PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Sherlock | بحث اپیزودیک | فصل سوم , اپیزود اول

yaser63
01-02-2014, 01:09 PM
http://picoup.ir/images/35986102994808428815.jpg (http://picoup.ir/)

Season 3, Episode 1, The Empty Hearse
فصل سوم, قسمت اول, نعش کش خالی

.:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt1475582/episodes?season=3&ref_=tt_eps_sn_3)

خلاصه داستان اين قسمت : شرلوک بعد از بازگشت شوک آورش تحقیقاتش را درباره پرونده Ronald Adair شروع میکند

.:dl-topic:. (http://tvworld.info/showthread.php?42680-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%B5%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%81%D8%B5%D9%84-%D8%B3%D9%88%D9%85-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84-Sherlock-(%D9%82%D8%B3%D9%85%D8%AA-%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%A7%D8%B6%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%B4%D8%AF)&p=138703#post138703)

uncertainty
01-02-2014, 02:55 PM
کسی از tvworld در حال ترجمه زیرنویس هست؟
الان لب چشمه هستم اما تشنه ! :Smiley19::Smiley18:

haniii
01-02-2014, 04:03 PM
واقعا فاصله ای که بین 2 فصل افتاد هم تاثیر مثبت داشت هم منفی ... اون حسی و هیجانی که برای دیدن دوباره Sherlock ایجاد شده بود از یه طرف و یه حس بیگانگی هم به نظرم وجود داشت ... واقعا مثل جان که Sherlock رو در ابتدای اپیزود قبول نمیکرد من هم از یه طرف همون حس رو داشتم ... Why So Late ؟

اپیزود خوبی بود ... ابتدای اپیزود که واقعا هیجان بالا بود ... مخصوصا کمدی که بهش اضافه کرده بودن ( How He Did It ؟ ) ... ولی کیفیت معمای این قسمت خیلی پایین بود ... خیلی کلیشه ای .. معمولی و تکراری ....

در همین رابطه : http://www.radiotimes.com/news/2014-01-01/sherlock-is-back--and-we-still-dont-know-how-he-survived-the-fall

Chandler Bing
01-02-2014, 04:15 PM
کسی از tvworld در حال ترجمه زیرنویس هست؟
الان لب چشمه هستم اما تشنه ! :Smiley19::Smiley18:

نه تیم ما برنامه ای نداره. زیرنویس این قسمت هم 1300 خطه، به جز خط هایی که باید بهش اضافه بشه! طول میکشه.
=======================
اپیزود خوبی بود، اما اون چیزی نبود که میخواستم، با اپیزود اول فصل قبل مقایسه کنید دست تون میاد چقدر ضعیف تر بود. اما در کل واقعا لذت بردم، همه چیزش به جز معماهاش معرکه بود، مخصوصا طنزش، سکانس کل کل دو برادر خیلی خوب بود :))
بلاخره مشخص شد چطور سقوط کرده بود، وقتی داشت داستان رو به اون پلیسه میگفت، فکر کنم حقیقت رو گفت، اما نفهمیدم چرا اصن بهش گفت:دی
البته سناریوی دوم سقطو رو بیشتر دوست داشتم، اون که با موریاتی جان رو اسکل کرده بودند :)))

پ.ن حالا صحبت میکنیم باهم :دی

amiana
01-02-2014, 05:19 PM
بیشتر کمدی بود این قسمت :)
من ولی از دست شرلاک لجم گرفته بود، جان بیچاره
یه خورده به نظرم اپیزود درهم برهمی بود هم میخواست ماجرای شرلاک و بگه هم تروریست تو لندن و ...
یه نکته جالب اینکه نقش پدر و مادر شرلاک رو پدر و مادر واقعی بندیکت بازی کرده بودن و مری نامزد جان هم پارتنر واقعی مارتین فریمنه !
ولی اینترو سریال عالی بود فکر کنم یکی از هیجان انگیز ترین و باحالترین اینتروهایی که دیدم درست مثه قسمت آخر سیزن قبل

اضافه شده در : 1

البته سناریوی دوم سقطو رو بیشتر دوست داشتم، اون که با موریاتی جان رو اسکل کرده بودند :)))

بقول یکی توی توییتر مثل اینکه موفات فن فیکشن زیاد خونده بوده این مدت :)

Serenita
01-02-2014, 06:49 PM
لعنــــــــــــــــــــــ ـــــــــت!!!!!!!!!!!!!!!
بالاخره اومد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
هنوز ندیدم ولی برای محکم کاری گفتم ابراز وجود کنم.

uncertainty
01-02-2014, 07:15 PM
همین الان تموم شد
خوب بود، بیشترشو با لبخند دیدم
باید دید قسمت های بعدی چی میشه
تازه بازی شروع شده

il Conformista
01-02-2014, 08:25 PM
خوب بود ولی سیزنای قبل احساس می کردی داری یه چیز حماسی می بینی ولی این قسمت اون حسو نداشت !
امتیاز 8.5 الی 9 بسشه !

prongz
01-02-2014, 08:32 PM
Remember remember the fifth of november

این انگلیسی ها خیلی جالبن.تاریخشونو جوری به رخ می کشن که کل دنیا رو از کوچیک ترین اتفاقاتش مطلع کنن.

UntouChable
01-02-2014, 08:40 PM
بی شعور نگفت چطوری مرگشو فِیک کرده :Smiley15: ... این مایکرافت داداشش یه چیزیش میشه ها شرلوک رو تیکه پاره کردن و این نشسته داره تخمه می ترکونه :Smiley14:

Ashkan_crash
01-02-2014, 11:59 PM
2 سال تموم صبر کردم الان می بینم کاملا ارزشش رو داشت از شاهکاری این اپیزود همین بس که تا الان ریتینگ این اپیزود در imdb 9.7 هستش (هر چند ساعاتی پیش 9.8 بود )
و همین ریت خیلی خوب باعث شد 0.1 ریتینگ کلی سریال هم بره بالا و به 9.3 برسه الان بعد از wire و game of thrones قرار داره (که هر دو 9.4 هستن)

Serenita
01-03-2014, 12:20 AM
من 6 دادم.
به قول شرلوک هلمز Elementary بود این اپیزود... تدوین و کارگردانی ش ر دوست داشتم.
با صحنه شطرنج بازی نکردن (!) شرلوک و مایکرافت خیلی حال کردم.
ولی اون چیزی که می خواستم نبود... مثل Empty House دویل معماهاش پیش ا افتاده و کلاً بهانه ای برای بازگشت هلمز بود.
ب نظر من هیجانش کم بود و سر سکانس مترو واقعاً دست شرلوک رو شده بود.
وقتی این اپیزود ر با اپیزود اول معرکه سیزن2 مقایسه می کنم فقط آرزو می کنم بقیه ش جدی تر باشه و بار کمدی ش کمتر باشه. مثل اینکه مافت و گیتیس یادشون رفته داستان از چه قرار بوده.
در پایان البته باید از بازی به وضوح پخته تر و طبیعی کامبربچ تعریف کنم... :Smiley88:
این سیزن رو با اعتماد به نفس به وضوح بالاتری بازی کرده... کافیه دوباره اپیزود0 رو نگاه کنید.
مری رو به شخصه پیش ار دیدن این قسمت دوست نداشتم ولی در عمل دوست داشتنی در اومد....
راستی Lazarus که متن تکست شرلوک ب مایکرافته در واقع یکی از حواریونه مسیحه که بعد از مرگش عیسی (ع) ب زندگ برش می گردونه... فکر کردم با مسماس و شاید دلتون بخواد بدونین

Ho3!En
01-03-2014, 12:43 AM
سریال خیلی قشنگی هستش فقط اگه قراره بازم دوسال صبر کنیم که دیگه هیچی
من 10 دادم
بیشتر با اونجاهاش حال میکردم که جان به شرلوک حمله میکرد که بزنش واقعا هم زدن داشت بیشتر بخاطر اینکه نمیگفته که چطوری اون خودکشی رو ساخت.شرلوک فرق کرده با فصل های قبلی یه جورایی زیادی دیگه باهوش شده کلا هرجوری هم باشه دوسش دارم
من فکر میکردم موریارتی زنده باشه بازم با شرلوک داستان رو جلو ببرن ولی حیف که نیست یه نقش منفی جدید اومده هیچی جای اونو برامون نمیگیره خیلی خاص بازی میکرد مثل دیوونه ها بود:Smiley14:

D O R D I
01-03-2014, 03:33 PM
سلام به همه دوستان فقط اومدم بگم منم دیدم این قسمت رو بسیار زیبا سناریو سقوط که تو فکر جان بود هو از همه بهتر بود اولش شرلوک داشت تعریف میکرد ولی اجازه نداد بهش حالا قسمت بعد میخواد بگه چطوریه فقط میترسم نتونن خوب در بیارنش بزنن کل انتظاراتمون از سریال رو نابود کنن.
من 10 دادم:Smiley17:

atena90
01-03-2014, 04:24 PM
خوبــــــــــ بود-کمدی شو که همه گفتن عالی بود (البته یه فکرکاملا غلط و بی ربط تو ذهن منه که شاید کمدی زیاد این قسمت واسه زدن پوز المنتری باشه-هرچند که بکس تی ورلد المنتری رو تحریم کردن-نمیبینن
ولی اونم برای موندن تو فضای شرلوکی بد نیست-کلا شاید میخواستن بگن کمدیمونم از شما خیلی سرتره:Smiley36: که کاملا هم هست)
کلا دوست داشتم دیگه-شرلوک باشه کمدی ام باشه دیگه آرزوی ندارم-آماده مرگم :Smiley36:
9 میدم چون میدونم قرار به بعدیا 10 بدم-حق اونا ضایع میشه:Smiley36:(استایل بفرمایید شامی:Smiley36:)

WalTer WhiTe
01-03-2014, 07:31 PM
این همه صبر کردیم و انتظار کشیدیم به نظرم اون چیزی که میخواستیم نبودش
فقط طنز بالای این قسمت عالی بود ولی از نظر من تو تدوین و چیدن داستان یک مشکلی وجود داشت
اصلا هم نمی فهمم اون 7 دقیقه ای که هفته پیش اومده بود رو چرا تو داستان دوباره نشون ندادن ؟
و جوری هم حداقل برخورد نکردن که بگن اون 7 دقیقه از واجبات هست و باید برید ببنید !
شاید اگر همگی اون 7 دقیقه رو دیده بودید متوجه می شدید چه قدر تدوین این قسمت ضعیف بوده و به نظرم خیلی درهم و برهم بودش این قسمت
باز هم به نظر من هیچ کدوم از سناریو هایی که نشون داد برای مرگ شرلوک واقعی نبود
به قول خودش 13 روش برای این مرگش وجود داره که بعید میدونم این چیزهایی که نشون داد سناریوی اصلی مرگ شرلوک بوده باشه
فعلا یک 9 با ارفاق دادیم بهش :Smiley36: چون شرلوک رو واقعا دوستش داریم و نمیشه بهش امتیاز کم داد:Smiley69:

uncertainty
01-03-2014, 08:20 PM
بر اساس اون سناریویی که شرلوک به اندرسون گفت:
افراد مایکرافت قبل از اینکه تک تیراندازی که قرار بود جان رو بکشه، شلیک کنه، جلوشو گرفتن. ( حتما مجبورش کردن کشتنِ خانم هادسون و گِرِگ رو لغو کنه )
کل خیابون رو هم که بسته بودن و کس دیگه ای نبود، پس چرا این همه زحمت کشیدن که جان فکر کنه شرلوک مرده؟
جور درنمیاد
انگار جان باید باور میکرد شرلوک مرده!
شاید برای محافظت ؟!

D O R D I
01-03-2014, 08:39 PM
بر اساس اون سناریویی که شرلوک به اندرسون گفت:
افراد مایکرافت قبل از اینکه تک تیراندازی که قرار بود جان رو بکشه، شلیک کنه، جلوشو گرفتن. ( حتما مجبورش کردن کشتنِ خانم هادسون و گِرِگ رو لغو کنه )
کل خیابون رو هم که بسته بودن و کس دیگه ای نبود، پس چرا این همه زحمت کشیدن که جان فکر کنه شرلوک مرده؟
جور درنمیاد
انگار جان باید باور میکرد شرلوک مرده!
شاید برای محافظت ؟!

این تو فکر جان اتفاق افتاده واقعی نبود در واقع سناریوی جان برای نجات شرلوک این بود :Smiley17:

uncertainty
01-03-2014, 10:10 PM
چطور میتونه تو فکر جان باشه وقتی شرلوک با اندرسون درباره ی اون معمایی که با مالی حل کرده بود، حرف زد؟
اصلا چرا باید تو افکار جان، شرلوک سناریو رو برای اندرسون توضیح بده؟!
فکر نمیکنم افکار جان باشه.

D O R D I
01-03-2014, 10:16 PM
چطور میتونه تو فکر جان باشه وقتی شرلوک با اندرسون درباره ی اون معمایی که با مالی حل کرده بود، حرف زد؟
شما یک بار دیگه نگاه کن متوجه میشی اصلا به معمای زنده موندنش هنوز جواب داده نشده به خاطر همین بعد اون صحنه شرلوک میخنده و میگه اون چیزایی که گفتی خیلی خوبه اصلا نمیدونستم واست مهمه بعد جان میگه اگه یک کلمه به کسی بگی میکشمت :Smiley17:

uncertainty
01-03-2014, 10:34 PM
اگه تو افکار جان باشه که شرلوک نمیاد بگه چه چیزای شیرینی گفتی!
شرلوک اینو واسه گفته های جان گفت، اینکه:
تو بهترين و زيرک ترين شخصي بودي که تا حالا شناختم.
آره، البته که مي بخشمت.

در ضمن من نگفتم سناریوی اصلی گفته شده، گفتم بر اساس گفته های شرلوک به اندرسون، که میتونه سناریوی اصلی باشه یا نباشه.

mehran-a1234
01-04-2014, 02:17 PM
محشر بود ... فوق العاده :Smiley41::Smiley41::Smiley16::Smiley79::Smiley79: :Smiley79::Smiley79::Smiley79::Smiley79:

به خدا به 100 تا بازی تاج و تخت و گسیختگی بد می ارزه

justUnited
01-04-2014, 02:34 PM
اولش خیلی شبیه جیمز باند و سری فیلمهای ماموریت غیر ممکن بود.یکباره شرلوک هلمز مثل جیمز باند فرا خوانده میشه تا جلوی تروریستها رو بگیره.
همونطور که دوستان گفتند بار طنز این قسمت به حس معما گونه اش چربید ولی بعد از این همه وقفه شروع خیلی خوبی بود.
امیدوارم در دو قسمت بعدی شرلوک در برابر معماهای پیچیده تری قرار بگیره وگرنه برای خندیدن سریالهای طنز کم نیستند.

MILANO
01-04-2014, 03:24 PM
10
خدايا شرلوك رو ازما نگير!

آقا من بالاخره نفهميدم چي شد؟!
اون سناريو اخر كه تو مترو مطرح شد براي مرگ شرلوك ، همون اتفاقيه كه افتاده ديگه نه؟!
اگر اينطور نيست و تفكرات جان‌ـه جان از كجا از تيراندازها خبر داشت كه تو تخيالتش وارد شده، يا چرا از زبان شرلوك تعريف ميشه( مثلاً ميگه 13 سناريو مختلف وجود داشتو...) ، اون سكانس هايي كه تو اون اتاقه داره به پليسه (فكر ميكنم) ميگه چي ميشه؟

يكي ما رو از سردرگمي دربياره :)

Amin-K
01-04-2014, 03:55 PM
دوسال صبر اب شدم :Smiley36:

اپیزود میزان شرلوکیتش :Smiley39: کم بود.به هرحال در حد چندتا از اپیزودهای فوق العاده ای که داشته نبود ولی بازم خوب بود.امیدواریم بهتر هم بشه در ادامه ، گویا داره از دشمن جدیدش پرده نمایی میشه اخراش یه چیزایی نشون دادن.

خود این اپیزودهم جان و شرلوک کمدی بودن :Smiley14: کل کل های مایکرافت و شرلوک هم مثل همیشه باحال بود خوش گذشت:Smiley69: و موارد دیگه ای که یه 8 بهش بدیم:d حالا واقعا فیک کردن مرگشو به اندرسون گفت؟:Smiley39:

om3ga
01-04-2014, 07:29 PM
عالی بود!!!
ارزش صبر کردن داشت!!!
فقط چون جریان برگشتن شرلوک با اون جریانِ تروریستی یکی شده بود...انگار عجله ای بود همه چی که فقط تعریف کنن و از این جریانِ برگشتن شرلوک زود رد بشن!!!!
وای این خانمِ هادسون عالیه!!! جان که داشت جریانِ ازدواجشو میگفت...تیکه های هادسون...خیلی باحال بودن :Smiley14:

Irag
01-04-2014, 09:12 PM
http://picoup.ir/images/26149517763658759556_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=26149517763658759556.jpg) http://picoup.ir/images/82479256096273736422_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=82479256096273736422.jpg) http://picoup.ir/images/66823525426547757005_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=66823525426547757005.jpg) http://picoup.ir/images/79155356308153682490_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=79155356308153682490.jpg)

معمولا شرلوک همینطور بوده (طی این دو فصل) مجموعه‌ایی 3 قسمتی از سناریو‌های متفاوت که یکی خیلی نمک داره و یکی دیگه خیلی تلخ.
زیاد نگران این همه "نمک"‌پاشی این قسمت نبودم باوجود اینکه همش هم لازم بود.
همین که دوباره اون تیتراژ و با همون موسیقی فوق‌العاده رو شنیدم کافی بود برام.
دیالوگ‌ها مثل رگبار شاید هم شدیدتر از رگبار بودن. من که کم آوردم!

tigerom
01-04-2014, 09:25 PM
اقا یه سوال
فیلم V for Vendeta همون ساختمون رو منفجر نکرد مگه :Smiley35:
دو بار از یه سوراخ نیش خوردن؟
شرلوک فیلم رو ندیده بود که یادش بیاد اون زیر خط مترو هست ؟:Smiley36:

mohammad1992
01-04-2014, 11:46 PM
قسمت اول از فصل 1 رو ديدم ولي نميدونم چرا شرلوك يه جوري ميري رو صحنه قتل مثلا به اون همكارش ميگه حرف بزنه با پليساچرا خودش توضيح نميده شرلوك خيلي حرف ميزنه خرفاش هم باحال نيستن (مثلا دكستر رو در نظر بگيرين زماني كه قتل ها رو انجام مي داد بعد از قتل كردن با خودش حرف مي زد و ادم احساس ارامش مي كرد) تا جان رو ديد همه زندگيشو فهميد اين ديگه چيه

yasidevil
01-05-2014, 12:58 AM
عاووووووووولی بود. ممنون شرلوک :دی
10 میدم!

فکر کنم دوستان یه خورده اشتباه قضیه رو گرفتن.
اون چیزی که من فهمیدم و به نظرم عقلانی تره اینه که توی واگنِ قطار وقتی جان چشماشو می بنده در اصل منتظر اینه که واگن منفجر بشه و بمیره (در اصل یه نوع حس گرفتن و آمادگی برای مردنه) همزمان هم یه فلش بک برای ما بیننده ها می زنن برای جایی که شرلوک رفته پیش اندرسون و داره سناریو واقعی (؟) رو براش تعریف می کنه. بعد هم که صحنه بر می گرده به واگن صحبت شرلوک در مورد همون حرفایی بود که جان واسه بخشیدنش بهش زده بود!

در مورد سناریو هم درسته که این چیزی که شرلوک میگه تقریبا عقلانیه، ولی نقاط بحث برانگیز مثل همون چیزی که خود اندرسون میگه زیاد داره و نمیشه تاییدش کرد.
خلاصه من که هنوز امیدوارم توی قسمت های بعدی سناریوی واقعی رو بگن (هر چند بعید می دونم!)

elibanoo
01-05-2014, 11:08 AM
من 10 دادم واسه اینکه عاشق جفت شرلوک و جان (البته بندیکت و مارتین) هستم و از دیدن دوبارشون ذوق زده هستم ...ولی اگه میخواستم به فیلم نمره بدم بی طرفانه 7 میدادم و به فیلم نامه ی تنها ، 5 میدادم .توضیح اینکه: اول از همه خیلی شاکیم که چرا از زبون خود شرلوک طریقه ی مرگش عنوان نشد؟ دوم اینکه : آخه کی جان اینقدر بی معرفت بود که بعد از فهمیدن اینکه شرلوک به خاطر اون مجبور شد خودشو بکشه و 2 سال از زندگیش توی baker street با جان ، بگذره ،هیچ عکس العمل عاطفی چشم گیری نشون نده؟ از خشمش خیلی خوشم اومد.با حال بود(دل منم خنک شد) تغییر حالت چهرش توی اولین نظری که شرلوک رو دید خیلی خفن بود...ولی اصلا روی قسمت عاطفیش که مطمئنن چند روز بعد وبعد از فرو نشستن خشم اولیه حتما وجود داره ،کار نشد خداییش شرلوک که sociopath هست خیلی احساسی تر برخورد کرد و واقعا میشد هیجان و اون احساس رو توی حرکات و بی قراریهاش دید.اصلا دلتنگیش خیلی واضح بود. مخصوصا وقتی جان برای اولین بار اومد پیشش baker street .کلا روی شخصیت جان و عکس العملش خیلی سطحی کار شده (منظورم فیلمنامست والا مارتین فریمن عالی بود) داستان جناییشم خیلی با حال نبود ،البته شاید چون تازه شروع ماجراست. در کل همیشه 10 میدم به خاطر این زوج دوست داشتنی. :Smiley41:

Ho3!En
01-05-2014, 11:21 AM
من 10 دادم واسه اینکه عاشق جفت شرلوک و جان (البته بندیکت و مارتین) هستم و از دیدن دوبارشون ذوق زده هستم ...ولی اگه میخواستم به فیلم نمره بدم بی طرفانه 7 میدادم و به فیلم نامه ی تنها ، 5 میدادم .توضیح اینکه: اول از همه خیلی شاکیم که چرا از زبون خود شرلوک طریقه ی مرگش عنوان نشد؟ دوم اینکه : آخه کی جان اینقدر بی معرفت بود که بعد از فهمیدن اینکه شرلوک به خاطر اون مجبور شد خودشو بکشه و 2 سال از زندگیش توی baker street با جان ، بگذره ،هیچ عکس العمل عاطفی چشم گیری نشون نده؟ از خشمش خیلی خوشم اومد.با حال بود(دل منم خنک شد) تغییر حالت چهرش توی اولین نظری که شرلوک رو دید خیلی خفن بود...ولی اصلا روی قسمت عاطفیش که مطمئنن چند روز بعد وبعد از فرو نشستن خشم اولیه حتما وجود داره ،کار نشد خداییش شرلوک که sociopath هست خیلی احساسی تر برخورد کرد و واقعا میشد هیجان و اون احساس رو توی حرکات و بی قراریهاش دید.اصلا دلتنگیش خیلی واضح بود. مخصوصا وقتی جان برای اولین بار اومد پیشش baker street .کلا روی شخصیت جان و عکس العملش خیلی سطحی کار شده (منظورم فیلمنامست والا مارتین فریمن عالی بود) داستان جناییشم خیلی با حال نبود ،البته شاید چون تازه شروع ماجراست. در کل همیشه 10 میدم به خاطر این زوج دوست داشتنی. :Smiley41:
بیشتر منتظر بودم شما یه پست بزنی چون از همه بیشتر انتظار کشیدید همیشه تاپیک شرلوک و شما زنده نگه می داشتید:Smiley35:

hosien_black
01-05-2014, 09:38 PM
این قسمتم عالی بود فقط به نظر منم کمی معماش پیچیدگی لازم رو نداشت که اون میذاریم پای بازگشت شرلوک....
ولی خدایش جای جیم خیلی خالیه فکر نکنم بتونند دیگه شخصیت منفی بهتر از موریاتی رو بتونند به وجود بیارن خدایش عالی بود هم بازیش هم شخصیتش منو یاد جوکر مینداخت دیونه بازیاش...
امیدوارم قسمت بعد عالی در بیاد من 10 دادم به این قسمت
هنو پرچم طرفداران جیم موریاتی بالاست:Smiley54:

hossein 2
01-06-2014, 08:38 PM
شروع داستان فوق العاده بود ... ولی همینطور که دوستمون گفتن معما همچین پیچیده مخ تیلیت کن نبود .... هرچند ... دستهای پشت پرده به قوت خود باقی ان

خدا بیامرزه جیم موریارتی رو ... تو لیست سه نفره ضدقهرمانمه ....

DivaN
01-06-2014, 09:06 PM
به نظر من خیلی هم قسمت جالبی بود. چندین صحنه جالب داشت که فکر میکنم توی این چند روزه من قسمت اول رو 6 یا 7 باری دیده باشم (اکثرا بعد از دفعه اول همه مختصر و مفید بودن) ولی خب بدون شک جالب ترین صحنه قسمت اول جایی بود که شرلوک میره توی رستوران جان رو ببینه. از همون اولش، میفهمیم که سرعت ذهنی شرلوک در نتیجه گیری هاش (یا همون استنتاج هاش) توی این دو سال مقداری زیاد شده و بدجور رو فُرمه، یه موزیک جالب پخش میشه و شرلوک رو میبینیم که به سرعت و با ظرافت زیادی تغییر قیافه میده. بعدش هم بازی خیلی عالی فریمن که چند تا ضربه حسابی هم به شرلوک تحویل داد (این وسط لهجه فرانسوی بامزه شرلوک فراموش نشه).

http://picoup.ir/images/73138361534655918814.jpg

voldemort
01-07-2014, 03:15 PM
قسمت جالبی نبود.
آیا ارزش دو سال صبر کردن را داشت؟به نظر من نه.
یا بهتر بگم,آیا این قسمت تونست که بعد از دو سال به انتظارات جواب بده؟از نظر من خیر,ولی از نظر بقیه مثل اینکه تونسته!!!

10 الی 20 دقیقه ی اول خوب بود ولی بعد از اون به جای اینکه بشه سریال شرلوک,شده بود سریالی که حتی نزدیک قلمرو شرلوک هم نمی شد.فقط شده بود یک قسمت کمدی بدون هیچ معمای جالب و اسرار آمیزی که شرلوک هولمز محبوب ما به کمک رفیق شفیق خودش دکتر واتسون اون را به یک روش اعجاب آمیز حل کنه و در انتها ما بگیم چقدر ساده!!!

اون صحنه ی آخر سریال و قطار کاملا مشخص بود که هیچ اتفاقی نمی افته و با این حال با خودم گفتم که حداقل به یک روش تر و تمیزی شرلوک این مسئله را حل می کنه ولی دریغ از یکم نبوغ شرلوکی توی یک پرونده ی عجیب و غریب شرلوکی که خبری هم ازش نبود!!!

البته نمی گم که از دیدن این قسمت لذتی نبردم,مطمئنا لذت بردم,هرچی نباشه شرلوک هولمزه ولی انتظارم خیلی بیشتر از این حرفها بود بعد از دو سال!!!

به نظرم اگر کمی به سبک و سیاق Sherlock S03E00 Many Happy Returns داستان را پیش می بردند می تونست که کمی جذابتر باشه.

اشتیاق فراوان هواداران مجموعه پس از دو سال انتظار رکورد تازه ای را برای مجموعه و شبکه BBC ONE رقم زد و قسمت اول این فصل با 9.2 میلیون نفر بیننده به پرتماشاگرترین قسمت پخش شده مینی سریال تبدیل شد.
با احترام به نظر دوستان,به نظرم دادن امتیازهای بالای اونها به این قسمت کمی احساسی بود.البته تا حدودی هم بهشون حق میدم.بعد از دو سال انتظار, سریال شرلوک را دیدن در بدترین حالتش هم باز لذت بخش هستش.اون هم با این اشتیاق و سردرگمی ای که سازندگان سریال در پایان فصل دوم به وجود اوردند.
به نظرم فقط کافیه تا یکباره دیگه قسمت سوم از فصل دوم را مرور کنید تا به ضعیف بودن این قسمت پی ببرید.
در کل امیدوارم که شخصیت منفی این فصل آدم جالبی باشه و بتونه کمی جا پای جیمز موریارتی عزیز بذاره.

پ.ن:به احتمال زیاد یکباره دیگه این قسمت را خواهم دید و شاید اون موقع نظرم نسبت بهش عوض شد.

shayan010
01-07-2014, 09:57 PM
انتقاد دوستان مبنی بر فاصله زیاد 2 فصل کاملا درسته.
قسمت کمدیش مخصوصا رستورانش و حمله های متعدد به شرلوک رو خیلی دوست داشتم. یه جورایی دلم خنک شد.
آقا یک سوالی، من متوجه قضیه نمیشم یا واقعا قرار نیست مشخص باشه که:
مثلا وقتی شرلوک میره تو رستوران، خدمتکار موبایلش زنگ میخوره میگه بچت داره به دنیا میاد یا مثلا به واتسون میگه نامزدت هم سبیلات رو دوست نداره (واتسون هم که میدونه شرلوک احتمال خیلی زیاد درست تشخیص میده بدون هیچ مقاومتی به نامزدش میگه تو که گفتی خوشت میاد :Smiley69: ) اینا رو از کجا می فهمه؟

MaMaLoM
01-08-2014, 12:31 AM
زیاد هم سطح انتظارو بالا بردن خوب نیست،درسته شرلوکه ولی بازم بنظرم درحد شرلوک بود
از تدوین کار کمی ناراضی بودم وگرنه بی نقص بود بنظرم،انگار به هم ریخته شلخته سکانس ها چیده شده! 5دقیقه درباره پریدن شرلوک بود دوباره 5 دقیقه میومد سراغ معما فصل-تنها ایرادی که به چشمم امد همینه
بقیه عناصر فوق العاده بی نقص بود.از موسیقی شاهکارش گرفته تا طنز قشنگش و جلوه های ویژه تصویری همه همه عالی.

پ.ن:دیدید چطور ننه باباشو بیرون کرد؟ اگه ایرانی بود میگفت من هر چی هستم از پدرو مادرم هستم :d

elibanoo
01-09-2014, 06:53 PM
بلاخره مشخص شد چطور سقوط کرده بود، وقتی داشت داستان رو به اون پلیسه میگفت، فکر کنم حقیقت رو گفت، اما نفهمیدم چرا اصن بهش گفت:دی
ا
فکر کنم دارید اشتباه میکنید. اونم توی خیاله اندرسون بودش....شرلوک در واقعیت نرفت پیشه اندرسون که رازشو به اون بگه ( مگه ندیدین اندرسون قاطی کرده بود بنده خدا)
در واقع جان اصلا به شرلوک مهلت توضیح نداد...نه علت دقیق کارشو بگه و نه چگونگی ساختن صحنه ی خودکشیشو(از بزرگترین نقاط ضعف این قسمت )

EMINENT
01-11-2014, 02:53 PM
من یکم دیر رسیدم انگاری ولی بازم باید بگم که بالاخره عقده ای نشم دیگه

دوستان همه موارد رو گفتن، از تدوین ایراد گرفتن ولی باید گفت که این یه تدوینه شرلوکی بود، به هم ریخته و تند و سریع (روح پاول واکر شاد!) که اتفاقا قرابت تحسین برانگیزی با حالات روانی شرلوک داره، عالی بود

یه موردی که هیچ کس بهش اشاره نکرد نامزد مالی بود، بعد معرفی به شرلوک و جان جفتشون یه چیزی فهمیدن ازش ولی به زبون نیاوردن، شرلوک گفت نمیخوام چیزی بگم، حالا به نظر شما چی فهمیدن؟ به نظر من "تمرین در خانه" دادن واسه بیننده ها!

elibanoo
01-12-2014, 11:34 AM
بابا این که خیلی آسون بود...مالی با کسی نامزد کرد که از لحاظ حد اقل لباس پوشیدن و هیکل یه کپی از شرلوک بود .این نشون میده که نه تنها مالی بی خیال شرلوک نشده ،بلکه برعکس

hadi2006mi
01-15-2014, 12:29 AM
من تقریبن هیجانم کشته شد خیلی قسمت معمولی بود هوش و ذکاوت شرلوک حس نمیشد شوهر اون زنه که شرلوک عاشقش شده یکجورایی خطرناک به نظر می رسد من که به این قسمت نمره 6 می دهم

vr143v3r
01-15-2014, 01:29 PM
دوست نداشتمش این دفعه!!! :((:Smiley19:

86471181
01-24-2014, 10:47 AM
خوب بعد پروژه ی بریکینگ بد الان قسمت اول فصل سوم رو دیدم :Smiley36:
متاسفانه من این همه دز هیجان و کشش که واسه دوستان داشت و داره نمیتونم هضم کنم ، تقریبا واسه من نداره ( حتی فصول قبل حس میکردم بعضی چیزا زیادی بدیهی بود " جو خود باهوش پنداری :Smiley36: " )
بیشتر از این نظر نمیدم در مورد این سریال تا الان ، احتمالا با هجمه مواجهه میشه ( پیشاپیش دستها به نشانه ی تسلیم بالاست:Smiley36: )
ولی در کل یکی از دلایل ارتباط برقرار نکردن خودم با این سریال ، لذت بیشتری بود که با نسخه ی قدیمیه شرلوک ، بردم. حس میکنم واقعی تر و منطقی تر بود ، یعنی دیگه نیازی نبود یه دیالوگ رگباری بزنه شرلوک و از ناخن انگشت کوچیکه پا بیاد بالا تا تعداد موهایی که رو شلوار و پیرهن افتاده و یه حس بویایی خفن و تحلیل انواع و اقسام بوهایی که مخاطبش میده ( همه ی مناطق و جنس خاک رو هم میدونه ) ، تحلیل کنه و به نتیجه برسه ( من که به شدت سرم درد میگیره وقتی این اتفاق میفته تو کل سریال یاد سریال یانگوم میفتم همون چن قسمتی که به زور دیدم ، مثلا یانگوم یه تیکه از یه غذا رو میچشید و میگفت آقا این سبزی که تو این استفاده شده ، قبل مرحله کاشت سه بار بیل زدن ، هنگام برداشت دو نفری این رو درو کردن ، وقتی میخواستن بیارن آشپزخونه حواسشون نبوده تلو تلو خوردن و روش 3 قطره آب هم ریختن :|) ، حتی ورژن قدیمی جان واتسون خیلی کمک میکرد به شرلوک ، این جدیده که فقط پشت این راه میره :Smiley14:
میریم قسمت بعدی خدا به خیر کنه :D

داشت فراموشم می شد، انصافا طنز قشنگی داره مخصوصا وقتایی که شرلوک با اون حالت یوبسش یه چیزی میگه :Smiley14: