PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Dexter | بحث اپیزودیک | فصل هفتم، اپیزود یازدهم

Joey
12-10-2012, 05:04 PM
http://www.picoup.ir/images/88889798356484246182.jpg

قسمت یازدهم از فصل هفتم:

?Do You See What I See

.:IMDB:.
(http://www.imdb.com/title/tt2235996/)

تاریخ پخش: 9 دسامبر 2012
خلاصه داستان: دکستر که در رویای آینده ای خوش با هانا سیر می کند، با خبر می شود "هکتور استرادا" کسی که دستور قتل مادرش را داده در حال آزاد شدن از زندان به صورت مشروط است. در همین حال متیوس با دکستر در مورد پرونده ی قصاب لنگرگاه و اینکه لاگوئرتا دکستر را متهم ساخته صحبت می کند. از طرف دیگر دبرا به سراغ "آرلین شرم" فردی که شاهد مسموم کردن یک وکیل توسط هانا مککی بوده است می رود....

.:dl-topic:. (http://tvworld.info/thread32909-2.html#post93151)

AR!@N
12-10-2012, 06:49 PM
یه قسمت کاملا معمولی بود چیز جالی هم نداشت ولی چه شود قسمت بعد Suprise! Motherf*cker
به کسایی که هنوز قسمت 11 دکستر رو ندیدن توصیه می شه اون تیکه که از قسمت بعد چند صحنه نشون می ده رو به هیچ وجه نگاه نکنن

Chandler Bing
12-10-2012, 07:11 PM
اپیزود معمولی که نمیشه گفت، خوب بود، کل فصل پر پیچ و خمی بود و اگه دکستر نمیخواد محبوبیتش رو پیش ببیننده کم نکنه باید قسمت اخر رو خفن تموم کنه و با چیزی که اخر این اپیزود نشون داد، خدا به داد ما و دکستر برسه:Smiley10: یعنی اون 20 ثانیه اخر به کل اپیزود می ارزید!!! بذار یه جور دیگه بیان کنم:Smiley36: به کل سریال های cw می ارزید
هانا هم که سوسک شد، اما یعنی هانا فکر نمیکرد که دکسسر اب رو ازمایش میکنه؟ تابلو بود اصن.
عنوان اپیزود بعد هم خیلی باحاله!!!:Smiley14:

Patriot
12-10-2012, 07:48 PM
من که خیلی حال کردم با این قسمت. قسمت بعدی هم که معلومه دیگه!

دکستر خیلی راحت تو دام افتاد! خیلی ضعیف شده تو این فصل. نمیدونم شاید به خاطر اینه که میخوان تمومش کنند.

به نظرم اون آبه کار هانا نبوده. کار خود دبراست تا دکستر رو متقاعد کنه که موفق هم شد. هانا هیچ وقت این خریت رو نمیکنه.

اما حالا دکستر خیلی در معرض شکسته. لاگوئرتا، اون استرادا، هانا میتونن لوش بدن خیلی راحت!

فقط موندم چطور میتونه این همه مدرک رو دودر کنه.

Joey
12-10-2012, 08:55 PM
از نظر داستانی قسمت خوب و رو به جلویی بود
لاگوئرتا هم بالاخره تونست یک حرکت غافلگیرکننده از خودش نشون بده .... البته دکستر کلا سر به هوا شده و در این شرایط طبیعی هست که سقوط کنه
در مورد مسموم شدن دبرا و اینکه خودش با خودش اینکارو کرده یا کار هانا بوده هم بحث خیلی بالا گرفته...... نظر من اینه که بیشتر میخوره کار خود دب باشه :Smiley35:
از اونجایی که دکستر نمیتونه یک فصل کامل رو در زندان یا دادگاه و .... باشه پس میشه گفت لاگوئرتا نمیتونه حرفشو در پایان این فصل و حتی تا قسمت های انتهایی فصل بعد ( اگه عمری براش باقی باشه :Smiley36: ) ثابت کنه و دکستر لازمه هنوز هنوزا آزاد باقی بمونه .......

Joey
12-11-2012, 01:00 AM
پادکست این هفته دکستر با حضور مایکل سی هال :
Season 7, Episode 11 Wrap-Up (Audio Podcast)
(http://www.youtube.com/watch?v=P7GHrxZtJR0)باحال بود کلی تحلیل کردن ....
یکی دو جا هم به همین جریان مسموم شدن دب اشاره شد که باید گفت اون تئوری که دب خودش این کار رو کرده الان دیگه مردود شد ......

Bill The Butcher
12-11-2012, 03:21 PM
به نظر من كه خوب و منطقي بود اين قسمت. سعي كرد آروم و مناسب كارو واسه قسمت ديگه آماده كنه. ايده لاگورتا به نظرم خيلي باحال بود. اون تيكه هاي هفته ديگه هم كه ديگه دود از سرم بلند كرد! سيزن خفني نبود كلا اما بدم نبود

amingeneral
12-12-2012, 10:06 AM
قسمت بدی نبود ولی خیلی چیزارو برا قسمت بعدی گذاشت که مشخص کنه.اپیزود بعدی باید منتظر اتفاقای جالبی باشیم.
ولی هانا خیلی راحت میتونه دکسترو لو بده نه!؟اما فکر کنم به خاطر عشقی که به دکس داره اینکارو نکنه.
دکستر هم فکر کنم استرادا رو پیدا کنه و بکشه چون اون شاهد همه چیز بوده.
در مورد لاگوئرتا فکر نکنم کار به میز دکس کشیده بشه چون خیلیا میدونن که دنبال دکستر بوده و اگه بمیره تابلو میشه که کار دکستره.
احتمالا موضوع فصل بعدیم در مورد تقابل دکستر و لاگوئرتا باشه.امیدوارم پایان خوبی داشته باشه هم این فصل هم فصل بعدی.:Smiley17:

بذار یه جور دیگه بیان کنم به کل سریال های cw می ارزید
دقیقا اشکان جان! سریالای cw دیگه غیر قابل تحمل شدن:Smiley15: همش یا ومپایر یا سوپر هیروییه! یه خبط بزرگی کردم از اول نشستم arrow رو دیدم به امید اینکه این یکی خوب در بیاد.اولاش بد نبود ولی حالا اینم خیلی تکراری شده با این که هنوز 8 قسمت گذشته ازش!! من یکی دیگه توبه بشینم سریال از cw ببینم:Smiley104:

bysnco
12-12-2012, 02:54 PM
6 دادم، چرا خود دکستر هانا رو نکشت؟ در شرایطی که لاگوئرتا به دکستر شک کرده و واسش تله گذاشته بود، چرا هانا که از تمام رازهای دکستر خبر داره باید دستگیر بشه! و روی میز دکستر نره :Smiley39:

Chandler Bing
12-12-2012, 07:49 PM
6 دادم، چرا خود دکستر هانا رو نکشت؟ در شرایطی که لاگوئرتا به دکستر شک کرده و واسش تله گذاشته بود، چرا هانا که از تمام رازهای دکستر خبر داره باید دستگیر بشه! و روی میز دکستر نره :Smiley39:

فکر کنم جواب ساده باشه، عشق. دکستر عاشق هاناست. نمیتونه بکشتش:Smiley19:

Why Me ?
12-12-2012, 08:33 PM
اپیزود خوبی بود ، یعنی اصلا عقیده ندارم که معمولی بود . کلی داستان داشت ، از همه مهمتر هم دامی بود که لاگورتا برای دکستر گذاشته بود:Smiley69:

از لحاظ نشان دادن موقعیت عالی بود، یعنی که از مکافات عمل فارق نشو! دکستر این همه قتل انجام داد، این همه سر به هوا عمل کرد ، الکی با این دختره هانا دوست شد و.... به هر حال یک جا گندش در میاد و میری تو فاز سقوط!

ولی چجوری قرار جلو بقیه دکستر رو دستگیر کنند و بهش دست بند بزنند ؟ آبروریزیه که؟ اگر این اتفاق بیافته و هر جوری هم حل بشه تو فصل بعدی ، دکستر دیگه نمی تونه حتی آب بخوره! همش زیر نظره!

10 می دهم:Smiley17:

آقا از هفته بعد چکار کنیم؟ هفته بعد که این سریال تموم میشه و میره برای 10 ماه دیگه! واکینگ دد هم که دو ماه دیگه پخش میشه! دوشنبه ها به عشق این دو تا یک جور دیگه بود برام! حالا خالی خالیه!:Smiley104:

AR!@N
12-13-2012, 07:23 PM
کی 1 داده؟ واقعا که هرچی باشه دیگه 1 نیست:Smiley104::Smiley104::Smiley104::Smiley10 4::Smiley104:

jokarsanaye
12-14-2012, 09:23 PM
من که خیلی حال کردم با این قسمت. قسمت بعدی هم که معلومه دیگه!

دکستر خیلی راحت تو دام افتاد! خیلی ضعیف شده تو این فصل. نمیدونم شاید به خاطر اینه که میخوان تمومش کنند.

به نظرم اون آبه کار هانا نبوده. کار خود دبراست تا دکستر رو متقاعد کنه که موفق هم شد. هانا هیچ وقت این خریت رو نمیکنه.

اما حالا دکستر خیلی در معرض شکسته. لاگوئرتا، اون استرادا، هانا میتونن لوش بدن خیلی راحت!

منم تازه این قسمت رو دیدم و به نظر من هم قسمت جالبی بود

در مورد مسمومیت دبرا هم شک ندارم که کار خود دبراست و اینجا دکستر خیلی راحت فریب خورد.

babibell
12-14-2012, 11:01 PM
فقط با یک آزمایش آب فهمید کار هاناست ؟؟!! حتی روی اون تار مو مانور نکردن ! اینم از اون کارا بود ... یاد قسمتی افتادم که دکستر زد جاسوس کوئینو کشت و حتی خود کوئین هم بهش شک نکرد! (حتی تشکر هم کرد: دی) دکستری که مو رو از ماست می کشید واسه معشوقه خودش واس بیشتر وقت می ذاشت تا مطمئن بشه!
دکستر وقتی عصبانیه جذاب تره (بازیش قابل تحمل تره!) - تو این قسمت بهتر بود. قضیه لاگوئرتا هم خوب پیش رفت . تصادف دب هم ایده خوبی بود ولی عکس العمل نامعقول دکستر خرابش کرد.
6 دادم ...

Joey
12-15-2012, 12:28 AM
فقط با یک آزمایش آب فهمید کار هاناست ؟؟!! حتی روی اون تار مو مانور نکردن ! اینم از اون کارا بود ... یاد قسمتی افتادم که دکستر زد جاسوس کوئینو کشت و حتی خود کوئین هم بهش شک نکرد! (حتی تشکر هم کرد: دی) دکستری که مو رو از ماست می کشید واسه معشوقه خودش واس بیشتر وقت می ذاشت تا مطمئن بشه!
دکستر وقتی عصبانیه جذاب تره (بازیش قابل تحمل تره!) - تو این قسمت بهتر بود. قضیه لاگوئرتا هم خوب پیش رفت . تصادف دب هم ایده خوبی بود ولی عکس العمل نامعقول دکستر خرابش کرد.
6 دادم ...

برخلاف دکستر که همیشه راه و بیراه به دبرا دروغ گفته و مخفی کاری کرده، دب همیشه با دکستر رو راست بوده و هیچ وقت سعی نکرده اونو فریب بده ..... اگه این موضوع رو در نظر بگیریم دیگه مشکلی از نظر اینکه فکر کنیم دکس توی این قضیه فریب خورده یا راحت قبول کرده و .... پیش نمیاد. دکس ممکنه فکر کنه که دب حواسش نبوده و زیاد از حد قرص خورده (همون واکنشی که نشون داد) ولی هیچ وقت به فکرش این مسئله رو راه نمیده که دب خودش برداشه باشه قرص ها رو توی آب حل کرده باشه تا اونو فریب بده .......

در مورد اون موضوع کوئن (فصل 5) : کوئن قبل از کشته شدن اون جاسوس دست از اون قضیه کشیده بود و خودشو متقاعد کرده بود که کار خیلی بی خود و بی فایده ای رو شروع کرده و از اون جاسوسش هم خواسته بود که بی خیال موضوع بشه. اون موقعی هم که اون جاسوسش بهش زنگ زد نگفت در مورد چه قضیه ای عجله داره که بیاد پیشش و اونو ببینه. چون ما ازدید ناظر بیرونی کل قضایا رو می بینیم گاهی به نظرمون میرسه واکنش ها خیلی غیر طبیعی هست ولی اگر از دید خود شخصیت های داستان به قضیه نگاه کنیم نتایج تا حدود زیادی متفاوت خواهد شد .....

K3li05
12-16-2012, 04:10 AM
کی 1 داده؟ واقعا که هرچی باشه دیگه 1 نیست:Smiley104::Smiley104::Smiley104::Smiley10 4::Smiley104:
Haters Gonna Hate!

roshan_gh
12-16-2012, 02:46 PM
دکستر از معدود یا حتی تنها سریال و فیلمیه که حرف هایی که از شخصیت اول یعنی دکستر میشنوی به شدت تاثیرگذاره واسم و یه جوری مو به تن ادم سیخ میشه. واقعا قسمت فوق العاده ای بود و به اندازه چند تا قسمت ارزش داشت.
ولی در مورد پایان کلی سریال کار سازنده واقعا سخته اگه دکستر ازاد بمونه که تاثیرش واسه جامعه بده و یه جوری یه شخص قاتل در جامعه ازاده و این حرفا (البته شخصا اینو ترجیح میدم)، اگر هم دستگیرش کنند که خیلی ناراحت کننده میشه و قهرمان سریال فنا میشه.
کلا ای کاش هیچ موقع تموم نمی شد :Smiley69:

Irag
12-16-2012, 02:52 PM
یه پایان خوب کشته شدن
دکستره
به نظرم که همین الان هم به داخل! فیلم زیادی آب بسته ...
من منتظر بودم همون فصل چهارم تموم بشه.
این انچه خواهید دیدی که در پایان این قسمت پخش شد یه نمایی از خودکشی کردن هانا دیدم! البته اگه اشتباه نکنم.

babibell
12-16-2012, 03:48 PM
برخلاف دکستر که همیشه راه و بیراه به دبرا دروغ گفته و مخفی کاری کرده، دب همیشه با دکستر رو راست بوده و هیچ وقت سعی نکرده اونو فریب بده ..... اگه این موضوع رو در نظر بگیریم دیگه مشکلی از نظر اینکه فکر کنیم دکس توی این قضیه فریب خورده یا راحت قبول کرده و .... پیش نمیاد. دکس ممکنه فکر کنه که دب حواسش نبوده و زیاد از حد قرص خورده (همون واکنشی که نشون داد) ولی هیچ وقت به فکرش این مسئله رو راه نمیده که دب خودش برداشه باشه قرص ها رو توی آب حل کرده باشه تا اونو فریب بده .......

در مورد اون موضوع کوئن (فصل 5) : کوئن قبل از کشته شدن اون جاسوس دست از اون قضیه کشیده بود و خودشو متقاعد کرده بود که کار خیلی بی خود و بی فایده ای رو شروع کرده و از اون جاسوسش هم خواسته بود که بی خیال موضوع بشه. اون موقعی هم که اون جاسوسش بهش زنگ زد نگفت در مورد چه قضیه ای عجله داره که بیاد پیشش و اونو ببینه. چون ما ازدید ناظر بیرونی کل قضایا رو می بینیم گاهی به نظرمون میرسه واکنش ها خیلی غیر طبیعی هست ولی اگر از دید خود شخصیت های داستان به قضیه نگاه کنیم نتایج تا حدود زیادی متفاوت خواهد شد .....

به هر حال شاید بعضی ها بتونن خودشونو با یه سری فرضیات و نتیجه گیری های مبهم راضی کنن! منم می تونم سه چهار تا نتیجه گیری متفاوت ارائه بدم ؛ ولی اینطوری درست نیست . به قول فراستی فیلم باید داستانی داشته باشه که توش تمام اجزای اصلی فیلم تعریف شده باشن . طوری که آخر کار ، سر یک شخصیت یا یک موضوع ، بیننده گیج نشه!
در هر صورت من اسم اینجور سرهم بندی رو میزارم ماستمالی .

Joey
12-16-2012, 04:19 PM
به هر حال شاید بعضی ها بتونن خودشونو با یه سری فرضیات و نتیجه گیری های مبهم راضی کنن! منم می تونم سه چهار تا نتیجه گیری متفاوت ارائه بدم ؛ ولی اینطوری درست نیست . به قول فراستی فیلم باید داستانی داشته باشه که توش تمام اجزای اصلی فیلم تعریف شده باشن . طوری که آخر کار ، سر یک شخصیت یا یک موضوع ، بیننده گیج نشه!
در هر صورت من اسم اینجور سرهم بندی رو میزارم ماستمالی .

نیازی به ماستمالی! نیست. دکستر از فصل 5 به بعد ضعف های زیادی داشته که همه فکر کنم اینو تایید میکنن .... ولی این دو موردی که شما اشاره کردید به نظر من مشکلی از نظر روایت داستانی نداشتن ..... به هر حال هرکسی دید خودش رو داره :Smiley35:

Chandler Bing
12-16-2012, 05:23 PM
توپیج فیس بوق دکستر اینو نوشته بود

Tomorrow night's the NIGHT
:Smiley19::Smiley19:
صبر کردن خیلی سخته:Smiley104:

AR!@N
12-16-2012, 05:29 PM
فردا ساعت 6 ساعت زنگ گذاشتم پاشم ببینم :Smiley14:

azadehm
12-16-2012, 07:53 PM
nemitoone!

yaser63
12-16-2012, 10:10 PM
سلام به نظر من این قسمت از نظر داستان فقط یه مشکل داشت اونم این بود که در شرایطی که دکستر صد در صد میدونست که لاگوئرتا بهش شک کرده منطقا نباید دنبال قتل قاتل مادرش میرفت

pooya
12-17-2012, 02:34 AM
لاگوئرتا که براش ثابت شد دکستر قاتله و دیگه سریشه دکستره ، در بهترین حالت استرادا امکان داره بترسه و گم و گور بشه ( چون خودش به دکستر گفت با اون پلیس زنه دستت تو یه کاسه هست) و بعدا سر فرصت دکستر کلکش رو بکنه ، هانا هم اونجوری عاشق دکستر امکان داره دکستر رو لو نده و خودکشی کنه ( بعید میدونم حاضر بشه تو زندون بپوسه ) فقط میمونه لاگوئرتا که هیچ کارش نمیشه کرد

سلام به نظر من این قسمت از نظر داستان فقط یه مشکل داشت اونم این بود که در شرایطی که دکستر صد در صد میدونست که لاگوئرتا بهش شک کرده منطقا نباید دنبال قتل قاتل مادرش میرفت
دقیقا از دکستر بعید بود و وقتی مستقیم بهش گفته شده تو icetruck killer هستی حداقل چند هفته میبایست کاراش رو عقب بندازه ، ولی لاگوئرتا وحشتناک باهوشه حتی بعضی جاها از دکستر هم باهوشتره ، وقتی دکستر گفت " تو تنها کسی نیستی برات پاپوش درست کردن " اینجوری شدم :Smiley10::Smiley10:

فلش فوروارد و پیری دکستر فوق العاده بود ، چی فکر میکنیم ، چی میشه .
در مورد قضیه هانا و دبرا هر جور بهش نگاه کنی یک نکته مبهم داره اگه هانا تلاش کرده باشه دبرا رو بکشه اونم با زاناکس اصلا منطقی نیست ( 100تا دارو و سم بهتر وجود داره که میشه استفاده کرد و طرف قطعا بمیره ولی نشون بده دلیل مرگ تروما باشه ) اگه دبرا هم این برنامه رو چیده باشه خیلی ضایع هست و قطعا میدونه که دکستر جریان رو بالاخره میفهمه و منتظر عکس العمل دکستر باید باشه ولی این دیدگاه محتمل تر به نظر میرسه ، اگه میتونستن در نهایت تصادف دبرا رو یک حادثه طبیعی جلوه بدن خیلی بهتر میشد ولی بطری آب کارو خراب کرد .
تو پرانتز یک نکته پزشکی هم بگم این دارویی که دبرا میخورد 0.25 میلیگرم بود دوز مجاز دارو 4 گرمه یعنی برای اوردوز اشتباهی میبایست بالای 16 تا قرص بخوره که قطعا جریان Accidental overdose رو رد میکنه ، در مورد خود داروهم اونجوری توصیف شده ضد اضطراب و ضد افسردگی و درمان اختلال ها بیخوابیه نکته خیلی مهم درباره این دارو اینه که باید تحت نظر پزشک مصرف بشه ( حتی مصرف خودسر دیازپام و ترامادول از این دارو بهتره ) روانپزشک ها امروزی به دلیل تاثیر ها منفی دارو داره برای هیچ کس تجویز نمیکنن و معتقدن هیچ کدوم از تاثیر هایی گفته شده رو تو مصرف بیش از یکی دو هفته نداره و فقط به عنوان antipanic باید استفاده بشه و تو این مورد واقعا کارایی داره ، برای مثال دیشب زلزه شده و طرف میترسه بره بخوابه یا مثلا یک فرد باباش تو خواب مرده هر وقت میره بخوابه میترسه ، هر کارش هم میکنی خوابش نمیبره اینجا این دارو به کار میاد و واقعا موٍثره بقیه موارد به هیچ عنوان نباید استفاده کرد ولی متاسفانه قرص و دارو تو کشور ما مثل اسمارتیز فروخته میشه و همه هم ماشاالله برای خودشون دکترن

Irag
12-17-2012, 02:41 AM
قسمت اخر تمامی دیالوگ هایی که دکستر به تنهایی میزنه رو حتما باید یادداشت کنید
چون دیگه از نجواهای بی‌وجدانی دکستر خبری نیست!
به نظرم میشه از فصل اول تا همین فصل هفتم یه جلد کتاب از دیالوگ هایی که دکستر به صورت خاطره و یا پند و اندرز باخودش مرور میکرد درست کرد.
http://s.gullipics.com/image/b/m/7/q5dgfw-kimofd-x571/post12.png

اضافه شده در : 6 minutes

در مورد قضیه هانا و دبرا هر جور بهش نگاه کنی یک نکته مبهم داره اگه هانا تلاش کرده باشه دبرا رو بکشه اونم با زاناکس اصلا منطقی نیست

نمی‌دونم کسی تا حالا در بحث بهش اشاره کرده یا نه احتمال داره اون رفیق دوران نوجوانی هانا همون دختره که دبرا تهدیدش کرد
خودش به تنهایی دست به این کار زده باشه بخصوص که هم از کاری که هانا میکرده اگاه بوده و هم اینکه از تهدید دبرا خیلی ترسیده بوده
بعد اونوقت میشه این استفاده کردن از داروی فلان رو گذاشت به حساب ناشی بودن همون دختره.

pooya
12-17-2012, 02:57 AM
نمی‌دونم کسی تا حالا در بحث بهش اشاره کرده یا نه احتمال داره اون رفیق دوران نوجوانی هانا همون دختره که دبرا تهدیدش کرد
خودش به تنهایی دست به این کار زده باشه بخصوص که هم از کاری که هانا میکرده اگاه بوده و هم اینکه از تهدید دبرا خیلی ترسیده بوده
بعد اونوقت میشه این استفاده کردن از داروی فلان رو گذاشت به حساب ناشی بودن همون دختره.

نکته ای اشاره کردی که به فکر فرو رفتم و شاید بهترین توجیه باشه به شرط اینکه هانا هیچ دخالتی تو موضوع نداشته باشه و اون دختره خود سر این کار رو انجام داده باشه خیلی خوابم میاد ولی نصف شبی باید یکبار دیگه دیالوگ هانا و ارلین رو ببینم اگه هیچی دستگیرم نشد اصلا این قسمت رو باید یکبار دیگه ببینم :Smiley15:

roshan_gh
12-17-2012, 03:19 AM
بچه ها تا جایی که یادم هست فصل 7 و 8 با هم تایید شده بودند. خیالم راحت باشه دیگه که فصل 8 هم داریم؟
چون بدون دکستر سخته، سخت. :Smiley59: