PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Les Revenants (رستاخیز) معرفی سریال + بحث

WalTer WhiTe
04-08-2013, 08:45 PM
http://www.picoup.ir/images/26814615215425719274.jpg

Les Revenants

رستاخیز

.:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt2521668)

تا حالا شده است با خودتان فکر کنید که چه می شد اگر رفتگانتان از دار دنیا باز هم کنارتان بازگردند؟
چه می شد اگر می توانستید آنها را دوباره ببینید؟
اگر می فهمید کسی که دوست دارید و سالها پیش فوت شده،
با همان چهره و قیافه دوباره برگردد پیشتان، آن زمان چه واکنشی نشان میدادید؟
خوشحال میشدید؟
شوکه میشدید؟
خدا را شکر میکردید؟
فرار میکردید؟
او را میکُشتید؟ یا چه؟

سریال «رستاخیر» (بازگشت مردگان) که در هشت قسمت و از شبکه کانال + فرانسه پخش شد
و با استقبال بی نظیر مردم این کشور نیز روبرو گشت همین داستان را پی میگیرد.
اینکه اگر روزی چنین اتفاقی بیوفتد چه واکنشی از خودتان نشان میدهند؟
آیا دعاهای آنان مستجاب شده که چنین شده است و یا عذابی الهی است؟

هنر نویسنده های سریال پرت کردن مخاطب و بیننده از لحظه اول درون داستانی عجیب است.
شهری کوهستانی که جمعیت کمی دارد و اغلب مردم همدیگر را میشناسند برای سریال انتخاب شده.
شاید اگر این سریال آمریکایی بود تا به حال سر و صدای بسیاری بپا کرده بود اما از لحاظ میزان
گره های داستانی و معما های عجیب و غریب تنها میتوان سریال "لاست" را با "رستاخیز" مقایسه کرد.
بازی روان بازیگرها، داستان بکر، موسیقی مناسب همگی دست به دستِ هم داده تا سریال
به دل مخاطب بنشیند. همین عوامل هست که باعث شده این سریال در فصل اول مخاطبان زیادی را
در فرانسه پیدا کند و احتمالا در سایر کشورهای منطقه اروپا نیز پخش شود.

داستان از جایی شروع میشود که مردمی که چند سال پیش به دلایلی از دنیا رفته اند
با همان کالبد و سن و سال به زندگی بازمیگردند و مجددا میان کسانی که دوست داشتند میروند.
حالا که چندین سال از آن دوران گذشته اکثر خانوارها زندگی خود را ادامه داده اند اما
اگر روزی کسی را دوست داشتید و او حالا با فردِ دیگری ازدواج کرده یا زمانی با کسی دوقلو بوده اید
اما حالا بزرگ تر از شما شده چه واکنشی نشان میدهید؟

ایده از کجا آمده؟
ایده ابتدایی ساخت سریال، از فیلمی به همین نام گرفته شده که در سال 2006 اکران شد.
اگرچه موفقیت زیادی کسب نکرد اما دست مایه ساخت این سریال شده است.

osture
04-08-2013, 09:44 PM
خب من که منتظرم :Smiley69:

Oceanic 6
04-08-2013, 10:10 PM
خب من که منتظرم :Smiley69:

فصل اولش که کامل زیرنویس شده. فصل دوم هم در دست نگارش هست و هنوز فیلمبرداریش شروع نشده.
نکته جالب درباره این سریال اینه که مدتی پس از پخش سریال و پربیننده شدن در فرانسه، کشورهای دیگر اروپا، نظیر سوئد، نروژ و ... هم شروع کردن به خرید حق پخش سریال.
چندی پیش شبکه Channel 4 بریتانیا هم که اکثرن سریالهای خاص تر رو پخش میکنه و میسازه ( نظیر بلک میرور و اتوپیا و Skins و ...) حق پخش رو برای بریتانیا خرید.
جدا از تمامی این موارد گفته شد که دو نسخه بریتانیایی و آمریکایی نیز بر همین مبنا ساخته خواهند شد.
اولین مورد رو شبکه B/B/C برای بریتانیا خواهد ساخت و دومی هم که جزو سریالهای امسال پاییزی شبکهABC سفارش ساخت پایلوت گرفته!
دیدن سریالی از کشوری جز آمریکا و بریتانیا بسیار لذت بخشه. این سریال از لحاظ قاب بندی و معماها یکی از بهترینها هست و فلش بک ها و صحنه های بسیار زیبایی داره

FarboƉ
04-09-2013, 12:10 AM
خیلی وقته که میخوام یه سریال جدید شروع کنم، فکر کنم قرعه به اسم این کار خورده باشه!

توضیحات که خیلی جالب بود، لذت بردیم زیاد.

کار هم که از مدیر تی وی شو، علیرضای گل ( همشهریه محترم بنده! ) هست و کیفیتش ندید تأیید شدست.

بریم ببینیم چطوره! :Smiley35:

WalTer WhiTe
04-09-2013, 12:49 AM
باور نمی کنید
توی قسمت اول و دومش کلی اشک ریختم
سریال اینقدر برام جذاب بود توی 2 روز همش رو دیدم

یکمی توی قسمت های اخر شبیه واکینگ دد هم شد
و به قول علی رضا شبیه لاست هم هست

osture
04-11-2013, 11:38 AM
تاپیک دانلود که کار نکرد - خودم لینک پیدا کردم
مرسی بابت معرفی :Smiley17:

Irag
04-11-2013, 11:45 AM
قسمت اول رو ديدم: با عنوان "كميل"

براي قسمت اول عالي بود عالي! كم پيش مياد تحت تاثير شروع يك فيلم قرار بگيرم ولي اين يكي برعكس همه يك مقدمه و يه ميانه و يه پايان بينظير داشت
سكانس اول يه شروع كاملا اروپايي و همچنين مخاطب پسند بود.
نكته‌ي جذاب اين قسمت اين بود كه فقط يكي يا دو نفر هم از موضوع آگاه نشدن بلكه همه تحت تاثير ماجرا قرار گرفتن

حالا من فكر مي‌كردم كه فيلم دقيقه 49 و يا 50 تمام شده است ولي اون برگشت به عقب همه ذهنيتم رو بهم ريخت
فقط موندم چطور سريال ميخواد ادامه پيدا كنه خيلي كار سختيه فيلمنامه‌ي اين قصه‌ي پيچيده رو بدون خطا پيش برد.
اميدوارم باهمين كيفيت ادامه پيدا كنه.

x7music
04-11-2013, 12:01 PM
دوستان چند فصله ؟

WalTer WhiTe
04-11-2013, 12:02 PM
دوستان چند فصله ؟

فعلا یک فصل اومده
و 8 قسمت هست

دیوانه وار عاشق این سریال هستم علی
حتما ببین

x7music
04-11-2013, 01:17 PM
فعلا یک فصل اومده
و 8 قسمت هست

حتما ببین
چشم حتما دانلود میکنمش

فعلا یک فصل اومده
و 8 قسمت هست

حتما ببین
چشم حتما دانلود میکنمش

WalTer WhiTe
04-11-2013, 09:10 PM
قسمت اول رو ديدم: با عنوان "كميل"

براي قسمت اول عالي بود عالي! كم پيش مياد تحت تاثير شروع يك فيلم قرار بگيرم ولي اين يكي برعكس همه يك مقدمه و يه ميانه و يه پايان بينظير داشت
سكانس اول يه شروع كاملا اروپايي و همچنين مخاطب پسند بود.
نكته‌ي جذاب اين قسمت اين بود كه فقط يكي يا دو نفر هم از موضوع آگاه نشدن بلكه همه تحت تاثير ماجرا قرار گرفتن
حالا من فكر مي‌كردم كه فيلم دقيقه 49 و يا 50 تمام شده است ولي اون برگشت به عقب همه ذهنيتم رو بهم ريخت
فقط موندم چطور سريال ميخواد ادامه پيدا كنه خيلي كار سختيه فيلمنامه‌ي اين قصه‌ي پيچيده رو بدون خطا پيش برد.
اميدوارم باهمين كيفيت ادامه پيدا كنه.

http://www.picoup.ir/images/18584623638771647059.jpg

ایرج بزار برسی به قصه این پسره اون هم باحاله
الان عکسش رو دیدم
فقط نفهمیدم چرا عکس این پسره رو کنار سریال همولند گذاشتن.........
منبع عکس و قضیه پسره با هوملند (+ (http://series-tv.premiere.fr/News-Series/Dexter-Homeland-et-Les-Revenants-battent-des-records-d-audience-3604280))

مثل اینکه این سریال و هوملند و دکستر رو حسابی تعریف کرده یک سری آمار هم داده

فکر کنم قراره نقش بچه گی های برودی رو بازی کنه((( شوخی))):Smiley36::Smiley14:
آخرت ماسته این پسره ولی خدایی خیلی قشنگ مثل میخ وای می ایسته توی سکانس هایی که هست

http://www.picoup.ir/images/89353300776471029971.jpg
این دو تا دختر هم عالی بازی میکنند
مخصوصا دختر بزرگه

.

Irag
04-11-2013, 09:44 PM
آخرت ماسته این پسره ولی خدایی خیلی قشنگ مثل میخ وای می ایسته توی سکانس هایی که هست

يك ويژگي كه داره چشم‌هاي درشته خيلي به نگاهاش كمك ميكنه.
به نظرم بهترين سكانس قسمت اول اولين لحظه‌ي روبه‌رو شدن دو خواهر با هم بود و نمايي كه از دست مادر و خواهر نشون داد عالي بود.

http://www.picoup.ir/images/77922020166534340370.jpg

hadi2006mi
04-12-2013, 03:33 AM
من قسمت اولشو دیدم خیلی پرداخت خوبی داشت صحنهاش عالی بود هیچ پلان اضافه نداشت فیلمنامه دقیق بدون حرف اضافه و مثل یک پازل که اروم اروم براتون گره های داستانی رو باز میکنه من که شیفتش شدم امیدوارم بقیه قسمتهاشم همین کشش داشته باشه تایپیک دانلودم که راه افتاد دوستان حتمن ببینیدش دمه همه بچهای تی وی ورد گرم

MILANO
04-12-2013, 12:48 PM
اپيزود اول رو ديدم، واقعاً تحت تاثير قرار گرفتم! به عنوان اولين سريال اروپايي، تجربه بسيار جالبي بود!
چند جاش هست واقعاً مو بر تن آدم سيخ ميشه! خيلي وقت بود چنين حالتي بهم با ديدن سريال دسن نداده بود!
يكي اش جاييه كه:

پيرمرده ميره تو آشپزخونه و زن جوونش رو ميبينه!

يكي هم وقتيكه:

ميفهمي اون خواهر ها در واقع دو قلو بودن! و حالا يكيشون 4 سال بزرگتر شده! و تازه ميفهمي كه چرا وقتي همديگرو ديدن جيغ كشيدن و گريه كردن!

در كل اميدوارم حالا كه تاپيك دانلود هم راه افتاده دوستان سريال رو ببينن و لذتش رو ببرن
از دوست عزيزي هم كه زحمت معرفي و لينك ها رو كشيده تشكر ميكنم.:Smiley17:

Irag
04-13-2013, 03:10 PM
قسمت دوم هم مثل اولی عالی بود باز هم 10 میدم
فعلا که افت نداشته هر قسمت هم یه سکانس غافلگیری داره
جالبی قضیه اینکه همه درگیر ماجرا شدن حتی پلیس شهر!
امیدوارم همینطور ادامه پیدا کنه.

hadi2006mi
04-13-2013, 03:50 PM
من تا قسمت سومم دیدم ابعاد ادمهای که هر قسمت درگیر این ادمهای رستاخیز شده میشند با پس زمینهای که از هر کدوم نشون میده زیادتر میشه فقط امیدوارم خوب بتونند جمعش کنند از موسیقی و تیتراز اولیه فیلمم نمیشه گزشت سبکش تو مایههای سریالthe killing هست

Irag
04-13-2013, 08:37 PM
من که تا قسمت دوم دیدم این ماجرای "ویکتور" و وابستگی به اون خانوم رو یه جورایی
حدس می زنم ولی مطمئن نیستم مثلا شباهت ظاهری که بهم دیگه دارن به نظرم خیلی شبیه به هم هستند:

http://www.picoup.ir/images/59474559265449499376.jpg

Irag
04-20-2013, 08:44 PM
اصلا فکرش رو نمی‌کردم یه سریال خارجی اونم اروپایی اونم از کشور فرانسه اینقدر من رو تحت تاثیر خودش قرار بده!
عالی بود
الان قسمت 5 رو تموم کردم معرکه بود.
بخصوص قسمت چهارم که اینقدر تعلیق و پیچیدگی داستان زیاد شد که اعصابم داغون شده بود
پایان بندی بسیار خوبی هم داره.
به همه پیشنهاد می‌کنم حتما این سریال رو دانلود کنن و تماشا کنند واقعا سریال خوبیه.

hadi2006mi
04-20-2013, 10:35 PM
مثل یک چای داغ و خوش رنگ در یک روز برفی زمستان بهم چسبید سریالش عالی بود پایان فصل اولشم خوب بود با کلی گرههای باز نشده برای فصله بعدی،به دوستان پیشنهاد میدم این سریال جذابو به هیچ عنوان از دست ندند کافی یک قسمت این سریالو ببینید تا توش غرق بشید من به دوستای که احله سریال دیدنم نبودند سریالو دادم و همگی جذبش شدند

MILANO
04-21-2013, 01:56 AM
فصل اول تموم شد.
بسيار جذاب و تماشايي.:Smiley10:
اميدوار بودم داستان تو همين فصل اول تموم بشه، كه نشد! (چون دوست داشتم در اوج خداحافظي كنه!)
و خب... توقعات رو برد بالا براي فصل دوم! و متاسفانه با خبر شدم فصل دوم 2014 ـه!!!! و اين يعني ظلم!!!:Smiley19:
و در آخر يادي بكنم از شخصيت مورد علاقم تو اين سريال، سركار خانم "جولي" كه بسيار خوش درخشيدند و خيلي از ادا و اطوار، نحوه ايستادن، راه رفتن، نيگا مردن، تعجب كردن، بي محلي كردن و ... خلاصه تمام حركاتش منو مجذوب كرد! (دست بازيگر توانايش درد نكند!).:Smiley17:

WalTer WhiTe
04-21-2013, 02:22 AM
فصل اول تموم شد.
بسيار جذاب و تماشايي.:Smiley10:
اميدوار بودم داستان تو همين فصل اول تموم بشه، كه نشد! (چون دوست داشتم در اوج خداحافظي كنه!)
و خب... توقعات رو برد بالا براي فصل دوم! و متاسفانه با خبر شدم فصل دوم 2014 ـه!!!! و اين يعني ظلم!!!:Smiley19:

وای خدای من:Smiley19:
باور کن من فکر میکردم آخر تابستون فصل دومش شروع میشه
خیلی ناراحت شدم :Smiley24::Smiley24::Smiley24:
مثل شرلوک این سریال هم گذاشت ما رو تو خماری :Smiley18: :Smiley5:

vahidking
04-21-2013, 07:15 AM
خوب منم سریال رو دیدم --- واقعا شاهکاره ---

سریال جو مخصوص خودش داشت و برای من خیلی خاص بود ... داستان سریال واقعا عالی نوشته شده ... و همینطور صحنه هایی تماشایی از همون قسمت اول سریال

یکی از جنبه های که ای سریال توش خوب کار شده صداگذاری سریال هست که من واقعا دوست داشتم .

بهترین شخصیت : ویکتور ( واقعا این بچه چطور انقدر عالی بازی کرده ؟ )

Irag
04-22-2013, 02:08 AM
من قسمت ششم هم تموم کردم.
فقط می‌تونم بگم هنوزه که هنوزه افت شدیدی در روند و ریتم فیلم احساس نکردم.
یه سریال پر از ایده و ابتکار:

*رفتن مداوم برق
*پایین رفتن آب سد
*خودکشی حیوانات
*زمان حال و زمان گذشته
*زیر آب رفتن کلیسای تاریخی منطقه میشه گفت از زیر آب درامدنش ...

osture
04-22-2013, 02:17 AM
فصل دوم اومد خبرمون بدین ..

Irag
04-22-2013, 02:19 AM
فصل دوم اومد خبرمون بدین ..

و متاسفانه با خبر شدم فصل دوم 2014 ـه!!!! و اين يعني ظلم!!! (به نقل یکی از بچه‌های انجمن)

vahidking
04-22-2013, 03:23 AM

*رفتن مداوم برق
*پایین رفتن آب سد
*خودکشی حیوانات
*زمان حال و زمان گذشته

یه چیزی ، فکر نکنم حیوان ها خودکشی کرده باشن ...
به نظرم ( البته شاید هم درست نباشه ) حیوان های مرده داخل روستای قدیمی بودن که زنده شدن و در حال بالا رفتن از آب مردن ( حالت دست ها رو نگاه کنید ) ...
در ضمن یه چیز که نفهمیدم اینه که چرا آب سد کم شد ؟؟؟
خودم فکر میکنم همه که بیدار شدن ، توی قبرهاشون آب سد باشه ... میدونم مسخرس ولی خوب اینم یه تئوری میتونه باشه دیگه :Smiley36:

WalTer WhiTe
04-22-2013, 03:50 AM
حیوانات خودکشی نکرده اند همان طور که آقا وحید گفت یک دفعه ای زنده شدن و درآب دوباره خفه شده اند
درمورد رفتن برق و کم شدن آب سد هم دقیقا باز آقا وحید درست حدس زده است
و من هم همین فکر رو می کنم ولی درست باز توی این فصل نمیگه که چنین اتفاقی افتاده
ولی همه این چیزها یک دلیل کلی داره که فکر کنم هیچ کدوم حدس نزده اید و مربوط میشه به گذشته این شهر
و واقعا هیف اون کلمه رو بگم
دلیلش فقط یک کلمه هست که چرا مرده ها زنده شدن و چنین چیزی اتفاق افتاده
که در قسمت 8 مشخص میشه
ولی جالبیش این جاست که وقتی در قسمت 8 اون یک کلمه مشخص میشه باز هم 1000 تا سوال درست میشه که چرا چنین چیزی شده است

امیدوارم توی حاشیه حرف زده باشم و زیاد اسپویل نکرده باشم
سخته واقعا حرف زدن در مورد این سریال
من که دوباره میخوام از اول ببینم
خیلی چیزها برام هنوز گنگه

Irag
04-23-2013, 01:53 AM
خوبیه سریال اینکه فعلا و تقریبا هیچ کسی رو به عنوان "عقل کل" یا "قهرمان" صرف معرفی نکرده
و همه به یه اندازه درگیر این ماجرای عیجب و غریب هستند
و به نظرم تنها بدی و نقدی که تا به این جای کار به نظرم رسیده (تا قسمت هفتم):

شخصیت "پیر" (اگه اشتباه ننوشته باشم) منظورم رئیس مرکز خیریه است یه ذره کمتر بهش پرداختن
مثل ماجرایی که با "ویکتور" داشت احساس میکنم زود و خیلی سریع این قضیه روایت شد.
البته من هنوز یه قسمت دیگه از فصل اولش رو که آخرین قسمت هم هست ندیدم ولی به نظرم تا اینجا جا داشت بیشتر در مورد این شخصیت اطلاعات میداد.
داستانک خیلی جذابی هم می شد.

یه چندتا از این قسمت اسکرین شات گرفتم که خیلی تحت تاثیر این قاب‌بندی و لحظات فیلم قرار گرفتم:

http://www.picoup.ir/images/99872726890315761425.jpg http://www.picoup.ir/images/87802084309455234924.jpg http://www.picoup.ir/images/28695607558523458913.jpg

hadi2006mi
04-23-2013, 03:22 PM
نمای بازه اخرم بسیار جالب بود کل روستارو اب فرا گرفته و هیچ اثری از ماموران نیست حالا جالب میشه که این بچه ای که تو شکم ادل هست رو جزو زندها باید حساب کرد یا مرده ؟ یا ادم زندها که رفتند چی میشند ؟امیدوارم برخلاف لاست که شببیه ترین سریال به این سریال پایانه سطح پایین نداشته باشه

Irag
04-24-2013, 02:09 AM
قسمت آخر اونجوری که دوست داشتم تموم نشد! ولی بازم به نظرم بهترین پایان برای فصل اول بود
سکانس پایانی و صدای شلیک و تعلیق و وحشت و انتظار افراد داخل سالن خیریه رو خیلی دوست داشتم
من رو یاد فیلم "مه" دارابونت انداخت ...

http://www.picoup.ir/images/78858526262033009200.jpg http://www.picoup.ir/images/73403035193491850217.jpg

البته من هنوز این قضیه‌ی "انتقام" رو زیاد متوجه نشدم! حالا نیازه یکی واسم توضیح بده این "انتقام" دقیقا یعنی چی؟ منظورشون چی بود؟
---
یکی از بهترین تجربه‌های سریال‌بینی و سریال‌خوری این چند سال اخیرم بود هیچ وقت فکرش رو نمی‌کردم یه سریال اونم از کشور فرانسه اینقدر جذاب و گیرا باشه.

MILANO
04-24-2013, 12:47 PM
قضيه انتقام فكر كنم اين بود كه:
اهالي دهكده قديم به خاطر سهل انگاري و عدم مسئوليت پذيري مسئولين سد قديم به اون وضع افتادند و اينكه هيچ كمكي بهشون نشد و تنها و گرسنه افتاند و عده زيادي به خاطر گرسنگي مردند.
حالا اينكه چرا اين انتقام رو بايد از زنده هاي 30 سال بعد بگيرن رو نميدونم؟؟؟
سؤال زياده!
مثلاً اينكه چرا ويكتور همه جا هست؟ چرا4 سال پيش موقع تصادف اتوبوس كميل هم بود؟؟؟ اون موقع كه مرده ها شروع به زنده شدن نكرده بودند!
يا اينكه اصلاً ير فرض اين اهالي دهكده به خاطر انتقام يا يه همچين چيزي دوباره زنده شدن و اينا... خب چه ربطي به مرده هاي ديگه از جمله كميل و سيمون و ... داره؟ چرا اونا زنده شدن؟
آب توي قبر (ها !) هم خودش به همراه كلاً اتفاقي كه براي سد افتاده كلاً سؤاله!
در ضمن اينكه من بعيد ميدونم خيلي از اين سؤال ها حتي تا آخرِ اپيزودِ آخر ِ فصل ِ آخر جواب داده بشه!:Smiley19:

alien66
04-28-2013, 10:09 PM

*رفتن مداوم برق
*پایین رفتن آب سد
*خودکشی حیوانات
*زمان حال و زمان گذشته

و اولین چیزی هم که از آب بیرون میاد برج کلیساست و اون دکتر سرپرست مرکز خیریه هم باید از تاریخچه ای که بقیه خبر ندارن خبر داره و شاد از کشیش اسبق دهکده.

saman_pd09
04-29-2013, 12:16 AM
اصلا نیازی به توضیح نیست فقط نگاه کنید :

http://up.download.ir/di-QL7U.png

http://up.download.ir/di-C6RZ.png

http://up.download.ir/di-RIH0.png

http://upload7.ir/images/72327417072794733880.png

http://upload7.ir/images/65821883286641230697.png

http://upload7.ir/images/43185579006512266187.png

Irag
04-29-2013, 02:26 AM
من کشته مرده‌ی این درجه بندی فیلم شذم! »» 12 فرانسه هم برای خودش قوانین عجیب و غریبی داره!

اثری که به هر حال مثل خیلی از فیلم‌های دیگه از خشونت و مسائل جنسی استفاده کرده ولی بازهم اینجوری درجه بندی شده!
معمولا سریال‌های این سبکی در آمریکا یا انگلیس به 18سالگی ختم میشه نه دیگه 10 یا 12 ...

WalTer WhiTe
04-29-2013, 03:06 AM
توی این 8 قسمت 8 تا شخصیت داشتیم که یکی از یکی عجیب و غریب تر بودند

Camille
Simon
Julie
Victor
Serge & Toni
Lucy
Adèle

بین این شخصیت ها شخصیت Lucy به نظر من مرموز ترین بود
که اخر سر هم معلوم شد یک جورایی همه حرف این زن یا فرشته یا هر چی که اسمش رو بگذاریم رو خیلی راحت گوش میدهند
و هرچی که اون بخواهد ... قطعا انجام خواهد شد.(چه توی س ک س یا اطاعت دست جمعی همه مردگان از این زن)
ولی من درست نفهمیدم که این Lucy یکی از مردگان بود یا فرشته بود یا عزرائیل بود یا چمی دونم کسی بود که باعث همه این دردسرها شده بود؟؟؟؟

لطفا بچه هایی که فیلم رودیدن یکمی درمورد این شخصیت و چیزی که ازش متوجه شدن بنویسند تا همه استفاده کنیم
چون برام سوال شده این زن توی این سریال واقعا چه موجودی بود ؟؟؟

و اینکه Adèle توی این شخصیت ها بهترین بود از نظر من
چه از نظر بازی کردن و چه از نظر فرو رفتن توی نقشش و چه از نظر سکانس های برتر یکی از شخصیت هایی بود که در بهترین جا های سریال بود از نظر من

و توی بقیه شخصیت ها با این دو تا شخصیت یعنی Serge & Toni اصلا ارتباط نتونستم برقرار کنم و نمی دونم چرا برام این دو تا جذابتی نداشتن

و همچنین نگاه های ویکتور ویران کننده بود برای من و فقط یاده فرانک توی سریال House of Cards می افتادم
فقط در اونجا فرانک نیگاه میکنه به دوربین و هم زمان حرف میزنه با دوربین ولی در اینجا
ویکتور فقط خیره می شد و چیزی نمی گفت
که به نظرم نگاه های ویکتور از نکات مثبت سریال بود

saman_pd09
05-04-2013, 11:57 PM
http://upload.tehran98.com/img1/x5341lia7pgrxop7n9rp.jpg

همین الان اخرین قسمت از سریال رستاخیر را مشاهده کردم . اول از همه از اقا محمد برای معرفی این سریال بسیار متشکرم . برای چنین سریال حیف است متنی نوشته نشود . چند نکته است که باید گفته شود .
دلایل متمایز بودن و زیبا بودن این سریال :

1 : منطق روایی : این سریال از لحاظ روایت گونه ی متفاوتی را نسبت به سایر سریال ها پیش می گیرد . به طور کلی اثار اروپا از لحاظ روایت کردن داستان بسیار اهسته و دقیق پیش می روند . در مخاطب تنش و هیجان کاذب وارد نمی کنند . در این سریال نیز الگوی داستان گویی به همان صورت کلی است . یکی از مواردی که سریال را متمایز کرده شخصیت شناسی سریال است . در هر قسمت شخصیتی به بیننده معرفی می شود . معرفی تا جایی صورت می گیرد که مخاطب را راضی نگه دارد و داستان زندگی افراد را کش دار نمی سازد . بکار بردن این تکنیک در برابر مخاطب های غیر اروپایی که با فرهنگ سریالی کشور امریکا و هیجان سریال های ان خو گرفته اند کاری است ریسک پذیر. اما کارگردان ریسک می کند و داستان خود را همانگونه که باید به پیش می برد . در واقع در این سریال , داستان به بیننده خورانده نمی شود . لزومی هم برای این کار نیست . چون همه چیز در جاییست که باید باشد . و این اثر داستان را در ذهن ثبت می کند , اهسته و شمرده

2 - فیلم نامه : داستان این فیلم نامه اگر چه از لحاظ کلیت در سایر سریال ها هم مشاهده می شود اما در این سریال بهتر به نمایش در می اید . در واقع فیلم نامه نویس از دریچه ای دیگر به این موضوع نگاه کرده است . که البته این نوع نگاه بسیار عالی پرداخته شده و در اثری فاخر به بیننده هدیه شده است .

3 - بازیگری : نیز از مواردی است که بر زیبایی های سریال افزوده است . همه ی بازیگران به گونه ای در مقابل دوربین ظاهر می شوند که گویی سال هاست با این حرفه اشنایی دارند . اما اوج بازیگری بنظر من در کاراکتر جولی نمود پیدا می کند . تمام کار های این کاراکتر زیباست . لحظه ای به نحوه ی ایستادن او توجه کنید تا به حرفه ای بودن او پی ببرید , شانه ی افتاده و کمر خمیده . از بازی ویکتور نیز نباید قافل بود . بطور کلی این دو شخصیت که در سریال در کنار هم قرار گرفته اند وزنه های سنگین تری نسبت به سایر بازیگران هستند .

3 : فیلم برداری : این اثر از نوع فیلم برداری های سریالی نیست . یک کار سینماییست . بر روی تمام نما ها و شات های گرفته شده بحث شده است قاب ها دقیق انتخاب شده . نماهایی که در این سریال گرفته شده است در کمتر سریالی قابل مشاهده است . تمام نما ها عالیست و در خور چنین اثری .

4 : موسیقی : موسیقی ملایم این سریال واقعا زیباست . مخصوصا تیتراژ اغازی موسیقی بسیار گوش نوازی دارد .

برای بررسی تمام موارد بالا می توانم ساعت ها بحث کنم اما این بحث از حوصله تاپیک خارج است . اگر علاقه مند به بحث بیشتر هستید به من اطلاع دهید .

Irag
05-05-2013, 04:35 AM
بین این شخصیت ها شخصیت Lucy به نظر من مرموز ترین بود
که اخر سر هم معلوم شد یک جورایی همه حرف این زن یا فرشته یا هر چی که اسمش رو بگذاریم رو خیلی راحت گوش میدهند
و هرچی که اون بخواهد ... قطعا انجام خواهد شد.(چه توی س ک س یا اطاعت دست جمعی همه مردگان از این زن)
ولی من درست نفهمیدم که این Lucy یکی از مردگان بود یا فرشته بود یا عزرائیل بود یا چمی دونم کسی بود که باعث همه این دردسرها شده بود؟؟؟؟

من هم تقریبا در جبهه اینکه او هم یکی از قربانیان و مردگان بوده قرارش میدم
هم در جبهه اینکه می تونست یه نیروی فرا زمینی باشه
اولی قابل درکه چون خود فیلم نشون داد که چطوری با چاقو کشته میشه و بعد از مدتی دوباره جون میگیره
ولی برای دومی به نظرم با توجه به اینکه تنها شخصیتی بود که هیچ سرگذشتی ازش نشون داده نشد احتمال اینکه یه نیروی فرازمینی حالا مثل فرشته ایی یا چیزی شبیه به این باشه زیاده
اصلا ورود شخصیت لوسی هم خیلی مرموز و یکدفعه ایی بود سوار یه اتوبوس بود و بین راه پیاده شد و وارد همین شهر شد انگار برای ماموریت اومده بود.

Irag
05-06-2013, 04:49 AM
من هم تقریبا در جبهه اینکه او هم یکی از قربانیان و مردگان بوده قرارش میدم
هم در جبهه اینکه می تونست یه نیروی فرا زمینی باشه
اولی قابل درکه چون خود فیلم نشون داد که چطوری با چاقو کشته میشه و بعد از مدتی دوباره جون میگیره
ولی برای دومی به نظرم با توجه به اینکه تنها شخصیتی بود که هیچ سرگذشتی ازش نشون داده نشد احتمال اینکه یه نیروی فرازمینی حالا مثل فرشته ایی یا چیزی شبیه به این باشه زیاده
اصلا ورود شخصیت لوسی هم خیلی مرموز و یکدفعه ایی بود سوار یه اتوبوس بود و بین راه پیاده شد و وارد همین شهر شد انگار برای ماموریت اومده بود.

+
اینکه تنها شخصیتی بود که وارد شهر شد یعنی یه مسافر بود
ولی باقی شخصیت ها همگی در داخل شهر زندگی می‌کردن.
(حالا من هر روز یه دلیل تازه به ذهنم میرسه):Smiley36:

WalTer WhiTe
05-06-2013, 06:06 PM
بررسی اپیزودیک قسمت 6

لوسی چه کسی بود ؟

من قسمت 6 رو یک بار دیگه نیگاه کردم چون تمام جزئیاتش از ذهنم خارج شده بود به دلیل اینکه من سریال رو قبل از عید و قبل از اینکه در انجمن بگذارم دیده بودم.
در ابتدای این قسمت می بینم که لوسی از اتوبوس پیاده می شود و زمان پیاده شدنش نیز یک سال قبل هست و هنوز در شهر هیچ اتفاقی نیوفتاده هست.با ورود او در شهر شاهد این هستیم که داستان اصلی شروع می شود و از همون ابتدا شخصیت مرموز و حساس خود رو به نمایش میگذارد.او از ابتدای ورودش به شهر یک سری نشانه هایی از خود به صورت زنجیر وار به بینده نشان میدهد که همگی این نشانه ها دلیل بر غیر عادی بودن او هست که در هیچ کدوم از شخصیت هایی که در قسمت های قبلی دیده ایم تا به حال نمایش داده نشده بود
من این نشانه ها رو به صورت خلاصه در آوردم و برای شما می نویسم که با نشانه های کوچک شروع می شود و به نشانه های اصلی می رسد

نشانه اول :
وقتی وارد بار می شود شخصیت تونی رو می بیند که مسئول بار هست و یک درخواست از او میکند که مقبول واقع می شود و تونی خیلی سریع می پذیرد و اجابت میکند.
و اون درخواست این دیالوگ لوسی بود : پول ندارم من رو استخدام کن تا یک نوشیدنی بخورم
در ابتدا شاید یک درخواست معمولی به حساب بیایید ولی وقتی داستان در این قسمت ادامه پیدا میکند و شاهد موارد دیگری که خواهم نوشت می شود شما متوجه می شوید که این درخواست یک درخواست عادی نبود که به همین راحتی تونی قبول کرد.چون همین طوری به صورت عادی هر کسی رو برای یک بار استخدام نمیکند چه برسه به اینکه اصلا تونی شناختی از لوسی نداشت

نشانه دوم :
نشانه دوم چند لحظه بعد از درخواست اول اتفاق میافتد.
لوسی که می بیند تونی درخواست اول او رو قبول کرد در یک دیالوگ دیگر میگوید :جایی داری که من بمونم
که در این صحنه هم ما مینیم که تونی خیلی سریع جایی رو در پشت بار برای لوسی آماده میکند
که این حرکت هم از موارد غیر عادی این قسمت هست

نشانه شوم :
کارگردان بعد از نشانه های اول و دوم خیلی راحت نشانه سوم رو برای بیننده رو میکند و اون هم این هست که :لوسی پدر کمیل (ژروم ) رو به اتاقی که تونی بهش داده می آورد
در ابتدای ورود لوسی در بار شاهد این هستیم که لوسی (ژروم ) رو می بیند که در حال نوشدن هست و تونی یک توضیح کوچک در مورد مردن دختر (ژروم ) یعنی کمیل بهش میدهد و در اینجاست که لوسی از مشکلات (ژروم ) سر در می آورد.او (ژروم ) رو به اتاق می برد و خیلی راحت مشغول س ک س با او می شود
او با این حرکت سعی داشت پدر کمیل رو آرام کنه تا مشکلاتش یادش بره و به حالت روانی عادی و زندگی روزمره اش باز گردد. در این صحنه نیز لوسی قدرت غیر طبیعی خود رو به بینده نشون میدهد
و (ژروم ) رو ما بعدا یکمی ارام تر می بینیم و دیگر ناراحت نیست .

نشانه چهارم :
چهارمین حرکت لوسی باز با (ژروم ) اتفاق می افتد که نشون میدهد کارگردان داره یواش یواش بینده رو آماده میکنه تا این حرکت زنجیر وار و مرموز لوسی رو بیننده متوجه شود
لوسی در حال س ک س به پدر کمیل میگوید من کمیل رو در اتاق دارم می بینم و کمیل داره میگه دوستت دارم و دلش برات تنگ شده
و اتفاقی که براش افتاده تقصیر تو (پدرش) نبوده.
لوسی با این حرکت س ک س مانند و اون جمالت باعث میشود پدر کمیل رو کاملا از زندگی عادی خود دور شده بود و یک حال روانی و دیوانه وار رو داشت رو تا حدی مداوا کند
در اینجا نیز سوالی پیش می یاد که چرا و به چه دلیل لوسی داره به (ژروم ) میگه که من دخترت رو دارم می بینم
یا واقعا داشت می دید یا فقط در حال تخلیه ذهنی ومداوای روانپزشک مانند او بود؟
که در ادامه متوجه خواهینم شد که هم داشت می دید و هم در حال مداوا بود

نشانه پنجم
این نشانه در زمان حال اتفاق می افتد و در زمان حال ما لوسی رو می بینیم که در بیمارستان هست و مدتی در کما بوده است.دکتر به لوسی میگه برای تو یک معجزه اتفاق افتاده که برگشتی و همچنان نیز برق در بیمارستان در حال قطع و وصل شدن هست.در اینجا بیننده متوجه یک معجزه یا خود درمانی در لوسی می شود نیز از نشانه های دیگری هست که کارگردان سعی دارد به ببینده تفهیم کند
در اینجا نیز یک سوال دیگر پیش می یاد که :
یک سال قبل که لوسی وارد شهر شد هیچ مشکلی برای شهر وجود نداشت
نه برق مشکلی داشت و نه سدی که در شهر بود آبش کم شده بود و نه مردگان در شهر تردد می کردند
چرا با ورود لوسی و به کما رفتنش همه این مشکلات برای شهر به وجود آمد ؟

که من جواب این سوال رو تا حدی در قسمت 8 گرفتم و اون هم انتقام مردگان از شهر و همچنین انتقام لوسی بود.

نشانه ششم
وقتی لوسی از کما بیرون میاد نگهبانی که توی این مدت از او مراغب می کرده به دیدنش میاد و بهش میگه من این مدت مراغب تو بودم تا مهاجم دوباره برنگرده و به تو صدمه بزنه.
لوسی با کمال آرامش دست نگهبان رو می گیره و میگه آره شما تو این مدت اینجا بودی و بعدش میگه مرسی السید (نام نگهبان رو صدا میکنه)
نگهبان ناگهان شوکه میشه و میگه من که اسمم رو به شما نگفته بودم پس از کجا اسم من رو میدونید؟
لوسی با اون نگاه خاصش بهش نگاه میکنه و میگه همون اول که اومدی اسمت رو گفتی
نگهبان که در شوک شدیدی فرورفته که کی اسمش رو گفته همین طور متعجب می ماند و چیزی نمی گوید
در این صحنه نیز ما متوجه ذهن خوانی و دور اندیشی لوسی می شویم که خیلی راحت میتواند زندگی گذشته هر شخصی رو ببیند و اسمش رو هم بداند

http://www.picoup.ir/images/96039935328969095401.jpg

نشانه هفتم
وقتی سیمون دوباره زنده می شود و از سردخونه بیرون می آید اولین چیزی که می بیند لوسی هست
لوسی با یک آرامش خاصی به سیمون میگه : با من بیا
در اون صحنه عجیب شاهد هستیم که خیلی راحت سیمون دست لوسی رو می گیره و دوتایی از بیمارستان خارج می شوند.در صورتی که اصلا قبلا این دو نفر هیچ آشناییتی و هیچ شناختی از هم نداشتند.
در مورد اون صحنه فقط میشه گفت که چون همه این مردگان دنبال یک پری یا فرشته هستند مثل ویکتور باعث شد که خیلی راحت سیمون از فرشته بودن لوسی خبردار بشه و باهاش بره
ادامه توضیحات این نشانه در نشانه هی 8 و 9 می باشد

یک صحنه جالب دیگه که در این قسمت اتفاق می افته اینکه کمیل باعث آرامش پدر و مادر یکی از دوستاش میشه البته بعدا اون ها خودکشی میکنند که این صحنه در قسمت 6 خیلی جالب بود

نشانه هشتم
در یک صحنه حساس در قسمت ششم ما ویکتور و جولی رو در خانه مبینیم که جولی از ویکتور می پرسه چرا پیش من اومدی؟
ویکتور میگه به خاطر پری اومدم؟
چند دیالوگ ردوبدل میشه و بعدش ویکتور میگه مادرم گفته تو هر وقت پری رو ببینی می شناسی
وبعد جولی میگه نکنه فکر میکنی من پری هستم
که ویکتور میگه آره تو پری هستی

اگر دقت کنید می بینید که ویکتور در زمانی که دنبال این پری ای که مادرش نام برده بوده می گشته ... لوسی در اون زمان در بیمارستان بوده
و یک اتفاقی براش افتاده بوده (چاقو خوردن توسط سرژ)که قرار نبوده این اتفاق برای لوسی بی افته
اگر اون اتفاق نیوفتاده بود و ویکتور در جست و جوی پری که در ذهن خود ساخته بود با لوسی برخورد می کرد .قطعا لوسی رو به عنوان پری انتخاب می کرد و در اتفاقا در قسمت 8 هم همین طور شد .
و در آخر سریال می بینیم که ویکتور مجبور هست که با گروه مردگانی که همراه لوسی هستند برود و لوسی از پلیس ها ویکتور رو هم میخواهد ولی علاقه ی بیش از حد جولی به ویکتور باعث میشود روند
رد و بدل کردن مردگان به کندی پیش رود ولی در اخر جولی نیز تن به این درخواست لوسی میدهد و برای اینکه پیش ویکتور باشد به این جمع می پیوندد و البته در یک جایی هم اشاره به مرده و زنده شدن جولی نیز شده بود.پس در اون صحنه ویکتور مجبور بود که به پیش پری ای که مادرش بهش گفته بوده برود

نشانه نهم و دهم
ما لوسی رو با سیمون در اتاقی که در بار داشت می بینم که سیمون از لوسی می پرسه : تو کی هستی؟
که لوسی با آرامش و نگاه خاصی میگه من فرشته نگهبانت هستم
و در ادامه لوسی مشغول خوشگذارنی با سیمون می شود
حرکت دهم هم همون س ک س لوسی و سیمون هست که نشون دهنده این هست که هر آنچه لوسی بخواهد اتفاق خواهد افتاد
که در اینجا خیلی راحت سیمون تن به س ک س با لوسی میدهد در صورتی که دیوانه وار عاشق ادل هست و هیچ زن دیگری رو نمیخواهد

http://www.picoup.ir/images/00149146629070464055.jpg

نشانه یازدهم و دوازدهم

لوسی در حال س ک س با سیمون متوجه این می شود که پدر و مادر دوست کمیل در حال خودکشی هستند و اون صحنه رو در ذهن خود تجسم میکند
و سیمون که متوجه غیرعادی بودن لوسی در حال س ک س شده است از او می پرسد : چیه چی شده ؟
لوسی فقط چشمانش رو میبند و به کارش ادامه میدهد و بعد ما می بینم که خودکشی اتفاق می افتد
اوج غیر عادی بودن لوسی در همین صحنه ای هست که خودکشی در حال اتفاق افتادن هست روی می دهد
نشانه دوازدهم رو هم خوده لوسی خلق میکند که از سیمون می پرسد چه اتفاقی برات افتاده ؟چرا خودکشی کردی؟
که سیمون میگه من خودکشی نکردم وبعد لوسی میگه من خودم دیده ام که تو اون کار رو کردی
که باز این دیالوگ های ردو بدل شده نشان از این هست که لوسی گذشته دردناک سیمون رو خودش با چشم خودش دیده هست

به نظر من کارگردان یک جورایی با این دیالوگ های اخر قسمت 6 که لوسی میگوید میخواهد واقعا حجت رو بر بیننده تموم کند که لوسی یک شخص عادی نیست
و باید بیننده متوجه شود که با یک شخصیت غیر عادی که نه انسان هست و نه مرده روبرو هست

یک اتفاق دیگه هم در این قسمت افتاد که ربطی به لوسی نداشت ولی مهم بود
زمانی که تونی به کلبه اش بر میگرده تا سرژ رو مطلع کنه که پلیس دنباش هست از پشت شیشه مادر رو می بینه که پشت به پنجره نشسته هست
ولی ما در اون صحنه خواهر کمیل رو از روبرو می بینم که موهایش بسیار بلند هست و رنگ موهای اون با تصویری که تونی از رنگ موهای مادرش دید فرق دارد
که در اون صحنه هم باز یکی از نکات مرموز و سوال برانگیز داستان رو رو میکنه چرا تونی مادرش رو از پشت شیشه نشناخت و چرا کارگردان موهای اون دختر رو در اون صحنه به این شکل به ما نشون داد؟

http://www.picoup.ir/images/87607277540445545365.jpg

سعی دارم یواش یواش از اول دوباره سریال رو نیگاه کنم و کم کم شخصیت ها رو بررسی کنم
ولی چون شخصیت لوسی برای من مهم تر بود از لوسی شروع کردم
اگر خدا بخواهد بعدا باز هم در مورد شخصیت ها خواهم نوشت.

hadi2006mi
05-07-2013, 12:11 AM
[QUOTE=CasT!el;115667][CENTER]بررسی اپیزودیک قسمت 6
با تشکر فراوان از کستیل عزیز بخاطر این نگاه موشکافانه من فکر میکنم این لوسی اینده بچه ادل باشه چون لوسی هم زنده هست و هم از جهان مردهاست و تنها موجودی که این خصوصیاتو میتونه داشته باشه بچه داخل شکم ادله که ادله زنده است و شوهرش (که فکر کنم اسمش سیمون )مرده بود .بهر حال این سریال کلی گره های باز نشده داره و کلی میشه تفسیر کرد

Irag
05-07-2013, 04:39 AM
یک اتفاق دیگه هم در این قسمت افتاد که ربطی به لوسی نداشت ولی مهم بود
زمانی که تونی به کلبه اش بر میگرده تا سرژ رو مطلع کنه که پلیس دنباش هست از پشت شیشه مادر رو می بینه که پشت به پنجره نشسته هست
ولی ما در اون صحنه خواهر کمیل رو از روبرو می بینم که موهایش بسیار بلند هست و رنگ موهای اون با تصویری که تونی از رنگ موهای مادرش دید فرق دارد
که در اون صحنه هم باز یکی از نکات مرموز و سوال برانگیز داستان رو رو میکنه چرا تونی مادرش رو از پشت شیشه نشناخت و چرا کارگردان موهای اون دختر رو در اون صحنه به این شکل به ما نشون داد؟

واقعا خسته نباشید! عجب بررسی فریم به فریمی بود.
این یکی رو که مجبور شدم برم دوباره نگاه کنم دفعه اول متوجه نشده بودم.
مرسی.
تمام نشانه‌ها رو خوندم.

hadi2006mi
05-07-2013, 03:41 PM
واقعا خسته نباشید! عجب بررسی فریم به فریمی بود.
این یکی رو که مجبور شدم برم دوباره نگاه کنم دفعه اول متوجه نشده بودم.
مرسی.
تمام نشانه‌ها رو خوندم.n,sjhk
فکر کنم بیشتر از اینکه موها در این سکانس تاثیر داشته باشه لباسهای که دختر از سرژ گرفته بود و ماله مادرشون بود باعث اشتباه تونی شده بود و یکی از سکانسهای هوشمندانه این قسمت بود

WalTer WhiTe
05-07-2013, 05:45 PM
فکر کنم بیشتر از اینکه موها در این سکانس تاثیر داشته باشه لباسهای که دختر از سرژ گرفته بود و ماله مادرشون بود باعث اشتباه تونی شده بود و یکی از سکانسهای هوشمندانه این قسمت بود

دقیقا لباس ها تاثیر گذار بود و باعث اشتباه تونی شد ولی من هر چی فکر میکنم دلیل اینکه کارگردان از پشت پنجره به بیننده موهای مادر تونی رو مشکی و کوتاه شده نشون داد
ولی از روبرو خواهر کمیل رو نشون داد که موهایش فرق داشت رو نفهمیدم
چون اگر کارگردان در اون صحنه فقط میخواست تونی اشتباه کنه و بیننده اشتباه نکنه فقط همون خواهر کمیل رو باید باهمون ظاهر نشون میداد
ولی دلیل اینکه خواست هم بیننده اشتباه کنه و هم تونی اشتباه کنه یکی از سوالات مهم اون قسمت بود
به نظرم اون سکانس یکی از بهترین سکانس هایی بود که کارگردان همه رو به بازی گرفت تا بیننده هایش بیشتر در فیلم فرو بروند

hadi2006mi
05-07-2013, 07:30 PM
دقیقا لباس ها تاثیر گذار بود و باعث اشتباه تونی شد ولی من هر چی فکر میکنم دلیل اینکه کارگردان از پشت پنجره به بیننده موهای مادر تونی رو مشکی و کوتاه شده نشون داد
چون اگر کارگردان در اون صحنه فقط میخواست تونی اشتباه کنه و بیننده اشتباه نکنه فقط همون خواهر کمیل رو باید باهمون ظاهر نشون میداد
ولی دلیل اینکه خواست هم بیننده اشتباه کنه و هم تونی اشتباه کنه یکی از سوالات مهم اون قسمت بود

به نظرم اون سکانس یکی از بهترین سکانس هایی بود که کارگردان همه رو به بازی گرفت تا بیننده هایش بیشتر در فیلم فرو بروند

چون تونی تو این سکانس هر زن یا دختری رو غیر از مادرش میدید حتمن از دسته سرژ نجاتش میداد که جیگرشو نخوره و سرژ فقط به مادرش رحم میکرد و علاقه ای به خوردن جیگرش نشون نداده بود خود جیگر خوردن سرژ هم جالبه که از کجا شروع شده و دلیلش چی بود؟هر چند بعد از مرگش دیگه به جیگر خوری نپرداخت و سکانس اخری که سرژ تونی و مادرش رو میبینیم تو زیر زمین پناهگاه هست که به نظر میاد تونی میمیره و به سرژ و مادرش میپیوندهخ حاللا باید ببینیم تو فصل دوم این سه تن هستند یا از سریال حذف میشند

saman_pd09
05-07-2013, 09:59 PM

به نظر من در این سکانس کارگردان سعی در بازی گرفتن مخاطب نداشته . در این سکانس به زیبایی جهت دید دوربین تغییر میکنه که یک تکنیک هست . در لحظه ای که تونی مادرش رو میبینه دوربین شخصیت زنی که روی تخت نشسته رو از درچه ی نگاه تونی نشون میده . پس ما در صحنه ای که تونی مادرش رو میبینه تا قبل از چرخش دوربین شاهد تخیلات تونی هستیم . اما وقتی تونی از پنجره کنار میره دریچه ی نگاه از تونی به مخاطب تغییر میکنه . و چون مخاطب میدونه واقعا چه کسی بر روی تخت نشسته شخصیت از مادر تونی به دختر تغییر میکنه . این گول زدن مخاطب نیست بلکه تغییر ظریفی در نوع دریچه نگاه از طریق دوربین هست . در واقع در اون صحنه فضا از حال سورئال نگاه تونی به فضای رئال چشم بیننده تغییر کرده.

Chandler Bing
05-25-2013, 08:17 PM
http://www.picoup.ir/images/58265426890086649820.jpg

سریال Les Revenants با عنوان The Returned از ماه ژوئن از شبکه ی 4 بریتانیا پخش خواهد شد. (همون فصل اول رو شبکه خریده.) بعد از 20 سال این اولین باری که یک سریال خارجی با زیرنویس از این شبکه پخش میشه.

منبع (http://www.spoilertv.com/2013/03/les-revenants-rebound-picked-up-by.html)

WalTer WhiTe
09-28-2013, 02:35 PM
آخرین خبر :
دیشب رسما اعلام شد که شبکه آمریکایی A&E حق ساخت بازسازی نسخه آمریکایی رو خریده و صحبتها با "کارلتون کیوز" یکی از شورانرهای سریال لاست و شورانر فعلی سریال Bates Motel داره انجام میشه که کار نظارت بر این سریال رو برعهده داشته باشه.فصل دوم نسخه فرانسوی سریال هم در سال 2014 پخش خواهد شد.
منبع : کاشف و مترجم سریال یعنی علی رضا (Oceanic 6) :Smiley36::Smiley17:
پ ن 1 : از همه عزیزانی که این سریال رو دانلود کردند متشکرم .:Smiley41:
فکر کنم آخرین بار که آمار سه کیفیت رو جمع کردم بالای 200 نفر بود.
پ ن 2 :فقط 20 روزه دیگر لینک ها فعال هست .در صورتی که می خواهید دانلود کنید بجنبید تا پاک نشده:Smiley36:

soteddel
11-23-2013, 01:57 AM
سلام دوستان من لینک دانلودی پیدا نکردم ... میشه کمکم کنید منم ببینمش ؟

Irag
11-23-2013, 10:39 AM
سلام دوستان من لینک دانلودی پیدا نکردم ... میشه کمکم کنید منم ببینمش ؟
»» ابتدای تاپیک روی آیکن "تاپیک دانلود" کلیک کنید. لینک‌ها موجوده. (تاپیک دانلود (http://tvworld.info/showthread.php?41212-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84-%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7%DB%8C-Les-Revenants-%D8%A8%D8%A7-3-%DA%A9%DB%8C%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81-%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D9%BE%D9%84%D9%88%D8%AF%D8%A8%D8%A7%D8%B2))

Irag
12-01-2013, 10:59 PM
من داشتم یه بار دیگه از ابتدا تک تک پست‌ها رو میخوندم
بعضی پست‌ها بالای 2000 کلمه "نقد" نوشته بودن
یکی "محمد" و یکی هم "سامان" توی این پست **+ (http://tvworld.info/showthread.php?41175-Les-Revenants-(%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AE%DB%8C%D8%B2)-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D8%AD%D8%AB&p=115518&viewfull=1#post115518)** و این پست **+ (http://tvworld.info/showthread.php?41175-Les-Revenants-(%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AE%DB%8C%D8%B2)-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D8%AD%D8%AB&p=115667&viewfull=1#post115667)**
خدایی این سریال جای این همه حرف و حدیث رو داشت.

hadi2006mi
12-01-2013, 11:33 PM
خدایی این سریال جای این همه حرف و حدیث رو داشت.
اینقدر ایده بکر و اجرای قوی العاده داشت که amc یک سریال با همین ایده ولی با پرداختی متفاوت داره میسازه که توسال 2014 میتونیم ببینیم ولی شاید اتمسفر فضای این سریال نداشته باشه شهر کوچکی کنار یک سد به اندازه کافی ایجاد تعلیق کرد که بعد از لاست چنین هیجانی رو نجربه نکرده بودم

sami1428
12-02-2013, 09:03 PM
بازی بازیگراشون از کم سن و سال ترینشون تا بزرگترینشون همه فوق العاده بودن.یه جورایی قدرت فیلم سازیشون(فرانسه) نشون دادن که می تونن مثل دهه قبل 50 هنوزم حرف واسه گفتن داشته باشن با اینکه الان قدرت دست هالیووده هنوزم مخاطب جهانی دارن واسه کاراشون

mobin
01-16-2014, 05:14 PM
فصل دوم کی شروع میشه؟واقعاً دلتنگ این سریال شدم...

VIVA THE ROCK
01-16-2014, 05:50 PM
فکر کنم فقط من از این سریال خوشم نیومده :Smiley39:

x7music
01-16-2014, 06:12 PM
فکر کنم فقط من از این سریال خوشم نیومده
منم از این سریال خوشم نیومده داداش لایک:Smiley17:

VIVA THE ROCK
01-16-2014, 08:05 PM
منم از این سریال خوشم نیومده داداش لایک:Smiley17:
ایول ، من نمی دونم چطور انقدر طرفدار پیدا کرده ، با اینکه تو ژانر مورد علاقه منه ، اما اصلا باهاش حال نکردم .

Gallow
01-16-2014, 08:28 PM
ایول ، من نمی دونم چطور انقدر طرفدار پیدا کرده ، با اینکه تو ژانر مورد علاقه منه ، اما اصلا باهاش حال نکردم .

زیاد این پست ها جایز نیست میشه گفت اسپمه :d
ولی من تازه شروع کردم خیلی باهاش ارتباط برقرار کردم، به نظر من که خیلی خوب کار شده.

hossein 2
01-16-2014, 11:50 PM
فصل اول رو کامل دیدم ... میدونین ... خاصه !

فضای سریال جوریه که .... آدم فکر میکنه این شخصیتها تنهاترین در دنیا هستند .... همونطور که آخرش هم واقعا همینطور میشه .

منتظر فصل دوم هستم ، در نقطه نهایی به پایان رسید .

Irag
02-10-2014, 12:33 PM
http://picoup.ir/images/55698474068289304513.jpg

*گروه موسیقی اسکاتلندی Mogwai (http://en.wikipedia.org/wiki/Mogwai) که سال پیش با موسیقی متن این سریال حسابی کولاک کردن امسال هم یه البوم جدید بیرون دادن به نام Rave Tapes هنوز صدای اون موسیقی تیتراژ ابتدایی سریال توی گوشم به عنوان یادگاری باقی مونده نمیشه فراموشش کرد.این صرفا یه حاشیه‌ی بی‌ربط به سریال‌ه.

prongz
02-10-2014, 03:15 PM
عوامل سریال تازه از اواخر 2014 شروع به ضبط سریال می کنن.درنتیجه حالا حالا ها نباید منتظر فصل بعدی باشیم :|

WalTer WhiTe
02-10-2014, 03:55 PM
عوامل سریال تازه از اواخر 2014 شروع به ضبط سریال می کنن.درنتیجه حالا حالا ها نباید منتظر فصل بعدی باشیم :|

مجتبی جان خبرت اشتباه هست برادر
با روح و روان ما یک لحظه بازی شد :Smiley14:

طبق نوشته ی سایت wikipedia (http://en.wikipedia.org/wiki/The_Returned) فصل دوم از ماه فوریه تا مارچ 2014 فیلم برداری خواهد شد و در ماه نوامبر 2014 در فرانسه پخش خواهد شد.

Irag
02-10-2014, 05:18 PM
http://picoup.ir/images/93324989001592630020.jpg

*به سایت سریال حتما سر بزنید فوق‌العاده است معرفی شخصیت‌ها و طراحی سایت هم مثل خود سریال عادی نیست! فقط مشکلش اینکه زبانش فرانسوی‌ه و یه کمی هم سنگین‌ه ولی برای یه بار "سر" زدن مزه میده. این هم تصویری از صفحه‌ی فیس.ب..ق سریاله ربطی به سایت نداره.

Les Revenants (http://lesrevenants.canalplus.fr/#!/) ««

Julie
03-29-2014, 03:53 PM
دو اپیزود اول کولاک کرده بود خیلی عالی بود لوکیشن ها خیلی پرداخت شده و سریالی نیست که بشه راحت از کنارش رد شد فقط تنها احساس بدم در مورد سریال اینه که قسمت هایی بعدی به احتمال زیاد افت خواهد کرد.

86471181
04-13-2014, 02:08 AM
بالاخره این سریال رو بعد کلی زمان که ناشی از کمبود وقت من بود تموم کردم
فقط چن تا سوال خیلی رو اعصابم داره راه میره
اونجا که میان کمیل رو معرفی میکنن که این مرده بود و برگشته و حالا زنده شده ، بعد همه یهویی میرن خیریه ، بعدش نشون میده شهر خالی شده و ملت دنبال جا و مکان هستن :Smiley39:
خوب من اصلا منطق جمع شدن مردم تو خیریه رو درک نکردم، بحث ترس هم نمیتونه منطقی باشه، اولین نفری که مردم باهاش آشنا شدن که مرده و دوباره زنده شده، کمیل بود، ترسی هم نداشتن و در به در از بچه هاشون سوال میپرسیدن ولی بعد این نشون میده همه رفتن خیریه و ما بقی داستان
دوم اینکه شهر کوچیک بود، یه مقدار غیر منطقی بود که اعضای شهر هم رو نمیشناختن، به عنوان مثال کمیل و فردریک،حالا جالبیش اینه که فردریک با اینا تو یه مدرسه بوده و یه حرکاتی هم رو خواهر دوقلو یعنی "لنا" درست زمان مرگ کمیل انجام داده باز نمیشناسه کمیل رو:Smiley39: ، همین طور دوست پسر ادل که نوازنده هم بود قبلا تو بار شهر
دوم اینکه اونجا که لوسی میاد میگه مرده هایی که بینتون هست رو باید به ما تحویل بدین، میگه یه نفر مونده اونم بچه ی ادل هست، در صورتی که برادر اون صاحب بار هم تو خیریه بود و چیزی از اون نگفت چرا؟:Smiley39:
بازیه جولی فوق العاده بود، تو بازیگرهای زن سریال ها ، فک کنم تا قبل این "دبرا" رو تو سریال دکستر دیده بودم که اینقد خوب بازی میکرد، اما ندیدم جایزه ای چیزی واسه این سریال برده باشه و ایضا شخصیت و بازیگر ویکتور، همین حرف نزدن زیادش خیلی موثر بود تو جذاب تر شدن سریال
من خراب این سن بلوغ فرانسوی ها نیز هستم ، زده رده 12 سال :Smiley14: ، کلا این فرانسوی ها علاقه خاصی به برهنگی و رابطه های عجیب غریب دارن
یه نکته ی دیگه ای که تو این سریال خرابش شدم، فرشته ی سریال یعنی لوسی هست ( برداشت من رو فرشته بودنش هست) روش جالبی تو بدست آوردن اطلاعات در مورد گذشته ی هر فرد داشت البته در لحظات خاص دیگه کاملا شفاف میشد زندگی گذشته ی فرد مورد نظرش و به حرف میومد :Smiley36::Smiley14:
پ ن :» عجب فیلم برداری و موسیقی متنی داشت
پ ن 2:» والترا زنده باشی جوان به خاطر معرفی این سریال

WalTer WhiTe
04-13-2014, 01:00 PM
بالاخره این سریال رو بعد کلی زمان که ناشی از کمبود وقت من بود تموم کردم
فقط چن تا سوال خیلی رو اعصابم داره راه میره
اونجا که میان کمیل رو معرفی میکنن که این مرده بود و برگشته و حالا زنده شده ، بعد همه یهویی میرن خیریه ، بعدش نشون میده شهر خالی شده و ملت دنبال جا و مکان هستن :Smiley39:
خوب من اصلا منطق جمع شدن مردم تو خیریه رو درک نکردم، بحث ترس هم نمیتونه منطقی باشه، اولین نفری که مردم باهاش آشنا شدن که مرده و دوباره زنده شده، کمیل بود، ترسی هم نداشتن و در به در از بچه هاشون سوال میپرسیدن ولی بعد این نشون میده همه رفتن خیریه و ما بقی داستان

چقدر تو سوال داری :Smiley36:
من فکر کنم این سریال رو یک سال و دو ماه پیش دیدم و خیلی چیزها یادم رفته ولی تا اونجایی که یادم هست اینها به خاطر اینکه برق شهر می رفت اومده بودن توی خیریه جمع شده بودن تا پیش هم باشند. در ضمن همه مردم شهر هم نیومده بودندو تعداد کمی بودند...

دوم اینکه شهر کوچیک بود، یه مقدار غیر منطقی بود که اعضای شهر هم رو نمیشناختن، به عنوان مثال کمیل و فردریک،حالا جالبیش اینه که فردریک با اینا تو یه مدرسه بوده و یه حرکاتی هم رو خواهر دوقلو یعنی "لنا" درست زمان مرگ کمیل انجام داده باز نمیشناسه کمیل رو:Smiley39: ، همین طور دوست پسر ادل که نوازنده هم بود قبلا تو بار شهر

کمیل چون مرده بود و دوباره زنده شده بود سنش همون طور کم مونده بود ولی دوست پسرش سنش زیاد شده بود و چند سال گذشته بود ،به نظر من چیزه غیر طبیعی نبودش چونکه گذر زمان گاها باعث میشه ادم تا یک حدی چهره اشخاص رو فراموش کنه . مثلا شما الان دوست دوران دبیرستانت رو ببینی به نظرت درست می شناسی اش یا باید هی باید فکر کنی . این طوری به قضیه نیگاه کن !

دوم اینکه اونجا که لوسی میاد میگه مرده هایی که بینتون هست رو باید به ما تحویل بدین، میگه یه نفر مونده اونم بچه ی ادل هست، در صورتی که برادر اون صاحب بار هم تو خیریه بود و چیزی از اون نگفت چرا؟:Smiley39:

خوب بچه ادل رو برای این میخواست که ادل در زمان حاملگی اش خودکشی کرده بود و این بچه هم درواقع مرده بودش ولی قضیه تونی رو یادم نمیاد برای چی نخواستش ولی احتمالا چون فرد خوبی نبودش شاید نخواسته بودش:Smiley69:

من خراب این سن بلوغ فرانسوی ها نیز هستم ، زده رده 12 سال :Smiley14: ، کلا این فرانسوی ها علاقه خاصی به برهنگی و رابطه های عجیب غریب دارن
یه نکته ی دیگه ای که تو این سریال خرابش شدم، فرشته ی سریال یعنی لوسی هست ( برداشت من رو فرشته بودنش هست) روش جالبی تو بدست آوردن اطلاعات در مورد گذشته ی هر فرد داشت البته در لحظات خاص دیگه کاملا شفاف میشد زندگی گذشته ی فرد مورد نظرش و به حرف میومد :Smiley36::Smiley14:

این نسخه ای که شما دیدی زده 12 سال ولی اگر نسخه ی 720 رو می دیدی نوشته بود 10 سال و این کاملا جالب بودن این فرانسوی ها رو نشون میده که خودشون هم درگیر این سن نمایش برای کودکان هستند.در مورد لوسی هم ، نظر من هم مثل شما هست که چیزی شبیه فرشته بودش و عجیب ترین فرد این داستان بود.

86471181
04-13-2014, 01:48 PM
در ضمن همه مردم شهر هم نیومده بودندو تعداد کمی بودند...
یه بار دیگه ببین نشون میده شهر خالی از سکنه هست که نیروی پلیس میان اونجا و مثلا دارن از مردم شهرشون دفاع می کنن
خدایی واسه رفتن برق هم دور هم جمع بشن، اصلا واسه من هضم نمیشه
مخالفت نکن برادر من :Smiley104::Smiley14:

hadi2006mi
04-13-2014, 04:52 PM
یه بار دیگه ببین نشون میده شهر خالی از سکنه هست که نیروی پلیس میان اونجا و مثلا دارن از مردم شهرشون دفاع می کنن
خدایی واسه رفتن برق هم دور هم جمع بشن، اصلا واسه من هضم نمیشه
مخالفت نکن برادر من :Smiley104::Smiley14:
اگر اشتباه نکنم به دلیل اینکه سد مشکل پیدا کرده بود و ابش معلوم نبود داشت کجا میرفت و همچنین بدلیل بحرانی شدن شهر مردم در خیریه جمع شدند و برخی از مردم هم شهر ترک کردند وبه همین دلیل برخی از مغازها غارت شده بودند و بازگشت مرده ها وضع بحرانی تر کرده بود یک مطلب دیگه هم اینکه این مردم قبل از این جریانها هم در خیریه جمع میشدند و در مورد غصهاشون حرف میزدند و به نوعی تخلیه بار منفی میکردندو با هم همدردی داشتند .
به هر حال سریال اینقدر خوش ساخت هست که به برخی حفرهای بسیار کوچک فیلمنامه ایرادی گرفته نشود

.Ven0m.
06-25-2014, 03:54 PM
8 قسمت رو یه ضرب دیدم
قورت دادم سریال رو، واقعا عالی بود ، لذت بردم ، فقط این اتفاقات دو قسمت آخر یهجوری بود ، جمع کردنش خیلی سخته! فک میکردم خاص تر تموم بشه ولی نمیدونم چرا اینجوری شد ، به هر حال چیزی از ارزش های سریال کم نمیکنه
برخلاف همه من اصن با لوسی حال نکردم :| به نظرم خاص ترین کرکتر ویکتور بود و پییر هم در مقام پایین ترش! پییر به نظرم خیلی گذشته ی ناجوری داره:D اصن آدم قیافشو میبینه خوف میکنه:D
من با پدر کمیل خیلی حال میکنم قیافش آرامش بحشه:D
تو کل سریال ققط کلویی مونده بود سیگار بکشه:))) کلا فرانسوی ها خیلی خوبن :Smiley35: در ضمن من اصن تو کتم نمیره این کمیل 15 سالشه:| خیلی کمتر میخوره!
لنا هم از حق نگذریم خیلی خوشگله :D نتونستم اینو نگم:D
به نظرم خوب موقعی سریال رو دیدم چیزی به پخش فصل دوم نمونده (5 ماه دیگه:|)و بعد نظراتم رو به صورت جدی تر تو تاپیک میزارم :)
مرسی از این انجمن که اگه نبود عمرا سریال رو میدیدم:)

samansh
06-25-2014, 05:18 PM
این سریال همون ورژن فرانسوی سریال The Returned هست؟
حالا کدومش قشنگ تره این یا امریکاییش

jokarsanaye
06-25-2014, 05:43 PM
این سریال همون ورژن فرانسوی سریال The Returned هست؟
حالا کدومش قشنگ تره این یا امریکاییش

The Returned کپی برداری از نسخه اصلی و فرانسوی Les Revenants است و به نظر من نسخه فرانسوی بسیار قویتر از نسخه آمریکایست

.Ven0m.
06-26-2014, 01:02 AM
The Returned کپی برداری از نسخه اصلی و فرانسوی Les Revenants است و به نظر من نسخه فرانسوی بسیار قویتر از نسخه آمریکایست
البته فک کنم The Returned همین سریال باشه که شبکه Canal+ بریتانیا با زیرنویس انگلیسی پخشش کرد
ولی کلا یه ورژن آمریکایی قراره بسازن ، صفحه های قبل خبراش هست

il Conformista
06-26-2014, 01:37 AM
Resurrection
ورژن آمریکاییه همینه !

Irag
06-26-2014, 11:53 AM
Resurrection
ورژن آمریکاییه همینه !

بین سریال دوستان اینجوری با همین عنوان "نسخه‌ی آمریکایی" جا افتاده ولی خب باهم خیلی فرق دارن و منابع متفاوتی دارن.
در کل این سریال فرانسوی از اون "پف‌فیل" آمریکایی مهم‌تر و عمیق‌تره. به این تاپیک (+) (http://tvworld.info/showthread.php?42531-Resurrection-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C%D8%8C-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%88-%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%AF%D9%84-%D9%86%D8%B8%D8%B1) سر بزنید.

d@vid
06-26-2014, 01:04 PM
Resurrection مال abc هست و هیچ ربطی به این نداره
The Returned این همون نسخه فرانسوی بود که sundance حق انتشارش رو از اوونا خریده بود و تو امریکا پخش کرد به این نام(یکی از شبکه های زیر مجموعه AMC هست) اینجا فقط اسم انگلیسی میشه و فک کنم سریال دوبله یا زیرنویس پخش شده
The Returned سریالی که داره اقتباس میشه به این اسم هست و قراره شبکه A&E سریال رو بسازه و هنوز تو مراحل پیش از تولید قرار داره، و هنوز پخش نشده
مسلماً هیچ سریالی به نسخه اصلی نمیرسه

Julie
07-08-2014, 06:36 AM
عکس کتابی که سریال از روش ساخته شده
http://8pic.ir/images/eyjm365hd3kqmzx6eb8p.jpg (http://8pic.ir/)

:: ERFAN ::
07-31-2014, 01:39 AM
من میخوام این سریال رو شروع کنم یه سوال در مورد داستان داشتم اینا برمیگردن که چی؟؟؟چی کار کنن مثلا؟؟من خلاصه داستان رو خوندم ولی هیچی متوجه نشدم!!!!اگه میشه یکم در مورد داستان بگید یعنی مرده ها میان و کنار زنده ها با خوبی و خوشی زندگی میکنن؟؟؟؟

A_TWD
07-31-2014, 10:30 AM
من میخوام این سریال رو شروع کنم یه سوال در مورد داستان داشتم اینا برمیگردن که چی؟؟؟چی کار کنن مثلا؟؟من خلاصه داستان رو خوندم ولی هیچی متوجه نشدم!!!!اگه میشه یکم در مورد داستان بگید یعنی مرده ها میان و کنار زنده ها با خوبی و خوشی زندگی میکنن؟؟؟؟

بله مرده ها دوباره زنده میشوند و در کنار زنده ها قرار میگیرن اما داستان پیچیده تر از این حرفاست ...:Smiley19:

حتما ببین ، برای منم اولش که خلاصه رو خوندم گیج کننده بود اما وقتی ببینی هیچ وقت پشیمون نمیشی
این سریال یکی از سریال های معرکه ای هست که تا حالا دیدم:Smiley69:

alien66
04-17-2015, 07:03 PM
آخرین خبر به نقل از سایت رسمی شبکه کانال پلاسدر مورد خلاصه داستان فصل دوم سریال رستاخیز و زمان پخش فصل جدید در پاییز 2015 :
فرانسه:

Published on Jan 21, 2015
Le premier teaser de la saison 2 des Revenants, qui sera diffusée à l'automne 2015 sur CANAL+.
ترجمه انگلیسی:

Published on January 21, 2015
The first teaser of Season 2 of Ghosts , which will be released in fall 2015 on CANAL + .
و خلاصه داستان فصل دوم

Six mois ont passé depuis que les revenants se sont rassemblés, une nuit, avant de disparaître dans la montagne, emmenant avec eux Simon, Camille et sa mère, Julie et le mystérieux petit Victor. Depuis, on est sans nouvelles d'eux. Les gendarmes sortis protéger les occupants de la Main Tendue n'ont plus donné signe de vie.

Aujourd'hui, Adèle est sur le point d'accoucher de l'enfant de Simon. Une partie de la ville est toujours inondée. Le barrage a été mis sous surveillance, et l'armée assure un soutien logistique aux habitants qui ont fait le choix de rester. Des rumeurs ont circulé à propos d'un retour des morts, mais les autorités n'y ont pas cru. Les rares témoins ont fini par se taire.

Parmi eux Léna et son père Jérôme qui n'ont pas renoncé à retrouver Camille et Claire. Un homme, inconnu, arrive en ville. Son nom est Berg, et il semble en savoir beaucoup plus qu'il ne le prétend. C'est alors que se produit une nouvelle vague de résurrections...
ترجمه انگلیسی:

Six months have passed since the ghosts gathered , one night, before disappearing into the mountain, taking with them Simon , Camille and her mother, Julie and the mysterious little Victor . Since there is no news of them. The police protect the occupants out of the Samaritans have no signs of life .

Today , Adele is about to give birth to the child of Simon. Part of the city is still flooded. The dam was under surveillance , and the army provides logistical support to the people who made the choice to stay . Rumors circulated about a return of the dead , but authorities did not believe it . The few witnesses have come to be silent.

Among them Lena and her father Jerome who have not given up on finding Camille and Claire . A man , unknown , comes to town . His name is Berg, and he seems to know more than he claimed. It was then that happens a new wave of resurrections ...
ترجمه فارسی (ماشینی):
شش ماه سپری شده از ارواح جمع ، یک شب قبل از ناپدید شدن به کوه ، گرفتن با آنها سیمون ، کامیل و مادر او، جولی و ویکتور کمی مرموز . از آنجا که هیچ خبری از آنها وجود دارد . پلیس حفاظت از سرنشینان از سامریان هیچ نشانه ای از زندگی .

امروز ، آدل در مورد وضع حمل به کودک از سیمون است . بخشی از شهرستان است که هنوز هم آب گرفتگی . سد تحت نظارت بود ، و ارتش را فراهم می کند پشتیبانی لجستیکی به افرادی که انتخاب به ماندن ساخته شده است. شایعات منتشر در مورد بازگشت از مرده ، اما مقامات آن را باور نمی کند. چند شاهدان آمده اند به خاموش.

در میان آنها لنا و پدرش جروم که تا در پیدا کردن کامیل و کلر داده نشده است. یک مرد ، ناشناخته ، می آید به شهر . نام او برگ است ، و او به نظر می رسد به دانستن بیشتر در از او ادعا کرد . این بود که موج جدیدی از resurrections اتفاق می افتد ...

(h..p://www.canalplus.fr/c-series/c-les-revenants/pid7836-episodes.html?saison_id=292)

Izavel
10-04-2015, 10:10 PM
خب منم امروز فصل اول رو دیدم :Smiley36:
ایده ی کلی سریال رو فوق العاده دوس داشتم و جدید و جالب بود واقعن ، شیوه ی روایتش هم واقعن خوب بود ، هر اپیزود یه شخصیت و خوبیش این بود که کل اپیزود وقف اون شخصیت نمیکرد و خیلی هم تو گذشته نمیموند ، اجازه نمیداد خسته بشی و از این نظر واقعن جای تقدیر داره ، قاب بندی و موزیک ملایمموقع نقاط عطف داستان هم خیلی گیرایی اپیزود رو بیشتر میکرد
تقریبن همه ی پست هارو خوندم :Smiley36:، منم خیلی سوال واسم پیش اومد که بعضیاش رو دوستان مطرح کرده بودند

یکی همون موهای لنا از پشت شیشه بود که تونی اون رو کوتاه دید ، خیلی صحنه ی جالبی بود ، من چون کلی موهای لنا رو دوس داشتم:Smiley36: با تعجب داشتم نگاه میکردم که چرا اینطوریه و با چرخش دوربین دیدیم که کلن متفاوت شد ، توجیح آقا سامان هم خوب بود ولی این اشتباه گرفتن رو یجا دیگه هم میبینیم،توماس داره دوربین های خونه رو چک میکنه و میسون و آدل رو نگاه میکنه،یه لحظه بجای چهره ی میسون چهره ی خودش رو میبینه که باز به میسون تبدیل میشه

یکی دیگه نقش پییر و لوسی بود ، مخصوصن پییر ، فقط کم مونده بود ادعای پیامبری کنه:Smiley36: همش طوری رفتار میکرد که انگار واقعن با این قضیه آشناس و هی میخواست مرده هارم دعوت کنه:/ کلن شخصیتش غیرقابل قبول لود واسه من ، اون آذوقه و اسلحه و درمانگاه و .. هم که معلوم بود از مدت ها قبل اونجا بوده ، یعنی پییر صرفن یه از اون آدمایی که خودشونو واسه آخرالزمان آماده میکنن؟؟؟ بعید میدونم ، خلاصه بنظرم زیادی پروبال دادن به پییر،شایسته ش نبود:Smiley36: لوسی هم که ماهیتش واسه همه گنگ و نامفهومه و یهو تبدیل میشه به یه فرشته ، ولی بنظرم واسه فرشته بودن شخصیت سیاهیی داره:/ نمیشه فرشته باشه

یکی از سوالات دیگه م همون عدم توجه به سرژ و مادرش بود :/ اینکه آدم خوبی نبوده توجیه جالبی نبود و بچه ی آدل هم از زمان خودکشی نمونده بود،الان زنده س بنظرم و احتمالا شخصیت خاصی بشه:/

حضور یهویی مردم تو خیریه هم جالب نبود و شهر زیادی متروک بنظر میرسید:/ یعنی کلن انگار خالی از سکنه بود و هیاهویی نمیدیدم تو شهر ، اون متروکه بودنشم درک نکردم:/ یعنی همه تخلیه کردن؟

دلیل حضور مرده ها از انتقام باشه که واقعن مسخره س و کل آرمان های سریال به بازی گرفته میشه و اینکه این مرده ها بازه های زمانی مختلفی داشتن و انتقام قابل درک نیست و چطور این چنتا شخصیت بررسی شده تو سریال نمیخواستن همراه بشن با بقیه؟؟ مگه فرق اینا با بقیه چی بوده؟:/ حتی ویوین که شخصیت سرخوششون بود هم موقع رفتن غم زیادی تو چهره ش بود :| اصلن احتمال نمیدم بتونن توجیه جالبی واسه برگشتن مرده ها و همه ی این اتفاقا پیدا کنن :/ مث اون زخم لنا که معلوم نبود چرا اونطوری شد و چرا اونقد مسخره خوب شد:/ اینکه مرده ها دارن شبیه زامبی میشن اصلا جالب نیست، حس میکنم خیلی معمولی میکنن سریالو با این کار :/

و در آخر ژولی فوق العاده بود و بهترین شخصیت داستان رو ژولی میدونم

ESajad
10-05-2015, 01:07 AM
دوستان کسی نمیدونه کدوم مترجم فصل دوم رو ترجمه میکنه
اصلا کسی قصد داره فصل دوم رو ترجمه کنه
حیفه سریالی به این خوبی مترجم نداشته باشه

Izavel
10-05-2015, 01:20 AM
دوستان کسی نمیدونه کدوم مترجم فصل دوم رو ترجمه میکنه
اصلا کسی قصد داره فصل دوم رو ترجمه کنه
حیفه سریالی به این خوبی مترجم نداشته باشه

آره علیرضا oceanic 6 مترجم سریاله که قول دادن فصل جدید رو هم ترجمه کنن ، فک کنم بزودی ترجمه ش کنن

Izavel
10-06-2015, 09:22 PM
آبدارخانه تقدیم میکند :

http://up.vbiran.ir/uploads/11622144415025019024_hqdefault.jpg

یه توضیح کوتاه درباره ی زیرنویس هم باید بدم:
مترجم اصلی این سریال دوست عزیزمون علیرضا Oceanic 6 هستند و با توجه به تاخیری که واسه ی ترجمه داشتند بچه های آبدارخونه تصمیم گرفتند که اپیزود اول سریال رو ترجمه کنن و اینجا بزارن تا بقیه ی دوستان استفاده کنن، انگار علیرضا هم ترجمه ی این سریال رو شروع کرده پس زیرنویس جدیدی از آبدارخونه منتشر نمیشه

Hannibal13
10-07-2015, 07:37 PM
دوستان کسی اینجا هست که نرم افزار ترجمه زیرنویس رو بتونه بمن بده؟
من اگه نرم افزارشو داشته باشم تا شب زیرنویس قسمت 2 فصل2 رو میزنم برای علاقمندای سریال.چون من سریالو با زیرنویس انگلیسی میبینم و واقعا حیفم میاد عزیزانی که علاقمند به سریال هستن بخوان بعد از 4 سال که منتظر فصل2 بودن بازم بخوان معطل زیرنویس بشن.
برسونید نرم افزارو :Smiley69:
من همینجا منتظر میمونم

Irag
10-07-2015, 07:45 PM
»» خب فصل دوم هم شروع شد و من چون همه رو تقریبا فراموش کرده بودم مجبور شدم کام بک! کنم اینجا و پست‌ها رو دوباره مرور کنم. تاپیک و آرشیو فوق‌العاده‌ای شده مناسب برا همچین وقتایی .
»» زیرنویس آبدارخونه هم عالی بود و هیچی کم نداشت به قول #بچه‌های_گذر_خان؛ شکرا جزیلا

manowar
04-22-2017, 01:01 AM
اوه عجب سریالیه
همراه با همسرم قسمت دومش رو دیدم
همسرم که سالی سه چهار بار اوشین رو از شبکه های مختلف میبینه و گریه می کنه و بعدش حنا دختری در مزرعه رو نگاه می کنه،میخکوب این سریال شده
حیف که زیر نویس کاملاً سینک با کیفیت 720 وجود نداره و دائم باید جلو عقبش کنیم.دو فصل 720 گرفتم حالا مجبورم 480 بگیرم فکر کنم اون هماهنگ تر باشه
اما به هرحال سریالیه با موضوع متفاوت،محیط زیبا،بازی خوب و حتی زبان جالب فرانسوی

kingnessi
09-11-2017, 03:41 PM
دوستان سریال فصل سومی هم داره یا تموم شده؟:Smiley39:

тнor
09-11-2017, 10:00 PM
دوستان سریال فصل سومی هم داره یا تموم شده؟:Smiley39:
متاسفانه چندجا نگاه کردم خبری نبود ولی یه جا نوشته بود به پایان رسید

kingnessi
09-11-2017, 10:31 PM
متاسفانه چندجا نگاه کردم خبری نبود ولی یه جا نوشته بود به پایان رسید

خیلی ممنون :Smiley17:
پس برم استارتش رو بزنم :Smiley35:

Duran
09-15-2017, 10:00 AM
عجب داستانی داره .... چقدر کم هزینه تونستن قصه رو انقدر جذاب ارایه بدن ...
موافقم با اون دوستمون که اگر این سریال در ایالات متحده ساخته شده بود اینطور گم و گور نمی موند و بسیار پربیننده میشد.
توصیه میکنم دوستان حتما این سریال جذاب رو تماشا کنن .
فکر کنم یکی از بیاد ماندنی ترین سریالها باشه که تماشا کردم.
من که People of Earth رو هم تماشا کردم در عجبم این از 2013 تا الان چطور به پستم نخورده بود
تا اینجا فصل یک رو تونستم تماشا کنم و سر فرصت حتما فصل دو رو هم تماشا میکنم .

kingnessi
09-15-2017, 06:11 PM
خوب اصلا فکر نمیکردم با همچین چیزی روبرو بشم ... اصن فکرشم نمیکردم یه نمونه مشابه شاهکار لاست رو دوباره ببینم ... به نظرم سریال با سکانس پایانی قسمت اول نشون داد که با چه شاهکار پیچیده و تودرتویی طرفیم:Smiley35:
تنها مشکلی که با سریال دارم شخصیت پیر و لنا هستن... به پیر توی فصل اول پرداخته نشد و امیدوارم توی فصل دوم بهش بپردازن...
اما در مورد لنا که انفاقا بازیگرش بازی عالی هم داره به نظرم خیلی سردرگمه ... اول سریال میبینیم قبل از اینکه بفهمه خواهرش برگشته با فردریک سرد برخورد میکنه ... توی کلبه با سرژ میمونه بدون اینکه به کسی خبر بده ... با سرژ *** داره ... مرده های توی جنگل رو میبینه بعدش هیچ اتفاقی نمی افته ... یهویی با خواهرش صمیمی میشه دوباره ... زخمش الکی خوب میشه ... کلا تمام شخصیتها توی این سریال تعریف شدن و حسابشون روشنه غیر لنا:Smiley39:
در کل بسیار لذت بردم ... دم همه دوستانی که سریال رو توی انجمن معرفی کردن گرم
پ ن 1 : به قول سر داووس bad things are coming:Smiley35:
پ ن 2 : برم سراغ فصل دوم این شاهکار
پ ن 3 : اونایی که ندیدن فقط یه قسمت به این سریال فرصت بدین ... قول میدم خوشتون بیاد:Smiley69:

Admini3trator
09-15-2017, 08:31 PM
عجب داستانی داره .... چقدر کم هزینه تونستن قصه رو انقدر جذاب ارایه بدن ...
موافقم با اون دوستمون که اگر این سریال در ایالات متحده ساخته شده بود اینطور گم و گور نمی موند و بسیار پربیننده میشد.
توصیه میکنم دوستان حتما این سریال جذاب رو تماشا کنن .
فکر کنم یکی از بیاد ماندنی ترین سریالها باشه که تماشا کردم.
من که People of Earth رو هم تماشا کردم در عجبم این از 2013 تا الان چطور به پستم نخورده بود
تا اینجا فصل یک رو تونستم تماشا کنم و سر فرصت حتما فصل دو رو هم تماشا میکنم .

اتفاقا آمریکا هم دو سریال از روی این سریال اقتباس کرده ولی خوب از آب در نیومدن :

The Returned
http://akas.imdb.com/title/tt3230780/

Resurrection
http://akas.imdb.com/title/tt2647586/

g0dsend313
09-16-2017, 01:14 PM
http://tvworld.info/showthread.php?t=10338&p=216904&viewfull=1#post216904