PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [Californication] معرفی , بحث و تبادل نظر

NOjAN
08-30-2012, 09:44 PM
http://picoup.ir/images/24018345169835367929.jpg

کالیفرنیکیشن‌ (Californication)‌ سریال آمریکایی کمدی-درام می باشد که پخش خود را از سیزدهم آگوست سال 2007 از شبکه ی Showtime آغاز کرد. سازنده ی این سریال "تام کپینس" (Tom Kapinos) می باشد.
داستان سریال:
"هنک موودی" (با بازی دیوید دوکاونی) یک نویسنده ی موفق آمریکایی است که به کالیفرنیا نقل مکان کرده و به خاطر عدم توانایی در نوشتن و بن بست ذهنی, در رابطه با دوست دختر خود "کرن" (با بازی ناتاشا مک اِلان) و دخترش "بکا" (با بازی مدلین مارتین) به مشکل بر می خورد.
دیگر کاراکترهای اصلی این شو "چارلی رانکل" (با بازی ایون هندلر), "مارسی رانکل" (با بازی پاملا ادلان) و "میا کراس" (با بازی مدلین زیما) می باشند.
این سریال تابحال چندین بار نامزدی و بردن جوایز مختلف را تجربه کرده است.
کالیفرنیکیشن به خاطر امتیازهای بالا 5 فصل را پشت سرگذاشته و برای فصل ششم نیز از سوی شبکه ی شوتایم تمدید شده است.
معرفی کلی سریال:
محوریت این مجموعه روی شخصیت "هنک موودی", رمان نویسی هستش که گرفتار شیاطینِ درون خودش شده. "هنک" به خاطر بن بست ذهنی ای که داره, به خوش گذورنی توی لس آنجلس و دور شدن از دوست دخترش "کرن" روی می آره. هنک مدام با مشکل عدم توانایی در "نه گفتن" دست و پنجه نرم می کنه.
نه گفتن به مواد مخدر, نه گفتن به رابطه ی جنسی, و همچنین الکل.. و در عین حال سعی می کنه, تا به خانوادش نشون بده که می تونه پدری خوب و مسوول و همینطور شریک زندگی ای وفادار باشه.
شالوده ی این سریال با فرهنگ موسیقی راک گره خورده, در قسمتهای مختلف می بینیم که به "وارن زیوان" (خواننده ی شهیر راک آمریکایی) اشاره می شه, شاهد حضور "هنری رولینز" در این سریال هستیم, خیلی از اپیزودها براساس آلبوم های سبک راک و یا آهنگ های معروف نام گذاری شدن و از همه مهمتر اینکه "هنک موودی" طرفدار موسیقی راکه و معمولا از موسیقی های امروزی گله می کنه!
شخصیت های اصلی داستان:
هنری جیمز "هنک" موودی: نویسنده ای بی مسوولیت و سردرگم , ولی شناخته شده, که معمولا خودش رو توی موقعیت های ناجور و غیرمنتظره درگیر می کنه. خیلی از منتقدین شخصیت "هنک موودی" رو برداشتی از شخصیت نویسنده ی آمریکایی "چارلز بوکاوسکی" می دونن.
کرن وان در بیک (با بازی ناتاشا مک الان): دوست دختر قدیمی و مادر دختر هنک هست که رابطشون با هنک به دفعات قطع و وصل شده. "کرن" یک آرشیتکت هست.
ربکا مودی (با بازی مدلین مارتین): دختر هنک و کرن. دختری تقریبا عجیب که دوست داره نوازنده ی گیتار بشه.
چارلی رانکل: نماینده و وکیل و بهترین دوست هنک.
مارسی رانکل: همسر چارلی که در فصل های بعدی به "همسر-سابق" تبدیل می شه.
برخورد منتقدین با این سریال:
برخورد منتقدین در کل همیشه نسبت به این سریال خوب بوده. امتیاز این سریال در سایت Metacritic هفتاد می باشد.
در عین حال همواره مخالفت از جانب گروه های تندرو نیز در برابر سریال وجود داشته. به طور مثال روزنامه نگار سنت گرای استرالیایی در پی پایلوتی که "هنک" در اون رویایی در کلیسا می بینه, مطلبی انتقادی درباره ی سریال نوشت و در پی اون, مدیر لابی مسیحیان استرالیا, جیم والاس درخواست بایکوت تبلیغات این سریال را داد. که در نتیجه در پایلوت فصل دوم 49 کمپانی از شبکه های مختلف کابلی تبلیغات خود در حین پخش این سریال را حذف کردند.
این سریال و بازیگر نقش اول آن "دیوید دوکاونی" هردو در سال 2007 نامزد جایزه ی گلدن گلوب شدند. که "دوکاونی" موفق به دریافت جایزه ی بهترین بازیگر مرد شد.

منبع : ویکی پدیا | ترجمه و ویرایش : TvWorld
استفاده از این مطلب تنها با ذکر لینک مستقیم منبع مجاز می باشد

نام سریال:
Californication
(کالیفرنیکیشن)

سازنده:
- دیوید کپینوس

محصول شبکه ی:
SHWOTiME

سال ساخت:
2007

تعداد فصل ها:
5 فصل
فصل 6ـم پیش رو

بازیگران:
- دیوید دوکاونی
- ناتاشا مک اِلان
- مدلین مارتین
- ایون هندلر
- پاملا ادلان

http://picoup.ir/images/16992407565960429614.jpghttp://picoup.ir/images/78290268734256901237.jpg
http://picoup.ir/images/13780399509163767313.jpghttp://picoup.ir/images/19563407881550476020.jpg
http://picoup.ir/images/29862188452776968838.jpg
http://picoup.ir/images/89461195860541221514.jpg

night
08-31-2012, 02:22 AM
ترتیب زیبایی فصل ها از زیاد به کم
1
2
4
5
3
پیشنهاد می کنم فقط دو قصل اول رو ببنینید چن بعدش فوق العاده تکراری و اعصاب خورد کن میشه

NOjAN
09-09-2012, 09:35 PM
ترتیب زیبایی فصل ها از زیاد به کم
1
2
4
5
3
پیشنهاد می کنم فقط دو قصل اول رو ببنینید چن بعدش فوق العاده تکراری و اعصاب خورد کن میشه

نمی دونم نظر بقیه چیه, ولی به نظر من فصل پنجم فوق العاده بود... اولا این که سریال کوتاهیه . هم از نظر زمان هرقسمت و هم تعداد قسمت ها. من که از دیدنش لذت بردم و جزو سریالای محبوبمه.

ehsan7
09-09-2012, 10:06 PM
شخصیت هنک مودی شخصیت محبوب منه . از اون شخصیتای فراموش نشدنیه . خیلی حال میکنم باهاش .
سریالش هم سریال خیلی خوبیه . من که طرفدارشم .

Chandler Bing
09-09-2012, 11:28 PM
من یه فصل دیدم ولی خیلی حال نکردم. اما اگه وقت کنم بقیه اش هم دانلود میکنم. شاید بهتر شد.
اما فعلا کمدی هایی مثل arrested development و ساوت پارک رو دارم میبینم. تموم شد به این هم میرسم:Smiley36:

Chandler Bing
01-08-2013, 11:20 AM
اقا خیلی باحاله، سه روزه سه فصل دیدم، الان فصل چهارم ام.
فصل اول جالب نبود، دوم به خاطر لو اشبی خیلی خوب بود، کلی حال میکردم باهاش!!! فصل سوم هم به خاطر معلم شدن هنک:Smiley14:
ایشالا تا یکشنبه ی هفته ی بعد به پخش هفتگی خودم رو میرسونم!!!
این دختره هم خیلی هاته!!! لامصب هنک با کیا هم میپره:Smiley19:

http://www.picoup.ir/images/46520124253382892722.jpeg

H!TMAN
01-08-2013, 12:00 PM
اقا خیلی باحاله، سه روزه سه فصل دیدم، الان فصل چهارم ام.
فصل اول جالب نبود، دوم به خاطر لو اشبی خیلی خوب بود، کلی حال میکردم باهاش!!! فصل سوم هم به خاطر معلم شدن هنک:Smiley14:
ایشالا تا یکشنبه ی هفته ی بعد به پخش هفتگی خودم رو میرسونم!!!
این دختره هم خیلی هاته!!! لامصب هنک با کیا هم میپره:Smiley19:

http://www.picoup.ir/images/46520124253382892722.jpeg

من فصل اول شو دیدم ولی اونجور که باید، خوشم نیومد:Smiley96: (ولی خداییش قسمت اولش خیلی عالی ـه مخصوصا اون اولش که میره تو کلیسا و سیگارشو میندازه تو آب مقدس و بعد اون خواهر راهبه میاد...:Smiley14::Smiley14:)

حالا اشکان جان ارزش دیدن داره؟! :Smiley39:منم برم ببینم برسم اپدیت هفتگی ایش :Smiley55:

Chandler Bing
01-08-2013, 01:19 PM
والا منم با فصل اولش حال نکردم، اما دو و سه اش عالی بود. البته کمدی نیست زیاد، انتظار مدرن فمیلی و بیگ بنگ و اینجور چیزا نداشته باش. اما خب واقعا سریال سرگرم کننده و خوش ساختیه. ادامه بدی پشیمون نمیشی.
حتما هم با زیرنویس انگلیسی ببینید، فارسیش افتضاحه

NOjAN
01-08-2013, 01:23 PM
فقط موزیکایی که تو این سریال به کار می برن کافیه که این سریال رو دنبال کنین.. معرکست!!
شخصیت پردازی ها هم خیلی خوبه. هنک که حرف نداره, چارلی هم نمک سریاله.. بعضی جاهاش انصافا از سریالای کمدی روز خنده دارتر می شه. ولی در کل رو حساب کمدی نمی شه نگاش کرد.

Batlaghi
01-08-2013, 05:58 PM
من هم با نوژن موافقم موزیکش بی نظیره ارزش دیدن داره
با اشکانم موافقم زیرنویسش اصلا جالب نیست

Milad eMJey
01-08-2013, 07:44 PM
زیرنویس فارسی دو ,سه فصل اول که افتضاح هست. یعنی مترجم نصف جمله ها رو که ترجمه نکرده,اونایی رو هم که ترجمه کرده, هرچی دوست داشته نوشته!
ولی فصل های 4 و 5 زیرنویسش خوبه.

سریالش حرف نداره. من عاشق رانکل هستم. یعنی شاید از هنک هم بیشتر دوستش داشته باشم!

javad48
01-08-2013, 07:51 PM
زیرنویس فارسی دو ,سه فصل اول که افتضاح هست. یعنی مترجم نصف جمله ها رو که ترجمه نکرده,اونایی رو هم که ترجمه کرده, هرچی دوست داشته نوشته!
ولی فصل های 4 و 5 زیرنویسش خوبه.

سریالش حرف نداره. من عاشق رانکل هستم. یعنی شاید از هنک هم بیشتر دوستش داشته باشم!
موافقم.
البته برای رده های سنی پایین مناسب نیست:Smiley36:

من که از تماشای این سریال لذت میبرم.کلا شخصیت فوق العاده ای داره هنک

F.U.S.E
01-08-2013, 08:15 PM
سریالش عالیه..... درسته در حد کمدی های سیتکام نیست ولی بعضی جاها واقعا خنده دار میشه:Smiley36:

شخصیت هنک هم که فوق العادست عاشقشم(یه وقت فکر بد نکنین :Smiley104:)
البته همون طوری که هنک توی فصل سوم گفت ما هممون ه م جن س بازیم:Smiley10:

چارلی هم جای خود داره بعضی موقع ها واقعا به اسکول بودنش آدم پی میبره

سه فصل اول رو دیدیم امتحانات تموم شه فصل چهار و پنجم رو هم شروع می کنیم.

همان طور که دوستان هم گفتن زیرنویس سه فصل اول:Smiley104:

اگه زبانتون خوبه حتما انگلیسی ببینید

Chandler Bing
01-09-2013, 03:25 PM
پسر شروع میکنی نمیتونه ولش کنی خیلی کشش داره. واقعا استان زندگی هنک برام خیلی جالبه. واقعا هم دوسش دارم. البته خیلی خیلی بدبخته. یکی از بهترین سریال هایی که دیدم، داستانش واقعا روم تاثیر میذاره. بازی ها عالی. سکانس های دونفری هنک و کارن که حرف نداره. یه سکانس بود که هنک به کارن گفت با میا ... کرده. پسر عجب سکانسی بود، دیوونه کننده. نمره ی من به سریال 9!!!! حتما ببینید.
تو فصل پنجم هم rza خداست:Smiley14: خیلی باحال حرف میزنه لعنتی nigga گفتنش حرف نداره:Smiley41:
فصل دوم و سوم خیلی خنده دار بود، فصل چهارم به شدت ناراحت کننده بود، کلی اتفاق بد برای هنک افتاد، حالا باید ببینم پنج چطوره.
فصل چهارم رو از یه لحاظ دیگه هم دوست داشتم، وکیله هنک و ساشا خیلی خوب بودن:Smiley36: اگه 18 سال تمومید اسپویلر رو باز کنید:Smiley14:

http://www.picoup.ir/images/08991997656687316165.jpeg http://www.picoup.ir/images/39235948611407406127.jpeg

mobin
01-11-2013, 03:55 AM
تازه امشب دیدن سریال رو شروع کردم و یک نفس 5 قسمت رو دیدم

به نظر من که واقعاً عالی و جذابه... شخصیتها هم همه دوست داشتنی هستند...بازیها هم فوق العادس

از بازی هنک، بکا و میا خیلی خوشم اومد...لامصب این سریهای شبکه showtime هم بیشترشون 18+ هستند ولی هرچی سریال تا حالا ازین شبکه دیدم معرکه بوده..dexter..shameless...homeland

D O R D I
01-11-2013, 04:08 AM
تازه امشب دیدن سریال رو شروع کردم و یک نفس 5 قسمت رو دیدم

به نظر من که واقعاً عالی و جذابه... شخصیتها هم همه دوست داشتنی هستند...بازیها هم فوق العادس

حالا برو فصل های بعدی خیلی بهتر میشه مصطفی قشنگ گفت لامصب شلوارش همیشه پایینه بالا نماد:Smiley14:

Shayea
01-12-2013, 02:23 PM
دوباره شما گیر دادید به یه سریال و اینقدر ازش تعریف کردید که منم مجبور شدم شروعش کنم !

2 سال پیش دی وی دی های این سریال رو از یکی از دوستام گرفتم ولی یه نگاه کلی که بهش کردم خوشم نیومد ولی الان با تعریف های شما تجدید نظر کردم و دیشب قسمت اول رو دیدم !

نظر خاصی ندارم , نمیدونم چی بگم !
خیلی معمولی به نظر میومد , چیز خاصی نداشت داستان . ولی از بازی ها خوشم اومد و چند تا صحنه ی باحال هم داشت .

مثل وقتی که دختره وسط (....) 4 تا مشت خابوند تو صورت هنک !:Smiley14::Smiley14::Smiley14:
آخرش هم فامیل در اومد ! :Smiley14::Smiley14::Smiley14:

http://www.picoup.ir/images/97768186685242962549.jpg

:Smiley14::Smiley14::Smiley14::Smiley14::Smiley14: :Smiley14::Smiley14::Smiley14::Smiley14:

صحنه ی توی کلیسا هم که :Smiley19: . سیگارش رو انداخت توی Holy Water :Smiley10::Smiley14:

! Sweet Baby Jesus , Hank Is Going To Hell

در کل حال نکردم با قسمت اول ولی با دیدن یه قسمت از سریال نمیشه نظر داد !

دوباره برمیگردم !:Smiley36:

Alireza 69
01-12-2013, 02:42 PM
هنک مودی عالی . یکی از تاپ ترین شخصیت های عمرمه :Smiley14: .
از فردا هم که فصل 6 شروع میشه .

Chandler Bing
01-12-2013, 03:02 PM
امیر علی مطمئن باش پشیمون نمیشی!! منم از فصل اول خوشم نیومد و بین دیدن فصل اول و دوم یه سال فاصله انداختم، از بس که مسخره بود.
اما اگه یه مرد پیدا میشد اون موقع بهم میگفت فصل های بعد شاهکارن دیدن سریال اینقدر طول نمیکشید.
فصل به فصل بهتر میشه، در حین اینکه کمدیه به شدت هم ناراحت کننده است!!! بعد از اینکه فصل پنجم رو تموم کردم ساعت ها داشتم به زندگی هنک فکر میکردم، خیلی روم تاثیر گذاشت. گفتی هست که 4 فصل سریال رو تو یه هفته دیدم:Smiley36: اینقدر خفنه!
اگه بخوام به سریال نمره بدم 9 میدم!! بدون کوچک ترین شکی.
پ.ن1 مرسی از نوژن که سریال رو بهم رسوند!
پ.ن2 تو ببین، اگه خوشت نیومد، من استعفا میدم و از انجمن میرم:Smiley36:
پ.ن3 دختر های سریال هم خیلی خوبن!:Smiley19:

Shayea
01-12-2013, 04:37 PM
در حین اینکه کمدیه به شدت هم ناراحت کننده است!!! بعد از اینکه فصل پنجم رو تموم کردم ساعت ها داشتم به زندگی هنک فکر میکردم، خیلی روم تاثیر گذاشت.

مرسی اشکان .

من کلا چیز های ناراحت کننده رو دوست دارم !

چرا اینقدر تم سریال زشته ؟! اصلا از تیتراژ ش خوشم نیومد . از Showtime بعیده .

یه نکته ی دیگه هم فیلم برداری سریال ه ! فیلم برداری برای من خیلی مهمه و واقعا لذت میبرم از فیلم برداری های خاص !
مثلا تو قسمت دوم اونجایی که همه سر میز غذا نشستند , خیلی قشنگ فیلم برداری شده بود . خیلی محو حرکت دوربین ها شدم .

پ.ن : قسمت 2 خیلی باحال بود ! مردم از خنده . صحنه های آخرش هم با آهنگی که روش بود دلنشین بود.:Smiley35:

پ.ن 2 : اینا حتما باید توی هر قسمت دو سه تا دختر لخت کنن ؟!!!!!!؟؟!؟؟؟:Smiley104:

Shayea
01-16-2013, 08:15 PM
خدا لعنت شون کنه ! این صحنه خیلی باحال بود .

:Smiley14::Smiley14::Smiley14::Smiley14::Smiley14: :Smiley14::Smiley14::Smiley14::Smiley14::Smiley14: :Smiley14:

http://www.picoup.ir/images/20825265650429912765.jpg

:Smiley14::Smiley14::Smiley14::Smiley14::Smiley14: :Smiley14::Smiley14::Smiley14::Smiley14::Smiley14: :Smiley14:

هنوز 2 قسمت از فصل 1 مونده ولی من تا همینجا هم خیلی حال کردم با سریال , نمیدونم چرا شماها میگفتید که فصل اول قشنگ نیست !:Smiley39:

هم داستانش کشش داره و هم اتفاقاتش جالبه ...:Smiley35:

V@hiD
01-16-2013, 11:34 PM
تازه چند روز پیش یه کیفیت خوب ازش پیدا کردم قسمت اول و دوم دیدم جالب بود فرصت بشه بقیشم میبینم .
این هنک خیلی نامرد:Smiley36:

Headache
01-20-2013, 07:43 PM
واقعا از اون سریالا نیست که بشه چند تا قسمتش رو پشت سر هم دید... من رسیدم قسمت 4 ولی بریدم!
این قضایا و هنک و این بانوان زیبارو تا قسمت چند ادامه داره؟ جلوتر برم کمتر میشه تعدادشون یا قسمت های بعدی رو باید خونه خالی پیدا کنم تا بتونم تماشاش کنم!؟

Chandler Bing
01-20-2013, 07:48 PM
واقعا از اون سریالا نیست که بشه چند تا قسمتش رو پشت سر هم دید... من رسیدم قسمت 4 ولی بریدم!
این قضایا و هنک و این بانوان زیبارو تا قسمت چند ادامه داره؟ جلوتر برم کمتر میشه تعدادشون یا قسمت های بعدی رو باید خونه خالی پیدا کنم تا بتونم تماشاش کنم!؟

مخالفم. من فصل دوم رو یکشنبه شروع کردم فصل پنجم رو جمعه تموم کرد. اصل کششه.
چرا بچه ها با بانوان زیبارو مشکل دارن؟ خوبه که. نه عزیز من بیشتر میشن که کمتر نمیشن. زیبا تر هم میشن:Smiley69:
نگاه کن، پشیمون نمیشی

Headache
01-20-2013, 07:53 PM
شاید اون کشش و جذابیت رو برا من نداره...
خوب بودن که خوبه، انگار هنک افتاده تو یه قسمت از بهشت اصلا! اما اینکه هی مکررا تکرار میشه ذهن آدمو خسته میکنه.
فعلا که دارم پیش میرم ببینم کجا از پا درمیام!

D O R D I
01-20-2013, 10:57 PM
با اینکه خودم اهل دود و سریال نیستم ولی لامصب این هنگ وقتی یک گندی میزنه خیلی خونسرد سیگار روشن میکنه کلی حال میکنم کم کم دارم از راه به در میشم هرکدوم از دوستان ندیدن حتما ببینن خیلی باحاله اصلا امکان نداره پشیمون بشید

shantia762
01-21-2013, 12:50 AM
سریال ک خیلی زیباست
ولی ی بدی داره اونم زمانشه :Smiley36:
45 دقیقه خیلیه آدم بخاد کنترات کنه ی سریالو
منم ک گرفتار آدم 1ی 2 فصلش رو دیدم متاسفانه هنوز نشده ادامه بدم
ولی حتما ببینید +16 هست ولی
ایده فیلم متفاوته نسبت به طنزهای اسم و رسم دار تر بسیار بسیار
ی بدی هم داره راستی
یسری اتفاقا میوفته سر هنگ میره رو اعصاب اصا آدم نمی خاد نگاه کنه سریالو

Bill The Butcher
01-21-2013, 10:20 AM
چرا بچه ها با بانوان زیبارو مشکل دارن؟ خوبه که
:Smiley14:

mobin
01-24-2013, 12:51 AM
مخالفم. من فصل دوم رو یکشنبه شروع کردم فصل پنجم رو جمعه تموم کرد. اصل کششه.
چرا بچه ها با بانوان زیبارو مشکل دارن؟ خوبه که. نه عزیز من بیشتر میشن که کمتر نمیشن. زیبا تر هم میشن:Smiley69:
نگاه کن، پشیمون نمیشی

اشکان جان به نظرت بهترین فصل این سریال تا حالا کدوم فصل بوده؟ من الان اواخر فصل سوم هستم و تا اینجا از نظر من بهترین فصل ها به ترتیب2...1....و3 بوده ...
امیدوارم فصلهای بعدی بیشتر انتظارم رو برآورده کنه

Chandler Bing
01-24-2013, 01:01 AM
والا فصل دوم به خاطر لو اشبی خیلی باحال بود، با هنک زوج خوبی بود. فصل سوم به خاطر تدریس هنک عالیه، خیلی قشنگه. فصل چهارم تیره و تار تره. اما قضیه فیلم ساختنش عالیه. اون یارو که جای هنک بازی میکنه فوق العاده است!! تازه یه وکیل خوشگل هم اضافه میشه.
فصل پنجم هم یه یارو سیاه پوست میاده که:Smiley14: شاهکاره!!!
اگه بخوام به ترتیب بچینم اینجوریه: 5-3-4-2-1. اما به نظر هر کدوم ارزش خودش رو داره. همه شون تنوع دارن!!!
چقدر سفت مثبت به کار بردم:Smiley36:

literator
02-06-2013, 12:22 AM
به نظر من واقعا باید تبریک گفت به خانواده هنک بخصوص کارن که بعد از دیدن این همه خیانت و با این و اون بودن هنوز دوسش دارن.
و در ضمن داشتن یه دوست مثل چارلی یکی از آرزو های محال منه.:Smiley69:

yaser63
02-25-2013, 07:14 AM
سریال عجیب و جالبی هست.به نظرم مهمترین دلیلشم شخصیت پردازی کارکتر فیلمه که علیرغم کارای ناجورشون دوست داشتنی هستند.شاید داستانا به اندازه خیلی سریالای پرطرفدار قوی نباشه ولی آدمای فیلم بدجور منو جذب کردن

Shayea
02-28-2013, 10:47 PM
فصل دوم این پایین اسپویل میشه !

دلم میخواد همین الان برم سراغ فصل بعد ! با اینکه پایان خفنی نداشت ولی خیلی حال کردم با فصل 2 ...

بسیار بسیار ناراحت شدم که لوو اشبی مرد . میتونست دوست خیلی پاکاری برای هنک باشه ! خیلی به هم میخوردن ...
حیف شد ! جالب بود که شخصیتی شبیه به هنک داشت ولی همیشه تو همه ی کارها ازش جلو بود .:Smiley14:

بکا هم واقعا عنصر جالبی توی این سریاله , خیلی دوسش دارم ... بازیگر خیلی خوبیه , خیلی خوب هم گریه میکنه ! آدم رو گریه میندازه ...:Smiley19:

فلش بک هایی هم که به زندگی هنک با کرن میزنن خیلی دلنشینه !

چارلی و مارسی هم خیلی زندگیشون مسخره ست ! زیادی فانتزی و غیر واقعی ان , با اینکه پایه خنده ان ولی من باهاشون حال نمیکنم !:Smiley104:
خوشحالم که دارن از هم جدا میشن ...:Smiley35:

Shayea
03-21-2013, 08:48 PM
چارلی و هنک قراره با هم برن استریپ کلاب :

http://www.picoup.ir/images/52050510866041726326.jpg

http://www.picoup.ir/images/40625822589752212130.jpg

متاسفانه یا خوشبختانه چارلی میزنه زیر قولش !!

http://www.picoup.ir/images/48656044982011069679.jpg

:Smiley14::Smiley14::Smiley14::Smiley14::Smiley14: :Smiley14::Smiley14::Smiley14::Smiley14::Smiley14: :Smiley14::Smiley14:

amingeneral
07-24-2013, 01:33 AM
منم این تابستونی وقت شد و فصل اول رو دیدم. و باید بگم عالی بود. لذت بردم واقعا. هم از داستان هم از بازی ها هم از دیالوگای خفن بازیگرا...
درام واقعا خوبی داشت که با طنز شیرینش تزیین شده بود. عاشق شخصیت ها میشید. از تک تکشون خوشم اومده.
خصوصا هنک مودی استثنایی. چقدر از رفتارش خوشم میاد! از لحنش، از حرکاتش، از بی خیالیش، از عشقش! یه خرده خودش رو جمع و جور کنه موفق ترین آدم میشه...
از دخترش بکا هم خیلی خوشم میاد. خیلی بیشتر از سنش میفهمه که با توجه به اینکه دختر همون پدر ـه هیج غیر منتظره نیست!

از فصل یک که واقعا خوشم اومد. دوستان هم میگن که فصلای بعد بهترم میشه. پس بدون وقفه میریم برای فصل دو!

Amin03
07-24-2013, 01:57 AM
منم این تابستونی وقت شد و فصل اول رو دیدم. و باید بگم عالی بود. لذت بردم واقعا. هم از داستان هم از بازی ها هم از دیالوگای خفن بازیگرا...
درام واقعا خوبی داشت که با طنز شیرینش تزیین شده بود. عاشق شخصیت ها میشید. از تک تکشون خوشم اومده.
خصوصا هنک مودی استثنایی. چقدر از رفتارش خوشم میاد! از لحنش، از حرکاتش، از بی خیالیش، از عشقش! یه خرده خودش رو جمع و جور کنه موفق ترین آدم میشه...
از دخترش بکا هم خیلی خوشم میاد. خیلی بیشتر از سنش میفهمه که با توجه به اینکه دختر همون پدر ـه هیج غیر منتظره نیست!

از فصل یک که واقعا خوشم اومد. دوستان هم میگن که فصلای بعد بهترم میشه. پس بدون وقفه میریم برای فصل دو!

اگر از داستان و دیالوگها خوشت اومد باید بگم فصل های بعد ناامیدت می کنه هر چی می گذره بیشتر تبدیل می شه به فیلم کمدی رختخوابی . هیچ کدوم از فصل هاش قابل مقایسه با فصل اولش نیست

Chandler Bing
07-24-2013, 02:02 AM
اگر از داستان و دیالوگها خوشت اومد باید بگم فصل های بعد ناامیدت می کنه هر چی می گذره بیشتر تبدیل می شه به فیلم کمدی رختخوابی . هیچ کدوم از فصل هاش قابل مقایسه با فصل اولش نیست

اتفاقا هرچی میره جلو تر بهتر میشه، مخصوصا فصل 3 و 4 که معرکه است. برعکس تمام سریال های دیگه میزان س.ک..س ـش در تمام سریال ثابته!:Smiley36:
امین جا برو زودتر سراغ داستان عشق هنک و کرن! عالی ان. مخصوصا دعواشون:Smiley19:

D O R D I
07-24-2013, 02:44 AM
امین جان منم با اشکان موافقم فصل های بعدی فوق العاده میشه همه چیش به میزان کافیه:Smiley36:

فقط دقت کن تنها ببینی:Smiley14:

از لحنش، از حرکاتش، از بی خیالیش، از عشقش
تو فصل های بعد بیشتر نشون میده اینا رو فقط به سیگار روشن کردنش دقت کن و کیف کن:Smiley17:

Amin03
07-24-2013, 03:17 AM
اتفاقا هرچی میره جلو تر بهتر میشه، مخصوصا فصل 3 و 4 که معرکه است. برعکس تمام سریال های دیگه میزان س.ک..س ـش در تمام سریال ثابته!:Smiley36:
امین جا برو زودتر سراغ داستان عشق هنک و کرن! عالی ان. مخصوصا دعواشون:Smiley19:

همون اول هم گفتم اگر داستان دیالوگ برات مهمه فصل اول بهترینه . فصل اول در مورد نویسنده ای که مدت هاست که نمی تونه چیزی بنویسه و باقی اتفاقات حول این محوره . این اتفاقی که تقریبا تمام نویسنده ها در برهه ای از زندگیشون تجربه می کنن . واکنش ها هنک به این مسالس که داستان رو می سازه و البته داستان های فرعی رو به وجود می اره .

سیزن های بعد بیشتر و بیشتر سریال بدون داستان می شه یعنی خیلی نامردی کسی بگه سیزن 3 از سیزن یک بهتره . رسما سیزن 3 نقش یه فا.ک .ر من رو بازی می کنه که راه می ره در همه رو تر می کنه :d
بیشتر شبیه فیلم های پ.و.ر.ن سطح بالا می شه تا سریال تلویزیونی . البته این به معنای غیر جذاب بودنش نیست وگرنه کیه سریال رو ببینه عاشق هنک و حرکاتش نشه

در کل فصل های بعد تبدیل به سریالی می شه که به شدت سرگرمت می کنه ولی سریالی نیست که بعدا به خوای بهش فکر کنی یا تحت تاثیر داستانش قرار بگیری .

MIPERB
09-27-2013, 06:05 PM
سلام
خسته نباشید
من میخواستم ببینم این سریال ارزش داره یا فقط صحنه ج.ن.س.ی هست؟
یا بهتر میشه ؟
ممنون میشم جواب بدین
اخه یجایی بود قیمت سریالش ارزون بود همش تو 6 تا DVD خواستم ببینم ارزش داره بگیرم یا نه؟
ممنون میشم زود جوابم رو بدید:Smiley36:

idin
09-27-2013, 06:11 PM
سلام
خسته نباشید
یا بهتر میشه ؟
ممنون میشم جواب بدین
اخه یجایی بود قیمت سریالش ارزون بود همش تو 6 تا DVD خواستم ببینم ارزش داره بگیرم یا نه؟
ممنون میشم زود جوابم رو بدید:Smiley36:

بستگی به سلیقه و طرز فکر شما داره
من به شخصه از سریال خوشم اومد و نکات آموزنده زیادی هم داره
سریال بسیار خوبی هست اگر با سلیقتون سازگار باشه
موفق باشید

D O R D I
09-27-2013, 08:25 PM
سلام
خسته نباشید
یا بهتر میشه ؟
ممنون میشم جواب بدین
ممنون میشم زود جوابم رو بدید

به نظر منم ارزش دیدن داره :Smiley35: فقط شخصیت هنگ تمام اشکالات سریال رو میپوشونه اگه نبینی ضرر میکنی از من گفتن:Smiley17:

MIPERB
10-16-2013, 02:15 PM
یه سوال خیلی وقته مغزم رو مشغول کرده
هنک با این همه زن چرا ایدز نمیگیره ؟ :Smiley36::Smiley14:

Papa Emeritus
04-08-2014, 08:16 AM
وسطای فصل دومم , به شدت از اپیزود اول فصل اول خوشم اومد ! اما وسطای فصل یکم کسل کننده و اعصاب خورد کن شد واسم . اما آخرش دوباره نظرم برگشت. فصل دوم هم خوبه . در کل سریال عالی ولی شاهکار نیست .. در مورد دیالوگ های سریال هم هیچ نظری نمیتونم بدم چون ترجمه اش افتضاحه !
بازیگر نقش کرن هم که عاشقشم از ته قلبم ! توی فیلم Ronin بازی کرده بود.
توی این سریال "خیانت" خیلی چیز بی اهمیتی به حساب میاد.

Jack Bauer
06-11-2014, 09:58 PM
الان وسطای فصل 4 هستم و تا اینجا عالی بوده.
اوایل به خاطر کمدیش میدیدم و سیزن 1 خیلی خنده دار بود ولی بقیه سیزن هاش زیاد خنده دار نبود.
البته با این که از کمدیش کم شده ولی از سیزن 1 خیلی خیلی بهتر شده و تا اینجا هر سیزن بهتر از قبلی بوده.
تا اینجا بهترین سیزن 3 بوده و بعدش 2و1.
تا هفته دیگه خودم رو به پخش هفتگی میرسونم و فکر کنم خیلی از تموم شدنش ناراحت بشم.واقعا هنک مودی یکی از بهترین شخصیت های سریالی هست که تا حالا دیدم.

Jack Bauer
06-17-2014, 01:13 PM
سیزن 5 فوق العاده بود.تا اینجا بهترین سیزن سریال بوده.
تازه سیزن 6 رو شروع کردم و تا اینجا خوب بوده ولی فکر نکنم به اندازه سیزن 5 قشنگ باشه.
چارلی عجب بچه باحالی داره,کارهایی که انجام میده خیلی باحاله مخصوصا اولین حرفی که زد:Smiley14::Smiley14:
یک سکانس بود که مثل سیزن 1 اپیزود 1 رفت کلیسا,اون هم خیلی باحال بود.
تا اینجا روند روبه رشد داشته و بسیار عالی بوده.

سوال 1:هفته دیکه سریال تموم میشه؟؟:Smiley24::Smiley24:

سوال 2:وضعیت زیرنویسش چطوریه؟؟زیرنویس انگلیسی و فارسی کی میاد؟؟

Luca Brasi
08-14-2014, 02:43 PM
خیلی تعریف سریال رو شنیده بودم , با توجه به ریت 8.4/10 ــی که تو iMdB داره ترغیب شدم که ببینمش...
الان که دارم این پست رو ارسال میکنم تا اپیزود 11 از فصل 7 رو دیدم(فکـ نمیکنم دیدن اپیزود آخر ــِش بتونه نظر الان ــَمو عوض کنه)
قبل از هرچیزی لازم به این نکته اشاره کنم که شبکه ی شوتایم همیشه تو انتخاب بازیگرهای نقش اولش عالی عمل کرده! بهمین علتِ که آثاری که از این شبکه پخش میشه همواره با نقش اول هاشِ گه تو اذهان عمومی موندگار میشه>>دکستر مورگان/هنک مودی/ری داناون/... حتی اگه سریال روند ضعیفی رو طی کنه و یجاهائی چرت بشه...

جدا از زیرنویس 3فصل اول سریال که نمیدونم مترجم محترمش سورس ــِش چه زبونی بود برای ترجمه!!!!(هر چی بوده 100در100 انگلیسی نبوده!) بصورت شنیداری تماشا کردیمش
بعد از فصل 4با ترجمه ترتمیز یکی از تیمهای ترجمه همسایه تماشاش کردیم تا اپیزود 11از فصل7...

واقعیتش Californication جزء سریال هائی که از لحاظ محتوی و مضمون واقعا در حد صفر قرار داره شما هیچ فرمی رو از اپیزود 1 فصل 1 تا آخر نمیبینید تو سریال همه چیز دستمایه شوخی و طنز قرار میگیره(اونهم از نوع ج/ن/س/ی) همه چیز!! همیشه وقتی در مورد سریال های خارجی جائی بحث میکنم به این موضوع اشاره میکنم که توجه به تفاوت فرهنگـ ها داشته باشید تا یه موقع سریالی رو غیر اخلاقی ندونید چون فرهنگـ ما مخصوصا تو بعضی ابعاد 180درجه با فرهنگ بعضا آمریکائی ها و اروپائی ها فرق داره...

اما سریال Californication اینجوری نیست! اتفاقات و مسائلی که توش رُخ میده کُلا با ذات انسانیت در تضاد! فکـ نمیکنم حتی روشن فکر ترین ها هم بتونن اتفاقاتی که تو این سریال رخ میده ــَرو قبول کنن...کُلا اصل و اساس سریال Californication اینکه >>هنکـ مودی یه نویسنده ــَست که مدتیِ رو به نزول رفته ولی در گذشته یکی دو اثر بسیار شاخص داشته , خیلی جذابِ بطوری که رو هر خانمی , هر خانمی دست بزاره جواب رد نمیشنوه حتی بعضا دختر های جوون خودشون پیشنهاد روابط ج/ن/س/ی رو بهش میدن!! هنکـ مودی هم که انگار
خ/و/ا/ب/ی/د/ن با خانم ها(حتی اونهائی که متاهل هستن) یجورائی ثواب داره و به قولی 1در دنیا 100در آخرت محسوب میشه دست رد به سینه هیچکس نمیزنه! هیچکس!!

این مطالب صرفا نظر نویسنده از لحاظ فرم و محتوی و مضمون من باب سریال Californication بود و به اَبعاد کمدی و فنی آن کاری نداشت! بیگ فن های این اثر این موضوع رو در نظر داشته باشند تا یکـ موقع خواستن بنده ــَرو اعدام نقل قولی کُنن بدانند موضع بنده چی بوده(این موضوع تجریه شده است که به آن اشاره کردم)

Dark Angel
10-17-2014, 11:42 PM
من تا قسمت7 فصل1 دانلود کردم و نگاه کردم سریال بدی نیست از شخصیت هنک خوشم میاد
ولی میخواستم بدونم فصل های دیگه سریال هم مسائل ج *ن *س* ی زیاد داره؟

arso
10-17-2014, 11:45 PM

آره کلا این جور چیزا زیاد داره . ولی ببین پشیمون نمیشی :Smiley35:

Vic Mackey
10-18-2014, 12:38 AM

بیشتر هم میشه داستان سریال رو همین روابط جنسی بی حدو مرز و گاهی بی بندوبار میچرخه بعد دیدن چند فصل واست عادی میشه
تا پایان فصل 2ببین بعد تصمیم بگیر میخوای ادامه بدی یا نه

jokarsanaye
10-18-2014, 01:04 AM

کلاً اگه میخوای تو اوج از سریال خداحافظی کنی تا فصل 5 دانلود کن و از دیدنش لذت ببر...

2فصل آخر سریال از نظر داستانی افت میکنه و همه چی کمی تکراری میشه و اون جذابیت فصلهای قبل رو نداره

Dark Angel
10-21-2014, 10:11 PM
من فصل1 رو نگاه کردم تقریبا خوب بود ...
از شخصیت های داستان خوشم میاد از کرن هم خوشم اومد
با اینکه صحن*ه زیاد داره تصمیم دارم ادامه شو دانلود کنم و نگاه کنم :)

justUnited
10-22-2014, 12:22 AM
با اینکه صحن*ه زیاد داره تصمیم دارم ادامه شو دانلود کنم و نگاه کنم
یادمه اون اولا که شروع به دیدنش کرده بودم منم همین حرف رو میزدم با این تفاوت که بجای "با اینکه" از "چونکه" استفاده میکردم.ولی باز هم نتونستم تا اخر ادامه بدم :Smiley36:

afshin vatan
07-03-2015, 11:34 PM
اکثر دوستان از جمله اشکان نظراتشون مثبت خب منم شروعش میکنم:Smiley69:

aramis2800
07-04-2015, 12:30 AM
چهار فصل اول سریال عالیه، ولی خوب فصول انتهایی خط داستان متفاوت میشه و جذابیت هاش رو از دست میده. حداقل برای من که اینجوری بود.
تلخی سریال رو دوست داشتم، اون دعواها اون خیانت ها و نتیجه ای که از اون حاصل میشه و حتی محتوای ج/ن/س/ی در سریال که به نظرم بسیار هوشمندانه بکار گرفته شده !
البته زیرنویس مناسبی برای فصول ابتدایی و جود نداره اما با این وجود از دیدنش لذت میبرید.

Rick Grimes
04-07-2017, 06:13 PM
الان تا قسمت سوم فصل اول دیدم و اصلا منو جذب نکرد ، یعنی نمیگم تیکه خنده دار نداشت اما کم بود و خیلی هم +18 داشت که آدم زده میشد . مثلا shameless هم صحنه +18 داره اما درست و بجاش استفاده میشه که باعث زدگی مخاطب ازش نمیشه
لطفا دوستان عزیزی که کامل دیدن توضیح بدن فقط اولشه که اینطوره و فصول بعد جذاب میشه یا تا آخر با همین روند ادامه پیدا میکنه؟

Dexter_171
04-07-2017, 07:19 PM
الان تا قسمت سوم فصل اول دیدم و اصلا منو جذب نکرد ، یعنی نمیگم تیکه خنده دار نداشت اما کم بود و خیلی هم +18 داشت که آدم زده میشد . مثلا shameless هم صحنه +18 داره اما درست و بجاش استفاده میشه که باعث زدگی مخاطب ازش نمیشه
لطفا دوستان عزیزی که کامل دیدن توضیح بدن فقط اولشه که اینطوره و فصول بعد جذاب میشه یا تا آخر با همین روند ادامه پیدا میکنه؟

کالی از اون سریال هاست که بیشتر سلیقه ایه و خیلی شخصیت محوره ، از لحاظ کمدی از شیملیس قوی تره ولی از لحاظ تلخ بودن ضعیف تر
به نظرم به سریال حداقل تا پایان فصل یک مهلت بدین اگه از شخصیت ها خوشتون اومد و داستان براتون جذابیت داشت ادامش بدین ...
راجب صحنه ها هم بگم ک جلوتر که عادت کنین واستون نقطه قوت سریال میشه :Smiley36:

matiyo
04-17-2018, 08:22 PM
اول از همه قبل اینکه بخوام نظرم رو در مورد این سریال بگم چند تا نکته رو بیان میکنم !
باتوجه به این که این سریال طرفدارهای خودش رو داره شاید نظرم به مزاق اونا خوش نیاد و امیدوارم نقدم(نظر شخصی) سبب نشه کسی حالت گارد به خودش بگیره.
چون اصلا نیازی نیست وقتی کسی فیلم یا سریالی رو نقد میکنه (چه + چه -) کسی نقاد رو کتک بزنه!!
اینجا اگر نظر داده میشه به خاطر اینه که کسانی که بعداً میان و میخوان این سریال رو امتحان کنن قبل اون بدونن با چی طرف ان!
اما بعد دیدن فصل اول با خودم گفتم به عنوان یک سریال معمولی و دم دستی میتونه خوب باشه البته با وجود تمام نقص هایی که داشت!
ولی وقتی قسمت اول فصل دوم رو دیدم به نتیجه ای رسیدم:
که با یک سریال مبتذل که بر پایه ی زندگی هرزگی بناشده طرفم.
نمیدونم چرا اما وقتی هر بار این سریال رو تو ذهنم مرور میکنم نسبت به ابتذال و طرز فکر نابوده نویسنده بیشتر یقین حاصل میکنم!!
پدری که خیلی با هرزگی حال میکنه! دنیا اصلا عین خیالش نیست
مادری که برخلاف قیافه با شخصیتش ، عاشق یک مرد بی بندوبار و بی قیدوبنده و زندگی رو شبیه رمانهای اریکا میچل میبینه!
من مشکلی با فیلم یا سریالهایی که به سمت روابط جنسی میرن ندارم ولی چیزی که تو این سریال واقعا اذیتم کرد .چسباندن و به عبارتی نشان دادن این جمع سه نفره و معرفیشون به عنوان یک خانواده هست!!

واقعا از طرز رفتار این پدر و مادر و دوستاشون (زوج رانکل!) اون دختره 16 ساله ، سبک زندگی آمریکایی با این کیفیت ....دیگه نتونستم تحملش کنم.
وقتی این سریال رو با سریالی مثل orange is the new black مقایسه میکنم این سریال چیزی نداره جز پر رنگ کردن روابط جنسی و یک طرز زندگی فلاکت بار!!
حالا شاید در قسمتهای بعدی بهتر میشد یا شاید زود قضاوت کرده باشم در مورد این سریال . ولی هرچه هست این سریال تو این 13قسمت شمارو به سمت بیماری سوق میده!
به نظرم ارزش دیدن و وقت تلف کردن نداره!

Lou Bloom
04-18-2018, 07:54 PM
من نمیخوام در مقابل نظر دوست گرامی matiyp جبهه بگیرم, فقط چون تاپیک یکی از بهترین سریال های کمدی که دیدم بالا اومد و یاد و خاطراتم ازش زنده شد میخوام کامنتی بذارم برای اونایی که هنوز این سریال رو ندیدن تا ناامید نشن و بهشون پیشنهاد میکنم حتما شانسشون رو امتحان کنن.

به نظر من برچسب "ابتذال" زدن به این سریال دور از انصافه. خیلی برچسب ها میشه بهش زد اما ابتذال به هیچ عنوان.
ابتذال یعنی سینمای فعلی ایران(به جز چند کارگردان صاحب سبک ایرانی که همه میدونم چه کسانی هستن). ابتذال یعنی تلویزیون ایران و سریال های سفارشی.

در سریال "کالیفرنیکیشن" شاهد تفاوت نسبی فرهنگی در غرب هستیم;(که خب من هم ایراداتی گاها به برخی عادات این سبک زندگی وارد میکنم), اما نشون دادن این عادات به هیچ عنوان مبتذل نیست.
نویسنده سریال قصد نداره از این نوع تیپ زندگی کردن تعریف کنه, اگه تا آخر سریال رو تماشا کنیم, نقدهای بسیار زیرکانه ای وارد متن میشه و اصلا میشه دید یه جاهایی دیگه علنی کارکتر داستان به بن بست میخوره و خودش میفهمه اشتباهاتش چه تاوان سنگینی برای خودش و هر کس که بخواد این راه رو انتخاب کنه داشته...

خیلی ها هستن که فکر میکنن این سبک زندگی کردن تو ایران وجود نداره و مخصوص غربه! من به عنوان کسی که خودم نیمی از این راه رو رفتم و دوستانی داشتم که این زندگی رو انتخاب کردن میگم که جامعه ایران دست کمی از اون ور آبی نداره و شاید بعضی ها نمیخوان ببینن که هر خوب و بدی هر تیپ شخصیتی در تمام جهان تکثیر پیدا کرده و دیگه تیپ مختص به یک قسمت از جغرافیای خاص نیست.

داستان شاید(دقت کنید "شاید") جاهایی مبتذل به لحاظ فرهنگی از نگاه عده ای باشه. اما سریالی با همچین تیم حرفه ای و شبکه پیشرو در مسائل اجتماعی یعنی Showtime رو واقعا نمیشه با این برچسب ها توصیف کرد.

اگه با این متر و معیار بسنجیم "شیملس" هم هرزگی رو به نمایش میکشه.
"هاوس او کاردز" هم فساد سیستماتیک رو...
هانیبال هم آدمخواری رو...
آیا میشه به این سریال ها برچسب "ابتذال" زد؟!

matiyo
04-18-2018, 11:13 PM
سلام.
به نظرم مادامی که دوستان نسبت به هم توهینی نکنن ، دفاع از نظر شخصی هیچ اشکالی نداره ،خیلی هم حال میده!:Smiley13::Smiley36:
انصافاً بیشتر اوقات که دوستان سریالهای کمدی رو تو سایت پیشنهاد میدادن همیشه اسمی از Californication برده شده و به همین خاطر هم تا فصل سومش رو دانلود شده تو هاردم داشتم تا که نوبتش برسه و ببینم!یعنی با این همه تعریف تصور نمی کردن خوشم نیاد!
البته خب بحث سلایق جداست!(مثلا من خودم جزو کسانی بودم که Orphan black رو به همه پیشنهاد میدادم !ولی خوب اکثرا خوششون نمیاد از این سریال)و من فقط به عنوان یک سریالبین حرفه ای اون حسی که از این سریال گرفتم رو بیان کردم ولی واقعیتش هدفم کوبیدن این سریال نبود و فکر میکنم در قسمت نظراته مخصوص به هر سریال باید دیدگاه همه ، چه خوب و چه بد ثبت بشه تا یه سریال زیادتر از اونی که هست به نظر نیاد!
من با اینکه فرهنگ آمریکا را از نزدیک ندیدم و باهاش زندگی نکردم ولی اونقدر فیلم وسریال دیدم که ، کاملا فرهنگشون برام جا افتاده! ولی اینجور زندگی کردن حتی برای مردم آمریکا با اون فرهنگ خاص خودشون هم توهینه!
در مورد نویسنده احساس میکنم شدیدا دنبال ریتینگ با توسل به ساختار شکنی(بیخیالی و شخصیت هنگ) و پر رنگ کردن مسائل جنسی بوده!سریالهای هالیوودی و خارجی برعکس سریالهای داخلی خوب بلدن در آخر داستان یه نتیجه گیری اخلاقی تاثیر گذار داشته باشن و مطمئنم که این سریال هم از این قاعده مستثنی نیست ، ولی حتی اگر هم سریال اخرش یک نکته ی اخلاقی هم داشته باشه ، اون وسطا گم میشه و تنها چیزی که یاد بیننده میمونه عشقو حالیه که هنگ در طول سریال کرده!
در مورد سریالهای که اشاره کردین اونا داستانشون به قدری قوی هست که اگر 3k3 و ابتذالی هم درشون وجود داشته باشه اصلا اون وسط گم میشه و بیننده اونقدر درگیر موضوع یا شخصیت پردازی عالی و کاراکترها میشه که توجه ای به اون جنبه های سریال نمیکنه ولی متاسفانه Californication هیچ موضوع (خاصی) نداره.
مثلا خود سریال orange is the new black کم صحنه نداره ولی حداقل دیگه گیر سه پیچ نمیده بهش!و به لطف تعداد کارکترهای زیادش بیننده رو وارد دنیای خودش میکنه!
و کمدیی هم که من از Californication دیدم خیلی لایت تر از اونی بود که بخواد کسی رو بخندونه و خیلی بخوام بهش تخفیف بدم نهایت کلمه بامزه! بهش بیشتر میخوره.
و یکی از موارد دیگه ای که نظرم رو نسبت به این سریال سرد کرد این بود که :
مثلا تو شیملس ابتذال از سر و روی خانواده فرانک همیجور میباره ، فوران میکنه! و خود خانواده گلکرهم ابایی از قبول این مطلب ندارن !(و خیلی راحت میگن آقا ما بی حیا هستیم:Smiley35:!ما اینیم:Smiley36:)
ولی تو این سریال درحالی از کاراکترها حرکات و رفتارهای غیر اخلاقی و منزجر کننده سر میزنه که ، تو فضای جامعه ی سریال هرکدوم از کاراکترها تحصیلات بالا و شغلهای خوبی دارن و به عنوان یک الگو در جامعه وشغل خودشون مطرح هستن و تشکیل خانواده دادن یا میخوان بدن! و در کنار اینها خودشون هم مشکلی با این همه بی بندوباری ندارن!
یعنی یه جورایی سریال عوض اینکه حس خوبی بده ، حال آدم رو بد میکنه!
خلاصه ضمن احترام به نظرات دوستان ولی سریالیه که به هیچ کس توصیه نمیکنم.(برید بجاش Orphan black ببینین یا حتی Grimm:Smiley36:)

Luca Brasi
04-18-2018, 11:28 PM
بنظرم بخاطر "عدم تطابق فرهنگ" نمیشه اثری رو زیرسوآل برد
اگر ایرادات فنی داشته باشه و "وارد باشه" بعله...
اما صرفا بخاطر اینکه خیلی چیزا(خیلی چیزاااااااااا) تو فرهنگ ما تابو هست و تک تکشون رو در قالب یه اثر سینمائی سریالی میبینیم بگیم آره اون فیلم یا سریال "مبتذل" واقعا غیر منطقیه:Smiley35:

Lou Bloom
04-19-2018, 03:54 AM
یادمه این نوع ایرادات رو یه دوستی در تاپیک سریال Black Mirror گرفته بود و معتقد بود سازنده سریال چون خودش سادیسم داره و از این قضیه خوشش میاد این رو وارد داستان کرده!
اینجا هم دوستمون اعتقاد دارن چون نویسنده از روابط جن سی کوتاه مدت خوشش میاد زحمت کشیدن و 7 فصل سریال ساختن!
ابتذال فقط محدود نمیشه به روابط جن سی. هر اقدام سخیف و پیش پا افتاده ای میتونه در دایره تعاریف این واژه قرار بگیره.
چه بخوایم چه نخوایم این تیپ زندگی کردن وجود داره و بخش عظیمی از جامعه جهانی درگیرش هستن. پس طبیعیه که یک تیم حرفه ای بیاد روی این موضوع کار کنه و اون رو به یک کتاب یا فیلم یا سریال تبدیل کنه.

عبدالله
04-19-2018, 11:18 AM
من کاری ندارم هنک مودی چه جایگاه اجتماعی داره، یا دوستش یا غیره...
اما بشخصه بعد 7 فصل از نوع زندگی این آدم منزجر شدم.

وقتی هم به سریال فکر میکنم بیشتر رابطه پدر و دختری شونه که یادم میاد و نهایتا عشقی که به کارن داشت (و یه کوچولو هم ماشین داغونش) نه صحنه های جنسی.
عملا بی بند و باری و عواقب ناگوارش تو سریال طوری باهم گره خورده بودن که نمیتونیم برچسب تبلیغ ابتذال رو بزنیم

هرچند از منظر هنری، سریال اونقدرا هم سطح بالا نیست و از نظر ارزش گذاری جزو سریال های متوسط رو به بالا حساب میشه، ولی دیدنش قطعا بهتر از ندیدنش هست :Smiley69:

matiyo
04-19-2018, 04:15 PM
اگر بخوام نظرم رو تکمیل تر بکنم باید بگم ،
بحث فنی سریال رو که باید دوستان اهل فن نظر بدن و من به عنوان یک بیننده عادی فقط نظر شخصی خودم رو (از منظر لذت بخش بودن سریال)بیان کردم
هرچند که خیلی پیش اومده ، سریالهایی که از نظر فنی قوی هستند افراد کمی رو جذب خودشون میکنه و یا در مقابل سریالهایی با بار فنی کمتر چندین فصل تمدید میشن و یه عالمه طرفدار دارن.یعنی فنی یا قوی بودن اثر تضمینی بر تماشایی بودن آن اثر نیست و همیشه نظرات مخالف و موافق بسیاری وجود داره .
تو سریال Californication، این عدم تطابق فرهنگ نیست که قضیه رو ناجور میکنه !تو اکثر سریالها این عدم تطابق فرهنگ وجود داره(تقریباً همه اشون) ولی تو همون اکثر سریالها این دست مسائل(siنj)به خاطر موضوع یا جذابیتهای دیگه ای که پر رنگ تر هستن بی اهمیت جلوه میکنن. اگه بخوام مثال بزنم Shameless (که توش فرانک بزرگترین شیت بازی های اخلاقی و رفتاری رو داره و حسابی لج آدمو در میاره . ولی رفته رفته بجای تنفر ، بیشتر دوستش داری!)یا مثلا Orange is The New Black و شاید بهترین مثالش Sense8 باشه که با وجود اون همه عدم تطابق فرهنگ ولی به خاطر جذابیتهای داستانش باز هم جزو TOP10 سریالیمه.

matiyo
04-19-2018, 04:25 PM
در مورد اعتقادبنده هم که دوستمون اشاره کردن باید بگم:
دیگه اونجاشو(علایق نویسنده)خبر ندارم! ولی مطمئنم نویسنده موقع نوشتن فیلم نامه حال خوشی نداشته!
و مسلماً وجود چنین صحنه هایی هم تو ریتینگ و طرفدار داشتن این سریال بی تاثیر نبوده ، مخصوصا که سریال برا 11 سال پیشه!
امیدوارم نظراتم خاطر دوستان رو مکدر نکرده باشه:Smiley17:

Daniel Desario
04-30-2020, 05:25 AM
فصل سوم اپیزود هشتم
چند ماهی بود انقدر نخندیده بودم

:Smiley14::Smiley14::Smiley14::Smiley14::Smiley14:

http://picoup.ir/images/74987871029275881985.png

DEXTER HBO
12-11-2020, 11:42 PM
سریال یه درام معمولی رو به خوب و منم عقیده دارم که این سریال تبلیغ بی بندوباری نیست و بیشتر داره این سبک زندگی رو نقد میکنه و بنظرم هدف سریال بیشتر برای فرهنگ سازی و سنت شکنی برای مردم آمریکا ساخته شده چون این مدل سبک زندگی حتی تو آمریکا هم سبک زندگی محبوبی نیستش , بشخصه از دیدنش لذت بردم ولی سریالی نیستش که بعد چند سال جز به جز صحنه هاش رو یادم بمونه یه سریال معمولی رو به خوب

اون دوستانی هم که به این سریال میگن مبتذل یا تبلیغ بی بندوباری برن سریال مدمن ( سریال فوق العاده و شاهکار ) رو ببینن که یک هزارم این سریال صحنه نداره ولی بیشتر بنظر میرسه تبلیغ بی بندوباری میکنه

125yahel
12-14-2020, 02:39 PM
سریال یه درام معمولی رو به خوب و منم عقیده دارم که این سریال تبلیغ بی بندوباری نیست و بیشتر داره این سبک زندگی رو نقد میکنه و بنظرم هدف سریال بیشتر برای فرهنگ سازی و سنت شکنی برای مردم آمریکا ساخته شده چون این مدل سبک زندگی حتی تو آمریکا هم سبک زندگی محبوبی نیستش , بشخصه از دیدنش لذت بردم ولی سریالی نیستش که بعد چند سال جز به جز صحنه هاش رو یادم بمونه یه سریال معمولی رو به خوب

اون دوستانی هم که به این سریال میگن مبتذل یا تبلیغ بی بندوباری برن سریال مدمن ( سریال فوق العاده و شاهکار ) رو ببینن که یک هزارم این سریال صحنه نداره ولی بیشتر بنظر میرسه تبلیغ بی بندوباری میکنه

تا اونجایی که یادمه سریال خیلی از زندگی و شخصیت چارلز بوکوفسکی عاریه گرفته شده و ترکیب شده با سلیقه و نظر کارگردا ن و نویسنده:Smiley35: (پیشنهاد میکنم پادکست بیوگرافی بوکوفسکی رو از عباس سیدین به اسم رادیو پرسه گوش کنید به اسم ordinary madness)

Ahmad_n
05-28-2021, 06:51 PM
https://picoup.ir/images/00945421337767751613.jpg

تقریبا 2 سال پیش اسم این سریال رو توی تایم‌لاین توییتر دیدم و از همون شب به صورت خیلی اتفاقی دانلودش کردم و دیشب تمومش کردم.
توی این دوسال کلی با هنک مودی خندیدم. چقد رانکل رو مسخره می‌کردم. البته سریال بهتر بود که زودتر تموم می‌شد. چون واقعا فرمول‌شون واسه هر اپیزود یا هر فصل رو شده بود. توی هر فصل جدید تعدادی کارکتر عیاش یکی از یکی داغون‌تر توی قالب نویسنده فیلم و سریال یا خواننده راک اند رول اضافه می‌کردن، به طوریکه اونا رو شیفته هنک می‌کردن و آخرشم همه چیز با یه پارتی تو خونه‌ی رانکل به هم ‌می‌خورد. وای که من چقد دلم واسه پارتی‌های رانکل تنگ شده.:Smiley14:
توی هر اپیزود هم هنک صبح با حالتی خمار نتیجه اتفاقات شب قبل بیدار می‌شه و روز رو با رفتن دنبال کرن (زیبا، خوش اخلاق، عاقل‌تر از همشون و به معنی کلمه آدم حسابی) و تلاش برای بدست آوردن دوباره قلبش شروع می‌کنه. مسلما تا آخر شب نشده هنک یه گندی رو دوباره بالا میاره و شرمنده زن و بچش می‌شه. بکا یکی از عجیب ترین کارکتر‌های تینیجری بوده که تا حالا دیدم. اگه سریال رو دیده باشید حتما متوجه حرفم می‌شید.
دیالوگای هنک خیلی خوب و طنز و قوی بودن. از اونجا که خودش یه نویسنده بود که در واقع از چالز بوکوفسکی معروف شخصیت‌ش رو گرفته بودن (چالرز بوکوفسکی هم زیاد مشروب می‌نوشیده و اکثرا اوقات زندگیش مست بوده و می‌نوشته دقیقا کاری که هنک می‌کنه) خیلی پانچ لاینای قوی داشت و این به نظرم از نقاط قوت سریال بود. کمدی خوبی هم داشت.
خلاصه اینکه اگه این سریال رو ببینید نهایتش دلتنگ هنک و رانکل می‌شید حتما.