PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [انجمن سینما] پیشنهادات و انتقادات مربوط به اکران ها

Chandler Bing
02-18-2013, 10:15 PM
http://www.picoup.ir/images/01388697814606352709.jpg

در این تاپیک میتوانید پیشنهادات و انتقادات خود را درباره ی پروژه ی اکران های 10 روزه ی انجمن بنویسید که در اسرع وقت به ان ها رسیدگی میشود. از پیشنهاد ها در رابطه با تم ماهانه ی پروژه ی اکران به شدت استقال میشود.
موفق باشید.

WalTer WhiTe
02-19-2013, 05:09 AM
سلام و خسته نباشید
چون دیدم در تاپیک اکران هنوز فیلمی انتخاب نشده هست و تاپیک هم بسته هست در نتیجه خواستم این 5 فیلم رو معرفی کنم که موضوعش تناسخ هست
اگر در بین فیلم هایی که دوستان انتخاب کرده اند این 5 فیلم باشد که چه بهتر در غیر این صورت دوستانی که انتخاب فیلم میکنند اگر نیم نگاهی هم به این 5 فیلم داشته باشند بد نیست
این فیلم ها پیشنهادات من هست
انتقاد هم دارم ولی بهتره که به این زودی انتقاد نکنم
در مورد تم ماهانه نیز نیز بعدا پیشنهاد خواهم داد
:Smiley17::Smiley30:

http://www.picoup.ir/images/10680458278023006876.jpg http://www.picoup.ir/images/15517969456699679882.jpg

Big Fish - 2003.........................Little Buddha - 1993

.:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt0107426)............................. .:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt0319061)

http://www.picoup.ir/images/66296970925782967791.jpg http://www.picoup.ir/images/57272475135657971076.jpg

Birth - 2004........................The Last Airbende - 2010

.:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt0938283)............................. .:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt0337876)

http://www.picoup.ir/images/40137550861051861399.jpg

Cloud Atlas - 2012

.:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt1371111)

freeda
03-03-2013, 07:58 PM
البته ارزیابی "اکران های اختصاصی انجمن" پیش از به پایان رسیدن دوره ی اول شتاب زده است اما چند نکته هست که از همین ابتدای کار با ابهام همراه است، مثلا انتخاب 3 فیلم در ماه بر محور یک "تم" که مشخص نیست مخاطب جدی تر سینما را هدف قرار داده یا در پی جذب اکثریت اعضای سایت است. این تاکید روی "محتوا"ی فلسفی باعث می شود اشتیاق نوشتن در مخاطبی که معنا را تنها به مثابه یکی از اجزا فیلم، نه به عنوان نتیجه ی نهایی اثر هنری می بیند کم شود: وقتی برای معرفی یک فیلم از برچسب ِ محتوایی خاص استفاده می کنیم ناخودآگاه چارچوبی برای بررسی ارائه کردیم و خب بررسی در چارچوب معنا هم باعث می شود حجم عظیمی از کارکردهای لذت بخش دیگر فیلم نادیده گرفته شوند. از طرفی تم های فلسفی این چنینی برای مخاطب ناآشنای سینما هم جز دلسردی از مضامین پیچیده و زمان های کشنده ی چند ساعته نتیجه ای ندارد. رویکردی که باعث شده حتی خود اعضای محترم هیئت انتخاب کننده هم اشتیاق چندانی برای نوشتن نشان ندهند. انتخاب هایی با مضامین روزمره تر وجود دارند که هم خوش ساختند و از نظر سینمایی حرف هایی برای گفتن دارند، هم در جذب مخاطب موفق ترند.

Chandler Bing
03-03-2013, 08:08 PM
موافق با حرفت، اشتباه بود که همچین تم سنگینی رو برای ماه اول انتخاب کنیم. مخاطب چشمش ترسیده:Smiley36:(البته انتخابش هم داستانی بود) برای ماه بعد که با عید همراه میشه به دستور جناب محسن خان، مدیر انجمن یه تم Fun قرار داشته باشیم:Smiley69: ایشالا ماه بعد جبران میکنیم.
یکی از دلایل کم مشارکت دوستان هم میشه ربط داد به روزهای اخر سال و اینکه همه بچه مشغولیت های خاص خودشون رو دارن!! و البته اینکه هر حرکتی مدتی طول میکشه تا بین کاربرها جا باز کنه. پس دل سر نشید و به نقد خودتون برسید که بقیه هم کم کم اضافه میشن.

sajad44
03-03-2013, 10:19 PM
مدیران سایت میخواستم بگم سعی بر این باشه که یه فیلمی انتخاب کنید که خیلی جدید نباشه ..تا قبلا دیده باشیم:Smiley35:
من خیلی دوست دارم تو این بحث شرکت کنم اما این ها فیلم های جدیدی هستن ..من هم با این سرعت اینترنت نمیتونم دانلود کنم
چند وقت پیش ۷ شب طول کشید تا green mile رو دانلود کنم...:Smiley104:
یه پیشنهاد دیگه ای هم داشتم اینه که این اکران رو به فیلم های برتر یک بازیگر یا کارگردان یا نویسنده هم بزارید..مثلا دیوید فینچر .دیگه همه فیلم هاش رو دیدن..
همین..خیلی ممنون:Smiley30:

Moh3eN
03-03-2013, 10:39 PM
.
البته در ادامه ی پیشنهاداتِ دوستان این رو بگم که از اول هم قرار نبوده که نظرات بیننده ها و پستاشون در چهارچوب اون تمِ خاص باشه. مثلا لازم نیس حتما همین فیلم "مرشد" که تازه تاپیکش زده شده رو از مبحث "تناسخ" بررسی کنیم . و گفتگو کاملا باز و آزاد هست....
این تم ها صرفا یه فیلتری هست که بر مبنای اون برای هر ماه بشه فیلمای خوبی رو انتخاب کرد که با هم ببینیم اما اصلا قصد این نیست که توی نظرات بچه ها محدودیت و چهارچوبِ خاصی ایجاد بشه. هر کس هم بسته به دید و سلیقش توی بحث شرکت میکنه...
از اول هم هدفمون یجورایی "دور همی فیلم دیدن" و به اشتراک گذاشتن لذت ناشی از اون بوده که ایشالا در آینده و با همراهی و مشارکت بیشتر شما به این هم میرسیم....

تم هایی هم که از همون ابتدا تو ذهنمون داشتیم خیلی متنوع هست که به تدریج میبینیدشون و مطمئن باشید که دلسرد نمیشید....:Smiley69:.

از همینجا هم دعوت میکنم که همراهمون باشید :Smiley17:.

Irag
03-04-2013, 12:59 AM
البته در ادامه ی پیشنهاداتِ دوستان این رو بگم که از اول هم قرار نبوده که نظرات بیننده ها و پستاشون در چهارچوب اون تمِ خاص باشه. مثلا لازم نیس حتما همین فیلم "مرشد" که تازه تاپیکش زده شده رو از مبحث "تناسخ" بررسی کنیم . و گفتگو کاملا باز و آزاد هست....

دقیقا. الان 14 نفر به فیلم مرشد رای دادن یکی 5 داده یکی 6 داده یکی فلان و فلان و ...
ولی متاسفانه نظرشون رو اصلا نمی گن. حداقل نمی گن از فیلم خوشم نیومد فکر کنم احتیاط می کنن!!!
مثلا من یه نقدی خوندم از یه یارو که نقاد هم هست در مورد فیلم "مرشد" نوشته بود که آخه کدوم دختر عاقلی عاشق "فردی" روانی و مضحک میشه؟؟؟!!! واقعا ... :Smiley69:

saman_pd09
03-13-2013, 10:11 PM
با سلام خدمت همه ی پرسنل و اعضای سایت

من فکر میکنم بهتر هست به جای انتخاب یک موضوع برای اکران های ماهانه یک سینما رو انتخاب کنیم . برای مثال سبک سینمایی کارگردان های مختلف رو بررسی کنیم . هر دو ماه 5 فیلم برتر یک کارگردان انتخاب بشه و درباره ی سینمای اون کارگردان بحث و تبادل نظر صورت بگیره .(محوریت کار سینمای کارگردان باشه و جزییات در فیلم ها بررسی بشه .) در این حالت وسعت و پهنای کار بشتر میشه. برای انتخاب فیلم ها هم بهتر هست نظر سنجی عمومی باشه و رای نهایی با هیئت انتخاب باشه . چون فیلم هایی که انتخاب میشه شاید در اختیار اکثریت نباشه ولی وقتی نظر سنجی عمومی باشه و اکثریت فیلمی رو انتخاب کنند مطمئنا تعداد بیشتری هم در بررسی شرکت خواهند کرد .

9353980174
03-13-2013, 11:03 PM
خدا وکیلی اینا جزو فیلم های پر دانلود انجمنه؟؟؟؟؟؟؟؟
خوب یه فیلمی بزارین که 4 نفر آدم معمولی هم ببینن، نه که خود گویی و خود خندی، عجب مرد هنرمندی
واللا
من که اصلا حوصلم نمیکشه این فیلمای جدی رو ببینم، چه برسه بخوام نقد کنم
حتی تا به حال یک کلمه نخوندم ببینم مباحثتون چی هست، بس که حرفایی که میزنید میکادوئیه :Smiley14:

Irag
03-13-2013, 11:51 PM
خوب یه فیلمی بزارین که 4 نفر آدم معمولی هم ببینن، نه که خود گویی و خود خندی، عجب مرد هنرمندی
واللا
حتی تا به حال یک کلمه نخوندم ببینم مباحثتون چی هست، بس که حرفایی که میزنید میکادوئیه :Smiley14:

برای تم فروردین و کلا عید "طنز" رو برداشتیم و فیلم هایی که همه مطمئنا میپسندن! یعنی تصمیم که تا حالا این جوری بوده

kingmiladkh
03-13-2013, 11:57 PM
البته طنز نه، کمدی، و فکر هم نمیکنم کمدی کار دوست عزیزمون رو راه بندازه، این پروژه کلا راه افتاد برای دوستانی که علاقه مند به فکر کردن هستند و دوست دارند سینما رو جدی تر بررسی کنند، جذب مخاطب به مرور اتفاق میفته و مسلما با دخیل کردن نظرات دوستان علاقمند کم کم به جاهای خوبی میرسیم ...

freeda
03-14-2013, 12:43 AM
وهاب ِ عزیزم اشاره ی به جایی کردید به "خود گویی و خود خندی"، بگو بخند بیشتر بخش های سایت که مطابق میل اکثریت است و شما هم از اعضای فعال این بخش ها هستید و البته در هنرمند بودن شما که شکی نیست. اما متوجه نمی شوم کجای باز کردن 3 تاپیک در ماه(آن هم وقتی هر خبری در بخش سینما می تواند یک تاپیک جدگانه داشته باشد) برای بررسی تخصصی تر بعضی فیلم ها که تاکید دارید از حوصله ی شما خارج است مورد انتقاد است؟ اگر بناست میزان حوصله را مبنای انتقاد کردن قرار بدیم حقیقتا خیلی از فعالیت های شما هم از حوصله ی بنده خارج است اما جسارت تعمیم سلیقه ی شخصیم تا حد انتقاد را ندارم و البته هر چقدر هم مصادیق خود گویی و خود خندی برایم بارز باشد باز در زدن برچسبش به شما احتیاط بیشتری می کنم.
ضمن اینکه فکر نمی کنم فعالیت در تمام بخش ها برای همه ی اعضا اجباری باشد و با توجه یه اینکه جایگاهی در ابتدا و انتهای پیاز اکران ندارم صرفا دوستانه از شما می پرسم حالا اگر فیلم مورد علاقه ی شما هم برای ماه بعد اتنخاب شد، چه طور انتظار دارید فرآیند اکران که به حوصله ی حداقلی برای خواندن نقدهای بچه ها نیاز دارد با سلیقه ی شما تطبیق پیدا کند؟

9353980174
03-14-2013, 01:09 AM
بسمه تعالی
در جوابیه شما عارض است بر حسب نگارش، احتمال میرود کلام اینجانب به طور صریح منعقد نشده باشد، از همین بابت نیاز میدانم توضیحات مختصری از این مقوله ارائه نمایم.

این دو سطر به پیوست هم حاکی از این است که پیشنهاد میشود فیلمهای پر بازدید و محبوبتر به عنوان مباحث اکرانهای انجمن گزینش شوند، چه بسا بهتر بود من حیث برخورداری از گیرایی و جذابیت بیشتر از منظر کل اعضا، رفراندوم و نظرسنجی جامعی صورت میگرفت که متعاقبا عدم وجود حوصله و وقت کافی ملموس و مقبول است. لذا پیشنهاد میشود در پی خاتمه هر اکران، نظرات شرکت کنندگان از بابت تمایلات ایشان به موضوع اکران بعدی خواسته شود.

به پیگیر این کلام عارضم Arp Johnson یکی از ادبای بزرگ غرب به همراه بزرگان این مقوله به کلامی واحد رسیده اند که اثری هنریست که بیننده پس از مشاهده/قرات/استماع آن، از زمانی که برای آن صرف کرده لذت برده باشد چه آن ساخته ای ادبی باشد و چه ساخته ای commercial.

حتی تا به حال یک کلمه نخوندم ببینم مباحثتون چی هست، بس که حرفایی که میزنید میکادوئیه
پیش از این دانش میکادوی عزیز را ستوده بودم و همچنین علایق و رغبت شخصی من به چنین مباحثی سوق نداشته و ندارد، لذا نظر شخصی اینجانب را مطرح کرده، بلکه عقده در گلو نماند.

پیش از این از شما بانوی گرانقدر ادبیاتی سبکتر دیده بودیم، ثقل کلام در میزان تاثیر برای عقلا فرقی ندارد، از این رو کلام بنده فقط در این مبحث ثقیل شد و از این مبحث کنار میکشم.
توفیق روز افزون شما عزیزان را از خدای متعال خواستارم

prongz
03-14-2013, 01:47 AM
عزیز بحث این حرف ها نیست.مشکل این اکران از اونجایی شروع شد که وقتی بحثش پیش اومد،من و یه سری از بچه های دیگه اینطور فکر می کردیم که قراره یه مقدار جدی تر فیلم ببینیم.همین
وگرنه که اگه بنا به تعداد دانلود و این صحبت ها بود که بچه های سینما زحمت جدید ترین و ها با کیفیت ترین ها و hd ترین هارو می کشن.حالا هم مشکلی نیست.من که به شخصه کلا دیدم عوض شد و فکر می کنم این حرکت(اگه اصلا قرار بود اینطور پیش بره)کلا جاش تو این انجمن نبود.حالا هم ایشالا بچه ها3 تا فیلم کمدی خوب انتخاب می کنن که با هم ببینیمو لذت ببریم:Smiley69:

freeda
03-14-2013, 01:48 AM
والله ظاهرا انتظار دارید علاوه بر فیلم های انتخابی اکران ها نوع نگارش من هم با میزان حوصله ی شما تطبیق داده شود، که به جد از توانم خارج است گمان نمی کنم این 40 تا پست موجود هم چیز دیگری را ثابت کند. من در آن چند خط یک پرسش ساده مطرح کردم که حالا اگر فکر می کنید پیچیدن پستتان در کلمات کتابی کمک می کند تا پاسخ پرسشم را بگیرم باید بگویم اشتباه می کنید. بنابراین به امید بافتن پاسخ یک بار دیگر پرسشم را مطرح می کنم، اکران گروهی با هدف بررسی چند فیلم در ماه آغاز به کار کرد، بررسی فیلم ها در فضای مجازی هم میسر نیست مگر با نوشتن نقد و نظر، حالا برای همراه کردن عزیز دلی چون شما که حوصله ی خواندن نقد را ندارد، با یک فرآیند نقد محور چه باید کرد؟
پ.ن: خارج از این اگر انتقادی بر بنده سبک نگارشم، آواتارم، نام کاربری ام و سایر مشخصاتم دارید در چت باکس در خدمتتان هستم.

Mikado
03-14-2013, 02:23 AM
برادر دورک دام ظله
پیرو مباحث مطرح شده و اینکه نامی از بنده آوردید که البته هیچ ربطی هم به بنده نداشته، من باب شفاف سازی اموری که در جریان آن ها بودم، بر خود لازم میدانم چند نکته ای را اشاره کنم.

اول) بدانید و آگاه باشید دوست عزیز که وقتی تصمیم بر اکران خصوصی گرفته شد، بیش از چند نفر مایل به انجام نبودند و حتی به طور جد هم به این مقوله نگاه نمی کردند، انرژی زیادی از طرف دوستان و به طور خاص اشکان عزیز کشیده شد تا دوستان تمایل به انجام این امر داشته باشند. در همان زمان تصمیم گرفته شد تمی انتخاب شود و انتخاب از روی یک امر ساده بود و آن اینکه چه کسی برای انتخاب و بحث مایل تر است، برای این مایل بودن فراخوانی گذاشته نشد و به سادگی تصمیم گرفته شد کسانی که مشارکت بیشتری در مباحث دارند تصمیم بگیرند.

دوم ) تم ابتدایی که انتخاب شد قرار بود تمی باشد که شما کمتر در انجمن های دیگر با آن برخورد داشته اید، جسارت دوستان در انتخاب این تم، با توجه به اینکه می دانستند امکان دارد بیننده زیادی نداشته باشند، آن هم برای شروع تحسین برانگیز است، این دوستان در بحث های سختی که این تم داشت با تمام وجود شرکت کردند و به قول معروف چراغ اکران را روشن نگه داشتند. اما مطمئناً با توجه به تعداد افراد شرکت کننده در بحث ها به انتخاب دیگری برای تم بعدی رسیدند. دوست دارم به سرعتی که این امر تجربه و بازخوردها برای دوستان داشت به دقت بیشتری نگاه کنید.

سوم) پیشنهادی در هر دو پست ملو و اینتلکچوال شما بارز بود و اینکه تمی پر بیننده انتخاب شود، دوستان البته جواب دادند اما من هم باز اشاره میکنم، سعی تیم انتخاب این است که رضایت اکثریت را فراهم آورد و امید است شما نیز دوستان را در مباحث جدید همراهی کنید.

چهارم ) دو مورد را اشاره کردید که سعی میکنم بر اولی یک نقد دوستانه بنویسم و برای دومی جمله ای را نقل کنم، اول اینکه دوست من، اگر شما تمایلی به بحثی ندارید الزامی هم به شرکت در آن ندارید، این را کاملاً دوستانه عرض می کنم، همین که می بینید دوستانی مایل به بحث و شرکت در تم تناسخ بوده اند و آن را جدی ادامه می دادند باید به شما تلنگری بزند از این باب که اگر چیز جدیدی دارید وارد بحث شوید، جمله شما "خود گویی و خود خندی" بار منفی زیادی دارد، بهتر بود نمی گفتید.
دورک عزیز، دوست من، انتقاد کاری ندارد، ساختن است که ارزش دارد، در کنار دوستان خود باشید و آن ها را دلسرد نکنید.

امیدوارم من و شما و همه دوستان تی وی وُرلد لحظات خوبی در کنار هم داشته باشیم. موفق باشید.

saman_pd09
03-14-2013, 08:55 AM
عزیز بحث این حرف ها نیست.مشکل این اکران از اونجایی شروع شد که وقتی بحثش پیش اومد،من و یه سری از بچه های دیگه اینطور فکر می کردیم که قراره یه مقدار جدی تر فیلم ببینیم.همین
وگرنه که اگه بنا به تعداد دانلود و این صحبت ها بود که بچه های سینما زحمت جدید ترین و ها با کیفیت ترین ها و hd ترین هارو می کشن.حالا هم مشکلی نیست.من که به شخصه کلا دیدم عوض شد و فکر می کنم این حرکت(اگه اصلا قرار بود اینطور پیش بره)کلا جاش تو این انجمن نبود.حالا هم ایشالا بچه ها3 تا فیلم کمدی خوب انتخاب می کنن که با هم ببینیمو لذت ببریم:Smiley69:

با سلام خدمت شما . در پست های قبلی که قرار داده بودید مکررا به اکران فیلم های بعدی که کمدی و یا طنز هست اشاره کردید . البته که تمامی اثار سینمایی جا برای بحث دارد اما بنده فکر میکنم پیگیری همین فیلم های مفهومی تر و اثار بزرگ سینما بسیار بهتر باشد . خواهشمندم مضمون اکران بعدی رو تغییر بدید . بطور کل این قسمت از انجمن ها معمولا از حوصله بسیاری خارج هست اما دلیل نمیشود که سطح این بخش را پایین بیاوریم تا تعداد کثیری در بحث ها شرکت کنند . فیلم های کمدی و طنز نهایتا در حوزه ی فیلم های خوب و عالی باقی میمانند حال انکه اثاری هنری و حتی فراتر از هنر وجود دارد که کمتر دیده می شود . امیدوارم هیئت انتخاب موضوع فیلم ها را به سمت سینمای مفهموم سوق دهند .

Chandler Bing
03-14-2013, 09:09 AM
امیدوارم هیئت انتخاب موضوع فیلم ها را به سمت سینمای مفهموم سوق دهند .

ما برای ماه اول سه فیلم مفهومی انتخاب کردیم؟ شما شرکت کردید؟ نه!
ما یه هیئت انتخاب فیلم و تم داریم که از چند نفر سینما شناس تشکیل شده، شما هم اگه میخواید عضو این هیئت بشید تو بحث ها منتقد خوبی باشید تا به این هیئت وارد بشید.
اگه به جای اینکه اینجا همه دوستان اینهمه داستان بگند میرفتند تو تاپیک فیلم ها نظر میداند الان همه چیز حل بود.
بحث رو ادامه ندید که شدیدا بیهوده است.

saman_pd09
03-14-2013, 10:34 AM
ما برای ماه اول سه فیلم مفهومی انتخاب کردیم؟ شما شرکت کردید؟ نه!
ما یه هیئت انتخاب فیلم و تم داریم که از چند نفر سینما شناس تشکیل شده، شما هم اگه میخواید عضو این هیئت بشید تو بحث ها منتقد خوبی باشید تا به این هیئت وارد بشید.
اگه به جای اینکه اینجا همه دوستان اینهمه داستان بگند میرفتند تو تاپیک فیلم ها نظر میداند الان همه چیز حل بود.
بحث رو ادامه ندید که شدیدا بیهوده است.

با سلام . در ابتدا باید خدمت شما عرض کنم که بنده فقط پیشنهاد دادم همانطور که از نام تاپیک مشخص هست . و کسی اینجا داستانی نگفت . بهتر هست نسبت به این پیشنهادات دید بازتری داشته باشید .اگر شما پیشنهادات بنده رو بیهوده تلقی میکنید به من اطلاع بدید تا دیگه در این انجمن پیشنهادی قرار ندم .
اینکه من نتونستم در بحث شما شرکت کنم به دلیل کمبود وقت در برنامه ی من هست و این جای تاسف برای بنده داره . و اگر نه بسیار خوشحال میشم تا نظراتم رو در اختیار دوستان بگذارم . البته زمانی خواهد بود که من هم به یکی از فعالان این تاپیک تبدیل بشم ولی الان نه . البته با همین کمبود وقت هم سعی کردم حداقل پست ها رو بخونم تا قدری به علم و فرهنگ سینمایی بنده افزوده بشه.

9353980174
03-14-2013, 10:42 AM
با سلام
چون بلد نبودم تاپیک بزنم با وردآفیس یه فایل نوشتم، اگر براتون مهم بود، دانلود کنید، اگر نه هم که خدا خیرتون بده
میکادو، ما شما را دوست میداریم، شخصیت جالبی دارید :Smiley34::Smiley41:
Download Doc1 docx (http://www.uploadbaz.com/gkowkt6b6813)

Chandler Bing
03-14-2013, 10:58 AM
با سلام . در ابتدا باید خدمت شما عرض کنم که بنده فقط پیشنهاد دادم همانطور که از نام تاپیک مشخص هست
دلیل رد پیشنهات تون مشخصه!!! یه تم مفهمومی انتخاب کردیم، مشارکت که نکردند هیچ، فحش مون هم دادند. حالا هم تصمیم گرفتیم پروژه رو به سمت دور هم فیلم دیدن ببرم و کم کم بچه ها رو با خودمون همراه کنیم تا در اینده برسیم به جایی که میخوایم.
یه فیلم دو ساعته هم وقت زیادی نمیبره!! با توجه به اینکه یه ماه فرصت داشتید.

چون بلد نبودم تاپیک بزنم با وردآفیس یه فایل نوشتم،
اینکه من چرا نظر ندادم یا نظرم به قول شما نامربوط بود به خودم ربط داره نه کس دیگه ای! فکر کنم کل بچه های انجمن از حجم کاری بنده اطلاع داشته باشند و اینکه تو تاپیک ها شرکت نمیکنم براش دلیل موجه دارم!
ما امدیم یه تم مفهومی انتخاب کردیم همون جور که گفتم!! در حد بچه ها نبود، تصمیم گرفتیم اسون تر کنیم تم ها رو!! حالا برای فروردین هم میبینیم دیگه!! کمدیه تم ماه بعد!
خواهیم دید که شما شرکت میکنید یا نه!

saman_pd09
03-14-2013, 11:49 AM
دلیل رد پیشنهات تون مشخصه!!! یه تم مفهمومی انتخاب کردیم، مشارکت که نکردند هیچ، فحش مون هم دادند. حالا هم تصمیم گرفتیم پروژه رو به سمت دور هم فیلم دیدن ببرم و کم کم بچه ها رو با خودمون همراه کنیم تا در اینده برسیم به جایی که میخوایم.
یه فیلم دو ساعته هم وقت زیادی نمیبره!! با توجه به اینکه یه ماه فرصت داشتید

دوست عزیز همیشه در هر کاری سختی هست . اگر هم فحشی بوده از جانب بنده نبوده . پس لزومی نداشت در برخورد با پیشنهاد من پاسخی تند بدید .

از طرف دیگه باید بگم که من برای نظر دادن درباره ی فیلم نیاز به وقت زیادی دارم . برای مثال وقتی میخواستم نقدی بر فیلم زندگی دوگانه ی ورونیکا بنویسم این فیلم رو در یک هفته سه بار مشاهده کردم . چون من باید به تمام جنبه های فیلم اگاه بشم و بعد نظر بدم . و الان چنین وقتی ندارم .

از طرف دیگه شما که تحمل پیشنهاد و انتقاد نداری چرا این تاپیک رو باز کردید ؟ بنده فکر کردم این تاپیک باز شده تا من بتونم نظراتم رو به پرسنل منتقل کنم اگر چنین هدفی پشت تاپیک نیست در پست اول بگید .

Chandler Bing
03-14-2013, 12:05 PM
از طرف دیگه شما که تحمل پیشنهاد و انتقاد نداری چرا این تاپیک رو باز کردید ؟ بنده فکر کردم این تاپیک باز شده تا من بتونم نظراتم رو به پرسنل منتقل کنم اگر چنین هدفی پشت تاپیک نیست در پست اول بگید .

کسی حق پیشنهاد و انتقاد داره که تو تاپیک شرکت کرده باشه، نه کسی که از دور شاهد بوده!! تاپیک برای کسایی که تو بحث ها شرکت میکنند و جواب زحمت هایی مارو که کلی با بچه ها سر کله میزنم رو با پست هاشون میدن!! شما که تو هیچ یک از بحث ها شرکت نکردید حقی هم ندارید که بگید تاپیک رو فلان کنید بیسال کنید!! همین.
من دیگه دلیلی نمیبینم که جواب پست های شما و یادوست هایی دیگه ای رو بدم که در اکران ها حضور نداشتند.
موفق باشید.

freeda
03-14-2013, 12:10 PM
سامان جان خب تم مفهومی که امتحان شد و به هر دلیلی جواب نگرفت، به نظر "اکران اختصاصی" هنوز در حال آزمون و خطاست، باید صبر کنیم تا بعد چند ماه یه ساختار منسجم به خودش بگیره، هم شما اگر علاقه دارید به بررسی جدی تر فیلم ها، حتما در جریان هستید که فیلم خوب و قابل بررسی صرفا به خاطر محتواش نیست که قابلیت نقد داره، میشه فیلم های خوش ساختی رو انتخاب کرد که بشه حرفه ای تر هم نقدشون کرد و موضوع پیچیده ای هم نداشته باشن.تا فیلم های ماه بعد مشخص نشن نمیشه قضاوتی کرد... اجازه بدید تا اون موقع صبر کنیم....

saman_pd09
03-14-2013, 12:20 PM
کسی حق پیشنهاد و انتقاد داره که تو تاپیک شرکت کرده باشه، نه کسی که از دور شاهد بوده!! تاپیک برای کسایی که تو بحث ها شرکت میکنند و جواب زحمت هایی مارو که کلی با بچه ها سر کله میزنم رو با پست هاشون میدن!! شما که تو هیچ یک از بحث ها شرکت نکردید حقی هم ندارید که بگید تاپیک رو فلان کنید بیسال کنید!! همین.
من دیگه دلیلی نمیبینم که جواب پست های شما و یادوست هایی دیگه ای رو بدم که در اکران ها حضور نداشتند.
موفق باشید.

من برای زحماتی که شما و سایر افراد در این فروم می کشید بسیار متشکرم . و تا ابد هم خواهم بود . ولی من برای پیشنهاد دادن نیاز به حق ندارم . به عنوان یک انسان میتونم نظرم رو بیان کنم . حق نزد شماست که میتونید نظرات من رو عمل کنید و یا توجه نکنید . و از طرف دیگر من پست های شما و سایرین رو در تاپیک اکران تا جایی که بتونم مطالعه میکنم پس میتونم نظراتم رو بیان کنم . و نظرات من فقط نشانه اهمیت دادن به فروم هست . و تا وقتی هم که این تاپیک باز باشه و نظری داشته باشم بیان خواهم کرد .

اضافه شده در : 11 minutes

سامان جان خب تم مفهومی که امتحان شد و به هر دلیلی جواب نگرفت، به نظر "اکران اختصاصی" هنوز در حال آزمون و خطاست، باید صبر کنیم تا بعد چند ماه یه ساختار منسجم به خودش بگیره، هم شما اگر علاقه دارید به بررسی جدی تر فیلم ها، حتما در جریان هستید که فیلم خوب و قابل بررسی صرفا به خاطر محتواش نیست که قابلیت نقد داره، میشه فیلم های خوش ساختی رو انتخاب کرد که بشه حرفه ای تر هم نقدشون کرد و موضوع پیچیده ای هم نداشته باشن.تا فیلم های ماه بعد مشخص نشن نمیشه قضاوتی کرد... اجازه بدید تا اون موقع صبر کنیم....

بنده در پست های قبلی خودم عرض کردم که همه ی فیلم ها و اثار سینمای قابلیت این رو دارند که مورد بررسی قرار بگیرند . ولی حال که داریم بصورت جدی فیلم میبینیم چه بهتر که فیلم هایی ببینیم که ارزش وقت من و شما رو داشته باشه . برای همین من تم نخست انجمن که فیلم ها دارای مفاهیم ارزنده ای بودند رو بهتر میپسندم .
از طرفی بهتر هست تا کار در مرحله ی ازمون و خطاست و پایه های کار محکم نشده نظرات رو انتقال داد . چون بعد از این که ساختمان کار محکم شد کمتر به نظرات توجه میشه . چه بسی هم اکنون هم باید برای نظرات خودم مورد بی مهری دوستان قرار بگیرم .

kingmiladkh
03-14-2013, 02:45 PM
سامان جان نظرات شما برای من به شخصه قابل احترامند، اما ژانر کمدی رو دست کم نگیرید دوست من، فیلم هایی داره که در حد اثار کیشلوفسکی قابلیت بحث دارند که شاید عام پسند ترینشون عصر جدید چاپلین باشه، مطمئن باشید آثاری سعی بر انتخابش میشه که جای بحث زیادی داشته باشه، منتها امدن اسم کمدی، باعث میشه دیدن فیلم برای مخاطب جذاب تر بشه و هر کس با هر دیدی که خواهانشه به موضوع نگاه کنه ...

arhi
03-14-2013, 02:57 PM
به نظر بنده یه فیلم (به قول دوستان) مفهومی یا جدی بایستی از بار هنری لازم برای جذب مخاطب کافی برخوردار باشه تا بشه یه فیلم قوی حسابش کرد.در غیر اینصورت اکثر فیلسوفها میتونستن بهترین فیلمهای هنری رو بسازن! فیلمهایی که هم مفهومی باشن و هم جذابیت هنری داشته باشند و دیده بشن کم نیستند.

9353980174
03-14-2013, 04:41 PM
الان ژانری که برای فروردین ماه انتخاب شده،ژانر کمدی ست.شما 3 تا از فیلمهای پیشنهادی خودت را بگو تا ببینیم که چه فیلمهایی حوصله شما را می کشه تا برای انتخاب های بعدی اگر شد مد نظر داشته باشیم از این دست فیلم ها را!!!
Borat - Kulturelle Lernung von Amerika um Benefiz für glorreiche Nation von Kasachstan zu machen (2006) - IMDb (http://www.imdb.com/title/tt0443453/)
Juno (2007) - IMDb (http://www.imdb.com/title/tt0467406/)
Die Simpsons - Der Film (2007) - IMDb (http://www.imdb.com/title/tt0462538/)
Hangover (2009) - IMDb (http://www.imdb.com/title/tt1119646/)
Religulous (2008) - IMDb (http://www.imdb.com/title/tt0815241/?ref_=sr_1)
Ich - Einfach unverbesserlich (2010) - IMDb (http://www.imdb.com/title/tt1323594/)
Sterben für Anfänger (2007) - IMDb (http://www.imdb.com/title/tt0795368/)
Der Diktator (2012) - IMDb (http://www.imdb.com/title/tt1645170/?ref_=sr_1)
50/50 - Freunde fürs (Über)leben (2011) - IMDb (http://www.imdb.com/title/tt1306980/)
Little Miss Sunshine (2006) - IMDb (http://www.imdb.com/title/tt0449059/)
Kindsköpfe (2010) - IMDb (http://www.imdb.com/title/tt1375670/)
اسمتون رو که نمیدونم ولی ولدمورت عزیز ( بازیگرش رو خیلی دوست دارم-عکس پروفایلت گیراست)
مقصود خاصی از نام بردن اشخاص در چارتها نبوده، تقسیم بندی بر اساس اولین تاپیک اکران فیلمهاست که اسامی در آن بود و از آن برای تمیز افراد دخیل و غیر دخیل استفاده کردم
لازم به ذکر است طراحی چارت برای من فرآیندی وقت گیر نیست و این کار برایم از فارسی نویسی آسانتر و همچنین سریعتر است، زمان تقریبی که صرف چارت کردم حدود 5 دقیقه بود
چشمم آب نمیخورد که در اکران طنز نیز استقبال چشمگیر باشدف چون حتی من که خودم پیشنهاد این چند فیلم را دادم، نمیدانم شرکت خواهم کرد یا نه
شاید به این دلیل باشد که طریقه شروع کردن و یا خاتمه دادن مطلبم را در ارسال نظر برای اکران نمیدانم
احساس میشود بهتر باشد چهارچوبی اولیه و زمین تمرینی برای افراد مبتدی هم تعبیه شود
چه بسا افرادی با استعداد درونی در این انجمن باشند که به طرح چنین مباحثی راغب باشند
از آنجا که من به اشتباه یا به درستی میپندارم که این تاپیک به قصد دفاع تعبیه شده و نه نقد، از این مبحث کنار میکشم و در گوشه میایستم، باشد که همگی موفق و بهروز شوید
الان یک ربعه یا بیشتر که دارم فارسی تایپ میکنم و جمله سر هم میکنم، چون فارسیم خوب نیست، پس چارت راحتتره
:Smiley17::Smiley41:
موفق باشید
از این به بعد در چت باکس دوستانه همراهی میکنم و ملالی نیست جز دوری شما :Smiley69:

prongz
03-14-2013, 05:07 PM
--------

FarboƉ
03-15-2013, 12:06 AM
من معمولا دوست ندارم داخل یه سری از بحث ها بشم، ولی این یکی یه خورده ...

ببینید دوستان تیم مدیریت و دوستان قعال در بخش سینما دست به یه حرکتی زدند، ممکنه که ناقص باشه یا جای کار داشته باشه، ولی نباید شروع به اعتراض های نابجا کرد، بیاین خیلی راحت نقد بکنین، مطمئن باشین پاسخ هم خواهید گرفت.

نکته ی دیگه ای هم که میخوام بگم اینه که قرار نیست هر عملی مورد پسند همه باشه، اصولا هنر یه چیز کاملا سلیقه ایه. یعنی نه کسی که جارموش و کیشلوفسکی و ... رو دوست داره میتونه به کسی که اسپیلبرگ و کمرون رو دوست داره معترض باشه، و نه بالعکس. چون نه این باعث میشه سطح انسان بالا بره، نه اون باعث میشه سطح انسان پایین بیاد. الانم شماها نمیتونین بگین این موضوع مشکل داره و ما دوست نداریم و ... . موضوعی بر اساس نظر تیم انتخاب شده که از دید شخصیه من موضوع به شدت قابل بحثیه. به شخصه در مورد تناسخ مطالعات زیادی دارم و خیلی مشتاق بحث در این زمینه ام، ولی از اونجایی که بچه ها در جریانن در حال حاضر وقت ندارم.

اینکه شما بیاین بگین چرا بحث نشده، یا بخواین چارت درست کنین که کیا شرکت کردن و ... خیلی بی احترامی به زحماتیه که دوستان کشیدند. خودم رو در زمینه ی سینما مطلع نمیدونم و خیلی از آثار برتر سینمایی رو ندیدم، ولی بحث هایی که از یه سری دوستان میخونم و نقد هایی که میبینم ازشون باعث میشه که اطلاعاتم بالاتر بره، جوری که جدیدا دوست دارم آثار کارگردان هایی مثل جارموش و ... رو ببینم و از سینمای هالیوود کمی فاصله بگیرم.

یه پشنهادی که داشتم اینه که برای اکران های بعدی هر سه تا فیلم رو از اول معرفی بکنید، تا فرصت دانلود مهیا باشه. من فیلم Master رو تازه دیشب تونستم دانلود بکنم و بعد از دیدنش هم توی تاپیکش شرکت خواهم کرد.

از همینجا به خاطر این حرکت از همتون تشکر میکنم و امیدوارم که شاهد ادامه ی این کار هم باشیم :Smiley17:

saman_pd09
03-15-2013, 12:37 AM
سه تا پیشنهاد من برای تم کمدی :

Dr. Seltsam, oder wie ich lernte, die Bombe zu lieben (1964) - IMDb (http://www.imdb.com/title/tt0057012/?ref_=fn_al_tt_1)

Manche mögen's heiß (1959) - IMDb (http://www.imdb.com/title/tt0053291/?ref_=fn_al_tt_1)

Der große Diktator (1940) - IMDb (http://www.imdb.com/title/tt0032553/?ref_=fn_al_tt_1)

سه فیلم بزرگ از سه کارگردان بزرگ

9353980174
03-16-2013, 11:54 PM
میدونم که الان با مخالفت جمع کثیری مواجه میشم، ولی شاید انتخابتون از میون فیلمای critics choice باشه سنجیده تر باشه
Broadcast Film Critics Association Award for Best Comedy Film - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Broadcast_Film_Critics_Association_Award_for_Best_ Comedy_Film)
(این نقدی بر اکران های پیشین نیست، پیشنهادی برای اکران های آیندست)
(همچنین دلیلی برای شرکت من در اکران های آینده نیست، با توجه به تاپیک نظر دادم)
(امیدوارم روشن باشه:Smiley69:)

pooya
03-17-2013, 12:15 AM
یکی از انتخابامون قطعا از همین سری فیلم هاست

saman_pd09
04-28-2013, 03:55 PM
با سلام خدمت همه ی اعضای سایت

در اکران فیلم اخیر Eternal Sunshine Of a Spotless Mind جریاناتی در انجمن رخ داد که کمی ناراحت کننده و از طرفی سازنده بود . هدف این پروژه من فکر می کنم افزایش سطح سینمایی تمام اعضای سایت بود . و رسیدن به این مهم نیازمند این است که همه دوستان همکاری داشته باشند . همکاری باید از طریق بررسی و نقد اثر صورت بگیرد نه تنها نظر داد . به صرف نظر دادن پیشرفتی حاصل نمی شود . نظر دادن هم جای خود را دارد که تاپیک مشاوره برای انتخاب فیلم است . حتی اگر نظر هم می دهید باید بصورت بررسی باشد . نه تنها گذاردن صفتی برای فیلم در یک کامنت . از طرفی قرار نیست دوستان در همه ی فیلم های اکران شرکت کنند . نظراتی بود مبنی بر این که فیلم اخیر دشوار بود و پیچیده و ... . اگر چنین نظری دارید و نمی توانید فیلم را درک کنید نقد نکنید . لازمه ی نقد , فهم اثر است . نه صرفا فهمی که کارگردان انتظار دارد از اثر صورت بگیرد بلکه فهمی که شما از مشاهده فیلم به دست اوردید . پس فیلم ها را پیچیده نکنید . قرار نیست چون فیلم در اکران قرار می گیرد حتما فیلمی پر از مفاهیم پیچیده باشد .

نکته بعد این است که فیلم هایی که در اکران قرار میگیرد حداقل تا اینجا از مهمترین فیلم هایی بوده که ساخته شده و معمولا طرفداران بسیاری دارد پس کاربری که نقدی را در مخالفت با این فیلم ها قرار می دهد باید دلایلی بر ادعای خود ارائه دهد . و اگر نه نظر او تنها بواسطه تخریب اثر است و سازنده نیست و اکران ها را از هدف دور می سازد .

مورد بعدی این که فیلم های غیر امریکایی مخصوصا سینمای اروپا را هم مورد توجه قرار دهید . این فیلم ها اگر چه بسیاری با داشتن مفاهیم سنگین فیلم را سنگین و خسته کننده می کند اما هنر غنی ای که در این فیلم ها نهفته است در راستای هدف بخش اکران که پیشرفت نگاه هنری کاربران هست قرار می گیرد و علم هر هنر دوستی را تعالی می بخشد .

امیدوارم پرگویی نکرده باشم و این نظر من سازنده بود باشد . با تشکر از همه ی کابران سایت

prongz
04-28-2013, 04:02 PM
اگر چنین نظری دارید و نمی توانید فیلم را درک کنید نقد نکنید . لازمه ی نقد , فهم اثر است . نه صرفا فهمی که کارگردان انتظار دارد از اثر صورت بگیرد بلکه فهمی که شما از مشاهده فیلم به دست اوردید.پس فیلم ها را پیچیده نکنید . قرار نیست چون فیلم در اکران قرار می گیرد حتما فیلمی پر از مفاهیم پیچیده باشد .

مورد بعدی این که فیلم های غیر امریکایی مخصوصا سینمای اروپا را هم مورد توجه قرار دهید . این فیلم ها اگر چه بسیاری با داشتن مفاهیم سنگین فیلم را سنگین و خسته کننده می کند اما هنر غنی ای که در این فیلم ها نهفته است در راستای هدف بخش اکران که پیشرفت نگاه هنری کاربران هست قرار می گیرد و علم هر هنر دوستی را تعالی می بخشد .

برادر من همین 2 تا حرفت خودش تناقض داره

M.pirate
04-28-2013, 04:05 PM
برادر من همین 2 تا حرفت خودش تناقض داره

مجتبی جان میشه تناقضش رو برای من توضیح بدی؟

prongz
04-28-2013, 04:14 PM
مجتبی جان میشه تناقضش رو برای من توضیح بدی؟

وقتی میریم یه دوربین عکاسی بخریم ازمون می پرسن برای چه کاری می خوای؟مصرف کننده ی خونگی هستی یا یه عکاس حرفه ای هستی؟قطعا کسی سر رشته ای عکاسی نداره نمیره یه دوربین dslr اخرین مدل با لنز 1 میلیونی بگیره.اگه قراره تو سطحی پایین کار کنی باهاش نه تنها فایده نداره بلکه از عکاسی هم زدت می کنه.

سامان عزیز درخواست داره فیلم هایی که گذاشته می شه نقد پیچیده نشه.از طرفی هم درخواست می کنن که فیلم های اروپایی گذاشته بشه که خودشون هم درجریانن مفاهیم بسیار سنگینی داره.خودشون اهل فیلم های برگمن هستن نمی دونم چطور می تونن انتظار داشته باشن روی فیلمی مثل مهر هفتم یا virgin spiring یا بقیه ی اثار برگمن یه نقد ساده بیاد.وقتی مفاهیم پیچیده می شه خوب ناخوداگاه هم نقد ها پیچیده میشه دیگه.یه نگاه سطحی روی مهر هفتم غیر از فراری شده مخاطب چه چیز دیگه ای داره؟

WalTer WhiTe
04-28-2013, 04:15 PM
سامان جان اگر فکر میکنی بنده قصدم تخریب بود و دارای فهم و شعور و عقل نیستم و نمی توانم مثل شما ادبی بنویسم در اشتباهی
لطفا این صفحه رو که بنده قبلا نوشته بودم رو بخون در باره فیلم قبلی اکران هست

http://tvworld.info/thread41213-2.html

اگر مشکلی میبنی بگو
من از فیلم جدیدی که گذاشته شده بود خوشم نیومده بود و یک 4 دادیم و همچنین
من یک درخواست هم از بچه هایی که فیلم رو گذاشته بودند کردم که یکمی سطح فیلم ها رو بیارن پاییین
دلیلی نداره که شما بیایی این جا من رو خراب کنی و خودت رو نشون بدهی

ما این همه دشمن بهت کافی داریم در انجمن
شما دیگه لطفا از این کارها نکن

اگر هم مشکلی در مورد همین پست من داری فقط پیام خصوصی بده
این جا جواب نده

متشکرم
:Smiley17:

M.pirate
04-28-2013, 04:26 PM
سامان عزیز درخواست داره فیلم هایی که گذاشته می شه نقد پیچیده نشه.

من تعجبم از اینه که ما چطور متوجه 4 خط به زبان فارسی همدیگه نمیشیم، به نظرم بیشتر درگیری ها از همین نقطه شروع میشه، کژتابی یا برداشت اشتباه از یک کامنت ساده!!
فکر می کنم متوجه منظور سامان نشدی؛ من 5بار کامنتش رو خوندم، سامان چنین درخواستی نکرده به عقیده من:)

Irag
04-28-2013, 04:29 PM
هدف این پروژه من فکر می کنم افزایش سطح سینمایی تمام اعضای سایت بود . و رسیدن به این مهم نیازمند این است که همه دوستان همکاری داشته باشند . همکاری باید از طریق بررسی و نقد اثر صورت بگیرد نه تنها نظر داد . به صرف نظر دادن پیشرفتی حاصل نمی شود . نظر دادن هم جای خود را دارد که تاپیک مشاوره برای انتخاب فیلم است .

تا اونجایی که من خبر دارم فقط هدف دور هم فیلم دیدن بوده.
به نظرم بگذارید همه در بحث شرکت کنن و اون چیزی که دوست دارند رو در خصوص
فیلم درنظر بگیرند من به عنوان یکی از اعضای اکران به شخصه هیچ مشکلی با کاربرد صفات بد یا خوب در خصوص هیچ فیلمی ندارم.
شرکت همه کاربران و توصیف خوب و یا بد حتی 1خطی از فیلم برای من مهم تر است
اتفاقی که برای فیلم "دست نیافتنی‌ها" افتاد ولی در رابطه با فیلم اخیر فعلا نه!

M.pirate
04-28-2013, 04:31 PM
سامان جان اگر فکر میکنی بنده قصدم تخریب بود و دارای فهم و شعور و عقل نیستم و نمی توانم مثل شما ادبی بنویسم در اشتباهی

دوست عزیزم، محمد جان، من تا به حال هیچ اظهار نظری راجع به این موضوع نکردم
اما فکر می کنم اینکه شما در دفاع از خودتون با این لحن کامنت بذارید بیشتر به شعور خودتون خدشه وارد می کنید، گاهی لازمه در برخورد با بعضی رخدادها سکوت کنیم، همیشه جواب های هوی نیست
ما همه تو این انجمن با این هدف اینجا هستیم که همدیگر رو کامل تر کنیم و به فهم همدیگه اضافه کنیم:Smiley17:

prongz
04-28-2013, 04:37 PM
من تعجبم از اینه که ما چطور متوجه 4 خط به زبان فارسی همدیگه نمیشیم، به نظرم بیشتر درگیری ها از همین نقطه شروع میشه، کژتابی یا برداشت اشتباه از یک کامنت ساده!!
فکر می کنم متوجه منظور سامان نشدی؛ من 5بار کامنتش رو خوندم، سامان چنین درخواستی نکرده به عقیده من:)

شاید هم به قول شما اشتباه من بوده.در هر صورت من صحبت هام رو از منظر درگیری بیان نکردم.اتفاقا کاملا اهمیت این موضوع برام کم شده.فقط از نظرم با هم هماهنگ نبود درخواستشون.وگرنه خودم از طرفدارای سینمای کلاسیک اروپا هستم:Smiley17:

AR!@N
04-28-2013, 04:38 PM
با این صحبت ها به جز خراب کردن جو تاپیک و منحرف کردن تاپیک از موضوع و توهین به هم هیچ کاری انجام ندادین و نمیدین و مطمئن باشید همین کارا باعث میشه همون چند نفری هم که اونجا پست میدن کمتر بشن
اگه تاپیکه نقد فیلمه بیاین "نقد"تون رو بنویسید برین در مورد فیلم ، نه حرف های همدیگه خواننده مطلب خودش انقدر عقل و شعور داره که بفهمه 1 خط نوشتم نقد یا 1 صفحه نوشتم و این حرفا .
مطلب بی خود واقعا توی تاپیک زیاد شده جو تاپیک هم کردین میدون جنگ
پ.ن فیلم های انتخاب شده عالی بود تا اینجا با تشکر از بروبکس تیم سینما و ایرج عزیز . شرمنده ایشالا سر وقت سعی می کنم برای احترام به زحمت شما هم شده 4 خط در مورد فیلم بنویسم
پ.ن فقط پیشنهاد دادم و نظرم رو گفتم . نظر دیگه ای دارین بگین

WalTer WhiTe
04-28-2013, 04:46 PM
دوست عزیزم، محمد جان، من تا به حال هیچ اضهار نظری راجع به این موضوع نکردم
اما فکر می کنم اینکه شما در دفاع از خودتون با این لحن کامنت بذارید بیشتر به شعور خودتون خدشه وارد می کنید، گاهی لازمه در برخورد با بعضی رخدادها سکوت کنیم، همیشه جواب های هوی نیست
ما همه تو این انجمن با این هدف اینجا هستیم که همدیگر رو کامل تر کنیم و به فهم همدیگه اضافه کنیم:Smiley17:

تا یک حدودی حرف شما درست هست

ولی شما این همه حمله ای که توی این چند روزه به من شده رو هم در نظر بگیر
که گاهی آدم نمی تونه خودش روکنترل کنه

برای بهتر متوجه شدن هم برو پست اول من رو در اون تاپیک بخون
من فقط نوشته ام امتیاز 4 و 2 تا عکس گذاشتم
وبعد یک درخواست کردم
بعدش از سوی اشکان حمله شروع شد و میلاد ادامه داد

من فقط یک چیز می گویم اگر اشتباه هست شما جواب من رو همین جا بده

تاپیک باید داری خط قرمز باشد
هر کسی از هر نقد و یا نوشته ای خوشش نیومد نباید حمله کنه و جواب بده
اگر حمله شروع بشه و جواب داده بشه همین که می بینی میشه

اون پست من رو هم 100 بار دیگه برو نیگاه کن و عیبش رو در بیار

توضیح در مورد اون پست برای بار 100 ام

1-هیچ توهینی به فریدا من نکردم چون از طریقه نوشتنش خوشم اومده بود فقط گفتم ایشون بیاد نقد کنه چون برام جالب بود نوشتن ایشون
2-دو تا نقاشی سطح فیلم دیدن 2 قشر متفاوت رو نشون میداد و همچنین شلوغ و پلوغ بودن فیلم رو نیز متذکر می شد
اینکه شما از اون 2تا نقاشی چه برداشتی داشتی رو من نمیدونم و نمیتونم بیام سطح دیدن افراد رو تغییر بدم که
3- در اخر اون پست هم فقط درخواست شده لطفا سطح رو بیاریید پایین

چیز دیگری به جز این من نوشتم که یک سری ها اومدن هر چی خواستن گفتن
بعدش هم قضیه کاملا تموم شده بود
و من با میلاد هم در ارتباط بودم
چه دلیلی داشت که برادرمون سامان آقا بیاد خاکستر رو تبدیل به آتش مجدد کنه و من رو زیر سوال ببره
هر کسی هم با من مشکل داره
پیام خصوصی لطفا بکنه
اینجا جاش نیست هر حرفی زده بشه

kingmiladkh
04-28-2013, 04:50 PM
جرئت کنید و با جرئت رفتار کنید، اینقدر نگران جو انجمن نباشید، بذارید فضای نقد باز بشه، یک نفر مخالف ما نظر داد، سریع پشت اینکه قصدش خراب کردن شخصیت ما بوده قایم نشیم، جواب بدیم، نقد کنیم و اجازه بدیم نقدمون کنند، اگر حرفهامون با پایه و اساس باشه هر چقدر هم کتک کاری کنیم و دست به یقه بشیم در نهایت به ماچ و بوسه ختم میشه، یک موقعیتی پیش اومده که جا رو برای فضای نقد پذیری باز کنیم، جلوش رو نگیریم، اجازه بدیم که این فضا ایجاد بشه، در ابتدا ممکنه با دلخوری و ناراحتی همراه باشه اما در ادامه فقط و فقط موجب میشه تا همه به هم کمک کنیم تا به دید بهتری برسیم، اینقدر سریع از هم ناراحت نشیم، اگر با شدید ترین لحن باهاتون برخورد شد، از حرفتون دفاع کنید، اگر ارزش دفاع کردن داره، مثل کبکی نباشیم که سرشو کرده زیر برف، از نقد شدنمون توسط دیگران نترسیم، ناراحت نشیم، محکم جواب این و اون رو بدیم، مراعات کسی رو هم نکنید. اجازه بدید این فضای نقد پذیری باز شه، اینکه هر کی بیاد بنویسه و همه سرشون و تو کار خودشون باشه و اوضاع هم گل و بلبل، ما رو به هیچ جا نمیرسونه.

saman_pd09
04-28-2013, 05:08 PM
شاید هم به قول شما اشتباه من بوده.در هر صورت من صحبت هام رو از منظر درگیری بیان نکردم.اتفاقا کاملا اهمیت این موضوع برام کم شده.فقط از نظرم با هم هماهنگ نبود درخواستشون.وگرنه خودم از طرفدارای سینمای کلاسیک اروپا هستم:Smiley17:

با سلام . اقا مجتبی عزیز من با حرفی که شما زدی خودم چند بار دیگر نوشته ی خودم را مطالعه کردم تا شاید بتوانم تناقض شما را ببینم . که متاسفانه پیدا نکردم . شاید نوشته من باعث بد فهمی شده که لازم میدونم توضیحاتی بدم . من گفتم که اگر کسی فیلمی را مشاهده کرد حتما لازم نیست سخت تلاش کند تا به مفهوم مورد نظر کارگردان برسد بلکه نظرات شخصی هم کابرد خود را دارد . بشخصه هیچ گاه بعد از دیدن فیلمی شروع به خواندن نظرات نکردم تا این نظرات مخاطبین دیگر نباشد که دیدگاه مرا می سازد بلکه خود من به نظری درباره ی فیلم برسم . البته اگر مخاطبی به مفهوم کارگردان هم برسد که دیگر عالی است .

و با انتخاب های هیئت انتخاب هم تا کنون مشکلی نداشتم . فقط از نبود فیلم های سایر ملل در اکران ها کمی دلخور بودم که بیان کردم . البته چند وقت پیش صحبت کوتاهی با اقا اشکان هم در این مورد داشتم .

چیز دیگری به جز این من نوشتم که یک سری ها اومدن هر چی خواستن گفتن
بعدش هم قضیه کاملا تموم شده بود
و من با میلاد هم در ارتباط بودم
چه دلیلی داشت که برادرمون سامان آقا بیاد خاکستر رو تبدیل به آتش مجدد کنه و من رو زیر سوال ببره
هر کسی هم با من مشکل داره
پیام خصوصی لطفا بکنه
اینجا جاش نیست هر حرفی زده بشه

من شما را به عنوان استاد خود قبول دارم و روی سخن بنده تنها به شما نبود بلکه تمام افراد را مخاطب قرار دادم . اگر قصد بنده ان چیزی بود که شما عرض کردید همان زمان که سیر کامنت ها به سوی شما بود این نظرات را می دادم .شاید کسی را ناراحت کرده باشم ولی هیچگاه کسی را به قصد خوار نکردم و ارزش انسانی نزد من از خود نشان دادم والاتر است . چند وقتی است میبینم که دوستان نظراتی ارائه می کنند و تنها صفتی را به فیلم نسبت می دهند و بررسی ای صورت نمی گیرد . این نظر را از ان جهت دادم که دوستان اهل علم پر بار تر سخن بگویند .اگر ادبی سخن میگویم از ان جهت است که علمی ندارم و خودم را در پس کلمات رنگین ادبی پنهان کردم .

اضافه شده در : 51 minutes

با این صحبت ها به جز خراب کردن جو تاپیک و منحرف کردن تاپیک از موضوع و توهین به هم هیچ کاری انجام ندادین و نمیدین و مطمئن باشید همین کارا باعث میشه همون چند نفری هم که اونجا پست میدن کمتر بشن
اگه تاپیکه نقد فیلمه بیاین "نقد"تون رو بنویسید برین در مورد فیلم ، نه حرف های همدیگه خواننده مطلب خودش انقدر عقل و شعور داره که بفهمه 1 خط نوشتم نقد یا 1 صفحه نوشتم و این حرفا .
مطلب بی خود واقعا توی تاپیک زیاد شده جو تاپیک هم کردین میدون جنگ
پ.ن فیلم های انتخاب شده عالی بود تا اینجا با تشکر از بروبکس تیم سینما و ایرج عزیز . شرمنده ایشالا سر وقت سعی می کنم برای احترام به زحمت شما هم شده 4 خط در مورد فیلم بنویسم
پ.ن فقط پیشنهاد دادم و نظرم رو گفتم . نظر دیگه ای دارین بگین

اقا ارین نظر شما را در چت باکس خواندم و بسیار ناراحت شدم . اگر تصمیم که گرفتید مبنی بر نیامدن به تاپیک نقد به علت نظر من هست واقعا عذر خواهم . در جواب به این پست شما باید عرض کنم که اگر فقط تصمیم بر دیدن فیلم و نظر دادن هست و اینکه دیگر کسی بر نظری دیگری خورده نگیرد که بهتر است هر چه زودتر این بخش بسته شود . از طرف دیگر منظور من از این که دوستان بیشتر به بررسی بپردازند این نبود که حال کسی که 4 خط کامنت می گذارد از کسی که 30 خط می نویسد نادان تر است . بحث کردن سر موضوعی هم نشانه ی خود بزرگ بینی نیست . بحث کردن باعث رشد فکری می شود .

تا اونجایی که من خبر دارم فقط هدف دور هم فیلم دیدن بوده.
به نظرم بگذارید همه در بحث شرکت کنن و اون چیزی که دوست دارند رو در خصوص
فیلم درنظر بگیرند من به عنوان یکی از اعضای اکران به شخصه هیچ مشکلی با کاربرد صفات بد یا خوب در خصوص هیچ فیلمی ندارم.
شرکت همه کاربران و توصیف خوب و یا بد حتی 1خطی از فیلم برای من مهم تر است
اتفاقی که برای فیلم "دست نیافتنی‌ها" افتاد ولی در رابطه با فیلم اخیر فعلا نه!

اقا اشکان در پستی گفته بودند که هدف از دیدن این اکران ها این است که کاربران جدی تر فیلم ببینند . جدی فیلم دیدن , سینما را از بعد سرگرمی محض خارج می سازد . و اگر قصد داریم جدی فیلم ببینیم باید بررسی بیشتر صورت بگیرد . تنها حرف من این است که در چنین بخشی تنها صفت گذاری برای یک فیلم کار از پیش نمی برد .

Chandler Bing
04-28-2013, 06:18 PM
با دوتا کامنت کلا موافق ام، یکی ماله ایرج و یکی هم ماله میلاد. درست که هدف این پروژه بالا برد سطح سواد بچه هاست اما در بلند مدت نه کوتاه مدت، الان نمیایم فیلم های برگمن رو نشون بدیم، الان فیلم های ساده و قابل فهم رو نشون میدیم که در عین حال اثار قوی و خوش ساختی هم هستند. یواش یواش!
یه تاپیک داستان نویسی داشتیم که توش بجه ها داستان کوتاه مینوشتند، میکادو و فریدا و مجتبی دست به قلم شون عالی بود و داستان های خوبی مینوشتن و من و چند نفر دیگه هم پررویی میکردیم و میرفتیم قاطی بازیشون، چون شجاع بودیم. میکادو هم میگفت فقط بنویسید، انقدر بنویسید تا خسته بشید. به مرور همه چیز درست میشه.
اینجا هم همین حکمه، فقط بیاید نظر بدید، چه یه خط چه یه صفحه، فقط بنویسید و شلوغش کنید هرچقدر هم که احمقانه یا بچگانه است. نترسید که سوتی بدید یا اشتباه بنویسید، بقیه کمک تون میکنند. جو انجمن اون قدر ها هم که فکر میکنید داغون نیست. به قول میلاد نترسید کسی میاید نقدتون میکنه، کوچیک نمیشید.
و به قول ایرج هدف فعلا دورهمی فیلم دیدن و تخمه شکوندنه پس بسمه الله!

saman_pd09
04-28-2013, 06:53 PM
با دوتا کامنت کلا موافق ام، یکی ماله ایرج و یکی هم ماله میلاد. درست که هدف این پروژه بالا برد سطح سواد بچه هاست اما در بلند مدت نه کوتاه مدت، الان نمیایم فیلم های برگمن رو نشون بدیم، الان فیلم های ساده و قابل فهم رو نشون میدیم که در عین حال اثار قوی و خوش ساختی هم هستند. یواش یواش!

با این موضوع موافقم که تاکنون فیلم های خوبی انتخاب شده . ولی اثار سینمای اروپا فقط در برگمن خلاصه نمیشود . اثاری است که همین مضامین تم های شما را به تصویر می کشد ولی با فرهنگی دیگر . کار های برگمن فعلا از حوصله ی این بخش خارج هست که من هم پذیرای این حرف هستم .

از این به بعد در باب هر تم چند فیلم اروپایی هم در همین تاپیک معرفی میکنم اگر هیئت انتخاب صلاح دانستند انتخاب کنند .

prongz
04-28-2013, 07:24 PM
شاید نوشته من باعث بد فهمی شده که لازم میدونم توضیحاتی بدم . من گفتم که اگر کسی فیلمی را مشاهده کرد حتما لازم نیست سخت تلاش کند تا به مفهوم مورد نظر کارگردان برسد بلکه نظرات شخصی هم کابرد خود را دارد .سامان جان من کاملا متوجه منظورت شدم.اما حرف من سر اینه هیچ وقت نمیشه یه فیلم مفهومی رو با یه نقد ساده خلاصش کرد.اتفاقا برات مثال هم زدم .شما مثلا یه فیلم مثل اندری ربلیوف رو در نظر بگیر اگه بخوایم به قول خودت "مفهوم مورد نظر کارگردان "رو ازش بگیریم،به جز یه فیلم خواب اور حوصله سر بر چی میمونه؟اگه می خوایم بریم دنبال این فیلم،باید با قوائد خودش بریم جلو.سه رنگ کیشلوفسکی هر سه تاش بر پایه ی نمادگراییه که به نوعی به هدف کارگردان ارجاعت می دن.اگه دنبال این نری که منظور کارگردان از یه بسته سیگار له شده چیه که کلا با یه فیلم بی معنی طرفیم.نمی دونم شاید منم که دارم منظورمو بد میرسونم ولی خلاصش اینه که اگه کسی بخواد بره دنبال این فیلم ها بدون در نظر گرفتن هدف کارگردان،اصلا نمی تونه تا اخر فیلم رو تحمل کنه چه برسه که بخواد نقدش هم بکنه

saman_pd09
04-28-2013, 07:58 PM
سامان جان من کاملا متوجه منظورت شدم.اما حرف من سر اینه هیچ وقت نمیشه یه فیلم مفهومی رو با یه نقد ساده خلاصش کرد.اتفاقا برات مثال هم زدم .شما مثلا یه فیلم مثل اندری ربلیوف رو در نظر بگیر اگه بخوایم به قول خودت "مفهوم مورد نظر کارگردان "رو ازش بگیریم،به جز یه فیلم خواب اور حوصله سر بر چی میمونه؟اگه می خوایم بریم دنبال این فیلم،باید با قوائد خودش بریم جلو.سه رنگ کیشلوفسکی هر سه تاش بر پایه ی نمادگراییه که به نوعی به هدف کارگردان ارجاعت می دن.اگه دنبال این نری که منظور کارگردان از یه بسته سیگار له شده چیه که کلا با یه فیلم بی معنی طرفیم.نمی دونم شاید منم که دارم منظورمو بد میرسونم ولی خلاصش اینه که اگه کسی بخواد بره دنبال این فیلم ها بدون در نظر گرفتن هدف کارگردان،اصلا نمی تونه تا اخر فیلم رو تحمل کنه چه برسه که بخواد نقدش هم بکنه

با سلام . شاید از امضای من هست که شما فکر می کنید وقتی من میگم سینمای اروپا حتما باید به سینمای برگمن و تارکوفسکی و کیشلوفسکی بریم . منظور من از سینمای اروپا خلاصه شده در این کارگردان های بزرگ نیست . فیلم های دیگری هم از اروپا هست که ساختاری ساده تر دارند که میشود از انها شروع کرد . ولی به طور کل اکثر فیلم های اروپایی فرمی سرد و نسبتا خسته کننده دارند ولی فیلم هایی پیدا میشود که نسبت به مفاهیم غنی فیلم کارگردان های بزرگ مفاهیم ساده تری را هم منتقل کنند . خود من هم از درک بعضی اثار عاجز هستم و اگر چنین پیشنهادی دادم برای این بود که از سینمای هالیوود خارج بشویم و تجربه ی تازه ای را داشته باشیم .

saman_pd09
05-15-2013, 08:04 PM
با سلام . فکر میکنم با شروع فصل امتحانات و گرفتار شدن بچه ها بهتره که ماه اینده اکران صورت نگیره .

9353980174
05-15-2013, 10:01 PM
یه مثال برای واضح شدن حرفم
شرکتهایی که پروژه های سنگین و پر ریسک برمیدارن، میان سهام ارزون به عموم مردم واگذار میکنن، یعنی هرکسی میتونه با کمترین پس انداز میزان نقدینگی در اون پروژه سهیم بشه، و همین خودش از ریسک اجرای پروژه کم میکنه چون دیگه در اون صورت هر فرد خودش برای افزایش میزان سود سالیانه تلاش میکنه و تبلیغ میکنه و خودش کلی منفعت میاره
حالا اگر موضوع اکرانها به صورت کامل ارائه بشه در اون صورت دیگران میتونن در انتخاب فیلم به گادفادرهای پشت پرده(واژه دیگه ای گیر نیاوردم، گیر ندین لدفن) کمک کنند و به این شکل اگر فیلم مورد نظرشون رو در اون تاپیک ببینند شاید تشویقی بشه برای همکاری و همیاری و ایجاد رغبت (نمیگم موضوعات مورد علاقمو انتخاب نمیکنید ولی خودتون بفهمید :)) )

همچنین بهتر نیست که دلیل انتخاب فیلمهای اکران شده رو بنویسید؟ اینطوری بهتر میتونه تاثیر بزاره چون حتی به صورت فردی هم نگاه کنیم میبینیم که اگر بخوای فیلمی رو ببینی، میگردی ببینی کسی که سلیقش باهات یکی بوده از اون فیلم چه تعریفی داره، شاید با نام بردن از هر فرد و نظرش در مورد فیلم بتونیم با سلایق آشنا بشیم و برای تماشای اکران های بعدی بتونیم به نظر افراد همسلیقه اعتماد کنیم. (تا بحال فقط قسمتی از نقد یک منتقد حرفه ای در تاپیکها دیده شده ولی با این روش شاید بهتر بشه)

لطافت در برخورد با نظرات مخالف هم خوب چیزیه، چون من خودم با تاپیک اکران تا به الان حال نکردم و نظر مخالف زیاد دارم که به نظر خودم نقده، ولی به نظر شما فحش خوارمادره (البته موسی به دین خود ...)
با نظرات خشنی که تتا بحال داده شد، همه فهمیدند که باید برای نظر منفی دلیل بیاورند ولی آیا بهتر نبود با لطافت برخورد میشد زیرا که همان معنی به مخاطب با لفظ آرام هم منتقل میشد و تنها نتیجه این بدرفتاریها تبدیل شدن شخصیت های سفید به خاکستری و یا سیاه بود که از منظر تماشاچیان اتفاق میافتد، پس چه بهتر که اگر حتی فردی خود را سیاه کرد، ما سفید بمانیم

WalTer WhiTe
09-22-2013, 10:43 PM
با سلام خدمت کاربرها و مدیرهای محترم

به مناسبت روشن شدن مجدد چراغ اکران ها بنده یک عدد پیشنهاد دارم که در صورتی که مقبول واقع شود مطمئنا می تونه دمکراسی رو به این اکران ها بر گردونه. پیشنهاد بنده این هست که تیم زحمت کش سینما برای هر ماه یک لیست از اون تم خاص و یا موضوع خاص تهیه کنه که شامل 10 الی 20 فیلم باشه و سپس این 10 الی 20 فیلم رو در هفته اخر هر ماه به نظر سنجی بگذاره تا 3 فیلم برای ماه بعد انتخاب بشه.
اگر می گم 10 الی 20 تا فیلم دلیلش این هست که می خوام دمکراسی اجرا بشه و تعداد زیاد گزینه ها سبب می شود که نظرات کاربران در تاپیک نظر سنجی هم خواندی شود و هم اینکه کاربرها فیلم هایی رو که دیدن و یا می خواهند شروع به دیدنش کنند رو انتخاب کنند.
اینکه ما هر ماه با سه فیلم روبرو باشیم که به صورت پشت پرده انتخاب میشه ، گاها توی این مدت باعث شده خیلی ها از این اکران ها فاصله بگیرند!
ولی وقتی تیم سینما تمام گزینه های روی میزش رو به صورت نظر سنجی رو کنه و در پایان ، این کاربرها باشند که 3 فیلم ماه رو انتخاب کنند خودش میتونه باعث انگیزه و شرکت کردن در بحث هایی بشه که مشتری اش کم هست. باز هم تاکید میکنم هدفم از این پیشنهاد افزایش تعداد گزینه ها هست وگرنه اگر گزینه ها زیر 10 تا باشه مثلا 6 الی 7 تا باشه هیچ فرقی با همون 3 تا انتخاب و همون حالت قبلی نداره.

ممنون می شوم تیم سینما این بررسی رو انجام بدهد.

pooya
09-22-2013, 11:22 PM
تجربه قبلی ثابت کرده که دوستان زیاد مایل به شرکت در این نظر سنجی ها نیستن ولی چون ما یوزر محور هستیم این کار رو میکنیم و برای ماه بعد نظر سنجی میذاریم، اگر موفقیت آمیز بود ادامه میدیم :Smiley69:

prongz
09-23-2013, 01:41 AM
تجربه قبلی ثابت کرده که دوستان زیاد مایل به شرکت در این نظر سنجی ها نیستن ولی چون ما یوزر محور هستیم این کار رو میکنیم و برای ماه بعد نظر سنجی میذاریم، اگر موفقیت آمیز بود ادامه میدیم :Smiley69:
با عرض پوزش بنده پیشنهاد می کنم این کار انجام نشه.(نزنید منو لطفا:Smiley36:) دلیلش هم اینه که اینجوری بیشترین رای رو فیلمی میاره که بیشتر کاربر ها دیدن پس قاعدتا اون هایی که پیشنهاد دادن خودشون نمیرن فیلمو ببینن.پس چه کاریه؟

اضافه شده در : 6 minutes

اما برای حفظ اون دموکراسی ذکر شده بنده یک بار دیگه پیشنهادی رو که قبلا مطرح کردمو مطرح می کنم(دلیلش اینه که پاسخ واضحی دریافت نشد بار قبلی)اون هم اینه که تم رو دوستان مشخص کنن بعد هر هفته یکی از بچه های انجمن فیلمی رو که از دیدنش واقعا لذت برده و فکر می کنه کمتر دیده شده رو معرفی کنه و با کمک مدیرای عزیز تاپیکش کنه و دلایل اانتخابش رو ذکر کنه و بگه برای چی از این فیلم لذت برده.یه بررسی مجدد بشه لطفا:Smiley17:

kingmiladkh
09-23-2013, 01:53 AM
اینکه ما دنبال ایجاد بحثیم یا معرفی اثر، سوالیه که باید بهش پاسخ داده بشه.
مثلا در ژانر علمی تخیلی یک فیلم عجیب غریبی مثل ماتریکس کنار گذاشته میشه به خاطر اینکه همه دیدند، با این رویکرد که دیدگاه هر فرد نسبت به یک فیلم باز شدن دریچه ای جدید برای خواننده ی نقده، به نفعه که ما سعی در ایجاد بحث کنیم تا صرفا معرفی اثر. فکر نمیکنم تعداد زیادی شرایط این رو داشته باشند که فیلم های معرفی شده رو دانلود کنند، اما چه بهتر که در مورد فیلم هایی که قبلا دیدند بحث و گفتگو کنند و اینه که ارزشمنده ...

prongz
09-23-2013, 01:58 AM
اینکه ما دنبال ایجاد بحثیم یا معرفی اثر، سوالیه که باید بهش پاسخ داده بشه.
مثلا در ژانر علمی تخیلی یک فیلم عجیب غریبی مثل ماتریکس کنار گذاشته میشه به خاطر اینکه همه دیدند، با این رویکرد که دیدگاه هر فرد نسبت به یک فیلم باز شدن دریچه ای جدید برای خواننده ی نقده، به نفعه که ما سعی در ایجاد بحث کنیم تا صرفا معرفی اثر. فکر نمیکنم تعداد زیادی شرایط این رو داشته باشند که فیلم های معرفی شده رو دانلود کنند، اما چه بهتر که در مورد فیلم هایی که قبلا دیدند بحث و گفتگو کنند و اینه که ارزشمنده ...
البته قطعا ارزشمنده ولی خوب تا جایی که من خاطرم هست قرار بود هدف از اکران ها کشف نا شناخته ها باشه نه بهترین ها.چون این کار قبلا توسط انجمن انجام شده.البته شاید اشتباه می کنم اما تا جایی که خاطرم هست قرار بود فیلم دیده بشه و بعد دوستان بیان نظرشونو بگن نه اینکه فیلمی که دیده شده رو بیان نظرشون رو بگن.مثلا قرار بود یه زمانی بریم اصلا سراغ سینمای کشور ها به عنوان تم.یا کارهای خاص یک بازیگر و یا کارگردانو ...

kingmiladkh
09-23-2013, 02:18 AM
تا اونجایی که من یادم هست اکران هیچ وقت نتونست تکلیف خودش رو با خودش مشخص کنه، در ابتدا قبل از اینکه قضیه گسترده بشه، قرار بر این بود که دوستانی که در آثار سینمایی ماجراجویی میکنند و علاقه مند به بحث و چالش در مورد اثار ارزشمند هستند، یه جایگاهی در انجمن داشته باشند و بتونند با هم تبادل اندیشه کنند، این قضیه محدود به این جماعت نموند و تصمیم بر این شد که در کل سایت و برای تمامی اعضا قوانینش تعریف بشه و استقبال عمومی ترجیح داده شد به رجوع به آثاری که حقیقا در لیست مورد نظر ابتدایی جای داشتند. اما اون عنصر اولیه که تاکید ما برش بود یعنی شکل گیری بحث فاکتور ثابت اکران اولیه و ثانویه بود. ارجحیت بحث بر معرفی بود که باعث شد سیاست های جدید شکل بگیره، که اتفاقا از دلایل جدایی من از گروه هم همین بود که روی خیلی از آثار ارزشمند خط قرمز کشیدند با این دلیل که مخاطب نداره، از طرفی به در حال حاضر هم روی آثار مقبول از نظر عوام هم خط قرمز کشیدند با این توجیه که همه دیدند، این وسط یه گروه از فیلم هایی باقی موندند که میانه رو بودند و از دو سو رانده شده، تجربه اکران هم ثابت کرد، بخش معرفی اثر بسیار کم رنگه و فیلم هایی مورد استقبال قرار گرفت که قبلا عزیزان دیده بودند. اما اینکه اکران چه سیاستی رو پیش گرفته برای خودش هم فکر میکنم سوال باشه، الان به سراغ سینمای شرق رفته و فیلم انتخابی ابتدایی باز حکایت از این داره که اکران تکلیفش با خودش مشخص نیست، ما باید از گذشته ای که بر ما گذشته درس بگیریم، اینکه جنبه معرفی اکران مورد استقبال قرار نگرفته حداقل از این روحیه ایجاد بحث فیلم های موفق استفاده بشه، قرار بود فیلم های شاخص هر تم انتخاب بشه، اما ما عملا همچین چیزی نمیبینیم. البته روی صحبت من با مجتبی نیست، چون من دغدغه مجتبی رو درک میکنم روی صحبت ما با کسانیست که در حال حاضر دستی در انتخاب اثار دارند و به نظرم با شرایط فعلی تغییر در سیستم معرفی اثار الزامیست. به نظر من این انتخاب ها هم کسانی که مشتاق ماجراجویی در عالم سینما هستند رو نا امید میکنه، هم کسانی که به صرف وقت گذرانی سراغ فیلم ها میرند.

Days of Heaven
07-04-2016, 06:13 PM
پست های صفحات قبل رو هم مرور کردم... بنظر من میتونست خیلی راحت بحث پیچیده ای نشه :)
طرح های این چنینی می تونه باعث رواج فیلم خوب دیدن بین کاربرا بشه و فیلمایی که انتخاب میشه رو دوستان علاقمند ببینن (که خیلی لذت بخشه این با هم دیدن و لذتی که از اون تجربه برده میشه رو "در کنار هم" به اشتراک گذاشتن) یا اگه دیدن دوباره ببینن و بیان در موردش نظر بدن
حالا اگه دوستی در توانش هست و سواد و مایه ش رو داره میاد موشکافانه و دقیق به نقد و تحلیل اثر میپردازه و ما هم بهره میبریم از معلوماتشون یکی هم میاد ساده نظرش و احساسی که نسبت به فیلم داشته رو میگه که ممکنه همچین نظراتی هم نکات مهم و برجسته ای رو ارائه بدن درباره اون فیلم
فقط باید حواسمون باشه با همفکری و گذاشتن نظرسنجی آثار قابل تاملی که حرف داشته باشن واسه گفتن (نه لزوما سنگین که البته طرح که جا افتاد میشه به همچین آثاری هم پرداخت و ایده های نو به کار گرفت) انتخاب کنیم و و زیاد روی یه حوزه پافشاری نکنیم که قضیه یکنواخت شه و جوری باشه که تمام سلیقه ها رو پوشش بده. ایشالا که پیگیری این طرح موفقیت آمیز باشه

New_Sense
07-04-2016, 06:50 PM
من فکر میکنم انجمن نیاز داره یه مقداری روی سینما و فیلم بیشتر کار کنه ؛ به نظرم اینقدری روی سریال انجمن مانور میده باعث میشه مساله سینما و فیلم بره توی حاشیه و خب خیلی از دوستان که شروع به دیدن سریال میکنن بدون پیش زمینه وارد میشن ؛ با اینکه میدونم شاید خیلی ها با این حرف موافق نباشن ولی به نظر من پیش نیاز ورود به دیدن سریالهای مختلف اول ورود به سینما و فیلمهای مطرح و قابل توجه هست ؛ چون واقعا سینمای قوی و پر از فیلمهای کامل داره که خیلی از این سریال های در حال پخش از اون فیلمها ایده گرفتن .

من معتقدم باید چاپلین رو شناخت و فیلمهایش رو دید و درک کرد و بعد سراغ ژانر کمدی رفت و سریال های کمدی دید ؛ کسی که پیش زمینه سینما و فیلم نداره فکر میکنم ضعفش رو به مرور نشون میده و خب حیف هست .

برای شناخت سینما و فیلمهای بزرگ جدا از فیلمهایی که جزو 250 فیلم برتر هستن ؛ باید هم تایپیک های معرفی خوب و هم نقدهای کامل و خوبی ازشون ارائه داد . من در زمینه سینما و فیلم هر مقدار که لازم باشه کمک میکنم و مشکلی ندارم . حتی روی سینما ایران هم تاکید دارم چون واقعا دلم میخواد سینمای ایران هم مانور داده بشه .

KimiaM
06-19-2019, 02:16 AM
امیدوارم نظر من هم کمی در نظر گرفته بشه
فکر میکنم تک تک فیلم دیدن و از این شاخه به اون شاخه با سلایق مختلف دانش سینمایی و هنری رو بالا نمیبره چندان و فقط تاثیر اداراکی در افراد داره .

به نظرم برای هر هفته اکران ها باید یک موضوع انتخاب بشه .
بعد کاربران فیلم های پیشنهادی خودشون با اون موضوع رو اعلام کنن
بعد نظر سنجی انجام بشه و الی آخر .
اما چیزی که باقی می مونه این لیست موضوعات باید در هر دوره اکران ثابت باشن تا در نهایت بعد از سه یا پنج اکران دوستان بتونن مجموعه ای از یک موضوع دراماتیک داشته باشن .

یا اینکه میشه شاخص خاصی رو مدنظر قرار داد
مثلا فیلمبرداری
طراحی صحنه
طراحی لباس
نور
موسیقی
گریم و ارایش مو
اینا هم میتونن شاخص باشن و فیلم پیشنهاد بشه و دیده بشه و در نتیجه بتونیم از بعد فنی کلی چیز یادبگیریم

wlh
06-15-2023, 05:15 PM
فکر کنم خوندن این تاپیک و اکران 98 برای پردردسر بودنِ اکران اختصاصی انجمن گواه مناسبی باشه. بعد از تقریبا 4 سال میشه گفت رغبت سابق وجود نداره و کمتر کاربری پیدا میشه که وقت بذاره و بتونه اون سیستم های مورد نظر و مورد موافقت همه رو پیاده کنه. به نظرم میتونیم از نمونه های موفق دیگه توی انجمن بهره ببریم پیشنهادم اینه که سیستم لیست برتر (https://tvworld.info/forumdisplay.php?f=1451) رو پیش بگیریم اینبار ولی در زمینه سینما. فکرکنم اگه مطالعه کنید بهتر متوجه می شید منظورم چیه...

به صورت خلاصه این شکلی میشه که ما با استفاده از سیستم اکران تابستان 98 هر ماه دو فیلم (هر دو هفته یک فیلم) اکران کنیم (البته تعداد میتونه به سه یا چهار تا هم برسه که حالت لیست پیدا کنه) ولی تنها نکته ش اینه که یه نفر خاص اون دو (چند) فیلم رو به بقیه معرفی میکنه و اسم اون اکران میشه
اکران اختصاصی انجمن | [نام کاربری] | [ماه اکران]

مزیت ش چیه؟! اون یک ماه نفری که سعی داره لیست ش رو به بقیه معرفی کنه طبیعتا فعال تر میشه و ارسال تاپیک ها بر عهده ی خودشه/ تهیه لینک بر عهده ی خودشه/ و یه جورایی انگار اکران کننده خودشه. هر کاربری احتمالا راغب باشه لیست فیلم های اکرانی خودش رو داشته باشه و تم مورد نظر خودش رو به بقیه معرفی کنه تا بقیه هم با اون فیلم ها و ایده معرفی کننده آشنا بشن نکته مهم توی لیست برتر هم همین بود یه عده با علایق خاص توی موسیقی میتونستند خودشون رو معرفی کنند اونم در غالب لیستی از موزیک هایی که دوست دارند. فکر کنم معایب ش هم مشخصه چه کسانی اکران کننده خواهند بود؟ با چه معیاری؟ لیست برتر حالت مسابقه ای داشت شاید عده ای از این مسابقه ای بودن لیست ها لذت نبرند و رقابت برای پر مخاطب بودن جای معرفی فیلم های مهجور یا کمتر دیده شده ی زیبا را از سایرین بگیرد؟ لیست برتر یه مدت زمان کمی رو برای گوش دادن به آهنگ ها میطلبید اما تماشای یک فیلم میتونه یه خرده سختتر هم باشه اونوقت چیکار کنیم؟

فکرکنم نکات دیگه ای هم هست که جا مونده ولی من ذهنم فعلا سمت همین رفت امیدوارم یه خرده عقل هامون رو بریزیم رو هم و بتونیم یه اکران اختصاصی خوب و فردگرا داشته باشیم...:Smiley17:

اگه دوستی نظری داشت باز همینجا مطرح کنه یه خرده ببحثیم به یه نتیجه ی مناسبی برسیم شاید هیچوقت هم به اون اکران اختصاصی نرسیم ولی حداقل امکان وجودش رو بررسی کردیم. به نظرم تابستون وقت مناسبیه که بعد از 4 سال یه خرده فیلم خوب از توی لیست فیلم های دوستان دیگه ببینیم و راجع بهشون نظر بدیم...