PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Game of Thrones | بحث اپیزودیک | فصلِ چهارم ، قسمت سوم

Mani Vampire
04-21-2014, 09:29 AM
http://8pic.ir/images/47031541245318323512.jpg

Season 4, Episode 3 | Breaker of Chains

خلاصه‌ی داستان این قسمت: پس از مرگ شاه جافری، تایوین لنیستر دادگاهی با قاضی‌های معین‌شده تشکیل می‌دهد تا تیریون را محاکمه کنند، استنیس در پی این است که اسمش را هرچه زودتر در کتابی که برای خودش می‌نویسد جای دهد تا اینکه در کتاب کس دیگری اسمش نوشته شود، دنریس طوفان‌زاد، مادر اژدهایان به شهر میرین رسیده است و...

.:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt2972426/?ref_=tt_ep_ep3)
.:dl-topic:. (http://tvworld.info/showthread.php?43170).:sub-topic:. (http://tvworld.info/showthread.php?43186)

Hypnos
04-21-2014, 03:15 PM
اینجور که بوش میاد مغز متفکره قتل جفری خود تایوین لنیستره با کمک مادر بزرگ مارجری و لرد بیلیش. تایوین از شر جفری راحت شده و یک شاه کاملا قابل کنترل سر کار اومده. لرد بیلیش به خواسته خودش که سانسا هست رسیده و مادربزرگ مارجری هم مارجری رو از شر جفری نجات داده و هم با تایوین قول و قرار گذاشته. تیریون هم که ساز مخالف میزد کاملا از سر راه ورداشته شده.

DARK BOY
04-21-2014, 03:40 PM
متاسفانه این قسمت به خوبی قسمت قبل نبود سریال اصلا پیش نمیرفت فقط دیالوگ که رد بدل میشد و سکانس های مستجهن انگار این قسمت حرفی نداشت تنها تریون باحال بود بخاطر هوشی که داشت این باباشونم واقعا ادم موذیه در سریالم که دنریس که فقط داره برده ازاد میکنه فقط هم باعث وقت کشی میشه سانساهم خیلی نامرده که فرار کرد تریون چقد ناراحت شد وقتی فهمید اصلان هم فکرنمیکردم کاره مشاوره باشه کشتن جافری هم باعث مرگ ند شد هم جافری اصلا معلوم نیست مشکلش چیه خیلی سریال با ذوق شوق تماشا کردم ولی اصلا فاز نداد این قسمت 6 دادم

mohammadgamer
04-21-2014, 04:10 PM
خوب بود ارامش دیگری قبل از طوفان بعدی :)
8 دادم

WalTer WhiTe
04-21-2014, 05:17 PM
به نظرم قسمت متوسطی بود و فقط در دقایق پایانی ، یک مقدار داستان جون دار تر بود . توی این قسمت از یک طرف لرد بیلیش رو دیدیم که هنوز به عشقِ کاتلین استارک ، حاظره دخترش سانسا رو نجات بده و حتی ممکنه توی قتل جفری هم دست داشته باشه و از یک طرف دیگه هم اشک های تمساح ،مانندهِ ، این سرسی رو دیدم که کمر به قتل تیریون بسته و میخواد عقده های وامونده ی جنسی خودش رو روی تریون خالی کنه و هیچ وقت هم چشم دیدن تریون رو نداشت و حالا هم چون زمان و مکان رو مناسب داره می بینه با تهمت زدن به تریون میخواد انتقام این سالها رو بگیره و خودش هم میدونه که تریون توی کشتن جفری نقشی نداشته. حرکت جنسی جیمی هم جالب بود چون جیمی فقط می خواست به سرسی بفهمونه که جفری براش هیچ ارزشی نداشته و نداره و حاظره پیش جسد جفری هم با سرسی ارتباط تنگاتنگ داشته باشه. دیالوگ های تایوین به شاه نوجوان و جدید و اینکه باید یک شاه جوان همواره به حرف های مشاورینش گوش دهد هم جالب بود چون همین طور که تایوین حرف می زد او رو از کنار جسد جفری دور کرد و به نظرم یک جورایی میخواست بفهمونه که باید از مادرت فاصله بگیری و بیشتر از مشاورینت کمک بگیری و این میتونه راز بقای شاه جوان باشه. انتخاب شاهزاده اوبرین به عنوان قاضی سوم برای محاکمه تریون هم به نظرم از نکات جالب این قسمت بود که باعث شد من فکر کنم که همین انتخاب ممکنه باعث بشه که توی این محاکمه ای که قراره برگذار بشود ، میتوان به زنده موندن تریون امیدوار بود! واینکه به نظرم اگر از این 56 دقیقه بخواهیم جالب ترین قسمتش رو جدا کنیم فقط همون 8 دقیقه ی آخر که مربوط به کالیسی بود ارزش بالایی داشت و در بقیه ی دقایق این قسمت، هدف فقط گذراندن وقت و مقدمه چینی برای قسمت های بعدی بود. کالیسی با اون پرتاب گلو بندها با منجنیق ها و اون سخنرانی اش رسما اون شهر رو گرفت ...جدا اگر بخواهیم کالیسی فصل اول رو با فصل سوم و چهارم مقایسه کنیم به چیزهای جالبی بر می خوریم. مثلا خوده بازیگر این نقش با گذر زمان هنر بازیگری خودش رو بیشتر نشون داد در صورتی که توی فصل های اول چیزی جز یک بازیگر معمولی زیبا روی ، که با صحنه های س ک س ی خودش رو نشون میداد نبود ولی الان نحوه بازی این بازیگر عوض شده است و دیگه نه احتیاجی به اون صحنه ها هست و نه داستان به اون چیزها احتیاج داره بلکه الان این خوده این بازیگر هست که وقتی میمیک صورتش دقت میکنیم و اون نحوه خوشحال یا ناراحت شدنش رو می بینید و یا به سخنرانی هاش گوش میدهیم قطعا متوجه می شویم که با فصل های قبلی خودش خیلی فرق کرده و نحوه بازی اش هم بهتر شده است ....

x7music
04-21-2014, 05:34 PM
مردک قرار نیست همه چیزو خودت بگی و نقد بنویس نظرتو فقط در سه خط بگو چشام دردکرد از بس خطاطو بالا پیین نمودم:Smiley7:
تیریون فوقالعده زیبا و قدرت تحلیل سیاسیش بالاست توی دادگاه میتونه خودشو تبرئه بکنه ولی احتمال میدم شاید برای زنده موندنشه که قاضیهای هم رای را گیر میارن شاید
کالیسی حقش این نیسه کمتراز دو دقیقه بهش وقت بدن و بجاش 3 دقیقه به مزخرفات چیز گرایی شاهزاده درون نگاه کنیم گرچه این صحنه بدلایل سیاسی توی سریال تبلیغ میشه
چه حالی میده سوارشدن به اژدها کالیسیو ببینیم و اولین شهرشو بسوزونه شهر قبلی حساب نیست
حرفهای آقای سگ هم جالب و قابل تامل هست درباره امدن زمستون نمیدونم اینقدر که خوفناک نشون میدن واقعا هست
قضاوت جان اسنو هم عالی بود
بقیه صحنه ها
با تشکر از مترجمین عایا واقعا ؟

http://picoup.ir/images/09560947324952302332.jpg
اینو میشه تو جالبترین ترجمه ها گذاشت ؟

Hypnos
04-21-2014, 06:25 PM
اینو میشه تو جالبترین ترجمه ها گذاشت ؟

ها عزیزووم! چه مشکلی داره! بذار راحت باش!:Smiley34:

.Ven0m.
04-21-2014, 06:52 PM
عالی ، حرف نداشت ، مث همیشه:x
اون 7 8 دقیقه آخر هم کاملا غیر قابل پیشبینی و جذاب بود ، دوباره رفتیم تا هفت روز دیگه:( هییی:(
من با این بازیگر جدیه نقش داریو ناهاریش بیشتر حال میکنم کاریزمای بیشتری داره:d
اصن کل سریال که شاهاکاره یه طرف بخش دنریس هم یه طرف موسیقی خاص لوکیشن های خاص و کلا همه چیش خاص و متفاوته من خیلی حال میکنم :x
تایوین با این که آدم درستی نیست ولی واقعا سیاست هاش حرف نداره لامصب:|
از لرد بیلیش هم کلا خوشم نمیاد آدم نچسبیه:d این سانسا هم همیشه پاشو تو دهن شیر میزاره طبق معمول:| طفل معصوم یه نفس راحت نکشیده از فصل اول تا حالا:d
قسمت آریا هم خیلی خوب بود و رفیقش خیلی دیالوگای قشنگی میزنه
برن هم که میره تا قسمت بعد
جیمی هم که چی بگم :d این بشر خیلی غیر قابل پیشبینیه
این قسمت نمرش 9 هست نوش جونش

sassan
04-21-2014, 08:03 PM
حدسم درست از آب در اومد، البته ارزو میکردم که اشتباه کرده باشم، به هرحال دلقکه اجیرشده لرد بالیش بود، سانسا بالاخره گیر اون افتاد و هدف لرد هم خب معلومه میخواد لرد شمال بشه که باید با سانسا ازدواج کنه...

sassan
04-21-2014, 08:07 PM
به نظرم قسمت متوسطی بود و فقط در دقایق پایانی ، یک مقدار داستان جون دار تر بود . توی این قسمت از یک طرف لرد بیلیش رو دیدیم که هنوز به عشقِ کاتلین استارک ، حاظره دخترش سانسا رو نجات بده و حتی ممکنه توی قتل جفری هم دست داشته باشه و از یک طرف دیگه هم اشک های تمساح ،مانندهِ ، این سرسی رو دیدم که کمر به قتل تیریون بسته و میخواد عقده های وامونده ی جنسی خودش رو روی تریون خالی کنه و هیچ وقت هم چشم دیدن تریون رو نداشت و حالا هم چون زمان و مکان رو مناسب داره می بینه با تهمت زدن به تریون میخواد انتقام این سالها رو بگیره و خودش هم میدونه که تریون توی کشتن جفری نقشی نداشته. حرکت جنسی جیمی هم جالب بود چون جیمی فقط می خواست به سرسی بفهمونه که جفری براش هیچ ارزشی نداشته و نداره و حاظره پیش جسد جفری هم با سرسی ارتباط تنگاتنگ داشته باشه. دیالوگ های تایوین به شاه نوجوان و جدید و اینکه باید یک شاه جوان همواره به حرف های مشاورینش گوش دهد هم جالب بود چون همین طور که تایوین حرف می زد او رو از کنار جسد جفری دور کرد و به نظرم یک جورایی میخواست بفهمونه که باید از مادرت فاصله بگیری و بیشتر از مشاورینت کمک بگیری و این میتونه راز بقای شاه جوان باشه. انتخاب شاهزاده اوبرین به عنوان قاضی سوم برای محاکمه تریون هم به نظرم از نکات جالب این قسمت بود که باعث شد من فکر کنم که همین انتخاب ممکنه باعث بشه که توی این محاکمه ای که قراره برگذار بشود ، میتوان به زنده موندن تریون امیدوار بود! واینکه به نظرم اگر از این 56 دقیقه بخواهیم جالب ترین قسمتش رو جدا کنیم فقط همون 8 دقیقه ی آخر که مربوط به کالیسی بود ارزش بالایی داشت و در بقیه ی دقایق این قسمت، هدف فقط گذراندن وقت و مقدمه چینی برای قسمت های بعدی بود. کالیسی با اون پرتاب گلو بندها با منجنیق ها و اون سخنرانی اش رسما اون شهر رو گرفت ...جدا اگر بخواهیم کالیسی فصل اول رو با فصل سوم و چهارم مقایسه کنیم به چیزهای جالبی بر می خوریم. مثلا خوده بازیگر این نقش با گذر زمان هنر بازیگری خودش رو بیشتر نشون داد در صورتی که توی فصل های اول چیزی جز یک بازیگر معمولی زیبا روی ، که با صحنه های س ک س ی خودش رو نشون میداد نبود ولی الان نحوه بازی این بازیگر عوض شده است و دیگه نه احتیاجی به اون صحنه ها هست و نه داستان به اون چیزها احتیاج داره بلکه الان این خوده این بازیگر هست که وقتی میمیک صورتش دقت میکنیم و اون نحوه خوشحال یا ناراحت شدنش رو می بینید و یا به سخنرانی هاش گوش میدهیم قطعا متوجه می شویم که با فصل های قبلی خودش خیلی فرق کرده و نحوه بازی اش هم بهتر شده است ....

دوست عزیز نجات سانسا ربطی به عشق کاتلین نداره، لرد بیلیش آدم خطرناکیه و هدف های شومی داره که برای رسیدن به آن به سانسا احتیاج داره، با ازدواج با سانسا میخواد لرد وینترفال بشه،

HAMID13
04-21-2014, 08:25 PM
چقد از بیلیش بدم میاد یکی پیدا شه اونو بکشه راحت میشم
عجب مغزیه این تایوین لنیستر دهن سرویس همه رو داره رو ی انگشتش میچرخونه وقتی داد زد هیچکی از پایتخت خارج نمیشه گفتم الان سانسا رو میگیرن تا بیلیشو دیدم گفتم بازم اینا دست به یکی کردن و اونجا که مخ تامن رو داشت میزد و از سرسی دورش کرد رو دوست داشتم کارش درسته
تایوین-بیلیش-اولنا حالا هم که داره با وعده ی دادن عدالت دورن رو میاره سمت خودش آیا ابرین قبول میکنه؟؟؟!!!ببینیم تا کجا پیش میره

سرسی هم که از هر راهی برای رسیدن به هدفش استفاده میکنه باید دید جیمی با این تغییر کرکترش خام حرفای سرسی میشه یا نه
آریا که چیز خاصی نداشت سکانسش مثل سکانسای سمول ولی مال جان خوب بود اگه لو برن که خود منس هم میریزه سرشون
دنریس هم که مشغول آزاد کردن برده هاس و داره بازی بازی میکنه و از میسا بودن راضیه

استنیس هم که طلاش جور شد با قرضی که از بانک براووسی میگیره باید دید چه خواهد کرد

8

.Ven0m.
04-21-2014, 08:57 PM
چقد از بیلیش بدم میاد یکی پیدا شه اونو بکشه راحت میشم
عجب مغزیه این تایوین لنیستر دهن سرویس همه رو داره رو ی انگشتش میچرخونه وقتی داد زد هیچکی از پایتخت خارج نمیشه گفتم الان سانسا رو میگیرن تا بیلیشو دیدم گفتم بازم اینا دست به یکی کردن و اونجا که مخ تامن رو داشت میزد و از سرسی دورش کرد رو دوست داشتم کارش درسته
تایوین-بیلیش-اولنا حالا هم که داره با وعده ی دادن عدالت دورن رو میاره سمت خودش آیا ابرین قبول میکنه؟؟؟!!!ببینیم تا کجا پیش میره

سرسی هم که از هر راهی برای رسیدن به هدفش استفاده میکنه باید دید جیمی با این تغییر کرکترش خام حرفای سرسی میشه یا نه
آریا که چیز خاصی نداشت سکانسش مثل سکانسای سمول ولی مال جان خوب بود اگه لو برن که خود منس هم میریزه سرشون
دنریس هم که مشغول آزاد کردن برده هاس و داره بازی بازی میکنه و از میسا بودن راضیه

استنیس هم که طلاش جور شد با غرضی که از بانک براووسی میگیره باید دید چه خواهد کرد

8

احتمالا اشتباه میکنم ولی بانک براووس مال همون سیاهپوسته نبود که دنریس اومد ...؟

AR!@N
04-21-2014, 09:00 PM
احتمالا اشتباه میکنم ولی بانک براووس مال همون سیاهپوسته نبود که دنریس اومد ...؟
نه! براووس شهر جکن هاکار ـه. اونجا Qarth بود.

pooya
04-21-2014, 09:38 PM
ینجور که بوش میاد مغز متفکره قتل جفری خود تایوین لنیستره با کمک مادر بزرگ مارجری و لرد بیلیش

امین جان تئوری جالب و پیچیده ای بیان کردی ، ولی بعید میدونم تایون همخون خودش رو بکشه ، مادر بزرگ مارجی هم که میدونست جفری همچین آدمیه + اینکه قبلش با رانلی هم پیمان شده بودن و یه جورایی دشمن لنیستر ها بودن تا قبل از هم پیمان شدن با تایون ، تا اینجا کار مشخص شد لرد بلیش یکی از توطئه چین های قتل جافری بوده و فکر هم میکنم تنهای این کار رو کرده ، نکته ای که ذهنم رو مشغول کرده اینه چرا تا اینجا هیچکس یادی از بلیش هم نکرده :Smiley39:

این قسمت هم خوب و به همه شخصیت ها به اندازه کافی بها داده شد ، من بیشتر منتظر واکر ها و داستان منس و پشت دیوارم . به این اپیزود هم 8.5 میدم.

پ.ن: یه خواهشی هم از دوستانی که کتاب ها رو خوندن دارم که به هیچ عنوان اسپویل نکنین :Smiley69:

hoda
04-21-2014, 09:54 PM
دوست عزیز نجات سانسا ربطی به عشق کاتلین نداره، لرد بیلیش آدم خطرناکیه و هدف های شومی داره که برای رسیدن به آن به سانسا احتیاج داره، با ازدواج با سانسا میخواد لرد وینترفال بشه،

الان اگه Arya بود میگفت «وینترفل!»

S I S
04-21-2014, 11:29 PM
اپیزود خوبی بود ، دقیقا داستان از صحنه مرگ جافری در عروسی و دستگیری تیریون و فراری شدن سانسا توسط سر دنتوس شروع میشه ، و اما این پتیر بالیش . انسانی معلون تر از این بشر رو کره خاکی وجود نداره.واقعا کسی نمیدونه دلیلش برای اینکارها چی هست و برای چی میخواد اینکار ها رو بکنه . به قول سانسا " همیشه یه لبخند رو لب داره ولی هیچ وقت چشماش نمیخنده " پتیار واقعا همچین موجودی است.کسی که حتی جافری رو کشته از نظر من همین شخص هست ، ولی دلیلش چی میتونه باشه نامعلوم.اپیزود خوبی بود از نظر داستانی اسم بردن از گلدن کمپانی و پسران دوم یکی از نکات برجسته این اپیزود بود.

ماورای اسپویل در این اسپویلر قرار گرفته :

گلدن کمپانی توسط اوبرین مارتل تاسیس شده و کسی که الان دارن اون رهبری میکنه دست پادشاه پیشن واریس هست و کسی که دست پادشاه پیشن شاه دیوانه همراهیش میکنه پسر ریگار تارگرین اگان هست که اسمش به یانگ گریفن تغییر داده اونم دومین نفر برای حکومت پادشاهی تارگرین هست که هنوز زنده است.

صحبت های مارجری و مادربزرگش جالب بود ، یه طوری بهش گفت باید برای بار سوم ازدواج کنی .بعد صحنه جنازه جافری که بسیار مرا خوشحال کرد دوست داشتم سر نداشت جافری ولی نمیشد کاریش کرد.بعد هم صحبت های تامن و تایوین خیلی برام جالب بود ولی خدایش این تحریف داستانی سریال خیلی تو ذوق ادم میزنه اوریس کیم دی ؟ اصلا همچین پادشاهی عادلی نداشتن تارگرین ها :|: تاریخ سازی میکنن این مجموعه تلویزیونی از خودش نمیدونم چرا.اوبرین مارتل که هر چقدر بگیم ازش کم گفتیم ، این بشر هر چقدر میرم جلوتر بسیار تو دلبرو تر میشه صحبت کردن هاش و کار های که میکنه باعث میشه ادم باهاش هر دقیقه بیشتر ارتباط برقرار کنه.اول تایوین اومد بهش گیر داد که تو زدی نوه منو کشتی !! ولی خوب واقعا دلیلی نداره بخواد اوبرین نوه تایوین رو بکشه همین الان نوه دختریش تو دورن عقده برادر زاده اوبرین هست ، بعد اوبرین اینقدر خر نیست بیاد یه ادم رو بکشه بعد خودش تو وستروس نگه داره حتی با اینکه اینقدر کینه داره.قیافه اوبرین خیلی جالب بود وقتی خبر بهش دادن که اون تارگرین ها باز اژدها دار شدن یه جورایی خوشحال شد انگار ، واقعا حرف تیریون در خصوص تایون درست هست خب بلد پایان های تراژدیک رو به نفع خودش عوض کنه تو یه پایان تراژدیک بولتون ها و فری ها به سمت خودش کشوند.از یه سمت دیگه بعد از مرگ نوه اش دورنی های که از هفت پادشاهی لنیستر ها نفرت عیمقی دارن رو آورد سمت خودشون.این هوش سیاستمداری بالای رو میطلبه که از هر موقعیتی برای خودش بتونه متحد بکشونه بیرون.صحبت های پادریک و تیریون هم بسیار جالب بودن تیریون واقعا نشون داد شرافتمند ترین مرد تو هفت پادشاهی هست بعد از ند استارک من شاید شریف ترین مرد حال حاضر هفت پادشاهی رو لقب میدم.

اصلا در خصوص استنیس و داووس حرف نزنیم بهتر ، کلا این دو نفر و نقش استنیس رو تو سریال له کردن :| و خدا از سر تقصیر کارگردان بگذره خاندان تن رو کردن آدم خوار :| واقعا قومی با اون تمدن رو به گند کشوندن.

MILANO
04-22-2014, 02:53 AM
داستان گردنبنده و سم توش و .... هم فکر کنم راهی به جایی نبره!
ماروباش چقدر خیالپردازی کردیم سرش! :Smiley19:

QelThuzad
04-22-2014, 05:00 AM
این اپیزود هم عالی بود. من نمیدونم بعضیا از یه سریال چه انتظاری دارن؟ دیالوگا به شدت قوی بود و شخصیتا چنان قوی پردازش شدن که از هیچکدومشون خسته نمیشی.
درسته روال این اپیزود یه ذره کند بود، ولی یه سریال که فقط جنگ و کشت و کشتار نمیشه، بالاخره باید یه جورایی داستان بره جلو ...
این پیتر بیلیش دیگه کیه! یعنی کارایی که میکنه دهن آدم باز میمونه که این چه موجودیه ... http://www.forums02.owmania.org/images/smilies/horror1.gif
این اپیزود توی IMDB امتیاز 9.2 رو گرفت، یعنی فصل 4 تا الان زیر 9 نشده.
بی صبرانه منتظر اپیزود بعدی هستیم ...

javat
04-22-2014, 05:47 AM
این قسمت فقط اخرش قشنگ بود

Irag
04-22-2014, 08:29 AM
http://picoup.ir/images/52639464846915253863_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=52639464846915253863.jpg) http://picoup.ir/images/55459664002853333217_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=55459664002853333217.jpg) http://picoup.ir/images/79084323576557048553_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=79084323576557048553.jpg)

به قدر کفایت مسئله داشت (میراث قسمت‌های قبل) که از چنین قسمتی هم راضی باشم. 8 دادم
یکی باید جلوی این "سفید" برده‌دوست رو بگیره (شخصا برای کله‌اش جایزه گذاشتم.)
من چقدر از این "دختر" (مادر اژدها) متنفرم. :Smiley35:

osture
04-22-2014, 10:15 AM
من بر خلاف خیلیا که احساسی به قضیه نگا میکنن شخصیتلرد بیلیش رو دوست دارم
یه شخصیت پست که کثیف بازی میکنه - چیزی که تو این زمان و مکان نیازه همینه - تنها سلاح جلوی همچین قدرتی سیاست کثیفه که لرد بیلیش دقیقا همونه که باید باشه
جوهر کار هم بیشتر رو لرد بیلیش میچرخه الان - البته بگم جفری کثیف نبود مونگول بود - بحث اون جداست
از صحنه های حماسی این اپیزود خوشم اومد - ابتکار جالبی واسه دنیرس گذاشتن رو کارهای که انجام میده فکر زیادی هست - و اینکه اسپارتاکوس شده !
ولی تو این سریال هرکی خوبه میمیره - برگ برنده دست ادمای کثیفه فقط اینا قدرتشون از لنیستر ها بالاتره
اگه بخوام از مرگ جافری بگم میگم مارتین از کشتن خوبا خسته شده بود میخواست به سمت تعادل بره - اخه تو صفحه شترنج نمیشه که یه سمت همه شاه و وزیر و مهره های مهم باشه اون سمت فقط سرباز!

من بعد 4 فصل بلاخره فهمیدم مشکلم کجاست - جز فصل اول
من چیزی که تازه بهش ریسیدم اینه که گیرم رو شیوه روایت داستانه - تصور کنید هر 10 اپیزود با هم میشه یه فیلم 10 ساعته
حالا این فیلم 10 ساعته رو تیکه تیکه کنیم 10 تا اپیزود 1 ساعته - به هر اپیزود هیچی نمیرسه - هر اپیزود تنهایی هیچ معنی نمیده >>> واسه بیننده ای که اخر هر اپیزود میخواد نتیجه گیری کنه در مورد اپیزودی که دیده <<<<

یه مثال میزنم همه کالکشن ارباب حلقه ها رو دیدیم
بگم 10 ساعت بود یا بیشتر بود
حالا اگه اون 10 ساعت 10 اپیزود میشد اینجوری میشد
سم و فرودو وقتی داشتن به سمت موردور حرکت میکردن وقتی داشتن از کوه بالا میرفتن هر اپیزود فقط 1 دقیقا از این حرکت میدیدم چند پله بالا میرفتن و یه کات میخورد میرفت رو شخصیت بعدی

من کارگردان و شورانر نیستم ولی شیوه روایت رو دوست ندارم
ولی سریال خیلی خوبیه مورد علاقمه خیلیم منتظرش بودم چیزای که گفتم ایراد به سریال نیست
منم 8 میدم

D O R D I
04-22-2014, 11:36 AM
من چقدر از این "دختر" (مادر اژدها) متنفرم.
:| :| :| :| :| :|
حیف که شمشیر داری :Smiley17:

Zombieland
04-22-2014, 01:10 PM
اصلا حالم گرفتست اگه بخوان به همین راحتی تیریون رو حذف کنن خیلی ضد حاله :Smiley19:
اقا من شاهدش میشم:Smiley90: بیچاره تنهای تنها شده فکر کنم تنها امیدش اون دوست مزدورش باشه که درباره نجاتش بده:Smiley45:
این قسمت پرش سریال زیاد بود منظورم اینه که تقریبا همه رو نشون داد ادم سر گیجه میگرفت خداییش برای هر کدوم میشه یه اسپین اف داد بیرون ای کاش همینطوری بشه:Smiley36:

nemsis
04-22-2014, 01:52 PM
سلام

در کل قسمت خوبی بود همونطور که دوستان گفتن من از آن قسمت صحبت های بیسیار بیسیار حکیمانه لرد تایوین بر سر جناز جفری ... بسیار لذت بردم. با این که اونجوری زد راب را کشت وقتی این سیاست بازی هاش را میبینم ازش به شدت خوشم میاد.

قسمت های مربوط به جان اسنو خوب بود. ولی کم بود.(ازش خوشم میاد موشکلیه؟)

و شخصا فقط دارم این مادراژدها را تحمل میکنم هااااا. با ایرج موافقم این بشر رو اعصاب منه یعنی. یقیه رسما دهنشون صاف میشه تا به یک جایی برسن. این خانم با یک کم دلبری و ابزار زنانه زارت همه چیز را به دست آورد. الانم خوشان خوشان دارد میره بقیه را آزاد کند.(البته امیدوار به دوستانی که طرفدارشن توهین نشه)

x7music
04-22-2014, 02:41 PM
و شخصا فقط دارم این مادراژدها را تحمل میکنم هااااا. با ایرج موافقم این بشر رو اعصاب منه یعنی. یقیه رسما دهنشون صاف میشه تا به یک جایی برسن. این خانم با یک کم دلبری و ابزار زنانه زارت همه چیز را به دست آورد. الانم خوشان خوشان دارد میره بقیه را آزاد کند.(البته امیدوار به دوستانی که طرفدارشن توهین نشه)
:Smiley104::Smiley104::Smiley104::Smiley104::Smile y104::Smiley104::Smiley104:
بدبخت داره برای خاندانش و حیثیت خاندان اماده جنگ میشه با یه ایده جدید مخالف برده داری وارد عرصه میشه و میخواد حق انتخاب قائل بشه ولی این که ازدواج نکنه و اخرین اژدها باشه یکم ظلمه در کل نمیدونم چرا ازش بدتون میاد

linkinpark20
04-22-2014, 04:06 PM
خوب بالاخره این قسمت رو با کیفیت بسیار بالا دیدم و چقدر حال کردم یعنی سریال های شبکه HBO رو باید با کیفیت بالا دید تا بچسبه:Smiley36::Smiley36::Smiley36:

من 10 دادم حتما میگین به چه دلیل؟
اولین دلیلش این بود که اتفاقا این دیالوگ هایی که رد و بدل میشد خیلی قشنگتر بود تا جنگی که آدم بخواد تو 5 دقیقه ببینه و هیچی نشه ازش یاد گرفت.

حس میکنم تیریون امکان نداشته باشه حذفش کنن از سریال واسه خودش مغز متفکری هست مثل این هست که ریک رو تو سریال walking dead بخوان حذف کنن.البته این نظر من شاید 100% اشتباه باشه.

دومین دلیلی که 10 دادم این بود که باز هم خیلی زیبا بدون اینکه در حین فیلم دیدن و حتی با پایان این قسمت بفهمیم یک سر نخ هایی پیدا میشه که بیننده تا هفته بعد بره تحلیل کنه واسه خودش و تشنه تشنه که شد باز قسمت بعدی و باز همین آش و همین کاسه!!!!!:Smiley35::Smiley35::Smiley35:

اونجایی که به قول دوستان مادر اژدها بهش گفتن قهرمان شما کی هست واسه جنگیدن همش با خودم میگفتم کاش یکی از اژدها رو بفرسته دیگه خدا میشد این قسمت :Smiley30::Smiley30::Smiley30::Smiley30:

جا داره از همینجا از مترجمین عزیز هم تشکر کنم که با حوصله و بسیار عالی زحمت میشکند و هر قسمت رو ترجمه میکنند امیدوارم همیشه سر بلند باشند.

باز هم همان حکایت همیشگی تا نگاه میکنی باز وقت شمردن یک هفته است ناگهان چقدر زود این فصل هم تمام میشود:Smiley15::Smiley15::Smiley15:
(اقتباسی آزاد از زنده یاد قیصر امین پور):Smiley17::Smiley17::Smiley17::Smiley17:

hadiuss
04-22-2014, 05:00 PM
یه قسمت بد دیگه از این شاهکار زیبا...
دوستان قبل اینکه بهم فحش بدن:Smiley36: حرفمو تا اخر بخونن بعد...
به این خاطر گفتم بد چون واقعا بد بود ولی برای هر سریال زیبایی قسمت هایی وجود داره که باید فدا بشه....
این قسمت فقط مقدمات رو فراهم کرد برای قسمت های بعدی...
چندتا چیز تو این قسمت ازارم داد....یک اینکه واقعا 10 قسمت واقعا کمه برا اینهمه شخصیت زیبا و دومی کندی حرکته دنریس به سمت وستروس... که البته این یکی تقصیر سریال نیست و تقصیر نویسندس...چون اگه الان برسه به وستروس میزنه همه رو داغون میکنه و کل نقشه هایی که همه ی خاندان ها تو وستروس انجام دادن و همه ی قتل ها و خیانت ها و قهرمانی ها،همه بی فایده به نظر میان
یک از دوستان گفته ب.ود لرد بیلیش به خاطر عشقش به مادر سانسا،سانسا رو دزدیده:Smiley10:
به نظرم این شخص به غیر پول و قدرت به هیچی علاقه نداره...از همچین اشخاصی باید ترسید،شخصی که از هیچ میخواد به همه چی برسه،حاضره همه چیز و همه کس رو فدا بکنه...در ضمن نقشه ی قتل هم به احتمال یقین کار خود این بشر بوده که دلقک درست وقتی که اوضاع قاراش میش شد حاضر بود کنار سانسا....
راستی این اقای مارتین به شدت فمینیست هستش و انگاره های فمینیستی:Smiley36: تو داستانش از هر داستان و حماسه ی دیگه ای بیشتره.... قدرت زنها،دخالتشون توی قدرت،همه و همه یه وجه تمایز هستن براش از داستان های این سبکی....
راستی نمیدونم چرا از این داداش کوچیکه جعفر خوشم میاد. بهنظرم پادشاه به حقی بشه...
نمره:7

WalTer WhiTe
04-22-2014, 05:10 PM
یک از دوستان گفته ب.ود لرد بیلیش به خاطر عشقش به مادر سانسا،سانسا رو دزدیده:Smiley10:

من هم قبول دارم لرد بیلیش آدم کثیفی هست و برای اینکه قدرتش بیشتر بشه حاظره هر کاری بکنه تا توی این داستان جایگاه محمکی داشته باشه !
ولی اینکه من به عشق اشاره کردم دلیلش این بود که واقعا از کتلین خوشش می اومد . مگه غیر این بود ؟
اگر درستش رو بخواهیم بگیم هم باید بگیم هم از سانسا خوشش میاد و هم از قدرت و هم از انجام خیانت و کارهای بد و هم از شاه شمال شدن و از این جور چیزها :Smiley69:

vahidcivil66
04-22-2014, 05:10 PM
این قسمتش زیاد جالب نبود اما با صحبت hadiuss موافقم اما من احساس میکنم این سریال آخرش که اون وایت واکرها حمله میکنن همشون با هم متحد میشن بعدش کاملا میرن رو اعصاب کسایی که از اول سریالو دیدن مثل خودم

Overlord93
04-22-2014, 06:18 PM
اپیزود متوسطی نسبت به طوفان اپیزود قبلی بود. البته اونهایی که بازی تاج و تخت رو میبینن باید تا الان به چند اپیزود معمولی عادت داشته باشن. اصولا نویسنده های این سریال سریال رو طوری میسازن که به یکباره در اوج آرامش همه چیز طوفانی بشه و بهم بریزه. دقیقا مثل Red Wedding. تازه از نظر من فصل 4 نسبت به فصل 2 و 3 از همون اول طوفان رو تقریبا آغاز کرده.

به قول دوستان این قسمت مقدمات قسمت بعدی رو فراهم کرده.
مثلا فهمیدیم که اوبرین مارتل دوباره قراره با رقیب دیرینه اش یعنی The Mountain دیدار کنه که بنظر میرسه مبارزه ای طوفانی در راهه. یا مثلا قاضی های دادگاه تیریون مشخص شد و باعث شد که تیریون از جانب اوبرین مارتل هنوز شانس داشته باشه. البته این نویسندگان قاتل رو نباید دست کم بگیرن. ممکنه حتی از جانب خود اوبرین در خطر باشه. هیچکس هنوز این سیاست های پر رمز و راز تایوین لنیستر رو نمیدونه.
جیمی لنیستر هم که مشخص شد کم کم داره اون وفاداریش به لنیستر ها رو از دست میده و هنوز در شوک دوران گذشته اش قرار داره و همچنین مشخص شد جافری اندازه پوست تخمه هم براش ارزش نداشته.
شخصیت ها اینقدر زیاد شده که واقعا احتیاج به یک فصل 20 قسمتی هست. نه به the walking dead که کلهم 5 تا شخصیت داره واسه هر شخصیت 6 تا ایزود اختصاصی میذارن نه به این سریال که حداقل 40 تا شخصیت مهم داره اما تو هر قسمت از همه نشون میده.:Smiley10:
از دیگر مباحث این قسمت میشه فهمید وینتر از شمال قلعه سیاه قشنگ خواهد کامینگ:Smiley36:
وایت واکر های دوست داشتنی هم که باز هم خواهند آمد البته بگم ممکنه مثل فصل های قبل فقط یه کات سین از قسمت آخر بهش اختصاص داده شه.
دنریس هم که مشخصا فعلا سرش گرم برده است. یاد اسپارتاکوس افتادم. حالا اسپارتاکوس تمام برده بود اما این که زیاد برده نبوده که. تازه در ناز و نعمت هم بزرگ شده:Smiley36:
داریو ناهاریس هم طبق گفته گذشته خودم مطمئن شدم یه شخصیت مرموزیه. ولی واقعا از این شخصیت خوشم میاد. دنریس هم که رفته تو کفش. ولی بازم شانس نداره. این کارگردان تا یه شخصیت دوست داشتنی میشه و تو دل یکی برای یه صحنه عاشقانه جا میشه همون لحظه میزنه به فناش میده:Smiley36:
از دیالوگ داریو که گفت من در پوچی بزرگ شدم و به زودی به همون پوچی برمیگردم هم جالب بود و گفتم حتما رازی در این حرف نهفتست.
اون قلاده ها که توسط منجنیق حاوی پیام بزرگی بود هم جالب بود. احتمالا در قسمت بعدی دنریس کاری کرده که مردم شهر رو به جون شاهشون انداخته.

در قسمت های آینده فکر کنم قسمت The Mountain and the Viper خیلی اپیزود جالبی باشه.

Amin03
04-22-2014, 06:59 PM
یکی باید جلوی این "سفید" برده‌دوست رو بگیره (شخصا برای کله‌اش جایزه گذاشتم.)
من چقدر از این "دختر" (مادر اژدها) متنفرم.

ایرج حرف دلم رو زدی، واقعا شخصیت رو مخیه. به نظرم کل خط داستانی‌ش چرت و پرته. گاهی نگاه می‌کنم باور نمی‌شه کسی این شخصیت رو طراحی کرده همون که مثلا تریون رو نوشته.
مساله ام باهاش در چند بعده
یکی این که توی فضای که به نوعی شبیه‌سازی قرون وسطاست. افراد به طور گسترده از شکنجه استفاده می‌کنن، هر جنایتی برای پیروزی در جنگ می‌کنن، قتل و غارت در سطح جامعه عادیه. بعد یهو یکی پیدا می‌شه که از حقوق بشر و الغای برده‌داری حرف می‌زنه. من که هر لحظه منتظرم که اعلامیه حقوق بشر بهش وحی بشه.
این که فکر کنیم در یک زمان در یک منطقه هم برده و برده‌داری زیر بنای اقتصادی جامعه باشه هم یکی پیدا بشه که از نظر اخلاقی با این مساله رو نفی کنه فقط می‌شه گفت که احمقانه ست.
امکان نداره توی یه جامعه طرز تفکر یه دسته چند صد سال از باقی ادم‌ها جلوتر باشه. این ناشی از این توهم که طرز فکر ادم‌ها می‌تونه جدا از محیط‌شون باشه.

مساله دیگه گره گشایی احمقانه قضایایی که مرتبط با این مادر اژدهاست. ادم می‌مونه چطور کسی می‌تونه هم ماجراهای عروسی خونین رو بنویسه هم این مزخرفات این بخش رو.
توی کل فصل دوم کلی دشمن‌های این دختره نقشه طراحی کردن که بتونه اژدهاهاش رو بدزدن، بعد از یه فصل پرورش داستان اخر سر یهو اژدها یه سری اتیش بازی راه انداختن، این دختره رو آزاد کردن. از وقتی که فیلم هندی دیدن رو گذاشته بودم کنار مدت‌ها بود که این طور بهم توهین نشده بود.
یا باز تو فصل سه وقتی اون سربازها رو بدون دادن پولی گرفت. یعنی اون برده‌دار ها این قدر احمق بودن نفهمیدن که اگه سربازها صرفا از کسی که چوب رو داره فرمان می‌برن، خاب دلیلی نداره که صاحب جدیدیشون بعد از گرفتن سربازا تعهدش عمل کنه.
همین قسمت نمی دونم پهلوان، پهلوان‌های شهر با کلی هارت و هورت با یه چاقو از پا در اومد بعدش هم که تموم تیزها درست زیر پاشون فرود اومد. دقیقا نمی دونم به فیلم هندی تشبیه کنم این صحنه‌ها رو یا به سریال ترکی

حالا که دیگه از این فصل قرار نیست صحنه های ... بازی کنه، به نظرم تنها جذابیت کارکترش هم از بین رفت:d

vahidcivil66
04-22-2014, 07:05 PM
این مادر اژدها فک کنم برن ادبش کنه چون بیشتره قدرتش به خاطر اژدهاست برن هم کم کم داره یاد میگیره چطور دیگران رو کنترل کنه بخصوص حیوانات

tigerom
04-22-2014, 07:30 PM
تقزیبا قسمتی بود برای اماده سازی داستان برای طوفان های بعدی
فکر می کنم سانسا از چاله بیرون اومد افتاد تو چاه:Smiley19:
این کالیسی هم عجب ابهتی داره واقعا پادشاهی حقشه:Smiley35:

Zombieland
04-22-2014, 07:46 PM
خیلی جالبه بعضی از بچه ها از دنریس خوششون نمیاد بعد گذاشتنش عکس اواتارشون

نمیشه که همه شخصیتا منفی باشن باید به هر حال قهرمانی وجود داشته باشه تا از لنیستر ها انتقام بگیره

احتمالا این ارتشی هم که داره جمع میکنه باید جلوی واکر ها قرار بگیرن چون دیگران رو راحت میتونه با اژدهاش نابود کنه

osture
04-22-2014, 09:38 PM
انگار قراره فصل 5 تو سال 2014 پخش بشه ...
برخلاف چندین فصل قبل !

من نظرات رو که می خوندم بعضی از دوستان یه چیزایی از لرد بیلیش میگفتن که همش منفی بود

ند استارک اگه به حرف بیلیش گوش میداد الان زنده بود
ند یه شخصیت با شرف و مرد بود - ولی کلش کار نمیکرد واسه همین کشته شد - ند استارک رفت به سرسی گفت که من میدونم بچه هات حرومزادن
این یه کاره دور از عقل بود
ولی بیلیش همه ی کارهایی که کرده رو یه نگاه مختصر بندازین
کار درست ترش نیست - تریون محبوب قلب های هوادارا یکمی کلش کار میکنه - با معرفته > مشروب جیمی ریخت اینم مشروب خودش رو ریخت
شرف داره - ولی اگه یکم بیشتر کلش کار میکرد مثل بیلیش در میرفت - خانوادش گرگن هر یه کلمه که حرف میزنن 10 تا فحش به تریون میدن

و در اخر
استارک های از هم گسیخته - که منم یکی از هوادارشونم
خیلی از خداشونم باشه بیلیش رهبر استارک ها مشاور یا هر کاری واسه استارک ها کنه
بیلیش شرف نداره - ولی مغزش کار میکنه - چیزی که توی این دنیای گیم او ترونز هست نیاز به شرف و مردونگی نداره - فقط به کثیف کاری نیاز داره - فقط به کسی نیاز داره مثل بیلیش
هرکسی شرف داشته باشه میمیره - تیتر این فصل اینه که همه ی مردان میمیرن - من میگم هرکی شرف داره میمیره - مردا هم شرف دارن وگرنه بهشون نمیگن مرد
باور کنید دنیریس به هیچ جایی نمیرسه اگه بخواد مهربون باشه - الان دنریس قدرتمند ترین به چشم میاد - فقط به چشم
ولی راحت میشه شکستش داد - یه فرمول ساده داره فقط

http://picoup.ir/images/72652955557794014738_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=72652955557794014738.jpg)

gollum
04-22-2014, 09:57 PM
دوستان حق دارن بگن قسمت بدی بود.کلا این شخصیت سم ول بی خاصیت ترین و غیر قابل دوست داشتنی ترین موجود سریاله.و هر ثانیه ای که از این سریال صرف این آدم می شه هدر رفته است.
یه حس مسخره ای هم بهم می گه آخر داستان این جزو شخصیتهاییه که برخلاف انتظار همه دووم می آرن و رو اعصابن

.Ven0m.
04-22-2014, 11:14 PM
یه جا خونده بودم که اتفاقا نبرد ها در کتاب بسیار بیشتره ولی به دلیل محدودیت ها در تلویزیون قادر به نمایش این نبرد ها نیستند ، همون جور که میدونید بودجه سریال ها نسبت به فیلم ها بسیار کمتره ، که البته HBO کارشو در قسمت جلوه های ویژه عالی انجام داده واقعا باید یه آفرین بهشون گفت که با وجود این محدودیت ها واقعا برای سریال خرج کردن!
اینم دو تا کار برای طرفدارای دنریس ساختم (قبلا تو تاپیک تیم گرافیک گذاشته بودم که دیدم کاربرای عادی نمیتونن ببیننش)
http://upload7.ir/imgs/2014-04/28504611309225609839.jpg
http://upload7.ir/imgs/2014-04/18414547072871617523.jpg

VIVA THE ROCK
04-22-2014, 11:25 PM
9 دادم .
این سانسای سیب زمینی هم بالاخره یه جربزه ای از خودش نشون داد . قاضی شدن اوبرین هم خیلی می تونه جالب باشه ، هرچند تیریون قبلا یه بار از دادگاه صحرایی کتلین نجات پیدا کرده بود ، اینجا که دیگه محله خودشونه :Smiley36: سخنرانی دنریس هم جالب بود، کلا من عاشق همراه های دنریسم ، سر جورا /داریو / گری ورم / باریستن سلمی :Smiley17:
دیالوگ های تایوین عزیز ! و لیتل فینگر هم جالب بودن .

FROZEN_LAND
04-23-2014, 01:25 AM
بنظرم یه خورده بی انصافیه بگیم این قسمت خوب نبود، من بشخصه 9 میدم.
این قسمت خیلی برام جالب بود، که اون حرکتی بود همه میخواستن برای دنریس مبارزه کنن ولی اون قبول نمیکرد، اخرشم داریو ناهاریس اومد با یه چاقو ترکوند طرف رو:Smiley14:
اما تو این 3 اپیزود بالاخره یه دیالوگ خوب برقرار شد

دنریس: چرا سوار اسب نمیشی
داریو ناهاریس: پیاده راحترم
دنریس: ولی اسب تندتر میره
داریو ناهاریس: ولی اسب احمقتر از انسانه

در کل قسمت خیلی خوبی بود.:Smiley35:

S I S
04-23-2014, 03:50 AM
توجه داشته باشید دوستان اینکه میگید قسمت بدی بود توقع شما نسبت به اپیزود قبلی هست ، چون ما تو اپیزود دوم یه شاهکار و یک اتفاق بزرگ رو تجربه کرده بودیم.حالا توقع داریم تو اپیزودهای بعدی هم این روند هی رو به رشد باشه ، یعنی اگر یه درجه هم از اپیزود قبلی پایین تر باشه برای ما بد هست . این دید مقایسه ای نسبت به قسمت قبل درست هست ولی نسبت به کل سریال یه کار غلط .این اپیزود هم اندازه خودش کلی نکات مثبت و عالی داشت.

hadiuss
04-23-2014, 12:15 PM
ایرج حرف دلم رو زدی، واقعا شخصیت رو مخیه. به نظرم کل خط داستانی‌ش چرت و پرته. گاهی نگاه می‌کنم باور نمی‌شه کسی این شخصیت رو طراحی کرده همون که مثلا تریون رو نوشته.
یکی این که توی فضای که به نوعی شبیه‌سازی قرون وسطاست. افراد به طور گسترده از شکنجه استفاده می‌کنن، هر جنایتی برای پیروزی در جنگ می‌کنن، قتل و غارت در سطح جامعه عادیه. بعد یهو یکی پیدا می‌شه که از حقوق بشر و الغای برده‌داری حرف می‌زنه. من که هر لحظه منتظرم که اعلامیه حقوق بشر بهش وحی بشه.
این که فکر کنیم در یک زمان در یک منطقه هم برده و برده‌داری زیر بنای اقتصادی جامعه باشه هم یکی پیدا بشه که از نظر اخلاقی با این مساله رو نفی کنه فقط می‌شه گفت که احمقانه ست.
امکان نداره توی یه جامعه طرز تفکر یه دسته چند صد سال از باقی ادم‌ها جلوتر باشه. این ناشی از این توهم که طرز فکر ادم‌ها می‌تونه جدا از محیط‌شون باشه.

مساله دیگه گره گشایی احمقانه قضایایی که مرتبط با این مادر اژدهاست. ادم می‌مونه چطور کسی می‌تونه هم ماجراهای عروسی خونین رو بنویسه هم این مزخرفات این بخش رو.
توی کل فصل دوم کلی دشمن‌های این دختره نقشه طراحی کردن که بتونه اژدهاهاش رو بدزدن، بعد از یه فصل پرورش داستان اخر سر یهو اژدها یه سری اتیش بازی راه انداختن، این دختره رو آزاد کردن. از وقتی که فیلم هندی دیدن رو گذاشته بودم کنار مدت‌ها بود که این طور بهم توهین نشده بود.
یا باز تو فصل سه وقتی اون سربازها رو بدون دادن پولی گرفت. یعنی اون برده‌دار ها این قدر احمق بودن نفهمیدن که اگه سربازها صرفا از کسی که چوب رو داره فرمان می‌برن، خاب دلیلی نداره که صاحب جدیدیشون بعد از گرفتن سربازا تعهدش عمل کنه.
همین قسمت نمی دونم پهلوان، پهلوان‌های شهر با کلی هارت و هورت با یه چاقو از پا در اومد بعدش هم که تموم تیزها درست زیر پاشون فرود اومد. دقیقا نمی دونم به فیلم هندی تشبیه کنم این صحنه‌ها رو یا به سریال ترکی

حالا که دیگه از این فصل قرار نیست صحنه های ... بازی کنه، به نظرم تنها جذابیت کارکترش هم از بین رفت:d
دوست عزیز با حرف شما کمی موافقم و بیشتر مخالف...
جرج مارتین به شدت فمینیست هستش.و داستانش نسبت به داستان های دیگه و حماسه های دیگه خیلی کارکتر زن توش هست که خیلی کارای مهم هم میکنن.این برگرفته از شخصیت مارتین و علاقش به ارزش دادن به زن ها به اندازه ی مردها هستش...
بحث این که نمیشه یه نفر از جامعه جدا باشه مجبورم باهات مخالفت کنم. چون تو تاریخ اشخاص زیادی بودن که بر خلاف جریان اب شنا کردن. من دلیلی نمیبینم که دنریس یکی از اونا نباشه.اگه همون دختر سوسله فصل اول میبود بله. ولی دنریس از شوهرش و قبیلش و خشونت اونها خیلی چیزا یاد گرفته. شخصیتش محکم شده بعد از اونم کم بلا سرش نیومده. به قول امریکایی ها... هرچیزی که تو رو نکشه باعث میشه قدرتمند تر بشی.
اون قضیه ی پهلونم یه جور طنز تلخ و به سخره گرفتن بعضی رسومات قدیمی هستش.
ولی خب در کل بله ایشون با این لشگری که دارن نمیدونم کی میرسن وستروس و جناب مارتین چه نقشه هایی برای این خانوم در سر داره
که البته امیدوارم پادشاه نشه و نخواهد شد...

اضافه شده در : 8 minutes

انگار قراره فصل 5 تو سال 2014 پخش بشه ...
برخلاف چندین فصل قبل !

من نظرات رو که می خوندم بعضی از دوستان یه چیزایی از لرد بیلیش میگفتن که همش منفی بود

ند استارک اگه به حرف بیلیش گوش میداد الان زنده بود
ند یه شخصیت با شرف و مرد بود - ولی کلش کار نمیکرد واسه همین کشته شد - ند استارک رفت به سرسی گفت که من میدونم بچه هات حرومزادن
این یه کاره دور از عقل بود
ولی بیلیش همه ی کارهایی که کرده رو یه نگاه مختصر بندازین
کار درست ترش نیست - تریون محبوب قلب های هوادارا یکمی کلش کار میکنه - با معرفته > مشروب جیمی ریخت اینم مشروب خودش رو ریخت
شرف داره - ولی اگه یکم بیشتر کلش کار میکرد مثل بیلیش در میرفت - خانوادش گرگن هر یه کلمه که حرف میزنن 10 تا فحش به تریون میدن

و در اخر
استارک های از هم گسیخته - که منم یکی از هوادارشونم
خیلی از خداشونم باشه بیلیش رهبر استارک ها مشاور یا هر کاری واسه استارک ها کنه
بیلیش شرف نداره - ولی مغزش کار میکنه - چیزی که توی این دنیای گیم او ترونز هست نیاز به شرف و مردونگی نداره - فقط به کثیف کاری نیاز داره - فقط به کسی نیاز داره مثل بیلیش
هرکسی شرف داشته باشه میمیره - تیتر این فصل اینه که همه ی مردان میمیرن - من میگم هرکی شرف داره میمیره - مردا هم شرف دارن وگرنه بهشون نمیگن مرد
باور کنید دنیریس به هیچ جایی نمیرسه اگه بخواد مهربون باشه - الان دنریس قدرتمند ترین به چشم میاد - فقط به چشم
ولی راحت میشه شکستش داد - یه فرمول ساده داره فقط

http://picoup.ir/images/72652955557794014738_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=72652955557794014738.jpg)

ایشون مخ نداره،زرنگ هم نیست...فقط شرف نداره.تمام کارهایی که ایشون انجام داده تو سریال و موفقیت اعمالش فقط به خاطر بی شرفیش تو اون کارا بوده...ایشون نه کاری برای استارک ها میکنه نه برای هیچ عهدناسه دیگه ای،زیرک بودن به منزله بی شرف بودن نیست. تیریون هم زرنگه ولی ایا بی شرفه؟؟؟ اینکه بگیم همه باید بی شرف باشن وتمام اخلاقیات رو بریزن دور که نمیشه. اونموقع نه داستانی میشه و نه سریالی و نه حماسه ای...
تیتر هم به نظر من اشاره به این داره که هیچ کس از مرگ نمیتونه فرار بکنه و شتری که روی همه میخوابه:Smiley36: به جایگاه و قدرت و غیره نباید خیلی اطمینان داشت...
همین جعفر اولیش بود... به خاطر همین انتظار مرگ شخصیت های اصلی دیگه رو هم دارم تا اخر فصل:Smiley35:

.Ven0m.
04-23-2014, 03:51 PM

همین کوروش بزرگ خودمون رو مثال میزنم
2000 3000 سال پیش کسی میدونست حقوق بشر چی هست؟ ولی ایشون اومدن اصولی رو ارائه دادن که هنوز هم توی خیلی از کشور ها باید اجرا بشه ولی نمیشه

Achillies
04-23-2014, 04:25 PM
والا من که مثل دوستان با دقت به این چیزها فکر نمیکنم، فقط سعی میکنم از سریال نهایت لذت رو ببرم!
به نظر من، جذاب ترین بخش سریال مربوط به همین بانو دنریس میشه، چون اژدها داره! ولی نمیدونم چرا خیلی بهش نمیپردازن، دلیلش میتونه به بازیگرش برگرده که دیگه نمیخواد از اون سکانس های بازی کنه، یا میتونه به خاطر سخت بودن ساختن سکانس هایی باشه که توش اژدها ها هم حضور داشته باشن. فقط امیدوارم وقتش رو زیاد کنن:Smiley36:
در مورد حرف امین جان، که میگفت زدن قهرمان شهر رو با یه چاقو کشتن، باید بگم که، مگه چه مشکلی داشت؟ برای پیروز شدن، همیشه قدرت ملاک نیست، اون یارو زرنگ بود، خنجر رو زد تو چشم اسب، که اون یکی مبارز اصلا انتظار همچین حرکتی رو نداشت! به همین خاطر شکست خورد. تو فیلم Troy هم، اکلیس عزیز، که خیلی بهش ارادت دارم:Smiley36: اول فیلم، با یه ضربه اون غول بیابونی رو زد و کشت، خیلی هم عادی بود:Smiley36:
البته اینو بگم که شخصیت های مورد علاقه ی من تو سریال آریا و تیریون هستن، گفتم که فکر نکنید چون از این دختره خیلی خوشم میاد دارم دفاع میکنم!
فکر کنم به این قسمت هشت دادم:Smiley36:

Amin03
04-23-2014, 05:54 PM
دوست عزیز با حرف شما کمی موافقم و بیشتر مخالف...
جرج مارتین به شدت فمینیست هستش.و داستانش نسبت به داستان های دیگه و حماسه های دیگه خیلی کارکتر زن توش هست که خیلی کارای مهم هم میکنن.این برگرفته از شخصیت مارتین و علاقش به ارزش دادن به زن ها به اندازه ی مردها هستش...
بحث این که نمیشه یه نفر از جامعه جدا باشه مجبورم باهات مخالفت کنم. چون تو تاریخ اشخاص زیادی بودن که بر خلاف جریان اب شنا کردن. من دلیلی نمیبینم که دنریس یکی از اونا نباشه.اگه همون دختر سوسله فصل اول میبود بله. ولی دنریس از شوهرش و قبیلش و خشونت اونها خیلی چیزا یاد گرفته. شخصیتش محکم شده بعد از اونم کم بلا سرش نیومده. به قول امریکایی ها... هرچیزی که تو رو نکشه باعث میشه قدرتمند تر بشی.
اون قضیه ی پهلونم یه جور طنز تلخ و به سخره گرفتن بعضی رسومات قدیمی هستش.
ولی خب در کل بله ایشون با این لشگری که دارن نمیدونم کی میرسن وستروس و جناب مارتین چه نقشه هایی برای این خانوم در سر داره
که البته امیدوارم پادشاه نشه و نخواهد شد...

من اصلا مشکلی با فمنیست بودن‌ش نداشتم. فکر نمی‌کنم از حرفی از زن بودنش زده باشه. این یکی از نقاط قوت این سریال‌هاست که هم شخصیت‌های زن جذاب هم شخصیت‌های مرد جذاب داره.
من مساله‌ام با خلاف جریان آب شنا کردن نیست به هیچ وجه. توی همین سریال هم مسقلا خاندان استارک خلاف جریان اب شنا می‌کنند و نقش مثبت دارن و اکثر هم باور پذیر بودن.
چیزی که من گفتم اینه که نویسنده یه سری مفاهیم کاملا مدرن رو برده توی یه فضای قرون وسطایی دهن یه سری از شخصیت‌هاش گذاشته. آدم‌ها هرچقدر هم باهوش باشن هر چقدر هم اخلاقی باشن، هر چقدر هم خلاف جریان آب شنا کنند ولی سرآخر محدود به محیط خودشون هستند. حقوق انسان‌ها، برابری انسان‌ها این‌ها همه مفاهیم مدرن که حاصل تجربه همه‌ی بشر طی قرون متمادی‌اند. یک فرد هر چقدر هم که بزرگ باشه نمی‌تونه به اندازه کل دانش و تجربه بشریت جلو بزنه.
توی تاریخ شخصیت بزرگ کم نبودند ولی بزرگ‌ترین شخصیت‌های تاریخ هم در مقایسه با هم عصرهاشون بزرگ محسوب می‌شن نه در مقایسه با ادم‌های امروزی.
تاریخ پر از این جور شخصیت‌هاست مثلا لوتر به خاطر اصلاحات بزرگش معروف ولی همین ادم به هیچ وجه قبول نکرد که زمین دور خورشید می‌گرده نه برعکس؛ یا موقع نزاع‌های داخلی المان طرف اشراف‌زاده ها رو گرفت نه مردم مورد ستم واقع شده رو. همین لوتر رو اگه با مقامات روحانی امروز حتی کلیسای کاتولیک مقایسه کنیم بسیار آدم عقب افتاده‌ای محسوب می‌شه. این به معنی بد بودن این فرد نیست به این معنی که اون ادم هر چقدر هم که جلو رفت باز محدود به محیطش بود.

نمونه واضح تر پدران موسس آمریکا‌اند که یکی از قوی‌ترین قانون‌های اساسی دنیا رو نوشتند ولی با این که رسما اعلام کردند که تمام انسان‌ها برابرند، خودشون رسما برده داشتند. این به این معنی نیست که ادم‌های بدی یا بی عقلی بودن، صرفا به این معنی این مفاهیم، یه مفاهیم مدرنی که با گذشت زمان و فراهم شدن پایه‌های مادی بهش رسیدیم. این تفکر که می‌شه توی یه جامعه قرونی وسطایی یه نفر با سیر و سلوک تک نفره از کل بشریت جلو بزنه صرفا می‌شه گفت باورناپذیر و غیرواقعی.

می‌دونم که این یه سریال تخیلی که به هیچ وجه تاریخی نیست. شاید خیلی از بحث‌ها اضافه باشه.ولی این مشکل تقریبا مشکل تموم سریال‌های تاریخی، مثلا وقتی اسپارتاکوس تبدیل به کسی می‌کنن که در دفاع از آزادی بیان سخنرانی می‌کنه. حقیقتا خنده داره. حرفم اینه که این جور داستان‌نویسی آسیب‌زننده‌ست و به شکلی به شعور مخاطب توهین می‌کنه.

امیدوارم تونسته باشم منظورم رو توضیح بدم.

همین کوروش بزرگ خودمون رو مثال میزنم
2000 3000 سال پیش کسی میدونست حقوق بشر چی هست؟ ولی ایشون اومدن اصولی رو ارائه دادن که هنوز هم توی خیلی از کشور ها باید اجرا بشه ولی نمیشه

(این بخش آنچنان ربطی به سریال نداره)
بهترین مثال برای گفته‌ام همین قضیه کوروش و اصطلاحا منشور حقوق بشره. ولی نمی‌خواستم وارد بحث بشه. چون وقتی به تاریخ خودمون می‌رسه خیلی نمی‌تونم به قول خارجی ها ابجکتیو مسائل رو بررسی کنیم و سریع موضع می‌گیریم.
ولی همین کوروش رو در نظر بگیر. درسته در زمان خودش پادشاه بزرگی بوده ولی بدبخت کجا حرفی از حقوق انسان‌ها زده یا کدوم حرف‌ش امروز باید اجرا بشه که با عقل و اخلاق مدرن بهش نرسیدیم.
خیلی از ایرانی‌ها فکر می‌کنن که مثلا استوانه‌اش منشور حقوق بشره. مشخصا یا تا به حال متن‌ش رو نخوندن یا مشکلات جدی مغزی دارن. این متن استوانه (http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=5597216639c5200fddc37b888dae05f0).
کجا بیچاره حرفی از حقوق ادم‌ها زده یا چنین ادعای کرده؟ کسی که این استوانه رو نوشته از دو حالت خارج نیست یا یه ادم خیلی زرنگ و دروغگو بوده که خواسته با زبون خوش از مردم سواری بگیره و گفته که خدای شما اومد ازم خواست بیام شما رو آزاد کنم یا واقعا چنین چیزی اعتقاد داشته که یعنی ادم توهمی بوده.

من مسئله‌ام همینجاست. کوروش در مقابل باقی پادشاه‌هایی که اون زمان بودن روش‌های بهتر و انسانی‌تری داشته و فردی که می‌شه بهش افتخار کرد ولی این که بگی کاری کرده یا حرفی زده که امروز ما (کل آدمها) نمی‌دونیم باید ازش یاد بگیریم یا این که اون یه نفری به حقوق بشر (به معنای امروزی‌ش) رسیده، یعنی که واقع‌بینانه داریم به مساله نگاه نمی‌کنیم و احساساتون رو از فکرمون جدا نکردیم.

کوروش ادم خوبی بوده درحدی که یه ادم می‌تونسته 2500 سال پیش ادم خوبی بوده باشه. ولی اگه از زمان خودش خارج‌ش کنیم چیزی در مقابل نسل امروز ما نداره. چیزی که ما ایرانیها به کوروش نسبت می‌دیم شبیه چیزی که نویسنده به مادر اژدها نسبت داده، خنده‌داره، بی‌معنی، حتی یه جورایی توهین به عقل سلیمه.

t-rock
04-23-2014, 11:57 PM
سلام دوستان. از سریال که مثل همیشه لذت بردم و اما بعد ;)
امین عزیز منم قبول دازم که بعضا وقایع و نقل قول های قابل تاملی به کوروش نسبت داده شده و حتما خطاهایی داشته اما در مورد این که متوهم بوده یا دروغگو چندتا نکته هست. این حرف شما اصلا جالب نیست اگه اینجوریه همه ی سیاست مدارهای دنیا یه مشت دروغگو هستند که من صد در صد با این مخالفم میشه رند بود و زیرک و سیاست مدار اما دروغگو نبود -نمیگم کوروش حتما و یقینا این جوری بوده- ( من سیاست رو معنای policy و politic نمیدونم). این که کوروش یهودی ها رو نجات داده از بردگی و آزادی دینی به اون ها داده رو که همه قبول دارن این یعنی بردگی رو قبول نداشت اگر نه چرا همچنان از اون برده ها و برده های دیگه استفاده نکرد؟ اگر آزادی مذهبی داده یعنی به برابری انسان ها معتقده و اگرم به دلیل کنترل بهتر افراد این آزادی ها رو داده که از ذکاوت اون بوده. و خوب هر اقدامی که فراتر از زمان خودش باشه حداقل دلیلی قابل فهم برای مردم اون عصر باید داشته باشه. و این دستاورد های بشری که شما میگین غرب بیشتر از 100 سال پیش به اون ها نرسیده.
در حالی که بیشتر ادیان چه ادیانی که پایه وحیانی داشتن چه اون هایی که پایه ی وحیانی نداشتن ولی اصول اخلاقی قوی داشتن همواره به این مسایل پرداخته اند. در کل برای من که شخصیت دنریس "خنده‌داره، بی‌معنی، حتی یه جورایی توهین به عقل سلیم" نیست اما برام جالب نیست که یه بلوند چشم آبی این کار ها رو میکنه !
در پایان معذرت که با سواد اندکم مزاحم شدم.

sohrab101
04-24-2014, 12:22 AM
خوب با نام و یاد خدا میریم که داشته باشیم! :
اینجور که معلوم هیچکس دقیقا نمیدون کی جعفر رو کشته یا حداقل این بخش چندتا کاندید داره
که امیدوارم تیریون از این مرحله جون سالم بدر ببره، درواقع خیلی دوست دارم بیلیش اینکارو کرده باشه
بهرحال بازم کمال تشکر وسپاس رو ازاین قاتل باهوش دارم.:Smiley36:
این بی پدر تایون لنیستر عجب موجود کثیفیه... خیلی شبیه بیلیشه با این تفاوت که این قدرت و لشگر هم داره این بیلیش داره تمام تلاشش رو میکنه،که داشته باشه!!! خودمونیم تلاشش قابل تقدیره
بالاخره نفهمیدیم این خاندان متلاشی استارک ها چه نقشی توی داستان داره جز جلو بردن درام داستان.
ند که اونجوری مرد، راب و مادرش هم که به اون شکل پرپر شدن باقیشونم که هرکدوم یه جای ول میچرخند(شایدم نه)
مثلا همین اریا که بیشترین حضور رو ،ولی کمترین اثر بخشی رو توی داستان داره! باز دم جان اسنو گرم
من یه چیزی میگم نگید نه!؟ این یارو استنیس براتیون چیزخول نیست؟:Smiley21: اگه این سرداووس نبود سکانسهای استنیس رو نگاه نمیکردم.
رسیدیم به دنریس که شکر خدا توی این همه بیابون میره، پوستشم خراب نمیشه!
به یه نکته توجه کردید!؟
توی سرزمین های اونطرف دریا که دنریس داره برده جمع میکنه، ببخشید داره سرباز جمع میکنه چقدر همه چی آرومه، مردم چقدر در امنیتند، چقدر تکلیف همه چیز روشنه ، همجا واسه خودش حکومت داره، خودمونیم این دنریس هم عجب ادمیه میره یه شهر رو فتح میکنه برده هاشو ازاد میکنه بعد سرباز ها و پولاشو برمیداره و در ادامه در عین ناباوری کل مردم و شهر و رها میکنه به حال خودشون فکرشو بکن چه بلایی سر اون مردم میاد:Smiley19:
ممنون از توجهتون:Smiley17:

smgh470
04-24-2014, 01:08 AM
این متن حاوی هیچ گونه اسپویلری نمیباشد.
سلام به همگی
خب این قسمت هم دیده شد،خیلی خوشم اومد از این قسمت یه مقدار چاشنی طنز هم داشت.دیالوگهای عالی هم که الی ماشاءالله.بهش نمره 8.5 یا 9 میدم.
-برای اولین بار دلم برای تیرون سوخت واقعا خیلی مظلوم واقع شده.دیالوگش به پادریک خیلی خوب بود،اوج تنهاییش رو نشون میداد.
-جیمی:Smiley7::Smiley2:مرد مومن توی مسجد واز این کارا...
-این زوج هوند وآریا هم خیلی خوبند نمک سریالند واقعا.هوند دیالوگ های بامزه وقابل تاملی داره.
-شاهزاده اوبراین هم چه خوش اشتهایه:Smiley69::Smiley35:"هم جنس باز" شنیده بودم ولی "همه جنس باز" ندیده بودم.
-دنریس هم عجب سیاستی پیشه کرد،کم مونده بود بگه من نفت رو میارم سر سفره هاتون:Smiley14:داریو ناهاریس هم دمش گرم خوب یارو رو نفله کرد.چشمک هم میزنه به ملکه;)
- 3قسمت گذشت ولی این خواهر تیون گریجوی هنوز به پایتخت نرسده چرا؟
چقدر این فصل داره عالی دنبال میشه فکرکنم کم کم داره جای فصل 1 رو میگیره.بی صبرانه منتظر قسمت بعدیم...امان از انتظار...

hamed-pp
04-24-2014, 03:02 PM
خیلی جالبه بعضی از بچه ها از دنریس خوششون نمیاد بعد گذاشتنش عکس اواتارشون

نمیشه که همه شخصیتا منفی باشن باید به هر حال قهرمانی وجود داشته باشه تا از لنیستر ها انتقام بگیره

احتمالا این ارتشی هم که داره جمع میکنه باید جلوی واکر ها قرار بگیرن چون دیگران رو راحت میتونه با اژدهاش نابود کنه

میگن هرچی از یکی (ترجیحا جنس مونث!) بیشتر بدگویی و... کنی بیشتر عاشقشی!!! فک کنم قضیه اینه!:d:d:d

MaMaLoM
04-24-2014, 03:55 PM
من هنوز که هنوز تو کف نورپردازی اون سالنی هستم که جسد "جافری" توش بود!!! معرکه است.

از اوایل فصل سوم برام یقین شده بود که "تایرون" با بقیه لینستر ها فرق داره, اگر "قّد" انسان رو معیار انسانیتش قرار بدیم فکر کنم تایرون به اندازه خودش آدمه ... سه تا سکانس رو خیلی دوست داشتم:اولیش سکانس ملاقات تایرون با خدمتکارش "پادریک" ... انسانیت تو هر دوشون دیده شد! دومی: اونجا که آریا به "سگ"ـه گفتت و اشغال ترینی و جواب دندون شکنی که گرفت: "آشغال تر از منم هست, چندتا استارک باید سرشون زده بشه تا اینو بفهمی" خیلی قشنگ بود خیلی! سومی هم سکانس آخر: سخنرانی کالیسی و منجلیق هاش که مقدمه خوبی برای قسمت بعدی شد.

marlboro
04-24-2014, 03:58 PM
من فک می کنم به زودی شاهد مرگ تایوین لنیستر خواهیم بود
وای من عاشق این لرد بیلیش هستم اصن تن صداش و بازیش یه جذابیت خاصی داره یه جورایی منو یاد جوکر توی بتمن میندازه نمیدونم چرا
استنیس احتمالا به زودی کینگز لندینگ رو فتح می کنه
من فعلا از همه ی داستانا بیشتر به داستان آریا علاقه دارم خیلی دوست داشتم مثل همون مرد مو قرمز قاتل بشه بیاد این کسایی که همش میگه(جفری-سرسی-ایلین پین ...) رو بکشه که با مسموم شدن جفری منتفی شد
در آخر امیدوارم بعد از راب استارک دیگه تیریون رو نکشن واقعا شخصیت خیلی جذابیه
در مورد این دنریس هم دیگه دارن لوسش میکنن نکنه تا آخر سریال میخواد بره به این شهر اون شهر حمله کنه برده آزاد کنه؟
به نظرم اگه دوتراکی ها بهش حمله می کردن و مجبور میشد روبه روی دوتراکی ها وایسه خیلی جذاب میشد
در کل اپیزود خوبی بود به نظرم 9 داشت

fanoudi
04-24-2014, 11:20 PM
من فک می کنم به زودی شاهد مرگ تایوین لنیستر خواهیم بود
وای من عاشق این لرد بیلیش هستم اصن تن صداش و بازیش یه جذابیت خاصی داره یه جورایی منو یاد جوکر توی بتمن میندازه نمیدونم چرا
استنیس احتمالا به زودی کینگز لندینگ رو فتح می کنه
من فعلا از همه ی داستانا بیشتر به داستان آریا علاقه دارم خیلی دوست داشتم مثل همون مرد مو قرمز قاتل بشه بیاد این کسایی که همش میگه(جفری-سرسی-ایلین پین ...) رو بکشه که با مسموم شدن جفری منتفی شد
در آخر امیدوارم بعد از راب استارک دیگه تیریون رو نکشن واقعا شخصیت خیلی جذابیه
در مورد این دنریس هم دیگه دارن لوسش میکنن نکنه تا آخر سریال میخواد بره به این شهر اون شهر حمله کنه برده آزاد کنه؟
به نظرم اگه دوتراکی ها بهش حمله می کردن و مجبور میشد روبه روی دوتراکی ها وایسه خیلی جذاب میشد
در کل اپیزود خوبی بود به نظرم 9 داشت

قسمت خوب با دیالوگ های خوب ؛ آخر سریال هم جذاب بود من به این میسا امیدوارم اول ازش خوشم نمیومد اما بعدش نه یک زن به تمام معنا بر خودش شده ؛ صحنه آخر هم که مرده با یک ضربه خنجر رو به اسب پرتاب کرد و سر مرده رو برید جالب بود ؛ البته برای من باور نکردی بود
با شما هم موافقم لرد بلیش یک کلمه ساز ماهر و زیرک و پدر سوخته ای و دیالوگ هاش خوبه من 8 دادم چون وسط فیلم صحنه های اخلاقی خوب نبود

پژمان
04-28-2014, 04:31 PM
خیلی این قسمتش مسخره بود , همش داشت طولش میداد, این دنریس هم که همه شهرا رو بدون جنگ گرفت ,این که نشد.

Dark Angel
04-29-2014, 12:29 AM
به نظر من قسمتی متوسطی بود من امتیاز 7 رو دادم .
این کالیسی هم خوب بدون جنگ همه ی برده ها رو آزاد می کنه .
سانسا گناه داره ، از دست اونا فرار کرد حالا افتاد دست لرد بیلیش . چقدر از لرد بیلیش بدم میاد
من از داریو ناهاریس هم خیلی خوشم میاد . باحاله