PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اصغر فرهادی و ابراز مجدد وفاداری به میهن خود

Reza-G
01-27-2012, 11:10 PM
http://picoup.ir/images/73252859178777958678.png

همچنان که در جریان هستید ، اصغر فرهادی که امسال به خاطر فیلم زیبای A Separation یا همون جدایی نادر از سیمین برنده جوایز مختلف و نامزد جایزه معتبر اسکار هم شده ، در مراسم اهدای جوایز Golden Globe ارادت قلبی خودش رو به مردم ایران نشون داد. برای بار دوم نیز ، در مصاحبه با روزنامه Boston Globe در مورد ادامه فیلمسازی در ایران گفت:

"تصور کنید شما یک بچه دارید و آن بچه بیمار است و شما نمی توانید برای او کاری انجام دهید.آیا شما قید بچه را می زنید و خانه را ترک می کنید و به خانه ی دوستتان می روید؟ یا اینکه در خانه می مانید و دست او را می گیرید حتی اگر بدانید که کاری برای سلامتی او نمی توانید انجام دهید. اکنون کشور من مانند همان بچه ی مریض است که انتخاب می کنم در آن بمانم"

متن کامل مصاحبه را در لینک زیر بخوانید.

In Iranian film, director wanted quandaries to be universal (http://www.boston.com/ae/movies/articles/2012/01/22/director_asghar_farhadi_discusses_a_separation_and _why_he_tries_not_to_judge_while_making_a_film/)

ali361
01-27-2012, 11:21 PM
خوبه ادم انقدر به کشورش ومردم کشورش وفا دار باشه ولی خدا کنه موقعی که برمیگرده اذیتش نکن.حالانمیدونم راست یا دروغ میگ سلحشور یه سری چرت و پرت راجب فرهادی گفته!!!

sinaDVD
01-27-2012, 11:21 PM
با اجازه تو fb شیر کردم

aQa GorGe
01-27-2012, 11:26 PM
خوبه ادم انقدر به کشورش ومردم کشورش وفا دار باشه ولی خدا کنه موقعی که برمیگرده اذیتش نکن.حالانمیدونم راست یا دروغ میگ سلحشور یه سری چرت و پرت راجب فرهادی گفته!!!

سلحشور !!؟؟
کی آخه اون پشم الدین رو آدم حساب میکنه
خدا تومن پول مملکت رو دادن بهش یه سریال چسکی ساخت فک کرده دیگه خر کی شده
اونم از اظهار نظر چند هفته قبلش در مورد بازیگرای زن سینمای ایران

Reza-G
01-27-2012, 11:29 PM

منم یه چیزایی شنیدم در مورد زر زیادی سلحشور ولی اشتباه محضه اگه به خاطر دریافت جایزه کسی رو مورد پیگرد قرار بدن. این همه تیم المپیاد میره خارج از کشور و جایزه میگیره ، اونا گناه نداره ، هی این یه دونه گناهکاره ؟

با اجازه تو fb شیر کردم

خواهش میکنم. قابلی نداشت

NOjAN
01-27-2012, 11:30 PM
دمش گرم .. خداییش حرف قشنگی زده . ولی خب بعید می دونم وقتی برگرده آقایون برخورد خوبی از خودشون نشون بدن :Smiley19:

ali361
01-27-2012, 11:31 PM
سلحشور !!؟؟
کی آخه اون پشم الدین رو آدم حساب میکنه
خدا تومن پول مملکت رو دادن بهش یه سریال چسکی ساخت فک کرده دیگه خر کی شده
اونم از اظهار نظر چند هفته قبلش در مورد بازیگرای زن سینمای ایران
حرفت قبول و درست ولی اذیت کردن فقط به زدن و اینا نیست که میدونی حرفی که زده چقدر تاثیر منفی داره از قدیم راست میگن زخم زبون بدتر از زخم شمشیره.!

ali361
01-27-2012, 11:32 PM
حالا سلحشور جهنم نوژن گفت دیگه آقایون اگر امون بدن!:Smiley104:

Reza-G
01-27-2012, 11:48 PM
اینم واکنشهای اهالی سینمای ایران :

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13901026001052

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13901030000067

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13901101000796

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13901030000668

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13901030000330

تورا به خدا من وایسم ایران به چه امیدی ؟ یکی به من بگه تا وایسم

STAR
01-29-2012, 12:02 AM
هر چند که میونم با سلحشور خیلی خوب نیست ولی ببین بعضی از حرفاش رو باید قبول کرد
یه کارگردانی که به اعتقادات خودش هم عمل نکنه خوب یه ذره جای سؤاله؟؟؟
وقتی توی فیلم میاد نشون میده که یه خانواده ای که 8شون گرو 9شونه با این حال نمیتونن دست روی قرآن بزارن و اون پولو بگیرن
و اعتقاد خاصی نسبت به قرآن دارن
اونوقت کارگردان این فیلم میاد با یه خانم بازیگر هالیوودی دست میده آیا این کارش با اعتقاداتش یکیه؟
ما مسلمونا یه سری اعتقاداتی داریم که باید بهشون عمل کنیم
البته باید حرفهای آقای فرهادی هم دید و شنید بعد نظر داد
اینم بگم من اصلا آدم خشک مقدسی نیستم لطفا در مورد من اینطوری فکر نکنین
ولی در کل با تمام وجودم میگم که فرهادی افتخار ما ایرانی هاست

Reza-G
01-29-2012, 12:06 AM
وقتی توی فیلم میاد نشون میده که یه خانواده ای که 8شون گرو 9شونه با این حال نمیتونن دست روی قرآن بزارن و اون پولو بگیرن
اونوقت کارگردان این فیلم میاد با یه خانم بازیگر هالیوودی دست میده آیا این کارش با اعتقاداتش یکیه؟

حرف شما متین استار جان ولی میشه بگی کجای کارش قبیح بود ؟ خب دست داد ولی آیا میتونیم بگیم واسه لذا جنسی با زن نامحرم تماس داشت ؟ یا باید بگیم فقط به رسم اونا عمل کرده. ما تو دینمون یه چیزی به اسم تقیه داریم. حالا این شاید مصداق بارز تقیه نباشه ولی وقتی اونجا آداب و سنن مردم اینطوریه ، ایشون هم تا حدودی که اعتقاداتش پایمال نشه ، طبق رسم اونا عمل کرد.

Patriot
01-29-2012, 12:13 AM

پیرو صحبت رضا جان باید بگم که شما هرچی تو فیلم نشون میدی همون اعتقاد رو نداری که!

مثلاً اگر تو فیلم گاوپرست نشون داد حتماً طرف باید گاو پرست باشه؟هیچ جای فیلم هم این قضیه دست رو قرآن گذاشتن رو خوب نشون نداد.فقط نشان ایمان طرف بود.

اتفاقاً یه جا تو فیلم تو دادگاه حجت به نادر میگه:شما مگه به خدا پیغمبر هم اعتقاد داری؟

نادر هم میگه: نه،خدا پیغمبر فقط مال شماهاست!

NOjAN
01-29-2012, 12:29 AM

علی به نظرت یعنی اون صحنه ای که نشون داد دستش رو روی قرآن نذاشت یه صحنه ی ایرانی-اسلامی-هندی دراماتیک بود که از قلب اصغر فرهادی بیرون زده بود ؟
ملتی که انقدر عقبن که به دست دادن هموطنشون با یه زن خارجی اینجوری واکنش نشون میدن همون بهتر که به ارزشها و آرمانهاشون توهین بشه .من هم منظورم به شما نیست . واکنش شخصیم نسبت به اتفاقات این چند روزست :Smiley13:

STAR
01-29-2012, 01:51 AM
دوستان شما به این حرف بنده دقت نکرین
من گفتم باید به اعتقاداتمون عمل کنیم ولی منظورم در همه موارد نبوده و نیست بعضی وقتها آدمها تو یه شرایطی قرار میگیرن که مجبورن اونکار رو انجام بدن
شاید توی این مورد هم صدق کنه

مثلاً اگر تو فیلم گاوپرست نشون داد حتماً طرف باید گاو پرست باشه؟هیچ جای فیلم هم این قضیه دست رو قرآن گذاشتن رو خوب نشون نداد.فقط نشان ایمان طرف بود
داداش شما داری سفسطه میکنی

علی به نظرت یعنی اون صحنه ای که نشون داد دستش رو روی قرآن نذاشت یه صحنه ی ایرانی-اسلامی-هندی دراماتیک بود که از قلب اصغر فرهادی بیرون زده بود ؟
نوژن جان شما نظرت در مورد اون سکانس چیه؟
اون سکانس از قلب اصغر فرهادی نزده بیرون ولی اینو میخواست نشون بده که ما ایرانی ها انقدر اعتقادات و ایمانمون قویه که در سختترین شرایط هم که باشیم بازم حاضر
نیستیم دست از اعتقاداتمون بکشیم

D O R D I
01-29-2012, 08:10 AM
اصغر فرهادی کارش درسته هر کاری که کرده باشه

WolF_PiR
01-30-2012, 08:38 PM
نوش جانش باشه این جایزش . به کوری چشم بعضی از کارگردان ها و مردم
طرف اومده فیلم ساخته و افتخاری شده برای کشورش والا زور داره بعضیا اومدن اینجوری صحبت میکنن ( منظور بیانه های صفحه قبل )
همه میان از فیلمی که ساخته تعریف میکنن بعد بعضی از مردم کشور خودش میزنن تو سر خودش با کاری که کرده
والا منم بودم با انجلینا دست میدادم :Smiley36:

piroooz
01-30-2012, 10:37 PM
ای کاش به جای اینکه به حاشیه دقت کنیم یه ذره هم به سمت متن بریم ...
همون بهتر که فرهادی در موقع دست دراز کردن خانم جولی دستش را میذاشت پسه کلش تا وضعیتمون از اینی که هست خنده دار تر بشه ...:Smiley19:
کلا همه چیمون به هم میخوره :Smiley14:
بابا عیسی به دین خود == موسی به دین خود