PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گلشیفته فراهانی در ویدیوی مجله ی فیگارو.

Hesam
01-19-2012, 02:44 AM
انتشار عکس برهنه ای از گلشیفته فراهانی، بازیگر ایرانی در وب سایت مجله فرانسوی فیگارو و در پی آن، انتشارش در شبکه های اجتماعی واکنش های گوناگونی در داخل ایران برانگیخته است.

گلشیفته فراهانی که پس از خروج از ایران به فعالیت بازیگری خود ادامه داده است و برای بازی در فیلم فرانسوی “می کشمت، اگر بمیری” ساخته هونر سلیم، کارگردان کرد مقیم فرانسه از بختهای دریافت جایزه بهترین “بازیگر مستعد” جوایز سزار به شمار می رود.

این عکس جزو مجموعه ای است که از ژان موندینو، عکاس سرشناس فرانسوی، از شانزده بازیگر جوانی که نامشان برای نامزدی بخش بهترین “بازیگر مستعد” جوایز سینمایی سزار مطرح شده است، گرفته است.

همچنین فیلم کوتاهی از این بازیگران منتشر شده است که آنها را در حال عریان شدن نشان می دهد. این فیلم برای مراسم سزار ساخته شده است.

البته مجله فیگارو عکس خانم فراهانی را ساعاتی پیش از این مجموعه حذف کرد و فیلم رسمی آن که در یوتیوب منتشر شده بود، مدتی در دسترس نبود

aQa GorGe
01-19-2012, 02:50 AM
بضیا واقعن بد با این موضوع برخورد کردن
هیچ کس حق نداره به کسی سبک زندگیش رو دیکته کنه
گلشیفته هم آزاده
درضمن تاپ لس عکس گرفتن برای یه ستاره سینما چندان موضوع عجیب غریبی نیست

حتی تو سریال 90210 , یکی از بازیگرا که الان اسمش یادم نیس ! چند وقت بعد از مشهور شدن به عنوان خواننده پاپ دعوت شد که برای جلد مجله تاپ لس بگیره !

Soroosh
01-19-2012, 02:52 AM
قبلا همینجوری ازش بدم میومد، دیگه الان نمیتونم ببینمش... این همه کشور بری فرانسه که از هر 10 فیلمش 7 فیلمش ضایعه؟!!

aQa GorGe
01-19-2012, 02:55 AM
قبلا همینجوری ازش بدم میومد، دیگه الان نمیتونم ببینمش... این همه کشور بری فرانسه که از هر 10 فیلمش 7 فیلمش ضایعه؟!!

'گلشیفته : مجبورم سروش میفمی مجبور !!

خب به نظر نمیرفت و میموند چیکار میکرد ؟
ازش دعوت شده تو یه فیلم با بازیگرا و عوامل بزرگ بازی کنه و نمی ذارن .
همش محدودیت
همه چیز ممنوع
کار خوبی کرد رفت
و هر کاری که برای موفقیتش بکنه حق داره

Soroosh
01-19-2012, 03:09 AM
ای خاک تو سر کسی که هر کاری برای رسیدن به هدفی (که فکر میکنه موفقیته) انجام بده... امروز حالم بد شد اصلا این خبر رو شنیدم.

lilipoot
01-19-2012, 03:16 AM
من نه کسی رو تأیید میکنم نه رَد. به نظرم هر کسی دوست داره به یه طریقی زندگی کنه. من خودم هرگز حاضر نیستم رفتاری که گلشیفته کرد رو بکنم امّا اینکه من خوشم بیاد یا نه دلیله درستی یا غلطی یه کار نیست هر چیزی تو دنیا نسبیه هم خوبی هم بدی هر کس به ظرف درک و منطق و اخلاقش زندگی میکنه و شاید همین تفاوت ظرف آدمهاست که دنیا رو جالب میکنه و اونها رو واسه همدیگه جذّاب یا نچسب :Smiley69:
من فکر میکنم آدم منطقی هر نوع رفتاری رو میتونه ببینه امّا با توجّه به عقل خودش برای خودش تصمیم میگیره و این حق و به دیگران هم میده:Smiley35:
امیدوارم همه تو هر مسیری که هستن به اون اوجی که دلشون میخواد برسن و با بقیه دوست باشن و در صلح :Smiley34:

Hesam
01-19-2012, 03:37 AM
گلشيفته حضورش در اين ويدئو خيلي هم خوبه. نامزد شدنش افتخاره اما خودتون قضاوت كنين بين اين 16 نفر كدومشون مثل گلشيفته برهنه شدن و بدنشون كامل ديده شده ؟؟؟
نفرات ديگه كه فرهنگشون لااقل برخورد بهتري با اين موضوع دارن چرا مثل گلشيفته انجام ندادن؟؟؟؟

فقط ميتونم بگم هدف هر كسي هر چقدر بالا باشه. هرچقدر بزرگ باشه. هرچقدر مهم باشه، فقط خودش نيست و فرهنگ و مردم و همه رو بايد در نظر بگيره. هدفي كه با هر قيمتي به دست بياد به نظر من...

lilipoot
01-19-2012, 03:44 AM
من نگفتم کارش خوبه میشه گفت یه جورایی تو لفافه گفتم حدّش همینه امّا ظاهراً سوءتفاهم شد و یه جور دیگه تعبیر شد. حرف من اینه که هر کسی یه اندازه ای داره و نمیشه بیشتر ازش انتظار داشت حالا چرا بیایم دعوا و تقبیح کنیم. به جای این کارا شاید بد نباشه یه کم تحمّل کنیم و بدونیم همه قرار نیست مثل ما فکر کنن. همین

Headache
01-19-2012, 04:30 AM
ای خاک تو سر کسی که هر کاری برای رسیدن به هدفی (که فکر میکنه موفقیته) انجام بده... امروز حالم بد شد اصلا این خبر رو شنیدم.
بابا ديدگاهها با هم فرق داره ديگه
شايد تو هم نوع ديدگاهت رو بگي در مورد زندگي من همين جمله بالاي رو به خودت تحويل بدم! :Smiley13:
ماهارم تو گور هم نمي لالا اونن.

Soroosh
01-19-2012, 04:52 AM
اصلا منظور منو از جمله نگرفتی!
بازم خوبه پر رنگش کردم.

NOjAN
01-19-2012, 07:18 AM
خاطره ی "میم مثل مادر" رو خراب کرد برای ما... تا قبل از این قضیه هم پشتش بودم ولی الان دیگه نه .. کاری به دین ندارم . ولی فرهنگ ما فرهنگ برهنگی نیست . عکسهای حکاکی شده روی سنگ تو دوران هخامنشی رو ببینین !! سربازهای ایرانی چه پوششی داشتن ؟ اونوقت سربازهای رومی چه پوششی داشتن ؟ اونوقت برای این که توجه همرو به خودش جلب کنه عکس برهنه می گیره ...
به خاطر پستهایی که زحمت کشیدید و دادید تاپیک رو حذف نمی کنم و فقط عکس و ویدیو رو برداشتم . خواهشا عکس یا تصویری در این مورد تو این انجمن قرار ندید !!

Hesam
01-19-2012, 07:40 AM
نوژان جان اينترنت فضاي آزاده و نبايد توش فيلترينگ بشه و بابت همين هم ممنون كه تاپيك رو حذف نميكني.
البته من عكس مناسبش رو انتخاب و همچنين ويدئو رو تو اسپويلر قرار دادم.
در كل عكس و فيلم مربوطه و تصميمت نظر خودت شرطه و كاملا محترم.

Amin
01-19-2012, 08:02 AM
منم میخواستم یه متن بالا بلند بنویسم ولی من این پست رو تایید حرف نوژن میذارم . حرف اصلی رو نوژن زد!

Reza-G
01-19-2012, 08:19 AM
اینم از بیانیه اقتباسی من به مناسبت این واقعه :

برهنگی تو ایرانی را آزرد؛
نه به خاطر غیرت ناب ایرانی،بلکه به خاطر نسلی که فکر میکرد تو میتوانی صدایش باشی،میتوانستی سخنگویش باشی!
حال میبینیم که با چند سال خارج نشین شدن از هنرهای پرنو و متوحشانه غربی ها برای نسلت در ایران میگویی!
خدای وطن من شاهد و داناست که برهنگی جسم تو نشانه اعتراض نیست!
بلکه نشانه برهنگی ذهن و فکر توست.
هنر در ایران یعنی: اصغر فرهادی ها،پرویز پرستویی ها،فرشچیان ها،کمال الملک ها،...
خوشت باد غرب زدگی.
تو دیگر آن گلی نیستی که شیفته ات بودیم

اینکه من خوشم بیاد یا نه دلیله درستی یا غلطی یه کار نیست هر چیزی تو دنیا نسبیه هم خوبی هم بدی هر کس به ظرف درک و منطق و اخلاقش زندگی میکنه

در ضمن شما که میگی هر چیزی تو دنیا نسبیه ، من باهاتون شدیدا مخالفم ! خیلی از چیزا مطلق هستند. راستگویی ، وفاداری ، نجابت و پاکدامنی تو همه جوامع با هر فرهنگی پسندیده است. یه سری امور اخلاقی مطلقا پسندیده هستند و مستقل از ظرف مکان و زمان ! دروغگویی از اول پیدایش انسان تا الان در همه جای دنیا یه امر قبیح و ناخوشایند بوده.

m a h d i
01-19-2012, 12:23 PM
بضیا واقعن بد با این موضوع برخورد کردن
هیچ کس حق نداره به کسی سبک زندگیش رو دیکته کنه
گلشیفته هم آزاده
درضمن تاپ لس عکس گرفتن برای یه ستاره سینما چندان موضوع عجیب غریبی نیست

حتی تو سریال 90210 , یکی از بازیگرا که الان اسمش یادم نیس ! چند وقت بعد از مشهور شدن به عنوان خواننده پاپ دعوت شد که برای جلد مجله تاپ لس بگیره !

منظورت آدریاناست دیگه؟

Capricorn
01-19-2012, 12:28 PM
خاطره ی "میم مثل مادر" رو خراب کرد برای ما... تا قبل از این قضیه هم پشتش بودم ولی الان دیگه نه .. کاری به دین ندارم . ولی فرهنگ ما فرهنگ برهنگی نیست . عکسهای حکاکی شده روی سنگ تو دوران هخامنشی رو ببینین !! سربازهای ایرانی چه پوششی داشتن ؟ اونوقت سربازهای رومی چه پوششی داشتن ؟ اونوقت برای این که توجه همرو به خودش جلب کنه عکس برهنه می گیره ...
به خاطر پستهایی که زحمت کشیدید و دادید تاپیک رو حذف نمی کنم و فقط عکس و ویدیو رو برداشتم . خواهشا عکس یا تصویری در این مورد تو این انجمن قرار ندید !!

نوژن جون یه لحظه قشنگ نقش ****ینگ رو اومدیا:Smiley69: ..... البته نگرانی هات رو بابت این قضیه درک میکنم....در مورد گلشیفته هم بنظرم بهتره که ما جای دبگران فکر نکنیم و نخوایم هم که همه مثل ما فکر کنن.... ضمنا در مورد اون مسئله تاریخی که عنوان کردی.... بر طبق کتاب تاریخ تمدن اثر ویل دورانت در ایران باستان ازدواج با محارم (خواهر ، مادر و ....) امری عادی بوده که بسیار رواج داشته...آبا بنظرت چون اون موقع اینطور بوده الان هم ما باید به همون روش عمل کنیم؟؟!! ...قطعا نه.... اصول اخلاقی در طول زمان تغییر میکنن.... شاید اگر از دید پدربزرگ های ما تمام بازیگرای زن خارجی فاحشه باشن...اما قطعا بطور عموم هم نسل های من و شما در مورد همشون اینطوری فکر نمی کنن...خلاصه اینکه بذاریم آدما برای خودشون تصمیم بگیرن و اگر مورد پسند ما نیست .. فقط کافی که ما مثلا اگر بازیگر هستن دیگه فیلماشونو دنبال نکنیم نه اینکه با برخوردهای شدید بخوایم اونارو هم فکر خودمون کنیم

Chandler Bing
01-19-2012, 12:37 PM
فرانسه است دیگه همه فیلم هاشون برهنگی داره

این هم رفته جو گیر شده ازین کار کارده، واقعا پیش خودش چه فکری کرده خدا میدونه

الان فکر کنم کمتر ایرانی دوسش داشته باشه

اینجا که بود برای خودش سوپراستاری بود حالا رفته اونور مجبوره با لخت شدن خودشو مطرح کنه

Reza-G
01-19-2012, 12:45 PM
نوژن جون یه لحظه قشنگ نقش فیلترینگ رو اومدیا:Smiley69: ..... البته نگرانی هات رو بابت این قضیه درک میکنم....در مورد گلشیفته هم بنظرم بهتره که ما جای دبگران فکر نکنیم و نخوایم هم که همه مثل ما فکر کنن.... ضمنا در مورد اون مسئله تاریخی که عنوان کردی.... بر طبق کتاب تاریخ تمدن اثر ویل دورانت در ایران باستان ازدواج با محارم (خواهر ، مادر و ....) امری عادی بوده که بسیار رواج داشته...آبا بنظرت چون اون موقع اینطور بوده الان هم ما باید به همون روش عمل کنیم؟؟!! ...قطعا نه.... اصول اخلاقی در طول زمان تغییر میکنن.... شاید اگر از دید پدربزرگ های ما تمام بازیگرای زن خارجی فاحشه باشن...اما قطعا بطور عموم هم نسل های من و شما در مورد همشون اینطوری فکر نمی کنن...خلاصه اینکه بذاریم آدما برای خودشون تصمیم بگیرن و اگر مورد پسند ما نیست .. فقط کافی که ما مثلا اگر بازیگر هستن دیگه فیلماشونو دنبال نکنیم نه اینکه با برخوردهای شدید بخوایم اونارو هم فکر خودمون کنیم

ممنون میشم رفرنس تون رو با ذکر جزئیات بگید که منم برم مطالعه کنم. شماره صفحه یا بخش یا یه چیزی که بشه به این بخش برسم.

Soroosh
01-19-2012, 12:50 PM
فرانسه است دیگه همه فیلم هاشون برهنگی داره

این هم رفته جو گیر شده ازین کار کارده، واقعا پیش خودش چه فکری کرده خدا میدونه

الان فکر کنم کمتر ایرانی دوسش داشته باشه

اینجا که بود برای خودش سوپراستاری بود حالا رفته اونور مجبوره با لخت شدن خودشو مطرح کنه

گفته بودن میری پایین، سطح توقعاتت میاد پایین(برای کار میگفتن)... این دیگه به خواری رسیده!

ممنون میشم رفرنس تون رو با ذکر جزئیات بگید که منم برم مطالعه کنم. شماره صفحه یا بخش یا یه چیزی که بشه به این بخش برسم.
رضا برای منم بفرستش بعدش :Smiley35:

Capricorn
01-19-2012, 12:52 PM

کتاب تاریخ تمدن ...اثر ویل دورانت...جلد اول "مشرق زمین گهواره تمدن"....فصل چهارم "عوامل اخلاقی تمدن"...قسمت اول "ازدواج" و قسمت دوم "اخلاق جنسی"

Chandler Bing
01-19-2012, 01:00 PM
کتاب تاریخ تمدن ...اثر ویل دورانت...جلد اول "مشرق زمین گهواره تمدن"....فصل چهارم "عوامل اخلاقی تمدن"...قسمت اول "ازدواج" و قسمت دوم "اخلاق جنسی"

دورانت هم یونانی بوده دیگه، مطمئن باش همه حرف هاش راست نبوده

این یکی از دوست هام که تاریخ خونده گفته

میدونید که یونان با ایران بدجور دشمن بوده

Soroosh
01-19-2012, 01:00 PM

من فقط به همین بسنده میکنم که شخصی که کتاب رو نوشته، منظور داشته.... اصلا چنین چیزی نبوده!!!
ازدواج با محارم در ایران باستان، افسانه سرایی خاورشناسان - دکتر علیرضا شاهپور شهبازی | تاریخ ما (http://tarikhema.ir/ancient/iran/achaemenid/3478/marriage-in-ancient-iran/)

Capricorn
01-19-2012, 01:07 PM
دورانت هم یونانی بوده دیگه، مطمئن باش همه حرف هاش راست نبوده

این یکی از دوست هام که تاریخ خونده گفته

میدونید که یونان با ایران بدجور دشمن بوده

دوست عزیز ویل دورانت نویسنده آمریکایی هست که در North Adams در Massachusetts به دنیا اومده..من نمیدونم یونان از کجا اومد؟؟!!!!!!!!!!!!!!!

Chandler Bing
01-19-2012, 01:09 PM
دوست عزیز ویل دورانت نویسنده آمریکایی هست که در North Adams در Massachusetts به دنیا اومده..من نمیدونم یونان از کجا اومد؟؟!!!!!!!!!!!!!!!

دیدی چی شد؟ با هرودوت اشتباه گرفتم:Smiley36:

اقا داره دعو میشه بسته دیگه:Smiley34:

Capricorn
01-19-2012, 01:12 PM
من فقط به همین بسنده میکنم که شخصی که کتاب رو نوشته، منظور داشته.... اصلا چنین چیزی نبوده!!!
ازدواج با محارم در ایران باستان، افسانه سرایی خاورشناسان - دکتر علیرضا شاهپور شهبازی | تاریخ ما (http://tarikhema.ir/ancient/iran/achaemenid/3478/marriage-in-ancient-iran/)

جالبه که شما کتاب تاریخ تمدن رو که در همه جای دنیا به عنوان رفرنس اصلی شناخته میشه قبول ندارید و نویسنده ش رو نمیشناسید...اما با یه search توی اینترنت به یه کتاب از یه نویسنده مجعول الهویه استناد میکنین

Capricorn
01-19-2012, 01:13 PM
دیدی چی شد؟ با هرودوت اشتباه گرفتم:Smiley36:

اقا داره دعو میشه بسته دیگه:Smiley34:

:Smiley69:

Reza-G
01-19-2012, 01:16 PM
جالبه که شما کتاب تاریخ تمدن رو که در همه جای دنیا به عنوان رفرنس اصلی شناخته میشه قبول ندارید و نویسنده ش رو نمیشناسید...اما با یه search توی اینترنت به یه کتاب از یه نویسنده مجعول الهویه استناد میکنین

کتاب تاریخ تمدن ویل دورانت یه کتاب شناخته شده است اما خودتون بهتر میدونین در عرصه تاریخ ، نویسندگان بیطرف که بدون جبهه گیری نقل کرده باشن ، کم تعداد هستن و صرفا به دلیل نام و آوازه دورانت نمیتونیم بگیم که هرچی گفته وحی منزله و هیچ شکی درش نیست !

Soroosh
01-19-2012, 01:26 PM
منظور من این نیست، که اون لینک همه چیش درسته، فقط اینطور که من دیدم، بیشتر جاها، این موضوع که شما بش اشاره کردی رو باطل دونستن، و اونرو غرض شخصی(شایدم یه چیز دیگه) دونستن...

Capricorn
01-19-2012, 01:27 PM
کتاب تاریخ تمدن ویل دورانت یه کتاب شناخته شده است اما خودتون بهتر میدونین در عرصه تاریخ ، نویسندگان بیطرف که بدون جبهه گیری نقل کرده باشن ، کم تعداد هستن و صرفا به دلیل نام و آوازه دورانت نمیتونیم بگیم که هرچی گفته وحی منزله و هیچ شکی درش نیست !

ولی کتابی هست که همه روش اتفاق نظر دارن و مورد پذیرش هست و در دانشگاه های سراسر دنیا تدریس میشه ..... البته که هیچ چیز 100% نیست ..... ولی دوستان بخاطر تعصبات تاریخی و ملی بحث رو جای دیگه ای بردن ..مسئله اصلا این نبود

Capricorn
01-19-2012, 01:27 PM
منظور من این نیست، که اون لینک همه چیش درسته، فقط اینطور که من دیدم، بیشتر جاها، این موضوع که شما بش اشاره کردی رو باطل دونستن، و اونرو غرض شخصی(شایدم یه چیز دیگه) دونستن...

آره دوست عزیز.. فقط یک سری نویسنده ایرانی هم دوره ما

Chandler Bing
01-19-2012, 01:33 PM
ول کنید حالا

برید انونس جشواره سزار رو ببینید!!!!!!!!!!!!!

از این عکس هم بدتره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! باورم نمیشه:Smiley10:

Capricorn
01-19-2012, 01:37 PM
بابا این نوژن لینکشو برداشت ..نذاشت ببینیم که..مارو اهدنا صراط مستقیم کرد:Smiley36: ..لینکشو داری بی زحمت برایم بفرست

slimshady
01-19-2012, 01:39 PM
ای بابا از بس چیز ندیدیم هرکی ل/خ/ت شد میگن میخاد کاره س/ک/س بکن
بابا این یه کار هنری بود
هر کی هر کاری میکنه یه هر چی میگه به خودش بستگی داره قضاوت نکنین

ترجمه کلیپ گلشیفته فراهانی

1.
مرا بنگرید
در این لحظه، برهنه

2.
رها از بدن و روح

3.
که تنها از من ستم (رنج) می کشد

4.
من بدن و روحم را بر شما می گشایم

5.
هنوز با/کره
دست نخورده ام

6.
من وارد آشفتگی می شوم
(من آشفته می شوم)

7.
دی ان ای من برای همیشه حک شده است
من وارد رقص می شوم
(من به رقص می آیم)

8.
او به خود من اعتبار می دهد

9.
هنر من بازی کردن من خواهد بود

10. ( گلشیفته)
رویاهای نو
من ماده خام (ساختنشان) خواهم بود

11.
من احساسات لطیف را به لرزش در می آورم

12.
مثل میوه هایی بر روی زبانم

13.
من پوستم را به شما می دهم

14.
در پوششی از بازی و ادراک

15.
بکر

16.
از اشک و لبخند

17.
نفستان را بند می آورم

18.
از فریاد
از نور

19.
از فراوانی
من خودم را مست می کنم

20.
نا ممکن شما

21.
غیر قابل اعتراف شما
xxx

22.
اگر سردم شود
مضطرب باشم

23.
ساعت های نا معلوم

24.
من ناشنوا می مانم
مقابل ساعت خلاء

25.
من باور دارم

26.
من شیرجه می زنم

27.
در این لحظه
برهنه
رها از بدن و روح

28.
بدن و روحم را بر شما می گشایم
مرا بنگرید
مرا بنگرید
راه باز است
..............................
این ویدئو حرکتی نمادین برای رفع و دفع تابوهای رایج است که درجوامع گوناگون وجود دارد وهدف آن نه برهنگی است و نه س*ک*س .. بلکه افراد حاضر در ویدئو با حرکات و گفتار خود به نوعی خود را فراتر از تابوها نشان میدهند و منظور ومقصودشان این است که روح و جسم توأمان باید آزاد گردد . و تا فرد نسبت به جسم خود اختیار و تصاحبی نداشته باشد در روح خود هم امکان تصاحب نداشته و آزادی به معنی واقعی شکل نمیگیرد . این گفتارترجمه ای کلی ست از آنچه که توسط حاضران دراین ویدئوگفته شده است

Capricorn
01-19-2012, 01:43 PM
کار قشنگی بود اگه دوستان P.o.r.n در نظر نگیرن

STAR
01-19-2012, 01:48 PM
با تمام احترام به همه نظرات دوستان
ولی این کار خانم فرهانی به هیچ عنوان توجیه پذیر نیست و نخواهد بود
لطفا توجیه نکنید

Soroosh
01-19-2012, 01:58 PM
با تمام احترام به همه نظرات دوستان
ولی این کار خانم فرهانی به هیچ عنوان توجیه پذیر نیست و نخواهد بود
لطفا توجیه نکنید
منم همینو میخوام بگم... مونده نوک دلم!!! :Smiley41::Smiley32:

NOjAN
01-19-2012, 02:03 PM
ای بابا از بس چیز ندیدیم هرکی ل/خ/ت شد میگن میخاد کاره س/ک/س بکن
بابا این یه کار هنری بود
هر کی هر کاری میکنه یه هر چی میگه به خودش بستگی داره قضاوت نکنین

ترجمه کلیپ گلشیفته فراهانی

1.
مرا بنگرید
در این لحظه، برهنه

2.
رها از بدن و روح

3.

4.

5.
هنوز با/کره
دست نخورده ام

6.
من وارد آشفتگی می شوم
(من آشفته می شوم)

7.
من وارد رقص می شوم
(من به رقص می آیم)

8.

9.

10. ( گلشیفته)
رویاهای نو

11.

12.

13.

14.
در پوششی از بازی و ادراک

15.
بکر

16.
از اشک و لبخند

17.
نفستان را بند می آورم

18.
از فریاد
از نور

19.
از فراوانی
من خودم را مست می کنم

20.
نا ممکن شما

21.
غیر قابل اعتراف شما
xxx

22.
اگر سردم شود
مضطرب باشم

23.
ساعت های نا معلوم

24.
من ناشنوا می مانم
مقابل ساعت خلاء

25.
من باور دارم

26.
من شیرجه می زنم

27.
در این لحظه
برهنه
رها از بدن و روح

28.
مرا بنگرید
مرا بنگرید
راه باز است
این ویدئو حرکتی نمادین برای رفع و دفع تابوهای رایج است که درجوامع گوناگون وجود دارد وهدف آن نه برهنگی است و نه س*ک*س .. بلکه افراد حاضر در ویدئو با حرکات و گفتار خود به نوعی خود را فراتر از تابوها نشان میدهند و منظور ومقصودشان این است که روح و جسم توأمان باید آزاد گردد . و تا فرد نسبت به جسم خود اختیار و تصاحبی نداشته باشد در روح خود هم امکان تصاحب نداشته و آزادی به معنی واقعی شکل نمیگیرد . این گفتارترجمه ای کلی ست از آنچه که توسط حاضران دراین ویدئوگفته شده است

سعید واضح گفتم که عکس یا کلیپی در مورد این قضیه تو انجمن نزارید . هرکی یه سرچ بزنه تو گوگل پیدا می کنه خودش .

طرف تخم دو زرده گذاشته حالا تبلیغ می کنید ؟

Reza-G
01-19-2012, 02:11 PM
سعید واضح گفتم که عکس یا کلیپی در مورد این قضیه تو انجمن نزارید . هرکی یه سرچ بزنه تو گوگل پیدا می کنه خودش .

طرف تخم دو زرده گذاشته حالا تبلیغ می کنید ؟

همین طوری اگه پیش بره در مرحله بعد شاهد تخم دو زرده هم خواهیم بود ! Step BY Step یا همون گاماس گاماس

NOjAN
01-19-2012, 02:13 PM
نوژن جون یه لحظه قشنگ نقش ****ینگ رو اومدیا:Smiley69: ..... البته نگرانی هات رو بابت این قضیه درک میکنم....در مورد گلشیفته هم بنظرم بهتره که ما جای دبگران فکر نکنیم و نخوایم هم که همه مثل ما فکر کنن.... ضمنا در مورد اون مسئله تاریخی که عنوان کردی.... بر طبق کتاب تاریخ تمدن اثر ویل دورانت در ایران باستان ازدواج با محارم (خواهر ، مادر و ....) امری عادی بوده که بسیار رواج داشته...آبا بنظرت چون اون موقع اینطور بوده الان هم ما باید به همون روش عمل کنیم؟؟!! ...قطعا نه.... اصول اخلاقی در طول زمان تغییر میکنن.... شاید اگر از دید پدربزرگ های ما تمام بازیگرای زن خارجی فاحشه باشن...اما قطعا بطور عموم هم نسل های من و شما در مورد همشون اینطوری فکر نمی کنن...خلاصه اینکه بذاریم آدما برای خودشون تصمیم بگیرن و اگر مورد پسند ما نیست .. فقط کافی که ما مثلا اگر بازیگر هستن دیگه فیلماشونو دنبال نکنیم نه اینکه با برخوردهای شدید بخوایم اونارو هم فکر خودمون کنیم

اتفاقا من هم از دبیر ادبیات دبیرستان شنیده بودم که در دوره ای از تاریخ ایران همچین چیزی بوده ... ولی شما دو تا چیز کاملا بی ربط رو به زیبایی ربط دادی به هم آقا میلاد . اصلا نیاز به توضیح نیست. چون یارو می تونه هم با محرمش ازدواج کنه و هم حجب و حیا داشته باشه :Smiley14:

ولی این حجب و حیا و عدم برهنگی کلا تو فرهنگ شرقی وجود نداره ... حالا چون گذاشتگانمون کار اشتباهی کردن حالا بیایم بگیم هنر برهنگی (نیود آرت) درسته و نباید در برابرش جبهه گرفت ؟ هیچ ربطی به هم نداره واقعا.

YellowJimbo
01-19-2012, 02:53 PM
من موندم چرا این ایرانیا تا یه دنگی به دونگی می خوره بدون اینکه بدونند اصلا برای چی اون نفر این کارو کرده یا خوده اون کس بیاد حرف بزنه و بگه و... سریع نفر رو Judge می کنند و 100 تا بدتر رو بهش می چسبونند...
یا بدتر از اون هم همین ضرب المثل خودمون 1 کلاغ 40 کلاغ...

STAR
01-19-2012, 03:12 PM
من موندم چرا این ایرانیا تا یه دنگی به دونگی می خوره بدون اینکه بدونند اصلا برای چی اون نفر این کارو کرده یا خوده اون کس بیاد حرف بزنه و بگه و... سریع نفر رو Judge می کنند و 100 تا بدتر رو بهش می چسبونند...

دیگه چکار میخواسته بکنه،عکسش هست فیلمش هست
نیازی به judge کردن ما نداره که 100 تا چیز دیگه بهش بچسبونیم

Capricorn
01-19-2012, 03:29 PM
اتفاقا من هم از دبیر ادبیات دبیرستان شنیده بودم که در دوره ای از تاریخ ایران همچین چیزی بوده ... ولی شما دو تا چیز کاملا بی ربط رو به زیبایی ربط دادی به هم آقا میلاد . اصلا نیاز به توضیح نیست. چون یارو می تونه هم با محرمش ازدواج کنه و هم حجب و حیا داشته باشه :Smiley14:

ولی این حجب و حیا و عدم برهنگی کلا تو فرهنگ شرقی وجود نداره ... حالا چون گذاشتگانمون کار اشتباهی کردن حالا بیایم بگیم هنر برهنگی (نیود آرت) درسته و نباید در برابرش جبهه گرفت ؟ هیچ ربطی به هم نداره واقعا.

نوژن جان منظور من از این مثال این بود که ارزش های اخلاقی بسته به زمان و مکان تغییر میکنن و نباید با معیار 2500 سال پیش سنجیده بشن نه اینکه چون گذاشتگانمون کار اشتباهی کردن حالا بیایم بگیم هنر نیود آرت درسته و من دقیقا عکس اینو گفتم برادر... ..

Hesam
01-19-2012, 06:50 PM
دوستان واسه فهميدن عمق فاجعه كافيه به تعداد نظرات، بازديد ها و واكنش ها چه در اين تاپيك تو انجمن خودمون و هم چه تو يه سرچ كوچيك تو وب بفهمين.
هر كس كار و رفتار و منش و اخلاقش به خودش ربط داره و اين شكي بهش نيست. اما نه هر كاري. نه هر حركتي.

با گذشتگان كاري نداشته باشين؟ الان فرهنگ ما بازتاب اين حركت رو داشت؟؟؟
حتي تو هند آيشواريا راي تو يكي از فيلم هاش تو يه سكانس وقتي زير بارون لباسش خيس ميشه و باعث نمايان شدن بالا تنش ميشه مردم هند ميريزن بيرون و بازيگر محبوبشون رو هووو ميكنن.
مشكل اينه نميخوايم بفهميم كي اينكارو كرده!! كسي كه زماني براي حداقل يك نفر الگو بوده. نماد اعتراض و افتخار برخي از دوستان بوده. كسي كه پدر و خواهر و خانواده هنرمند داشته و كسي به اونا فكر كرده الان چه احساسي دارن؟
مهدويكيا تو مصاحبه چند روز پيشش ازش ميپرسن شما اين همه سال تو اروپا بودي چرا مثل خيلي از فوتباليستهاي بزرگ دنيا و آلمان مو هاتو اتو نيمزني حالت نميدي و ابرو بر نميداري؟؟
جوابش ساده بود. گفت ما و فرهنگي بزرگ شديم كه اين چيزها توش جايي نداره.

اين عقب افتادگي فرهنگ نيست. چون هيچ كس اين فرهنگ رو رد نميكنه. با يه دقت كوچيك خودتون با ديدن انونس قضاوت كنين.
از بين ديگر حاضران در اين ويدئو كه ما ميگيم فرهنگشون اين مسائل رو قبول داره. روشن فكريشون بيشتره، و اصلا سينماشون حول اين محوره كدومشون به جز خانم گلشيفته تو اين انونس كاملا برهنگيش رو ديدين؟؟
اين رو ما نميتنيم قبول كنيم. شايد اگه مثل بقيه بود الان با افتخار راجع به فيلمش و احتمال برنده شدنش داشتيم اخبار مي خونديم.

bikash
01-19-2012, 07:12 PM
دوستان واسه فهميدن عمق فاجعه كافيه به تعداد نظرات، بازديد ها و واكنش ها چه در اين تاپيك تو انجمن خودمون و هم چه تو يه سرچ كوچيك تو وب بفهمين.
هر كس كار و رفتار و منش و اخلاقش به خودش ربط داره و اين شكي بهش نيست. اما نه هر كاري. نه هر حركتي.

با گذشتگان كاري نداشته باشين؟ الان فرهنگ ما بازتاب اين حركت رو داشت؟؟؟
حتي تو هند آيشواريا راي تو يكي از فيلم هاش تو يه سكانس وقتي زير بارون لباسش خيس ميشه و باعث نمايان شدن بالا تنش ميشه مردم هند ميريزن بيرون و بازيگر محبوبشون رو هووو ميكنن.
مشكل اينه نميخوايم بفهميم كي اينكارو كرده!! كسي كه زماني براي حداقل يك نفر الگو بوده. نماد اعتراض و افتخار برخي از دوستان بوده. كسي كه پدر و خواهر و خانواده هنرمند داشته و كسي به اونا فكر كرده الان چه احساسي دارن؟
مهدويكيا تو مصاحبه چند روز پيشش ازش ميپرسن شما اين همه سال تو اروپا بودي چرا مثل خيلي از فوتباليستهاي بزرگ دنيا و آلمان مو هاتو اتو نيمزني حالت نميدي و ابرو بر نميداري؟؟
جوابش ساده بود. گفت ما و فرهنگي بزرگ شديم كه اين چيزها توش جايي نداره.

اين عقب افتادگي فرهنگ نيست. چون هيچ كس اين فرهنگ رو رد نميكنه. با يه دقت كوچيك خودتون با ديدن انونس قضاوت كنين.
از بين ديگر حاضران در اين ويدئو كه ما ميگيم فرهنگشون اين مسائل رو قبول داره. روشن فكريشون بيشتره، و اصلا سينماشون حول اين محوره كدومشون به جز خانم گلشيفته تو اين انونس كاملا برهنگيش رو ديدين؟؟
اين رو ما نميتنيم قبول كنيم. شايد اگه مثل بقيه بود الان با افتخار راجع به فيلمش و احتمال برنده شدنش داشتيم اخبار مي خونديم.

یکی مثل آیشواریا هم میتونه تو هند بازی کنه هم تو هالیوود! راحت میتونه بیاد هند ولی گلشیفته چی؟ نباید ازش انتظار داشت مثه فرهنگ ما عمل کنه وقتی تو کشورمون راش نمیدیم!!!!!!

NOjAN
01-19-2012, 07:21 PM
یکی مثل آیشواریا هم میتونه تو هند بازی کنه هم تو هالیوود! راحت میتونه بیاد هند ولی گلشیفته چی؟ نباید ازش انتظار داشت مثه فرهنگ ما عمل کنه وقتی تو کشورمون راش نمیدیم!!!!!!

خب این که یه بحث قدیمیه و شاید کمتر کسی با شما مخالف باشه . ولی نمی تونه توجیهی برای این قضیه باشه...

Soroosh
01-19-2012, 07:39 PM
دوستان، مشکل اینه که این خانم، به عنوان یه ایرانی این کار رو کرده، شما اگه دقت کنید، خارجی کامنت هاشون رو به ایرانی ها تعمیم دادن نه به این خانوم... مشکل اینه که این کاری که این خانم(به عنوان یه ایرانی) انجام داد، مطابق خواست و فرهنگ مردم ایران نبود!

HADI
01-19-2012, 08:53 PM
دوستان، مشکل اینه که این خانم، به عنوان یه ایرانی این کار رو کرده، شما اگه دقت کنید، خارجی کامنت هاشون رو به ایرانی ها تعمیم دادن نه به این خانوم... مشکل اینه که این کاری که این خانم(به عنوان یه ایرانی) انجام داد، مطابق خواست و فرهنگ مردم ایران نبود!

مگه گناه کرده ایرانی شده!
--------

خدایی درک نمیکنم این کار چه ارتباطی به ماها داره . یارو شوهرش مشکلی با این حرکتش نداره بعد بقیه براش غیرتی شدن !!
این همه پ*رن استارِ هندی و عرب و ترک (حتی ایرانی) و ... وجود داره . بعد بقیه ملتها رفتارشونو ربط میدن به کل ملتشون! نه!

Reza-G
01-19-2012, 08:56 PM
--------

خدایی درک نمیکنم این کار چه ارتباطی به ماها داره . یارو شوهرش مشکلی با این حرکتش نداره بعد بقیه براش غیرتی شدن !!
این همه پ*رن استارِ هندی و عرب و ترک (حتی ایرانی) و ... وجود داره . بعد بقیه ملتها رفتارشونو ربط میدن به کل ملتشون! نه!

حرف شما در حالی درست بود که شخص معروف و شناخته شده ای نبود. بله اگه یه فرد عادی بره این کار رو کنه به من یا بقیه ایران ربطی نداره ولی وقتی یه بازیگر ، یه فوتبالیست تیم ملی ، یه شخص معروف که ممکنه واسه یه عده الگو باشه و یا واسه یه عده دوست داشتنی و قابل احترام باشه ، دیگه نمیتونه هر کاری دوست داشت بکنه. محبوبیت و متشخص شدن محدودیت میاره.

Soroosh
01-19-2012, 08:59 PM
--------

عزیزم، گفتم که، اگه این خانم نمیومد به عنوان یه ایرانی بره جلوی دوربین، مثلا همین فیلم قبلیش، کسی کاریش نداشت... اصلا من یه چیزی میگم... شما تو هیمن دزفول خودمون نگاه کن، مردم خیلی از بی غیرتی بدشون میاد، فرض کن من بی غیرت، پس اگه زنم عریان بره تو خیابون (با استناد به اینکه من بی غیرتم) هیچکس حق نداره به زنم چیزی بگه... در ضمن، قضیه ی پ*ورن استار(کاری به بقیه ندارم، فقط ایرانی) فرق میکنه... آیا اون پ*ورن استار ایرانی یه زمانی یه ستاره ی مشهور تو ایران بوده و بعدش شده پ*ورن استار؟ یا تمام عمرش خارج بوده یا ناشناخته بوده بعدش شده پ*ورن استار؟

HADI
01-19-2012, 09:04 PM
حرف شما در حالی درست بود که شخص معروف و شناخته شده ای نبود. بله اگه یه فرد عادی بره این کار رو کنه به من یا بقیه ایران ربطی نداره ولی وقتی یه بازیگر ، یه فوتبالیست تیم ملی ، یه شخص معروف که ممکنه واسه یه عده الگو باشه و یا واسه یه عده دوست داشتنی و قابل احترام باشه ، دیگه نمیتونه هر کاری دوست داشت بکنه. محبوبیت و متشخص شدن محدودیت میاره.

اینی که شما میگید هم درسته. پس در نظر داشته باش که دیگه گلشیفته توی ایران نیست . اگر میخواست توی چارچوب سینمای ایران کار کنه که نمیرفت هالیوود! الان گلشیفته یک بازیگره هالیوودیه . هالیوودی...

Chandler Bing
01-19-2012, 09:11 PM
اینی که شما میگید هم درسته. پس در نظر داشته باش که دیگه گلشیفته توی ایران نیست . اگر میخواست توی چارچوب سینمای ایران کار کنه که نمیرفت هالیوود! الان گلشیفته یک بازیگره هالیوودیه . هالیوودی...

هالیوود کجا بود برادر من؟ تو چند تا فیلم درست بازی کرده؟ سر جمع از وقتی رفته 20 دقیقه فیلم بازی نکرده

Hesam
01-19-2012, 09:25 PM
آقا چه هاليوود. چه باليوود چه هر چيز ديگه اي.
ايراني بوده يا نه؟
تو ايران معروف شد يا نه؟
تو ايران اسم و رسم پيدا كرد يا نه؟
وقتي رفت به اسم ايراني و آزادي و اين حرفها رفت يا نه؟
الگو خيلي از جوون هاي اين مملكت بود يا نه؟
.
.
يه آدم عادي نبود. از يه قبيله ي ديگه نبود. بين ما بزرگ شده. بين ما معروف شده. با همين فرهنگ. با همين تعصب. با همين ديد. با همين نگاه.
چرا طرفداري ميكنين الكي؟ قول ميدم اين طرفداري ظاهريه و يه كوچولو تو خلوتتون درست بهش فكر كنينو جواب خودتون رو پيدا مي كنين.

البته من خودم شخصه آرزو ميكنم گلشيفته به آرزوهاش و آرمان هاش برسه و موفق باشه ولي بايد قبول كنيم اين كارش اشتباه بوده

Amin
01-19-2012, 09:25 PM
میگم من یه سوال دارم ... گلشیفته خودش هنوز تکلیفش با خودش هم معلوم نیس .. یکی هست بگه چرا درخواست داده که عکسش از رو سایت روزنامه فیگارو حذف بشه؟!
بعد ماجرا اینه که اگه ایشون دوست داره این طور زندگی کنه و هالیوودی! به قول یکی از دوستان خوب پس از طرف ایران و منتقدین داخلی ایران لطفا حرفی نزنه ؟ چون داخل ایران اغلب حمایت نکردن .. اونم به خاطر پیشینه ی اغلب مذهبی هست که مردم ما دارن .. نمیشه هم گیر داد چون از جهاتی حق دارن که یه ایرانی رو این طور ببینن .. حالا یه عده هستن که به این افکار میگن پوسیده یا هزار لقب دیگه .. هر چی اسمش رو بذارن وجود داره و خیلی هم واضح و آشکار و پرقدرت وجود داره !

حالا دوباره یکی سوالِ اوّل من رو جواب بده

NOjAN
01-19-2012, 09:28 PM
میگم من یه سوال دارم ... گلشیفته خودش هنوز تکلیفش با خودش هم معلوم نیس .. یکی هست بگه چرا درخواست داده که عکسش از رو سایت روزنامه فیگارو حذف بشه؟!
بعد ماجرا اینه که اگه ایشون دوست داره این طور زندگی کنه و هالیوودی! به قول یکی از دوستان خوب پس از طرف ایران و منتقدین داخلی ایران لطفا حرفی نزنه ؟ چون داخل ایران اغلب حمایت نکردن .. اونم به خاطر پیشینه ی اغلب مذهبی هست که مردم ما دارن .. نمیشه هم گیر داد چون از جهاتی حق دارن که یه ایرانی رو این طور ببینن .. حالا یه عده هستن که به این افکار میگن پوسیده یا هزار لقب دیگه .. هر چی اسمش رو بذارن وجود داره و خیلی هم واضح و آشکار و پرقدرت وجود داره !

من در همین حد شنیدم که به خانوادش فشار آوردن تو ایران ... چون آقای فراهانی هم تو مصاحبه با یه روزنامه ی معلوم الحال گفته بود که گلشیفته ی من این کار رو نمی کنه .. این عکس جعلیه و با فتوشاپ درست شده و ... و مادرشون گفته بودن که دخترم رو من بزرگ کردم و مطمینم همچین کاری نکرده و .. که به نظر منطقی نمی یاد که حرفای خودشون باشه.

Hesam
01-19-2012, 09:35 PM

بعد از گذشت تقریبا یک روز از انتشار عکس نیمه برهنه گلشیفته فراهانی در سایت مادام لی فیگارو و باز نشر آن در سایت های اینترنتی و شبکه های اجتماعی خارجی، عکس این هنر پیشه ساعاتی پیش، از این سایت بدون هیچ گونه توضیحی برداشته شد.

این اتفاق بعد از آن افتاد که بهزاد فراهانی هم به انتشار عکس نیمه برهنه گلشیفته،دخترش واکنش نشان داد.

پیش تر مادر گلشیفته هم نسبت به انتشار تصویری از دخترش در مجله فیگارو موضع گرفته و آن را حاصل فتوشاپ دانسته بود.

بهزاد فرهانی در این باره گفت: من پدر گلشیفته فراهانی اعلام می کنم این عکس هرگز متعلق به دختر من نیست و این عمل زشت یک فتوشاپ است.دخترم اهل این مسائل وبازی ها نیست.

www.wafa.ir

aQa GorGe
01-19-2012, 09:38 PM
چرا مسئله رو پیچیده میکنین ؟
حیف که اینجا خط قرمزها زیادن و من نمیتونم ادبیات خاص خودم رو بکار ببرم
ولی میتونم این جمله رو بگم چون قبلن در فیلم های مجاز داخلی استفاده شده !
" فرهنگ ؟؟ بشاش تو فرهنگ "
تمدن چیه عزیزای من ؟
گلشیفته که انتخاب نکرده ایرانی باشه که الان دارین به چار میخش میکشین .
یه بازیگر ِ آزاد که خودش داره مسیر موفقیتش رو انتخاب میکنه .
مگه آیشواریا رای تاپ لس عکس رو جاد مجله نداره ؟ مگه شرقی نیست ؟؟ کسی میگه مردم هند فیلانن چون ایوشاریا لخ شده ؟!
یخورده اپن مایندتر با این قضیه برخورد کنیم .
خیلی جاها هدف وسیله رو توجیه میکنه . اینجا هم حتما رهاورد هدفی داشته که دس به اینکار زده و این کار جزو مراحل روتین ِ یه هنرپیشست .
اگه یه ایرانی بخواد خجالت بکشه باید از یه نفر خجالت بکشه !
که اینجا جاش نیس بحثش رو باز کنیم .

* خودم میدونم وقتی طولانی مینویسم سرش به تهش ربطی نداره !

HADI
01-19-2012, 09:45 PM
هالیوود کجا بود برادر من؟ تو چند تا فیلم درست بازی کرده؟ سر جمع از وقتی رفته 20 دقیقه فیلم بازی نکرده

شما بگو 2 دقیقه ! فرقی نمیکنه!!

آقا چه هاليوود. چه باليوود چه هر چيز ديگه اي.
ايراني بوده يا نه؟
تو ايران معروف شد يا نه؟
تو ايران اسم و رسم پيدا كرد يا نه؟
وقتي رفت به اسم ايراني و آزادي و اين حرفها رفت يا نه؟
الگو خيلي از جوون هاي اين مملكت بود يا نه؟
.
.
يه آدم عادي نبود. از يه قبيله ي ديگه نبود. بين ما بزرگ شده. بين ما معروف شده. با همين فرهنگ. با همين تعصب. با همين ديد. با همين نگاه.
چرا طرفداري ميكنين الكي؟ قول ميدم اين طرفداري ظاهريه و يه كوچولو تو خلوتتون درست بهش فكر كنينو جواب خودتون رو پيدا مي كنين.

البته من خودم شخصه آرزو ميكنم گلشيفته به آرزوهاش و آرمان هاش برسه و موفق باشه ولي بايد قبول كنيم اين كارش اشتباه بوده

ایرانی باشه ! واسه معروفیتش زحمت کشیده. وقتی رفت دنبال ازادی و ارزوهاش رفت .
مگه مجبور کرده بود که ازش الگو بگیرن! باید قبول کرد که طرز تفکرِ بخش بزرگی از جامعه هنری ایران با مردم خیلی فاصله داره
از کجا میدونی که با فرهنگ و تعصبِ غالب جامعه بزرگ شده!

Se7en
01-19-2012, 09:46 PM
این اتفاق دیر یا زود می افتاد برای باقی موندن توی سینمای غرب باید هزینه هایی پرداخت کرد کلا ما ایرانی ها خیلی احساسی نسبت به مسائل برخوردمی کنیم وگرنه این یه کار عادی برای هنرپیشه های غربیه و گلشیفته الان جزو اونا حساب میشه

Chandler Bing
01-19-2012, 09:49 PM
مراحل روتین بازیگر شدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یعنی هرکی بازیگره عکس به قول شما "تاپ لس" داره؟؟

این چه حرفیه؟ اگه بلده درست بازی کنه تا معروف شه نه با این کاره. خیلی از بازیگر ها ازین کار ها نمی کنند. مثالش این همه بازیگر های سریال های امریکایی. من که ندیدم تو همچین فیلمی شرکت کنند.

Reza-G
01-19-2012, 09:51 PM
بعضیا میگن : حتما هدفی داشته ===> پاسخ : هدف وسیله رو توجیه نمیکنه ! نمیشه واسه یه هدف خوب از یه مسیر بد رفت !

بعضیا میگن : این افکار مخالف پوسیده است و مال پدربزرگهای ماست و نمیدونم یه کم اپن مایندتر برخورد کنید ===> پاسخ : چرا اینقدر شعار ؟ شما حاضری خواهر یا زن خودت واسه یه کار تبلیغی و خوب ، لخت شه جلو دوربین ؟ اگه حاضری بیا دفاع کن.

aQa GorGe
01-19-2012, 09:56 PM
مراحل روتین بازیگر شدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یعنی هرکی بازیگره عکس به قول شما "تاپ لس" داره؟؟

این چه حرفیه؟ اگه بلده درست بازی کنه تا معروف شه نه با این کاره. خیلی از بازیگر ها ازین کار ها نمی کنند. مثالش این همه بازیگر های سریال های امریکایی. من که ندیدم تو همچین فیلمی شرکت کنند.

ندیدن , نشانه نبودن نیست ! ( علاوه بر اثبات وجود خدا در کتاب های اندیشه , اینجا هم کاربرد داره )
علاوه بر این , وقتی زیباییش در حد و اندازه های نشون دادن و رو جلد رفتنه چرا این کار رو نکنه ؟

جالبه ما هممون ادعای آزاد اندیشی داریم . اگه کسی بهمون بگه از این ور نرو از اون ور برو میگیم ای وای ای داد که اینجا آزادی نیست و فیلان
بعد خودمون حاضر نیسسیم به آزادی یه نفر دیگه احترام بذاریم .
ما اصلا چه کاره ایم که زشتی و زیبایی حرکت یه نفر دیگه رو مورد قضاوت قرار بدیم ؟

نا امیدم مکن از سابقه لطف ازل
تو چه دانی که پس پرده چه خوب و چه زشت

HADI
01-19-2012, 09:57 PM
بعضیا میگن : حتما هدفی داشته ===> پاسخ : هدف وسیله رو توجیه نمیکنه ! نمیشه واسه یه هدف خوب از یه مسیر بد رفت !

بعضیا میگن : این افکار مخالف پوسیده است و مال پدربزرگهای ماست و نمیدونم یه کم اپن مایندتر برخورد کنید ===> پاسخ : چرا اینقدر شعار ؟ شما حاضری خواهر یا زن خودت واسه یه کار تبلیغی و خوب ، لخت شه جلو دوربین ؟ اگه حاضری بیا دفاع کن.

حالا مگه ایشون ناموسِ ما هستن!!
این موضوع برای شوهرش حل شده هست بعد ما باید براش غیرت خرج کنیم!!

Reza-G
01-19-2012, 09:59 PM
حالا مگه ایشون ناموسِ ما هستن!!
این موضوع برای شوهرش حل شده هست بعد ما باید براش غیرت خرج کنیم!!

ناموس ما نیست ، ولی دفاع از حرکتش مستلزم اینه که مدافعین خودشون به این قضیه پایبند باشن ! یعنی کسی که میاد ازین حرکت دفاع میکنه و این کار رو درست میدونه ، پس باید واسه ناموس خودش هم بپسنده !

aQa GorGe
01-19-2012, 10:02 PM

رفتار خواهر ِ بزرگسال و بالغ ِ من به من ربطی نداره . آزاده خودش مسیرش رو اتخاب کنه و تا وختی که آزادیش به آزادی ِ من لطمه نزنه به خودم اجازه نمیدم تو کاراش فضولی کنم .
این مسئله که مطرح کردی رضا جان قدیمی ترین و متحجرانه ترین نوع مباحثه است که اعراب جاهلیت ازش استفاده میکردن . چون زن رو برای خودشون ننگ میدونسسن و وختی کسی میخاست یه نفر دیگه رو بکوبه پای زن و مادر و خواهر طرف رو پیش میکشید .
معمولن هم جواب میداد رو اونا ! و برای صحبت با من باید منطق رو پیش بکشی نه تحجر

HADI
01-19-2012, 10:05 PM
ناموس ما نیست ، ولی دفاع از حرکتش مستلزم اینه که مدافعین خودشون به این قضیه پایبند باشن ! یعنی کسی که میاد ازین حرکت دفاع میکنه و این کار رو درست میدونه ، پس باید واسه ناموس خودش هم بپسنده !

من میگم حق یه آدم نیست بخاطر کاری که بهش اعتقاد داره اینقدر تحت فشار قرار بگیره ! انسانِ آزاد . همین. به کسی هم ربطی نداره!
اصلا هم نمیخوام تیریپِ روشنفکری بردارم! به هر حال نظر همه محترم.

Reza-G
01-19-2012, 10:05 PM
رفتار خواهر ِ بزرگسال و بالغ ِ من به من ربطی نداره . آزاده خودش مسیرش رو اتخاب کنه و تا وختی که آزادیش به آزادی ِ من لطمه نزنه به خودم اجازه نمیدم تو کاراش فضولی کنم .
این مسئله که مطرح کردی رضا جان قدیمی ترین و متحجرانه ترین نوع مباحثه است که اعراب جاهلیت ازش استفاده میکردن . چون زن رو برای خودشون ننگ میدونسسن و وختی کسی میخاست یه نفر دیگه رو بکوبه پای زن و مادر و خواهر طرف رو پیش میکشید .
معمولن هم جواب میداد رو اونا ! و برای صحبت با من باید منطق رو پیش بکشی نه تحجر

این تحجر نیست ! شما اگه شعار نمیدی ، جواب بده ! شما اگه لخت بودن در معرض دید همه رو خوب میدونی ، باید واسه همه خوب باشه ! منطق اینه که اگه چیزی رو واسه خودت دوست نداری ، واسه کسی هم تجویزش نکن !

Chandler Bing
01-19-2012, 10:07 PM
اولا یه ذره با احترام صحبت کنیم بهتره

هر غلتی که کرده، کرده ما نباید رابطه بین خودمون رو خراب کنیم

از نوژن هم خواهش می کنم این تاپیک رو ببنده تا دعوا نشه:Smiley19:

رحمان جان افراد کمی از این کار ها می کنند، این راه بازیگر شدن نیست.

منم با حرف رضا موافقم حالا هرچی دوست داری اسمشو بذار

Soroosh
01-19-2012, 10:10 PM
این تحجر نیست ! شما اگه شعار نمیدی ، جواب بده ! شما اگه لخت بودن در معرض دید همه رو خوب میدونی ، باید واسه همه خوب باشه ! منطق اینه که اگه چیزی رو واسه خودت دوست نداری ، واسه کسی هم تجویزش نکن !

آقا بحث رو تموم کنید.

رضا جان، این مشکل برای خیلی از افراد وجود داره، که مثلا "اون آزاده" .... ولی مشکل اینجاس که تعریف آزادی برای آدما خیلی فرق میکنه... ما سر این موضوع آزادی اینقدر بحث کردیم تو فامیل. ولش کنید دیگه. الان ما بیایم یه چیز بگیم شما یه چیز دیگه، فقط اعصاب خودمونو خراب کردیم. این همه میگیم کوروش فلان، کوروش آزادی، کوروش ... ولی دوست دارم ببینم، کوروش عریان شدن رو یکی از مواد آزادی توصیف کرده؟

aQa GorGe
01-19-2012, 10:12 PM

چرا باید برای همه خوب باشه ؟
من سیگار رو دوست دارم عاشقانه سیگار میکشم ولی نمیگم سیگار برای همه خوبه .
عکس گلشیفته مشکلی نداره چون خودش حق انتخاب داره و انتخاب کرده و اگر هم کسی بخواد بهش خرده بگیره اون ما نیستیم .
من لخت نمیشم عکس بگیرم چون باعث سو تغذیه میشه دیدن عکس ِ لخت ِ من !
من راه نمی افتم تو خیابون به هر کی رسیدم بگم من لخ شدن رو خوب میدونم زود باش لخ شو عکس بگیریم !
گلشیفته همه شرایط رو داشته
خودش خواسته
انتخاب کرده

درضمن این جمله اگه خوب میدونی باید برای همه خوب باشه منطقی نیست رضا جان ! من اگه چیزی رو خوب میدونم منطق میگه که برای خودم هم خوب بدونم و مطمئنا اگر من هم تناسب گلشیفته رو داشتم برای اینکار غفلت نمی کردم !

Reza-G
01-19-2012, 10:14 PM
ببینید ، کسانی که میگن تو غرب این چیزا عیبی نداره و زنها اگه لخت شن مشکلی نیست، همون ویل دورانتی که اسمش رو آوردید نسبت به پوشیدگی زن تو کتاب لذات فلسفه میگه : آنچه بجوئيم و نيابيم عزيز و گرانبها مي‌گردد زيبايي به قدرت ميل بستگي دارد و ميل با اقناع و ارضاء ضعيف و با منع و جلوگيري قوي مي‌گردد. در ضمن یه جا دیگه دیدم از زبان هیچکاک نقل کرده بودند که : من معتقدم كه زن هم بايد مثل فيلمي پرهيجان و پرآنتريك باشد بدين معني كه ماهيت خود را كمتر نشان دهد و براي كشف خود ذهن و تخيل و تصور مرد را فعالتر نمايد. البته در مورد هیچکاک هنوز نتونستم منبع اصلیش رو پیدا کنم.

aQa GorGe
01-19-2012, 10:14 PM
آقا بحث رو تموم کنید.

رضا جان، این مشکل برای خیلی از افراد وجود داره، که مثلا "اون آزاده" .... ولی مشکل اینجاس که تعریف آزادی برای آدما خیلی فرق میکنه... ما سر این موضوع آزادی اینقدر بحث کردیم تو فامیل. ولش کنید دیگه. الان ما بیایم یه چیز بگیم شما یه چیز دیگه، فقط اعصاب خودمونو خراب کردیم. این همه میگیم کوروش فلان، کوروش آزادی، کوروش ... ولی دوست دارم ببینم، کوروش عریان شدن رو یکی از مواد آزادی توصیف کرده؟

کوروش مرد بزرگی بود قبول
ولی ما که نمیخایم به قوانین ثابت زندگی کنیم همیشه تا ابد
من به یک قانون معتقدم و اون اخلاقیاته .
و حرکت گلشیفته به نظر ِ من هیچ خط قرمز ِ اخلاقی رو رد نکرده .

Prince Caspian
01-19-2012, 10:17 PM
ویدیو را با زیرنویس فارسیش ببینین! **** نیست یه فیلم کوتاه چند دیقه ای هست! تازه گلشیفته لخت نشده ، پس فردا تو یه فیلم فونتریه اومد بازی کرد کامل لخت شد میخواد انجمن ها چی بشه خدا میدونه:Smiley13:...!

Reza-G
01-19-2012, 10:17 PM
از دید شما یعنی من اگر با آزادی خودم ، آزادی شما رو سلب کنم ، ایرادی نداره ؟ یعنی اگر دختری اندام خوبی داشت و خیلی وجیه بود ، اشکالی نداره برهنه بیاد تو خیابون چون آزاده !

aQa GorGe
01-19-2012, 10:19 PM
ببینید ، کسانی که میگن تو غرب این چیزا عیبی نداره و زنها اگه لخت شن مشکلی نیست، همون ویل دورانتی که اسمش رو آوردید نسبت به پوشیدگی زن تو کتاب لذات فلسفه میگه : آنچه بجوئيم و نيابيم عزيز و گرانبها مي‌گردد زيبايي به قدرت ميل بستگي دارد و ميل با اقناع و ارضاء ضعيف و با منع و جلوگيري قوي مي‌گردد. در ضمن یه جا دیگه دیدم از زبان هیچکاک نقل کرده بودند که : من معتقدم كه زن هم بايد مثل فيلمي پرهيجان و پرآنتريك باشد بدين معني كه ماهيت خود را كمتر نشان دهد و براي كشف خود ذهن و تخيل و تصور مرد را فعالتر نمايد. البته در مورد هیچکاک هنوز نتونستم منبع اصلیش رو پیدا کنم.

همیشه تو نقل قول ها از ویل دورانت یه بخش رو میارن و به عنوان عقیده ویل دورانت مطرح میکنن که یه استاد غربی این چنین نظری داشته ولی رضا جان شما که لذات رو خوندی . شاید با این عقیده من موافق باشی .
چیزی که من بعد از خوندن ِ تاریخ فلسفه و لذات فلسفه ویل دورانت فهمیدم این بود که مثل عادل فردوسی پور آخرش مشخص نمیشه کدوم طرفیه ویل دورانت !
همه عقاید رو مطرح میکنه
خوبی هاش رو مطرح میکنه
نظرات مخالف رو مطرح میکنه و هیچ جا به طور کامل خودش رو پایبند ِ یه ایسم نشون نمیده .

" زنی که زیبایی ندیشه دارد , زیبایی تنش را نشان نمی دهد "
دکتر شریعتی

دکتر اگر زن بود میشد بهش گفت که آورین آورین
شما که به این معتقدی خودت زیبایی تنت رو نشون نده .
ولی نمیشه راه افتاد و به هر دختری که برهنس جمله شریعتی رو نقل قول کرد و گفت برو لباس بپوش

aQa GorGe
01-19-2012, 10:21 PM
از دید شما یعنی من اگر با آزادی خودم ، آزادی شما رو سلب کنم ، ایرادی نداره ؟ یعنی اگر دختری اندام خوبی داشت و خیلی وجیه بود ، اشکالی نداره برهنه بیاد تو خیابون چون آزاده !

من که گفتم
آزادی خواهرم تا جایی که به آزادی من لطمه نزنه برام محترمه .

نتیجه گیری هات اذیتم میکنه رضا !
من کی گفتم هر دختری که اندام خوبی داره باید برهنه بشه ؟
کسی تو خیابون برهنه نچرخیده
یه هنرمند یه حرکت ِ هنری با استفاده از زیبایی های اندامش انجام داده
الان کجای این آزادی دیگران رو خراب کرده ؟

aQa GorGe
01-19-2012, 10:27 PM
الان که داشتم همزمان با اینجا glee رو هم نیگا میکردم یه جمله از مدونا گفته شد تو سریال

" من سر سختم , جاه طلبم و میدونم چی میخام
اگر اینطوری باعث میشه فک کنین من هرزم , مهم نیست "

من نیستم دیگه !

Se7en
01-19-2012, 10:33 PM
رضا بی خیال چرا مسئله رو ****** می کنی به قول دوست گرگمون این یه مسئله پیش پا افتاده توی غربه متاسفانه الان با موبایل میام نت وگرنه کامل توجیهت می کردم

Reza-G
01-19-2012, 10:35 PM
من کی گفتم هر دختری که اندام خوبی داره باید برهنه بشه ؟
کسی تو خیابون برهنه نچرخیده

در پاسخ باید بگم : اگه چند نفر از خانومای هر محلی این طرز تفکر شما رو داشته باشن که

و مطمئنا اگر من هم تناسب گلشیفته رو داشتم برای اینکار غفلت نمی کردم !

دیگه شاهد برهنگی دختران در خیابانها بودیم.

Amin
01-19-2012, 10:41 PM
این متن رو پیج اخبار سینمای دنیا گذاشته نمی دونم کسی از بچه ها گذاشته یانه ولی در هر حال میذارم :

گلشیفته به عنوان یکی از کشفهای سال 2012 انتخاب میشه برای شرکت در پروژه کشف و داستان کامل اینه که:جایزه ی آکادمی سزار...جایزه ای که عده ای آن را سومین جایزه ی معتبر سینمایی هم میدانند امسال پروژه ای رو به جشنواره ی خودش اضافه کرده به نام کشف های سال2012 که در این پروژه با استعداد ترین جوانان 20 تا 30 ساله که در سال 2011 در فیلم های اروپایی بازی کردند رو انتخاب کرده و برای اونها جایزه ی مخصوصی رو نیز در نظر گرفته...پروژه ی کشف 2012 شامل 32 بازیگر هست که شامل 16 مرد و 16 زن هست.. گالری عکسی توسط عکاس بسیار معروف ژان موندینو و یک قطعه فیلم 90 ثانیه ای از تمامی این بازیگران با بدن نیمه عریان گرفته شده است که میتواند نمایانگر این باشد که هنر حد و مرزی ندارد... آری بازیگری و هنر مرز ندارد و اگر شما صحنه ای را بخواهید نمایان کنید که نمایانگر عشق و عشق بازیست مطمئنن این کار را با لباس و پوشیده انجام نخواهید داد.. من کاری به تابو شکنی ها و جملات دیگر ندارم...ولی هنر بی حد و مرز را با چشم های آلوده ی خود خراب مکنیم..که اگر هنری نباشد..زندگی نیز نیست.
این هم ترجمه فیلم:
1.
مرا بنگرید
در این لحظه، برهنه

2.
رها از بدن و روح

3.

4.

5.
هنوز باکره
دست نخورده ام

6.
من وارد آشفتگی می شوم
(من آشفته می شوم)

7.
من وارد رقص می شوم
(من به رقص می آیم)

8.

9.

10. ( گلشیفته)
رویاهای نو

11.

12.

13.

14.
در پوششی از بازی و ادراک

15.
بکر

16.
از اشک و لبخند

17.
نفستان را بند می آورم

18.
از فریاد
از نور

19.
از فراوانی
من خودم را مست می کنم

20.
نا ممکن شما

21.
غیر قابل اعتراف شما
xxx

22.
اگر سردم شود
مضطرب باشم

23.
ساعت های نا معلوم

24.
من ناشنوا می مانم
مقابل ساعت خلاء

25.
من باور دارم

26.
من شیرجه می زنم

27.
در این لحظه
برهنه
رها از بدن و روح

28.
مرا بنگرید
مرا بنگرید
راه باز است

Hesam
01-19-2012, 10:50 PM
فقط يه سوال از مدافعين اين امر:

دوستاني كه ميگن اين مسئله حل شده تو غربه و روشن فكر باشين و اپن مايند بودن خوبه و از اين حرفها كه حتما ويدئو مربوطه رو ديدن.
فقط اينم يه سوال رو جواب بدين

بين اون دختر هاي كه تو آنونس هستن كدومشون برهنگيشون مثل گلشيفته معلومه؟؟؟؟ فقط همين؟؟؟ اونا كه به قول دوستان روشن فكر و اپن مايندن؟؟؟؟ موضوع اينه !!!

Soroosh
01-19-2012, 11:07 PM
کوروش مرد بزرگی بود قبول
ولی ما که نمیخایم به قوانین ثابت زندگی کنیم همیشه تا ابد
من به یک قانون معتقدم و اون اخلاقیاته .
و حرکت گلشیفته به نظر ِ من هیچ خط قرمز ِ اخلاقی رو رد نکرده .

دقیقا مشکل همین جاس... ما بعضی از آزادی های کوروش رو میخوایم... بعضی از آزادی های اسلام رو میخوایم ... بعضی از آزادی های غرب رو میخوایم... این که نشد، سالاد الویه اس مگه؟ باور کنید، اگه تمام قوانین کوروش همین الان اینجا اجرا میشد، بازم یه عده ای بلند نیشدن میگفتن، ما آزادی نداریم.

در ضمن رحمان جان، توی خود غرب هم عفاف(با درجه ی متغیر) جزو اخلاقیات محسوب میشه(و اونها افراد عریان و یا نیمه عریان{ منظورم همین جور تاپ لس و ...** رو بی تربیت میدونن)، بنابراین، اگر فکر میکنی که این کار گلشیفته، از نظر تو غیراخلاقی نبوده، باید از ریشه بری دنبال اخلاقیات!

slimshady
01-19-2012, 11:31 PM
موافقت میکنیم با ایشان
بابا بالام جانای من هر کسی فکر و ایده خودشو داره
هر چیزی رو تا نمیدونین چیه نشینین بکوبین

Prince Caspian
01-19-2012, 11:35 PM
یحتمل همشون لخ*ت شدن و تو تدوین بدن گلشیفته و اون نگاه خاصش مورد پسند کارگردان قرار گرفته !! خوب اگه بیشتر لخ*ت میشدن شاید مجوز پخش یوتیوب را هم نمیگرفت ! مثل MPAA که میگه یه فیلم PG-13 فقط حق داره یه F Word داشته باشه وگرنه R درجه بندی میشه!

Prince Caspian
01-19-2012, 11:39 PM
دقیقا مشکل همین جاس... ما بعضی از آزادی های کوروش رو میخوایم... بعضی از آزادی های اسلام رو میخوایم ... بعضی از آزادی های غرب رو میخوایم... این که نشد، سالاد الویه اس مگه؟ باور کنید، اگه تمام قوانین کوروش همین الان اینجا اجرا میشد، بازم یه عده ای بلند نیشدن میگفتن، ما آزادی نداریم.

در ضمن رحمان جان، توی خود غرب هم عفاف(با درجه ی متغیر) جزو اخلاقیات محسوب میشه(و اونها افراد عریان و یا نیمه عریان{ منظورم همین جور تاپ لس و ...** رو بی تربیت میدونن)، بنابراین، اگر فکر میکنی که این کار گلشیفته، از نظر تو غیراخلاقی نبوده، باید از ریشه بری دنبال اخلاقیات!

برای فرانسوی ها و اروپایی ها این مسئله کامل حل شده اس!‌ حالا چه بسا تو آمریکا و اونورا به عفاف اهمیت بدن :Smiley3:

ali361
01-19-2012, 11:49 PM
سلام به همه.به نظر من کسیکه تو ایران معروف شده توثط مردمی که این کاری که الان گلشیفته کرده یه حرکت غیر قابل بخشش محسوب میشه حق چنین کاری رو نداشت منم با سروش موافقم اگر توی کشور های دیگه معروف میشد و این کار رو میکرد کسی اهمیت نمیداد.ولی من نفهمیدم همه دکمه یا زیپشون رو باز کردن ولی این کلا لخ*ت شده!!!:Smiley19:

Soroosh
01-20-2012, 12:07 AM
برای فرانسوی ها و اروپایی ها این مسئله کامل حل شده اس!‌ حالا چه بسا تو آمریکا و اونورا به عفاف اهمیت بدن :Smiley3:

فکر کنم اروپا منظورت اسپانیا و ایتالیاس... سه کشور کثیف اروپایی از نظر برهنگی فرانسه، ایتالیا و اسپانیا هست... وگرنه شرق اروپا(به جز روسیه) اصــــــــــــــــــــــل ا اینجوری نیست، مرکز هم نیست، آلمان و انگلیس هم وضعشون به بدی فرانسه و اون دو تا نیست، شمالش هم اینجور نیست!
بابا ما فقط فیلم های خارجی رو می بینیم، شما بیاد تمام شهرها و روستاهای اروپا رو ببینی بعد بگی همه مشکل دارن یا نه! آقا اروپا هم قطعه ای مسلمان نشین داره... کاتولیک داره... این چه حرفیه؟ آمریکا هم اینقدر که میگن برهنگی توش نیست!

NOjAN
01-20-2012, 12:09 AM
تشکر از همه ی دوستانی که تو این بحث شرکت کردن . چون بحث یه جورایی عقیدتی هستش تمومی نداره . ولی خب همه نظراتشون رو گفتن و نکته ی مثبت اینه که هرکس پایای نظرات خودش وایساده .
تاپیک بسته شد .
با تشکر. :Smiley17: