PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Dexter | بحث اپیزودیک | فصل هشتم، اپیزود دوازدهم (پایان سریال)

Joey
09-23-2013, 09:35 AM
http://picoup.ir/images/37171666790523690170.jpg

Season 8, Episode 12: "Remember the Monsters?"
فصل هشتم، قسمت دوازدهم: "هیولاها رو یادته؟"

تاریخ پخش: 22 سپتامبر 2013

خلاصه ی داستان:

به دلیل حضور "الوی" در فرودگاه، دکستر و هانا در نهایت موفق به پرواز نمی شوند. دب به بیمارستان منتقل می شود و متیوس با دکستر تماس گرفته و موضوع را به او اطلاع می دهد. قرار می شود هانا همراه هریسون به وسیله ی اتوبوس، میامی را ترک کرده و دکستر بعدا به آن ها ملحق شود.

"سکـسون" خود را به بیمارستانی که دب در آن بستری است می رساند و با دکستر روبرو می شود. سکـسون اسلحه ش را به سمت دکس بالا می آورد، ولی باتیستا و نیروهای پلیس از پشت سر او را غافلگیر کرده و بازداشت می کنند. دب پس از عمل دچار یک سکته ی مغزی شدید شده که باعث می شود برای همیشه توانایی فکری و حرکتی خود را از دست دهد.

"الوی" موفق می شود هانا و هریسون را در اتوبوس پیدا کند، اما هانا با زدن یک سرنگ M99 به پای او، موفق به فرار می شود.

دکستر به بهانه ی گرفتن تستی روی "سکـسون" وارد بازداشتگاه می شود. دکس خودکاری روی میز می گذارد و به سکـسون می گوید آمده ام با این خودکار تو را بکشم. سکـسون خودکار را برداشته و به شانه ی دکس فرو می کند، دکس بلافاصله خودکار را بیرون کشیده و به شاهرگ سکـسون فرو کرده و او را می کشد. در اتاق بازجویی باتیستا، کوئن و دکستر فیلم لحظه ی کشته شدن سکـسون را بازبینی می کنند. پرونده دفاع از خود تلقی شده و بسته می شود.

دکس در مونولوگی اظهار می کند همیشه می خواسته مثل بقیه عادی باشد و همانند آن ها احساس کند، ولی حالا با اتفاقاتی که افتاده، تنها می خواهد این روند را متوقف کند. دکستر به بالین دب در بیمارستان می رود و به او که در کما به سر می برد، می گوید اگر می توانستم همه چیز را تغییر میدادم، ولی نمی توانم تو را در این وضعیت رها کنم. دکس دستگاه اکسیژن رسانی به دب را قطع می کند و ...

.:dl-topic:. (http://www.tvworld.info/showthread.php?41682&p=130764#post130764) .:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt2578802/)

SaRaL
09-23-2013, 12:43 PM
پایان خوبی بود...
انتظار داشتم آخر دکستر همه بفهمن دکستر کی بوده، ولی خب اینجوری نشد. شاید اونجوری هیجانش بیشتر بود.... شوک بزرگی برای همه بود. اما اینجوری آروم و بی سر و صدا همه چیز تموم شد...
یه کم هم اون آخرش که همین جوری رفت سراغ دب و برداشتش و بردش معقول نبود. ولی خب دیگه تموم شد..
در کل پایانشو خوشم اومد...

AR!@N
09-23-2013, 01:28 PM
اولین باری بود که من سر فیلم و سریال اشکم در اومد :|
یه روز هری نبود پیشش گند زد به همه چی رفت .

zzzbj
09-23-2013, 02:08 PM
پایان خوبی بود...
انتظار داشتم آخر دکستر همه بفهمن دکستر کی بوده، ولی خب اینجوری نشد. شاید اونجوری هیجانش بیشتر بود.... شوک بزرگی برای همه بود. اما اینجوری آروم و بی سر و صدا همه چیز تموم شد...
یه کم هم اون آخرش که همین جوری رفت سراغ دب و برداشتش و بردش معقول نبود. ولی خب دیگه تموم شد..
در کل پایانشو خوشم اومد...
خواهشا اسپويل نكنيد:Smiley17:

AR!@N
09-23-2013, 02:12 PM
خواهشا اسپويل نكنيد
بحث اپیزودیک ـه اسپویل کجا بود؟

zzzbj
09-23-2013, 04:00 PM
بحث اپیزودیک ـه اسپویل کجا بود؟

فروم تاپيك اسپوپلرهاي فصل هشتم دكستر (http://tvworld.info/showthread.php?40491-Dexter-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D9%88%DB%8C%D9%84%D8%B1%D9%87%D 8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%B5%D9%84-%D9%87%D8%B4%D8%AA%D9%85-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84-%D8%AF%DA%A9%D8%B3%D8%AA%D8%B1) داره البته بعضي مواقع هم براي نقد و بررسي اپيزوديك يه سريال اون فرد مجبور ميشه قسمتي از داستان اون اپيزود ـو لو بده. راحلش هم اينه كه اون پاراگراف رو اسپويل ـش كنه تا مخطاب خودش انتخاب كنه كه بخواد اون قسمت ـم بخونه يا نه
اينم بگم پستي كه اون زمان فرستادم حداقل 90% دوستان هنوز سريال تو دانلود نكرده بودن و اونايي هم كه دانلود ـشون تموم شده بود منتظر زيرنويس فارسي ـش بودن

86471181
09-23-2013, 04:10 PM
خواهشا اسپويل نكنيد:Smiley17:

دوست عزیز اصولا کسانی باید وارد بحث اپیزودیک بشن که این قسمت از سریال رو دیده باشن و نظر بدن یا نظرات رو بخونن
دیگه اگه ندیده وارد این تاپیک بشن دیگه نمیدونم چی باید بگم
با این استدلال شما باید خلاصه داستان رو هم تو تگ اسپویل بذارن دیگه :Smiley17:

shantia762
09-23-2013, 04:13 PM
فقط آخر فرندز اینجوری بغض چسبیده بود ب گلوم
قسمت قبل وقتی دب تیر خورد گفتم خدا رو شکر پس دب می مونه و دکس میره ولی ...
خوب فک کنم همه فک می کردن ک در آخر دکس بمیره یا مجازات شه بخاطر سوی برداشتی ک از شخصیتش می شه تو جامعه ولی اینم خوب بود
از فردا هس که کمپین Dexter Reunion راه بیوفته تو شبکه های اجتماعی :Smiley36::Smiley36:
اون قضیه کشتن س***سون جالب بود ولی این فرد هم مثلا خودش ی قاتل حرفه ایه بیاد ضربه بزنه تو کتف!؟
حالا گیر ندیم ب این فصل و وارد جزئیات نشیم بهتره :Smiley69:
دلم تنگ میشه برای دکس و البته این جمع خاص از دوستان که با محوریت دکستر دور هم بودیم
ایشالا ما هم در تاپیک های دیگه ریونیون داشته باشیم

amin47
09-23-2013, 04:19 PM
با تموم شدن سریال یک بخشی از زندگی منم تموم شد
تقریبا از همون اوایل دکستر رو دنبال می کردم ، یادمه اونموقع زیرنویس فارسی درست درمون هم نبود...
الان انقدر فکرم مشغوله نمیتونم دقیقا نظرم رو بگم. ایشا... بعدا نظر کاملم رو درمورد پایان سریال و روند و هدفی که این سریال دنبال می کرد می گم.

Gallow
09-23-2013, 05:16 PM
http://picoup.ir/images/52534284043970481483.jpg

هر کس به نوبه خودش انتضار یه پایان خاص رو داره و این پایان تلخ باعث ماندگاری تمامی اون لحضاتی که با این سریال پشت سر گذاشتیم برای همیشه باقی میمونه.
شخصیت "دب" یکی از کارکتر های مورد علاقه من توی این سریال بود همیشه با لحن صحبتش و عکس عملش در حین سکانس های مختلف واقعا برم لذت بخش بود.
بر خورد "دکس" با "ساکسون" همه قابل قبول بود درسته بعد از دیدن فیلم دوربین متوجه قصد قبلی "دکس" شدن ولی این کار واقعا لازم بود.
هضم مرگ "دب" خیلی سخته بخصوص سکانس هایی که دستگاه را خاموش کرد و بعد توی قایق توی بغل خودش گرفته بود :Smiley19:

بعد از این همه سال با یه همچین پایانی رو به رو شـی، صد در صد خیلی تاثیر گذار و ناراحت کنندست ولی خوب همیشه به خاطر می مونه.

WalTer WhiTe
09-23-2013, 05:32 PM
بلاخره این هم تموم شد.
پایانش اون طوری که دلم می خواست نبود چون تمام اتفاقات این قسمت قابل پیش بینی بود.
من از پارسال می دونستم دب آخر سریال می میره چون یک نفر برام کتابش رو اسپویل کرده بود ولی با این حال دوست نداشتم دبرا بمیره و همیشه می گفتم خدا کنه دکستر بمیره و دوست داشتم شخصی هم که دکستر رو می کشه خوده دبرا باشه ولی نشد . طوری توی فصل قبل و اوایل این فصل پیش رفتند که واقعا احساس می کردم دارم به آرزوم که همانا کشتن دکستر توسط دبرا هست می رسم ولی اینطور نشد و برعکس شد.اینکه فشار روحی روی دکستر بود و خودش خواست کار دبرا رو تموم کنه برام جالب نبود چون وقتی رفت تو اتاق همون موقع من حدس زدم الان لوله ها رو در میاره که در آورد.
واقعا دوست داشتم دکستر یکمی به معجزه یا شفا پیدا کردن اعتقاد داشت ولی نداشت و زد دبرا رو نفله کرد.
برای من هم دبرا محبوبیتش بیشتر از دکستر بود و کاش زنده می موند.آخرش هم وقتی دکستر رفت توی طوفان رو خوشم اومد چون فکر کردم واقعا دکستر هم تموم شد رفت ولی امان از دست این نویسنده که اون خوشی اخر رو هم با زنده گذاشتن دکستر برام خراب کرد.

فعلا همین
به حد کافی داغونمون کردن ، بریم بریکینگ بد ببینم !
فکر کنم امروز کارم به بیمارستان بکشه با این سریال های داغون کننده.

nokhbeh
09-23-2013, 05:55 PM
یه خاطره ی پایانیه خوب برای سریالی که باهاش خیلی خاطره ی خوب دارم
هیچ وقت نشده یه سریالی تموم بشه بعد همه ازش راضی باشن که اینم یه چیز نرمالیه چون سلیقه ها متفاوته ولی من خیلی راضی بودم
دیشب یه بغضی داشتم که امروز از اول سریال در حال ترکوندن بود تا آخرش!الان خیلی سبک شدم! صحنه هایی که دب حرف میزد دیوونم می کرد. والا یادم نمیاد واسه سریالی یا فیلمی اشکی ریخته باشم ولی این یکی... :|
بهترین عکس ممکن رو هم Gallow عزیز گذاشت:Smiley17:
اون موقعه که دب تو قایق بود مثه فرشته ها شده بود. نه حرفی میزد و نه نگاهی ولی یه ارتباط عجیبی با آدم برقرار می کرد
واقعا فک نمیکردم این همه به دب علاقمند شده باشم که بعد از مرگش دیگه به بلایی که قراره سره دکس بیاد فک نکنم!
وارد طوفان شدنش یه صحنه حماسی بود که با معجزه هم همراه شد
الان دکستر زندس و پتانسیل بالایی برای شایعه پراکنی اسپین آف خواهد داشت ولی این قسمت دکستر سال ها توی ذهن من میمونه و اصلا این ریسک رو نمیکنم که بخوان خرابش کنن
و در آخر دکستر رفت...

Joey
09-23-2013, 05:55 PM
باورش سخته ولی دکستر تمام شد. با اینکه نویسنده ها تمام تلاششون رو تا قبل از این اپیزود کرده بودن که دیدن وداع با دکستر برامون خیلی راحت باشه، ولی بازم سکانس های پایانی حس دلتنگی خیلی عجیبی منو گرفته بود. از نظر مقایسه با دکستری که در اوج می شناختیم، قسمت فوق العاده ای نبود، ولی بی شک بهترین اپیزود فصل هشتم بود. سکانس خداحافظی با دب خیلی تلخ بود؛ وقتی دکس دستگاه اکسیژن رو قطع کرد، یه جورایی خودش و تمام زندگی که داشت رو هم کشت و تموم کرد، و وقتی دب رو درون آب می انداخت، یه لحظه انگار میخواست خودشم همراه دب بره.... سکانس های فلشبک دکس و دب هم خیلی دوست داشتنی و احساس بر انگیز بود و دیالوگ های خوبی داشت. سکانسی که باتیستا فیلم قتل دکستر رو می دید و نگاه های جالب کوئن به دکس هم در نوع خودش دیدنی بود.

سکانس پایانی رو هم خیلی دوست داشتم و واقعا خوشم اومد که حداقل نویسنده ها جرات کردند شخصیت اصلی و این قاتل سریالی رو زنده نگه دارند. درسته دکستر دستگیر نشد، ولی در نهایت محکوم به حبسی خود ساخته شد و اون نگاه پایانی دکس و خشمی که درش موج می زد، گواه زجری بود که تا ابد همراه ش باقی می مونه...

با این پایان به راحتی راه برای ساخت اسپین آف و یا فیلم سینمایی همواره. فقط امیدوارم اگه چیزی در آینده ساخته میشه، یه کم با حوصله تر و حرفه ای تر نسبت به این چند فصل اخیر ساخته بشه، و به نظرم با اینکه بدون شخصیت دب هر داستانی که در ادامه ی دکستر ساخته بشه، همیشه یه چیزی کم خواهد داشت، ولی معتقدم اگه تیم درستی پشت کار قرار بگیره، هنوزم میشه جنبه های جالبی از این دنیا رو به تصویر کشید و از این شخصیت یونیک سریالی لذت برد.

خداحافظ دکستر ... البته فعلا :Smiley41:

justUnited
09-23-2013, 06:02 PM
بریکینگ کم بود دکستر هم اشک ما رو درآورد :Smiley19:

دبرا تنها اشتباهش کشتن لاگورتا بود که میشه گفت این مرگ به تلافی اون قتل بود تا از هر گونه گناهی پاک بشه و مستقیم وارد بهشت بشه :Smiley36:

هوای توفانی هم بسیار زیبا ساخته شده بود من عاشق همچین فضاهایی هستم بخصوص توی سکانس به آب سپردن دبرا!

amin47
09-23-2013, 06:15 PM
به نظرم دکستر یک فیلم سینمایی درست حسابی نیاز داره یا یک اسپین آف.
اینطوری خیلی ناقص بود و به نظر میومد اون نگاه دکستر به بیرون و خشمش طوری نیست که تا آخر عمرش کنترل شه.

Why Me ?
09-23-2013, 06:35 PM
خودشون هم فهمیدن که دبرا مهمتر از دکس شده ، اونو کشتن تا ضربه کاری رو به بیننده وارد کنند که کردند اگه دبرا زنده بود میگفت: F*cking people killd debra

یک بخش عظیمی از سریال دیدنم تموم شد//// خیلی به این فصل انتفاد داشتم ولی دکستر طوری بود که اگر باز هم ادامه پیدا می کرد فصل بعدی اون رو هم میدیدم. یعنی که سریال بعد از 8 فصل افتضاح نشده بوذ درحالیکه خیلی از سریال ها به معنای واقعی افتضاح شدند.خیلی از سریال ها بود که اوایل می دیدم ولی الان نمیدونم حتی فصل چندمش ادامه داره ، ولی دکستر اینجوری نبود

WalTer WhiTe
09-23-2013, 06:44 PM
به نظرم دکستر یک فیلم سینمایی درست حسابی نیاز داره یا یک اسپین آف.
اینطوری خیلی ناقص بود و به نظر میومد اون نگاه دکستر به بیرون و خشمش طوری نیست که تا آخر عمرش کنترل شه.

من فکر میکنم به خاطر همین فیلم سینمایی و یا اسپین آف ، این فصل رو اون طوری که همه دوست داشتند و قبلا از دکستر دیده بودیم نساختند و یک جورایی شاید اگر چنین فکری تو سرشون نبود حتی تو همین قسمت هم می تونستند دکستر رو بکشند و واقعا سریال رو تموم کنند ولی به نظرم نویسنده ها تو فکرشون ساخت یک سریال دیگه و یا یک فیلم سینمایی دیگه بود و همین باعث شد که این فصل و کلا 8 فصل رو فدای این فکر بکنند تا بعدا دستشون باز باشه و بتونند یک چیزی برای این سریال بسازند .ولی کاش واقعا چنین فکری رو فدای این فصل نکرده بودنند!
با اون پایانش و زنده نگه داشتن دکستر من هم مطمئنم یک چیزی بعدا به خاطر این پایان ساخته خواهد شد و احتمالا دکستر رو هم توش خواهیم دید.

arso
09-23-2013, 07:24 PM
امروز تو مدرسه که بودم تمام فکر و ذهنم پیشه دکستر بود !!! تمامه چیزا رو بچه ها گفتن و منم مثله بچه ها امیدوارم یه چیزی دوباره بسازن . سکانس هایی که دب داشت منو داغون کرد هر چند کم بود . و در اخر هم اون نگاه دکستر !!

بیشتر تابستونو بی خوابی کشیدم و با بدبختی خودمو رسوندم به پخش هفتگی سریال . خیلی دوست داشتم تو بحث اپزودیک ها شرکت کنم اما خوب . . . . . . . . . .. . . .

پایان خوبی بود .

hosein1997
09-23-2013, 07:58 PM
حیف بود سریالی که یکی از بهترین هاست، اینطوری خراب شه، واقعا فصل آخر "ضعیف" بود.
به نظر من بیان یه بیانیه بدن بگن مردم هرچی تو سیزن هشت دیدید رو فراموش کنید، می‌خوایم از اول یه چیزی بسازیم در شأن "دکستر"!!!

MaMaLoM
09-23-2013, 08:04 PM
دکستر هم تموم شد . . .
من معتقدم هر سریالی برای ببینده خاطره بجا نمیزاره و فقط تموم شدنیه
دکستر از اون سریالاست که به هر فصلش که نظر کنی یه خاطره ای برات زنده میشه و این نقطه قوت این مجموعه بود
فکر کنم یکی از دلایلی که دکستر رو تو چند فصل اخیر ضعیف کرد ورود سریع تکنولوژی به دمو دستگاه دکستر بود
تو فصلای اول دکستر میوفتاد دنبال یارو برای یه اثر انگشت ولی تو این دو فصل اینقدر وسایل دکستر پیشرفته بود که جذابیت رو از داستان میگرفت
با عکس کودکی قاتل میتونست زندگی نامه اش رو بخونه و آیفونش رو درمیاورد اثر انگشت میگرفت . . .
این قسمت خیلی خوب ولی میشد که این فصل پایان واقعی دکستر باشه اگه بهتر کار میشد.
10/10:Smiley17:

amin47
09-23-2013, 08:43 PM
خوب الان یکمقدار از اون جو خداحافظی با سریال دراومدم.
به نظرم این پایان خیلی با اصل سریال در تضاد بود ... یکجورایی به همه چی ربط داشت جز دکستر ! فقط یک مورد جزیی از این تضاد ها ! اگر فکر می کنی اینقدر به دب وابسته بودی چرا اینقدر ریلکس گفتی بای و می خواستی بری آرژانتین؟ همه سریال داشت نشون می داد دب در هر شرایطی نیاز به دکس داره ، الان اصلا منطقی نیست حرکت دکس کسی که احساساتی نیست و همیشه تصمیم درست می گیره الان به چی رسید؟ همه مردند خودش هم رفت سر خونه اول.
آخر کار انقدر کلاسیک شد که من اصلا نفهمیدم دارم دکستر می بینم !
فکر کنم تهیه کنندگان سریال یکمقدار جوگیر شدند از پایان the dark knight rises الهام گرفتن.
اصلا دکستری نبود پایان ولی خوب منم مثل همه ی شما با سریال خاطره دارم و مشتاقم با یک فیلم سینمایییا یک اپسین آف قوی ، یک نتیجه گیری در شان این شخصیت یونیک و این رمان با پتانسیل در بیارن.
اینطوری بعد 8 فصل فکر می کنه آدم که چی؟ چرا اینقدر عبث؟ خوب این دکستر نهایی بعد 8 فصل ماجراجویی و بدبختی و کشت و کشتار شده شبیه دوران کودکیش که هیچ کس رو نداشته؟ انگار به هیچی نرسید و خیلی چیزارو از دست داد.
این پایان چه آینده ای رو برای دکستر متصور شده؟ یک آینده مثل بقیه ی جامعه ستیز های معمولی؟
می گم تمام تلاششون این بوده یک چیز ادامه دار ، مبهم و احساس برانگیز درارن که اصلا در حد این سریال نبود.
همیشه سخترین بخش یک همچین سریال هایی که تاپ شو شدن یا چندین فصل تو اوج بودن به سر انجام رسوندنشونه و من واقعا تعجب می کنم که نویسندگان فصل های قبلی این پایان رو برای سریال از مدت ها قبل در نظر داشته بودند!
البته دکستر با هریسون صحبت کرد گفت تا زمانی که برگرده ... و با هانا هم وداعی نکرد...پس همه جوره دستشون بازه ، به هر حال خیلی سرمایه گذاشتن رو این سریال به این راحتی ها ازش دست نمی کشن.
در ضمن من خودم فن سریالم و خیلی ناراحتم تموم شده ولی دیگه نمی تونستم اینارو نگم ، بعد 6 سال با این سریال بودن یکجورایی اعصابم خورده و البته ناراحت.

gollum
09-23-2013, 11:11 PM
من منتظر بودم دکستر هم خودشو با دبرا بندازه تو آب.پایان خوبی می شد اینجوری.

86471181
09-23-2013, 11:16 PM
خوب الحمدالله من با این سریال خاطره ای کلا ندارم ، به شدت هم خوشحالم که تموم شد و میتونم یه سریال جدید شروع کنم :Smiley36:
یکی از دلایل خوشحال بودنم از اتمام این سریال تناقضاتی بود که داشت و به شدت رو مخم بود دیگه این فصل آخرش هم بیشتر شبیه کمدی بود
یعنی من موندم طرف با خودش چی فک میکرده که سکانس آمپول زدن هانا رو به الوی اون جوری در آورده بود ، یهو یه آمپول زد پشت سری ها هم یا خواب بودن یا ته مونده ی مغزشون تو مایه های حلزون بوده
صحنه ی قتل الیور هم که بیشتر یه صحنه ی کمدی بود واسم ، بعد 8 فصل حضور خیلی از نقشها واسم هضم نشده ، مثلا همین فصل آخر اصلا حضور دختر ماسوکا جریانش چی بود؟
نمیدونم جز بازی دبرا چی بگم ، حتی مرگ دبرا هم واسم تصنعی بود
خلاصه راضیم از خودم که کلا با این سریال حال نکردم و خاطره ای تو ذهنم ازش نگه نداشتم :Smiley35:

Raylan Givens
09-23-2013, 11:17 PM
با اینکه این فصل یه سریال شاهکار رو نابود کردن ولی من هنوز عاشقشم هیچوقت فراموشش نمیکنم ، هیچوقت

Hmv-
09-24-2013, 12:35 AM
به نظر من که منطقی بود و خیلی باش حال کردم درسته شاهکار نبود این فصل ولی بازم لحظه ای رو که دکستر ***ون رو خیلی حرفه ای میکشه رو دوست داشتم و یکی از سکانس های زیبای این فصل به حساب میومد ...

9 دادم

دلم برای Dexter تنگ میشه ... و صدای زیبا و پُر مایکل ... :Smiley17:

osture
09-24-2013, 02:58 AM
تموم شد
زندگی جدیدی شروع کرد - همرو رها کرد
من دلم از الان تنگ شده - خیلی احساسی تموم شد
سریالی احساسی نبود تغیرات دکستر احساسیش کرد و کلا احساسی تموم شد خیلی ناراحت شدم
نمیدونم میشد ادامش داد یا کشش ندن که خراب نشه ولی من دوست دارم هنوز دکستر ببینم
تصمیم گرفتم بریکینگ بد رو یبار دیگه میبینم دکستر رو هم میبینم - دوشنبه های خوبی داشتیم سانزم بود قبلا دکستر رفت بریکینگ بدم میره
چیزی جایگزین اینا نمیشه به این زودی
در هر صورت بریکینگ بد از دکستر قوی تره ولی عاشق دکسترم ...

VIVA THE ROCK
09-24-2013, 03:38 AM
بله دکستر عزیز هم تموم شد .با اینکه فصل ضعیفی رو داشتیم اما دلم نیومد به این قسمت کمتر از 9 بدم .این فصل خیلی چیزا نداشت .هیجان نداشت .منطق نداشت.قربانی روی میز نداشت.دیالوگ خوب نداشت.نقش منفی خوب نداشت.پیچش داستانی نداشت.باتیستا و کویین و ماسوکا نداشت.اما بازم با همه ی این حرفا ممنونیم از دکستر به خاطر همه لحظات خوبی که بهمون داد .
Thank You Dexter :Smiley69:

JenabPargaar
09-24-2013, 03:57 AM
هفت فصل از سریال لذت بردیم باهاش زندگی کردیم، شاید انصاف نباشه به خاطر یک فصل ضعیف کل سریال کوبیده بشه
هنوزم اون دکستر قدیمی رو دوست داریم، این فصل رو هم به عشق همون دکستر تماشا کردیم. شاید بشینم یک بار دیگه فصل 1 یا 4 رو ببینم تا یادم بیاد چقدر این سریال هیجان انگیز بود
قسمت آخر سریال رو دوست نداشتم، حالا غیر از گاف های منطقی که شاید جاش نباشه دیگه ازش حرفی بزنیم، دوست داشتم سرنوشت نهایی دکستر تو همین قسمت رقم بخوره، وقتی قایق دکستر رو تکه و پاره نشون دادند، فکر کردم که مرده. واقعاً راضی بودم از این پایان که یهو همه چی خراب شد!
به هر حال من به کل این سریال دوست داشتنی نمره ی 9 رو میدم. :Smiley17:

lastshepherd
09-24-2013, 04:40 AM
امشب فرصت پیش اومد و تمام فصل 8 رو دیدم. تمام مزه ی 7 فصل زیر زبونم تلخ شد. متاسفانه نویسنده ها تمام سبک زندگی افراد رو توی این فصل تغییر دادن، سبک فیلم برداری و مهم تر از اون سبک رفتار و دیالوگ ها مثل فصل قبل نبود. فقط دبرا توی همه ی اونا، همونی بود که همیشه بود.
خیلی حیفش کردن. الان سریال های آشغالی مثل Weeds رو تمیدید میکنن، چه اشکالی داشت که برای یک پایان بندی خوب برای دکستر زمان بیشتری رو صرف می کردن؟ بازم دم نویسنده های برکینگ بد گرم که لا اقل برای پایان بندی زمان بیشتری رو گذاشتن. بازم هر چی که بود، خوب یا بد تموم شد. دلمونم خیلی براش تنگ میشه، اما خوب، خیلی حیف بود.

Goodbye Dexter, Goodbye Debra :Smiley17:

juybari
09-24-2013, 09:43 AM
اگه بخوام بشینم و ایراد بگیرم میشه از ایراداتش یه رمان نوشت. ولی خاطره خوب دکستر همیشه تو ذهنم باقی می مونه. حداقل واسه ۶ سال این سریال رو دیدم و بد گفتن ازش واقعا سخته. این همه سال همراه مسافر تاریکیش هم سفر بودم و لذت بردم.
به این قسمت ۹ دادم.
ولی کلیت سریال دکستر ۱۰ هم کمشه.

Chandler Bing
09-24-2013, 10:35 AM
خوب تموم شد، ایراد هایی داشت اما این تلخی مرگ دبرا و منزوی شدن دکستر بدجور به دلم نشست، همین باعث شد که پایانش به یادماندنی بشه! راضی ام و 9 میدم به این اپیزود
از نیمه اپیزود به بعد همه چیز عالی بود. فصل بعدی بود اما پایان خوبی داشت!
دلم براش تنگ میشه اما امیدوارم هیچ وقت اسپین اف یا فیلمی براش ساخته نشه! همین بهترین پایان بود. دوست ندارم دوباره دکستر رو ببینم!

pedram136
09-24-2013, 03:10 PM
واقعا تموم شد !!! با تموم شدن دکستر و برکینگ بد دقیقا حس آدمی دارم که عزیزی رو از دست داده :-(
8 فصل با دکستر زندگی کردیم جنبه های مختلف شخصیتشُ دیدیم ، دیالوگ های عالی ، بازی فوق العاده مایکل وجنیفر ....
به نظر من عالی تموم کردن جوری که تو ذهن آدم همیشه میمونه ... واقعا سریالی بود که رو آدم خیلی تاثیر میذاشت .
خیلی خاطره دارم با این سریال واقعا دلم براش تنگ میشه :/

anzalichi
09-24-2013, 03:54 PM
همین الان تموم شد...فوق العاده بود..عالی تمومش کردن..دلم برا دکستره پیر سوخت..یه هیولای واقعی بود که هرکاری کرد که به انسانیت منجر بشه مسیرش ، نتونست و نشد که بشه..!! دلم برای هریسون هم سوخت..باید تاوان هیولا بودن پدرش رو میداد. هیولائی که همه دوسش داشتن..هیولای خوب.!! دلم برا سریال دکستر تنگ میشه..!!خیلی شخصیت پردازیه خوده دکستر رو دوس داشتم..یک سریال موندگار درتاریخ صنعت سینما..آخرین سکانس های دکستر عالی کار شده بودن..اون لحظاتی که دبرا رو کشت سخت بود ولی نیاز بود، اون موقعی که به سمت طوفان حرکت کرد فوق العاده بود.با قایق سفیدش به سمت تاریکی رفت که پایانش مشخص نبود..مسافره تاریکی تو اون سکانس نمود پیدا کرد برام...دلم کباب شد بخاطر این سرنوشت دکستر..!! خداروشکر واسه این قسمت آخر یه چارتا دیالوگ فوق العاده نوشتن..یه دونش که خیلی تحت تاثیر قرارم داد ، لحظه ای بود که کوئین به دکتره گفت، دبرا از پسش بر میاد و همیشه معجزه رخ میده..بعد دکترش گفت آره..فقط با معجزه خوب میشه..دکستر گفت من تاالان معجزه ای ندیدم..!! ..این دیالوگ داغونم کرد..

نمره ی من به این سریال 9.7از 10

تا دقایقی دیگر میرم قسمت 15 بریکینگ بد رونگاه کنم...امروز روانه بیمارستان نشیم صلوات:Smiley19:

خداحافظ مسافرتاریکی!!

javat
09-24-2013, 04:11 PM
چه قدر گریه کردم امروز , خیلی اعصابم خورد شد برای مرگ دب , حالا این یه طرف تموم شدن دکستر یه طرف تموم شدن بریکینگ بدم یه طرف من برم خودمو بکشم اخه این چه زندگییه خداااااااااا

ali_n540
09-24-2013, 04:12 PM
خیلی فصل ضعیفی بود همه خاطرات هفت فصل قبلو خراب کردند پایانشم ضعیف بود حتی پایان لاست که خیلیا باز شاکی بودند خیلی بهتر بود اینو به عینه امتیازها نشون می دن 8.1 برای لاست و 6.2 برای دکستر.یعنی قشنگ در حد سریالهای تینیجری امتیاز گرفته. حتی تو این پایان هم می دونستند مرگ دبرا را خیلی بهتر در آورند.
امتیاز من به کل فصل 8 از 10 4 و به این قسمت همون امتیاز imdb

amingeneral
09-24-2013, 06:15 PM
خیلی راضیم از اپیزود آخر. خیلی. تنها پایانی بود که فکرشو نمیکردم. هیچ وقت فکر نمیکردم دکستر زنده بمونه و دب به دست دکس به دریا سپرده بشه. واقعا احساسی بود این پایان. به نظرم سریال با این فصل تا نزدیکی های نابودی پیش رفت ولی این قسمت نجاتش داد. خوبم نجاتش داد. سرنوشتی که برای دکس نوشتند خیلی خوب بود. همین که زنده موند بهترش کرد. نکته منفی پایان نپرداختن به بقیه شخصیت ها بود. سرنوشت باتیستا، جویی و از همه مهتر ماسوکا نامعلوم باقی موند در حالی که اونا هم از ارکان موفقیت سریال بودند.
منم امیدوارم همینطوری سریال تموم شده باقی بمونه و دیگه هیچ دکستری چه به صورت اسپین آف و چه به صورت فیلم نسازند. همین پایان برای به یاد سپردن دکستر کافی بود.
به این قسمت 9.5 میدم و به کل فصل 7 و به کل سریال 9.

Irag
09-24-2013, 06:16 PM
http://picoup.ir/images/08867524112909119668_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=08867524112909119668.jpg) http://picoup.ir/images/12913484685693443368_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=12913484685693443368.jpg) http://picoup.ir/images/49613978651022335996_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=49613978651022335996.jpg)

بالاخره تموم شد چقدر هم غم‌انگيز. انتظار مرگ "دب" رو نداشتم اونم در چنين ماجراي بي‌مايه و كم‌نمكي! (وقتی غذا میسوزه دیگه انواع و اقسام "ادویه" کمکی نمی‌کنن باید یه غذای جدید درست کرد یا سفارش داد!)
اين فصل بدترين فصل دكستر بود بدون شك و چقدر هم بده براي يه سريال كه آخرين فصل و آخرين قسمت‌هاش جزو بدترين‌ها باشند.
اينكه بگم "هيچ حسي" نسبت به اين قسمت نداشتم كامل مشخصه يه حرف "غيرصادقانه" است. لحظات طوفان و حمل جنازه‌ي "دب" واقعا دلم گرفت بخاطر اين همه وقت و لحظه و "احساسي" كه پا به پاي دو شخصيت محبوب سريال "دكس" و "دب" گذاشته بودم. واقعا الان كه چند دقيقه بيشتر نيست از پايان سريال گذشته كاملا دلم براي روزهاي اولي كه دكستر رو دانلود مي‌كردم تنگ شده!
اين سريال‌ها خوب با "احساسات" ما بازي مي‌كنن.

اين قسمت مثل همه‌ي قسمت‌هاي اين فصل و فصل گذشته بيشتر از اينكه به "دكس" و "دب" تعلق داشته باشه در اختيار "هانا" بود و پر اتفاقات غيرمنطقي و عجله‌ايي و غيرجذاب بود. و تنها لحظه‌ي زيباي سريال به نظرم "به آب انداختن" جنازه‌ي "دب" و حركت "دكستر" به سمت طوفان حداقل اين يه ايده‌ي جديد و از نظر اجرا خوشايند بود ولي مابقي سريال در حد متوسط يا كمتر بخصوص پايان‌بندي احمقانه كه بيشتر يه جور "دل‌خنكي" به نظر رسيد (جلوه‌هاي ويژه رو كه ديگه بايد بيخيال شد) ...

در كل به اين فصل 6 ميدم و به كل سريال دكستر 7.5

پيشنهاد: خوبه الان كه سريال تموم شد يه تاپيك براي نظرسنجي و بحث كلي پيرامون تك تك فصل‌ها داشته باشيم اينجوري موفق‌ترين فصل و بالا پايين شدن سريال بيشتر دست‌مون مياد.

86471181
09-24-2013, 10:19 PM
این ویدیو رو دیدم جالب بود ، گفتم واسه فن های سریال بذارم :Smiley35:

http://www.youtube.com/watch?v=ZzSq9GJ3FPw&feature=youtu.be

SaRaL
09-26-2013, 12:06 AM
یه نکته جالب که الان تو یکی از تاپیک های انجمن خوندم ماجرای چوب بر شدن دکستر و سر و کار داشتن با اره برقی بود. من بهش توجه نکرده بودم. انگار همه چی با اره برقی شروع شد و با همون اره برقی هم تموم شد. اره برقی ای که مادر دکستر باهاش کشته شد و باعث خلق دکستر شد.

mohammad1992
09-26-2013, 01:35 PM
اولین سریالی بود که اخرش رو خراب نکردن واقعا احسن به این کارگردان ای کاش ادامه پیدا می کرد

zzzbj
09-28-2013, 09:41 PM
من تو يه تاپيك ديه هم اينو گفتم يجورايي داستان سريال ـو باز گذاشتن تا اگه شوتايم نتونه تو 3-4سال آينده سريالي با اينهمه حجم مخاطب جايگزين كنه بازم به دكستر متوصل بشن كه اصلا دوست ندارم اين اتفاق بيافته اكثر سريالها و فيلمهايي كه از داستانهاي كميك بوك ـي ساخته ميشن چون يجورايي هيچوقت پايان ندارن (عرض كردم اكثرشون نه همه)

R3ZA
09-29-2013, 04:12 AM
تیکه مردن دبرا منو یاد یه قسمت از فصل 3 میندازه که کامیلا (که تو بایگانی کار میکرد) به خاطر سرطان تو بیمارستان بستری بود و حالش خیلی بد بود. دبرا و دکس در این مورد صحبت میکردن که دبرا به دکس گفت اگه من هم تو یه همچین شرایطی بودم منو بکش و اگه تو اینجوری بودی من یا یه بالش میزارم رو سرت خفت میکنم یا سیمها رو جدا میکنم

amirali0098
09-29-2013, 04:29 AM
به نظر من سريال ميخواست اينو بگه كه افراد نميتونن شخصيت خودشونو تغيير بدن.و ميخواست سريال اينو بگه كه مثل يه سياستمدار كه باعث ميشه خانواده اش هميشه در خطر باشن بهترين راه مراقبت دوري از آنهاست.

amin47
09-29-2013, 11:13 PM
سلام دوستان ، من امروز به یک نکته ای دقت کردم حالا نمی دونم درسته یا نه ولی به نظر در دقیقه ی 51:59 ، سمت راست تصویر عدد 9 ظاهر می شه که اشاره به فصل بعد داره.
http://s6.uplod.ir:182/d/2k2s6gwl4hvhuf6tc6p5fy3zwcjzy5p5z3srgs45jupritsgbn bvqphr/12.png
Amin Aliari

رها
10-01-2013, 02:07 AM
5 واقعا ضعیف بود.

babibell
10-03-2013, 02:39 AM
افسانه دکستر هم تموم شد... یعنی امیدوارم تموم شده باشه!
همین! حرفی واسه گفتن ندارم.

amirroya
10-03-2013, 12:23 PM
با این نوع پایان خیلی از طرفدارای این سریال منتظر ادامه خواهند بود از طرفی طرفدارای این سریال احتمالا زیاد احساسی نبودن بنابر این نباید به این صورت اونو تموم میکردن ، طوری که هم خیلی احساسی تموم شد اونم با نشون دادن سکانسای قبلی سریال در مورد تولد پسر دکستر ، این کار اشک طرفدارای دب رو درآورد هم دکستر زنده موند کاش اون سکانس آخر پخش نمیشد اینجوری تو خماری میمونیم
در پایان از تمامی کشائی که تو این سایت کمک کردن تا ما بتونیم این سریال رو به بهترین نحو ببینیم ممنونم دستتون درد نکنه و خسته نباشید:Smiley17:

akamian
10-04-2013, 12:35 PM
بعد ار مرگ ریتا که گریم گرفت این دومین بار بود برای دب در کل با این سریال خاطره ی قشنگی ساختیم.

اضافه شده در : 3 minutes

اون اهنگ عم انگیز تو قایق واقعا ادمو دگرگون میکنه

elibanoo
11-06-2013, 10:22 AM
با قسمت آهنگ زمینه صحنه قایق موافقم .من عاشق این آهنگم .البته من عاشق همه ی آهنگ های زمینه ی این سریالم .همشونم دانلود کردم:Smiley69: در کل فصل آخر با رمانتیک شدن دکستر در مورد هانا (ایش) کلی نا امید شدم از این سریال .دوست نداشتم با این خاطره ی بد از دکستر خداحافظی کنم .طوری که با وجود اینکه از طرفدارای پرو پا قرص سریال دکستر بودم ولی دلم نمیومد قسمت آخرشو ببینم نه به خاطر اینکه بترسم که آخرشه ،بلکه به خاطر اینکه با این روال نا امید کننده ای که پیدا کرده بود قسمت آخر خداحافظیش از همه نا امید کننده تر باشه ..خلاصه با چند هفته تاخیر بالاخره خودمو راضی کردم ببینم و سعی کردم انتظارات خودمو پایین بیارم .ولی خداییش وقتی قسمت آخر و دیدم هم گریه کردم و هم از تصمیم نهایی دکستر تا حدی خوشحال شدم...یه جورایی انگار دبرا آخر وابستگی هاش بود و با خداحافظی از دبرا از بقیه ی وابستگی های احساسیش هم خداحافظی کرد و اینکه تصمیم گرفت طریقه ی خداحافظی با دبرا رو هم خودش رقم بزنه خیلی خفن احساسی بود کلی گریه گردم...در کل راضی هستم ...بازم میگم خدا لعنت کنه باعث و بانی ضایع شدن فصل 8 رو (هانا!)

HAMID13
03-05-2014, 05:38 PM
پایان دکستر
سریال بسیار زیبایی بود مرگ دب واقعا ناراحتم کرد انتظار مرگ دکستر رو داشتم ولی دب نه
فقط میتونم بگم خیلی خیلی عالی بود و تعریف هایی که ازین سریال شنیده بودم کاملا درست بود
پایان جالبی هم داشت و تو خاطرم موند

lemoni
03-05-2014, 06:54 PM
نکته ی عجیبی که الان متوجه شدم تفاوت زیاد امتیاز بین این سایت و imdb هستش
که اونجا امتیاز پایین 4.9 رو میگیره که واقعا به نظرم حقش بوده
اما اینجا امتیاز نسبتا بالای 7.9 رو میگیره

Gallow
03-05-2014, 11:28 PM
نکته ی عجیبی که الان متوجه شدم تفاوت زیاد امتیاز بین این سایت و imdb هستش
که اونجا امتیاز پایین 4.9 رو میگیره که واقعا به نظرم حقش بوده
اما اینجا امتیاز نسبتا بالای 7.9 رو میگیره

کلا زیاد به این امتیاز ها توجه نکنید!
در مرحله اول سلیقه مخاطب حکم می کنه، قرار نیست که صرفا با یه پایان ضعیف سطح کل سریال رو پایین بیاریم، برای من به شخصه اصلا قابل قبول نبود که به هیچ کدوم از قسمت های دکستر نمره زیر 7 بدم. اگر هم میانگین امتیاز 7.9 بوده، شاید میتونه همین دلیل باشه و یا برای تماشاگران پایان قابل قبولی بوده.

lemoni
03-06-2014, 01:13 AM
آخه این تایپیک مستقیما بحث یک اپیزود رو مطرح می کنه نه کل سریال رو
وگرنه من از پخش فصل دوم بود که به طرفدارای سرسخت سریال تبدیل شدم، و ناراحتیمم از همین بود که سریالی که اینهمه خاطره داشتم اینطور عمل کنه

Barkeep
07-06-2014, 02:46 AM
هیچوقت یادم نمیره حسی که بعد از پایلوت سریال داشتم. حسی سنگین و متحول. احساس جالبی بود. حسی که درمورد هیچ سریالی نداشتم.
Tonight's the night. اولین جمله ای که دکستر سریالش رو باهاش شروع میکنه. کی فکرشو میکرد دکستر اینطور تموم بشه؟ مطمئناً هیچکس. همه دنبالِ یک پایان خوش بودن. اینو نه فقط ما ایرانی بلکه همه‌ی طرفداران دکستر از سریال خواستار بودند. به صراحت میشه گفت کسی فکرشو نمیکرد بلای خاصی سر دکستر خواهد اومد؛ خوشبختانه این باور بعد از فصل 4 نابود شد. فصلی منقلب کننده و به جرأت، پیچیده.

خواستم بیام چند خط به احترام این شخصیت و این سریال بنویسم که در این چند سال و اندی اپیزود به اپیزود مخاطبانش رو میخکوب کرد. بی شک شخصیت دکستر تک بود و برای همیشه در یاد و خاطر ما میمونه. خیلی دوست دارم به عقب برگردم و این سریال رو دوباره ببینم. یه موقع هایی، به قول گفتنی، دکستر دیدن highlight روزهای من بود. همونطوری که دکستر به کشتن نیاز داشت، من هم به نگاه کردن سریال نیاز داشتم. خوشحالم که فصل آخر رو سر فرصت دیدم و نذاشتم چیز دیگه ای ذهنم رو درگیر کنه.

فضای این اپیزود سنگین بود و هولناک. هرلحظه ممکن بود یک اتفاقی بیفته. این دقیقاً چیزی ـه که یه مخاطب برای finale یک سریال در سر داره. به طرز زیبا و غیرمشهودی کارگردان طوفان رو وارد این دو قسمت کرد و فضا رو برای انتهای آماده کرد. فضای آمیخته پایانی سریال با ویژگی های تصویری سریال غیرقابل تصور بود. بهترین چیز برای من، عاری بودن دقایق خداحافظی دکستر با دب، از هر نوع موسیقی بود؛ هم صحنه‌ی ICU و هم صحنه‌ی اقیانوس. کارگردان برخلاف دیگر فیلمسازان رومانتیک هالیوودی، استفاده از ابزار تحمیل کننده‌ی موزیک غمگین میان دیالوگ ها خودداری کرد. این خودش از نکات ظریفی هست که دکستر بین ها از اول سریال دوست داشتند. یادمون باشه این از جمله ویژگی هایی ـه که دکستر رو با بقیه متمایز کرد.

با چند دیالوگ به یاد ماندنی حرف هام رو تموم میکنم. ممنون که خوندید.

Debra: Dexter, heads up. Bad in there.
Dexter: Okay.
Debra: I'm serious.
Dexter: Okay.
Doakes: She's not kidding. It's your wet dream in there!
Debra: [drinks coffee] Oh sweet Mary mother of f*ck, that's good.
Dexter: Think you might have broken a commandment somewhere in there.
Dexter: [voiceover] My sister puts up a front so people won't know how vulnerable she really is. Me? I put up a front so people won't know how vulnerable I'm not.

Debra: Sh*t a brick and f*ck me with it!
Debra: If dad taught us one thing, it's the value of human life.
Dexter: [voiceover] Yeah, but I think we had different homework assignments.
Dexter: [voiceover] Hand-holding. So simple, so intimate, so ... uncomfortable.

Dexter: [voiceover about Harrison] He doesn't need Saint Brigid; he has father Dexter.
Dexter: [to his son] Wanna know a secret? Daddy kills people.
Dexter: [voiceover] I'm not the monster he wants me to be. So I'm neither man nor beast. I'm something new entirely. With my own set of rules. I'm Dexter. Boo.

Raylan Givens
07-06-2014, 12:30 PM
داغِ دلمون رو که تازه کردی معین جان الان تو این بی وقتی هوسِ دوباره دکستر دیدن کردم :Smiley19:

Eternal
07-06-2014, 08:23 PM
این سریال از نظر من همیشه جزو مریض ترین آثار سینما و تلویزیون میمونه. دلیل اینکه: دکستر با وجود تمامِ سَگ-دو هایی که برای نرمال کردنه شکل زندگیِ خودش زد، بازهم نتونست تعلقی بین خودش و این دنیا ایجاد کنه. و آخر هم یک پایان ناراحت کننده و "ناکافی" نصیبش شد...
کافیه یادتون بیاد اون شب هایی که بی خوابی میکشید و از پسرش مراقبت می کرد، تا همسرش در آن شب راحت بخوابه. یا در کل به این نکته فکر کنیم که، دکستر چقد برای جا دادنِ فاکتورهای مورد نیازش -برای یک زندگیِ نرمال- در برنامه ی روزانه اش(که اتفاقا خیلی هم فشرده بود)، تلاش میکرد ولی همچنان، اکثر اوقات ناکام بود. همونطور که در انتها هم ناکام بود...

وقتی به اینا که فک میکنم واقعا دلم برای این شخصیت میسوزه.

Alex Vause
09-30-2015, 02:44 AM
ببخشید که تاپیک رو آپدیت کردم

اینقدر ناراحت شدم که سریال رو کلا پاک کردم ... دیگه هیچ سریالی که پایانش غمگین باشه نخواهم دید

اگه میدونستم پایان دکستر اینقدر غمگینه هرگز نمی دیدمش .

personal
01-26-2016, 12:49 AM
با سلام خدمت دوستان عزیز. شاید دیر اما خب بالاخره این سریال رو تموم کردم... دلم نیومد نظرمو نگم:Smiley35: شاید مهم ترین نکته ای که اکثرا ازش دلگیر شدن همون چیزی باشه که نویسنده ها خواستند بهش برسند ! در نگاه اول و با یه برخورد احساسی شاید پایان ضعیف باشه و مردم نمره کم بهش بدند مثل imdb که 4.8 دادن که نشون میده چقدر نمرات این سایت بیشتر از روی احساسات هست تا فکر:Smiley19: اگه به کل هفت فصل سریال نگاه کنیم همیشه دکستر شروع خوبی داره و در انتهای فصل تموم چیزایی که روش حساب میکرده از بین میره ! حالا چرا باید فصل آخر متمایز باشه ؟؟؟ قضیه لومن-ریتا-هانا-لایلا-میگل پرادا-و... دقیقا همینطور شد که یهو اخر فصل اون چیزی که فکر میکردیم نشد ! اما خب اعتراض نشد چون هنوز سریال تموم نشده بود:Smiley69: پس یجورایی باید به این نویسنده تبریک گفت که وفادار موند به اصل کلی سریال و اون غم وتنهایی همیشگی دکستر رو با یه پایان بسیار غم انگیز باز هم نشون داد و از اصولی که ترسیم کرده بود تو فصول قبلی خارج نشد. پس میتونم نظر نهاییمو بگم که ینفر تو همون سایت imdb گفته بود: " پایانی که در یک زمان میتونه بهترین و بدترین باشه قطعا همین پایان بود":Smiley10:

Heisen-berg
06-12-2018, 05:57 PM
قسمت پنجم فصل سوم: کامیلا ، کارمند بایگانی ِ میامی هومو ساید ، دوست و همکار دکستر ( و پدرش) سرطان گرفته و لحظات سختی رو سپری میکنه

http://uupload.ir/files/9z7_4.jpg

قسمت هفتم فصل سوم : دبرا به دکستر میگه اگر روزی به شرایط کامیلا دچار شد ،با از کار انداختن دستگاه راحت ش کنه

http://uupload.ir/files/y9e4_2.jpg
http://uupload.ir/files/ieb4_3.jpg

قسمت اخر ، فصل اخر : دکستر خواسته دبرا رو انجام میده

http://uupload.ir/files/s09n_3.jpg

ali_n540
03-05-2022, 10:52 PM
بعد از هشت سال به خاطر فصل جدید دکستر از اول مجبور شدم ببینم یادم به خاطر پایان طوفانی برکینگ بد دکستر برای قسمت پایانی با بدترین واکنش ها مواجه شد که حقش نبود حداقل اگر با پایان بندی گات مقایسه کنیم. فصل 8 دکستر به نوعی شلخته بود و مثل فصل های گذشته منسجم نبود ولی با این وجود یکی از بهترین آثار تلوزیون باقی خواهد ماند( بدون اظهار نظر در مورد فصل جدید سال 2022). با وجود فصل های عالی 4 و یک و 5 به نظرم با فاش شدن راز دکستر برای دبرا در پایان فصل شش دیدن این سریال یه حس غمی در ادم ایجاد می کنه بخصوص وقتی دبرا مورگان را با علاقه دیوانه وارش به دکستر و دوراهی که گیر می کنه و بیننده هم در این دوراهی به همراه دبرا غرق می شه تا به قسمت لعنتی 12 از فصل 8 می رسیم به نظرم سرنوشت دبرا در این سریال یکی از غم انگیزترین سرانجام های در کل تلوزیون وسینماست این شخصیت بعد از پایان فصل شش از خود دکستر هم مهمتر می شه و به این دلیل بیینده با لحظه لحظه غرق شدن دبرا در این غم شریک می شه تا در انتها ضربه نهایی بهش وارد بشه. یادمه در سریال دیگر مایکل سی هال یعنی six feet under هم تلخی پایان بندی شخصیتش به بیننده تزریق می شه با این تفاوت که در اونجا این مساله غلیظ تر اتفاق می افته.
با وجود فوق العاده بودن دکستر دیدن دوباره اش واقعا سخت خواهد بود.
با وجود اینکه کلیات داستان یادم بود ولی دوباره دیدن دکستر برام خاص بود انگار بار اولی بود که می دیدمش.