PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Dexter | میزان رضایت شما از نحوه ی پایان سریال

Joey
09-24-2013, 10:12 PM
http://picoup.ir/images/53842148167623723437.jpg

بالاخره یکشنبه 22 سپتامبر فرا رسید و طرفداران سریال دکستر پس از سال ها همراهی با یکی از خاص ترین شخصیت های تاریخ تلویزیون، سرانجام مجبور به خداحافظی با این قاتل محبوب سریالی شدند. پایانی که تهیه‌کنندگان و نویسندگان سریال از ماه ها قبل آن را وعده داده و بسیار مناسب و رضایت بخش توصیف کرده بودند. اما آیا از دید طرفداران و همراهان پرشمار مسافر تاریکی نیز این پایان تا این اندازه رضایت بخش بود؟ آیا سرنوشتی که برای دکستر و دبرا پس از تمام اتفاقاتی که در طول این هشت سال برای آن ها رقم خورد، یک پایان بندی خوب و مناسب بود؟ یا اینکه پایانی متفاوت، تراژیک تر یا شادتر رو برای دکس و دب و سایر کارکترهای سریال در نظر داشتید؟

در این تاپیک ضمن شرکت در نظرسنجی، نظر خودتون رو در مورد نحوه ی پایان سریال و میزان رضایتی که از این پایان داشتید با ما در میون بذارید و اگر این پایان رضایت شما را جلب نکرده، ایده های خود در مورد پایانی که دلخواه تون بوده و اونو مناسب می دونستید رو با ما در میون بذارید.

anzalichi
09-24-2013, 10:18 PM
به نظرم عالی تموم شد..مظلومیت دکستر وقتی تنهایی رو صندلی نشسته بود و هیچ کاری جز گذروندن زمان نداشت خیلی روم تاثیر گذاشت..!!هیولای بازنشسته شده بود.. من همه جوره خیالم ازین سریال راحت شد و بسیار شیک و باحال مسافرتاریکی رو آروم نشوندن سره جاش..!!

amin47
09-24-2013, 10:30 PM
نمیدونم روز اول بعد دیدن سریال به نظرم پایان بدی بود.
فرداش احساس کردم یک پایان منطقیه.
به طرز افتضاحی مبهم بود ولی واقعا توی اپیزود آخر خیلی گذر به فصل های قبلی داشت که نشون می داد جدا از ضعف فصل 8 خیلی خوب به بعضی چیزا توجه کرده بودند.
فکر کنم همه در نهایت قبول کنن که خیلی پایان خاص و شاهکاری می شد براش ساخت یک چیزی که واقعا یونیک باشه.
مثلا دکس بمیره در حالی که از بهبودش نا امیده و چیزی برای از دست دادن نداره یا در نهایت لو بره ، یا خودش رو به سبک خودش اعدام کنه یا توسط یک شخص بالاتر از خودش کشته بشه ، یا فقط به زندگی به عنوان یک هیولای بازنشست شده ادامه بده در حالی که چیزی برای از دست دادن نداره.(چیزی که به شکل بدی در پایان اتفاق افتاد)
یک جورایی این پایان زیادی تلخ بود و به نظرم بعد 8 فصل حق دکستر که اینهمه تلاش کرد عادی بشه و اندکی از غیر کشتن لذت ببره نبود.
الان انگار افتاده زندان ولی زندانی از جانب خودش که توش فقط یک مسافر تاریکی دستور می ده. دکستر مرده یعنی دیگه روح نداره.
اون سکانس که دکس دمه خونشه و داره بدون پرده احساسشو میگه خیلی ناراحت شدم ، یعنی وگل و هری می خواستن اینو یک عمر به دکستر بگن ولی دکستر وقتی ناامید شد که دید همه چیز نابود شده. رویای آرژانتین خواسته زیادی نبود.
قسمت مرگ دبرا هم بسیار خوب کار شده بود و یکی از منطقی ترین چیز ها بود چون دکستر بارها اثبات کرده بود به معجزه اعتقاد نداره حتی وقتی تو فصل 6 براش اتفاق افتاد ! اگر دقت کنید وقتی باتیستا گفت برای خواهرت دعا می کنم انگار دکس داشت می گفت باشه باشه ولی چیزی اتفاق نمیفته.
یک فیک دای برای دکس خیلی جالب نبود.

http://s6.uplod.ir/i/00243/soxeitytjrva_t.jpg (http://uplod.ir/soxeitytjrva/Untitled.png.htm)

Irag
09-24-2013, 10:43 PM
به نظرم مهمترین مساله اصلا از فیلمنامه حذف شد!
اونم کشف یا پنهان "راز" دکس بود.
این دو فصل کلا سریال یه چیز دیگه شد اون مخفی کاری "دکس" توی فصل چهارم یا ششم چقدر تعلیق بهتری داشت
اگه من میخواستم پایانی برای سریال بنویسم و اجرا کنم مطمئنا یه چیز جدی‌تر و خشن‌تر ارائه می‌کردم و زودتر از اینکه کار به فصل 7 یا 8 بکشه سرنوشت "دکس" رو مشخص می‌کردم.
دکس کلا یه سریال بیشتر "فانتزی" قصه پرداز بود اصلا واقعی نبود کلی از اتفاقات فیلم یا حتی رفتار اطرافیان بیشتر از اینکه واقعی و طبیعی باشه کنترل شده بود. تا اینکه این همه قتل در یه شهر!
به نظرم اگه سریال با یه تم "جدی" و "خشن" شروع میشد یا حتی از وسط سریال ادامه پیدا می‌کرد مطمئنم چیز بهتری می‌شد تا اینکه در آخر شخصیتش رو حفظ کنه و مجبورش کنه به دوربین چشم بدوزه ...

Chandler Bing
09-24-2013, 11:04 PM
راضی بودم ازش، مرگ دب و واکنش دکستر، دوباره زدن به آب، رفتن به دل طوفان و زنده موندن. ممکنه خیلی کلیشه ای به نظر بیاد اما واقعا به دلم نشست. یه غم عجیبی دداشت.
من تا حد زیادی رو زدم، بیشتر به خاطر فصل آخر بدی که داشت نه پایان بد.
آوتارهاتون هم عوض کنید:Smiley17:

shantia762
09-24-2013, 11:18 PM
من هم اول هم از کل فصل ناراحت بودم هم از نحوه پایان
بعد امروز نشستم هم نقدهای مجله های مختلف هم صحبت های مسئولین رو خوندم
اون موقع بود ک دیدم بعضی چیزها برام روشن شد و نظرم عوض شد
در کل باید اعتراف کرد هیچ کس انتظار این فصل با این روند داستانی رو نداشت
ی جورایی سوپرایز بود برای حداقل من (دیگران رو نمی دونم)
انتظار من ادامه روند فصل های پیش بود و دستگیری دکس
البته اون وقت خیلی ها می گفتن خوب از اولش هم می شد پیش بینی کرد و انتقاد ها ب بی فکر بودن دستاندرکارانش نشونه گرفته می شد ب گونه ای دیگر
چن تا چیز برای تهیه کنندگان معلوم بود
دکستر زنده بمونه ( بنابه درخواست شبکه و حفظ نماد شوتایم) و دب توسط دکستر بمیره
برملا شدن راز هم چند بار در سریال مطرح شد و ی جورایی ممکن بود داستان رو تکراری کنه
کلا من با تهیه کنندگان موافقم ک می بایست دکستر با گذر زمان تغیر کنه یکسان بودن یک شخصیت در چندین فصل خسته کنندس و اینو تو خیلی از سریالا من دیدم و خوشم نیومده
در کل پایان غیر قابل انتظاری داشت و خوب
شاید در قسمت آخر دیالوگ ها رو می شد بهتر نوشت
مثلا ب هری، ریتا و شاید وگل هم اشاره می شد ک عامل مرگشون دکستر بوده
البته شاید بهتر بود در کل فصل جزئیات بهتر انجام می شد ی سری مطالبی ک در ذهن خالقین سریال بود (ک البته در مصاحبه ها بیان شد) بهتر بود در متن سریال میومد ک انتقاد ها رو کم می کرد
البته منتقد نیس ک از فصل آخر راضی باشه
حالا باید دید اسپین آف کی خواهد آمد و چ خواهد بود.

Why Me ?
09-24-2013, 11:53 PM
اگر این فصل اینقدر آب بندی نداشت و بیننده را اسیر دست دکتر ووگل نمی کرد و دکستر همون دکستر همیشگی بود و میزش هم مهیا بود ، اون وقت این پایان بندی محشر بود . یعنی دکستر برای همیشه تنها شد . خداوکیلی خیلی داغون کننده بود، ولی حیف که کل فصل رو گند زدند!

کل این فصل دکستر ، دکستر نبود الا آخرین سکانس و اون نگاه / آخر فصل هشت دکستر دوباره دکستر شد ولی چه حیف! چقدر دیر!

Joey
09-25-2013, 12:24 AM
مایکل سی هال اخیرا در مصاحبه ای گفته بود شاید ما از ایده ی بر ملا شدن راز دکستر که در فصل دوم پیاده شد، خیلی زود استفاده کردیم و بهتر بود این طرح رو برای فصل پایانی کنار میذاشتیم. این شاید طبیعی ترین و در عین حال ساده ترین پایانی بود که می شد برای شخصیتی مثل دکستر که یک راز بزرگ رو با خودش همراه داره، در نظر گرفت و به نظر من تنها در صورتی قابل استفاده بود که قبلا به هیچ وجه به کار گرفته نشده بود، ولی این ایده نه تنها در فصل دو، که در فصل های بعدی سریال هم کم و بیش بهش پرداخته شد و مطمئنا نمی تونست برای پایان کار رضایت بخش باشه. اما ایده ای که نویسنده ها برای پایان انتخاب کردن، به نظرم از نظر کلی ایده ی با معنایی بود و نتیجه گیری خوبی از شخصیت دکستر ارائه میداد، ولی می تونست خیلی بهتر پرداخت بشه و درون یک بستر داستانی بسیار منسجم تر و منطقی تر روایت بشه. اشکالات و حفره های فراوانی که در فیلمنامه به خصوص در این فصل پایانی به چشم می خورد، باعث شد ایده ی خوب نویسنده ها شکل خیلی بدی به خودش بگیره و نتونه اونطور که باید طرفداران رو راضی کنه. بر خلاف بعضی از دوستان که اشاره کردن تا قبل از اون سکانس پایانی که دکستر رو زنده نشون بده، پایان رو دوست داشتن، به نظرم مهمترین نقطه ی قوت این پایان همین سکانس بود که نشون داد چنین شخصیتی تنها در صورتی میتونه زنده بمونه و به اطرافیانش آسیبی نرسونه که در انزوای کامل و در یک دنیای ایزوله زندگی کنه،‌ چیزی که برای شخصیت تغییر یافته ی دکستر در طی این سال ها که نیاز به عشق ورزیدن رو به خوبی در خودش پیدا کرده، بدترین شکنجه ای هست که میشه در نظر گرفت و بی شک بدون دب، بزرگترین بخش احساسی زندگی دکستر برای همیشه نابود شده و واقعا نمیدونم دکستری که در سکانس پایانی در کلبه دیدیم، دیگه به چه موجودی تبدیل شده و آیا میتونه برای همیشه بی خیال احساساتی که در وجودش سرکوب کرده بشه؟ سوالی که پاسخش رو هرکسی میتونه پیش خودش بهش فکر کنه و دنیای تازه ای رو برای دکستر در ذهنش بسازه؛ چیزی که به نظرم زیباست.

osture
09-25-2013, 12:49 AM
میشد فصل اخر بهتر میبود یجورایی مثل فصل های قبل استرس زا - کل فصل بویی از فصل اخر بودن نداشت
یه جورایی اپیزود اخر فقط سریال رو تموم کرد
ولی خب همین بود دیگه
از اپیزود اخر راضیم باز خوبه دکستر نمرد - دکستره اپیزود اخر همون دکستره همیشگی بود ...

real20
09-25-2013, 05:55 AM
به جز نحوه مرگ دبرا به نظر من پایان قابل قبولی بود صحنه خداحافظی دکستر از دبرا و انداختنش توی آب که شاهکار بود صحنه کشتن الیور سک سون هم خوب بود کشتنش با یه خودکار :Smiley36:
با اینکه منم با نظر دیگران موافقم و میشد فصل آخر این سریال رو بهتر از این کار کرد و هیجان بیشتری بهش داد ولی پایان ضعیفی نداشت و خدا رو شکر خوب تموم شد
:Smiley41:دکستر

night
09-25-2013, 10:52 AM
بسیار غم انگیز و ناراحت کننده . وقتی چشماشو بست و باز کرد یعنی دارک پسنجرش هنوز باهاش و الان وقته شکاره
اینم از این تابستون تا تابستون دیگه از بچه های خداخافظی می کنم امیدوارم همه چی سرجاش بمونه تا بر گردم .

Gallow
09-25-2013, 11:13 AM
همان طور که از قبل هم گفتم هر کسی انتضار خاصی داره، ولی ما باید سطح انتضارات ـمون رو با نحوه پایان سریال مقایسه کنیم و نظر نهایمون رو عنوان کنیم.
به نظر من تا حد زیادی قابل قبول بود، یکی از نکاتی قوتی که در این قسمت میشه اشاره کرد، نمایش اتفاقات فشرده و پشت سرهم باعث جذب مخاطب و هیجان بیشتر میشه. که تا حد قابل قبولی هم پرداخته شده بود (سفر ناگهانی کنسل شدن پرواز و در نهایت بی هوش کردن مامور توسط "هانا" - گلوگه خوردن "دبرا" و بستری شدن در بیمارستان و مرگ "ساکسون" توسط "دکستر")

اگر ضعف و یا مشکلی در پایان و فیلنامه بود، همه و همه در آغاز فصل هشت سرچشمه می گیره به خاطر روندی که این فصل در پیش گرفته بود بالطبع پایه گذار همچون اتفاقاتی به این نحو به نمایش درآمد.

و بیننده را اسیر دست دکتر ووگل نمی کرد و دکستر همون دکستر همیشگی بود و میزش هم مهیا بود

من تا حد زیادی رو زدم، بیشتر به خاطر فصل آخر بدی که داشت نه پایان بد.

همیشه پایان باید در نهایت تاثیر گذاری باشه، که هم مخاطب را به فکر فرو ببره و باعث ماندگاری اون سکانس ها در ذهنش باشه و بهترین راه برای این کار یک پایان تلخ ـه نویسندگان هم که ار علاقه ببیندگان از شخصیت "دبرا" اطلاع داشتند و به عنوان نقش مکمل و مهم تر از آن:

بی شک بدون دب، بزرگترین بخش احساسی زندگی دکستر برای همیشه نابود شده

بهترین انتخاب بوده و اگر هم و همین زنده ماندن شخصیت اصلی "دکستر" باعث فکر و خیال های و یه ناراحتی ناخدآگاه میشه.

دکستری که در سکانس پایانی در کلبه دیدیم، دیگه به چه موجودی تبدیل شده و آیا میتونه برای همیشه بی خیال احساساتی که در وجودش سرکوب کرده بشه؟ سوالی که پاسخش رو هرکسی میتونه پیش خودش بهش فکر کنه و دنیای تازه ای رو برای دکستر در ذهنش بسازه؛ چیزی که به نظرم زیباست.

پ.ن:دوستان به تمامی مسائل اشاره کرده بوند و من فقط برای تکمیل نوشته اسنقاده کردم.

JenabPargaar
09-25-2013, 11:32 AM
من خودم یکی از طرفداران پروپاقرص دکستر بودم، تا اونجایی که حتی بعد دیدن فصل 4 احساس می کردم بهترین سریال زندگیم رو دارم می بینم (حتی بهتر از برکینگ بد)، تا فصل هفت هم با اینکه سریال افت کرده بود داشتم ازش لذت می بردم همچنان. ولی به نظرم این فصل یک افتضاح کامل بود! خودم خیلی از قسمت آخر راضی نبودم، عذر می خوام از کسانی که دوست داشتن این قسمت رو ولی واقعاً متوجه نمی شم که دوستان از چی پایان دکستر راضی هستند. دیگه اینقدر این فصل به داستان دکستر گیر دادیم تو بحثای اپیزودیک حوصله ی نوشتن دلایلم برای بد بودن پایان دکستر رو ندارم. یه سری به IMDB زدم و نقد هایی که ملت به این قسمت نوشتند رو یکی دوتاشو خوندم، توجه شما رو هم به این صفحه جلب می کنم! (http://www.imdb.com/title/tt2578802/reviews?start=0)

تیتر 10 نقد برتر (با توجه به رایی که آوردن) رو براتون می نویسم اینجا:
1-Worst Finale Ever!
2-This season's end is the biggest mockery anyone has ever made of my time
3-Lamest end to the Greatest show ever?
4-A lousy ending to a lousy season
5-Very briefly
6-Season 8 review: Dexter ends on a whimper
7-Worst Ending Ever
8-Series finale?
9-Really?????
10-I just can't believe it....

چی بگم دیگه؟ فقط متاسفم که با سریال محبوبمون این کارو کردن!

Joey
09-25-2013, 07:29 PM
اسکات رینولدز در جواب توییتی در مورد سکانس پایانی و شغل جدید دکستر گفته:

"دکستر زندگی جدیدی رو در ایالت اورگن آغاز کرده و در کار جدید چوب بری هر روز با صدای اره برقی احاطه شده. اره برقی همون چیزی ـه که همه چیز با اون آغاز شد، و این یه جور خود را تنبیه کردن به خاطر کاری ـه که اون با مهم ترین افراد زندگی ش کرد."

nokhbeh
09-26-2013, 12:09 AM
با این چند ثانیه آخر رو باید با حدس و گمان پیش برد ولی من کاملا راضی بودم به خاطر بقیه حوادثی که تو این قسمت پیش افتاد
خوشحالم که تا الان پایان تا حد زیادی راضی کننده بوده برای اکثریت دوستان
همه ی صحبت ها انجام شده من فقط چنتا عکس جالب و بعضا خنده دار میزارم:

"دکستر زندگی جدیدی رو در ایالت اورگن آغاز کرده و در کار جدید چوب بری هر روز با صدای اره برقی احاطه شده. اره برقی همون چیزی ـه که همه چیز با اون آغاز شد"

یادی از قاتل سه گانه; واقعا چیزایی ازش یاد گرفت!
http://picoup.ir/images/62415062643510553725.jpg

در ادامه عکس های از فصل 5ام قسمت 15 سریال بریکینگ بد وجود داره که کمی حاوی اسپویل است:
با این عکس موافق نیستما!
http://picoup.ir/images/03619050294235051144.jpg

واقعا تنهایی سخته
http://picoup.ir/images/32969792572947335080.jpg

mohammad1992
09-26-2013, 01:49 AM
پایان بسیار تلخی بود واقعا اون موقع که دکستر با دب در بیمارستان به دیدن هریسون اومده بودن خیلی روم تاثیر گذاشت زمانی که جسد دب رو داخل اب انداخت من فکر کردم دکستر خودشو هم می کشه نه اینجوری بره به سمت طوفان تنها چیزی که ذهن منو میگیره اینه قبلا دکستر به این باور رسیده بود که نباید دستیار داشته باشه چرا زک رو قاطی خودش کرد از پایانش کاملا راضی بودم

بردیا
09-27-2013, 03:51 PM
راضی نبودم از پایان بندیش،دبرا رو کشتن
اون لامصب همینجوری یه زندگی fuc.ked up داشتشو آخرشم مرگ خیلی بدی داشت هرچند صحنه هاشو خیلی خوب دراورده بودن،واقعا احساسی بود
تبعید خودخواسته دکستر هم خیلی تاسف برانگیز بود

توی IMDB هم واکنش کاربرا فوق العاده منفی بوده به این اپیزود و میانگین نمرش 5.8 هست فعلا که من همچین نمره ای رو حتی برای ضعیف ترین اپیزودای سریالای متوسط به بالا ندیده بودم چه برسه به سیزن فاینال یه سریال پر طرفدار
http://www.imdb.com/title/tt2578802/

rahavix
09-27-2013, 05:11 PM
بسیار مزخرف بود!
دایما داشتم به پلیرم نگاه میکردم ببینم که کی تموم میشه! انگار که داشتم یه سریال از فخیم زاده نگاه میکردم! عین فخیم زاده همه چی رو به هم وصل میکرد و داشت توضیح میداد که چرا اینجوریه! البته در کل این فصل اینجوری بود! مثلا اونجایی که توی اپیزود های قبلی هریسون زخمی شده بود و هانا باید میبردش بیمارستان؛ وای خدا فاجعه بود!
سریالی که از 4 یا 5 فصل بگذره همین میشه! امیدوارم این اتفاق برای گیم آو ترونز نیفته!

micro
09-27-2013, 05:35 PM
من از پایان سریال راضی بودم
خیلی خودمو واسه یه پایان غم انگیز آماده کردم اما این خیلی غم انگیز تر از اون چیزی بود که فکر میکردم
نمیدونم بعضی ها چرا انتظار یه پایان خوشو داشتن
مگه سریال های ایرانیه که قسمت آخرش همه به اون چیزی که میخواستن برسن و عروسی بگیرن :Smiley15:
کل فصل خوب نبود ولی قسمت آخرو به نظره من خیلی خوب جمعش کردن
یه پایان به یاد موندنی واسه دوست داشتنی ترین قاتل سریالی

mehran-a1234
09-27-2013, 05:45 PM
بی معنی...حال به هم زن ! طوری شد که مجبورم تظاهر کنم اصلا این سریال رو نمیشناسم و ندیدم :Smiley104::Smiley104::Smiley104:

همونطور که میدونید با پخش قسمت آخر امتیازش به 8.9 رسید و کمتر شد

به هر حال از دست این سریال راحت شدم :Smiley36:

drakue
10-01-2013, 03:20 PM
پایانش خوب بود
غمشو دوست داشتم
اما دکستر میمرد عالی میشد
دیگه جایی برای اسکی رفتن و بعدا بخوان دوباره ادامش بدن نمی ذاشت
(مثل Supernatural که یه بار تمومش کردن بعد دوباره شروع کردنش )

Ryan Tedder
10-01-2013, 08:23 PM
عالی !!!
فقط میگم که اون نگاه آخر توش کلی حرف بود ، اون سکوت !!!
این دکستر از مرگ ام واسم زجر آور تر بود ، پنج شیش ثانیه پایانی خیلی غمناک بود .
مرگ دبرا هم دور از انتظار نبود ، مخصوصاً وقتی گفت آخرین حرفی که میزنی باید "خداحافظ" باشه .

بردیا
10-01-2013, 08:58 PM
(مثل Supernatural که یه بار تمومش کردن بعد دوباره شروع کردنش )

سوپرنچرال کی تموم شد و دوباره شروع شد؟
با 24 احیانا قاطی نکردیش؟

سوپرنچرال فقط شورانر سریال تو فصل 5 کنار رفت و باعث شد یه سری اتفاقات دور از انتظار رخ بده وگرنه هیچ وقت سریال تموم نشده بود

drakue
10-04-2013, 01:33 AM
سوپرنچرال کی تموم شد و دوباره شروع شد؟
با 24 احیانا قاطی نکردیش؟

سوپرنچرال فقط شورانر سریال تو فصل 5 کنار رفت و باعث شد یه سری اتفاقات دور از انتظار رخ بده وگرنه هیچ وقت سریال تموم نشده بود

نه عزیز ایحیانا قاطی نکردم
کلا سازنده اصلی رفت عوض شد سریال
کمی اطلاعات بد نیست :D
به لینک های زیر یه نگا بندازی میفهمی

http://screenrant.com/supernatual-season-finale-review-discussion-aco-59726/

http://voices.yahoo.com/supernatural-season-6-comes-after-supposed-series-6025422.html

دوستان شرمنده درباره یه سریال دیگه دارم تو این تاپیک بحث میکنم

reshadi
10-06-2013, 09:20 PM
خداییش زیبا بود پایانش
البته پایانای قشنگ دیگه ای هم میتونست داشته باشه که دوستان کم و بیش گفتن
مثلا اینکه دکستر خودشو به شکل ریچوال همیشگی بکشه-میوتنست عکسه همه کسایی که به خاطر اون مردنو بزنه مثل ریتا و دب و ...:Smiley35:
فقط یچیزی! دکستر چتوری میتونه بدونه که لاو و بچه ش زنده ن و نره پیششون؟!
به نظر من متمعن تر بود میکشت خودشو:Smiley69:اینجوری امکان وسوسه شدنش نبود:Smiley36:

Joey
10-08-2013, 02:51 AM
"جان گلدوین" از تهیه کنندگان دکستر اخیرا در صحبت های جالبی در مورد پایان بندی سریال اعلام کرده "شوتایم به ما اجازه کشتن دکستر رو نمی داد و به وضوح این مسئله رو برای ما روشن کرده بود." گلدوین میگه وقتی برای شوتایم شرح دادیم که داستان فصل پایانی به چه شکل خواهد بود، اونها فقط گفتند "صرفا محض اطلاع، دکستر زنده می مونه".

veyron
10-11-2013, 04:20 PM
بعد از چند روز کلنجار رفتن با خود برای تمام نکردن دکستر بالاخره فصل اخر رو شروع کردم:d
بر خلاف سریال های دیگه توی این سریال هیچوقت نتونستم حرکت یا اتقاق بعدی رو حدس بزنم و این فصل اخر با این پایان عجیب و غم انگیز اوج پیچیدگی سریال بود
شاید خیلی ها از این پایان راضی بودن ولی قطعا هیچکس انتظار این پایان رو نداشت
فعلا توی شوک هستم و دارم پایان سریال رو حضم میکنم:))
مرگ دبرا شوکه کننده ولی پایان دادن زندگی ش توسط دکستر شوکه کننده تر و نهایتا ترک هانا و هریسون!!!

بدرود کارکترای دوست داشتنی
دوکز شخصتی بود که با حذف شدنش ار سریال ناراحت شدم ، اگه حذف نمیشد جذابیت سریال بیشتر میشد
میگوئل و رامون ، ارتور ، جردن چیس ، هیچوقت فراموش شون نمیکنم:d
از تراویس مارشال خوشم نیومد:))

Papa Emeritus
10-11-2013, 05:43 PM
این پایان ضعیف به خاطر فصل ضعیف بود. فصل 8 پر از سرهم بندی کردن و توضیح دادن برای مخاطب بود که چرا اون اتفاق افتاد چرا اونجوری شد! در صورتی که توی فصل های قبل واقعا ذهن بیننده درگیر میشد.
مثلا توی دو تا ایپزود وجود دکتر ووگول رو واسه مخاطب جا انداختن ! دور شدن از فضای کلی سریال و بردن مسیر سریال به یک پایان .. شاید این پایان واسه یه سریال معمولی خوب بود ولی دکستر ... شاهکار سریال ها بود ! یادم نمیره با چه هیجانی دنبال میکردم این سریالو . فصل مورد علاقم هم 5 بود.

javad48
10-15-2013, 03:52 AM
نمیتونستم 2 قسمت آخر رو تماشا کنم ولی امشب تصمیم گرفتم دکستر رو تموم کنم
جدی میگم چشام خیس شده و آخرین باری که اینطوری شدم یادم نمیاد
چرا دبرا مرد ،اصلا انتظارشو نداشتم
سرنوشت دکستر همونطور که حدس میزدم شد ، لو نرفت ولی از اون زندگی که داشت کشید بیرون
بنظرم اونجایی که دکستر دستگاه رو خاموش کرد و تا جایی که دبرا رو انداخت توی آب حدافل رو کل این فصل میزنه
تا حالا برای من هیچ صحنه ای از هیچ سریالی اینطوری نبود و یه احساس عجیبی باهاش بود
دکستر فراموش نشدنی

DARK BOY
10-19-2013, 09:24 PM
من که خیلی ناراحت شدم این سریال به پایان رسید دوست داشتم همینطوری ادامه داشت هروقت به سریالی علاقمند میشم دوست ندارم تموم شه تنها سریالی که دوست دارم سریع تموم شه سوپر نچراله حیف شد:Smiley96:https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSMBtO3ZLtGfkl8RdBpANqk46zeU90B1 yAYlASSJmm53Y_ajpCL

DARK BOY
10-21-2013, 03:27 PM
بنظر من دکستر شخصیت خودشو و جذابیت که برای بیننده داشت بعد عاشق شدن هانا ازبین برد بد تموم نشد اما یکم غیرمنطقی تموم شد چون دکستر همیشه باور داشت که نباید هریسون بی پدر بزرگ شه اما در قسمت اخر بیخیال همه شد.میتونست پایانی بهتر منطقی تر داشته باشه.حیف شد

om3ga
10-25-2013, 10:58 PM
من بالاخره قسمت آخر رو دیدم...فقط میتونم بگم دکستر حروم شد...واقعا حروم شد!!!
فصل آخر رسما سرهم بندی بود...از همون قسمت اول فصل هشت یه حسی میومد که انگار اضافیه این فصل!!!
کاش همون فصل 7 تموم میکردن...جریانِ "قاتل روز قیامت" و پسر ووگل کاش یکی بود و جریانِ برایان (داداشِ دکستر) رو نگه میداشتن واسه فصل آخر...اینجوری کشش هم داشت...یه جورای آدم علاقه مند میشد که بدونه گذشته دکستر چجوری بوده!!!
یه جورایی شبیه سریالای معمولی تموم شد...اصلا انتظار همچین پایانی رو نداشتم من...شما مقایسه کنین با پایانِ بریکینگ بد که چجوری سرنوشت همه رو معلوم کردن!!!
ولی دکستر تموم شد من کلی سوالم بی جواب موند ؛ آستر و کدی چی شدن؟! جیمی چی شد؟! جریانه دختر ماسوکا چی بود؟! اصن چرا باید فصل آخر یه کاراکتر جدید اضافه بشه؟!..با کلی سوالِ دیگه....واقعا یه جورایی آب بسته بودن به فصل آخر!!!
بازم میگم...حروم شد دکستر!!!

elibanoo
11-06-2013, 10:28 AM
در کل فصل آخر با رمانتیک شدن دکستر در مورد هانا (ایش) کلی نا امید شدم از این سریال .دوست نداشتم با این خاطره ی بد از دکستر خداحافظی کنم .طوری که با وجود اینکه از طرفدارای پرو پا قرص سریال دکستر بودم ولی دلم نمیومد قسمت آخرشو ببینم نه به خاطر اینکه بترسم که آخرشه ،بلکه به خاطر اینکه با این روال نا امید کننده ای که پیدا کرده بود قسمت آخر خداحافظیش از همه نا امید کننده تر باشه ..خلاصه با چند هفته تاخیر بالاخره خودمو راضی کردم ببینم و سعی کردم انتظارات خودمو پایین بیارم .ولی خداییش وقتی قسمت آخر و دیدم هم گریه کردم و هم از تصمیم نهایی دکستر تا حدی خوشحال شدم...یه جورایی انگار دبرا آخر وابستگی هاش بود و با خداحافظی از دبرا از بقیه ی وابستگی های احساسیش هم خداحافظی کرد و اینکه تصمیم گرفت طریقه ی خداحافظی با دبرا رو هم خودش رقم بزنه خیلی خفن احساسی بود کلی گریه گردم...در کل راضی هستم (آخیش، چه قدر کپی/ پیست خوبه!)

MIPERB
11-08-2013, 09:33 PM
محشر بود انگار با تمام شدن سریال قسمتی از بدن من جدا شد :Smiley19:
مردن دبرا واقعا غیر باور بود برای من ( البته یکی تو تاپیک سکانس فراموش نشدنی همش رو اسپویل کرده بود:Smiley104:
بگذریم
ولی اینو میدونم که هرچی سریال بسازن نمیتونه جای این سریال رو بگیره
و همیشه بهترین سریال عمرم بود هست و خواهد بود
حالا چطور بدون دکستر سر کنم :Smiley19:

bikaran1384
11-11-2013, 12:54 AM
به نظر من پایانش خیلی غم انگیز و خوب بود البته من پایان بریکینگ بد را بهتر از دکستر میدونم ولی در کل اینکه بر خلاف شایعات دکستر زنده موند جالب بود البته خیلی چیزها نامشخص رها شد که چطور دکستر راضی شد بچش رو دست هانا بسپره یا اینکه دکستر بعد از زنده موندن از طوفان ایا هنوز همون قاتل سابقه یا عوض شده ولی به خاطر غم انگیز بودن اخر داستان میشه گفت پایان زیبایی داشت وقتی دبرا مرد و دکستر یاد گذشتش با دبرا تو بیمارستان افتاد واقعا صحنه ی غم انگیزی بود اگه دکستر اونجا گریه میکرد من حاضرم شرط ببندم اکثر
بینندگان با دکستر گریه میکردن ولی کارگردان رو ایده ی خودش که دکستر چندان حس درونی نداره موند و دکستر گریه نکرد که این هم جای تقدیر داره

rezajahan
11-21-2013, 02:42 PM
به نظر من نه تنها پایان داستان، بلکه کل سریال هم بسیار زیبا بود و هم بسیار منطقی. بعضی از دوستان و حتی خیلی از مخاطبان این سریال از پایان داستان راضی نبودند، اما اینطور که من حس می‌کنم اکثر این عزیزان چه هموطن و چه غیر آن انتظار داشتند دکستر همان‌طور که خودشان می‌خواهند تمام شود، نه آنطور که خودِ دکس می‌خواست! اگر کمی سریال را باور کنیم و به دکس به چشم یک شخصیت حقیقی بنگریم و او را تنها یک کاراکتر داستانی نپنداریم، به ناچار باور خواهیم کرد که او مثل تمام مردم عادی سعی در رقم زدن سرنوشت خود دارد و نه تمایل دارد که دیگری به جای او زندگی کند نه می‌خواهد کپی دیگران باشد.

در ابتدای سریال او تنها نیاز به کشتن را در خود حس می‌کرد و باور کرده بود چنین نیرویی کنترل ناشدنی است، اما «لومن - Lumen» که نامش به معنای «روشنایی و نور» است و پیش از او «لایلا – Lila» تأثیرات عمیقی بر وی داشتند و دکستر پس از آنها بود که فهمید نه تنها می‌تواند نیازش را کنترل کند، بلکه جامعه نیازمند حضور اوست و نه او نیازمند به کشتن.
برخورد او با افراد دیگری همچون «میگوئل» به او آموخت که هرگز نمی‌تواند در نقش هریِ دوم ظاهر شود و او فقط «دکستر» است و نیازی نیست که نقش دیگران را بازی کند و از سویی دیگر تصورات هری که همواره همراه او بود اصرار بر این داشت که دکستر نمی‌تواند هم همسر باشد، هم پدر، هم دوست و هم قاتل. در ادامه هنگامی که با آرتور آشنا شد توصیه‌های هری را نادیده گرفت و تصور کرد می‌تواند از او بیاموزد، او را جایگزین هری کرد و در قبال تجارب بسیار زیادی که از او آموخت، همسرش (و در واقع محیط نسبتاً صمیمی خانواده‌اش) را از دست داد.

کمی بعد نیز پس از آنکه دبرا به حقیقت او پی برد، دکستر به یقین رسید که حضور او برای تمام افرادی که دوستشان دارد خطرناک است و بیش از پیش تنهایی را حس می‌کرد. دوستانش را دوستان حقیقی نمی‌دانست چرا که توانایی درک او را نداشتند. با مرگ ریتا نیز خانواده‌ای باقی نمانده بود و تک فرزند خردسالش و تنها خواهرش که صدمات جبران ناپذیری به او وارد آورده بود آخرین تکه‌های دنیای تاریک او بودند. از سویی دیگر با بازگشت هانا کمی به آینده امید بست اما اتفاقی که برای دبرا افتاد مسیر زندگی‌اش را تا حدی تغییر داد و او فهمید تنها راه نجات تک فرند و زنی که دوستش دارد این است که آنها را برای همیشه ترک کند. خداحافظی با دبرا، ترک فرزند و همسر جدیدش یعنی پایان دنیای کوچک و آرام او، کز کردن در گوشه‌ای از دنیای تاریکش که هرگز از آن خلاصی نخواهد یافت حتی در میان الوارها.

تمام اینها و بسیاری از اتفاقات ریز و درشتی که در خلال داستان رخ داد نشان از رشد شخصیتی دکستر بوده است و خودشناسی او بود که باعث رقم خوردن آن چنان پایانی برای سریال (و نه پایانی برای دکستر) شد. او قهرمان دنیای خود بود و هست و خودکشی را در شأن خود نمی‌دید. از سویی دیگر هر دستاوردی هزینه‌ دارد، از دست دادن همسر و محیط خانواده و حتی خواهر جگر گوشه‌اش هزینه انتخاب‌هایش بود و انتخاب دوری از تنها فرزند و همسر جدیدش که به شدت به آنها عشق می‌ورزید هزینه قهرمان بودن او.

در پایان باید عرض کنم نظر هر شخصی محترم است و هر فردی از دید خود مطلبی را می‌خواند و یا به تماشای فیلمی می‌نشیند. خبر زیر نیز مژده‌ای است به تمام دکستر دوستان:

ترجمه اثری از «جف لیندزی» به چاپ رسید
معصومیت از دست رفته انسان‌ها دستمایه نویسنده جنایی‌نویس شد

11 آبان 1392 ساعت 15:00
رمان جنایی «تاریک رویاهای دکستر» اثر «جف لیندزی» به فارسی ترجمه شد. رضا جهان‌آبادی، یکی از مترجمان این کتاب معتقد است معصومیت از دست رفته انسان‌ها در همه جوامع، یکی از دغدغه‌های نویسنده این کتاب است./
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، رمان «تاریک رویاهای دکستر» را رضا جهان‌آبادی و رضا محمدیان به طور مشترک به فارسی ترجمه کرده‌اند.

جهان‌آبادی یکی از مترجمان این کتاب با اعلام این خبر اظهار کرد: پس از پایان ترجمه «تاریک رویاهای دکستر» آن را به دست ناشر سپرده‌ایم و ناشر در حال حاضر کارهای پیش از چاپ و اخذ مجوز کتاب را انجام می‌دهد.

این مترجم درباره کتاب توضیح داد: رمان جنایی «تاریک رویاهای دکستر»، نخستین جلد از مجموعه رمان‌های «دکستر» نوشته جف لیندزی است. وی بی آن‌که هیچ مرز و محدوده‌ای بر جوامع قایل باشد، دیدگاهی انتقادی نسبت به بشر دارد. معصومیت از دست‌رفته انسان‌ها در همه جوامع، بی‌شک یکی از دغدغه‌های نویسنده است و وی به زیبایی به نقد خونخواهی بشر پرداخته است. این کتاب در سال 2004 در آمریکا به چاپ رسید و نویسنده در آن افسارگسیختگی بشر و بی اخلاقی‌هایش را هدف گرفته بود که با همین رویکرد نیز توانست جایزه پرفروش‌ترین کتاب سال از موسسه Dilys Award را در سال 2005 دریافت کند.

وی افزود: این کتاب و نویسنده آن در سال 2005 نامزد دریافت بهترین رمان سال از موسسه Barry Award و همین طور نامزد دریافت بهترین رمان ژانر جنایی از موسسه Macavity Award نیز بودند. پس از گذشت یک سال از افتخاراتی که نصیب «جف لیندزی» شد و این اثر وی در زمره آثار موفق جنایی قرار گرفت، رمان «تاریک رویاهای دکستر» به سینمای اقتباسی راه یافت و سریالی با نام «دکستر» از سال 2006 کلید خورد. مجموعه داستان‌های دکستر، به سبب ماهیت انتقادی، فسادستیزی و نابه‌هنجارگریزی، با زبان طنز تلخ خود در همه کشورهای دنیا منتشر شد و میان تعداد بسیاری از انسان‌ها با فرهنگ‌های متفاوت جایگاه ویژه‌ای یافت.

جهان‌آبادی اظهار امیدواری کرد که بتواند بعد از انتشار کتاب در نشستی به بررسی مباحث روانشناختی مرتبط با این کتاب جنایی و شخصیت اصلی آن بپردازد و همچنین زوایای پنهان شخصیت دکستر و عوامل عملکرد و رفتار او را از منظر روانشناسی بررسی شود.

مجموعه آثار این نویسنده که با اقتباس از آن سریالی پرطرفدار هم ساخته شده، درباره دکستر مورگان، آدم‌کشی زنجیره‌ای است که در اداره پلیس میامی به عنوان کارشناس تحلیل اثر خون در صحنه‌های حوادث کار می‌کند.

امیدوارم با تهیه کتاب در آینده ای نه چندان دور هم تجربه متفاوتی از دکستر داشته باشید و هم لذت کافی را از خواندن آن ببرید.

rezajahan
11-22-2013, 03:59 AM
مطلبی که روزنامه فرهیختگان در تاریخ 14 مهر 92 در مورد سریال دکستر نوشت. این مطلب شامل 5 بخش است: 2 نقد، مصاحبه با مایکل سی.هال، چکیده سریال، و بخشی مربوط به زندگی شخصی مایکل سی.هال
http://farheekhtegan.ir/userfiles/files/1392-07/pdf07-14/page06.pdf

rezajahan
11-23-2013, 04:57 PM
قسمت آخر «دکستر» رکورد زد ؛ با نقدهای مثبت و منفی روبرو شد:
کوری بارکر، منتقد سایت تی‌وی : «آن‌هایی که واقعا از ته دل «دکستر» را دوست داشتند حتما از این اپیزود لذت برده‌اند.
متن کامل خبر را بخوانید:
http://khabaronline.ir/detail/314716/culture/television

Eternal
12-20-2013, 11:25 PM
همین الان بعد از دیدن آخرین اپیزود و خوندن این تاپیک، اینجا هستم.
از فصل اصلا راضی نبودم ولی خدا رو شکر در انتها طوری نشد که کلا از دیدن سریال دکستر پشیمون بشم. (آخه خیلی از بچه ها زمان پخش آخرین اپیزود به نظر عصبی میومدن از پایان بندی!)

کلا راضی ام و تقریبا هیچ نظری هم در مورد نحوه پایان ندارم. فقط خوشحالم که این سریال بالاخره از زندگیم رفت بیرون! خیلی از تماشا کردنش لذت می بردم ولی یه جورایی انگار به این شخصیت متصل شده بودم. انگار باهاش یاد میگرفتم و باهاش اوج و فرود هاشو میگذروندم! یکم حرفم بی مزه است ولی واقعا اینطوری بود.

یه سوال توی ذهنمه، مگه میگوئل پرادو بچه داشت که زنش به دکستر میگفت "بعد از مرگ میگوئل، تمرکزم رو گذاشتم روی بچه ها!" ؟؟

Hypnos
12-23-2013, 08:01 AM
اگر دکستر همراه دبرا خودکشی می کرد بهتر بود

mahan birabt
03-19-2014, 09:43 PM
امروز بعد از چند ماه خواستم سریال دکسترو واسه کسی بزنم نشستم فصل آخرو چند دقیقه دیدم.....جالب این که اصلا یادم نمونده بود خیلی چیزاش...اومدم نظرارو خوندم و نتیجه گرفتم شاید اگه پایان بهتری داشت خیلی از ما مثل من این سریال را فراموش نمیکردیم......نمیدونم شاید من جون زیاد فیلم و سریال میبینم اینجوری باشه اما مثلا پایان ویدز و یا بریکینگو فکر نکنم هرگز یادم بره

Jack Bauer
05-13-2014, 04:57 PM
توقع بیشتری از dexter داشتم ولی در کل خوب بود.

FARMANDEH
05-13-2014, 05:42 PM
اونقدرا هم بد نبود که بعضیا اینطور جبهه میگیرن و بد میگن!
دیگه توقع داشتید چه اتفاقی بیوفته؟؟؟
روی هم رفته پایان منطقی و مناسبی بود

Ned Stark
05-16-2014, 10:27 PM
آخ آخ یعنی من با این دکستر زندگی کردم ها

اصلا یه چی فراتر از یه سریال بود

فصل آخر هم عالی بود

دکستر پدر و دکستر عاشق و دکستر قاتل و دکستر تنها و دکستر به دنبال گذشته همه ی اینا تو این فصل بود

پایان سریال هم خوب بود و در کل راضیم ازش :Smiley36:

anzalichi
05-17-2014, 02:40 PM
این تاپیک اومد بالا..دلم نیومد درموردش حرف نزنم...کل سریال یه طرف اون صبحونه ای که دکستر تو تیتراژ میزد به بدن یه طرف..!!آب از لبو لوچه ی آدم جاری میشد...!!یادش بخیر.سریال خیلی خوبی بود.

Trinity Killer
07-23-2014, 04:11 PM
به نظرم پایان خوبی داشت ولی کلا این فصل زیاد جالب نبود .پایانش قابل قبول بود ولی نسبت به بعضی از سریال ها پایان ضعیفی داشت .اما این ها باعث نمی شه از این که این سریالو دیدم پشیمون بشم هنوز فصل های قبل رو یادم نرفته بخصوص فصل4.با سپاس از تاپیک. dexter for ever

orojlo
07-23-2014, 07:29 PM
گاهی با خودم فکر میکنم سریال هنوز یه فصل دیگه هم داره ، واقعا دلم برای دکستر تنگ شده ، به نظر من نباید اینطوری تموم میشد ...

Sina_Saw
08-04-2014, 02:16 AM
پایانش خیلی عالی بود به نظرم! الان تو یه شوکی هستم که نمیدونم چمه! ناراحتم؟ خوشحالم؟ دلم براش میسوزه؟ دلم براش نمیسوزه؟ اصلاَ هیچی نمیدونم :دی
فقط میدونم که دلم میخواست تموم نشه :Smiley19:

Sσнєiℓ
09-26-2016, 01:33 AM
پایانش خوب نبود و من حس بدی داشتم. ولی فک نکنم بهتر از این میشد درش آورد.
اونائی که نمره پایین به قسمت اخر دادن میشه توضیح بدن چطوری باید تموم میشد؟ :|