برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 3 از 5 اولیناولین 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 از مجموع 47
    Yes, I’m gonna Win
    سپاس
    14,886
    از این کاربر 20,609 بار در 2,502 پست سپاس گزاری شده

معرفی سریال Big Bang Theory

.
    اگر همین الآن وارد سایت گوگل بشین و عبارت "Big Bang Theory" رو جستجو کنید ، نتایج جستجو بیشتر از اون که به سایت های علمی در رابطه با این نظریه ی بزرگ دنیای نجوم لینک بدن ، مربوط میشن به یکی از پربیننده ترین سریال های شبکه ی CBS . یعنی :

The B i g B a n g T h e o r y
    نـــظـــریـــــه ی انفـــجـــار بـــزرگ

شناسنامه
    سریال "نظریه ی انفجار بزرگ" (The Big Bang Theory) یه سیتکام آمریکایی هست که از سال 2007 در شبکه ی CBS و به نویسندگی چاک لوری(Chuck Lorre) و بیل پرادی (Bill Prady) ساخته شده . ازین سریال تا بحال 4 فصل کامل پخش شده و پخش فصل 5ـم سریال هم از سپتامبر شروع میشه .
    میانگین زمان هر اپیزود هم 21 دقیقه هست .

تهیه کنندگی این سریال رو هم شرکت چاک لوری (Chuck Lorre Productions) و کمپانی وارنر براس (Warner Bros. Television) بر عهده دارن .

داستان سریال
    وقایع سریال که در پاسادینا ی کالیفرنیا اتفاق میفته در مورد 2 همخونه ی جوان دانشمند فیزیک (شلدن و لئونارد) و 2 دوستشون(هاوارد و راج) هست که با دختری که به تازگی به آپارتمانشون اومده(پنی) و در خونه ی روبروی اونا زندگی میکنه آشنا میشن و این آشنایی باعث میشه که متوجه بشن که تالا غیر از زندگی علمی و سر کردن تو دنیای آزمایشگاهی و مجازی خودشون کار دیگه ای نکردن و رابطه ای با دنیای بیرون نداشتن .
    برای این 4 رفیق نابغه بت من و سوپر من شخصیتای خیالی نیستن و جوری در موردشون صحبت میکنن که انگار جزئی از زندگیشون هستن . از طرفی خصوصیات و رفتار این شخصیتای خیالی رو با روابط فیزیکی و نجومی که تخصصشون هست پیوند میدن و ساعت ها در موردش بحث میکنن . علاقه ی دیگه ی اون ها بازی های کامییوتری و آنلاین مثل هیلو و کونان هست و سرگرمی دیگرشون دیدن سریالای علمی تخیلی و بحث درمورد شخصیتاش. از "استار ترک" و " کایتان کرک" گرفته تا "استار وارز" و "لوک اسکای واکر" .
    هر قسمت سریال یه داستان جداگانه رو دنبال میکنه. از پس گرفتن تلویزیون پنی از دوست یسر سابقش ، خریدن یه ماشین زمان ، بکارگیری سیستم فاضلاب هاوارد در پایگاه فضایی و خرابکاری انتهایی ، ارتباط لئونارد با پنی و بهم خوردن رابطشون ، تلاش مشمئز کننده ی! هاوارد برا زدن مخ پنی ، ثبت اسم راج در مجله ی People ، اعتیاد پنی به بازی آنلاین، سفر گروهیشون به قطب شمال و ... تا اتفاقات با چاشنی مسائل و فرمول های واقعی فیزیک که رشته ی تخصصی این 4 دانشمند جوان هست گسترده و متنوع هست . برا همین دیالوگ ها هر بار توسط "دیوید سالتزبرگ" استاد فیزیک و نجوم دانشگاه کالیفرنیا چک و باز نویسی می شن تا هر چه بیشتر به لحن تخصصی سریال نزدیک باشن.
    اما برای فصل ۴ـم سریال هم ۳ شخصیت ایمی فرح فاولر ، پیریا و برنادت وارد سریال میشن و ماجراهای متنوع و جالبی رو در این فصل بوجود میارن.
    ... در نهایت اینکه سریال "انفجار بزرگ" سریالی جذاب با شخصیت های دوست داشتنی و کمیک هست، و چیزی که بیشتر از همه ما رو به خنده میندازه سادگی و متفاوت بودن این جوانان نابغه ست.

حاشیه های جالب سریال
    -- ایده ی یکی از مهمترین ویژگی های شخصیت راج یعنی عدم توانایی در صحبت با زن ها (بجز موارد مستی) رو بیل پرادی تهیه کننده ی سریال، از روی همکارش وقتی توی یه شرکت کامپیوتری کار میکرد گرفت .
    -- با استقبالی که از سریال شد دستمزد ۳ بازیگر اصلی در فصل چهارم با رشد قابل توجهی روبرو شد و جیم، جانی و کیلی برای هر اپیزود ۲۰۰ هزار دلار دریافت میکنن.
    -- اسم فامیل لئونارد یعنی هافستادر از ۲ دانشمند شناخته شده گرفته شده . رابرت هافستادر برنده ی نوبل ۱۹۶۱ فیزیک و پسرش داگلاس هافستادر برنده ی پولیتزر ۱۹۸۰ .
    -- در میانه ی پخش سیزن ۴ سریال ، شبکه ی CBS اعلام کرد بدلیل استقبال بالای بیننده ها سریال برای ۳ فصل دیگه تمدید شده .
    -- سارا گیلبرت بازیگر نقش لزلی وینکل(یکی از شخصیتای فرعی سریال که با لئونارد رابطه داره) قبلا هم در سریال Roseanne محصول ۱۹۸۸ ~ ۱۹۹۷ نقش GF جانی گالکی ( لئونارد) رو بازی کرده . توی این سریال لاوری متکالف (مادر شلدن) هم نقش مکمل رو بازی میکرده .
    -- پنی تنها شخصیت نقش اصلی هست که تا بحال اسم فامیلی براش مشخص نشده .
    -- شلدن متولد تگزاس هست . درست مثل جیم پارسونز بازیگر نقش شلدن .
    -- این سریال در حدود ۶۵ کشور جهان پخش شده . از فرانسه ، آلمان ، هلند و کره ی جنوبی بگیر تا فیلیپین ، پاکستان و نیکارا گویه و سریلانکا ! لیست کشورایی که سریال رو در حال پخش دارن و وضعیت پخش سریال(تا چه فصل و از چه تاریخی و ...) رو در این لینک میتونین ببینید :
    کد:
    http://en.wikipedia.org/wiki/The_Big_Bang_Theory#International_broadcast
    -- در مورد بینندگان سریال هم باید بگم که فصل ۳ پربیننده ترین فصل سریال بوده با ۱۴.۲ میلیون نفر . بیننده ی فصل ۱ و ۲ و ۴ هم به ترتیب ۸.۳۴ و۱۰.۰۱ و ۱۳.۲ میلیون نفر بودن . برای دیدن تعداد بیننده ی سریال به تفکیک فصل و اپیزود به این لینک سر بزنید :
    کد:
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_The_Big_Bang_Theory_episodes#Weekly_ratings

جوایز و عناوین سریال
    این سریال تونسته جایزه های زیادی کسب کنه . از جمله :

---------- سال ۲۰۰۹ -----------

TCA Awards
    بهترین سریال کمدی
    جیم پارسونز-- بهترین فعالیت در سریال کمدی

American Film Institute
    جزو ۱۰ برنامه ی تلویزیونی منتخب سال

2nd Ewwy Awards
    کیلی کوکو -- بهترین بازیگر نقش اول زن در سریال کمدی

---------- سال ۲۰۱۰ ----------

36th People's Choice Awards
    سریال کمدی منتخب مردم

62nd Primetime Emmy Awards
    جیم پارسونز -- بهترین بازیگر نقش اول در سریال کمدی

3rd Ewwy Awards
    بهترین سریال کمدی

---------- سال ۲۰۱۱ ----------

68th Golden Globe Awards
    جیم پارسونز -- بهترین بازیگر مرد در سریال کمدی/موزیکال

این لیست جوایزی بود که سریال و بازیگرا بردن . برای دیدن لیست نامزدی سریال و بازیگرا به این لینک برید :
    کد:
    http://en.wikipedia.org/wiki/The_Big_Bang_Theory#Awards_and_nominations

... و در آخر توصیه میکنم حتما این سریال رو تماشا کنید

.

سپاس
    12,483
    از این کاربر 23,477 بار در 1,411 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : معرفی سریال Big Bang Theory

ویدیو پشت صحنه لحظات خنده دار از فصل 1 تا 5 سریال The Big Bang Theory

Download
    88MB

3. 6 کاربرِ زیر از MaMaLoM بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,230
    از این کاربر 9,269 بار در 890 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : the big bang theory اخبار کلی فصل 8

من نميدونم چرا هر وقت فيلم يا سريالي تو آمريكا مهبوبيت پيدا ميكنه سازندگانش با كش دادنش همه چيز رو خراب ميكنن
    مثلا HangOver محصولِ ٢٠٠٩ اين اثر به قدري ايده هاي ناب و خنده داري داشت كه بنظرم بعد از سالها انقلابي رو تو ژانر كمدي و طنز بوجود آورد ولي سازندگان(مخصوصا تاد فيليپس بعنوان كارگردان) با ساختن قسمت هاي دوم و سوم رسما گند زدن تو HangOver اول...

حالا اين مورد رو تو بُعدِ سريالي ميبينيم،The Big Bang Theory شروع خوبي با اِپيزودِ ١ــش تو فصل ٧ داشت،اما هرچي جلو تر رفتيم تنها موردي كه باعث سرگرمي بود بازي جيم پارسونز تو نقش شلدون كوپر بود و بَس!!از لحاظ داستاني هيچ اتفاقِ خاصي نيوفتاد بازيگرايِ ديگه هم(البته بعضي هاشون) بود و نبودشون هيچ فرقي نميكرد...!
    من از قبل شنيده بودم قرار فصل ٨اُمي هم از The Big Bang Theory اكران بشه،اما به ذهنمم خطور نميكرد دو فصل ٩و١٠هم براش در نظر بگيرن!!
    مثل اينكه تئوري بيگ بنگ هم قرارِ سرنوشت How I Met Your Mother رو داشته باشه از لحاظ كش دادن موضوع و ساخت فصل هاي بيشتر!!!

پ.ن:جالبِ سريال هايِ فوق العاده اي مثل Alcatraz يا Flash Forward كنسل ميشه!! اما سريال هايي كه از لحاظ پتانسيل داستاني ميشه تو ٤يا حداكثر٥فصل تموم شه ١٠فصل ادامه پيدا ميكنه!!!!

5. 8 کاربرِ زیر از Léon بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    524
    از این کاربر 1,834 بار در 191 پست سپاس گزاری شده

To Léon

من نميدونم چرا هر وقت فيلم يا سريالي تو آمريكا مهبوبيت پيدا ميكنه سازندگانش با كش دادنش همه چيز رو خراب ميكنن
    مثلا HangOver محصولِ ٢٠٠٩ اين اثر به قدري ايده هاي ناب و خنده داري داشت كه بنظرم بعد از سالها انقلابي رو تو ژانر كمدي و طنز بوجود آورد ولي سازندگان(مخصوصا تاد فيليپس بعنوان كارگردان) با ساختن قسمت هاي دوم و سوم رسما گند زدن تو HangOver اول...
    حالا اين مورد رو تو بُعدِ سريالي ميبينيم،The Big Bang Theory شروع خوبي با اِپيزودِ ١ــش تو فصل ٧ داشت،اما هرچي جلو تر رفتيم تنها موردي كه باعث سرگرمي بود بازي جيم پارسونز تو نقش شلدون كوپر بود و بَس!!از لحاظ داستاني هيچ اتفاقِ خاصي نيوفتاد بازيگرايِ ديگه هم(البته بعضي هاشون) بود و نبودشون هيچ فرقي نميكرد...!
    من از قبل شنيده بودم قرار فصل ٨اُمي هم از The Big Bang Theory اكران بشه،اما به ذهنمم خطور نميكرد دو فصل ٩و١٠هم براش در نظر بگيرن!!
    مثل اينكه تئوري بيگ بنگ هم قرارِ سرنوشت How I Met Your Mother رو داشته باشه از لحاظ كش دادن موضوع و ساخت فصل هاي بيشتر!!!

پ.ن:جالبِ سريال هايِ فوق العاده اي مثل Alcatraz يا Flash Forward كنسل ميشه!! اما سريال هايي كه از لحاظ پتانسيل داستاني ميشه تو ٤يا حداكثر٥فصل تموم شه ١٠فصل ادامه پيدا ميكنه!!!!

من با نظرت درمورد کش دادن و بی کیفیت شدن کاملا موافقم ؛ فقط حس میکنم مقایسه Alcatraz يا Flash Forward با یه سیتکام 20دقیقه ای -که همه سکانسهاش داخلیه و هزینه ساختش درحد دستمزد بازیگراشه- شاید درست نباشه
    امثال Big Bang Theory ها خیلی برای شبکه سودآوری دارن و براشون مهم نیس کیفیت کار افت کنه یا کش دار بشه ؛ مهم محبوبیتیه که به واسطۀ اون درآمد خوبی برای شبکه حاصل میشه..

7. 10 کاربرِ زیر از 3ven13 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,230

پاسخ : To Léon

نقل قول نوشته اصلی توسط 3ven13 نمایش پست ها

من با نظرت درمورد کش دادن و بی کیفیت شدن کاملا موافقم ؛ فقط حس میکنم مقایسه Alcatraz يا Flash Forward با یه سیتکام 20دقیقه ای -که همه سکانسهاش داخلیه و هزینه ساختش درحد دستمزد بازیگراشه- شاید درست نباشه
    امثال Big Bang Theory ها خیلی برای شبکه سودآوری دارن و براشون مهم نیس کیفیت کار افت کنه یا کش دار بشه ؛ مهم محبوبیتیه که به واسطۀ اون درآمد خوبی برای شبکه حاصل میشه..
    سلام
    منظورِ من از اين بُعد بود كه سريال هاي خوب كنسل ميشن اما سريال هايي كه خيلي راحت تو ٥فصل ميتونن تموم شن تا ١٠فصا ادامه پيدا ميكنن...
    اوون مقايسه اي هم كه كردم از اين لحاظ بود...

9. 5 کاربرِ زیر از Léon بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    497
    از این کاربر 400 بار در 68 پست سپاس گزاری شده

اتفاقا به نظر من فصل 7 بهترین فصل سریال تا الان بوده. از فصل 6 به بعد از نظر من شاهد پیشرفت دو این سریال هستیم. خود من فکر می کردم که برای فصل 7 دیگه سازندگان ایده کم می یارن و فصل خوبی رو قرار نیست ببینم. اما کاملا برعکس پیشبینیم اتفاق افتاد و بهترین فصل این سریال رو تا الان شاهد بودم. امیدوارم این پیشرفت تا فصل 10 که با احتمال خیلی زیاد آخرین فصل این سریال هست ، حفظ بشه

11. 8 کاربرِ زیر از kavehmj بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

bazinga
    سپاس
    1,933
    از این کاربر 654 بار در 66 پست سپاس گزاری شده

به نظر من با اینکه کیفیت سریال پایین اومده اما هنوز هم صحنه های خنده دار زیادی داره.شاید یه مقدار زیاده روی باشه اما به نظرم نیاز مردم به دیدن این نوع سریال ها خیلی بیشتر از سریال هایی مثل Alcatraz هست.
    به قول یکی از مدیران cbs:
    What the world needs more than ever is to be able to laugh at the end of the day

13. 9 کاربرِ زیر از ali33 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,230

نقل قول نوشته اصلی توسط ali33 نمایش پست ها
    به نظر من با اینکه کیفیت سریال پایین اومده اما هنوز هم صحنه های خنده دار زیادی داره.شاید یه مقدار زیاده روی باشه اما به نظرم نیاز مردم به دیدن این نوع سریال ها خیلی بیشتر از سریال هایی مثل Alcatraz هست.
    به قول یکی از مدیران cbs:
    What the world needs more than ever is to be able to laugh at the end of the day

اين پستِ شما منو ياد مصاحبه يِ احسان عليخاني و رضا عطاران انداخت
    تو برنامه ي مربوط به سال تحويل شبكه ي ٣

اوونجاهم عطاران گفت ملت از من ميخوان كه روندمو تو كاراكترهاي هنري حفظ كنم و اصلا سمتِ كاراكترهاي جدي با موضوع هاي اجتماعي نرم...
    اينجا مساله اي كه موجود اينكه چرا ملت به اينجور كاراكترها و در حالت كلي تر به اين سبك فيلمها علاقه دارن تا حدي كه سريال هايِ كمدي تا بينهايت فصل ادامه پيدا ميكنن

هميشه بايد بين طنز و لودگي يه تفاوتي وجود داشته باشه،خوشبختانه The Big Bang Theory هنوز درجه ي طنزش رو از دست نداده ولي با اين روند اين خطر حس ميشه...و اين موضوع براي طرفداريِ اين سريال واقعا دردناكِ
    مثل همون بلايي كه سر Lost اوومد

15. 6 کاربرِ زیر از Léon بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1
    از این کاربر 40 بار در 9 پست سپاس گزاری شده

به نظرم من که هنوز ایده طنز واسه این سریال زیاد هستش داستان میتونه حول روابط راج بچرخه، حول روابط امی و شلدون بچرخه، همینطور که تو فصل 7 به هم نزدیک تر شدن!!و حتی میتونه پیرامون رابطه لئونارد و پنی را بسط بدن و به نظرم جا برای طنز هنوز خیلی هست.حتی استوارت هم میتونه نقشش پررنگ تر بشه !

17. 7 کاربرِ زیر از arbabevafa بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    0
    از این کاربر 9 بار در 1 پست سپاس گزاری شده

این سریال یه نکته بسیار مثبتی که داره اینه که مثل how i met your motherنیست که یه مضوع رو دنبال کنه و کش بده!
    این کلا با همه چیز فرق میکنه. خنده دار باشه یا نباشه امتیاز imdbبالا بگیره یا نه این یکی فرق میکنه.

19. 9 کاربرِ زیر از alisofer بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,230

پاسخ : معرفی سریال Big Bang Theory

نقل قول نوشته اصلی توسط Why Me ? نمایش پست ها
    بقول هاینریش بل تو کتاب عقاید یک دلقک زمانه(قرن) ، زمانه فاحشه ها است! خوش به حال پنی ! دو سه بار زیر لئونارد و دیگران خوابید و میلیونر شد
    فاحشه را خدا فاحشه نیافرید
    آنان که در شهر نان قسمت میکردند
    او را لنگ نانی گذاشتند
    تا هرگاه خود لنگ هم آغوشی ماندند
    وی را به تکه نانی بخرند

21. 10 کاربرِ زیر از Léon بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 3 از 5 اولیناولین 12345 آخرینآخرین

برچسب برای این موضوع