برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 22
    سپاس
    12
    از این کاربر 580 بار در 138 پست سپاس گزاری شده

clappin امشب سینمای ایران تا صبح بیدار است

دقیقاً 14:01:05 مهم ترین اتفاق تاریخ سینمای ایران می‌تواند رقم بخورد و فیلم جدایی نادر از سیمین (فرنگی‌ها به آن می‌گویند: یک جدایی) می‌تواند سینمای ایران را به حاضرین در سالن کداک تیاتر لس آنجلس بشناساند.

در این یک سال گذشته یک جدایی جوایز فراوانی را از جشنواره‌ها و جشن های مختلف گرفت، آخرینش هم اسکار سینمای فرانسه؛ سزار بود. اما این آخرین قدم می‌تواند آغازگر راه جدید سینمای ایران باشد.

پیمان معادی که در یک جدایی نقش نادر را بازی کرد، در این یک روز مانده به مراسم اسکار نامه‌ای به دوستش اصغر فرهادی نوشت و نکاتی را یادآوری کرد.

با انتشار بخش‌هایی از این نامه به پیشواز مراسمی می‌رویم که قرار است در ساعت‌های آغازین دوشنبه خواب را از چشمانمان بگیرد.

اصغر فرهادی عزیز

از زمان بازگشتم از مراسم گلدن‌گلوب و حلقه منتقدان لس‌آنجلس که همراه با تو و فیلم‌مان در آن حاضر بودم، می‌خواستم این نامه را بنویسم؛ اما تلاش برای آماده شدن فیلم اولم «برف روی کاج‌ها»، مجال مناسبی باقی نگذاشت.

در مراسم پایانی جشنواره فجر، وقتی فیلمم جایزه بهترین فیلم از نگاه مردم را می‌گرفت، یاد تو افتادم. تو که همیشه قدردان مردم سرزمینت، سرزمین‌مان، بودی و هستی؛ و با خودم گفتم حالا وقت این نامه است. همین انگیزه برای من کافی است تا این نامه را بنویسم و منتشر کنم.

وقتی توماس لانگمن پسر کلود بری، کارگردان و تهیه‌کننده مشهور و تازه درگذشته فرانسوی که خودش تهیه‌کننده فیلم آرتیست و برنده انبوهی جایزه است، می‌گفت همه دارند از محصول من تعریف می‌کنند اما وقتی فیلم تو را دیدم، آرزو کردم که کاش من آن را تهیه کرده بودم، همه چیز داشت معنای کامل‌تری پیدا می‌کرد.

وقتی براد پیت می‌گفت شب قبل از برگزاری جلسه مطبوعاتی گلدن‌گلوب، دی‌وی‌دی جدایی نادر از سیمین را در دستگاه گذاشته‌اند و در میانه‌های همان صحنه دادگاه اول فیلم، آنجلینا جولی با دیدن آن جدل زناشویی فیلم را نگه داشته، متاثر شده، فاصله‌ای انداخته و بعد از چند لحظه باز تماشا را ادامه داده‌اند، اطمینانم بیشتر شد.

وقتی آنجلینا جولی درباره کار بعدی‌ات پرسید و ساده و راحت درخواست کرد که در فیلمت بازی کند و در پاسخ حرفت که گفتی شخصیت زن فیلمت فرانسوی زبان است و گفت تا آن تاریخ می‌تواند زبان فرانسه یاد بگیرد، من غرق در غرور شدم.

اصغر فرهادی عزیز، در جلسه مطبوعاتی ویژه گلدن‌گلوب، یکی از چهار، پنج باری که حاضران به شکلی استثنایی در میان حرف‌های تو دست زدند، در جواب سوالی بود که می‌پرسید چطور با محدودیت‌های توی ایران چنین فیلمی‌ساخته‌ای؟

گفتی هیچ‌کس مرا مجبور نکرده بود آنجا با وجود محدودیت‌ها فیلم بسازم، خواست خودم و قصه‌ای که داشتم، طوری بود که باید همانجا و با همان شرایط ساخته می‌شد و برای ساخت این فیلم شما فکر کنید همه چیز همان‌طور که من دلم می‌خواسته فراهم بوده است.

گفتی نمی‌خواهم بگویم شرایط فیلمسازی در کشورم آرمانی است، اما تصویری هم که شما از فیلمسازی در ایران دارید، خیلی دقیق نیست. این حرف‌هایت وقتی یادم آمد که لابه‌لای حرف‌ها و کارها و مصاحبه‌های مختلف، به من راجع به طرحی می‌گفتی که قرار است در آینده در تهران بسازی و آن را خیلی دوست داری.

حرف دیگرت که باز به تشویق حاضران آن جلسه انجامید، همان بود که گفتی تفاوت‌های مردمان نقاط مختلف دنیا بسیار کمتر از شباهت‌هایشان است، اما به نفع سیاست است که تفاوت‌ها و فاصله‌ها را بیشتر جلوه دهد و بر آنها تاکید کند.

در خود مراسم، چه حال خوبی بود وقتی من هم مثل میلیون‌ها ایرانی حرف‌هایت را موقع دریافت جایزه شنیدم. از آن بالا که چشم می‌انداختی، می‌دیدی همه بزرگان سینما که عمری کارهایشان را دیده‌ای و درباره‌شان خوانده‌ای، بهت زل زده‌اند؛ و انگار عشق و انرژی مردم ایران باعث شده بود ما آنجا محکم بایستیم.

آن لحظه‌ای که تو از مردم یاد کردی، می‌دانستم میلیون‌ها نفر در کشورمان هم به ما زل زده‌اند و تو به پشتوانه عشق‌شان، به جای هر عزیز دیگرت از آنها یاد کردی؛ و راستش اصغر، آن بالا چه حالی داد ایرانی بودن.

برای همین امید، اشتیاق و افتخار است که می‌خواهم با صدایی صد بار بلندتر از آن فریادی که بعد از جایزه گرفتنت در جشنواره برلین، در سالن برلیناله پالاس برآوردم، فریاد بزنم:

«اصغر؛ خیلی چاکریم!»

2. 13 کاربرِ زیر از nima20 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Israel Hands
    سپاس
    26,418
    از این کاربر 86,415 بار در 9,070 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : امشب سینمای ایران تا صبح بیدار است

وقتی آنجلینا جولی درباره کار بعدی‌ات پرسید و ساده و راحت درخواست کرد که در فیلمت بازی کند و در پاسخ حرفت که گفتی شخصیت زن فیلمت فرانسوی زبان است و گفت تا آن تاریخ می‌تواند زبان فرانسه یاد بگیرد، من غرق در غرور شدم.
    این خیلی حرفه ها الان خیلی به ایرانی بودنم افتخار میکنمف ایشالا که امشب جایزه رو بگیره

4. 8 کاربرِ زیر از Chandler Bing بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

You made my shitlist!
    سپاس
    2,167
    از این کاربر 5,455 بار در 903 پست سپاس گزاری شده

ما كه خوابيم اما همه بر و بچ سينما از صميم قلب آرزوي موفقيت داريم واسه فرهادي و فيلمش
    ِ
    A man scaped

6. 7 کاربرِ زیر از Bill The Butcher بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

با اصلح باشید حتی با 72 نفر
    سپاس
    98,742
    از این کاربر 12,687 بار در 1,683 پست سپاس گزاری شده

اینو من دو روز پیش گذاشته بودم کپی میکنی اسمم ببر دیگه
    بیا نگی دروغ میگه تو تاپیک اختصاصی اخبار سینمایی http://www.tvworld.info/thread2627-17.html
    «برای برخی همانند رویا...و برای دیگران کابوس شبانه»

8. 3 کاربرِ زیر از D O R D I بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    345
    از این کاربر 1,452 بار در 329 پست سپاس گزاری شده

ایشالا که میبره و همه رو شاد میکنه
    http://www.tvworld.info/image.php?type=sigpic&userid=347&dateline=13266174  24

10. 2 کاربرِ زیر از Capricorn بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

No Pain , No Gain
    سپاس
    1,973
    از این کاربر 2,645 بار در 407 پست سپاس گزاری شده

من دوست ندارم ببره!

نمی دانم چرا؟

شاید به این خاطر که جنبه آن را نداریم! -----هر دو طرف را هم می گم/ هم مخالف های فیلم و هم طرفدار های فیلم

بعدش هم خدا وکیلی فیلم خیلی توپی هم نیست/ درباره الی همین کارگردان خیلی بهتر بود

12. کاربر زیر از Why Me ? بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

مرگ پایان ِ گرگ نیست
    سپاس
    1,767
    از این کاربر 4,996 بار در 1,049 پست سپاس گزاری شده

به قول یکی از بچه ها
    کم کم باید بهش بگیم اکبر !!

عقاید ِ یک گرگ

14. 5 کاربرِ زیر از aQa GorGe بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    11
    از این کاربر 12 بار در 7 پست سپاس گزاری شده

سلام دوستان كسي كانالي رو ميشناسه كه مراسم رو زنده پخش كنه, كانال بدون درذسر باشه پولي و كابلي نباشه
    فركانسم لطف كنين كه واقعا ممنون ميشم

16. کاربر زیر از amirata_Xman بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

Uncomfortably Dumb
    سپاس
    12,872
    از این کاربر 44,914 بار در 5,628 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط whyme نمایش پست ها
    من دوست ندارم ببره!

نمی دانم چرا؟

شاید به این خاطر که جنبه آن را نداریم! -----هر دو طرف را هم می گم/ هم مخالف های فیلم و هم طرفدار های فیلم

بعدش هم خدا وکیلی فیلم خیلی توپی هم نیست/ درباره الی همین کارگردان خیلی بهتر بود
    این که به نظر شما فیلم توپی نیست نظر شخصیتونه و کاملا محترم .
    ولی این که دوست ندارین جایزه ببره کاملا بی منطقه .. یه نفر دیگه فیلمنامه نوشته و کارگردانی کرده , یه گروهی بازی کردن و زحمت کشیدن .. حالا شما دوست نداری جایزه ببره ؟

==============

من هم امیدوارم جایزه رو ببره و افتخاراتش تکمیل بشه .
    God is a Concept, By Which We Measure our Pain

18. 9 کاربرِ زیر از NOjAN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I'll forget to breathe someday
    سپاس
    20,764
    از این کاربر 12,148 بار در 1,099 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط amirata_Xman نمایش پست ها
    سلام دوستان كسي كانالي رو ميشناسه كه مراسم رو زنده پخش كنه, كانال بدون درذسر باشه پولي و كابلي نباشه
    فركانسم لطف كنين كه واقعا ممنون ميشم

مراسم اعطای جوایز اسکار 2012 ساعت 03:30 بامداد روز دوشنبه هشتم اسفند ماه به وقت ایران (مقارن با روز یکشنبه ۲۶ فوریه ۲۰۱۲ ساعت 19:00 به وقت شرق آمریکا) همچون سال‌های گذشته در سالن تئاتر کداک شهر لس‌آنجلس با اجرای «بیلی کریستال» مجری باسابقه آمریکایی که پیش از این هشت بار اجرای این مراسم را بر عهده داشته است آغاز خواهد شد.
    .
    شبکه هایی که مراسم اسکار امسال را بطور زنده پخش خواهند کرد و در ایران قابل دریافت هستند:
    .
    Fox Movies
    ----------------------------------
    SAT : Nilesat
    Freq : 11766
    SR : 27500
    Pol : H
    Fox Movies
    ----------------------------------
    SAT : Arabsat/Badr
    Freq : 11843
    SR : 27500