PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Game of Thrones | بحث اپیزودیک | فصلِ چهارم ، قسمت دوم

AR!@N
04-14-2014, 02:07 PM
http://8pic.ir/images/08877668194029212100.jpg
Season 4, Episode 2 | The Lion And The Rose
فصل چهارم ، قسمت دوم | شیر و گل رز

خلاصه‌ی داستان این قسمت: لرد بولتون پس از عروسی سرخ به "دردفورت" بر میگرده و با فرزند نا مشروع ـش رو به رو میشه . کینگز لندینگ هم شاید وقایع عروسی بنفش خواهد بود...

.:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt2832378/)
.:dl-topic:. (http://tvworld.info/showthread.php?43170).:sub-topic:. (http://tvworld.info/showthread.php?43186)

amiana
04-14-2014, 02:43 PM
برای مقدمه فقط بگم
Holy sweet Jesus :)
یه چیزی که عاشقشم اون آهنگ های آخرِ مخصوص یه همچین قسمتهاییه
اصلا انگار moment of silence ئه
تا بقیه اساتید بیان و از نظرات دقیق شون استفاده کنیم :)

AR!@N
04-14-2014, 02:48 PM
http://8pic.ir/images/08385158810346856616.jpg

Hypnos
04-14-2014, 03:00 PM
جفری رو که کشتن همه خستگی از تنم خارج شد! :Smiley16:
فقط ناراحتم که شخصیت محبوبم در معرض خطر مرگ قرار گرفته!
فقط خدایی اونجایی که داشتن شعر می خوندن و مارجری دقت کرد چی میگن چون به معنی شعر دقت کردم به مردن جفری خیلی امیدوار شده بودم.

Admini3trator
04-14-2014, 03:02 PM
قسمت خوبی بود .

بالاخره دعا مردم نتیجه داد و جعفر به درک رسید :Smiley36: میگم این بانو ملیساندرا سفارش هم میگیره ؟ اسم چند نفرو بهش بدیم :Smiley108:
حالا کیکه سمی بود یا شمشیره ؟ چون همون تیکه ای رو خورد که شمشیر بهش خورده بود !
سرسی این قسمت خیلی عوضی شده بود ، دوباره مثل فصل یک شده ، توی اون جمع تنها کسی که به کارای جافری میخندید و به عبارتی تائیدش میکرد سرسی بود .
مارجری هم با چیزایی که تو این دو قسمت ازش نشون داد بنظر میاد راست راستی از رنلی خوشش میومده . و حتی تو قسمت قبل یه چشمه از تنفرش از جافری رو نشون داد .

تیکه برن هم خیلی کم و ناقص نشون داد ، لااقل میگفتن مقصدش کجاست.
رمزی هم عجب سادیسمیه :Smiley10: اون دختره که داشتن شکارش میکردن فکر کنم یکی از همون دوتا دخترا بود که فصل قبل واسه تئون آورده بود ، تیرکمون بدسته که یکی دیگشون بود .
این آبجی تئون چی شد ، قسمت آخر فصل قبل 50 نفر برداشت تا تئون رو آزاد کنه ، هنوز نرسیدن ؟!

و اما تریون ! میگن هرچی سنگه زیرپای لنگوهو اینا ... حکایت اینه ! از یطرف شی دهنشو سرویس کرده از یطرف سزسو باباش ، از یطرفم جافری ، فقط سانسا این قسمت باهاش بهتر شده بود ، دست آخرم که همچیو انداختن گردن این بدبخت !:Smiley104:

این دلقکه سانسا رو کجا برد ؟ از پایتخت خارجش میکنه ؟!

امتیاز 10

فعلا همینا بود :Smiley69:

mohammadgamer
04-14-2014, 04:03 PM
کلا از هر کی هر جا خوشمون بیاد میکشنش .از چی بگم ؟؟ از شین واکینگ دد ؟؟ از اون یارو کچله تو بنشی ؟؟ از جافری ؟؟؟
تو اون صحنه که جافری داشت تریون رو تحقیر میکرد وای وای وای چه لذتی داشت . 9 میدم . سادیسم دارم دیگه چیکار کنم :) با کاراکتر شوخی ندارن . راحت میزنن میکشن

راستی اینم بگم پای دایی جافری یا همون بابای واقعیش هم گیره! بالاخره محافظ شاه بوده دیگه !!!

ولی سر بیگناه پای دار میره ولی بالای دار نمیره :)

Mani Vampire
04-14-2014, 05:15 PM
! Purple Wedding
اما مثل همیشه از اول شروع می‌کنم، با اینکه نکته‌ی تکمیلی و انتهایی این قسمت عروسی ارغوانی‌ای بود که به‌خاطر رنگ شرابش به این نام دراومده.
همونطور که انتظار می‌رفت این قسمت باید از وقایع شمال نشون می‌داد و کمی از پسر حرومزاده‌ی لرد بولتن (لعنت‌الله‌علیه)! نشون داد که به‌قدری تو سر تئون‌گریجوی اسبق و ریک حال‌حاضر زده کاملاً مطیعش شده و همه‌کار بی‌درنگ براش انجام می‌ده، اما نکته‌ش اینجا بود که لرد بولتن هنوز از زنده‌بودن پسران استارک خبر نداشت و فرمانروایی شمال خودش رو در خطر دید و پسرش رو به کلی‌موت فرستاد...
دومین نکته‌ای که توی این قسمت برام خیلی جالب بود شِی بود که با وجود لو رفتن رابطه‌شون با هم هنوز به‌قدری تیریون رو دوست داره که حاضر نیست واسه نجات جونش هم که شده کینگز لندینگ رو ترک کنه! آخه مثالی که تو کل سریال دم ازش می‌زدن این بوده که فاحشه‌ها به هیچ‌کس و هیچ‌چیز وابستگی ندارن و فقط پول رو می‌شناسن! اما این فاحشه به‌راستی که فرق داشت! حالا هم که بران اون رو از کینگز لندینگ فراری داده که بنده به شخصه فکر نمی‌کنم این اتفاق صورت‌پذیر باشه، چون شی کسی نبود که با همه‌ی این اوصاف به‌راحتی از تیریون دل بکنه، پس امکانش هست که سوار کشتی نشده باشه...
نشون دادن برن استارک و جوجن رید خیلی برام جالب بود، بالأخره مقصدشون رو فهمیدیم! بعد از مدت زیادی شمال دیوار گذروندن فرجام فهمیدن که درخت خدایانی که برن پیدا کرد اونها رو به مقصدی هدایت می‌کنه، یعنی کلاغ سه‌چشمی که از فصل اول برن به‌دنبالش می‌گشت...
یکی از زیباترین دیالوگ‌ها توی این قسمت متعلق به اوبرین مارتل و سرسی، و دیگری متعلق به سر جیمی و سر لوراس بود، دیالوگ‌ها رو نمی‌گم که برید یه‌بار دیگه با فیلم ببینیدشون، واقعاً نفرت از زبان همه‌شون به بیرون زبانه می‌کشید!
جافری...پادشاه ناحق وستروس...پسر نیمه‌دیوانه‌ی سرسی و جیمی حاصل ازدواج فامیلی همانند تارگرین‌ها که رو به جنون بودند و شاه دیوانه (Mad King)...تنها کسی که توی این سریال تا به انتها روش "تأثیر" گذاشت، بانو مارجری بود و بس، از تنها کسی هم که حساب می‌برد و ازش می‌ترسید تایوین، بالأخره رگ دیوونگیش باد کرد و شوخی‌شوخی خواست از یه شیر سواری بگیره! شراب ارغوانی رو روی سر تیریون درست بعد از اینکه جلوی جمع تحقیر شد خالی کرد و منتظر عواقبش بود، از کجا بدونیم کار کی بود؟! از اونجایی که سانسا بهش گفت "Can we leave now" و اون هم بهش گفت "Lets find out" یعنی تیریون از قبل نقشه‌ای در سر داشته، اما کدوم نقشه، همه شاهد این بودیم که تیریون به پاد گفت بعد از اتمام بزم به اون 5نفر نفری 20تا سکه بده، بنده فکر می‌کنم اشاره‌اش به ریختن سم توی کیکش و یا شرابش بود، اما نشون دادن قرمزی جای ضربه‌ی شمشیر جافری به کیک نشون می‌داد که کیک سمی بوده. اما از همه‌ی اینها بگذریم و رسیدیم به نقطه‌ی انتهایی که جافری در حال سَقَط شدنه و با دست تیریون رو نشون می‌ده و بازی مصنوعی و بی‌حال سرسی که با یأس می‌گه، "بگیریدش". سرسی برخلاف همیشه نمی‌دونم چرا این قسمت خیلی بد بازی کرد! فیلم‌برداری و گریم جافری هم بسیارعالی بود!
And now the rains weep o'er his hall and no one there to hear :Smiley35:
از تیکه‌های استنیس چیز زیادی متوجه نشدم که چرا داره روح گناهکار اونها رو آزاد می‌کنه و واسه همین حرفی ازش ندارم.
امتیازم به این قسمت 8 بود که فقط و فقط به‌خاطر بازی خیلی عالی تیریون موقعی که شی رو داشت پس می‌زد و بازی اوبرین مارتل 9 می‌دم.

WalTer WhiTe
04-14-2014, 05:39 PM
http://picoup.ir/images/55764761035615339760.jpg

آخر های این قسمت واقعا عالی بود . من که توی این 4 سال گذشته همیشه آرزوم این بود که مرگ این حرومزاده عوضی رو ببینم و از این مرگ لذت ببرم . واقعا هم اصلا فکر نمیکردم توی این قسمت و به این شکل این مرگ اتفاق بی افته. خدایی خیلی کیفول شدم و حال کرم.از دست اون سرسی عوضی هم حرصم در اومده بود .اون پوز خندهاش واقعا روی اعصاب بود. کاش یکی پیدا بشه اون رو هم خفه کنه ما رو خوشحال کنه. فقط نفهمیدم این قتل زیر سره کی بود . بعید میدونم تریون داده باشه کیک رو سمی کرده باشند. من فکر کنم کاره اون یارو تازه واره باشه که توی قسمت قبلی باز زنش اومد و حرف از انتقام خواهرش زد. (اسمش رو هم یادم نیست چی بود :Smiley36:) ولی فکر کنم کاره اون باشه. در کل فقط به خاطر مرگ اون وَلدِ چَموش ما یک 9 میدهیم:Smiley35:

sassan
04-14-2014, 05:48 PM
اون دلقک یا شوالیه سابق فکر کنم آدم خطرناکی باشه، اگه یادتون باشه سانسا فصل قبل پیشنهاد لورد بلیش را نپذیرفت تا باهش سوار کشتی بشه، شاید این دلقک آدم اون باشه و الان فرصت یافته که سانسا را از پایتخت خارج کنه و احتمالا پیش این مرد خطرناک خواهد آورد ، روزای بدتری پیش روی سانسا است. http://awoiaf.westeros.org/images/thumb/5/53/Petyr_baelish_sansa_stark_HBO.jpg/310px-Petyr_baelish_sansa_stark_HBO.jpg

sassan
04-14-2014, 05:51 PM
فکر کنم پست ترین شخصیت سریال همین جفری بود که خدا را شکر به درک واصل شد

ashram
04-14-2014, 06:09 PM
عالی بود 9 دادم بهش با اینکه یکم معمولی بود شروع قسمت اما رفته رفته به اوج رسید انتظار هر بلایی سر تیریون بیاد رو داشتم اما جفری رو نه :Smiley10:

من خیلی با دیالوگهای لرد تایوین با مادربزرگ مارجری حال می کنم هر وقت بهم میرسن میرن رو کانال قدرت و پول انگار فقط این دوتا بدون هیچ پرده ای حرف میزنن تو چشمهای هم نگاه میکنن می فهمن طرف مقابل چی میگه پسرش میس هم اومد سمتش گفت دارم با لرد حرف میزنم عجب کنف شد:Smiley14:

قسمت دومش اینه خدا میدونه چه خوابی برای قسمتهای بعدی دیده :Smiley39:

دست دوستان برای زیرنویسش هم درد نکنه عالی بود.

AR!@N
04-14-2014, 06:10 PM
http://picoup.ir/images/47724825139895908495.jpg
Soundtrack پایانی این قسمت از گروه Sigur Ros

Sigur Ros - Rains Of Castamere (http://uploadboy.com/uyenso10bebk.html)

HAMID13
04-14-2014, 06:22 PM
ای جاااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ن
لوووووووووووووووووووووووو ووووووول
10
این حرومزاده بالاخره مرد و بالاخره اشک ها و ناله های سرسی رو دیدم خیلی حاااااال داد خیلییییییی همونطور که تو عروسی کشتن تو عروسی هم مردن (تایوین چه حالی میده؟سرسی زججه نزن عزیزم لووووووووووول)
وقتی جافری مرد و تموم شد داد زدم پس بقیش چییییی که دیدم تیتراژ رفت :دیآهنگشم بهش میخورد
سوال؟؟؟؟؟کار کی بود الان؟؟؟جواب؟؟؟من یکی نمیدونم از همه سروران عزیزان خوانندگان کتاب و....اسپویل نکنید به هیچ وجه خواهش میکنم مرسی
اما سریال
تیان گریجوی که عین سگ دست آموز شده اونجا که فهمید راب مرده خیلی دلم براش سوخت حالا هم رمزی برای مقابله با گریجویا رفته اون یکی هم که رفت برن و ریکون پیدا کنه

برن:من عاشق این پسره ام(ارتباط با خدایان قدیم خیلی جالب بود و نشون داد خدایان قدیم هنوز تو شمال قدرتمندن)

استنیس:نشونش نمیداد من راحت تر بودم چیه همش شده آتیش و سوزوندن

و عروسی که معرکه بود
ابراین که خوب جواب تایوینو سرسی رو داد مخصوصا وقتی اسم میرسلا رو آورد
اولنا تایرل و تایوین هم که خوب با هم مچ بودن(بیچاره میس تایرل اصن تو جمع خودشون راش ندادن خخخخخ)
اون بازی و نمایشش تو عروسی خیلی رو اعصاب بود
تیریون و جافری هم که دیگه حسابی از خجالت هم درومدن و در نهایت جافری ایز دد هوووووووورااااااا
هزاران بار 10
مرسی از مترجمین عزیز
راستی سانسا هم که فراری داره از آب در میآد(دلقکه این همه کار بلد بود؟؟؟؟؟دمش گرم)

rezash96
04-14-2014, 06:23 PM
عالی بود این قسمت . خیلی حال کردم با این قسمت من که 10 دادم .
اخر فیلم هم که این جافری سکت شد دیگه بیشتر حال کردم
http://picoup.ir/images/55764761035615339760.jpg
:Smiley36::Smiley36:

setare12
04-14-2014, 07:07 PM
این هم عروسی بنفش که صورت این شاه دیوانه بنفش شد

درمورد اینکه کی جفری رو مسموم کرده

سانسا درست اون زمانی که خم شد جام رو بده میتونسته سم رو بریزه (تمام مدت جافری به خانوادش توهین کرده بود توی عروسی و اون نمایشه اوجش بود)
که فکر نمیکنم کار سانسا باشه قدرتش رو نداره تازه مسموم شدن جفری هم نباید واسه شراب بوده باشه

کوتوله هم که اونقدر بی سیاست نیست که بخواد جفری رو اینجوری بکشه

سرسی که خیلی به این در و اون در میزد و جایگاهش البته با این مرگ دوباره بهش برگشت!
نسبت به تمام کاهای جفری خودش رو شاد نشون میداد با این که همیشه مخالف این عروسی بود و حتی گفت همه خوراکی ها رو بدین به سگ ها(که این کارش نمیشه فقط بری لج بازی باشه شاید از یهسری چیزا خبر داشته)
از یک نظر میشه گفت خودش دست داشته از یه طرف هم آدم میگه نه خوب بچه خودش بود (نمیدونماین سریال آدم رو گیج میکنه)

و یا اونی که برای انتقام اومده بود !
در هر صورت احتمالا کسی که جافری روکشته باید کسی باشه که اصلا توی عروسی نبوده حتی میتونه کار شی باشه!!

یه چیز دیگه برن دید که تخت آهنی توی کینگز لندیگ توی سرمای زمستونه ینی وینتر ایز کامینگ بدجور!
ینی منتظرم هفته دیگه زود تر بیاد! کی دوشنبه میشه آخه! :Smiley19:

DivaN
04-14-2014, 07:20 PM
آهِ ملت بالاخره تو گلوش گیر کرد.

چقدر من منتظر این لحظه بودم.

شاید برای مرگ خبیث ترین کاراکتر هایی که تا حالا دیدم هم یه کوچولو ناراحت شده باشم، ولی برای مرگ این بچه هیچ حسی ندارم. چون فکر نمیکنم کاراکتری خبیث تر از این موجود دیده باشم. :|

البته این یارو رمزی هم کمی از شاه قلابی نداشت. واقعا دیوانه ست این پسرک. آخه چقدر سادیسم. تیئون هم شده نوکر زیر پاش.

سرسی هم که باز برگشت به حالت همون سرسی سابق. سرد و ظالم. گفتیم شاید مثل جیمی یه ذره متحول شده باشه. =___=

http://picoup.ir/images/65899167893894692932.jpg

کلا با این اهنگ The Rains of Castamere یه جور دیگه حال میکنم. و بار ها توی یک سال گذشته گوش دادم (از فصل سوم با GoT همراه شدم). و همچنان هر دفعه که دوباره میشنوم مو به تنم سیخ میشه.

امتیاز هم مثل همیشه 10. :Smiley36:

UntouChable
04-14-2014, 07:29 PM
دم نویسنده ها گرم که همچین مرگ زجر اوری رو نصیب جافری کردن دلم خنک شد
به نظر من اون یارو دلقکه کیک رو مسموم کرده بود ... چون وقتی ما داشتیم از خفه شدن عمو جافری لذت می بردیم دلقکه دست سانسا رو گرفت و برد به نمی دونم کجا ...
شاید هم خود سانسا بهش گفته بود مسمومش کنه
کی کتاب رو خونده ؟ انصافا جزئیات مسموم شدن جافری رو برای من تو پ.خ اسپویل کنین :Smiley41: ارزش اسپویل شدنو داره به خدا

Sherlock
04-14-2014, 07:52 PM
Amaziiiiiiiiiiiiiiing
مرگ این تک سلولی انکر الاصوات رو به همه ی دوستان تبریک میگم :Smiley36:

یه چیز دیگه برن دید که تخت آهنی توی کینگز لندیگ توی سرمای زمستونه ینی وینتر ایز کامینگ بدجور!
:Smiley19:
اون صحنه ای هایی که توی بخش برن نشون داد قبلا همه رو توی سریال دیده بودیم!
اون جایی هم که شما میگی مربوط میشه به بخشی که دنریس وارد خانه ی نامیرایان میشه و یه سری چیز می بینه! یکیشون هم تخت آهنین هست که به سمتش میره و با شنیدن صدای اژدهاهاش بر می گرده.

S I S
04-14-2014, 08:05 PM
و مرگ شتری که دم در خونه هر کی میخوابه ، اینبار رو جافری خوابید و ما را راحت کرد.:Smiley36:

سریال هم چیز داشت ، دیگه من میخوام بدونم کی میتونه بگه توش آب بندی شده یا بد بوده !! دیالوگ ها عالی ، بازی عالی ، صحنه آریی خارق العاده.زیر اسکار به تیریون بدن نا حقی کردن ، اونطوری که اون جافری رو تحقیر کرد ، جافری با حرکت های سادیسمش نتونست حتی یه لک روش بندازه.واقعا زد کتاب استاد کث رو جر داد :|دستم بهش میرسید خفه اش میکردم ، اون میراث وستروس نابود کرد !! تامن چقدر بزرگ شده !! یه زمان یه ریزه بچه بود الان از برادرش داره قد بلند تر میشه !! دقت کنید لیوان شراب رو تیریون از سر میز خودش که توش سرسی و تایون نشسته پر میکنه !! پس میشه گفت تو شراب زهر نبوده بلکه تو لیوان زهر ریختن !! تو کیک هم اصلا نبوده چون سی نفر دیگه به غیر از جافری خوردنش ، اینم در نظر بگیرید که رنگ قرمز رو کیک بخاطر این بود که وقتی شمشیر رو میاره پایین سر دوتا کبوتر هم میزنه.پس فقط این احتمال میمونه که جافری از طریق لیوان مسموم شده باشه.

اینم در نظر بگیرد ، جافری دفعه اول وقتی لیوان از تیریون میگیره و میخوره هیچیش نمیشه ولی وقتی لیوان رو میده دست مارجری و مارجری اون میذاره سر میزش بعد از اون دوباره تیریون مجبور میشه لیوان بره از سر میز برداره بیاد بده دست جافری ، و این همون موقع است که جافری میمیره.اینجا دوتا مظنون هست یکی ماجری یکی هم تیریون.اینکه کی مسموم کرد جافری رو نامعلوم هست.هر کس میخواد به طور دقیق بده پ.خ بزنه بگم بشه داستان از چه قرار :D

بخش برن هم خیلی خوب بود ، همه اسکین چنجر ها یا همون وارگ ها ریشه به فرزندان جنگل و خدایان کهن دارن.قدیم ها فرزندان جنگل از طریق این درخت ها که تو سرتاسر وستروس بود با همدیگه ارتباط برقرار میکردند ، یعنی میتونستن از طریق این درختان همدیگه رو ببین ، و اتفاقات که حوالی این درخت چه در گذشته رخ داده یا قرار در آینده رخ رو میدیدن.برن پدرش رو دید زمانی که داشت شمشیرش رو سیقل میداد و هم زمانی که تو سیاه چال کینگزلندینگ بود.

رمسی چقدر خوب در آوردن این بشر رو !! واقعا عالی بازی میکنه ، تئون واقعا نابود شده ، وقتی خبر مرگ راب بهش رسید نابودتر هم شد ، قیافه اش واضح بود دیگه حتی اون ذره امیدی که داشت هم یاس شد !! واقعا دلم براش سوخت.ببینم این خواهرش چیکار میکنه.

osture
04-14-2014, 08:37 PM
مقصد بعدی برن جایی هس که کالیسی میره - یا در اینده میره - طبق ریتم سریال شاید فصل بعد
http://picoup.ir/images/91461098990244410343_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=91461098990244410343.jpg)
این سایه - سایه اژدهاس
برن میتونه اژدها کنترل کنه البته در اینده - شاید قراره بزنه تو پره کالیسی
کشته شدن جافری اصلا نچسبید - اگه خشونتی که واسه کشته شدن راب استارک بود واسه اینم بود - و - اگه کسی رو مضنون نداشتن اینجوری میچسبید که گره بخورن به هم
و کسایی که شخصیتشون طوری هست که باید باشه یا یه جوری دیگه حق رو بجا میارن
فقط این 2 نفرن هستن
http://picoup.ir/images/79539563828195623752_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=79539563828195623752.jpg)http://picoup.ir/images/60169072972918718879_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=60169072972918718879.jpg)
بقیه و فیک و ملو و شعرن - دهن من یکی رو سرویس کردن - یه شخصیت که هرچی بلا هست سرش اومده و هیچی واسه از دست دادن نداره همه کاری باید بکنه جز اینی که الان تو سریال داره انجام میشه
8 میدم بخاطر اون تیکه از برن تنها جای باحال همون بود - و بحث تریون و جافری

Dark Angel
04-14-2014, 08:49 PM
وای دلــم خنک شد .کاشکی زودتر میمرد برای اولین بار بود با مرگ یه نفر اینقدر خوشحال شدم.
سرسی تو این قسمت باز هم مثلا قسمت های قبل شده بود .
به نظر شی هم نرفته ... واقعا تیریون رو دوست داره.
به نظر من شاید مارجری سم ریخته باشه تو جام. نمیدونم والا باید ببینیم قسمت های بعد چی میشه.
تو این قسمت که اصلا کالیسی رو نشون نداد :/ از صحنه هایی که برن توش هست که اصلا خوشم نمیاد
من 8.5 میدم ولی چون8.5 نداره دیگه9 میدم:)

Sherlock
04-14-2014, 09:02 PM
مقصد بعدی برن جایی هس که کالیسی میره - یا در اینده میره - طبق ریتم سریال شاید فصل بعد
http://picoup.ir/images/91461098990244410343_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=91461098990244410343.jpg)
این سایه - سایه اژدهاس
برن میتونه اژدها کنترل کنه البته در اینده - شاید قراره بزنه تو پره کالیسی

هر چند احساس می کنم این صحنه رو هم قبلا یه جا دیدم ولی این خونه ها شباهت به بدیلی به خونه های کینگز لندینگ داره! :Smiley10:

HAMID13
04-14-2014, 09:07 PM
هر چند احساس می کنم این صحنه رو هم قبلا یه جا دیدم ولی این خونه ها شباهت به بدیلی به خونه های کینگز لندینگ داره! :Smiley10:
اینجور چیز میزا نیازمند توضیحات آرین میباشد آرین جان ورود کن
ولی چیزی که من شخصا متوجه شدم برن تصاویری رو دید که در گذشته اتفاق افتاده بود ولی همونطور که دیدیم مقصدش جز شمال جای دیگه ای نمیتونه باشه

CyrusGreat
04-14-2014, 09:42 PM
اصلاً فقط به خاطر کشته شدن جفری به این قسمت 10 میدم و مطمئنم کار پرنس اوبرین بود البته اون دلقکه هم مشکوک میزد
و در ضمیمه جمله ی قشنگ این قسمت

There is only one hell princess
the one we live in now

Lady Melisandre- Game of Thrones

hamed-pp
04-14-2014, 10:02 PM
اساتید بزرگوار و دوستان گرامی یه لطفی بفرمایند و اگر براشون امکان داره اسپویل کنند که کی این جافری (فلان فلان شده رو) به درک واصل کرده

توی پخ باشه که بقیه دوستانی که دوست ندارن بفهمن ناراحت نشن

بسی ممنون میشم!

Amin03
04-14-2014, 10:07 PM
انگار تنها کسی که از کشته شدن جفری خوشحال نشد منم :دی، به نظرم یکی از بهترین بازیگرهای سریال رفت کنار. فکر می‌کنم یکی از منفورترین شخصیت‌های تاریخ تلویزیون باشه، و این نشونه بازی قوی و همچنین شخصیت‌پردازی قوی‌ش بود. فکر می‌کنم یکی از جذابیت‌های سریال کنار رفت.
به من حس خیلی خاصی نداد صحنه کشته شدنش، برعکس عروسی خونین، نمی‌دونم به‌خاطر این بود که جفری کلا شخصیت محبوبی نبود که از کشته شدنش به اون شکل ناراحت بشیم، یا که خوب در نیومده بود. ولی باز به نظر سکانس قشنگ بود.
فکر کنم از این قسمت سریال دوباره اوج بگیره، من به این قسمت 8 می‌دم منتظر باقی فصل می‌مونم ببینم چیکار می‌کنن

JenabPargaar
04-14-2014, 10:52 PM
اپیزود خیلی خوبی بود
دوتا نکته به ذهنم رسید که میخوام بگم
اول در مورد تغییر شخصیت کامل تیون (یا بهتره دیگه بگیم ریک). انقدر رمزی این بدبخت رو شکنجه کرد که دیگه چیزی ازش نمونده. اونجا که داشت صورت رمزی رو اصلاح میکرد هرلحظه انتظار داشتم که گلوشو ببره ولی رمزی انقدر به تئون اطمینان داشت که در همون حین خبر مرگ راب استارک رو بهش داد. این بشر سالها با استارک ها نون و نمک خورد و وفادار نموند بهشون، حالا که اینجوری وفادار شده خیلی جالبه!
یه حرفی لرد "بولتون" به پسرش زد خیلی بهم فشار اومد. گفتش «من زیادی به تو اعتماد کردم». این حرف وقتی از زبون خیانتکارترین شخصیت سریال بیرون میاد خیلی زور داره.

در مورد مرگ جافری و افراد مشکوک دوستان بحث کردند، من فقط بگم که هرکی بود دستش درد نکنه. دل ملت رو شاد کرد. 9 دادم :Smiley17:

DARK BOY
04-14-2014, 11:53 PM
همانطور که گفتم این قسمت از قسمت 1 خیلی بهتر بود هم تمامی شخصیت هارو دیدیم هم مرگ جافری رو دیدیم که خیلی غیرمنتظره بود هم خوشحال کننده حال اینکه سر تیریون چی میاد هیچ اینکه شاه بعدی کی میشه مهمه خدا نکنه بابا جیمی تریون شاه شه این تیون هم بنده خدا چیزی که نباید میزدن زدن بخاطرهمین دیگه جرئت نداره کاری کنه اربابش هم مطمئن بود چیزی نداره بخاطر همین خیالش راحت بود ولی واقعا وقتی مرگ راب شنید از جان اسنو بیشتر ناراحت شد ,مطمئنن قسمت دیگه اوج سریاله چون اتفاقات زیادی قراره بیوفته
9 دادم

.Ven0m.
04-14-2014, 11:58 PM
masterpiece:|:|
خدای من از 10 20 دقیقه ای که توی مراسم بعد از عروسی میگذشت من اصلا هیجانم سقف رو سوراخ کرده بود آدرنالین ـم خیلی بالا رفته بود اصلا قابل پیشبینی نبود کی میمیره (هیجانی که من تو 10 دقیقه آخر این اپیزود داشتم تو هیچ کدموم از فیلمای اکشن نداشتم:|)
از ان طرف شک داشتم سانسا بیاد و یه اشتباهی کنه جفری هم از خدا خواسته اونو بکشه از یه طرف میترسیدم جفری تاریرین رو بکشه از یه طرف با تیکه های اوبرین حال کردم
در کمال ناباوری جفری که تا دو قیقه قبل داماد شده بود از دنیا رفت واقعا این کارگردانی عالی رو نشون میده که تا آخرین لحظه آدم نمیفهمه قراره چی بشه
به نظر من مرگ جفری تقضیر تایرل هاست ، ملکه میخواست جفری رو مسموم کنه ، بعدشم خودش میمونه و خودش ...
درسته جفری آدم درستی نبود ولی بدجوری مرد خیلی خشونت مرگش بالا بود لامصب :D
در کمال نا باوری جای خالی کالیسی رو زیاد حس نکردم رویال ودینگ جاش رو پر کرده بود:D
با قسمت های برن هم حال نمیکنم زیاد
از اون یارو زمی متنفرم مرتیکه...
به این قسمت 9 از 10 میدم(به خدا 10 حقشه ولی خب قسمت 9 10 این فصل رو هنوز ندیدم:D)

AR!@N
04-15-2014, 12:01 AM
رمزی... ، خیلی ها ازش بدشون میاد ولی نمیدونم چرا حتی یک ذره هم احساس تنفر بهش ندارم . بعد کشتن دختره صحنه عوض شد 2 تا سوسیس نشون داد تجدید خاطره شد
برای اولین بار هم نمای درست حسابی از "دردفورت" دیدم . این زن بولتون هم همون دختر والدر فری بود که به ازای وزنش به روس پول داده بود که بگیرتش .
نشون دادن تغییر و تحولات تیون و تبدیل شدنش به "Reek" فکر میکنم از سخت ترین کارهای این فصل باشه ، بخش های مربوط این تغییر توی کتاب عالی هست ولی بیشترش توی مغز تیون میگزره.یک جمله معروف و پرطرفدار هست که همش تکرار میکنه توی سرش امیدوارم به زبونش هم بیاره اون دیالوگ رو این فصل ( reek , it rhymes with leak و اینا :D ) . الفی الن خوب بازی کرده نقش ریک رو به نظرم و این تحولات کامل توی بازیش پیداست . وقتی که خبر مرگ راب رو میشنوه ناراحت میشه ... معلومه هنوز یکم تیون توی وجودش باقی مونده. رفتار روس با رمزی تا حدودی منو یاد تایون انداخت ، اینم همش میزنه توی ذوق ملت این ساوت پارک هم گند زد به همه سکانس های لرد واریس ، میبینمش یاد کارتمن میوفتم وقتی توی باغ داره ملت رو گول میزنه از زمان برگشتن جیمی فکر کنم تنها کسی که باهاش مثل آدم رفتار کرد تیریون بود هرچند که دلایل بشیار زیادی برای انجام ندادنش داره . toast ـی که زدن هم جالب بود
To the proud lannister children , The Dwarf , The Cripple and mother of madness
بخش های مربوط به ملیساندا چیز خاصی نداشت در کل ، صحبت های استنیس در مورد محاصره Storm's End در زمان شورش رابرت هم جالب بود. صحبت های با پرنسس شیرین قابل توجه بود و اینکه گفت 2 تا خدا وجود داره خداوند نور (R'hllor) رو که میشناسیم ، اون خدای تاریکی به نظرم توی داستان نقش خواهد داشت . بهتر بود توی صحنه های استنیس و ملیسندرا یادآوری از فصل قبل و سوزوندن زالو هایی که خون پادشاهی رو مکیده بودن رو آتش و گفتن سه اسم ـهراب استارک ، جافری باراتیون و بیلون گری جوی میکردن . جالبه که 2 تای اولی مردن بعد چند قسمت فکر نمی کنم سومی استثناء باشه . این دیالوگ ملیسندرا هم عالی بود.
There is only one hell princess , the one we live in now
بخش برن هم بسیار کوتاه و قطره چکانی بود ، کلا توی 4 قسمت قراره باشه این فصل ( توی مصاحبه گفت) اگه همش بخواد به همین بلندی باشه دیگه...
آهو ـه گفت هودور لباش هم تکون خورد :)) خیلی جالب بود . در مورد رویایی که وقتی به درخت دست زد دید ... ، توی داستان یک سری پیشگویی وجود داره تا الان حرفی ازشون نزدن و فکر نکنم هیچوقت هم بزنن پس حرفی ازش نمیزنم . به نظر من معنی خاصی نداشت و بیشتر این صحنه رو گزاشتن که دیگه نیازی به اون شخصیتی که هنوز منتظریشیم توی سریال نباشه ، اکثر صحنه هاش مربوط به گذشته بود ، پرواز اژدها هم ممکنه مال زمان ایگان ای کسی باشه .
نگاه های رد وایپر به سر لوراس هم خیلی خوب بود :)) . این مادر و پسر هم که این قسمت رو مخ بودن به حد نهایت رسوندن یعنی کلمه B1tch مخصوص خود سرسی ـه :| بازیگر تامن لنیستر هم حسابی بزرگ شده و دیگه آمادست جای اون داداش بی همه چیزش رو بگیره . طراحی صحنه و اتفاقات عروسی هم واقعا عالی بود و سنگ تموم گزاشته بودن.
گرند مستر پایسل هم داشت اونور مخ میزد آخرت خنده بود . اوبرین هم رسما *** به هیکل تاوین :
In some places the highborn frown upon those of low birth In other places the rape and murder of women and children
آخرش هم بیشتر از موندن داغ جعفر رو دل سرسی بیشتر خوشحال شدم تا مردنش . بازی جک گلیسون هم عالی بود تو این چند فصل فکر نکنم کسی میتونست بهتر از این از پس نقش جافری بر بیاد. مثل همیشه 10 .

پ.ن لیاقت بعضی ها همون واکینگ شت ـه ، حیف سریال که مفت دست همیچین "آدم" هایی میاد.

hadi2006mi
04-15-2014, 12:30 AM
این قسمتم عالی بود علاوه بر سکانسهای تماشایی که در سریال بود روی دیالوگهای که در فیلم بیان میشد واقعن میخکوب کننده بود حرفهای که جافری و دایی به هم میزدند بسیار بسیار جذاب و هوش بر بودو سکانس عروسی دوباره جافری بسیار عالی بود برخلاف فصلهای قبل این فصل در شروعشم بسیار طوفانی اغاز شده است و شعار مردها میمیرند واقعن داره اجرا میشه حتمن جافری منفورترین فرد بوده است ولی مرگش از شخصیتهای منفی قوی سریال کاسته خواهد شد به نظر من جام شراب برای قتل عروس جدید بود.من که روی دایی دست طلایی حدس میزنم چون با مرگ عروس جدید کل خاندانش میزارند میرند و مادر جافری رو میتونست بدست بیاره اون دیالوگیم که با برادر عروس جدید داشت این شک منو بیشتر میکند این قسمت نمرش نه بود

AmiR RezA
04-15-2014, 12:38 AM
فقط میتونم بگم محشر بود اصلا فکرشو نمیکردم جافری بمیره , ولی انصافا بدجوری کشتنش
فقط درباره موسیقی اخرش میتونم بگم Never Better
10 تمام

llvll4hdi
04-15-2014, 12:41 AM
نمره به این قسمت 3 بود
تنها صحنه خوب این فصل تا به اینجا کشته شدن جفری بود یعنی :) حال کردم بد جور
چیز دیگه ای نداشت این قسمت

hoda
04-15-2014, 12:44 AM
آقا، مگه لقب پرنس اوبرین red viper نیست؟ افعی هم کارش زهر ریختنه دیگه! خیلی هم انگیزه می تونه داشته باشه برای اینکار، از مکالمه ش با تایوین و سرسی هم معلوم بود! سانسا که جرأت این کارا رو نداره، تیریون هم که اصن نمی تونسته باشه. مارجری هم با اون نگاهاش و توجهش به شعری که داشتن می خوندن، از مضنونین به شمار میره!
به هر حال به شخصه به دست هر کسی که این عمل خطیر رو انجام داد و خلقی رو راحت کرد، بوسه می زنم! ۱۰ دادم، نوش جونشون باشه.

hoda
04-15-2014, 01:43 AM
اینم خیلی خوب بود، ۵۰ تا توییت جالب بعد از این اپیزود رو منتشر کردن! اولیش عااالیه!
The Viewers Send Their Regards!
http://mashable.com/2014/04/13/game-of-thrones-purple-wedding-tweets/?utm_cid=mash-com-fb-main-link

9353980174
04-15-2014, 02:33 AM
اون جادوگره رفت پیش دختر بچه هه گفتم الان شفاش میده، تیریپ مسیح و این چیزا یه دس میکشه به لپ دختره :| آرزو به دل موندیم :|
جفری به سرزمین سیاحتی-تفریحی ... رفت، الحمدلله،
ایشالا قسمت بقیه هم بشه ولی دوست داشتم زود نمیره، زجرکش بشه، ولی دیگه کاریش نمیشه کرد، ایشالا با کشتن بقیه خاندان لنیستر جبران میکنن
کار سانسا بود ها! ایول، حال کردم باش:Smiley41:

:MHR:
04-15-2014, 02:37 AM
واقعا حیف شد جافری مرد :Smiley96: یکی از کاراکترهای رو اعصاب بود با دیونه بازی هاش و غافلگیری در کارها و حرف های که داشت برای دیدنش لحظه شماری میکردم .
مارجری متهم ردیف اوله برای اینکه زهر و تو جام ریخته باشه ولی بنظرم کار مارجری نیست چون کسی که این همه صبر کرده و منتظر ازدواجشون بوده نمیاد تو روز عروسیش همه چی رو خراب کنه . خیلی به سرسی مشکوکم با این کارش دوباره قدرت و به دست گرفت ازدواج هم نمیکنه و برادر عزیزدلش و در کنارش داره و حال تریون رو هم گرفت . با خنده های مصنوعی و سر خوشی الکی که نشون میداد احتمال زیاد خودش باشه . قدرت باعث میشه فامیلشون رو هم بکشن دیگه پسر حرومزاده ای که تحت تاثیر حرف های عروس قرار گرفته و تو فصل گذشته دیدیم چند بار تو روی سرسی وایساد که کشتنش کاری نداره .

مرسی از بچه های ترجمه :Smiley17:

D O R D I
04-15-2014, 03:29 AM
آقا گفتنیا رو همه گفتن دیگه من هرچی بگم تکراره:Smiley17:بجز تشکر از دوستان زیرنویس کننده امین و سعید که هرچی بگیم بازم کمه :Smiley17::Smiley30:
10 میدم فقط بابت مرگ جافری اصلا در پوست خودم نمیگنجم :Smiley36:

همونطور که انسان قادر نیست خودش، خودشو قلقلک بده
چون مغز درک می کنه که این کار خودشه
کم شعورها هم بنده خداها نمی فهمن کم شعورن!
زیاد بهشون سخت نگیرید :Smiley17:

tigerom
04-15-2014, 04:14 AM
از دست و زبان که براید که ....
خیالم راحت شد دیگه قیافه این جافری ملعونو نمی بینم.:Smiley35:
ولی بچه های استارک این سانسا بدبخت خیلی اذیت شد:Smiley104:

OMID40
04-15-2014, 04:18 AM
پایان بسیار خوبی داشت با اون موسیقی پایانی عالی بود
10 دقیقه آخر . . .

Overlord93
04-15-2014, 05:26 AM
تنها سوالی که الان برای من پیش اومد اینه که شاه جدید کینگز لندینگ کیه.

نکته ای جالب رو درباره شخصیت داریو ناهاریس بگم که احتمالا با توجه به جلد این کتاب تا آخر این فصل مشخص میشه.
در محتوای اسپویل قرار میدم که مشکلی ایجاد نشه و بدونین شخصیت داریو ناهاریس یک شخصیت معمولی نیست.

آیا در فصل 1 جملات جادوگری که باعث مرگ کال دروگو شد را دقیق توجه کردید؟ آیا توجه کرده اید که کال دروگو میتواند در کالبد یک نفر زنده شود؟ آیاد دقت کرده بودید که دقیقا داریو ناهاریس چگونه وارد ارتش کالیسی شده؟ آیا دقت کردید چرا سعی داره خودشو در دل کالیسی جا کنه؟ جواب سوالات الان بنظر فهمیده اید.

احتمالا یکی از سورپرایز های این فصل همینه.

prongz
04-15-2014, 05:29 AM
انگار تنها کسی که از کشته شدن جفری خوشحال نشد منم :دی، به نظرم یکی از بهترین بازیگرهای سریال رفت کنا
منم نظرشما رو دارم.بازیگرش با توجه به سن کمش بی نظیر بود

terrible
04-15-2014, 07:15 AM
اکثر بچه ها حرف های جالبی زدن دیگه چیزی نمونده بگم . فقط برن صحنه ای که دید کینگز لندینگ بود دقیقا بعدش هم از بالا نشون داد و فکر نمیکنم جای بحثی باشه یکی هم گفت که کنترل اژدها و این صحبت ها که من هم
همین فکر رو دارم چون سایه اژدها نباید بدون دلیل باشه !
به هیچ وجه تیریون مسموم نکرد جفری رو چون قبلش از همون شراب خورد خیلی احتمال داره کار ماجری باشه . یا مادرش. راحت می تونستن تو هیاهوی کفتر ها کارشون رو انجام بدن. یا شاید چنگال سمی بوده باشه !!
فکر می کنم میتونه دلقک از طرف ماجری باشه که سانسا رو فراری بدن چون به نظر خیلی بهش اهمیت میدن و این شاید میتونه کاری کنه که در آینده جنگی درنگیره بین دو طرف.(شاید هم کار شی بوده باشه!!).

setare12
04-15-2014, 10:21 AM
احتمال داره سانسا جافری رو کشته باشه چون هم خیلی بد جور به خانودش توهین کرد و اینبار دیگه غیر قابل تحمل بود
همونجوری که دوستان گفتن همه از کیک خوردن و شراب هم مشکلی نداشت پس احتمالا مشکل از همون جام بوده اون صحنه ایی که جام بر زمین میافته رو بارها نگاه کردم سانسا وقتی خم شد و جام رو برداشت دستشو جور خاصی روی لبه اون کشید احتمال داره که اونجا لبه لیوان رو سمی کرده باشه :Smiley39: تازه این همه همه جا توهین شده بود نشسته بود چجوری یهوو گیر داد که پاشیم بریم!!!

تایرل ها این کار رو نکردن چون تنها چیزی که بدست میارن اینه که ملکه بودن رو از دست میدن و برادر کوچیک جفری که باراتیون بعدی باشه میشه شاه! (خوب لنستر ها که نمیزارن استنیس شاه بشه)
از یه طرف هم ممکنه کار پرنس اوبرین باشه ولی هیچ نشونه ایی ندیدم!
یا کار سرسی که پایسل رو فرستاد به آشپزخونه که خوراک ها رو بریزه جلوی سگ اونم با اصرار زیاد چون تنها استاد بزرگ پزشکیشون پایسله ممکنه اگر میبود میتونست سریع نجاتش بده
حسابی گیج شدم! 6 روز دیگه مونده تا قسمت بعدی خیلی درگیر شده ذهنم!
ینی از دیروز تابحال اینقدر این قسمت عروسی رو دیدم که ببینم چی شد یهوو!! بیصبرانه منتطرم ببینم چی میشه امیدوارم اتفاقی برای تیریون نیفته :Smiley104:شخصیت محبوب منه

AR!@N
04-15-2014, 11:22 AM
تایرل ها این کار رو نکردن چون تنها چیزی که بدست میارن اینه که ملکه بودن رو از دست میدن و برادر کوچیک جفری که باراتیون بعدی باشه میشه شاه!
Tommen دوازده سالشه ، اگه شاه بشه و مارجری رو بدن بهش ، حتما به نفع تایرل هاست . هرچی باشه نفوذ بر اعمال و افکار یک بچه خیلی آسون تر از یکی مثل جافری ـه.

setare12
04-15-2014, 11:43 AM
Tommen دوازده سالشه ، اگه شاه بشه و مارجری رو بدن بهش ، حتما به نفع تایرل هاست . هرچی باشه نفوذ بر اعمال و افکار یک بچه خیلی آسون تر از یکی مثل جافری ـه.
شما درست میگید اما اینبار سرسی هم روی این پسر کوچیکش بیشتر تسلط داره و سرسی اصلا از مارجری خوشش نمیاد پس این اتفاق نمی افته و تایرل ها خودشون اینو میدونن اما از سیاست های مادربزرگشون میشه چنین انتظار هایی رو هم داشت

nemsis
04-15-2014, 12:28 PM
سلاممممم

واو وا و من فقط این پست را ذاشتم که خوشحالی زاید الوصفم را از ترکیدن این جفری ....(سه نقطه را با هرفحشی که به ذهنتون میرسه پر کنید:Smiley69:) را ابراز کنم.

عاقا وجدانا هر کی کتاب را خونده بیاد به من تو خصوصی بگه قضیه چیه؟ من دارم منفجر میشم بفهمم اصلا هم طاقت ندارم منتظر بمونم ثواب داره .

sam09ft
04-15-2014, 12:30 PM
اولا که میخوام خودمو بکشم اه اه اه
رفتم توی پروفایل یکی از کاربرا میخواستم بهش پیام بدم اتفاقی دیدم تو فعالیت ها برای بحث و بررسی نظر گذاشته و اونجا فهمیدم جافری مرده و کل اپیزود داغون شد (داغون شدم خور خاک شیر شدم) :Smiley19:
از اول این قسمت داشتن مزنون پروری (!) میکردن و مزنونین زیادی درگیر قتل شدن :Smiley39:
اون یارو خواجه که کلا خطریه
سانسا هم که مزنون اصلیه
اوبرین هم میتونه باشه ولی بعید میدونم همینطوری یکی از اون طرف بیاد شاه رو بکشه به این راحتی !
کار تیریون و خانواده مارجری هم که عمرا امکان نداره نباشه
باید بشینم موشکافانه دوباره ببینم چی شد
در ضمن خیلی ناراحت شدم که جفری مرد مثل این میمونه تو بتمن از مردن جوکر خوشحال بشی :Smiley10:
10

Zombieland
04-15-2014, 01:12 PM
اعصاب خورد کن ترین مراسم عروسی بود که تا حالا دیدم حتی اون خدا نیامرز قبل رفتنش هم داشت کرم میریخت :Smiley106:
حالا که مرده نمیدونم باید از کی متنفر باشم امیدوارم جاشو یکی بزودی پر کنه:Smiley53:

mamalkhan88
04-15-2014, 01:44 PM
سلام دوستام. می خوام یه یحث مهم راه بندازم در مورد قاتل احتمالی و یا بهتر بگم متهمین ردیف اول پرونده. از بس پوارو و شرلوک و این سریالهای کاراگاهی را دیدم خدا شدم دیگه.
خب . بسم الله
اولا باید بگم که نمی تونیم صددرصد بگیم با چی مسموم شد؟ سه تا دلیل داره. یا شمشیره سمی بود!!! یا کیکه!!! یا شرابه!!! این از این. البته 90 درصد کیکه بود. چون اگر دقت کنین بعد از وارد شدن ضربه شمشیر روی کیک، دوربین یه نمای بسته 1 ثانیه ای از کیک نشون داد. و از طرفی اگر شراب بوده باشه که نمیشه چون خیلی ها حتی قبل از این از اون شراب خورده بودن سر میز و هیچیشون نشده بود. پس یا شمشیره یا کیک!!!! پس تیریون کلا از اتهام قتل مبراست به نظرم
حالا متهمین و انگیزه قتل: (تو پرانتز: یه باردیگه سریال رو ببینید و به دیالوگ های بازیگران توجه بیشتری کنین. میبینین که همش پر از نیش و کنایس)
1. تایوین لنیستر: ممکنه دیگه از دست این پسره و کله شق بازی هاش خسته شده باشه . تصمیم به کنار گرفتنش گرفته باشه. واسه همین می یاد یه شمشیر را الوده به سم می کنه و در روز عروسی هدیه می کنه به جافری
2. مارجری و ننه بزرگش: همونطور که می دونیم این 2 تا خیلی متنفرن از جافری. از قبل هم امارشو از سانسا می گرفتن که بشون می گفت هیولاست و این حرفا. اینا صبر کردن تا خطبه خونده بشه و مارجری بشه ملکه و بعد هم کارشو تموم کردن. حالا یجورایی مملکت افتاده دست ملکه و داداش و ننه بزرگش یعنی خاندان مارتل. واسه همین کیک را سمی کردن و دیدید که مارجری چقدر از اوردن کیک خوشحال شد. یهو داد زد کیک رو اوردن. و دیدید که بعدش با چه دوق و شوقی کیک را خورای جافری کرد و بش نگاه می کرد و می خندید.
3.اون دلقکه: ممکنه به دلیل یه کینه قدیمی تصمیم به این کار گرفته باشه. دیدین که اخرش به محض اینکه جافری اولین تیکه کیک را خورد دلقکه اومد پیش سانسا و بدون هیچ دلیلی بش گفت بیا بریم. اینجا امن نیست.قبل از مردن. پس شاید یه چیزی می دونسته
4. شاهزاده اوبرین:ممکنه به خاطر انتقام، کیک را سمی کرده باشه. احتمالش هست.

دوستان لطف کنند نظرشونو در این مورد بگن

HAMID13
04-15-2014, 02:04 PM
سانسا!!!!سانسا!!!!دوستان واقعا سانسا!!!! کسی میتونه اینکارارو انجام بده که از قدرت و نفوذ کافی تو کینگزلندینگ برخوردار باشه
سانسا ی بدبخت که سن بلوغشو نتونس پنهان کنه حالا میخواد شاه رو مسموم کنه!!!این داستان داستان منطقیه همه چی رو حساب کتابه علکی نیست که
من خودم شک اصلیم رو تایرل هاست
دلیلش هم اینه که اونا میدونستن جافری چه هیولایی و اینکه غیر قابل کنترله وگرنه چرا باید همش در رابطه با جافری ازش سوال میپرسیدن که چطور آدمیه و ...کیه که بخواد با ی هیولا زندگی کنه!!
حالا اگه جافری بمیره تامن که پسز دوم هست میتونه شاه بشه و اگه تایرل ها همچنان میخوان ملکه داشته باشن پس تحمل رابطه با تامن خیلی بهتر از جافریه و نفوذ روش راحت تره
از ی طرف هم ابراین هم مضنونه دیگه ماست که باید ببینیم تو کینگز لندینگ چقد رابطه داره
تیریون بدبخت هم سر قضیه خنجری که برن رو میخواستن بکشن اسمش بد در رفت هم الان مال مرگ این جافری اصلا این بشر شانس نداره
تایوین لنیستر تایوین بزرگ(هرکی اینکارو در حضور تایوین انجام دادیعنی رسما قدرت تایوین رو به چالش کشید و باید گفت تایوین جان آب قطعه)مگه اینکه خودشم دست داشته باشه تو کار!!!!!!هرچی باشه تایوینه دیگه

il Conformista
04-15-2014, 02:33 PM
سلام دوستام. می خوام یه یحث مهم راه بندازم در مورد قاتل احتمالی و یا بهتر بگم متهمین ردیف اول پرونده. از بس پوارو و شرلوک و این سریالهای کاراگاهی را دیدم خدا شدم دیگه.
خب . بسم الله
اولا باید بگم که نمی تونیم صددرصد بگیم با چی مسموم شد؟ سه تا دلیل داره. یا شمشیره سمی بود!!! یا کیکه!!! یا شرابه!!! این از این. البته 90 درصد کیکه بود. چون اگر دقت کنین بعد از وارد شدن ضربه شمشیر روی کیک، دوربین یه نمای بسته 1 ثانیه ای از کیک نشون داد. و از طرفی اگر شراب بوده باشه که نمیشه چون خیلی ها حتی قبل از این از اون شراب خورده بودن سر میز و هیچیشون نشده بود. پس یا شمشیره یا کیک!!!! پس تیریون کلا از اتهام قتل مبراست به نظرم
حالا متهمین و انگیزه قتل: (تو پرانتز: یه باردیگه سریال رو ببینید و به دیالوگ های بازیگران توجه بیشتری کنین. میبینین که همش پر از نیش و کنایس)
1. تایوین لنیستر: ممکنه دیگه از دست این پسره و کله شق بازی هاش خسته شده باشه . تصمیم به کنار گرفتنش گرفته باشه. واسه همین می یاد یه شمشیر را الوده به سم می کنه و در روز عروسی هدیه می کنه به جافری
2. مارجری و ننه بزرگش: همونطور که می دونیم این 2 تا خیلی متنفرن از جافری. از قبل هم امارشو از سانسا می گرفتن که بشون می گفت هیولاست و این حرفا. اینا صبر کردن تا خطبه خونده بشه و مارجری بشه ملکه و بعد هم کارشو تموم کردن. حالا یجورایی مملکت افتاده دست ملکه و داداش و ننه بزرگش یعنی خاندان مارتل. واسه همین کیک را سمی کردن و دیدید که مارجری چقدر از اوردن کیک خوشحال شد. یهو داد زد کیک رو اوردن. و دیدید که بعدش با چه دوق و شوقی کیک را خورای جافری کرد و بش نگاه می کرد و می خندید.
3.اون دلقکه: ممکنه به دلیل یه کینه قدیمی تصمیم به این کار گرفته باشه. دیدین که اخرش به محض اینکه جافری اولین تیکه کیک را خورد دلقکه اومد پیش سانسا و بدون هیچ دلیلی بش گفت بیا بریم. اینجا امن نیست.قبل از مردن. پس شاید یه چیزی می دونسته
4. شاهزاده اوبرین:ممکنه به خاطر انتقام، کیک را سمی کرده باشه. احتمالش هست.

دوستان لطف کنند نظرشونو در این مورد بگن

شما که خدای این حرفا بودی ، شما که پوارو دیدی ، این چیزیه که از آگاتا کریستی که استاد بلامنازع سم شناسی و کار با سم و ایناس یاد گرفتی ؟ شمشیر سمی بوده ؟ انگیزه ها هم که خیلی آبکی فرمودید ! آخه کی کریستی و کانن دویل همچین انگیزه هایی به کار بردن که شما با دیدن اونا اینجوری استدلال میاری !!!!!!

تنها استدلال منطقی نیم بندی که به کار بردید سومی بود اونهم نه به خاطر نفرت دلقک بلکه به خاطر اینکه به سانسا بدهکار بود ، شاید سانسا ازش خواسته و اونم انجام داده ! هر چند با درماندگی و اندوهی که توی چهره سانسا بود و عملا هیچ درخششی در نگاهش یا نوعی اطمینان از گرفتن انتقام خانوادش در صورتش وجود نداشت باید این گزینرو کنار گذاشت !

MILANO
04-15-2014, 02:36 PM
آقا پادشاهي مال جافري بود! تو مشتش بود!!!

اپيزود خوبي بود! مخصوصاً جان دادن جافري در آغوش سرسي واقعاً لذت بخش بود.
من مطمئنم كار اولنا بوده! يعني مادربزرگ مارجري!
اولاً كه مارجري جام شراب رو ميگيره ميذاره روي ميز كه نزديك اولنا بوده.وقتي كه تيريون مياد جام رو دوباره برداره و بده به جافري يه نماي جالب ميبينيم از مادربزرگ و جام! عكسا رو نيگا كنيد.
http://www.8pic.ir/images/86569228198579123478_thumb.png (http://www.8pic.ir/viewer.php?file=86569228198579123478.png)

http://www.8pic.ir/images/28925288020177816453_thumb.png (http://www.8pic.ir/viewer.php?file=28925288020177816453.png)

نكته ديگه ديالوگاي همين مادربزرگ با سانسا است كه دقايقي قبل اتفاق افتاده! كه ميگه جنگ جنگه! اما كشتن يه مرد تو روز عروسي دردناكه! آخه كدوم هيولايي اين كارو ميكنه؟ فكر ميكنم مردها دليل تازه اي براي ازدواج نكردن داشته باشن!

nemsis
04-15-2014, 02:49 PM
سلام

هممممممممممم من از اول با این مادربزرگه حال میکردم تنها کسی که شیک با زبونش از پس تایوین برمیومد همین بود بعیدم نیست واقعا کار اون باشه ولی کی آخه؟

یک احتمال خیلی نامحتمل هست نخندینا. میگم میشه تو خون پرنده سم ریخت؟ بعد اون خون پرنده هه سم را نگه داره و در نتیجه خوب وقتی اونجوری یک کم خون ریختت روی کیک و یک کمش هم روی شمشیر در نتیجه باعث مسمومیت بشه؟

و کسیکه میتونست ترتیب این را بده به نظرم همین مادربزرگه چون نقش صد در صدی در تدارک مراسم داشت.

البته خیلی نامحتمله؟؟؟؟؟:Smiley10:

mamalkhan88
04-15-2014, 03:03 PM
شما که خدای این حرفا بودی ، شما که پوارو دیدی ، این چیزیه که از آگاتا کریستی که استاد بلامنازع سم شناسی و کار با سم و ایناس یاد گرفتی ؟ شمشیر سمی بوده ؟ انگیزه ها هم که خیلی آبکی فرمودید ! آخه کی کریستی و کانن دویل همچین انگیزه هایی به کار بردن که شما با دیدن اونا اینجوری استدلال میاری !!!!!!

تنها استدلال منطقی نیم بندی که به کار بردید سومی بود اونهم نه به خاطر نفرت دلقک بلکه به خاطر اینکه به سانسا بدهکار بود ، شاید سانسا ازش خواسته و اونم انجام داده ! هر چند با درماندگی و اندوهی که توی چهره سانسا بود و عملا هیچ درخششی در نگاهش یا نوعی اطمینان از گرفتن انتقام خانوادش در صورتش وجود نداشت باید این گزینرو کنار گذاشت !

نه بابا خدا چیه. حالا من یه حرفی زدم. ن که صد در صد نگفتم .ولی باید همه احتمالات را در نظر بگیری . میگم شاید شمشیر سمی بوده و اون تیکه سمی خورده شده. در اینکه با کیک مسموم شده که شکی نیست. فقط با اون شرابه می خواستن بندازن گردن تیریون. وگرنه قبلا با همون لیوان از همون شراب خورده بود. یا خیلی ها از اون شراب خورده بودن. صد در صد کیکه سمی بوده.

انگیزه قتل مارجری خیلی زیاده. چون خیلی با ننه بزرگش دارن با سیاست رفتار می کنن. شاید می خواستن از شرش خلاص شن دیگه.
از طرفی اون سانسا را چه به این حرفا که ادم اجیر کنه. مال این حرفا نیس. شاید کس دیگه ای دلقکه را اجیر کرده باشه.
اوبرین که انگیزش داره هوار میزنه.
ما در س پس میدیم استاد

mahdi10539
04-15-2014, 03:05 PM
ممنون از نظرات همه دوستان.استفاده بردیم.

اما یه قانون هست که میگه:

چیزی که راحت بدست میاد راحت هم از دست میره

جافری راحت به تخت پادشاهی نشست !چیزی که حقش نبود, راحت هم از دستش داد !

mamalkhan88
04-15-2014, 03:07 PM
من خودم می گم احتمال زیاد ننه بزرگه و مارجری قاتلن.70 درصد. 10 درصد اوبرین. 10 درصد دلقک. 5 درصد تاوین. 5 درصد کسای دیگه که ما نمیشناسیمشون و انگیزشون از ما مخفیه.
فقط دعا کنید سر این بدبخت تیریون را زیر اب نکنن. فکر کنم اجلش اومده باشه. دیدی باباش چه بد نگاش می کرد اخرش. من خوف کردم. اگه بابام اونجوری منو بنگره میرینم به خودم :) لول

setare12
04-15-2014, 03:11 PM
سانسا!!!!سانسا!!!!دوستان واقعا سانسا!!!! کسی میتونه اینکارارو انجام بده که از قدرت و نفوذ کافی تو کینگزلندینگ برخوردار باشه
سانسا ی بدبخت که سن بلوغشو نتونس پنهان کنه حالا میخواد شاه رو مسموم کنه!!!این داستان داستان منطقیه همه چی رو حساب کتابه علکی نیست که

اتفاقا من هم فکر نمیکردم کار سانسا باشه اما هرچی بیشتر میگدره مطمئن تر میشم کار خودشه سانسا دیگه هیچی براش نمونده یه بار دیگه اون قسمت رو ببینید وقتی جام افتاد حرکت دستش روی لبه جام یه چرخش کامل بود شایدم مادربزرگه چیزی رو فهمده که اومده بهش میگه که خیلی بده توی عروسی کسی رو بکشن
سانسا همیشه تحمل میکرد و پانمیشد بره اینبار اصرار به رفتن داشت
تنها نمیدونم سم رو از کجا میتونه آورده باشه
اون کیک رو هم که نشون دادن میخواست وحشی بودن جافری رو برای بار آخر نشون بده
تایرل ها برای چی جافری رو بکشن همینجوری هم تنها کسی که روی جافری تاثیر میزاشت مارجری بود خوب انگار که تایرل ها مردی برای گرفتن سلطنت ندارن و کارشون پرورش ملکه است مهم نیست شاه کی باشه! اینجا هم به هدفشون رسیده بودن چرا باید بزنن همه چیز رو خراب کنن و ملکه بودنشون رو از دست خودشون دربیارن !
همیشه اتفاقات غیر منتظره ی زیادی توی سریال میافته چزا اینبار سانسایی که هیچکی انتظارشو نداشت عامل این شگفتی نباشه!

Amin03
04-15-2014, 04:26 PM
درباره‌ی قتل خیلی برام فرق نمی‌کنه کار کی باشه فقط امیدوار حاصل جادو این قصه ها نباشه. مثلا زیر سر اون آتیش‌پرست‌ها باشه. باقی احتمالا قابل تحمله.
به نظرم کار خانواده زن‌ جفری نمیتونه باشه چون دلیلی نداره الان که وصلت کردن این کار رو بکنن، اگر هم قرار بود این کار رو بکنن قبل از این مراسم ها باید این کار می کردن تا دختره بتونه با پسر بعدی ازدواج کنه، نه این که دوتا ازدواج ناموفق داشته باشه.
قاعدتا کار کوتوله‌ هم نیست چون به نظر باهوش تر از این که خودش رو این طوری در متهم کنه
سانسا انگیزه‌ش رو داره ولی قاعدتا نباید کار اون باشه، اگه کار خودش بود دلقکه نمیومد که جمعش کنه ببردش، خودش سریع تر فرار می‌کرد. مضافا بر این که تا به حال کاملا منفعل بود توی قضر و قدرت دفاع از خودش رو هم نداشته (دلقک قصر هم تا حد مرگ می‌ترسوندش) بعد به جایی برسه که بتونه پادشاه رو ترور کنه، به نظرم غیر منطقیه

به نظرم محتمل‌ترین احتمال اینه که زیر سر مادر جفری باشه، چون که کنترل جفری از دستش خارج شده بود و یه جورایی به دست ملکه آینده افتاده بود. با این کار قدرت به پسر کوچیک می‌رسه و مادره دوباره قدرت رو بدست میاره. مادره قبلا هم نشون داده خیلی اهل خانواده نیست، اونجایی که توی جنگ یکی رو استخدام می‌کنه برادرش رو بکشه. این طوری هم قدرت رو به دست میاره هم با متهم کردن کوتوله ه کار نیمه تموم‌ش رو کامل می‌کنه. اونجایی هم که اون پیرمرده که دکتر هم هست رو دست به سر می‌کنه هم می‌تونه این احتمال رو تایید کنه

من از یه جهت دیگه هم امیدوارم که کاره مادره باشه، چون این طوری یه دلیل منطقی برای بازی اسفبارش تو سکانس اخر پیدا می‌شه. یعنی چون کار خودش بوده این قدر مصنوعی بازی کرده وگرنه باید گفت که بازیگر افتضاحیه که به تنهایی کل سکانس رو کشت

mamalkhan88
04-15-2014, 04:36 PM
خدایی هر کی یه نفرا متهم می کنه و دقیق تر که بش نگاه می کنی هیچ کس الکی نمیگه و دلایل تقریبا قانع کننده ای هم داره.
پس مظنونین تا الان:
1-سانسا
2-مارجری و مادربزرگش
3-تیریون
4-سرسی
5-دلقک
6-دوبرین
7-ترکیبی از افراد بالا.مثلا دلقک و سانسا
8-هیچکدام.جادو

تو رو خدا بگین قاتل کیه؟؟؟دارم دیییییییییییییییییووووووو ووووووونه میشم

Chandler Bing
04-15-2014, 04:36 PM
1. ممنون که دوستان تو چت باکس شیرین بازی درنیوردن و نابود نکردن این قسمت رو!
2. اصلا از مدل مردن جفری خوشم نیومد! به قولی دلم خنک نشد. به نظرم، به نظرم سانسا یه مهره سوخته است، مثلا اگه یه دفعه عصبانی میشد که جفری به شوهرش توهین کرده و با چاقو میکشتش خیلی بهتر با تا این زهر مسخره. یا خود تیریون میکشتش! واقعا تحقیرش کرد. اما این با زهر مردن هیچ دردی ازمون دعوا نکرد. به سزای اعمالش نرسید.
به جز سکانس اخر اپیزود معمولی ای بود. 8 میدم

saeed_iri
04-15-2014, 04:51 PM
عالی بود این قسمت .
فقط امیدوارم تک تک اپیزود ها با همین شیب و پر از غافلگیری (مثل عروسی سرخ و به درک رفتن جفری ) طی بشه تا ثابت بشه لقب "بهترین سریال " برازنده کی هست !
یک حسی میگه مادر بزرگ مارجری (خانم با حجابه ! :Smiley36:) تو قتل جفری نقش اصلی رو داشته !
چهره شیرین هفته هم : مـــــــــــارجـــــــری :Smiley85:

Irag
04-15-2014, 06:37 PM
نمی‌دونم کارگردان دقیقا باید چیکار می‌کرد ولی من که اصلا نه "اتفاق"ش لذت بردم و نه از کلیت سکانس یه اتفاق!
دقیقا این همون چیزی بود که فصل گذشته توی اون قسمت مشهور هم بود یه کارگردانی کم‌رنگ.
حالا بگذریم که شخصا چقدر از این نگاه‌های پر از پرسش و حرف و رمز و رازی که بین شخصیت‌ها توی فیلم‌های داخلی و خارجی انواع و اقسامش رد و بدل میشه متنفرم.
خلاصه اگه بخوام بگم اینکه: فضای یه سکانسی به سنگینی این اصلا من رو "نگرفت". حالا شاید توقع زیادیه بالاخره با یه سریال طرفیم و از مدیوم سینما فاصله داریم و کار برای درآوردن چنین سکانسی سخته. به هر حال امتیاز خوبی ندادم.

Hypnos
04-15-2014, 06:54 PM
آقا برای کشتن این جفری ملعون از خود مادرش سرسی و لنیسترا بگیر تا استارکها و تایرلها و اوبرین و ... انگیزه داشتن. ولی اگه قبول کنیم که نویسنده می خواسته در این قسمت یه سرنخی به بیننده بده که قاتل کیه، گزینه هامون به مادربزرگ مارجری و تیریون و سانسا و اوبرین و دلقک محدود میشه که با توجه به شخصیت سانسا و اینکه دلقک که به نظر میرسه از قبل اطلاع داشته به کمکش میاد میشه سانسا رو حذف کرد. تیریون هم که عاقل تر از این حرفاس که اینجوری بخواد جفری رو بکشه و هم به شدت شوکه شده بود.میمونه اوبرین و مادربزرگ مارجری. چون به نظر من دلقک از ماجرا اطلاع داشته پس قاتل کسی بوده که به سانسا اهمیت میداده که با توجه به دیالوگهای مادربزرگ مارجری با سانسا، احتمال قاتل بودن مادربزرگ مارجری خیلی از اوبرین بیشتره.

Mani Vampire
04-15-2014, 08:13 PM
خب خب! سلامی دوباره!
اومدم با یه تئوری ساده به همه ثابت کنم که قتل کار.... بوده!
سر دونتوس ملقب به هولارد که برای لرد بیلیش (لیتل فینگر) که توی روز نام‌گذاری پادشاه جافری دیدیمش شمشیر می‌زد در قسمت اول گردنبندی رو به بانو سانسا داد که شامل هفت کریستال بود
http://8pic.ir/images/99647216856079172681_thumb.png (http://8pic.ir/viewer.php?file=99647216856079172681.png)
شوالیه‌ی سابق از سانسا خواست که گردنبند رو به گردنش بندازه و بذاره که اسمش یه روز دیگه تو آسمون قبل از محو شدن بدرخشه

توی قسمت دوم بانو اولنا بعد از صحبت‌هاش با تایوین لنیستر اومد پیش سانسا تا مرگ برادر و مادرش رو بهش تسلیت بگه در همین حین وقتی داره با موهای سانسا بازی می‌کنه یه دونه از هفت کریستال گردنبند سانسا رو برمی‌داره
http://8pic.ir/images/19907870597988245430_thumb.png (http://8pic.ir/viewer.php?file=19907870597988245430.png)
یه بار دیگه وقتی جافری جامش رو پرت می‌کنه تا تیریون به دنبال جام بگرده صحنه دقیقاً روی بانو اولنا می‌ره و با یه حرکت سر به تیریون جواب منفی نشون می‌ده (یعنی هنوز نتونستم حرکتی بکنم) بعد از اون تیریون شراب رو برمی‌داره و برای جافری می‌ریزه و پای می‌رسه در حالی که جافری داره به تیریون می‌گه زانو بزن، بعد از اون جافری باز هم از شراب می‌خوره و هیچیش نمی‌شه! همین که جافری سرگرم بریدن پای با شمشیرشه و همه در حال دست‌زدن هستند بانو اولنا کار خودش رو می‌کنه و سم کریستال رو به داخل شراب می‌ریزه
جافری از پای می‌خوره و به تیریون می‌گه گلوم خشک شده و تیریون بلند می‌شه که بره براش شراب بریزه، و یه نگاه به بانو اولنا می‌کنه، در همین حین تصویر بانو اولنا رو نشون می‌ده که با حرکت چشم به تیریون جواب مثبت! نشون می‌ده و این بدین معنیه که شراب سمیه
و از جامی که سر اون میزه شراب رو می‌ریزه!

فصل دوم سریال اون پیرمرده که با بانو ملیساندرا (بانوی سرخ‌پوش) سر خدایان بحث داشت رو یادتون می‌یاد؟ بانو ملیساندرا هم شراب رو مسموم کرده بود، اما چطور شد که فقط اون پیرمرد خورد و مرد در حالی که خودش هم لیوان رو از دستش گرفت و خورد و هیچیش نشد؟ دوجور حدس می‌شه زد، اول اینکه یا به خاطر جادوهای بانو ملیساندرا بوده یا اون سم با جادو یا چیز دیگه‌ای فقط روی یه نفر کار می‌کنه! بنده با فرضیه‌ی اول و دوم موافقم، چون بازم دوحالت هست، جامی که سر میز جافری بود کس دیگه‌ای ازش شراب نخورد که بمیره و فرضیه دوم اینکه اگر هم می‌خورد ممکن بود اثر نکنه چون سم جادو شده باشه که فقط روی جافری اثر کنه!
به همین خاطر بود که سر دونتوس از سانسا خواست که سریعاً از اونجا برن چون از اونجایی که تیریون جام‌پرکن جافری شده بود گناه‌کار به نظر می‌رسید و هیچکس به بانو اولنا شک نمی‌کرد چون خونواده‌اش خرج هنگفتی رو برای عروسی پرداخت کرده بودن
http://8pic.ir/images/72270374835477134187_thumb.png (http://8pic.ir/viewer.php?file=72270374835477134187.png)
این هم تصویری که درش دونتوس داره اون رو می‌بره و کاملاً مشخصه که راستی‌ترین یاقوت توی گردنبند نیست! همونی که اولنا برداشت

امیدوارم قانع شده باشید که همه‌چی زیر سر بیلیش و اولناست این بحث خاتمه پیدا کنه :Smiley35::Smiley17::Smiley41:

sami1428
04-15-2014, 08:23 PM
و کسی نیست که صدایش را بشنود................ جفری خفه شد و با سم کارش تموم شد.این پادشاهی واسه دهنش زیادی بود و خفش کرد.
تو این قسمت یکی شعر تیتراژ آخر خیلی معنی داشت
یکی هم تصاویری که برن با دست زدن به درخت دید خیلی جالب بود.
واسه کشتن جفری هم هر کی تو عروسی بود غیر مادرش انگیزه کشتنش داره.حالا فرق نمی کنه کی کشت.هر کسی فرصت داشت می کشتش از بس نفرت انگیز بود(بازیگرش عالی بود).
برای فیلم نامه یا داستان هم اگه بعضی ایراد گرفتن نمی شه کاریش کرد یا کارگردان تغییر بده یه جور دیگه یا کسه دیگه بکشتش.به هر حال از رو رمان درست شده.
شاید میگم:کلاغ سه چشم به سه تا اژدهای کالیسی و نگهبانای دیوار(جان اسنو) و برن ربط داره یا سرنوشت اینها رو سرزمین پادشاهی تاثیر داره

mamalkhan88
04-15-2014, 08:41 PM
امیدوارم قانع شده باشید که همه‌چی زیر سر بیلیش و اولنا و تیریونه و این بحث خاتمه پیدا کنه

نه بابا.من که قانع نشدم. امکان نداره کار تیریون بیچاره باشه. میدونی چرا؟ چون داستان طوری طراحی شده بود که همه شک کنن که کار تیریونه پس حتما کار اون نیست.
الان به نظر من سرسی و اون پیرزنه متهم ردیف اوله !!!

[JOKER]
04-15-2014, 08:44 PM
یه بار دیگه وقتی جافری جامش رو پرت می‌کنه تا تیریون به دنبال جام بگرده صحنه دقیقاً روی بانو اولنا می‌ره و با یه حرکت سر به تیریون جواب منفی نشون می‌ده (یعنی هنوز نتونستم حرکتی بکنم) بعد از اون تیریون شراب رو برمی‌داره و برای جافری می‌ریزه و پای می‌رسه در حالی که جافری داره به تیریون می‌گه زانو بزن، بعد از اون جافری باز هم از شراب می‌خوره و هیچیش نمی‌شه! همین که جافری سرگرم بریدن پای با شمشیرشه و همه در حال دست‌زدن هستند بانو اولنا کار خودش رو می‌کنه و سم کریستال رو به داخل شراب می‌ریزه
جافری از پای می‌خوره و به تیریون می‌گه گلوم خشک شده و تیریون بلند می‌شه که بره براش شراب بریزه، و یه نگاه به بانو اولنا می‌کنه، در همین حین تصویر بانو اولنا رو نشون می‌ده که با حرکت چشم به تیریون جواب مثبت! نشون می‌ده و این بدین معنیه که شراب سمیه

در اینکه مادربزرگ مارجری اون نگین رو از سانسا کنده که شکی نیست ولی فکر نکنم تیریون تو کار دخیل باشه! این تلپاتی بین تیریون و اولنا رو من اصلا ندیدم؛ اون حرکت سر منفیش موقعی بود که اصلا تیریون نبود و داشت به سانسا میگفت و حرکت سر مثبتی هم ازش ندیدم. فقط چشماشو باز و بسته کرد اونم خیلی عادی!

ولی دوربین هی میرفت رو اولنا و تیریون (اون هم بی دلیل!) ولی آخه اولنا خیلی خیلی از جام جافری دور بود؛ یه پیرزن هم که نمیتونه یواشکی و فرز بدوئه بره نگین رو بندازه تو جام و بعدش برگرده سر جاش. فکر کنم یه جا دیگه نگین رو انداخته تو جام جافری...

MILANO
04-15-2014, 09:08 PM
شوالیه‌ی سابق از سانسا خواست که گردنبند رو به گردنش بندازه و بذاره که اسمش یه روز دیگه تو آسمون قبل از محو شدن بدرخشه

توی قسمت دوم بانو اولنا بعد از صحبت‌هاش با تایوین لنیستر اومد پیش سانسا تا مرگ برادر و مادرش رو بهش تسلیت بگه در همین حین وقتی داره با موهای سانسا بازی می‌کنه یه دونه از هفت کریستال گردنبند سانسا رو برمی‌داره
همین که جافری سرگرم بریدن پای با شمشیرشه و همه در حال دست‌زدن هستند بانو اولنا کار خودش رو می‌کنه و سم کریستال رو به داخل شراب می‌ریزه
امیدوارم قانع شده باشید که همه‌چی زیر سر بیلیش و اولنا و تیریونه و این بحث خاتمه پیدا کنه :Smiley35::Smiley17::Smiley41:

آفرين!!! :Smiley17:اين نظريه من رو هم كه صفحه قبل گفتم تاييد ميكنه! از كجا فهميدي اين همه رو؟؟؟:Smiley10:

برداشتن يه كريستال توسط مادربزرگه كه به وضوح تو فيلم مشخصه وقتي دوباره نيگا كنيد به اين تيكه. به علامت منفي سر تكون دادن اولنا ولي خيلي مبهمه اما آخرش كه به علامت مثبت چشم بر هم ميذاره كاملاً مشخصه.

ولي اصلاً كي گفته اون كريستالا حاوي سم هستن؟
و چرا بايد به سانسا بدن كه مادربزرگه با بدبختي بدزدتش و ازش استفاده كنه! يك راست ميدادن دست اولنا ديگه!

a l i
04-15-2014, 09:48 PM
100% زیر سر این گردنبند است شک نکنید!!!!!
فقط کسی خبر داره تایرین تو کتابش الان زنده است یا نه؟ (اسپویل بذار):Smiley35:

tufan5601
04-15-2014, 09:50 PM
اولنا واسه چی یاقوت سانسا رو برداشت؟

amingeneral
04-15-2014, 09:55 PM
از این به بعد باید سریالو همون ثانیه‌ای که میاد ببینم مگرنه همش اسپویل میشه! این قسمت مرگ جفری توسط سم رو فهمیده بودم به خاطر همین اصلا نچسبید!
همش منتظر بودم بمیره و هیچ لذتی نبردم. هر چی میخواستم خودمو گول بزنم نمیشد! حس خیلی بدی دارم الان!!! :Smiley15:
اپیزود معمولی‌ای بود. 8 میدم.

mamalkhan88
04-15-2014, 10:37 PM
آفرين!!! اين نظريه من رو هم كه صفحه قبل گفتم تاييد ميكنه! از كجا فهميدي اين همه رو؟؟؟

برداشتن يه كريستال توسط مادربزرگه كه به وضوح تو فيلم مشخصه وقتي دوباره نيگا كنيد به اين تيكه. به علامت منفي سر تكون دادن اولنا ولي خيلي مبهمه اما آخرش كه به علامت مثبت چشم بر هم ميذاره كاملاً مشخصه.

ولي اصلاً كي گفته اون كريستالا حاوي سم هستن؟
و چرا بايد به سانسا بدن كه مادربزرگه با بدبختي بدزدتش و ازش استفاده كنه! يك راست ميدادن دست اولنا ديگه!

بابا بیخ یال. اصلا ربطی به گردنبنده نداره. از 7 تا مهره گردنبنده اصلا 5 تاش معلومه و 2 تاش رفته زیر بلوزش. نه اینکه کنده باشه و افتاده باشه. بعدشم این نگاه هایی که می گی اصلا برداشت خودته. چنین چیزی وجود نداره. بعدشم اصلا پیرزنه مهره از گردنبند سانسا نمی کنه. آخه این چه کاریه. اگر قراره سم تو اون باشه و سانسا هم در این ماجرا دخیل باشه، خب از قبل یه دونه از مهره ها را بر میداشت نه اینکه بخاد وسط عروسی و جلو اون همه ادم یواشکی برداره.
بعدشم مگه وسط اون جمعیت که 1000 تا چشم می پادت می شه بری سم توی مهره گرندبند را بریزی توی لیوان. بی خیال بابا. چقدر فکر می کنید این چیزا میاد تو ذهنتون خدایی!! :)
هییییییییییییچ ربطی به لرد بیلش نداره. همه چی زیر سر پیرزنس. ولی نه به این شکلی که شما تعریف کردین. یا کیکه سمی بوده یا یه جور دیگه ای اون شراب را سمی کرده. برید یه نگاه دقیق تر به حرکات انگشتش کنین وقتی داره با سانسا حرف می زنه یا وقتی دست میندازه دور گردنش و حرکت دست و انگشتای دست راستشو دنبال کنین. میفهمین که هیچ چیزی بر نمی داره و هیچ حقه ای در کار نیست.

همیشه اونی قاتله که هیچ کس فکرشم نمی کنه. اینو آگاتا کریستی نشون می ده. شرلوک و دنیای معمایی و رازالود هستی و همچنین نویسنده این کتاب. احتمال قاتل بودن سرسی از همه بیشتره چون هیچکس حتی بش فکر هم نمی کنه

om3ga
04-15-2014, 10:39 PM
گردنبد بالاخره کار خودش رو کرد!!!
دایی تریون عجب آفتابه ای ورداشت رو جافری سر اون کوتوله ها ، 3بار دیدم اون صحنه رو ، حالی کردم اصن :Smiley36:
آغا الان برن میره به سمت دیوار؟! تو این اطلاعاتی که از درخت گرفت یه اژدها بالا سر کینگز لندینگ بود!!! (بره شمال با این کالیسی متحد بشه ، اژدهاهارو کنترل کنه ، چه شود :Smiley35:)
اوه اوه آریا مونده حالا :Smiley10:

mamalkhan88
04-15-2014, 10:39 PM
از این به بعد باید سریالو همون ثانیه‌ای که میاد ببینم مگرنه همش اسپویل میشه! این قسمت مرگ جفری توسط سم رو فهمیده بودم به خاطر همین اصلا نچسبید!
همش منتظر بودم بمیره و هیچ لذتی نبردم. هر چی میخواستم خودمو گول بزنم نمیشد! حس خیلی بدی دارم الان!!!
اپیزود معمولی‌ای بود. 8 میدم.
یه راه دیگه هم هستا. دیر ببین. دیرتر هم بیا تو چنین سایتی :):Smiley69:

hoda
04-15-2014, 10:57 PM
تو گوگل اگه سرج کنید who killed، اولین پیشنهادی که میشه بهتون اینه: who killed joffrey :Smiley36:

mohammad1992
04-15-2014, 11:19 PM
اپيزود بسيار عالي بود اعصابم داغون شد وقتي به سانسا كنايه پدرش رو زد.اون نمايش مزخوف رو اعصاب بود . اعتقادات اون زن الكي بودند شب تاريك پر از وحشت اون بيچاره ها كه سوختن كشته شدن جافري به دست خود زنشه احتمالا چرا جان اسنو رو نشون ندادن ميخواستم بفهمم اون دختره ميره سراغش امتياز 10

onlyraulgonzal
04-15-2014, 11:31 PM
قسمت خیلی خوبی بود
من که از همه چی راضی بودم،دیالوگ های خوب کم نداشت،اتفاق مهم هم که افتاد و اینا :دی دیگه از یه قسمت چه انتظاری میشه داشت؟:دی
به نظر من قتل کار هرکسی میتونه باشه به جز سانسا
جافری کم سانسا رو تحقیر نکرد و با اون نمایش هم که دیگه رسما همه رو از خودش متنفر کرد
حالا اگه سانسا 1% هم از قتل خبر داشت نمیخواست اونجا رو ترک کنه و قطعا دلش میخواست صحنه ی مرگ جافری رو ببینه
به نظر من قتل یا کار مادر جافری هست یا پدر ِ مادرش :دی اینا به خاطر اینکه قدرتشون رو در خطر دیدن شاید همیچن کاری کردن

Ohadi
04-15-2014, 11:53 PM
http://picoup.ir/images/47724825139895908495.jpg
Soundtrack پایانی این قسمت از گروه Sigur Ros

Sigur Ros - Rains Of Castamere (http://uploadboy.com/uyenso10bebk.html)

320 (http://www.rodfile.com/d9u6lcuc6tzp)

Sherlock
04-16-2014, 12:37 AM
خب خب! سلامی دوباره!
سر دونتوس ملقب به هولارد که برای لرد بیلیش (لیتل فینگر) که توی روز نام‌گذاری پادشاه جافری دیدیمش شمشیر می‌زد در قسمت اول گردنبندی رو به بانو سانسا داد که شامل هفت کریستال بود

فصل دوم سریال اون پیرمرده که با بانو ملیساندرا (بانوی سرخ‌پوش) سر خدایان بحث داشت رو یادتون می‌یاد؟ بانو ملیساندرا هم شراب رو مسموم کرده بود، اما چطور شد که فقط اون پیرمرد خورد و مرد در حالی که خودش هم لیوان رو از دستش گرفت و خورد و هیچیش نشد؟ دوجور حدس می‌شه زد، اول اینکه یا به خاطر جادوهای بانو ملیساندرا بوده یا اون سم با جادو یا چیز دیگه‌ای فقط روی یه نفر کار می‌کنه! بنده با فرضیه‌ی اول و دوم موافقم، چون بازم دوحالت هست، جامی که سر میز جافری بود کس دیگه‌ای ازش شراب نخورد که بمیره و فرضیه دوم اینکه اگر هم می‌خورد ممکن بود اثر نکنه چون سم جادو شده باشه که فقط روی جافری اثر کنه!
به همین خاطر بود که سر دونتوس از سانسا خواست که سریعاً از اونجا برن چون از اونجایی که تیریون جام‌پرکن جافری شده بود گناه‌کار به نظر می‌رسید و هیچکس به بانو اولنا شک نمی‌کرد چون خونواده‌اش خرج هنگفتی رو برای عروسی پرداخت کرده بودن

این هم تصویری که درش دونتوس داره اون رو می‌بره و کاملاً مشخصه که راستی‌ترین یاقوت توی گردنبند نیست! همونی که اولنا برداشت

امیدوارم قانع شده باشید که همه‌چی زیر سر بیلیش و اولناست این بحث خاتمه پیدا کنه :Smiley35::Smiley17::Smiley41:

تئوری خوبیه ولی من هر چی توی این اپیزود نگاه کردم نتونستم یه جا گردبند کامل سانسا رو با ۷ نگین ببینم! توی اون صحنه ای هم که شاید لیدی اولنا نگین رو برداره که چیزه خاصی معلوم نیست! (البته مسلما اگه این تئوری درست باشه طبیعی ای هم هست)
اما مسئله ی اصلی اینه که چرا باید همچین نقشه ای بریزن؟! خب اگه خود لیدی اولنا یه زهر پیش خودش داشت که راحت تر بود!!! پای سانسا هم وسط نمیومد! :Smiley10:

9353980174
04-16-2014, 01:03 AM
نوشته اصلی توسط Mani Vampire
خب خب! سلامی دوباره!

امیدوارم قانع شده باشید که همه‌چی زیر سر بیلیش و اولناست این بحث خاتمه پیدا کنه
تئوری خوبیه ولی من هر چی توی این اپیزود نگاه کردم نتونستم یه جا گردبند کامل سانسا رو با ۷ نگین ببینم! توی اون صحنه ای هم که شاید لیدی اولنا نگین رو برداره که چیزه خاصی معلوم نیست! (البته مسلما اگه این تئوری درست باشه طبیعی ای هم هست)
اما مسئله ی اصلی اینه که چرا باید همچین نقشه ای بریزن؟! خب اگه خود لیدی اولنا یه زهر پیش خودش داشت که راحت تر بود!!! پای سانسا هم وسط نمیومد!
باو پیش میاد خو
نشده تا حالا آب بپره تو گلوت؟ حالا این آب پرید تو گلوش و یه تیکه هم کیک
دیگه حالا اگه کارگردان هم نفهمیده بود که این سانسا یه نگین از گزدنبندشو گم کرده، الان دیگه فهمید، حالا بدبخت فیش حقوقیش که سر ماه بیاد میبینه کسر حقوق خورده
نکنید این کارا رو
زیرآب دیگران رو نزنید، بده، زشته
:))

Ohadi
04-16-2014, 01:07 AM
تو این دو تصویر دقیقا مشخص هستش که کار بانو اولنا بوده

تصویر 1

http://axgig.com/images/05997818751158169161.jpg

تصویر 2

http://axgig.com/images/49663758996726828934.jpg

HAMID13
04-16-2014, 01:10 AM
همیشه اونی قاتله که هیچ کس فکرشم نمی کنه. اینو آگاتا کریستی نشون می ده. شرلوک و دنیای معمایی و رازالود هستی و همچنین نویسنده این کتاب. احتمال قاتل بودن سرسی از همه بیشتره چون هیچکس حتی بش فکر هم نمی کنه
پس اگه اینطوریه من میگم سانسا کشتتش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sherlock
04-16-2014, 01:15 AM
تو این دو تصویر دقیقا مشخص هستش که کار بانو اولنا بوده

تصویر 1

http://axgig.com/images/06536557189454156379.jpg

تصویر 2

http://axgig.com/images/96784032757212595607.jpg

این جا که توی دستش گرفته درسته اما وقتی دستش رو می کشه عقب چیزی توی دستش نیست (یا حداقل چیزی معلوم نیست)
در ادامه هم هر دو ۲ تا دستش رو باز می کنه و چیزی توشون نیست! فکر نمی کنم جیبی هم داشته باشه که بتونه بذارتشون اون جا!

Ohadi
04-16-2014, 01:30 AM
این جا که توی دستش گرفته درسته اما وقتی دستش رو می کشه عقب چیزی توی دستش نیست (یا حداقل چیزی معلوم نیست)
در ادامه هم هر دو ۲ تا دستش رو باز می کنه و چیزی توشون نیست! فکر نمی کنم جیبی هم داشته باشه که بتونه بذارتشون اون جا!

از اون حرفا بودا! اون دیگه کاره خودش رو بلده میدونه باید کجا بذارتش دوربین که دیگه نمیاد همه چیرو نشون بده اگه نشون میداد که دیگه سوالی برای همه نمیموند که کاره چه کسی بوده!

ولی حدس من اینه که داخل انگشترش گذاشت http://axgig.com/images/81918978778193159891.jpg حالا مهم هم نیست که کجاش گذاشته بود! مهم این بود که بیاد از گردنش برداره که برداشت!

sam09ft
04-16-2014, 01:35 AM
از اون حرفا بودا! اون دیگه کاره خودش رو بلده میدونه باید کجا بذارتش دوربین که دیگه نمیاد همه چیرو نشون بده اگه نشون میداد که دیگه سوالی برای همه نمیموند که کاره چه کسی بوده!

واقعا این همه تیزبین داریم خیلی خوبه و تا حدود زیادی حداقل مسیر قتل رو مشخص کردین اورین
البته بعضی تیزبین نما هم داریم که خیلی ضعیفن هی میرن رو اعصاب :Smiley36:
الان مسئله اصلی اینه که چرا پیرزنه بیاد از گردنبند استفاده کنه که به نظرم دلیلش اینه میخواد بندارتش گردن سانسا که خیلی دختر ساده ای هست و دلایل زیادی هم برای قتل داره اینطوری هیچکس به خودش شک نمیکنه دیگه
معما حل شد :Smiley35:

terrible
04-16-2014, 01:44 AM
دوستان خودتون رو خسته میکنید برای چی :) ؟ اسپویل می خواید پی ام بدین بگم کی کشت خلاص!!!

sam09ft
04-16-2014, 01:47 AM
دوستان خودتون رو خسته میکنید برای چی :) ؟ اسپویل می خواید پی ام بدین بگم کی کشت خلاص!!!

اونطوری که صفا نداره داریم بحث میکنیم که حال کنیم !!
وگرنه یه سرچ بزنی پره از اسپویل
فقط یه سوال اگه پیرزنس برام پی ام کن بگو اونه اگه نیست که هیچی :Smiley10::Smiley36:

mamalkhan88
04-16-2014, 02:08 AM
پس اگه اینطوریه من میگم سانسا کشتتش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
نه دیگه داش حمید.الان تو کامنت ها رو بخون.خیلی ها حدث زدن گفتن سانسا.چون انگیزشم واضحه.ولی هیچکس نگفته سرسی داداش

Ohadi
04-16-2014, 02:12 AM
الان مسئله اصلی اینه که چرا پیرزنه بیاد از گردنبند استفاده کنه که به نظرم دلیلش اینه میخواد بندارتش گردن سانسا که خیلی دختر ساده ای هست و دلایل زیادی هم برای قتل داره اینطوری هیچکس به خودش شک نمیکنه دیگه
معما حل شد :Smiley35:

بانو اولنا ادم درستیه هیچ وقت نمیاد همچین کاری رو گردن یکی بندازه اونم یه دختر بچه ی 15 ساله بنظرم چون هیچ کس به سانسا مشکوک نبود از گردن بند اون برای جاسازی زهر استفاده کردن که کسی شک نکنه!

rezash96
04-16-2014, 03:09 AM
من که میگم کار پدر بزرگشه

FROZEN_LAND
04-16-2014, 01:13 PM
به نظر من کار برادر ملکه‌ست، الان اسمش رو یادم نمیاد، ولی همون که میخواست با ملکه پیشین ازدواج کنه
البته بانو اولنا هم مضنون هستم ولی خوب احتمال بیشتر رو به اون میدم، البته سانسا فکر نمیکنم باشه چون اصلا دل اینکارها رو نداره:Smiley35:
اگر هم دقت کنین اون برادرـه خیلی زود مراسم رو ترک کرد، و همچنین یه جمله هم در اخرین مکالمه‌ش به پادشاه کش گفت: " تو هم ازدواج نمیکنی"
البته مضنون خیلی زیاده:Smiley69:

linkinpark20
04-16-2014, 01:15 PM
خوب مثل هیمشه من هم به عنوان آخرین نفر رسیدم عجب صحنه های نابی بودند واقعا به همه جا این قسمت رفتیم به جز نزد کالیسی و جان اسنو!!!!!

صحنه های عروسی رو بسیار طبیعی ساخته بودند واقعا آدم فکر میکرد داره یک مراسم عروسی سلطنتی و قدیمی رو میبینه دیالوگ ها بی نظیر بودن از هر کلمه ای که شخصیت ها میگن کلی چیز دستگیر آدم میشه.اون صحنه شکار آهو توسط گرگی که باز هم برن داخلش شده بود و اون درختی که باعث شد کلی چیزها رو ببینه و باز هم با نشون دادن ند استارک داغ دل من تازه شد و اما جریان هرزه تیریون هم بسیار دردناک بود دلم براش سوخت:Smiley44:

و اما میرسیم به مراسم عروسی و مرگ جفری که دسوتان زحمت کشیدند و کلی مدارک و شواهد جمع آوری کردند موندم با این همه استعداد چه جوری هواپیمای مالزی هنوز پیدا نشده دوستان تی وی ورلد رو معرفی میکنم به پلیس اینترپل شاید تونستند خانواده این بندگان خدا رو از نگرانی برهانند:Smiley126::Smiley126::Smiley126:

حدس زدن اینکه چه کسی قاتل بوده را بعید میدونم بشه به این راحتی پیدا کرد امیدوارم قسمتهای بعدی به بهترین شکل ما رو قانع کنه.:Smiley17::Smiley17::Smiley17:

daniel01
04-16-2014, 03:48 PM
این بار جافری ... و باز هم ((Little Finger )) ..... هیچکس حتا فکرشم نمیکنه:Smiley69:

sohrab101
04-16-2014, 05:17 PM
تشکر میکنم جماعتی کثیری از بشر رو شاد کردین، بسیار ممنونم، همین!
:Smiley35:

kingmiladkh
04-16-2014, 06:17 PM
از مکر زنان هیچ گریزی نیست ...

حتی برای پادشاه حرامزاده ...

smgh470
04-16-2014, 07:12 PM
این متن حاوی هیچ گونه اسپویلری نمیباشد.

سلام.این قسمت هم دیده شد.راستش به دلیل اینکه قبلا برام اسپویل شده بود زیاد متعجب وهیجان زده نشدم.علت اسپویل شدنشم هم خود نادانم بودم.توی یک متنی مربوط به سریال با اینکه یک جاش رو تگ اسپویلر زده بود اما من فکر کردم عکسی یا متنی مربوط به فصول گذشته سریاله به همین خاطر باز کردم و خبر مسموم شدنش رو دیدم خداروشکر بقیشو نخوندم.همش منتظر بودم که ببینم کِی و چه جوری میمیره.خیلی از بابت اسپویل شدنش ناراحت وعصبانیم:Smiley104::Smiley19: اما چه کنیم.خود کرده را تدبیر نیست.واقعا اسپویل خیز ترین سریال قطعا همین سریاله.باور کنین تاپیک های بحث وگفت و گو رو با ترس ولرز میخونم. علی ای حال به این قسمت 8میدم اگر اتفاق آخر نبود امتیازش پایین تر بود.

-خب بحث برانگیز ترین اتفاق قتل جعفرشون :Smiley36:هست.من فکر میکنم کار هر کسی بوده میخواسته طوری وانمود کنه که تقصیر رو بندازه گردن سانسا وشایدتیرون.به نظرم دادن گردنبند توسط سر دونتوس به سانسا نقشه ای بوده تا سانسا اعتمادش به سر دونتوس جلب بشه و وقتی سر دونتوس میگه بیا بریم سریع وبدون فکر همراهش بشه.حالا کی سر دونتوس رو اجیر کرده الله و جرج.آر.آر مارتین اعلم:Smiley69:.محتمل ترین گزینه هم فردی از خاندان تایرل هست.اما این طور مردن واقعا حق جعفر نبود.باید میدانش دست رمزی اسنو تا حلالش کنه.:Smiley14:

-استنیس عزیز رو هم نشون داد.:Smiley41:کماکان نا امیدانه هست وضعیتش.باید یه حرکتی بزنه دیگه.باید با یکی متحد بشه بزنه به پایتخت ولی با کی؟واقعا سوال سختیه.این ملیساندرا هم که شدیدا مغزش رو خورده.

-حالا اوضاع مملکت بعد قتل جعفر چی میشه واقعا سوالیه که برای شنیدن جوابش بی صبرانه منتظر اپیزود بعدیم.تا حالا این قدر عطش دیدن قسمت بعد یک سریال رو نداشتم.خدا...کی صبر میکنه تا هفته بعد... :Smiley15:

K3li05
04-16-2014, 07:59 PM
PERFECT
عالی بود. زمانی که عروسی شروع شد یکدفعه این احساس بهم دست داد دوباره این جورج مارتین قراره گند بزنه به حال و هوای ما و یکی رو بکشه. همش فکر میکردم الآن کیه که من دوستش داشته باشم و بمیره! که یکدفعه دیدم جفری نقش زمین شد. چون آخر قسمت بود خودم رو نگه داشتم همین تموم شد داد کشیدم، جفتک زدم، رقصیدم! بلاخره این SoB به درک واصل شد! دست مارترین درد نکنه اینجور مرگ جفری از زنده شدن ند استارک هم بیشتر بهم حال میداد که داد!:Smiley36:

mamalkhan88
04-16-2014, 10:56 PM
اما این طور مردن واقعا حق جعفر نبود.باید میدانش دست رمزی اسنو تا حلالش کنه.
نااموووووووووووووووووووسن اینا خوب اومدی :) کلییییییییییی خندیدم. دمت گرم :)

اضافه شده در : 1

بچه ها یه خبر. لینک زیذ را ببینین
http://insidetv.ew.com/2014/04/15/game-of-thrones-joffrey-piracy/
لامثب رکورد دانلود و کپی غیرقانونی را بازم شکست قسمت دومش. دنیا ترکیده.چه نشسته اید ای جماعت؟؟؟

بچه ها یه خبر. لینک زیر را ببینین
http://insidetv.ew.com/2014/04/15/game-of-thrones-joffrey-piracy/
لامثب رکورد دانلود و کپی غیرقانونی را بازم شکست قسمت دومش. دنیا ترکیده.چه نشسته اید ای جماعت؟؟؟

sam09ft
04-17-2014, 12:50 AM
این متن حاوی هیچ گونه اسپویلری نمیباشد.

سلام.این قسمت هم دیده شد.راستش به دلیل اینکه قبلا برام اسپویل شده بود زیاد متعجب وهیجان زده نشدم.علت اسپویل شدنشم هم خود نادانم بودم.توی یک متنی مربوط به سریال با اینکه یک جاش رو تگ اسپویلر زده بود اما من فکر کردم عکسی یا متنی مربوط به فصول گذشته سریاله به همین خاطر باز کردم و خبر مسموم شدنش رو دیدم خداروشکر بقیشو نخوندم.همش منتظر بودم که ببینم کِی و چه جوری میمیره.خیلی از بابت اسپویل شدنش ناراحت وعصبانیم:Smiley104::Smiley19: اما چه کنیم.خود کرده را تدبیر نیست.واقعا اسپویل خیز ترین سریال قطعا همین سریاله.باور کنین تاپیک های بحث وگفت و گو رو با ترس ولرز میخونم. علی ای حال به این قسمت 8میدم اگر اتفاق آخر نبود امتیازش پایین تر بود.

کلا خیلی ها این قسمت براشون اسپویل شد فکر کنم کار جافری ملعون بود که این اخری حالمون رو گرفت وگرنه سر مرگ های قبلی ندیدم کسی بگه برام اسپویل شده :Smiley10:

r-stark
04-17-2014, 03:15 AM
درود بر دوستاران سریال

دوستان باید بیشتر شکیبا باشن توی یه قسمت 50 دقیقه ای که نمیشه به تمام شخصیت ها پرداخت بشه ، نبود کاراکتر مورد علاقه هر کس هم نباید کل اون قسمت رو زیر سوال ببره که فلام قسمت چون فلان شخص نبود پس خوب نیست صبوری کنید .

نکته ای که خیلی خوب بود اینه که قبل از مرگ جفری حسابی مخاطب رو ازش متنفر کردن و بعد خلاصش کردن ، که شخصی دلش به حالش نسوزه . همون طور که جیمی اوایل سریال کاراکتری سیاه بود و رفته رفته تغییر کرد و خاکستری شد ، اگه تحقیر تیریون توسط جفری رو نشون نمیداد و مستقیم می رفت سر قتل جفری یکم دل مخاطب به حالش می سوخت ولی کارشون رو (ایجاد تنفر) زیبا نشون دادن.

دقت کردین مارجری با هرکی که می خواد پادشاه بشه همراه میشه و اون شخص کشته میشه :Smiley14:

fanoudi
04-17-2014, 10:03 AM
آنقدر دلم خنک شد این جافری مرد آخیش از اولش همین آرزو رو داشتم بچه ها شادی کنین :Smiley30:

10 دادم

hadiuss
04-17-2014, 12:58 PM
با تاسف فراوان به خاطر قطع شدن اینترنتم:Smiley104: قسمت رو با تاخیر چند روزه دیدم...:Smiley19:
ولی عجب قسمتی بود...دم مارتین گرم، خوشم اومد این دیوس رو کشت... این یارو جعفر فقط رو اعصاب بود بی پدر و مادر...
ولی این که کی کشتتش... به نظرم چند تا احتمال هست یکی مادربزرگه این خاندان گل و بلبل اولنا تایرل هستش چون خیلی اب زیرکاهه...
اصن کار تایرل و سانسا نیست.چون بیچاره تایرل فقط تو فکر بدبختی های خودشه،سانسا هم مال این حرفا نیست....
میتونه کار خود سرسی باشه...چون جدیدا زده تو خط دیوانگی...به قول جسی پینکمن BEACH...
این داداش کوچیک جعفر خیلی پسر خوبی به نظر میاد اصن، شبیه پدر مرحومش هستش:Smiley35:
با این قسمت خیلی چیزا عوض میشه، سریال از اون یکنواختی که صلح با خودش اورده بود از بین میره.... اخ جون:Smiley36:

mamalkhan88
04-17-2014, 03:34 PM
بر وبکس یه نکته جالب توجه و خیلی مهم که تا الان نه من و نه هیچکس دیگه بش توجه نکردن. مطمئنم. دقت کنین بعد از اینکه جافری با شمشیر به کیک ضربه وارد می کنه نوکرا سریعا اون کیکه را از اونجا می برن. در واقع اون کیک اصلی نبوده که بخان بخورنش و نمادین بوده. چرا؟ چون که سریعا و همزمان با اینکه نشون میدن که اون سربازا دارن کیک را از مجل جرم می برن، همزمان چند خدمتکار زن را نشون می ده که هر کدوم چند ظرف کیک دستشونه و همزمان شروع به توزیع بین اونایی که پشت میزا نشستن می کنن. این صحنه از دید خیلی ها دور مونده بود. هیچکس به این زن ها که کیک اصلی را که از قبل بریده و اماده شده بودن توزیع می کردن توجه نکرده. چون حداکثر 1 یا 2 ثانیه موقع بالا امدن جعفر از پایین سن به بالا نشونشون می دن.
پس حالا توجه کنین:

1.این تئوری سمی بودن شمشیر و اینکه سم شمشیر به کیک منتقل شده و جعفر دقیقا اون قسمت سمی را خورده کلا رد میشه.
2. در اون صحنه ای که جعفر تیکه اول کیک را میخوره و بعدش به تیریون میکه که برام شراب بریز، تیریون میره که جام شراب را برداره، در همون سکانس که ننه بزرکه را نشون میده، به دست ننه بزرگه دقت کنین که چنگال دستشه و یه تیکه کیک هم تو چنگاله. نشون می ده که ننه بزرگه هم داشته از همون کیک می خورده و می خوره. هیچکس به این دقت نکرده بود.
پس این تئوری که کیک هم سمی بوده کلا رد می شه چون اون کیک بین همه توزیع شده بوده و همه داشتن ازش می خوردن و هیچکس هیچیش نشد.
3. تنها در یه حالت می شه گفت کیک سمی بوده، اینکه بین تمام اون ظرفای کیک که خدمتکارای زن توزیع کردن یکیش از قبل یه سم اغشته شده بوده و به یکی از خدمتکارای زن سپرده بودن که این ظرف را بذار جلوی جعفر. که احتمالش خیلی خیلی کمه. مگه اینکه مارجری هم تو این دست داشته باشه.چون ممکن بوده اشتباهی خودش از اون ظرف کیک بخوره چون با جعفر سر یه میز بودن دیگه.
4.تنها چیزی که باقی می مونه همون شرابه. شک نکنین که همون شراب در کسری از ثانیه مسموم شده. چرا و چطوری را نمیشه به قطع یقین گفت. ولی شواهد همه این را اثبات می کنن.
5. به قول بچه ها به احتمال خیلی خیلی کم شاید جادو مادو هم دخیل بوده باشه که بعید می دونم. چون لوس میشه. ولی اگر بخای اینجوری فکر کنی، می تونی ربطش بدی. همون طور که در فصل قبل دیدیم یادتونه که بانو ملیساندرا اون زالوئی را انداخت تو آتیش و بعدش راب استارک کشته شد، دقیقا قبل از جشن عروسی و کشته شده جعفر نشون داد که بانو ملیساندرا داره بودن دلیل چند نفر را قربانی می کنه و دعا می خونه. شاید داشته اونا رو به خداش تقدیم می کرده که در عوض براش جعفررا بکشن. وگرنه چرا اونا رو قربانی می کرد؟؟دلیلش که معلوم نبود. البته این حدثه. می گم شاید جادوی اون زنه روی شراب یا کیک کعفراثر گذاشته و اون ملعون از خدا بی خبر را به درک الهی واصل کرده.

دوستان نظرتونو راجع به نظرم بگین. فدای همتون. داش ممل خان:Smiley69:

r-stark
04-17-2014, 09:24 PM
دوستان اگه دقت کرده باشید هیچ کس و هیچ کس نمیتونه جام شرابی رو که یک بار سانسا از زمین برداشت به تریون داده و از شراب پر کرد و جافری نوشید و بعد از اون جافری جام رو به مارجری میده که روی میز میزاره حالا با وجود دو تا گارد محافظ ( اینو کسی دقت نکرد) چه کسی میتونه جام رو آلوده کنه ؟

در ضمن بهترین راه و پنهانی ترین راه سمی کردن کیک توسط هرچیزی به دور از چشم خیلی ها.

و اینکه برای تاثیرگذاری سم کم کم 10 ثانیه زمان لازم هست پس احتمال سمی بودن کیک بیشتره چون اگه جام شراب سمی بود با نوشیدن شراب نباید بلافاصله سم تاثیر کنه در نتیجه در فاصله ای که کیک رو می خوره و بعد تیریون رو صدا میکنه و تیریون جام رو پر میکنه زمان کافی برای تاثیرگذاری سم وجود داره .

هیچ وقت بی دلیل دوربین روی یک شی بی اهمیت مکث نمیکنه (کیک).

Ohadi
04-17-2014, 10:09 PM
بانو اولنا بعد از صحبت‌هاش با تایوین لنیستر اومد پیش سانسا تا مرگ برادر و مادرش رو بهش تسلیت بگه در همین حین وقتی داره با موهای سانسا بازی می‌کنه یه دونه از هفت کریستال گردنبند سانسا رو برمی‌داره (2 (http://axgig.com/images/49663758996726828934.jpg)-1 (http://axgig.com/images/05997818751158169161.jpg))
همین که جافری سرگرم بریدن کیک با شمشیرشه و همه در حال دست‌زدن هستند بانو اولنا کار خودش رو می‌کنه و سم کریستال رو به داخل شراب می‌ریزه
جافری از کیک می‌خوره و به تیریون می‌گه گلوم خشک شده و تیریون بلند می‌شه که بره براش شراب بریزه، و یه نگاه به بانو اولنا می‌کنه، در همین حین تصویر بانو اولنا رو نشون می‌ده که با حرکت چشم به تیریون جواب مثبت! نشون می‌ده و این بدین معنیه که شراب سمیه

باز دارید بحث کی زهر رو به خورد جافری داده ـرو میکنید :Smiley10: هم مانی براتون توضیح داد هم با عکس من بهتون نشون دادم حالا باز بیاید بگید کاره فلانی بوده!!

r-stark
04-17-2014, 10:59 PM
باز دارید بحث کی زهر رو به خورد جافری داده ـرو میکنید :Smiley10: هم مانی براتون توضیح داد هم با عکس من بهتون نشون دادم حالا باز بیاید بگید کاره فلانی بوده!!

من تک تک نظرات رو خوندم . چون دیر تر این قسمت رو دیدم و دیرتر نظر دادم و اینکه با نظرMani Vampire کاملا موافق نیستم دلیل بر این نمیشه که نظرم رو نگم !

به نظر من نگاه بانو اولنا نگاه ترحم آمیزی بود که به تریون داشت (جافری جلوی اون همه آدم نابودش کرد ) یه پلک زدن ساده که نمیشه علامت !

بعد با اون دوتا گاردی که پشت جافری بودن ، اولنا چطور تونسته خودش رو به جام برسونه آیا ؟

یه سکانسی هم بود که در مورد محافظت از شاه ، بین جیمی و جافری و اون یکی محافظ بود ، فکر نکنم محافظی که داشت واسه خودش جایگاهی به اون خوبی بدست می اورد فرصت به همین راحتی از دست بده .

alod
04-18-2014, 11:35 AM
من تک تک نظرات رو خوندم . چون دیر تر این قسمت رو دیدم و دیرتر نظر دادم و اینکه با نظرMani Vampire کاملا موافق نیستم دلیل بر این نمیشه که نظرم رو نگم !

به نظر من نگاه بانو اولنا نگاه ترحم آمیزی بود که به تریون داشت (جافری جلوی اون همه آدم نابودش کرد ) یه پلک زدن ساده که نمیشه علامت !

بعد با اون دوتا گاردی که پشت جافری بودن ، اولنا چطور تونسته خودش رو به جام برسونه آیا ؟

یه سکانسی هم بود که در مورد محافظت از شاه ، بین جیمی و جافری و اون یکی محافظ بود ، فکر نکنم محافظی که داشت واسه خودش جایگاهی به اون خوبی بدست می اورد فرصت به همین راحتی از دست بده .
شايد سانسا در اون صحنه ايي كه جافري جام رو پرت ميكنه زير ميز همونجا سم رو ريخته
و بعدش تريون شراب رو توش ميريزه و جافري يكمي ميخوره بعدشم كيك رو ميزنه اون قرمزيش هم فك كنم براي اينه كه يه پرنده كشت
اونجا هم سانسا به تريون ميگه بريم تريون هم كه دوباره شراب رو كه روي ميز بود به جافري ميده

FROZEN_LAND
04-18-2014, 11:47 AM
من کاملا با نظر مانی موافقم، ببینین دوستان، کل سریال نکاتی داره که باید بهش توجه کرد، طبق اون دو عکس که مانی داد و همچنین یه موضوع دیگه: اگر یادتون باشه بانو اولنا
داشت با دست پادشاه صحبت میکرد و یه حرفی زد: "تنها لنیسترها نیستن که دینشون رو ادا میکنن"
مطمئن باشین بانو اولنا خیلی دلیل داشته که اینکار رو کرده، الان ملکه از خانواده بانو اولناست و الان لنیسترها قدرتی ندارن:Smiley35: همین یکی از دلایل خیلی مهمشه:Smiley69:

AR!@N
04-18-2014, 01:34 PM
سه تا زالو ، 3 تا اسم + خون پادشاه! تموم شد رفت انقدر بحث ندار دیگه :دی
http://picoup.ir/images/63555364628545575122.jpg

Long Live King Stannis

rezarbn
04-18-2014, 04:19 PM
رسما فکم افتاد ، انتظار همچین چیزی رو به این زودی نداشتم
انشاالله قسمت های دیگه این ساديسميه رو بیشتر کنن :Smiley35:

Ohadi
04-18-2014, 04:32 PM

Long Live King Stannis
این چه ربطی به موضوع کی جافری رو کشته داره! راب استارک هم مرد اما نه به دست این جادوگره! اینطوری باشه که استنیس با یه کیسه زالو هم میتونه بدون هیچ جنگی همه رو بکشه!

Sherlock
04-18-2014, 07:35 PM

Long Live King Stannis

من فقط یه چیزی برام نامفهومه!
بیلون گریجوی حداقل الان که تهدید خاصی به حساب نمیاد!
نمی تونست اسم یه نفر دیگه مثل دنریس یا مثلا تایوین رو بگه؟!

S I S
04-18-2014, 07:37 PM
واکنش طرفدارهای سریال به عروسی ارغوانی ، حتما ببنید خیلی جالب برخورد میکنن :

http://expressleech.com/s6z7bz8m49d4.html

Ohadi
04-19-2014, 01:55 AM

حرفی دارید باز؟ از پوستر هم دیگه مشخص ـه که شراب سمی بوده نه کیک یا ....

http://axgig.com/images/81502404580835606147.jpg

a l i
04-19-2014, 03:45 AM
این چه ربطی به موضوع کی جافری رو کشته داره! راب استارک هم مرد اما نه به دست این جادوگره! اینطوری باشه که استنیس با یه کیسه زالو هم میتونه بدون هیچ جنگی همه رو بکشه!
شک نکنید به خاطر دنریس تارگارین پشیمون میشه

Baldr
04-23-2014, 08:18 PM
کسانی که قسمت سوم سریال را دیدن حتما تا حالا دیگه می دونن چه کسی جافری را کشته البته در قسمت سوم هم به صورت مشخص اشاره نمیشه و ممکنه بعضی ها (مثل خودم ) متوجه نشن.
به هر صورت در پشت قتل جافری کسی نیست جز لیتلفینگر, اون به کمک مارجری (که ظاهرا همدیگر و رو دوست دارند) جافری رو کشت البته شاید این همدستی فقط در کتاب باشد و در فیلم تغییر داده باشند شاید هم گذاشتند در قسمت های بعدی نشان بدهند!

anzalichi
04-26-2014, 10:35 AM
قسمت دوم رو دیدم..!! در ابتدا بازیه فوق العاده تئون(ریک) گریجوی منو مات خودش کرد...احساس درد و رنج از صورتش میبارید...سکانس نهایی هم میزان بود...جافری به قول معروف در اوج باسریال وداع کرد..چنددقیقه قبل از مرگش بهترین ایفای نقش رو در "نفرت انگیز بودن" به نمایش گذاشت. بازیگر بسیار توانایی بود تو این سن.. این حذف کارکتر های اصلی دراین سریال خیلی عالی و باشکوه انجام میشه.. !! 9 از10

AlirezAlirezA
02-23-2015, 10:11 PM
اول از همه بگم که دلم خنک شد جافری مرد! ولی حیف بود ! کاراکتر منفور توی سریال زیاد هست ولی این بهترینشون بود.:Smiley35:

حالا بگذریم از اینها ، من بعد از دیدن این قسمت تازه گرفتم منظور اندی سمبرگ از این حرکت توی امی پارسال چیه ! :Smiley14::Smiley14:

http://picoup.ir/images/96245230523076692793_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=96245230523076692793.jpg)

9/10