Hesam
01-03-2013, 09:07 PM
برندگان بیست و چهارمین دوره جوایز سالانه انجمن تهیهکنندگان در بخشهای فیلمهای سینمایی، انیمیشن، مستند و آثار تلویزیونی معرفی شدند. انجمن تهیهکنندگان (PGA) شب شنبه 26 ژانويه 2013 (یکشنبه صبح 8 بهمن 1391 به وقت ایران) در مراسمی در بورلی هیلتن برگزیدگان خود در سال 2012 را معرفی کرد.
در بخش فیلمهای سینمایی، جایزه داریل اف. زانوک بهترین تهیهکننده سال به بن افلک، جرج کلونی و گرانت هسلو برای فیلم «آرگو» به کارگردانی افلک اعطاء شد.
«آرگو» اخیرا در جوایز گلدن گلوب نیز در دو بخش بهترین فیلم درام و بهترین کارگردان پیروز شد و در هفت بخش از جمله بخش بهترین فیلم نامزد جوایز اسکار هم هست. استودیو برادران وارنر تهیهکننده این فیلم است.
جوایز انجمن تهیهکنندگان در سالهای اخیر شاخصی پرقدرت برای پیشبینی نامزدها و برندگان جوایز اسکار بوده است. از 23 برنده قبلی انجمن تهیهکنندگان آمريكا 16تاي آن، اسکار بهترین فیلم را هم بردهاند. در پنج سال گذشته برندههای PGA و آکادمی - «پیرمردها کشوری ندارند»، «میلیونر زاغهنشین»، «قفسه درد»، «گفتار پادشاه» و «هنرمند» - یکی بودهاند.
http://www.picoup.ir/images/85683379313982949285.jpg
آخرین باری که انتخاب انجمن تهیهکنندگان و آکادمی با يكديگر متفاوت بود سال 2006 بود كه در آن سال انجمن «لیتل میس سانشاین» را به عنوان بهترین فیلم سال انتخاب کرد، اما آکادمی به «مردگان» رای داد.
تاکنون در 80 درصد موارد نامزدهای انجمن تهیهکنندگان نامزد اسکار بهترین فیلم هم شدهاند. پارسال 7 نامزد این انجمن نامزد اسکار بهترین فیلم هم شدند.
با هم نگاهي مي اندازيم به ليست نامزدهاي 23مين مراسم تهيهكنندگان آمريكا:
بهترين فيلم
"Argo” (Warner Bros.)
ساير نامزدها
"Beasts of the Southern Wild” (Fox Searchlight Pictures)
"Django Unchained” (The Weinstein Company)
"Les Misérables” (Universal Pictures)
Life of Pi” (Fox 2000 Pictures)
"Lincoln” (Touchstone Pictures)
"Moonrise Kingdom” (Focus Features)
"Silver Linings Playbook” (The Weinstein Company)
"Skyfall” (MGM/Columbia Pictures)
"Zero Dark Thirty” (Columbia Pictures)
بهترين انيميشن
"Wreck-It Ralph” (Walt Disney Studios Motion Pictures)
ساير نامزدها
"Brave” (Walt Disney Studios Motion Pictures)
"Frankenweenie” (Walt Disney Pictures)
"ParaNorman” (Focus Features)
"Rise of the Guardians” (Paramount Pictures)
بهترين سريال تلوزيوني درام
"Homeland” (Showtime)
ساير نامزدها
"Breaking Bad” (AMC)
"Downton Abbey” (PBS)
"Game of Thrones” (HBO)
"Mad Men” (AMC)
بهترين سريال تلوزيوني كمدي
"Modern Family” (ABC)
ساير نامزدها
"30 Rock” (NBC)
"The Big Bang Theory” (CBS)
"Curb Your Enthusiasm” (HBO)
"Louie” (FX)
بهترين ميني سريال يا فيلم تلوزيوني
"Game Change” (HBO)
ساير نامزدها
"American Horror Story” (FX)
"The Dust Bowl” (PBS)
"Hatfields & McCoys” (History)
"Sherlock” (PBS)
بهترين مستند
"Searching For Sugar Man” (Sony Pictures Classics)
ساير نامزدها
"A People Uncounted” (Urbinder Films)
"The Gatekeepers” (Sony Pictures Classics)
"The Island President” (Samuel Goldwyn Films)
"The Other Dream Team” (The Film Arcade)
بهترين برنامه تلوزيوني بدون داستان
"American Masters” (PBS)
ساير نامزدها
"Anthony Bourdain: No Reservations” (Travel Channel)
"Deadliest Catch” (Discovery Channel)
"Inside the Actors Studio” (Bravo)
"Shark Tank” (ABC)
بهترين برنامه تلوزيوني سرگرم كننده يا گفتگو به صورت زنده
"The Colbert Report” (Comedy Central)
ساير نامزدها
"Jimmy Kimmel Live” (ABC)
"Late Night with Jimmy Fallon” (NBC)
"Real Time with Bill Maher” (HBO)
"Saturday Night Live” (NBC)
بهترين برنامه مسابقهاي تلوزيوني
"The Amazing Race” (CBS)
ساير نامزدها
"Dancing with the Stars” (ABC)
"Project Runway” (Lifetime)
"Top Chef” (Bravo)
"The Voice” (NBC)
بهترين برنامه ورزشي تلوزيوني
"Real Sports with Bryant Gumbel” (HBO)
ساير نامزدها
"24/7” (HBO)
"Catching Hell” (ESPN)
"The Fight Game with Jim Lampley” (HBO)
"On Freddie Roach” (HBO)
بهترين برنامه كودك تلوزيوني
"Sesame Street” (PBS)
ساير نامزدها
"Good Luck Charlie” (Disney Channel)
"iCarly” (Nickelodeon)
"Phineas and Ferb” (Disney Channel)
"The Weight of the Nation for Kids: The Great Cafeteria Takeover” (HBO)
بهترين سريال ديجيتال
"30 Rock: The Webisodes” (www.nbc.com (http://www.nbc.com))
ساير نامزدها
"Bravo’s Top Chef: Last Chance Kitchen” (www.bravotv.com (http://www.bravotv.com))
"Dexter Early Cuts: All in the Family” (www.sho.com (http://www.sho.com))
"The Guild” (www.watchtheguild.com (http://www.watchtheguild.com))
"H+ The Digital Series” (www.youtube.com/user/HplusDigitalSeries (http://www.youtube.com/user/HplusDigitalSeries))
"Red vs. Blue” (www.roosterteeth.com (http://www.roosterteeth.com))
در سال 1990 اولين بار اين انجمن تحت نام Golden Laurel Awards برگزار شد كه بعد ها در سال 2002 به Producers Guild Awards تغيير نام داد.
يكي از نكات جالب ليست حضور فيلم اسكاي فال در بين 10 فيلم نامزد بهترينهاست.
تقريبا تمامي اعضاي راي دهنده در اين انجمن عضو 494 نفر راي دهنده در آكادمي اسكار نيز ميباشند.
منبع(+ (http://www.producersguild.org/news/112661/))
ترجمه، تکمیل و ویرایش از TvWorld
استفاده از این مطلب تنها با ذکر منبع و درج لینک مستقیم مجاز می باشد
در بخش فیلمهای سینمایی، جایزه داریل اف. زانوک بهترین تهیهکننده سال به بن افلک، جرج کلونی و گرانت هسلو برای فیلم «آرگو» به کارگردانی افلک اعطاء شد.
«آرگو» اخیرا در جوایز گلدن گلوب نیز در دو بخش بهترین فیلم درام و بهترین کارگردان پیروز شد و در هفت بخش از جمله بخش بهترین فیلم نامزد جوایز اسکار هم هست. استودیو برادران وارنر تهیهکننده این فیلم است.
جوایز انجمن تهیهکنندگان در سالهای اخیر شاخصی پرقدرت برای پیشبینی نامزدها و برندگان جوایز اسکار بوده است. از 23 برنده قبلی انجمن تهیهکنندگان آمريكا 16تاي آن، اسکار بهترین فیلم را هم بردهاند. در پنج سال گذشته برندههای PGA و آکادمی - «پیرمردها کشوری ندارند»، «میلیونر زاغهنشین»، «قفسه درد»، «گفتار پادشاه» و «هنرمند» - یکی بودهاند.
http://www.picoup.ir/images/85683379313982949285.jpg
آخرین باری که انتخاب انجمن تهیهکنندگان و آکادمی با يكديگر متفاوت بود سال 2006 بود كه در آن سال انجمن «لیتل میس سانشاین» را به عنوان بهترین فیلم سال انتخاب کرد، اما آکادمی به «مردگان» رای داد.
تاکنون در 80 درصد موارد نامزدهای انجمن تهیهکنندگان نامزد اسکار بهترین فیلم هم شدهاند. پارسال 7 نامزد این انجمن نامزد اسکار بهترین فیلم هم شدند.
با هم نگاهي مي اندازيم به ليست نامزدهاي 23مين مراسم تهيهكنندگان آمريكا:
بهترين فيلم
"Argo” (Warner Bros.)
ساير نامزدها
"Beasts of the Southern Wild” (Fox Searchlight Pictures)
"Django Unchained” (The Weinstein Company)
"Les Misérables” (Universal Pictures)
Life of Pi” (Fox 2000 Pictures)
"Lincoln” (Touchstone Pictures)
"Moonrise Kingdom” (Focus Features)
"Silver Linings Playbook” (The Weinstein Company)
"Skyfall” (MGM/Columbia Pictures)
"Zero Dark Thirty” (Columbia Pictures)
بهترين انيميشن
"Wreck-It Ralph” (Walt Disney Studios Motion Pictures)
ساير نامزدها
"Brave” (Walt Disney Studios Motion Pictures)
"Frankenweenie” (Walt Disney Pictures)
"ParaNorman” (Focus Features)
"Rise of the Guardians” (Paramount Pictures)
بهترين سريال تلوزيوني درام
"Homeland” (Showtime)
ساير نامزدها
"Breaking Bad” (AMC)
"Downton Abbey” (PBS)
"Game of Thrones” (HBO)
"Mad Men” (AMC)
بهترين سريال تلوزيوني كمدي
"Modern Family” (ABC)
ساير نامزدها
"30 Rock” (NBC)
"The Big Bang Theory” (CBS)
"Curb Your Enthusiasm” (HBO)
"Louie” (FX)
بهترين ميني سريال يا فيلم تلوزيوني
"Game Change” (HBO)
ساير نامزدها
"American Horror Story” (FX)
"The Dust Bowl” (PBS)
"Hatfields & McCoys” (History)
"Sherlock” (PBS)
بهترين مستند
"Searching For Sugar Man” (Sony Pictures Classics)
ساير نامزدها
"A People Uncounted” (Urbinder Films)
"The Gatekeepers” (Sony Pictures Classics)
"The Island President” (Samuel Goldwyn Films)
"The Other Dream Team” (The Film Arcade)
بهترين برنامه تلوزيوني بدون داستان
"American Masters” (PBS)
ساير نامزدها
"Anthony Bourdain: No Reservations” (Travel Channel)
"Deadliest Catch” (Discovery Channel)
"Inside the Actors Studio” (Bravo)
"Shark Tank” (ABC)
بهترين برنامه تلوزيوني سرگرم كننده يا گفتگو به صورت زنده
"The Colbert Report” (Comedy Central)
ساير نامزدها
"Jimmy Kimmel Live” (ABC)
"Late Night with Jimmy Fallon” (NBC)
"Real Time with Bill Maher” (HBO)
"Saturday Night Live” (NBC)
بهترين برنامه مسابقهاي تلوزيوني
"The Amazing Race” (CBS)
ساير نامزدها
"Dancing with the Stars” (ABC)
"Project Runway” (Lifetime)
"Top Chef” (Bravo)
"The Voice” (NBC)
بهترين برنامه ورزشي تلوزيوني
"Real Sports with Bryant Gumbel” (HBO)
ساير نامزدها
"24/7” (HBO)
"Catching Hell” (ESPN)
"The Fight Game with Jim Lampley” (HBO)
"On Freddie Roach” (HBO)
بهترين برنامه كودك تلوزيوني
"Sesame Street” (PBS)
ساير نامزدها
"Good Luck Charlie” (Disney Channel)
"iCarly” (Nickelodeon)
"Phineas and Ferb” (Disney Channel)
"The Weight of the Nation for Kids: The Great Cafeteria Takeover” (HBO)
بهترين سريال ديجيتال
"30 Rock: The Webisodes” (www.nbc.com (http://www.nbc.com))
ساير نامزدها
"Bravo’s Top Chef: Last Chance Kitchen” (www.bravotv.com (http://www.bravotv.com))
"Dexter Early Cuts: All in the Family” (www.sho.com (http://www.sho.com))
"The Guild” (www.watchtheguild.com (http://www.watchtheguild.com))
"H+ The Digital Series” (www.youtube.com/user/HplusDigitalSeries (http://www.youtube.com/user/HplusDigitalSeries))
"Red vs. Blue” (www.roosterteeth.com (http://www.roosterteeth.com))
در سال 1990 اولين بار اين انجمن تحت نام Golden Laurel Awards برگزار شد كه بعد ها در سال 2002 به Producers Guild Awards تغيير نام داد.
يكي از نكات جالب ليست حضور فيلم اسكاي فال در بين 10 فيلم نامزد بهترينهاست.
تقريبا تمامي اعضاي راي دهنده در اين انجمن عضو 494 نفر راي دهنده در آكادمي اسكار نيز ميباشند.
منبع(+ (http://www.producersguild.org/news/112661/))
ترجمه، تکمیل و ویرایش از TvWorld
استفاده از این مطلب تنها با ذکر منبع و درج لینک مستقیم مجاز می باشد