PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Spartacus : War Of The Damned | بحث اپیزودیک | فصل سوم , اپیزود دهم (پــایـــان)

WalTer WhiTe
04-13-2013, 07:13 PM
http://www.picoup.ir/images/40434150794656356895.jpg

Season 3 , Episode 10 | Victory
فصل سوم ، قسمت دهم | پیروزی

خلاصه این قسمت : اسپارتاکوس در مقابل سپاه کراسوس صف آرایی میکنه و کراسوس مبهوت استراتژی جنگی اسپارتاکوس میشه....

.:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt2553414/)
.:dl-topic:. (http://tvworld.info/thread40680.html#post111774)

rmKasra
04-13-2013, 07:45 PM
خب اسپارتاکوس هم به پایان رسید.

با اینکه سریال طولانی نبود (از نظر تعداد اپیزود ) اما الان که تموم شد، حس میکنم باهاش زندگی کردم و ناراحتم که تموم شد. اما هر داستانی پایانی داره! شاید اینکه از قبل میدونستیم پایان اسپارتاکوس چی هست،کمی کمک کرد تا این درد رو راحت تر بپذیریم.

به اپیزود آخر 9 دادم، نمیدونم چرا 10 ندادم، یعنی الان نمیتونم بگم کمی و کاستی پایان سریال چی بود، اما حس کردم میتونست بهتر باشه. شخصیت های داستان تقریباً همه رفتن، اما چقدر دلم برای گنکس سوخت. برام مثل مردی بود که کل زندگیش پر از غم بود، با خردن شراب و هم خوابی با بقیه سعی میکرد لبخند بزنه... هرچند به گفته ی خودش، این اواخر به آرامش رسیده بود و حتی خوردن شراب رو هم کنار گذاشت.

خود اسپارتاکوس هم پایان خوبی داشت. نذاشتن با ذلت بمیره. همش فکر میکردم برمیگرده و به بقیه میگه جسد من رو بسوزونین تا دست رمی ها بهش نرسه! (فکر کنم زیادی درباره هیتلر کتاب خوندم:دی ).

+ کی فکرش رو میکرد که آخرسر اگرون تنها b خواهد بود که زنده میمونه!

sawasa
04-13-2013, 07:57 PM
زدم روی دانلود تا بیس دقه دیگه دانلود میشه
بی صبرانه منتظرم ببینم تو این قسمت آخر چه اتفاقی میافته و نبرد پایانی اسپارتاکوس چجوریه

WalTer WhiTe
04-13-2013, 08:04 PM
به تمام معنا عالی بود .... عالی
خیلی لذت بردم توی این قسمت
وحشتناک صحنه های سوپرایز مانند خود رو کارگردان نشون میداد
صحنه هایی که هیچ گاه فراموش نخواهم کرد
بلاخره تموم شد و پرونده این سریال هم بسته شد و به زیبایی تمام هم پرونده رو بستن

واما
صحنه ای که توی جنگ اسپارتاکوس هی میگفت صبر کنید ...صیر کنید ...بعد ارتش کراسوس افتادن توی چاله ای که اسپارتاکوس تعبیه کرده بود بسیار زیبا بود
ولی اصلا فکر نمیکردم مارکوس عوضی سرباز های خودش رو هم بکشه با منجنیق
صحنه ای که سزار با گانیکوس با هم فریاد زدن و به سمت هم رفتن عالی بود ...دیوانه شدم من توی اون صحنه
نبرد اسپارتاکوس و کراسوس در بالای تپه اینقدر زیبا بود که من چیزی به جز مردن کراسوس فکر نمیکردم
ولی خوب می دونستم که بلاخره اسپارتاکوس رفتنی هست ولی خیلی دوست داشتم که کارگردان ساختارشکنی بکنه و اسپارتاکوس رو زده بگذاره

ساکسا و نیویا و گانیکوس به زیبایی تمام مبارزه کردن و به زیبایی تمام مردن
صحنه توهم گانیکوس که دکتری رو دید هم جالب بود یاده ریک توی وایکینگ دد افتادم

و اما بهترین دیالوگ های این قسمت :

جمله زیبایی کراسوس پس از شنیدن اینکه کوره پسرش رو کشته
يه پسر، چيزي جز انعکاس پدرش نيست

دیالوگ بین اسپارتاکوس و کراسوس در بالای تپه
کراسوس :اي کاش يه رومي بودي و در کنارم مي جنگيدي...
اسپارتاکوس :از سرنوشت سپاسگزارم که اينطور نشد

esiunited
04-13-2013, 08:13 PM
سریال واقعا قشنگی بود با اینکه جلوه های ویژه خوبی نداشت ولی دیالوگ ها و روند داستانی جالبی داشت....فصل آخر بهترین فصل بود و قسمت آخرش جوری تموم شد که تو ذهن ها بمونه

دیالوگهای حماسی اسپارتاکوس واقعا قشنگ بود اونجا که داشت با تموم نفرتش کراسوس رو میزد فوقالعاده بود نفرت از چشای لیام مک اینتایر داشت میزد بیرون...یاد اندی رو برام زنده کرد

گانیکوس هم خیلی درد آور بود مردنش...واقعا شخصیت زجردیده و دوست داشتنی بود ولی آخرش سبیل یکمی بهش آرامش داد. اصلا فکر نمیکردم آگرون و نصیر زنده بمونن ولی خب مردونه جنگیدن و کنار اسپارتا بودن .
اسم اپیزود هم خیلی قشنگ بود "پیروزی" . 2 تا از دیالوگهای قشنگ این قسمت : "بزار بهشون نشون بدیم که همه کسایی که نفس میکشن ارزش مساوی دارن " " روزی روم سقوط خواهد کرد ولی این نام توئه که تو یادها میمونه تو یاد همه کسایی که دنبال آزادین...."

تصویر های تیتراژم خاطره های زیادی رو زنده کرد...با اینکه تعداد اپیزودهاش زیاد نبود ولی خیلی سریال خاطره انگیزی بود 10/10

behzadee
04-13-2013, 09:16 PM
این فصل یک سر و گردن از فصل های قبلی بالاتر بود
مثل اینکه نویسنده ها فهمیده بودن باید بیشتر روی یه داستان قوی کار کنن
10

F.U.S.E
04-13-2013, 09:26 PM
فوق العاده بود...یک پایان قابل قبول برای سریال عالی

حقه ی ارتش اسپارتاکوس واقعا زیبا بود...جنگ اسپارتاکوس و کراسوس هم واقعا نفس گیر کننده بود هر لحظه فکر می کردم الانه که کراسوس بمیره

کراسوس هم که حریف اسپارتا نشد و به وسیله ی افرادش با نامردی هر چه تمام مرد...مردین رو به رو بجنگین

گانیکوس!!:Smiley19:

چقدر من از این آدم خوشم میومد ... مرد ولی با شرافت مرد

در کل سریال خاطره انگیزی بود هیچ وقت از ذهنم این سریال پاک نمیشه

تیتراژش هم خاطراتمون رو زنده کرد همه ی شخصیت های فصل اول تا اینجای کار رو نشون داد(حتما تیتراژ رو تا آخر ببینید:(()

پ.ن: نمی دونم چرا دوست داشتم ادامه پیدا می کرد مثلا سر گذشت اگرون و نصیر رو اون ور جمهوریت نشون میداد و روی شخصیت لائتا بیشتر تمرکز می کردن:Smiley69:

پ.ن: بعضی سریال ها هم یاد بگیرن در 40 قسمت سریال رو جمع کردن..آفرین

دیالوگ برتر

اسپارتاکوس: دفعه بعدی که ملاقات کنیم تو رو خواهم کشت
کراسوس:نه ... تو تلاش خواهی کرد
اسپارتاکوس: این تمام کاریه که یه انسان آزاد می تونه بکنه

haniii
04-13-2013, 10:06 PM
واقعا عالی بود یکی از بهترین پایان ها

مبارزه اسپارتاکوس و کراسوس هم برجسته ترین بخشش بود مخصوصا اون قسمتی که اسپارتاکوس شمشیر رو با دستش میگیره عالی بود

sawasa
04-13-2013, 10:12 PM
واقعا بی نظیر بود
فکر کنم برای این اپیزود آخر به جای امتیاز به یه اپیزود به کل سریال 10 بدم
اون نقشه های اسپارتاکوس و تاکتیک هاش تو این نبردهم به چشم اومد،نمیدونم فقط چجوری تونستن این همه کار رو بکنن و زمین رو بکنن و نردبون درست کنن،دادن رهبری به گانیکاس و حمله از پشت هم ایده خیلی خوبی بود،بالاخره گانیکاس به عنوان رهبر توی جنگ شرکت کرد و آخر هم اونجوری مرد،یه مرگ با افتخار
پیام های سریال هم جالب بود،هم اونایی که تو داستان پنهان بود،مث رابطه های عاشقانه و مفهوم آزادی برای هر کس و عدالت و این چیزا هم دیالوگ ها و حرفاشون...نمونش رو دوستان خیلی خوب آوردن
از اول سریال هم خون و شن واقعا فصل خوبی بود،نبرد های توی آرنا و خونه باتیاتوس خیلی خوب در اومده بودن و به نظر من از جنگای بعد از شورش هم باحال تر بود
قسمتی که برای معرفی گانیکاس بود رو هم الان میفهمم چقد لازم بوده،من که شخصیت محبوبم همین گانیکاسه،
از اون بخش انتقام خیلی راضی نیستم،میتونست بهتر دربیاد و این فصل آخر از قسمت 5 به بعد همش 10
بهترین شکل هم تموم شد،هم مطابقت با تاریخ داشت هم بیننده رو راضی کرد

saatemarg
04-14-2013, 12:16 AM
:Smiley24::Smiley24:

sogolytala
04-14-2013, 01:05 AM
نخیرم من راضی نیستم باید کراکسوس کشته میشد

sam09ft
04-14-2013, 01:17 AM
واقعا عالی بود ولی اگه اسپارتاکوس اصلی بازی میکرد (خدا رحمتش کنه) خیلی قشنگ تر میشد اون خیلی حرفه ای بود
این دومین سریالیه (امریکایی) که تمومش کردم و توی دوتاش هم نقش اصلی میمیره (فرار از زندان) موندم با این همه سریال در حال تماشا میخوام چه کار کنم

HAMID13
04-14-2013, 01:51 AM
یکم داشتیم!!!!
خیلی هم خوب خیلی هم عالی
صحنه هایی که اسپارتاکوس زنش رو تو لحظات آخر زندگیش میدید خیلی عالی بود منو یاد فیلم گلادیاتور انداختت و یا اونجایی که با نفرت تمام با اون خاطرات تو ذهنش ضربه های شمشیرش رو کراسوس وارد میاورد عالی بود
گانیکاس که خیلی دوسش داشتم اون تو تنهایی بین سپاهیان رومی شکست خورد ولی در آخرین لحظات زندگیش خودش رو تو آرنا دید
جنگشون هم جالب بود تنها مشکل این سریال این بود که کل داستانش و از همه مهمتر آخرش رو همه میدونستیم میدونستیم اسپارتاکوس میمیره و کراسوس پیروز میشه
سریالی بود با تعداد قسمت های کم ولی کاملا خط داستان رو دنبال میکرد و علکی شیلنگ آب رو ول نمیدادن تو سریال
10
خیلی هم آقایی

Admini3trator
04-14-2013, 01:53 AM
یک پایان واقعا عالی ، پایانی بهتر از این نمیشد ساخت واسش ! واقعا لذت بردم ازش و تیتراژ پایانیش کلی خاطره واسم زنده کرد ، که هوس کردم دوباره از فصل یک بشینم سریالو ببینم !
این آهنگ واسه دانلود میزارم که مربوط به فصل یکه ، که تو قسمت آخر هم دوباره شنیدیمش ، موقعهایی که اسپارتا یاد سورا میوفتاد این آهنگو پخش میکرد ، من خیلی از این موزیک خوشم میاد ! :
Download Life Without You mp3 (http://www.rodfile.com/dku5ozk5kseh)

matrixh
04-14-2013, 02:30 AM
فقط یکم دقایق آخر منظوردار شد اینکه به جای اینکه زوج مثل گانیکاس زنده بمونه یک زوج همجنس باز زنده موند خوشم نیومد

ehsan1370
04-14-2013, 11:06 AM
عالی بود معرکه اخرش که اسپارتاکوس مرد و بارون اومد گریم در اومد اخرین دیالوگ اسپارتاکوس بهترین دیالوگی بود که بعد از این همه فیلم و سریال شنیدم
گریه نکن هیچ پیروزی ای بزرگتر از آزادانه رفتن از این دنیا نیست

sparta
04-14-2013, 01:10 PM
واقعا خیلی عالی بود بهترین پایان برای این سریال زیبا که واقعا خدااااااا بود جلوه هاش دیالوگا و همه چیزش یک بود من 10 دادم که واقعا لایقشه دوست دارم اسپارتاکووووووووووووووووو ووووووووووووووووووووووووو ووووووس

9353980174
04-14-2013, 02:53 PM
همین الان تموم کردم سریال رو، 10 دادم ولی میبینم یک نفر 1 داده، دوست دارم دلیلشو بدونم :-w

نقشه ای که اسپارتاکوس نگاه میکرد اسم روستای زادگاهش نوشته شده بود، تراشیا، چقدر خاطرات زنده شد
یادش بخیر، یاد صحنه های اول این سریال که اومده بودن میگفتن بیاین به جنگ افتادم :-<
هر ضربه شمشیری که اسپارتاکوس به کراسوس میزد یک خاطره مرور میشد، تحسین برانگیز بود \m/
دلم میخواست سریال بیشتر طول میکشید، ولی همین که جرات نشون دادند و تمومش کردن خودش کار بزرگیه، عقلانیش هم همین بود
hold, hold, hold واقعا شگفت زده شدم وقتی زمین فرو ریخت، اصلا فکرش رو نمیکردم
توجه کردید که نوزاد تازه بدنیا اومده رو نشون داد؟ به نظر من یک نقشه هایی برای آینده دارن و رو نکردن، شاید در آینده این نوزاد کاره ای بشه و به همین وسیله اینا موقعیتی رو برای ساختن فصلی جدید بر اساس زندگی منتقم بعدی برای خودشون حفظ کردند، جالب بود، مثل همین ایران خودمون بود که میگیم یکی رفت و یکی آمد به دنیا
تیتراژ اخر محشر بود، هر کدوم از بازیگرا رو که نشون میداد کلی داستان ها برام زنده شد

WalTer WhiTe
04-14-2013, 03:01 PM
همین الان تموم کردم سریال رو، 10 دادم ولی میبینم یک نفر 1 داده، دوست دارم دلیلشو بدونم :-w

چه خوب شد نظر سنجی این قسمت جوریه که اسم طرف معلوم نیست
ومی تونه نیاد بگه چرا یک داده
مطمئنا اگر اسمش معلوم بود الان دعوا می شد:Smiley14:

البته اگر مثبت به قضیه نگاه کنیم
شاید به خاطر این یک داده که سریالی که خیلی دوست داشته تموم شده و ناراحت شده که همه مردن و هیچکی به جز آگرون و نصیر زنده نمونده:Smiley36:

hosein_b
04-14-2013, 03:55 PM
خیلی زیبا بود این قسمت . انتظار همه چیز رو داشتم جز مرگ گانیکاس . فکر میکردم آخر فقط این زنده بمونه ولی ظاهرا قسمت اگرون بود :Smiley69:
سوزناک ترین مرگم هنوز همون مرگ کریکسوس هستش به نظرم
در کل این سریال فوق العاده بود
واقعا حیف که تموم شد

Chandler Bing
04-14-2013, 04:51 PM
عالی؛ عالی بود. هیچ حرفی هم نمیشه درباره اش زد. واقعا لذت بردم. 10
بهترین سکانس هم 5 ثانیه اخر تیتراز بود، وقتی بازیگر مرحوم قبلی اسپارتاکوس رو نشون داد که فریاد زد. عالی عالی. خدا بیارزتش

فقط یکم دقایق آخر منظوردار شد اینکه به جای اینکه زوج مثل گانیکاس زنده بمونه یک زوج همجنس باز زنده موند خوشم نیومد
ذهن از این منحرف تر دیده بودید بچه ها؟ چه برداشتی کردید اخه شما. یعنی چی؟:Smiley10:

AR!@N
04-14-2013, 04:59 PM
همین الان تموم کردم سریال رو، 10 دادم ولی میبینم یک نفر 1 داده، دوست دارم دلیلشو بدونم
معمولا تو بحث های اپیزودیک از 1 شروع میشه گزینه ها تا 10 تو این یکی برعکس شده احتمالا برای همونه

NOjAN
04-14-2013, 05:21 PM
صفحه ی اول رو خوندم, مثل این که همه نظرشون مثبت بود نسبت به پایان سریال. من هم نظرم منفی نیست ولی انتظار بیشتری داشتم..
به نظرم با تمام پیچ و تاب هایی که به داستان دادن می تونستن یک سری سورپرایزهایی رو به قسمت آخر اضافه کنن.. مثلا اگر جولیوس سزار می مُرد تحریف تاریخی صورت نمی گرفت! و به نظرم بعد از این همه قسمت دل بیننده هم خنک می شد..
اینجا هم خیلی وفادار موندن به کتاب و این قضایا مطرح نیست!! چون تا جایی که می دونم توی کتاب اسپارتاکوس با خیانت همون دزد دریایی می میره.. که توی سریال کاملا داستان عوض شد. اگر اینکارو می کردن گنیکس که روزی قهرمان آرینا بوده برای خودش اینجوری کارش تموم نمی شد. این یکی از ضدحالای این قسمت برای من بود.
دوم درگیری اسپارتاکوس و کراسوس بالای تپه. با این که خیلی قشنگ بود, ولی هر لحظه می دونستم قراره چه اتفاقی بیافته و تعلیقش کشنده بود :Smiley19:

البته به جز اون حرکتی که کراسوس به برده ی خودش زده بود و اینجا خواست رو اسپارتاکوس بزنه و رو دست خورد!! خیلی قشنگ بود.

http://picoup.ir/images/53261585753118840233.jpg

hold گفتنای اسپارتاکوس و صحنه ای که اتفاق افتاد سکانس های brave heart رو برام تداعی کرد. :Smiley35:
این (http://picoup.ir/images/31859381044156839287.jpg) من رو یاد فصل اول انداخت :Smiley36: خداییش همیشه توی جلوه های ویژه کم می زارن.
به این قسمت می خواستم 8 بدم, ولی در کل به این سریال خاطره انگیز 9 می دم.

DixoN
04-14-2013, 06:58 PM
چون تا جایی که می دونم توی کتاب اسپارتاکوس با خیانت همون دزد دریایی می میره.. که توی سریال کاملا داستان عوض شد.

خیر اسپارتاکوس دقیقا به دست کراسوس کشته میشه طبق ویکی پدیا
حتی گانیکوس هم من از قبل میدونستم کشته میشه
کلا به نظرم عالی بود و 10 دادم...

در مورد جنگ 2تا جبهه هم به نظرم عالی بود... یکی از بهترین جنگهایی که دیده بودم... منجنیق ها منو یاد lord of the rings انداخت همینطور اون نردبونها که از روش رفتن اون سمت خندق عالی بود

sparta
04-15-2013, 04:51 PM
از این به بعد شنبه ها چیکار کنیم؟ حیف که این سریال واقعا عالی تموم شد

Hmv-
04-15-2013, 07:08 PM
سلام

درسته یه سری تغییرات داست که انکار نمیشه کرد ولی .. به نظرم بد تموم نشد :Smiley36: ولی منم خونده بودم خوده مارکوس میکشه اسپارتاکوس رو تو جنگ تن ب تن نه توسط سربازاش ...

10 دادم چون آخر تیتراژ پایانیش یه یادیم از Andy Whitfield بازیگر نقش فصل یکم کردن حال کردم ...:Smiley17:

Ryan Tedder
04-15-2013, 07:58 PM
بهترین پایانی بود که میتونستن بدن ، دوست داشتم سزار رو بکشن ولی چون
خب بعداً این بنده خدا گنده ای میشه نشده تاریخ رو تحریف کنن !
صحنه ی نبرد با کراسوس واقعاً عالی بود ...
10 بدون شک

NOjAN
04-15-2013, 08:08 PM
ولی چقدر جالب می شد اگر ادامه ای برای این سریال می رفتن :Smiley35: داستان های سزار و سرنوشت اگران و باقیمانده ی شورشی ها و ..
به قول بچه ها حیف شد :|
نیازی هم نیست حتما به اسم سریال spartacus باشه. می تونه از این spin-off ها باشه.

Hmv-
04-15-2013, 09:58 PM
منم تایید میکنم خیلی ناز میشد نوژآن :Smiley17:

mahdi-gh
04-16-2013, 02:14 AM
تو یک کلام فوق العاده
هیچ چیزی کم نداشت واقعا" فوق العاده بود
امتیاز 9.8/10 تو imdb هم نشون میده که چقدر فوق العاده بود

http://www.imdb.com/title/tt2553414/

dinasour
04-16-2013, 12:40 PM
فقط یه چیز میتنم بگم : اشکم در اومد ...

KOOROSH
04-16-2013, 04:21 PM
اولش با مرگ کرکسوس داغون شدم

بعدش هم با این ........

خیلیا میگن این سریال ،سریال حرفه ای نیست ولی اصلا این حرف درست نیست . بار احساسی که این سریال داشت کمتر من دیدم . خیلی دیشب منو داغون کرد . واقعا اشکمو دراورد
10 میدم

حتی اسم واقعی من اسپارتاکوس نیست ......

alireza1371
04-16-2013, 07:38 PM
اسپارتاکوس که دیگه تموم شد.کاش سازنده ها دست به کار شن و یه سریال مخصوص درباره سزار بسازن تا ببینیم این پدرسوخته چجوری امپراطوری روم میشه :Smiley35::Smiley35::Smiley35:

mr-baan
04-17-2013, 12:02 AM
خوب٬ حیف که از اول می‌دونستیم آخرش چی می‌شه.
ولی یه نکته‌ی جالب هست؛ مخصوصاْ برای کسایی که از به صلیب کشیده شدن گانیکوس ناراحت شدن. اگه دقت کنید٬ می‌بینید که گانیکوس از هیچ کس شکست نخورد. هیچ‌کس نتونست گانیکوس رو شکست بده. برای همین تا لحظه‌ی آخر که زندگی کرد و مرد٬ شکست‌ناپذیر باقی موند و ارزش این مردن از هر مرگی برای یه جنگجو بالاتره.
اسپارتاکوس هم که به نامردی کشتنش٬ واقعیت نمی‌دونه که اسپارتاکوس مرده یا نه. یه عده از تاریخ پردازان رومی می‌گن که توی جنگ کشته شد٬ یه عده می‌گن که مثل همین سریال٬ زخم برداشت و کنار دوستانش کشته شد. یه عده هم می‌گن که فرار کرد تا دوباره ارتش جمع کنه٬ ولی نتونست و بعد از فرارش دیگه خبری ازش نشد.
ولی مسلماْ به صلیب کشیده نشد و یه آدم آزاد بود که مرد.
من ۱۰ دادم به این قسمت٬ واقعاْ عالی تموم شد.

Hmv-
04-17-2013, 08:27 PM
قیام اسپارتاکوس

آغاز قیام
قیام اسپارتاکوس در سال ۷۳ پیش از میلاد آغاز شد. اسپارتاکوس از اهالی شمال دریای اژه و از مردم تراسی بود. وی در جنگی اسیر ارتش روم شد و سپس به جمع گلادیاتورها پیوست. در رم در مرکز آموزشی گلادیاتورها (که در آن بردگان را برای مبارزه با یکدیگر آماده می‌کردند) کار می‌کرد. در پی ظلم و ستمی که بر بردگان در روم باستان وارد می‌شد، اسپارتاکوس دست به قیام گسترده‌ای زد و در راه آزادی بهمراه بردگانی که به او پیوسته بودند، به پیروزی‌هایی نیز دست یافت.

گسترش قیام

شکست اسپارتاکوس
پیام قیام ضدبرده‌داری اسپارتاکوس به سرعت در سرتاسر روم پیچید. بردگان، در کشورهای اطراف، دست به شورش زدند و اربابان خود را کشتند و خانه‌ها و انبارهای آنها را به آتش کشیدند. هزاران برده، از رنگ و نژادهای گوناگون، به سپاه اسپارتاکوس پیوستند و تحت رهبری او به مبارزه پرداختند. سنای روم چندین سپاه به مقابله آنها فرستاد، اما برده‌ها این سپاهیان را در هم شکستند. بدین ترتیب، اسپارتاکوس چند سال در برابر سپاه منظم و مجهز روم پایداری کرد.

پایان قیام
آنگاه، مارکوس لیسینیوس کراسوس فرماندهی سپاهیان روم را برای درهم شکستن انقلاب بردگان در دست گرفت. او در سال ۷۱ پیش از میلاد اسپارتاکوس را در جنگی سخت شکست داد.

اسپارتاکوس همراه با بیش از ۶۰۰۰ نفر به صلیب کشیده شد و قیامش پایان یافت، این در حالی بود که هیچ کدام از همراهانش حاضر به معرفی او به رومیان نشدند. با این حال ۵۰۰۰ برده نیز از دستگیری نجات یافتند. روایت دیگری هم هست که میگوید اسپارتاکوس در میدان نبرد کشته شده و یارانش در دوطرف یکی از جاده های روم به صلیب کشیدند که این روایت معتبر تر از روایات دیگر است..

:Smiley69:

9353980174
04-17-2013, 08:37 PM
قیام اسپارتاکوس [ویرایش]

آغاز قیام [ویرایش]
قیام اسپارتاکوس در سال ۷۳ پیش از میلاد آغاز شد. اسپارتاکوس از اهالی شمال دریای اژه و از مردم تراسی بود. وی در جنگی اسیر ارتش روم شد و سپس به جمع گلادیاتورها پیوست. در رم در مرکز آموزشی گلادیاتورها (که در آن بردگان را برای مبارزه با یکدیگر آماده می‌کردند) کار می‌کرد. در پی ظلم و ستمی که بر بردگان در روم باستان وارد می‌شد، اسپارتاکوس دست به قیام گسترده‌ای زد و در راه آزادی بهمراه بردگانی که به او پیوسته بودند، به پیروزی‌هایی نیز دست یافت.

گسترش قیام [ویرایش]

شکست اسپارتاکوس
پیام قیام ضدبرده‌داری اسپارتاکوس به سرعت در سرتاسر روم پیچید. بردگان، در کشورهای اطراف، دست به شورش زدند و اربابان خود را کشتند و خانه‌ها و انبارهای آنها را به آتش کشیدند. هزاران برده، از رنگ و نژادهای گوناگون، به سپاه اسپارتاکوس پیوستند و تحت رهبری او به مبارزه پرداختند. سنای روم چندین سپاه به مقابله آنها فرستاد، اما برده‌ها این سپاهیان را در هم شکستند. بدین ترتیب، اسپارتاکوس چند سال در برابر سپاه منظم و مجهز روم پایداری کرد.

پایان قیام [ویرایش]
آنگاه، مارکوس لیسینیوس کراسوس فرماندهی سپاهیان روم را برای درهم شکستن انقلاب بردگان در دست گرفت. او در سال ۷۱ پیش از میلاد اسپارتاکوس را در جنگی سخت شکست داد.

اسپارتاکوس همراه با بیش از ۶۰۰۰ نفر به صلیب کشیده شد و قیامش پایان یافت، این در حالی بود که هیچ کدام از همراهانش حاضر به معرفی او به رومیان نشدند. با این حال ۵۰۰۰ برده نیز از دستگیری نجات یافتند. روایت دیگری هم هست که میگوید اسپارتاکوس در میدان نبرد کشته شده و یارانش در دوطرف یکی از جاده های روم به صلیب کشیدند که این روایت معتبر تر از روایات دیگر است..
دوست عزیز به نظر میرسه معتبر نباشه منبعی که استفاده کردید، البته به نظر میاد ویکیپدیا باشه و ویکی که اصلا قابل اعتماد نیست
چند تا نکته از این قیام تحریف و یا به اشتباه بیان شده در این متن
با تشکر

این لینک از منابع معتبر استفاده شده
http://tvworld.info/thread40661.html#post113267
سال درگیری اسپارتاکوس با لشکر روم هم سال 53 هستش اگر اشتباه نکنم

Hmv-
04-17-2013, 08:44 PM
منم قبول دارم و تاکیدی هم روی درست بودن منبع ندارم .. :Smiley35: ولی اسپارتاکوس شکست خورد و مرد فراری در کار نبوده من حتی یه جا خوندم خوده کراسوس میکشدش :Smiley17:

rolan
04-18-2013, 02:26 AM
خوب اینم از سیزن فاینال.... بسیار عالی و دیدنی و پایانی باشکوه بر این سریال به یاد ماندنی... واقعا جای تشکر داره از سازندگان سریال که تونستن اینقدر خوب طبق داستان اسپارتاکوس رو به شکل یک سریال دیدنی در بیارن سریالی که خیلی عالی عشق واقعی و ایمان واقعی یک انسان به هدفشو نشون داد... عشقی که اسپارتاکوس به همسرش داشت... عشقی که کریکسوس به نویا داشت که تا لحظه مرگ هم تمومی نداشت و البته عشقی که گانیکوس به ازادی و خروش مردم داشت که با فریادش نشون داد همگی بی نظیر بودن ... بدون شک این سریال یکی از بهترین ها یا شاید بهترین سریالی بود که دیدم چون به شخصه عاشق سریال های حماسی و تاریخی هستم... در اخر هم تقدیر بسیار از جوزف لودوکا اهنگساز سریال که دستو پنجشو باید طلا گرفت با قطعه های حماسی و احساسی که در هر 3 فصل سریال خلق کرد و یادی از اندی ویتفیلد مرحوم و تمام کسانی که این سریال زیبا رو ساختن.... با تشکر از همه شما دوستان عزیز ....

r-stark
04-19-2013, 02:31 AM
سریالی فوق العاده ای بود .

دوستان میگن کاش سریال رو ادامه میدادن منم موافقم درمورد کراسوس سریال رو ادامه بدن که چطور توسط دلیر مرد ایران زمین ،سورنا شکست می خوره و زندگیش به پایان میرسه و

به جهانیان نشون بدن اولین شکست تاریخ رم توسط ایرانیان رقم خورده ولی حیف که این کار رو نمی کنن و خودمون هم توانایی و... نداریم .

چرا نباید با داستان سورنا و دلیری هاش به وجد بیایم ؟

9353980174
04-19-2013, 10:39 AM
سریالی فوق العاده ای بود .

دوستان میگن کاش سریال رو ادامه میدادن منم موافقم درمورد کراسوس سریال رو ادامه بدن که چطور توسط دلیر مرد ایران زمین ،سورنا شکست می خوره و زندگیش به پایان میرسه و

به جهانیان نشون بدن اولین شکست تاریخ رم توسط ایرانیان رقم خورده ولی حیف که این کار رو نمی کنن و خودمون هم توانایی و... نداریم .

چرا نباید با داستان سورنا و دلیری هاش به وجد بیایم ؟

دوست عزیز آرزوی خوبیه ولی فکر نمیکنم به حقیقت بپیونده، چون در زمان سزار جنگهای کثیری صورت میگیره که همه اون جنگها از اهمیت تاریخی شدیدی برخورداره و جایی برای به تصویر کشیدن جنگ سورنا و کراسوس نمیمونه
خیلی دیگه دل به کار بدن، یه چاپار میفرستن پیش سزار که بهش خبر شکست کراسوس رو بدن
هزینه زیادی میبره جنگ سورنا، چشمم آب نمیخوره با دشمنی دیرینه ای که همه جهان با کشور ما دارن، چیزی به صورت پیروزی با افتخار از ایران رو به نمایش در بیارند
:Smiley17:

najyapo
04-19-2013, 11:49 AM
ماركوس كراسوس ملعون به دست سردار بزرگ پارس سورنا ياسورن تو جنگ حران كشته ميشه تا اولين شكست بزرگ روم به دست سردار جوان ايراني رقم بخوره -سردار جواني كه جواب محكمي به كبر و غرور روم و ماركوس كراسوس ميده و افسانه شكست ناپذيري روم رو به پايان ميرسونه-در حالي كه نفرات كراسوس 4 برابر سپاه ايرن بود ولي با نبوغ نظامي سورنا كه جنگ پارتيزاني بود اين مرد ملعون تاريخ به درك واصل ميشه
در جواب دوستان بگم كه اسپاتاكوس مستقيما توسط كراسوس كشته نشد چون كه جسدش هيچگاه پيدا نشد -جسدي كه كراسوس آرزوي نمايش اون رو تو مجلس سنا داشت

yaser63
07-03-2013, 07:33 PM
بعد از مدتها نشستم و فصل سه رو تموم کردم واقعا برا قسمتای نه و ده خیلی مایه گذاشته بودن مخصوصا قسمت دهم که پر از صحنه های نبرد حماسی و دیالوگهای به یاد ماندنی بود.

با صحنه نبرد کراسوس و اسپارتاکوس واقعا حال کردم مخصوصا تو صحنه ای که کراسوس میخواست با تاکتیکی که بردش تو قسمت اول رو کشت اسپارتاکوس رو بکشه ولی نتونست (گرفتن لبه شمشیر و چرخوندن شمشیر) چون بردش برای پول و آزادی خودش میجنگید اما هر ضربه ای که اسپارتاکوس میزد به یاد یکی از عزیزانش بود(سورا. وارو...) در نهایت هم موقع مردنش گفت حتی اسم من اسپارتاکوس نیست و تنها چیزی که از دوران بردگیش بود رو وقت مرگ رها کرد..این جملشم قشنگ بود:

http://PicoUp.com/di/SYI7/Grave_and_words_spartacus.jpg

برای گانیکوس هم پایان عالی طراحی کردن خدای واقعی آرنا بی شکست بر بالای صلیب در حالی که جمعیت تشویقش میکنه و روح انمائوس اونو بخشیده.

http://picoup.ir/images/58188906455684627460.jpg (http://picoup.ir/)

در نهایت کراسوس که هیچ افتخاری نصیبش نشد پسرش از دست داد و پیروزی به نام پمپی ثبت شد

sparta
07-04-2013, 01:47 AM
خداییش این سریال خیلی زیبا بود تو بین همه ی سریال ها خدا بود خدااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااا

osture
03-29-2014, 11:06 PM
یه سوال واسه من پیش اومده اگه کسی میدونه جواب بده ممنون میشم
چند تا فیلم در مورد اسپارتاکوس و همین سریال - در مورد سزار هم فیلم هست
ولی اسم سزار مقدس تر از اسپارتاکوس هست
اگه اسپارتاکوس ادم خوبی بوده ولی سزار مقابل اون بوده
پس چجوری توی تاریخ - اگه فیلم ها در مورد اسپارتاکوس باشه , اسپارتاکوس ادم خوبس
اگه در مورد سزار باشه سزار ادم خوبس
با اینکه جنبش اسپارتاکوس در مورد حق بوده - ایندفعه سزار هم خیلی کارهای مفید واسه رم کرده
ولی مقابل اسپارتاکوس هم بوده
ولی من ندیدم کسی اسمش اسپارتاکوس باشه - ولی آدم سزار اسم دیدم - مثلا دروازبان قبلی اینتر یا تیم ملی برزیل ژولیو سزار

nasim777
01-02-2015, 01:12 AM
یه سوال واسه من پیش اومده اگه کسی میدونه جواب بده ممنون میشم
چند تا فیلم در مورد اسپارتاکوس و همین سریال - در مورد سزار هم فیلم هست
ولی اسم سزار مقدس تر از اسپارتاکوس هست
اگه اسپارتاکوس ادم خوبی بوده ولی سزار مقابل اون بوده
پس چجوری توی تاریخ - اگه فیلم ها در مورد اسپارتاکوس باشه , اسپارتاکوس ادم خوبس
اگه در مورد سزار باشه سزار ادم خوبس
با اینکه جنبش اسپارتاکوس در مورد حق بوده - ایندفعه سزار هم خیلی کارهای مفید واسه رم کرده
ولی مقابل اسپارتاکوس هم بوده
ولی من ندیدم کسی اسمش اسپارتاکوس باشه - ولی آدم سزار اسم دیدم - مثلا دروازبان قبلی اینتر یا تیم ملی برزیل ژولیو سزار

کاری نداره برادر من
هرکسی از ظن خود شد یار من
شما فیلم 300 را ببین ایرانی ها میگن خشایار خوب بوده غربی ها میگن بد بوده
اسپارتاکوس هم رومی ها میگن بد بوده
هزار تا مثال دیگه میتونم برات بزنم
به اسم ها هم کاری نداشته باش مثلا ما خودمون اسم بچه هامون را میذاریم داریوش و کوروش اما نمیذاریم زال و رودابه. نه به خاطر اینکه اونا بد بودن

عاقا در کل قسمت آخر عالی بود
واقعا ارزشش را داشت 4 فصل این همه خشونت و صحنه های مستهجن را تحمل کنیم
پایان اسپارتاکوس - گانیکاس و اگرون واقعا دیدنی بود

فقط کسی میدونه اسم واقعی این بنده خدا آخرش چی بود؟/؟؟ اصلا تو تاریخ ثبت شده؟

Matin VT
01-02-2015, 10:24 AM
فقط کسی میدونه اسم واقعی این بنده خدا آخرش چی بود؟/؟؟ اصلا تو تاریخ ثبت شده؟
دقیقا هممون منتظر بودیم اسپارتاکوس قبل از مرگش اسم واقعیشو بگه.اما مشکل اینه که اصلا تو تاریخ ثبت نشده.شما هزارتا کتاب و فیلم و سریال تاریخی رو زیر و رو کنی توش خبری از نام واقعیش نیست:Smiley104:
:Smiley17: