PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Dexter | بحث اپیزودیک | فصل هشتم، اپیزود اول

Joey
07-01-2013, 01:32 PM
http://picoup.ir/images/03287293650293066666.jpg

Season 8, Episode 1: "A Beautiful Day"
فصل هشتم، قسمت اول: "یک روز زیبا"

تاریخ پخش: 30 ژوئن 2013
خلاصه ی داستان: 6 ماه از مرگ ماریا لاگوئرتا می گذرد. دب از پلیس جنایی میامی خارج شده و برای یک شرکت تحقیقات خصوصی به مالکیت فردی به نام "الوی" کار می کند. دکس هفته هاست از دب خبری ندارد و دب از او دوری می کند و این موضوع باعث شده دکس کنترل امور از دستش خارج شود. در همین حال پلیس جنایی میامی با قاتل جدیدی روبروست که بخشی از مغز قربانیان خود را بر می دارد. "دکتر اولین وگل" عصب-روانشناسی که سالها پیش برای پلیس جنایی میامی کار میکرده و تخصصش در کار با بیماران روانی جامعه ستیز است، برای همکاری در حل این پرونده برگشته است؛ ولی دلیل اصلی حضور او احتمالا چیز دیگری است. آنطور که پیداست او رازهای زیادی در مورد دکستر و گذشته ی او می داند...

.:dl-topic:. (http://www.tvworld.info/showthread.php?t=41682&p=121822&viewfull=1#post121822) .:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt2577702/)

Chandler Bing
07-01-2013, 02:15 PM
:Smiley20:بلاخره شروع شد!! قسمت خوبی بود اما چون فصل اخر انتظارات بیشتری داشتم و در مقایسه با استاندارد های دکستر قسمت متوسط روبه بالایی بود به خاطر همین بهش 8 میدم. فکر کنم کل این فصل روی رابطه ی این دکتره و دکستر بگرده! کلید این فصل همینه. دبرا مشکلی نیست، بعد از یه مدت اروم میشه برمیگرده:دی
اما از یه چیزی میترسم، اینکه باتیستا با دکستر شاخ به شاخ بشه. خدا اون رو رو نیاره.
اون نقاشی های اخر برای کی بود؟ خود دکستر موقع بچگی کشیده بود دیگه، درسته؟:Smiley39: اونجایی هم که گفت من با کد هری فیت نیستم خیلی حال کردم!!
اون یه دقیقه انچه در فصل بعد هم میبینیم خیلی چیزها رو مشخص کرد:

دکتر دوست دکستر خواهد بود، نه دشمنش. قاتله این سری قتل های جدید بیمار دکتره و به خاطر همین جلو امده.

راضی ام:Smiley35:

nokhbeh
07-01-2013, 05:15 PM
فک کنم جای از این قسمت نبود که تو اسپویلر ها و پرومو ها ندیده باشم ، فقط به ترتیب شده بودن!
ازش انتظار بیشتری داشتم هیجانش یه کم ، کم بود که باز برمیگرده به همون اسپویلرها!!!(به قول خواهر دب "fu'king spoilers")
شکستن اون گلدون هم شر میشه واسه دکس(با باتیستا درگیر میشه)
نقاشیای بچگی دکستر!!!:Smiley10: این دکتر دیونه عجب آرشیوی داره!!!
7 میدم این هم به خاطر این که دکس ناراحت نشه:Smiley69:

habibmp3
07-01-2013, 05:56 PM
ضعیف ترین شروع تاریخ دکستر!
اصلا انتظار نداشتم اینقدر بد شروع کنه ..
خیلی بد ...
شاید قسمت خوبی بوده باشه ولی برای دکستر یه قسمت خیلی بد بود!
امیدوارم بتونند تو قسمت های بعدی یه چیزی رو کنند ...
واقعا نکته مثبتی تو این قسمت ندیدم بگم!
نمره میخواستم 6 بدم ولی فقط به خاطر اسم دکستر 7 میدم با ارفاق و امید به قسمت های آتی ...

Joey
07-01-2013, 08:38 PM
خب بالاخره عطش دیدن فصل هشت با اپیزود اول فروکش کرد. با اینکه اسپویلرها و تریلرها تقریبا نکته ی تازه ای رو باقی نذاشته بودن (که واقعا کاش کمتر سمت اسپویلرها رفته بودم! : دی) ولی همونطور که میشد حدس زد سکانس های گفتگوی بین دب و دکس خیلی خوب کار شده بود و به نوعی اپیزود رو نجات داد. مخصوصا سکانسی که دکس طرف رو جلوی روی دب میکشه و بازی فوق العاده ی هم مایکل و هم جنیفر در این صحنه.

کارکترهای جدید فصل هشت هر دو جالب هستند به خصوص دکتر وگل که جذبه ی خیلی خاصی داره. "الوی" رو هم فقط در یک سکانس دیدیم ولی شخصیتش یک بی خیالی خاصی درش به چشم می خوره که برام جالبه. نکته ی جالب دیگه ی این اپیزود و این فصل هریسون جدید هست؛ هریسونی که حالا حرف میزنه و میتونیم ری اکشن هاش رو در مقابل دیگران ببینیم. یکی از سکانس های خوب دیگه ی این قسمت همین سکانس شکستن گلدون توسط هریسون و واکنش دکس بود....

بخش های طنز این قسمت هم بد نبود. ماسوکا و شوخی هاش هنوزم تکراری نشده، اما قشنگ ترین بخش طنز بی شک پسورد دب بود f*ckingpassword :Smiley14:

اون نقاشی های اخر برای کی بود؟ خود دکستر موقع بچگی کشیده بود دیگه، درسته؟

برداشت دیگه ای نمیشه کرد. احتمالا هری وقتی در مورد دکس و رفتارهاش با دکتر وگل حرف میزده این نقاشی های خونین رو هم نشون داده و ازش مشورت خواسته و دکتر وگل هم طرح کدها رو برای دکس ریخته... بیچاره دکس !

مطمئنم اگه هیچ چیز از این قسمت نمیدونستم، به این قسمت 9 میدادم. پس الانم همون 9 رو میدم با اینکه به اندازه ی 8 از اپیزود لذت بردم :Smiley36:

پ.ن: حسی که هنگام دیدن این اپیزود داشتم حس خاصی بود، چون میدونستم شروع پایان سریال رو دارم می بینم و در تمام مدت دیدن این اپیزود احساس میکردم چقدر همه چیز داره سریع تموم میشه و لحظه ی خداحافظی با دو کارکتر محبوب سریالی ام با هر سکانسی که تموم میشه، داره فرا میرسه.... :Smiley19:

Chandler Bing
07-01-2013, 09:00 PM
فک کنم جای از این قسمت نبود که تو اسپویلر ها و پرومو ها ندیده باشم ، فقط به ترتیب شده بودن!

نکته ی بسیار خوبیه! تقریبا همه اش رو دیده بودیم! حتی اونجا که هریسون گم شد اصلا هیچ استرسی بهم وارد نشد چون کل سکانس رو حفظ بود. نمیدونم فکر کنم خیانت بزرگی به خودمون کردیم.
اما هنوز 11 قسمت مونده که خیلی کم ازش میدونیم. اینده ی دکستر هنوز مشخص نیست. محمد جون من بی خیال تاپیک اسپویل ها شو!!!!!!!!:Smiley36:

Hmv-
07-01-2013, 10:45 PM
شروع نسبتا خوبی بود 9 میدم

فقط با سکانس های آخری و اون سکانسی که دکس کنترلشو از دست میده و میره سراغ اون سیاه پوسته خیلی حال کردم هنوز ارضا نکرده حسه ... مارو :Smiley36: ( فکر بد نکنیدا ) :Smiley14:

Ho3!En
07-01-2013, 10:58 PM
خیلی خیلی ناراحتم که همه اونا برام اسپویل شده بود حتی همین عکس بحث اپیزودیک خیلی رو اعصاب بود همش میدونستم که دکستر قراره با این زنه دعواش بشه...
در کل تو این فصل نمیخوان دکستر رو خیلی مهربون(اون جوری که سر بچه داد کشید) و باهوش نشون بدن(اونجا که برمیگرده میگه لاگورتا نمیخواست بی خیال بشه)از دکستر همیچن حرفی بعید بود واقعا ناامید کننده بود
7 دادم

roshan_gh
07-01-2013, 11:49 PM
خب بلاخره فصل 8 هم شروع شد و باز هم دکستر
خوشبختانه هیچ کدوم از اسپویلرهایی که در مورد فصل 8 منتشر شده بود رو نخونده بودم و همه چیز واسم تازگی داشت.
مگه میشه دکستر باشه و کمتر از 10 بهش نمره بدم؟
همه چیز عالی بود مخصوصا اهنگ سازی که خیلی قشنگ از اب در اومده بود. طبق معمول بازیگری فوق العاده جنیفرکارپنتر و مایکل ادم رو به وجد میاره.
از شخصیت این خانم دکتره جدید هم خوشم اومد. از همون اول که اومد معلوم بود که مشکوک میزنه.
کلا از یه طرف با شروع فصل خیلی خوشحالم و از اون طرف خیلی ناراحت که بعد چند هفته دیگه، دیگه دکستر رو نمیتونم ببینم. واقعا حیف...

فقط راستی از دوستانی که اسپویلرها رو خوندن و از همه چیز خبر دارن خواهش میکنم که تو بحث اپیزودیک هیچ چیز رو از اینده اسپویل نکنن و بزارن بقیه دوستان هم لذت ببرن. ممنون

Why Me ?
07-01-2013, 11:54 PM
خوب بود

اما در مقایسه با شروع فصل قبل ضعیفتر بود! قسمت 1 فصل قبل ترکوند!:Smiley41:

البته فصل قبل نزولی بود خیلی خوب شروع شد ، خوب پیش رفت و متوسط تموم شد! شاید این فصل برعکس باشه!

از طرفی این رو هم در نظر بگیرید که به قول بچه ها همش اسپویل شده بود! شاید اگر نمی دونستیم بیشتر حال می کردیم!

اون زنه خیلی رکب بدی زد! حال کردم اساسی:Smiley10:

پ.ن: فقط یک چیزی این وسط منو اذیت می کرد و اونهم پیر شدن بازیگرها بود: ماسوکا و باتیستا که تقریبا سر و کلشون سفید شده بود! کویین هم که اساسا آّب رفته! چرا یکدفعه ای اینجوری شدن؟
-----------------------------------------------------------------------
8 میدهم/ فصل 7 رو 10 داده بودم قسمت اول رو:Smiley104:

Hmv-
07-02-2013, 12:42 AM
خیلی خیلی ناراحتم که همه اونا برام اسپویل شده بود حتی همین عکس بحث اپیزودیک خیلی رو اعصاب بود همش میدونستم که دکستر قراره با این زنه دعواش بشه...
در کل تو این فصل نمیخوان دکستر رو خیلی مهربون(اون جوری که سر بچه داد کشید) و باهوش نشون بدن(اونجا که برمیگرده میگه لاگورتا نمیخواست بی خیال بشه)از دکستر همیچن حرفی بعید بود واقعا ناامید کننده بود
7 دادم

خب عزیز اینکه ماله شما اسپویل شده بود دلیل نیمشه که نا امید بشی ( من برداشت کردم خوشت نیومده ) ... به نظره بنده شروع خوبی بود همیشه از سطح پایین به اوج میرسه ..
البته جسارت نشه :Smiley17:

WalTer WhiTe
07-02-2013, 03:29 AM
ما هیچ اسپویلری نخوندیم و نخواهیم خوند:Smiley36: ولی واقعا چیزی برای گفتن نداشت این قسمت
زیاد خودتون رو ناراحت نکنید ما که اسپویل ها رو نخوندیم هم حال نکردیم با این قسمت
از این زن جدیده که واقعا بدم اومد . باور کنید همه این مشکلات زندگی دکستر زیر سره این زنیکه هست :Smiley104:
از اول همین زنه باعث شده دکستر به اینجا کشیده بشه حالا اومده گندی که زده رو یکمی درستش کنه ولی شرط می بندم دکستر اخرش ترتیب این زنیکه رو هم میده

micro
07-02-2013, 12:07 PM
آقا خدا رو شکر ما اسپویلر ها رو نخوندیم و خیلی حال کردیم با این قسمت
بعد تقریبا 6-7 ماه دوری از دکستر دیدیم این قسمتو
من که از این قسمت راضی بودم و از چیزی که آخرش نشون داد که قسمت های بعدی اتفاق میوفته معلوم بود که یه فصل عالی رو باید داشته باشیم
ولی حیف که این فصل آخره و دیگه نمیتونیم ببینیم
از اون طرفم بریکینگ بد نیم فصل آخره
من به شخصه دیگه فکر نکنم همچین شخصیت هایی مثل دکستر و والتر وایت بتونیم تو هیچ سریالی ببینیم
بازی ها تو این قسمت خوب بود و معلومه که قاتل سریالی این فصل باید گردن کلفتی باشه واسه خودش :d
فقط من احساس کردم یخورده صحنه های جنسیش نسبت به قبلا بیشتر بوده
به هر حال من به این قسمت 10 میدم

anzalichi
07-02-2013, 02:17 PM
قسمت 1 رودیدم...شروع فوق العاده ای داشت و دقیقا همون چیزی که حدث میزدم رخ داد..درانتهای فصل 7 دکستر خلافه "کدهای هری" عمل کردو لاگوئرتا رو کشت..به دنبالش باید منتظر عواقبش میموند..تو 6 ماه سعی کرد خودشو جمو جور کنه ولی دیگه اون کنترل سابق رو روی خودش نداره.دکستر آروم و منطقی تبدیل به فردی با استرس بالا و دودل تبدیل شده.3 تا اشتباه که از دکس بعید بود...بدون فکر کردن ازماشینش پیاده شدو رفت سره اون مرده که باماشینش بهش مالید داد زد/سره پسرش فریادکشید/دبرا مورگان رو به جنون کشید...
نکته جالبی که ازین به بعد باید منتظرش باشیم نگاه ملتمسانه دکستر به اطرافیانش و طلب آمرزشه...درحاله فرورفتن تو منجلاب حیوانیتشه...!! حالا باس به هرچیزی چنگ بزنه تا خودشو بتونه بالا بکشه..!! امیدوارم درانتهای فصل دستگیرش نکنن..چون مسخره میشه..

8از10...

zzzbj
07-02-2013, 02:58 PM
اپيزود اول خيـــــلي به دلم نَنٍشست مخصوصا تدوين سريال كه هميشه يكي از نقاط قوت سريال بود خيلي خوب روش كار نشده بود اولش فكر كردم شايد كارگردان و تدوين گر ميخوان به اين شكل حس اضطراب و تنهايي و درماندگي دكستر به بيننده القاء كنن كه اگه اينطور بوده باشه خيلي بد از كار دراوردن و اصلا اون انسجام لازم هميشگي ـو نداشت مونولوگهاي دكستر هم بخوبي قبل نبود به نظرم تو اين اپيزود هيچي جاي درستش نبود بهر حال خيلي از اين اپيزود خوشم نيومد و اميدوارم اپيزودهاي بعديش جبران بكنه شايد هم من انتظارم زياد از حد بوده باشه ولي اگه بخوام از 10 بهش نمره بدم نمره 4 منصفانه باشه از فصل اول تا بحال اي بدترين اپيزودي بوده كه من از دكستر ديدم

Irag
07-02-2013, 06:50 PM
اپيزود اول خيـــــلي به دلم نَنٍشست مخصوصا تدوين سريال كه هميشه يكي از نقاط قوت سريال بود خيلي خوب روش كار نشده بود اولش فكر كردم شايد كارگردان و تدوين گر ميخوان به اين شكل حس اضطراب و تنهايي و درماندگي دكستر به بيننده القاء كنن كه اگه اينطور بوده باشه خيلي بد از كار دراوردن و اصلا اون انسجام لازم هميشگي ـو نداشت مونولوگهاي دكستر هم بخوبي قبل نبود به نظرم تو اين اپيزود هيچي جاي درستش نبود

تقریبا تمامی حرفی که می‌خواستم بابت قضیه‌ی ضعیف بودن این قسمت بنویسم رو این دوست عزیزمون نوشت. موافقم. خط به خط.

تا این فصل هر کی با "دکستر" احساس نزدیکی کرد و دکس رو شناخت البته به غیر از (فصل پنجم) ازش سوءاستفاده کرده به نظرم این خانوم هم قصد خیر نداشته باشه.
سریال یه ذره شیرین هم شده مثل قضیه‌ی پسورد باحال بود کلا هرچقدر سریال از دکس فاصله بگیره و به شخصیت "دب" نزدیک میشه قسمت بهتری از آب درمیاد:

http://picoup.ir/images/44761533274896106585.jpg

هریسون هم خیلی بهتر شده واقعا قبلی فاجعه بود.

دو نکته‌ی حاشیه‌ایی:
یکی دقت کردید نام واقعی یارو چی بود (با عرض معذرت) : "خاویر گوزمان!" :Smiley14:
دومی من تا به حال دقت نکرده بودم به تیتراژ اول خودمونیم عجب صبحونه‌ایی میزنه توی رگ این دکستر! (بعد از 7فصل واقعا شاهکارم)

http://picoup.ir/images/49612227186412393913.jpg

این قسمت‌های سریال رو هم بیشتر کنن. ممنون میشیم.
در کل به این قسمت 7 میدم.

anzalichi
07-02-2013, 08:04 PM
چرا فک میکنین اپیزوده مذخرفی بود؟؟؟!! اصلا با عقل جوردرنمیاد دلایلتون..

javat
07-02-2013, 10:20 PM
عالی عالی عالی و بد بد بد که این سریال عالی داره تموم میشه

این یارو زنه روانشناسه ام که خیلی باحال بود
دکسترم که دیگه اعصاب نداره همرو میخواد بکشه واین خودش یه اتفاق عالیه

osture
07-03-2013, 12:20 AM
چیزایی که من از این اپیزود متوجه شدم اینه که شخصیت دکستر داره ضعیف میشه
دکستر اشتباه داشت ولی کم اشتباه میکرد - یکیش کشته شدن ریتا
از اینکه دست دکستر واسه کسی رو بشه توی 7 فصل خیلی کم داشتیم - تا اینکه حالا شدن 3 نفر که از دکستر با خبرنو
این فصل هم توی اپیزود اول یکی که از دکستر خبر داره پیدا شد

چیزی که من ناراحتم ازش ضعیف کردن دکستر هست 7 فصل یه قدرت بسازن و بعد فصل اخر ناپدید شه
البته میشه اینجوری هم گفت این واگل ولگل چی بود این یه جوری نقش مادر ایفا کنه واسه دکستر بجای هری
راهنمایی کنه دکستر رو بجای هری

ولی چیزی که از فصل های قبل دیدیم این بود که دکستر اخر سر هرکی که با خبر بود ازش رو میکشه
ولی با شروع این فصل و سوتی هایی که دکستر توی اپیزود اول داره میده - ما دکستر رو به عصبانی نشدن میشناسیم - یا اروم بودن - کم ازش عصبانیت دیدیم - یا اشفتگی
این دکستر دکستر 7 فصل قبل نیست و یه دکستر یا یه شخصیت دیگه شاید ایجاد شه
شاید ضعیف تر دکستر قبل شایدم قوی تر شه - ولی قوی تر شدنش از هوشش نیست

همیشه اونی که یچزیزو بوجود میاره از بینشم میبره - اگه بگیم این خانمه کد داده به دکستر - یا قوی ترش میکنه یا از بینش میبره - اینو هم بدونیم فصل اخره
خلاصه هرچی از این اپیزد متوجه شدم این بود که این فصل یه دکستر جدای 7 فصل قبل داریم - خداکنه انجوری نباشه

javad48
07-03-2013, 12:33 AM
دکستر داره کنترلش رو از دست میده،رابطه دبرا و دکستر همیشه یه رابطه خاص بود که الان این رابطه از بین رفت ـه و دکستر جای خالی ـش رو حس میکنه ،از این بابت خوشحال نیستم
از همون نگاه های این دکتر جدید هم معلوم بود میدونه دکستر چی هست
فقط خدا کنه باتیستا دنبال مرگ لاگورتا رو نگیره که بد میشه
دبرا عالی بازی میکنه

zzzbj
07-03-2013, 02:18 AM
من نميدونم چرا دب داره با دكستر همچين رفتاري نشون ميده مگه دكستر دكستر چه بدي در حقش كرده چندبار دكستر جونش ـو نجات داد (حتي همين اپيزود اول اين فصل) و چندبار بهش تو ماموريت ـهاش كمك كرد تا بتونه تو كاش پيشرفت كنه مگه تو فصل 7 دكستر چندين بار از دب خواهش نكرده بود كه خودشو آلوده كارهاش نكنه هي بهش ميگفت بزار من نگران مشكلاتم باشم مگه بخاطر امنيت دب از عشق ـش هانا نگذشت تو كانتينر (آخر فصل 7) هم ازش خواست تا به اون (دكستر) شليك كنه دب بود كه به لاگرورتا رو كشت!!!؟؟
راستي تحقيقات درمورد كشته شدن لاگوئرتا (تو اين اپيزود فصل جديد) خيلي سَرسَري ازش گذشتن تو يكي از اسپويلرها خونده بودم آنجل باتیستا يه كاراگاه خصوصي براي تحقيقات بيشتر درمورد كشته شدن لاگوئرتا استخدام ميكنه البته نميدونم اين اسپولير واقعي يا شايعه است

nokhbeh
07-03-2013, 02:47 AM
من نميدونم چرا دب داره با دكستر همچين رفتاري نشون ميده
جفتشون یک ارزش مهمو دارند که نباید آدم بیگناه کشته بشه
اما حالا کی ارزشاشو شکونده؟"دب " , پس دب باید ناراحت باشه
این ارزشا به خاطر کی شکسته شده؟"دکستر" , پس دب باید ناراحتیشو سر دکستر خالی کنه
تازه شخصیت ضعیف و وابسته دب رو هم به این ماجرا اضافه کنید!

sajad44
07-03-2013, 04:39 AM
اپیزود واقعا قشنگی بود..من روی این سریال تعصب دارم و همه ی اپیزود هاش به نظرم قشنگه و از دیدنش واقعا لذت میبرم..
دکستر نسبت به فصول قبلی عصبی تر شده ومن اصلا از این شخصیت در حال حاضرش خوشم نمیاد.باید اروم باشه:Smiley15:
این دکتره هم قطعا یه نسبت فامیلی باید داشته باشه با دکستر(خانم دکتر منو یاد مادر مایکل تو فرار از زندان انداخت)
بهترین پایان هم مرگ دکستر میتونه باشه..

Ehsan_keen
07-04-2013, 03:40 AM
اپیزود محشری بود.تو کل سریال دکستر به نظرم بهترین شروع فصل رو داشت.
از شروعش معلومه که خیلی فصل عالیی خواد بود.
درباره ی قسمت بهترین قسمتش حرف زدن دب با دکستر بود.واقعا کارپنتر خیلی خوب بازی میکنه و اینو یه بار دیگه اثبات کرد.
خیلی میخوام بدونم این ووگوله کیه و چی میخواد.بی صبرانه منتظر 11 قسمت بعدی هستم
یکی از بهترین قسمت های دکستر بود و همم خیلی دلم تنگ شده بود به خاطر همین 10 میدم

K3li05
07-04-2013, 04:30 AM
اولا هه هه هه به همه که اسپویلر ها رو دیده بودن. از دو ماه پیش من توی اتاقم خودم رو حبس کرده بودم برای همین. قسمت بدی نبود ولی برای فصل پایانی یه سریال بی نظیر واقعا کم بود. ولی مطمئنم نویسنده تا آخر فصل ما رو بدبخت میکنن. واقعا پروموی هفته ی آینده اش (اون قسمتی که دبرا رفته بود دفتر و گفت: میخوام اعتراف کنم، یه لحظه مو به تنم سیخ کرد و شدیدا شوکه شدم. ببنیم پی میشه. مرده شور دکستر رو ببرن که این بلا رو سر دبرا آورد. واقعا شدیدا هم برای دکستر و هم برای دبرا نگرانم. یعنی سریال چجوری تموم میشه؟

Batlaghi
07-04-2013, 04:44 AM
شروع خوبی بود و خوشمان آمد.
این پیرزنه خیلی شخصیت جالبیه، انتخابش برا فصل آخر عالی بود، دمشون گرم.
چندتا ضعف هم داشت، یکی اینکه کشتنتو این سریال چیز مقدسی به حساب میاد، حداقل برا دکسترو و همونطور که دکتره گفت باید با کدهای هری جور در بیاد،
حالا دکستر میاد با یه چاقوی مسخره میزنه اون یارو رو تو متل میکشه؟ ما دیدیم ملت ده تا چاقو میخورن هیچی شون نمیشه، مرغ میکشی پرپر میزنه. این یعنی چی، این سکانس کمی آبروی سریال رو زیر سوال برد. که دیگه بازش نمی کنم.
یه کی دیگه بچه ها باهشون، و یعنی موقع پیاده شدن باباش ندیده کجا رفت، اون سکانس هم جالب نبود.
لاگورتا هم نفهمیدم اصلا چی شده، چونتیری که بهش زده بود از اسلجه ی دبرا بود، شایذ یادم نمیاد، تقصیر افتاده گردن اون یارو که مادر دکستر رو کشت؟
اینم نمی دونم باید تحقیق بیشتری کنم، چون مسخره میاد که گردن اون انداخته باشن.
ولی در کل خوب بود، نوید یه فصل طوفانی رو میده، بازی دبرا هم فوق العاده بود بر عکس مایکل که مثل همیشه نبود.

SaRaL
07-04-2013, 01:14 PM
تقریبا این قسمت چیز جدیدی نداشت برام از بس اسپویلرها رو خونده بودم. میترسم تا آخر فصل همینجوری پیش بره و حتی آخر داستان هم قابل پیش بینی بشه با توجه به چیزایی که اینور و اونور خوندم.
به این قسمت 7 میدم. هریس جدیده خوب بود. از بس عکسشو دیده بودم راستش احساس غریبی نمیکردم با هریسون جدید و انگار سالها بود تو سریال بازی کرده بود!!!!! :Smiley36: اینکه حرف میزد و دوربین روش وامیستاد و مثل هریسون قبلی نبود که همش یه سایه ای ازش تو فیلم باشه یا اینکه دوربین اصلا روش زوم نکنه، خیلی خوب بود. فکر میکنم هریسون بخش مهمی از این فصل باشه.
این دکتر روانشناس هم خوب بود به نظر من. جذبه داشت و بازیش قوی بود. ممکنه واقعا یه نسبتی با دکستر داشته باشه.
فقط میمونه دکستر که مثل همون چیزی که تو این قسمت گفته شد انگار گم شده. اصلا کنترلی رو خودش نداره. کلا حس کردم اسم این اپیزود سنخیتی با محتواش نداشت. "یه روز خوب" اصلا نشون داده نشد. به جز همون اولش که گفت مرگ لاگوئرتا مشکلاتشو حل کرده. بعد از اون تنها چیزی که نشون داده شد به هم ریختگی های دکستر بود.
دب هم که کلا قاطی کرده بود. و تقریبا تو همه ی دیالوگاش از F-Word های خاص خودش استفاده کرد. خوب بازی کرده بود.
قسمت جالبش هم حدس پسورد دب بود که جالب بود و خندیدم.
و خب به احتمال خیلی بالا فصل جالبی رو خواهیم داشت و بعدش هم خداحافظی با دکستر...

Joey
07-04-2013, 01:18 PM
شروع خوبی بود و خوشمان آمد.
این پیرزنه خیلی شخصیت جالبیه، انتخابش برا فصل آخر عالی بود، دمشون گرم.
چندتا ضعف هم داشت، یکی اینکه کشتنتو این سریال چیز مقدسی به حساب میاد، حداقل برا دکسترو و همونطور که دکتره گفت باید با کدهای هری جور در بیاد،
حالا دکستر میاد با یه چاقوی مسخره میزنه اون یارو رو تو متل میکشه؟ ما دیدیم ملت ده تا چاقو میخورن هیچی شون نمیشه، مرغ میکشی پرپر میزنه. این یعنی چی، این سکانس کمی آبروی سریال رو زیر سوال برد. که دیگه بازش نمی کنم.
یه کی دیگه بچه ها باهشون، و یعنی موقع پیاده شدن باباش ندیده کجا رفت، اون سکانس هم جالب نبود.
لاگورتا هم نفهمیدم اصلا چی شده، چونتیری که بهش زده بود از اسلجه ی دبرا بود، شایذ یادم نمیاد، تقصیر افتاده گردن اون یارو که مادر دکستر رو کشت؟
اینم نمی دونم باید تحقیق بیشتری کنم، چون مسخره میاد که گردن اون انداخته باشن.
ولی در کل خوب بود، نوید یه فصل طوفانی رو میده، بازی دبرا هم فوق العاده بود بر عکس مایکل که مثل همیشه نبود.

توضیحاتی در خصوص مواردی که حامد جان مطرح کردن :

1. سکانسی که دکس در متل طرف رو میکشه دقیقا از همین جهت که با ساختار قتلهای دکس جور نبود جالب بود. حرکتی که کاملا درماندگی، از هم پاشیده شدن و خشم دکس رو از اینکه دب دیگه کاری به کارش نداره به شکلی عالی نشون داد. در مورد اینکه با یک ضربه ی چاقو کسی در جا میمیره یا نه، از دید تئوری بستگی به محل ورود چاقو داره و کاملا ممکنه، حالا کافیه این رو در کنار مهارت دکس بذاریم که "میدونه دقیقا داره چی کار میکنه" (این دیالوگی بود که باتیستا در فصل پنجم پس از پیدا شدن جسد لیدی در اون ماشین -که در اونجا هم دکس با یک ضربه ی چاقو کار را تمام کرد- در مورد قاتل لیدی به شکل سوالی از دکس پرسید و دکس تایید کرد.) این سکانس دوست داشتنی ترین سکانس این اپیزود برای من بود؛ صحبت های دکس و دب قبل از درگیری، نهایت خشم و درماندگی دکس که روی طرف خالی کرد، دیالوگهای بعدی بین دکس و دب در این صحنه. عالی بود عالی.

2. هریسون موقع خروج دکس از ماشین خوابش برده بود. دکس هم خیال میکرد با توضیح دادن شرایط خطرناکی که وجود داره دب سریع میاد و با هم میرن. غافل از اینکه دب دیگه حتی براش مهم نیست که بمیره و خودشو سزاوار هر بلایی میدونه که سرش بیاد.

3. این که دکس چطور در اون کانتینر دوباره صحنه ی جرم رو طوری در میاره که انگار استرادا و لاگوئرتا به هم شلیک کردن و هر دو کشته شدن، توضیح داده نمیشه و فقط میتونیم موضوع را به حساب مهارت بالای دکس بذاریم و بگیم راه حلی برای این موضوع پیدا کرده.

KOOROSH
07-04-2013, 01:26 PM
اپیزود خوبی بود . بسیار تشنه خون شده بودیم اصن حالی داد بس عالی:Smiley36:

فقط دیالوگای اول کار یکم تو ذوق میزد و زیاد جالب نبود،نوع بازی بازیگرا سر نیمکت ،دیالوگای ناپیوسته و خیلی ابتدایی.... . در ضمن بازی دبرا واقعا ترکوند .

و اینکه با رسیدن به آخرای سریال یک غمی همیشه تو دل آدمه موقع دیدن دکستر هم روی فصل آخر تاثیر میزاره .
9 میدم .

قضیه کویین مشکل ساز میشه در آینده . چون دقیقا میدونسته که دکس میخواسته کجا بره

Sub Master
07-04-2013, 04:14 PM
فک نکنم نقاشی ها ماله بچگی دکستر بود برداشت من این بود که اولن وگل خودش نقاشی ها رو کشیده بود که به دکستر بفهمونه از رازش خبر داره.
متاسفانه خیلی از داستان قسمت اول اس‌پویل شده بود،نمیدونم چرا اینکارو میکنن برای مثال اصن چیزی از فصل جدید بریکینگ بد اسپویل نشده

Batlaghi
07-04-2013, 04:25 PM
. سکانسی که دکس در متل طرف رو میکشه دقیقا از همین جهت که با ساختار قتلهای دکس جور نبود جالب بود. حرکتی که کاملا درماندگی، از هم پاشیده شدن و خشم دکس رو از اینکه دب دیگه کاری به کارش نداره به شکلی عالی نشون داد. در مورد اینکه با یک ضربه ی چاقو کسی در جا میمیره یا نه، از دید تئوری بستگی به محل ورود چاقو داره و کاملا ممکنه، حالا کافیه این رو در کنار مهارت دکس بذاریم که "میدونه دقیقا داره چی کار میکنه" (این دیالوگی بود که باتیستا در فصل پنجم پس از پیدا شدن جسد لیدی در اون ماشین -که در اونجا هم دکس با یک ضربه ی چاقو کار را تمام کرد- در مورد قاتل لیدی به شکل سوالی از دکس پرسید و دکس تایید کرد.) این سکانس دوست داشتنی ترین سکانس این اپیزود برای من بود؛ صحبت های دکس و دب قبل از درگیری، نهایت خشم و درماندگی دکس که روی طرف خالی کرد، دیالوگهای بعدی بین دکس و دب در این صحنه. عالی بود عالی.

داداش تو هم شدی اشکان که تعصبی به قضایا نگاه می کنه؟ صحنه به این مسخرگی رو میگی عالی؟ از تو انتظار دیگه ای داشتم.
من زیاد تو بهرش نمیرم ولی صحبت هایی که دکستر در ابتدای شروع این قسمت کرد و بولینگ و این چیزها رو میگفت که زندگیم رو غلتک افتاده، نشون از این میداد که کاملا اوضاع بر وقف مراد دکستر هست و یکی از خصوصیات دکستر در طول این 7 فصل صبر و حوصله و طبق مقررات عمل کردنش بوده، حالا تو یه صحنه الکی بیاد اونجوری از کوره در بره؟ خودش وقتی میگه همه چی خوبه
ما بیام برا خودمون تلقین کنیم که آشفته هست و این چیزها؟ به نظر من یکی از بدترین سکانس های این 8 فصل بود.
فقط بازی خوب کارپنتر نجاتشون داد.
هیچ وقت تعصبی به قضایا نگاه نکنین، هیچ وقت.
در مورد لاگورتا هم باید یه توضیحی داده میشد، شاید هم تو قسمت های بعدی داده بشه، ولی اگه نشه یعنی مخاطب رو آدم حساب نکردن، ما که نمی تونیم همه چیزو بزاریم به مهارت های دکستر، می تونیم؟ دکستر اونقدرها هم ماهر نیست و تا حالا خیلی گندها زده و همه ما اینو خوب می دونیم.

MaMaLoM
07-04-2013, 04:38 PM
فکر کنم حhttp://www.hdgallery.ir/InterPhoto.download.php?file=YzdiMTM2ZTBhMDAwZjI1M 2VlMzllNjVjN2FmMDBiOWQvMTM0MTI=ق با دوستانه/اسپیولر ها هیجانو از این اپیزود گرفتن.اگه اونا رو ندیده بودیم حتما امتیاز این قسمت چیز دیگه ای میشد با این حال 7 دادم

Joey
07-04-2013, 06:17 PM
داداش تو هم شدی اشکان که تعصبی به قضایا نگاه می کنه؟ صحنه به این مسخرگی رو میگی عالی؟ از تو انتظار دیگه ای داشتم.
من زیاد تو بهرش نمیرم ولی صحبت هایی که دکستر در ابتدای شروع این قسمت کرد و بولینگ و این چیزها رو میگفت که زندگیم رو غلتک افتاده، نشون از این میداد که کاملا اوضاع بر وقف مراد دکستر هست و یکی از خصوصیات دکستر در طول این 7 فصل صبر و حوصله و طبق مقررات عمل کردنش بوده، حالا تو یه صحنه الکی بیاد اونجوری از کوره در بره؟ خودش وقتی میگه همه چی خوبه
ما بیام برا خودمون تلقین کنیم که آشفته هست و این چیزها؟ به نظر من یکی از بدترین سکانس های این 8 فصل بود.
فقط بازی خوب کارپنتر نجاتشون داد.
هیچ وقت تعصبی به قضایا نگاه نکنین، هیچ وقت.
در مورد لاگورتا هم باید یه توضیحی داده میشد، شاید هم تو قسمت های بعدی داده بشه، ولی اگه نشه یعنی مخاطب رو آدم حساب نکردن، ما که نمی تونیم همه چیزو بزاریم به مهارت های دکستر، می تونیم؟ دکستر اونقدرها هم ماهر نیست و تا حالا خیلی گندها زده و همه ما اینو خوب می دونیم.

حامد عزیز ؛
شاید من فن دو آتیشه ی دکستر باشم،‌ شاید روزها و ماه ها سکانس ها و دیالوگ های این هفت فصل رو زیر و رو کرده باشم، در تنهایی برای خودم زمزمه شان کنم و با این کارکترها بیشتر از خیلی از شخصیت های دنیای واقعیم زندگی کرده باشم، شاید دیدن ضعف های سریال برای من سخت تر از دیگران باشه، و بله شاید هر چقدر هم سعی کنم بازم نتونم در جملاتم حس علاقه ی شدیدی که به این کارکترها دارم رو مخفی کنم،‌ ولی چیزی که همیشه در بحث هایی به این سبک در نظر داشته ام این بوده که هیچ وقت از منطق کلی خارج نشم و علاقه ی شخصی ام رو در بحث ها پیش خودم نگه دارم.

در سکانس ابتدایی دکس رو در وضعیت خوبی می بینیم، کابوس لاگوئرتا به پایان رسیده و دکس تونسته به روال عادی زندگیش برگرده. اما دکس هنوز نمیدونه دب نسبت به اون چه حسی داره و تنها فکر میکنه دب از دستش عصبانیه و تصمیم گرفته مدتی از او و محیط اطرافش دور بمونه و به گفته ی خود دکس "دب به روش خودش با قضیه کنار اومده". دکس هیچ وقت پیش خودش فکر نمیکنه که ممکنه دب رو برای همیشه از دست داده باشه. اما تا کی میشه با این خیال سر کرد؟ خیلی طولی نمیکشه که دکس می فهمه مرگ لاگوئرتا نه تنها "همه ی مشکلاتش رو حل" نکرده، بلکه باعث شده تنها تکیه گاه زندگیش رو که همیشه در کنارش بوده از دست بده. بالاخره بی خبری مطلق برای چند هفته از دب، صبر دکس رو تموم میکنه، به خونه ی دب میره و با انواع و اقسام قرص ها روبرو میشه، و وقتی با "الوی" گفتگو میکنه و میفهمه که دب هیچ وقت سابقه نداشته که بیشتر از دو هفته بهش گزارش نده، نگرانیش به اوج خودش میرسه و میره و دب رو پیدا میکنه. در سکانس سوپرمارکت دب جمله ای به دکس میگه که بی شک دکس رو نابود میکنه: "توی اون کانتینر به آدم اشتباهی شلیک کردم!" دکس درمانده از اینکه داره دب رو برای همیشه از دست میده، کاملا به هم میریزه و با کوچکترین چیزی از کوره در میره، چون به هیچ وجه نمیتونه بپذیره هیچ وقت دیگه دب رو در کنار خودش نداره. وقتی کوئن به دکس در مورد "ال سپو" میگه و دکس متوجه میشه اون یه قاتله و نه یک دلال اجناس دزدی، دکس برای نجات دب به متل میره و پیش خودش فکر میکنه دب در چنین موقعیتی حتما حرفشو می پذیره. ولی دب براش فرقی نمیکنه که چه بلایی سرش بیاد و بازم دکس رو پس میزنه. نویسنده ها خیلی خوب وضعیت درماندگی و از هم پاشیدگی دکس رو تا اینجا به تصویر کشیدن و با سکانس هایی نظیر نحوه ی برخود دکس با هریسون یا باتیستا یا اون راننده، این موضوع رو نشون دادن. در این لحظه تنها یک اشاره کافیه تا دکس دخل یکی رو بیاره و چه کسی بهتر از یک خلافکار عوضی که بین او و خواهرش قرار گرفته. این یک حس کاملا خالص بود که از دکستر شاهد بودیم و میشه این قتل رو تا حدی شبیه کشتن اون فردی دونست که بعد از مرگ ریتا دکستر در اوج درماندگی و خشم کشت.

در مورد ماجرای لاگوئرتا و اون کانتینر، به نظر میرسه اونقدری که مسئله ی چگونگی حل ماجرا توسط دکس برای بیننده ها مهم بوده، برای نویسنده ها خیلی موضوع مهمی نبوده. من هم موافقم که بهتر بود جزئیاتی در این خصوص مطرح بشه، چون به هر حال یکی از دغدغه های فکری خیلی ها بعد از پایان فصل هفت همین موضوع بود.