برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1
 1. #1
  با اصلح باشید حتی با 72 نفر
  تاریخ عضویت
  Jan 2012
  محل سکونت
  گیلان
  ارسال ها
  1,810
  سپاس
  92,396
  از این کاربر 12,489 بار در 1,675 پست سپاس گزاری شده

  arrow2 پیام های تبریک برای اصغر فرهادی

  نامه شهاب حسینی برای اصغر فرهادی  و تنها اوست یگانه خالق متعال
  سلام اصغر عزیز، شاید بی مناسبت نباشد که به مثال عهد قدیم و سرداران رشیدی که افتخارات برای این سرزمین رقم زدند، تو را نیز فاتح بزرگ نامید و سردار تاریخ ساز پهنه فرهنگ و هنر این سرزمین. خوشحالم که در رکابت بودم برای خدمت به فرهنگ و هنر این سرزمین که مردمان نجیبش را شایستگی بهترین هاست و عجب داستان پر فراز و نشیبی داشت این سفر بزرگ از نقطه آغاز که از اندیشه ات بر قلمت جاری شد تا لحظه ای که پرچم نجیب این دیار در یکی از قله های رفیع ادب و فرهنگ وهنر جریان ساز و تاثیر گذار سینمای جهان به اهتزاز در آمد و چه شیرین بودند صورت هایی که در آنان شکوه چشمان اشک بار و لب های خندان توامان جاری بود و یقینم بر این است که شعور کامل حاکم بر نظم آفرینش، صدای خلوص قلب و اندیشه تو را شنید، آنگاه که برای اولین باری که گرد هم بودیم و بر نما های مستند از تصاویر غمناک دادگاه های خانواده چشم دوخته بودیم، تو به جای اینکه بگویی فیلمی خواهیم ساخت چنین و چنان، گفتی: "بچه ها می بینید مشکلات مردم را؟" و این خلوص خدمت بود و قربانی هابیل که بر درگاه احدیت پذیرفته شد، آن را برکت داد و بر بام فرهنگ جهان بیافراشت و به واسطه آن دل ملتی را که هر روز و به هر بهانه صدایش می کنند گرم و شاد و امید وار کرد. اما در میان این آوا های خوش شادمانی، به گوش رسید صدای قابیل هایی که ناهنجار و گوش خراش داد سخن سردادند از بی ارزش بودن تلاشت. چه خوش گفت شاعر که از دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست اما حقیقت همیشه پیروز است. آنچه تو کردی سهم بودنت را کامل کرد، الهام بخش و امید آفرین شد و غبار از چهره کهن و پر اصالت این سرزمین بار دیگر برگرفت و حالا همگی با عشق بیشتری بر عمق نگاه یکدیگر چشم می دوزیم و لبخند می زنیم و خوشحالیم که این خاک، خاک بزرگ پرور است، همواره بوده و باز خواهد بود. دستانت پر توان و خدا قوت. به هم او می سپارمت که همانا خیرالحافظین است.

  پیام تبریک محسن یگانه، رضا صادقی و علیرضا عصار به اصغر فرهادی

  پیام تبریک محسن یگانه به اصغر فرهادی و گروه فیلم جدایی نادر از سیمین؛
  شرافت و ایرانی بودن شما در نتیجهٔ کارتان معلوم است
  موفقیت فیلم سینمایی جدایی نادر از سیمین در اسکار تحسین هنرمندان داخلی را در پی داشته است. محسن یگانه هنرمند خوب کشورمان نیز در پیامی که در اختیار سایت موسیقی ما گذاشت موفقیت های بین المللی این فیلم را به اصغر فرهادی تبریک گفته است. در این پیام آمده است:

  جناب آقای فرهادی ...
  تبریک می‌گم نه فقط به خاطر جایزهٔ اسکار...
  نه فقط به خاطر گلدن گلوب....
  می‌دانی کاری کردی که آنقدرخوشحال شوم که کسی مثل من از نوع حسی که دارد تعجب کند
  مثل همین حالا که آنقدر خوشحالم که نمی‌دانم چی بنویسم ...

  شرافت و ایرانی بودن شما در نتیجهٔ کارتان معلوم است

  می‌دانی چه قدر اعتماد به نفس به ما اهدا کردی؟

  می‌دانی چقدر باورمان نسبت به خودمان تغیییر کرد؟

  ثابت کردی ایرانی بخواهد می‌تواند هر پله ای را فتح کند...
  به اندازهٔ تمامه چیزاهایی که با زحماتت به من و امثال من یاد دادی.....
  به اندازه ای که خوشحالمان کردی....
  به بزرگی شخصیتت از طرف خودم و طرفدارانم به شما و گروهتان تبرییک می‌گویم....
  یا حق
  کوچک‌ترین عضو این خانوادهٔ بزرگ
  محسن یگانه

  رضا صادقی هم به اصغر فرهادی تبریک گفت
  ایرانی یعنی عاطفه، شعور، احترام و اعتقاد و اصالت
  دریافت یکی از مهمترین جایزه های سینمای جهان برای اولین بار توسط یک فیلم ایرانی تحسین همه اهالی هنر را در پی داشته است. رضا صادقی نیز در یادداشت کوتاهی دریافت جایزه اسکار را به اصغر فرهادی تبریک گفت. در متن رضا صادقی آمده است:
  چه حس غرور آمیزی وقتی ببینی جهان به فرهنگ تعظیم می‌کنه
  یک خسته نباشید بزرگ برای مرد بزرگی چون اصغر فرهادی، که با قدرت به دنیا ثابت کرد
  که فارغ از هر زنده باد و مرده باد، ایرانی یعنی عاطفه، شعور، احترام و اعتقاد و اصالت.
  درود بر ایران درود بر اصغر فرهادی
  رضا صادقی

  یادداشت وی‍ژه «علیرضا عصار» برای اصغر فرهادی:
  قلب همه ما را به تپش واداشتی آقای فرهادی....
  علیرضا عصار پس از دریافت جایزه اسکار بهتین فیلم خارجی توسط اصغر فرهادی، در یادداشتی خطاب به این کارگردان که در اختیار سایت موسیقی ما گذاشت، نوشت:
  «حقیقتا لحظات لذت‌بخشی بود و اینکه در این لحظات من می‌دیدم که نام کشور عزیزم و مردم نازنینم با چه افتخاری به‌واسطه خلق یک اثر هنری در معتبر‌ترین مراسم سینمایی جهان برده می‌شود و به این فکر می‌کردم که در آن لحظات خاص چه مدار قدرتمندی از عشق بین تمام ایرانی‌ها فارغ از اینکه در کجای جهان زندگی می‌کنند و اینکه قلب همه ما در آن لحظات به‌واسطه این عشق مشترک به تپش درآمده، احساس لذت تمام وجودم را فراگرفته بود. به‌واسطه خلق این لحظات و کسب این افتخار برای ایران و مردم نازنینم، به آقای فرهادی و تمام دست‌اندرکاران این فیلم معتبر، تبریک می‌گویم و امیدوارم این موفقیت سرآغاز افتخارات متداوم برای هنر ایران عزیزمان باشد».

  گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ


  مغازه ی پدر اصغر فرهادی در خمینی شهر  وزیر ارشاد دلیل تبریک نگفتنش به فرهادی!!!!  آفتاب: سیدمحمد حسینی با شریک توصیف کردن وزارت ارشاد در موفقیت فیلم «جدایی نادر از سیمین» در جایزه اسکار گفت: کسب 5 سیمرغ جشنواره فیلم فجر در معرفی این فیلم به جامعه ایرانی و مجامع جهانی موثر بود.

  حسینی این سخنان را صبح امروز سه‌شنبه 9 اسفند در حاشیه امضای موافقتنامه میان وزارت ارشاد و بیمه ایران و در جمع خبرنگاران عنوان کرد.

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به مهر که نظرش را درباره موفقیت فیلم «جدایی نادر از سیمین» در جایزه اسکار جویا شد و اینکه چرا پیام تبریکی در این باره صادر نکرده است، با ارزشمند توصیف کردن این موفقیت، گفت: رئیس سازمان سینمای و مسئولان بنیاد سینمایی فارابی و دوستان سینماگر این کار (صدور پیام تبریک) را انجام داده‌اند.

  وی افزود: این موفقیت ابتدا در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با صدور مجوز برای این فیلم، کلید خورد و در جشنواره فیلم فجر هم به عنوان یکی از فیلم‌های برتر انتخاب شد و توانست 5 سیمرغ را دریافت کند. همه این اقدامات در معرفی این فیلم اول به مردم و جامعه خودمان و بعد هم به مجامع جهانی، موثر بود.

  حسینی اضافه کرد: خوشحالیم که در طول تاریخ سینمای ایران برای اولین بار شاهد این هستیم که یک فیلم از ایران توانسته این جایزه را به خودش اختصاص می‌دهد و امیدواریم در آینده هم شاهد موفقیت‌هایی در عرصه سینمایی کشور باشیم و هنرمندان ما بتوانند در معرفی چهره واقعی و روحیه پر از صفا و صمیمیت مردم ما در دنیا موثر باشند.

  به گزارش مهر،وزیر ارشاد تاکید کرد: الان غربی‌ها تلاش می‌کنند چهره نادرستی از مردم ایران معرفی کنند و قطعاً سینما، موسیقی، تئاتر و همه هنرهای ما می‌توانند در ارائه چهره فرهیخته مردم ما در سراسر دنیا موثر باشند.
  «برای برخی همانند رویا...و برای دیگران کابوس شبانه»

 2. 9 کاربرِ زیر از D O R D I بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :


 

 

برچسب برای این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
 • قدرت گرفته از سیستم vBulletin نسخه ی 4.2.3
 • قالب اختصاصی انجمن TvWorld نسخه ی 1.0
 • طراحی و اجرای قالب : نوژن
 • تمام حقوق مطالب و محتوا برای تی وی وُرلد محفوظ می باشد
Powered by vBulletin® Version 4.2.1
Copyright ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd.