PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرسنجی | بهترین فیلم کریستوفر نولان

S@eeƉ
06-06-2013, 01:02 AM
تو یک انجمن چند وقت پیش یه همچین تاپیکی دیدم ولی اینجا در این باره چیزی نبود گفتم ایجا بهترین جا واسه این کاره:Smiley36::Smiley36:

خوب اکثر شما کریستوفر نولان رو می شناسید و با فیلماش آشنا هستید ولی تا حالا دقت کردین کدوم یکی از فیلماش بهترن؟؟؟

بیوگرافی کریستوفر نولان :

کریستوفر نولان در لندن بدنیا آمد و دوران کودکی را در لندن و شیکاگو گذراند.میگویند در کودکی به گیاه‌شناسی علاقه داشته و با دوربین سوپر ۸ پدرش از گیاهان و اسباب بازی هایش فیلم میساخته است. او در مدرسه شبانه‌روزی هایلربوری تحصیل کرد.که در هردفوردسیر انگلستان واقع است.بعدها به تحصیل ادبیات انگلیسی در کالج دانشگاهی لندن پرداخت.در همان زمانها ۳ فیلم کوتاه ساخت و در ۱۹۹۷ با اِما توماس ازدواج کرد.

آثار :

اقای نولان کارگردان جوان و کم کاری هستن ولی آثار به یاد ماندنی دارن

Following , 1998 , 7.6/10

http://www.picoup.ir/images/90745740025137722236.jpg

Memento , 2000 , 8.6/10

http://www.picoup.ir/images/13437694273761144438.jpg

Insomnia , 2002 , 7.2/10

http://www.picoup.ir/images/58271012550082712692.jpg

Batman Begins , 2005 , 8.3/10

http://www.picoup.ir/images/36260370621144798421.jpg

The Prestige , 2006 , 8.5/10

http://www.picoup.ir/images/21877676228584689278.jpg

The Dark Knight , 2008 , 9/10

http://www.picoup.ir/images/26497458959248354905.jpg

Inception , 2011 , 8.8/10

http://www.picoup.ir/images/37755743339880730566.jpg

The Dark Knight Rises , 2012 , 8.6/10

http://www.picoup.ir/images/92777381976247192452.jpg

Amir2009t
06-06-2013, 01:13 AM
قطعا بهترین و متفاوت ترین فیلم نولان، prestige هست...فیلمی که با نامردی تمام اسکار نگرفت:Smiley104:
نولان بهترین کارگردان دو دهه اخیره، حالا تا کی میخوان تو اسکار علیه اون کارشکنی کنن خدا داند!!:Smiley96:

S@eeƉ
06-06-2013, 01:16 AM
قطعا بهترین و متفاوت ترین فیلم نولان، prestige هست...فیلمی که با نامردی تمام اسکار نگرفت
نولان بهترین کارگردان دو دهه اخیره، حالا تا کی میخوان تو اسکار علیه اون کارشکنی کنن خدا داند!!

کلا دارن به نولان زور می گن فیلم آخرش Dark knight Rises اصلا توی مراسم نبود حتی موسیقی متنش ...

من کلا کار های نولان رو دوست دارم ولی سری بتمن به خصوص The Dark Knight واقعا عالی هست من با توجه به اینکه هم نسخه تیم برتون و هم نسخه ی نولان این فیلم رو دیدم می گم نولان کارش ۲۰ هست ۲۰

9353980174
06-06-2013, 01:41 AM
چرا گزینه هیچکدام نداره؟ :))
من کلا با فیلماش حال نمیکنم
یا انقدر باید محو فیلم بشی تا بفهمی چی میگه یا هم که هر چی محو بشی کلا چیزی نمیگه (از همین 2 حالت هم خارج نیست به نظر من)
من بیشتر سبک روان رو ترجیح میدم
:Smiley17:

S@eeƉ
06-06-2013, 01:43 AM
چرا گزینه هیچکدام نداره؟
من کلا با فیلماش حال نمیکنم
یا انقدر باید محو فیلم بشی تا بفهمی چی میگه یا هم که هر چی محو بشی کلا چیزی نمیگه (از همین 2 حالت هم خارج نیست به نظر من)
من بیشتر سبک روان رو ترجیح میدم

اقا فیلم های نولان خوبن تازه اگه فیلم های دیوید فیچر رو ببینی چی میگی ؟؟؟؟؟؟:Smiley39::Smiley39::Smiley39:

9353980174
06-06-2013, 01:47 AM
اقا فیلم های نولان خوبن تازه اگه فیلم های دیوید فیچر رو ببینی چی میگی ؟؟؟؟؟؟
اونا رو دیدم و با سلیقه ام هم جور بوده
البته به سلیقه بستگی داره
یقینا اگر نولان کارگردان بدی بود این همه فیلمای فاخر نداشت
ولی خوب اگر هم سلیقه های مخالف نداشت الان در صدر جدول فیلمسازی جهان بدون رغیب مینشست

hadi2006mi
06-06-2013, 01:51 AM
به نظر من که فیلمهاش از نظر هوش ایده و پردازش ایده در ردیف کوبریک قرار میگره فیلمهاش تاریخ مصرف نداره بی خوابی مومنتو یا پرستیژ و تلقین رو بیست سال دیگه هم میشه دید چون پشت فیلمهاش یک ایده بکر و نو و جلوتر از زمانش هست من با بی خوابیش خیلی حال کردم فضاسازی فیلمهاشم دوست دارم و بعدش تلقین قرار میگیره

joker8
06-06-2013, 01:54 AM
من کلا عاشق نولان و کاراشم، فوق العاده به کارش ایمان دارم و به نظر من جز بهترین کارگردان و نویسندگان حال حاضر دنیاست و اکثر کارهاش هم دیدم به جز Following که هنوز فرصت نشده
به نظر من تمام اثارش خیلی عالین و شاهکارن مثلا The Prestige که همین اواخر دیدم بی نقص و خوش ساخت بود ولی خدایش The Dark Knight برای من یه چیزه دیگه بود و واقعا شاهکاری بود ک بارها و بارها از دیدنش سیر نمیشم
ولی کلا نمیدونم چرا انقدر به نولان کم لطفن و اسکار بش ندادن حداقل 1 اسکار حقش هست...:Smiley17:
همه ی کاراشو دوست داشتم ولی به ترتیب: (به تمام کاراشم 9 به بالا میدم)
1.The Dark Knight
2.The Prestige
3. Inception
4.Memento
5.The Dark Knight Rises
6.Insomnia

S@eeƉ
06-06-2013, 01:54 AM
اونا رو دیدم و با سلیقه ام هم جور بوده
البته به سلیقه بستگی داره
یقینا اگر نولان کارگردان بدی بود این همه فیلمای فاخر نداشت
ولی خوب اگر هم سلیقه های مخالف نداشت الان در صدر جدول فیلمسازی جهان بدون رغیب مینشست

من واقعا هم فیچر هم نولان رو دوست دارم و هر دو تاشون جزو بهترین کارگردان ها هستن ولی به قول یکی از دوستان ادم فیلم می بینه که لذت ببره نه این که عذاب بکشه :Smiley14::Smiley14: که این جمله برای نولان و فیچر هست اگه شما فیلم های سرآغاز . هفت و یا باشگاه مشت زنی رو دیده باشید واقعا معنی این جمله رو درک می کنید من واقعا بعد از دیدن این ۳ تا فیلم برای فهمیدن اصل موضوع عذاب کشیدم و شب نتونستم بخوابم :Smiley36::Smiley36::Smiley36: ولی باز هم درک فیلم های نولان از فیچیر راحتتره

SaRaL
06-06-2013, 02:00 AM
اگه قرار به انتخاب بهترینه که از نظر من inception بهترینه. کلا من این فیلم جزء دو سه تا فیلم اوله که واقعا ازش لذت بردم. بعدش هم شوالیه تاریکی

S@eeƉ
06-06-2013, 02:03 AM
1.The Dark Knight
2.The Prestige
3. Inception
4.Memento
5.The Dark Knight Rises
6.Insomnia

فک کنم اینجا دارین به ممنتو کم لطفی می کنین شاید هم فیلم رو نفهمیدین ( که برای نولان و فیچر و هیچکاک زیاد اتفاق میوفته ) ممنتو به نظر من یه فیلم عالی هست و برادر نولان ( نویسنده ) واقعا قدرت تفکرشو نشون داده عوض شدن فیلم از رنگی به سیاه و سفید هر ۵ دقیقه ( به اندازه حافظه ی طرف ) و شروع شدن فیلم از اول به آخر که من هیچ فیلم دیگه ای رو اینجوری ندیدم واقعا قدرت کارگردانیش رو میرسوند و می خواست با این فیلم قدرت نمایی کنه فک کنم ولی لیست شما به سلیقه ی شما مربوطه و من نمی تونم سلیقه ی شما رو عوض کنم و تمام سلیقه ها مثل من نیستن و همه مثل من فکر نم کنن ولی ممنون از توجهتون

ESajad
06-06-2013, 03:07 AM
Memento , 2000
The Dark Knight Rises
Inception

joker8
06-06-2013, 03:14 AM
فک کنم اینجا دارین به ممنتو کم لطفی می کنین شاید هم فیلم رو نفهمیدین ( که برای نولان و فیچر و هیچکاک زیاد اتفاق میوفته ) ممنتو به نظر من یه فیلم عالی هست و برادر نولان ( نویسنده ) واقعا قدرت تفکرشو نشون داده عوض شدن فیلم از رنگی به سیاه و سفید هر ۵ دقیقه ( به اندازه حافظه ی طرف ) و شروع شدن فیلم از اول به آخر که من هیچ فیلم دیگه ای رو اینجوری ندیدم واقعا قدرت کارگردانیش رو میرسوند و می خواست با این فیلم قدرت نمایی کنه فک کنم ولی لیست شما به سلیقه ی شما مربوطه و من نمی تونم سلیقه ی شما رو عوض کنم و تمام سلیقه ها مثل من نیستن و همه مثل من فکر نم کنن ولی ممنون از توجهتون
اره داداش من ک نگفتم بده فقط نظر شخصی گفتم این فیلم هم شاهکار بود و من با این فیلم نولان رو به عنوان یه کارگردان برتر شناختم و در کارهای بدیش به تکامل رسید
این که لیست کردم کاره اشتباهی بود چون شاید سوتفاهم پیش بیاد منم مثل شما عاشق کارهای فینچر ،هیچکاک و نولانم :Smiley17:

S@eeƉ
06-06-2013, 03:26 AM
اره داداش من ک نگفتم بده فقط نظر شخصی گفتم این فیلم هم شاهکار بود و من با این فیلم نولان رو به عنوان یه کارگردان برتر شناختم و در کارهای بدیش به تکامل رسید
این که لیست کردم کاره اشتباهی بود چون شاید سوتفاهم پیش بیاد منم مثل شما عاشق کارهای فینچر ،هیچکاک و نولانم

عشقی برادز

WalTer WhiTe
06-06-2013, 04:05 AM
Prestige که حرف نداشت و خیلی خوشم اومده بود ازش
سری بت من هم دوست دارم و واقعا عاشقش هستم
ولی بین این ها فیلم مورد علاقه ام که تا حالا 4 بار دیدم Inception هست:Smiley35:
Insomnia رو هم ندیدم اگر کسی دیده یک تعریفی بکنه تا اگر ارزش داره مثل بقیه کارهاش بریم ببینیم:Smiley69:

S@eeƉ
06-06-2013, 04:44 AM
Prestige که حرف نداشت و خیلی خوشم اومده بود ازش
سری بت من هم دوست دارم و واقعا عاشقش هستم
ولی بین این ها فیلم مورد علاقه ام که تا حالا 4 بار دیدم Inception هست:Smiley35:
Insomnia رو هم ندیدم اگر کسی دیده یک تعریفی بکنه تا اگر ارزش داره مثل بقیه کارهاش بریم ببینیم:Smiley69:

Prestige خوبه فقط آخراش عالی می شه بعضی جاهای فیلم هم گنگه ولی فیلم خوبی هست بتمن هم عالی هست و سرآغاز فیلم مفهومی و خیلی قشنگی مخصوصا آخر فیلم که روی توتم فیلم کات می خوره و اختیار پایان فیلم رو میده به خودت منم بی خوابی رو ندیدم ولی شنیدم قشنگه

S@eeƉ
06-06-2013, 02:01 PM
بچه ها فیلم های تعیقیب و بی خوابی هم خیلی فیلم های قشنگی هستن کسی دیده اینا رو ؟// معرفی شون رو بزارم؟؟؟

kiasheen
06-06-2013, 02:54 PM
کریستوفر نولان
واقعا باید چی گفت در مورد این بشر
من واقعا نمی تونم رای بدم
ممنتو دیوانه می کنه آدم رو 16 بار دیدم این فیلم رو
پرستیژ یه چیز معرکه
خدای بتمن هم که هست
اینسپشن (وای خدای من)
اینسامنیا دیگه نمی دونم چی بگم
اسکار بگیره یا نگیره هم مهم نیست مهم اینه که نولان با اون مغز شگف انگیز به عمق مغز شما میره و اونجاست که دیگه مغزت هنگ می کنه
نولان سینما میسازد.

S@eeƉ
06-06-2013, 03:01 PM
کریستوفر نولان
واقعا باید چی گفت در مورد این بشر
من واقعا نمی تونم رای بدم
ممنتو دیوانه می کنه آدم رو 16 بار دیدم این فیلم رو
پرستیژ یه چیز معرکه
خدای بتمن هم که هست
اینسپشن (وای خدای من)
اینسامنیا دیگه نمی دونم چی بگم
اسکار بگیره یا نگیره هم مهم نیست مهم اینه که نولان با اون مغز شگف انگیز به عمق مغز شما میره و اونجاست که دیگه مغزت هنگ می کنه
نولان سینما میسازد.

مثل شستوشو ی مغزی هستن فیلماش فیلم سرآغاز واقعا بینظیر مخصوصان سکانس آخرش
The Dark Knight یه چیز دیگه بود مخصوصا وسط فیلم که جوکر بهش فهموند تو نمی تونی هیچ کسی رو بکشی واقعا دیدنی بود من هیچ فیلمی به زیبایی لون ندیدم ولی perstige فیلم خاصی نبود ( البته نظر شخصی هست) فیلم رو خیلی الکی سنگین کرده بودن با دیالوگ های سنگین من که تا وسطای فیلم چی به جی هست :Smiley36::Smiley36: ولی آخرش رو واقعا زیبا تموم کرد من بهش ۱۷ می دم

micro
06-06-2013, 08:21 PM
نولان واقعا فیلم هاش معرکس
خدایی خیلی بهش کم لطفی میکنن یه اسکار حداقل حقش بود واسه این فیلمایی که تا الان ساخته
The prestige واقعا فوق العادس
سری بت من حرف نداشت
inception که عالی بود
واسه فهمیدن اون معنی و مفهوم باید تو فیلماش غرق بشی
واقعا کارش 20

Irag
06-09-2013, 12:42 PM
کارگردان خوبیه به جز آخرین فیلمش
که یه مقاله بود!
اکثر کارهاش رو دوست دارم
ولی بیشتر از همه Inception

sajj
06-09-2013, 12:53 PM
من که The Dark Knight Rises رای دارم.
خیلی فیلم جذابی بود.قشنگ ترین چیزی که راجب این فیلم وجود داره جلوه های ویژه فوق العاده و از همه مهمتر دیالوگ های بی نظیر و مفهومی این فیلمه...

S@eeƉ
07-04-2013, 05:15 PM
اصلا قابل مقایسه نیستش من Following - Insomnia ندیدم ولی بقیه فیلماش به نظر من واقعا عالی بودند

The Dark Knight (یه مقداری هم به خاطر کارکتر جوکر)

حامد جان به نظر من بی خوابی یکی از بهترین ساخته های نولان هست و بازی آلپاچینو هم اونو قشنگتر کرده من واقعا پیشنهاد می کنم این فیلم رو ببینی

[JOKER]
07-05-2013, 01:55 PM
ینی معلوم نیست به کدوم رای دادم؟ :Smiley36:

به ترتیب:
The Dark Knight=Inception
Memento