PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Game of Thrones | بحث اپیزودیک | فصلِ چهارم ، قسمت اول

Mani Vampire
04-07-2014, 11:51 AM
http://8pic.ir/images/54081631816571734916.jpg

Season 4, Episode 1 | Two Swords

خلاصه‌ی داستان این قسمت: تیریون لنیستر وظیفه داره که به میهمانان عروسی سلطنتی خوش‌آمد بگه، در حالی که جان اسنو آنچنان که باید توسط برادرانش بهش خوش‌آمد گفته نشده، کالیسی، مادر تمام بردگان و اژدهایان، داره به سمت شهر میرین می‌ره، و آریا به یکی از دوستان قدیمیش بر می‌خوره...

.:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt2816136/?ref_=tt_ep_ep1)
.:dl-topic:. (http://tvworld.info/showthread.php?43170).:sub-topic:. (http://tvworld.info/showthread.php?43186)

Mani Vampire
04-07-2014, 12:48 PM
خب! نمی‌دونم از کجا شروع کنم، اما از اول شروع می‌کنم!
یه شروع عالی با نشون دادن تمامی اتفاقاتی که توی فصل اخیر افتاد. اونجاش که سلاخی شدن خونواده‌ی استارک، من‌جمله، راب و کتلین و ند استارک رو نشون داد واقعاً صحنه‌ی وحشتناکی بود و دلم به درد اومد، اما در عین حال به قدری از دیدنشون خوشحال شدم که انگار زنده‌ان و قراره تو سریال بازی کنن، بعد هم که دلیل نشون دادن ند رو دیدیم و فهمیدیم که نشون دادن ند به خاطر شمشیری که برای جلادی استفاده می‌کرده بوده، شمشیری از جنس فولاد والریان که مرغوب‌ترین نوع فولاده و دیدیم که تایوین اون رو آب کرد و به دو شمشیر مرغوب تبدیل کرد و یکیش رو به جیمی، وارث کسترلی‌راک، عضو گارد پادشاهیِ شاه جافری داد.
بعد شاهد این بودیم که سانسا به شدت داره غم از دست‌دادن مادر و برادرش رو می‌خوره! واقعاً بعد از سه فصل دلم به حالش سوخت!
صحنه‌ی خوش‌آمدگویی تیریون به مارتل‌ها خیلی واسه‌م جالب بود! مارتل‌هایی که حالا شاهزاده‌ای از لنیسترها رو در اختیار دارن باز هم انگار کینه‌توزی‌شون از بین نرفته و از لنیسترها متنفرن! اما از همه‌ی این اوصاف گذشته...چقدر بازیگر نقش اوبرین مارتل قشنگ بازی می‌کرد!! واقعاً این رو می‌تونستی تو چشماش بخونی که از تمام وجود به خاطر سلاخی شدن خواهرش توسط مانتین به دستور تایوین از هرچی لنیسترزاده‌ست متنفره و می‌خواد وجودشون از هفت‌اقلیم پاک بشه! صحنه‌های نشون دادن کینه‌اش واقعاً تکمیل و عالی بود و به نظرم بهترین معرفی برای بازیگر این نقش بود.
دلم به حال جیمی سوخت! بعد از یک سال آزگار اسیر بودن و از دست‌دادن یه‌دست...لیاقتش این نبود که سرسی باهاش اینطور رفتار کنه اونم فقط به خاطر اینکه جیمی رفته بوده به جنگی که درش انتخابی نداشته و چقدر ترحم انگیز بود صحنه‌ای که استاد براش دست جدیدش رو کارگذاشت...
واقعاً دلم می‌خواد کالیسی دست از قشون‌کشی و تصرف شهرهای بیهوده برداره و یه بادی تو گلوش بندازه و فریاد کنه "یا لثارات الکال دروگو :Smiley36:" و بره و هرچی لنیستره تیکه‌پاره کنه! اما افسوس که خیلی قلب رئوفی داره و همچنان در پی آزادکردن بردگان توی شهر میرین می‌گرده...
اما می‌رسیم به سرور جدید قلعه‌ی نایت‌واچ یعنی جان اسنو، اگر استاد آمون به دادش نمی‌رسید و کاراش رو با دلیل موجه نمی‌کرد مطمئناً آلیسر تورن ( که آخرین بار در قسمت 8 فصل اول شاهد حضورش بودیم و مورمانت اون رو با دست یکی از وایت‌واکرها به بارانداز پادشاهی فرستاد تا درخواست نیروی کمکی بکنه و حالا با رئیس اسبق گارد پادشاهی یعنی لرد جنیس برگشته...) و لرد جنیس کاری می‌کردن که خودش به کام مرگ بره!
و اما در آخر می‌رسیم به کوچولوی دوست‌داشتنی کلّ هفت اقلیم به همراه سگ شکاری سابق گارد پادشاهی...گفتگوی این دوتا همیشه من رو به خنده می‌یاره نمی‌دونم چرا! اما لحنی که هوند با آریا صحبت می‌کنه، طوریه که انگار ازش می‌ترسه و اگر به‌خاطر منافعش نبود تو بیابون ولش می‌کرد تا از گشنگی بمیره :Smiley14:، طبق آنچه گذشتی که از قسمت سوم فصل سوم نشون داد فهمیدیم که یه اتفاقاتی قراره برای آریا بیافته و حالا شاهدش بودیم که آریا همونطور که پلیور دوستش رو به قتل رسوند تونست یه منتقم کرار بشه و انتقام دوست خوبش رو از اون سیه‌بختِ لنیستردوست بگیره! مقصد هوند رو هم فهمیدیم که داره می‌ره آریا رو به خاله‌اش لیسا تحویل بده...یعنی جایی که لیتل فینگر داره می‌ره! واویلا! یعنی چه اتفاقی قراره بیافته :-s
به‌شدت منتظر قسمت بعد هستم، نمره‌ام به این قسمت 9 بود که به‌خاطر بازی فوق‌العاده‌ی اوبرین مارتل و فلش‌بک‌هایی که از ند استارک (رح) و راب و مادرش نشون داد 10 می‌دم!
اگر هم چیزی جا افتاد و نگفتم نخواستم واسه شما چیزی نمونه :Smiley14::Smiley17:
منتظر نظرات زیبای همه‌تون هستم تا با شوق بخونم! :Smiley41:

Overlord93
04-07-2014, 02:36 PM
جذاب ترین بخش این قسمت اون فلش بک ها بود که واقعا غیر منتظره به نمایش در اومد. بالاخره شخصیت اوبرین مارتل (رد وایپر) هم وارد داستان شد. من بیشتر از همه منتظر رد وایپر هستم. اگه اون نقش خودشو تکمیل کنه سریال رفته رفته تا آخر فصل اوج میگیره. این قسمت عالی بود. اگه کلا راجع بهش بگم باید یه نقد بنویسم. جلوه های ویژه نسبت به 3 فصل قبل بینظیر بوده.
من 10 دادم. چون واقعا سزاوارشه.

caviya
04-07-2014, 03:20 PM
حیف این یارو داریو ناهاریس رو عوض کردن....یارو رفته نقش اصلی Transporter جدید رو گرفته و بی خیال سریال شده
بازیگر قبلی بسیار کاریزماتیک تر بود....به شخصه خیلی باهاش حال میکردم و در کنار اون یارو قاتله که 3 نفر رو برای آریا استارک کشت بهترین کاراکتر از نظر من بود
این شخصیت های جانبی رو بسیار بیشتر از کاراکتر های اصلی سریال میپسندم.
جورج مارتین خیلی خوب آدم مرموز ساخته و پرداخته میکنه

UntouChable
04-07-2014, 05:51 PM
چی می شد اگه netflix سریال رو پخش می کرد ... کی حوصله داره صبر کنه ببینه هفته بعد چی میشه ... :Smiley15:
کنجکاوم ببینم برادر آریا ... اسمش یادم نیست همون که جیمی از بالای برج پرتش کرد پایین و فلج شد الان داره چی کار میکنه

Sherlock
04-07-2014, 07:32 PM
جذاب ترین بخش این قسمت اون فلش بک ها بود که واقعا غیر منتظره به نمایش در اومد. بالاخره شخصیت اوربن مارتل هم وارد داستان شد. من بیشتر از همه منتظر وایپر هستم. اگه اون نقش خودشو تکمیل کنه سریال رفته رفته تا آخر فصل اوج میگیره. این قسمت عالی بود. اگه کلا راجع بهش بگم باید یه نقد بنویسم. جلوه های ویژه نسبت به 3 فصل قبل بینظیر بوده.
من 10 دادم. چون واقعا سزاوارشه.

رد وایپر همون اوبرین مارتل هست!

llvll4hdi
04-07-2014, 07:48 PM
در یک کلام شروع کاملا ضعیفی داشت باید ببینیم در اینده چه اتفاقاتی میوفته
فکر کنم نمره 4 منصفانه ترین حالتشه ترجمه سریالم بسیار زیبا بود

S@eeƉ
04-07-2014, 08:30 PM
یک سال پیش تو همینجور تاپیکی به خاطر توهین هایی که بهم شد و پیشنهاد اشکان سکوت کردم ولی الان یه چیزی دیدم که مجبور شدم سکوتمو بشکنم اگه نمی شکستم خودم عصبی میشدم !!!!!!!!!!!!!!!

در یک کلام شروع کاملا ضعیفی داشت باید ببینیم در اینده چه اتفاقاتی میوفته
فکر کنم نمره 4 منصفانه ترین حالتشه ترجمه سریالم بسیار زیبا بود

شروع ضعیف ؟؟؟؟ ۴ ؟؟؟؟ یدفعه ۱ بده برادر من !!!! نمی خوام بیشتر از این بحث رو کش بدم چون آخروعاقبت نداره :Smiley7::Smiley7: اگر هم خوشت نمی یاد برو بن ۱۰ ببین به سلیقت بیشتر میاد :Smiley35::Smiley35::Smiley14:

هنوز نتونستم کامل ببینم قسمت رو ولی دو تا قسمت رو دیدم ۱ - اوبریل مارتل : این بشر خیلی خوبه خیلی از بازیش خوشم اومد معلوم شد چرا اینقدر از لنستر ها بدش میاد وقتی داشت حرف میزد از لحن صحبت و چشماش می شد فهمید خیلی از لنستر ها متنفره وقتی داستان خواهرش رو داشت تعریف می کرد واقعا زیبا بود با اون تن زیبا مو به تنم سیخ شد . خیلی خوشم اومد :Smiley17:
۲ - قسمت بانو :Smiley36: ( مسیله ناموسیه آخه :)) ) چون بدون زیرنویس دیدم قشنگ ملتفت نشدم ولی یه سری چیزی رو که ملتفت شدم اینا بود : اژدها ها خیلی دارن وحشی می شن و داریو هم عاشق تر میشه :)))) و مثل اینکه گری ورم هم یه علاقه خواصی به بانو داره :))) بانو هم داره خیلی کشش میده به جای اینکه بره دنبال ارتش و به کینگ لندینگ ( اسم شهرو یادم رفت :)) ) حمله کنه داره میره به تمام شهر ها حمله می کنه و برده هارو آزاد میکنه :/

مبارزه آخر قسمت هم زیبا آریا هم داره انتقام میگیره همینجوری شده مثل مختار :)))) در کل به یه سال صبر میارزید :))))) ۱۰ دادم طبق معمول :))))

Dark Angel
04-07-2014, 08:40 PM
فردا اینقدر درس دارم ولی تا اول این قسمتو نگاه نکردم هیچ کاری نکردم واقعا خیلی منتظر فصل جدید بودم:)
شروع خوبی داشت... مخصوصا فلش بک ها! یاد ند استارک بیچاره افتادم !
دلم برای سانسا میسوزه ... گناه داره . همچنان از جفری بدم میاد . پسره ی دیوونه !
سکانس آخر وقتی که اریا داشت انتقام میگرفت هم خیلی قشنگ بود .
کالیسی هم همچنان به دنبا آزاد کردن برده هاست .
خوب همه چیز بچه ها گفتن :-) من امتیاز 8 رو میدم.
مرسی بابت ترجمه زیبا:Smiley17:

HAMID13
04-07-2014, 09:14 PM
افعی سرخ وارد میششششششششششود :دی
همونطور که دوستان گفتن فلش بک ها عالی بودن
دو جا زبانم به فحش آلوده شد
1-وقتی که تایوین آیس(شمشیر اجدادی خاندان استارک)رو نابود و دوتا شمشیر جدید درست کرد
2-وقتی مجسمه جافری حرومی رو ساخته بودن که زیر پاش ی گرگ افتاده بود
ازینا بگذریم بازی ابراین مارتل خیلی عالی بود و داستانش مشخصه و حضورش معلومه واسه چیه اونم چیزی نیست جز انتقام گرفتن
جیمی لنیستر که از هز طرف حرف میخوره و هرکس زخم زبونی بهش میزنه حتی معشوقه ی خودش(بالاخره نمردیم و دیدیم ی نفر به تایوین گفت نه)

تیریون هم که بنده خدا فعلا درگیر رواابط زناشویی و معشوقه ی خودشه کی کار دستش بدن خدا میدونه(مثل همیشه عالی بازی میکنه)

دنریس و داریو ناهاریس هم که...بیچاره سر جورا مورمنت :دی اژدهاهاش نخورنش صلوااات(ظاهرا در این فصل هم دنریس همچنان به آزاد کردن برده ها و گرفتن شهرهای دیگر ادامه خواهد داد لبته اگه مارتیین یزاره زنده بمونه :دی)

آریا و هاند هم که ظاهرا مسیر ویل و رفتن پیش خاله آریا رو در پیش گرفتن جایی که شاید با لرد بیلیش برخورد کنن(بالاخره آریا شمشری که جان بهش داده بود رو پیدا کرد و با برگردوندن همون جملات به طرف با نیدل کارشو یکسره کرد حالا که شمشیرش پیدا شد امیدوارم روزی دوباره گرگ خودش رو هم پیدا کنه که بخاطر احمق بازیای جافری مجبور شد فراریش بده)

جان هم که دوباره با سر آلیسر تورن (اگه اشتباه نکنم)باید سرو کاه بزنه و حالا اون کچل چاق اسمش یادم نیست هم اضافه شده ولی دم ایمون تارگرین گرم رسما رییس اونه

دلم برای برن تنگ شده و همجنین ندیدن استنیس هم یکم اذیتم کرد

آها راستی وقتی تو تیتراژ دردفورت(قلعه ی بولتن ها) رو نشون داد ی فحشم نثار اونا کردم با این شد 3بار :دی

دوستانی که بارها اعلام کردن این سریال چیزی نداره پیشنهاد میکنم از الان دیگه نبینن همونطور که ما پیشنهادشون رو عملی کردیم
دیگه ام بحث نکنید راجع به این موضوع چون گیم آو ترونز همه جوره ثابت شدست بزرگتر ازین حرفاستو و پرچمش همه جا حسابی بالاست
تا قسمت بعد
برای شادی روح ادارد استارک و پسرش راب استارک (شاه شمال)یک دقیقه سکوت

soshyan
04-07-2014, 09:42 PM
سریال جالبیه
ولی یکم زیادی شلوغه
من که نصف شخصيتها یادم رفته بود از بس که زیادن
بلاخره نفهمیدیم این وینتر کی میخواد کامینگ کنه :Smiley36:
ولی در کل باز هم کارگردان خیلی خوب این همه ماجرا رو تو هم جا
داده تو هیچ سریالی اینو ندیدم

terrible
04-07-2014, 09:44 PM
حیف این یارو داریو ناهاریس رو عوض کردن....یارو رفته نقش اصلی Transporter جدید رو گرفته و بی خیال سریال شده
بازیگر قبلی بسیار کاریزماتیک تر بود....به شخصه خیلی باهاش حال میکردم و در کنار اون یارو قاتله که 3 نفر رو برای آریا استارک کشت بهترین کاراکتر از نظر من بود
این شخصیت های جانبی رو بسیار بیشتر از کاراکتر های اصلی سریال میپسندم.
جورج مارتین خیلی خوب آدم مرموز ساخته و پرداخته میکنه
ضمن اینکه همون قاتل که گفتی تغییر چهره ی مشتی میداد و استاد بود(والار). نمیدونم چرا هی حس میکنم این داریو ناهاریس همونه!!!! اصلا یه جوریه...
دیگه بیشتر حرف هارو هم که مانی زد ولی خودم دوست داشتم بگم اون بازیگر جدید فوق العاده ظاهر شد. 10 دادم چون عشقم کشید.

DARK BOY
04-07-2014, 10:23 PM
قسمت خیلی خوبی بود فلش بک ها جالب بودن و اینکه نشون دادن تمام شخصیت ها هم جالب بود با این شخصیت اوبرین هم خیلی حال کردم امیدوارم همه لنیسترهارو نابود کنه بجز تریون جیمی از باباشونم خیلی بدم میاد ادم عوضیه سانسا هم از بس تو سریال گریه کرده هروقت میبنمش گریم میگره با این دیالوگ تو فلش بک هم خیلی حال کردم im not your lady im your whoreشرمنده اگه غلط املایی داشت امیدوارم در قسمت بعد هیجان سریال بیشتر بشه متاسفانه در این قسمت اصلا سریال پیش نمیرفت بخاطر همین 8 دادم

mohammad1992
04-07-2014, 10:45 PM
من 10 میدم اون سکانس رو خیلی حال کردم اریا به اون مرد گفت شمشیر برادرمه و همان طوری که قبلا حدسش رو زدم و درست هم بود قضیه شی رو فهمیدن و حتما کشته میشه

AR!@N
04-07-2014, 11:39 PM
فصل جدید با نشون دادن مرگ های استارک ها شروع شد. انتظار زیادی از این فصل دارم چونکه شامل بهترین قسمت های A Storm Of Swords هست که به نظرم بهترین کتاب مجموعه هست و اون طور که از اسم قسمت ها معلومه چند سکانس خوب از A Dance With Dragons هم تو این فصل هست . تا جایی که یادمه هیچوقت قبل از تیتراژ سکانس جدید از سریال نشون نمی دادن و با صحنه ای که تایوین Ice رو آب میکنه از پوست دایرولف راب(گری ویند) برای گرم کردن آتش استفاده میکنه این قاعده رو شکست .
قیافه جدید جیمی بعد از دیدنش با سر و وضع ژولیده تو 2 فصل جالب بود . هرچند از برگشتش مثل اینکه همچین استقبالی نشد و پسر و خواهر و باباش همه زدن تو ذوقش نرسیده :|
صحبت های تیریون و بران هم مثل همیشه قشنگ بود و حالت طنز داشت .از استقبالی که از خاندان های اهل Dorne شد ، معلومه که لنیستر ها علاقه بهشون ندارن .
یکی از مهم ترین شخصیت های جدید ایت فصل و از پر طرفدار ترین شخصیت های تقریبا نقش دوم کل مجموعه اوبرین مارتل ملقب به رد وایپر هست . خاندان مارتل جنگجوترین و مقتدر ترین خاندان وستروس هستن . تنها منطقه این که زمان فتح وستروس توسط ایگان تارگرین و خواهر هاش ، از تارگرین ها شکست نخورد همین دورن بود. شعار این خانواده هم واقعا عالیه :
Unbowed , Unbroken , Unbent

انتظار نداشتم همین قسمت اول ببینمش ، هرچند انقدر این فصل اتفاقات خفن زیاد داره دیگه وقت به کش دادن سریال نمیرسه . تا به اینجا که پدرو پاسکال خیلی خوب عمل کرده ، یکم لحجه غلیظ تری اگر داشت بهتر میشد (اینا حکم عرب های وستروس رو دارن :دی) . اولین سکانس رد وایپر همراه با Nu**dity بود که با توجه به شخصیتش بسیار عالی و به جا بود ( الان یه سری میان میگن گیم او بونرز :|) . بازی ایندیرا ورما هم خوب بود و از لحاظ ظاهری بیشتر به دورنی ها میخورد . از لحاظ شخصیتی بی شباهت به تیریون نیست ، هر دو زن باز به به نوبه خودشون جسور هستن .
یکم بخ نظرم قضیه الیا مارتل و ریگار که با یک زن دیگه میره رو فقط زود گفتن به نظرم اگه انگیزه اومدنش به کینگز لندیگ دیرتر معلوم میشد خیلی بهتر بود . یه دیالوگ عالی هم داشت وایپر

Lannisters are not the only ones who pay their debts

بیخودی تایم اضافی به دنریس اختصاص دادن اول کار ، عملا هیچ اتفاقی جالبی نداشت قسمت های دنی به جز نشون دادن قدرا CGI در به تصویر کشیدن پسر هاش :دی
داریو جدید هم خیلی بهتر بازی میکنه خوش قیافه تر هم هست ، صحبت هاش با گری ورم خیلی عالی بود ترکیدم از خنده . نکته اخلاقی این بخش هم نشون دادن علاقه دنی به داریو بود :دی
سانسا هم مثل همیشه رو مخ! قدر شوهر به اون خوبی رو نمیدونه لیاقتش هم گی لوارس بود :| این شی هم دیگه حسادتش حسابی داره میزنه بالا. تو صحبت هاش به تیروین میگه جسد مادرم رو برهنه به رودخانه انداختن ، این کار در واقع یک جور طعنه زدن به سنت خانواده تالی هست که مرده هاشون رو توی قایق به رودخونه میدن.
این رئیس (Magnar) قبیله Thenn هم بسیار عالی بود . صدا بازیگرش ، گریم همه چی عالی بود و خیلی ترسناک به نظر میومدن .
من همیشه از بازی و صدای جان اسنو شکایت داشتم ، ولی این قسمت خیلی خوب شده بود لحنش و اینا این قسمت. این جنوس اسلینت و الیسر ثورن رو دیدم روزم خراب شد اصلا ، از این 2 تا از جعفر هم حتی بیشتر بدم میاد . جواب مستر ایمون هم وقتی ازش پرسیدن از کجا میفهمی یکی داره دروغ میگه یا راست : چونکه توی کینگز لندینگ بزرگ شدم :)
آریا و هاوند هم فوق العاده بودن! قیافه هاوند وقتی آریا در میره سمت پالیور خیلی جالب بود :)) . پرستار بچه خوبی میشه . آریا هم دیگه کم کم داره حسابی BadAss میشه .
جسی میدید این آخر رو میگفت Yeah Chicken Biatch :))
مثل همیشه 10

.Ven0m.
04-08-2014, 12:10 AM
به به ، به به (:d)
آدم لذت میبره این سریال رو نگاه میکنه مخصوصا با این سبک روایت موازی داستان ها اونم تو یه سریال به این عظیمی که اصن کولاکه
قطب اصلی این قسمت به نظرم اوبرین مارتل بود که اصن انقدر کاریزماتیکه که هر کاری هم بکنه هر چقدرم خشن باشه آدم ازش بدش نمیاد معلومه این از همون کرکتر های ناب سریاله
بعدش به نظرم کالیسی بود که اصن مث همیشه عالی ، جلوه های ویژ] هم خیلی خوب بود خوشم اومد
با داستان جان اسنو تو این قسمت زیاد حال نکردم ولی با اون پیرمرده از خاندان تاگرین خیلی حال میکنم
بعدش هم آریای عزیز و کینگز لندیگ باهم
آریا خیلی خوب انتقام دوستشو گرفت و به نظرم خودش و هوند خیلی زوج جالبی هستند:d
به این قسمت 9 میدم چون اگه به این قسمت 10 بدم به قسمت 9 و10 (مخصوصا 9 که همیشه اوج سریال هست) چند بدم؟:d
فقط یه چیزی تو تاپیک منو اذیبت میکنه (قصد جسارت نباشه نظرم رو میگم) به نظرم بعضی یاسپویل میکنن داستان رو ، این سریال خیلی داستان محوره و واقعا یه چیزش لو بره خیلی از جذابیتش کم میشه
خواهشا اگه چیزی میدونید ، لو ندید:D

پ.ن : از عوض شدن کارکتر داریو ناهاریس یکم ناراحت شدم ، اون جذاب تر بودش ، ولی این یکی از چهرش معلومه مرد جنگه و بیشتر به درد کالیسی ـمون میخوره (کسی چپ نگاش نکنه کالیسی ـمون رو:)) jk)

S I S
04-08-2014, 12:31 AM
فصل بسیار خوب شروع شد ، فلش بک ها به خوبی انتخاب شده بود ، اعدام تا اعدام کلمه خیلی خوبی بود و پایان اعدام گر هم خیلی تلخ بود :((

داستان خوب شروع شده ولی تحریف های زیادی تو همین ابتدای کار داشت ، مثلا وقتی تیریون میره استقبال درونیش ها ، وقتی میفهمه اوبرین اومده قشنگ فر میخوره از ترس !! چون اوبرین وحشتناک ترین شخصیت ممکن برای لنیستر هاست ، کسی که تو هیچ جنگی شکست نمیخوره ، و اندازه یه خاندان حرومزاده داره !! با اینکه قیافه و ظاهرش شبیه به اوبرین کتاب نیست ولی از نظر بازی کاملا حس به زیبای منتقل کرده.این رنگین پوست بودن و لحظه داشتن دورنی ها رو واقعا خوب نشون دادن تو سریال از حق نگذریم.

(اینا حکم عرب های وستروس رو دارن :دی)

دورنی ها متمدن ترین خاندان وستروس هستن ، با اینکه پایه و اساس اندلی دارن ولی سیستم طبقاتی و شوالیه گری مزخرف اونا رو ندارن مثلا حقوق برابر زنان در قانون ارث بری ، منطقه ای که حتی بعد از هجوم اگان هم ایستادگی کرد و هنوز که هنوز با کلمه شاهزاده صداشون میکنن.

بخش شمال افتضاح بود از نظر من ، اون چه وضع نشون دادن خاندان تن بود !! این حرف زدن برین و مارجری اصلا خوب نبود :| صحبت های جافری در خصوص کتاب سفید و سر دانکن بلند :Smiley14: هم بسیار خوب بود ، بد ضد تو پر جیمی

در کل راضی هستیم 9

"Ross Geller"
04-08-2014, 01:57 AM
قسمت خوبی بود .. شخصیت های جدید ( رد وایپر و داریو ناهاریس جدید ) خیلی خوب بودن
ولی من از قسمت هایی که کلیسی رو نشون میده زیاد خوشم نمیاد :| همش در حال ازاد کردن برده هاس هیچ مشکلیم که براش پیش نمیاد هیچ همه هم باش متحد میشن
سکانس های کینگز لندینگ که خیلی خوب بوذ هم جیمی هم تیریون
ولی چیزی که واسم عجیب بود این بود که جان اسنو اصلا در اون حد واسه راب و مادرش ( اسمش یادم رفت :d ) ناراحت نبود ! بعدم بیشتر به فکره دفاع مقابل وحشیا بود تا این که به فکره برادر و خواهراش باشه و این که بخواد برگرده
به هر حاال قسمت خوب بود نمره منم 9

prongz
04-08-2014, 05:17 AM
بنده از مدیران عزیز خواهش می کنم این سیستم نظر سنجی رو برگردونن به حالت قبلی ببینیم کدوم با سلیقه ای 4 داده :|

llvll4hdi
04-08-2014, 12:41 PM
خب لازم نیست:) ادمین این کارو کنه من 4 دادم پست قبلو می خوندی می فهمیدی ها

prongz
04-08-2014, 02:21 PM
خب لازم نیست:) ادمین این کارو کنه من 4 دادم پست قبلو می خوندی می فهمیدی ها

دوست عزیز من این موضوع رو به طور کلی گفتم که مدیرا اصلاحش کنن در غیر این صورت میومدم می پرسیدم کی بوده که 4 داده.به هر حال رای حق شماست و نظرت محترم اما در کل طرف صحبت من شما نبودی عزیز

mostafa16
04-08-2014, 04:53 PM
تحمل نظرات همدیگر را داشته باشیم ٬ صفای سریال دیدن بیشتر میشه۰

llvll4hdi
04-08-2014, 09:43 PM
دوست عزیز من این موضوع رو به طور کلی گفتم که مدیرا اصلاحش کنن در غیر این صورت میومدم می پرسیدم کی بوده که 4 داده.به هر حال رای حق شماست و نظرت محترم اما در کل طرف صحبت من شما نبودی عزیز
شمام گفتی کدوم ادم با سلیقه ای 4 داده حالا شاید من بد برداشت کردم
ولی بازم ممنون که رای انتخابی دونستی و مثل بعضی ها نگفتی باید 10 بدی وگرنه 10 نمیدی نباید نظر بدی:))

Walter
04-08-2014, 10:45 PM
سریالی که تونست با همون قسمت اول رکورد بزنه واقعا این نوید رو میده که طرفدارانش در سرتاسر دنیا چقدر منتظر دیدنش بودن.

بازیها فوق العاده بود و مخصوصا رد وایپر و تیریون لنیستر که سرآمد همشون بودن(نظر شخصیم هست.) فلش بک ها عالی بود دقیقا موقع قتل عام استارک ها واقعا ناراحت کننده بود.

من 10 میدم چون متوجه زمان نشدم فقط لذت بردم که بیشترین درصدش بخاطر این بلود که دلتنگ سریال بودم.

slimshady
04-09-2014, 12:01 AM
این فیلما به هم ربط دارن یه جورایی اونجا که میگه man's got to have a code
آدم یاده دکستر می افته
به فکر فرو رفتم ببینم code من چیه...
به نتیجه نرسیدم !!!!!!!!!!!!!!!!!!

VIVA THE ROCK
04-09-2014, 01:15 AM
اصلا آهنگ تیتراژ رو که شنیدم روحم تازه شد :Smiley17:
شروع خوبی بود،9 دادم .

linkinpark20
04-09-2014, 10:57 AM
خوب نفر آخر هم من شدم اون هیجانی رو که من منتظرش بودم به عنوان قسمت اول یک فصل اون هم همچین سریال عظیمی که واقعا دوستش دارم بر آورده نکرد فقط اون قسمت آریا مقداری آبروی این قسمت رو خرید وگرنه بیشتر سکانس ها برای این فیلم در حد معمولی بود شاید در سریالی مثل اسپارتاکوس همچین سکانس هایی عالی هم بودند ولی توقعات از این سریال خیلی بیشتر از این هست من با کلی ارفاق و تعصب به این سریال این بار 7 دادم:Smiley69:

llvll4hdi
04-09-2014, 11:42 AM
خوب نفر آخر هم من شدم اون هیجانی رو که من منتظرش بودم به عنوان قسمت اول یک فصل اون هم همچین سرالی عظیمی که واقعا دوستش دارم بر آورده نکرد فقط اون قسمت آریا مقداری آبروی این قسمت رو خرید وگرنه بیشتر سکانس ها برای این فیلم در حد معمولی بود شاید در سریالی مثل اسپارتاکوس همچین سکانس هایی عالی هم بودند ولی توقعات از این سریال خیلی بیشتر از این هست من با کلی ارفاق و تعصب به این سریال این بار 7 دادم:Smiley69:
با کلمات بازی نکن توقع بالا برده :) اصلا این طور نیست از 31 قسمت بالا 20 قسمت معمولی داشته 5 قسمت ضعیف و 5 قسمت نسبتا خوب
معمولا اکثر سریال ها شروع خوبی دارن اما این با همه فرق داره شروع و پایان کسل کننده ای داره

linkinpark20
04-09-2014, 11:58 AM
با کلمات بازی نکن توقع بالا برده :) اصلا این طور نیست از 31 قسمت بالا 20 قسمت معمولی داشته 5 قسمت ضعیف و 5 قسمت نسبتا خوب
معمولا اکثر سریال ها شروع خوبی دارن اما این با همه فرق داره شروع و پایان کسل کننده ای داره

میشه بپرسم این آمار رو از کجا جمع اوری کردین؟

Zombieland
04-09-2014, 01:30 PM
اقا جان به پیر به پیغمبر از این سریال بهتر با این بازیگرای عالی چیزی گیرتون نمیاد من دوشنبه که رفتم دانشگاه فکر میکردم استادم تایون لنیستر هستش:Smiley40: حالا هی بگین فلان بسار
ولی خدایی اون جایی که اژدها سر کالیسی داد زد خیلی خفن بود:Smiley10:

HAMID13
04-09-2014, 02:03 PM
میشه بپرسم این آمار رو از کجا جمع اوری کردین؟

آقا با این بنده خدا کل کل نکنین این دوست عزیز ما کلا got رو سریال ضعیفی میدونه فقط نمیدونم چرا همچنان اصرار داره ببینه!!!
تو همین قسمت وقتی آریا میاد اون یارو رو میکشه آهنگی رو پخش میکنه که موقع تغییر چهره جاکن هاگار با آریاس تو آخرین دیدارشون بود
یا زمانیکه تایوین داره آیس رو ذوب میکنه آهنگ رین آو کستمیر رو میذاره
اینا خوش سلیقگیه
فک نکنم تو قسمت اول مثلا انتظار اینو داشته باشیم که ی زامبی از تو جنگل بپره و خرخره ی نفرو بگیره که مثلا هیجان داده باشه!!!!اگه دنبال این داستان ها هستید نگاه نکنید
برای هبجان داشتن و هیجان دیدن باید داستان رو دنبال کنید و صبر داشته باشید
اما در رابطه با داستان
سریال میاد خط داستانی مشخصی ارایه میده که میدونی معلوم نیست اون شخص تاپایان هدفش زنده میمونه یا نه
جان اسنو: حفاظت از دیوار
ابراین مارتل: انتقام از لنیسترها
آریا:کشتن کسانی که به خانوادش و دوستانش خیانت کردن
سانسا:...نگم بهتره
جیمی: هدف نویسنده بنظر من نحوه تغییر شخصیت این کرکتر رو میخواد نشون در طول مدتی که سختی ها رو تحمل میکرده و اینکه الان چه آدم شدی یا قبلا چه آدمی بوده م و بنظر من نویسنده میخواد برای آینده آمادش کنه
دنریس:در کل گرفتن 7اقلیم ولی حال حاضر آزاد کردن برده ها
و و و ...
و یک داستان کلی اون هم اومدن زمستان و حمله آدرهاست که معلوم نیست تا اونموقع آدم ها چه وضعیتی دارن آیا همچنان با هم درحال جنگ بر سر تاج و تختن یا متحد شدن
و داستان این سریال هست که جذابش میکنه ولی خوب یکی میاد میگه ضعیفه یکی هم مثه من حال میکنه میگه قویه البته نه فقط من
(قسمت اول در روز اول پخش 8.2 میلیون بیننده داشت و موفق به شکستن رکورد قسمت آخر سریال The Sopranos شد که از سال 2007 پر بیننده ترین قسمت پخش شده از این شبکه بود)
این همه آدم میگن که این سریال سریال قویه ای
زنده باشید

New_Sense
04-09-2014, 03:59 PM
واییییییییییی فقط میتونم بگم شاهکار و شاهکار به تمام معنا , واقعا" از دیدن قسمت اول این فصل بعد از یک سال به وجد اومدم و موهای تنم سیخ شد فلاش بک هاااااا عالی بودن بشر .

چه میتونم بگم نمیدونم من فقط اینجوریم یا شما هم دوستان هستین ؛ تحمل یک هفته برای قسمت بعد سخته

یکی از طرفدارای پرپا قرص این سریالم و یه خاطره از فصل اول این سریال دارم که گفتنش خالی از لطف نیست یادمه فصل اول این سریال سال 90 زمانی که سربازی بودم تو کمپمون با دوستان نگاه کردیم باور نمیکنین 2 شب تا 3 شب همه قسمتای فصل اول دیدیم و هممون صحنه آخر که ند استارک کشته شد مثل روانی ها اعصابمون خرد و فحش میدادیم به دار دسته لینسترها وهرکدوممون تا یه مدتی لقبی از شخصیت ها رو خودمون داشتیم. یادش به خیر

فکر نمیکنم لازم باشه این سریال نقد کرد چون کاملا" گویا همه چیز هست و خط محور داستان به شدت عالی جلو میره .

در مورد اون دوستمون که گفتن 4 میدن و بعد اومدن قسمتهارو تحلیل کردن گفتن که معمولی بود و فلان باید بگم , کلا" همیشه همه موافق و یه نظر نیستن , ساز مخالف زنم تو همه جمع ها هست . دوست عزیزم که 4 دادی اگه شما 1 هم بدی عیبی نداره چیزی از زیبایی این سریال کم نمیشه .

اما در مورد شخصیت ها

جان اسنو : عالی بود مخصوصا" زمانی که میخواستن محاکمش کنن ولی هنوز نمیدونم چرا احساس میکنم انگار از ماجرای قتل برادرش و مادرش خبر نداره حالا شایدم خبر داره ولی احساسی در این مورد نداشت .

ابراین مارتل : خیلی عالی بود کلا" غافلگیرکننده بود ولی یه سوالی ایشون هم با زنا هم با مردا .....میکنه البته طبیعیه اون پسره بلونده که من دیدم ...

آریا استارک : خیلی عالی بود کلا" یه فاز خاصیه دست به کشتنشم خوب شده رو هم رفته نازه , خوشم میاد ازش .
جیمی : عالی بود فکر میکنم کلا" دپ دپ شه قسمتای بعدی اون از باباش که برجکش زد اون از آبجیش ببخشید معشوقش که گفت تنهام گذاشتی اون از جعفر ببخشید جفری که تیر خلاص زد .

تیریون : فوق العاده . نمیدونم این بشر چرا این قدر با حس بازی میکنه اصلا" دیوونشم اگه نبودش خدایی سریال نصفش گم بود دلم سوخت خوشامد گوییش . اون از سانسا که برجکش میزنه , اون از فاحشش ببخشید معشوقش که قهر کرد ازش کلا" دوست داشتنی ترین شخصیت لینسترها .

کالیسی : عالی بود ولی فکر کنم دلش پیش همون داریو ناهاریس گیر کرده ولی نمیگه تا به موقش .
بقیشون هم خوب بودن . رو هم رفته به این قسمت 9 میدم چون 1 نمره هم به روح پاک ند استارک میخوام بدم که بشه 10 .

آریا
04-09-2014, 04:08 PM
دوستان همه ی توضیحات رو دادن دست گلتون درد نکنه. فقط من یه سوال دارم اونجا که مارتل به تیریون می گه پادشاه ریگار خواهر منو به خاطر یه زن دیگه ول کرد منظورش از یه زن دیگه خواهر ند استارک؟......

hadiuss
04-09-2014, 04:17 PM
خیلی خیلی خوشحالم برای شروع دوباره این سریال فوق العاده و این اثر هنری:Smiley35:
نمره ای که دادم 7 بود...اونم با ارفاق،چون فقط یکی دو صحنه خوب داشت یکی معرفی مارتل و دیگری هم صحنه ی کشتن نگهبان های لنیستر به دست اریا استارک بود.
به امید قسمت های بهتر هستم...

MaNiTa
04-09-2014, 04:56 PM
این دوستمون که سریال رو میبینه ولی به زور میخواد بگه باهاش حال نمیکنه ، خب بره ومپایر ببینه. هم عشقولانس. هم اکشن و هیجانیه. هم تخیلیه. هم داستان فوق العاده جذاب و زیبایی داره. ریتشم بالای 9.5 باید باشه. حقشو خوردن. اگر اونم دیدی بشین orginals ببین. بعد از اونم واکینگ دد ببین که الان اوج هیجانشه و سریال داره روز به روز پیشرفت میکنه. مخصوصا این دو فصل. بریکینگ بد و GOT و true detective و اینا که به درد نمیخورن.کلا HBO رو بیخیال شو. هم خودت راحت میشی و هم مارو راحت میکنی با این کارت. قشنگ سریالای جذاب و هیجانی میبینی و حالشو میبری. banshee هم خوبه :)) والا!

HAMID13
04-09-2014, 06:02 PM
دوستان همه ی توضیحات رو دادن دست گلتون درد نکنه. فقط من یه سوال دارم اونجا که مارتل به تیریون می گه پادشاه ریگار خواهر منو به خاطر یه زن دیگه ول کرد منظورش از یه زن دیگه خواهر ند استارک؟......

بله خواهر ادارد استارک منظورشه

Irag
04-09-2014, 08:36 PM
http://picoup.ir/images/95769668464638637824_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=95769668464638637824.jpg) http://picoup.ir/images/54416071053892466572_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=54416071053892466572.jpg) http://picoup.ir/images/01531377187642996771_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=01531377187642996771.jpg) http://picoup.ir/images/92088401347730320299_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=92088401347730320299.jpg)

این قسمت رو بیشتر روی فرشتگان چارلی (سانسا اریا Daenerys) زوم کردم به نظرم اینا قراره یه جا یه زمانی بهم وصل بشن. هر 3 نفر هم که در اوج محبوبیت هستن حداقل برای مخاطب که اینطور به نظر می رسه. به نظرم به جا و به موقع به همه ی "اول"ها و "مقدمه"های شروع یه قصه ی تازه رسیدیم. فقط باید منتظر بمونیم این فصل چطوری غافلگیر می شویم که امیدوارم فقط توی یه قسمت این اتفاق نیفته.
----
+ تصویر سوم: کلا این سریال هرکسی رو یه جور وسوسه می کنه شخصا عاشق اهالی سرزمینی هستم که به این سبک خودشون رو معرفی می کنن.از همین الان شخصیت یا شخصیت های محبوب خودم رو پیدا کردم فقط منتظرم قسمت بعدی از راه برسه تا با چهره های خشن و محبوبم روبه رو بشم.

setare12
04-09-2014, 09:18 PM
پس اگر ریگار با خواهر ادارد استارک بوده باشه. فرد دراگون بورن دیگه ایی هم توی سریال هست که فرزندشون باشه و این دیالوگ رو اینجا آوردن که به زودی اون آدم رو معرفی کنن
یا کسی بدونه مثلا همون تارگارینی که توی نایت واچ هست یا حتی با سوزوندن اون و نسوختنش مثل دنریس :Smiley69:

hadi2006mi
04-09-2014, 11:02 PM
شاید اگر فلش بک اول سریال نبود اینقدر این قسمت رو جذاب نمیکرد بهترین شروع سریالی بود همه عناصر تقریبن در این قسمت رویت شدند با نمادها و نشانهای از گزشته خودشون که به اینده خودشون پیوند زده خواهد شد اون دختر هم سومین قتلشم بخاطر دوستش انجام داد و بیشتر یاد جنایت و مکافات افتادیم این قسمت قسمت سرکشی زنها بود و غلبه خواستهاشون و همچنین دست رد به سینه مردانی میزنند که روزی خواستنی بودند ولی امروز طردشون میکنند.ومردانی نیز شروع به دلبری میکنند. داستان سریال حول دو خواسته تاریخی ادامه پیدا میکند قدرت و زنها و شاید راز جذابیت بی پایان این محصول ماندگار hbo همین پرداخت عالی این دو ضعف همیشگی و تاریخی مردان باشد.

om3ga
04-10-2014, 02:38 AM
آغا از هر طرف نگا میکنی یه داستانی پیدا میشه که میتونه خودش موضوعِ یه سریال باشه ، این نویسنده ها چجوری میخوان جم و جورش کنن آخه :Smiley10:
از یه طرف سانسا و اون گردنبندِ ( یه حسی بم میگه قراره کلی اتفاقا بیفته سر اون گردنبندِ )
از یه ظرف آریا که با این یارو دوس شدن گویا
از یه طرف جان اسنو
از یه طرف کالیسی که اژدهاش داره قاطی میکنه کم کم
حالا لنستر ها و مارتل و خون و خونخواهی کل کاراکترا یه طرف
شخصیتای جدید وحشیا
بازم بگم؟!
----
شروع آرومی داشت سریال ، آدم رو آماده میکنه واسه قسمتای بعد ، فقط امیدوارم تا خودِ قسمت 9 اینجوری آروم پیش نره بعد یهو هیجان تزریق کنه سکته کنیم :|

ali_n540
04-10-2014, 03:58 AM
به نظرم دنریس تارگاریان خیلی خیلی بهتر از کالیسی هست چون اصالت پادشاهی داره و وارث بالحقه تاج و تخته هر چند در کنار دنریس مهره های شایسته دیگری نیز وجود دارند(خیلی با لقب کالیسی حال نمی کنم چون که دوتراکی ها که از نظر نژاد سطح پایینتری داره و در زمره وحشی ها قرار دارند بهش داده اند). پایان مناسب برای این سریال و داستان کاری بسیار دشوارتر از سریال برکینگ بده چون پیچیدگی های زیادی داره و کوچکترین لغزش در روایت (چه کتاب چه سریال) میتونه فاجعه بار باشه هر چند شبکه hbo تو این زمینه خیال آدمو کمی راحت می کنه از نظر تعدد شخصیتها سریال لاست پیشتاز بود ولی بازی تاج و تخت خیلی بیشتر از لاست شخصیتهای موازی و مثبتو منفی داره و با اختلاف در این مورد از لاست پیشی گرفته و صد البته پیچیدگی های بسیاری هم داره در مورد لاست لغزش اتفاق افتاد امیدوارم با توجه به شبکه پخش کننده این اتفاق برای این سریال نیفته هر چند هنوز به نزدیکی های پایان هم نرسیده ایم.

Ohadi
04-10-2014, 05:35 AM
http://axgig.com/images/17107303677050887395.jpg

hadiuss
04-10-2014, 10:41 AM
این دوستمون که سریال رو میبینه ولی به زور میخواد بگه باهاش حال نمیکنه ، خب بره ومپایر ببینه. هم عشقولانس. هم اکشن و هیجانیه. هم تخیلیه. هم داستان فوق العاده جذاب و زیبایی داره. ریتشم بالای 9.5 باید باشه. حقشو خوردن. اگر اونم دیدی بشین orginals ببین. بعد از اونم واکینگ دد ببین که الان اوج هیجانشه و سریال داره روز به روز پیشرفت میکنه. مخصوصا این دو فصل. بریکینگ بد و GOT و true detective و اینا که به درد نمیخورن.کلا HBO رو بیخیال شو. هم خودت راحت میشی و هم مارو راحت میکنی با این کارت. قشنگ سریالای جذاب و هیجانی میبینی و حالشو میبری. banshee هم خوبه :)) والا!
با بنده بودین آیا؟

fotowati
04-12-2014, 12:55 AM
همه چی را خوب گفتید، بخصوص حسادت "شی" که بنظرم برا تیرون حسابی درد سر ساز بشه!

OMID40
04-12-2014, 12:42 PM
برای شروع فصل بسیار خوب بود
فقط قسمت های مربوط به کـالیسی یکم داره خسته کننده میشه

kingmiladkh
04-12-2014, 01:05 PM
این سریال از اون قسم سریال هاست که در مجموع قسمتها و در کلیت سریال درخشانیه اما اگر بخوای قسمت به قسمت سراغش بری، قسمت متوسط و حتی تک و توک غیر قابل قبول هم کم نداره، منتها نکته ای که هست این اپیزود ها حکم قربانی حادثه اصلی داستان رو بر عهده دارند و هر کدوم به نوعی مقدمه ای بر اتفاقی هستند که در شرف وقوعه، برای همین پر بیراه نمیگه کسی که این اپیزود قانعش نکرده، که حقیقتا هم اپیزود درخشانی نبود، باید منتظر موند و دید بعد از کامل شدن تکه های پازل چه بلایی سر کلیت اثر میاد.

anahita4011
04-12-2014, 03:21 PM
به نظر من که شروع خوبی داشت
در مورد بیراهه رفتن سریال هم موافق نیستم
چون خود نویسنده کتاب نظارت دقیق داره رو اثرش
البته بعید نیست که دست اخر همه رو بکشه و یه عده دیگه از تباری جدید رو شاه وستروس بکنه:Smiley35:

smgh470
04-16-2014, 07:05 PM
این متن حاوی هیچ گونه اسپویلری نمیباشد.
سلام.جونمی جون :Smiley74::Smiley9::Smiley125:بعد از یک سال انتظار بالاخره فصل 4 شروع شد و مارو از چشم انتظاری درآورد.این قسمت اول خیلی خوب بود کلا قسمت های اولGOTخیلی خوب شروع میشه امتیاز من بهش 8 میباشد.
-ترکیب آریا و هوند خیلی ترکیب خوبیه.این بازیگر نقش هوند هم خیلی خوب بازی میکنه وقیافش به نقشش میخوره.اونجایی هم که گفت:F.u.ck The King خیلی خوب بود.زده به سیم آخر دیگه.امیدوارم آریا رو به خاله عجیبش برسونه.
بقیه شخصیتها رو هم وضع جدیدشون رو دیدیم ویک شخصیت جدید هم که اوبرین مارتل هست رو هم باهاش آشنا شدیم که شخصیت خفنیه ولی من ازش خوشم نمیاد شاخ بازی زیاد درمیاره.