PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خواننده «پس از باران» از دنيا رفت

D O R D I
04-13-2012, 05:31 PM
http://faraup.com/up/images/8tkitdzwa4fmkxvd6q.jpg

فريدون پوررضا ـ خواننده و موسيقيدان گيلكي و صاحب نظر در زمينه موسيقي فولكلوريك اين خطه، امروز ـ‌ 23 فروردين ماه ـ درگذشت.

به گزارش ايسنا، اين هنرمند عرصه موسيقي كه حدود يك سال با بيماري تنفسي و مشكل ريوي، دست و پنجه نرم مي‌كرد، در منزل خود از دنيا رفت.

فريدون پوررضا در سوم مهرماه 1311 در لشت نشا متولد شد، او از استادان آوازي چون يونس دردشتي و غلامحسين بنان آواز ايراني را آموخت و در سال 1333 كار تعزيه را به همراه علي به‌كيش آغاز كرد.

شش سال بعد در آزمون خوانندگي راديو گيلان رتبه اول را كسب كرد و به طور رسمي به عنوان خواننده آغاز به كار كرد.

اين هنرمند از ارديبهشت 1350 همكاري با تلويزيون را آغاز كرد و در همان سال به عنوان پژوهشگر آواهاي بومي و با همراهي مشاهير فرهنگي و هنري ايران همچون سيمين دانشور،محيط طباطبايي،‌منوچهر آتشي ‌،ايرج افشار و ديگر استادان برجسته دانشگاه تهران به لندن سفر كرد.

پوررضا در سال 1379 موسيقي تيتراژ و متن سريال «پس از باران» را اجرا كرد و يك سال پس از آن مقام اول موسيقي در فيلم و سريال‌هاي كشور را از آن خود كرد.

HaaMeeD
04-13-2012, 07:55 PM
روحش شاد

Headache
04-13-2012, 08:31 PM
اين اون اهنگ پس از بارانشه....

http://parsaspace.com/files/5655454884/?c=1154

دلم گرفت خيلي.... :Smiley96:
اين همه فسيل موندن اين عزرائيل خونه خراب ميآد سراغ اين گلها...

NOjAN
04-13-2012, 09:50 PM
تیتر تاپیک رو خوندم فکر کردم هنرمند خود فروخته جناب افتخاری دار فانی رو وداع گفتن .

این آقای فريدون پوررضا رو هم نمی شناختم ولی الان دوستمون s4mt این ترک رو گذاشتن یادم اومد که چقدر قشنگ بود این تیتراژ و آواز این مرحوم .

خدا بیامرزدش.

Naomi boy
04-14-2012, 01:39 AM
از وقتی که خبر فوت ایشون رو شنیدم دل و دماغ هیچ کاری رو ندارم
در کنار امینم یکی از خواننده های مورد علاقم بود
اصلا نمیتونم از ایشون تعریف کنم یعنی اصلا در حدی نیستم که
بخوام اینکارو بکنم
من چون خودم بچه گیلانم همیشه اهنگای ایشون رو گوش میدادم و کسانی که
البوم می گیلان و گیله لو ایشون رو گوش دادن میدونن چی میگم.
حیف که درس و کنکور نمیذاره زیاد بیام نت وگرنه کل البوم های ایشون رو اینجا میزاشتم
تا شاید کمی قابل درک بشه که چه جواهری رو از دست دادیم.
ان شا الله در اینده ای نزدیک این کار رو خواهم کرد:Smiley17: