why so serious
    سپاس
    643
    از این کاربر 851 بار در 242 پست سپاس گزاری شده

خیلی کتاب های دیکنز رو دوست میدارم، مردی بود برای خودش، خدا بیامورزتش
    همه کاراشو میخوام،دیوونش شدم اشکان جان لطفا کاراشو بزار

13. 5 کاربرِ زیر از STAR بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    24
    از این کاربر 39 بار در 9 پست سپاس گزاری شده

به نظر من اول از اینکه کارگردانیش واقعا عالی بود و دکوراسیون و فیلمبرداری فیلم واقعا حرفه ای بود
    به طوی که آدم فکر میکنه توی اون قرن داره زندگی میکنه
    اول فیلم هم خیلی خوب شروع شد البته جدا از تیتراژ اولش اون که دیگه ححححححححححححررررررف نداششششششت
    از پیشنهادتون ممنون

15. 9 کاربرِ زیر از Laisy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    407
    از این کاربر 842 بار در 123 پست سپاس گزاری شده

از همه دوستان بابت تعریف و تمجیدایی که از زیرنویس بد من کردن ممنونم میتونست خیلی بهتر از اینا باشه، ولی خوب، تجربه اولم بود. شرمنده

درباره فیلم، من خودم این کتاب رو نخونده بودم. هیچی هم دربارش نمیدونستم. اما واقعا لذت بردم، بعضی دیالوگ ها، بعضی رفتارها و صحنه ها واقعا برام زیبا بود. صحنه ای که استلا از خواب بودن ندیمش استفاده میکنه و میره تو رودخونه. یا دیالوگی که استلا و پیپ در کالسکه با هم داشتن. من اونقدر گرم ترجمه بودم که وقتی قسمت سوم رو ترجمه کردم، فکر کردم هنوز ادامه داره! دنبال قسمت چهارم میگشتم

البته، به نظر من پایان اولی داستان بهتر بود، زمانی که پیپ و استلا به هم نمیرسن (البته به انتخاب خودشون). ولی خوب، از نظر خیلی ها این پایان بسیار تلخ بود و در نهایت دیکنز پایان دیگه ای رو نوشت.

تو دنیای امروز که همه رفتن به سمت Social Network و سینما، دیگه کمتر کسی کتاب میخونه، ولی اینجور فیلما میتونه مارو با بزرگان ادبی آشنا کنه ( ازون جمله ها بودا )

فقط چه حیف که، وقتی به ما میگن شکسپیر کی بود، همه یاد جمله To beer or not to beer, this is the question میفتیم، ولی وقتی میگن یکی مثل خیام کی بود، حتی نمیدونیم قبرش کجاست! کاش روزی صنعت سینمای ما هم به اینا توجه کنه...

17. 13 کاربرِ زیر از rmKasra بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    308
    از این کاربر 271 بار در 49 پست سپاس گزاری شده

بسیار ممنونم از محسن عزیز به خاطر معرفی این سریال بسیار زیبا

من که بسیار وجد زده شدم.البته یکی از دلایلش به خاطر این هستش که به فضای فیلم های کلاسیک و قدیمی علاقه خاصی دارم.عاشق لندن 1920 تا 1980 هستم!
    بازی فوق العاده دیوید ساچت که مثل همیشه محکم و دوست داشتنی بازی میکنه هم عالی بود

و بالاخره سناریو عالی و قابل هضم و دوست داشتنی چارلز دیکنز مرحوم جای هیچ صحبتی باقی نذاشت

نقطه اوج داستان هم قسمت 3 بود که همه چیز داشت مشخص میشد و تمام ذهنیت ادم را داغون میکرد

من به این مینی سریال باعشق 10 میدم!

از کسری عزیز هم بابت ترجمه خوب و نرمش تشکر میکنم

اگر بازم سراغ دارید مشتاقیم.

19. 9 کاربرِ زیر از Aless بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

برچسب برای این موضوع