PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : The Big Bang Theory | بحث اپیزودیک | فصلِ ششم، قسمتِ اول

Moh3eN
09-28-2012, 04:19 PM
http://picoup.ir/images/28028232622451038710.jpg

S06-Ep 01 -The Date Night Variable
فصل ششم, قسمت اول, متغیرِ شبِ قرار

.:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt2194640/)
تاریخ پخش : ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۲ (هفتم مهر ۹۱)

خلاصه داستان : هاوارد توی فضا هم با مشکلاتی از طرف مادرش و برنادت روبرو میشه . این در حالیه که ایمی و شلدون بمناسبتِ دومین سالگرد آشناییشون سر قرار میرن و لئونارد هم میخواد رابطش با پنی رو جلو ببره. راج هم که .... ، خودتون ببینید .

.:dl-topic:. (http://www.tvworld.info/thread32686.html).:sub-topic:. (http://www.tvworld.info/thread32459.html)

Reza-G
09-28-2012, 04:24 PM
خب به عنوان یه شروع ، واقع ناامید کننده بود ! من با عنوان disappointing نامگذاریش کردم رو هاردم ! کلا هر وقت این سریال وارد مباحث عاطفی میشه ، گند میزنه. من با هزار عشق و امید ساعت 6.45 پاشدم دانلود کردم و همون موقع دیدم :((( تازه ساب انگلیسی هم براش نیومده بود ولی گند زد به اعصابم با این عواطف و احساسات بشری که باید رسما حذف شه ! در این اپیزود شاهد این بودیم که :

TBBT ruins !

اما ترجمه اشکان فوق العاده سریع و زیبا بود که به نمایندگی از خودم بهش تبریک میگم. آفرین پسرم

Why Me ?
09-28-2012, 04:42 PM
باز هم مشکلات قدیمی خودنمایی می کرد: یعنی تعداد زیاد هنرپیشه ، بطوریکه جا برای شلدون و لئو نبود!

اما با این همه من 10 میدهم-فقط برای اینکه دلم براشون تنگ شده بود-

Batlaghi
09-28-2012, 04:50 PM
به نظر من هم به عنوان قسمت اول زیاد کار خوبی از آب در نیومده بود صحنه های قشنگ و جالبی داشت ازانصاف نباید گذشت ولی در کل ضعیف بود و من نمره شش به این قسمت میدم

Headache
09-28-2012, 04:57 PM
با چه رويي آخه؟ :Smiley10:
واقعا نميتونن جمعش كنن... تو فرندزم 6 نفر اصلي بودن + هر قسمت يه سري بازيگر فرعي ديگه اما اونجا چطور نقش ها و زمان ها تقسيم ميشد و اينجا چطور..

AR!@N
09-28-2012, 05:00 PM
باحالترین صحنه اونجا بود که leonard میگه من اعتقاد دارم خدا تو 6 روز جهانو افرید و روز هفتم شلدون رو تا منو اذیت کنه :Smiley36:
قسمت خیلی خوبی نبود در کا ولی از خیلی از قسمت های فصل قبل بهتر بود:Smiley104:

Impish
09-28-2012, 05:01 PM
از ضعیف ترین قسمت های کل مجموعه بود ولی اونقدرها هم افتضاح نبود که دوستان میگن
من 7 رو میدم
البته اون صحنه که شلدون به امی گفت من بهت نیاز دارم خدا بود

mobin
09-28-2012, 05:15 PM
جداً برای قسمت اول انتظارها رو برآورده نکرد
امیدوارم قسمتهای بعدی بهتر بشه
من نمره 7 دادم.

KOOROSH
09-28-2012, 08:49 PM
آقایون قبول کنید با یک قسمت نمیشه قضاوت کرد
با اینکه این ضعیف ترین شروع سری بود ولی من میگم هنوز قسمتی که پلات روایی داستان به اوج خودش میرسه یعنی زمانی که همه افراد دور هم جمع میشن و ( تای فود ! ) میخورن تو این قسمت به وجود نیومد و هرکس تو سریال مثه مهره های سرگردان سعی داشتند یادمون بیارن چه کاراکتر هایی بودن.هاواردی با مشکلات ازدواج و مادر .لئونارد و پنی با مشکلات ارتباطی با همدیگه.راج با مشخصه آویزون بودن و مشکوک بودن به همجنسگرایی!.و در آخر شلدون که همیشه سعی میکنه از زیر رابطه جدی داشتن با امی در میره. اپیزود های بعدی قطعا بهتر میشه دوستان:Smiley35:

babak1365
09-28-2012, 09:00 PM
قسمت متوسطی بود و حضور شلدون شدیداً کم رنگ :Smiley108:
ولی صحنه های خوب هم داشت :Smiley9:
من 8 دادم

FarboƉ
09-28-2012, 09:55 PM
واقعا ناامید شدم, فقط هم سر یه چیز , راج!

قسمت در مجموع بدی نبود ( به غیر تیکه ای که گفتم ) یه جورایی داره بیننده ها رو با جو آشنا میکنه , هنوز ماها همشون رو با هم ندیدیم یه جا.

ولی وقتی اون قضیه ی راج اومد وسط :Smiley15: از نویسنده ها ناامید شدم , خیلی بد بود. به خاطر کمبود ایده و سوژه دارن دست به بد کاری میزنن, یه جورایی مورد قبول من یکی که نیست:Smiley15:

ولی سریال به فصل حساسی رسیده , یادمون باشه که HIMYM از همین فصل شروع کرد به افت:Smiley104:

باز هم با یک قسمت نمیشه چیزی گفت , ولی در کل...

من شاید اگه اون قسمت راج نبود به این قسمت 8-9 رو میدادم , ولی سر همون قضیه نمیتونم بیشتر از 6 بدم

ولی انصافا صحنه های خنده دار خیلی داشت , واقعا لذت بردم :Smiley14:

پ.ن : اشکان جان , زیرنویس : Perfect ! به به! :Smiley41:

vahidking
09-28-2012, 11:32 PM
درکل ضعیف بود و شاید ضعیفترین اپیزود آغازین ...

ولی من که فقط به خاطر دو دیالوگ 9 دادم ... واسه من خیلی جالب بود ...

1- دیالوگ لئو که گفت خدا دنیا رو تو 6 روز خلق کرد و روز نهم تو رو واسه ازار و اذیت خلق کرد .
2- دیالوگ شلدون که گفت : من بهت نیاز دارم ، تا منو برگردونی .

اشکان حرف نداری .... :Smiley35:

shantia762
09-29-2012, 12:35 AM
اون دو تا دیالوگ که vahidking گفت معرکه بود ولی واقعا ضعیف بود. داستان های قسمت های بعدشو خوندم فک کنم چنتا ایده جالب دارن من 6 دادم ولی امیدوارم پاییز و زمستون پر خنده ای پیش رو مون باشه

Chandler Bing
09-29-2012, 12:38 AM
نمیدونم چرا همه میگن داره به سمت درام میره سریال بد شده!!!
خوب نمیشه که سریال کمدی محض باشه باید یه سری داستان هم این وسط بذارن دیگه!!! از اون اول قرار این بود که
این 4 تا گیک یه سر و سامونی بگیرند، الان فقط راج مونده!!! فکر نکنم که موردی داشته باشه راج:Smiley69:
کلا قسمت خوبی بود، تیکه های خنده دار به اندازه داشت، من که راضی ام و 8 میدم.
----------------------
راستی همین حرف هم برای اشنایی با مادر میزنند!!! یه سریال خوب چه کمدی چه درام، به داستان قوی احتیاج داره:Smiley17:

123u
09-29-2012, 12:53 AM
درود خدمت دوستان گرامی
چه عجب 1نفر از دوستان و سروران گرامی از این قسمت تعریف کرد
بد نبود دوستان اینو هم خاطرشون باشه بعد از چند ماه غیبت همیشه شروع 1مقدار سخته
من 9 دادم
فکر میکنم جزء اولین نفراتی هم بودم که زیرنویس اقا اشکان رو گرفتم
میخواستم ازش ا تشکر مخصوص کنم چون اطلاع دارم از اوایل صبح امروز دست به کار تهیه زیرنویس و اپلود سریال زده بود

Reza-G
09-29-2012, 09:22 AM

چون همون طوری که شلدون معتقد است : احساسات انسانی علت خراب شدن همه چیزه ! تا وقتی میشه از احساسات اجتناب کرد ، لزومی به استفاده ازشون نیست. در یکی از قسمت ها خودش میگه : من طرفدار هر چیزی هستم که روابط بین انسان ها رو کمتر کنه :)

Bill The Butcher
09-29-2012, 09:47 AM
آقا يكي بره چك كنه ببينيم اون صحنه هاي بي وزني جلوه ويژه بود يا رفتن يه جايي گرفتن :Smiley35:

Shayea
09-29-2012, 10:15 AM
آقا يكي بره چك كنه ببينيم اون صحنه هاي بي وزني جلوه ويژه بود يا رفتن يه جايي گرفتن :Smiley35:

مثلا کجا ؟! یعنی واقعا رفته باشن یه جایی که جاذبه نداره؟!!:Smiley10: نمیشه که! حتما جلوه ی ویژه است! نیست :Smiley10: ؟

اپیزود خوبی بود ! چند تا صحنه ی خیلی باحال داشت که همه گفتن دیگه !

ولی برای شروع خوب نبود ! من 8 دادم ولی راضی نیستم . اون قضیه ی هاوارد خیلی خسته کننده و مسخره شد !
فکر کنم یه دوستان هم اشاره کرد که کارکتر ها زیاد هستن!
دلم برای یه اپیزودی تنگ شده که برنادت و امی توش نباشن و مثل قدیما بشن 4 تا گیک با یه دختر خوشگل!!!! و دیوونه بازی در بیارن ... :Smiley35:

Bill The Butcher
09-29-2012, 10:20 AM
مثلا کجا ؟! یعنی واقعا رفته باشن یه جایی که جاذبه نداره؟!! نمیشه که! حتما جلوه ی ویژه است! نیست ؟

نه بابا. انقد جا هست سيموله ميكنن بي وزني رو. خود ناسا، آزمايشگاه ها، يكي دو تا دانشگاه....

Shayea
09-29-2012, 10:47 AM
نه بابا. انقد جا هست سيموله ميكنن بي وزني رو. خود ناسا، آزمايشگاه ها، يكي دو تا دانشگاه....

میدونم تو ناسا و دانشگاه ها فضای بدون جاذبه هست ...:Smiley35:
ولی تعجب من از این بود که چطوری تو یه همچین فضایی میخوان فیلمبرداری کنند و از این یارو های صدا بزارن! (فک کنم اسمش "بوم صدا "باشه! )

تا وقتی با دو تا سیم راحت میشه رو هوا نگهشون داشت , چه کاریه !!

pooyab
09-29-2012, 10:49 AM
در حال حاضر ناسا و بقیه ی مراکز، از دو روش اصلی برای تجربه ی بی وزنی (برای تمرین و تست فضانورد ها) استفاده می کنن:

اولیش تونل هواست
و دومی با استفاده از هواپیماست (یادتون باشه چند سال پیش استفن هاوکینگ این روش رو تجربه کرده بود...)
اینم نمونه ش تو روسیه:
Zero-gravity flight experience: Zero Gravity Space simulation (http://www.incredible-adventures.com/zerog.html)

البته تو نت سرچ کنید جزئیات فنی رو پیدا می کنید.

ولی به نظرم این صحنه چلوه ی ویژه بود چون:
منطقی نیست واسه یکی دو قسمت سریال هزینه ی سرسام آور اون روش ها رو تقبل کنن (به فرض اینکه بهشون اجازه هم بدن)
فکر کنید هاوارد دیالوگش رو خراب کنه. دوباره هواپیما از اول شروع کنه!؟
صحنه ها واقعا مشابه اون چیزایی که من از بی وزنی دیدم نیست. حرکت هاشون صرفا افقی و در یک جهت بود. شناور نبودن!

حالا مصاحبه های مرتبط با این قسمت بیاد همه چیز دقیق تر روشن می شه. ولی صرف نظر از این حرفا، تنها نکته ی مثبت این اپیزود همین صحنه ها بودن! من حدس می زدم با گذشت چند ماه هاوارد رو برگردونن زمین! مثل برگشتنشون از قطب

ایراد های بنی اسرائیلی دیگه ی من به این اپیزود:

نویسنده ها تعداد زیاد کاراکتر ها رو خوب نتونستن اداره کنن. به قول معروف یه پوکی به هر کدوم می زنن!
برنادت که انگار تازه دو روزه با هاوارد آشنا شده و هنوز چیزی از اون و رابطه ش با مادرش نمی دونه!
رابطه ی تکراری هاوارد با مادرش
رابطه ی تکراری امی با شلدن و انتظاراتش از اون
رابطه ی فوق تکراری پنی و لنرد
و راج هم همون تنهای مزاحم چند فصل اخیر!

ولی این ها دلیل نمی شه من از سریال قطع امید کنم! به نظرم تو این قسمت بیشتر خواسته بودن یه مروری به موقعیت شخصیت ها بکنن. واسه بیننده هایی که مثل ما نمی شینن هزار بار یه سریال رو از بالا تا پایین تماشا کنن!
امید زیادی دارم از قسمت های بعد نویسنده ها تغییرات خوبی در چنته داشته باشن.
فعلا 7 می دم!

Alireza 69
09-29-2012, 12:46 PM
اول اینکه زیرنویس عالی بود . ممنون از اشکان عزیز :Smiley17:

به نظر میاد تو این قسمت داشتن خط داستانی رو برای قسمت های آینده معرفی میکردن یا پایه ریزی میکردن . من فکر میکنم و در قسمت های بعدی سریال هر کدوم از این داستان ها، جداگانه برسی و حتی ممکنه کل یه قسمت رو به یک زوج اختصاص بدن. یعنی برای قسمت های بعد هم همینا رو داریم .

من از فصل دوم به بعد کمتر با صدای بلند خندیدم و بیشتر یه لبخند بوده . حالا سریال دیگه نمیخندونه یا من ........ :Smiley41:

Headache
09-29-2012, 12:59 PM
خوب نمیشه که سریال کمدی محض باشه باید یه سری داستان هم این وسط بذارن دیگه!!! از اون اول قرار این بود که
این 4 تا گیک یه سر و سامونی بگیرند، الان فقط راج مونده!!! فکر نکنم که موردی داشته باشه راج:Smiley69:
کلا قسمت خوبی بود، تیکه های خنده دار به اندازه داشت، من که راضی ام و 8 میدم.
----------------------
راستی همین حرف هم برای اشنایی با مادر میزنند!!! یه سریال خوب چه کمدی چه درام، به داستان قوی احتیاج داره:Smiley17:
حرفت موقعي درست بود كه از اول هم صحنه هاي درام و اينا توش ميبود.
هم اينا هم اشنايي با مادر از يه فصلي به بعد انگار تازه يادشون اومده كه همش خنده نيست و بعضي اوقات بايد 4 تا صحنه هندي هم داشته باشه.
شما ببين همين آه و فغاني كه تماشاچيا ميكشن از كدوم فصل اضافه شده به سريال... اول سطح توقعات رو تو چند فصل اول به به بالاترين حد خودش ميرسونه بعد تو فصول بعدي يدفعه بيننده رو از بالا پرت ميكنه پايين.

emperato0r
09-29-2012, 03:02 PM
اپیزودو دیدم ... با خیلی از بچه ها موافقم که میگن انتظارو بر طرف نکرد ... اما خیلی دلم براشون تنگ شده بود ... و 8 دادم بهشون ... :Smiley69:
امیدوارم توی قسمتهای بعد بهتر باشن ... یکی از علتهایی که رتبه سریالو بالا نبرد که کسی متوجهش نشد این بود که ما انتظار داریم شلدون مارو بیشتر از اینا بخندونه :Smiley35:
استوارت و راج هم که ریلیشن شیپ زدن به به :Smiley36:...

sajad44
09-29-2012, 04:13 PM
برای شروع بد نبود..قسمت اول فصل 5 هم زیاد خوب نبود اما در ادامه بهتر شد
امیدوارم محوریت سریال روی بازیگرای اصلی بیشتر بشه تا بیشتر لذت ببریم

lemoni
09-29-2012, 05:18 PM
بابا قسمت بدی نبود
به نسبت آشنایی با مادر و مدرن فامیلی واقعا بیشتر لذت بردم
جملات شلدون هم واقعا خنده دار بود، فقط تیکه پنی و لئونارد نا امید کننده بود
و خداااا کنه نخوان راج رو ببرن سمت.....

voldemort
09-30-2012, 04:43 PM
5 از 10 می دم بهش!!!
خوشم نیومد،همه چیزش کلا تکراری بود.هیچ چیزجالبی نداشت.
پ.ن:اشکان جان کیفیت زیرنویست حرف نداشت:Smiley17:

Moh3eN
09-30-2012, 09:31 PM
قسمتِ خوبی بود بنظرم و دوستش داشتم .

اولا خوب شد که هاوارد رو تو فضا دیدیم و سر و ته قضیه رو هم نیاوردن . ماجراهای فضا هم میتونه جالب باشه و تنوع بیشتری به محیط های سریال بده . البته هاوارد یخورده بیشتر باید مراعات کنه، بعد از یه مدت که رفته فضا هنوز یه کارت پستال برا مادرش نفرستاده :Smiley14:.

تیکه های باحال این قسمت جایی بود که لئو در مورد روز ششم و هفتم و خلقتِ شلدون گفت. یا تشبیه شلدون به ملخ :Smiley36:. یا جایی که راج کلید کرده بود به پنی که بگو دوستش داری . و البته جایی که شلدون دیالوگ اسپایدر من رو تکرار کرد :Smiley14: و .... . کلا تیکه های باحالی داشت و بعد یه مدت دوری دوباره از دست بیگ بنگی ها خندیدم :Smiley35:.

البته همه ی اینا تا سکانس ماقبلِ آخر بود . جایی که راج و استوارت بودن . این استوارت شخصیت جالبی بود برام اما امیدوارم این دیگه جزو بازیگرای ثابت و روتین نشه . و خداکنه نویسنده ها داستان رو طرف رابطه ی راج و استوارت نبرده باشن که بد جایی هست. بیش از اندازه این قضیه رو تو هر سریالی دیدم. خدا بیگ بنگ رو از این رویه دور نگه داره، آمیـــن :Smiley36:.

فقط بخاطر همین سکانسِ راج و استوارت به این اپیزود ۷ میدم .

.

idin
09-30-2012, 09:47 PM
من هم از این قسمت خوشم اومد و 8 دادم
تیکه های خنده دار زیادی داشت که محسن و بچه ها گفتن

من عاشق این مامانِ هاواردم! توی فضا هم ولش نمیکرد
خیلی این هاوارد باحال حرص میخوره از دست این مامانش :Smiley14:

اون روسه هم خیلی باحال بود: i can't believe this people won the cold war :Smiley14:
خیلی تیکه ی باحالی بود :Smiley14:

راج هم من خیلی دوستش دارم
اگر بره به اون سمت یعنی میخواد بگه هرکسی که از طرف دختر ها reject میشه میره به این سمت...
البته به نظرم داستان راج با دختر ها خیلی میتونه جالب تر و خنده دار تر باشه تا قضیش با استوارت :Smiley35:

راستی دلم برای ایمی هم میسوزه
گیر چه آدم بی روحی افتاده.
بی چاره دکمه ی پیرهنشم برای شلدون باز کرد :Smiley36: ولی انگار که نه انگار ...
گناه داره :Smiley15:

شروع خوبی بود
منتظر قسمت های بعدی هستم :Smiley35:

pooya
10-01-2012, 12:35 AM
خب منم این قسمت رو امروز دیدم اول یه تشکر ویژه از اشکان بکنم جمعه نمیدونم برای چی رفته بودم تو سابسن یهو دیدم اشکان زیرنویس رو ریلیز کرده فکر کنم ساعت 10.5 بود واقعا دمت گرم.
برسیم به خود سریال شروع آنچنان خوبی نبود ولی تکه های خوب هم میشد توش گیر بیاری که دو تا از زیباترینشون یکی همون بود که ایدین گفت ( i can't believe this people won the cold war ) یکی دیگه هم این

http://picoup.ir/images/92548950272128718169.jpg

:Smiley14::Smiley14::Smiley14::Smiley14:

ایراد فعلی اینه که این 5 نفر دور هم نیستن و ظرف یکی دو اپیزود بعدی حتما باید هاوارد برگرده تا تگ تیمش با راج کامل بشه ، الان تو این قسمت نقش شلدون واقعا کمرنگ بود و پنی و لئنارد هم واقعا تو داستان گم بودن ، و نویسنده ها دیگه باید الان قبول کنن شخصیت های داستانشون شده 7 تا و براساس هفت نفر باید داستان رو بنویسن و امی و برنادت دیگه شخصیت فرعی حساب نمیشن .

پ.ن: یه جا خوندم جراحت دست امی واقعا جدیه و کاملا نمود پیدا میکنه ( از قسمت 3 یا 4 به بعد ) برای همین نویسنده ها میخوان یا این جراحت رو وارد داستان کنن ( مثلا یه سکانس بسازن و بگن امی تصادف کرده ) یا دست امی رو یه جوری بپوشونن ( با زاویه دوربین یا با قرار دادن دست امی پشت گلدون و میز و .......) و به نظر من راه اول بهتره.

درکل با توجه به علاقه شدیدی که به سریال دارم اگه واقع بین باشم بیشتر از 7 نمیشه به این قسمت امتیاز داد

emperato0r
10-01-2012, 01:23 AM
آخرین خبر خوب با شایدم بد ! : بیگ بنگ توی ماه بعد ( اکتبر ) 4 تا اپیزود میده بیرون ! یعنی هر هفته یه اپیزود میده ... :Smiley35:
این اپیزودا قراره توی تاریخهای 4,11,18 و 25 اکتبر نشون داده بشن .. :Smiley69:

Moh3eN
10-02-2012, 11:48 PM
در مورد سکانس های هاوارد و جاذبه ی صفر صحبت شد .
اول که فکر میکنم تو محیط شبیه سازی شده بودن و سیم و اینا تو کار نبوده . با سیم و آویزون بودن نمیشه حالت بی وزنی رو اینقدر دقیق و بی نقص نشون داد . بنظر من که اینطور اومد .
بعد شما سریال رو دستِ کم گرفتینا :Smiley36:. سریالی که دانشمندای معروف دنیا مثل هاوکینگ و اسموت و نیل تایسون و .... توش حاضر میشن، سریالی که ناسا تو کامیک کان به یکی از بازیگراش بلیط فضا جایزه میده(که البته بعد به یکی از طرفدارای سریال رسید)، برا همچین سریالی دیگه جور کردن یه همچین جایی که جاذبه ی صفر رو شبیه سازی کنه که کاری نداره باو.

ifarzam
10-11-2012, 10:13 PM
با اینکه روی سوژه خاصی زوم نبود و بازی ها بین شخصیت ها پخش شده بود ولی به عنوان اپیزود اول فصل خوب بود. من خوشم اومد و لذت بردم.

اینجا که راج داره به پنی میگه به لئونارد بگو دوست دارم خیلی خووووب بود:

http://picoup.ir/images/79545719633348887081.jpg (http://picoup.ir/)

به اشکان هم آفرین میگم با این زیرنویس خوبش. آفریـــــن.