PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Game of Thrones | بحث اپیزودیک | فصلِ چهارم ، قسمت چهارم

Mani Vampire
04-28-2014, 09:31 AM
http://8pic.ir/images/85294486178372110163.jpg

Season 4, Episode 4 | Oathkeeper

خلاصه‌ی داستان این قسمت: پس از اینکه دنریس طوفان‌زاد برده‌های شهر میرین را آزاد می‌کند، تمامی اربابان را همانطور که با بی‌رحمی بردگان را به صلابه کشیده بودند، با عدالت آنها را به صلیب می‌کشد، جیمی در پی وفا به قولی است که به کتلین استارک برای برگرداندن دو دخترش به وینترفل داده است و جان اسنو در حال تدارک حمله‌ای به خانه‌ی کرستر است که احتمال می‌دهد برادرش برن در آنجا باشد، در همین حین شاهد هدیه‌ای از جانب کسانی که فکر می‌کنند وایت‌واکرها خدایان حقیقی هستند به آنها هستیم...

.:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt2972428/?ref_=tt_ep_nx)
.:dl-topic:. (http://tvworld.info/showthread.php?43170).:sub-topic:. (http://tvworld.info/showthread.php?43186)

AR!@N
04-28-2014, 11:35 AM
هرچقدر هم که از بیلیش آدم بدش میاد ، نمیشه انکار کرد که کارهاش و صحبت هاش تا به الان توی روند سریال خیلی تاثیر داشته اگر به ند خیانت نکرده بود هیچ کدوم از این اتفاق ها نمی افتاد
وقتی با واریس صحبت میکرد همیشه دیالوگ های عالی ای رد و بدل میشد ، حیف که دیگه پیش هم نیستن.
این یارو لاک هم که به دیوار اومده همون زیردست روس بولتون ـه که دست جیمی رو قطع کرد . همونطور که رمزی گفت جان هم میتونه برامون خطرناک باشه ، فکر کنم برای دفع "خطر" اومده.
تعریف لیدی اولنا از دوران جوانیش هم خیلی خوب بود . این تامن هم دیگه خیلی بچه ننس نه به اون داداش حیوانش نه با این! این یکی رو با شکلات میشه خر کرد نیازی به س.ک.س نیست!!!
"هدیه ای به خدایان" معلومه پس وایت واکر ها هم خدایی دارن پشت دیوار! 2 قسمت قبل ملیسندرا میگه 2 تا خدا هست یکی Lord Of Light هست که میدونیم ، اون یکی ممکنه مال اینا باشه؟!
"گوست" ماشالله چقدر بزرگ شده بود ، خیلی حال داد یارو از ترس افتاد زمین . این اسب وایت واکر ـه چقدر خفن بود ، اسکلتی بود . این والکر آخری فکر کنم آلفا شون بود خیلی ترسناک بود.
چند دقیقه آخر عالی بود!

Admini3trator
04-28-2014, 03:19 PM
این والکر آخری فکر کنم آلفا شون بود خیلی ترسناک بود.

ملیساندرای والکرا بود :Smiley36:

DARK BOY
04-28-2014, 03:37 PM
این قسمت بهتر از قسمت قبل بود بازم مثل قبل سکانس دنریس بی نمک وقت کشی بود با این حال صحنه که ارباب بین سه راه گیر میکنه و از هرطرف برده میاد و دیالوگی که پایین اواتارم زده موقعی که سرباز دنریس هم میره پیش برده ها هم جالب بود اون لحظات اخر که ارباب هارو به چوب میبنده واقعا دیدنی بود دیالوگ بین جیمی بران و تریون هم واقعا قشنگ بود جالب بود این الیسر که با جان اسنو لجه واقعا حرص ادمو در میاره کاشکی هرچه زودتر سرشو بشه زد این لوک هم با این که با جان اسنو رفیق شده ولی بنظر ریگی تو کفششه سرسی هم که خیلی کینه ای با این حال خیلی قشنگ بازی میکنه اولنا هم واقعا ادمای موزماریه با این برین هم زیاد حال نمیکردم خدارشکر سریع دکمه فرارو زد جان اسنو هم که داره میره به کرستر امیدوارم بتونه برن رو پیدا کنه صحنه دزدیده شد بچه و تبدیل شدنش هم واقعا ناراحت کننده بود
7 دادم

x7music
04-28-2014, 05:17 PM
"هدیه ای به خدایان" معلومه پس وایت واکر ها هم خدایی دارن پشت دیوار! 2 قسمت قبل ملیسندرا میگه 2 تا خدا هست یکی Lord Of Light هست که میدونیم ، اون یکی ممکنه مال اینا باشه؟!
فکرنکنم منظور خدا باشه اون مردک که پسرهارو به وایت والکرها میده واسه این که دخترهارو راضی کنه به اسم هدیه ای به خدا بهشون قالب کرده و سکانس اخر هم جالب بود اما نمیدونم بعد سه سال این وایت والکرها اخر میخوان بیان یا نه ؟ اینو اشکان باید رسیدگی کنه :Smiley36:
این قسمت نرمال بود نمیشه نمره بیشتر از 7 بدم ولی بیلیش جمله قشنگی واسه گیج کردن دشمناش گفت خیلی فلسفی بود ازشون سود ببری و بهشون ضربه بزنی بدون این که بهت شک کنن
:Smiley15:

S I S
04-28-2014, 05:23 PM
بخش دنی از 1 تا 10 بهش 1 میدم دیگه واقعا من با اینکه طرفدارش بودم ، از الان به بعد دیگه هیچ حسی نسبت به ایشون و خط داستانی ایشون چه در سریال و چه در کتاب ندارم دیگه شعورش در آوردن.

در خصوص لنیسترها باید بگم ، واقعا مقداری شرافت در وجود هر موجودی هست ، اینا هم قدری از این شرافت رو نشون دادن تا الان ، فقط این سرسی هست که رو عصاب ترین شخصیت ممکن در هفت پادشاهی هست ، به جای جافری باید این میمیرد که کار یه سره میشد .

این پتیار باید قاب گرفت گذاشت تو موضوع هنر جنگ ، به عنوان نابغه برنامه ریزی و جنگ پنهان.خدایش این پتیار بسیار آدم باهوشی هست.میدونه چی میخواد ، چه طوری میخواد و چگونه باید بهش برسه.یعنی هم چیز جلو دستش هست ، فکر نکنم تو زندگی چیزی به اسم فشار یا عجله رو کشیده باشه ، مگر اون لحظه که سرسی خنجر گذاشت زیر گلوش.

تایرل ها هم بد جور زیر آبی میرن ، از این خوشم میاد که معنی کلمه دست بالای دست بسیار است رو اینا نشون میدن . اگر یه تایوین دارن لنیسترها ، اینطرف تایرل ها چندتا تایوین دارن.

برین هم که رفت دنبال سانسا ، شمشیر ند هم همراهش ، امیدوارم عاقبت به خیر بشه :d

خدایش چرا خط داستانی برن رو بدونه دست سر دارن پیش میبرن ؟ کل زیبایی داستان به وجود دست سرد تو سریال بود از نظر من خصوصا اینکه اپیزود ده رو هم به اوج هیجان میرسونه این حضورش ولی با حضور اسنو در کرستر عملا قطعی شد که از سریال حذف میشه !! چقدر به خودم امید دادم که اضافه میشه :(((

و اما ادر ها !! Wtf !!! به قول دوستمون ، وقتی سریال هم حاوی اسپویل میشه برای کتاب خونه ها !! اینا کی بودن ؟ داستان اینا چی هست ؟ اینا از کجا پیدا شدن !!! اینطوری که بوش میداد سیستم طبقاتی دارن ادرها !! اولین طبقه شون میشن حاکمان و لردها ، بعدش میشن سرباز ها و در آخر هم میشن وایت واکر ها.

یکی از بچه ها گفت اینا وقتی به ادم دست میزنن واکر میشن چرا نیاز هست آدم بکشن همین دست بزنن واکر بشن ؟ میتونه این دلیل داشته باشه ، که بچه تازه متولد شد ، هیچ درکی از دنیا بیرون به اندازه انسان بالغ نداره یعنی ذهنش تهی هست ، هیچی رو به یاد نمیاره ، هیچی رو از یاد نمیبره ، نه دستور میگیره نه تعلق خاطری به دنیا داره برای همین اگر بتونی به قدرتی برسی بتونی به این ذهن خام و تهی دستور بدی راحت ترین شکل میتونی در بیاری ، برای همین میگه پیکر انسان از بچگی تراش میخوره.

در خصوص اینکه چرا ادم میکشن بعد واکر میکنن ، این هم قضیه زامبی ها رو داره ، وقتی میمری دیگه مغز وجود نداره که کار کنه ، تو اگر فقط یک فرمان به بدن وارد کنی یعنی بکش و بخور ، دیگه عملا داری کنترلش میکنی.

ولی خدایش اخرش خیلی خوب بود.

.Ven0m.
04-28-2014, 05:49 PM
این قسمت عالی بود
از 10 دقیقه ی اول شروع میکنم که حرف نداشت از هر نظر
چه دیالوگ چه طراحی صحنه چه موسیقی چه جلوه های ویژه
با حرکت دنریس خیلی حال کردم ، خوب به سزای اعمالشون رسوندشون
این لیتل فینگر لعنتی عجب نابغه ای ، با دیالوگاش خیلی حال میکنم بار فلسفی سریال رو ایشون خوب به دوش میکشه:D خدا میدونه برای سانسا چه نقشه هایی کشیده :|
بعدش بخش پایتخت ، خوب بود خوشم میاد ند مرده ولی یادش زندست:X:X شمشیر دست خوب کسی افتاد لیاقت شمشیر رو داره...
بخش شمال عالی بود این دفعه خیلی حال کردم
Winter is coming
با اون لهجه ای عالی شان بین بخونیدش:X
http://upload7.ir/imgs/2014-04/09373550695037227962.jpg

marlboro
04-28-2014, 09:03 PM
اپیزود بدی نبود کلا با دنریس حال نمی کنم خیلی مسخره و فیلم هندیه داستانش
ولی قسمت های گینگز لندینگ جالب بود دیالوگ های قشنگی داشت مخصوصا گفتگوی تیریون و جیمی
لرد بیلیش هم که عشق منه منو یاد جوکر میندازه اونم شخصیت غیرقابل پیشبینی ای بود
دیالوگاشم عالی بود(مخصوصا اونجا که میگه من همه چیزو ریسک واسه رسیدن به چیزی که می خوام ریسک می کنم سانسا میگه چی می خوای؟ میگه همه چیز
شمال هم کم کم داره خط داستانیش جذاب میشه...
راستی با این حرفای سرسی به جیمی مطمئن شدم جیمی متهم به قتل جفری میشه و به جای تیریون اینو می کشن

AR!@N
04-28-2014, 10:35 PM
خدایش چرا خط داستانی برن رو بدونه دست سر دارن پیش میبرن ؟ کل زیبایی داستان به وجود دست سرد تو سریال بود از نظر من خصوصا اینکه اپیزود ده رو هم به اوج هیجان میرسونه این حضورش ولی با حضور اسنو در کرستر عملا قطعی شد که از سریال حذف میشه !! چقدر به خودم امید دادم که اضافه میشه (
stoneheart رو حذف نکنن ، کلدهندز بخوره تو سرشون

.Ven0m.
04-28-2014, 10:54 PM
تو این فصل ، داستان شمال وستروس خیلی داره قوت میگیره مخصوصا تو این اپیزود آخری ظف اصن یه حال و هوای متفاوتی داره شمال
شاید اصن رفتم سراغ کتاب ... چون خیلی جاها خونده بودم کتاب خیلی عظیم تره ، دوستانی که خوندن ، واقعا همینطوره؟:d

S I S
04-28-2014, 11:58 PM
stoneheart رو حذف نکنن ، کلدهندز بخوره تو سرشون

اون که غیر ممکن هست خصوصا اینکه پاد و برین رهسپار این شدن که سانسا رو پیدا کنن .

هرچی بیشتر فکر میکنم میبینم که خیلی گند زدن به فتح میرین!
اتفاقی که تو کتاب میافته اینه:
دنریس چندین روز پشت دروازه شهر مونده و 20هزار سرباز و 60هزار برده آزاد شده بیرون شهر دارن از گرسنگی تلف میشن و دنی نمیدونه چطور باید شهر رو بگیره و همونجا یه سوء قصد بهش میشه و آرستان سفید ریش نجاتش میده و اونجا مشخص میشه که آرستان همون باریستان سلمی هست و در اون لحظه جورا مورمونت و باریستان همدیگه رو لو میدن(که باریستان به رابرت خدمت میکرده و جورا مورمونت هم برای واریس جاسوسی میکرده) دنی از دست هر دو عصبانی میشه و طردشون میکنه.
نقشه ای که دنریس برای فتح میرین میکشه اینه که سه کشتی ای که داشتن(و تو سریال ندارن!) خراب میکنن و ازش دژکوب و منجنیق میسازن و به دروازه اصلی حمله میکنن و زمانی که این حمله انحرافی رخ میده یه عده خیلی کم به رهبری باریستان و جورا از راه های باریک خروج فاضلاب شهر به صورت سینه خیز وارد میرین میشن. این راه فاضلاب انقدر باریک بوده که احتمال داشته هرگز نتونن رد بشن و در واقع نوعی تنبیه برای باریستان و جورا بود. اونجا از حمله انحرافی استفاده میکنن و میرن در سمت دیگه شهر برده ها رو آزاد میکنن (خصوصا اینکه این برده ها گلادیاتور های چاه مبارزه میرین هستن) و در شهر شورش ایجاد میشه. وقتی که نگهبانان میرین متوجه شورش میشن بخشی از نیروها رو از دروازه کم میکنن تا شورش رو سرکوب کنن و بعد از یک شبانه روز بلاخره دروازه میشکنه و میرین فتح میشه.

اتفاقی که تو فیلم میافته:
گری ورم و چندتا آنسالید خیلی شیک میرن یه دروازه نسبتا بزرگ و بدون نگهبان پیدا میکنن و خیلی راحت با اسلحه میرن پیش برده ها بدون اینکه کسی جلوشون رو بگیره و عملا جنگ میرین رو واگذار میکنن به برده های میرین و میگن هر وقت تموم شد در رو باز کنید ما بیایم! :|

The Pianist
04-29-2014, 01:52 AM
من به شخصه زیاد از شخصیت پردازی‌های این فصل راضی نیستم، خیلی بهتر از اینها میتونست باشه.
و این نکته رو هم بگم که داستان شمال دیوار خیلی فانتزی‌تر و رمز آلوده، امیدوارم تونسته باشن خود نویسنده رو راضی نگه دارن

mohammadgamer
04-29-2014, 03:24 AM
قضیه دنریس رو اصلا خوب در نیاوردن انگار فقط میخوان بگن اینا هم هستن تو سریال دیگه . 8

HAMID13
04-29-2014, 03:47 AM
سکانسای جیمی رو دوست داشتم
و اینکه فک کنم دیگه همه موافقن که10دیقه آخر ی چیز دیگه بود کلا برن و داستانش و اتفاقات شمال رو خیلی دوست دارم واسه همین 10
بچه وقتی رفت تو دست های اون وایت واکر آخریه دیگه گریه نکرد یعنی اونا همون بچه های کرسترن یا بچه های کرستر همونان؟کلا گیج شدم ولی مثل اینکه اونام سلسله مراتب دارن
ی لحظه فک کردم سامر گوست رو نچات میده ولی بازم این مارتین مسخره همه رو گیر انداخت

مذسی از مترجمین عزیز

QelThuzad
04-29-2014, 05:03 AM
این اپیزود خیلی خوب بود و پایان عجیبی داشت. چون هیچکس این صحنه رو نمیتونست پیش بینی کنه و توی کتاب هم نبود.
خط داستانی این سریال هم خیلی عجیبه! اصلا این سریال نیست، خودش یه دنیاس ...
جیمی هم داره محبوب تر میشه و غیر از سرسی، من همه ی لنیستر ها رو ستایش میکنم. صحنه ی جیمی و تیریون هم صحنه ی مورد علاقم از این اپیزود بود.
ولی در کل وقتی داستان از شمال، دیوار و بالاترش روایت میشه، من بیشتر حال میکنم تا قسمتای دنریس اسپارتاکوس که اصلا جالب نیستن ...

یکی از بچه ها گفت اینا وقتی به ادم دست میزنن واکر میشن چرا نیاز هست آدم بکشن همین دست بزنن واکر بشن ؟ میتونه این دلیل داشته باشه ، که بچه تازه متولد شد ، هیچ درکی از دنیا بیرون به اندازه انسان بالغ نداره یعنی ذهنش تهی هست ، هیچی رو به یاد نمیاره ، هیچی رو از یاد نمیبره ، نه دستور میگیره نه تعلق خاطری به دنیا داره برای همین اگر بتونی به قدرتی برسی بتونی به این ذهن خام و تهی دستور بدی راحت ترین شکل میتونی در بیاری ، برای همین میگه پیکر انسان از بچگی تراش میخوره.

در خصوص اینکه چرا ادم میکشن بعد واکر میکنن ، این هم قضیه زامبی ها رو داره ، وقتی میمری دیگه مغز وجود نداره که کار کنه ، تو اگر فقط یک فرمان به بدن وارد کنی یعنی بکش و بخور ، دیگه عملا داری کنترلش میکنی.

ولی خدایش اخرش خیلی خوب بود.

اگه دقت کرده باشی، اون وایت واکره بچه رو برد پیش لردشون. (13 تا هم بودن!) چون به نظر من تنها اون این قدرت رو داشت تا بچه رو یک وایت واکر بکنه. ولی اگه انسان ها به دست وایت واکرا کشته بشن، اونا تبدیل به وایت (Wight) میشن که با آتیش میشه کشتشون. اما وایت واکرا با آتیش نمیمیرن، فقط با شیشه ی اژدها کشته میشن.

خدایی این سریال خیلی گنجایش داره، 20 فصل هم ازش بسازن بازم داستان برای گفتن داره. و من مشتاقانه هر اپیزودی ازش بیاد میبینم.
البته اگه به سبک فانتزی علاقه نداشته باشی، نمیتونی عظمت و زیبایی این اثر رو درک کنی. این چیزا مربوط به علاقه و سلیقه های اشخاصه که نمیشه عوضشون کرد.

nemsis
04-29-2014, 10:12 AM
سلام

من شخصا خیلی خوشحال میشم این فصل دنریس یک بلایی سرش بیاد از تلف شدن وقت فیلم در فصل آینده جلوگیری بشه:Smiley15:

که البته بعید میدونم. این پرچمش هم من را بدجور یاد اژدهای سه سر بود سه پا بود چی بود تو جومونگ یاد اون می انداخت.

این قسمت به نظر من از قسمت قبل بهتر بود.

کلا دیالوگهای بهتری داشت و روند داستان را بیشتر دوست داشتم. از همه جذابتر هم به جز ده دقیقه پایانی همون دیالوگهای جیمی و تریون بود.

این جیمی واقعا من فصل یک میخواستم میخش کنم به دیوار این فصل همش داره دلم تاپ تاپ میکند این سرسی بلایی سرش نیاره.

قسمت برن عالی بود و امیدوارم قسمت بعد جان و رفقا برسند به دادش.

کلا این قسمت آن طرف یوار یک حال و هوای دیگر ارد همونجور که دوستان گفتن. عاقا اگر تو کتاب قسمت وایت واکرهاش بیشتره من برم بخونم. تو کتابخونه خاک دارد میخورد.

Zombieland
04-29-2014, 12:38 PM
پس این دادگاه لعنتی کی برگذار میشه نکنه بخوان بذارن قسمت اخر بعد سورپرایزمون کنن بقیه جاها که تکراری شده اریا رو نشون ندادن با اون گنده (اسمش یادم نیست) حالم گرفته شد
خیلی وقته یه جنگ درست حسابی ندیدم بابا جان این همه ارتش داری بیا دیگه دنریس :Smiley27:
تنها جایی که خوشم اومد صحبت های دو برادر دوست داشتنی بودش :Smiley34:
چند وقت بود تو سریال گروگان نداشتیم که اونم جور شد :Smiley68:
من7دادم نسبت به قسمتای دیگه افت داشت:Smiley36:

saeed_iri
04-29-2014, 03:10 PM
این سریال اونقدر غنی هست که همه سلیقه ها رو در بر میگیره و فکر میکنم علت محبوبیتش دقیقا همین هست. کسانی که داستان اساطیری دوست دارن, کسانی که به سبک جادو و جنبلی علاقه دارن, کسانی که زامبی خوششون می آد , کسانی رومنس رو میپسندن , علاقه مندان به تراژدی و پر از رمز و راز .......
به قول معروف .:هر کس از زن خود شد یار من:.

WalTer WhiTe
04-29-2014, 05:14 PM
قسمت متوسطی بود ولی راضی کننده بود . از اون حرکت کالیسی که همه ی مایه دارهای شهر رو به چوب آویزون کرد خوشم اومد و چون با اینکارش ثابت کرد این هم مثل بقیه داره از دل رحمی دست بر می داره و بدش نمی یاد کشت و کشدار راه بندازه . قسمتی که ماری جری رفت پیش تامن هم بد نبود :Smiley36:بنده خدا سنگ کوپ کرد اولش تا این ماری جری رو دید. خدایی این اصلا به درد حکومت نمی خوره خیلی دست و پا چلوفتی هست . لرد بیلیش با اون فسلفه اش و اون دیالوگش رسما من رو نابود کرد. هفته ی دیگه هم که میره پیش خواهر کتلین و یک عروسی هم اونجا داریم که جالب باید باشه. دقایق اخر هم که عالی بود. سکانس های وایت واکرها و این جلوه های ویژه ی مربوط به اینها رو خیلی قشنگ درست کردن .من توی آخرهای این قسمت نگران اون بچه بودم که هی گریه می کرد :Smiley36:که خدا رو شکر اون وایت واکره آرومش کرد :Smiley36:

osture
04-29-2014, 07:45 PM
تو این اپیزود چیزی دیدم که تاحالا تو سریال ندیده بودیم - یه پیشرفت خوب بود
"وایت واکر ها " مثل اون ادویه جادویی هستن که هر چند وقت به سریال اضافه میشه و خوشمزش میکنه !

من از 2 شخصیت محبوبم بنویسم
http://picoup.ir/images/10181783632107227955_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=10181783632107227955.jpg)http://picoup.ir/images/81981162438887137059_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=81981162438887137059.jpg)
زیرنویس عکسها این چیزیه که تو بحث اپیزود قبل کلـــــــی واسش نوشتم
من روزی ناراحت میشم که اینو لرد بیلیش بمیرن - وقتی میمرن که محبوب هوادارا بشن

http://picoup.ir/images/41667130995548130807_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=41667130995548130807.jpg)
و این شخصیت که من ایستاده تشویقش میکنم
از توی یه کشتی بزرگترین امپراطوری رو داره کنترل میکنه - لرد بیلیش مثل گنگستر های Boardwalk Empire هست توی سریال گیم اف ترونز
نه سپاهی داره نه متحدی ولی یه شاه رو زمین گیر کرد - من به این میگم قدرت ! نه دنریس

سانسا : من نمیفهمم - لنیستر ها بهت ثروت و قدرت دادن جافری تورو لرد هارنهال کرد
اینم طرز تفکر شاه من - لرد بیلیش: به ادمی که انگیزه نداشته باشه هیچوقت شک نمیشه (منظورش طلاهاست و قدرتی که بهش داده بودن )
-- همیشه دشمنانت رو سردرگم نگه دار - اگه ندونن کی هستی و چی میخوای نمیتونن قدم بعدیت رو حدس بزنن

سانسا : حرفت رو باور نمیکنم - اگه لو بری درست مثل پدرم - سرت رو روی نیزه میزارن - فقط محض گمراه کردنشون حاضری همچین ریسکی بکنی؟
لرد بیلیش : خیلی از ادما خیلی کم ریسک میکنن (ادراد استارک) عمرشون رو صرف دوری از خطر میکنن و بعد میمیرن !!!
من همه چیزم رو برای بدست اوردن چیزی که میخوام ریسک میکنم
سانسا : کی میتونه به تو اعتماد کنه ؟
من که دوستی مثل خودم رو نمیخوام دوستای جدیدم قابل پیش بینی هستن - ادم بسیار معقولین

مکالمه لرد بیلیش و سانسا درست بعد از مکالمه تیریون جیمی پخش میشه
و خیلی بیننده هایی که مکالمه جیمی و تریون واسشون ارزشمند تر از حرفای بیلیش هست ===> آب در کوزه و ما تشنه لبان میگردیم - یار در خانه ما گرد جهان می گردیم

MILANO
04-29-2014, 08:56 PM
1- چقدر داره از جیمی خوشم میاد! یا بهتره بگم جناب آقای Oathkeeper. امیدوارم بتونه برادرش رو از چنگال خواهر مزدورش نجات بده!

2- قضیه کشتن جافری و گردنبند و سم و بانو النا هم که درست در اومد، ولی فکر نمیکردم لرد بیلیش با بانو النا دستش تو یه کاسه باشه!

3- کلاً به نظرم وایت واکر ها خوب شخصیت پردازی نشدن تو سریال! هیچ حسی ندارم بهشون، کی ان؟ چی ان؟ یه کم اگه بیشتر باهاشون آشنا بشن بیننده ها فکر کنم قضیه هیجان انگیز تر میشه.

9 دادم...

Amin03
04-29-2014, 09:41 PM
این فصل خسته‌کننده‌تر از فصل‌های پیش یا من این طور فکر می‌کنم، به‌نظرم اولین بار تو کل سریال که وسط‌های سریال خسته شدم زدم ببینم کی تموم می‌شه.

بیلیس از کارکتر‌هایی که من معمولا باهاش حال می‌کنم ولی نمی‌دونم چرا خیلی کارکترش منو نمی‌گیره. من اون کچله رو ترجیح می‌دم.

یکی از نقاط قوت این سریال اینه که می‌تونه شخصیت‌های منفی تبدیل به شخصیت‌های معتدل یا حتی مثبت کنه. تغییرات جیمی جالبه و باورپذیره. ولی من شخصیت قبلی‌ش رو بیشتر دوست داشتم، این طوری که داره پیش می‌ره می‌ترسم تا چند وقت دیگه اسلام بیاره :d
به‌نظر من هم دارن آمادش می‌کنن که سر قتل پادشاه سرش رو به باد بدن. امیدوارم که این طور نشه

صحنه تخت‌خواب هم خوب، فکر کردم یه مورد چایلد ابیوس هم قراره تو سریال داشته باشیم که به‌خیر گذشت :دی

امیدوارم یه تکونی به سریال بدن، حس و حال سریال داره می‌ره.

MATIAS7
04-29-2014, 10:20 PM
میشه یکی به من نحوه دقیق کشته شدن جافری رو توضیح بده؟؟؟ خب مادربزرگه کشته و سم هم توی گردنبد سانسا بوده اما مادر بزرگه چجوری سم رو ریخته توی جام جافری با وجود اون همه محافظ و مهمانای دیگه؟؟؟؟ :Smiley39:

Irag
04-29-2014, 10:44 PM
http://picoup.ir/images/84294334007950404655_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=84294334007950404655.jpg)

گل سرسبد قصه همین پایان بود. نمی‌دونم قراره به کجا برسیم ولی فقط می‌دونم کار دائما داره سخت‌تر میشه.
برای سازنده‌های سریال آرزوی موفقیت می‌کنم که حداقل از این قسمت‌ها کمتر داشته باشیم.
من هنوزم منتظرم یکی پیدا بشه "سر دنریس" رو برام بیاره ...

tigerom
04-29-2014, 10:53 PM
این قسمت اتفاق خاصی نیفتاد و داستان آرامی داشت.
الان این شمالی ها حمله کنن کی جلوشون رو میگیره؟:Smiley15:
یه سوال: این کالیسی الان کجا رو گرفته ؟یعنی تو انگلستانه یا تو بقیه اروپا؟

m4hdi
04-29-2014, 11:48 PM
تا اینجا کار سریال روند ارومی داره همچنان باید منتظر قسمت های دیگه باشیم
اخرا فصل باید چذاب تر باشه

yalabia2
04-29-2014, 11:58 PM
این قسمت اتفاق خاصی نیفتاد و داستان آرامی داشت.
الان این شمالی ها حمله کنن کی جلوشون رو میگیره؟:Smiley15:
یه سوال: این کالیسی الان کجا رو گرفته ؟یعنی تو انگلستانه یا تو بقیه اروپا؟

در حال حاضر meereen (وسط تصویر) هست و تا کینگز لندینگ یه قاره (قاره سمت چپ تصویر) فاصله داره! :Smiley36: :

http://f03.imgup.net/1368267486c342.jpg

r-stark
04-30-2014, 02:28 AM
اون فرمانده بلک کسل بهترین کار رو کرد که جان رو فرستاد در اصل این طور جونش رو نجات داد ، توی تریلرهایی که دیدبم به زودی منس با غول هاش حمله مکنه پس چه بهتر شخصیت نجیب داستان زنده میمونه .

امکان اینکه شمشیر والریان پدر به فرزند (جان ) برسه تا وایت واکرها رو نفله کنه زیاده .

linkinpark20
04-30-2014, 12:49 PM
خوب این قسمت هم دیدم و نمره 6 رو من دادم:Smiley36::Smiley36:
همونجور که دوستمون امین گفت من هم تنها قسمتی بود که حوصلم سر رفت و رو نوار تایم نگاه کردم کی تموم میشه این قسمت بیشتر میخواست حرف های سیاستمدارانه و جای این حرف ها در تقسیم قدرت رو نشون بده نمره کمتر از 6 هم میخواستم بدم ولی اون تیکه آخر که این وایت واکرها رو دیدم و اون جایی که گرگ جان اسنو رو دیدم کلی حال کردم ولی یک سوال دوستان این پیرمرده کوره که تو دیوار بود مرد مگه؟یادم نمیاد مردنش رو؟امیدوارم قسمت های بعدی خیلی باحال تر و بهتر باشه:Smiley17::Smiley17::Smiley17:

vahidcivil66
04-30-2014, 01:24 PM
بیلیش جمله قشنگی واسه گیج کردن دشمناش گفت خیلی فلسفی بود ازشون سود ببری و بهشون ضربه بزنی بدون این که بهت شک کنن
این جمله تو سرخپوست ها معروف به کمین و شکار منظورش اینه که دشمنانت رو به جون هم بندازی بدون اینکه شناخته بشی وآخرش خودت پیروز بشی بدون هیچ صدمه ایی

من هنوزم منتظرم یکی پیدا بشه "سر دنریس" رو برام بیاره ...
چقدر برای سرش پول میدید؟!!!!!!!!!!!

smgh470
04-30-2014, 08:08 PM
این متن حاوی هیچ گونه اسپویلری نمیباشد.
سلام به همگی
قسمت 4 رو هم دیدم.این قسمت هم خوب بود.اتفاقات جالب و قابل ملاحظه ای رو دیدیم.تا این قسمت سریال اصلا از ریتم نیفتاده همینجور در اوجه.تازه قسمت 4هستش چه رسد به قسمت 9 که به طور سنتی ویژه هستش.من به این قسمت 7.5 یا8 میدم.
-ای لرد بیلیش موز مار.لامذهب معلوم نیست چه حیله ای تو اون سرش داره تا به هدفش برسه.ظاهرا هم که اولنا تایرل دوست جدیدشه معلوم نیست این تایرل ها وبیلیش قراره چه نقشه ای بیافرینند.
-دنریس هم که خوب سیاستی پیشه کرد. دیگه حالا یک عالم فدایی در اختیار داره.چه دیالوگی هم گفت:"من جواب ناعدالتی رو با عدالت میدم".احسنت.
-این تامنِ طفل معصوم هم به هرچی میخوره جز پادشاه.بدبخت گیر چند تا زنِ مکار گیر افتاده.سرسی،مارجری...کلا دقت کردین تو این سریال هرکی مقابله زنا واداده -حالا به هر صورت-باخته؟مثالش هم ند استارک،راب استارک،تیرون لنیسترو...ولی هرکی مقابل زن ها وانداده تا حالا موفق بوده مثل لرد پیتر بیلیش،واریس،تایوین لنیسترو...البته یک استثنا هم وجود داره اون هم موجودی به نام جافری:Smiley36:
-وایت واکرها هم چقدر اسرار آمیزندو راز آلود.
قسمت پنجم زودی بیا صبر ندارم...:Smiley15:

sogoly
04-30-2014, 11:27 PM
ضعیف ترین اپیزودی که دیدم از این سریال قسمت چها ربود

عملا هیچی نداشت...........دنریس که زده تو کار فیلم هندی..........آریا عزیزم که اصلا نبودش..... مسموم کردن پادشاه هنوز گنگ....

ولی من از همون اول از لرد بیلیش خوشم می اومد.......جیمی لنسیتر اگر بچه رو نیمی نداخت پایین می تونست به یه عزیز تبدیل بشه...

ولی رفته رفته داره خوشم میاد ازش......این قسمت خیلی خوب بود....

تنها تکه جالبش قسمت وایت واکر ها بود .......وسلام.

hadiuss
05-01-2014, 01:26 PM
قسمت خیلی ضعیفی بود...
من نمیدونم دوستانی که به این قسمت ده دادن چه با چه فکری این امتیاز رو دادن!!!؟:Smiley39:
1- اینکه دیگه واقعا شخصیت دنریس روی مخم داره رژه میره...یارو شده اسپارتاکوس برا من...یا نعوذبالله مهدی موعود...
2- واقعا طرز گرفتن شهر به اون بزرگی واقعا خنده دار بود احساس کردم یه ذره از شعورم رفت زیر لگد سازنده ها:Smiley104:

.Ven0m.
05-01-2014, 01:35 PM
قسمت خیلی ضعیفی بود...
من نمیدونم دوستانی که به این قسمت ده دادن چه با چه فکری این امتیاز رو دادن!!!؟:smiley39:
1- اینکه دیگه واقعا شخصیت دنریس روی مخم داره رژه میره...یارو شده اسپارتاکوس برا من...یا نعوذبالله مهدی موعود...
2- واقعا طرز گرفتن شهر به اون بزرگی واقعا خنده دار بود احساس کردم یه ذره از شعورم رفت زیر لگد سازنده ها:smiley104:
از نظر من که بدترین قسمت این سریال هم اگر ساخته بشه از بیشتر سریال های اخیر بهتره
دنریس هم شاید یکم کسل کننده باشه (البته برای همه نه) وانم به خاطر محدودیت های شبکه است مگرنه اونجور که من شنیدم بخش دنریس در کتاب بسیار غنیه و طرز اشغال شهر در کتاب بسیار متفاوته
شما خودتون یه لحظه فک کنیم یه کتاب رو تقریبا باید در 10 ساعت تموم کنن با کلی شخصیت و داستان با این حال یکی از برترین سریال ها تا کنون بوده ببینید کتاب دیگه چه شاهکاریه:d
ولی جدای اینا انصافا این قسمت هم خیلی عالی بود از نظر من و تا الان پر بیننده ترین قسمت در طول پخش سریال بوده با حدود 7 میلیون بیننده
به نوعی هم میشه گفت بر خلاف قبلا این دفعه بخش دنریس فدای بخش شمال شده(برعکس همیشه!:d) که البته من باز هم قبول ندارم:d

AR!@N
05-01-2014, 01:42 PM
من نمیدونم دوستانی که به این قسمت ده دادن چه با چه فکری این امتیاز رو دادن!!!؟
وقتی به بعضی از قسمت های چرت و پرتی مثل واکینگ دد 10 دادم هیچ جوره نمی تونم خودم رو راضی کنم که به یک قسمت GoT زیر ده بدم.

Zombieland
05-01-2014, 02:00 PM
بعضی ها مثل من نمره ای که میدن بر اساس قسمت های قبلی همین سریال هستش که من 7 دادم چون میدونم این سریال قسمتای بهتری هم داره
بعضی های دیگه نسبت به سریالای دیگه نمره میدن که به نظر من این بیشتر برای فیلم ها کاربرد داره

hadiuss
05-01-2014, 09:49 PM
از نظر من که بدترین قسمت این سریال هم اگر ساخته بشه از بیشتر سریال های اخیر بهتره
دنریس هم شاید یکم کسل کننده باشه (البته برای همه نه) وانم به خاطر محدودیت های شبکه است مگرنه اونجور که من شنیدم بخش دنریس در کتاب بسیار غنیه و طرز اشغال شهر در کتاب بسیار متفاوته
شما خودتون یه لحظه فک کنیم یه کتاب رو تقریبا باید در 10 ساعت تموم کنن با کلی شخصیت و داستان با این حال یکی از برترین سریال ها تا کنون بوده ببینید کتاب دیگه چه شاهکاریه:d
ولی جدای اینا انصافا این قسمت هم خیلی عالی بود از نظر من و تا الان پر بیننده ترین قسمت در طول پخش سریال بوده با حدود 7 میلیون بیننده
به نوعی هم میشه گفت بر خلاف قبلا این دفعه بخش دنریس فدای بخش شمال شده(برعکس همیشه!:d) که البته من باز هم قبول ندارم:d
خب اینکه از خیلی سریالا بهتره درش شکی نیست...ولی دیگه نمیشه که هر قسمتش ده داد... من به این قسمت 7 دادم چون نه خیلی بد بود ولی خوب هم نبود...
این که محدودیت هست خب صد در صد ولی دیگه نمیشه که از همه چی سرسری رد شد زد تو فست فوروارد کتاب رو... این شهر ه اولش اونقد بزرگ نشون دادن و اونقد ابهت داشت واقعا میشد یکم بهتر کار کرد... خب اون که پر بیننده ترین بوده دلیل نمیشه که چون براساس روند داستان میبایست این قسمت نسبت به قسمت های قبل مهمتر میبود هیچکس هم نمیدونست که چه اتفاقی میافته که همه بعد دیدن نظر میدن...من خودم هم همون شب اول دانلود کردم...

اضافه شده در : 5 minutes

وقتی به بعضی از قسمت های چرت و پرتی مثل واکینگ دد 10 دادم هیچ جوره نمی تونم خودم رو راضی کنم که به یک قسمت GoT زیر ده بدم.

اول بگم این شاهکار رو با هیچ سریال دیگه ای مقایسه نکنید...واقعا شان سریال میاد پایین...:Smiley69:
خب داداش من به نظرت بی انصافی نیست به این قسمت ده بدی به قسمت 9 که مطمئنم بهترین قسمتش خواهد بود به اونم ده بدی؟؟ من مثلا فصل قبل به دوتا قسمت ده دادم فصل قبل از اونم...الان وجدانت درد نمیکنه که قسمتی که راب رو کشت اونم ده بدی به این قسمتم ده بدی؟؟؟:Smiley13:
من در مقایسه با روند این سریال و فصل های گذشتش رای میدم...
البته خب نظر هرکس محترمه...ولی عدالت نیست بخدا:Smiley104:

Irag
05-01-2014, 09:59 PM
عملا هیچی نداشت...........دنریس که زده تو کار فیلم هندی

کلا به نظرم مشکل اساسی این قسمت مربوط به این دختر خانوم بیشتر از اینکه به خود شخصیت "دنریس" باشه به قطب‌های منفی هستند که مقابلش قرار می‌گیرند.
اگه یه چیز عظیم و خاصی در مقابل قطب مثلا مثبت قضیه علم نکنی خب همه چیز خسته‌کننده و یکنواخت میشه انگار که هیچ اتفاقی نیفتاده.
بعد این ارزش شخصیتی که قراره اینقدر محبوب باشه رو هم کم می‌کنه توی این شهر که یه حداقل‌هایی از شخصیت‌پردازی طرف مقابل دنریس رو هم اصلا رعایت نکردن تنها یه شهری بود با برده. تنها چیز قابل ملاحظه‌ی این شهر (یا شهرستان توی سریال) همون تابلو اشارات ورودی بود.

.Ven0m.
05-01-2014, 10:01 PM
خب اینکه از خیلی سریالا بهتره درش شکی نیست...ولی دیگه نمیشه که هر قسمتش ده داد... من به این قسمت 7 دادم چون نه خیلی بد بود ولی خوب هم نبود...
این که محدودیت هست خب صد در صد ولی دیگه نمیشه که از همه چی سرسری رد شد زد تو فست فوروارد کتاب رو... این شهر ه اولش اونقد بزرگ نشون دادن و اونقد ابهت داشت واقعا میشد یکم بهتر کار کرد... خب اون که پر بیننده ترین بوده دلیل نمیشه که چون براساس روند داستان میبایست این قسمت نسبت به قسمت های قبل مهمتر میبود هیچکس هم نمیدونست که چه اتفاقی میافته که همه بعد دیدن نظر میدن...من خودم هم همون شب اول دانلود کردم...
با بعضی قسمت های حرفتون موافقم ولی با این قسمت که گفتید این قسمت مهم تر نبود مخالفم
این قسمت خیلی خوب بود دیالوگ هایی داشت که تا سال ها تو ذهنمون ممکنه بمونه و همچنین 5 6 دقیقه ی آخر سریال خیلی قسمت رو مهم کرده
تو IMDB این قسمت و قسمت نهم فصل قبل تا الان بیشترین ریتینگ رو دارن یعنی امتیاز 9.9 ، اگه یه نگاهی به این لینک (http://graphtv.kevinformatics.com/tt0944947) بندازیم متوجه میشم که سریال کاملا روند سعودی رو در پیش گرفته و اصلا افت نداشته
از یه طرف هم شاید عده ای از فن های کتاب از این فصل راضی نباشن که البته من چون کتاب رو هنوز نخوندم هیچ نظری نمیتونم در این باره بدم

mamalkhan88
05-02-2014, 11:12 AM
به نظرمن اون وایت واکره که آخر قسمت نشونش دادن رئیسشون رو خیلی مسخره و مصنوعی و بد درست کرده بودن!!! یه جوری بود. تو چشم می زد.مث بقیشون طبیعی نبود!!!

majidzendaniyan
05-04-2014, 03:10 AM
به نظرمن اون وایت واکره که آخر قسمت نشونش دادن رئیسشون رو خیلی مسخره و مصنوعی و بد درست کرده بودن!!! یه جوری بود. تو چشم می زد.مث بقیشون طبیعی نبود!!!

اتفاقا طراحی شخصیتشون عالی بود . من که واقعا کم دیدم همچین طراحی شخصیت قوی تو سریال ها.

رمز آلود
مبهم
ترسناک
شخصیت غریب

MIPERB
05-22-2014, 12:59 AM
به دلیل نبودن اریا و همچنین طولانی بودنش 8 میدم
ولی تیکه ی اخر محشر بود همچنین صحنه زندان رفتن جیمی
پ . ن تو این امتحانا اصلا نمیشه نگاه کرد خدا بگم سازندگان رو چکار کنند که تو تابستان هیچ سریال بدرد بخوری نیست اما مهر به بعد WALKING DEAD -GAME OF THRONES و......
به قول فامیل دور من دیگه حرفی ندارم :Smiley104::Smiley19:

Dark Angel
05-28-2014, 09:14 PM
من به خاطر امتحانام از قسمت3 به بعد دانلود نکردم میدونستم چون اگه دانلود کنم و نگاه کنم همش ذهنم درگیر این که قسمت بعدی چی میشه؟ برای همین یه سریال دیگه نگاه کردم با این که امتحانام تموم نشدن ولی دیگه طاقت نیوردم و قسمت4 و دانلود کردم
قسمت خوبی بود من 7 دادم ، صحنه هایی که توشون دنریس هست تکراری شده همش میره برده ها رو آززاد می کنه
صحنه ی رفتن جیمی به زندان هم خوب بود ...
میگم این تامن چقدر بچه اس!