PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راجر ایبرت، مشهورترین منتقد سینما درگذشت

voldemort
04-05-2013, 03:12 AM
درگذشت مشهورترین منتقد سینما

http://www.caffecinema.com/images/stories/EDV-2/31/5450_caffecinema.com_.jpg

کافه سینما- درگراجر ایبرت منتقد پرآوازه امریکایی درگذشت.

به گزارش کافه سینما به نقل از رویترز، دقایقی پیش روزنامه شیکاگو سان تایمز در صفحه توئیتر خود نوشت که ایبرت هفتاد ساله در گذشته است.

راجر ایبرت که سالها با سرطان پیشرفته تیروئید و غدد دست و پنجه نرم می کرد، با انجام جراحی های متعدد قدرت تکلم و خوردن را هم از دست داده بود. او اوایل هفته جاری از عود کردن مجدد سرطان مهلک اش خبر داده بود.

شیکاگو سان تایمز، روزنامه ای که ایبرت حدود پنج دهه در آن قلم می زد، در پست توئیتر خود نوشت: «با قلبی آکنده از اندوه به اطلاع می رسانیم که راجر ایبرت، منتقد افسانه ای، دیگر در میان ما نیست. فقدان او حفره ای ست که هیچگاه پر نخواهد نشد. یکی از بزرگان از جمع ما رفت. راجر ایبرت در سن هفتاد سالگی درگذشت.»

چندی پیش در خبرها آمده بود که فیلمی مستند بر اساس کتاب شرح حال او، «خودِ زندگی»، و به تهیه کنندگی مارتین اسکورسیسی در دست تولید است.

کتاب "خودِ زندگی" که نخستین بار در سال 2011 چاپ شده شرح مبسوطی است بر زندگی ایبرت از آغاز تا کنون. راوی کتاب خود ایبرت است و در قسمتی از این کتاب آمده :

«من نهایتا به این باور رسیدم که اگر ما بر اساس توانایی هایمان، کاری کرده باشیم که دیگران را کمی شاد تر کرده باشد، و کاری که خودمان را هم کمی شادتر کرده باشد، آن بهترین کاری ست که می توانسته ایم انجام دهیم. کمتر شاد کردن دیگران یک جنایت است. خوشحال نکردن خودمان درست همان جایی ست که جنایت از آن آغاز می شود. ما باید سعی کنیم تا در به ارمغان آوردن شادی برای جهان شریک باشیم. این واقعیت است و مهم نیست که مشکلات ما، سلامتی ما و یا شرایط ما چگونه است. ما باید تلاش کنیم. من همیشه این را نمی دانستم و خوشحالم که توانستم آنقدر زندگی کنم تا این واقعیت را دریابم.»

منبع:کافه سینما (http://www.caffecinema.com/foreign-cinema/38-news-inter/10565--q-q-.html)

justUnited
04-05-2013, 03:25 AM
نقد هاش یکی از مراجع من برای انتخاب و دیدن فیلم بود.سختی زیاد کشید تو این 11 سال گذشته ولی باز هم به کارش ادامه داد. روحت شاد باشه.

poriya_f
04-05-2013, 03:36 AM
R.i.p

Hesam
04-05-2013, 06:06 AM
اگه نقدي از اين استاد راجع به فيلمي نوشته شده باشه، نخوندنش اشتباهه محظه.
واقعا حيف كه ديگه فيلمهارو بدون نقد زيبا و قلم روان اين منتقد بايد بررسي كرد.
روحش شاد !

Irag
04-05-2013, 12:06 PM
رفيقم رو از دست دادم!

آخرين نقدي كه ازش خوندم در خصوص "جانگو" و فيلم "مرشد" بود.

متن مقالاتش بسيار متنوع و جذاب بود زياد در توضيح يك فيلم سخت نمي‌گرفت و از كلمات درشت و پرتكلف استفاده نمي‌كرد.

EMINENT
04-05-2013, 12:37 PM
خوب دیگه راه برای فراستی برای ورود به هالیوود باز شد!

shlp
04-06-2013, 03:22 AM
اصلا باورم نمیشه :Smiley10:::Smiley10::Smiley10::Smiley10:

کاملا تو شوکم... فکر نمیکردم هیچوقت این روز بیاد همیشه بعد دیدن هر فیلم دلم خوش بود راجر ایبرتی هس که نقدشو بخونم ... جای خالیش همیشه احساس میشه

Irag
04-14-2013, 04:00 PM
این شماره مجله همشهری جوان با عنوان "من ستاره می‌دهم" در صفحات 50 و 51 به شخصیت و چگونگی
پیشرفت و موفقیتش در عرصه نقدنویسی پرداخته حتما مطالعه کنید.

http://minnesota.publicradio.org/collections/special/columns/comparing_notes/ebert.jpg