PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Game of Thrones | بحث اپیزودیک | فصلِ چهارم ، قسمت نهم

Mani Vampire
06-09-2014, 10:57 AM
http://8pic.ir/images/75oy9f7h41ni8fph0emd.jpg

Season 4, Episode 9 | The Watchers on the Wall

خلاصه‌ی داستان این قسمت: جان اسنو و برادرانش و ارتشی از 102 نفر باید در برابر وحشی‌هایی که فقط و تنها با یک هدف متحد شده‌اند و آن چیزی جز رساندن خود به آنسوی دیوار، جایی که وایت‌واکرها به آن دسترسی ندارند نیست، بجنگند و دیوار را حفظ کنند...

.:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt3060858/?ref_=tt_ep_nx)
.:dl-topic:. (http://tvworld.info/showthread.php?43170-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%B5%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%81%D8%B5%D9%84-%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1%D9%85-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84-Game-of-Thrones-(%D9%82%D8%B3%D9%85%D8%AA-%D9%87%D8%B4%D8%AA%D9%85-%D8%A7%D8%B6%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%B4%D8%AF)&p=151423&viewfull=1#post151423).:sub-topic:. (http://tvworld.info/showthread.php?43186)

Mani Vampire
06-09-2014, 12:13 PM
همه‌مون مدت‌ها بود که پیشبینی همچین جنگ عظیمی رو می‌کردیم و به نظرم اصلاً "ناامیدکننده" نبود. جنگی همراه با صحنه‌هایی خشن و صحنه‌های جنگیِ محشر!! من که از تمامی صحنه‌های جنگی سریال خیلی بیشتر توی این اپیزود لذت بردم و حتی با اینکه دیالوگ‌های کمی داشت اما به نظرم خیلی روشون کار شده بود!

- می‌دونی معنی فرماندهی چیه، لرد اسنو؟ یعنی هر آدم باهوشی که بیرون گود ایستاده می‌یاد و روی نظر فرمانده نظر می‌ده، اما اگه خود فرمانده بخواد تصمیم خودش رو زیر سؤال ببره، به زودی کارش تموم می‌شه، کار خودش، تمام اون آدمای باهوش و همه. اما این پایان ما نیست! نه اگر که شما کارتون رو به خوبی انجام بدید...

اپیزودی بود که حتی خیلی قبل‌تر از شروعش داستان‌هایی رو در پی داشت، داستان‌هایی که از فصل "اول" جایی که برن استارک فلج رو به اسیری گرفتن و گفتن که "باید تا جایی که می‌تونیم به جنوب بریم و اگر به جنوب نریم خواهیم مُرد" شروع شد و حتی به گوش "شاهان" هم رسید!! استنیس که در فصل سوم گفت که نبرد اصلی توی شماله و داریم اشتباه می‌ریم! یا تیریون لنیستر در شورای کوچک شاه جافری که درخواست کمک مورمانت رو شنیده بود!

شاید برای خیلی از طرفداران سریال داستان "شمال" و "جان اسنو" جذاب نباشه و فقط یه حواس پرتی برای رسیدن کارکتر محبوبشون به تخت پادشاهی باشه ( یه اعترافی هم بکنم که مثلاً مقرّ پادشاهی برای خود من خیلی جذاب‌تره!) اما اگر این اولین اپیزودی بود که از بازی تاج و تخت می‌دیدیم، صددرصد پیش خودمون می‌گفتیم "وای، نایت‌واچ بهترین داستان ممکنیه که می‌شه از یه سریال ساخت!".

اینبار نیل مارشال که کارگردانی اون رو در قسمت نهم فصل دوم و جنگ بلک‌واتر دیدیم، با یه اپیزود 50 دقیقه‌ای با محتوایی متمرکز شده از جنگ دیوار برگشته و شاهد بودیم که چطور 100 نفر در برابر 100هزار نفر بودند، اما دیوار و برادران قسم خورده‌ی نایت‌واچ در برابرشون مقاومت کردن و "بزرگترین آتشی که شمال تا کنون به خودش دیده"، چطور صحنه‌ای دلسردکننده برای جان که بالای دیوار هست بود.

صحنه‌ای که غولی که سوار ماموت‌های پشمالو (فیل‌هایی عظیم‌الجثه که نسلشون منقرض شده) بود و اومد و دروازه رو باز کرد و به سمت برادران می‌یومد تأثیرگذارترین صحنه برای من بود! لحظه به لحظه دلهره توی دلم بیشتر می‌شد و شاید بعد از "مدت‌ها" سریال دیدن باعث شد که یه دیالوگی رو همراه با بازیگران با خودم تکرار کنم و اون چیزی جز "قسم برادران نایت‌واچ" نبود!

این سریال به خوبی نشون داده که از کُشتن هیچ شخصیتی هیچ خجالتی نداره و فکر می‌کنم بعد از مرگ اوبرین مارتل خیلی برای این قسمت آماده بودیم و این خودش یکی از نقطه‌قوت‌های این قسمت بود که باعث می‌شه امتیازم نسبت بهش بالاتر بره.

ایگریت یه جورایی توانایی‌های خودش رو با ایستادگی در برابر مگنار از قبیله‌ی تن‌ها و توانایی‌های کمانداریش رو با پایان دادن به کار پپ نشون داد. بالأخره پایان غم‌انگیزش به خاطر دوست داشتن جان اسنو به خاطر "آدمی که هست" و نه اینکه یه "کلاغه" فرا رسید و به نظرم همین "دوست داشتن" بود که لحظه‌ای که کمان رو در دست داشت و تیر رو گذاشته بود و همه‌چیز آماده بود نتونست زه کمان رو ول کنه تا...

به نظرم این فرار کردن جنیس اسلینت "یه جایی" براش گرون تموم می‌شه، کسی که فرمانده‌ی گارد پادشاهی شاه جافری بوده باید اینطور به دخمه‌ای فرار کنه؟ این حرکتش هیچ‌چیز(!) از خیانت کم نداشت....

کلمات آخر سریال هم بیان از این داشتن که این‌ها فقط یه آزمایش از سوی منس ریدر بوده و با اینکه اینبار رو پیروز شدن اما آیا باز هم "بدون جان" قادرند که در برابر وحشی‌ها بایستند؟ یعنی هیچ‌کس توی این 7 اقلیم آشفته نیست که به جان اسنو و برادرانش کمک کنه؟ حتی استنیسی که شعله‌های آتش رو در جام دید و خواست که ارتشش رو به سمت شمال هدایت کنه؟

در کل به نظرم شاهکار جنگی سریال تا به الآن بوده و برای این قسمت امتیازی همچون 10 در نظر گرفته بودم اما چون اون امتیاز رو نمی‌شه اینجا داد، بهش 10 می‌دم!

sami1428
06-09-2014, 12:26 PM
این قسمت هم شگفت زده ام. فک میکردم فکوس این قسمت رو تریون باشه.ولی فک کنم قسمت 10 پایان عالی باشه واسه این فصل فوق العاده.
قسمت 9 حماسه ای بود برای خودش.شجاعت.حماقت.عشق.ترس و بزدلی.وحشت و دلهره.همه چی تو خودش داشت.فقط 10 لیاقت این قسمت.:Smiley17:

DARK BOY
06-09-2014, 01:43 PM
این قسمت خوب بود والبته چون من بیشتر منتظر تریون بودم یکم غیرمنتظره بود 15 دقیقه اول سریال یجورایی وقت کشی بود فقط دیالوگ بود.. از اینکه دختر وحشیه مرد خیلی خوشحال شدم با اینکه خیلی مردنشو رمانتیک کردن بااینحال فکرم نمیکردم توسط یه پسرکوچولو بمیره بیشتردوس داشتم سم بکشتش سکانسی که جان با چکش کوبوند تو کله مرده واقعا عالی بود خیلی منتظر این سکانس بودم دیگه بجز سکانس چیزه دیگه ای نبود با اینحال
سکانس ها فوق العاده بودن سکانس غول سوار ماموت سکانس پرت کردن تیر توسط غول و سکانس پرت شدن روغن اتشی پیدا شدن گوست و همینطور رها شدن پاندول پر از سکانس های عظیم که هیچوقت فکر نمیکردم توهیچ سریالی با این دقت و زیبایی ببینم با اینکه از سر الیسر خوشم نمیومد ولی واقعا فوق العاده برای دیوار
جنگید
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTrEuRlxruBg86bM89kCHi-O1H-6iqqcHOlcNPMsdW7SzjpRN5HOg

hoda
06-09-2014, 01:45 PM
وقتی این اپیزود تموم شد، علاوه بر اینکه قلبم یه جاهایی نزدیک حلقم داشت میتپید و اینقدر مشتمو گره کرده بودم که دست‌هام درد گرفته بود، فقط یاد حرف تهیه‌کننده‌های سریال افتادم که گفته بودن تا الان اپیزود ۹ مهیج ترین اپیزود هر سیزن بود، ولی تو سیزن ۴ این هیجان و خفن بودن! تو همه‌ی اپیزودها وجود خواهد داشت!
خیلی خوب بود! منم فکر می‌کردم قراره ادامه‌ی جریانات کینگز لندینگ و سرنوشت تیریون رو ببینیم؛ و برای دوستانی هم که دلشون برای یه نبرد حسابی تنگ شده بود حتمن اپیزود خوشایندی بوده. واقعن هیچ جاش رو نمیشد ایراد گرفت، فلذا ۱۰ میدم!

sami1428
06-09-2014, 01:54 PM
همه قسمت های این فصل شاهکار بودند.سریال کیفیتش رو به بالاست.این قسمت جواب کسایی که جنگ می خواستن داد.قسمت بعد اگه با توجه به داستان باشه و بره داستان سمت کینگز لندینگ.سوپرایز بزرگی می تونه داشته باشه که این فصل عالی جمع کنه.
فقط موندم چه کسایی به این قسمت زیر 9 دادند.یعنی 10 کم واسه این قسمت اصن واسه این سریال.

AR!@N
06-09-2014, 02:59 PM
آلیسر ثورن عالی بود این قسمت! همیشه ازش متنفر بودم ولی این قسمت جبران کرد دمش گرم!
نیل مارشال سنگ تموم گزاشته بود این قسمت! همه چیز عالی بود مخصوصا اون Scythe (داس؟) که از بالای دیوار ولش کردن و مهم تر از اون ماموت ها!!!!
یکی از نکات مثبت دیگه این قسمت فضای ارباب حلقه ها ایش بود. من رو یاد جنگ Helm's Deep انداخت :دی
یکی از بهترین تصمیم هایی که گرفتن این بود که این قسمت فقط "دیوار" رو نشون بدن ، هرچند یکم اگه نبرد رو کوتاه تر میکردن و آخر این قسمت جان میرسید به منس خیلی بهتر بود و تایم بیشتری برای 3-4 تا اتفاق خفن قسمت بعد می موند.
مثل همیشه 10 ( اون دوستمون این قسمت هم نیومد ، شاید هفته بعد بیاید ، شاید!)

.Ven0m.
06-09-2014, 03:40 PM
این قسمت عالی بود جنگ حیلی خوب بود ولی اگه بخوام روراست باشم هیچ چی جای جنگ بلک واتر و هیجانش رو برام نمیگیره با این که حمله وحشی ها به جنوب میتونه اثرات به مراتب زیان بار تری روی کل 7 اقلیم بزاره ولی جنگ بلک واتر و اون تیکه منفجر شدن آتشوحشی و سخنرانی تیریون اصن کولاک بود:d
اما جدا از این این جنگ خیلی عالی بود و من لذت بردم ، باور کنید انتظار داشتم هر لحظه جان اسنو بمیره مثلا وقتی سر جسد غول ـه اومد گفتم الان غوله میزنه پاهاشو میکنه ، یا موقعی که میخواست از دروازه رد شه الان دروازه میاد رو مغزش:)))))
ایگریت هم از مرگش ناراحت شدم ... واقعا عاشق جان اسنو بود
امتیازم به این قسمت 9 ـه نوش جونش:x
جان اسنو متاسفانه جای خودشو رو در قلب من باز کرده:)):((
پ.ن : موسیقی سریال مخصوصا وقتی تن ها و وحشی ها رو نشون میداد دیوانه کننده بود خیلی حال کردم البته قمست های قبلی هم شنیده بودیمش

mohammadgamer
06-09-2014, 03:59 PM
با اینکه انتظار اشتم تریون رو ببینم شوکه شدم . اپیزود خوبی بود . جنگ یکهو تمام شد . اونهمه ارتش وحشی که وارد دروازه جنوبی شدن و همش داشتن میکشتن یهو همه مردن ؟ :| بیشتر از 100 تا نایت واچ کشتن ( هر تیر ایگیریت 1 نایت واچ حساب کنیم و اون گندهه کلی کشت بقیه کشتن چند تا از اون بالا پرت شدن خلاصه بازم اخرش نشون داد 102 تا نایت واچ زنده ان :d عالی بود ولی به همین خاطر 8 دادم . وگرنه 9 لایقش بود .
تنها سریالیه که حجم خرجشم میکنم خخخخخ تمام سریالهایی که نگاه میکنم شب ساعت رایگان دانلود میکنم ولی این رو صبحا . هاها

Sherlock
06-09-2014, 05:04 PM
عالی بود این اپیزود! بالاخره یه تمرکز درست و حسابی روی جان اسنو دیدیم.
شخصا وقتی کسل بلک تا صبح دووم آورد اصلا غرق داستان شده بودم و نفهمیدم چه جوری ۴۵ دقیقه گذاشت! گفتم الان حتما میره سراغ بقیه ی شخصیت ها...!
غول ها، ماموت، تدابیر دفاعی! مخصوصا از اون داسی ول کردن پایین خیلی خوشم اومد.
خوش بختانه ایگریت هم مرد! ;;)
باز صد رحمت به سر آلیستر، اون اسلینت که کپ کرده بود! موش کثیف! الحق لرد فرمانده بودن حق جان اسنو ئه.
به حق رلور سران کینگزلندینگ هم قلع و قمع بشن؛ آخه نباید چهار تا نیرو واسه دیوار بفرستن!! با این حال یه شب دووم آوردن ولی شب های بعد می خوان چی کار کنن؟! جان اسنو کجا رفت؟ یعنی می خواد با منس صلح کنه! امکان نداره به نظرم!! امیدوارم توی قسمت بعد بلایی سرش نیاد و یه پایان بندی خوب داشته باشیم!

آخ قلبم گرفت...فقط ۱ قسمت مونده... :Smiley24:

10

Nucky
06-09-2014, 06:11 PM
همه جنگ دست وحشی ها بود و داشتن همه رو میکشتن چطوری شد شکست خوردن:|
ایگریت هم مرد از شرش راحت شدیم:d...

behnamm30
06-09-2014, 07:18 PM
اپیزود خوبی بود. مهم ترین جاش اونجا بود که ایگریت به جان گفت:
you are not northy jon snow
البته اگه اشتباه نکنم، من همچین چیزی شنیدم
این می تونه اولین سرنخ مربوط به زندگی جان باشه!

بردیا
06-09-2014, 08:01 PM
قسمت خیلی خوب بود
جنگ فوق العاده بود و تک نبردای تن به تن بین تورموند و فرمانده نایت واچ و همچنین جان اسنو با اون کچله رو خیلی خوب روشون کار کرده بودن،از نمونه های قبلیش خیلی بهتر شده بود.
جلوه های ویژش که حرف نداشت.
ولی 2 نمره ای که کم کردم
یک نمرش به خاطر وقت تلف کردن تو اوایل اپیزود بود،میشد زودتر شروعش کرد و شاخ و برگ نبرد رو بیشتر و بهتر ازین کردش
یک نمره دیگه که شاید سختگیرانه باشه،دیالوگای سر آلیسر توی حیاط کسل بلک،تاثیر گذاریش در اون حدی نبود که انتظار داشتم،خوب بود ولی به پای دیالوگای دیگه ای که تو صحنه های مشابه دیدم نبود.
مثلا مقایسش بکنید با دیالوگ آراگورن جلوی دروازه سیاه وقتی دید سربازا دارن روحیشونو میبازن.لامصب آدم وقتی میبینه دلش میخواد بزنه به قلب لشگر موردور

http://img2.wikia.nocookie.net/__cb20121024105821/lotr/images/b/b4/The_Black_Gate_fight.jpg

Sons of Gondor, of Rohan, my brothers! I see in your eyes the same fear that would take the heart of me. A day may come when the courage of men fails, when we forsake our friends, and break all bonds of fellowship; but it is not this day! An hour of wolves, and shattered shields, when the Age of Men comes crashing down; but it is not this day! This day we fight! By all that you hold dear on this good earth, I bid you stand, Men of the West

یا دیالوگ تئورن توی نبرد پله نور برای سواره نظام روهان و کوبیدن نیزه ها به هم و فریادهای death از طرف سوارکارها.کیه که نخواد اون موقع در حال تاختن کنار تئودن باشه؟

http://img4.wikia.nocookie.net/__cb20140329111810/lotr/images/thumb/1/1e/Rohancharge.jpg/250px-Rohancharge.jpg

Arise! Arise, Riders of Theoden! Spears shall be shaken, shields shall be splintered! A sword day... a red day... ere the sun rises!Ride now!... Ride now!... Ride! Ride to ruin and the world's ending!Death!Death!Death!Death!DEATH!Death!Forth, Eorlingas!

یا حتی سخنرانی که رئیس جمهور آمریکا توی فیلم روز استقلال قبل از حمله هوایی به فضایی ها کردش،همشون فوق العاده احساساتی و تاثیر برانگیز بودن،چیزی که دیالوگ سر آلیسر ازش بهره چندانی نبرده بود.

KEVIN GARVEY
06-09-2014, 08:21 PM
با اینکه کل این قسمت متمرکز روی جنگ دیوار بود ولی میتونست رویارویی جان و منس ریدر و هم توش جابده.لحظه ول شدن سربازا از طناب برای تیراندازی به مهاجمین و لزلد شدن داس خیلی عالی بود.ولی یه جورایی فکر میکنم جنگ همینجا تموم بشه و جان با کشتن منس ریدر رهبر شمالیها بشه و قائله رو بخوابونه.سیزن بع هم 100درصد اختصاص خواهد داشت به تریون و برن.ولی فکر اینکه تریون باباشو میکشه بدجوری تو مخمه.حالا امروز یه عکس دیدم از این سیزن که یاداور عکس قسمت قبل بود که چهره اوبرین مارتل رو با جمله (والار مورگولیس)کار شده بود که اوبرین تو اون قسمت مرد امروزم عکس سرسی با کلمه (والار مورگولیس )کار شده بود.شاید شهید قسمت بعد سرسی باشه

DivaN
06-09-2014, 08:30 PM
این قسمت، و مخصوصا نوع تموم شدنش، مثل یه هپی اندینگ میمونه، نسبت به قسمت های 9 فصل های دیگه و البته چیزی که از قسمت 9 این فصل انتظار داشتم. (حداقل برای من)

یعنی واقعا انقدر خوب پیش رفت که دارم شک میکنم نکنه باز این مارتین چیزی زیر سر داره و میخواد ده برابرش رو سرمون بیاره. (حالا یا توی قسمت بعدی و یا به احتمال بیشتر، توی فصل آینده)

نه جان مُرد و نه سم و نه اون دختره و سم کوچولو (لول). انتظار داشتم توی این قسمت منس و ارتشش (+ افراد همراه ایگریت و تن ها) به کسل بلک حمله کنن و همه رو سلاخی کنن و با مرگ جان و فریاد های وحشی ها به سمت جنوب دیوار، پرونده این اپیزود و اتفاقات شمال برای این فصل بسته بشه.

البته از نظر صحنه های مبارزه و اکشن و هیجانی، موارد خوب زیادی داشت. همینطور، موزیک های کار شده روی این قسمت (هرچند اکثرا تکراری) باعث دیدنی تر شدن خیلی از صحنه ها شده بودن.

این اسنو هم که آخرش هیرو بازی در آورد. دنیای GoT دنیای ظالمیه. اگر جان توی این دنیا راحت بتونه بره منس رو بکُشه و زنده برگرده دیگه واقعا تعجب میکنم. =___=

خلاصه این قسمت برخلاف قسمت 9 های پیشین همچین climactic ending خاصی نداشت. ببینیم توی قسمت پایانی این فصل سورپرایزی برای ما وجود داره یا نه.

بردیا
06-09-2014, 08:40 PM
جناب شق القمر لطفا اقدام به اسپویلر کردن از اتفاقات کتاب تو فصل های آینده نکنید
حداقل تو اسپویلر بزارید و بگید تا یکی مث من به هوای نقد شما ازین قسمت یوهو با شوک روبرو نشه نسبت به آینده داستان
همه حس سریال رو از بین میبرید:Smiley104:

Davinci
06-09-2014, 09:12 PM
به نظرم که قسمت خوبی بود ولی اون چیزی که انتظار داشتم بیشتر از این حرفا بود
یکی از صحنه های خوبش او لحظه ای بود که 6 نفر توی تونل با اون غوله رو در رو شدن
اگه قرار باشه دیوار سقوط نکنه اونم به دست جان اسنو هست ولی بعید میدونم
فکر کنم دیوار سقوط کنه و یه نبرد درست و حسابی تو فصل بعد ببینیم :Smiley35::Smiley35:

saeed_iri
06-09-2014, 09:38 PM
اول 10 دادم اما حالا که فکر میکنم یکسری ضعف هایی وارده ! مثلا تو نبردهای تن به تن میدیدیم وحشی ها هر کدوم چند سرباز رو میکشن ! و به نظر خیلی قوی تر می اومدن اما آخرش دیدیم در عین تعجب شکست خوردن (البته جای بسی خوشحالی که جان اسنو سالم هست ! ) اما خوب از نظر احساسی راضیم کرد اما منطقی نه ! و فکر میکنم میشد روی غول ها بیشتر مانور داد که البته ضعف در جلوه های ویژه هست
با این حال 9 حقش هست

sima_e8
06-09-2014, 10:22 PM
you don't know nothing john snow
این جمله رو ایگریت همیشه به جان می گفت؛ تو هیچی نمیدونی جان اسنو!

اپیزود خوبی بود. مهم ترین جاش اونجا بود که ایگریت به جان گفت:
you are not northy jon snow
البته اگه اشتباه نکنم، من همچین چیزی شنیدم
این می تونه اولین سرنخ مربوط به زندگی جان باشه!

AR!@N
06-09-2014, 10:25 PM

اومدی درست کنی خودتم اشتباه گفتی که :p
You Know Nothing Jon Snow

mas5oud281
06-09-2014, 10:26 PM
این قسمت فقط مردان دیوار بودند و بس.که واقعا لیاقت یک اپیزود کامل رو داشتند.
جان اسنو هم دوباره به معشوقش دید ولی خیلی زودم از دست دادش.از دختر وحشیه همچین بدمم نمیومد مخصوصا با اون دیالوگه زیباش که ای کاش داخل همون غارمیوندیم.
ولی از نظر داستانی این فصل پیشرفته خاصی نداشته ولی بازم عالیه این سریال.به این قسمت 9 دادم
You Know Nothing Jon Snow

sima_e8
06-09-2014, 10:30 PM
این همه ماجرای باقیمونده رو می خوان تو یه قسمت جمع کنن؟
آریا و سانسا به هم می رسن؟
استنیس که وام گرفته و نیرو جمع کرده چیکار می کنه؟
تیریون... تیریون... تیریون؟
اسم زن جافری چی بود؟ اون و خانوادش در چه حالن؟
پسر شاه رابرت، گندری، کجاست؟
بریان از تارث و نوچه اش تو راه ایری بودن، اونها به آریا و سانسا می رسن؟
و ...

EMINENT
06-09-2014, 10:46 PM
چند هفته پیش مجله همشهری جوان 4 صفحه مطلب کارکرده بود واسه گات، مصاحبه با مترجم کتابها و درخت خاندانها رو چاپ کرده بود، گفتم بذارم اینجا شاید مفید باشه واسه بچه ها
البته یه قسمتی اسپویل داشت که سیاهش کردم! ولی خداییش اسپویل باحالی بود، روحمون شاد شد :Smiley35:

برای سایز اصلی روش کلیک کنید ( 2540 * 3600 )

http://www.8pic.ir/images/d0fejxfv3aodsfo3q92p_thumb.jpg (http://www.8pic.ir/viewer.php?file=d0fejxfv3aodsfo3q92p.jpg)

برای سایز اصلی روش کلیک کنید ( 2523 * 3600 )

http://www.8pic.ir/images/pccs8woc2y9xfe6aipft_thumb.jpg (http://www.8pic.ir/viewer.php?file=pccs8woc2y9xfe6aipft.jpg)

Snow
06-09-2014, 11:10 PM
قسمت یعنی این!یه قسمت بدون کالیسی و سرشار از جان اسنو!
صحنه های جنگ این اپیزود به شدت برای من یاداورِ جنگ ارباب حلقه ها بود!و این حجم از جلوه های ویژه برای یک سریال واقعا خارق العادست!
سم تارلی واقعا داره به یکی از کاراکتر های محبوبم تبدیل میشه.عاشق-ساده لوح-باحال!و واقعا عجیب بود که مارتین بهش رحم کرد ونکشتش تو این اپیزود!
سرنوشت قلعه هم نا معلومه.یا استنیس یا لرد(!) بولتن باید بیان کمک!وگرنه همه چی بهم میریزه.جان اسنو عزیزم هم که عین یه گرگ(گفتم گرگ یاد Ghost افتادم چقد خوبه این بچه!)قلعه رو رهبری کرد و ازش دفاع کرد!
ایگریت هم که مرد.من واقعا ازش خوشم میومد ولی خب یه وحشی بود.بیچاره جان عاشق یه نفر شد که خیلی زود جلو چشم هاش پرپر شد!
حالا باید دید سرنوشتش در برابر منس چه خواهد بود...
با اجازه اگر کسی ناراحت نمیشه و نمیگه ما جو زده ایم 10 میدم!

behnamm30
06-09-2014, 11:52 PM
حق با شماست دوباره گوش دادم
میگه you know nothing jon snow

آریا
06-10-2014, 12:17 AM
این قسمت عالی بود. دوستان همه ی نکات گفتن فقط یه سوال دارم

ایمن تارگرین میشه عموی دنریس؟....

sima_e8
06-10-2014, 12:49 AM
اِ آره، حق با شماست، جمله من غلطه :Smiley35:

EMINENT
06-10-2014, 01:38 AM
لایق 10 بود این قسمت ولی 2 جا به نظرم از حالت منطقی خارج شد، یکی اونجایی که اون دختره گیلی با بچش از بالای کمپ وحشی ها رد شد و اونا نفهمیدن، با اینکه میبینیم دوره کمپ نگهبان واساده، دومی هم توی تعداد کشته های دوطرف مبارزه بود، آقا این برادرا هرچی میمردن تهشون در نمیومد!
از لحاظ کیفیت فنی این قسمت یه شاهکار بود، فیلمبرداری شناور توی حیاط قلعه و جلوه های ویژه دیوار، مخصوصا ایده داس فوق العاده در اومده بود به آثار بزرگ سینما تنه میزد واقعا این اپیزود( کی میگه جوگیرم الان؟!)
من قبل پخش این قسمت این پوستر رو دیده بودم دیگه منتظر نابودی دیوار و مافیها بودم واقعا!

http://www.8pic.ir/images/h2e8qydsyw03vje1j792.jpg

:Smiley14:

http://www.8pic.ir/images/m32tbwukvc3mxjlbg8kv.jpeg

pooya
06-10-2014, 01:52 AM
ایمن تارگرین میشه عموی دنریس؟..
نه، میشه عموی ِ بابای ِ دنیریس یا به عبارتی عموی مَدکینگ(پادشاه دیوانه) و طبق اشاراتی که تو سریال شده 104 سالشه.

--------------------------------------------------------

این قسمت خیلی به هم نچسبید ، البته جنگ ها و حوادث دیوار رو خیلی خوب درآورده بودن ولی همه انتظار داشتن ببینن سرنوشت تریون به کجا ختم میشه ، البته با توجه به عنوان اپیزود The Watchers on the Wall از قبل مشخص بود این قسمت مربوط به حوادث دیوارـه . فقط امید دارم داستان لنیستر ها تو همین فصل به یه جایی برسه و نذارن یک سال تموم برای سرنوشت تریون منتظر بمونیم. البته اونجوری که تو یکی از خبر ها خوندم ظاهرا قسمت آخر زمانش 10 دقیقه بیشتر از بقیه قسمت ها هست.

Sherlock
06-10-2014, 02:11 AM
من قبل پخش این قسمت این پوستر رو دیده بودم دیگه منتظر نابودی دیوار و مافیها بودم واقعا!

http://www.8pic.ir/images/h2e8qydsyw03vje1j792.jpg

منم این پوستر رو که دیدم خیلی کف کردم ولی توی این اپیزود به این حجمی که نشون داده سپاه وجود نداره!

:MHR:
06-10-2014, 02:33 AM
حقیقتش انتظار نداشتم همه قسمت به دیوار بگذره تا آخرین لحظه منتظر بودم یه سکانس از تیریون ببینم ولی خیلی سریع زمان تموم شد !
اولین نکته ای که تو جنگ برام مهم بود روبرو شدن ایگریت و جان بود بالاخره یکیشون باید کشته میشد ولی اینکه اینطوری بمیره رو دوست نداشتم لبخند عاشقانه ای که جان به ایگریت زد یکی از سکانس های قشنگ این قسمت بود . دوست داشتم وقتی اون روانی به جان حمله کرد و ایگریت قبلن گفته بود جان برا منه ایگیریت وارد دعوا بشه و اینجوری کشته بشه
چرا کسی سم و با اون هیکل نمیبینه !!! این همه رفت و اومد یه تیر هم بهش نخورد !
نمیدونم کدومشون بود گفت این حمله فقط برا این بود که میزان دفاعی مارو بسنجن خوب این قابل قبوله که همچین جنگ بزرگی رو شاهد نبودیم و غول و ماموت و ... دسته جمعی حمله نکردن از هر کدوم یه دونه داشتیم !
جان اسنو شاید محکم ترین شخصیت داستان باشه کسی که میدونه داره چیکار میکنه و از چیزی نمیترسه با عقلش تصمیم میگیره و دنبال جادوجمبل و خرافات نیست .
سکانسی که جان بیرون رفت بنظرم آخرین سکانسش تو این فصل بود یه قسمت کامل به یکی از شخصیت های مهم اختصاص دادن اونم بعد از اینکه همه دنبال سرنوشت تیریون بودن شجاعت میخواد . در نظر بگیرید یه قسمت کامل برای دنریس بود :Smiley15:

shahin7
06-10-2014, 03:33 AM
مگه واقعا چیز بیشتری هم از یه سریال میشه توقع داشت....واقعا عالی بود.صحنه داس..صحنه غوله که تیر کمون زد ..صحنه جنگ جان با رییس تن ها..صحنه حمله غوله به اون 6 نفر که ای کاش جنگیدنشونم نشون میداد...همشون عالی بودن...به سریالی در سطح این واقعا زیر 10 نباید داد..حتی ضعیف ترین قسمتاش بهتر از قوی ترین قسمت بقیه سریالاست
در ضمن دوستان لطف کنن اسپویل نکن توروخدا.پیشنهاد میکنم کتابو نخونین که از فیلم بیشتر لذت ببرید ;)

پژمان
06-10-2014, 03:54 AM
واقعا تعجب کردم مارتین جان شوکمون نکرد و گذاشت یه بار همه چیز خوب باشه،

صحنه های داس و مرگ ایگریت و صحبت سر آلیستر با جان عالی بودن؛من که از سر الیستر خیلی خوشم اومد نشون داد فرمانده ی قابلیه و با مرداش جنگید.:Smiley19:

فقط یکم وقت تلف کردن و کشش دادن و هر وحشی 10 تا کلاغ کشت وگرنه عالی بود. :Smiley35: :Smiley35:

اما دوستان عزیز و همراهان got بدونن و در جریان باشن که از قسمت بعدی هممون به درون دره ی عمیقی به نام کف سقوط میکنیم.:Smiley19: :Smiley19: :Smiley19:

Ned Stark
06-10-2014, 07:01 AM
عالی بود

جانانه دفاع کردن ( امیدوارم تیم ملی هم همینجوری دفاع کنه تا صعود کنیم :Smiley36: )

اصلا نفهمیدم کی تموم شد این قسمت . عجب جنگی . جلوه های ویژه خیلی خوب بود

سم خیلی باحاله . باور کنید آخر این میشه پادشاه :Smiley14:

جـــان اســــنو :Smiley41:

امتیاز 10

http://8pic.ir/images/2ac2f0vp0f6xuzr64md8.jpg

http://8pic.ir/images/l59dmfeszityia13a3vs.jpg

vahidcivil66
06-10-2014, 11:44 AM
خدایی این قسمتش حال داد .آدم دوست داره جنگ ها تو زمان ما با شمشیر میبود خیلی حال میده .اون صحنه ایی که بچه دختررو کشت خیلی حال کردم.جای خودم خالی بود با یه گرز چه کارا که نمیشد کرد:Smiley13:

MILANO
06-10-2014, 01:18 PM
(یه فکر اساسی باید به حال کسایی که کتاب رو خوندن کرد! بعضیا رسماً اسپویل میکنن که کاریشون ندارم. ولی بعضیا هم ناخواسته یه عکسی، یه کامنت با کنایه ای،یه حرف با شکلک خاصی... مثلاً "خیلی به این شخصیت دل نبند!" ، "حالا خبر نداری..." شاید حواسشون نیست. یا فکر میکنن حالا موضوع مهمی نیست که اسپویل بشه یا نشه. لطفاً در نظراتتون نشانه ای از اتفاقات بعدی که ما خبر نداریم و نمیخواهیم هم بدونیم نباشه! نه نوشته، نه شکلک ، نه لحن و نه عکس! البته این حرفا کلیه! مربوط به تاپیک خاص این اپیزود نیست)

1- صحنه ی "نگه داشتن دروازه"، چه زمانی که جان داشت دستورش میداد، چه وقتی که نگهبانان داشتن قسمشون رو فریاد میزدن، و چه صحنه آخر که به عهدشون وفا کردن خیلی حماسی، زیبا و عالی بود.
2- اون دختره ایگریت هم بالاخره نمی شد جایی در زندگی جان اسنو باز کنه! اصولاً باید زوجین دارای تفاهم باشن و از لحاظ دینی، فرهنگی، اجتماعی ، سیاسی و ... شباهت داشته باشن. :Smiley69:
3- صحنه "داس" هم واقعاً دل انگیز بود!

WALKING DE4D
06-10-2014, 05:52 PM
قسمت خیلی خوبی هر چقدر تو سریال به جنگ پرداخته نمیشد تو این قسمت جبران کردن همه چی عالی بود
البته میشه عیب هایی هم گرفت مثل اینکه توتن ها وحشی های هر چقدر از کلاغا می کشتن تعدادشون زیاد تر میشد
کلا 105 نفر 102 نفر ادم این همه هم کشته دادن باز کلی ادم دارن تو دیوار :) بگذریم
فقط تو قسمت اخر خدا کنه اتفاق خاصی برای جان اسنو پیش نیاد
این حرکتی هم که زدن و کل قسمت به دیوار پرداختن عاااالی بود از نظرم و اب بندی کالیسی رو هم خدارو شکر تو این قسمت نداشتیم
تو این فصل باید یه چیزایی مشخص شه یکی داستان کلاغ 3 چشم چیه|: یکی هم تکلیف اریا
برای فصل بعد داستان های حاشیه رو باید کم کنن اینقدر شخصیت به سریال اضافه میشه که کنترل کردنش سخته اونم تو 10 قسمت
به کنار بعضی از معایب می تونستن هر فصل 16 قسمتی یا 12 قسمتی بکنن ولی ..........

Irag
06-10-2014, 07:06 PM
http://picoup.ir/images/48241894103157579070.jpg

اکشن همه جا و همیشه جواب میده. به این میگن معجزه‌ی اکشن. (ایمان بیاورید)
یکی از مشکلات GOT اینکه زیادی به موسیقی ارجینال خودش متکیه و دائم این رو تکرار می‌کنه و از "تم" مشترک توی همه‌ی قسمت‌ها استفاده میکنه گاهی اوقات برای بهتر شدن لحظات "دراماتیک یا تراژدی‌ها" بهتره از این قضیه دست بکشه. شبیه موسیقی که در تالار اجرا شد (فصل گذشته).

om3ga
06-10-2014, 08:39 PM
جان اسنو...اوه جان اسنو!!!
فک میکردم این قسمت میزنن میترکوننش ، سالم موند خدارو شکر!!!
فقط 1 قسمت موند ، میریم که داشته باشیم در کف موندگی مزمن تا 1 سال :|
تو 1 قسمت هم فک نکنم بشه همه این داستانایی که این فصل اتفاق افتاده رو جم و جور کرد نه؟! پس ناجور تو کف میمونیم که چیا قرارِ بشه فصل بعد :|
آغا همچین میگفتم یه چیزی تو مایه های بلک واترِ این جنگ 4 چشمی رو مانیتور بودم من ، ولی (با ارزش پوزش از دوستان) ، "نچسبید" این جنگ...اصن بلک واتر یه چی دیگه بود!!!

hadiuss
06-10-2014, 09:30 PM
بنده شخصا به شدت نا امید شدم از این قسمت...
نمرم به این قسمت 6 بود...چرا؟ عرض میکنم...
اول بگم که مبارزات تن به تن این قسمت بهترین بودن توی تمام 4 فصل،جلوه های ویژه هم عالی عالی بود...
ولی هیچکدوم اینها انتظاراتم رو براورده نکرد...4 فصل هی گفتن شمالی ها،ارتش صد هزارنفری،جاینت ها،منس و...
که ادم فک میکنه چی میشه...از اون ارتش 100هزارنفری بیشتر از صد نفر دیدین تو سریال آیا؟؟؟:Smiley39:
مثلا قسمت رها کردن داس خیلی خیلی خیلی عالی بود ولی برای چی رها کردن؟ برا 4 نفر که مثل مگس بودن رو دیوار؟؟؟:Smiley15:
من که ضدحال بدی خوردم...وقتی اینقد مانور میدن رو یه چیزی حداقل سعی کنن یه چیز خوبی دربیارن ازش.:Smiley104:
بدترین قسمت 9 توی 4فصل بود به نظرم.
من نمیگم بیان توی یه سریال صحنه های ارباب حلقه ها رو پیاده کنن...ولی شما مقایسه بکنین تعداد نفرات حاضر در جنگ بلک واتر و این جنگ رو! تو بلک واتر ادم باور میکرد که این جنگه ولی این جا من فقط 2تا غول و یه ماموت و 20-30 نفر شمالی دیدم...
حیف این صحنه،حیف...:Smiley19:

اضافه شده در : 4 minutes

قسمت خیلی خوبی هر چقدر تو سریال به جنگ پرداخته نمیشد تو این قسمت جبران کردن همه چی عالی بود
البته میشه عیب هایی هم گرفت مثل اینکه توتن ها وحشی های هر چقدر از کلاغا می کشتن تعدادشون زیاد تر میشد
کلا 105 نفر 102 نفر ادم این همه هم کشته دادن باز کلی ادم دارن تو دیوار :) بگذریم
این حرکتی هم که زدن و کل قسمت به دیوار پرداختن عاااالی بود از نظرم و اب بندی کالیسی رو هم خدارو شکر تو این قسمت نداشتیم
برای فصل بعد داستان های حاشیه رو باید کم کنن اینقدر شخصیت به سریال اضافه میشه که کنترل کردنش سخته اونم تو 10 قسمت

شخصیت های اضافی که شما میفرمائید همگی جزوی از روند داستان هستن...سازندگان سریال نمیتونن کارکتری رو کم یا زیاد بکنن این بسته به داستان داره که اونم مارتین مینویسه...و به نظرم کلا جذابیت این سریال به شخصیت های زیاد و پرملاتشه...
تعداد قسمت های زیاد هم به نظرم به نوعی باعث اب بندی و کسل کنندگی در داستان میشد.چون بیس سریال روی دیالوگ هستش و مبارزات و جنگ ها رو سازندگان زیاد بهش اهمیت نمیدن...به این خاطر 10 قسمت خوبه.:Smiley17:

Irag
06-10-2014, 09:55 PM
قسمت یعنی این!یه قسمت بدون کالیسی و سرشار از جان اسنو!

دقیقا. :Smiley35:

با اجازه اگر کسی ناراحت نمیشه و نمیگه ما جو زده ایم 10 میدم!

باز هم دقیقا :Smiley35:

WALKING DE4D
06-10-2014, 10:05 PM
بنده شخصا به شدت نا امید شدم از این قسمت...
نمرم به این قسمت 6 بود...چرا؟ عرض میکنم...
اول بگم که مبارزات تن به تن این قسمت بهترین بودن توی تمام 4 فصل،جلوه های ویژه هم عالی عالی بود...
ولی هیچکدوم اینها انتظاراتم رو براورده نکرد...4 فصل هی گفتن شمالی ها،ارتش صد هزارنفری،جاینت ها،منس و...
که ادم فک میکنه چی میشه...از اون ارتش 100هزارنفری بیشتر از صد نفر دیدین تو سریال آیا؟؟؟:Smiley39:
مثلا قسمت رها کردن داس خیلی خیلی خیلی عالی بود ولی برای چی رها کردن؟ برا 4 نفر که مثل مگس بودن رو دیوار؟؟؟:Smiley15:
من که ضدحال بدی خوردم...وقتی اینقد مانور میدن رو یه چیزی حداقل سعی کنن یه چیز خوبی دربیارن ازش.:Smiley104:
بدترین قسمت 9 توی 4فصل بود به نظرم.
من نمیگم بیان توی یه سریال صحنه های ارباب حلقه ها رو پیاده کنن...ولی شما مقایسه بکنین تعداد نفرات حاضر در جنگ بلک واتر و این جنگ رو! تو بلک واتر ادم باور میکرد که این جنگه ولی این جا من فقط 2تا غول و یه ماموت و 20-30 نفر شمالی دیدم...
حیف این صحنه،حیف...:Smiley19:

اضافه شده در : 4 minutes

شخصیت های اضافی که شما میفرمائید همگی جزوی از روند داستان هستن...سازندگان سریال نمیتونن کارکتری رو کم یا زیاد بکنن این بسته به داستان داره که اونم مارتین مینویسه...و به نظرم کلا جذابیت این سریال به شخصیت های زیاد و پرملاتشه...
تعداد قسمت های زیاد هم به نظرم به نوعی باعث اب بندی و کسل کنندگی در داستان میشد.چون بیس سریال روی دیالوگ هستش و مبارزات و جنگ ها رو سازندگان زیاد بهش اهمیت نمیدن...به این خاطر 10 قسمت خوبه.:Smiley17:

درسته جزیی از سریاله ولی می تونن مدیریت زمانیشو بهتر کنن کلا این فصل هر چی از کالیسی نشون دادن اب بندی محض بوده
این فصل فقط 3 قسمت خوب داشته تا به اینجا ما بقی داستان فقط جهت زیاد شدن قسمت های سریاله
و سریال یه روند قابل حدس و تکراری ادامه میده هر فصل یک داستان داره اونم کشته شدن شخصیت های پر رنگ سریال
فقط زمان و مکان کشته شدنشون فرق میکنه
فصل 4 فقط 8 قسمت درباره دادگاه تریون بوده که به نظرم 2 3 قسمتم می تونستن جمعش کنن

Mani Vampire
06-10-2014, 10:30 PM
پُست 37»»»

این فصل فقط 3 قسمت خوب داشته تا به اینجا ما بقی داستان فقط جهت زیاد شدن قسمت های سریاله
پُست 42»»»

داداش بی‌زحمت یه کیلو شیرینی بخر و با خودت آشتی کن! ما متوجه نشدیم قسمت‌ها زیاد بودن و سه قسمت فقط خوب بوده و تو سه قسمت می‌تونستن جمعش کنن یا باید هر فصل سریال 12 یا 16 قسمتی باشه؟
به خودت نگیریا اما یه کم رو حرفات فکر کنی بد نیست :Smiley17: سعی هم کن جای اینکه تخریب کنی سریال رو بذاری کنار و بری سراغ چندتا کامیک خیلی خوب مثل Arrow و ....
من نمی‌دونم چندتا فیلم و سریال دیدی که راجب گات اینطور نظر می‌دی اما بهتره از الآن تا سال دیگه که فصل پنجم شروع می‌شه فقط و "فقط" سریال و فیلم ببینی تا یه کوچولو با ذهن بازتر نظر بدی :Smiley17:

WALKING DE4D
06-10-2014, 11:01 PM
پُست 37»»»

پُست 42»»»

داداش بی‌زحمت یه کیلو شیرینی بخر و با خودت آشتی کن! ما متوجه نشدیم قسمت‌ها زیاد بودن و سه قسمت فقط خوب بوده و تو سه قسمت می‌تونستن جمعش کنن یا باید هر فصل سریال 12 یا 16 قسمتی باشه؟
به خودت نگیریا اما یه کم رو حرفات فکر کنی بد نیست :Smiley17: سعی هم کن جای اینکه تخریب کنی سریال رو بذاری کنار و بری سراغ چندتا کامیک خیلی خوب مثل Arrow و ....
من نمی‌دونم چندتا فیلم و سریال دیدی که راجب گات اینطور نظر می‌دی اما بهتره از الآن تا سال دیگه که فصل پنجم شروع می‌شه فقط و "فقط" سریال و فیلم ببینی تا یه کوچولو با ذهن بازتر نظر بدی :Smiley17:

البته نظر شما قابل احترامه :Smiley17: من گفتم با توجه به کتاب قوی که داره و خیلی ها هم ازش تعریف کردن

می تونستن سریال بهتر بسازن
اتفاقا اکثر کسایی که از یک سریال درک درستی دارن نقاط ضعف سریال اذیتشون میکنه
همیشه انتقاد از یک موضوعی دلیل بر تخریب سریالی نمیشه دوست عزیز کافی سطح فکرتونو گسترده تر کنین

کسایی که فقط سعی میکنن بگن به به عجب سریالی تاریخ همچین سریالی رو تا حالا به خودش ندیده بود 50% فقط از روی احساس شخصی اینو میگن

در ضمن این سریال قدرت اینو داره که هر فصلش بیشتر از 10 قسمت باشه اما به یک شرط سعی نکنن کل فصل رو یک داستان ( دادگاه تریون برای نمونش گفتم) بپردازن تو این فصل می تونستن رو داستان کالیسی خیلی بهتر کار کنن تا اینکه هر قسمت فقط 5 دقیقه
مختص کالیسی و حواشی اطرافش _ یا داستان واکر ها _ حتی داستان شمالی ها _ حتی داستان کلاغ 3 چشم و رسیدن به اون درخت داستان برن استارک بنظرم خیلی جالب میومد با اون کنترل ذهنی که انجام میده ولی 5% از تایم این فصلو هم به خودش اختصاص نداده
حتی جان اسنو __ کلی شخصیت تو سریال اضافه میشه اما بدون هیچ برنامه ای درسته دست کارگردان نیست که شخصیت اضافه بکنه یا نکنه اما می تونه مدیریت بهتری رو کاراکترا بکنه دلایل خیلی محکم تری دارم برای حرف نمی خوام بحث کنم

ما وقتی تو همین 10 قسمت 6 قسمت ابندی محض صورت میگیره بله امثال x و y ها ترجیح میدن 10 قسمت سریال تموم شه
و بدون اینکه هیچ چیزی از سریال دست گیرشون بشه
هر فصل باید منتظر کشته شدن یکی از کاراکتر های مهم باشیم فقط باید سریال به این امید ادامه داد؟؟؟؟؟؟.......
ولی جدا بجز اماده سازی صحنه کشته شدن کاراکتر هیچ چیز دیگه ای رو بیان نمیکنه

در ضمن منی که 6 ماه 1 سال منتظر این سریال می مونم به شخصه با 10 قسمت راضی نیستم با این وضع که داره پیش میره
جدا باید همون 16 قسمت باشه تا بتونن بلاخره اون داستان هایی رو که شروع کردن به یک جایی برسونن
اگه 10 قسمت بود و داستان سریال گسترده تر بود میشد اما همین 10 قسمت اب بندی میشه ..................................

arrow جدا الان خیلی سریال تاپیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!! به عنوان یک سریال فقط محض سرگرم شدن شاید بشه روش حساب کرد که اونم فقط داستانشو تا 1 فصل تحمل کردم خیلی چیزا توش با عقل جور در نمیاد و عملا کارایی میکنن که در حد یک انیمیشن شاید زیبایی داشته باشه:Smiley39::Smiley39:
همین قدر و باید گفت که الان بیشتر از 5 ساله که دارم سریال هارو دنبال میکنم و اکثر سریال هایی که نمره بالایی داشتنو دیدم
شمایی که حرف از فیلم بینی و سریال بینی می زنی این همه فیلم و سریال دیدی چرا با سطح بسته نظر میدی؟:Smiley17:

brad
06-10-2014, 11:05 PM
جلوه های ویژه ای که روی غول پیکر ها و اون ماموت استفاده شده بود خیلی خوب کار شده بود با این که یک سریال هست و بودجه یک فیلم هالیوودی در اختیار نداره
موسیقی متنی که در صحنه مبارزه جان اسنو و اون مرد طاس (ببخشید اسمش رو نمیدونم ، شاید خوب دقت نکردم :) ) پخش شد یکی از نقاط قوت این قسمت بود
انتظار من از دیده شدن گرگ جان اسنو بعد از پیدا کردنش در صحنه نبرد خیلی بیشتر بود ، اما با این حال همین قدر که ازش استفاده شد کفایت میکنه :)

hossein 2
06-10-2014, 11:16 PM
متاسفانه این قسمت از بس فکر عاقبت ایمپ بودم که شاید 60درصد اپیزود فقط از جلو نظرم گذشته باشه :))

هرچند همش جنگ بود ... امیدوارم قسمت آخر سورپرایزهای خوبی داشته باشیم.

Mani Vampire
06-10-2014, 11:18 PM
البته نظر شما قابل احترامه من گفتم با توجه به کتاب قوی که داره و خیلی ها هم ازش تعریف کردن

همیشه انتقاد از یک موضوعی دلیل بر تخریب سریالی نمیشه دوست عزیز کافی سطح فکرتونو گسترده تر کنین

کسایی که فقط سعی میکنن بگن به به عجب سریالی تاریخ همچین سریالی رو تا حالا به خودش ندیده بود 50% فقط از روی احساس شخصی اینو میگن

در ضمن این سریال قدرت اینو داره که هر فصلش بیشتر از 10 قسمت باشه اما به یک شرط سعی نکنن کل فصل رو یک داستان ( دادگاه تریون برای نمونش گفتم) بپردازن تو این فصل می تونستن رو داستان کالیسی خیلی بهتر کار کنن تا اینکه هر قسمت فقط 5 دقیقه
مختص کالیسی و حواشی اطرافش _ یا داستان واکر ها _ حتی داستان شمالی ها _ حتی داستان کلاغ 3 چشم و رسیدن به اون درخت داستان برن استارک بنظرم خیلی جالب میومد با اون کنترل ذهنی که انجام میده ولی 5% از تایم این فصلو هم به خودش اختصاص نداده
حتی جان اسنو __ کلی شخصیت تو سریال اضافه میشه اما بدون هیچ برنامه ای درسته دست کارگردان نیست که شخصیت اضافه بکنه یا نکنه اما می تونه مدیریت بهتری رو کاراکترا بکنه دلایل خیلی محکم تری دارم برای حرف نمی خوام بحث کنم

ما وقتی تو همین 10 قسمت 6 قسمت ابندی محض صورت میگیره بله امثال x و y ها ترجیح میدن 10 قسمت سریال تموم شه
و بدون اینکه هیچ چیزی از سریال دست گیرشون بشه
هر فصل باید منتظر کشته شدن یکی از کاراکتر های مهم باشیم فقط باید سریال به این امید ادامه داد؟؟؟؟؟؟.......
ولی جدا بجز اماده سازی صحنه کشته شدن کاراکتر هیچ چیز دیگه ای رو بیان نمیکنه

arrow جدا الان خیلی سریال تاپیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!
همین قدر و باید گفت که الان بیشتر از 5 ساله که دارم سریال هارو دنبال میکنم و اکثر سریال هایی که نمره بالایی داشتنو دیدم
شمایی که حرف از فیلم بینی و سریال بینی می زنی این همه فیلم و سریال دیدی چرا با سطح بسته نظر میدی؟
اول از همه خدمت شخص شخیص سریال‌باز خسته اعلام کنم که شما اگر "نقطه‌ضعف" یه سریال رو می‌بینی من دلیل نقطه‌ضعف رو می‌بینم، قضیه‌ی همون "این راهی که تو داری می‌ری من سر جاده‌اش ریدم هستش" و سعی نکن با گفتن یه سری چیزها که صرفاً بحث‌برانگیز هستش و باعث ایجاد مسیری می‌شه که از تاپیک منحرف بشیم بحث رو ادامه بدی.
دوم خدمت شمای 5 سال سریال باز خسته و منهدم‌گر در بحث و نقد فیلم‌های برتر و مشهور و سریال‌های روز عرض شود که اگر یه سریالی داستانش اذیت‌کننده و chilish هستش برات و فقط دارن با کُشتن کارکترها ادامه‌ش می‌دن، سعی کن که ادامه‌اش ندی.
در ضمن یه سریال هست به نام Desperate Housewives خیلی سریال خوبیه و با روحیه‌ات سازگاره و کارکتراش تا ته سریال زنده‌ان و خیلی هم دور همی مزه می‌ده و دنیاشون عالیه، برو سراغش اگرم لینک دانلود خواستی بهت می‌دم! (سرور اختصاصی دارم واسه دانلودش اگر خواستی تو این تاپیک (http://tvworld.info/showthread.php?356)درخواست بده همین امشب بدمش شروع کنی) پس همین امشب شروعش کن صبحم بحث اپیزودیکش رو می‌زنم تا نظرت رو بخونم، دیگه هم جوابت رو نمی‌دم، نه در سطح من(!) بلکه در سطح کسی که یه سریال دیده و بعد گات دیده هم نیستی! Night, Night :Smiley17:

maasoudn
06-10-2014, 11:26 PM
که ادم فک میکنه چی میشه...از اون ارتش 100هزارنفری بیشتر از صد نفر دیدین تو سریال آیا؟؟؟

خود جانم گفت که منس ماموتا و غولای بیشتری داره و فقط داره استحکامات مارو با این حمله تست میکمه

اضافه شده در : 1

خیلی دوس داشتم حالا بکش بکشه اون کچل عوضی که به ند خیانت کرده بودم می مرد

WALKING DE4D
06-10-2014, 11:35 PM
اول از همه خدمت شخص شخیص سریال‌باز خسته اعلام کنم که شما اگر "نقطه‌ضعف" یه سریال رو می‌بینی من دلیل نقطه‌ضعف رو می‌بینم، قضیه‌ی همون "این راهی که تو داری می‌ری من سر جاده‌اش ریدم هستش" و سعی نکن با گفتن یه سری چیزها که صرفاً بحث‌برانگیز هستش و باعث ایجاد مسیری می‌شه که از تاپیک منحرف بشیم بحث رو ادامه بدی.
دوم خدمت شمای 5 سال سریال باز خسته و منهدم‌گر در بحث و نقد فیلم‌های برتر و مشهور و سریال‌های روز عرض شود که اگر یه سریالی داستانش اذیت‌کننده و chilish هستش برات و فقط دارن با کُشتن کارکترها ادامه‌ش می‌دن، سعی کن که ادامه‌اش ندی.
در ضمن یه سریال هست به نام Desperate Housewives خیلی سریال خوبیه و با روحیه‌ات سازگاره و کارکتراش تا ته سریال زنده‌ان و خیلی هم دور همی مزه می‌ده و دنیاشون عالیه، برو سراغش اگرم لینک دانلود خواستی بهت می‌دم! (سرور اختصاصی دارم واسه دانلودش اگر خواستی تو این تاپیک (http://tvworld.info/showthread.php?356)درخواست بده همین امشب بدمش شروع کنی) پس همین امشب شروعش کن صبحم بحث اپیزودیکش رو می‌زنم تا نظرت رو بخونم، دیگه هم جوابت رو نمی‌دم، نه در سطح من(!) بلکه در سطح کسی که یه سریال دیده و بعد گات دیده هم نیستی! Night, Night :Smiley17:

اول از همه کسی که بحث داره خارج میکنه خود شخص خودتون هستین
بعضی مواقع سطح پایین فکر باعث میشه بدون فکر به کسی بی احترامی بشه
شما اصلا نفر اول سریال بین ها:Smiley30: برو با arrow حال کن
در ضمن اینی که عرض کردی می تونی سریالو نببینی بازم از سطح فکر نشات میگیره از لحاظ عقلانی ادم باید مشکل داشته باشه
سریالی که چند سال داره می بینه به یک باره بیخیال بشه
1% نظرت واسم مهم نیست چه برسه پیشنهاد هم بکنی
در ضمن 1% فکر نکنم تو بحث هایی که x y ها بزنن شرکت کنم :Smiley15:

میگم شما خیلی خوبی من کلا در سطح خودمم نیستم
نمی دونم این اعتماد به نفس چوب کبریت داشت الان یه پا درخت بود ::Smiley15::Smiley15:

Amin03
06-10-2014, 11:44 PM
البته نظر شما قابل احترامه من گفتم با توجه به کتاب قوی که داره و خیلی ها هم ازش تعریف کردن

من با نظر این دوست‌مون بیشتر موافق‌ام. منم چنین احساس متناقض‌ای رو دارم. از طرفی به‌شدت از این فصل ناامید شدم، واقعا باتوجه به استانداردهای گیم‌اف‌ترونز، سیزن ضعیفی بوده، از طرفی فکر می‌کنم اگه سریال قسمت‌های بیشتر داشت برای مثال 6ماه(24 قسمتی) بود فرصت بیشتر برای پرورش داستان‌ها داشتند و فاصله بین فصل‌ها هم کم می‌شد.

یه جوی بدی ایجاد شده به‌خصوص بین طرفدارهای گات که اگر کسی این سریال رو دوست نداره یا به‌چیزهایی توش انتقاد لزوما سریال نمی‌فهمه یا سلیقه‌ش بده. هرکسی نظر و سلیقه خودش رو داره. اینجا هم صرفا محفل فن‌بوی‌های سریال نیست. هرکس که حرفی برای گفتن داره می‌تونه نظر بده و باقی کاربرهای سایت هم می‌خونن و قضاوت می‌کنن.

من واقعا متوجه دلیل این‌جور حملات شخصی بین شما دو تا نمی‌شم. نیازی نیست بحث رو شخصی کنیم. این لحن صحبت محیط رو برای دیگران نا راحت می‌کنه و باقی رو معذب می‌کنه. اگر می‌خواید به همدیگه توهین کنین بهتر از پیام‌ها استفاده کنین.

Davinci
06-10-2014, 11:47 PM
من واقعا متوجه دلیل این‌جور حملات شخصی بین شما دو تا نمی‌شم. نیازی نیست بحث رو شخصی کنیم. این لحن صحبت محیط رو برای دیگران نا راحت می‌کنه و باقی رو معذب می‌کنه. اگر می‌خواید به همدیگه توهین کنین بهتر از پیام‌ها استفاده کنین.
منم باهاش موافقم :Smiley7:

WALKING DE4D
06-10-2014, 11:52 PM
من با نظر این دوست‌مون بیشتر موافق‌ام. منم چنین احساس متناقض‌ای رو دارم. از طرفی به‌شدت از این فصل ناامید شدم، واقعا باتوجه به استانداردهای گیم‌اف‌ترونز، سیزن ضعیفی بوده، از طرفی فکر می‌کنم اگه سریال قسمت‌های بیشتر داشت برای مثال 6ماه(24 قسمتی) بود فرصت بیشتر برای پرورش داستان‌ها داشتند و فاصله بین فصل‌ها هم کم می‌شد.

یه جوی بدی ایجاد شده به‌خصوص بین طرفدارهای گات که اگر کسی این سریال رو دوست نداره یا به‌چیزهایی توش انتقاد لزوما سریال نمی‌فهمه یا سلیقه‌ش بده. هرکسی نظر و سلیقه خودش رو داره. اینجا هم صرفا محفل فن‌بوی‌های سریال نیست. هرکس که حرفی برای گفتن داره می‌تونه نظر بده و باقی کاربرهای سایت هم می‌خونن و قضاوت می‌کنن.

سلام خدمت شما دوست عزیز
نمی دونم چرا از اولین روزی که ثبت نام کردم تو این انجمن با اون کاربریم اهادی و x y ها باهامون کج افتادن هر باری هم تو هر بحسی شرکت کردم خواستن کار به توهین بکشن
نمونه بارزشم همین بحث واقعا اگه نظری که من دادم ناراحت میکنه می تونن نخونن من درباره این قسمت سعی میکنم حرف بزنم اما
میان بحث هایی میکنن که نمی دونم دنبال چه چیزی هستن بی خیال من که توهینی نکردم فقط نظرمو گفتم که مورد توهین قرار گرفتم
------------------------------
این قسمت یکی از بهترین قسمت های فصل بوده بخصوص صحنه که اون غول با ماموت اومده بودن
جان اسنو چند باری گفت که اون ها دفعه بعد که حمله کنن با غول های بیشتری میان و این حمله فقط صرفا جهت محک زدن بوده

Mani Vampire
06-10-2014, 11:52 PM

مرسی از ریش‌سفید و بزرگتر کلّ محفل گات که بنده و باقی دوستان رو روشن کرد.
ممنون از اینکه پست دادید و باعث شدید گات‌دوستان زین‌پس به خوبی سریال رو درک کنن و نظرشون راجب سریال تغییر کنه.
در ضمن توپتون افتاده تاپیک بغلی لطف بفرمایید زنگ همسایه رو بزنید، با تشکر، سری بعد هم توپ اومد سمتتون شوتش نکنید و با دست به سمت بازیکنان پرتش کنید
:Smiley17:

Davinci
06-10-2014, 11:57 PM
فکر کنم یه صلح در پیش داریم :Smiley14:

x7music
06-11-2014, 12:15 AM
اولا دعوا بده
دوم سریال زیباس و یه اثر هنری نیاز به ذهنیت بالا برای درک داره:Smiley17:
15 دقیه اول سریال جملات بسیارزیبای را میگن که تو زندگی روزمره خیلی شاید پیش بیاد برای من خیلی از اون حرفها هم تجربه شده هم درس عبرته مخصوصا صحنه روی دیوار که جان اسنو و فرمانده دیوار حرف میزنن و فرمانده میگه یه فرمانده باید سر افراد باهوشش غر بزنه این دقیقا هست قانون نانوشته ای هست که همه جا حتی تو ادارات و کارهای روزمره بکار میره خوب دقت کنید میبینیدش و بنظرم اویزون گوشتون کنید هم توشرکتهای خصوصی و دولتی همینه:Smiley35:
سریال داری صحنه های عشق و ترسو نفرت به زیبیایی تمام بود و نشون داد یه فرمانده میتونه بزدل بشه و یه بزدل به شجاعت برسه فقط ایمانه که هدف میده برای زنده موندن:Smiley35:
خیلی مخلصیم 8 دادم چون لنیسترارو نداشت:Smiley30:

Ned Stark
06-11-2014, 01:00 AM
پُست 37»»»

پُست 42»»»

:Smiley35::Smiley17:

سریال به این خوبی :Smiley35:

والا

کدوم سریالی رو دیدید که اینقدر راجع بهش بحث بشه ؟ اونم واسه هر اپیزود . تو هر سایت داخلی و خارجی بری میبینی راجع به سریال بحث میکنن

واقعا این سریال چیزی فراتر از سریاله . اصلا نمیشه با هیچ سریالی مقایسش کرد . انگار داری قسمتی از تاریخ و میبینی . حس میکنی این داستان واقعی بوده

به یه نفر میگن اگه واسه یه روز بتونی کل دنیا رو اداره کنی چیکار میکنی ؟ میگه بیــــــــخیال کی حالشو داره :Smiley14::Smiley14: ( اصلا هم خنده نداشت . میدونم. گفتم که بدونید :Smiley14: )

هیچ ربطی هم به تاپیک نداشت . اینم میدونم :Smiley14:

QelThuzad
06-11-2014, 04:10 AM
اینایی که هر قسمت میان ایراد بنی اسرائیلی میگیرن فقط دنبال توجه هستن! میگن خب همه دارن تعریف میکنن، بذار ما ساز مخالف بزنیم و یه بحثی بندازیم، مارو بیشتر بشناسن ...
این فصل هم تقریبا تموم شده و به من خیلی زود گذشت. 10 اپیزود خیلی کمه! سریال های شبکه ی CW با 22 اپیزود فقط به معنای کلمه کـِش میدن. در صورتی که این سریال با پتانسیل بالایی که داره و چندین و چند شخصیت مختلف داره، داستان هم متعلق به یکی دو نفر نیست. متعلق به یه دنیای دیگس! البته خدا رو شکر میکنم این اثر دست شبکه ی عالی مثل HBO افتاد، چون دست هر شبکه ی دیگه ای میفتاد به این خوبی درنمیومد. هنوز خیلی داستانا مونده که گفته نشده و فکر میکنم سریال تا 10 فصل ادامه داشته باشه! (ما که از خدامونه بیشتر باشه)
یکی از نقاط قوتش اینه که داستان جوری پایه ریزی شده که افت نمیکنه، بلکه هر فصل بهترم میشه. شما توی فصل 4 اتفاق هایی دیدید که فصل های قبلی نداشتند. همینطور قول داده شده که فصل 5 بهتر هم باشه. به علاوه اصل داستان هنوز مونده، دنریس و اژدهایانش و وایت واکر ها که به احتمال زیاد Song of Ice And Fire به این اشاره داره. شخصا میگم واسه هیچ سریالی من اینقدر هیجان نداشتم و ارتباط برقرار نکردم، چون سریال کاملی هست و اینقدر شخصیت داره که مثلا اگه از جان خوشتون نیومد، از تیریون خوشتون میاد، در واقع واسه همه ی سلیقه ها هست.
پس شماهایی که فقط ایراد میگیرین، خواهشا یا سریالو نبیبن، یا دیدی اینجا نیا نظر بده اعصاب مردم رو خورد کن. کسی که از خوبی ها و بدی های یه چیزی میگه و منصف هست، بهش انتقاد وارد نیست. ولی بعضیا دیگه شورشو درآوردن ...

pmn
06-11-2014, 07:47 AM

با بیشتر نوشته ی این دوستمون موافقم،
گات سریال خوبیه، ولی می تونست بهتر از این هم باشه،
در متن بالا به بعضی عیبهاش اشاره شده(چند تا رو هم من اضافه کنم، مثله:
اضافه بودن بیشتر بخشهای کالیسی...
اضافه بودن بیشتر بخشهای آریا(اون قسمتهایی که مدام در کوه و دشت سرگردانن واصلا داستانش پیشرفت نمی کنه...)
تعداد بسیار زیاد شخصیتهای مهم(حدود 60/70 تا شخصیت اصلی داره این سریال، که مدام هم بهشون اضافه میشه)،
برای همین در مدت محدود 50 دقیقه ای و
تعداد کمه اپیزودها، سریال نمیرسه به
بیشتر شخصیتهای مهم بپردازه و هر قسمت خیلی از کاراکترها رو مجبورن کنار بذارن....
و...
به نظرم برای بهتر شدن این سریاله خوب، بهتره
نویسنده ها روی شخصیتهای اصلی که داستان رو بیشتر پیش می برن متمرکز بشن و
وقت رو با نشون دادن قسمتهای خنثی کمتر تلف کنن...
.
در هر حال همینطوری هم گات یکی از بهترین سریالهاست و
به نظرم پتانسیله این رو هم داره که، با رفع عیبهاش در سیزنهای بعد، باز هم بهتر بشه....

AR!@N
06-11-2014, 10:01 AM
گات سریال خوبیه، ولی می تونست بهتر از این هم باشه،
فکر نمیکنم چیزی تو دنیا پیدا کنی که کامل باشه هر چیزی میتونه بهتر باشه

اضافه بودن بیشتر بخشهای کالیسی...
شما از شخصیت خوشت نمیاد دلیل بر اضافه بودنش نیست حذف کنن صدای بقیه طرفدار ها در میاد

اضافه بودن بیشتر بخشهای آریا(اون قسمتهایی که مدام در کوه و دشت سرگردانن واصلا داستانش پیشرفت نمی کنه...)
توی سیر تغییر شخصیت آریا به یک قاتل خیلی تاثیر داشت به نظر شما اضافه بود.

بیشتر شخصیتهای مهم بپردازه و هر قسمت خیلی از کاراکترها رو مجبورن کنار بذارن....

نویسنده ها روی شخصیتهای اصلی که داستان رو بیشتر پیش می برن متمرکز بشن و
وقت رو با نشون دادن قسمتهای خنثی کمتر تلف کنن...
شما به یک طرف داستان که صرفا طرفداران سریال هستن دارین نگاه میکنین ، هر فیلم / سریالی که از روی کتاب ساخته میشه . همیشه یک گروه هستن که کتاب رو بیشتر دوست دارن و اگه تغییرات زیادی توش بدن اونا شاکی میشن ، همین مردن پیپ و گرن که توی کتاب نبود هرچند توی داستان تاثیری نداره صدای خیلی ها رو در آورده... . معمولا بهتره 2 طرف رو راضی نگه دارن. نمونه بزرگش همین فیلم هابیت.

linkinpark20
06-11-2014, 01:07 PM
خوب این هم از این قسمت که گویا همه سوپرایز شدن اینجا:Smiley14::Smiley14::Smiley14:
جنگ خوبی بود شاید بعضی از دوستان فکر کنن من از روی تعصب این حرف رو میزنم ولی واقعا کارگردانی مثل پیتر جکسون رو دیگه نخواهیم دید واقعا ارباب حلقه ها بهترین فیلم تو این ژانر در کل تاریخ بوده و خواهد ماند.
صحنه های این جنگ رو با صحنه های جنگ هلمزدیپ یا حتی جنگ قلعه سفید یا همون جنگ با گاندور مقایسه کنید قبول دارم که بودجه سریال بسیار کمتر از اون پروژه به این عظیمی هست اما شما ببینید ترول ها یا همون غول ها در ارباب حلقه ها چقدر هراس آور بودند یا حتی موماکیل ها(اسم فیل ها در فیلم ارباب حلقه ها) اما من هراسی از دیدن غول های گات یا ماموت هاشون بهم دست نداد :Smiley35::Smiley35::Smiley35::Smiley35:

از مساله اصلی دور شدیم دوستان:Smiley14::Smiley14:

معلوم نشد منس رایدر کجا رفته که این جان رفت دنبالش به شدت منتظر قسمت بعد هستم:Smiley17::Smiley17::Smiley17::Smiley17:

D O R D I
06-11-2014, 03:38 PM
سلام به همه دوستان
نمیخواستم چیزی بنویسم اما این دوستمون مجبورم کرد اگه به نمره نگاه کنید منم از این اپیزود خیلی خوشم نیومد و 7 دادم اما

شمایی که حرف از فیلم بینی و سریال بینی می زنی این همه فیلم و سریال دیدی چرا با سطح بسته نظر میدی
خسته نباشی شما فکرت باز اما

بعضی مواقع سطح پایین فکر باعث میشه بدون فکر به کسی بی احترامی بشه
اینو خوبه خودت میدونی و اینا رو نوشتی:Smiley35:

در ضمن اینی که عرض کردی می تونی سریالو نببینی بازم از سطح فکر نشات میگیره از لحاظ عقلانی ادم باید مشکل داشته باشه

نمی دونم این اعتماد به نفس چوب کبریت داشت الان یه پا درخت بود

من با نظر این دوست‌مون بیشتر موافق‌ام
امین جان تو به ایشون به عنوان یک کاربر عادی نگاه کردی که اینو نوشتی ولی ایشون یک کابر عادی نیست ایشون دوست داره همه بهش گیر بدن بزنه اعصاب همه رو خورد کنه:Smiley17:

نمی دونم چرا از اولین روزی که ثبت نام کردم تو این انجمن با اون کاربریم اهادی و x y ها باهامون کج افتادن هر باری هم تو هر بحسی شرکت کردم خواستن کار به توهین بکشن
برای روشن شدن بقیه دوستان میگم من خیلی وقته میدونمایشون کیه و هدفش چیه اما دوست نداشتم حرف یکی از دوستان خوبمو اینجا زمین بزنم به همین خاطر چیزی نگفتم

ایشون همون دوسته اخراجیمون llvll4hdi همون که دوست داشت اعصاب ملتو بریزه بهم
همونی که نظراتش اینطوری بود
همونی که عشقش میکشید 4 میداد دلش نمی سوخت 1 میداد
همونی که میگفت بحثشو بزنید میخوام برم 1 بدم
همونی که از ساعت 9 صبح میرفت رو مخ بچه ایی که داشتن زحمت زیرنویس میدادن با پررویی میگفت چرا دیر میاد زیرنویس
http://8pic.ir/images/25nmjwd1uzm6l1n0elcu.jpg (http://8pic.ir/)
ایشون که الان ادعای روشن فکری و ذهن باز دارن همونی هستن که رفتن به خاطر اینکه دوستان باهاشون مخالف بودم به سریالی که ندیدن نمره یک دادن
http://8pic.ir/images/2duodzvi3ye6jmcf8vyn.jpg (http://8pic.ir/)

از نظر بنده وجود چنین اشخاصی که فقط و فقط دوست دارن بیان و جمع های دوستانه رو بهم بزنن و اعصاب ملتو خورد کنن و در کمال تعجب از این کار لذت هم ببرن برای هر انجمنی خوب نیست دیگه تصمیم گیریش با مدیرانه محترمه انجمنه:Smiley17:

pmn
06-11-2014, 04:15 PM
فکر نمیکنم چیزی تو دنیا پیدا کنی که کامل باشه هر چیزی میتونه بهتر باشه

شما از شخصیت خوشت نمیاد دلیل بر اضافه بودنش نیست حذف کنن صدای بقیه طرفدار ها در میاد

توی سیر تغییر شخصیت آریا به یک قاتل خیلی تاثیر داشت به نظر شما اضافه بود.

شما به یک طرف داستان که صرفا طرفداران سریال هستن دارین نگاه میکنین ، هر فیلم / سریالی که از روی کتاب ساخته میشه . همیشه یک گروه هستن که کتاب رو بیشتر دوست دارن و اگه تغییرات زیادی توش بدن اونا شاکی میشن ، همین مردن پیپ و گرن که توی کتاب نبود هرچند توی داستان تاثیری نداره صدای خیلی ها رو در آورده... . معمولا بهتره 2 طرف رو راضی نگه دارن. نمونه بزرگش همین فیلم هابیت.

1.اینکه استادی مثل شما میگه این سریال میتونه بهتر بشه، نشونه ی هم عقیده بودن من و شماست.
(پس در این مورد بحثی نداریم)
2.شخصیتهای اضافه ی این سریال به نظرم بیش از دوتاست...
و تعداد شخصیتهای مهمش هم بسیار زیاده...
(البته همون طور که فرمودین، من دارم دیدگاه خودم رو میگم، فکر می کنم همه نظر خودشون رو میگن!!!
مگه شما نظر خودتون رو نمی نویسین!)
3. چهارچوب ساخت فیلم و سریال زمین تا آسمون با کتاب فرق می کنه، لازم نیست و
اصلا امکان پذیر هم نیست که سریال بخواد همه ی دوستداران کتاب رو راضی کنه...
(اگه بخواین میتونیم درباره ی شیوه های اقتباس از رمان برای سینما و تلویزیون هم بحث کنیم...)
.
با این همه بنظرم گات کار خوبیه و میتونه با تغییر نسبی در متن سریال بهتر هم بشه.
.
امیدوارم به دیدگاههای همدیگه احترام بذاریم،
سپاس فراوان

majidzendaniyan
06-11-2014, 04:22 PM
همینطور که جان اسنو گفت این جنگ فقط یه پیش نمایش و آزمایش بود تا دیوار و آدماش و تحلیل کنن ببینن چی دارن و چی بلدن
بعد شروع میکنن به حمله اصلی . اما جان اسنو که این قضیه رو فهمیده و میدونه هیچ شانسی ندارن در برابر وحشی ها داره از راه دیگه ای وارد میشه
حالا میتونه یه نوع سیاست هوشمندانه باشه ...
یا همینطور که خودشم گفت منس رو بکشه تا بقیه قبیله ها نا امید بشن و بی افتن دوباره به جون هم .

قسمت خوبی بود 10
یه سکانس باحال که هنوز تو ذهنم مونده اون داسه بود و سبک و کاراییش.
واقعا عجب ایده خوبیه اون داسه . البته دشمن هم باید واقعا وحشی و خنگ باشه که در ورودی رو ول کنه و از دیوار بیاد بالا !!!!!!!!!!!!:Smiley35:
اونم در ورودی که به اون شیکی باز شد !!:Smiley10:

گرگه خیلی مانور خوبی بود اما کم بود . (خوب بود ، اما ، کم بود)

خودم شخصا تو هر قسمتی یه نتیجه ای هم میگیرم که علاوه بر سرگرم شدن یه چیزی هم یاد گرفته باشیم . (یا برعکس)
البته این سریال بیشتر از سرگرمیش کلی آموزه های درست و غلط داره که باید تفهیم بشن .

مقایسه کسی که از ترسش میره تو سوراخ قایم میشه
و تارلی که میتونه یه وحشی رو اونجوری به اون شیکی بکشه
وقتی آدم هیچی نباشه اما عاشق باشه نتیجش میشه قدرت. و آدمی که چیزی برای از دست دادن نداره از خیلی ها میتونه قوی تر باشه.
اما آدمی که ظاهرا فکر میکنه چیزهایی برای از دست دادن داره .... میره پشت در کز میکنه !!

به نظرم جان اسنو بی شک پادشاه شماله و با سیاست جدیدش برای رفتن تو دل دشمن اینو داره ثابت میکنه
کاراکتر پادشاه شمال از فصل اول کلید خورده بود و فصل به فصل پخته تر و پخته تر شد . این فصل درسته که زیاد به جان اسنو مربوط نمیشد
اما تو قسمت های آخر طوری داره تموم میشه که یاد آوری کنه یکی پادشاه شماله .
تا دو سه سال دیگه تقابل جان اسنو و مادر اژدها رو مطمئنم میبینیم . اگر زنده باشیم !!!!
( پادشاه یخ و سرما و پادشاه آتش )

mlu
06-11-2014, 04:27 PM
اقا شرمنده این فصل فیلم کدوم کتاب؟

AR!@N
06-11-2014, 04:49 PM
اقا شرمنده این فصل فیلم کدوم کتاب؟
نیمه دوم A Storm Of Swords و بخش هایی از A Feast For Crows و A Dance With Dragons

همه ی دوستداران کتاب رو راضی کنه...
دلیل ای نداره همه دوست داران سریال رو هم راضی کنه با این حساب.
وقتی که نویسنده کتاب رو مستقیما توی ساخت سریال میارن یعنی جفت طرف رو میخوان راضی نگه دارن و گرنه هیچ دلیلی نداره جرج مارتین بیاد توی ساخت سریال همکاری کنه.

شخصیتهای اضافه ی این سریال به نظرم بیش از دوتاست...
شما شخصیت های اضافه و تعریفتون از اضافه بودن رو بگو لطفا

WALKING DE4D
06-11-2014, 06:45 PM
D O R D I

ایشون که الان ادعای روشن فکری و ذهن باز دارن همونی هستن که رفتن به خاطر اینکه دوستان باهاشون مخالف بودم به سریالی که ندیدن نمره یک دادن
D O R D I

اگه من اون متن که شخص x بهت گفت بیا یاهو کار مهمی دارم باهات اینارو نمی خوندم اره
4 نفر جمع شدین دور هم تومار نوشتین که چی بشه؟؟؟؟
به قول amin03 که این مدت باب شده هر کس نظر خوبی در باره قسمت و فصل یک سریال نداشته باشه متهم میشه به
شخص بیخود و کسی که هیچ چیزی بارش نیست

نمی دونم چه دلیلی داره که چند نفر بیاین اینجا و سعی کنین کسیو خراب کنین با متنی که می نویسین
اگه در مقطعی اومدم با ohadi چند نفر دیگه که ارزش اسم بردن ندارن بحث کردم تنها دلیلش این بوده که
تو یکی از قسمت های فصل 3 اومدم نظریو دادم که باز هم شخصیت مورد علاقم کشته شد بعد از ند استارک
اما در جواب اومدن با حرف های رکیک و حتی این اجازه به خودشون دادن که به ناموسمم توهین کنن
اینکه من قراره 1 بدم یا 10 بدم نه به شما ربط داره نه به کس دیگه ای تنها دلیلشم گفتم وجود اون اشخاص بوده که فکر می کنن
تمام فضا مجازی در اختیارشونه و به اصطلاح دستی تو کار دارن
شما بیا و نگاه کن حتی خود مدیران سایت نتونستن و شخص ohadi به کل منهدم کردن دلیلشو نمی دونم ولی این کارو کردن
پس مشکل شخصیتی داشته که این طور باهاش برخورد شده
شما میگی من دوست دارم همه به من گیر بدم کدوم ادم عاقلی سعی میکنه ؟ کاری کنه n نفر که از لخاظ روحی مشکل دارن ؟؟ بهش گیر بدن؟؟؟؟؟

و در این بحث تایپیک اومدم نظر خودمو دادم و اتفاقا گفتم قسمت خوبی بود و خوب روش کار کردن و بلا خره قسمت خوبی از این سریال دیدیم و اگه به این شکل کار کنن حتی توانایی اینو داره هر فصلش 12 تا 16 قسمتم بشه

ولی اقای x اومدن و بحث ریدن سر جاده انداختن وسط و باز هم توهین های سابق

در اخرم باید بگم نظر شما محترم :Smiley17: من به کسی قصد توهین ندارم و نداشتم
کسی که بخواد قضاوت کنه می فهمه جمع دوستانه شما شامل 4 5 نفر میشن که همین الانم سپاستو زدن
من دیروز هیچ گونه حرف نا مناسبی نزدم که مدیران محترم سایت بخوان برخورد کنن
الان چون دیروز خیلی حرفا زدن شما رو انداختن وسط که ظاهر نمایی کنین
تحت هیچ شرایطی دیروز بحث خارج سریال نکردم اما سعی کردن بحث به خارج بکشونن
در اخر ادم بدون عیب پیدا نمیشه :):Smiley15: شما اگه ادعا بی عیبی میکنین پس فردا ادعا خدایی میکنی دیگه نمی خوام ادامه بدم موفق باشی و شما رو تنها می زارم تا جمع دوستانه 4 نفرتون خراب نشه :Smiley17:

anzalichi
06-11-2014, 07:04 PM
دیده شد.!!

کل قسمت رو به کسل بلک پرداختن..پس دقیقا میشه شبه روزی که اوبرین کله ش ترکید...!! قسمت بعد دیدن داره..

یه سوال

اون گولاخی که دروازه بیرونی رو با دستاش باز کرد و دوئید سمت کلاغ ها چی شد؟؟؟ بعدشو نشون نداد....غوله چطور کشته شد؟؟؟من متوجه نشدم یعنی؟؟

Snow
06-11-2014, 07:10 PM
دیده شد.!!

کل قسمت رو به کسل بلک پرداختن..پس دقیقا میشه شبه روزی که اوبرین کله ش ترکید...!! قسمت بعد دیدن داره..

یه سوال

اون گولاخی که دروازه بیرونی رو با دستاش باز کرد و دوئید سمت کلاغ ها چی شد؟؟؟ بعدشو نشون نداد....غوله چطور کشته شد؟؟؟من متوجه نشدم یعنی؟؟
اون رفیقِ جان اسنو و 5 تا یارش جلوش ایستادگی کردن و هم خودشون کشته شدن و هم اون رو کشتن!فکر کنم یا پول نداشتن خرج جلوه های ویژه کنن یا نمی خواستن خشونت زیاد نشون بدن!

anzalichi
06-11-2014, 07:14 PM
اون رفیقِ جان اسنو و 5 تا یارش جلوش ایستادگی کردن و هم خودشون کشته شدن و هم اون رو کشتن!فکر کنم یا پول نداشتن خرج جلوه های ویژه کنن یا نمی خواستن خشونت زیاد نشون بدن!

تو اون دومتر جا جلوه های ویژه هم میخواستین؟؟:Smiley36:دوربینو تو اون تونل جا دادن کلی بود...ولی اون داسی که ول کردن همه رو قلع و قمع کرد...حال کردم..!!

مزدک
06-11-2014, 07:19 PM
قسمت خوبی بود.واقعا نیاز بود این قسمت به دیوار اختصاص بدن.جنگم که طبق گفته ی جان اسنو برای امتحان کردن اینا بود جنگ اصلی شروع نشده احتمالا یا اخر قسمت 10 شروع میشه جنگ یک صحنه نشون میدن و بعد میره برا فصل 5
یکی از بهترین قسمتای سریال اونجا بود که جان اسنو عشقش دید باهاش رو به رو شد ولی اصلا کشته شدن دختر جالب نبود برام نمیدونم چرا.
اون غول چی شد راستی چطوری مرد اون که اومد دروازه با دستاش باز کرده نفهمیدم.
راستی یک سوال دیگه.اون پیرمرد که به اون یارو چاقالو که اسمش یادم رفت اومد گفت من ایمن تارگرین بودم یک چنین چیزی میشه بگین کی کالیسی میشه .دقیقا یارو کی بوده. تشکر
خیلی جالب بعضی ها فاز روشن فکری و درک بالا از فیلم و هنر بهشون دست میده بیخیال بابا .واقعا چه اصراری که وقتی از چیزی خشتون نمیاد دنبالش میکنید یا میخواید به دیگران بفهمونید اون چیز مذخرف و اونا هم نباید ببینن....جالبیش این که سریال این همه بد میگین و نمره پایین میدین ولی بازم سریال از نظر بیننده رکوردش میزنه و موفق میشه و حرف شما تاثیری نداره روش بیخیال بابا...هر وقت میاد تایپیک بخونم بعضی ها فاز روشن فکریشون میبینم زده بالا میخوان سریال بکوبونن بگن مذخرف..اره اقا سریال اصلا پشیزی ارزش نداره ملت برا وقت پر کنی میبیننش ..بیخیال

AmiR RezA
06-11-2014, 08:35 PM
Nice Fight!
جنگ تمیزی بود از همه نظر حرف نداشت , بسی حال کردیم
همه گفتنی ها رو بچه ها گفتن دیگه!
و در اخر جمله ی معروف : You Know Nothing John Snow

mohammad1992
06-11-2014, 10:38 PM
این قسمت نشون داد که کارگردان چقدر خلاقیت داره واقعا شوکه شدم زمانی که عشق جان اسنو کشته شد من دوس داشتم توی سریال باشه

MATIAS7
06-11-2014, 11:52 PM
بله قسمت بسیار خوب و عالی بود همه حرفارو که گفتین منم بگم که آقا این تورموند رو چرا زنده گذاشت این اسنو !! بعدشم خودش گذاشت رفت؟ آخه مگه چه اعتراف و رازی هست که بگه طرف؟ بکشینش خلاصصصص

ahmadsp
06-12-2014, 12:49 AM
http://www.8pic.ir/images/7pagnd8s32uhs804yc96.jpg

http://www.8pic.ir/images/iqmwzhe0dhplu2b1j331.jpg

ali_n540
06-12-2014, 01:34 AM
به نظرم از اپیزود بلک واتر ضعیفتر بود مخصوصا سکانس متلاشی شدن کشتی های استنیس فراتر از سطح سریال بود ولی دوستانی که با جنگهای ارباب حلقه ها مقایسه می کنند یکم جو زده هستند اصلا حجم نبردها تو ارباب حلقه ها با بازی تاج و تخت قابل مقایسه نیست اربا حلقه ها در حد کتاب حتی فراتر ظاهر شده در حالی که بجز اپیزودهای معدود سطح کتاب بالاتره حتی تو اپیزود قبلی هم می تونستند نبرد افعی و کوه را چند دقیقه بیشتر نشان بدند و خرج زیادیم نداشت ولی اینم قبول دارم که نبردها در بازی تاج و تخت خشن تر و واقعی تر از ارباب حلقه هست چون ارگ ها تو ارباب حلقه ها موجودات چندش آوری بودند که مرگشان خیلی تاثیر گذار نبود ولی اینجا نبردها خشن تر و واقعی تره ولی تو حجم جنگها خیلی از ارباب حلقه ها پایینتره. ایراد این سریال اینه که به راحتی صحنه های نبرد را تو کتاب نادیده می گیره و ما اکثرا نتایج جنگها را می بینیم و دقیقا به این دلیله که بر خلاف ارباب حلقه ها از سطح کتاب پایینتره ولی با این وجود کلیت سریال و دیالوگها و ... در سطح فراتر عالی هست. نمره من اگه به بلک واتر 9 باشه به این اپیزود 8 هست و به نظرم بهترین اپیزودهای این فصل اپیزودهای 1 و 2 و سرآمد آنها اپیزود 6 هست. و بقیه اپیزودها هم بی نقص و خیلی خوب بودند ولی این 3 اپیزود سرآمد کلیت اپیزودهای فصل 4 هستند.

pooya
06-12-2014, 01:57 AM
با سلام خدمت دوستان ، لطفا تو این تاپیک از بحث شخصی پرهیز کنید و گرنه مجبور میشم کاری کنم که پست ها این تاپیک نیاز به تائید مدیریت داشته باشه و نکته خیلی خیلی مهمتر به هیچ عنوان هیچ گونه اسپویلری در مورد حوادث آینده (حتی داخل تگ اسپویلر) نگذارید البته گذاشتن بعضی از مطالب کتاب که متناسب با این قسمت از سریاله و اسپویلر حساب نمیشه اشکال نداره ، واقعا طوری شده خود من و خیلی دیگه از افراد از ترس اسپویلر اصلا تو این تاپیک نمیان !
اگه هم از این بعد پست اسپویلری ببنیم درجا پاک میکنیم و حتی اگه طرف ادامه داد یه مدت بن میکنیم . واقعا بعضی از دوستان لذت دیدن سریال رو برای خیلی ها از بین بردن.

Ned Stark
06-12-2014, 02:14 AM
دانلود موسیقی متن فصل 4

iTunes Version

http://8pic.ir/images/usd2xv5y8vjsxby6bi9p.png

http://expressleech.com/3ac8friehgff.html

rolan
06-12-2014, 02:48 AM
تمام اپیزود یه طرف اون تیکه که داس رو انداختن پایین یه طرف :Smiley10:... خلاقیت تو سریال تا چه حد اخه!! :Smiley73:...
10 امتیاز من...

shahin7
06-12-2014, 03:39 AM
من کلا فیلم ببین قهاری نیستم.کلا رو هم شاید 15 تا سریال رو دیده باشم.اما از بعضی از این دوستان دلگیرم.خیلیا وقت دارن..حوصله دارن یا هر چیز دیگه ای و میشینن کتابو میخونن و مسلما چیزی که ساخته ی ذهنشون موقع کتاب خوندنه فرق داره با چیزی که کارگردان تو سریال میسازه...اماا این دلیل نمیشه که بعضی دوستای گل میان میگن سطح فلان صحنه پایین بود...شما واقیعتو در نظر بگیرید..مگه جنگ افعی و کوه که یه جنگ تن به تن بود باید چند دقیقه از فیلم رو پر میکرد؟اگه به دید واقعیت نگاه کنین میبینین که یه غول بیابونی مثه کوه تو چند ثانیه دخل طرف رو میاره(البته اینجا دخل خودش اومد ) پس غیر منطقی میشد اگه یه ربع جنگ این دوتا رو نشون میداد دوستانی که کتابو میخونین لطفا خواهشا جون مادرتون جون عشقتون اسپویل نکنید سریالو..به هر نحوی..شاید شما واستون مهم نباشه لذت و شیرینیه دیدن سریال رو بدون اینکه بدونین چی میشه از دست بدین ولی خیلیا رو از شور و شوق میندازین.........و مهمتر از همه شما دوستان ارباب حلقه باز ..از دستتون گله دارم.شما بهتر از من میدونین چند وقت صرف ساخت هر قسمت این فیلم شد..هزینش چقد بود.. پس به هیچچچچچ وجه با هم مقایسه نکنید گات و ارباب حلقه ها رو. چون گات باید تو 10 ماه یا کمتر با بودجه معین این سریالو خوب از آب در بیاره و ارباب حلقه ها کلا بحثش چیز دیگس بودجش چیز دیگه ای بود زمان ساختش بیشتر بود و...گات مبارزه محور نیس بلکه دیالوگ محوره و ارباب حلقه ها جنگ محور..خواهشا گات رو با چیزی مقایسه نکنید مخصوصا با فیلم سینمایی.و در آخر اینکه دوستان انقد نگید گات فقط بلده نقش اول ها رو بکشه..آیا ند استارک نقش اول بود؟آیا راب استارک یا اوبرایان نقش اول بودن؟در نگاه اول آره شاید اما نقش اول سریال اونیه که آخرش زنده میمونه یا جریان رو کلا عوض میکنه پس در واقع ساخته ذهن ما بوده که اونارو نقش اول دیدیم (من خودم از مرگ راب استارک 3 روز شوک بودم از عصبانیت) .گات یه درکی میخاد که باید پیدا کنیم هممون.منظورم واقعا هممونه بدون نیش و کنایه...ممنون که چشمتونو اذیت کردین و خوندین:Smiley17:

r-stark
06-12-2014, 04:28 AM
اینقدری که این سریال به من ضربه روحی وارد کرده (مرگ ند کبیر ، راب ، کتلین ، اوبرین مارتل ، بقیه رو نام نمیبرم ممکنه کسی از قلم بیافته ناراحت شن ) شکست عشقی این کارو نکرده بود ، ولی با دیدن این اپیزود مقداری التیام پیدا کردم :Smiley5:

این اپیزود واقعا حماسی و زیبا بود مخصوصا اینکه عطش منو نسبت به کاراکتر جان سیراب کرد ، همه چی داشت : نبرد :Smiley74: ، عشق و مرگ و ... دیگه چی می خوام :Smiley35:

کشته شدن دختر مو قرمز با طعم زنجبیل ( یاد یکی ار ورژن های اندروید افتادم :Smiley14: ) توسط اون بچه باعث شد یاد سریال فاخر ( مدیونی فک کنی کنایهِ ) the walking dead بیافتم که اون 2 تا بچه شده بودن غلام شیشلول بندی واسه خودشون ، انتظار داشتم سَم بزنه ولی :Smiley59:

ایگریت به جان گفت : (هیچ چیز نمیدونی جان ) این دیالوگ بی دلیل نیست ، احتمال میدم جان به منس ملحق بشه ، حتما بعد از این همه سال دلیل داره که اونا هم میخوان بیان اینور دیوار دلیلشم می تونه white walker ها باشه ، شاید جان متقاعد بشه کمکشون کنه .

پایینتر 10 راه نداشت .

حالا جان استارک ( واسه ما که استارکه :Smiley16:)

hadiuss
06-12-2014, 11:14 AM
من 6 داده بودم به این قسمت ولی دوباره صحنه مبارزه تو حیاط رو دیدم 5 بار و جنگ بلک واتر رو هم 5 بار نگا کردم...:Smiley35:
به نظرم طرز فیلم برداری و صحنه های مبارزه تو حیاط خیلی قشنگ کار شده بودم... نمرم رو از 6 به 8 نغییر میدم...:Smiley36:
اگه تعداد نفرات شمالی ها رو بیشتر کار میکردن 10 میدادم...:Smiley104:
حالا دوستانی که تو دلشون بهم فحش دادن بیا
ن معذرت خواهی کنن:Smiley69::Smiley30:

slimshady
06-12-2014, 12:45 PM
خدایا فیلم سینمایی بود یا سریال؟؟؟؟؟
خدا همشونو عاقبت بخیر کنه. عوامل سریال رو میگم.

shifter
06-12-2014, 02:17 PM
قسمت فوق العاده ای بود...
خیلی لذت بردم..
از سر الیسر هم خوشم اومد خیلی...وقتی دید داره حمله شروع میشه جلوی جان اسنو به اشتباه خودش اعتراف کرد بعدشم با قدرت اومد جلوی دروازه و جنگید...فرار نکرد..برعکس اون یکی که لرد کامندر تو پایتخت بود و الان اسمش یادم نیست که فرار کرد و قایم شد.
سخنرانیش هم عالی بود...مثل حرفای تیریون تو فصل قبل موقع جنگ بلک واتر...
کلا باهاش حال کردم:Smiley36:

MIPERB
06-12-2014, 07:46 PM
همش جنگ بود من میخواستم ببینم کوتوله چی میشه اما همش جنگ بود :Smiley15:
ولی ایپزود خوبی بود ولی بلک واتر و اتش سبز خیلی حماسی تر حتی ضربه ی اخری که تو سر تیریون خورد 10 داشت
اما این بیشتر حوصله سر بر بود هر چند اخراش خوب بود
بنظر من تیکه تیکه نشون بدن بهتره همون بلک واترم وسطش گفتگوی سانسا و سرسی نشون میداد اما این همش جنگ :Smiley15:
در کل نمره 8 از 10 :Smiley35:

sogoly
06-12-2014, 08:20 PM
چون 30 ثانیه قسمت 8 شوکه ام کرد............یعنی شوکه امون کرد ........

گفتم حتما واسه قسمت بعد باید یه پارچ آب قند بزارم کنار دستم....... وای به روز تیوین عزیزم............واااااای........:Smi ley20:

که خوب این قسمت انتظار منو برآورده نکرد...........اما قسمت داسش خیلی خیلی چسبید.......فقط کاش آدم های بیشتری رو می کشت...

فقط سه چهار تا آخه:Smiley15:

HaaMeeD
06-13-2014, 12:51 AM
قسمت پیش پسر عموی خل وضع لنیستر ها رو یادتونه ؟

http://www.uploadax.com/images/95464729699699328109.jpeg

پژمان
06-13-2014, 06:03 PM
اولا دعوا بده
دوم سریال زیباس و یه اثر هنری نیاز به ذهنیت بالا برای درک داره:Smiley17:
15 دقیه اول سریال جملات بسیارزیبای را میگن که تو زندگی روزمره خیلی شاید پیش بیاد برای من خیلی از اون حرفها هم تجربه شده هم درس عبرته مخصوصا صحنه روی دیوار که جان اسنو و فرمانده دیوار حرف میزنن و فرمانده میگه یه فرمانده باید سر افراد باهوشش غر بزنه این دقیقا هست قانون نانوشته ای هست که همه جا حتی تو ادارات و کارهای روزمره بکار میره خوب دقت کنید میبینیدش و بنظرم اویزون گوشتون کنید هم توشرکتهای خصوصی و دولتی همینه:Smiley35:
سریال داری صحنه های عشق و ترسو نفرت به زیبیایی تمام بود و نشون داد یه فرمانده میتونه بزدل بشه و یه بزدل به شجاعت برسه فقط ایمانه که هدف میده برای زنده موندن:Smiley35:
خیلی مخلصیم 8 دادم چون لنیسترارو نداشت:Smiley30:

امیدوارم زمین دهن باز کنه همه ی لنیسترا رو یجا بخوره ؛ نیست و نابود بشن از صحنه ی روزگار :Smiley104:

mrrad
06-14-2014, 03:36 AM
خیلی زیبا بود، 10 .

یه نکته:
دوستانی که می گن وحشی ها برتری داشتند ولی شکست خوردند، اصل ارتش وحشی ها پشت دیوار بودند و یه گروه کوچیکشون(شاید 50-60 نفر نشمردم :Smiley36: ) اومده بودن تا از اینور castle black رو غافلگیر کنند و حالا یا دیوار رو تسخیر کنند(که خیالشون از داس و کماندارها و بشکه ها و... راحت بشه) یا تا جایی که می تونند مزاحمت ایجاد کنند ولی شکست خوردند، با شکست خوردن اون عده ای که اینور دیوار بودند، اونوریا دیگه ناامید شدند چون غولشونم مرده بود و نمی تونستند دروازه رو بکنند از طرفی بالا هم میرفتند داس اونجا بود :|

کلا اپیزود منطقی و قشنگی بود ولی هرطور حساب می کنم نمی فهمم 6تایی چطوری یه غول رو کشتن؟(اونطور که غوله اومد سمتشون گفتم الان همشون می چسبن به دیوار!) :Smiley39:

majidzendaniyan
06-14-2014, 07:38 AM
خیلی زیبا بود، 10 .

یه نکته:
دوستانی که می گن وحشی ها برتری داشتند ولی شکست خوردند، اصل ارتش وحشی ها پشت دیوار بودند و یه گروه کوچیکشون(شاید 50-60 نفر نشمردم :Smiley36: ) اومده بودن تا از اینور castle black رو غافلگیر کنند و حالا یا دیوار رو تسخیر کنند(که خیالشون از داس و کماندارها و بشکه ها و... راحت بشه) یا تا جایی که می تونند مزاحمت ایجاد کنند ولی شکست خوردند، با شکست خوردن اون عده ای که اینور دیوار بودند، اونوریا دیگه ناامید شدند چون غولشونم مرده بود و نمی تونستند دروازه رو بکنند از طرفی بالا هم میرفتند داس اونجا بود :|

کلا اپیزود منطقی و قشنگی بود ولی هرطور حساب می کنم نمی فهمم 6تایی چطوری یه غول رو کشتن؟(اونطور که غوله اومد سمتشون گفتم الان همشون می چسبن به دیوار!) :Smiley39:

مشکل ما اینه گاهی یادمون میره که داریم فیلم میبینیم اونم از نوعی که افسانه ای و تخیلی هم هست.
تازه گاهی یه فیلم و مینویسن بر اساس واقعیت و فلان و فلان بعد کلی سوتی غیر منطقی داره،چون وقتی فیلم میشه ، یعنی "فیلم" شده !
(حالا منظورم سریال فارگو نیستاا کلا میگم چون شنیدم فارگو واقعی نبوده و الکی اولش مینویسن، البته فقط شنیدم)
اگه بخوای به فیلمهای اینجوری همش واقع بینانه و منطقی نگاه کنی، از فیلم لذت نمیبری .
فیلم پر شده از چیزهای غیر منطقی و عجیب غریب بزرگ (حالا اسم نمیبرم،زیادِ اما سر آمدش نقش اژدها و رابطشون با مادرشون و اصلا وجودیتشون ! )
اون وقت سر چیزهای ابتدایی و ریز گاهی دیدم که مخاطبا ریز شدن و ایراد گرفتن ! حرفم با شما نبود کلی گفتم .

mrrad
06-14-2014, 12:58 PM
مشکل ما اینه گاهی یادمون میره که داریم فیلم میبینیم اونم از نوعی که افسانه ای و تخیلی هم هست.
تازه گاهی یه فیلم و مینویسن بر اساس واقعیت و فلان و فلان بعد کلی سوتی غیر منطقی داره،چون وقتی فیلم میشه ، یعنی "فیلم" شده !
(حالا منظورم سریال فارگو نیستاا کلا میگم چون شنیدم فارگو واقعی نبوده و الکی اولش مینویسن، البته فقط شنیدم)
اگه بخوای به فیلمهای اینجوری همش واقع بینانه و منطقی نگاه کنی، از فیلم لذت نمیبری .
فیلم پر شده از چیزهای غیر منطقی و عجیب غریب بزرگ (حالا اسم نمیبرم،زیادِ اما سر آمدش نقش اژدها و رابطشون با مادرشون و اصلا وجودیتشون ! )
اون وقت سر چیزهای ابتدایی و ریز گاهی دیدم که مخاطبا ریز شدن و ایراد گرفتن ! حرفم با شما نبود کلی گفتم .
کاملا درسته ولی سریالی که انقدر ادعای واقع گرایانه بودن داره، انتظار مخاطبا رو بالا میبره! مثلا یکی از محبوب ترین شخصیت هاش رو می کشه(راب) بعد منطقش اینه که این شخصیت در گذشته اشتباهاتی کرده که حالا باید تاوانشون رو بده، این میشه که بیننده انتظارش از واقع گرایانه بودن سریال بالا میره و به هر تیکه ی غیر واقعی سریال حساس میشه...

sami1428
06-14-2014, 02:06 PM
سریال از رو کتاب ساخته شده و مرجعش کتاب.
وقتی از رو کتاب ساخته میشه دو تا نکته وجود داره:1-نمی تونه نه این سریال نه هیچ فیلم و سریال دیگه ای کل کتاب که از رو اون ساخته شده تو فیلم یا سریال بیاره.به خصوص داستان بازی تاج و تخت که حجم کتاباش فوق العاده زیاده
2-نمی تونه سازنده سریال یا فیلم داستان یا شخصیتها و سرنوشتشون تغییر بده.
پس لطفا اینقدر ایرادهای بنی اسراییلی به سریال نگیرین.چون پرطرفدارترین سریال دنیا در حال حاضر و بهتر از این نمی شد همچین حجمی از یه کتاب به سریال تبدیل کرد.
حالا اینقدر جذاب داستان که همه از رو کنجکاوی میرن آینده داستان این طرف و اون طرف پیدا میکنند.اگه داستان نمی فهمیدند و همین طوری سریال می دیدند که مخشون سوت می کشید.
بالا برین پایین بیاین.واسه اون کسایی میگم که از سریال بدشون میاد و میکوبنش.game of thrones بهترینه.از هر لحاظ هم بهترینه:Smiley17:

saeedzakhar
06-14-2014, 08:39 PM
قسمت قشنگی بود ولی اگه وسط قسمت به شخصیت های دیگه داستان هم میپرداختن بهتر بود

Dark Angel
10-09-2014, 01:21 AM
قسمت خیلی قشنگ بود با اینکه منتظر بودم ببینم چه بلایی سر تیریون میاد ولی این قسمت خیلی قشنگ بود
یکی از بهترین جنگ های تو این سریال بود ...
از مرگ ایگریت هم ناراحت شد واقعا جان اسنو رو دوست داشت ...ولی فکر نمی کردم بمیره اونم بدست یه پسربچه !
خیلی قسمت قشنگی بود من 10 میدم