PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شانه های غول!

صفحه ها : 1 [2]

Léon
06-09-2015, 02:29 PM
http://picoup.ir/images/51581030684551135031.jpg (http://picoup.ir/)

حتماً نباید کسی پدرت را کشته باشد تا تو از او بیزار باشی...
آدمهایی یافت می شوند که
راه رفتنشان
گفتنشان
نگاهشان
و
حتی لبخندشان در تو بیزاری می رویاند...!

پ.ن : خوندن کتابِ "ﺟﺎﯼ ﺧﺎﻟﯽ ﺳﻠﻮﭺ" شاهکارِ مسلم ادبیات پارسی رو به دوستان توصیه میکنم:Smiley69:

raha_91
06-11-2015, 02:28 AM
از کفر من تا دین تو راهی به جز تردید نیست

دلخوش به فانوسم نکن، اینجا مگر خورشید نیست

با حس ویرانی بیا تا بشکند دیوار من

چیزی نگفتن بهتر از تکرار طوطی وار من

بی جستجو ایمان ما از جنس عادت می شود

حتی عبادت بی عمل وهم سعادت می شود

با عشق آنسوی خطر جائی برای ترس نیست

در انتهای موعظه دیگر مجال درس نیست

کافر اگر عاشق شود بی پرده مومن می شود

چیزی شبیه معجزه با عشق ممکن می شود

افشین یدالهی

Days of Heaven
06-24-2015, 11:48 PM
شاید خیلی مربوط نباشه به موضوع تاپیک اما یکی از زیباترین متن هایی هستش که خوندم!

http://8pic.ir/images/c6sr4dniv1kur8lxgcj8.jpg (http://8pic.ir/images/c6sr4dniv1kur8lxgcj8.jpg)

نسیم که می وزد، دخترهای بریتانیایی موهایشان را رها، چشمانشان را بسته و دستانشان را باز میکنند ... در چمن زارهای نیمه تر حوالی شهر انگار در آن لحظه ملکه دنیا شده اند ... اما نمی دانند آن نسیم برای سرباز آفریقایی تیره پوستی بود که زیر تابش آفتاب از کشورش در هجوم انگلیس ها دفاع می کند ...
آنها هر دو یک قسم مشترک خورده اند:
بهت اجازه مرگ نخواهم داد ...
.
.
.

آفریقایی اجازه مردن به انگلیسی نخواهد داد، چرا که احساس میکند او هم شبیه به خودش یک انسان است ...
انگلیسی اجازه مردن به آفریقایی نخواهد داد، چرا که احساس میکند او باید سخت تر مجازات شود ...

عادل سبحانی

Julie
06-26-2015, 01:41 PM
زندگی در چشم برخی آدمها خواب و خیالی بیش نیست. این گمان گاهی به من هم دست میدهد. وقتی آن مرز و محدودیتی را می بینم که پویایی و پژوهندگی آدمی اسیر حصار آن است، وقتی میبینم هدف همه ی سختی ها تامین نیاز زندگی است و هدف این تامین باز به سهم خود افزودن بر روزهای همین زندگی سخت، یا وقتی میبینم دلخوشی آدمی به آن اندک دستاوردهای دانش و پژوهش بر توهم و تسلیم پایه دارد و از این حیث آدمی صرفا اسیری است که دیوارهای سیاهچال خود را با تصویرهایی رنگین و چشم اندازهایی زیبا می آراید. همه ی این چیزها،مرا به بهت می اندازد.پس درون خود فرو می روم و در اینجا جهانی را می یابم! ولی جوهره ی این جهان هم بیشتر گمان است و گنگی، و نه گردش و گزارشی زنده. چنین است که همه چیز در پیش حس و نگاهم به هم میریزد و تار می شود و من دوباره رویا آلوده به دنیا لبخند می زنم و میگذرم.

Léon
07-07-2015, 02:58 AM
باران را دوست دارم

چون رفتن را بلد نیست
.
.
.
فقط می آید

گاهی خدا درها رو می بنده و قفل می کنه

زیباست اگه فکر کنی
شاید بیرون طوفانه و خدا می خواد ، از تو محافظت کنه...

K1_Fa
08-13-2016, 01:55 AM
http://s2.picofile.com/file/8263540684/FAN2016854.jpg

تو را به قدر بارش باران ،
به قدر ستاره های آسمان ،
تو را به رنگ ارغوان ،
من تو را به اندازه ای که در زبان
نمی آید دوست می دارم
ای کاش ...

K1_Fa
08-19-2016, 10:16 PM
http://s2.picofile.com/file/8264371468/1082096506.jpg

نمی دانم دیدن عکس های قدیمی قشنگتر است
یا بودن در کنار تو
اما می دانم تو هستی که لبخند به لبانم می آوری و اشک به چشمانم

منم نمی دانم تنهایی و غمگین بودن زیباتر است
یا با تو بودن و شاد زیستن
اما می دانم تو هستی که لبخند به لبانم می آوری و اشک به چشمانم

من هم اشک هایم را دوست دارم هم گریه هایم را
من تورا دوست دارم .. تو را ...

Julie
06-18-2020, 03:34 PM
“دیگر به راستی می‌دانستم درد یعنی چه. درد به معنای کتک خوردن تا حد بیهوشی نبود. بریدن پا بر اثر یک تکه شیشه و بخیه زدن در داروخانه نبود. درد یعنی چیزی که دل آدم را در هم می‌شکند و انسان ناگزیر است با آن بمیرد بدون آنکه بتواند رازش را برای کسی تعریف کند، دردی که انسان را بدون قدرت دست و سر باقی می‌گذارد و انسان حتی یارای آن را ندارد که سرش را روی بالشت حرکت دهد. ”

ژوزه مائورو ده واسکونسلوس

Julie
07-08-2020, 02:42 AM
دن: شنیدم در این کوه معدن هست.
بونی: خدا نکند معدن باشد!
دن: نمی‌فهمم! برای چی؟!
بونی: زمانی که کوه فقیر است، از آن ماست، اما همین که معلوم شد غنی است، حکومت آن را تصاحب خواهد کرد. حکومت یک دست دراز دارد و یک دست کوتاه. دست دراز به همه جا می‌رسد و برای گرفتن است، و دست کوتاه برای دادن است، و فقط به کسانی می‌‌رسد که خیلی نزدیکند..!!

نان و شراب
اینیاتسیو سیلونه

Saber-j
07-10-2020, 06:57 PM
هیچ وقت احساس دلتنگی نکرده‌ام. در یک اتاق تنها بوده‌ام. تمایل به خودکشی داشته‌ام. افسرده بوده‌ام. حالم بد بوده. بدتر از بد. ولی هرگز احساس نکردم که کسی می‌تواند از در بیاید و من را از دست دردم خلاص کند. راحت‌تر بگم، دلتنگی هیچ وقت آزارم نداده چون همیشه تمایل وحشتناکی به گوشه‌گیری داشته‌ام. در یک مهمانی یا در یک ورزشگاه که همه در حال هلهله کردن‌اند، دلتنگی سراغم می‌آید. به قول ایبسن «قوی‌ترین آدم‌ها، تنهاترین آدم‌ها هستند.» جمعیت عوام رو که می‌شناسی، می‌گن «الان جمعه شبه، برنامت چیه؟ می‌خوای فقط این‌جا بشینی؟ خب آره. بیرون چیزی جز حماقت نیست. آدم‌های ابله با ابله‌های دیگه اختلاط می‌کنن. بگذار خودشونو خر کنن. من فقط شب‌ها بیرون میرم و در بارها قایم می‌شم. چون دوست ندارم در کارخانه‌ها قایم شم. برای میلیون‌ها آدم متاسفم. ولی من تنها نیستم. خودم رو دوست دارم. خودم برای خودم بهترین شکل سرگرمی‌ام. بیا یه کم بنوشیم!

سوختن در آب، غرق شدن در آتش
بوکفسکی

Saber-j
07-17-2020, 06:45 PM
سیگار بکشیم ، تنهایی رو بیاموزیم ، تنهایی قدم بزنیم ، شادی های کوچیک و دم دستی برا خودمون ایجاد کنیم ، هر روز به خودمون یاد اوری کنیم خدا مُ*ر*د*ه.نیچه و کافکا و شوپنهاور بخونیم ، مالیخولیا و شیم و اسب تورین و طعم گیلاس و مهر هفتم ببینیم و تموم شیم.

wlh
07-20-2020, 09:00 PM
As you grow older you realize it becomes less important to have more friends and more important to have real ones
هر چقدر که سن بالا تر میره، داشتن تعداد زیادی دوست کم اهمیت تر میشه و داشتن دوستانی واقعی مهم تر

wlh
08-17-2020, 04:05 PM
https://picoup.ir/images/40424727622975514047.jpgاین استدلال که به حریم خصوصی اهمیت نمی‌دید چون چیزی برای مخفی کردن ندارید شبیه اینه که بگید به آزادی بیان اهمیت نمی‌دید چون حرفی برای گفتن ندارید.

V.P.N.CLUB

ARCTIC
08-27-2020, 08:51 PM
https://picoup.ir/images/58412738670686210828.jpg (https://picoup.ir/)

“Nobody ever figures out what life is all about, and it doesn't matter. Explore the world. Nearly everything is really interesting if you go into it deeply enough.”
― Richard P. Feynman

هیچکس هرگز چرایی و ذات زندگی را در نخواهد یافت و واقعا اهمیتی هم ندارد. تقریبا هرچیزی که در آن به اندازه‌ی کافی عمیق شوی، هیجان‌انگیز خواهد بود.

.
.

“The first principle is that you must not fool yourself and you are the easiest person to fool.”
― Richard P. Feynman

اصل اول آن‌ست که خودت را گول نزنی و خودت آسان‌ترین فرد برای فریب دادن هستی!

raha_91
08-30-2020, 12:23 PM
پس از پیروزی انقلاب حیوانات،

یک قانون اساسی معروف به «هفت فرمان» بر روی دیوار مزرعه نوشته می‌شود که شامل بندهای زیر است:

● همه آنها که روی دوپا راه می‌روند دشمن هستند.

● همه آنها که چهارپا یا بالدار هستند، دوستند.

● هیچ حیوانی حق پوشیدن لباس را ندارد.

● هیچ حیوانی حق خوابیدن در تخت را ندارد.

● هیچ حیوانی حق نوشیدن الکل را ندارد.

● هیچ حیوانی حق کشتن حیوان دیگری را ندارد.

● همهٔ حیوانات با هم برابرند.

در اواخر داستان تمام شش فرمان اول
از روی دیوار پاک شده و جمله هفتم نیز
به صورت زیر تحریف می‌شود:

''همه حیوانات باهم برابرند، اما بعضی برابرترند"

#مزرعه_حیوانات
#جورج_‌اورول

wlh
11-05-2020, 01:23 AM
I am the least racist person there is
راستش الان میتونید بفهمید این (https://tvworld.info/showthread.php?t=1546&p=253774&viewfull=1#post253774) سکانس معنیش چی میشه. واقعا بعضی از تهمت ها و ادعاها میتونه بهترین عملکردها رو هم نابود کنه و این تهمت زننده نیست که بازنده است...

ماج
11-23-2022, 04:37 PM
https://picoup.ir/images/17758895484575313052.jpg (https://picoup.ir/)

"To die will be an awfully big adventure"

"مردن یک ماجراجویی بسیار بزرگ خواهد بود"

"Always try to be a little kinder than is necessary"

"همیشه سعی کنید کمی مهربانتر از آنچه لازم است باشید"

"The moment you doubt whether you can fly, you cease forever to be able to do it"

"لحظه ای که شک میکنید که آیا میتوانید پرواز کنید، برای همیشه دیگر قادر به انجام آن نیستید"

"?Would you like an adventure now, or would like to have your tea first"

"آیا اکنون میخواهید یک ماجراجویی داشته باشید یا دوست دارید ابتدا چای خود را بنوشید؟"

J. M. Barrie

kingnessi
12-05-2022, 10:50 PM
و گفت: آدمی عاشق است بر شقاوتِ خویش، یعنی همه آن خواهد که سببِ بدبختیِ او بُود.+ (https://tvworld.info/showthread.php?t=425&p=261005&viewfull=1#post261005)
و گفت: ما به ادب محتاج‌تریم از بسیاریِ علم.

تذکرةالاولیاء ؛ فریدالدین عطار نیشابوری
ذکر عبدالله منازل قدس اله روحه العزیز

kingnessi
12-14-2022, 02:04 AM
هر که با داناتر از خود بحث کند تا بدانند که داناست، بدانند که نادان است.

نادان را به از خاموشی نیست وگر این مصلحت بدانستی، نادان نبودی.

متکلم را تا کسی عیب نگیرد، سخنش صلاح نپذیرد.

دوستی با پیلبانان یا مکن
یا طلب کن خانه‌ای در خوردِ پیل

گلستان سعدی
باب هشتم؛ در آداب صحبت

ShInOdA
12-14-2022, 07:29 PM
«از دوست داشتن غزاله خجالت می‌کشم. در این «الفجر شش» کشت و کشتار عجیبی شده. عراقی‌ها مدعیند سی هزار ایرانی کشته‌اند ولی هر چه اغراق باشد باز رقم باید وحشتناک باشد. کار به جایی رسیده که انگار صرف زنده بودن خجالت دارد تا چه رسد به دوست داشتن. [...] بودن و نبودن، زندگی و مرگ هر دو رسوا و بی‌آبرو شده‌اند.»

- روزها در راه؛ شاهرخ مسکوب

kingnessi
12-19-2022, 03:01 AM
خرد با خرد در ستیز نمی شود مگر اینکه حسد بیاید.

حَسَد
مسعود کیمیایی

kingnessi
01-19-2023, 03:38 AM
سگی پای صحرانشینی گزید ....................... به خشمی که زهرش ز دندان چکید

شب از درد بیچاره خوابش نبرد.................... به خیل اندرش دختری بود خُرد

پدر را جفا کرد و تندی نمود ........................که آخر تو را نیز دندان نبود؟

پس از گریه مردِ پراکنده روز .......................بخندید کای بابکِ دلفروز

مرا گر چه هم سلطنت بود و بیش ..............دریغ آمدم کام و دندان خویش

محال است اگر تیغ بر سر خورم .................که دندان به پای سگ اندر برم

توان کرد با ناکسان بد رگی ...................... ولیکن نیاید ز مردم، سگی

بوستان سعدی
باب چهارم؛ در آداب تواضع

kingnessi
01-24-2023, 09:37 PM
“There is nothing new under the sun, but there are lots of old things we don’t know.”
Ambrose Bierce, The Devil's Dictionary

چیز جدیدی در جهان وجود ندارد، به جز بسیاری از چیزهای کهنه ای که نمی شناسیمشان.

پ ن:
"بیرس" به سال 1914 میلادی و در سن هفتاد و دو سالگی ناپدید شد.

kingnessi
01-27-2023, 08:52 PM
نقل است که کافری بود در عهدِ شیخ؛ گفتند: مسلمان شو!
گفت: اگر مسلمانی این است که "بایزید" می‌کند، من طاقت ندارم؛ و اگر این است که "شما" می‌کنید، آرزو نمی‌کنم.:Smiley69:

و گفت: یا چنان نمای که هستی یا چنان باش که می‌نمایی.

تذکرةالاولیاء ؛ فریدالدین عطار نیشابوری
ذکر بایزید بسطامی رحمه اله علیه

wlh
01-28-2023, 03:55 PM
Mei you anquangan
“There’s no feeling of security here”
Mei you xinren
“There’s no trust here”
Mei you daode
“There’s no morality any longer”

We Have Been Harmonized: Life in China's Surveillance State

kingnessi
02-07-2023, 09:53 PM
"If it is True that "a Chain is Only as Strong as it's Weakest Link
isn't it Also True a Society is Only as Healthy as it's Sickest Citizen and
?Only as Wealthy as it's Most Deprived

Maya Angelou

اگر جمله ی "استحکامِ یک زنجیر به اندازه ی ضعیف‌ترین حلقه ی آن است" صحیح باشد، آیا اینکه "سلامتِ یک جامعه به اندازه پلید ترین عضوِ آن و رفاهِ آن به اندازه محرومترین عضوش است" نیز درست است؟

kingnessi
02-14-2023, 11:11 PM
.When you distort truth it is harder for people to figure out what is real and what is spin
.The most dangerous of all falsehoods is a slightly distorted truth
Georg Christoph Lichtenberg

وقتی که حقیقت را دستکاری کنید، توانایی تشخیص آنچه اتفاق افتاده و آنچه که مبالغه است را از مردم دریغ خواهید کرد.
خطرناکترین نوعِ دروغ، حقیقتی ست که اندکی تحریف شده است.

پ ن:
در دنیایی زندگی میکنیم که آنچه جلوی چشمانمان اتفاق افتاده را چنان تحریف میکنند و دروغشان را چنان افسانه وار بازگو میکنند که به چشمانِ خویش شک می کنیم.
دنیایِ غریبی ست نازنین :Smiley69:

ShInOdA
02-16-2023, 06:32 PM
وای به وقتی که ستم باشد و ستم‌کار پیدا نباشد. به کی بنالم؟ به کی؟
- روزها در راه؛ شاهرخ مسکوب.

kingnessi
02-20-2023, 09:05 PM
ऐसे जियो जैसे कि तुम कल मरने वाले हो सीखो ऐसे जैसे कि तुम हमेशा के लिए जीने वाले हो
.Live as if you were to die tomorrow, Learn as if you were to live forever
جوری زندگی کن که گویی فردایی نیست و طوری در پی دانستن باش که انگار تا ابد زنده خواهی ماند.

Mahatma Gandhi

ShInOdA
03-07-2023, 06:14 PM
«با «د» صحبت بمب شیمیایی و جنایت کردستان و قتل عام چند هزار نفر، صحبت دنیا بود. گفت نمردیم و چه چیزها دیدیم. گفتم ای کاش مرده بودیم و نمی‌دیدیم.»

- روزها در راه؛ شاهرخ مسکوب

ShInOdA
03-30-2023, 09:14 PM
و باز بنویسیم

که ما همچنان می‌نویسیم؛ که ما همچنان در اینجا ماندیم؛ مثل درخت که مانده است؛ مثل گرسنگی که اینجا مانده است و مثل سنگ‌ها که مانده‌اند و مثل درد که مانده است... و مثل هر چیزی که از ما نشانه‌ای دارد و ما از آن نشانه‌ای داریم.

- آرایش درونی؛ محمد مختاری

wlh
04-04-2023, 11:21 PM
کتاب بی نظیر است، یادگار خوب است، و نصیحت مفید است و لیکن برای ملت مرده نوشته شده است. در ایران مگر کسی به نصیحت گوش می دهد؟در یوروپا نیز سابقن چنان خیال میکردند که به ظالم نصیحت باید گفت که تارک ظلم شود. بعد دیدند که نصیحت در مزاج ظالم اصلن موثر نیست. پس خودش به واسطه ی عدم ممانعت دین در علوم ترقی کرده، فواید اتفاق را فهمید و با یکدیگر یک دل و یک جهت شده، به ظالم رجوع نموده گفت: از بساط سلطنت و حکومت گم شو. پس از آن کنستیتسیونی را، که شما در کتاب خودتان بیان کرده اید، خود ملت برای امور عامه و اجرای عدالت وضع کرد. آیا ملت شما نیز قادر است که به ظالم بگوید: از بساط سلطنت و حکومت گم شو؟!
هرگز

مکتوب میرزا فتحعلی آخوندزاده به میرزا یوسف خان مستشارالدوله درباره ی"یک کلمه"

wlh
04-28-2023, 09:33 AM
The summer soldier and the sunshine patriot will, in this crisis, shrink from the service of their country; but he that stands by it now, deserves the love and thanks of man and woman. Tyranny, like hell, is not easily conquered; yet we have this consolation with us, that the harder the conflict, the more glorious the triumph.

raha_91
04-29-2023, 01:05 AM
حال دیگر دشوار است
که صدای شفق را
و صدای گام تابستان را در ساحل دریا تمیز دهیم
دشوار است که صدای شعاع نوری را بشنوی که انگشتش را تا می‌کند
و به گاه عصر بر جام پنجره‌ی اتاقی کودکانه ضربه می‌زند
دشوار، وقتی که تو فریادهای زخمیان را در دره‌ها شنیده‌ای
وقتی که تو ستاره‌گان را به سان دکمه‌های زنگ‌زده‌ی نیم‌تنه‌ها‌ی اعدامیان دیده‌ای
وقتی که تو برانکاردها را دیده‌ای که از شب بالا می‌روند
وقتی که تو شب را دیده‌ای که نمی‌گوید فردا
وقتی که تو دیده‌ای چه دشوار فراچنگ می‌آیند
آزادی
و
صلح.

بسیاری آموخته‌هایمان را از یاد بردیم ژولیو
از یاد بردیم که چگونه ماهیِ آرامش
در آب‌های کم‌عمق سکوت می‌لغزد
که چگونه‌ رگ‌های آبی‌رنگ دست‌های بهار در هم گره می‌خورند
از یاد بردیم
اکنون چیزهای ساده آموخته‌ایم
بسیار ساده
بسیار مطمئن
اینکه آسمان از نان آغاز می‌شود
اینکه عادلانه نیست برخی نان دربیاورند
و برخی نان بخورند
اینکه عادلانه نیست که توپ بسازند
و گاو‌آهن نباشد
چیزهایی ساده
شاید که کودکی هم بتواند این چیزها را با سازدهنی کوچک جیبی‌اش بگوید
شاید که سربازی خوب که خواب مادرش را دیده است
از خواب بپرد و این همه را با شیپوری بگوید
و مردگانمان این‌‌ها را بهتر از همه می‌دانند
هرشب سکوتشان این چیزها را فریاد می‌زند
چیزهایی ساده
ما دانا نیستیم ژولیو
چیزهای ساده می‌گویم
بسیار ساده بیانشان می‌کنیم
اینکه می‌ارزد آدم زندگی کند و بمیرد
به خاطر
آزادی
و
صلح.

یانیس ریتسوس (شاعر یونانی)

ترجمه از فریدون فریاد (https://echolalia.ir/?s=فریدون+فریاد)

kingnessi
05-28-2023, 01:03 AM
... یا باید زندگی کرد یا فکر. دوتایی با هم نمی‌شود.:Smiley36:

جلال آل احمد؛ سنگی بر گوری

ShInOdA
05-29-2023, 08:58 PM
در حال خفه شدنیم... و آنان که رو‌به‌روی حوضِ شیشه‌ای زیبای ما نشسته‌اند، با لذت به نفس‌های پایانی و رنگارنگ ما می‌نگرند؛ نفس‌هایی که چنگ می‌زنند به ابرهای سیاه، در جست‌وجوی اندکی هوا... ما ماهیان محاصره شده در حوض وطنیم...

- عدنان الصائغ - ترجمه: سعید هلیچی

kingnessi
09-30-2023, 09:11 PM
عشق درمان است. درد را می‌کُشد و سَرِ غُصه را می‌بُرد.
قلب نارنجیِ فرشته؛ داستانِ کوتاهِ "اشتباهی"
مرتضی برزگر

kingnessi
01-07-2024, 03:35 AM
نه هر که چشم و گوش و دهان دارد آدمی‌ست
بس دیو را که صورتِ فرزندِ آدم است

سعدی

ARCTIC
03-26-2024, 07:07 PM
https://picoup.ir/images/42109268285729589397.jpg

“... I should like to say two things, one intellectual and one moral.

The intellectual thing I should want to say to them, is this: When you are studying any matter, or considering any philosophy, ask yourself only what are the facts and what is the truth that the facts bear out. Never let yourself be diverted, either by what you wish to believe, or by what you think would have beneficent social effects if it were believed. But look only, and solely, at what are the facts. That is the intellectual thing that I should wish to say.

The moral thing I should wish to say to them is very simple: I should say, love is wise, hatred is foolish. In this world, which is getting more and more closely interconnected, we have to learn to tolerate each other, we have to learn to put up with the fact that some people say things that we don’t like. We can only live together in that way—and if we are to live together and not die together—we must learn a kind of charity and a kind of tolerance, which is absolutely vital to the continuation of human life on this planet.“

― Bertrand Russell

"... دوست دارم که دو چیز رو بگویم، یکی فکری و یکی اخلاقی.
مطلبِ فکری که می‌خواهم به آن‌ها بگویم این است که:

وقتی در رابطه با هرچیزی مطالعه می‌کنید، فقط از خود سوال کنید که واقعیت‌ها چه هستند و چه حقیقتی‌ست که واقعیت‌ها نشان می‌دهند. هیچ وقت نگذارید که با چیزی که دوست دارید باور داشته باشید منحرف بشوید، و نه چیزی که فکر می‌کنید اگر به آن باور داشته باشند اثرات مفید اجتماعی خواهد داشت. اما فقط، و تنها به چیزهایی که واقعیت‌ها هستند نگاه کنید. این چیز فکری هست که دوست دارم بگویم.

مطلبِ اخلاقی که دوست دارم به آنها بگویم بسیار ساده است: این را خواهم گفت، عشق عاقلانه است، نفرت احمقانه است.

در این جهانی که روز به روز به طور نزدیک‌تری دارد باهم ارتباط برقرار می‌کند، ما باید یاد بگیریم که هم‌دیگر را تحمل کنیم، ما باید بیاموزیم که این واقعیت را بپذیریم که بعضی افراد حرف‌هایی می‌زنند که ما دوست نداریم. ما تنها در این روش می‌توانیم باهم زندگی کنیم… ما باید نوعی خوش‌قلبی و نوعی تحمل را بیاموزیم، که برای ادامه حیات انسان در این کره کاملا حیاتی‌ست."

― برتراند راسل

:watch: (https://www.facebook.com/BBCArchive/videos/1959-face-to-face-bertrand-russell/1087355888830083/)