PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : The Knick |بحث و تبادل نظر پیرامون فصل اول سریال

yaser63
08-10-2014, 07:44 PM
http://picoup.ir/images/36002771269726714898.jpg (http://picoup.ir/)

http://www.picoup.ir/images/43366101565772138036.jpg (http://www.imdb.com/title/tt2937900/?ref_=nv_sr_1)
http://www.picoup.ir/images/05805007856936791486.jpg (http://tvworld.info/showthread.php?43709)

در این تاپیک می توانید پیرامون فصل نخست سریال The Knick بحث و گفتگو کنید.لطفا اگر میخواهید در مورد اپیزود خاصی بحث کنیددر ابتدا عنوان اپیزود موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اندجلوگیری شود.

sinaDVD
08-10-2014, 11:59 PM
اولین چیزی که نظر من رو جلب کرد و اصلاو ابدا فکر نمیکرد انقدر خوب و متفاوت باشه!.... موسیقی سریال بود ، داستانی که ادما به کالسکه اینور اونور میرن ولی سازنده سریال انقدر متفاوت کار میکنه که از موسیقی کامپیوتری و Synth برا سریال استفاده میکنه!
موسیقی اثر Cliff Martinez هستش که موزیک متن فیلم های مثل Drive و Only the God Forgives رو ساخته.
انقدر هم محو بازی Clive Owen با اون گریمش شدم که به بازی بقیه دقت نکردم، صحنه های پزشکی و جراحیش هم خیلی طبیعی بود، تا اونجا که میشد از مانیتور فاصله گرفته بودم:Smiley104:

Mani Vampire
08-12-2014, 09:04 PM
http://8pic.ir/images/styeu1d2a15bamp6eobs.jpg
خُب، من هم قسمت اول رو به لطف دوست خوبم امین ژنرال دیدم، دستش درد نکنه بابت معرفی. گفتم بیام و چندخطی هم بنویسم.
درد از همان ابتدای خلقت با بشر بوده است و انسان‌ها هميشه سعی داشته‌اند به طُرُق گوناگون با آن مبارزه کنند. حالا احساس بنده این است که داستان سریال می‌خواهد ما را به روزهایی ببرد که پزشکان آن زمان همانند روزهای کنونی به علم طب آنچنان که باید و شاید آشنا نبوده‌اند و سعی بر این داشته‌اند که بیمار خود را با استفاده از روش‌هایی که خود اختراع می‌کنند و از موفقیت‌آمیز بودن آن هیچ اطلاعی ندارند درمان کنند. روش‌هایی همانند بُرش کلاسیک در ناحیه‌ی شکم برای سزارین یا سوزن زدن بین مهره‌های 6 و 7 کمر و بی‌حس کردن توسط کوکائین! بله، کوکائین! نمی‌خواهم سرتان را با روش‌های انجام عمل جراحی درد بیاورم پس می‌روم سر اصل مطلب...
اگر خود را یک سریال‌بین حرفه‌ای و آب‌دیده در زمینه‌ی سریال‌های پزشکی می‌دانید و همواره سعی بر این دارید که سریالی با محتوایی جدید و عالی در این زمینه مشاهده کنید، و سریال‌های بی‌نظیری همچون .House.M.D و Grey's Anatomy و Saving Hope و ... افق سریالی شما را در این باره گسترش داده است به شما پیشنهاد می‌کنم که به هیچ‌وجه من الوجوه دیدن این سریال زیبا را از دست ندهید و با دیدن یک قسمت خود را به پخش این درام-تاریخی-پزشکی زیبا برسانید و از بازی زیبای Clive Owen مات و مبهوت شوید.
ممنونم که خوندید، زنده باشید :Smiley17:

Chandler Bing
08-16-2014, 02:09 AM
چه نظرهای عجیبی تو تاپیک داده شده! مخصوصا اون چندتای اول! اصلا درک نکردم:Smiley36:
=================================================
برای قسمت اول خوب بود اما چیزی که خیلی عجیب بود موسیقی سریال بود که وصله ی ناجوری بود! به هیچ وجه با ساختار سریال نمیخونه! مگه اینکه بخوایم بگیم سریال شروع پزشکی مدرن رو به تصویر کشیده و به خاطر همین از همچین موسیقی استفاده شده! اما من به موسیقیش 0 میدم به شخصه
سریال تیم قوی ای داره! سودربرگ تمام قسمت های فصل اول رو خودش کارگردانی کرده و تمام قسمت های فصل آینده هم خودش کارگردانی میکنه! از این نظر خیالمون راحته
8 میدم به قسمت اولش
=================================================
همه بچه ها میخوان دکتر بشن، همه تو کنکور دنبال پزشکی هستن! اما خدایی یکی از این فیلم ها رو ببین فکر نکنم دیگه سمتش برن!:Smiley36:

Irag
08-17-2014, 12:39 PM
http://picoup.ir/images/47481233497312180455.jpg

*فعلا دنیای فیلم به شدت "غریب" و ناآشنا میزنه تا ببینم آینده چی پیش میاد. فعلا اگه شخصیت‌های کارتونی مثل اون "خواهر" یا ماموران حمل جنازه و بیمار رو فاکتور بگیرم سریال خوبیه. میشه برای قسمت بعدی هم بهش امیدوار بود. ولی باید فعلا منتظر باشم تا ببینم سریال "فقط یه تجربه" است (پاره کردن شکم‌ه) یا بیشتر از این هم هست. (نمایش جراحی و بی‌پرده بودن نمایش خشونت حالا با توجیه علم و این حرف‌ها اونم توی یه سریال تلویزیونی) یا مثلا میخواد چیزهای بیشتری داشته باشه مثل سریال Nip/Tuck

amingeneral
08-27-2014, 12:34 AM
واقعاً کسی این سریال رو دنبال نمی‌کنه!؟ حیفه ها!

تا قسمت سوم که همه چی عالی بوده، شخصیت پردازی و کارگردانی فوق‌العاده، خوبیش هم اینه که تا آخر فصل رو همین سودربرگ کارگردانی میکنه و خیالمون از این بابت راحته.
اگه بیشتر به گذشته‌ی شخصیت‌ها و به‌خصوص دکتر تاکـری بپردازن خیلی بهتر میشه. به نظرم این دکتر می‌تونه به یکی از بهترین شخصیت‌های سریالی تبدیل بشه، همه‌ی پتانسیل لازم رو داره.
از اون پرستاره هم خیلی خوشم میاد، قیافه‌ی مظلومی داره :Smiley36:

شروع قسمت عالی بود! اومدن عشق قدیمی تاکـری با اون وضعیت و صحبت‌هایی که رد و بدل شد زیبا بود. یکی از بهترین گریم‌هایی بود که دیده بودم، خصوصاً از زاویه‌ی کنار.
در مورد سفلیس یا سیفلیس اینو بگم که وضعی که این خانومه بهش مبتلا شده بود در مرحله‌ی سوم این بیماریه که سال‌ها بعد از گرفتنش رخ میده. الان و با علم امروز هیچوقت به این مرحله کشیده نمیشه اما قدیم یکی از بیماری‌های شایع بوده. و عملی که روی این بنده خدا صورت گرفت هم جالب بود. از یه طرف پوست به دست بیمار وصل بود و از یه طرف به بینی ـش، تا پوست زنده بمونه.
این نوع عمل الان هم صورت می‌گیره. خودم به‌شخصه شاهد همچین عملی بودم، انگشت یه بنده خدایی رو به قسمت شکم ـش پیوند زده بودن تا به‌مدت چند هفته از بدنـش تغذیه بشه و انگشت زنده بمونه. بعد از چند هفته که انگشت سلامت خودش رو بدست آورد و جریان خون کافی بهش رسید، انگشت رو از شکم در میارن و سره جاش میذارن. اول فکر میکردم عمل خیلی سختی باشه، ولی با علم الان اتفاقاً اصلاً عمل سختی نیست! گولِ دکترایی که عکس‌های اینطور عمل‌هایی رو توی مطب ـشون میذارن تا مریض جلب کنن نخورید، کار خارق‌العاده‌ای نیست! :دی

AdibTE
08-27-2014, 12:42 AM
من که با زیرنویس امین عزیز دنبال میکنم خیلی فوق العادس؛ فقط مشکلم اینه که یخورده هضمش برام سخته، نمیتونم توضیحش بدم.
ولی در کل سریال قشنگ و به قول دوستان خوش ساختیه. کارگردانی و نویسندگی قشنگی هم داره.
درباره این قسمت هم باید بگم با The Strain دخالت داشت :Smiley14:

hadi2006mi
08-29-2014, 02:16 AM
تو انبوه سریالهای جدید که متاسفانه دارای فضای سوریال هستند این سریال درام با بازیهای خوب و فیلمنامه قویش یک سریال حال خوب کن هست سریال به خوبی قدمهای اولیه برای کشف رازهای بدن انسان رو نشون میده با مشقتهای که دکترهای مختلف برای ثابت کردن خودشون به جامعه میکشیدند و در کنارش مشکلات شخصی هم هست که درگیرش هستند فقط سریال یک چیز کم داره اونم رازوهیجان هست با اینکه سریال برای فصل دوم تمدید شده است ولی نداشتن این نوع رازها و هیجانها در ادامه از جزابیت سریال کم خواهد کرد .در اخر از مترجمین سختکوش که مجبورن این اصطلاحات سخت پزشکی رو ترجمه کنند و پاورقی هم برای هر بیماری بزارند کمال تشکر و قدر دانی رو دارم امین جان دمت گرم

justUnited
10-11-2014, 02:33 AM
تا اینجای کار سریال بسیار خوبی بوده واقعا ازش خوشم اومده.بازیگراش هم که حرف ندارند.
واقعا هنر میخواد از همچین فضای بیمارستانی اونم در اون دوره همچین سریال جذابی بسازی.خدا رو شکر هر چی جلوتر رفته بهتر هم شده که میتونه بخاطر داشتن کارگردانی ثابت و مسلط باشه.
در ضمن کلی بر معلومات تاریخ پزشکیمون هم افزوده شد.و البته شرایط اون دوره بخصوص!.
از این خانم Eve Hewson هم خیلی خوشم اومده :Smiley36: تازه فهمیدم دختر Bono ست.

http://upload7.ir/imgs/2014-10/03972072109672913201.jpg (http://upload7.ir/)

amingeneral
10-27-2014, 07:34 PM
فصل تموم شد و هیچ کس نظر نداد :Smiley15:

شبکه سینماکس داره خیلی خوب کار می‌کنه، کارهای کمی برمی‌داره ولی همشون موفق میشن.
به نظرم "نیک" گُل سر سبد شبکه‌ست و اعتبار زیادی براشون کسب می‌کنه، یه درام جدّی که تاریخ پزشکیِ اوایل قرن بیستم رو خیلی خوب نشون میده که اکثرش هم جنبه‌ی واقعی داره و اگه در اینترنت سرچ کنید تقریباً به همین اطلاعات داده شده می‌رسید، مثلاً همین قضیه انواع خون که در قسمت آخر بحثش شد مطالعات آغازینش همون سال 1901 هست که یه فرد آلمانی به اسم لاند اشتاینر این کارو می‌کنه.

البته به نظرم نقطه‌ی قوت سریال شخصیت‌پردازی معرکه‌ش بود، خصوصاً شخصیت دکتر تاکری با بازیِ بی‌نظیر کالیو اوون، که به نظرم شایسته گرفتن جایزه برای این نقش هم می‌تونه باشه.

دوستانی که سریالو دیدن، یه دو خط بنوسید بدونیم واسه خودمون ترجمه نمی‌کردیم :Smiley36:

Chandler Bing
10-27-2014, 08:05 PM
امین مگه برای سریال هایی که ما ترجمه میکنیم نظر میدی که انتظار داری ما برات نظر بدیم؟:Smiley36:
سریال قوی بود، از همه نظر، اما فیلمنامه اش ضعف هایی داشت، کشش لازم رو نداشت که من مخاطب یه هفته دست دست نکنم تا هر قسمت رو ببینم، تا حدی که بعضی جاها واقعا حوصله سر بر هم میشد. شاید به خاطر این موضوع پزشکیش بود، شاید هم به خاطر عدم یه خط داستانی مشخص. خیلی درهم برهم بود. دقیقا مثل ری دانوان که فصل اول همه چیز خوب بود به غیر از داستان، اما تو فصل دوم واقعا جبران کردن. امیدوارم اینا هم برای فصل بعد روی داستان بیشتر کار کنن تا بیشتر لذت ببریم.

امین و محمدرضای عزیز، خسته نباشید، واقعا ترجمه سریال مشکل بود:Smiley17:

hadi2006mi
10-27-2014, 08:08 PM
یک سریال علمی تاریخی که با شخصیت پردازی مناسب همه کاراکترها به خوبی شرایط و محیط محفلهای پزشکی ابتدای قرن بیستم رو به تصویر میکشد در کنار نژاد پرستیها و روابط عاشقانه میان دکترها و پرستارها و شرایط اقتصادی حاکم بر برخی ادمهای طماع و برخی مدیران بیمارستانها و شاید در جاهایی به سیاستهای غلط حاکم بر کلیسا هها،که این مورد رو میتونیم به نظرات غلط دینها درباره جلوگیری از سقط جنین هم بسط بدیم.سریال به تمام مواردی که نام بردم گوشه چشمی داشته است.
بازی بازیگرها بخصوص نقش تاکری فوق العاده است و برخلاف سریالهای از این دست که از دکترها قهرمان میسازد این سریال از دکترها تصویر واقعی تر نشان میدهد دکترهای با خصوصیاتی که همه انسانها ممکن است دچار شوند ادمهای طماع حسود هوس باز معتادو.. میشوند اشتباه میکنند در راه تجربه کردن روشهای علمی جان انسانها رو میگیرند ونکتهای که با دیدن این ده قسمت از صعود و سقوط این دکترها خواید دید.
از امین عزیزم تشکر میکنم چون این سریال از معدود سریالهای بود که با پخش نگاه میکردم و خوشحال بودم که زیرنویسها تقریبن با پخش فیلم ارائه میشد شک نکنید این سریال شبکه سینماکس از ماندگارترین اثار این شبکه خواهد بود دیدن این بهترین سریال تابستون رو از دست ندهید

amingeneral
10-27-2014, 09:45 PM
امین مگه برای سریال هایی که ما ترجمه میکنیم نظر میدی که انتظار داری ما برات نظر بدیم؟

:Smiley14: آخه من سریال‌های هفتگیت رو ندیدم اشکان، بیام چی بنویسم!؟ کلاً سریال هفتگی خیلی وقته ندیدم

اما فیلمنامه اش ضعف هایی داشت، کشش لازم رو نداشت که من مخاطب یه هفته دست دست نکنم تا هر قسمت رو ببینم، تا حدی که بعضی جاها واقعا حوصله سر بر هم میشد. شاید به خاطر این موضوع پزشکیش بود، شاید هم به خاطر عدم یه خط داستانی مشخص.

به نظر من با توجه به بستر سریال و تمی که داشت، کشش و جذابیتش خوب بود. اما فصل دوم خیلی مهمه، باید بتونن داستان متفاوتی رو کنن، چون اگه با همین موضوعات ادامه پیدا کنه به نظرم تکراری میشه، باید دید. خوش‌ساخت بودنش هم برمی‌گرده به استیون سودربرگ که همه‌ی قسمت‌هاشو خودش کارگردانی کرده.
حرف‌های هادی عزیز هم تایید میشه :Smiley69:

afshin vatan
06-19-2015, 11:48 AM
اول قرار بوده از hbo پخش بشه اما سورنبرگ وکلیو اوون مخالفت میکنند و قرار میشه از شبکه سینما مکس پخش بشه

smh2011
06-19-2015, 04:14 PM
ایده اصلی داستانش یه ایده ساده هست یچیزی تو مایه های masters of seks ولی چیزی که اونو جذاب میکنه ریتم تند سریال و موسیقی متن گیراش
بعصی وقتا اصلن میشه چشماتو ببندی و فقط به موسیقی متن گوش بدی(یه بار خودم همینکارو کردم) و حتی برای اولین بار تیتراژ پایانی رو هم بخاطر موسیقی خوبش نگاه کردم
شخصیت پردازی ها سطحی نیستن و بازی فوق العاده خوب کلایو اوون هم تحسین برانگیزه
به نظرم فصل دوم و احیانان فصل های بعدی هم همین روالو ادامه میده و در کل کشفیات و پیشرفت های علم پزشکی رو شاهد هستیم. چون این کشفیات و چگونگی کشف شدنش اونم با این سبک روایی که سریال داره دنبال میکنه جذابیت خاص خودشو داره و حداقل توی 1-2 فصل آینده نویسنده های بعید میدونم که چیز غیر عادی رو کنن.

Clay Morrow
06-26-2015, 04:06 PM
فصل اول سریال رو دیدم اصلا فکر نمیکردم انقدر سریال خوش ساختی باشه .من دو فصل master of s*x رو قبلا دیده بودم وباید
بگم نیک خیلی بیشتر به دلم نشست شخصیت دکتر تاکری خیلی جذابتر از دکتر مسترزِ همینطور فضای سریال و لوکیشن ها کاملا برتر
از سریال شبکه ی شوتایمِ .
ممنون از امین عزیز بابت ترجمه این سریال زیبا

hossein 2
06-26-2015, 06:28 PM
به نوبه ی خودم از مترجمین سریال تشکر میکنم... بسیار با کیفیت بود دستتون درد نکنه عزیزان:Smiley17:

خود سریال هم عالی بود... فقط چند قسمت آخر رو به نزول رفت... یعنی باید میرفت... فقط پرستار الکینز رو اعصاب بود و خیلی بی رویه هوای تاکری رو داشت:))

دلم برای برتی میسوزه... عاشق کسی شد که فرد مورد نظر دلش پیش تاکری بود و همش بی محلی بهش میکرد... کلاً از این خصوصیت انسان خوشم نمیاد:)) یه موقعس یکی رو دوست داری اون دوستت نداره... یه موقعس یکی دوستت داره تو اون رو دوست نداری و این زنجیره ادامه داره :))

آخر فصل هم جالب بود... دوای درد هروئین:Smiley10:

sarkhail
06-14-2020, 09:55 AM
خواستم برم در مورد سریال چرنوبیل بنویسم، اما متاسفانه تاپیک بسته شده بود ... فکر کنم به خاطر این که بحث های سی ا سی یخورده خیلی بالا گرفته بود. در هر صورت نیک هم جز سریال های جدیدیه که شروع کردم.

قسمت سوم

در نگاه اول چیزی که سریال رو با دیگر سریال های پزشکی که قبلا دیدم، متفاوت میکنه، نشون دادن کامل و با جزییات عمل هاست. قبلا تو تولیدات شبکه سینماکس خون و خونریزی زیاد دیده بودم اما این که یه عمل سزارین با جزییات کامل و تمام ریزه کاری ها نشون داده بشه، یه چیز نو و در عین حال جالب و مشمئزکننده ایه. به صورت کلی فضای سریال تو این سه قسمتی که دیدم فوق العاده خشنه ... از شخصیت ها گرفته تا روش های نامتعارف درمان بیماران که یه زمانی علم روز محسوب میشدن!!!

نکته دیگه ای که به شدت خودش نشون میده، کارگردانی قدرتمنده که به لطف وجود سودربرگ، همچین انتظاری هم می رفت. بازی کلایو اوون در نقش دکتر تاکری بسیار زیباست و از بیان دیالوگ هاش بیننده سر ذوق میاد. صحبت های تاکری تو جریان مراسم تدفین همکارش به خوبی دیدگاهش نسبت به علم پزشکی رو مشخص کرد. تو این سه قسمتی که دیدم، اطلاعات زیادی در مورد شخصیت ها داده نشده و علی رغم برقراری ارتباط با فضا و داستان، هنوز اونطور که باید شناختی در مورد شخصیت ها ندارم. تا اینجای کار میشه با اطمینان گفت که سریال پتانسیل فوق العاده بالایی برای کار داره و با وجود سودربرگ و اوون، فکر نمی کنم حداقل برای فصل اول افتی در کار باشه

یه تشکر هم بکنم از زیرنویس خوب دوستان. ترجمه به صورت مشترک توسط تی وی ورلد و تی وی سنتر (امین ژنرال و محمدرضا سیکاریو) و به بهترین وجه ممکن صورت گرفته. دست مریزاد:Smiley17: