PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Game Of Thrones | بحث اپیزودیک | فصل دوم , اپیزود نهم

NOjAN
05-28-2012, 04:58 PM
http://picoup.ir/images/73842787997514442910.jpg

Season 2, Episode 9 | Blackwater
فصل دوم, قسمت نهم | بلک واتر

.:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt2084342/)

خلاصه داستان این قسمت : درحالی که استنیس با ناوگانش به مقرّ ِ پادشاهی حمله می کنه, تیریون به همراه دیگر لنیسترها, برای جونشون می جنگن..

.:dl-topic:. (http://www.tvworld.info/thread11525-2.html#post51809).:sub-topic:. (http://www.tvworld.info/thread11433-4.html#post51829)

صحنه ها و دیالوگ های به یادماندنی این قسمت :

http://picoup.ir/images/90793733441817253603.jpg

اولین سکانس های این قسمت, نمایش استنیس و ناوگانش با تلفیق موسیقی بسیار زیبا

http://picoup.ir/images/72127102728548416123.jpg

همون طور که مي دونين اعليحضرت تنها وظيفه ي يک استاد نه تنها انجام خواسته هاي خاندانيه که بهشون خدمت مي کنه بلکه راهنمايي و مشاوره در زمان جنگ هم هست

http://picoup.ir/images/88277909864591766911.jpg

هميشه از صداي زنگ بدم ميومده, وحشت رو با خودشون به صدا در ميارن.
شاهي که مرده... شهري که بهش حمله شده..

- عروسی - دقیقا

http://picoup.ir/images/65188660821387766254.jpg
http://picoup.ir/images/39380337926827879557.jpg

http://picoup.ir/images/56172769247908142351.jpg

باعث شدم شُکّه بشي , کبوتر کوچولو ؟
اشک تنها سلاح زن نيست...
http://picoup.ir/images/65547692117148690405.jpg

و چيز با ارزشي مثل تو....
خيلي خيلي خوب به نظر مي رسه
مثل تکه ي کيک... که منتظره خورده بشه

http://picoup.ir/images/67022672182082881058.jpg

صحنه های حماسی میدان نبرد.
http://picoup.ir/images/99031484383928075061.jpg

لعنت به گاردِ پادشاهي.. لعنت به شهر.. لعنت به شاه.

http://picoup.ir/images/78544142034374325371.jpg

مرداني شجاعي دارن در خونمون رو مي زنن..
بريم بکشيمشون !!!
http://picoup.ir/images/98592428138655478451.jpg

جنگ تمام شد.
ما پيروز شديم !!

نظر شما در مورد این اپیزود چیه ؟

snowgirl
05-28-2012, 05:36 PM
عجب قسمتی بود.اول اینکه نظرم راجع به نشون دادن جنگ عوض شد.اونجا که صدای زنگ و طبل میومد خیلی وحشتناک بود.انقده خوشحال شدم که من جای اونا نیستم.
دوم این داگ منو متعجب کرد نه به اون دلگرمی دادن به سربازاش توی میدون:Smiley14:نه به فرار کردنش.
الان کوتوله مرد؟آخه خیلی حیف میشه....
همین که سانسا بالاخره داره فرار می کنه خیلی خوشحالم کرد.آخه آدم باید به خاطر حمله شدن به لنیستر ها به خاطر اون ناراحت باشه.حالا دیگه همه میتونن بیان جافری رو سلاخی کنن.ترسو!:Smiley104:

HaaMeeD
05-28-2012, 05:38 PM
اپیزود عالی بود
خیلی بهم چسبید نمیدونم یادم نمیاد از قسمتی از هیچ سریالی اینقدر لذت لرده باشم و برای دیدن ثانیه به ثانیه اش اینقدر ولع داشته باشم
در آخر هم کلی خماری دیگه برامون باقی گذاشت از سرگذشت ها و اتفاقات آینده نمیدونم چند ماه آینده رو بدون این سریال چطور سرکنم :Smiley15:
فکر میکنم این قسمت انتظارات همه سلیقه ها رو برآورده کرده

deadalireza
05-28-2012, 06:59 PM
کوتولم چی شد؟!!!!!!!!:Smiley24:
کوتوله واقا مرد؟؟؟!!!!!
ایول داگ!
راستی لیتل فینگر کو؟؟؟!!!
کاش ملکه اونو می خورد!

Chandler Bing
05-28-2012, 07:15 PM
بابا اونقدر هم که تعریف کردید، خوب نبود. جنگ اش خیلی مسخره بود، ولی همین مسئله کلی از داستان رو پیش برد.

دلم برای استنیس و پیاز سوخت، اخه خداییش حقه که جفری رو تخت بشیه، استنیس فرار کنه؟ دیدی چطوری میجنگید؟ همه جا نفر اول بود، اصلا اعصاب نداشت.

فکر نکنم تیریون بمیره، اصل ماجرا اونه، فقط یه زخم سطحی بود. خدا کنه استنیس بتونه فرار کنه، اصلا دوس ندارم دسته لنیستر ها بیافته.

صحبت های تریون هم که عالی بود، من بیشتر به خاطر دیالوگ ها میبینم تا صحنه ها نبرد!! ارزشش خیلی بیشتره.

اون اتش وحشی هم که خیلی خوب در اوردنش، باریکلا:Smiley30:

اولین اپیزود بود که رو یه لوکیشن متمرکز شده بود!!!! اگه اپیزود بعد هم فقط رو اتفاقات بعد از جنگ پیش بره خوب درنمیاد

باید اون ور دیوار و منس ریدر رو نشون بده، راب هم باید یه حرکتی کنه، اون تیون گرجوری هم باید بمیره!!

مثل همیشه 10 میدم!!

hosseinfilm
05-28-2012, 09:03 PM
داداش nojan ممنون:Smiley69:

walker
05-28-2012, 09:13 PM
یک لحظه فکر کردم کله تیریون از وسط نصف شد.
اگه قرار بمیره الکی مگ خرج این سریال نکنیم.
اعصابم داغونه.

Chandler Bing
05-28-2012, 09:23 PM
راستی این سگ جفری چه خفن ادما رو سلاخی میکرد، خیلی حال کردم.

با حرکت اخرش هم که سانسا رو میخواد نجات بده خیلیی حال کردم، ولی فکر نکنم موفق بشه.

deadalireza
05-28-2012, 10:04 PM
کسی میدونه لیتل فینگر چی شد؟

rmKasra
05-28-2012, 10:10 PM
راستی این سگ جفری چه خفن ادما رو سلاخی میکرد، خیلی حال کردم.

با حرکت اخرش هم که سانسا رو میخواد نجات بده خیلیی حال کردم، ولی فکر نکنم موفق بشه.

مشکل اینجاست که سانسا اصلا نمیخواست باهاش بره! منم فکر نکنم بره. اونقدر احمق هست که میمونه. هرچقدر که خواهر کوچیکش تو تصمیم گیری باهوش و زیرک هست، این کدن و کند.

صحنه ی جنگ هم فقط همون انفجار کشتی ها لذت بخش بود. باضافه اینکه شاه استینس شجاعانه جلوی همه میجنگید، نفر اول. راستی به نظرتون دستیارش مرد؟ فکر نکنم، افتاد تو آب.

Chandler Bing
05-28-2012, 10:21 PM
مشکل اینجاست که سانسا اصلا نمیخواست باهاش بره! منم فکر نکنم بره. اونقدر احمق هست که میمونه. هرچقدر که خواهر کوچیکش تو تصمیم گیری باهوش و زیرک هست، این کدن و کند.

صحنه ی جنگ هم فقط همون انفجار کشتی ها لذت بخش بود. باضافه اینکه شاه استینس شجاعانه جلوی همه میجنگید، نفر اول. راستی به نظرتون دستیارش مرد؟ فکر نکنم، افتاد تو آب.

نه سانسا میخواد بره، ولی وقتی که کلیگان میبینه لنیستر ها پیزوذ شدن مجبور میشه بمونه ولی بعدا با هم فرار میکنن، شاید تو کتاب بعد. بعدش مثله برایان که گارد کتلین شد

کلیگان هم گارد سانسا میشه و به خوبی و خوشی تا اخر عمر با هم زندگی میکنند:Smiley14: چه داستانی گفتم

شوالیه پیاز هم فکر نکنم مرده، باشه افتاد تو اب. پسرش هم خیلی خره، یه میگه خدای اتش، خدای اتش

HAMID13
05-28-2012, 10:50 PM
خوب اپیزود خوبی بود جنگ رو هم به تصویر کشیدن(تنها جایی که وسط جنگ رو مخم بود به تصویر کشیدن سرسی و زنای درباری بود یعنی رو مخ بودااا) صحنه ی به آتیش کشیده شدن کشتی های استنیس زیبا بود اونجاییکه استنیس رو برای آخرین بار رو دیوار نشون داد فکر کردم الان خودش دروازه رو برای سربازا باز میکنه که یهو دیدیم تایوین لنیستر (که قرار بود به سمت راب استارک لشگرکشی کنه)به همراهه جنگجویانی از خاندان تیرل از های گاردن یهو وارد میدان نبرد شدن و جنگ رو به نفع خودشون به پایان رسوندن خوب بالاخره ی قسمتی از داستان تا الان معلوم شد اون هم حکومت لنیسترها و باقی موندنشون به عنوان پادشاه 7 اقلیم ولی دوست داشتم استنیس به تخت بشینه خیلی مرده
الان آیا جافری دوباره به تخت میشینه؟!!!اگه بشینه یعنی باید ...به اون پادشاهی
الان تنها مشکلشون راب استارکه کسی که معلوم نیست با کاری که کرد اون پل مهم رو از دست داده یا نه!! کسی که با از دست دادن جیمی لنیستر ممکنه کار براش سخت تر باشه و کلا فک کنم تو موقعیت ضعیفتری قرار گرفته نسبت به قبل
و اما آخرین اپیزود این سریال رو باید هفته بعد ببینیم
سرنوشت جان اسنو چه میشود؟آیا منس ریدر تو این سیزن نشون داده میشه؟!!یعنی میشه ی روزی شاه اونطرف دیوار شه؟(آرزوی شخصی بود)
آیا سانسا به همراه هانت خواهد گریخت؟!!!
آیا آریا به آغوش خانواده باز خواهد گشت؟!!
آیا راب استارک وینترفل رو پس خواهد گرفت و در جنگ با لنیسترها موفقیتی بدست خواهد آورد؟!!!
آیا دنریس در کارثٍ خواهد ماند؟آیا آژدهاهایش به او بازگردانده میشوند؟!!آیا برای همیشه اونجا میمونه یا ازونجا خارج میشه به وستروس برمیگرده؟!!
و در آخر آیا این برن کوچولوی ما چیز خاصی برای نشون دادن و ارایه دادن خواهد داشت؟؟!
فکر کنم اینها چیزهایی است که باید دید مشخص میشود یا همچنان منتظر باید ماند برای فصل3

NOjAN
05-28-2012, 11:28 PM
این قسمت خیلی عالی بود ... تمام برنامه هایی که ریخته بودن انگار توی یک قسمت جمع شد ...

صبحتهای لیتل فینگر با تایوین لنیستر رو یادتونه ؟ نتیجش شد ملحق شدن سر لوراس از های گاردن !!
فقط دوست دارم بدونم تایوین چرا پیش فرمانده هاش (و جلوی آریا) گفت که می خوایم به راب استارک حمله کنیم ؟! من حدس میزنم فهمیده بود که آریا کیه و می خواست از این طریق حمله ی راب رو عقب بندازه و به مقرّ ِ فرماندهی برسه !
سر لوراس هم که گویا فقط تو فکر انتقام از استنیس به خاطر مرگ رنلی بود, و از اونجایی که احتمال می دن دست بانو استارک هم تو کار باشه احتمالا توی جنگ علیه استارک ها هم با لنیسترها می بینیمش.
=========================
از طرف دیگه تیریون هم باز مثل همیشه زکاوت خودش رو ثابت کرد.. خیلی نقشش عالی بود تو این قسمت .
سرسی هم کارهاش عالی بود ! می خواست خودش و بچش رو بکشه ولی دست استنیس نیافته ! در کل با این لنیسترها بیشتر از همه حال می کنم, هرچی نباشه نشان خانوادگیشون شیره !
نکته ی بعدی این که نویسنده های این سریال اون چیزی که بیننده دلش میخواد رو بهش نمی دن, بلکه خلاف میل بیننده عمل می کنن و کاری می کنن که به فکر فرو بره و نتیجه گیری کنه .. چون شاید هرکسی دوست داشت پیروزی استنیس رو توی این قسمت ببینه .. جالبه خود ِ جورج مارتین نمایش نامه ی این قسمت رو نوشته و جالبتر این که (گویا) خلاف داستان کتابش عمل کرده . چون اینطور که برادران اسپلویلر نقل می کردن بایستی استنیس تاج و تخت رو می گرفت !!
اگر سانسا و آریا جفتشون برگردن پیش خونواده قضیه جالبتر هم می شه !! از اینور جیمی به خونه برمی گرده و از اونور دخترها ...
از این جهت بی حساب می شن و فقط می مونه تصفیه حساب اصلیشون.
سگ شاه هم کارش خیلی عالی بود و با توجه به شخصیتی که ازش نشون دادن کاملا قابل توجیه بود . چون هیچ وقت اهمیتی به شاه و دستیارش و .. نمی ده.. این دفعه هم انگار توی میدون نبرد منقلب شد . خیلی دوست دارم بدونم عاقبتش توی این داستان چی می شه.
استنیس هم شخصیت حماسی این قسمت بود! شجاعتش توی نبرد و جلوتر بودن از سپاهیانش خیلی جالب بود.
فقط تنها مشکلی که داستان داره اینه که یه دفعه یه سری شخصیت ها رو رها می کنه به حال خودشون.. مثلا جا داشت توی این 3 قسمت اخیر یه خورده به این جادوگر قرمز بپردازن و ببینیم با این دود سیاهش چه می کنه .. یا مثلا تو این قسمت می شد چند دقیقه ای به "بریان" و جیمی لنیستر بپردازن که ببینیم در چه حالن.

ولی در کل راضی ِ راضیم. خیلی خوب بود.

9 می دم به این قسمت.

Chandler Bing
05-28-2012, 11:37 PM
من حدس میزنم فهمیده بود که آریا کیه و می خواست از این طریق حمله ی راب رو عقب بندازه و به مقرّ ِ فرماندهی برسه !

فکر نمیکنی گرفتن اریا براش مفید تر بود، تا اریا رو گول بزنه؟ نتیجه ای براش نداره اخه

شاید تو راه نظرش عوض شد، باید قسمت بعد خیلی چیزها رو نشون بدن، کلی سوال دارم

Homix
05-28-2012, 11:44 PM
خداییش زیاد جنگ خفنی نبود ولی واقعا ناراحت شدم که استنیس شکست خورد فقط امیدوارم بتونه فرار کنه
فکر کنم قسمت بعد نوبت تیون باشه که بمیره و راب هم یه حرکتی بزنه
تیریون هم فکر نکنم بمیره خداییش خیلی ضایست همچین شخصیتی رو بکشن
حرفای ملکه هم جالب بود و یه جورایی داشتم لحظه شماری میکردم که سم رو پسرش بخوره تا حالش حسابی گرفته شه که نشد :Smiley104:
9 میدم چون روی جنگش خیلی بیشتر از اینا حساب میکردم:Smiley15:

کینگ 10
05-28-2012, 11:52 PM
جنگ رو خوب نساخته بودن:Smiley104::Smiley104: ولی این قسمت واقعا استرس داده بود بهم خیلی قشنگ بود

اگه تو این قسمت جنگ اتفاق نمی افتاد خیلی دیگه خسته کننده میشد قبول دارید؟؟؟؟؟

NOjAN
05-28-2012, 11:58 PM
اگه تو این قسمت جنگ اتفاق نمی افتاد خیلی دیگه خسته کننده میشد قبول دارید؟؟؟؟؟

خیر, اصلا جنگ خیلی مهم نبود ... اسپارتاکوسه مگه ؟ :Smiley36:

به نظرم بازی ای که با داستان می کنن خیلی قشنگ تره تا جنگ. و این قسمت از این نظر راضی کننده بود

کینگ 10
05-29-2012, 12:10 AM
برای Game Of Thrones متاسفم چون با اسپارتاکوس مقایسه شد!!!:Smiley10:

الان راب هشت قسمت هستش که میخواد انتقام بگیره خیلی کش دار میشه خب:Smiley119:

pooya
05-29-2012, 12:31 AM
"فقط تنها مشکلی که داستان داره اینه که یه دفعه یه سری شخصیت ها رو رها می کنه به حال خودشون.. مثلا جا داشت توی این 3 قسمت اخیر یه خورده به این جادوگر قرمز بپردازن و ببینیم با این دود سیاهش چه می کنه .. یا مثلا تو این قسمت می شد چند دقیقه ای به "بریان" و جیمی لنیستر بپردازن که ببینیم در چه حالن." 100 در صد موافقم تازه تو قسمت آخر باید قضیه راب ، جان ، کلیسی و کارث ، تیون ، همین قضایای بعد جنگ و گریجوی و حمله اونا و.................مشخص کنن که عملی نیست و دوباره بایه پایان خفن یک سال میریم تو کما. به نظر من سریال برای ادامه دیگه 10 قسمت جواب نمیده الان تو همین فصل 2 مجبور بودن آلترنتیو برن سراغ شخصیت ها که بد بود و باید یه فکر اساسی کنن. جنگ هم واقعا خوب نبودن ولی صحنه های خیلی خوبی در آورده بودن وسط جنگ یهو میومد دیالوگ ها سرسی در کل از لحاظ سریالی عالی بود

مطمئن باشین تو حمایت سر لوراس از لنیستر ها این بلیش مارمولک نقش داشته ، حتی به نظر من فرار آریا و جیمی یه جور معامله پشت پرده بوده .
باید بگم این تیریون بنظرم یه زخم اساسی بر میداره و ناکار میشه ولی نمیمیره. استنیس هم واقعا مرد بود به قول نوژن حماسه آفرید تنهایی داشت تخت پادشاهی رو میگرفت . یاد دیالوگ قسمت قبلش افتادم که ماجرای نگه داشتن ااستورمز اند رو به سر داوس میگفت "ولی الان بر اساس تک تک قوانین وستروس من شاه بالحقم . حیف ولی بعید میدونم استنیس دستگیر شه. مردن بچه سرسی تو آغوشش هم میتونست یه صحنه خیلی تاثیر گذار باشه ( از نظر سینمایی میگم ها)

نوژن بابت ترجمه دستت درد نکنه.

sohrab101
05-29-2012, 12:34 AM
اپیزود باحالی بود
پیش از همه؛ از دوستان میخوام که برای سلامتی تریون ، کوتوله دوست داشتنی این سریال دعا کنند که به سرنوشت ند استارک منجر نشه
همین طور خودم که تا 2 هفته شوکه بودیم
انصافا خیلی بی رحمیه که سریال رو بدون تریون ببینیم، بهترین بازیگر این سریاله
انصافا این سریال حداقل باید تا فصل چها تمدید بشه
20 قسمت دیدیم فقط تکلیف ند استارک و استنیس براتیون مشخص شده
این همه کارکتر مونده اگه قرار باشه 20 قسمتی تکلیف 2 نفر فقط مشخص بشه فکر کنم یه 10 سالی طول بکشه
خدا کنه این سانسا احمق با داگ بره، ولی قسمت بعدی میبینی میاد پیش لنیستر بزرگ تازه یارو میفهمه چقدر شبیه خدمتکارشه
************************************************** **************************************
یعنی من اگه جای این پدره بودم این جافری رو خلع میکردم خودم میشستم
یعنی خیلی خره که جافری رو دوباره شاه کنه
حیف شد سرسی سم رو نخورد؛ ولی فکر کنم پدره به تریون یه حالی بده
خیلی با اون نطق زیباش که واسه سربازا خوند حال کردم
جالبتر از همه میدونید چیه؛ اینکه تا حالا کسی به این قسمت کمتر از 9 نداده

errornima
05-29-2012, 01:25 AM
واو ....چی بود قسمت ......ترکوند
واقعا بعترین بوده توی این قسمت هایی که پخش شد ....
از اون اولش تا اخرش ...
کوتوله چیزیش نشه فقط عشق منه تو این سریال (+اریا)
اون لحظه که جفری ترسو پیچوند خیلی قشنگ هالف من جنگ رو اداره کرد ...
پدره از کجا پیداش شد
واقعا اپیزود بی نظیری بود ....سانسا هم که با سگ شکاریمون رفت ...
صحنه اتش کشتی ها هم که فوق العاده بود ....
منتظر نظرات دوستان هستم

prongz
05-29-2012, 02:00 AM
این سریال دیگه داره میره رو اعصابم.تو هر سیزن بهترین بازیگرش رو حذف می کنه اون ند استارک این از تیریون...5 هم زیاده واسه این قسمت...فعلا اصلا اعصاب نظر دادن ندارم

HAMID13
05-29-2012, 02:05 AM
من با همتون شرط میبندم تیریون نمیمیره
کی حاضره با من شرط بندی کنه؟هرکی حاضره بیاد جلو
اگه من بردم شما شارژ5تومنی واسه من میخرین
اگه من باختم من ی شارژ5تومنی واستون میخرم؟کی پایس؟
ببینید بچه ها بنظر من تیریون فقط ی خراش ساده دید و امکان مردنش از نظر من زیر صفره
و مطمعنم خوب میشه چون ظاهرا قرار نیست از خاندان لنیستر کسی کم شه
حالا کی پایس؟

prongz
05-29-2012, 02:33 AM
آره منم سیزن قبلی وقتی تو قسمت 9 سر ند رو زدن از این تز ها می دادم.یکم نگاه کنی طرز فکر نویسنده های سریال میبینی که اگه بمیره خیلی هم اتفاق عجیبی نیست.در هر صورت اگه بمیره که من دیگه علاقه ای به دیدن سریال ندارم.باز اصلی دیالوگ ها رو دوش تیریون بود.

-----------

در کل از روندش اصلا لذت نبردم.وسط جنگ اون همه دیالوگ پرت و پلا از سانسا و سرسی چی بود؟اصلا داگ یهو چه مرگش شد؟؟؟یا مثلا اون صحنه ی درگیریش با اون محافظ تیریون...به نظرم نویسندش فقط الکی می خواست گیجمون کنه تا روند همیشگی فیلم رو حتی تو جنگ حفظ کنه.ولی به نظر من اصلا موفق نبود.این قسمت هیچ شباهتی به بقیه ی قسمت های سریال نداشت.یه تافته ی جدا بافته بود که من اصلا علاقه ای به دنبال کردن همچین روندی ندارم.نوژن عزیز یه جایی گفت نویسنده ها اون کاری رو که بیننده دوست داره انجام نمیدن.باهاش موافقم اما اینو دلیل پیشرفت سریال نمی بینم.این درسته که روند اصلی داستان بر گرفته از کتابه و خیلی از اتفاق هاش اجتناب ناپذیر ،اما نویسنده های این سریال به طرزی افراطی دنبال این هستن که اون شخصت هایی رو که حذف میشن همیشه پر رنگ تر کنن تا خلاءش بیشتر حس شه.چه دلیلی داشت که مشهورترین بازیگر این سریال نقش ند استارک رو داشته باشه؟؟؟چرا همیشه بهترین دیالوگ ها برای تیریون بود؟؟؟این به نظر من تو فکر فرو بردن بیننده نیست .اذیت کردن بیننده اس.ما که یه فیلم مفهومی و سنگین نشستیم نگاه کنیم.باید جنبه ی سرگرمیش رو هم در نظر بگیریم.فهرست شیندلر نیست که ...

Reza-G
05-29-2012, 09:31 AM
این قسمت تنها قسمتی از این سریال بود که بهش ده دادم. علتش هم یه چیز بود :
این که واقعا از استرسی که بهم وارد شده بود ، خدا شاهده قلبم همچین میزد میگفتی الان میخواد از جا دربیاد
در یک کلام میگم عالی بود. برای تیریون از درگاه خدایان قدیم طلب شفای عاجل می کنم.
نویسنده واقعا عالی کار کرده بود. واقعا. من تو این سریال یه چیزی خیلی درگیرم میکنه : این که اصن نمیدونی دقیقه دیگه قراره چه اتفاقی بیفته (همین حس رو تو لاست داشتم) !
بهترین صحنه این قسمت : استفاده از Wild Fire در نابود کردن کشتیها . به این ماده خیلی علاقه مند شدم ....

پی نوشت : نوژن ترجمه ات کولاک بود. خداییش ازین روزا میتونی ادعا کنی که بهترین مترجم فیلم و سریالی ! تا حالا خیلی کم دیدم تو ترجمه ات از لغات نامانوس استفاده کنی. و روز به روز هم داری بهتر میشی.

EYbaba
05-29-2012, 01:59 PM
بابا اول این ند استارک مرد ضد حال اساسی خوردم حالا هم که تریون بمیره بدجور حالم گرفته میشه :Smiley19:

FarboƉ
05-29-2012, 02:30 PM
اولش یه سوال بپرسم. نوژن مطمئنی که این برخلاف کتاب پیش رفت؟ آخه امکان نداره همچین چیزی!

همین الان رفتم و پلات کتاب رو تا اینجا خوندم. داستان سریال عین کتابه بدون کوچکترین کم و کثری و تو کتاب هم استنیس شکست میخوره!

حالا من نظرم رو بدم!
به نظرم قسمت خوبی بود. این با اعصاب آدم بازی کردن و کارهای غیر منتظره کردن از خصلت های کتابه و به نویسنده های داستان هم هیچ ربطی نداره! ارباب حلقه ها یا هری پاتر که نگاه نمیکنین که! ( البته بماند که من خودم اعصابم بسیار ... شد با اتفاق آخر اپیزود!)
صحنه های جنگ اصلا خوب نبود. نمیگم که من جنگی در حد ارباب حلقه ها میخواستم ولی نه دیگه اینجوری هم! خیلی داغون بود!
دلیل داغونیش هم خیلی چیز ها بود. اولیش و مهمترینش این بود که هی ریتم داستان رو با آوردن سکانس به داخل و پیش سرسی کند میکردن! خیلی ضایع بود. یهو اونور اوج هیجان بود بعد میومد اینجا یارو داشت با توپ ها بازی میکرد! همچین چیزی رو تو ارباب حلقه ها دیده بودیم , ( هی میومد توی زیرزمین ) ولی اونجا انقدر ریتم رو خراب نمیکرد. اونجا ما یه سری آدم رو میدیدیم که ترس از چشمهاشون میباره و این خودش به القای حس ترس کمک میکرد , یا مثلا وسطاش پیش فرودو میرفت و باز هم اونجا هیجان میدیدیم.
دومین دلیل کمبود قسمت های اکشن بود. چیزی که با یه سری از شخصیت پردازی هایی که کرده بودن میتونستن خیلی بیشتر روش مانور بدن. بعدشم نحوه ی جنگیدن هاشون اصلا خوب نبود. مثلا استنیس عین بلدوزر درو میکردو میرفت جلو ( مقایسه کنین با نبرد های آراگورن در ارباب حلقه ها و آکیلیس در تروی )
اینایی که دارم از جنگ بد میگم نشونه ی بدی سریال و این قسمت نیست , چون همونجوری که بچه ها هم گفتن این سریال کلا خیلی درمورد جنگ و اکشن و ... نیست , ولی به نظرم اگه یه ذره بودجه ی بهتری داشت این قسمت و یه کسه دیگه برخلاف جورج مارتین مینوشت این قسمت رو خیلی بهتر از آب در می اومد. دلیلش هم اینه که مارتین یه رمان نویسه و با ساخت صحنه های جنگی و حماسی کردنشون به نظر من خیلی آشنا نیست , و البته حفظ ریتم که در فیلم با کتاب خیلی فرق میکنه.

الان میرسیم به داستان که واقعا نقطه قوت این قسمت بود. از دیالوگ های تیریون بگیر تا حضور ناگهانی تایوین. خیلی خوب یه سری از نقاط مبهم داستانرو به هم وصل کردن. مخصوصا که الان میفهمیم که بیلیش پیش تایوین چی کار داشت.
به نظر من این که تایوین دستور دیگه ای رو داد فقط سر یک چیز بود , و اون هم جلوگیری از جاسوسی در سپاهش و همچنین استفاده از عنصر غافلگیری در حمله به استنیس. قسمت قبلی برای خودم هم خیلی عجیب بود که تایوین چرا باید همچین حماقتی رو بکنه و به جان حمله کنه. مطمئن باشین که سانسا هم فرار میکنه , چون که تازی به همه ی عالم و آدم فحش داد و سر همین قضیه باید فرار کنه . و مطمئنم که برادرش رو هم تو اپیزود بعدی میبینه. چون که یادمه یه جا خوندم که کسی که نقش برادرش رو بازی میکنه عوض شده , پس حتما باید توی این سیزن حاضر بشه. حالا که بحث به اینجا کسید اینم بگم که تنها چیزی که اصلا تو کتم نمیرفت تو داستان همین منقلب شدن یهویی تازی بود! اصلا با عقل جور درنمیاد که یه همچین آدمی بخواد اینجوری حالی به حالی بشه. از قسمت های سرسی هم فقط اون صحنه ای که روی تخت نشسته بود و داشت داستان تعریف میکرد خوشم اومد.
تیریون هم عالی بود, با اینکه ترس توی چشمامش موج میزد , باز هم با یه سخنرانی خوب افرادش رو آماده ی نبرد کرد , که البته اگه تایوین نیومده بود همه رو به کشتن میداد. مطمئن هم باشین که زنده میمونه. همینطور هم اون شوالیه ی استنیس.

یه نکته ی جالبی که راجع به جنگ این قسمت باید بدونید اینه که شبکه نمیخواسته به هیچ وجه صحنه ای از جنگ تو این قسمت باشه و میخواستن که بودجه ی اضافی ندن. قرار بوده که تمام این قسمت از چشم سرسی روایت بشه و ما همش توی اون اتاق با سرسی و سانسا باشیم. ولی با صحبت های بسیار نویسنده ها بالاخره راضی میشن که بودجه رو زیاد بکنن. از اون اول هم قرار بوده که صحنه های جنگ خیلی بزرگ ( مثل ارباب حلقه ها ) ساخته نشه. در حقیقت ماها الان باید برای چیزی که الان دیدم ممنون نویسنده ها باشیم.

سر همین چیز ها من بهش 9 میدم
ممنون:Smiley17:

Chandler Bing
05-29-2012, 04:09 PM
این با اعصاب آدم بازی کردن و کارهای غیر منتظره کردن از خصلت های کتابه و به نویسنده های داستان هم هیچ ربطی نداره! ارباب حلقه ها یا هری پاتر که نگاه نمیکنین که!

معنی این حرفت یعنی چی؟

درباره برادر تازی یا همون سگ جفری هم، تو اپیزود های قبلی حضور داشت، همون جایی که تایون داره میره و سر پرستی اونجا رو به کلیگان میده. یه یارو گنده هست.

این منقلب شدن هم، به نظر بنده، منقلب شدن نبود، ترسید، از اتیش ترسید. میدونید که سر صورت اش چی امده، به خاطر همین وقتی اون وضعیت رو دید ترسید.

بدبخت 3 سالش بود توسط برادرش سوزونده شده، ازش چه انتظاری دارید؟؟؟؟

از کجا انقدر مطمئنی که شوالیه پیاز و تیریون زنده میمونند؟ یادت نیست سر ند چه بلای امد؟ من تا 5 دقیقه بعد از اتمام اون اپیزود به مانیتور زل زده بودم، از شک بسیار زیاد.

یه نکته ای هم هست، اینکه به هیچ وجه صحنه های جنگ رو با ارباب حلقه ها مقایسه نکنید. بودجه اونا به شدت زیاده و

امکانات و همین طور شخصی به نام پیتر جکسون که از هیچ شاهکار میسازه.

kimsungbabak
05-29-2012, 04:38 PM
میتونم بگم بهترین قسمت کل سریال بودواقعا با این قسمت حال کردم.
تایوین لنیستر رو هم واقعا با ابهت هست.
در ضمن شخصیت اصلی قسمت بعدی دنی هست.:Smiley30:

deadalireza
05-29-2012, 05:38 PM
ین منقلب شدن هم، به نظر بنده، منقلب شدن نبود، ترسید، از اتیش ترسید. میدونید که سر صورت اش چی امده، به خاطر همین وقتی اون وضعیت رو دید ترسید.

دقیقا!
من شخصا انتظار جنگ بزرگیو ازشون نداشتم.
تریلری واسه قسمت 10 میاد؟

FarboƉ
05-29-2012, 06:57 PM
معنی این حرفت یعنی چی؟

درباره برادر تازی یا همون سگ جفری هم، تو اپیزود های قبلی حضور داشت، همون جایی که تایون داره میره و سر پرستی اونجا رو به کلیگان میده. یه یارو گنده هست.

این منقلب شدن هم، به نظر بنده، منقلب شدن نبود، ترسید، از اتیش ترسید. میدونید که سر صورت اش چی امده، به خاطر همین وقتی اون وضعیت رو دید ترسید.

از کجا انقدر مطمئنی که شوالیه پیاز و تیریون زنده میمونند؟ یادت نیست سر ند چه بلای امد؟ من تا 5 دقیقه بعد از اتمام اون اپیزود به مانیتور زل زده بودم، از شک بسیار زیاد.

یه نکته ای هم هست، اینکه به هیچ وجه صحنه های جنگ رو با ارباب حلقه ها مقایسه نکنید. بودجه اونا به شدت زیاده و

ببین اینو فکر کنم یه دفعه دیگه هم گفتم اشکان. کتاب های ارباب حلقه ها و هری پاتر ( که من فن جفتشونم بی شک ) نبرد ازلی و ابدی خیر و شر , و توش امکان نداره که خیر پیروز نشه ( یعنی اصلا آدم حتی یه لحظه به ذهنش خطور نمیکنه که فرودو و هری بمیرن یا در نبرد با سایرون و ولدمورت شکست بخورن ) ولی این کتاب خیر و شر نداره و قصد روایت همچین داستانی رو هم نداره. برای همین میتونه هرکی رو که بخواد بکشه. حتی اگه اون کس شخصیت اول کتاب اولش باشه.

اونو من یادم نبود. دمت گرم. این انگیزشم قشنگ توضیح دادی ,:Smiley35: الان تو کتم رفت:Smiley36:

دقیقا سر همین ها میگم که زنده ان. اگه میخواستن بکشنش خیلی سنگین تر و با لحظه های جالب تر دخلشو می اوردن. مثلا یارو میزد سرشو قطع میکرد و یا ... و اون یارو شوالیه هه هم شک دارم دوباره بخوان اونجوری بکشنش. احتمال میدم دوباره با استنیس همراه میشه.

آره مطئنن همینطوره. بودجه ای که ارباب حلقه ها داره کجا و این کجا . ولی تو متن هم گفتم که یه سری کار هایی رو حتی بدون بودجه های کلان میتونستن بکنن که نکردن.

یه چی دیگه که تو متن یادم رفت بگم این بود , اگه مثل چیزی که قرار بود میساختن این قسمت رو اون صحنه ای که تایوین میاد تو و میگه " تموم شد , ما جنگ رو بردیم " باید میشد قسمتی که ما تازه از اخبار جنگ اطلاع پیدا میکردیم. این هم جالب بود!:Smiley35:

sohrab101
05-29-2012, 10:03 PM
ببین اینو فکر کنم یه دفعه دیگه هم گفتم اشکان. کتاب های ارباب حلقه ها و هری پاتر ( که من فن جفتشونم بی شک ) نبرد ازلی و ابدی خیر و شر , و توش امکان نداره که خیر پیروز نشه ( یعنی اصلا آدم حتی یه لحظه به ذهنش خطور نمیکنه که فرودو و هری بمیرن یا در نبرد با سایرون و ولدمورت شکست بخورن ) ولی این کتاب خیر و شر نداره و قصد روایت همچین داستانی رو هم نداره. برای همین میتونه هرکی رو که بخواد بکشه. حتی اگه اون کس شخصیت اول کتاب اولش باشه.
یکی از نکات فوق العاده ای که این سریال داره همین موضوعه
شما همزمان میتونی طرفدار استارک ها باشی و از لنیستر ها خوشت بیاد
توی این فیلم همه یا خاکستری اند یا سیاه؛ کسی نقش سفید رو نداره
همه شخصیت های خوب این سریال هم یا حرومزاده اند؛ یا با قاتل برادرشون خوابیدند، یا به همسرشون خیانت کردند،
یا درگیر رابطه های کثیفند، یا توی زندگیشون عاشق ادم کشیند، یا وحشیند و ...
هیچ کس کامل نیست، باید بین بد و بدتر یکی رو انتخاب کنی
و البته داستان این سریال زیبا روایت میشه که بعضی وقتا باید اون بدتر یا حتی بدترین رو انتخاب کنی
ولی چیزی که از همه جالبتره منفورترین افراد در این سریال ضعیفترین افراد هستند: مثل جافری، تیون و...
همه کسایی که قدرتمندند یا باهوشند به اندازه این افراد ضعیف منفور نیستند حتی اگه خیلی منفی باشند
یکی از جالبترین نکات این سریال میدونید چیه؟!؟
اینکه چه کسی شاه بشه!
من خودم به شخصه فصل اول ند استارک و کالیسی رو میپسندیدم
این فصل با کالیسی ، راب، تیریون، جان اسنو و این اخر تایوین لنیستر
حتی الان از کالیسی خوشم هم نمیاد
وحتی بعضی وقتا دوست دارم علی الحساب این کارکتر شاه بشه تا ببینیم چی میشه
مثل اون قسمتی که تیریون تازه اومده بود پایتخت، یا این قسمت اخر تایوین لنیستر
ولی چیزی که روشنه اینکه این داستان همچنان ادامه دارد

HaaMeeD
05-30-2012, 12:47 AM
معنی این حرفت یعنی چی؟

یکسری واکنش ها نسبت به حرکات جفری رو توی صورت سگ میشد دیدمثلا فصل اول ناراحتیش از کتک خوردن سانسا و همچنین توی قسمت چهارم همین فصل و حس خشم توی صورتش وقتی که تو قسمت 6 از بدرقه خواهرش جفری برمیگردند و نهایتا پاسخی که توی قسمت 7 به سانسا میده و میگه وقتی ملکه شدی و من بین تو و شاه دوست داشتنیت بودم از وجودم خوشحال میشی میشد حدس زد که کار دست جفری میده اما وفاداریش تو کل سریال این احتمال رو خیلی ضعیف میکرد فکر میکنم دیدن آتشگرفتن یه نفر و خاطرات کودکیش توی اراده اش برای وفاداری به شاهی احمق یه شکاف بزرگ انداخت

emperato0r
05-30-2012, 02:52 AM
بعد از 2 روز بالاخره اپیزود رو دیدم !! :)
به محض اپیزود دیدن با شور و هیجان اومدم تی وی ورلد نظر بدم که دیدم ماشاالله همه ترکوندن !! :Smiley36:
گفتنی هارو دوستای عزیزم گفتن و چیزی برای گفتن نموند .... :Smiley34: :Smiley17:
.
اما واسه دوستایی که میگن جنگش خوب نبود : پیشنهاد تمامی دست اندر کاران Game of Thrones به شما اینه که دیگه سریالو نبینین ! چون اگه این اپیزود راضیتون نکرد از این بهتر رو نخواهید دید ... :Smiley36:
دوم اینکه کامل ترین نظر این بخش رو به نظرم نوژن عزیز داد ... با اینکه با اون قسمتش که میگه با لنیستر ها حال میکنه شدیداً مخالفم ! :Smiley104::Smiley13:
ولی واقعاً سریال بیننده رو گمراه میکنه ... مثلاً میگن داریم میریم سمت وینترفل یهو دیدی از کارٍث سر در آوردن !! :Smiley14: مسخره کردین ملتو ؟؟ چرا دروغ میگین به مردم ؟؟:Smiley7::Smiley14:

linkinpark20
05-30-2012, 03:49 PM
خوب من هم بعد از دو روز سریال رو دیدم یهویی اومدم اینجا نظر بدم دیدم دوستان سه تا و نصفی صفحه کامل پر کردن دیگه اینجوری شدم:Smiley10:

من به این قسمت 10 دادم و به نظر خودم خیلی عجیب بود که 10 دادم چون من شده به اپیزودی از همین سریال 1 بدم:Smiley36: دیگه موشکافانه نگاه کردن همینه دیگه:Smiley69:

ولی در مورد این قسمت دیالوگ های بسیار زیبایی داشت من که از صحبتهای سگ با سانسا که میگفت من آدمکش هستم بابات هم بود برادرت هم بود و یک لیست کلی داد خیلی حال کردم.

ولی همونجور که دوستان دیگه گفتند جنگش اصلا حتی اینکه بخوای در ذهنت مقایسش کنی با ارباب حلقه ها کاملا اشتباهه.همونجور که دوستان گفتن بودجه این کار اصلا در حد و اندازه های اون فیلم نبوده و همینطور پیتر جکسون به قول دوستمون از هیچ وهمه چیز میسازه و همینطور هنرپیشه هایی که اونجا بازی کردند رو نمیشه با این هنرپیشه ها(منظورم تو قسمت جنگ) مقایسه کرد.ولی خوب اینکه نویسنده ها متداوم ضد حال میزنن و اون چیزی که میخوای نمیشه یک نکته جالبه که آدم رو اذیت هم میکنه ولی یجورایی قشنگی هایی هم داره.یعنی من اصلا فکر نمیکردم این لنیستر بزرگ باشه که حمله کرد یک لحظه فکر کردم لشکر راب هست خوشحال شدم ولی ضد حال اساسی خوردم وقتی دیدم لنیستر هستش.ولی من پیش بینی میکنم اژدهاهای کالیسی شاید تا اپزیود آخری این فصل شاید هم در اپیزودهای ابتدایی فصل دیگه بیان و تمام دنیا رو آتیش بزنن آخه شما حساب کنید جادوگران شهر کارث با اژدها دیگه رو هم چه موجوداتی میشن خدا داند.:Smiley39:

ولی خداییش از این سگ از همون دفعه اولی دیدمش خیلی خوشم میومد و ابهتش آدم رو یاد لورتز فرمانده سپاه ایزنگارد تو ارباب حلقه ها میندازه وای که چقدر دلتنگ ارباب حلقه ها شدم از بس اسمش اومد:Smiley35:

به هر حال امیدوارم فصل دیگه باز اون روند کند رو شاهد نباشیم و خط سیر داستان یک کمی شدت بگیره:Smiley104:

در مورد کوتوله هم مطمئن باشید زنده هست میگی نه نگاه کن:Smiley17:

Patriot
05-30-2012, 06:43 PM
من تازه موفق شدم بعد از مشکلات متمادی در دانلود این قسمت بالاخره ببینمش!

چون وقت ندارم نظراتم رو خلاصه میگم:

- بهترین صحنه جنگ وایلد فایر بود

- تیریون بار دیگه هوش خودش رو نشون داد. این هوشمندی نویسنده رو میرسونه.

- صحنه های نبرد و جلوه های ویژه زیاد جالب نبود. به خاطر همین 9 دادم!

- برعکس همه من فکر میکنم صحبت های سرسی با سانسا خیلی جالب بود. نکته های زیادی در مورد جنگ، ملکه بودن، اعتقاد به خدا و ... گفت.

- من یه کم سر رسیدن تایوون به کنگز لند گیج شدم. چطور دو روزه خودش رو رسوند؟ آریا و یارانش که هفته ها طول کشید تا به اونجا برسند!

- زیاد بودن کاراکتر ها و داستان های جانبی این سریال باعث شده که نتونند تو این وقت کم داستان همه رو تموم کنند. تو این قسمت نبود دنریس و جان به شدت احساس شد!

دوستانی که میگن چرا جادوگر قرمز نبود مگه یادشون نیست که استنیس به پیاز گفت که نمیارمش!؟

حیف که هفته بعد تموم میشه. این سریال حداقل هر فصلش باید 20 قسمت باشه.

Moh3eN
05-31-2012, 08:33 PM
خیلی از بخش های این اپیزود غیرمنتظره بود ... از شروعش و بلایی که تیریون سر کشتی های استنیس آورد تا صحبتای سرسی و سانسا و فرار جافری و خیلی جاهای دیگه ....

رسیدن تایوین هم که غیر منتظره ترینش . من گفتم استنیس گرفت شهرو ...

این کلیگان(سگ) هم بالاخره یه نقطه ضعفی ازش دیدیم. اونم چه نقطه ضعفی !! . باعث شد که جلوی شاه وایسه و از جنگ فرار کنه :Smiley10:. همش هم بخاطر بلایایی که برادرش (کوه) تو بچگی سرش آورده بود.
احتمالا با رفتاری که جلوی جافری داشت، قسمت بعدی تایوین باید برادرش رو بفرسته سراغش و چه مبارزه ای بشه جنگ این دو مثلا برادر :Smiley36:.

اما نکته ی فوق العاده ی این قسمت یه چیز بود ; پیتر دینکلیج . بازی این بشر فوق العادس . اصلا نمیشه تیریون رو تو قالب شخص دیگه ای تصور کرد . بسکه عالی بازی کرده . کل کلاش با جافری، و قشنگ ترین سکانسش جایی که جافری در رفت و تیریون رهبری رو به عهده گرفت و سخنرانیش . باید از همین الآن یه Emmy برای این بشر بزاریم کنار :Smiley35:.

همین الآن این قسمت رو دیدم و فعلا همینا به ذهنم رسید دیگه . بقیشم بعدا میگم .

من به این قسمت ۱۰ میدم :Smiley69:.

idin
06-01-2012, 02:30 AM
آقا این قسمت عالی بود ! انقدر عالی بود که اومدم این وقتِ شب اینجا دارم تایپ میکنم !
خیلی دوست داشتم این هیجانِ جنگ رو توی این سریال تجربه کنم ! واقعا چسبید
البته من عاشقِ داستانِ این سریال هستم تا صحنه های جنگ و خشونت و ... ولی خوب همون طور که گفتم این اپیزود خیلی چسبید
صحنه های زیبا بسیار داشت این قسمت که اگه بخوام نام ببرم باید کلی حرف بزنم . ولی چندتا نکته برام جالب بود :
صحنه ی آخر! بدترین صحنه!!! من تو این صحنه کاملا شکه شدم !! این مرتیکه که میخواست به راب حمله کنه , پس اینجا چه غلطی میکنه ؟؟
من واقعا انتظار داشتم که استنیس شهر رو بگیره ! با اون همه سربازِ وحشی به این راحتی شکست خوردن ! یه ذره اینجاش برام عجیب و غیر قابل پیش بینی بود!
و اما تیریون ...! واقعا یه دونست . چقدر قشنگ بازی کرد توی این قسمت . عاشق قسمت سخنرانیش بودم برای سربازا . و عجب حرکتی زد توی نبرد ! دمش گرم :Smiley36:

من 10 میدم به این قسمت !

Moh3eN
06-02-2012, 10:38 PM
استنیس واقعا خوب داشت پیش میرفت . اون آخرش که تیریون افتاده بود و کادرای کج و کوله میدیدیم من تو اون لحظه پیش خودم گفتم این نماد سقوط پادشاهه . تیریون که افتاد . تصویرم که با اون کارد داشت نمایش داده میشد. اما از اونجایی که این سریال کلا عادت داره حیزت زده کنه تماشاچیاش رو دیدیم که تایوین لنیستره .
چه ابهتی هم داشت لامصب :Smiley10:. جایی که وارد تالار شد و به سرسی گفت که "جنگ تموم شد. ما بردیم" . عالی بود ....

استنیس هم حیف شد به حقش نرسید. تو کل جنگ توی خط اول بود و فوق العاده شجاعانه میجنگید. دقیقا مثل جافری :Smiley36:.

تیریون هم که نمیمیره باو . اصلا مگه میشه بمیره ؟ بد به دلتون راه ندین :Smiley36:.

من هنوز در مورد این جنابِ اقای سگ! (همون سندور کلیگانِ خودمون) نگرفتم قضیه رو ! خب سندور توی جنگ اون یارو که اتیش گرفته بود رو دید و یاد بچگیش افتاد و دیگه نتونست جنگ رو ادامه بده . اما بعدش چی شد ؟ یعنی همین اتیش کارش رو به جایی رسوند که به همه F داد ؟ یا منقلب شد به قول بچه ها ؟

راستی تیریون یه دیالگو با نمک هم داشت که قبلا یادم رفت بگم. قبل از جنگ و جایی که با جافری صحبت میکرد . یه جا بد جواب جافری رو داد که تهدید کرد که میدم سگ با یه ضربه نصفت کنه . تیریون گفت اونوقت "ربع من" میشم و اسمم خوب تو دهن نمیچرخه :Smiley14:.

slimshady
06-02-2012, 11:57 PM
فوقه فوق العاده بود :Smiley36:
واقعا اگه 10 ندیم توهین به عدالت خودمونه
هر 10 دقیقه که از این قسمت میگذشت یه بار مخمون سوت میکشید
تریون که نمیمیره این گلدن گلوب برده نمیان حذفش کنن
حال دیگه نمیشه گفت تیرون پادشاه میشه جون این بابایی اومده:Smiley36:

FarboƉ
06-03-2012, 12:02 AM
فوقه فوق العاده بود :Smiley36:
واقعا اگه 10 ندیم توهین به عدالت خودمونه
هر 10 دقیقه که از این قسمت میگذشت یه بار مخمون سوت میکشید
تریون که نمیمیره این گلدن گلوب برده نمیان حذفش کنن
حال دیگه نمیشه گفت تیرون پادشاه میشه جون این بابایی اومده:Smiley36:
آخه موندن یا نموندش ربطی به سریال نداره متأسفانه

اینم بگم که اگه زنده بمونه مطمئن باش که دست پادشاه میمونه , چون تایوین حالا حالا ها باید با جان بجنگه و در ضمن قلمرو خود لنیستر ها رو هم باید کنترل کنه.

amirhamed
06-03-2012, 01:34 AM
یعنی من فقط از یه چیز ناراحتم، که این ستانسا چرا نمرد؟؟؟ آقا بکشینش من راحت بشم بس که این دختر خودشو لوس می کرد و می کنه!!!! اههههههههههههههه.:Smiley35:
ولی خوب حالا دوست دارم ببینم این مارجری تریل رو زن جافری می کنن یا نه!! بچه ام دوست داره ملکه شه آخه.
یه سوال، خواهر جافری رو کجا فرستادن؟؟؟

The Pianist
06-03-2012, 01:53 AM
صحنه های و دیالوگ های خیلی جالبی داشت آتش وحشی، صحبت های ملکه و سانسا
تیریون نشون داد که واقعاً لیاقت داره.
صحنه آخر ملکه و پسر کوچولوش.. ببینین یه زن هرچقدر بد باشه ولی حس مادریش از بین نمیره. داستانی که برا پسرش تعریف کرد واقعاً صحنه احساسی بود .
اون خواجه رو هم در حین جنگ ندیدیم..

در مورد جنگ
دوست داشتم صحنه های بهتری رو ببینیم. ولی به قول دوستان بودجه زیادی رو جنگ نبوده
استنیس قبلاً فرمانده بوده.. و اینجا نشون داد چقدر شجاعت و ثبات قدم داره. ولی نیروهاش به اندازه کافی منظم نبودن. مثلاً جایی که داشتن دروازه رو خراب میکردن و تیریون از راه مخفی و از پشت بهشون حمله کرد، تعداد کمی محافظ اونجا بودن. و نیرو های تیریون راحت تونستن اون وسیله رو نابود کنن.
کمانداران کمی رو دیوار بودن، ولی بعضی صحنه ها رو میدیدیم که مثل فیلم تروی داشت تیر از آسمون میبارید.
شاه جفری که کاملاً نقش یه تماشاگر رو بازی میکرد
و با اومدن تایون لنیستر و شوالیه گل ها، کل محاسباتمون بهم خورد :Smiley96:

insomniac
06-03-2012, 11:27 AM
آخر این قسمت یه آهنگی پخش می‌شه با صدای مت برنینگر و گروه محبوب من د نشنال. اسم این آهنگ/شعر The Rains of Castamere است. من کتابها رو هنوز نخوندم ولی تو ویکی GOT دیدم که این شعر راجع به تایوین لنیستر و پیروزیش در جنگ با خاندانِ Reyne هست که بعد از لنیسترها قدرتمندترین و ثروتمندترین خاندن وستروس بودند. نشان خانوادگی‌شون هم یک شیره مثل لنیسترها. زمان پدر تایوین یعنی تیتوس لنیستر، رین‌ها همراه با یه خاندان دیگه به نام Tarbeck شورش می‌کنند. تیتوس جنگجوی ضعیفی بوده و احتمالش می‌رفته که لنیسترها شکست بخورند ولی تایوین فرماندهیِ سپاه رو بر عهده می‌گیره و رین‌ها رو شکست سختی می‌ده. بعد از این شورش این شعر در مورد اون واقعه گفته می‌شه.
در واقع شاید کل ماجرای جنگِ این قسمت و حمله‌ی یک‌باره‌ی تایوین و پیروزی‌شون یکجور تکرار این اتفاق بوده (به داستانی که سرسی داشت برا پسرش راجع به شیرها و گوزنها و اینها تعریف می‌کرد هم ربط داره). چند جای دیگه‌ی سریال هم لنیسترها داشتن این رو می‌خوندن، تو همین قسمت هم Bronn با یه سری سرباز دیگه خوندنش.

این لینک دانلود (http://a.tumblr.com/tumblr_m4icq5n7sy1qmtv72o1.mp3).
متنش هم اینه:

And who are you, the proud lord said,
that I must bow so low?
Only a cat of a different coat,
that's all the truth I know.
In a coat of gold or a coat of red,
a lion still has claws.
And mine are long and sharp, my lord,
as long and sharp as yours.
And so he spoke, and so he spoke,
that lord of Castamere.
But now the rains weep o'er his hall,
with no one there to hear.
Yes now the rains weep o'er his hall,
and not a soul to hear.

Moh3eN
06-03-2012, 02:44 PM
یعنی تو کتاب فلاش بک هم زده میشه به گذشته ی تایوین ؟ یا چی...؟ چون تا اینجا که سریال مثل کتاب پیش رفته و خبری از خاندان رین و تاربِک نبوده :Smiley39:.

اطلاعات جالبی هم بود . مرسی ...:Smiley17:

insomniac
06-03-2012, 03:53 PM
یعنی تو کتاب فلاش بک هم زده میشه به گذشته ی تایوین ؟ یا چی...؟ چون تا اینجا که سریال مثل کتاب پیش رفته و خبری از خاندان رین و تاربِک نبوده :Smiley39:.

اطلاعات جالبی هم بود . مرسی ...:Smiley17:

والا نمی‌دونم من هم کتابو نخوندم، من دیدم صدا آشناست هی تو ویکی‌پدیا و ویکیا و سایت وستروس تاب خوردم اینا رو فهمیدم. احتمالا بعدا این ماجراها تعریف می‌شه. تو اینجاها که من دیدم فهمیدم یه بازمانده از خاندان تربک هست که بعدن می‌رن سراغش.

deadalireza
06-03-2012, 10:09 PM
آخر این قسمت یه آهنگی پخش می‌شه با صدای مت برنینگر و گروه محبوب من د نشنال. اسم این آهنگ/شعر The Rains of Castamere است. من کتابها رو هنوز نخوندم ولی تو ویکی GOT دیدم که این شعر راجع به تایوین لنیستر و پیروزیش در جنگ با خاندانِ Reyne هست که بعد از لنیسترها قدرتمندترین و ثروتمندترین خاندن وستروس بودند. نشان خانوادگی‌شون هم یک شیره مثل لنیسترها. زمان پدر تایوین یعنی تیتوس لنیستر، رین‌ها همراه با یه خاندان دیگه به نام Tarbeck شورش می‌کنند. تیتوس جنگجوی ضعیفی بوده و احتمالش می‌رفته که لنیسترها شکست بخورند ولی تایوین فرماندهیِ سپاه رو بر عهده می‌گیره و رین‌ها رو شکست سختی می‌ده. بعد از این شورش این شعر در مورد اون واقعه گفته می‌شه.
در واقع شاید کل ماجرای جنگِ این قسمت و حمله‌ی یک‌باره‌ی تایوین و پیروزی‌شون یکجور تکرار این اتفاق بوده (به داستانی که سرسی داشت برا پسرش راجع به شیرها و گوزنها و اینها تعریف می‌کرد هم ربط داره). چند جای دیگه‌ی سریال هم لنیسترها داشتن این رو می‌خوندن، تو همین قسمت هم Bronn با یه سری سرباز دیگه خوندنش.

این لینک دانلود (http://a.tumblr.com/tumblr_m4icq5n7sy1qmtv72o1.mp3).
متنش هم اینه:

And who are you, the proud lord said,
that I must bow so low?
Only a cat of a different coat,
that's all the truth I know.
In a coat of gold or a coat of red,
a lion still has claws.
And mine are long and sharp, my lord,
as long and sharp as yours.
And so he spoke, and so he spoke,
that lord of Castamere.
But now the rains weep o'er his hall,
with no one there to hear.
Yes now the rains weep o'er his hall,
and not a soul to hear.

دمت مرسی ولی لینک *****ه!

Patriot
06-03-2012, 11:40 PM
دمت مرسی ولی لینک *****ه!

این لینک مسدود نشده:

tumblr_m4icq5n7sy1qmtv72o1.mp3 - 5.5 MB (http://www.rodfile.com/o8r5g8o2vkdo/tumblr_m4icq5n7sy1qmtv72o1.mp3.html)

deadalireza
06-04-2012, 01:17 AM
این لینک مسدود نشده:

tumblr_m4icq5n7sy1qmtv72o1.mp3 - 5.5 MB (http://www.rodfile.com/o8r5g8o2vkdo/tumblr_m4icq5n7sy1qmtv72o1.mp3.html)

ناخن درد نکنه!

yaser63
02-01-2013, 09:22 PM
قسمت قشنگی بود روی خشن و ترسناک جنگ رو نشون داد که چطوری آدما فله ای تو یه جنگ میمیرن.حرفای درستو و واقع گرایانه ای زده شد مخصوصا حرفای ملکه مادر جفری.و اون کچله به تیرین(کوتوله) که گفت همه ناخداها وقتی کشتی هنوز شناورو سالمه میگن من هرگز کشتیمو ترک نمیکنم اما بعدا....

Dark Angel
02-21-2014, 11:42 PM
قسمت قشنگی بود
یعتی تیریون مرد؟فکر نکنم مرده باشه ... ولی اگه بمیره خیلی مسخره میشه ...من خیلی دوسش دارم
کاشکی سانسا با سگ جفری فرار کنه :)
چقدر از جفری بدم میاد ...آخه به این هم میگن شاه ... سریع فرار کرد رفت
اگه نظر سنجی باز بود 8میدادم