PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Boyhood | فیلمی که ساخت آن 12 سال طول کشید!

Barkeep
07-19-2014, 08:13 AM
http://axgig.com/images/68395125253867222486.jpg

Boyhood ساخته‌ی Richard Linklater، فیلمی درام است با بازی 4 بازیگر به نام های Patricia Arquette (http://en.wikipedia.org/wiki/Patricia_Arquette), Ellar Coltrane (http://en.wikipedia.org/wiki/Ellar_Coltrane), Lorelei Linklater (http://en.wikipedia.org/wiki/Lorelei_Linklater) و Ethan Hawke (http://en.wikipedia.org/wiki/Ethan_Hawke). مدت زمان ساخت فیلم، 12 سال می‌باشد که در اون، Coltrane دوران کودکی خودش رو میگذرونه و بزرگ میشه. ساخت فیلم از تابستان سال 2002 شروع شد و اکتبر سال 2013 به اتمام رسید. این فیلم در جشنواره‌ی فیلم ساندنس سال 2014 به اکران گذاشته شد و تریلر رسمی آن هم در همین سال منتشر شد. این فیلم همینطور در 64ـمین جشنواره‌ی فیلم برلین جزو انتخاب شده ها بود که در این جشنواره، کارگردان جایزه‌ی خرس نقره رو برای بهترین کارگردان دریافت کرد. این فیلم توسط منتقدان در سراسر دنیا از پسندیده ترین کارهای سینما به حساب آمده اون هم نه تنها از نظر کارگردانی، بلکه بازیگری و همینطور سناریو و طرح اصلی فیلم.

برخی از امتیاز های داده شده به این فیلم:

http://axgig.com/images/27475423406896631918.png

خط داستانی:
فیلم حول محور زندگی یک زوج از هم جدا شده به نام های Mason و Olivia میگذره که پسرشون به نام Mason Jr رو بزرگ میکنن. داستان 12 سال از زندگی این پسر و چگونگی تحول رابطه‌ی این شخص با پدر و مادرش رو روایت میکنه که درواقع از 6 سالگی به 18 سالگی میرسه.

http://axgig.com/images/26808258276955810112.png
http://axgig.com/images/13666649795841899712.png

Trailer

Boyhood-2014-Trailer (http://www.uploadbaz.com/8o1bg1rt1uix)
480p

Boyhood-2014-Trailer (http://www.uploadbaz.com/kvkzoyboi56j)
720p

Mikado
07-19-2014, 01:28 PM
"ریچارد لینکلتر" رو از سه گانه Before ـش می شناسم و اگر این سه گانه را دیده باشید میدانید که هیچ وقت عجله ای در داستان گویی ندارد! به آرامی و سادگی روایت میکند و تسخیر میکند، خوشحالم که جدیدترین فیلمش نیز گویا بهترین است.

در مورد زمان ساخت فیلم من فقط دو فیلم را در رقابت میشناسم، یکی شاهکار لینچ و فیلم محبوب من، Eraserhead (http://www.imdb.com/title/tt0074486/) که پنج سال ساختش طول کشید و دومی فیلم Mr. Nobody (http://www.imdb.com/title/tt0485947) که فیلم نامه اش، را "فن دورمال" در طی هفت سال نوشت و باعث شد بهترین فیلم تمام دوران من باشد!

hadi2006mi
07-19-2014, 02:22 PM
ریچارد لینکلتر بدون شک با سه گانه before ها یکی از برگهای جاویدان تاریخ سینما خواهد بود اوج کار این فیلمساز فیلمنامه های به دقت عالی و دیالوگهای بشدت تفکر برانگیز و فیلسوفانه هست اوج وفرود یکی از موضوعات مهم بشری یعنی عشق رو بخوبی بیان میکنه و قصه جای جالبتر میشه که در این مورد به قضاوت نمیشینه و هر کسی میتونه برداشتهای شخصی خودشو داشته باشد یکی از بهترین نمونهای پایان باز در سینما که تماشاچی رو در جای خوبی رها میکنه که باعث سرخوردگیش نشودو
من به شدت منتظر این فیلم خواهم بود در سالی که انگار سینما دیگر ایده جدید و بکر و نویی نداره و دنبالهای فیلمهای جواب پس داده مختلف صنعت سینما رو تسخیر کردند چشم انتظار حدیث نفس کودکانه ریچارد لینکتر خواهم بود

Snow
07-19-2014, 04:34 PM
ریچارد لینکلتر بدون شک با سه گانه before ها یکی از برگهای جاویدان تاریخ سینما خواهد بود

"ریچارد لینکلتر" رو از سه گانه Before ـش می شناسم و اگر این سه گانه را دیده باشید میدانید که هیچ وقت عجله ای در داستان گویی ندارد! به آرامی و سادگی روایت میکند و تسخیر میکند
بسی خوشحال شدم که میکادو جان و هادی جان هم هوادار سه گانه ی Before هستند!
ریچارد لینکلتر یه شیرینی خاصی داره ریتم فیلم هاش که باعث میشه با وجود کند بودن تا ته فیلم یه لحظه هم احساس خستگی نکنی!قطعا این فیلم جدیدش هم یه شاهکاره!در انتظار لینکِ با کیفیت!

دومی فیلم Mr. Nobody که فیلم نامه اش، را "فن دورمال" در طی هفت سال نوشت و باعث شد بهترین فیلم تمام دوران من باشد!
میکادو جان ایول داری!Mr nobody یکی از top 10 منم هست:Smiley69:

anzalichi
08-07-2014, 10:10 PM
بهترین فیلم 2014 تا به این لحظه براساس 47 نقد نمره ی 100از100رو از آن خودش کرده..:Smiley10:.ندیدن این فیلم فکر کنم از گناهان کبیره به حساب بیاد..منتظر بلوری هستیم.
http://www.8pic.ir/images/caiu7q2vzvpnz1sd0arg.jpg

Amin03
08-07-2014, 10:46 PM
جان استوارت هم با کارگردان‌ـش مصاحبه کرده بوده، جالب بود. لینک اونم گیر آوردین بذارین، خود استورات دهن‌ـش وامونده بود.

.Ven0m.
08-09-2014, 04:07 AM
انتظار واسه بلوری فیلم کاریست بسی دشوار:(
خیلی دوست دارم فیلمو ببینم واقعا اشتیاق دارم!:d
دوستان خبری از تاریخ دقیق انتشار بلو ری فیلم به شمسی دارید؟

Mikado
08-14-2014, 11:28 PM
این فیلم مثل یه دفترچه خاطرات زنده و تصویری می مونه و باید بگم کمترین ارتباط رو با فردی مثل من که در سیستم آموزشی و اجتماعی ایران بزرگ شدم و درس خونده ام برقرار میکنه، هر دوست ایرانی من هم که بگه من خیلی با این فیلم ارتباط برقرار کردم میتونم بگم خیالپرداز خوبیه!

به سادگی حرف یکی از دوستان خوبم رو میدیدم که چرا فرهنگ های ما اینقدر فرق میکنه، چرا شخصیت های امریکایی و اروپایی اینقدر رشد یافته و خودساخته است و چرا این همه تفاوت بین ماست. چقدر مسئولیت پذیری و رفتار شکل یافته تره. رشد بلوغ ذهنی از کودکی و از طریق سیستم به خوبی دیده میشه.
از این لحاظ (رفتارهای اجتماعی و روانشناختی) فیلم رو کامل میدونم و دوست داشتم.

hadi2006mi
11-07-2014, 01:26 AM
بالاخره اخرین ساخته ریچارد لینکتر رو با ترجمه خوب دوستمون امین دیدم بعضی فیلمها هستند که وقتی تموم میشند تازه ادم با خودش فکر میکنه اینکه این فیلم یک شاهکار بود یا یک فیلم کاملن معمولی و حوصله سر بر و این همه تعریف و تحسین ساخته ذهن یک سری منتقد از خود راضی هست اینکه برای ساختش دوازده سال صرف بشه که بقول پسر فیلم هدف چی بود ؟انگار خود پسر فیلم هم از کارگردان میپرسه اینکه من رو دوازده سال تو بطن یک زندگی گزاشتی چی میخواستی به تماشاچی بگی ؟و واقعن راههای ساده تری برای بیانش وجود نداشت اینکه شما لحظها رو به تسخیر خود در میارید یا لحظها شما رو ؟ اینکه زندگی یک پسر در طول زندگیش مثل یک جریان سیال بوده است و لحظه هاتی مجبور بوده همه چیز رو بزارند و از جایی به جایی دیگه منتقل بشند و یادبگیره ادمها رو زیاد دوست نداشته باشه چون ممکن فردا اونها دیگه در کنارش نباشند و البته منتقدین در یک نکته درست حرف زدند تا حالا فیلمی اینقدر خوب و بدون قضاوت زندگی یک پسر بچه و خونوادش رو در لحظات شادی و غم به این خوبی دنبال نکرده است و اجازه میده تماشاچی هر جای زندگی پسر بچه رو با زندگی خودش مقایسه کنه و بگه اره منم وقتی هیجده سالم بود نمیدونستم میخوام با زندگیم چه غلطی بکنم یا دوست دارم برخلاف المانهای خوشبختی که رسانه و جامعه به من نشون میده حرکت کنم وجهانبینی شخصی خودم رو از طریق لنز دوربین به ادمها نشون بدم.
دیدن فیلم رو پیشنهاد میدم به این فیلم یا باید نمره ده داد یا صفر فیلم حد وسط ندارد

coolsmoker
11-07-2014, 02:13 PM
منم دیروز این فیلم رو دیدم . انتظار و توقع خیلی زیادی از فیلم نداشتم که بعد از دیدن فیلم بگم اه چقدر بد بود . در کل فیلم خوش ساخت و خوبی بود . واقعا کارگردان کار بزرگی کرد . طی 12 سال فیلم از حالت خطیش خارج نمیشه . ولی باز اون انتظار کمی هم که داشتم براورده نشد . مسائلی که برای میسون (شخصیت اصلی فیلم) اتفاق میافتاد به خوبی پرداخته نمیشد (منظور اینه قوی به مسائل و مشکلات میسون پرداخته نمیشد و گذرا رد میشد) . بازی بازیگران خرد سال هم زیاد عالی نبود . به همین خاطر نمیتونم یه فیلم قوی و کامل ازش یاد کنم که منتقدین هم خیلی بهش توجه کردند و 100/100 دادند !!!!
چه چیزایی مد نظر بوده که 100 دادند ؟!! یعنی یه فیلم کامل و بی نقصه ؟! زیاد دادند به نظر من :دی

در کل یه درام خیلی خوبیه . ولی با توقع خیلی بالا به سمت فیلم نرید و گول 100/100 و امتیاز کاربران imdb شو نخورید

من به فیلم 7/5 میدم

DARK BOY
11-07-2014, 10:17 PM
منم این فیلمو تقریبا 10 دقیقه پیش تموم کردم شخصا من با فیلم های درام و خانوادگی اصلا حال نمیکنم و شاید خیلی تک توک این مدل فیلم هارو دیده باشم ولی وقتی امتیاز بالای این فیلم دیدم تصمیم به دیدنش کردم خواستم تو اخرین فیلم دربارش بنویسم ولی وقتی دیدم تمام کسانی که این فیلمو دیدن اینجا دربارش نوشتم تصمیم گرفتم همینجا بنویسم
در کل این فیلم چیزی نشون میده که شاید ما خیلی بهش فکر کرده یاشیم چیزهای که بینمون میگذره و چیزهای که در گذشته و یا اینده بهش فکر میکنیم ولی وقتی بصورت فیلم دراوردن شاید بیشتر قدر لحظاتی که میگذره رو بدونیم وبفهمیم با این حال نمیتونیم از این موضوع که این داستان یه شخص غربی رو نمایش میگذاره بگذریم نوع زندگی که دارن و به بلوغ عقلی زودرسی که میرسن که متاسفانه ویا (خوشبختانه) درایران دیرتر اتفاق میوفته معمولان هم براپسران اینطوریه این فیلم خوبی که داره برای افرادی که بیخیالن از جمله خودم یک جور راه حل به نمایش میذاره اینکه زندگی میگذره نمیتونیم کاری کنیم مثل دیالوگ اخر انگار همیشه الانه نمیتونیم برای فردا کاری بذاریم یا برای دیروز غصه بخوریم در کل این فیلم تجربه عالی بود و مطمئنن هر لحظه که کارگردان برای این فیلم صرف کرده وبیننده که میبینه به هیچ عنوان بیهوده نخواهد بود 9/10

anzalichi
11-08-2014, 01:29 PM
http://www.8pic.ir/images/3pq4j99nzdjylh8v21eq.jpg

امروز، توفیق شد نامزد اصلی کسب اسکار بهترین فیلم سال 2014 رو تماشا کنیم.!!تا چندماه پیش اصلا نمیدونستم همچین فیلمی وجودخارجی داره، ولی وقتی فهمیدم 12 ساله دارن روش کار میکنن میدونستم یکی از کارهای مهمی که باید بکنم دیدن همین فیلمه..!!
چه بخواید چه نخواید با یک شاهکار از جانب ریچارد لینک لیتر طرفید.. هروقت فکر میکنم که چه حوصله ای داشته 12 سال برای این فیلم وقت بزاره موهای تنم سیخ میشه..!! یک درام اجتماعی با لحن تند و انتقادی نسبت به گوشه ای از مشکلات جوامع آمریکایی که حول و هوش یک سمبل به اسم "میسون" میچرخید، در یک ظرف 2 ساعت و 45 دقیقه ای به زیباترین شکل، معذلات کودکان آمریکایی از سالهای اولیه زندگی تا بلوغ کامل رو به تصویر کشید.!! شخصیت قصه پسرکی بی حوصله،شلخته،نفهم و درعین حال جذابه که اسیر رفتارهای غلط بزرگسالها میشه و با شرایط سخت، مراجل زندگی رو پشت سر میزاره و از اول ابتدایی شاهد تغییرات جسمی،روحی و عقلی این بشر و اطرافیانش هستیم تااینکه درسن 18 سالگی دبیرستانش رو تموم میکنه و راهیه دانشگاه میشه..!! یه جورایی میشه گفت با وجود سختی های زیاد، به صراط مستقیم هدایت شد...!!
ازهمون لحظات اولیه ی فیلم داستان شروع میشه و خیلی کم شاهد پرداخت به حواشی بودیم و میشه گفت کل فیلم سرو ته داشت و دریک نظم ایده آل بدون تاثیر پذیری از مدت زمان ساخت و عوامل دیگه بود که میشه همینجا کار سنگینی که کارگردان به دوش کشید رو تحسین کرد.!!
این فیلم ورای فیلم بودن خودش نشون داد که چطور یک تیم سازنده تصمیم میگیره پروژه ای رو استارت بزنه که تا 12 سال تمام افراد حاضر درش رو تحت تاثیر خودش قرار بده و محدودیت هارو کنار بزنه و با یک نظام معقول ، یک داستان خوب رو به زیبایی براتون تعریف کنه..!! لزومن 12 سال طول کشیدن یک اثر رو مساوی با شاهکار بودنش نمیدونم و چه بسا ممکن بود تمام زحمات R.Linklater بخاطر گنگ بودن یا بیخود بودن فیلم از بین بره و تا یه مدت دیگه کسی یادش نمونه یه نفر بود که 12 سال عمرش رو صرف ساخت یک قاب هنری برای نشون دادن یک داستان کرد..ولی به یمن "کاربلد بودن" عوامل، شاهد بودیم که این فیلم لیاقت کسب اسکار بهترین فیلم سال رو داره..!! چراکه میتونستن خیلی سریع داستان رو سرهم بیارن و چندسال پیش اکرانش کنن و بقیه ی ماجرا...!!

اگر این فیلم نامزد کسب اسکار نشه باید به مغز داوران آکادمی شک کرد، اگر این فیلم اسکار بهترین فیلم سال رو نبره، احتمال میدم کسی که اسکار اول رو دریافت میکنه، به رسم ادب و بخاطر تشکر و به نمایندگی از جامعه ی هنر و سینما اسکار بهترین فیلم سال رو به عوامل این فیلم اهدا کنه که دراینصورت شاهد یک اسکار به یاد موندنی خواهیم بود.!!

درانتها لازم میدونم از امین و محمد بخاطر ترجمه ی این فیلم 3000وخرده ای خطی تشکر ویژه داشته باشم.شاید خودشون ندونن ولی زیرنویس چندکیلوبایتشون درتاریخ سینما جاودانه شد..!! اینکه کیفیت رو فدای کمیت نکردین و باحوصله بصورت دقیق تمام چیزی که نویسنده ی فیلم میخواست ما بدونیم رو برامون ترجمه کردید جای تحسین وتمجید داره..!! :Smiley17:

نمره ی من به فیلم : "با ارفاق 10 / 10"

Chandler Bing
12-06-2014, 02:23 PM
من فقط یه چیزی میگم درباره ی این فیلم، اینکه 12 سال ساختش طول کشیده رو بذارید کنار، بدون دونستن این نکته هم فیلم فوق العاده ای که 2ساعت و 45 دقیقه پای تلویزیون میخکوبتون میکنه. هنوز درک نمیکنم یه فیلم که زندگی یه خانواده تو یه بازده ی زمانی ،که زیاد هم پر فراز و نشیب نیست، رو نشون میده چطور میتونه اینقدر جذاب و خوب باشه.
مطمئنا تو اسکار و گلدن گلوب امسال شانس زیادی داره، اما با اینکه بازی ها معرکه بود فکر نکنم تو این شاخه ی بهترین بازیگر شانسی داشته باشه. (با اینکه عاشق ایتن هاوک ام)

hamed224
12-17-2014, 04:28 PM
من نمیدونم چرا اینقدر از این فیلم تعریف میکنن و اینقدر امتیازش بالاست ،

درسته همه چیز فیلم سر جای خودشه اما موضوع و سوژه فیلم اصلا جذابیت و گیرایی لازمو نداره ،

دیالوگ ها و بازی ها انچنان قوی و فوق العاده نیست .فقط خوبه.

anzalichi
12-17-2014, 04:41 PM

درسته همه چیز فیلم سر جای خودشه اما موضوع و سوژه فیلم اصلا جذابیت و گیرایی لازمو نداره ،

بعضی مواقع آدم مجبور میشه از یه چیز تعریف کنه.. من بشخصه بخاطره خوده فیلم 10 / 10 ندادم و نظرم حول و حوشه توضیحاتی که ایرج اینجا نوشت (http://tvworld.info/showthread.php?10338-%D8%A2%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D9%85-%D9%82%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%BE%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%D9%88%D9%84&p=171856&viewfull=1#post171856)میچرخید... حتمن تعریف ای یک فیلم نباید بخاطر دقیقه هاش باشه ..Boyhood مصداق این مدل فیلمهاست. بعضی مواقع به رسم احترام باید برای یه بزرگوار پا بشیم..این فیلم ازون فیلمهاست..بیشتر شبیه به مستنده تا فیلم ولی علت اینکه من 10 / 10 میدم اینه که از شجاعت کارگردان در به بازی گرفتن زندگی کادر سازنده به مدت 12 سال و خستگی ناپذیر نشون دادن خودش خوشم اومد .. این شجاعت رو هرکس نداره... اراده ی مصمم، عزم راسخ و شجاعت و پایبندی به عهد و روحیه ی سرسخت داشتن کارگردان و تیم سازنده یکی از عوامل اصلی اینه که همه ازش تعریف میکنن وگرنه من امسال بین فیلمهای منتشر شده حتی Predestination رو بهترین میدونم..!!!:Smiley17: البته اگر منصف باشیم فیلم کاره قوی ایه..حداقل درحد خودش عالی ظاهر شد.

"Ross Geller"
12-17-2014, 04:45 PM

دوسته عزیز من فک میکنم که اینجا بحث ژانر مطرح میشه ! مثلا من فیلم Saving Private Ryan که یه فیلم جنگیه و n تا طرفدار داره رو اصلا نتونستم باش ارتباط برقرار کنم یا مثلا فیلم های تخیلی خیلی معروف مثل Allien یا Back to the Future ! اما چون ژانر درام که به روابط بین ادمها و چگونگی تفکر یه شخص که از اطرافیانش یا محیط کنارش تاثیر میگیره میپردازه رو دوست دارم از این فیلم خیلی لذت بردم :Smiley69: البته منم این فیلم رو مثلا The Best Movie Of All Time نمیدونم اما لایق این تعریف هایی که ازش میشه هست ..

hamed224
12-17-2014, 05:12 PM
من فکر میکنم تنها دلیلی که من نتونستم با فیلم ارتباط بر قرار کنم همین تفاوت فرهنگی باشه ، شاید کسی که در اروپا و امریکا

این فیلمو میبینه نگرشش نسبت به فیلم متفاوت باشه.

هر چند من اگه قراره فیلم ببینم، ترجیح میدم چیزی بیشتر از واقعیت و رویداد های روزمره و تکراری ادمها باشه.

پسربچگی یه فیلم خوب در مورد جریان عادی زندگی است که به نظر من هیچ جذابیتی برای منه بیننده نداره!

Chandler Bing
12-17-2014, 06:08 PM
http://picoup.ir/images/11571661964980063728.jpg

برای جذاب کردن و گیرا کردن فیلم حتما لازم نیست که تو فیلم آدم بکشن و یا تو زمان سفر کنن که، گاهی همین زندگی روزمره از صدتا از این اتفاق ها جذاب تره و گیرا تره. بعلاوه جرات فیلمساز برای وقت گذاشتن روی پروژه ای که معلوم نیست به موفقیت برسه یا نه واقعا تحسین برانگیزه، که البته جواب این ریسک 12 ساله شون هم گرفتن.
هر لحظه و هر یک از وقایع فیلم رو میشه از نظر روان شناسی و جامعه شناسی تحلیل کرد، اینقدر ساده از کنار این فیلم نگذرید. حرف زیاد برای گفتن داره.
با تمام احترامی که برای دوستان دارم، اما کسی که به فیلم کمتر از 9 بده چیزی از سینما نمیدونه.

hamed224
12-17-2014, 06:31 PM
من که نگفتم حتما باید تو فیلم باید ادم بکشن یا تو زمان غیب بشن

تمام جذابیت یک فیلم درام به دیالوگ ها و بازی بازیگران و در نهایت خود قصه فیلم هستش

این فیلم دیالوگ هاش در حد دیالوگ های روزمره زندگی معمولیه ، بازی هام هم که اصلا در حد

شاهکار نیست ، قصه و موضوع فیلم هم که چیزی فراتر از تصور و دانسته های شما نیست.شخصیت ها

هم انچنان جذاب نیستن که برای شما کشش لازم رو داشته باشه یا حتی باهاش هم زاد پنداری کنی .

پس چه چیزی این فیلمو دیدنی و شاهکار میکنه فقط همین که 12 سال برای رشد بچه ها صبر کردن!!

با تمام تعاریفی که شما میکنید، شما بیشتر از یک بار تحمل دیدن این فیلمو نخواهید داشت،

اگه قرار باشه به این فیلم 10/10 داد پس به فیلمی مث My Left Foot چه امتیازی باید داد

که از هر نظر یک فیلم کامل و دیدنی است با سوژه بسیار جذاب و دوست داشتنی و بازی ها ی

بسیار عالی و تکرار نشدنی.

Chandler Bing
12-17-2014, 06:38 PM
اگه قرار باشه به این فیلم 10/10 داد پس به فیلمی مث My Left Foot چه امتیازی باید داد

که از هر نظر یک فیلم کامل و دیدنی است با سوژه بسیار جذاب و دوست داشتنی و بازی ها ی

بسیار عالی و تکرار نشدنی.

با این قسمت حرفتون کاملا موافقم، الان به لطف شبکه های اجتماعی و رسانه ها خیلی سریع به افکار مردم میتونن جهت بدن و باعث میشن فیلمی که نمره اش 8-9 ـه 10 بگیره و همه جا ازش تعریف بشه و به قولی هایپ بشه. مطمئن باشید اگه پای چپ من هم الان پخش میشد نمره اش با نمره واقعیش خیلی فرق میکرد.
یه چیز هم در نظر بگرید این مقیاس نمره از 10 به نظرم خودم به طور لگاریتمی زیاد میشه! از 7 بخوای بشی 8 خیلی آسونه اما از 9 به 10 شدن واقعا مشکله و هر فیلمی نمیتونه 10 بگیره. نداریم اصن فیلم 10:Smiley36:

Léon
12-17-2014, 06:42 PM
من فکر میکنم تنها دلیلی که من نتونستم با فیلم ارتباط بر قرار کنم همین تفاوت فرهنگی باشه ، شاید کسی که در اروپا و امریکا

این فیلمو میبینه نگرشش نسبت به فیلم متفاوت باشه.

هر چند من اگه قراره فیلم ببینم، ترجیح میدم چیزی بیشتر از واقعیت و رویداد های روزمره و تکراری ادمها باشه.

پسربچگی یه فیلم خوب در مورد جریان عادی زندگی است که به نظر من هیچ جذابیتی برای منه بیننده نداره!

BoyHood يه فيلم آمريكاييِ به تمام معناست
واسه كسايي كه توي آمريكا زندگي ميكنن اين اثر يه نوستالژي به تمام معناست
از اين بُعد واسه كسايي كه تو شرايط متفاوت بزرگـ شدن امكان داره اين اثر يه اثر كسل كننده و تو بعضي موارد بي معني باشه!
در عين حال BoyHood يه درام به تمام معناست! اثريِ كه كاملا به فيلمنامه وابسته است و ديالوگ محورِ اين اِلِمان باعث ميشه كه اين اثر آنچنان مخاطب عامي نداشته باشه!!
در كل با اين ٢موردي كه عرض كردم ميشه نتيجه گرفت اين اثر اثري نيست كه مثل خيلي از آثار امروزي اِلِمان هاي تماشاگر پسند داشته باشه!
در عين حال اين اثر سرشار از ايده هاي ناب سمعي بصريِ ، نمونه ي بارزش تدوينِ فيلم!!
با اينكه تقريبا سكانس ها طولاني اما تدوين به شكلي انجام شده كه در عين حال كه متوجه كات تدوين نميشي ، سكانس بعدي كه بنمايش در مياد يه بُرهه ي جديدي از زندگي شخصيت اصلي داستانِ و چون گذر زمان بطور طبيعي رو چهره ي بازيگرها اثر گذاشته و اين تغيير و تحول ها كار دست گريمور نيست ، همين مورد كوچيك سكانس هارو خود به خود جذاب ميكنه براي تماشاگر ، و الي در كُل BoyHood داستان آنچنان پيچيده اي نداره در عين حال قبلا هم گفتم يه درام به تمام معناست البته از جنس درام هاي ناب!! شايد بشه گفتم Pure Drama از اين جهت كه كارگردان بهيچ وجه اتفاقات فيلم رو بزرگـ نمايي نكرده كه بخواد مخاطب رو درگير كنه و اثر بزاره روش! تمام اتفاقات ،اتفاقاتي هستن كه هر خانواده اي چه ايراني چه غير ايراني ميتونه گريبانگيرش بشه!!

در كل BoyHood در عين سادگي ، كُلي حرف براي گفتن داره و جزء اون اثاري كه با يكـ بار ديدنش پِي به اصلش نميشه برد

Mikado
12-17-2014, 07:32 PM
به نظر بنده که میکادو میباشم، بهتر است فیلمی هم از سینمای موج نو فرانسه ببینید، اگر دیدید آن ها هم به نظرتان خسته کننده است، دیگر اصلا سمت این فیلم ها نیایید، حیف وقت نیست به خدا؟ سه ساعت چیزی که دوست نداشتید را به زور دیدید تا ببینید چرا اینقدر ازش تعریف میکنن؟ خداییش؟ ....
بله، در مورد موج نو میگفتم، ته اکشن موج نو... چهارصد ضربه و از نفس افتاده است. اگر آنها هم به نظرتان خسته کننده آمد، معلوم است که شما جز معتادین اکشن و تلویزیون هستید. البته ما یکسری کاربر هم داشتیم اینجا، میگفتند فیلم سیاه و سفید ارزش دیدن ندارد، به همین ممد آقا قصاب قسم :d اینه که ما این روشنگری ها را کردیم که یه وقت مجبور نشید خدای نکرده از چیزی که خوشتان نمی آید تعریف کنید که اصلا شایسته نیست. بگید راست کار ما نبود و والسلام، مستند و فیلم و ژانر و ادبیات و عرفان رو با هم قاطی میکنید که حتما نظری داده باشید؟
به خدا یکی از ایرادات این انجمن اینه که اینقدر همه محافظه کار شدیم که راست تو صورت همدیگه نگاه نمیکنیم بگیم آقا این چه حرفیه میزنی، همه اش قربون صدقه هم میریم، آخرش این میشه! به خاطر شجاعت کارگردان؟ واقعا؟

Spasitel
12-17-2014, 08:44 PM
به نظر بنده که میکادو میباشم، بهتر است فیلمی هم از سینمای موج نو فرانسه ببینید، اگر دیدید آن ها هم به نظرتان خسته کننده است، دیگر اصلا سمت این فیلم ها نیایید، حیف وقت نیست به خدا؟ سه ساعت چیزی که دوست نداشتید را به زور دیدید تا ببینید چرا اینقدر ازش تعریف میکنن؟ خداییش؟ ....
بله، در مورد موج نو میگفتم، ته اکشن موج نو... چهارصد ضربه و از نفس افتاده است. اگر آنها هم به نظرتان خسته کننده آمد، معلوم است که شما جز معتادین اکشن و تلویزیون هستید. البته ما یکسری کاربر هم داشتیم اینجا، میگفتند فیلم سیاه و سفید ارزش دیدن ندارد، به همین ممد آقا قصاب قسم :d اینه که ما این روشنگری ها را کردیم که یه وقت مجبور نشید خدای نکرده از چیزی که خوشتان نمی آید تعریف کنید که اصلا شایسته نیست. بگید راست کار ما نبود و والسلام، مستند و فیلم و ژانر و ادبیات و عرفان رو با هم قاطی میکنید که حتما نظری داده باشید؟
به خدا یکی از ایرادات این انجمن اینه که اینقدر همه محافظه کار شدیم که راست تو صورت همدیگه نگاه نمیکنیم بگیم آقا این چه حرفیه میزنی، همه اش قربون صدقه هم میریم، آخرش این میشه! به خاطر شجاعت کارگردان؟ واقعا؟
سلام آقای میکادو
این دوستان فقط برداشت خودشون از فیلم رو بیان کردن.چرا انقد بهشون ایراد می گیرید؟:)

Mikado
12-17-2014, 09:09 PM
سلام آقای میکادو
این دوستان فقط برداشت خودشون از فیلم رو بیان کردن.چرا انقد بهشون ایراد می گیرید؟

سلام من نیز بر شما، یکی از دوستان ابتدا فرمود "من نمیدونم چرا اینقدر از این فیلم تعریف میکنن و اینقدر امتیازش بالاست...موضوع و سوژه فیلم اصلا جذابیت و گیرایی لازمو نداره"
من هم در مورد سبکی که نزدیک به این فیلم هست صحبت کردم و گفتم که اگر این فیلم را جز این سبک بدانیم فیلم خوبی است.

بعد از آن، دوست دیگری فرمود "بعضی مواقع آدم مجبور میشه از یه چیز تعریف کنه...بیشتر شبیه به مستنده تا فیلم...من 10 / 10 میدم" بنده هم در مورد اون قسمت فرمودم چرا سه ساعت فیلمی رو تماشا کردید که دوست نداشتید و چرا مجبورید از چیزی تعریف کنید، وقتی اون رو دوست ندارید و چرا مجبورید نمره تمام بدید وقتی اصلا برداشت دیگه ای از فیلم داشتید و چرا نمره کامل میدهید وقتی به نظرتون شجاعت کارگردان مهم بوده تا خود فیلم! (اگر کارگردان مثلا شجاع نبود، فیلم هم خوب نبود؟ اگر مثلا کچل بود چی؟ شجاعت کارگردان چه ربطی به زیبایی شناسی اثر دارد آیا؟)

تمامی صحبت های عجیب دوستان مرا بر آشفت که چگونه است که از چیزی خوشمان نمی آید، چیزی را دوست نداریم، اما آنرا میبینیم، به آن نمره کامل میدهیم و آنرا در حد خودش عالی میدانیم، وقتی هنوز به من میکادو حالی نکردید که حد این فیلم کجا بود!

ایرادی که گرفتم از سخنانی است که پایه ای نداشت (به نظر من) و من هم با آن مخالف بودم و به صراحت بیان کردم و گفتم که قربان کسی هم نمیروم (برخلاف عادت همیشگی خودم و دوستانم!)
به نظرم، نظرات این دوستان پر از اشتباه بود. آنرا گفتم و از آن ایراد گرفتم.
اینگونه خلاصه.

anzalichi
12-17-2014, 09:18 PM
چرا مجبورید از چیزی تعریف کنید، وقتی اون رو دوست ندارید و چرا مجبورید نمره تمام بدید وقتی اصلا برداشت دیگه ای از فیلم داشتید و چرا نمره کامل میدهید

با تمام احترامی که به شما و پیشینه ی درخشانت در اینترنت قائلم ،

آخه شما از کجا میدونی برداشته من از فیلم چی بوده؟؟از کجا فهمیدی من فیلم رو دوست نداشتم و به زور تحملش کردم؟؟ حالا خوبه قبل ازینکه حامد عزیز بپرسه چرا اینقدر تعریف میکنید، دوتاپست بالاترش درمورد فیلم توضیح دادم ...!! پیش پای شما در حال ترجمه ی صحبت های "ریچارد لینک لیتر" کارگردان فیلم بودم که فردا بزارمش در تاپیک میزگرد..اگر خودتون رو میتونستید بزارید جاش و این عذاب هایی که کشیده رو تجربه میکردید چیزی جز 10 نمیتونست شمارو بخاطر زحماتتون آروم کنه..!! شما 12 سال جون بکنی پای فیلم بعد نمرات کم ببینی کمرت نمیشکنه؟؟ اون تیکه ای که بهم انداختید و گفتید "بخاطر شجاعت کارگردان" رو هم نخونده میگیرم....!!

Mikado
12-17-2014, 09:36 PM
از کجا فهمیدی من فیلم رو دوست نداشتم و به زور تحملش کردم؟

سلام من نیز بر شما
برداشت من از نوشته های شماست، جایی به شما بی احترامی نکردم که قسمتی را نخوانده بگیرید یا بخواهید به خاطر سابقه ام موضوع را ندید بگیرید

تاپیکی در مورد فیلمی زده شده، هر فردی نظر خودش را میدهد و من هم نظر شما را دوست نداشتم و با ذکر جزئیات به شما گفتم چرا با صحبت شما مخالفم، حال شما نیز میتوانید به سخنان من ایراد بگیرید، این خاصیت یک انجمن است.

برگردیم سر موضوع: اگر درست فهمیده باشم و منظور دیگری نداشته باشید، جمله شما این است که بعضی اوقات آدم مجبور است از چیزی تعریف کند، این که جمله شماست، در قسمت دیگری هم فرمودید که به خاطر شجاعت کارگردان به آن نمره دادید نه خود فیلم، و در پست یکی بالاتر باز هم اشاره کردید که کارگردان عذاب کشیده و اگر ببیند نمره پایینی به فیلم داده شده کمرش میشکند.
این ها حرف های شماست، این ها جملاتی است که من میکادو از شما میبینم و بر اساس آن حرف میزنم، بر اساس سابقه و رنگ و تگ و این ها با هم حرف نمیزنیم.
من به این قسمت حرف های شما ایراد دارم، که چطور میتوان فقط به خاطر زحمت یک کارگردان به آن فیلم گفت خوب؟ آیا این حرف شما که کارگردان اگر نمره پایینی به فیلم داده شود کمرش میشکند، یعنی اینکه دلمان به حالش بسوزد و به آن نمره دهیم؟
خب این استدلال شما غلط است، من نام فیلمی را میبرم که کارگردان آن پنج سال برای ساخت آن تلاش کرد، آیا به آن نمره خوب میدهید؟ نام کاپولا را مثلا میبرم که به خاطر فیلم اینک آخر الزمان هنوز که هنوز است بدهکار است، آیا به خاطر اینکه او بدهکار است به فیلم او نمره خوب میدهید؟ زیبای خفته هشت سال طول کشید، آنرا چند دهیم؟ فیلم سیمپسون نُه سال طول کشید، آواتار ده سال طول کشید، Roar یازده سال طول کشید، آنرا چه کنیم؟

امیدوارم الان بهتر بتوانیم سر موضوع مورد اختلاف صحبت کنیم.

anzalichi
12-17-2014, 09:58 PM
چطور میتوان فقط به خاطر زحمت یک کارگردان به آن فیلم گفت خوب؟ آیا این حرف شما که کارگردان اگر نمره پایینی به فیلم داده شود کمرش میشکند، یعنی اینکه دلمان به حالش بسوزد و به آن نمره دهیم؟

فقط بخاطر زحمات کارگردان؟؟ من تو نظراتم (http://tvworld.info/showthread.php?43714-Boyhood-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%A2%D9%86-12-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%B7%D9%88%D9%84-%DA%A9%D8%B4%DB%8C%D8%AF!&p=168376&viewfull=1#post168376) درمورد کم و کیف و هنرنمایی فیلم به قدر کافی توضیح دادم و از دیدنش لذت بردم..اگر دقت کرده باشید در انتهای اولین نظرم درمورد فیلم نوشتم "با ارفاق 10 از 10".. حالا این ارفاق ترجیحن نیم نمره نبوده که من بخام گردش کنم ..شاید دو سه نمره حدود 7 از10 براش کافی بود ولی از بحث فیلم اومدم بیرون و به بعد دیگر فیلم نگاهی انداختم و به پاس تلاش های کارگردان که حداقل برای من ارزشمند بوده، ارفاقم رو شامل حال نمره ش کردم و دوست دارم اسکار بهترین فیلم سال رو هم بدن بهش...!! و این رو هم بگم نظره من و شما برای سازندگان هیچ اهمیتی نداره چون کسی اینورا رو نگاه نمیکنه..

درضمن خیلی لفظ قلم مینویسی ...رو اعصابه :d:Smiley17:

دوست عزیز نمیشه این رو ملاک قرار داد، شاید بر عکس این اتفاق نمونش برگمان با دوتا لوکیشن دو تا تو هنرپیشه شاهکار سینمایی می ساخت که هنوز بعد از گذشت این همه سال در موردش صحبت میشه. این هنر کارگردانه که با هرچی که تو چنته داره اون چه رو که انتضار داره برای مخاطبان و متقدان به نمایش بزاره. حالا چه 1 ماه طول بکشه، چه 12 سال . البته این نظر منه. ببخشید که وسط بحثتون وارد شدم.

بخدا منم همینارو تو نظراتم گفتم....نوشته بودم 12 سال ساخته شدن یک اثر = با شاهکار بودن نیست...!! :Smiley35:

Gallow
12-17-2014, 09:59 PM
میتونستید بزارید جاش و این عذاب هایی که کشیده رو تجربه میکردید چیزی جز 10 نمیتونست شمارو بخاطر زحماتتون آروم کنه..!! شما 12 سال جون بکنی پای فیلم بعد نمرات کم ببینی کمرت نمیشکنه؟؟

دوست عزیز نمیشه این رو ملاک قرار داد، شاید بر عکس این اتفاق نمونش برگمان با دوتا لوکیشن دو تا تو هنرپیشه شاهکار سینمایی می ساخت که هنوز بعد از گذشت این همه سال در موردش صحبت میشه. این هنر کارگردانه که با هرچی که تو چنته داره اون چه رو که انتضار داره برای مخاطبان و متقدان به نمایش بزاره. حالا چه 1 ماه طول بکشه، چه 12 سال . البته این نظر منه. ببخشید که وسط بحثتون وارد شدم.

AdibTE
12-17-2014, 10:23 PM
نمیدونم نمره و نقد کسی به کس دیگه چه مربوطه؟ من رو "بفهمونین" لطفا:Smiley15:

Léon
12-17-2014, 10:34 PM

بعضی کارگردان ها جدا از استعداد تو فیلم سازی "مولف" هستن! نظریه ای که فرانسوا تروفو جزء مشهور ترین کسائی که در موردش نوشته و نظریه داده
البته این "مولف" ها فقط محدود به موج نو فرانسه یا نتورئالیسم ایتالیا نمیشه و در هالیوود هم کسائی مثل "دیوید لینچ" یا "وودی آلن" جزء ـِشون هستن!

این افراد کسائی هستن که اِلِمان های مخاطب پسند براشون بی ارزشِ , چیزی رو میسازن که میخوان! یه خط مشی دارن که از همون ابتدا تا انتها سوار برش میتازونن تو عرصه ی سینما!
حالا اینکه به فیلماشون تو IMDB یا MetaScore نمره ی پایین بدن مهم نیست! منتقدین ازشون تعریف کنن هم بطبع مهم نیست!

اما یکـ سری دیگه هستن که نه!! فیلم میسازن با توجه به شرایط و بازتابی که از طرف مخاطبین داره!
نمونه ی بارز >> فرانسیس فورد کاپولا<< کسی که تا قبل از "اینکـ آخرین الزمان" آثاری مثل The God Father 1 و The God Father 2 رو ساخت در عین حال شاهکاری به اسم The Conversation رو خلق کرد! اما اینکـ آخرالزمان به دلایلی , شرایطی رو برای فود کاپولا رقم زد که فورد کاپولا رو انداخت تو سراشیبی آثار تجاری! آثاری که صرفا فروش کنن تا این بنده خدا بتونه از زیر بدهی که سر فیلم اینک آخرالزمان براش پیش اومد خودشو نجات بده!

من با قسمت دوم حرف دوستمون AnZaliChi (که متاسفانه اسم کوچیکشو یادم رفته:Smiley34:) کاملا موآفقم! اینکه 12سال طول بکشه تا اثری رو خلق کنی که بازتاب درخور توجهی نداشته باشه واقعا کمرشکنه! لینکلیتر تو سال 1995 پیش از طلوع رو میسازه , اثری متفاوت تو ژانر عاشقانه , 9سال بعد ادامه ی اثر اولش رو به اسم "پیش از غروب" رو پرده ی سینما میاره! و بالاخره 9سال بعد تر این تریلوژی رو با ساخت پیش از نیمه شب به اتمام میرسونه!
بازتابی که این تریلوژی داشت (با توجه به اختلاف زمانی که هر کدوم داشتن) بنظرم ایده ی BoyHood رو برای لینکلیتر به ارمغان آورد , لینکلیتر تصمیم گرفت اندفعه بجای پارت پارت ساختن یه اثر بطور منسجم تمرکز کنه رو ساخت یه اثر منسجم والی بنظرم کسی این ریسک رو نمیکنه که 12سال وقت بزاره برای اثری که "شاید" بازتاب درخور توجهی نداشته باشه!

Mikado
12-17-2014, 10:34 PM
نمیدونم نمره و نقد کسی به کس دیگه چه مربوطه؟ من رو "بفهمونین" لطفا:Smiley15:

به هر حال اینجا اسمش انجمن ـه، ما یوزر ساختیم و دور هم جمع شدیم که در مورد فیلم و سریال هایی که میبینیم و دوست داریم بحث کنیم. پس طبیعتا با بیل فرق میکنیم :d (بیل موجودی است که واکنشی در مورد نمره و نقد کسی نظری نمیدهد و از آن برای خاکبرداری و خاکریزی استفاده میشود)

پس باید در مورد نقد و نظر و علایقمون با هم حرف بزنیم، وگرنه که اشکان باید در اینجا رو ببنده ما هم بریم خونه مون :d

AdibTE
12-17-2014, 11:00 PM
پس طبیعتا با بیل فرق میکنیم (بیل موجودی است که واکنشی در مورد نمره و نقد کسی نظری نمیدهد و از آن برای خاکبرداری و خاکریزی استفاده میشود)

اوه! چه نقدی :Smiley14:

پس باید در مورد نقد و نظر و علایقمون با هم حرف بزنیم

دوست داریم بحث کنیم

قربون آدم چیز فهم، از کی تا حالا بحث کردن به معنای به سر و کول همدیگه افتادن که چرا به این فیلمی که من خیلی دوسش دارم نمره نمیدی و خوشت نمیاد منتهی میشه؟

گرنه که اشکان باید در اینجا رو ببنده

آفرین، خودتون هم به دیکتاتوریش رای میدین

"Ross Geller"
12-17-2014, 11:34 PM
نمیدونم نمره و نقد کسی به کس دیگه چه مربوطه؟ من رو "بفهمونین" لطفا
شرمنده که وسط بحث من نقل قول گرفتم اما حرف شما کامل اشتباهه ! شما اومدی توی انجمن که راجبه فیلم ها و سریال هایی که دیدی یا میبینی نظر بدی نظر بقیه رو بخونی بحث کنی چیزی یاد بگیری و ... این که یکی نظری بده و بعد کسی نظره خودشو راجبه اون حرف نگه که دیگه انجمن معنایی نداره :Smiley17: البته منم میگم نظر ! نه این که حرفی به کسی تحمیل بشه یا به قول دوستان به خاطر احترام بهم سلیقه همو بدون چون و چرا قبول کنیم ! فوقش اخرش میگیم Lets Just Agree To Disagree دیگه :Smiley69:

tigerom
12-18-2014, 01:40 AM
با اینکه خستگی کلاس ها باعث میشه که سمت فیلم های خوب و ریت بالا نرم و فقط همین فیلمای اکشن و کمدی :Smiley35: رو برای رفع خستگی نگاه کنم ولی یک کششی موضوع فیلم داشت برام که بلافاصله بعد دانلود دیدمش.
یکی از آرزوهام از زمان کودکی این بود که مثلا برم تو زندگی این آقا و خانومی که تو تاکسی کنارمه یا استادمه یا ... و زندگیشونو بفهمم و حس کنم :Smiley14: . این جور فیلم ها میشه دوای دردم میتونم خودمو جای پسره بذارم یه مقایسه ای با خودم بکنم فیلم برای منی که اکثرا اکشن یا کمدی میبینم جذابیت خاص خودشو داشت و از نظر فنی هم که زیاد برام مهم نیست خوب بود و کلا دوست میداشتم این فیلمو :Smiley17:

justUnited
12-24-2014, 07:35 PM
خب اول بگم چقدر افسوس میخورم که چرا کارگردانی وطنی همچین ایده ای رو پیاده نکرد در اونصورت دیدن اون فیلم چقدر میتونست برای من ایرانی دوست داشتنی و خاطره انگیز باشه.
با این حال هنوز فیلم لینکلیتر داستانها و ماجراهایی رو داره که محدود به فرهنگ و جغرافیای خاصی نمیشند و من ایرانی هم میتونم با اونا ارتباط برقرار کنم.
چیزی که کاملا مشخصه اینه که کارگردان به شدت به اتفاقاتی که در زندگیش می افته بسیار توجه داره و میشه گفت این فیلم میتونه برگرفته از زندگی شخصی کارگردان باشه و البته خیلیای دیگه! و سعی کرده دغدغه اش رو در فیلمش منعکس کنه .

بیشتر تمرکز فیلم روی پسر این خانواده است و ما شاهد مواجه شدن این پسر با تمامی اتفاقات مهم زندگیش هستیم و از این منظر یجورایی یاد فیلم ترومن شو افتادم.
صحنه های تولد فیلم بسیار جالب بودند. در واقع تمامی هدایایی که به این پسر داده شده برای رضایتمندی اون نبود بلکه حاوی توقعات و انتظارات شخص مقابل از میسون بود.و این چیزی بود که در طول فیلم بارها شاهدش بودیم.
اینکه دیگران از ما چه توقعاتی دارند و از ما میخوان چی رو دوست داشته باشیم و چی رو نه! و ما هم بسته به میزان وابستگیمون به اون شخص ازش تاثیر میگیریم.از موضوعاتی مثل مذهب و اعتقاد و سیاست بگیر تا تیم ورزشی و موزیک مورد علاقه.
حرفهای اون معلم هم در تاریکخانه عکاسی بسیار جالب و صریح بود من فکر میکنم همه ما همچین کسی رو تو زندگیمون نیاز داریم که هرچند وقت یکبار به ما تلنگری بزنه که میخوای با زندگیت چیکار کنی!؟
جدای از زندگی میسون نباید از از این دیدگاه هم غافل بشیم که فیلم میتونه داستان زندگی والدین میسون هم باشه والدینی که با تصمیمات اشتباهشون مرتبا زندگی خودد و کودکانشون را تغییر میدن
مادری سختکوش که همیشه در انتخاب همسر دچار اشتباه میشه و بزرگترین دغدغه اش بزرگ کردن بچه هاشه بطوری که وقتی میسون میخواد ترکش کنه احساس پوچی میکنه
و پدری پاره وقت که سعی داره با وجود فاصله ها رابطه خوش رو با فرزندانش حفظ کنه و هرکدومشون ناخواسته و ندانسته در حال اثر گذاشتن بر زندگی کودکانشون هستند.
و جالب اینکه مادر خانواده مثبت ترین تاثیر رو بر شخصی غیر از اعضای خانوادش میزاره (پسر لوله کش).
و در پایان میسون با پشت سر گذاشتن همه اون آدمها یرای یکبار هم که شده سعی میکنه زندگی رو از دید خودش ببینه که در سکانس عکاسی اون از اطرافش که با موزیک hero
همراه شد بخوبی مشهود بود.
نکته : استفاده کارگردان از دخترش هرچند به تسریع ساخت فیلم کمک میکرد ولی مثل وصله ناجوری بود توی این خانواده اصلا بهش نمیخورد بچه اینها باشه اشتباهی که فرهادی هم در جدایی کرد.