PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Fringe | بحث اپیزودیک | فصل چهارم , قسمت نوزدهم

Chandler Bing
04-21-2012, 01:37 PM
http://picoup.ir/images/79245691979304532781.jpg

.:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt2208525/)

Letters of Transit
تاریخ پخش : 20 اپریل 2012

خلاصه ی داستان :

تیم فرینج به زمان اینده برمیگرده، همون طور که داستان سریال به تاریخ 2036 پرش میکنه. زمانی که تماشاگر ها و تیم فرینج با هم روی موضوع

مهم کار میکنند...

.:dl-topic:. (http://www.tvworld.info/thread4991.html).:sub-topic:. (http://www.tvworld.info/thread449-1000.html)

RezaAK
04-23-2012, 01:34 AM
اپیزود عجیب . :Smiley10:
آیا این قسمت قراره بوده که به اجمال درباره ی یکی از آینده های ممکنه حرف بزنه و یا روند سریال به این سو رفت .
اگه قراره که تا 4 قسمت دیگه این سریال تموم بشه و به نظرم اینطور هم خواهد شد . یعنی این چیزی که دیدیم آینده ی خط زمانی
ما در اپیزود 18 است ؟ . ولی بی مقدمه و بی توضیح وارد این قسمت شدیم .!!!
حالا در عجبم که در مخیله آقایون و خود آبرامز (که در نوشتن این قسمت هم دستی داشته) چی میگذره ؟
حالا باید تو 160 دقیقه باقی مانده از سریال ، 4 سال معما رو توضیح بدن . یا توضیح نمیدن ، مثل کارشون در LOST
خلاصه عرض کنم که همه ی جماعت گل-گیجه گرفتن و به شبکه های اجتماعی و سایتهای طرفدار سریال و بلاگرها که سر میزدم
متوجه شدم که همه ناراحت و سرخورده و دچار سردرد شدن . منم هنوز نتونستم این اپیزود رو هضم کنم . هــِ ! هضم که چه عرض کنم
بلع هم نشد ! در هر صورت یه چیزایی به ذهنم رسید و یه چیزایی هم از اجنبی جماعت خوندم که شاید بد نباشه .
به ترتیب این پایین میارم :
1 - شاید قرار بوده که این قسمت یه بینشی در مورد فصل 5 به ما ارائه بده !!!
2 - هنوز هم FOX نفهمیده که چرا روز به روز از تماشاگرای این سریال کم و کمتر میشه !!:Smiley14:
3 - نه بابا اونا (FOX و اینا ) دلشون به همین چند تا تماشاچیه "نِرد" و "گیک" شون خوشه
4 - والا کسی به این سریال فکر نمیکنه ، چون ملت از فکر کردن میترسن (والا به خدا) :Smiley14:
5 - شما "آی.کیو" ت پایینه ، برو همون پسرعمه زا و پسرخاله و قرمزکلاه رو ببین .
6 - چرا تماشاگر ها مونث توشون نیست ؟ چرا زن ندارن ؟ مگه خودشون خواهر و ... :Smiley14:
و ....

این چند مورد از مواردی بود که در "آی.ام.دی.بی" و "فرینج پدیا" و ... خوندم .
کلا بحث ها سمت و سوی طنز و هجو و هشو و قبح گرفته .

من باید یه بار دیگه این قسمت رو ببینم .
لطفا دوستان نظر بدن که ما هم بفهمیم که شما چی دستگیرتون شده یا نشده ؟!

h6690
04-23-2012, 03:50 AM
به اینکار میگن ماست مالی!
در سریال Doll House هم آخرش برای جمع کردن داستان بدون مقدمه پریدن به آینده تا
داستان را جمع کنن.

RezaAK
04-23-2012, 04:02 AM
به اینکار میگن ماست مالی!
در سریال Doll House هم آخرش برای جمع کردن داستان بدون مقدمه پریدن به آینده تا
داستان را جمع کنن.

دقیقاً همین فرمایش شما هم به کررات مطرح شده بود . Doll House رو که ندیدم ولی اونم سریالیه که مثله شده .
وقتی شبکه ای فکر جیبش باشه ، همین میشه . :Smiley104:
در هر حال صنعت ـه و دوره ی هنر گذشت .

D O R D I
04-23-2012, 09:14 AM
منم وقتی این قسمت تموم شد شکه شدم که چی شده ولی به یاد فصلهای قبل افتادم دقیقن یادم نیست کدوم فصل بود ولی قسمتی بود که ازمایشات ارتش رو ادامه دادن ادمهایی که به خودشون تزریق میکردن بمب انسانی میشدن با یک فرکانس خاص صوتی منفجر میشدن اون سرهنگی که مسئول بود گفت دارن اطلاعات جمع میکنن برای جنگ با ما تا نقاط ضعف ما رو پیدا کنن بعد یک بسته به دست یک تماشاگر رسید
ولی خداییش قسمت قشنگی بود پر از معما دختر پیتر و الویا ! برگشتن بیلی همکار بیشاب! نبودن الویا و بلایی که بیشاب گفت بیلی سرش اورده ! معلوم نبودن اینکه تو دنیای موازی چه خبره!فعلا همینا به فکرم رسید.
خلاصه اگه توضیح بدن این چند سالی که گذشته رو همین که RezaAK گفت چرا تماشاگرا توشون زن نیست یعنی کچلن خودشونو نشون نمیدن:Smiley36:

دوستانی که سریال رو دیدن نظر بدن ما هم استفاده کنیم:Smiley17:

RezaAK
04-23-2012, 07:58 PM
خلاصه GoT که اومد به بازار ، Fringe شود دل آزار !
این تاپیک رو دوباره آوردم بالا که دوستان یه نظری بدن .
من برای بار دوم هم این قسمت رو دیدم و هیچ . :Smiley10:
کلاً با کاراکترها آنتی پاتیک شدم .
یکی یه حرفی بزنه که من از جهل خودم در بیام :Smiley15:

خلاصه اگه توضیح بدن این چند سالی که گذشته رو همین که RezaAK گفت چرا تماشاگرا توشون زن نیست یعنی کچلن خودشونو نشون نمیدن

D O R D I جان . اون شماره ها رو من نقل کردم با تلخیص . یعنی حرف من نیست . ولی حرف دلم ـه .

Patriot
04-23-2012, 08:52 PM
:Smiley10:

و باز هم

این الان چیه!؟ به نظر نمیرسید اصلا تو خط داستان این فصل بوده باشه. انگار یه اپیزود از قبل داشتند و همین طوری پخشش کردند. دیدید این میوه فورش ها وقتی به ته بار میرسند به قیمت ارزون میفروشن؟

من احساس کردم دیگه نتونستند ادامه بدن. واسه همین قسمتی که از قبل داشتند رو پخش کردند!

موضوع دیوید رابرت جونز چی شد؟

مگه ویلیام بل توی هر دو دنیا نمرده بود!؟

این تماشاگر ها که هیچوقت تهدید نبودند! واسه چی لازم دارند که به دنیا سلطه داشته باشند؟ آخه اینها که احساس ندارند! اصلا چطور زاد و ولد میکنند یا بهتر بگیم چطور تولید میشن؟ اینقدر زیاد نبودند که!

اگه یادتون باشه یه بار یه قسمت از آینده فرینج رو نشون داد که پیتر و اولیویا و دختر خواهرش توی تیم فرینج بودند و همه چیز به هم ریخته بود. داستانش البته دقیق یادم نمیاد. اون چی شد؟ با این که در تناقضه! بچه نداشتند اونجا!

کلاً خیلی خیلی با فرینج قدیم فرق میکنه. تازه اولیویا هم که نداره! همون بهتر که دیگه ادامه ندند :Smiley106:

Chandler Bing
04-23-2012, 09:26 PM
خیلی عجیب و البته از حق نگذریم اپیزود جالبی بود، با توجه به این دو نکته که فصل پنجم به احتمال 90 درصد تمدید میشه و یه خبر هم امده بود که یه اپیزود اضافی

ساختن در صورتی که سریال تمدید شد پخش کنند، فکر میکنم این اون اپیزود 23 بود که قرار بود بعد از پایان

این فصل برقرار بشه و به دلایلی تصمیم گرتن الان پخشش کنند که اگه همون اخر پخش میشد خیلی مفید بود چون سوالاتی زیادی رو مطرح میکنه

در رابطه با تماشاگر ها منم برام سواله که چرا زن ندارن، موافقم که چون کچل اند نمیان بیرون

سعید تماشاگر ها هم همیشه زیاد بودند، ما یکی دو تاشونو میدیدیم، تو تمام دنیا پخش هستن و در رابطه با زاد و ولدشون هم فکر کنم عمر طولانی تری

نسب به ماها دارن.

خدا کنه پایان خوبی برای این فصل در نظر گرفته باشن تا بتونن دهن همه ی اونایی که میگن فرینج بده رو ببندند.

حالا چند تا سوال!!

بل چرا زنده است؟ اولیویا کجاست؟ این کدوم دنیاست؟ پیتر از کجا فهمید که یه زن 24 ساله دختر 4 ساله خودشه؟

این کدوم والتر؟ چون بعضی وقت ها مثل والترنیت جدی میشد.

و در اخر بگم که اپیزود خیلی بی مقدمه شروع شد و همه رو گیج کرد شاید بهتر بود یه ذره مقدمه چینی میکردن یا شاید هم تصمیم دارن که تو اپیزود بعد

توضیح بدن.

راستی تو این اپیزود دزموند لاست هم بازی کرده بود.

من 8 میدم.

farzan981
04-24-2012, 12:03 AM
اتفاقا به نظرم خیلی باحال بود کلا این قسمت رو لبه است هم میتونند یه جورایی باهاش گند بزنند به سریال هم قشنگ ترش کنند و یه فصل دیگه بسازنند
از دیدن دزموند هم خیلی خوشحال شدم یه جورایی باحاله
بعضی چیز ها هم واقعا تو اینده افتضاح بودند مثل اون قهوه جامد:Smiley36:
بعضی چیز ها هم اصلا پیشرفت نداشتند یا لا اقل درست نشون ندادند مثل موبایل و ماشین و ....
راستی این یارو ها که رو صورتشون کد داشتند همون لویال ها بودند یعنی؟
بعد این دخل و تصرف تماشاگر ها تو گذشته باعث نمیشه اینده تغییر بکنه؟
به قول شلدون :Smiley14:
sheldon:Why'd you set it
for the day before yesterday?

Leonard:Because I wanna go back and keep myself
from getting a time machine.

sheldon:You can't. If you were to prevent yourself
from buying it in the past you would not have it available
to stop yourself from buying it.
Ergo, you would still have it.
This is a classic rookie time-travel mistake.
در مورد بل میشه گفت از یه دنیا سومی هست یا با سفر توی زمان تونستند بیارندش
فکر کنم فرینج رو مجبور باشم یه بار از اول ببینم تا فصل دو اصلا به سریال با دیدی که الان دارم نگاه نمیکردم و خیلی چیز ها یادم رفنه

mehdi13
04-24-2012, 01:15 AM
به نظر من در کل جالب بود
احتمالا فصل 5 در کار هست
قطعا تو قسمت های بعد ابهامت این قسمت بر طرف میشه
گذری به 2015
یا اینکه سمپتامبر(همون تماشگر با حاله) چه کمکی میخواست به اینها بکنه
اما یکی از ابهامات بزرگ این سریال که تو فصل 4 ایجاد شد و هنوز برطرفش نکردند اینه که
پیتر باعث شد دستگاه(ماشین) بکار بیافته و عملا پل رو ایجاد کرد(پل بین دو دنیا)
و زمانی که خط زمانی پیتر حذف شد
تمام داستان ها روایت جدیدی پیدا کرد
مثلا بیرون اومدن والتر از آسایشگاه روایتش فرق کرد _چون پیتری وجود نداشت)
اما جوابی برای اینکه این پل بین دو دنیا چطور ایجاد شد ندادند
...در کل سریال بسیار زیبا ی هست
من شخصا خیلی دوسش دارم ♥

D O R D I
04-24-2012, 09:21 AM
اونی که امتیاز 3 داده زود بیاد خودشو معرفی کنه.
من فکر کنم وقتی خط زمانی عوض شد بیل هم زنده شد این والتر هم اون تیکه های مغزش رو پس گرفت یک جورایی شد همون والترنیت
دیوید رابرت جونز هم فکر کنم الان دیگه معلوم میشه نیتش خیر بوده و میخواسته با تماشاگر ها بجنگه واسه همین هی الویا رو خاموش روشن میکرد .اینا نظرات شخصی من بود

HAMID13
04-25-2012, 05:36 PM
راستش اول که سریال رو دیدم شوکه شدم با خودم گفتم یعنی اشتباه دان کردم!!!!!لینکو نیگا کردم دیدم درسته پس اینا کین جریان چیه!!!!ی چند دیقه ای طول کشید تا فهمیدم فرینجه
بگذریم اپیزود جالبی بود ایکاش زودتر مسیر سریال اینطرفی میاوردن نه اینکه یهویی عوض اینکه 10 اپیزود طول بدن پیتر بیاد و 5تام اینکه تازه بشناسن یا نه اناده سازی میکردن واسه این اپیزودها
هیچی فصل 1 فرینج نمیشه واقعا دوسش داشتم تا الانم بخاطر همینه دارم نگاه میکنم
حالا امیدواریم ازین به بعد ی حالی به ما داستانشون بدن

Patriot
04-25-2012, 07:42 PM
یکی میگفت که این قسمت قرار بوده آخر این فصل پخش بشه. به دلایلی این هفته پخش شده. از هفته دیگه بقیه ماجرای جونز پخش میشه.

Moh3eN
04-25-2012, 07:56 PM
سلام رفقا .
من که هیچ قسمتی از فرینج رو ندیدم تابحال .
اما توی تاپیک گویا همه مات و مبهوت موندن از این قسمت ۱۹ :Smiley36:.

من تو وبگردی هام خوندم که توی قسمت نوزدهمِ هر فصلِ فرینج یه گریزی زده میشه به اتفاقات زمان آینده که مربوط به فصل بعدِ سریال هست و دوباره از قسمت بیستم برمیگرده به وقایعِ همون فصل و ادامه ی قسمت ۱۸ رو نمایش میده .

اگر اینطور باشه این قسمت ۱۹ میتونه یه خبر خوش رو در مورد ادامه ی سریال (http://www.tvworld.info/thread13720.html)داشته باشه ...

حالا سوال برام پیش اومده بود و خواستم از فرینج بین ها بپرسم که واقعا همینطوره؟ یعنی قسمت نوزدهم ِ هر فصل همین طور بوده و اینی که خوندم درسته ؟

.

Patriot
04-25-2012, 09:03 PM
فصل پیش هم همچین گریزی داشتیم. اما یادم نیست که 19 بود یا نه!

فصل های قبل یادم نمیاد که اصلا آینده رو نشون بده.

Chandler Bing
04-25-2012, 11:29 PM
اپیزود 19 فصل سوم میرند تو ذهن اولیویا که کارتونی هم میشه، البته مثل این قسمت شکه کننده بود

ولی تا به حال سابقه نداشته و اپیزود اخر فصل سوم هم تو اینده است

farsiman
04-26-2012, 02:47 AM
باسلام...
خدمت عزیزانی که نداشتن زن تو تماشاگرا براشون مهمه!
بیایید خودمونو گول نزنیم تو همه جوامع به این نکته توجه میشه و مطمعا هستند که زنان برپایه احساسات عمل میکنند و ماموریت در زمان باید بدون هیچگونه احساساتی انجام بشه و کل ماجرای این 4فصل به یه لحظه احساساتی شدن یه تماشاگر اشاره داره پس اگه توشون زن وجود داشت چه اتفاقی می افتاد؟ پس نگرانه بی توجهی به خانوما نباشید ه نقش اول فیلم یه زنه با توانایی باور نکردنی و نقطه فعالیتش هم حس خاصیه که با پیتر داره.
و اگه آبرامز ساربونه میدونه چطور طرفداراشو حفظ کنه.
و نکته مهم درباره این سریال اینه که باید تماما باهاش همراه باشی و گاهی به گذشته فیلم فلاشبک بزنیم.

پونه
05-05-2012, 05:07 PM
اين اپيزود تو دنياي ماست.
پيتر دخترشو شناخت چون تا زمانيكه ٤ ساله بوده با پدر و مادرش بود. و گردنبندی که گردنش بود پوکه ی تیری بود که والتر به پیشونیه الیویا زده بود و در اورده بود(قسمت 22 فصل 4)
والتر جدي تر شده ولي شبيه والترنيت نشده. چون اون قسمت از مغزش كه به درخواست خودش برداشته شده بود دوباره اومده سر جاش.(چون از شخصيتي كه داشت ميشد بدش ميومد، و به همين دليل بعد از برداشتن اون تيكه ها پشيمون بود از بلايي كه سر بچه ها مياوردن :به گفته همه بچه هايي كه از قبل تصوير بدي از كودكيشون داشتن و تو فصل ٤ ميان و ميگن اون عوض شده و ادم خوبي شده. اون ازمايشهاي كورتيكسيفان رو قطع كرده بود چون بخش جاه طلب مغزش رو دراورده بود)
وقتي خط زمان تغيير ميكنه، خود به خود وقايعي كه از نقطه تكرار به بعد اتفاق افتاده بود ،تغییر میکنن.
تو اون قسمت ٢-٣ دقيقه مونده به اخر والتر به پيتر گفت بيا برگرد عقب و وقايع رو تغيير بده تا اليويا رو نجات بدي كه نَميره..
تصور كنين داستان زندگي شما به يك خط رنگي ٦٠ سانتي (٦٠سال) تشبيه شه مثلا زرد. حالا در نقطه ٧سانتي يه اتفاق تاثير گذار ميوفته مثل مُردن پدر اگه اين اتفاق رو ابي تصور كنيم از اون قسمت زندگيتون سبز شده.(تركيب رنگ). حالا شما بياي به گذشته سفر كني و باعث بشي پدرت نميره اونوقت خط زندگيتون زرد باقي مونده. چطور ميخواي رنگ سبز رو يادت بياد ؟ هرگز این اتفاق نيفتاده...
نبودن زن تو تماشاگرا واسه احساساتي عمل كردن زنها نيست چون همه اين خرابكاريا و احساساتي شدنا به خاطر سپتامبر بود كه اونم مَرد بود!