PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فواید دیدن فیلم و سریال

Ehsan_keen
06-19-2012, 10:45 PM
من خواستم یک بحث جدید باز کنم.همه کاربران حداقل در حال دیدن یک سریال هستیم .اصلا هدف از این کار چیه

Ehsan_keen
06-19-2012, 10:46 PM
یک اینکه اولا وقتمونو پر میکنیم.سرگزمی خوبی هم هست

javad48
06-19-2012, 10:56 PM
زبانم فوق العاده بهتر شده . اصلا قابل قیاس نیست . کمی هم با فرهنگ کشور های دیگه آشنا میشیم. یه سرگرمی هم هست .

ولی در کل از وقتی نشستم شروع کردم به فیلم و سریال نگاه کردن دیدم نسبت به همه چیز تغییر کرده :Smiley35:

Reza-G
06-19-2012, 11:04 PM
سوال داره ؟ حالا انگار همه کارامون رو هدف و برنامه ریزی شده است !!! خب معلومه من از بی هدفی این کار رو میکنم

AR!@N
06-19-2012, 11:29 PM
وقت باس یجوری بگذره دیگه :Smiley35:
من که هیچ هدف خاصی ندارم از روی بی کاری نگاه می کنم

Me1sam
06-20-2012, 01:27 AM
فایده که زیاد داره! حافظه رو تقویت میکنه، قدرت تفکر رو بالا میبره، یه بهونه ای میشه واسه صحبت کردن با دیگران، شاید آموزشی هم باشه، حالت داستانیش هیجان و لذت میده، جنبه های کمدیش باعث خنده میشه، در مورد فرهنگها و جاهای دیگه یه چیزایی دستگیرت میشه و شاید هزاران فایده ی دیگر :Smiley36:
البته من خودم در کل بخاطر لذت و هیجانش نگا میکنم. :Smiley35:

kimsungbabak
06-20-2012, 02:00 AM
شاید دیدن سریال زیاد فایده نداشته باشه ولی به نظرم هر یک فیلم سینمایی باارزش یک زندگی تازه است.:Smiley36: امام بابک(ع)

amiana
06-20-2012, 02:02 AM
به اضافه همه این چیزایی که دیگر دوستان گفتن و باهاش حسابی موافقم من به هر کی حسابی بدبختی داره و فکرش درگیره به عنوان یه راه حل درمانی پیشنهاد می کنم سریال ببینه سریال بخصوص اگه جذبت کنه تو رو از دنیای اطرافت می ککنه ولی خدا اون روز و نیاره که توش غرق بشی دیگه هر کاری بکنی نمی تونی دربیای:)

HaaMeeD
06-20-2012, 02:15 PM
جدا از فوایدی که داره بدبختی هم زیاد داره
من یکی رو بدجوری از کار و زندگی انداخته
خماری که بعضی از سزیل ها ایجاد میکنند حتی باعث میشه سر کار یا موقع خواب هم ذهنم مشغول باشه
یا یاعث میشه کلا از توجه به دو رو برم غافل میشم موقع دیدن سریال
اما فواید خوبی هم داره که دوستان بالا گفتند

Headache
06-20-2012, 03:03 PM
ارضا غرايض درونيمون :Smiley35:
اين جملم خيلی پره روش بشينيد فكر كنيد :Smiley36:

night
06-20-2012, 03:58 PM
من بعد از دیدن فکر کنم تاحالا یک میلیون فیلم دارم دیوونه میشم و کلا درس های دانشگاه به هیچ وجه تو ذهنم نمیره و همش دارم به کمبود های آرشیو فیلمم فکر می کنم . زیاد نبینید جدی می گم

Ehsan_keen
06-21-2012, 05:30 PM
دیدن سریال و فیلم موجب تقویت یا کندی ذهن میشه؟

Capricorn
06-21-2012, 07:14 PM

آقا مگه پنیره که ذهنو کند کنه......زبان رو که تقویت میکنه و من هر روز کلی لغت و اصطلاح یاد میگیرم

Me1sam
06-21-2012, 07:26 PM

نه عزیز. کند نمیکنه. ذهنتو با موقعیتهای زیادی درگیر میکنه. باعث میشه حدس بزنی چی میشه بعدش. چی میتونه اتفاق بیفته. اگه تو بودی چیکار میکردی. چطور میشه که فلان اتفاق بیفته. همه ی اینا باعث میشه ذهنت بکار گرفته بشه. بنظر من که تقویت میکنه. و اینکه اگه داستانش سریالی باشه باید سعی کنی قسمتهای قبلی هم یادت بمونه یا اینکه به یاد بیاری. این هم باعث تقویت حافظه میشه. :Smiley35:

Why Me ?
06-21-2012, 07:29 PM
فواید :

- آموزش زبان
- شناخت دیگر فرهنگ ها و کشورها
-احترام گذاشتن به دیگران ( بخصوص در کشور ما که همه اجنبی ها را دشمن و فاسد معرفی می کنند)

مضرات:

- بد آموزی های مختلف (الخصوص مسائل جنسی)
- هوایی شدن ، خیالاتی شدن و بالا رفتن سطح توقع که همه اینها دست به دست هم می دهد تا از شرایط خودمون ناراضی باشیم و فرصت ها رو از دست بدهیم
- ضعیف شدن چشم ها:Smiley10:

Irag
06-21-2012, 08:39 PM
آقا مگه پنیره که ذهنو کند کنه......زبان رو که تقویت میکنه و من هر روز کلی لغت و اصطلاح یاد میگیرم

من که کلی اصطلاح و لغت یاد گرفتم بخصوص از اون اصطلاحاتی که دبرا خواهر دکستر بکار میبره:Smiley14:

اضافه شده در : 3 minutes

به نظرم یکی از فوایدش اینکه ما با یکسری داستان و قصه اون هم در سریال های معروف که اکثرا قصه گو هستند اشنا میشیم و حتی به قول دکتر عباسی سرانه مطالعه کتاب هم افزایش میدیم
منظور ایشون مطالعه ی تک تک دیالوگ های فیلم های خارجی از طریق خواندن زیرنویس های فارسیه ...
خدایی اکثرا کم کتاب مطالعه می کنند ولی اگه یه فیلم و حتی سریال خارجی باشه اگه هر فصلی هم 20 قسمت باشه حاضرا تمام زیرنویس های 20 قسمت رو مطالعه کنند این خودش یه جور پیشرفته و کلی مفید.

Ehsan_keen
06-22-2012, 03:04 AM
با زیرنویس فارسی هم زبان تقویت میشه؟یا فقط باید با زیرنویس انگلیسی یا اصلا بدون زیرنویس باشه تا زبان تقویت بشه؟

Ehsan_keen
06-27-2012, 11:11 PM
یکی از ضررهاش اینه که بعد از دیدنش میگی چه جای خوبی هستن .تف به این زندگی که ما داریم میکنیم

سوشیانت
04-12-2013, 10:39 PM
من کاملا با احسان موافقم.....دوستان هم تمام مطالب رو گفتن پس دیگه چیز زیادی برای گفتن باقی نمیمونه.
سریال دیدن باعث میشه که برای یه مدتی هرچند کوتاه دنیای واقعی رو فراموش کنی.دیدن هر فیلمی رو که اغاز میکنم مثل این میمونه که دارم یه زندگیه جدیدی رو شروع میکنم.
سریال روند داستانی خودش رو ادامه میده ومنو تو خودش غرق میکنه.با شادی شاد میشم و با ناراحتی غمگین.اما پایان.....
سریال تموم میشه و من... منی که اینهمه مدت باهاش زندگی کردم دوباره تنها میشم.وهزاران سوال...که چرا اینطوری شد چرا اونطوری نشد فلانی میتونست تو اون موقعیت عکس العمل بهتری نشون بده. شاید برگرده.
و چند روز میگذره ... یه روزی که همینطور تو خماریه تموم شدن زندگیم(فیلمم) هستم یکنفر یه سریال میده دستم و میگه شروع کن.

9353980174
04-13-2013, 01:04 AM
هدف اصلی سرگرمیه
داستان های جذاب سریال ها هستش که مخاطب رو به دیدن قسمت های طولانی جذب میکنه
البته من یه دلیل جانبی هم دارم
دوست خوب که آدم به عنوان داداش یا خواهر انتخاب کنه نیست
سریال دیدن محیطی رو فراهم میکنه که آدم بتونه از همراهی با زندگی کسی لذت ببره، شاید من اشتباه میکنم البته. نمیدونم
من یکی از مخاطبین پر و پا قرص سریالهای تاریخی ام، کنجکاوی من برای آموختن تاریخ، که همین کنجکاوی در سریالهای دیگه به فضولی میانجامه، دلیل دیگری برای تماشای سریاله

سوشیانت
04-14-2013, 09:16 PM
خب برای اموختن تاریخ هم دلیل خوبی میتونه باشه.ولی به شرطی که تاریخ واقعی هم باشه.
به قولی ....تاریخ به دست فاتحان نوشته میشه. و یک چیز دیگه که باید در نظر بگیریم اینه که کسایی که سریال یا فیلم تاریخی میسازن میخان یک چیزی رو که واقعی نیست به مردم بقبولونن.اون چیزایی رو که میخوان....
همین جومونگ (به معنی راهب یهودی)تو تاریخ ازش به اندازه ی دو خط بیشتر نوشته نشده.
بعد یک سریال چند ده قسمتی میسازن که رییس راهنمایی رانندگی ما تشکر میکنه که زمان پخش این فیلم خیابونها خلوت میشه ما از صدا سیما ممنونیم...
و من ممنونم از کسانی که این سریال رو ندیدند.
ولی هیچکس نمیدونه که این فیلم چه باور های غلطی رو تو ناخود اگاه مردم به جا میذاره.این فیلم به ظاهر کره ای نویسندهاش دو تا فرانسوی بودند.

[JOKER]
04-14-2013, 11:44 PM
خب برای اموختن تاریخ هم دلیل خوبی میتونه باشه.ولی به شرطی که تاریخ واقعی هم باشه.
به قولی ....تاریخ به دست فاتحان نوشته میشه. و یک چیز دیگه که باید در نظر بگیریم اینه که کسایی که سریال یا فیلم تاریخی میسازن میخان یک چیزی رو که واقعی نیست به مردم بقبولونن.اون چیزایی رو که میخوان....
همین جومونگ (به معنی راهب یهودی)تو تاریخ ازش به اندازه ی دو خط بیشتر نوشته نشده.
بعد یک سریال چند ده قسمتی میسازن که رییس راهنمایی رانندگی ما تشکر میکنه که زمان پخش این فیلم خیابونها خلوت میشه ما از صدا سیما ممنونیم...
و من ممنونم از کسانی که این سریال رو ندیدند.
ولی هیچکس نمیدونه که این فیلم چه باور های غلطی رو تو ناخود اگاه مردم به جا میذاره.این فیلم به ظاهر کره ای نویسندهاش دو تا فرانسوی بودند.

در مورد هر سریال آمریکایی هم این ماجرا صدق نمیکنه ؛ نگه داشتن بیننده شرط اول ـه . مثل اسپارتاکوس. مثلا مو به مو اومده تاریخ رو نشون داده؟ من که فکر نمیکنم. حتی سریال rome hbo هم با وجود فاخر بودنش یکی دو جا اشتباه تاریخی داشت. پس فکر میکنم بجای دیدن سریال برای یادگرفتن تاریخ میشه کتاب های تاریخی رو خوند یا مستند های تاریخی رو دید. مگه نه؟

kingmiladkh
04-15-2013, 01:18 AM
برای توجیه تفریحاتتون دنبال دلیل نگردید، خودتون رو قانع نکنید، مسلما سواد کلی جامعه رو رسانه ها بالا میبرند، اما این سواد کَف سواد متوسط جمعیت جوامع شهریه، یعنی در حقیقت چیزی به شما اضافه نمیکنه، باعث میشه که عقب نمونید، چه فیلم، چه سریال، اولین و اصلی ترین رسالتش سرگرمیه، عموما اطلاعات کمی از این فیلتر رد میشن، حتی یک کتاب محض علمی هم باید به قصد یادگیری مطالعه بشه، تا کارایی داشته باشه.

9353980174
04-15-2013, 01:49 AM
البته این قضیه تو بسیاری از مجموعه ها دیده میشه
خیلی هم مثال میشه آورد از این سبک هنری
مثل فیلم تایتانیک که واقعه تاریخی رو وصف میکنه ولی داستانی که روایت میکنه از روابط رز و جک نیازی نداشته که حتما در دنیای واقعی هم اتفاق افتاده باشه
این هم خودش روشیه برای نقل یک داستان که شخصیت های فرضی رو در داستانی حقیقی قرار میدی که اولویت های نقلی داستان رو تغییر میده و برای خیلی ها هم جالبه
فیلم life of pi هم تقریبا همینطوریه، البته اون فرضا توسط فردی نقل میشه که در لایه دوم داستان قضایای خیالی اتفاق میوفته

SaRaL
04-15-2013, 04:28 AM
واسه من که سريال سرگرمي محضه. اين وسط هم رو زبانم تاثيراتش خوب بوده. گاهى هم واقعا حالم از هرچى فيلم و سرياله به هم ميخوره. ولي بازم مجبورم برم سراغش چون حداقل ارزون ترين سرگرميه برام.

سوشیانت
04-15-2013, 09:40 PM
مسلما دلیل تمام ما برای دیدن فیلم اینه که وقتمون رو پر کنیم.نمیشه گفت که ادم از بیکاری فیلم نگاه میکنه.خب اینم میتونه یه دلیلش باشه.
چون خود من با تمام گرفتاریهایی که دارم سعی میکنم تو اولین فرصتم برم سراغ فیلم مورد علاقم.البته اینم بگم که فیلم سینمایی نگاه کردن با سریال خیلی متفاوته.
خیلیها هستن که اعصاب زیر نویس خوندن ودنبال کردن سریال رو ندارن.اوائل که سریال نگاه میکردم برای این بود که از دنیای واقعی یکم فاصله بگیرم
اما بعد از مدتی این نگاه رنگ دیگه ای به خودش گرفت.
همه ی شما حق دارین خیلی ها از سر کار میان. یا از دانشگاه میان. یا اصلا از همه چیز خسته شدند دیگه حوصله ی هیچی رو ندارن خداییش تفریح هم که نداریم.
برای خیلی ها همین سریال نگاه کردن یه تفریح راحت و بدون دردسره.
تا اینکه بیای خونه دوش بگیری مسائل بیرون از خونه رو فراموش کنی لباست روعوض کنی پاشی بری پارک یا چه میدونم با دوست قرار بذاری بری بیرون.
خب از نظر اقتصادی هم خیلی صرف میکنه.

yaser63
04-15-2013, 10:32 PM
یادگرفتن زبانو خروج از این فضا زندگی ورود به یه دنیا دیگه و لذت بردن از اینکه اونوریا چقدر زندگی بهتری دارن

rezatwd
07-10-2014, 12:55 AM
برا این که یه چیزی یاد بگیریم مثلا من سریال واکینگ رو میبینم تا زامبی کشی یاد بگیرم تا اگه زامبیا حمله کردن نمیرم:Smiley14::Smiley14::Smiley14::Smiley14: :Smiley14:

sh2012
07-10-2014, 01:11 AM
از دنیای واقعی خیلی بهتره.....

orojlo
07-23-2014, 01:39 AM
ببینید بسته به ژانری که میبینید داره مثلا من تازگیا modern family رو تموم کردم واقعا ازش چیزای خوبی یاد گرفتم
ولی خب درصد خیلی زیادی به خاطر وقت پر کردن و سرگرمی هستش
ولی خب بعضی فیلم ها میتونن روی شما تاثیر بزارن آخرین فیلمی که روی من تاثیر گذاشت DayDream Nation بودش که دیالوگ آخر (http://tvworld.info/showthread.php?425-%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D9%84%D9%88%DA%AF-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%D 9%86%DB%8C%D9%90-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D9%88-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84-%D9%87%D8%A7&p=157278&viewfull=1#post157278)واقعا خوب بود.
:Smiley17:

areff
07-23-2014, 05:57 AM
به نظر من فیلم و سریال دیدن مثل کتاب خوندنه ، هم با فرهنگ ها آشنا میشیم هم چیزهای زیادی یاد میگیریم.:Smiley41:

raha_91
07-23-2014, 08:50 AM
ديدن سريال ها ، يه جور جدا شدن از دنياي اطرافه . گاهي اوقات موضوع سريال به روياهامان نزديكه - مي تونه در دنياي واقعي مان كمكي باشد.

و 100 درصد پركردن وقته خصوصا اگر اهل تفريح ديگري نباشيم.

samansh
07-23-2014, 09:02 AM
دیدن سریال به بهتر شدن زبان انگلیسی من کمک زیادی کرده و باعث شده با بسیاری از اصطلاحات و بعضی کلمات خاص خیلی اشنا بشم:Smiley36:
ولی فکر نکم دیدن سریالای امریکایی باعث بشه با فرهنگ اون کشور اشنا بشی چون معمولا سریالایی که میسازن تو یه دنیا و فضای خاصه که تا حدود زیادی به دوراز واقعیت و منطقه