PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Sherlock | بحث اپیزودیک | فصل دوم , قسمت سوم (پایان فصل دوم)

Chandler Bing
01-17-2012, 09:24 AM
http://picoup.ir/images/49496732752894977528.jpg

تاریخ پخش: 8 ژانویه 2012 (19 دی ماه)

خلاصه ی داستانِ این قسمت : شرلوک هلمز به دنبال بزرگترین جنایتکاری که تاریخ تابحال به خود دیده می افته. جیمز موریارتی به سراغ جواهرات سلطنتی میره و.... شرلوک و موریارتی با هم روبرو میشن .

.:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt1942614/)

http://picoup.ir/images/00969089518683937948.jpg (http://www.tvworld.info/thread2014.html) | http://picoup.ir/images/91291236714916603773.jpg (http://www.tvworld.info/thread2017.html)

insomniac
01-18-2012, 02:14 AM
خیلی خوب بود.
در مورد صحنه آخر هم فکر کنم هلمز با مالی هماهنگ کرده که یه جسد شبیه خودش براش درست کنه. بعد که جان می‌رسه و می‌بینه شرلوک روی لبه ایستاده، موقع پرش هم مالی همزمان جسد شبیه رو پرت می‌کنه پایین. خودش رلوک هم می‌پره تو کامیون حمل زباله‌ای که جلو ساختمون بود. البته وسطهای پریدن جان با دوچرخه برخورد می‌کنه و متوجه این نمی‌شه.
نمی‌دونم درست می‌گم یا نه. من اینطوری به ذهنم رسید.

belle
01-18-2012, 02:33 PM
(تاپیکی رو که بشه توش راجع به این فیلم نوشت پیدا نکردم! پس همین جا میگم:

همین؟! تموم شد؟! یا فصل سومی هم هست؟!
این امکان نداره آخر شرلوک باشه! حتما ادامش رو میسازن دیگه! مگه نه؟! ادامش رو همون طوری میسازن که طرفدارای همیشگی شرلوک هلمز پیش خودشون تصور کردن! با زنده موندن شرلوک به صورت خیلی عجیب و معجزه آسا! مگه نه؟!!!:( حتما که نباید مثل خود داستانای سر کانن دویل تمام بشه! اون از شرلوک خسته شده بود که این کارو باش کرد! ولی هنوز کسی از این شرلوک جدید خسته نشده که! (و نخواهد شد! پس چه اشکالی داره اگه زنده مونده باشه و برگرده؟! منظورم اینه که اون کسی رو که آخرش نشون داد خود شرلوک بود دیگه! روحش که نبود!!!!!)

pooya
01-18-2012, 08:00 PM
بازیگر نقش موریاتی فوق العاده بازی کرد روی پشتبوم دیالوگهاش و حرکات صورتش عالی بود با نظر این دوستمون هم موافقم چون دقیقا خود شرلوک به واتسون گفت چشات روی من قفل باشه بعد یه ثانیه بعد یه دوچرخه بهش زد حتی دوچرخه هم جز برنامه شرلوک بوده و حتی فکر میکنم خود موریاتی هم زنده باشه چون یه جاهایی شرلوک پشت تلفن میگفت اینا همش حقه است

Chandler Bing
01-18-2012, 09:55 PM
خیلی خیلی خوب بود.

دیونه کننده بود داستان و بازی ها. اولش از موریاتی خوشم نمیامد ولی تو این اپیزود عالی بود.

ولی اخه جسد کاملا شبیه شرلوک بود، اینو چی جوری توجیه می کنید؟

این داستان که شرلوک مرگ خودش رو جعل میکنه هم تو داستان اصلی از ابشار خودشو پرت میکنه اگه درست یادم باشه

اینجا به خاطرداستان از رو خونه پرید.

مرگ موریاتی هم بسیار شکه کننده بود

insomniac
01-18-2012, 11:53 PM
بازیگر موریارتی که آره خیلی خوب بود. مخصوصا اونجا که میاد پیش شرلوک و اون جمله‌ی هانی یو شود سی می این د کراون رو ادا می‌کنه و همون قسمت اول توی برج لندن.
اگر بخوان طبق قصه‌ی اصلیِ د فاینال پرابلم پیش برن واقعا مرده و دیگه موریارتی نداریم. برا همین امیدوارم کلا سیزن بعدی خیلی خوب باشه چون یکی از خوبی‌های این سریال موریارتی‌اش بود که مرد.
راجع به اینکه چطور جسد روی زمین انقدر شبیه به هلمزه، باید یه ربطی به اون وقتی داشته باشه که اون دخترِ سفیره کلودت شرلوک رو می‌بینه و جیغ می‌زنه، احتمالا موریارتی موقعی که اونا رو دزدیده از یه ماسکی که خیلی شبیه هلمزه استفاده کرده و این همون ماسکه.

یه چیزی هم کاش نشون نمی‌‌دادن هلمز زنده است، درسته که می‌دونیم واقعا نمرده ولی این‌جوری با نشون دادنش تو آخر این قسمت مزه برگردوندنش تو قسمت بعدی رو پروندن.

Chandler Bing
01-19-2012, 12:00 AM
بازیگر موریارتی که آره خیلی خوب بود. مخصوصا اونجا که میاد پیش شرلوک و اون جمله‌ی هانی یو شود سی می این د کراون رو ادا می‌کنه و همون قسمت اول توی برج لندن.
اگر بخوان طبق قصه‌ی اصلیِ د فاینال پرابلم پیش برن واقعا مرده و دیگه موریارتی نداریم. برا همین امیدوارم کلا سیزن بعدی خیلی خوب باشه چون یکی از خوبی‌های این سریال موریارتی‌اش بود که مرد.
راجع به اینکه چطور جسد روی زمین انقدر شبیه به هلمزه، باید یه ربطی به اون وقتی داشته باشه که اون دخترِ سفیره کلودت شرلوک رو می‌بینه و جیغ می‌زنه، احتمالا موریارتی موقعی که اونا رو دزدیده از یه ماسکی که خیلی شبیه هلمزه استفاده کرده و این همون ماسکه.

یه چیزی هم کاش نشون نمی‌‌دادن هلمز زنده است، درسته که می‌دونیم واقعا نمرده ولی این‌جوری با نشون دادنش تو آخر این قسمت مزه برگردوندنش تو قسمت بعدی رو پروندن.

اره منم میدونستم زنده است ولی اگه نشون نمی داد خیلی قشنگ تر میشد

این فصل واقعا عالی بود(کاش اپیزود 2 هم یه ذره بهتر بود)

mostafaghasemian
01-20-2012, 12:12 AM
پروفسور موریارتی نمرده. چرا نباید حتی یک قطره خون روی دندون و لب هاش باشه؟ چرا نباید خون از محل جراحت که درون دهان هست، بپاشه؟
تصویر رو ببینید.

403

دو نکته دیگر: چه طور ممکنه شرلوک در زمان 1:10:57 از پروفسور بپرسه که اون ریتم (اثر باخ یکی از برترین آهنگساز های دنیا) چی بوده؟! یادمون نره که شرلوک به موسیقی علاقه داره و ویولن می زنه. و همچنین چرا باید در زمان 1:11:04 به طرز احمقانه ای شبیه به لستراد بپرسه که چطور پروفسور تونسته به بانک، زندان و برج امنیتی لندن نفوذ کنه؟
و یک سوال: این دو نکته ی آخر از ضعف های سریال بودند؟ یا در اپیزود اول فصل سوم مشخص میشه که اونها رو شرلوک برای متقاعد کردن پروفسور به اشتباه کردن خودش (شرلوک) گفته؟

در مورد صحنه آخر هم فکر کنم هلمز با مالی هماهنگ کرده که یه جسد شبیه خودش براش درست کنه. بعد که جان می‌رسه و می‌بینه شرلوک روی لبه ایستاده، موقع پرش هم مالی همزمان جسد شبیه رو پرت می‌کنه پایین. خودش رلوک هم می‌پره تو کامیون حمل زباله‌ای که جلو ساختمون بود.
اضافه می کنم: ماشین حمل زباله اونجا چی کار می کنه وقتی هیچکس نیست که زباله ها رو توی اون بریزه و هیچ سطل آشغالی نیست که از اون آشغالها رو جمع کنه؟

البته وسطهای پریدن جان با دوچرخه برخورد می‌کنه و متوجه این نمی‌شه.
نه insomniac عزیز. دوچرخه بعد از حرکت ماشین زباله به واتسون می زنه.

خداییش آخرین نکته: ماشین های حمل زباله توی همچین کشور پیشرفته ای با خیابون های تمیزش، سر باز هستن و مکانیزه نیستن؟ جالبه! تو ایران این شکلی نیست.

404

Moh3eN
01-20-2012, 05:54 PM
اینم از پایانِ فصل دو . لذت بردم از دیدنِ این فصل :Smiley35: .
اما در مورد پایانِ سریال ....
قضیه ی شرلوک که روشن هست تقریبا و دوستان هم اشاره کردن بش. ملاقات شب قبل شرلوک و مولی کلید ماجراس ...
شرلوک پرید تو ماشین حمل زباله و مولی (هم که احتمالا تو همون بیمارستان محل ملاقات شرلوک و موریارتی کار میکنه) یه جنازه ی ی دیگه انداخت پایین . هر چند این شباهتِ عینی جنازه با شرلوک قابل بحثه . همون قضیه ی ماسک شرلوک که دوستمون insomniac فرمودن (که باعث جیغ زدن اون دختر بچه هم شد) محتمل ترین چیزی هست که به ذهنم میرسه تو این مورد.
اما در مورد موریارتی ...
بنظر من موریارتی هم زندس . موریارتی کسی بود که از بازی با شرلوک لذت میبرد و نمیتونه قبل از دیدن شکست شرلوک اینکار رو بکنه. از طرف دیگه چجوری موریارتی بخاطر اینکه مجبور نشه جلوی کشتن رفقای شرلوک رو بگیره حاضر شد خودش رو بکشه!! اونم در حالیکه مایکرافت و نیروهاش نتونسته بودن یه کلمه حرفم ازش بیرون بکشن .
پس مرگ موریارتی هم میتونه یه صحنه سازی باشه برای بازی دادن شرلوک و مجبور کردنش به خودکشی.

دو نکته دیگر: چه طور ممکنه شرلوک در زمان 1:10:57 از پروفسور بپرسه که اون ریتم (اثر باخ یکی از برترین آهنگساز های دنیا) چی بوده؟! یادمون نره که شرلوک به موسیقی علاقه داره و ویولن می زنه. و همچنین چرا باید در زمان 1:11:04 به طرز احمقانه ای شبیه به لستراد بپرسه که چطور پروفسور تونسته به بانک، زندان و برج امنیتی لندن نفوذ کنه؟
و یک سوال: این دو نکته ی آخر از ضعف های سریال بودند؟ یا در اپیزود اول فصل سوم مشخص میشه که اونها رو شرلوک برای متقاعد کردن پروفسور به اشتباه کردن خودش (شرلوک) گفته؟

موریارتی جواب این رو داد بمون .
بعد اینکه به شرلوک گفت که اون ریتم آهنگ باخ هست، توی دیالوگی به شرلوک گفت که "این نقطه ضعفت هست. همیشه میخوای همه چیز هوشمندانه باشه"
یعنی شرلوک خواست از اون ریتم یه کدِ پیچیده در بیاره . تو ذهنش باور کرده بود که یه همچین کدی هست که باعث اون سرقتای همزمان شده . در حالیکه همه چی خیلی ساده انجام شده بود. با اجیر کردن یا تحت فشار گذوشتن چند نفر .

نظرتون چیه ؟

Chandler Bing
01-20-2012, 06:43 PM
اره فکر کنم، باید موریاتی زنده باشه. موریاتی این اجازه رو به خودش نمیده تا قبل از شرلوک بمیره.

درباره قسمت اخر حرف محسن ، فکر کنم حق با محسن باشه. شرلوک می خواست همه چی پیچیده باشه همون جوری که ما می خواستیم فکر کنیم قضیه سختر از این حرف هاست ولی رودست خورد برای اولین بار

Patriot
01-20-2012, 10:08 PM
خب منم بالاخره وقت کردم و این قسمتو دیدم.خیلی قشنگ بود ولی در حد قسمت اولش نبود!

در مورد مرگ شرلوک همه فرضیه ها رو گفتن.کلید داستان توی اون دوچرخه بود که نذاشت جان قضیه رو کامل ببینه.یه چیز دیگه هم که شک بر انگیز بود حضور آنی نیروهای امدادی سر جنازه شرلوک!

در مورد جنازه نمیدونم چی بگم ولی تا اونجا که میدونم کسایی که خاک میکنن توی رسم دین مسیح قبل از به خاک سپاری جنازه رو با لباس رسمی توی تابوت میذارن و همه میبیننشون.پس فرضیه ماسک به نظرم رد میشه.

خودم هم موندم چی شده.فقط یه چیز دیگه اینه که به نظرم امکان نداره موریاتی زنده باشه.شرلوک دیگه اینقدر احمق نیست که مرگ یک نفر رو انم به این نزدیکی تشخیص نده!

حتماً نیاز نیست که موریاتی زنده باشه.اینجور داستان ها همیشه به یه آدم بد نیاز دارن.حالا حتماً که نباید این باشه.یکی دیگه شبیه این پیدا میشه!!!

Moh3eN
01-20-2012, 11:19 PM
.کلید داستان توی اون دوچرخه بود که نذاشت جان قضیه رو کامل ببینه.یه چیز دیگه هم که شک بر انگیز بود حضور آنی نیروهای امدادی سر جنازه شرلوک!
البته جان همه ی قضیه رو که افتادن شرلوک بود کامل دید و بعدش که اومد بره طرف جنازه دوچرخه زد بش.
در مورد حضور نیروهای امدادی هم که توجیه پذیره. قرارشون رو پشت بوم ساختمون بیمارستان بود دیگه و طبیعیه که اینقدر سریع بیان سراغش .

فقط یه چیز دیگه اینه که به نظرم امکان نداره موریاتی زنده باشه.شرلوک دیگه اینقدر احمق نیست که مرگ یک نفر رو انم به این نزدیکی تشخیص نده!
آخه موریارتی هم انقدر احمق نبود که به همین راحتی خودش رو به کشتن بده .
من که احتمال خیلی زیاد میدم که بازگشت موریارتی سورپرایز بزرگِ فصل سه باشه .

اما در مورد سکانسی که جان میاد سراغ شرلوک و شرلوک از رو پشت بوم هدایتش میکنه به گوشه ای از خیابون و بش میگه همونجا وایسا .
شرلوک جان رو جایی نیگه میداره که کاملا روی پنجره های ساختمون دید داشته باشه . حالا این بخاطر این بوده که جان متوجه ساختگی بودن خودکشی شرلوک بشه ؟؟؟. چون قبل از اینکه شرلوک خودش رو پرت کنه، یه صحنه ای هست که جان میخواد حرکت کنه طرف ساختمون و شرلوک بش میگه همونجا وایسا و بعدش میگه "Keep Your Eyes Fix On Me"(نیگات به من باشه)
این برای چی بود ؟ برای اینکه جان بفهمه که این قضیه ساختگی هست ؟ یا اینکه جنازه ی تقلبی از یه جای دیگه پرت شده رو زمین و شرلوک خواسته جان رو جایی نیگه داره که روش دید نداشته باشه و متوجه نشه ؟؟؟؟؟
یه بار دیگه رو موقعیت جان دقت کنین و ببینین چه به ذهنتون میرسه :

http://picoup.ir/images/61063426945823255172.jpg

همونطور که مشخصه جان کاملا رو پنجره ها دید داشت . پس جنازه از کجا اومد ؟؟؟

pooya
01-20-2012, 11:39 PM
محسن جان یه بار دیگه انتها رو ببین محدوده دید جان تا وسط ساختمون بود و از وسط تا پایین رو نمیدید یه ساختمون کوچکتری جلوش بود همونجایی که دوچرخه بهش میزنه یک ثانیه قبلش رو نگاه کنی میبینی یه لبه ساختمون دیدشو گرفته و همه مسیر از بالا تا پایین سقوط شرلوک رو نمیبینه

insomniac
01-21-2012, 01:06 AM
پروفسور موریارتی نمرده. چرا نباید حتی یک قطره خون روی دندون و لب هاش باشه؟ چرا نباید خون از محل جراحت که درون دهان هست، بپاشه؟
تصویر رو ببینید.

403

اضافه می کنم: ماشین حمل زباله اونجا چی کار می کنه وقتی هیچکس نیست که زباله ها رو توی اون بریزه و هیچ سطل آشغالی نیست که از اون آشغالها رو جمع کنه؟

نه insomniac عزیز. دوچرخه بعد از حرکت ماشین زباله به واتسون می زنه.

خداییش آخرین نکته: ماشین های حمل زباله توی همچین کشور پیشرفته ای با خیابون های تمیزش، سر باز هستن و مکانیزه نیستن؟ جالبه! تو ایران این شکلی نیست.

404

ماشین حمل زباله نیست آخه، ماشین حمل لباسه که برای شستشو می‌رن :)

بعد هم من هم به عقل هلمز شک کردم وقتی انتظار داشت با اون ریتمِ انگشتهای موریارتی بتونه اون چند خط کامپیوتری رو پیدا کنه. آخه چطور ممکنه با چهار تا صفر و یک بتونه این همه سیستم‌های امنیتی رو هک کنه. موریارتی هر چقدر هم باهوش گمون نکنم بتونه نسخه دودویی اون کد رو حفظ کرده باشه، این بخشش یکم مسخره بود.

به نظرم همه‌چی به قسمت بعد بستگی داره، امیدوارم زودتر از یک سال و نیم دیگه باشه سیزن سه.

insomniac
01-21-2012, 01:15 AM
اینکه چرا به‌اش گفت نگاهت به من باشه، اگر فرض کنیم جسد دیگه‌ای غیر از شرلوک تو کار باشه، احتمالا برا همین‌که متوجه نشه از طبقات وسط جسدی پرت می‌شه.

مردم خیلی ایده راجع به این قضیه تو بورد آی‌ام‌دی‌بی سریال و وبلاگ‌ها وو حتی کامنت‌های دیلی‌میل! دادند، من یه سری رو خوندم، فعلا همین‌که مالی جسد تهیه کرده و بعد گواهی فوت صادر کرده و ... بیشترین احتمال رو داره.
غیر از این یه عده هم می‌گن وقتی دوچرخه به جان برخورد می‌کنه از اون گازی که تو قسمت دو اون دکتره استفاده می‌کرد استنشاق می‌کنه و چون ترسش اینه که شرلوک واقعا مرده باشه، دچار این توهم می‌شه که جسد واقعا خود شرلوکه، در صورتیکه واقعا ممکنه یکی دیگه باشه.
یه عده دیگه هم می‌گن اونجایی که شرلوک از بی‌خانمان‌ها کمک می‌گیره تا کارخونه‌ی شکلات‌سازی رو پیدا کنه وسط عکسها یه عکس گل صد تومنی هم هست که باعث می‌شه نبض آدم نزنه برای مدت کوتاهی و این جسدی که رو زمین می‌بینیم واقعا شرلوکه که بعد از پرش می‌افته روی کامیون حمل زباله/لباس* و بعد میاد روی زمین دراز می‌کشه تا جان نبضش رو می‌گیره و به دلیل مصرف اون گیاهه فکر می‌کنه واقعا مرده. از عوارض دیگه‌ی این می‌گن اشک ریختنه. ضمن اینکه انگار تو شرلوک نسخه‌ی گای ریچی هم ازش استفاده شده که من ندیدم نمی‌دونم اونجا قضیه چیه.

اینجا (http://www.list.co.uk/article/39990-steven-moffat-sherlock-fans-missed-a-clue/) هم خالق سریال یه چیزایی گفته راجع به کلید معما که باید به یه نکته‌ای که از شخصیتِ هلمز بعیده توجه کنیم که در این قسمت زیاد بود، از کمک گرفتن از مالی و پلیز گفتن
و التماس کردن تا گریه کردن و تلفن زدن به جای تکست و ...

توی یه پیج تامبلر هم یکی این رو پست کرده بود، آدمی که دارند می‌برند تو بیمارستان خود شرلوک نیست. احتمالا سوتیِ فیلمبرداریه و این بدل بازیگر بوده فقط.

http://s1.picofile.com/file/7257615799/sherlock.jpg

ardeshir
01-21-2012, 02:15 AM
خالق سریال یه چیزایی گفته راجع به کلید معما که باید به یه نکته‌ای خارج از شخصیتِ هلمز توجه کنیم

شاید اشاره‌اش به داستان بازگشت شرلوک هلمز نوشته‌ی سر آرترو کانن‌دویل باشه. اونجا هم شرلوک از بالای آبشار به پایین پرت شد و کشته شد و قرار بود سری داستانی شرلوک هلمز همونجا تموم بشه. اما صرفا به خاطر اعتراض مردم و هواداران شرلوک هلمز آرتور کانن‌دویل مجبور شد داستان رو از سر بگیره و فقط به این بسنده کرد که شرلوک از اون حادثه جان سالم بدر برد و توضیح نداد که چطوری این اتفاق رخ داد. شاید یک جور ادای دین به کانن‌دویل باشه
که البته مسخره‌ترین حالت ممکن هست. ولی صرفا خواستم یادآوری کنم که در رمان اصلی هم چنین اتفاقی افتاده

Patriot
01-21-2012, 10:07 AM
آخه موریارتی هم انقدر احمق نبود که به همین راحتی خودش رو به کشتن بده .
من که احتمال خیلی زیاد میدم که بازگشت موریارتی سورپرایز بزرگِ فصل سه باشه .

احمق نیست ولی بیمار روانی هست.اون مطمئن هست که با کشتن خودش شرلوک رو شکست میده و در ضمن خودش گفت اگه شرلوک رو شکست بده دیگه کسی در حد و اندازه خودش نیست که باهاش رقابت کنه.

در مورد این کسی نظری نداره؟

ر مورد جنازه نمیدونم چی بگم ولی تا اونجا که میدونم کسایی که خاک میکنن توی رسم دین مسیح قبل از به خاک سپاری جنازه رو با لباس رسمی توی تابوت میذارن و همه میبیننشون

Moh3eN
01-22-2012, 12:28 AM
محسن جان یه بار دیگه انتها رو ببین محدوده دید جان تا وسط ساختمون بود و از وسط تا پایین رو نمیدید یه ساختمون کوچکتری جلوش بود
درسته پویا جان . حواسم بش نبود :Smiley17:.

غیر از این یه عده هم می‌گن وقتی دوچرخه به جان برخورد می‌کنه از اون گازی که تو قسمت دو اون دکتره استفاده می‌کرد استنشاق می‌کنه و چون ترسش اینه که شرلوک واقعا مرده باشه، دچار این توهم می‌شه که جسد واقعا خود شرلوکه، در صورتیکه واقعا ممکنه یکی دیگه باشه.
یه عده دیگه هم می‌گن اونجایی که شرلوک از بی‌خانمان‌ها کمک می‌گیره تا کارخونه‌ی شکلات‌سازی رو پیدا کنه وسط عکسها یه عکس گل صد تومنی هم هست که باعث می‌شه نبض آدم نزنه برای مدت کوتاهی و این جسدی که رو زمین می‌بینیم واقعا شرلوکه که بعد از پرش می‌افته روی کامیون حمل زباله/لباس* و بعد میاد روی زمین دراز می‌کشه تا جان نبضش رو می‌گیره و به دلیل مصرف اون گیاهه فکر می‌کنه واقعا مرده. از عوارض دیگه‌ی این می‌گن اشک ریختنه.
ببین مخ این خارجکیا تا کجا میره :Smiley36:.نظریه های جالبی هست و البته محتمل .
در مورد تابوت و جنازه ی شرلوک هم که برادر سعید مطرح کرد هیچ نظری نمیشه داد . باید وایسیم تا فصل سه و ببینیم کارگردان چجوری قضیه رو حل میکنه برامون . چه انتظار سختی ...:Smiley19:

---------------------------------------------------------------

اما در مورد سکانس های محشر این قسمت ...
غیر از سکانسای شاخصی مثل همون روبرویی شرلوک و موریارتی که نیازی به یادآوری نداره، میتونم صحنه های زیر رو انتخاب کنم :

جایی که موریارتی توی تاکسی داستان شوالیه ی خودنما رو برای شرلوک تعریف کرد و مونتاژ همزمان این موقعیت با دفتر لستراد . عالی بود ....

http://picoup.ir/images/78451186356252049659.jpg

و مکالمه ی مولی و شرلوک توی آزمایشگاه ...
امیدوارم تو فصل سه یه گشایشی اتفاق بیفته و مولی به مراد دلش برسه :Smiley35:.

http://picoup.ir/images/11464007291542514665.jpg

وقتی شرلوک و جیم توی خونه ی اون خبرنگاره بودن و ییهو موریارتی وارد شد . WTF رو دقیقا برای گفتن بعد از همین سکانس ساختن :Smiley36:.

http://picoup.ir/images/49573773123924439092.jpg

ولی جدا امیدوارم موریارتی رو تو فصل سه هم ببینیم . بازی و میمیک صورتش خیلی عالی و تاثیرگزار بود.
امتیاز من هم به این اپیزود ۱۰ هست (میخواستم ۲۰ بدم ولی تو لیست نبود!).

.

amiana
01-22-2012, 05:50 AM
بچه ها از همه چی گفتین از بازی محشر بازیگر جان هم بگین
خدایی شما گریه تون نگرفت؟ من اشکام قلپ قلپ میومدن توی سکانسهای آخر با اینکه میدونستم شرلوک نمیره (چون برای سیزن 3 قرارداد امضا کرده!) ولی واقعا با احساسات جان و ما بازی کرد

Moh3eN
01-22-2012, 12:59 PM
بــــــــله . بازی مارتین فریمن هم تو نقش جان عالی بود ....:Smiley35:
فوق العاده روون و تاثیرگذار بازی کرد .
تو سکانسای آخر هم یه صحنه ی عالی داشت جان که یادم رفت تو پست بالا بیارمش . اونم جایی بود که سر قبر شرلوگ این دیالوگ رو گفت :

"فقط یه معجزه ی دیگه شرلوک . بخاطر من نمرده باش "

http://picoup.ir/images/34629761022075252026.jpg

چند وقت دیگه هم که ایشون رو توی پروژه ی عظیمِ هابیتِ پیتر جکسون و با این گریم میبینیم :

http://picoup.ir/images/99304486093736986286.jpg

Chandler Bing
01-22-2012, 01:06 PM
بــــــــله . بازی مارتین فریمن هم تو نقش جان عالی بود ....:Smiley35:
فوق العاده روون و تاثیرگذار بازی کرد .
تو سکانسای آخر هم یه صحنه ی عالی داشت جان که یادم رفت تو پست بالا بیارمش . اونم جایی بود که سر قبر شرلوگ این دیالوگ رو گفت :

"فقط یه معجزه ی دیگه شرلوک . بخاطر من نمرده باش "

http://picoup.ir/images/34629761022075252026.jpg

چند وقت دیگه هم که ایشون رو توی پروژه ی عظیمِ هابیتِ پیتر جکسون و با این گریم میبینیم :

http://picoup.ir/images/99304486093736986286.jpg

اون صحنه اخر تو قبرستون عالی بود. سریال همه چی تمومیه:Smiley30:

336 روز و 10 ساعت مونده تا اکران هابیت :Smiley36: بد جور منتظرم تا این شاهکار رو ببینم

insomniac
01-22-2012, 03:55 PM
مارتین فریمن خوبه ولی من اندرو اسکات رو ترجیح می‌دم، حاضرم واتسون کشته بشه به یه نحوی ولی موریارتی نمرده باشه :)
بعد من تو اون صحنه‌ی آخر اصلا یادم نبود باید الان ناراحت شم، بیشتر حواسم به سقوط بود و چون می‌دونستم قراره زنده بمونه از همون موقع شروع کردم به فکر کردن، بعد آخر زیرنویسه نوشته بود غمگین بود نه... تازه برگشتم به جان دقت کردم.
تو این صحنه‌هایی هم که گفتید اون فیلمِ موریارتی و داستان شوالیه خیلی خوب بود. صحنه‌ی مالی و حرفهاش راجع به پدرش و شرلوک هم خیلی خوب بود، اون تیکه رو خیلی دوست داشتم. حالا واقعا شرلوک غمگین به نظر می‌رسید؟

توی بورد ای‌ام‌دی‌بی هم دیشب اینو (http://www.imdb.com/title/tt1475582/board/flat/193851293?d=193852347&p=1)خوندم، خیلی دیگه دقت کرده

Moffat
گفته سیزن سه تا قبل از سال نوی میلادی میاد، یعنی تا آخر سال هم هابیت داریم هم شرلوک :)
خب مثل اینکه گاردین اشتباه نقل کرده و سیزن سه همون 2013 میاد
]کیتی هم که جنِ آی‌تی کراود بود. حالا که سیزن پنجی در کار نیست، امیدوارم اون قسمت ویژه‌ای که قول دادن هم همون موقع‌ها پخش شه.

haniii
01-26-2012, 02:19 AM
راستش اینکه تو پشت بوم موریارتی خودش رو بکشه بیشتر منو شوکه کرد تا اینکه شرلوک بپره پایین ... ( از سکانس مولی و.... میشد فهمید که شرلوک یه چیزایی به ذهنش رسیده ! )

در کل باید بگم فصل خوبی بود ولی 3 قسمت خیلی کمه ! ...

Pegasus
04-04-2012, 05:11 PM
سلام

از اونجایی که این سریال اقتباسی از داستانهای کنان دویله و آبشار رایشن باخ هم در داستان اصلی مکانیه که شرلوک باعث مرگ موریارتی میشه اما برای بدام انداختن کلنل سباستین موران و دار و دسته موریارتی خودش رو به مردن میزنه، موریارتی باید مرده باشه.

بنظر من چند احتمال مطرحه :
1 - با توجه به حالت سقوط شرلوک و انتخاب مکان ملاقات امکان بستن ریسمان به دور شرلوک برای پایین اومدن مطرحه.البته نوعی که دیده نشه دی: . بعدش میره داخل کامیون حمل زباله (جای راننده)
2 - شرلوک خودشو از بالا پرت میکنه توی کامیون حمل زباله.
3 - شرلوک بعد از سقوط کنترل شده از روی بام نقش مرده رو ایفا میکنه تا واتسن رو متقاعد کنه.

قبل از این جریان با مولی هماهنگ میکنه که تیم پزشکی حتما اونجا حاضر باشن و صحنه رو جمع و جور کنن(حتی قبل از رسیدن پلیس)

با توجه به فرضیه شماره1 و 2 حالا چرا واتسن دقیقا میبینه هلمز روی زمین افتاده و مرده؟ کلیدش دست آقای دوچرخه سواره که بنظر من مقداری از اون داروی توهم زا که در داستان باسکرویل دیدیم به واتسن تزریق میکنه و میدونیم که کسی که با اون دارو مسموم میشه هرچیزی که تو فکرش باشه رو میبینه. اگر اون جسد هر کسی هم باشه واتسن اونو شرلوک میبینه.

این وسط مایکرافت هم کاملا در جریان امور قرار داره و تونسته مرگ شرلوک رو واقعی جلوه بده. حتما میدونید که نمیشه یک نفر رو جای کس دیگری دفن کرد یا هویتش رو جعل کرد مگر اینکه پارتی کلفت داشته باشی. دی:

اگر فرضیه 3 درست باشه دوچرخه سوار با زدن به واتسن برای اجرای نقشه کمی وقت میخره.

حالا شرلوک برای دستگیر کردن دار و دسته موریارتی در خفا به کارش ادامه میده و در قسمت بعدی که به احتمال زیاد اسمش The Adventure of Empty House هستش ورودی نمایش گونه خواهد داشت.

insomniac
04-05-2012, 12:53 AM
سلام

از اونجایی که این سریال اقتباسی از داستانهای کنان دویله و آبشار رایشن باخ هم در داستان اصلی مکانیه که شرلوک باعث مرگ موریارتی میشه اما برای بدام انداختن کلنل سباستین موران و دار و دسته موریارتی خودش رو به مردن میزنه، موریارتی باید مرده باشه.

بنظر من چند احتمال مطرحه :
1 - با توجه به حالت سقوط شرلوک و انتخاب مکان ملاقات امکان بستن ریسمان به دور شرلوک برای پایین اومدن مطرحه.البته نوعی که دیده نشه دی: . بعدش میره داخل کامیون حمل زباله (جای راننده)
2 - شرلوک خودشو از بالا پرت میکنه توی کامیون حمل زباله.
3 - شرلوک بعد از سقوط کنترل شده از روی بام نقش مرده رو ایفا میکنه تا واتسن رو متقاعد کنه.

قبل از این جریان با مولی هماهنگ میکنه که تیم پزشکی حتما اونجا حاضر باشن و صحنه رو جمع و جور کنن(حتی قبل از رسیدن پلیس)

با توجه به فرضیه شماره1 و 2 حالا چرا واتسن دقیقا میبینه هلمز روی زمین افتاده و مرده؟ کلیدش دست آقای دوچرخه سواره که بنظر من مقداری از اون داروی توهم زا که در داستان باسکرویل دیدیم به واتسن تزریق میکنه و میدونیم که کسی که با اون دارو مسموم میشه هرچیزی که تو فکرش باشه رو میبینه. اگر اون جسد هر کسی هم باشه واتسن اونو شرلوک میبینه.

این وسط مایکرافت هم کاملا در جریان امور قرار داره و تونسته مرگ شرلوک رو واقعی جلوه بده. حتما میدونید که نمیشه یک نفر رو جای کس دیگری دفن کرد یا هویتش رو جعل کرد مگر اینکه پارتی کلفت داشته باشی. دی:

اگر فرضیه 3 درست باشه دوچرخه سوار با زدن به واتسن برای اجرای نقشه کمی وقت میخره.

حالا شرلوک برای دستگیر کردن دار و دسته موریارتی در خفا به کارش ادامه میده و در قسمت بعدی که به احتمال زیاد اسمش The Adventure of Empty House هستش ورودی نمایش گونه خواهد داشت.

اینها نظریه‌‌هاییه که تقریبا همه به‌اش فکر کردن و همون اول کار مطرح شد و تو سایت‌ها خیلی بحث شده. مافت و گاتیس اون موقع گفتند تا حالا هیچ کس نتونسته به راه‌حل اشاره کنه. به نظر من این دیگه نمی‌تونه جواب باشه، خیلی ساده و دم‌دستیه و از این دو تا آدم که خیلی سعی دارند خودشون رو باهوش نشون بدن بعیده :) البته دخالت مایکرافت و اینکه از اول می‌دونسته قراره چی بشه محتمله ولی فکر نمی‌کنم دیگه به آسونیِ پریدن تو اون ماشین باشه، ارتفاع ساختمون و فاصله‌ی ماشین با کناره‌ی دیوار خیلی زیادتر از توان پرش آدم‌هاست حتی شرلوک. ولی موران درسته، فکر کنم آدم بده‌ی قسمت‌های بد باشه.

Pegasus
04-05-2012, 10:27 AM
اینها نظریه‌‌هاییه که تقریبا همه به‌اش فکر کردن و همون اول کار مطرح شد و تو سایت‌ها خیلی بحث شده. مافت و گاتیس اون موقع گفتند تا حالا هیچ کس نتونسته به راه‌حل اشاره کنه. به نظر من این دیگه نمی‌تونه جواب باشه، خیلی ساده و دم‌دستیه و از این دو تا آدم که خیلی سعی دارند خودشون رو باهوش نشون بدن بعیده :) البته دخالت مایکرافت و اینکه از اول می‌دونسته قراره چی بشه محتمله ولی فکر نمی‌کنم دیگه به آسونیِ پریدن تو اون ماشین باشه، ارتفاع ساختمون و فاصله‌ی ماشین با کناره‌ی دیوار خیلی زیادتر از توان پرش آدم‌هاست حتی شرلوک. ولی موران درسته، فکر کنم آدم بده‌ی قسمت‌های بد باشه.

دوست من فراموش نکن که در داستانهای شرلوک هلمز همیشه همه چیز خیلی پیچیده نیست. حتی اونقدر سادست که بعضی اوقات که هلمز برای مخاطب توضیح میده چه طور مثلا فهمیده که مخاطبش تو کشتی کار میکرده و یه مدتی تو چین بوده و فراماسونه اون فرد از سادگی استدلالهای هلمز خندش گرفته. خود هلمز هم همیشه به واتسن میگه که برام جالبه وقتی توضیح میدم همه میگن چه ساده بود. چرا به فکر خودمون نرسید؟(مثل داستان انجمن موسرخ ها).
در بالا من 3 تا نظر دادم که بنظر خودم مورد اولی با توجه به زاویه سقوط و تعیین قرار ملاقات از جانب شرلوک از همه محتمل تره. ضمنا اینکه مایکرافت از قضیه اطلاع پیدا میکنه رو صد درصد مطمئنم.چوق قدرت اینو داره که روی همه چی سرپوش بذاره(به قول شرلوک : اون خود دولت بریتانیاست):Smiley36:

sidana
06-26-2012, 01:00 PM
(تاپیکی رو که بشه توش راجع به این فیلم نوشت پیدا نکردم! پس همین جا میگم:

همین؟! تموم شد؟! یا فصل سومی هم هست؟!
این امکان نداره آخر شرلوک باشه! حتما ادامش رو میسازن دیگه! مگه نه؟! ادامش رو همون طوری میسازن که طرفدارای همیشگی شرلوک هلمز پیش خودشون تصور کردن! با زنده موندن شرلوک به صورت خیلی عجیب و معجزه آسا! مگه نه؟!!!:( حتما که نباید مثل خود داستانای سر کانن دویل تمام بشه! اون از شرلوک خسته شده بود که این کارو باش کرد! ولی هنوز کسی از این شرلوک جدید خسته نشده که! (و نخواهد شد! پس چه اشکالی داره اگه زنده مونده باشه و برگرده؟! منظورم اینه که اون کسی رو که آخرش نشون داد خود شرلوک بود دیگه! روحش که نبود!!!!!)
سلام!!
بله فصل 3 هم سال 2013 بیرون میاد

amiana
06-26-2012, 08:44 PM
اضافه شده در : 1

اون صحنه اخر تو قبرستون عالی بود. سریال همه چی تمومیه:Smiley30:

336 روز و 10 ساعت مونده تا اکران هابیت :Smiley36: بد جور منتظرم تا این شاهکار رو ببینم

یعنی من الانم که اینو خوندم اشک تو چشمام جمع شد
بینهایت تاثیر گذار و گریه دار بود مارتی فریمن عالیهههههههه

Dark Shine
06-27-2012, 05:39 PM
والبتـه صـدای بندیکت رو .
قـراره بندیکت تـوی هابیت صـدای سارون رو در بیـاره .

lily rose
07-02-2012, 04:44 PM
من با نظر همه موافقم فقط شرلوک نمرده باشه :Smiley17::Smiley41:

Sherlock
08-16-2012, 01:03 AM
معقولانه ترین نظریه به نظرم این میتونه باشه :
البته احتمال زیاد اینه که این نظریه به عنوان نقشه ی دوم برنامه ریزی شده
شرلوک با توجه به این که مکان ملاقات رو در پشت بام بیمارستان انتخاب می کنه و احتمال این که موریاتی از تفنگ برای کشتن شرلوک استفاده کنه کمتر از 5٪ هه پس تنها راه پریدنه.....و همچنین شرلوک قبل از این که به مکان قرار بره از مالی کمک می خواد (برای شبیه سازی یک جنازه از نظر صورت و لباس و ...به شرلوک) ؛ اما بعد از این که موریاتی خودش رو می کشه و شرلوک میپره پایین احتمال من اینه که شرلوک از مایکرافت کمک خواسته بوده تا کامیونی با بار نرم در جلوی ساختمان پارک کنه تا شرلوک توی اون کامیون بپره و دقیقا زمانی که شرلوک داره میپره پایین مولی حالا یا از یکی از پنجره های ساختمان جسد شبیه سازی شده رو انداخته تو پیاده رو یا سریع تا زمانی که جان خورده زمین اومده و جسد رو اون جا گذاشته ، بعد هم که سریع کامیون حرکت می کنه و شرلوک رو می بره؛ اگر دقت کرده باشید زمانی که جان از تاکسی پیاده میشه و داره میاد به طرف بیمارستان شرلوک ازش می خواد برگرده و توی موقعیتی قرار بگیره که نتونه عمل جایگزینی جسد شبیه سازی شده رو ببینه و البته اون فرد دوچرخه سوار هم که به جان میزنه به احتمال فراوان یکی از دوستای شرلوک توی شبکه بی خانمانان هست
در کل کسانی که توی انجام این نقشه به شرلوک کمک کردن : 1.مولی 2.مایکرافت 3.افراد شبکه ی بی خانمانان

و اما در مورد موریاتی تنها چیزی که به ذهنم رسید اینه که تفنگی که باهاش توی دهان خودش شلیک می کنه خالی بوده باشه و فقط صدازا بوده بعد هم که سرش به زمین خورده کیسه ی حاوی خون که در پشت سرش جاسازی شده بوده پاره شده و مثلا خون داره از سر سوراخ شده ی موریاتی میاد.

و در انتها هم بی صبرانه منتظر فصل 3 هستم و امیدوارم این دفعه تعداد قسمت ها زیاد و فاصله ی بین فصول کمتر بشه

پی نوشت :
یه احتمال دیگه این که اون جسدی رو که به عنوان شرلوک انداختن جلوی بیمارستان رو با کمک آیرین ادلر چهره سازی کردن که کارش تو این زمینه فوق العاده س و یادمون نره تو قسمت 1 فصل 2 چه جوری حتی تونست شرلوک رو گول بزنه...

elibanoo
11-13-2012, 05:38 PM
من عاشق شرلوک هلمزه قدیمی بودم...واسه همین وقتی دوستان توصیه کردند که این شرلوک جوان و جدید رو ببینم اصلا نمیتونستم تصورشم بکنم که بعد از تماشای دو فصل بگم
:به نظرم عالی بود...خیلی جذاب بود و حتی رابطه ی شرلوک و جان زیبا تر و ظریف تر نشون داده شد...راستش از شب تا صبح نشستم و دو فصل رو دیدم ...آخرشم با دیالوگ جان کلی احساساتی شدم...در کل عاشق اینم شدم:Smiley35:

اضافه شده در : 2 minutes

کی فصل 3 میاد؟

elibanoo
12-09-2012, 06:11 PM
مطلب جدیدی در مورد اینکه چطور شرلوک مرگ خودشو صحنه سازی کرد دیدم که خیلی جالب بود.با نظرهایی که بچه ها اینجا اشاره کردند(قضیه ماسک و یه جسد دیگه و غیره ) 180 درجه متفاوته و بیشتر با عقل جور در میاد.قبلش اینو بگم که برای خودم سوال بود که اون آقای جوونی که کنار شرلوک نشسته ،وقتی جان به جسد شرلوک نزدیک میشه ،چراجسد شرلوک رو یه تکون محکمی میده ؟
حالا این صفحه رو نگاه کنید.فکر کنم کمک مالی به شرلوک در حد اطلاعات دادن بود و نه اینکه جسد براش آماده کنه ،دونستن اینکه اون جسد ،خود شرلوک بود و وقتی جان داشت بی تابی میکرد از نزدیک شاهدش بود، صحنه رو احساسی تر میکنه.امیدوارم همین نظریه درست باشه.ببینید:

Little Babel (http://littlebabel.tumblr.com)
در ضمن خونی بودن شرلوک هم که به اون کامیون ربط داره ...حدس میزنم توی اون کامیون تشک و خون و هر چی لازم بود مهیا بود،توپ هم که همه میدونیم توی جیب خودش بود،شرلوک اول میافته توی کامیون ،بعدش هم که همه چی معلومه...

Moh3eN
12-09-2012, 11:18 PM
.
خیلی هم خوب :Smiley35:.
تز جالبیه. نمیشه مطمئن بود اما فکر میکنم "معما حل گشت"!.
فقط من توپِ کوچولو دم دستم نبود امتحان کنم. واقعا جواب میده ؟ :دی

مرسی elibanoo جان .

elibanoo
12-10-2012, 10:11 AM
راستش منم امتحان نکردم.ولی اصلا مساله جواب دادن یا ندادن نیست،فعلا مساله اینه که این کلک رو توی فیلم دیگه ای بهش اشاره کردند ودیدیم که صبحی که شرلوک توی بیمارستان داشت همش با اون توپ بازی میکرد و فکر میکرد،شب قبلش از مالی کمک خواسته بود(حتما مالی این کلک رو بهش گفته).هر جور به قضیه نگاه کنی باید همین قضیه باشه...حالا اینکه این توی واقعیت عملی نباشه و خالی بندی باشه ،بالاخره از قضیه ماسک قابل قبول تره(امیدوار بودم این قضیه ماسک منتفی شه وگرنه از شرلوک نا امید میشدم):Smiley35: