PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Sons of Anarchy | بحث اپیزودیک | فصل ششم , اپیزود سیزدهم

Chandler Bing
12-14-2013, 08:28 PM
http://picoup.ir/images/94540968528823105809.jpg

.:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt3240510/?ref_=tt_ep_nx)

Season 6, Episode 13, A Mother's Work

خلاصه داستان اين قسمت : ...جکس و کلاب سعی در پیدا کردن تارا قبل از پترسون دارند، از طرفی مکزیکی ها با ناینرها به مشکل برمیخورند و...

.:dl-topic:. (http://tvworld.info/showthread.php?42192) .:sub-topic:. (http://tvworld.info/showthread.php?42130)

Raylan Givens
12-14-2013, 08:46 PM
آغا این قسمت آخری بد جور داغون کننده بود ، جکس خودشو فدای تارا کرد خیلی مردونگی کرد و درستم گفت که
من تو رو نمیخواستم این تو بودی که برگشتی پیشم. خشونتم بد جوری بالا بود :|
اگه زودتر به جما خبر میدادن این اتفاق نمیفتاد. صحنه خداحافظی جکس با سانزم خیلی عالی بود گریه ــمون گرفت :Smiley36:
جوسی هم که دیگه هیچ امیدی برای زندگی نداره . :|
ولی خیلی سخته 1 سال صبر کنیم برای فصل بعدی که احتمالا فصل آخرم هست .

:|

http://up.vbiran.ir/uploads/01PNG_18936138653504022123.png
http://justpic.info/images1/eaff/Sons.jpg

این فصل از همه نظر قوی و عالی بود وبا این قسمت آخر برام تبدیل شد به بهترین فصل سانز :Smiley17:

بدونه لحظه ای تردید 10 :Smiley35:

blackj
12-14-2013, 08:46 PM
قسمت خوبی بود ولی پایان غم انگیزی داشت اصلا انتظار همچین صحنه ای نداشتم خیلی بدطوری تمام شد از جما واقعا متنفر شدم اونجا که جوس تیر زد به پلیسه دیگه اعصابم ریخت بهم گفتم حداحقل به سزای اعمالش میرسه ولی نشد که بشه این همه خوبی کرد از اول سریال تا الان بعد اینطوری جوابشو دادن همه برادر برادر گفتنشون دروغه. در کل سوختم

Chandler Bing
12-14-2013, 09:05 PM
این فصل از همه نظر قوی و عالی بود وبا این قسمت آخر برام تبدیل شد به بهترین فصل سانز
دقیقا منم همچین حسی دارم. با همچین فصل قوی ای و بازی های خوبی صد در صد سال دیگه جز برنده هاست

این همه خوبی کرد از اول سریال تا الان بعد اینطوری جوابشو دادن همه برادر برادر گفتنشون دروغه.
والا به نظرم حق با جوسه اینجا! جکس در حقش بدجور نامردی کرد! درست اشتباه کرد جوس، اما اگه سر میز مثل ادم محاکمه اش میکردند اینجوری نمیشد، جکس از همه پنهون کرد و با دستورهایی بی رحمانه ای که به جوس میداد نابود کرد این بچه رو! دلم خیلی براش میسوزه.

نوشتن جکس برای بچه هاش، حرکت موتور به سمت دوربین و تیتراژ، صحبت الوارز و جکس، صحبت جکس و پترسون، صحبت جکس با تارا، خداحافظی جکس با کلاب، کشته شدن تارا، کشته شدن روزولت، گریه جکس... این سکانس ها معرکه بود! 10 هم کمه برای این اپیزود

blackj
12-14-2013, 09:34 PM
دقیقا منم همچین حسی دارم. با همچین فصل قوی ای و بازی های خوبی صد در صد سال دیگه جز برنده هاست

والا به نظرم حق با جوسه اینجا! جکس در حقش بدجور نامردی کرد! درست اشتباه کرد جوس، اما اگه سر میز مثل ادم محاکمه اش میکردند اینجوری نمیشد، جکس از همه پنهون کرد و با دستورهایی بی رحمانه ای که به جوس میداد نابود کرد این بچه رو! دلم خیلی براش میسوزه.

نوشتن جکس برای بچه هاش، حرکت موتور به سمت دوربین و تیتراژ، صحبت الوارز و جکس، صحبت جکس و پترسون، صحبت جکس با تارا، خداحافظی جکس با کلاب، کشته شدن تارا، کشته شدن روزولت، گریه جکس... این سکانس ها معرکه بود! 10 هم کمه برای این اپیزود

منظورم این همه خوبی کرد از اول سریال تا الان، با تارا بود در کل کلاب بنظرم دیگه خیلی گند زده که بخواد بهتر بشه و واقعا برای صحنه کشته شدن تارا حالم گرفته شد وگرنه اصلا دلم واسه جوس نمیسوزه تازه با این کارش به جما که خیلی بدم میاد ازش کمک کرد.

Vic Mackey
12-14-2013, 10:53 PM
فوق العاده بود این فصل با یه پایان بی نظیر و دردناک همه چی کامل شد با این سریال زندگی کردم

86471181
12-14-2013, 10:59 PM
علی الحساب این شکلک رو داشته باشین :Smiley10:
یادم نمیاد زیاد سر فیلم و سریال بغض کرده باشم ولی این قسمت...
یه پست دیگه میذارم و نظرم رو میگم الان بد جور داغونم :Smiley104:
پ ن : انصافا نمیشه تو نظر سنجی از ده بالاتر داد به این قسمت؟

اضافه شده در : 26 minutes

این ویدیو تو پیج maggie siff گذاشته بودن ببینین عالیه
http://www.youtube.com/watch?v=ez0nU2fagOQ

Fanom
12-14-2013, 11:56 PM
خیلی ناراحت کننده بود ولی تارا الکی کشته شد به خاطر این که الکی جما رو زدن نشئه کردن که این کشته شدن یه توجیه داشته باشه قابل قبول نیست خیلی که جما بزنه عشق پسرش و مادر دوتا از نوه هاش به این راحتی بکشه اگه زن اپی بیچاره کشته شد اون اعضای کلاب کشتن و اتفاقی هم بود..بعدم تا دیدم کشته ش میدونستم الان جوس میاد.. این درب داغون کردن جوس تابلو بود که قراره تو یه اتفاقی از کلاب جدا بشه...ته بندی فصل خوب بود ولی نه به اون خوبی فصل های قبل >7<

amiromidi
12-15-2013, 12:53 AM
یعنی داغون داغونم له لهم!!!
یعنی دارم دیونه میشم عجب فصل بود بخدا اگه تموم جایزه های امسال رو بهش ندن از دنیای سریال بازا خداحافظی می کنم!!!
واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم یعنی 10 کمه واسش اصلا هیجانش خیلی بالا بود یعنی تو لحظه کل داستانو تغییر میدن اونم چند بار هی ما میسازیم میریم بالا دوباره خراب می کنن از اول عجب سریال قدریه!!!
ساتر با این فرمون بخواد بره فک کنم فقط جکس رو تو آخر فصل بعد زنده نگه داره!!! به نقل از اشکان جان خود ساتر گفته بود کاری می کنم انتهای اپیزود خنده رو لباتون بیاد واقعا منطقی ترین پایان هم بود چون نمی شد جکس زندان بیوفته سریال خراب میشد یه جای دیگه ساتر می گفت ما می تونستیم فصل قبل که همه از کلی بدشون میومد بکشیمش ولی گذاشتیم تا شما بهش دوباره علاقه مند بشید بعد میکشیمش همین اتفاق واسه تارا پیش اومد دقیقا تایمی که دیگه دوست نداری بمیره می میره واقعا هنری داره این ساتر...
واقعا هرچی ادم تعریف کنه باز کمه تا سال دیگه هلاک میشم احتمالا ساتر هر کاراکتری که ازش بدت بیاد میکشه ولی جایی که اذیتت کنه فک کنم فصل 7 نوبت جما باشه...
فعلا مخم کار نمیکنه برم به مغزم استراحت بدم....

Irag
12-15-2013, 02:41 AM
برعكس دوستان اصلا با اين قسمت حال نكردم و حتي صحنه‌ي كشتن تارا به دست "جما" رو هم اصلا منطقي نمي‌دونم.
زيادي فيلم براي متعجب كردن ما كارهاي عجيب و غريب انجام ميده. (ساتر استاد حروم كردن ايده‌ها است البته به اين بنده‌خدا هم زياد ربط نداره مديوم سريال‌سازي همينه و انتظار ندارم يه چيزي شبيه به فيلمنامه‌ي "سوپرانوس" تحويل‌مون بده)
اين قسمت خيلي كند و خسته‌كننده بود خيلي از اتفاق‌هاي اين قسمت راحت مي‌شد توي قسمت‌هاي قبل اتفاق بيفته
به هر حال اين فصل هم تموم شد و بيشترين كشته و زخمي رو يك جا همين فصل تقديم ايالت "سانز" كرد.
منتظرم تا فصل پاياني رو ببينم و پرونده‌ي اين سريال رو ببندم.

SAEED_20
12-15-2013, 02:34 PM
دوستان به نظر من باید لعنت فرستاد بر گلدن گلوب آقا یکی نیست بگه ملاک شما برای جایزه دادن چیه بخدا قسم یعنی این سریال قسمت به قسمتش شاهکاره فیلم نامه ای بسیار قوی بازیگران پر قدرت دیگه نمی دونم چی لازم داری که جایزه بگیره حتی نامزد هم نشده ولی اگه یه سریال سیاسی بود الان هزارتا جایزه می گرفت و در اخر درود بر کلاب سم کرو

اضافه شده در : 1

برعكس دوستان اصلا با اين قسمت حال نكردم و حتي صحنه‌ي كشتن تارا به دست "جما" رو هم اصلا منطقي نمي‌دونم.
زيادي فيلم براي متعجب كردن ما كارهاي عجيب و غريب انجام ميده. (ساتر استاد حروم كردن ايده‌ها است البته به اين بنده‌خدا هم زياد ربط نداره مديوم سريال‌سازي همينه و انتظار ندارم يه چيزي شبيه به فيلمنامه‌ي "سوپرانوس" تحويل‌مون بده)
اين قسمت خيلي كند و خسته‌كننده بود خيلي از اتفاق‌هاي اين قسمت راحت مي‌شد توي قسمت‌هاي قبل اتفاق بيفته
به هر حال اين فصل هم تموم شد و بيشترين كشته و زخمي رو يك جا همين فصل تقديم ايالت "سانز" كرد.
منتظرم تا فصل پاياني رو ببينم و پرونده‌ي اين سريال رو ببندم.

دوست عزیز نمی دونم دیگاه شما چجوریه ولی انصافا این قسمت عالی بود خدا شاهده سکانس توی پارک تارا و جکس می به جای تارا ترسیده بودم

Chandler Bing
12-15-2013, 06:05 PM

اصلا نمیتونم این حرفُ درک کنم. چرا صحنه ی کشته شدن تارا غیر منطقی بود؟ سناریو دیگه این بود که تارا معامله رو کنه با دادستان و جکس بدبخت بشه، سناریو بعد اینکه جکس خودش یه بلایی سر تارا میورد، یا اینکه جکس 25 سال میرفت زندان! منطقی ترین راه و سینمایی ترین سناریو کشته شدن تارا بود، چه کسی بهتر از جما؟
سریال یه هدفی داشته از اول، خارج شدن کلاب از تجارت اسلحه، از چند فصل قبل این حرکت شروع شد، از جریان کارتل بگیر تا وارد شدن پوپ به داستان و چینی ها و اون جریان ها و تو این فصل هم بلاخره این داستان ایرلندی ها جمع شد. اگه دقت کنیم میبینیم که ساتر خیلی خوب از چند فصل قبل داشته سریال رو به این سمت سوق میداده! چیز عجیب غریب یا حروم کردن ایده ای من ندیدم.

اینم ببینید که حیفه واقعا:
http://www.youtube.com/watch?v=ez0nU2fagOQ

WalTer WhiTe
12-15-2013, 07:47 PM
اصلا نمیتونم این حرفُ درک کنم. چرا صحنه ی کشته شدن تارا غیر منطقی بود؟

اشکان جان اگر بخواهیم منطقی بودن و غیر منطقی بودن کشته شدن تارا رو بررسی کنیم فقط و فقط به این نتیجه می رسیم که جکس نباید می رفت زندان. وبرای اینکه زندان نره تنها فکری که نویسنده می تونست بهش برسه این بود که تارا کشته بشه که دقیقا من هم هفته قبل گفتم تارا این قسمت کارش تموم و می میره

نقل قول خودم از هفته قبل

در مورد تارا هم فکر کنم با این حرکتی که زد و نرفت لو بده قضیه رو ، در اصل سند مرگ خودش رو یک جورایی امضا کرد

ولی خوب من حدسم رو این بود که جکس میزنه این تارا رو نفله میکنه ولی همون بهتر که جما این کار رو کرد.پس اینکه ما خیلی راحت می تونیم بگیم که تنها راه ممکن برای نجات جکس کشته شده تارا بود حالا چه بدست خودش و چه به دست جما فرقی نمی کرد .اگر از این نظر بهش نیگاه کنی میبنی که این تنها راه ممکن برای نویسنده بوده تا جکس رو یک جورایی نجات بده پس این کار رو میشه یک جورایی غیر منطقی حساب کرد دیگه .راه منطقی این بود که جکس بره حبسش رو بکشه و جما نره تو خماری و نعشگی و تارا هم زنده می موندش. ولی چون نویسنده و کارگردان نمی خواستند سریال رو بدون جکس تموم کنند باید این راه غیر منطقی رو انتخاب می کردند. البته فصل بعدی هنوز پای جکس گیره به خاطر تفنگش که انداخت زمین ولی مطمئنا خیلی راحت از این قضیه قصر در میره.

از حق نگذریم این فصل عالی بود و از فصل 4 و 5 ، چندین سر و گردن بالاتر بود و به نظرم این فصل همراه با فصل 2 و 3 یکی از بهترین فصل ها بود که واقعا همه جوره عالی بود.

Chandler Bing
12-15-2013, 08:36 PM
اشکان جان اگر بخواهیم منطقی بودن و غیر منطقی بودن کشته شدن تارا رو بررسی کنیم فقط و فقط به این نتیجه می رسیم که جکس نباید می رفت زندان. وبرای اینکه زندان نره تنها فکری که نویسنده می تونست بهش برسه این بود که تارا کشته بشه که دقیقا من هم هفته قبل گفتم تارا این قسمت کارش تموم و می میره

اول من چندتا سناریو دیگه رو گفتم و اخرش هم گفتم که این سناریو بهترین بود. چیزی که شما دارید میگید کاملا بی منطقه! اینکه شخصیت اول داستان از سریال خارج بشه غیر منطقیه یا اینکه یکی از کاراکترها بمیره؟ مسلما اولی. و اینم در نظر بگیرید که سریال یه اقتباس آزاد از هملته، تو هملت هم هم بهترین دوست هملت میمیره هم همسرش!
و نکته ی دیگه، زمان مرگ اپی همه کلی به ساتر فحش دادن که چرا الکی اپی رو حذف کرد. جکس جواب این سوال رو تو این قسمت داد، اگه اپی بود جکس اینقدر بی رحم نمیشد و تبدیل به کلی نمیشد، سریال برای رسیدن به اینجا به کشته شدن اپی احتیاج داشت، ساتر هم حتما یه برنامه ی برای فصل اخر داره که اینقدر خوب تارا رو حذف کرد.

داستان فصل بعد هم پیرامون جنگ مکزیکی ها و چینی ها با سیاه ها (آلوارز خیلی خره که فکر کرده میتونه با مارکس شاخ به شاخ بشه) فکر کنم باشه و البته داستان اصلی که انتقام جکس از جماست. درباره ی جوس هم فکر کنم جکس نگه اش داره، با توجه به مشکلات پیش امده برای کلاب به یه عضو دیگه احتیاج داره.

osture
12-15-2013, 08:40 PM
سریال یه هدفی داشته از اول، خارج شدن کلاب از تجارت اسلحه، از چند فصل قبل این حرکت شروع شد، از جریان کارتل بگیر تا وارد شدن پوپ به داستان و چینی ها و اون جریان ها و تو این فصل هم بلاخره این داستان ایرلندی ها جمع شد. اگه دقت کنیم میبینیم که ساتر خیلی خوب از چند فصل قبل داشته سریال رو به این سمت سوق میداده! چیز عجیب غریب یا حروم کردن ایده ای من ندیدم.

دقیقا
من خیلی وقته این تو ذهنمه که رو این داستان کار شده
دقت کنین بقیه سریال ها اپیزود اخر داستان فصل بعدی رو رقم میزنه
ولی داستان این فصل از اول سریال وجود داشته - همین خارج شدن کلاب از راه خلاف باعث کشته شدن "جان تلر" شده
پس این فصل یه فصل ریشه دار بود
حتی قضیه جدایی تارا از چند فصل پیش داشت این راه رو نشون میداد

به این نتیجه می رسیم که جکس نباید می رفت زندان. وبرای اینکه زندان نره تنها فکری که نویسنده می تونست بهش برسه این بود که تارا کشته بشه

جکس میشد بره زندان حتی اگه سریال رو با جکس تموم کنه - اونطوری که جکس گفت زندانش میشه 7 سال با حساب اینکه خودش تسلیم شده
میشد فصل بعد یه فصل چند ساله باشه - بزنه 7سال بعد تازه خیلیم دراماتیک میشد واسه یه پایان

ولی حالا من بخوام گیر بدم
به این گیر میدم که خیلی چیزارو جما میفهمید بدون اینکه ما ببینیم
ولی ایندفعه دلیل یه اتفاق گنده همچین بیخبری بود - اتفاق در برابر دلیلش خیلی بزرگه

ولی حالا بازم میشه جواب داد اینکه : جما با نیرو تموم کرد همیشه که از این تموم کردنا واسش پیش نمیومد که کلا بزنه به بیابون گوشی جواب نده یا کسی ندونه کجاس
ولی در کل دلیله کوچیکی بود

در ضمن بین سریال های در حال پخش این سریال حکم خدا رو داره ...
مرسی بابت ترجمه زیرنویس :Smiley17:

Chandler Bing
12-15-2013, 08:57 PM
من حرف هام تموم نمیشه:دی

جکس میشد بره زندان حتی اگه سریال رو با جکس تموم کنه - اونطوری که جکس گفت زندانش میشه 7 سال با حساب اینکه خودش تسلیم شده
میشد فصل بعد یه فصل چند ساله باشه - بزنه 7سال بعد تازه خیلیم دراماتیک میشد واسه یه پایان
نکته داشت اینجا، بابی گفت احتمالا اعدامت میکنند بعد جکس گفت وکیله خوش بینه که 25سال زندان بخورم، حالا اگه شانس بیارم و این جور داستان ها بشه 7 سال. جکس اینجوری گفت تا بابی و چیبز شل بشن، وگرنه از اعدام طرف به 7سال زندان نمیرسه:دی

به این گیر میدم که خیلی چیزارو جما میفهمید بدون اینکه ما ببینیم
ولی ایندفعه دلیل یه اتفاق گنده همچین بیخبری بود - اتفاق در برابر دلیلش خیلی بزرگه
موقع دیدن سریال داشتم خفه میشد، هی میگفتم زنگ بزنید بهش دیگه... همین بیخبری تعلیق خوبی درست کرده بود. جما هم که کلا با تارا چپ بود، با نیرو هم الکی الکی بهم زد، دیگه رسما داغون بود، دخانیات هم مصرف کرده بود:دی دیگه نتیجه ی بهتری از این معادله نمیشه گرفت...

سکانس بغل کردن جوس و حرف جکس هم خیلی خوب بود:Smiley10:

123u
12-15-2013, 09:14 PM
با درود

فقط همین نکته رو خدمت دوستان عرض میکنم که شاید خیلی باید منتظر بمونیم که همچین قسمتی از 1 سریال با این سطح کیفی دوباره تکرار بشه

100 البته ترجمه فوق العاده اشکان هم لذت دیدین این سریال رو برای همه چند برابر کرده

---10---

amiromidi
12-15-2013, 10:57 PM
منم اتفاقا فک می کنم هیچ راهی به جز این پایان نبود احتمالا فصل بعد نهایت یه اپیزود صرف اتهام به جکس میشه که صد در صد منتفی میشه تارا هم که مرده دیگه معامله ای وجود نداره پس جکس هم خودشو تحویل نمیده و روز از نو و داستان جدید...
احتمال میدم با این فرمون که ساتر میره چون از جما بدمون اومده فصل بعد نوبت جماست البته یه وقتی که دیگه دوست نداریم...
چرا این خارجیا مرام ندارن جکس خودشو واسه تارا تحویل داد ولی احساس کردم تارا دوست داشت این اتفاق بیوفته و از دست دادن جکس اذیتش نمی کرد !!!
364 روز تا فینال سیزن!!!!

اینم ببینید که حیفه واقعا:
http://www.youtube.com/watch?v=ez0nu2fagoq
اشکان جان داداش دانلود کردم خیلی قشنگ بود...
ممنون

UntouChable
12-16-2013, 11:16 AM
کنجکاوم ببینم چه بلایی سر اون جوس بیچاره میاد
خانوم دکتر رو هم خوب کردن فرستادن دار باقی و اینا ... اثر منفی خیلی بدی روی اعصاب داشت :دی

amiana
12-16-2013, 01:42 PM
من الان دیدم اعصابم واقعا خرابه عجب مرگ وحشتناکی بود
البته متاسفانه قلبش اسپویل شده بودم میدونستم که تارا رو می کشن و همش آخراش فکر می کردم خوب الان که اینا باهم خوب شدن چرا آخه دیگه:(
جما واقعا رو نروه
منم دوست داشتم این اتفاقات اخر سریال یه خورده بیشتر طول می کشید و حجم بیشتری از سیزن فینالی رو پر می کرد داستانهای آلوارز و چینیا می تونست تو یه قسمت قبلتر باشه
یه سال باید صبر کنیم بازم :(
من کمیستری رابطه تارا و جکس و خیلی دوست داشتم ترس و عشق و همزمان خوب نشون دادن

Shayea
12-16-2013, 08:10 PM
او تیکه ای که جکس داشت با کلاب خداحافظی میکرد یه لحظه تصور کردم که فصل دیگه چطوری میخوایم با سانز خداحافظی کنیم ؟
سریال خیلی درجه یکــه لامصب .. امیدوارم دفعه ی بعد تو امی ببینیمش(هر چند بعیده!)

خیلی حال کردم که تا دو فصل قبل کلی یه کارکتر کاملا منفی بود ولی الان مث یه قهرمان کشته شد !
صحنه ی کشتنش هم عالی بود .

تارا خوب شد ! همین که تا اینجا رسید هم زیادش بود ... حالا که جما زد ناکارش کرد بهتر هم شد ! اگه جکس بفهمه دیوونه میشه !
خود جما هم فصل دیگه باید جالب میشه .

تیگ هم ترکوند این فصل ! تو همون قسمت اول که گریه اش گرفت و گفت : All The Way ,Baby دیوونه شدم !
جوس چقدر خفن شده بود!!

به هرحال این فصل کلا عالی بود ولی بهترین فصل نبود ..

راستی این کرت ساترِ عوضی واسه چی گفته بود با اپیزود آخر لبخند میزنید ؟:Smiley104:

Chandler Bing
12-16-2013, 08:22 PM
حالا که جما زد ناکارش کرد بهتر هم شد ! اگه جکس بفهمه دیوونه میشه !

واقعا مشتاق انتقام گرفتن جکس هستم، چون صد در صد همچین اتفاقی میافته. و اینکه جکس بخواد مادرش رو بکشه فکر کنم از اون خط قرمزها باشه، باید دید ساتر چیکار میکنه...

راستی این کرت ساترِ عوضی واسه چی گفته بود با اپیزود آخر لبخند میزنید ؟

همین الان مصاحبه اش با هالیوود ریپورتر رو خوندم! گفت این کارو کردم تا دیگه هرچی تو توئیتر میگم باور نکنید :))
http://www.hollywoodreporter.com/live-feed/sons-anarchy-finale-death-showrunner-664520
و افیلیا زن هملت هم غرق میشه، تارا هم تو سینک ظرفشویی کشته شد، همون سینکی که اول اپیزود جما داشت توش ظرف میشست.:Smiley41:

86471181
12-16-2013, 09:00 PM
کلا الان با پایان فصل ششم به این نتیجه رسیدم که کاراکتر اصلی تو سانز جما هست
خیلی از ماجراها حول محور جما میچرخید
فصل آخر هم دیگه تابلوئه شخصیت اصلی داستان جما هست و گره های موجود تو داستان و گذشته ی کلاب کامل باز میشن
از همون فصول اول ، کشتن پدر جکس که میگن کار جماست ، خیانت به کلی ، گند کاریهای زیادی که انجام داد ، در کنارش فداکاریهایی که واسه کلاب انجام داد ، کلا مجموعه ای از خیانت و عشق و این جور چیزها بود جما
تارا هم تو بحث اپیزودیک قبلی گفتم یا میمیره یا یه فداکاری خفن انجام میده ، یه جورایی از این دو تا کار اشتراک گرفته شد
راضیم ازت ساتر ، قسمت های ایتدائی یه مقدار من رو اذیت میکرد ، طوری که از قسمت 5 دیگه متوقف کردم دیدن سریال رو بعد هم یه کله تا 9 و 10 دیدم
ولی این مرد همیشه یه سورپرایز عالی داره ، خوشم میاد هم از کشتن هیشکی ترسی نداره :Smiley35:
فقط خدا کنه باز فصل بعد جما رو تبدیل به یه شخصیت محبوب نکنه ، بعد بزنه بکشش که تکراری میشه ، حتی بعید نیست ( احتمال زیاد) جما نمیره و بقیه به فنا برن و جما یه زندگی پر حسرت و اندوه رو ادامه بده ، وین هم به نظرم نقش تعیین کننده ای رو تو فصل بعد میتونه داشته باشه

gafaneh
12-16-2013, 09:50 PM
از اول سریال نقش کلیدی سریال جما بوده خیلی از گره ها با جما ایجاد شده و خیلی هاش با اون باز شده هرچند توی فصل پیش کلی بهش گفت که تو فقط «old lady» هستی ولی باید قبول کرد که خیلی بیشتر از این حرفهاست بخصوص در مورد روش و سرنوشت کلاب و حتی پایه گذاری کلاب و انتخاب چارمینگ به عنوان مقر اصلی نقش جما خیلی پررنگ هست و طبعتا در تغییر مسیر کلاب و دست کشیدن از خشونت هم جما می بایست که تاثیر گذار باشد به همین خاطر من فکر می کنم این قتل اخر و شوک سریال به خاطر اینه که جما هم مثل بقیه اعضای کلاب به اهمیت دست کشیدن از روش گذشته پی ببره! تا الان هرکدومشون به نوعی به این نتیجه رسیده اند، جکس با خوندن نوشته های پدرش و آگاهی از سرنوشت اون و تاریخچه کلاب، چیبز با اتفاقاتی که برای زن و دخترش و درگیری با جیمی او داشتند و تیگ با کشته شدن دخترش و بابی با دیدن سرنوشت دوستان نزدیکش به ضرورت تغییر روش و همراهی با جکس رسیده اند (حتی جوس هم با دیدن اتفاقی که برای کلی که نوعی پدر معنویش بود به این نتیجه رسیده) فقط مونده دیگر مهره مهم این بازی یعنی جما که اون هم قطعا با کشتن مادر نوه هاش به بیفایده بودن این خشونت می رسه!

MaMaLoM
12-16-2013, 11:47 PM
تو بحث قسمت قبل گفتم که احتمالا باید با تارا و جوس تو این فصل خدافظی کنیم ... همونم شد!
یکی از بهترین فصل های سانز همین فصل بود،دلم واسه "جوس" میسوزه ... کلّ بدبختی هاش از همون پوست سیاه پدرش شروع شد الانم داره جونشو واسه همین از دست میده :( عضوی که همه ی زندگی شو وقف کلاب کرد نباید این بلا سرش بیاد :( خیلی ناراحتم :((
"جما" هم مثل همیشه دسته گل به آب داد ... دقیقا نصف دردسر های کلاب سر همین "جما"س.
اگه فصل بعد "جکس" بزنه "جما" رو بکشه خیلی خوب میشه دیگه،فکر کنم به اندازه کافی دل پُر ازش داشته باشه! عجب فصلی بشه فصل بعد ...

شخصیت مورد علاقم هم تو این فصل "تیگه".

9 میدم بره حالشو ببره:Smiley36:

amiana
12-17-2013, 05:51 AM
من چون نمی خواستم اسپویل بشه چیزی برام
اینترنت و چک نکرده بودم
کرت ساتر همون آتو(otto) یه!!! عجب اعجوبه ایه مردک :)) شوهر کتی سیگل(جما) هم که هست

sallay12day
12-17-2013, 07:02 AM
بهتره به نظرم تو فصل 7 تموم بشه دیگه کارکتری نمونده همه حذف شدن این همه سریال جای حرف داشت ولی حذف تارا خیلی ابکی بود خیلی خیلی گفتیم نوع بادریت اطلاعات زیاده نه این همه

saeedbahari
12-17-2013, 03:37 PM
یکی از خوبیهای این سریال اینه که جناب سازنده میدونه چجوری میخواد سریال تموم کنه..دقیقا مثل بریکنگ بد..(کلا این دوتا سریال خیلی شبیه هم هستن و البته سریال هاوس که اونم سازنده خفنی داشت) و هی کشش نمیده مثل لاست...این فصل مقدمه چینی کرد برای فصل اخر..صد در صد Happy Ending در کار نیست..این فصل خوب بود..تارا که از اواخر فصل قیل گور خودشو کنده بود..جوس هم جناب کلانتر صافش کرد و جکس آسفالتش کرد ولی این فصل انتقامش گرفت.این فصل تیگی حاشیه بود فقط 2 یا 3 اپیزود نقش داشت..نیرو فصل دیگه مهم میشه و صد البته گل سرسبد همه اینا جما..کلا این جما نقش گایا (الهه باروری و زمین در خدایان یونان) داره صذ البته با مادر هملت و حتی ادیپ هم قابل مقایسه هست ولی کوتاه سخن اینکه پسرش بسیار از دستش کفری شده و عاقبتی خوشی در انتظارش نیست..

Chandler Bing
12-17-2013, 03:45 PM
بهتره به نظرم تو فصل 7 تموم بشه دیگه کارکتری نمونده همه حذف شدن

اوایل این فصل بود که اعلام شد، فصل هفتم فصل آخر سریاله! اما ممکنه بیشتر از 13 قسمت باشه

HAMID13
12-23-2013, 05:14 PM
تارا مرد!!!الان جکس هم باید بره زندان؟؟!!!کلانتره ه هم مرد!!!عجب سورپرایزایی!!
نیرو هم که با مایانز و چینی هاست!!
جکس اگه بفهمه جما تارا رو کشته یعنی مادر خودشو میکشه؟؟!!!!
ولی خیلی حال کردم اول سریال جکس از اوپی یاد کرد خدایی اوپی حیف بود
اوووففف ایشالا فصل آخر ببینیم دیگه کیا میخوان بمیرن:دی

roohallahshab
02-22-2014, 08:16 PM
you are my sunshine
my only sunshine:Smiley17::Smiley17:

ddddjj
03-12-2014, 06:47 PM
محشر بود این اپیزود
کسی میدونه فصل هفتمش کی میاد؟

llvll4hdi
03-19-2014, 05:14 PM
خیلی با این قسمت حال کردم پایان غم انگیزی داشت
فصل 7 این سریال کی قراره بیاد؟

MEHDIATB
03-26-2014, 05:44 PM
خیلی با این قسمت حال کردم پایان غم انگیزی داشت
فصل 7 این سریال کی قراره بیاد؟

فکر کنم پاییز میاد

zidane5
05-14-2014, 06:00 AM
کارت ساتر مادر به خطا!!
با پایانی که به فصل داد نابودم کرد.کلی مرد تارا مرذ.:Smiley19:
صحنه فتل تارا داشتم بالا می آوردم:Smiley19:
امتیاز 10 بدون تردید.

zidane5
05-14-2014, 06:07 AM
*A Mother's Work*
جمای لعنتی.
قسمت های اول که همش فحشا بود میخواستم دیگه ادامه ندم به دیدنش ولی از این که این کارا نکردم خوشحالم.
سریال فوق العاده ای بود

ahmady45
05-22-2014, 04:23 PM
:Smiley104:هی خدااااااااااااااااااااااا ا!!!!
چی بگم؟؟؟چیزی ندارم که بگم!!!دهنم سرویس شد خدایی
بعد game بهترین سریال عمرم بود...
10/10

javad48
07-09-2014, 08:23 PM
میدونستم جما اخر کارش رو می کنه ،ولی توی این اپیزود اصلا انتظار همچین پایانی نداشتم ، کلا بهم ریخت همه چی رو
همچین پایانی رو برای تارا در نظر نداشتم

:Smiley24:

Mikado
08-07-2014, 04:14 AM
بعد از اینکه در اواسط فصل نتونستم اشکان رو در زیرنویس این فصل همراهی کنم، دیدن سریال رو هم متوقف کردم، شرمنده میشدم از زحمتی که اشکان برای این کار کشیده و من در میانه راه تنهاش گذاشتم، به هر حال بعد از ماه ها، دوباره فکر "جما" به سرم زد و در دو شب 6 قسمت انتهایی رو دیدم.

حس عجیبیه... من "سانز" رو به دلایل زیادی دوست دارم و "ساتر" رو به شدت قبول دارم، غافلگیری سختی بود، نه اینکه برای غافلگیری های "ساتر" آماده نباشم، ولی خب همیشه کارش رو خوب انجام میده، چیز زیادی ندارم بنویسم، فقط میخواستم لذتی که از دیدن یک اثر تلویزیونی، یک داستان، یک روایت رو بردم اینجا بیارم.

دُرسته که دیگه "اپی" رو نداریم، ولی هنوز میبینم چطور "ساتر" ازش یاد میکنه، چطور مارو همچنان عاشق "اپی" نگه داشته و انصافا در قسمتی که "جک" روی قبر "اپی" داشت نوشته های خودش رو مینوشت، نمیتونستم لحظه ای از اینکه اگر "اُپی" هنوز پیش "جک" بود دست بردارم، اشکان چه خوب اشاره کرد که اگه "اپی" هنوز بود، "جک" اینقدر بیرحم نبود، و دوست دارم اشاره کنم اگر همچنان یاد "اپی" نبود شاید "جک" این فداکاری رو نمیکرد. اما با مرگ "تارا" فکر نمیکنم دیگه هیچ رستگاری در انتظار "سم کرو" باشه.

من دقیقا از اولین باری که "تارا" وارد داستان شد، خدا خدا میکردم که "ساتر" بُکشه این شخصیت و مارو راحت کنه، ولی خب "ساتر" استاد اینه که اول سیاه و سفیدی رو از یه شخصیت از بین ببره و بعد حذفش کنه، دقیقا مثل کاری که با "کلی مارو" کرد.

دیالوگ های بین "جک" و "تارا" رو توی پارک خیلی دوست داشتم، کاملا معلوم بود که رو دیالوگ ها کار شده، جواب های "جک" به "تارا" اینقدر خوب بود که چیزی نمونده بود تا من "جک" رو به عنوان قدیس این رابطه ببینم!

اما "جما"، "جما" این عزیز ترین شخصیت "ساتر" که مطمئنم حتما در اوج نگه اش میداره در فصل بعد، "ساتر" شدیدا شخصیت "جما" رو دوست داره و مطمئنم نمیذاره همین طور متنفر باشیم ازش، مطمئنم کاری میکنه که آرزوی مرگ "جما" از طرف ما (بیننده)، نه به خاطر تنفر ازش که به خاطر رستگاری و کمتر درد کشیدنش باشه!

نمیخواستم چیزی بنویسم ولی همین طور جملات بود که به ذهنم اومد...

در آخر خسته نباشید به اشکان عزیز میگم، از جمع مترجمین این سریال، همه به نحوی کنار کشیدیم و اشکان تا به آخر موند و فصل بعد رو هم با قدرت ادامه خواهد داد، میدونم اینقدر این سریال رو دوست داره که نمیذاره فرد دیگه ای به ترجمه اش نزدیک شه و واقعا که حق داره.

مطمئن هستم، دیالوگ های زیاد و سخت این سریال واقعا اشکان رو خسته کرده و صد ها بار ازش تشکر میکنم و بازم اینجا ازش معذرت میخوام که نتونستم فصل رو باهاش تموم کنم.

اشکان عزیز خسته نباشی و به امید ترجمه قشنگ و پرقدرتت در فصل بعد :Smiley17:

Jack Bauer
09-18-2014, 08:53 PM
این فصل عالی بود:Smiley19: بهترین فصل سانز تا به اینجا, اگر فصل آخر هم خوب باشه بدون شک بهترین سریالم میشه.
مرگ کلی و تارا هم خوب بود ولی میتونست خیلی بهتر باشه (حداقل آخر اپیزود میکشتنش) البته جفتش برام اسپویل شده بود:|
تنها نکته منفی این سیزن حضور کلادت بود:-& نمیدونم چرا ازش بدم میاد.بقیه چیزها همه عالی بود.نمره به این فصل:10

این 2 تا رو هم ببینید:|
http://picoup.ir/images/15441543407849049352.png

http://picoup.ir/images/44740829190627681761.png

با همچین فصل قوی ای و بازی های خوبی صد در صد سال دیگه جز برنده هاست

بخدا اگه تموم جایزه های امسال رو بهش ندن از دنیای سریال بازا خداحافظی می کنم!!!
:Smiley14:

MILANO
09-23-2014, 12:21 PM
هعیی روزگار!
آخر فصل پنجم که فکر میکردم جما، تارا رو انداخت زندان (که بعداً فهمیدم اینطور نیست) این جملات رو نوشتم تو بحث اپیزودیکش:

" حالم از جما به هم خورد با این حرکتی که با تارا کرد!
آدم هرچقدر هم کثیف باشه نمیتونه اینکارو بکنه!
یعنی الان اونقدر از دستش عصبانی ام میتونم جمله ی زیر رو هم بگم:
هیچ حیوونی هم چنین کاری نمیکنه که جما با تارا کرد!
+ چندتا فحش دیگه... "
پس الان قابله درکه چه حسی دارم نسبت به این موجود! (به جای "موجود" نتونستم از واژه های "بشر" ، "آدم" ، "شخصیت" یا همچین چیزایی استفاده کنم.)
نکته مثبت سریال، اینه که بالاخره بعد از فصول اخیر با این فصل دوباره اوج گرفت.
اما میخوام یه نکته منفی هم بگم:
یه مقایسه میخوام با دکستر بکنم اگر ندیدید، نخونید:
مرگ ریتا (اگه اسمش درست یادم مونده باشه) تو دکستر خیلی ی ی منطقی تر از تارا بود. یعنی آخر فصل که تموم شد به نویسنده فحش نمیدادی! چون با یه حساب و کتابی به این مرگ ختم میشد داستان. که حالا پسر دکستر هم تو بچگیش غرق در خونِ مادرش شده بود مثل خود دکستر و ... از این صحبتا. ضمن اینکه تو دکستر چقدر لطیف برگزار شد این صحنه! حالا با این مقایسه کنید که چقدر بی منطق بود! اتفاق به این عظیمی میتونست با یک جمله نیافته! اگه یکی به جما زنگ میزد یا اگه خود تارا قبل از حمله کردن میگفت. کل داستان به هم زدن نیرو و جما و در نتیجه حال بدِ جما و همچنین درب و داغونی جوس تو این اپیزودهای آخر، دست و پا زدن های الکی نویسنده برای منطقی کردنِ بی منطقی اش بود!
من بعد از مرگ ریتا تو دکستر به این فکر میکردم که چقدر نویسنده و سریال عالی هستن اما اینجا بعد از مرگ تارا فقط میتونم به ساتر و جما بدوبیراه بگم.
و اما پایان بندی من برای این فصل:
جوس داستان جکس و تارا و معامله شون رو میشنوه، جکس از خیانت جوس با خبره و احتمال زیاد ایندفعه قرار نیست جوس رو زنده بذاره!
پس با جوس معامله میکنه که بذاره زنده بمونه و همچنین از کلاب خارج بشه به شرطی که جای جکس رو تو معامله بگیره و بره 10 سال حبس بکشه.
در حالی که فکر میکنین اپیزود دیگه تموم شده، یهو یه ماشین میاد، جما رو برمیداره میبره و در کلبه ای دور دست ، تبدیل به گوشت چرخ کرده اش میکنه. :Smiley35:

ضمناً با دو هفته تاخیر، بالاخره به فصل هفتم رسیدم :Smiley36:

Sina_Saw
06-30-2015, 04:55 AM
Yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeees :D
الان در پوست خود نمیگنجم :دی انتظار مرگ تارا رو داشتم ولی نه در این حد رضایت بخش
http://8pic.ir/images/glbzfiaqlzu6abmq4ago.jpg
یعنی این جکس و برادری و عشق و عاشقی رو از جلوم جمع کنین بندازین اونور. واسه یه اشتباه کوچیک اعضا میزنن میکشنش بعد تارا یه فصل بازیشون داده ولی چون زن جکس ـه نباید کاریش داشته باشن :)) جمع کن برادرم جمع کن خواهرم
فقط جما و جوس :X
نمره به این اپیزود 10 میدم

این با دکستر؟ فابل مقایسه نیستن...

S.O.Amir
06-30-2015, 03:59 PM
[QUOTE=Sina_Saw;187514]Yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeees :D
الان در پوست خود نمیگنجم :دی انتظار مرگ تارا رو داشتم ولی نه در این حد رضایت بخش
http://8pic.ir/images/glbzfiaqlzu6abmq4ago.jpg
یعنی این جکس و برادری و عشق و عاشقی رو از جلوم جمع کنین بندازین اونور. واسه یه اشتباه کوچیک اعضا میزنن میکشنش بعد تارا یه فصل بازیشون داده ولی چون زن جکس ـه نباید کاریش داشته باشن :)) جمع کن برادرم جمع کن خواهرم
فقط جما و جوس :X
نمره به این اپیزود 10 میدم

)یعنی این جکس و برادری و عشق و عاشقی رو از جلوم جمع کنین بندازین اونور. واسه یه اشتباه کوچیک اعضا میزنن میکشنش(

عزیزم دیدتو به کلاب عمیقتر کن! کلاب چیزیه که با اشتباه یک نفر از برادرا همه از دمه تیغ میگذرن! و این خودِ برادریه که باعث میشه جلوی اشتباهو بگیرن! حتی به قیمت از دست دادن یا کشتنِ یه برادر چون با این کار ده ها برادرِ دیگه رو نجات میدن و این برادریه!! اشتباهی که باعث نابودیه باور و زندگیه ده ها نفر بشه قابل بخشش نیست

Sina_Saw
06-30-2015, 04:05 PM
زیزم دیدتو به کلاب عمیقتر کن! کلاب چیزیه که با اشتباه یک نفر از برادرا همه از دمه تیغ میگذرن! و این خودِ برادریه که باعث میشه جلوی اشتباهو بگیرن! حتی به قیمت از دست دادن یا کشتنِ یه برادر چون با این کار ده ها برادرِ دیگه رو نجات میدن و این برادریه!! اشتباهی که باعث نابودیه باور و زندگیه ده ها نفر بشه قابل بخشش نیست
شما برو فصل رو از اول ببین. ببین تارا میخواست چیکار کنه...
داشتن براش پرونده ریکو میکشیدن :| البته ببخشیدا یعنی کل کلاب به باد میرفت اگه نقشه ش درست پیش میرفت

S.O.Amir
06-30-2015, 04:11 PM
شما برو فصل رو از اول ببین. ببین تارا میخواست چیکار کنه...
داشتن براش پرونده ریکو میکشیدن :| البته ببخشیدا

من مخلصتم داداش. من 4 بار این سریالو دیدم. همه ی دیالوگاشم از برم
از اپیزود اول از سارا متنفر بودم
اما جواب من فقط به بخشِ (یعنی این جکس و برادری و عشق و عاشقی رو از جلوم جمع کنین بندازین اونور. واسه یه اشتباه کوچیک اعضا میزنن میکشنش) بود! اگه بی احترامی شد عمیقا معذرت میخوام

Sina_Saw
06-30-2015, 04:16 PM
من مخلصتم داداش. من 4 بار این سریالو دیدم. همه ی دیالوگاشم از برم
از اپیزود اول از سارا متنفر بودم
اما جواب من فقط به بخشِ (یعنی این جکس و برادری و عشق و عاشقی رو از جلوم جمع کنین بندازین اونور. واسه یه اشتباه کوچیک اعضا میزنن میکشنش) بود! اگه بی احترامی شد عمیقا معذرت میخوام
نه برادر :) بی احترامی چیه... شما ببخشین اگه من جوری حرف زدم که شما این احساسو پیدا کردی. :Smiley17:
اسم زن جکس هم تارا هستش

S.O.Amir
06-30-2015, 04:19 PM
نه برادر :) بی احترامی چیه... شما ببخشین اگه من جوری حرف زدم که شما این احساسو پیدا کردی. :Smiley17:
اسم زن جکس هم تارا هستش

تاجِ سری برادر. تارا :Smiley35: ببخشید, درگیریه فکری :Smiley36:

اضافه شده در : 12 minutes

هعیی روزگار!
آخر فصل پنجم که فکر میکردم جما، تارا رو انداخت زندان (که بعداً فهمیدم اینطور نیست) این جملات رو نوشتم تو بحث اپیزودیکش:

پس الان قابله درکه چه حسی دارم نسبت به این موجود! (به جای "موجود" نتونستم از واژه های "بشر" ، "آدم" ، "شخصیت" یا همچین چیزایی استفاده کنم.)
نکته مثبت سریال، اینه که بالاخره بعد از فصول اخیر با این فصل دوباره اوج گرفت.
اما میخوام یه نکته منفی هم بگم:
مرگ ریتا (اگه اسمش درست یادم مونده باشه) تو دکستر خیلی ی ی منطقی تر از تارا بود. یعنی آخر فصل که تموم شد به نویسنده فحش نمیدادی! چون با یه حساب و کتابی به این مرگ ختم میشد داستان. که حالا پسر دکستر هم تو بچگیش غرق در خونِ مادرش شده بود مثل خود دکستر و ... از این صحبتا. ضمن اینکه تو دکستر چقدر لطیف برگزار شد این صحنه! حالا با این مقایسه کنید که چقدر بی منطق بود! اتفاق به این عظیمی میتونست با یک جمله نیافته! اگه یکی به جما زنگ میزد یا اگه خود تارا قبل از حمله کردن میگفت. کل داستان به هم زدن نیرو و جما و در نتیجه حال بدِ جما و همچنین درب و داغونی جوس تو این اپیزودهای آخر، دست و پا زدن های الکی نویسنده برای منطقی کردنِ بی منطقی اش بود!
من بعد از مرگ ریتا تو دکستر به این فکر میکردم که چقدر نویسنده و سریال عالی هستن اما اینجا بعد از مرگ تارا فقط میتونم به ساتر و جما بدوبیراه بگم.
و اما پایان بندی من برای این فصل:
جوس داستان جکس و تارا و معامله شون رو میشنوه، جکس از خیانت جوس با خبره و احتمال زیاد ایندفعه قرار نیست جوس رو زنده بذاره!
پس با جوس معامله میکنه که بذاره زنده بمونه و همچنین از کلاب خارج بشه به شرطی که جای جکس رو تو معامله بگیره و بره 10 سال حبس بکشه.
در حالی که فکر میکنین اپیزود دیگه تموم شده، یهو یه ماشین میاد، جما رو برمیداره میبره و در کلبه ای دور دست ، تبدیل به گوشت چرخ کرده اش میکنه. :Smiley35:

ضمناً با دو هفته تاخیر، بالاخره به فصل هفتم رسیدم :Smiley36:

در درجه ی اول این مقایسه کاملا اشتباست!
این سریال کاملا جا داشت 1 فصل بیشتر داشته باشه اما ساتر گفت نمی خواد بیخود داستانو کش بده و بپیچونه! نمی خواست گِیم آو تِرونز تحویل بده و این دلیلیه که این حرفو که گفتین (دست و پا زدن های الکی نویسنده برای منطقی کردنِ بی منطقی اش) نقض میکنه!
و در رابطه با جما و کاری که انجام داد: بنظرم خشم زیاد و حسِ مادرانه برای این کار دلیله خوبیه و ما از شخصیت جما این برداشتو داریم که برای پسرش هر کاری میکنه