PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : The Bible | بحثِ اپیزودیک | قسمتِ سوم و چهارم

Moh3eN
03-12-2013, 10:48 PM
http://www.picoup.ir/images/65634520224343452117.jpg

The Bible Week 2 . Homeland | Kingdom
بخش اول: میهن | بخش دوم: پادشاهی

[معرفی کاملِ سریال (http://tvworld.info/thread40954.html#post107842)]
.

.:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt2254092/episodes?season=1&ref_=tt_eps_sn_1)

.:dl-topic:. (http://tvworld.info/thread40955.html#post107845) .:sub-topic:. (http://tvworld.info/thread40957.html#post107895)

d@vid
03-13-2013, 04:30 PM
کلاً این سریال فقط برای اسرائیل هست، خیلی روی میئله پیدایش و شکنجه و سرزمین موعود دارن مانور میدن
قسمت داوود دیگه شورش رو در اوردن داوود تا جایی که از هر دین اسمانی شندیم پیامبر خداست، یعنی پیامبر خدا زنا کار میشه یعنی پیامبر خدا(سلیمان) حرومزادست؟ و از همچین مادری متولد شده؟
داوود خودش چند تا معجزه داشته و اهنگری بلد بوده که یکی از معجزاتش نزم شدن اهن در دستش بوده به نظر میاد قسمت بعد اشاره ایی به معجزات سلیمان نبی هم نمیشه:|
کلا اینجور که اینا دارن پیش میرن بیشتر سریال روی یهود تمرکز کرده نه مسیح:| حتی بهانه گیری های بنی اسرائیل که دیگه همه میدونن چقدر بهانه گیر بودن رو خیلی کم نشون دادن
به نظرم یه جورایی تاحالا تاریخ رو تحریف کردن، تحریف تاریخ این نیست که تاریخ رو اشتباه نشون بدن اینه که بعضی مسائل زیاد بزرگ کنن و بعضی دیگه رو بی اهمیت جلوه بدن

9353980174
03-14-2013, 06:09 PM
تو هالیوود ریپرتر منتقدش حرف جالبی زده که من رو به این فکر انداخت که اصن این سریال بیشتر شبیه یک کامیک بوک هستش که داری سریع صفحاتش رو رد میکنی
حتی باز هم در همین هالیوود ریپورتر اومده که اصلا برای نشون دادن عظمت انجیل نیازی به خلق فرشته هایی با قدرت نینجا نیست
فکر میکنم اون ها هم به اندازه من از بی ابهت بودن نقش پیامبرها در این فیلم رنج میبرن
البته باید در نظر گرفت که فقط ما مسلمونا قبول داریم که پیامبرها هم معصوم بودند وگرنه دیگر ادیان همه کس و حتی خدا رو جایزالخطا میدونن
به نظر من حتی اگر از دید یک مسیحی هم نگاه کنیم میبینیم که این فیلم به جای وقف داستان به جلوه های الوهی، بیشتر به توجیح عقاید پرداخته
باید گفت هنوز این قسمت 4 سریاله و باید منتظر بقیش بود، ولی اگر هرکدوم رو تک تک بررسی کنیم به پوچ بودن تم الهی این سریال پی میبریم
کلا دارن سریع رد میشن که برسن به حضرت مسیح
چون این سریال تو صفحه فیس بوکش هم زده که در قسمت بعدی باید منتظر طلوع جلوه مقدس باشیم
ببینیم چه میکنن

HAMID13
03-15-2013, 12:40 AM
ازین قسمت اصلا خوشم نیومد نمیدونم چرا ولی نچسبید بم فقط ی سوال
این سرزمین موعود همین اورشلیمه که اسراییل بخاطرش با فلسطین جنگیده دیگه؟
قسمت آینده کوروش بزرگ رو هم ظاهرا نشون میدن
دوستانی که راجع به شخصیت های قسمت3&4 اطلاعاتی دارن که ممکنه فرق داشته باشه با این چیزی که دیدیم ممنون میشم اطاعاتشونو درمیون بزارن(کاری به این نداریم که کی درست میگه کی غلط)
مخصوصا راجع به داوود که من فک میکردم پیامبر بوده ولی ظاهرا اینجا...
5

Achillies
03-15-2013, 01:16 AM
اگه اشتباه نکنم از رود فرات(یا دجله) تا رود نیل رو میگن سرزمین موعود.

Barkeep
03-16-2013, 01:57 AM
قسمت عجیبی بود. کلاً رو وسوسه ها و دورشدن مردانِ نیک از خدا بود :Smiley36:.

این نشون دادن کوروش چه ربطی پیدا میکنه با داستان به نظرتون ؟
بازیگرش چقد شبیه امین زندگانی بود :Smiley36:.

7 میدم.

HAMID13
03-16-2013, 03:20 AM
.
آزاد کردن یهودیا بود

idin
03-16-2013, 12:30 PM

این مطالب توی ویکی پدیا هست که خب منابعش هم کتب تاریخی و دینی هست

کوروش بزرگ - فتح بابل (http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%B4_%D8%A8%D8%B2%D8%B1% DA%AF#.D9.81.D8.AA.D8.AD_.D8.A8.D8.A7.D8.A8.D9.84)
کوروش بزرگ - پس از فتح بابل (http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%B4_%D8%A8%D8%B2%D8%B1% DA%AF#.D9.BE.D8.B3_.D8.A7.D8.B2_.D9.81.D8.AA.D8.AD _.D8.A8.D8.A7.D8.A8.D9.84)
کوروش بزرگ - از دیدگاه یهود (http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%B4_%D8%A8%D8%B2%D8%B1% DA%AF#.DA.A9.D9.88.D8.B1.D9.88.D8.B4_.D8.A7.D8.B2_ .D8.AF.DB.8C.D8.AF.DA.AF.D8.A7.D9.87_.DB.8C.D9.87. D9.88.D8.AF)
کوروش بزرگ در کتاب مقدس عهد عتیق (http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%B4_%D8%A8%D8%B2%D8%B1% DA%AF_%D8%AF%D8%B1_%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8_%D9%85 %D9%82%D8%AF%D8%B3_%D8%B9%D9%87%D8%AF_%D8%B9%D8%AA %DB%8C%D9%82)

سرزمین موعود - ویکی‌پدیا (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%D8%B1%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86_%D9%85%D9%88% D8%B9%D9%88%D8%AF)
-----------

داستان هایی که تا اینجا بهش پرداخته شده چیزی هست که به کلیتش همگی اعتقاد داریم. یعنی توی کتب مقدس و تاریخی درج شده
ولی خب یه سری تفاوت ها هست که طبیعیه. اونا دارن از روی کتاب مقدس خودشون این سریال رو میسازن نه کتاب مقدس ما. پس زیاد سخت نگیرید دوستان :Smiley35:

Achillies
03-17-2013, 08:09 PM
به نظرم قسمت خوبی بود.
من که از یوشع و سامسون چیزی نمیدونستم.به همین دلیل زیاد نمیتوتم نظر بدم.فقط خوشحال شدم اون زن خوشگله نجات پیدا کرد.:Smiley36:
فقط یه موضوع خیلی اذیتم میکرد. این که بنی اسرائیل به هرجا میرسیدن میگفتن اینجا خونه مائه.برای اسرائیییییییل:Smiley15:
اون همه مردم بی گناه کشته میشدن.خوب خودشون یه شهر میساختن.سرزمین موعود هست ولی دلیل این نمیشه که بقیه رو از اونجا بندازن بیرون یا همه رو قتل عام کنن.:Smiley108:
به نظر میرسه کسانی که ما بهشون به عنوان پیامبر و معصوم اعتقاد داریم، اونها فقط به عنوان پادشاه میشناسن.مثلا داوود به اون راحتی زنا میکنه.:Smiley104:
خیلی هم به اسرائیل و فلسطین گیر میدن.وقت زیادی که میتونست روی مسائل جالب تر صرف بشه.
شاید هدفشون بد نشون دادن فلسطینی هاست و اینکه نشون بدن حق با اسرائیله! نمیدونم والا!:Smiley43:
آخر های سریال به این فکر میکردم که سلیمان با اون ابهت چرا هیچ اسمی ازش نیست، دقیقا یه ثانیه بعد پسر داوود رو نشون دادن که همون سلیمانه.بسی خوشحال شدیم.
صحنه های جنگش بدک نیست.در کل فضای سریال تاریکه، نمیدونم چرا! شاید بعد از اومدن عیسی سریال هم نورانی بشه.
فقط امیدوارم کوروش رو از همه با عظمت تر نشون بدن.وگرنه رگ غیرتم میترکه و دیدن سریال رو میذارم کنار.از این حرکات جلف پادشاه های اسرائیل رو انجام نده خوبه.
مثلا داوود چرا باید اونجوری میرقصید؟! خیر سرش پیامبره! ولی انصافا بامزه میرقصید.:Smiley28::Smiley36:
بالاخره از قسمت بعد عیسی وارد میشه.به نظر میاد روی عیسی بیشتر کار کرده باشن.
نمره ی 7 خوبه برای این قسمت.
در آخر از مسعود جان به خاطر زیرنویس عالیش تشکر میکنم.:Smiley30:

WalTer WhiTe
03-18-2013, 07:50 PM
تنها چیز جالب این هست که همه از فیلم زده شدن حالا چه مای ایرانی و چه اون خارجی های منتقد توی سایت های خارجی
فقط این رو می تونم در مورد این سریال بگم که روی اعصاب راه می ره توی بعضی صحنه ها
مثلا حرکت زنای داود یا حرکت زنای سامسون از بدترین جاهای فیلم بودند

داستان هایی که تا اینجا بهش پرداخته شده چیزی هست که به کلیتش همگی اعتقاد داریم. یعنی توی کتب مقدس و تاریخی درج شده
ولی خب یه سری تفاوت ها هست که طبیعیه. اونا دارن از روی کتاب مقدس خودشون این سریال رو میسازن نه کتاب مقدس ما. پس زیاد سخت نگیرید دوستان :Smiley35:

والا من یکی به این کلیت این چیزی که این ها ساختن اعتقاد ندارم و
من هم واقعا قصد سخت گرفتن ندارم چون چیزی هست که ساخته شده و ما هم افکار اون ها رو نمی تونیم عوض کنیم ولی واقعا برای من سواله که
توی کتب مقدس اینها حالا چه عهد عتیقش و چه غیر اون نوشته شده داود زنا کار بوده که اینها این طوری ساختن ؟؟؟؟

فقط یه موضوع خیلی اذیتم میکرد. این که بنی اسرائیل به هرجا میرسیدن میگفتن اینجا خونه مائه.برای اسرائیییییییل:Smiley15:
اون همه مردم بی گناه کشته میشدن.خوب خودشون یه شهر میساختن.سرزمین موعود هست ولی دلیل این نمیشه که بقیه رو از اونجا بندازن بیرون یا همه رو قتل عام کنن

به نکته ی خوبی اشاره کردی که این ها همش به هر جا می رسند مال خودشون می دوند و از اول شهر رو نمی سازن وترجیح میدهند شهر ساخته شده رو بگیرن و یهودی نشین کن
دلیلش این هست که علنا در کتب عهد عتیق نوشته شده است که یهودیان حق ساخت شهر رو ندارند و ساختن شهر جدید برایشان حرام است
چراش رو من دقیق و کامل نمیدونم ولی من شنیدم که چون خدا میدونسته که این یهودیا هرجا رو به نام خودشون بسازن ممکنه
باعث فتنه در بشریت شوند و کلا بهشون اجازه ساخت شهر رو نداده است....چقدر هم این ها توی تاریخ گوش دادن و شهر نساختن ... نمونه اش رو هم که در زمان حال خودتون میدونید چیه
البته این ارض موعود شون هم واقعا روی اعصاب راه می ره
تو این قسمت هم هر پیامبری و هر پادشاهی به هر شهری رسید من نمیدونم چرا اونجا ارض موعود بود ؟؟؟

به نظر میرسه کسانی که ما بهشون به عنوان پیامبر و معصوم اعتقاد داریم، اونها فقط به عنوان پادشاه میشناسن.مثلا داوود به اون راحتی زنا میکنه.:Smiley104:
خیلی هم به اسرائیل و فلسطین گیر میدن.وقت زیادی که میتونست روی مسائل جالب تر صرف بشه.
شاید هدفشون بد نشون دادن فلسطینی هاست و اینکه نشون بدن حق با اسرائیله! نمیدونم والا!:Smiley43:

دقیقا حرفت رو قبول دارم آخه یکی هم نیست بهشون بگه آخه اون موقع که فلسطینی ها توی اون سرزمین بودن شما توی مصر بودید و اصلا این سرزمین مال شما نیست که
حالا براش این جوری از کتاب مقدس مایه می گذارید
یک چیز دیگه اینکه توی این 2 الی 3 هزار سالی که توی سریال می خوان نشون بدن هر کی که دشمن یهود باشه رو نامش رو فلسطینی گذاشتن که اصلا این طور نیست
یعنی چی آخه هر کی بهشون حمل میکنه فلسطینی هست:Smiley15:

کلا با این قسمت حال نکردم و خیلی برای من سوال های زیادی پیش اومد که جوابی براش ندارم

.

H@RiR
03-18-2013, 10:42 PM
خیلی این قسمتش مزخرف و بی معنی بود .....
چنان تاریخ رو عوض کردند که خوددشون هم باور کنید توش موندن .......
شاید بقیه ش رو دیگه نبینم ........
3 دادم با کلی ارفاق ....:Smiley104::Smiley104:

Achillies
03-18-2013, 10:46 PM
خیلی این قسمتش مزخرف و بی معنی بود .....
چنان تاریخ رو عوض کردند که خوددشون هم باور کنید توش موندن .......
شاید بقیه ش رو دیگه نبینم ........
3 دادم با کلی ارفاق ....
قبول دارم این قسمت قشنگ نبود ولی 3 هم شاید بی انصافی باشه:Smiley13:

H@RiR
03-18-2013, 10:50 PM
قبول دارم این قسمت قشنگ نبود ولی 3 هم شاید بی انصافی باشه

نوشتم تازه با کلی ارفاق ......
برخلاف قسمت قبل جلوه های ویژه ی زیادی نداشت و کلا چرت بود .....
یعنی همه رو خر فرض کردند !!!! بلا نسبت البته .......
چنان تاریخ رو به نفع خودشون تغییر دادن که هر کی ندونه فکر میکنه حق کاملا با ایناست .....

Joey
03-19-2013, 12:07 AM
دوستان قبلا اشاره کردن این موضوع رو من دوباره یک یادآوری کنم
سریال براساس Bible هست و ربطی به تاریخ نداره. یعنی شما میتونید بگید Bible اینجاش به نظرم درست نیست و غیر واقعیه ولی وقتی بگید سریال تحریف تاریخه کلا از یک عبارت نادرست دارید استفاده می کنید :Smiley69:

H@RiR
03-19-2013, 01:08 AM
دوستان قبلا اشاره کردن این موضوع رو من دوباره یک یادآوری کنم
سریال براساس Bible هست و ربطی به تاریخ نداره. یعنی شما میتونید بگید Bible اینجاش به نظرم درست نیست و غیر واقعیه ولی وقتی بگید سریال تحریف تاریخه کلا از یک عبارت نادرست دارید استفاده می کنید

ین حرف وقتی درسته که اینا توی انجیل نوشته شده باشه .....
که البته این جوری نیست ......:Smiley104:

WalTer WhiTe
03-19-2013, 01:20 AM

دقیقا باهات موافقم
قشنگ واضح هست که فیلم از روی Bible و یا انجیل و یا تورات و یا چمی دونم کتاب های عهد عتیق ساخته نشده هست
آخه کدوم عقل سالمی میگه که داود حالا چه پیامبر حسابش کنیم چه فرمانروای مقدس حساب کنیم زنا کار بوده .. اصلا ممکنه چنین کاری رو کرده باشه بعد هم توی کتاب های مقدس نوشته باشن
کاملا واضح هست همه چی رو به مسخره گرفتن

در ضمن نسخه 17 قسمتی قدیمی این سریال رو کشف کردم
اگر کسی حوصله داره ریلیز کنه و تبدلش کنه به نسخه های 480 بگه تا من 17 قسمت رو بفرستم توی آپلود باز یا اکسپرس لیچ تا بتونه بگیره
چند نفر هم اگر پیدا بشن ترجمه اش کنن که واقعا عالیه
تا ببین در نسخه قدیمی هم همین طور بوده یا نه

Joey
03-19-2013, 01:33 AM

دقیقا باهات موافقم
قشنگ واضح هست که فیلم از روی Bible و یا انجیل و یا تورات و یا چمی دونم کتاب های عهد عتیق ساخته نشده هست
آخه کدوم عقل سالمی میگه که داود حالا چه پیامبر حسابش کنیم چه فرمانروای مقدس حساب کنیم زنا کار بوده .. اصلا ممکنه چنین کاری رو کرده باشه بعد هم توی کتاب های مقدس نوشته باشن
کاملا واضح هست همه چی رو به مسخره گرفتن

خب شما چطور میگید که براساس Bible نیست ؟!
تا اونجایی که من میدونم در Bible هیچ پیامبری بی گناه نیست به جز خود مسیح که اون رو هم پیامبر نمیدونن و خود خدا (پسر خدا) میدونن .

Chandler Bing
03-19-2013, 01:37 AM
مشکل ما اینکه از چیزی اطلاع نداریم و میایم چشم بسته و کور کورانه نظر میدیم! شما مگه کل انجیل رو حفظید که میاید میگید تحریفش کردن؟ اون وریا وقتی حرفی نمیزنند یعنی خبری نیست! پس الکی شلوغش نکنید. ما مسلمونیم و با اعتقادات ما این سریال سازگار نیست. پس اگه نمیتونید تحمل کنید ادامه ی سریال رو نبینید.

WalTer WhiTe
03-19-2013, 01:54 AM
خب شما چطور میگید که براساس Bible نیست ؟!
تا اونجایی که من میدونم در Bible هیچ پیامبری بی گناه نیست به جز خود مسیح که اون رو هم پیامبر نمیدونن و خود خدا (پسر خدا) میدونن .

من هیچ اطلاعی ندارم که طبق Bible هست یا نیست
این رو هم قبول دارم که بر اساس اعتقاداتم نظر می دهم
ولی فقط یک سوال می پرسم
مگه Bible کتاب مقدس نیست
اگر هست چرا باید بیاد بگه داود زنا کار بوده و کلا همه پیامبر ها و فرمانروایان مقدس رو ببره زیر سوال ؟؟؟
من فقط از روی منطق خودم میگم که خدا نمی یاد یک زنا کار رو فروانروای مقدس کنه
زیاده روی هم نمی خواهم بکنم چون چیزی به من نمی رسه اون ها بلاخره فیلم رو ساختن و تموم شده رفته
من فقط میگم بلاخره زنا گناه کبیره هست و کسی که مرتکبش بشه خدا باهش شوخی نداره اونوقت طبق چه منطقی این ها میگن چنین چیزی در Bible نوشته شده
من فقط از روی این منطق میگم که بعید می دونم در Bible نوشته شده باشه
اگر هم نوشته شده باشه که پس واقعا هم خودشون رو مسخره کردن و هم مارو چون عقل سالم میگه که فروانروا یا پیامبر نباید زنا کار باشه اگر بوده پس خدا بیکار بوده حتما این ها رو پیامبر کرده دیگه
و یا کلا طبق منطق من Bible از بیخ و بن تحریف شده است که این جوری از روش فیلم ساختن
من فقط از روی این منطقی که گفتم حرف زدم
شاید اشتباه باشه و شاید درست باشه
امیدورارم متوجه منظورم شده باشید

H@RiR
03-19-2013, 02:00 AM
مشکل ما اینکه از چیزی اطلاع نداریم و میایم چشم بسته و کور کورانه نظر میدیم! شما مگه کل انجیل رو حفظید که میاید میگید تحریفش کردن؟ اون وریا وقتی حرفی نمیزنند یعنی خبری نیست! پس الکی شلوغش نکنید. ما مسلمونیم و با اعتقادات ما این سریال سازگار نیست. پس اگه نمیتونید تحمل کنید ادامه ی سریال رو نبینید.

اشکان جان توی انجیل این ها رو ننوشته .....
من یکی مطمئنم ......
شما اگه میگی نوشته مدرک بیار ......:Smiley39:

Achillies
03-19-2013, 02:02 AM
اون وریا وقتی حرفی نمیزنند یعنی خبری نیست!
الزاما همچین معنی ای نمیده. شاید اونها هم مثل ما نخونده باشن.

Chandler Bing
03-19-2013, 02:05 AM
من یکی مطمئنم ......

منم هیچ اطلاعی ندارم که نوشته یا نه، اما مطمئنم که بقیه هم نمیدونند. مگه مسلمون نیستید؟ پس انجیل برای چی خوندید؟ حالا اگه کلی میدونید یه چیزی.
اما اینکه مثلا پیامبر خدا رو اینجوری نشون داده رو که دیگه مطمئن نیستید تو انجیل اینجوری بود یا نه.
در کل بحث بی فایده ایه.
جالب اینجاست یکی از دوستان گفت خارجی ها اعتراض کردن که چرا شیطون شبیه اوباماست و این حرف ها. شبکه هم برگشته بیانیه در جواب داده:Smiley14:

ما قران رو نخوندیم؟ مطمئن باشید اونا هم خوندن و از ما بهتر واردن به این قضایا

kingmiladkh
03-19-2013, 02:10 AM
دوستان من سریال رو ندیدم اما هم در انجیل هم در تورات به زنای داوود اشاره شده و حتی مجازاتی که برای داوود خداوند در نظر میگیره از این هم بدتره، که فکر نمیکنم بیانش اینجا مناسب باشه ..

Achillies
03-19-2013, 02:21 AM
ما قران رو نخوندیم؟ مطمئن باشید اونا هم خوندن و از ما بهتر واردن به این قضایا
از علم کلام:Smiley36: استفاده میکنم و میگم:
من هم نگفتم نخوندن، فقط گفتم الزاما همچون معنی ای نمیده.
در ضمن مذهب تو زندگی اونها نقش بزرگی نداره، در حالی که ما از اول دبستان داریم قرآن رو به عنوان یه درس میخونیم.اونها که اول اسم کشورشون جمهوری اسلامی نداره.
نمیدونم اونها هم همچین درسی دارن یا نه.

WalTer WhiTe
03-19-2013, 02:30 AM
یک پوزش از همگی می طلبم
من چند اشتباه فاحش کردم که امیدوارم ببخشید
همین الان زندگی نامه داود در کتاب مقدس رو ترجمه شده پیدا کردم و خوندم
دقیقا مطابق کتاب ساخته شده است
من دیگه اعتراضی ندارم
حتی کلمه فلسطینی هم بیشمار در کتاب به کار رفته هست که اصلا نمی فهمم چرا ؟؟؟
ولی در پایان این ترجمه نیز اشاره شده است که در قران اصلا به زنا کار بودن داود اشاره نشده است
پس فقط خدارو شکر که داود در قران زنا کار معرفی نشده است

H@RiR
03-19-2013, 06:33 AM
منم هیچ اطلاعی ندارم که نوشته یا نه، اما مطمئنم که بقیه هم نمیدونند. مگه مسلمون نیستید؟ پس انجیل برای چی خوندید؟ حالا اگه کلی میدونید یه چیزی.
اما اینکه مثلا پیامبر خدا رو اینجوری نشون داده رو که دیگه مطمئن نیستید تو انجیل اینجوری بود یا نه.

مگه خوندن کتاب عیبه اشکان جان .....
انجیل هم مثل همه کتاب های دیگه .....

دوستان من سریال رو ندیدم اما هم در انجیل هم در تورات به زنای داوود اشاره شده و حتی مجازاتی که برای داوود خداوند در نظر میگیره از این هم بدتره، که فکر نمیکنم بیانش اینجا مناسب باشه ..

البته باید دید کدوم انجیل رو شما میگی .....
چون 12 روایت مختلف به شمار حواریون حضرت عیسی انجیل وجود داره که الان فقط 5 تای اونها متداوله .....

pro_translator
03-19-2013, 11:35 AM
من یکی مطمئنم ......

کجاش رو ننوشته؟

من عمده‌ی ترجمه رو دارم از انجیل می‌آرم... (توی تاپیک هماهنگی بعضی‌هاشو توضیح داده‌ام...)...

می‌خواین chapterها رو هم بگم؟

pro_translator
03-19-2013, 11:56 AM
من یکی مطمئنم ......

کتاب مقدس کتاب دوم سموئیل باب ۱۱ آیه ۲ تا ۶...

نقد اسلامیش (+ (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%86%D9%82%D8%AF_%D8%B9%D9%87%D8%AF%DB%8C%D9%86# .D9.86.D8.B3.D8.A8.D8.AA_.D8.AF.D8.A7.D8.AF.D9.86_ .D8.A7.D8.B9.D9.85.D8.A7.D9.84_.D9.BE.D8.B3.D8.AA_ .D8.A8.D9.87_.D9.BE.DB.8C.D8.A7.D9.85.D8.A8.D8.B1. D8.A7.D9.86)) (+ (http://www.wikifeqh.ir/%D8%AD%D8%B6%D8%B1%D8%AA_%D8%AF%D8%A7%D9%88%D9%88% D8%AF)) (+ (http://www.shirazi.ir/compilations/nirai/khorafat_dar_kotob_maseaheyan/davood.htm))

pro_translator
03-19-2013, 12:03 PM

منظور اشکان جان سایت‌های خبریه که خودت می‌دونی بخش‌های ویژه راجع به سریال‌ها دارن و همیشه آماده‌ی نقد اپیزودها هستن...

فکر کنم اون‌ها هم توی مدرسه مثل ما که قرآن می‌خونیم انجیل و داستان‌های پیامبرها رو حداقل یه بار می‌خونن...

pooya
03-19-2013, 04:40 PM
اول تشکر ویژه از مسعود عزیز برای ترجمه این سریال ، خسته نباشی برادر :Smiley17:

دوستان اگه ما مسلمونیم و عقیده امون با یهودیا و مسیحیا فرق داره ، این بحثش جداست و اینجا اصلا موضوع تحریف مطرح نیست ، اگر موضوعات مطرح شده در سریال با موضوع کتاب مقدس فرق داشت اون موقع میشه تحریف.

درباره داوود :
از دیدگاه مسلمون ها چون داوود پیامبره و اسمش هم تو قرآن اومده ، با توجه به اصل عصمت پیامبران ،تکلیف مشخص است و اونچیزی اینجا گفته از دیدگاه مسلمون ها رد میشه ، البته چندتا حدیث هم در این رابطه هست ولی همون که تو قرآن داوود رو به عنوان پیامبر نام برده ختم کلام برای مسلمون ها حساب میشه.
از دیدگاه کتاب مقدس ( یهودیان و مسیحیان) تمام آنچه تو سریال گفته شد درسته ، داوود پیامبر نیست بلکه پادشاه بنی اسرائیله .
در کتاب پنجمین مورخان معروف به کتب دویمین شموئیل و مشتمل بر بیست و چهار فصل ، فصل یازده( مشتمل بر 27 آیه ) به صورت تمام و کمال این چیزایی که تو سریال گفت رو نوشته . حتی قضیه عدم همبستر شدن ، اوریا با زنش ( چون سپاهش تو جنگ بود و نمیخواست بره پی عیاشی) یا حتی نامه داوود که گفت اوریا رو اول سپاه بذارین تا کشته بشه کاملا اومده : 14 : واقع شد که داوود صبح دم مکتوبی به یواب نوشته به دست اوریا فرستاد. 15 :در مکتوب بدین مضمون نوشت که اوریا را در مقابل جنگ شدیدی بگذارید و از عقبش پس بروید تا زده شده و بمیرد .......................................

در اون زمان ناتان پیامبر بوده و برای نافرمانی داوود ، خدا فرزند اول داوود که زنا زاده بود رو دچار بیماری میکنه و میمیره و فرزند دوم داوود میشه سلیمان . حتی قضیه کشته شدن جالوت ( ابتدا سنگ میزنه و بعد سرش رو جدا میکنه ) به تفصیل در کتاب مقدس اومده یا حتی مردن شاوٌل موقعی که میبینه داره شکست میخوره عینا تو کتاب مقدس اومده .

------------------------------------------------------

خیلی با این قسمت حال نکردم و احساس کردم زیادی روی داستان فلسطین Vs اسرائیل مانور میده ، و دوست داشتم قضیه تابوت عهد بیشتر تو متن داستان میبود ، از جنگ ها یوشع هم زیاد حرفی گفته نشد . البته این نکته هم بگم بر اساس کتاب عهد عتیق یوشع و داوود هر دوتا برای خودشون جنگجو ها مهمی بودن و نبرد های زیادی کردن . چند تا صحنه اسپارتاکوسی هم داشت که میشه گفت بد نبود ، در کل به این قسمت 7 میدم.

فقط چند تا نکته رو بگم ،
- واژه اسرائیل که اینجا به کار میره لقب حضرت یعقوبه و اسرائیلیات که تو سریال گفته میشه منظور فرزندان حضرت یعقوبه .
- تو کتاب مقدس ، شاید مفاهیم و تشبیه هایی به کار رفته برای ما خیلی قابل قبول نباشه به عنوان مثال خیلی جاها گفته میشه خدا بر فلان پیامبر ظاهر شد ( که البته تفسیر بر این ها زیاده که اینجا جاش نیست و ما هم علمش رو نداریم )
- مهم ترین نکته اینجا نمیخوایم نقد تاریخی بر کتاب مقدس بکنیم و بگیم فلان جاش با چیزی که تو قرآن گفته فرق داره .
- مطالبی هم که تو سایت ها دیگه میبینین فقط در صورتی که آدرس دقیق داده بود و نقل قول مستقیم کرده بود رو قبول کنید و گرنه همین ویکی پدیا تو خیلی از موارد دینی نسخه انگلیسی یک پیج با نسخه فارسی همون پیج زمین تا آسمون فرق داره .

Joey
03-19-2013, 05:26 PM
ممنون از پویای عزیز بابت توضیحات کاملش. این مسئله ی عصمت پیامبران البته بین مسلمون ها هم چیز کاملا یکدستی نیست و نظرات بین گروه های مختلف شیعه و سنی متفاوته.... فقط چیزی که باید اینجا بهش توجه بشه اینه که مفهوم "پیامبر" در انجیل و تورات کاملا متفاوت از قرآن هست. در بایبل پیامبر صرفا یک پیام آوری هست که ممکنه مرتکب خطا و حتی گناهانی بزرگ هم بشه و بعدا هم البته چوبشو میخوره. در واقع اینطور گفته میشه که پیامبران و خطاهایی که میکنن همگی جزئی از برنامه ی خداوند هستند. که طبق نظر اسلام این بایبل حقیقی نیست و تحریف شده است.