PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Boardwalk Empire | معرفی سریال | بحث و تبادل نظر

AmiR RezA
08-07-2013, 04:38 PM
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|

http://www.8pic.ir/images/08591166525588563869.jpg

Boardwalk Empire
امپراتوری اسکله

امپراتوری اسکله نام سریال تلویزیونی میباشد که از شبکه کابلی HBO در ژانر جنایی , درام و گانگستری پخش میشود . این سریال کار خود را از سال 2010 آغاز کرد و به دلیل آمار زیاد بیننده و امتیاز 8.7 اش در سایت معتبر ای ام دی بی تا به امروز برای فصل چهارم تمدید شده , قسمت اول این سریال گرانترین اپیزود ابتدایی در تاریخ تلویزیون بود که توسط Martin Scorsese کارگردانی شد .
داستان سریال زندگی نامه و شرح وقایع فردی به نام ناکی تامپسون ، به طور حتمی او فرمانروا و بزرگترین گنگستر های آتلانتیک سیتی است که میانه روی شیوه ی اوست …

http://www.8pic.ir/images/82176672398053362868.png

تهیه کننده ی این سریال Terence Winter میباشد که فیلم نامه ی این سریال را هم نوشته , Terence Winter برنده ی جایزه ی امی هم میباشد .
شخصیت اصلی داستان Steve Buscemi که در سریال نقش Nucky Thompson را بر عهده دارد او شخصیت سیاسی قدرت مندی است که به همراه برادرش کوچکترش Shea Whigham در نقش Eli Thompson کلانتر منطقه آتلانتيك در تمام کلوپ های منطقه اتلانتیک و قاچاق مواد دست دارند.
Michael Pitt یکی دیگر از بازیگران این سریال میباشد که نقش او Jimmy Darmody که شاگرد استيو بوسمي است که نقش همسرش را Aleksa Palladino بازی میکند که نام او در فیلم Angela Darmody است .
Margaret Schroeder نقش مادر جوان ايرلندي و Nelson Van Alden نقش نماينده تحريم فدرال را بازی میکنند .

داستان این سریال در سال 1920 اتفاق افتاده زمانی که جنگ جهانی اول در آمریکا به پایان رسیده زمانی که موسیقی جاز به اوج خود رسیده بوده زمانی که قانون منع مشروبات الکلی وجود داشته .
لازم به ذکر است داستان این سریال بر اساس کتابی از نلسون جانسون است.
این سریال جوایز زیادی را برنده شده از جمله دو جایزه ی گلدن کلوپ و نامزدی برای دریافت جایزه نويسندگان آمريكا براي بهترين متن نمايشي و بهترين سريال نويسي همچنین بازیگر نقش اصلی این سریال یعنی Steve Buscemi برنده بهترین بازیگر نقش مرد و Kelly MacDonald کاندید بهترین بازیگر نقش مکمل زن میباشند.

|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|

Irag
08-07-2013, 11:18 PM
بهترین سریال شبکه‌ی hbo
حتی از سوپرانوس بیشتر دوستش دارم.
با اینکه فضای هر دو سریال شباهت‌های خیلی زیادی بهم دارن.
بخصوص در قهرمانی یه "بدمن" پول پرست و شهوت‌پرست و ... با بازی فوق‌العاده‌ی "استیو بوشمی"

Chandler Bing
08-07-2013, 11:44 PM
موافقم واقعا سریال خوب و جون داریه! خیلی سریال با دل و جراتی هم هست! اونایی که دیدن میدونند چی میگم! بازی ها عالی! واقعا عالی! موسیقی و .... همه در بهترین سطح
قبلا هم گفته بودم، برگ برنده ی هر سریال خوب شخصیت های خوبشه!! اینجا هم پر از شخصیت های خوبه، از ناکی و ایلای و مستر وایت بگیر، تا جیمی عزیزتر از جان!
اما متاسفانه به دلیل زیرنویس بد و نامنظم فصل های قبل سریال دیده نشد!!! خرابش کردن

[JOKER]
08-08-2013, 03:17 AM
اما متاسفانه به دلیل زیرنویس بد و نامنظم فصل های قبل سریال دیده نشد!!! خرابش کردن

فصل اول زیرنویسش افتضاح بود. بعدش فصل دوم تا قسمت 6 رو یه تیم ترجمه کرد که واقعا عالی بود زیرنویسش! 6 قسمت بعدی دست یکی دیگه بود که افتضاح شد. فصل 3 رو هم امیدوارم همون مترجم خفنه (کلا از قصد اسم نبردم ) خودش کامل ترجمه کرده باشه چون بزودی استارتش رو میزنم.

کلا سریال خوفیه :Smiley36: کارگردانی، طراحی صحنه، موسیقی، طراحی لباس، صدا گذاری و همه مسائل ساختاری فیلم واقعا عالی و از اونطرف شخصیت پردازی فوق العاده خوب!
من خودم اگر تجربه و حرفه ی مترجمی رو داشتم از کارایی که میکردم این بود که چند قسمت اول فصل اول GOT (بیشتر بخاطر علاقه و وسواس) و سوپرانو و دو فصل اول بوردواک رو بازترجمه کنم. حیف دو مورد دوم که به خاطر زیرنویسشون دیده نمیشن :(

Irag
08-08-2013, 11:58 AM
قسمت اول این سریال گرانترین اپیزود ابتدایی در تاریخ تلویزیون بود که توسط Martin Scorsese کارگردانی شد .

توی اخبار (ترجمه شده) خوندم که جناب استاد اسکورسیزی برای فیلم خودشون یعنی "دارودسته‌ی نیویورکی" هم قراره سریال بسازن!
با این سابقه‌ی خوبی که از بازی گرفتن و تهیه کردن چنین اثر فاخری ازش سراغ دارم به نظرم این یکی سریال هم به ایده‌آلم نزدیک باشه.

Amin03
08-08-2013, 12:44 PM
واقعا سریال عالی و زیرنویس اسفباری داره تا حالا بیشتر از 30 40 تا سریال رو کامل یا نصفه داره بدون شک زیرنویس این سریال بدترین زیرنویسی که تا حالا دیدم بخصوص از فصل دوم از وسط های فصل فقط یک گروه زیرنویس کرده که واقعا بدردنخوره .
تا وقتی یه گروه حسابی سریال رو زیرنویس نکنه احتمالا هیچ وقت بین ببیننده های ایرانی کارش نمی گیره

حدود 6 ماه پیش تمومش کردم ولی هنوز بعضی زیرنویس های بامزش یادمه مثلا یه صحنه طرف در خونش رو باز می کنه می بینه یه نفر تو خونش می گه شما ؟ طرف جواب می ده downstairs اومدم همسرتون ازم خواسته بیام . مترجم متوجه نشده یعنی همسایه پایینیتون هستم همین طوری نوشته " دانستیر " . بیننده فکر می کنه اسم خاصه کلا نمی گیره قضیه چی
شده

-------------
با این حال جز سریال های مورد علاقه منه واقعا سریال کاملیه از هر نظر

lastshepherd
08-09-2013, 04:18 PM
واقعا یکی از بهترین سریال هاییه که ساخته شده و دارای فیلمنامه و داستان قویه. اونقدر که اگر چند دقیقش رو حتی از دست بدین بعدن ممکنه یک سری قسمت هاش رو متوجه نشین.

در مورد زیرنویسش هم که دوستان گفتن!!
احتمالا دوستان برنامه ای برای ترجمه ی دوباره ی سریال ندارن؟ چون خیلی حیفه.

Irag
08-13-2013, 10:42 PM
Michael Pitt یکی دیگر از بازیگران این سریال میباشد
که نقش او Jimmy Darmody که شاگرد استيو بوسمي است

من یه مدت اینقدر تحت تاثیر بازی و تریپ جانبازی! (لنگ بودنش بخاطر جنگ) بودم که
ناخودآگاه وقتی راه می‌رفتم "لنگ و کج" قدم برمیداشتم و بعد متوجه می‌شدم! و از تاثیرش واقعا تعجب می‌کردم.
لامصب تخصص عجیبی در بریدن داشت دوبار از این کارش خوشم اومد یه بار سر یه جهود رو توی قصابی خودش از تنش جدا کرد یه بار هم اینجا که فکر کنم توی فصل اول بودش. دقیق یادم نیست
دقیقا ما توی سریال "هزاردستان" هم چنین موقعیت و خشونتی داریم.
جیمی توی کشتن فوق‌العاده بود خیلی خونسرد و آروم.

http://picoup.ir/images/47180737040230705460.jpg http://picoup.ir/images/56945768454153286228.jpg

eli99
08-16-2013, 04:17 AM
در خوب و جذاب بودن سریال که شکی نیست،ولی واقعا یه جاهایی نویسنده هاش رو درک نمیکنم!

آخه برای چی شخصیت جیمی رو حذف کردن؟؟!!اونم به اون شکل :| یعنی من از ناکی متنفر شدم و هستم!قبل از این که اینجوری جیمی رو با ناجوانمردی کامل بکشه،
شخصیتش و کاراش رو قضاوت نمیکردم،شخصیتش رو جوری شکل داده بودن که با وجود همه ی کارهاش،یه جورایی دلم میخواست به اهدافش برسه،بدمن قصه بود ولی حس میکردم به یه کسایی واقعا اهمیت میده و مهمترینشون جیمی!یعنی اصلا اصلا فکر نمیکردم خودش جیمی رو بکشه اونم اونجوری!از اندوهش سو استفاده کنه!
احتمالا من سادگی کردم که از همون اول نفهمیدم که ناکی واقعا به هیچ کس جز خودش اهمیت نمیده....
از اینکه ناکی جیمی رو کشت بیشتر حرصم میگیره تا "مرگ جیمی"!!!کلا تا 3،4 قسمت اول سیزن 3 تو شک بودم:Smiley19:
من واقعا درک نمیکنم نویسنده ها واسه چی این تصمیمو گرفتن؟!با توجه به سیر داستانی سیزن 3 کاملا میتونستن با وجود جیمی ادامه اش بدن،فقط یه خورده قصه های فرعیش حالا تغییر میکرد! :Smiley104:

سریال رو دوس دارم به خاطر هیجانش،فضای قدیمیش،بازی خیلی خوب بازیگرهاش و.... ولی واقعا برام اهمیت نداره چه بلایی سر ناکی میاد،حتی به اندازه سر سوزن!نمیدونم شاید فقط من حسم اینجوریه ولی به نظرم قهرمان یه قصه(به خصوص بدمن ها) باید یه حد و حدودهایی داشته باشه،باید یه چیزهایی واقعا براش اهمیت داشته باشن،تا بیننده ها هم بتونن بهش اهمیت بدن...من واقعا باور کردم ناکی به هیچ کدوم از آدمهای اطرافش هیچ اهمیتی نمیده،فقط تا وقتی هواشونو داره که یه فایده ای براش داشته باشن...

Irag
08-19-2013, 12:07 AM
ولی واقعا یه جاهایی نویسنده هاش رو درک نمیکنم!

خب،باید یه جوری حس پدری و پسری رو به شما منتقل می‌کردن که باتوجه به چیزهایی که خودت از سریال گفتی فکر کنم موفق شدن
من و شما و همه ی مخاطبینش به نظرم در پایان فصل دوم شوکه شدیم. چرا چون باور کرده بودیم که واقعا توی دنیای "ناکی" چیزی به نام "عشق" و محبت
پدر و فرزندخواندگی وجود داره این یه ضربه‌ی از پیش برنامه‌ریزی شده بود
مثل اتفاقی که در فصل پایانی "سوپرانوس" و در تمامی فصل‌های این سریال میفته.
و اتفاقا خوبی اون قسمت این بود که ما رو متوجه یه چیز خیلی مهم کرد:

"همیشه پای یک یهود در میان است!"

eli99
08-19-2013, 01:59 AM
خب،باید یه جوری حس پدری و پسری رو به شما منتقل می‌کردن که باتوجه به چیزهایی که خودت از سریال گفتی فکر کنم موفق شدن
من و شما و همه ی مخاطبینش به نظرم در پایان فصل دوم شوکه شدیم. چرا چون باور کرده بودیم که واقعا توی دنیای "ناکی" چیزی به نام "عشق" و محبت
پدر و فرزندخواندگی وجود داره این یه ضربه‌ی از پیش برنامه‌ریزی شده بود
مثل اتفاقی که در فصل پایانی "سوپرانوس" و در تمامی فصل‌های این سریال میفته.
و اتفاقا خوبی اون قسمت این بود که ما رو متوجه یه چیز خیلی مهم کرد:

"همیشه پای یک یهود در میان است!"

خب اگه میذاشتن یه ذره بزرگواری و بخشش (حداقل نسبت به نزدیک ترین کسانش) تو وجودش باقی بمونه بهتر نبود؟؟!!تصویر این شکلی ناکی خیلی بیشتر بیننده ها رو با خودش همراه میکرد و بیشتر به سرنوشتش علاقه مند بودن!من تا چند قسمت اول حتی فکر میکردم پدر واقعی جیمی ناکیه...
البته یه نکته ای هم که من بهش فکر میکنم اینه که شخصیت ناکی تامپسون رو با الهام از یه شخصیت واقعی "ناکی جانسون" نوشتن،شاید میخواستن به شخصیت اصلی وفادار بمونن!
شاید هم فقط میخواستن یه قهرمان خودخواه و بی وجدان داشته باشن! حیف جیمی که این وسط قربانی شد!

اصلا این سریال شخصیتهای منحصر به فردی داره!الان که فکز میکنم میبینم بین شخصیتهای زنده ی فعلی فقط ریچارد رو واقعا دوس دارم!!
شخصیت ناکی رو که گفتم راجبش....ایلای رو که اصلا دوس ندارم،مخصوصا به خاطر دروغ گویی اش!فقط بعضی جاها دلم برا بیچارگیش میسوزه.
اوایل سریال فک میکردم مارگارت خیلی قوی و مستقله..ولی شخصیتش خیلی بالا و پایین داشت،خیلی کم پیش میاد یه تصمیمی بگیره و روش بمونه!
ون آلدن رو که اصلا نمیتونم تحمل کنم شبیه طالبان میمونه فقط نسخه ی مسیحیش!
چاکی بد نیست شخصیتش یه خرده عقده داره که با توجه به شرایط اون موقع سیاه پوستها قابل درکه....تا اینجا که با معرفت نشون داده!
بابای جیمی :| تنها جایی که دلم برا مامان جیمی سوخت همونجایی بود که بلاخره فهمیدیم،بابای جیمی چه بلایی سرش آورده...
مامان جیمی هم :Smiley13: حداقل مقصر 80% بدبختی های جیمیه...
جیمی رو هم خیلی دوس داشتم،هم خیلی دلم براش می سوخت،انگار از تک تک کسایی که تو زندگیش بودن ضربه خورده بود :Smiley104:

الان که نگاه میکنم میبینم من از خیلی از شخصیتهای این سریال خوشم نمیاد،ولی هنر نویسنده ها اینجا بوده که ترکیب اینا کنار هم و روابط و عکس العملهاشون بسیار برام لذت بخشه...هرچند که از ویژگی های شخصیتی تک تک شون خوشم نیاد(این امتیازو باید بهشون داد:d)

Irag
08-19-2013, 02:08 AM
مامان جیمی هم حداقل مقصر 80% بدبختی های جیمیه...

صحبت در مورد این قضیه شد واقعا رابطه‌ی بین جیمی و مادرش علاوه بر اون ساختارشکنی بین این دوتا!!! :Smiley10:
یه داستانک جدن (ا) غیرمنتظره ولی به موقع بود.

http://buspic.com/img/file13768580241.png

این سکانس هم گل سرسبد همه‌ی سکانس‌های فصل دوم بود: (توی این سریال باید دنبال یه شخصیت خاکستری گشت از بس که همه سیاه و گناهکارن)
زیاد از تلخی یه فیلم و سریال خوشم نمیاد ولی این داستان این شبکه و این سریال نمی‌دونم چه اتفاقی افتاده بود که هرچقدر تلخ‌تر و گزنده‌تر می‌شد
بیشتر می‌پسندیدم!

Jack Bauer
07-09-2014, 02:10 AM
سیزن اول رو تموم کردم و عالی بود.چند اپیزود اول زیاد جالب نبود ولی وقتی ریچارد اومد خیلی بهتر شد.
تا اینجا شخصیت مورد علاقم ریچارده.از حرف زدنش خیلی خوشم میاد.
بعد shield بدترین زیرنویسی بودم که دیدم.وقتی mayor رو مه یر ترجمه کرد همون موقع زیرنویس رو پاک کردم.
زیرنویس فصل های 2و3 چه جوریه؟
در کل تا اینجا خیلی خوب بوده وبه سیزن 1 نمره 8.5 میدم.

Irag
07-09-2014, 11:32 AM

زیرنویس فصل دوم و سوم هم به همین ترتیبه. متاسفانه. :Smiley104:
ولی برای فصل چهارم کار نظم پیدا میکنه.

KEVIN GARVEY
07-09-2014, 12:18 PM
خداوکیلی یکی از بهترین سریالهای تاریخ هستش.من تو رذه بندی سریالیم این سریال همیشه جزوه 6 سریال اول بوده.عاشق ناکی هستم

[JOKER]
07-09-2014, 05:34 PM
سیزن اول رو تموم کردم و عالی بود.چند اپیزود اول زیاد جالب نبود ولی وقتی ریچارد اومد خیلی بهتر شد.
تا اینجا شخصیت مورد علاقم ریچارده.از حرف زدنش خیلی خوشم میاد.
بعد shield بدترین زیرنویسی بودم که دیدم.وقتی mayor رو مه یر ترجمه کرد همون موقع زیرنویس رو پاک کردم.
در کل تا اینجا خیلی خوب بوده وبه سیزن 1 نمره 8.5 میذم.

فصل 3 خیلی بهتر از دو فصل اول ـه زیرنویسش. فصل 4 زیرنویسش از همه بهتره.

Jack Bauer
09-13-2014, 10:32 PM
فصل 2
این فصل هم مثل 1 خیلی خوب بود و چیز خاصی نداشت که دربارش صحبت کنم.فقط مرگ جیمی بود که اون هم اسپویل شده بود:|
فصل 3
این فصل عالی بود مخصوصا 2 قسمت آخر,برای اولین بار سریال هیجان داشت.
سکانس های عالی هم زیاد داشت به خصوص حرکتی که ریچارد تو اپیزود آخر انجام داد.
به نظرم بهترین نکته سریال شخصیت پردازی های فوق العادش ـه.من که از این 3 فصل خیلی لذت بردم و امیدوارم بقیه فصل ها هم همین طور خوب باشه.

Léon
10-04-2014, 07:49 PM
آقا من میخوام شروع کنم سریال رو!!
زیرنویس فصل 1 یعنی انقدر بد؟؟؟؟؟؟؟؟

مزدک
10-04-2014, 08:02 PM
آقا من میخوام شروع کنم سریال رو!!
زیرنویس فصل 1 یعنی انقدر بد؟؟؟؟؟؟؟؟

بله فصل 1 زیرنویس کاملا داغونی داره

Clay Morrow
01-27-2015, 07:15 PM
قسمت های پایانی سریال رو تماشا میکنم و هر قسمت حسرت تمام شدن این سریال برام بیشتر میشه شخصیت پردازی بسیار عالی بازیگرهای بسیار توانمند و تیم سازنده بسیار قوی Boardwalk Empire را به یکی ازبهترین سریالها تبدیل کرده. برای جایگزین کردن چنین سریالی فکر نکنم سریالهای جدید مناسب باشند به همین دلیل سراغ سوپرانوز رفتم.
با تشکر از Chandler Bing بابت ترجمه بسیار روان و باکیفیت سریال اندک سابقه ای در ترجمه دارم و میدونم کار ترجمه این سریال با دیالوگهای زیاد بسیار وقتگیر
و مشکله دیالوگهایی که سریال بسیار یه آنها وابسته است.

TOXIN
01-27-2015, 08:17 PM
قسمت های پایانی سریال رو تماشا میکنم و هر قسمت حسرت تمام شدن این سریال برام بیشتر میشه شخصیت پردازی بسیار عالی بازیگرهای بسیار توانمند و تیم سازنده بسیار قوی Boardwalk Empire را به یکی ازبهترین سریالها تبدیل کرده. برای جایگزین کردن چنین سریالی فکر نکنم سریالهای جدید مناسب باشند به همین دلیل سراغ سوپرانوز رفتم.
کار درستی کردی. اگر به موضوع مافیا علاقه مندی باید هم بوردواک رو ببینی هم گادفادر هم سوپرانوز. سوپرانوز رو باید کسایی ببینن که شناخت داشته باشن از مافیا و رسم و رسوماتشون برا همین ادمایی رو دیدم که با سوپرانوز حال نکردن چون براشون هیجان نداشته که بر می گرده به نشناختن اصلاحات مافیایی و رسم و رسوماتشون. البته سوپرانوز یکم ماهیتش با دو تای قبلی فرق می کنه و بیس سریال در مورد روانشناسیه. ولی به هر حال در مورد یک خانواده مافیاییه.
در مورد بوردواک هم سریالیه که دیده نشده. ولی به چند نفری که معرفی کردم واقعا لذت بردن.

alibrbad
01-27-2015, 08:52 PM
با تشکر از Chandler Bing بابت ترجمه بسیار روان و باکیفیت سریال اندک سابقه ای در ترجمه دارم و میدونم کار ترجمه این سریال با دیالوگهای زیاد بسیار وقتگیر
و مشکله دیالوگهایی که سریال بسیار یه آنها وابسته است.

خسته نباشید دوست عزیز . من یه فصل از سریال دیدم و زیرنویسش خیلی بد بود می خواستم بدونم زیرنویس خوب واسه فصلهای بعد از کجا دانلود کنم؟شما از کجا دانلود کردید؟ممنون میشم کمکم کنید

Clay Morrow
01-27-2015, 10:38 PM
خسته نباشید دوست عزیز . من یه فصل از سریال دیدم و زیرنویسش خیلی بد بود می خواستم بدونم زیرنویس خوب واسه فصلهای بعد از کجا دانلود کنم؟شما از کجا دانلود کردید؟ممنون میشم کمکم کنید

فصل 5
http://tvworld.info/showthread.php?43944-%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%A6%D9%87%E2%80%8C%D9%8A-256-%D8%AA%D9%8A%E2%80%8C%D9%88%D9%8A%E2%80%8C%D9%88%D 9%8F%D8%B1%D9%84%D8%AF-%D8%B2%D9%8A%D8%B1%D9%86%D9%88%D9%8A%D8%B3-%D9%81%D8%B5%D9%84-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86%DB%8C-Boardwalk-Empire-%D9%BE%D9%80%D9%80%D9%80%D8%A7%DB%8C%D9%80%D9%80%D 9%80%D8%A7%D9%86

فصل 4

http://tvworld.info/showthread.php?42190-%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%A6%D9%87%E2%80%8C%DB%8C-160-%D8%AA%DB%8C%E2%80%8C%D9%88%DB%8C%E2%80%8C%D9%88%D 9%8F%D8%B1%D9%84%D8%AF-%D8%B2%DB%8C%D8%B1%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D9%81%D8%B5%D9%84-%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1%D9%85-Boardwalk-Empire-%D9%BE%D9%80%D9%80%D9%80%D8%A7%DB%8C%D9%80%D9%80%D 9%80%D9%80%D8%A7%D9%86&highlight=Boardwalk+Empire

سه فصل اول رو باید با همون زیرنویس بی کیفیت سر کنید.

hamed224
02-08-2015, 02:14 PM
خیلی وقت بود میخواستم این سریالو ببینم اما حوصله دانلودشو با این اینترنت ذغالی نداشتم ،اما خوشبختانه کل سریال رو از دوستم گرفتم

الان قسمت اخر فصل یک هستم ، هر چی از این سریال بگیم بازم کم گفتیم ، چقدر دقیق و با حوصله و زیبا ساخته شده ، مخصوصا سه قسمت

اول ، جادوی Martin Scorsese کاملا در این سریال مشهوده ، هر کی این سریال و ندیده از همین الان دست به کار بشه.... واقعا حیفه از

لذت دیدن این سریال محروم باشید

hamed224
02-11-2015, 07:58 PM
http://picoup.ir/images/92516364450244559640.jpg (http://picoup.ir/)

فصل 3 قسمت قسمت 4

تا اینجا عالی بود سریال هیچ قسمتش ضعیف نشد

این قسمت 4 نهایت بیرحمی ناکی رو به رخ کشید حالم بدجور گرفته شد فکر نمیکردم این بچه رو بکشه

جالبی سریال اینجاست که شخصیت ها رو خیلی خوب تو دل مخاطب جا میدن بعد خیلی با شکوه از صفحه روزگار محوش میکنن

عجب سریالی

hamed224
02-12-2015, 08:39 PM
http://www.upsara.com/images/ox2_b.e_s02e12(ariamovie).mkv_20150212_192004.194_ (1).jpg (http://www.upsara.com/)

فصل 3 عجب فصلی بود به نظر من اگه god father بهترین فیلم دنیاست این سریال مخصوصا این فصلش بهترین فصل سریالی دنیای تی وی و سریال میتونه باشه شایدم من جوگیر شدم :)

فصل دوم وقتی جیمی کشته شد نگران شدم چون نصف جذابیت سریال شخصیت جیمی بود اما به نظرم مرگ جیمی واجب بود چون قرار نیست کسی جایگاه ناکی رو فتح

کنه در صورتی که جیمی میموند این استعدادو داشت در اینده دوباره برای ناکی دردسر درست کنه به هر حال سزای خیانت توی دنیای گنگستری مرگه .... و اینکه کارگردان نشون داد

ناکی قرار نیست مثل پدرخوانده باشه قرار نیست دوست داشتنی باشه.................

http://www.upsara.com/images/xiaw_bor1.jpg (http://www.upsara.com/)

فکر کنم یکی از عجیب ترین شخصیت هایی بود که تا به حال خلق شده ، انسانی با خلق و خوی وحشی وغیر قابل درک

شخصیتی که میره کلیسا درد دل میکنه بعد کشیشو میزنه میگه خدات الان کجاست.................یکی از شخصیت هایی که

فراموش نخواهد شد، خیلی با شخصیتش حال کردم .

http://www.upsara.com/images/vv0c_snap2.jpg (http://www.upsara.com/)

http://www.upsara.com/images/fzzd_snap3.jpg (http://www.upsara.com/)
یکی از بهترین سکانس های فصل سه که هیچ جوکی گفته نمیشه اما به اندازه تمام جوک های دنیا خنده داره

بریم سراغ فصل 4 ببینمی چی میشه................

hamed224
02-14-2015, 09:33 PM
چقدر این پایان تلخه بعد یک هفته زندگی با ناکی و برو بکس این سریال هم تموم شد و چه پایان دراماتیک و شایسته ایی داشت

بدی این جور سریال ها اینه که با تموم شدنشون انتظارت برای سریال بعدی بالا میره و ممکنه تا چندوقت از هیچ سریالی خوشت نیاد

امتیاز من به کل سریال 10/10

mahdi20
03-15-2015, 01:02 AM
سلام

اره منم مشکل این زیرنویس ها رو هم دیدم و هم کشدیم(مثل زجر یا حبس) واقعا هماهنگ نیست و مشکلات دیگر.... الان بعد از 4ماه دوباره میخوام نگاه کنم این سریال رو .

alibrbad
05-20-2015, 06:31 PM
منم سريال رو ديشب تمام كردم شاهكاربود و من هر چقدر اينجا تعريف كنم باز امكان داره خيلي چيزهارو جا بندازم واقعا هيچ گنگستري بي سر و صدا قسر در نمي ره اول قسمت قبل اخر بود چقدر قشنگ نشون دادن كه چه زندگي پر استرسي دارن از صحنه ترسيدن لوچيانو پس از ورود شخص ناشناس در ارايشگاه شروع ميشه و به صحنه ي ترسيدن ناكي پس از شنيدن صداي در ختم ميشه
در كل اينقدر شخصيت هاي جذاب داشت اين سريال كه واسه هركدومشون ميشه يك سريال جداگانه ساخت، و اكثرشون شخصيت هاي حقيقي بودن و اين سريال رو چندين برابر جذاب تر ميكنه
اگر بخوام از خوبي ها نقاط قوت سريال بگم چندين صفحه بايد بنويسم تازه نگران باشم كه نكنه نكته اي رو جا انداختم
خطر اسپويلر

اولين ضد حالي كه تو فصل پنجم فهميدن مرگ ارنولد راستين از طريق زيرنويس بود واقعا نمي دونم چرا اينجوري حذفش كردن خيلي شخصيت جذابي داشت، يه قاتل خونسرد باسياست و پوكر باز كه تحمل باخت رو نداشت ،
بعد اينهمه كه تو فصل ٤ به شخصيتش پرداختن به اين راحتي حذفش كردن، واقعا توقع داشتم حداقل نشون ميدادن چجوري كشته ميشه كاش به جا اينهمه كه رو مارگارت شرودر مانورو دادن يه خورده رو ارنولد راستين و زندگي ال كاپون بيشتر نشون ميدادن
تو قسمت اخر فقط دادگاه رفتن ال كاپون رو نشون دادن و كاش زندان افتادنشم نشون ميدادن
از بازيگر جواني ناكي هم اصلا خوشم نيومد يعني اصلا نمي تونستم باهاش همدردي كنم
ولي واقعا جذاب ترين شخصيت ها رو ميشه تو اين سريال پيدا كرد و واسه من جزو ٤تا بهترين درامي كه ديدم قرار مي گيره و يك لحظه هم يك انسان نمي تونه به روش اينا زندگي كنه، هرلحظه مي ترسي يكي كارت رو بسازه،
در اخر فقط مي خوام اشاره كنم به تعريفي از كارما(درمورد سكانس پاياني سريال)
هر نيتي كه مي كنيد يا هر عملي كه انجام مي دهيد دير يا زود همانند آن به خودمان باز ميگردد

Days of Heaven
05-20-2015, 08:55 PM
اولين ضد حالي كه تو فصل پنجم فهميدن مرگ ارنولد راستين از طريق زيرنويس بود واقعا نمي دونم چرا اينجوري حذفش كردن خيلي شخصيت جذابي داشت، يه قاتل خونسرد باسياست و پوكر باز كه تحمل باخت رو نداشت ،
بعد اينهمه كه تو فصل ٤ به شخصيتش پرداختن به اين راحتي حذفش كردن، واقعا توقع داشتم حداقل نشون ميدادن چجوري كشته ميشه كاش به جا اينهمه كه رو مارگارت شرودر مانورو دادن يه خورده رو ارنولد راستين و زندگي ال كاپون بيشتر نشون ميدادن
تو قسمت اخر فقط دادگاه رفتن ال كاپون رو نشون دادن و كاش زندان افتادنشم نشون ميدادن
از بازيگر جواني ناكي هم اصلا خوشم نيومد يعني اصلا نمي تونستم باهاش همدردي كنم
ولي واقعا جذاب ترين شخصيت ها رو ميشه تو اين سريال پيدا كرد و واسه من جزو ٤تا بهترين درامي كه ديدم قرار مي گيره و يك لحظه هم يك انسان نمي تونه به روش اينا زندگي كنه، هرلحظه مي ترسي يكي كارت رو بسازه،
در اخر فقط مي خوام اشاره كنم به تعريفي از كارما(درمورد سكانس پاياني سريال)
هر نيتي كه مي كنيد يا هر عملي كه انجام مي دهيد دير يا زود همانند آن به خودمان باز ميگردد

تشکر دوست عزیز از توضیحات قشنگت:Smiley17:
شکی نیست آرنولد راستین یکی از جذاب ترین و قدرتمند ترین شخصیت های سریال بود! و قطعا همه از این موضوع که چرا اینقدر راحت حذف شد و سرنوشتش رو نشون ندادن ناراحت شدیم!
اما اینجا باید یه نکته مهم رو در نظر گرفت! اینکه شخصیت محوری سریال ناکی تامپسونه! شخصیتی که از ابتدا بیشترین پرداخت روش انجام میشه و همه ی داستان ها و خرده داستان های سریال به اون ختم میشه! و روند داستانی فصل 5 جوریه که 10 سال به جلو میره!
و آرنولد راستین هم یکی شخصیت حقیقیه که تو همون حدفاصل به قتل میرسه! پس الزامی نبود که "کامل" سرنوشتش نشون داده بشه! هر چند که با این کار قطعا خیلی ها از جمله خودم راضی تر میبودن:Smiley69:

alibrbad
05-20-2015, 09:05 PM
تشکر دوست عزیز از توضیحات قشنگت:Smiley17:
شکی نیست آرنولد راستین یکی از جذاب ترین و قدرتمند ترین شخصیت های سریال بود! و قطعا همه از این موضوع که چرا اینقدر راحت حذف شد و سرنوشتش رو نشون ندادن ناراحت شدیم!
اما اینجا باید یه نکته مهم رو در نظر گرفت! اینکه شخصیت محوری سریال ناکی تامپسونه! شخصیتی که از ابتدا بیشترین پرداخت روش انجام میشه و همه ی داستان ها و خرده داستان های سریال به اون ختم میشه! و روند داستانی فصل 5 جوریه که 10 سال به جلو میره!
و آرنولد راستین هم یکی شخصیت حقیقیه که تو همون حدفاصل به قتل میرسه! پس الزامی نبود که "کامل" سرنوشتش نشون داده بشه! هر چند که با این کار قطعا خیلی ها از جمله خودم راضی تر میبودن:Smiley69:

دقيقا حرف شما درسته دوست عزيز لازم نبود سرنوشتش رو نشون بدن چون محور اصلي داستان ناكي تامسونه ولي درحقش يه خورده كم لطفي شد دوستان هم گفتن حداقل با يه فلش بك نشون ميدادن اونوقت زيبايي هاي بي حد و وصف سريال بيشتر ميشد. ولي هيچي از ارزشهاي اين شاهكار كم نميشه

hamed224
05-21-2015, 02:54 AM
ای خدا این تاپیکو دیدم دلم تنگید . کاش همین تیم سازندگان برن سراغ بقیه شخصیت ها داستان یه سریالی ،مینی سریالی چیزی واسه هر کدومشون جدا بسازن.

لوچیانو،آرنولد راستین، الکاپون .............

TOXIN
05-21-2015, 03:28 AM
هنوزم بین سریالایی که دیدم برام بهترین پایان رو داشته.

ای خدا این تاپیکو دیدم دلم تنگید . کاش همین تیم سازندگان برن سراغ بقیه شخصیت ها داستان یه سریالی ،مینی سریالی چیزی واسه هر کدومشون جدا بسازن.

لوچیانو،آرنولد راستین، الکاپون .............

دقیقا. مخصوصا لوچیانو و لنسکی و باگزی سیگل که واقعا یه سریال قشنگ میشه ازشون در اورد. ولی با توجه به اینکه ملت زیاد به این سریال توجهی نکردن بعید می دونم از شخصیت هاش سریال مجزا ساخته بشه.

DEBB
07-04-2017, 08:17 AM
http://picoup.ir/images/22951430436554452910.jpg (http://picoup.ir/)

Watch (https://www.youtube.com/watch?v=A9DCLv_6e5c)

یادی کنم از یکی از بهترین تیتراژهای ابتدایی سریالی که تا حالا ساخته شده.

این به جز اینکه سریال بود، کارخونه بازیگری هم بود. کلی مکدونالد، مایکل استالبرگ، پاتریشا آرکتی که تو فصل 4 حضور داشت و... :Smiley19:

همین استالبرگ رو در نظر بگیرید که چه وضع ایده آلی تو سینما برای خودش دست و پا کرده

Lou Bloom
07-04-2017, 11:59 AM
در مورد ال‌کاپون، لوچیانو، باگزی، لنسکی، راستین و... فیلم و سریال‌های زیادی ساخته شده. در حالی که دارم این کامنت رو تایپ می‌کنم حضور ذهن ندارم، ولی هر کس طالب بود بگه براش لیست می‌کنم.
با DEBB هم موافقم. این سریال، سکوی پرتاپ ستاره‌های تلویزیون و سینما محسوب میشه. بعضیاشون به نحو احسن بهره بردن، برخی هم نه؛ موقعیت سوزی کردن. (پاتریشا آرکت البته بعنوان ستاره وارد سریال شد، نه تلنت :Smiley69: )
پاول اسپارکس، کلی مک‌دونالد، مایکل شنون، مایکل کی ویلیامز، بابی کاناوله، جک هیوستون، وینسنت پیازا و... از جمله این افراد بودن.
حالا حالاها این تیم بازیگری کنار هم‌، پیش نخواهد اومد...

DEBB
07-04-2017, 12:15 PM
بازیگر سریال Atlanta هم حتی علی :Smiley19:

jackie aprile
07-04-2017, 01:33 PM
در مورد ال‌کاپون، لوچیانو، باگزی، لنسکی، راستین و... فیلم و سریال‌های زیادی ساخته شده. در حالی که دارم این کامنت رو تایپ می‌کنم حضور ذهن ندارم، ولی هر کس طالب بود بگه براش لیست می‌کنم.
با DEBB هم موافقم. این سریال، سکوی پرتاپ ستاره‌های تلویزیون و سینما محسوب میشه. بعضیاشون به نحو احسن بهره بردن، برخی هم نه؛ موقعیت سوزی کردن. (پاتریشا آرکت البته بعنوان ستاره وارد سریال شد، نه تلنت :Smiley69: )
پاول اسپارکس، کلی مک‌دونالد، مایکل شنون، مایکل کی ویلیامز، بابی کاناوله، جک هیوستون، وینسنت پیازا و... از جمله این افراد بودن.
حالا حالاها این تیم بازیگری کنار هم‌، پیش نخواهد اومد...
ضمن تایید اصل حرف، فقط خواستم بگم مایکل ویلیامیز با این سریال چهره نشد. بعنوان تلنت وارد سریال نشد. ایفاگر نقش افسانه ای عمر لیتل تو سریال وایر بوده. اونجا چهره شد

KEVIN GARVEY
07-04-2017, 08:54 PM
حاوی اسپویلر از فصل سوم:
بد نیست یادی هم بکنیم از، جب روزتی، که فکر کنم فصل 3 بود که اومد و ناکی تامسون و دوستان رو به خاک و خون کشید. چه کاراکترش بود انصافاً. لامصب ارزش اسپین اف رو داره.

hamed224
07-04-2017, 09:27 PM
هنوزم بین سریالایی که دیدم برام بهترین پایان رو داشته.

دقیقا. مخصوصا لوچیانو و لنسکی و باگزی سیگل که واقعا یه سریال قشنگ میشه ازشون در اورد. ولی با توجه به اینکه ملت زیاد به این سریال توجهی نکردن بعید می دونم از شخصیت هاش سریال مجزا ساخته بشه.

اخه حقم دارن نسازن وقتی سلیقه مردم در حد سریالی مثل 13 reasons why تنزل پیدا کرده دیگه دلیلی نمیمونه بخوان سریال

با این کیفیت بسازن....

bayani
07-05-2017, 02:06 AM
متاسفانه این سریال با اون عظمت داستان و کارگردانی و بازیگرانش توی دیده شدن خیلی در حقش اجحاف شد و دلیلش هم هنوز برام سواله .علی الخصوص در بین سریال بازهای ایرانی.در هرصورت سریالی توی این ژانر و با این کیفیت بعیده تکرار بشه و برای من اینقدر این سریال درجه یک و خاطره ساز هست که با اطمینان کامل درکنار bb و got و Dexter میتونم توی تاپ تنم قرارش بدم.

jackie aprile
07-05-2017, 01:11 PM
شبکه HBO معمولا سعی میکنه دو یا سه پرچمدار در سه سطح مختلف داشته باشه. امپراطوری بردواک تقریبا همزمان شد با پرچمدار اصلی یعنی GOT و بعد true detective پرچمدار دوم شد. خود HBO بعد از یکی دو فصل، تمرکزش رو این سریال رو از دست داد.
این سریال جزو TOP 10 من" HBO پرست "هم نیست. به نظرم سریال هایی مثل the sopranos یا the wire یا the shield و یا SOA از امپراطوری بردواک کامل تر و قوی تر هستن. معتقدم این سریال باید فصل های 4 و 5 ( که سرجمع 21 قسمت شدن) رو در یک فصل 13 قسمتی میساخت. یعنی در کل بجای 60 قسمت، میشد 52 قسمت. تو دو فصل آخر شلنگ آب زیاد به چشم می اومد.
درسته از اول قرار نبود تعهدی به واقعیت داشته باشه ولی دیگه زیادی تو سر امثل لوچیانو و لنسکی و سیگل زد. در حالیکه لوچیانو یک نابغه بوده. اوج سریال ولی فصل سه بود و شخصیت لعنتی بی نظیر جیپ روزتی که جاودانه شد. بابی کاناواله جایزه نقش مکمل رو تو امی 2013 بابتش گرفت

l-lamidreza
07-05-2017, 02:48 PM
شبکه HBO معمولا سعی میکنه دو یا سه پرچمدار در سه سطح مختلف داشته باشه. امپراطوری بردواک تقریبا همزمان شد با پرچمدار اصلی یعنی GOT و بعد true detective پرچمدار دوم شد. خود HBO بعد از یکی دو فصل، تمرکزش رو این سریال رو از دست داد.
این سریال جزو TOP 10 من" HBO پرست "هم نیست. به نظرم سریال هایی مثل the sopranos یا the wire یا the shield و یا SOA از امپراطوری بردواک کامل تر و قوی تر هستن. معتقدم این سریال باید فصل های 4 و 5 ( که سرجمع 21 قسمت شدن) رو در یک فصل 13 قسمتی میساخت. یعنی در کل بجای 60 قسمت، میشد 52 قسمت. تو دو فصل آخر شلنگ آب زیاد به چشم می اومد.
درسته از اول قرار نبود تعهدی به واقعیت داشته باشه ولی دیگه زیادی تو سر امثل لوچیانو و لنسکی و سیگل زد. در حالیکه لوچیانو یک نابغه بوده. اوج سریال ولی فصل سه بود و شخصیت لعنتی بی نظیر جیپ روزتی که جاودانه شد. بابی کاناواله جایزه نقش مکمل رو تو امی 2013 بابتش گرفت

باهاتون کاملا موافقم، من پارسال شروع به دیدن بوردواک کردم و امروز فصل دوم رو دارم تموم میکنم. فصل یک به شدت کند و کسل کننده بود و فصل دوم هم چند اپیزود همین مشکل رو‌داشت. ولی چند قسمت فوق العاده بمب هم‌ توش پیدا شد که روند سریال رو‌ تکون اساسی داد. با اینکه سریال از لحاظ فنی شاهکاره ولی سوپرانوز با اینکه اتفاق های خاصی توش نداشت ولی سکانس هاش دیوانه وار آدم رو هیجان زده می‌ کرد. اینجا حتی خود ناکی هم برای من جذابیت زیادی نداره! ولی همین بوشمی تو نقش مکمل تو سوپرانوز خیلی جذاب بود. بنظر من بیراهه نیست که این سریال محبوبیت خیلی زیادی نداشت! یه ضعف هایی تو فیلمنامه و مخصوصا پیکره بندی شخصیت ها برای اینکه تو ذهن بیننده موندگار بشن وجود داره! یک شخصیت تونی سوپرانو به نصف شخصیت های نسبتا نچسب بوردواک می ارزه.

EYE
07-05-2017, 03:02 PM
اتفاقا بنظر من بوردواک یکی از معدود سریالایه که وقعا با برنامه جلو رفت
کاملا داستان تو قسمتاش به شکل عالی ای پخش شده بود.نه زیاد بود نه کم
دقیقا همونجایی که باید تموم میشد تمومش کردن
یه کار شیک و تر و تمیز
مثلا soa رو نگاه کنید(چون بالا مقایسه شد میگم).در کل سریال قوی ای حساب میشه.ولی اون یکپارچگی و با برنامه بودن بوردواک رو اصلا نمیشه توش یافت.چند قسمت هیچ خبری نیست.بعد چند قسمت طوفانیه(این که میگم خبری نیست منظورم پیشرفت ظاهریه داستان نیست.مثلا مد من رو ببینید.با این که به ظاهر هیچ اتفاقی نمیافته و داستان پیش نمیره,ولی در اصل داره پیش میره و ما نمیبینیم.اما سانز فصل اولش رو ببینید.چند قسمت هرز داره؟!)
بهترین سریالای hbo در یه سطح بوردواک و سوپرانوس هستن(نظر شخصی)که باز بین این دو من بوردواک رو بهتر میدونم.هر چند سوپرانوس رو بیشتر دوس دارم

اضافه شده در : 3 minutes

ک شخصیت تونی سوپرانو به نصف شخصیت های نسبتا نچسب بوردواک می ارزه.
در اینکه تونی سوپرانو معرکس شکی نیست
ولی "شخصیت های نچسب بوردواک" ؟!
5 فصل ویترین از چند تا بهترین شخصیت های دوره طلایی تلویزیون رو داریم
ریچارد هارو,ون آلدن,چاکی وایت,دارمودی و خیلیای دیگه.اینا نچسبن؟

l-lamidreza
07-05-2017, 03:30 PM
اتفاقا بنظر من بوردواک یکی از معدود سریالایه که وقعا با برنامه جلو رفت
کاملا داستان تو قسمتاش به شکل عالی ای پخش شده بود.نه زیاد بود نه کم
دقیقا همونجایی که باید تموم میشد تمومش کردن
یه کار شیک و تر و تمیز
مثلا soa رو نگاه کنید(چون بالا مقایسه شد میگم).در کل سریال قوی ای حساب میشه.ولی اون یکپارچگی و با برنامه بودن بوردواک رو اصلا نمیشه توش یافت.چند قسمت هیچ خبری نیست.بعد چند قسمت طوفانیه(این که میگم خبری نیست منظورم پیشرفت داستان نیست.مثلا مد من رو ببینید.با این که به ظاهر هیچ اتفاقی نمیافته و داستان پیش نمیره,ولی در اصل داره پیش میره و ما نمیبینیم.اما سانز فصل اولش رو ببینید.چند قسمت هرز داره؟!)
بهترین سریالای hbo در یه سطح بوردواک و سوپرانوس هستن(نظر شخصی)که باز بین این دو من بوردواک رو بهتر میدونم.هر چند سوپرانوس رو بیشتر دوس دارم

اضافه شده در : 3 minutes

در اینکه تونی سوپرانو معرکس شکی نیست
ولی "شخصیت های نچسب بوردواک" ؟!
5 فصل ویترین از چند تا بهترین شخصیت های دوره طلایی تلویزیون رو داریم
ریچارد هارو,ون آلدن,چاکی وایت,دارمودی و خیلیای دیگه.اینا نچسبن؟

معمولا شخصیت های قوی سریال تو خودشون یه امضای هنری دارن که موندگار میشن. سوپرانوز داشت ولی ریچارد هارو ، چاکی وایت و ناکی ندارنش! ناکی هنوز خیلی شسته رفته تر از اونی هست که اسمش نشون میده. اتو کشیده س. تو سوپرانوز شخصیت ها تو اوج کاملا دچار فروپاشی شخصیتی میشن! اینجا تو این دو فصل هنوز به اون حد نرسیده. در مورد جیمز دارمودی و ون الدن نمی تونم بگم نچسب! دارمودی و مادرش بنظرم بهترین زوج سریال ان تا اینجا! اصلا وقتی سکانس میره سمت کاپون و روستین و چاکی وایت ، اون کیفیتی رو که سکانس های اتلانتیک سیتی داره رو اینجا نمیبنم.

kingnessi
07-05-2017, 04:29 PM
من معمولا در مورد هیچ سریالی نظرم رو به دیگران تحمیل نمیکنم چون معتقدم که سریال بازی خیلی سلیقه ایه....
.
.
ولی وقتی میشنوم که یه HBO پرست!!!!!!!!! میگه بوردواک توی تاپ تن HBO نیست یا اینکه ترودیتکتیو پرچمدار HBO هست ....یا اینکه یکی دیگه میگه شخصیت پردازی بوردواک ضعیفه واقعا نمیتونم جلوی خندم رو بگیرم :Smiley36:
دوستان درمورد شخصیت جیلیان دارموردی یه مقداری فکر کنن به نظرم به نتایج بهتری میرسن

EYE
07-05-2017, 04:40 PM
معمولا شخصیت های قوی سریال تو خودشون یه امضای هنری دارن که موندگار میشن. سوپرانوز داشت ولی ریچارد هارو ، چاکی وایت و ناکی ندارنش! ناکی هنوز خیلی شسته رفته تر از اونی هست که اسمش نشون میده. اتو کشیده س. تو سوپرانوز شخصیت ها تو اوج کاملا دچار فروپاشی شخصیتی میشن! اینجا تو این دو فصل هنوز به اون حد نرسیده. در مورد جیمز دارمودی و ون الدن نمی تونم بگم نچسب! دارمودی و مادرش بنظرم بهترین زوج سریال ان تا اینجا! اصلا وقتی سکانس میره سمت کاپون و روستین و چاکی وایت ، اون کیفیتی رو که سکانس های اتلانتیک سیتی داره رو اینجا نمیبنم.
اون "معمولا" خیلی مهمه.حتما لازم نیست ولی خیلی موارد دارنش اون امضا رو.سریال وایر رو دیدید؟شخصیت عمر لیتل اون امضا رو داره و یکی از بهترین کرکترای تاریخه.ولی برای مثال مک نالتی اون امضا رو نداره.ولی میتونیم بگیم قوی نیست؟
شسته رفته نبودن و فروپاشی شخصیتی از لازمه های شخصیت قوی بودن نیست,با اینکه خیلی از بهترین شخصیتا ازش بهره میبرن
اگه اینطوری بود کسی که میخواست شخصیت قوی بسازه,حتما آخرش باید یه ترویس بیکل مانند در میاورد
درباره مقایسه آتلانتیک و شیکاگو,با شما موافقم.با اینکه زیبا هستن,ولی تاثیرگذاری بخش های آتلانتیک سیتی رو ندارن

l-lamidreza
07-05-2017, 07:00 PM
من معمولا در مورد هیچ سریالی نظرم رو به دیگران تحمیل نمیکنم چون معتقدم که سریال بازی خیلی سلیقه ایه....
.
.
ولی وقتی میشنوم که یه HBO پرست!!!!!!!!! میگه بوردواک توی تاپ تن HBO نیست یا اینکه ترودیتکتیو پرچمدار HBO هست ....یا اینکه یکی دیگه میگه شخصیت پردازی بوردواک ضعیفه واقعا نمیتونم جلوی خندم رو بگیرم :Smiley36:
دوستان درمورد شخصیت جیلیان دارموردی یه مقداری فکر کنن به نظرم به نتایج بهتری میرسن

من نظر شخصیمو در مورد کاراکتر های سریال گفتم که نچسب و ناملموس هستن برام و این قضیه کاملا سلیقه ای و عادی هست، هیچ وقت نگفتم کاراکتر ضعیفه. شما بعد از اینکه یک دل سیر به کامنت ها خندیدید یکم فکر کنید منظور من چی بود شاید بتونین با نظرات مخالف کنار بیاین.

اون "معمولا" خیلی مهمه.حتما لازم نیست ولی خیلی موارد دارنش اون امضا رو.سریال وایر رو دیدید؟شخصیت عمر لیتل اون امضا رو داره و یکی از بهترین کرکترای تاریخه.ولی برای مثال مک نالتی اون امضا رو نداره.ولی میتونیم بگیم قوی نیست؟
شسته رفته نبودن و فروپاشی شخصیتی از لازمه های شخصیت قوی بودن نیست,با اینکه خیلی از بهترین شخصیتا ازش بهره میبرن
اگه اینطوری بود کسی که میخواست شخصیت قوی بسازه,حتما آخرش باید یه ترویس بیکل مانند در میاورد
درباره مقایسه آتلانتیک و شیکاگو,با شما موافقم.با اینکه زیبا هستن,ولی تاثیرگذاری بخش های آتلانتیک سیتی رو ندارن

نه وایر رو ندیدم متاسفانه ولی خب بالا هم گفتم انتظار من از شخصیت ها جور دیگه ای هست (نه لزوما یکی مثل ترویس بیاد بگه یکی باید این شهر رو از کثافت پاک کنه)

در هر صورت با منطق من قابل قبوله که کمتر پیش اومده این سریال رو در کنار سریال های خوبی مثل بریکینگ بد و سوپرانوز و گیم آو ثرونز قرارش بدن و همیشه یک لول پایین تر بوده بوردواک امپایر. فیلمنامه نویس خواسته یک سایه ی سنگینی از خلوص رو وارد سریال کنه و هیجان رو کنترل کنه ولی وقتی پلان های پر افت و خیز کنار میره کیفیت فیلمنامه هم پایین میاد. تو سوپرانوز این دو همیشه در تعامل با هم بود و شما تو مسیر اپیزود شناور بودی.

پ.ن: هنوز 3 فصل از سریال مونده برای من و بنظرم بهتره بحث رو ادامه ندم چون ممکنه کیفیت فصل های دیگه خیلی بهتر و اسکورسزی طور تر بشه.

kingnessi
07-05-2017, 07:17 PM
در مورد کاراکترهای با امضای هنری کاملا حق با این دوستمون هست ...
بوردواک کار فوق العاده خوبیه ولی کاراکتری به قدرت مثلا تونی سوپرانو نداره...در این مورد هم اون دوستمون که دو فصل سریال رو دیده بودن حق دارن
ولی این از ارزش بوردواک کم نمیکنه ... بله بوردواک به قدرت سوپرانو و وایر نیست ولی مطمئنن توی تاپ تن hbo قرار داره

hamed224
07-05-2017, 08:09 PM
باهاتون کاملا موافقم، من پارسال شروع به دیدن بوردواک کردم و امروز فصل دوم رو دارم تموم میکنم. فصل یک به شدت کند و کسل کننده بود و فصل دوم هم چند اپیزود همین مشکل رو‌داشت. ولی چند قسمت فوق العاده بمب هم‌ توش پیدا شد که روند سریال رو‌ تکون اساسی داد. با اینکه سریال از لحاظ فنی شاهکاره ولی سوپرانوز با اینکه اتفاق های خاصی توش نداشت ولی سکانس هاش دیوانه وار آدم رو هیجان زده می‌ کرد. اینجا حتی خود ناکی هم برای من جذابیت زیادی نداره! ولی همین بوشمی تو نقش مکمل تو سوپرانوز خیلی جذاب بود. بنظر من بیراهه نیست که این سریال محبوبیت خیلی زیادی نداشت! یه ضعف هایی تو فیلمنامه و مخصوصا پیکره بندی شخصیت ها برای اینکه تو ذهن بیننده موندگار بشن وجود داره! یک شخصیت تونی سوپرانو به نصف شخصیت های نسبتا نچسب بوردواک می ارزه.

نچسب؟ سریال درسته بیننده کم داشته اما جایزه بهترین سریال در ، امی 2011 و تعداد جوایز بیشمار دیگه در سالهای بعد دریافت

کرده بعد شما میگی فیلم نامه ضعف داشته ؟،

شما احتمالا در شرایط مناسبی سریال رو ندیدید چون همون 4 اپیزود اول فصل 1 کاملا مخاطب در دنیای گنگستری سریال

غرق میشه چون فضا سازی سریال بسیار قدرتمنده که مشخصا امضای اسکورسیزی در اون مشهوده

jackie aprile
07-06-2017, 12:29 AM
.
.
1- من نگفتم بوردواک تو TOP 10 شبکه HBO نیست. گفتم تو TOP 10 من نیست. این سریال مطمئنا تو TOP 10 اون شبکه هست.
2- من نگفتم True detective پرچمدار HBO هست. گفتم بنا بر ظواهر و شواهد در اون برهه زمانی خود HBO بعد از GOT به TD به چشم پرچمدار دومش نگاه میکرد و به بوردواک بچشم پرچمدار سوم.
نوشته ها را درست بخونید تا دچار خنده الکی نشید هر چند خنده بر هر درد بیدرمان دواست

bayani
07-06-2017, 03:25 AM
برخلاف نظر شما دوست عزیز این سریال خداروشکر اصلا و ابدا دچار اضافات و کش دار شدن نشد و خیلی خوب و روی حساب سریال رو تموم کردن.
سریال چطور توی فصل 1 برای شما اینقدر خسته کننده و کند بنظر اومده ؟ همون پایان تراژدیک فصل اول کم از پایان خاطره انگیر فصل اول GOT توی غافل گیری مخاطب نداشت. شما اصلا نباید سبک و سیاق این سریال رو با سوپرانوس مقایسه کنید
جنس این دو و زمان و داستان گنگستریش کاملا متفاوته و نباید مقایسه بشه
بشخصه برای من هم تونی شخصیتی موندگارتر از ناکی توی ذهنم شکل گرفت ولی ناکی هم برای من بینظیر و فوق العاده دوست داشتنی بود و اون امضا رو داره بدون تردید ، سریال اونقدر بازیگر درجه یک داره که شاید بخاطر همین تنها به ناکی فکر کردن برای بیاد اوردن دوباره سریال سخت باشه ، درصورتی که من سوپرانوس رو تنها با تونی میتونم تصور کنم و نه کسی دیگه. به همین دلیل توی امپراطوری ساحلی قضیه متفاوته و کلکسیون بازیگرایی دور هم جمع شدن بطوری که هر شخصیتی اصلی که وارد اون سیزن میشه ، تبدیل به نماد و کاراکتر جذاب اون فصل میشه و توی هر فصل یه ماجرای جدید و فیلمنامه بکر وجود داشت.
من اگر بخوام مقایسه بین این سریال هایی که نامبردی بکنم دردرجه اول soa و بعد sopranos رو توی داشتن قسمت های اضافی و بی مورد مقدم میدونم.شما انگار فصل اخر سوپرانوز رو فراموش کردی وقتی که تونی دچار اون اتفاقات شد و توی بیمارستان بود ؟ چقدر قسمت هرز داشت ؟ اون همه جلسات با دکترش و .. برای شما بعد 5 فصل نخ نما و خسته کننده نشد ؟
یه خوبی دیگه ای که این سریال داشت داستان چند وجهیش بود که از 2 یا 3 سو داستان گنگستریش و تجارتشون و کاراکتر ها رو دنبال میکرد که بهرحال توی یه مورد جذابیتش رو برای دنبال کردنش داشت.
شما به گفته خودتون ظاهرا تا فصل دوم سریال رو تماشا کردید و اومدید راجب کلیات سریال نظر میدید که این کاملا اشتباهه.

Lou Bloom
07-06-2017, 04:06 AM
به نظر من بیایم حرف از قسمت‌های اضافی در مورد سریال‌های تکرارنشدنی نزنیم. از اونجا که همگی این سریال‌ها (sopranos, boardwalk empire, sons of anarchy, wire) آغاز و پایان ممتازی داشتن، بی‌انصافیه در مورد اضافات داستان حرف زد. من‌ـه مخاطب برای یک ساعت اضافی حتی بیشتر در این سریال‌های بیادماندنی حاضرم ۲۰ سریال بی‌مصرف رو از حافظه‌ام پاک کنم! بعضی چیزها تکرارشدنی نیست.

kingnessi
07-06-2017, 03:41 PM
1- پس دیگه مطمئن شدم که تاپ تن بسیار خنده داری واسه خودتون دارین البته از نظر بنده
2- بسیار تعجب آوره که یه hbo پرست !!!!!!!!! دوره پخش بوردواک و ترو دیتکتیو رو همزمان میدونه
محض اطلاع عرض میکنم وقتی بوردواک به پایان رسید سریال ترودیتکتیو پخش شد
به هر حال همونطور که گفتین خنده بر هر درد بی درمان دواست

اضافه شده در : 1

1- من نگفتم بوردواک تو TOP 10 شبکه HBO نیست. گفتم تو TOP 10 من نیست. این سریال مطمئنا تو TOP 10 اون شبکه هست.
2- من نگفتم True detective پرچمدار HBO هست. گفتم بنا بر ظواهر و شواهد در اون برهه زمانی خود HBO بعد از GOT به TD به چشم پرچمدار دومش نگاه میکرد و به بوردواک بچشم پرچمدار سوم.
نوشته ها را درست بخونید تا دچار خنده الکی نشید هر چند خنده بر هر درد بیدرمان دواست

jackie aprile
07-06-2017, 05:12 PM
1- پس دیگه مطمئن شدم که تاپ تن بسیار خنده داری واسه خودتون دارین البته از نظر بنده
2- بسیار تعجب آوره که یه hbo پرست !!!!!!!!! دوره پخش بوردواک و ترو دیتکتیو رو همزمان میدونه
محض اطلاع عرض میکنم وقتی بوردواک به پایان رسید سریال ترودیتکتیو پخش شد
به هر حال همونطور که گفتین خنده بر هر درد بی درمان دواست

اضافه شده در : 1
بدیهیه. top 10 شما هم احتمالا برای من کر و کر خنده خواهد بود. چیز مهمی که ارزش بحث کردن داشته باشه، نیست

ادعا شد که boradwalk پرونده اش بسته شد و بعدش td پخش شد

این تاریخ آغاز پخش فصل آخر بوردواکه: ( تو مایه های 16 شهریور 1393 )
http://www.axgig.com/images/69698648081582953368.jpg

اینهم تاریخ آغاز پخش فصل اول td ( تو مایه های 22 دی 1392 )

http://www.axgig.com/images/85830788624211718040.jpg

البته اعتراف میکنم که تو ذهنم فکر میکردم حتی فصل دوم td هم قبل از تموم شدن boardwalk پخش شده باشه که اینطور نبود. بهرحال td تو همون فصل اولش برای HBO مهمتر از boardwalk شد. تو امی و گلدن گلوب و.... هم بیشتر گل کرد.
البته من با HBO هم عقیده نبودم. خودم اگه قرار بشه یکی از این سریالها رو دوباره نگاه کنم انتخابم boardwalk هست اما شور و حالی که همون فصل اول TD به پا کرد از توجهی که در کل 5 فصل boardwalk شد بیشتر بود
نه که اعتقادی به نمرات IMDB داشته باشم ولی مرجع خوبیه برای سنجیدن سطح محبوبیت سریال ها ( حالا اینکه اونجا تقی و نقی رای میدن و کریستوفر نولان و کاپولا رای نمیدن و.... به بحث فعلی ربطی نداره چون بحث در مورد میزان محبوبیت سریال ها بین همه مردمه نه بین فقط اهل فن). بهرحال نمره td در IMDB بالاتر از boardwalk هست ( 9.1 در برابر 8.6 )

بهرحال غرض مقایسه شاهکارهای HBO عزیز نیست چون هر چی HBO بسازه جزو بهترین نعمت های خداست بدون شک

kingnessi
07-06-2017, 06:16 PM
بدیهیه. Top 10 شما هم احتمالا برای من کر و کر خنده خواهد بود. چیز مهمی که ارزش بحث کردن داشته باشه، نیست

ادعا شد که boradwalk پرونده اش بسته شد و بعدش td پخش شد

این تاریخ آغاز پخش فصل آخر بوردواکه: ( تو مایه های 16 شهریور 1393 )
http://www.axgig.com/images/69698648081582953368.jpg

اینهم تاریخ آغاز پخش فصل اول td ( تو مایه های 22 دی 1392 )

http://www.axgig.com/images/85830788624211718040.jpg

البته اعتراف میکنم که تو ذهنم فکر میکردم حتی فصل دوم td هم قبل از تموم شدن boardwalk پخش شده باشه که اینطور نبود. بهرحال td تو همون فصل اولش برای hbo مهمتر از boardwalk شد. تو امی و گلدن گلوب و.... هم بیشتر گل کرد.
البته من با hbo هم عقیده نبودم. خودم اگه قرار بشه یکی از این سریالها رو دوباره نگاه کنم انتخابم boardwalk هست اما شور و حالی که همون فصل اول td به پا کرد از توجهی که در کل 5 فصل boardwalk شد بیشتر بود
نه که اعتقادی به نمرات imdb داشته باشم ولی مرجع خوبیه برای سنجیدن سطح محبوبیت سریال ها ( حالا اینکه اونجا تقی و نقی رای میدن و کریستوفر نولان و کاپولا رای نمیدن و.... به بحث فعلی ربطی نداره چون بحث در مورد میزان محبوبیت سریال ها بین همه مردمه نه بین فقط اهل فن). بهرحال نمره td در imdb بالاتر از boardwalk هست ( 9.1 در برابر 8.6 )

بهرحال غرض مقایسه شاهکارهای hbo عزیز نیست چون هر چی hbo بسازه جزو بهترین نعمت های خداست بدون شک

من مقایسه صحبت هاتون و ادعاهاتون رو میزارم بر عهده دوستان (در مورد پرچمدار !!!!!!! و امتیازات imdb)
به هر حال کامنت ها موجود هست و ادعاها معلوم
نظرات برای من بسیار محترمه ولی خوب در مقابل بعضی حرفها و ادعاها واقعا نمیشه نخندید
در هر صورت موفق باشید

jackie aprile
07-06-2017, 06:43 PM
من مقایسه صحبت هاتون و ادعاهاتون رو میزارم بر عهده دوستان (در مورد پرچمدار !!!!!!! و امتیازات imdb)
به هر حال کامنت ها موجود هست و ادعاها معلوم
نظرات برای من بسیار محترمه ولی خوب در مقابل بعضی حرفها و ادعاها واقعا نمیشه نخندید
در هر صورت موفق باشید
شما دو تا دروغ به من نسبت دادی
اول ادعا کردی که من گفتم " بوردواک جزو top 10 شبکه hbo نیست " که طبق کامنت ها دروغتون مشخصه و معلوم
دروغ دومی که نسبت دادید این بود که ادعا کردید که من گفتم " td پرچمدار hbo هست" که باز هم طبق کامنت ها دروغتون مشخصه و رسوا

امتیازات IMDB هم که چیزیه مشخص و سایت فوق سرجاش هست و برقرار و امتیازها قابل مشاهده توسط عارف و عامی. مطمئنا امتیازات اون سایت وحی منزل نیست و حکم به بهتر بودن یک فیلم یا یک سریال به دیگری نمیده ولی معیار خوبیه برای مشخص شدن درجه محبوبیت ( فقط درجه محبوبیت نه کیفیت). بنده فقط گفتم که امتیاز TD ( یعنی محبوبیتش) در سایتی مثل IMDB بیشتر از امتیاز BE ( یعنی محبوبیتش) هست. هر آدمی که توانایی خواندن صحیح و بدون حب و بغض و پیشداوری رو داشته باشه، خیلی راحت میتونه متوجه معنی کلمات بشه
منم قضاوت رو به دوستان واگذار میکنم و البته بشدت بابت این بحث بیهوده ای که شما من رو واردش کردید از سایر کاربران عذرخواهم. بخصوص که خود منهم اصلا دوس ندارم سریال های HBO رو بصورت جزئی و سختگیرانه مقایسه کنم. همونطور که یکی از دوستان گفت آدم باید از تک تک لحظات سریال هایی مثل سوپرانوز، وایر، بوردواک، TD ، SOA و Shield لذت ببره

kingnessi
07-06-2017, 07:25 PM
شما دو تا دروغ به من نسبت دادی
اول ادعا کردی که من گفتم " بوردواک جزو top 10 شبکه hbo نیست " که طبق کامنت ها دروغتون مشخصه و معلوم
دروغ دومی که نسبت دادید این بود که ادعا کردید که من گفتم " td پرچمدار hbo هست" که باز هم طبق کامنت ها دروغتون مشخصه و رسوا

امتیازات IMDB هم که چیزیه مشخص و سایت فوق سرجاش هست و برقرار و امتیازها قابل مشاهده توسط عارف و عامی. مطمئنا امتیازات اون سایت وحی منزل نیست و حکم به بهتر بودن یک فیلم یا یک سریال به دیگری نمیده ولی معیار خوبیه برای مشخص شدن درجه محبوبیت ( فقط درجه محبوبیت نه کیفیت). بنده فقط گفتم که امتیاز TD ( یعنی محبوبیتش) در سایتی مثل IMDB بیشتر از امتیاز BE ( یعنی محبوبیتش) هست. هر آدمی که توانایی خواندن صحیح و بدون حب و بغض و پیشداوری رو داشته باشه، خیلی راحت میتونه متوجه معنی کلمات بشه
منم قضاوت رو به دوستان واگذار میکنم و البته بشدت بابت این بحث بیهوده ای که شما من رو واردش کردید از سایر کاربران عذرخواهم. بخصوص که خود منهم اصلا دوس ندارم سریال های HBO رو بصورت جزئی و سختگیرانه مقایسه کنم. همونطور که یکی از دوستان گفت آدم باید از تک تک لحظات سریال هایی مثل سوپرانوز، وایر، بوردواک، TD ، SOA و Shield لذت ببره
عاقلان دانند:Smiley36:
این لحن صحبت از یه HBO پرست که بوردواک توی تاپ تن انتخابیش نیست اصلا بعید نیست
اتفاقا بحث بیهوده ای نبود معلوم شد اونهایی که به یه شاهکار انگ اب بندی میزنن چطور فکر میکنن و حرف میزنن
ادامه بحث دیگه بی فایدس ... موفق باشید

jackie aprile
07-06-2017, 10:32 PM
:Smiley36:
هیچی. لطفا این پست حذف بشه. تاپیک به بیراهه رفت. منم بی خیال پیگیری دروغ هایی که گفته شد و ادعاهای واهی میشم

DEBB
07-06-2017, 10:56 PM
نمیدونم چرا ولی احساس میکنم که شما 2 کاربر یکی هستید. امیدوارم که بنده اشتباه کرده باشم و از مدیریت تقاضا دارم که پیگیری کنند.
با تشکر :Smiley17:

پ ن: این پست هم لطفا بعدا حذف بشه

l-lamidreza
07-07-2017, 12:21 PM
برخلاف نظر شما دوست عزیز این سریال خداروشکر اصلا و ابدا دچار اضافات و کش دار شدن نشد و خیلی خوب و روی حساب سریال رو تموم کردن.
سریال چطور توی فصل 1 برای شما اینقدر خسته کننده و کند بنظر اومده ؟ همون پایان تراژدیک فصل اول کم از پایان خاطره انگیر فصل اول GOT توی غافل گیری مخاطب نداشت. شما اصلا نباید سبک و سیاق این سریال رو با سوپرانوس مقایسه کنید
جنس این دو و زمان و داستان گنگستریش کاملا متفاوته و نباید مقایسه بشه
بشخصه برای من هم تونی شخصیتی موندگارتر از ناکی توی ذهنم شکل گرفت ولی ناکی هم برای من بینظیر و فوق العاده دوست داشتنی بود و اون امضا رو داره بدون تردید ، سریال اونقدر بازیگر درجه یک داره که شاید بخاطر همین تنها به ناکی فکر کردن برای بیاد اوردن دوباره سریال سخت باشه ، درصورتی که من سوپرانوس رو تنها با تونی میتونم تصور کنم و نه کسی دیگه. به همین دلیل توی امپراطوری ساحلی قضیه متفاوته و کلکسیون بازیگرایی دور هم جمع شدن بطوری که هر شخصیتی اصلی که وارد اون سیزن میشه ، تبدیل به نماد و کاراکتر جذاب اون فصل میشه و توی هر فصل یه ماجرای جدید و فیلمنامه بکر وجود داشت.
من اگر بخوام مقایسه بین این سریال هایی که نامبردی بکنم دردرجه اول soa و بعد sopranos رو توی داشتن قسمت های اضافی و بی مورد مقدم میدونم.شما انگار فصل اخر سوپرانوز رو فراموش کردی وقتی که تونی دچار اون اتفاقات شد و توی بیمارستان بود ؟ چقدر قسمت هرز داشت ؟ اون همه جلسات با دکترش و .. برای شما بعد 5 فصل نخ نما و خسته کننده نشد ؟
یه خوبی دیگه ای که این سریال داشت داستان چند وجهیش بود که از 2 یا 3 سو داستان گنگستریش و تجارتشون و کاراکتر ها رو دنبال میکرد که بهرحال توی یه مورد جذابیتش رو برای دنبال کردنش داشت.
شما به گفته خودتون ظاهرا تا فصل دوم سریال رو تماشا کردید و اومدید راجب کلیات سریال نظر میدید که این کاملا اشتباهه.

نظرات شما و باقی دوستان کاملا قابل احترام هست (همونطور که من به نظر دوستان خودم که بریکینگ بد رو سریال بی کشش و حوصله سر بری میدونن احترام میذارم)

فقط اونجایی که گفتید وقتی تونی تو بیمارستان بود تو فصل پنج و یا جلساتش با دکتر ملفی ، درست متوجه شدم؟ نخ نما بودن این اپیزود ها؟؟ زیباترین اینترکشن های سینمایی تو همین قسمت ها بود و من اگه قبل فصل پنج به سریال نمره ی ۸ میدادم بعد از این فصل نمره ی ۱۰ رو حتما بهش میدادم. البته سوپرانوز جزو دسته سریال هایی هست که از فصل یک تا پنج کیفیت فصل ها تو‌ یک لول ه.

smh2011
08-01-2021, 12:21 PM
پایان فصل اول
سریال رو میشه جز خانواده مد من و سوپرانو ها به حساب آورد. چنین سریال هایی با یک قسمت و یک فصل حرف زدن راجبشون سخته. شاید اگه برای بار دوم سریال رو ببینی راحت بشه ساعت ها راجب هر اپیزودش حرف زد.
دقیقن همون حسی رو بهش دارم که موقع دیدن سوپرانوز داشتم.اپیزود اول نماها و تصاویرش داد میزه که اسکورسیزی کارگردانش هست.
شاید تنها مسئله ای که با سریال داشتم بازیگر نقش ناکی هست. با توجه به عقبه ای که توی ذهن من از بوسشمی هست یکم اوایل سریال باورش برام سخت بود که نقش یک خزانه دار که پشت پرده همه چیز رو به نفع خودش تغییر میده رو داره. روی همین حساب خط داستانی ارتباط عاطفی ش با مارگارت به شدت جذاب بود. درکل خطوط داستانی عاطفی همه شخصیت ها برام جذابیت بیشتری تا خط داستانی گنگستر ها داشت. البته نمیشه گفت نکته ی منفی هست.
بعد از حدودن یه وقفه 10 روزه که یکم هم مشغله های فکری کمتری دارم فصل دوم رو شروع میکنم. جزو معدود دفعاتی هست که با خودم نگفتم کاشکی سریال رو زودتر دیده بودم. شاید مناسب ترین زمان برای دیدن و لذت بردن از سریال برای من همین الان باشه.

smh2011
08-12-2021, 08:14 PM
روند پیشروی داستان توی فصل دوم متفاوت از فصل اول بود. فصل اول اپیزودیک تر پیش میرفت ولی فصل دوم یه مقدمه چینی طولانی 7-8 قسمتی رو شاهد هستیم تا توی 4 قسمت آخر اتفاقات مهم بیفته و اونجه که در طول فصل کاشته شده، نتیحه بده. ناکی تامپسون توی فصل دوم باور پذیر تر بود. اما خط داستانی مامور ون آلدن میتونست تر و تمیز تر پیش بره.
پایان بندی فصل دوم هم غافلگیر کننده بود. از همون ابتدای فصل میشد سازش و زور رو توی رابطه جیمی و زنش دید. کشته شدن زنش و البته خود جیمی از اون سورپرایز های منطقی و خوب بود. ولی هنوز باوررش برام سخته که سریال این جرئت رو داشته که یکی از شخصیت های اصلی خودش رو در انتهای فصل دوم حذف کرده

bayani
08-12-2021, 11:11 PM
روند پیشروی داستان توی فصل دوم متفاوت از فصل اول بود. فصل اول اپیزودیک تر پیش میرفت ولی فصل دوم یه مقدمه چینی طولانی 7-8 قسمتی رو شاهد هستیم تا توی 4 قسمت آخر اتفاقات مهم بیفته و اونجه که در طول فصل کاشته شده، نتیحه بده. ناکی تامپسون توی فصل دوم باور پذیر تر بود. اما خط داستانی مامور ون آلدن میتونست تر و تمیز تر پیش بره.
پایان بندی فصل دوم هم غافلگیر کننده بود. از همون ابتدای فصل میشد سازش و زور رو توی رابطه جیمی و زنش دید. کشته شدن زنش و البته خود جیمی از اون سورپرایز های منطقی و خوب بود. ولی هنوز باوررش برام سخته که سریال این جرئت رو داشته که یکی از شخصیت های اصلی خودش رو در انتهای فصل دوم حذف کرده

این سریال به طرز عجیبی توی ایران کم دیده شده اونم سریال ساخته شده ی hbo
به نظرم بهترین و منسجم ترین سریال گنگستری مافیایی اون دوره ای که روایت میکنه هست
اصلا پیکی بلایندرز به گردش هم نمیرسه چه برسه بتونه باهاش مقایسه بشه
فصل های روبرو جذابیتش بیشتر و روندش هیجانی تر میشه
من اون زمان با پخش هفتگی میدیدم و واقعا لذت بخش بود

smh2011
09-04-2021, 08:22 PM
چه غوغایی توی فصل سوم به پا شد. بعد از فصل دوم که بیشتر اپیزود هاش رو به مقدمه چینی اتفاقات پایان فصل اختصاص داد، فصل سوم حسابی با توپ پر شروع میکنه. ادامه میده و به پایان میرسه.
شروع فصل با مهمانی فرعون گونانه ناکی تامپسون روبرو میشیم که بیلی و همکارش توی اجرای زندشون آهنگی رو راجب پادشاهی میخونن که سال ها حکومت کرده. در نهایت هم صندوقچه ای پر از جواهرات آورده میشه و هرکسی تاجایی که میتونه برمیداره. چقدر زیبا و بدون دردسر خط کلی داستان فصل رو توی همین قسمت میشه دید.
البته که ردپای میراث و دستآورد های سوپرانوز رو میشه به شدت توی خیلی از لحظات سریال دید.
اپیزودی که ناکی و اوون توی کلبه مشروب ها شب تا صبح زندانی میشن مشابه اپیزود گرفتار شدن کریستوفر توی جنگل هست.
2-3قسمت پایانی فصل سوم و درگیری هاش به شدت منو یاد درگیری های مافیایی فصل پایانی سوپرانوز انداخت. و همه این ها مصادیق گل درشت هست. اگه با دقت بیشتری نگاه کنی نکات ریزتری رو میشه دید.

شاید تنها گله ای که بشه از سریال کرد این باشه که میتونست از گذشته ناکی و ایلای بیشتر برامون بگه. تا جایی که به ذهنم میرسه فقط توی فصل اول چنتا دیالوگ راجب گذشته ناکی گفته میشه. البته هنوز 2فصل باقی مونده.

فصل سوم رو میشه به نوعی پایان در نظر گرفت. هر فردی توی هر کاری وقتی یک پروژه ای رو شروع میکنه یک حد نهایت و افق ی رو برای خودش و پروژه ش تعیین میکنه که فلان نقطه انتهای کار من هست. اما این وسط مواردی اتفاق میفته که هدف های جدیدی رو برای ادامه بوجود میاره. چیزی که من حس کردم فصل سوم پایانی بوده که در ایده های اولیه خالق برای اثرش در نظر گرفته بوده. حداقل نحوه رخ دادن حوادث و پیش رفتن خطوط داستانی اینجور حکم میکنه که فصل 4و5 بخش جدیدی از داستان زندگی ایناک تامپسون خواهد بود.