PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Boardwalk Empire | بحث و گفتگو پیرامون فصل پایانی

Chandler Bing
09-09-2014, 12:54 AM
http://picoup.ir/images/86037877551437198892.jpg

در این تاپیک میتونید نظرات خود را درباره ی فصل پنجم و پایانی به اشتراک بذارید.

زیرنویس (http://tvworld.info/showthread.php?43944-%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%A6%D9%87%E2%80%8C%D9%8A-256-%D8%AA%D9%8A%E2%80%8C%D9%88%D9%8A%E2%80%8C%D9%88%D 9%8F%D8%B1%D9%84%D8%AF-%D8%B2%D9%8A%D8%B1%D9%86%D9%88%D9%8A%D8%B3-%D9%81%D8%B5%D9%84-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86%DB%8C-Boardwalk-Empire-%D9%82%D8%B3%D9%85%D8%AA-%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%A7%D8%B6%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%B4%D8%AF&goto=newpost) |لینک دانلود (http://tvworld.info/showthread.php?44014-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%B5%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%81%D8%B5%D9%84-%D9%BE%D9%86%D8%AC%D9%85-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84-Boardwalk-Empire-(%D9%82%D8%B3%D9%85%D8%AA-%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%A7%D8%B6%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%B4%D8%AF)&p=162136#post162136)

Matin VT
09-09-2014, 11:18 AM
قسمت اول رو دیدم از این فصل.مثل همیشه فوق العاده بود
فقط اشکان کاشکی بحث اپیزودیک برا این سریال بزاری چون واقعا ارزششو داره:Smiley35:
در ضمن این فصل 8سمته؟:Smiley39:

KEVIN GARVEY
09-09-2014, 11:41 AM
خداییش وقتی دیدم زیرنویس توسط اشکان (چندلر بیینگ)انجام شده شور و شعفم واسه دیدن چند برابر شد.جدا یکی از بهترین سریالهای تاریخ لیاقت جا برای بحث و گفتگو رو داره.با تشکر.....
ناکی تامسون رو عشق است

TOXIN
09-09-2014, 05:44 PM
ممنون از دوستی که این سریال رو زیر نویس کرده. امیدوارم قسمت های بعدی هم به سرعت زیر نویس بشه.
در فصل آخر چیزی که خیلی خوشم اومد این بود که داستان چند سال بعد تر رفته و رسیده به نبرد کاستلاماره معروف. امیدوارم بقیه اتفاقاتی که میفته رو هم به هم تصویر بشکن.
راستی دلیل اینکه این سریال اینقدر تو ایران نا شناخته هست رو نمی فهمم. سریال های بسیار مسخره تری وجود دارن که بین ایرانی ها مخاطب بسیار دارن ولی این سریال خیلی مظلوم واقع شده.
از شخصیت های سریال هم از معدود سریالایی هست که از شخصیت اصلی خوشم نمیاد:دی. کلا از ناکی تامپسون بدم میاد به خصوص بخاطر اون کاری که پایان فصل 2 انجام داد و خیلی به وجهه سریال هم ضربه خورد:دی.
در مورد قسمت اول هم بگم از چیزی که خوشم نیومد این بود که سکانس هایی رو به گذشته ناکی تامپسون مربوط بود نشون داد که با توجه به اینکه فصل آخر 8 قسمت بیشتر نیست، دوست داشتم بیشتر به جزئیات سران مافیایی بپردازه تا فلش بک به گذشته.
اینم بگم که عضویتم در این سایت بخاطر بحث در مورد این سریال بوده و امیدوارم دوستانی که میبینن این سریال رو، تاپیک رو فعالتر نگه دارن

Matin VT
09-09-2014, 06:19 PM
از شخصیت های سریال هم از معدود سریالایی هست که از شخصیت اصلی خوشم نمیاد:دی. کلا از ناکی تامپسون بدم میاد به خصوص بخاطر اون کاری که پایان فصل 2 انجام داد و خیلی به وجهه سریال هم ضربه خورد:دی.خوب دوست عزیز این سریال یکی از اون سریالایی هستش که شخصیت اصلیش انتاگونیست داستان به حساب میاد و در کل شخصیت بدی داره پایان فصل 2 هم به همین شکله.مثل وقتی که تونی سوپرانو در the sopranos قسمت 18 از فصل 6 ******رو میکشه.
این سریالا جوری نوشته شدن که شما از این شخصیتا تنفر داشته باشی ولی بازم طرفدارشون باشی:Smiley35:
:Smiley17:

TOXIN
09-09-2014, 06:35 PM
خب خیلی سریال ها هستن که بدمن داستان شخصیت محبوبی داره. همین تونی سوپرانو درسته که بعضی جاها تند رفت ولی تجزیه و تحلیل صورت می گرفت می دیدی شاید اگر شما هم جاش بودی این کارو می کردی. و فکر نمی کنم کسی سوپرانوز رو دیده باشه و از تونی بدش اومده باشه.
ولی ناکی تامپسون کلا شخصیت نچسبی هستش. اون کاری که پایان فصل 2 کرد کار منطقی نبود.(دو سه نفر میشناسم که همون فصل دو رو دیدن، بیخیال ادامه داستان شدن) چون شخصیت اون مرحوم (برای کسایی که داستان رو ندیدن اسمشو نمیارم:دی) ساختگی بود به نظرم نویسنده می خواست سریعتر حذفش کنه، هر چند می تونست این اتفاق فصل های بعدی بیفته. این حذف شخصیت تو پایان فصل چهارم هم اتفاق افتاد و یه شخصیت دیگه در حالی که سرنوشت قشنگ تری میشد براش در نظر گرفت، رو حذف کردن. (اینم چون کاراکتر ساختی بود فکر کنم این بلا سرش اومد)
در کل می گم شخصیت تونی با ناکی قابل قیاس نیست.

Irag
09-09-2014, 06:41 PM
http://picoup.ir/images/77701933889915035764.jpg

شبیه یه قسمت اول برای یه فصل هشت قسمتی رو به پایان نبود خیلی باحوصله‌تر از این حرف‌ها بود!
بعضی چیزها رو شخصا دوست دارم مثل "گذشته" ولی خب اینکه حالا چه احتیاجی بهش هست و چقدر بدرد میخوره و قراره بشه پاشنه‌ی آشیل یا سکوی پرتاب؟! این دقیقا توی قسمت‌های بعدی مشخص میشه فعلا ازش لذت می‌برم تا اون آخر اگه بدردم نخورد با همون "بزنم" تو سرش.

KEVIN GARVEY
09-09-2014, 07:03 PM
باور کنید یکی از بهترین شخصیت اولهایی که دیدم ناکیه.من کلا تکیه کلامم وقتی مورد جو گیر شدن قرار میگیرم اسم شخصیت هارو صدا میزنم.مثل جک باور.اسکافیلد.والتر وایت.جک شپرد و جان لاک .....

.فکر کنم گذشته ناکی باعث عاقبت بخیریش در پایان سریال بشه.به شخصه فکر میکنم با مرگش عاقبت بخیر بشه

Chandler Bing
09-09-2014, 08:07 PM
فقط اشکان کاشکی بحث اپیزودیک برا این سریال بزاری چون واقعا ارزششو داره
بیننده ی آنچنان نداره سریال، به خاطر همین بحث کلی براش زدیم

-----------------------------------------------------

قسمت خوبی بود، اما به قول دوستان برای یه فصل 8 قسمته یه ذره کند بود.

در فصل آخر چیزی که خیلی خوشم اومد این بود که داستان چند سال بعد تر رفته و رسیده به نبرد کاستلاماره معروف
نرسیده رد شد رفت. جنگ با مرگ جو ماسریا تموم میشه که ما هم تو این قسمت ترور ماسریا به دست لوچیانو رو دیدم که همراه با سکانس دیدار دن سالواتوره و لوچیانو بهترین قسمت این اپیزود بود. دفعه اول هم بود که سالواتوره رو میدیدیم.
در کل این داستان مافیا اون دوران معرکه است، از یه طرف آل کاپون رو تو شیکاگو داریم، ناکی تو اتلانتیک سیتی و لوچیانو و لسنکی هم تو نیویورک!

قانون ممنوعیت الکل هم سال 33 برداشته میشه، پس فکر میکنم آخرهای فصل شاید یه پرش زمانی دیگه باشیم چون ظاهرا ناکی برنامه هایی براش داره

Matin VT
09-09-2014, 08:28 PM
خب خیلی سریال ها هستن که بدمن داستان شخصیت محبوبی داره. همین تونی سوپرانو درسته که بعضی جاها تند رفت ولی تجزیه و تحلیل صورت می گرفت می دیدی شاید اگر شما هم جاش بودی این کارو می کردی. و فکر نمی کنم کسی سوپرانوز رو دیده باشه و از تونی بدش اومده باشه.
ولی ناکی تامپسون کلا شخصیت نچسبی هستش. اون کاری که پایان فصل 2 کرد کار منطقی نبود.(دو سه نفر میشناسم که همون فصل دو رو دیدن، بیخیال ادامه داستان شدن) چون شخصیت اون مرحوم (برای کسایی که داستان رو ندیدن اسمشو نمیارم:دی) ساختگی بود به نظرم نویسنده می خواست سریعتر حذفش کنه، هر چند می تونست این اتفاق فصل های بعدی بیفته. این حذف شخصیت تو پایان فصل چهارم هم اتفاق افتاد و یه شخصیت دیگه در حالی که سرنوشت قشنگ تری میشد براش در نظر گرفت، رو حذف کردن. (اینم چون کاراکتر ساختی بود فکر کنم این بلا سرش اومد)
در کل می گم شخصیت تونی با ناکی قابل قیاس نیست.ولی من در کل ناکی رو از تونی بیشتر دوست دارم چون درسته که به بدمن شناخته شده ولی روحش به کثیفی تونی سوپرانو نیست و بیشتر منو یاد والتر وایت میندازه. تونی هم درسته اشتباهاتش کمتر از ناکی بوده ولی اگه شما به کاراش دقت کنید میبینید که اونهم سوتیهای زیادی به FBI و...میداد:Smiley35:
در ضمن خیلی ها از تونی تنفر داشتند:شخصیتی که هزاران بار به همسرش خیانت میکنه,برای پول و رفاه خودش بهترین دوستاش رو قربانی میکنه و...:Smiley36:

Chandler Bing
09-09-2014, 08:38 PM
آقا یکی مثل من هنوز سوپرانو رو ندیده! یه ذره بیشتر رعایت کنید. ممنون:Smiley17:

TOXIN
09-09-2014, 08:40 PM
نرسیده رد شد رفت. جنگ با مرگ جو ماسریا تموم میشه که ما هم تو این قسمت ترور ماسریا به دست لوچیانو رو دیدم که همراه با سکانس دیدار دن سالواتوره و لوچیانو بهترین قسمت این اپیزود بود. دفعه اول هم بود که سالواتوره رو میدیدیم.
در کل این داستان مافیا اون دوران معرکه است، از یه طرف آل کاپون رو تو شیکاگو داریم، ناکی تو اتلانتیک سیتی و لوچیانو و لسنکی هم تو نیویورک!
مرگ جو ماسریا قسمت اول قضیه هستش. (بقیشو چون شاید بعضی دوستان تاریخچه رو ندونن نمی گم)
منم عاشق داستان مافیای اون موقع هستم. یکی از دلایل پیگری این سریال هم همینه:دی.
یک مورد هم در مورد لنسکی خواستم بگم، گفتم تو اسپویلر بگم بهتره. اگر سرنوشتش رو نمی دونید نخونید. (ربطی به سرنوشتش نداره در کل. در مورد شخصیتش هست)
مرموز ترین شخصیت مافیایی همین مایر لنسکی هستش. حتی یه سری تئوری هست که می گن پشت قضیه ترور جان اف کندی همین لنسکی یهودی هستش. و خیلی قضایای دیگه البته

Matin VT
09-09-2014, 08:46 PM
آقا یکی مثل من هنوز سوپرانو رو ندیده! یه ذره بیشتر رعایت کنید. ممنون:Smiley17:
والا ما هم چیزی اسپویل نکردیم:Smiley36:تنها چیزی که گفتم این بود که به زنش خیانت میکنه و به fbi زیاد سوتی میده(شما 5 قسمت اول رو ببینی با این قضایا مواجه میشه)و گفتم که دوستاشو قربانی میکنه که بازم اسم شخص خاصی رو نبردم:Smiley35::Smiley17::Smiley17:

TOXIN
09-15-2014, 10:11 PM
اول بازم تشکر بخاطر زیر نویس این قسمت
اما در مورد این قسمت:
من چیزی از زندگی ایناک جانسون نخوندم، ولی اگر چیزایی که این سریال از زندکی این شخصیت نشون میده درست باشه، میشه گفت خفن ترین شخصیت مافیایی اون موقع بوده :d علیرغم اینکه اسمش به اندازه لاکی لوچیانو، آل کاپون و .... مطرح نشده. خوب زرنگ بوده.
این قسمت از نظر من روند بهتری نسبت به قسمت قبل داشت در کل. ایلای به چه حقارتی افتاده که زیر دست میولر (ون آلدرمن اگر اشتباه نکنم اسم اولش بود) شده:)))
در مورد گیلیان دارمودی هم برام عجیبه هنوز به شخصیتش پرداخته میشه. فکر نمی کنم تاثیر مهمی دیگه در داستان داشته باشه.

Irag
09-18-2014, 05:16 PM
http://picoup.ir/images/64055417211889577206.jpg

در مورد گیلیان دارمودی هم برام عجیبه هنوز به شخصیتش پرداخته میشه. فکر نمی کنم تاثیر مهمی دیگه در داستان داشته باشه.

من هم کلا فراموشش کرده بودم. به گمانم (نزدیک به یقین) سریال صرفا دنبال عاقبت شخصیت‌هاست. حالا چه سایز کوچیک چه سایز بزرگ. این لیدی هم فکر نکنم اونقدر به ماجرای این فصل ربط داشته باشه. به هر حال توی سریالی که با شخصیت‌های "زن" (اونم شخصیت‌های قوی نه صرفا جذاب و تجاری) شروع کرده الان که به پایان فصل رسیده دستش خالیه. به نظرم تنها راهش زنده کردن مرده‌هاست!
قسمت خوبی بود. هنوزم مطمئن نیستم دارم یه فصل آخر رو تماشا می‌کنم. :Smiley10:

TOXIN
09-19-2014, 05:21 PM
قسمت خوبی بود. هنوزم مطمئن نیستم دارم یه فصل آخر رو تماشا می‌کنم
دقیقا. به خصوص تازه فصل آخر داره گریز میزنه به گذشته ناکی. واقعا ادم حس نمی کنه که 6 قسمت دیگه این سریال تموم میشه.
در کل حس می کنم فصل آخر از لحاظ ساخت و ریتم داستان با فصل های گذشته فرق کرده.

Irag
09-26-2014, 12:27 PM
http://picoup.ir/images/00142470207917758484.jpg

این قسمت رمزگشایی از "گریز به گذشته" نسبت به قسمت‌های قبلی آسون‌تر بود. فعلا فقط همین.
این سریال همیشه یه مشکلی داشت اونم اینکه شخصیت‌های دوم همیشه جذاب‌تر و پخته‌تر از خود ناکی بودن به همین خاطر برای مخاطب هم "جذابیت" بیشتری داشتن. (بخصوص دو فصل اول) الان واقعا "ناکی" اون برندگی شخصیت‌های اول سریال‌های مشابه خودش (شاید نزدیک‌ترینش تونی سوپرانو باشه) رو نداره یعنی شخصا اصلا برام مهم نیست عاقبت این "ناکی" چی میشه. این یه اعتراف تلخ بعد از 3فصله!

KEVIN GARVEY
09-26-2014, 07:34 PM
http://picoup.ir/images/00142470207917758484.jpg

این قسمت رمزگشایی از "گریز به گذشته" نسبت به قسمت‌های قبلی آسون‌تر بود. فعلا فقط همین.
این سریال همیشه یه مشکلی داشت اونم اینکه شخصیت‌های دوم همیشه جذاب‌تر و پخته‌تر از خود ناکی بودن به همین خاطر برای مخاطب هم "جذابیت" بیشتری داشتن. (بخصوص دو فصل اول) الان واقعا "ناکی" اون برندگی شخصیت‌های اول سریال‌های مشابه خودش (شاید نزدیک‌ترینش تونی سوپرانو باشه) رو نداره یعنی شخصا اصلا برام مهم نیست عاقبت این "ناکی" چی میشه. این یه اعتراف تلخ بعد از 3فصله!

خداییش از دلت میاد بگی ناکی اینجوریه.ناکی یه ادم میانه رو ئه .فکر کنم بعداز 5 فصل اینو فهمیده باشیم

TOXIN
09-27-2014, 01:23 AM
منم همین نظر رو دارم. صفحه قبل هم گفتم شخصیت نچسبی داره. برای شخص خودم کاراکتر های دیگه جذاب تره برام. ولی کلا این فصل طوری ساخته شده که ناکی رو جذاب تر از بقیه نشون بدن. همانطور که بالاتر گفتم، سبک سریال به نظرم نسبت به فصل های گذاشته تغییر کرده.
در مورد این قسمت هم به نظرم نسبت به دو قسمت قبل ضعیف تر بود:دی

Irag
10-01-2014, 10:10 PM
http://picoup.ir/images/47587351231293880429.jpg

این قسمت رو باید بنویسم به اسم بازیگر بریتیش! Stephen Graham (آل کاپون خودمون.) اگه مثلا فیلم This Is England رو دیده باشید اصلا باور نمی‌کنید این قراره در آینده یه سریال آمریکایی (- ایرلندی!) بازی کنه در نقش یه گنگستر ایتالیایی. این رو خیلی دوست داشتم یه وقتی توی یه فصلی توی یه بحث اپیزودیکی به این قضیه اشاره کنم که قرعه خورد به نام این قسمت. خقشم بود.

خداییش از دلت میاد بگی ناکی اینجوریه.ناکی یه ادم میانه رو ئه .فکر کنم بعداز 5 فصل اینو فهمیده باشیم

اخه یه جوری شده حتی اون عادت همیشگی "دسته کردن"‌ پول‌ها رو هم ازش نمی‌بینیم! (شوخی می‌کنم.)

Chandler Bing
10-02-2014, 11:24 PM
ظهارا هنوز ناکی یه متحد دیگه داره! عجب متحد کله خری هم داره! آل کاپون! بازیگرش عالی بازی کرده نقش کاپون رو، بهترین قسمت های فصل مربوط به همین کاپونه
جریان چشم چارلی و صورت کاپون چیه؟ تو سریال نشون نداده فکر کنم.
قسمت چهارم خیلی خوب بود. سلی هم مرد، اصلا ازش خوشم نمیاد

Irag
10-06-2014, 02:13 PM
جریان چشم چارلی و صورت کاپون چیه؟ تو سریال نشون نداده فکر کنم.

فکر نکنم توی سریال نشون بدن این دیگه جزو "دل و قلوه دادن به تاریخ"ه! (صورت زخمی) مثلا "مستند" بشه.

http://picoup.ir/images/72933896777282960524.jpg

TOXIN
10-06-2014, 09:09 PM
از قسمت پنجم راضی بودم. ولی هنوز این گریز به گذشته برام جذاب نیست. نمی دونم هدف از گریز به گذشته ناکی چه نقشی در سریال داره. کلا برام سکانس هاش خسته کننده هست.
سکانس مکالمه مارانزانو و ناکی هم خیلی خوب بود. فقط نفهمیدم اتفاقی برای مارنزانو افتاد یا نه. تلفن زدن ناکی به توریو هم بعد از اون سکانس نوید از 3 قسمت طوفانی پایانی می داد:دی.
از بازیگری خوب آل کاپون هم بگذریم، از بازیگر لوچیانو هم خوشم میاد. اونم خیلی خوب بازی می کنه.
سکانس آخر سریال هم تیری بود تو قلب چالکی وایت:))
امیدوارم تو قسمت های پایانی سریال شاهد خفت و خواری ناکی باشم. کلا از شخصیتش خوشم نمیاد. به خصوص که الان جلوی لوچیانو ایستاده:دی

در پایان هم یک گله داشته باشم از دوستان که تاپیک چنین سریالی اینقدر دیر به دیر آپ میشه. حالا درسته بیننده کم داره ولی امیدوارم دوستانی که این سریال رو دنبال می کنن حضوری فعالتر تو این تاپیک داشته باشن. به خصوص اینکه 3 قسمت دیگه بیشتر نمونده

Chandler Bing
10-06-2014, 09:18 PM
تلفن زدن ناکی به توریو هم بعد از اون سکانس نوید از 3 قسمت طوفانی پایانی می داد:دی.
دیگه همه چیز رو شد! پس از جاسوس بازی و جلسه ی سران خبری نیست! جنگ و بکش بکش:Smiley36: فقط امیدوارم زیاد به تاریخ پایبند نباشه، در غیر این صورت لنسکی و لوچیانو و باگزی سیگل برنده ی این نبرد خواهند بود و آخر این فصل همزمان میشه با شروع امپراطوری این سه نفر.
کاپون هم که دیگه فاتحه اش خونده است:Smiley35: بازیگرش عالیه! این شخصیت یه اسپین آف لازم داره

بازیگر جوونی ناکی هم به طرز عجیبی شبیه استیو بوسمی ـه. تا حدی که فکر کردم پسرشه.
گذشته ناکی رو نشون دادن به نظرم من که خیلی هم به جاست. حالا که با شخصیت ناکی بهتر از همیشه آشنا هستیم، آشنا شدن با مسیری که ازش به اینجا رسیده میتونه خیلی به درک بهتر از انگیزه هاش کمک کنه. اگه این اتفاق تو فصل اول یا دوم و... میافتاد مطمئنا تاثیری که الان داشت رو نمیداشت.
هرچند به نظرم یه ذره زیادی از وقت این 8 قسمت رو بهش اختصاص دادن

Irag
10-07-2014, 02:13 PM
از قسمت پنجم راضی بودم. ولی هنوز این گریز به گذشته برام جذاب نیست. نمی دونم هدف از گریز به گذشته ناکی چه نقشی در سریال داره. کلا برام سکانس هاش خسته کننده هست.

http://picoup.ir/images/16804268390067581570.jpg

این رفت و برگشت ها مشخصه یه ایده ی جدید و تازه است به همین خاطر در طول این فصل (تا همین جا حالا اخرش رو خدا به خیر کنه!) احساس می کنم یه سریال جدید با یه سری شخصیت جدید نگاه می کنم نمی دونم مشکل کجاست شبکه دیگه تحمل هزینه رو نداره یا این یه ضعف معمولی توی یه سریال خیلی خوب بوده! نمی دونم. به نظرم سریال در سراشیبی سقوط ه. متاسفانه این 8 قسمت "هستن" تا سریال تموم بشه انگار قرار نیست غیر از این "تموم" شدن اتفاق دیگه ایی بیفته.

TOXIN
10-07-2014, 11:05 PM
بازیگر جوونی ناکی هم به طرز عجیبی شبیه استیو بوسمی ـه. تا حدی که فکر کردم پسرشه.
گذشته ناکی رو نشون دادن به نظرم من که خیلی هم به جاست. حالا که با شخصیت ناکی بهتر از همیشه آشنا هستیم، آشنا شدن با مسیری که ازش به اینجا رسیده میتونه خیلی به درک بهتر از انگیزه هاش کمک کنه. اگه این اتفاق تو فصل اول یا دوم و... میافتاد مطمئنا تاثیری که الان داشت رو نمیداشت.
هرچند به نظرم یه ذره زیادی از وقت این 8 قسمت رو بهش اختصاص دادن
منم اول این قسمت که نشونش داد یه لحظه فکر کردم خود استیو بوسمی رو گریم کردن.
این گریز به گذشته فکر کنم یه جور سبک تقلیدی از گادفادر باشه. اگر همون فصل های قبل میذاشتن بهتر بود نه این فصل. واقعا یکم زیادی بهش می پردازن. دو سه ماه قبل از شروع فصل آخر، پیج فیسبوک سریال زده بود فصل آخر 6 قسمت خواهد بود. اما بعدا به 8 قسمت افزایش پیدا کرد. فکر می کنم خودشونم اول تصمیم نداشتن گذشته ناکی رو نشون بدن و بعدا اضافه کردن که باعث افزایش تعداد قسمت سریال شده.

این رفت و برگشت ها مشخصه یه ایده ی جدید و تازه است به همین خاطر در طول این فصل (تا همین جا حالا اخرش رو خدا به خیر کنه!) احساس می کنم یه سریال جدید با یه سری شخصیت جدید نگاه می کنم نمی دونم مشکل کجاست شبکه دیگه تحمل هزینه رو نداره یا این یه ضعف معمولی توی یه سریال خیلی خوب بوده! نمی دونم. به نظرم سریال در سراشیبی سقوط ه. متاسفانه این 8 قسمت "هستن" تا سریال تموم بشه انگار قرار نیست غیر از این "تموم" شدن اتفاق دیگه ایی بیفته.
اینطور که به نظر میاد، سریال نتونسته تعداد مخاطبی که انتظارشو داشتن جذب کنه برا همین ترجیح دادن هزینه بیشتر نکنن. توی ای ام دی بی هم تعداد یوزرایی که به قسمت های سریال رای می دن کمه که نشون میده زیاد پیگیر نداره این سریال.
نظر خودم اینه که کاراکتر های جیمی دارمودی و ریچارد هارو رو نگه میداشتن تا فصل آخر، سریال میتونست موفق تر باشه. من دو نفر میشناسم که این سریالو دیدن و پایان همون فصل دوم ولش کردن. نویسنده به نظرم یکم عجله کرد سر حذف این شخصیت ها. به خصوص جیمی که فوق العاده بود.

فقط امیدوارم زیاد به تاریخ پایبند نباشه، در غیر این صورت لنسکی و لوچیانو و باگزی سیگل برنده ی این نبرد خواهند بود و آخر این فصل همزمان میشه با شروع امپراطوری این سه نفر.
فکر نمی کنم قصد تغییر تاریخ رو آنچنان داشته باشن. دلیل مهمش هم می تونه حذف همین شخصیت های جیمی و ریچارد هارو باشه که شخصیت حقیقی نداشتن

TOXIN
10-13-2014, 07:09 PM
اگر هنوز این قسمت رو ندیدید، پست رو نخونید.
این قسمت 6 دیگه قشنگ حس قسمتای آخر رو داد.
قسمت خیلی خوبی بود. آخراش دیگه به اوج هیجان رسید.
بلاخره این ون آلدن به درک واصل شد. کاراکتر نچسبی بود کلا. ایلای هم نفهمیدم چی شد. به یارو دستور دادن کارشو تموم کنه ولی ولش کرد. کسی فهمید توی اون کیفی که به مایک دادن چی بود و چرا گفتن به سیسرو ببره؟ متوجه این تیکه نشدم.
میرسیم به چالکی وایت که شخصیتی بود که یه جاهایی ازش خوشم میومد، یه جاهایی هم نه. آخرشم نفهمیدم چرا اینقدر راحت تسلیم نارسیس شد. یه جورایی هم چوب حماقت خودشو خورد.

ناکی هم آخر حکم جهاد داد. امیدوارم توسط لوچیانو کله پا بشه:دی

Chandler Bing
10-13-2014, 07:14 PM
بلاخره این ون آلدن به درک واصل شد. کاراکتر نچسبی بود کلا. ایلای هم نفهمیدم چی شد. به یارو دستور دادن کارشو تموم کنه ولی ولش کرد. کسی فهمید توی اون کیفی که به مایک دادن چی بود و چرا گفتن به سیسرو ببره؟ متوجه این تیکه نشدم.

اتفاقا یکی از شخصیت های خوب سریال بود و مرگش هم واقعا عالی بود. بلاخره برگشت به خود واقعیش.
اون دی انجلو مامور پلیسه، برای الیوت نس کار میکنه، همون کسی که کاپون رو دستگیر میکنه در آینده. تو اون کیف هم دفترچه های حساب و کتاب کاپون بود، کاپون بهش اعتماد داشت، داد که ببره به سیسرو. اونم دیگه به ایلای احتیاجی نداشت، چون دفترها که به دنبالش بود رو پیدا کرد و حالا میتونه کاپون رو دستگیر کنه.
ایلای هم احتمالا برمیگرده به آتلانتیک سیتی و به ناکی میگه که کاپون هم با لوچیانو دست به یکی کرده.

قسمت خوبی بود، دوتا از شخصیت های اصلی کله پا شدن، مرگ جفتشون هم به خوبی درامده بود.

TOXIN
10-13-2014, 07:28 PM
اون دی انجلو مامور پلیسه، برای الیوت نس کار میکنه، همون کسی که کاپون رو دستگیر میکنه در آینده. تو اون کیف هم دفترچه های حساب و کتاب کاپون بود، کاپون بهش اعتماد داشت، داد که ببره به سیسرو. اونم دیگه به ایلای احتیاجی نداشت، چون دفترها که به دنبالش بود رو پیدا کرد و حالا میتونه کاپون رو دستگیر کنه.
ایلای هم احتمالا برمیگرده به آتلانتیک سیتی و به ناکی میگه که کاپون هم با لوچیانو دست به یکی کرده.
آهان یادم اومد. حواسم نبود کدوم نفوذی بود. عجب نامردیه:دی. قشنگ کاپون رو با این حرکتش به فنا داد.
کلا کاراشون متضاده. یه جا کاپون زنگ میزنه به ناکی بهش در مورد لوچیانو تذکر می ده. یه جا باز خودش میره با لوچیانو دست به یکی می کنه. به هر حال ریشه لوچیانو و کاپون ایتالیاییه دیگه:دی.
یه سکانس هم در مورد گذشته جیلیان نشون داد. این طور که پیداست، اخر سریال باید یک نقش مهم داشته باشه.
من احساس شما رو نمی دونم ولی خیلی از این ناکی بدم میاد.:دی. مافیا باید ایتالیایی باشه:Smiley35: . آخرش توسط لوچیان کله پا نشه اعصابم میریزه به هم. به هر حال باید بهای کشتن جیمی رو هم بده.:دی

Chandler Bing
10-13-2014, 07:35 PM
کلا کاراشون متضاده. یه جا کاپون زنگ میزنه به ناکی بهش در مورد لوچیانو تذکر می ده. یه جا باز خودش میره با لوچیانو دست به یکی می کنه. به هر حال ریشه لوچیانو و کاپون ایتالیاییه دیگه:دی.

کاپون که کلا دیوونه بوده! فکر کنم این حرکتش هم به خاطر این بود که از دست ایلای شاکی بود و فکر میکرد بهش خیانت کرده. از طرفی دید درباره ی ون آلدن حق با لوچیانو بوده، به خاطر همین اون حرف رو زد. اون سکانس واقعا عالی بود:Smiley19: هنوز تو کف ـشم.
امیدوارم گذشته ناکی اینقدر ادامه پیدا کنه که یه صحنه از جیمی هم ببینیم. یعنی این آرزومه که جیمی یه بار دیگه بیاد تو سریال. هرچی نباشه مثل پسر نداشته ی ناکی بود. یا مثلا ناکی توسط لوچیانو کشته بشه و تو صحنه آخر جیمی بیاد بالا سرش:Smiley19: جیمی عشق بود

TOXIN
10-13-2014, 08:10 PM
کاپون که کلا دیوونه بوده! فکر کنم این حرکتش هم به خاطر این بود که از دست ایلای شاکی بود و فکر میکرد بهش خیانت کرده. از طرفی دید درباره ی ون آلدن حق با لوچیانو بوده، به خاطر همین اون حرف رو زد. اون سکانس واقعا عالی بود هنوز تو کف ـشم.
دیالوگ تو اون صحنه ای که کاپون با ایلای حرف میزنه، اینطوری بود:
"به برادرش چی بگیم؟"
"کاپون: لوچیانو ترتیبشو میده"
طوری که بیان می کنه این حس رو به من داد که انگار از قبلا هم یه صحبت هایی با لوچیانو داشته.

امیدوارم گذشته ناکی اینقدر ادامه پیدا کنه که یه صحنه از جیمی هم ببینیم. یعنی این آرزومه که جیمی یه بار دیگه بیاد تو سریال. هرچی نباشه مثل پسر نداشته ی ناکی بود. یا مثلا ناکی توسط لوچیانو کشته بشه و تو صحنه آخر جیمی بیاد بالا سرش جیمی عشق بود
این اتفاق بیفته نمره سریال 20 میشه :))

Chandler Bing
10-13-2014, 08:16 PM
دیالوگ تو اون صحنه ای که کاپون با ایلای حرف میزنه، اینطوری بود:
"به برادرش چی بگیم؟"
"کاپون: لوچیانو ترتیبشو میده"
طوری که بیان می کنه این حس رو به من داد که انگار از قبلا هم یه صحبت هایی با لوچیانو داشته.

رالف منظورش این بود که میخوایم ایلای رو بکشیم جواب ناکی رو چی بدیم که آل گفت لوچیانو ترتیبش رو میده.
همون جلسه ی قبلی که با لوچیانو داشت موضوع سرنگون کردن ناکی بود. اینا دارن همه پیرمردها رو کله پا میکنن و امپراطوری جدیدی تشکیل میدن که خب کاپون زنگ زد و به ناکی اخطار داد. اما ظاهرا دیگه بیخیال ناکی شده و چسبیده به لوچیانو. البته کاپون زیاد دووم نمیاره، اپیزود بعد 100 در 100 دستگیر میشه.

TOXIN
10-16-2014, 04:31 PM
http://upload7.ir/imgs/2014-10/13444133474379049164.png (http://upload7.ir/)
قسمت 6 این فصل تا به الان بهترین نمره رو در بین قسمت های این فصل در imdb گرفته. 9.3 (البته با 441 رای، حالا مقایسه کنید با قسمت اول walking dead که 9.7 گرفته از تعداد 7875 رای. ببنید اختلاف بیننده رو که برای من قابل درک نیست:دی)
تو بین قسمت های این فصل همچنین اولین باره که ریت بالای 9 میره.
یه نکته دیگه ای که در مورد این قسمت باقی موند، سکانس اخر این قسمت بود که شباهت داشت به یکی از سکانس های سریال sopranos (کسایی که دیدن می دونن کدومو میگم. بیشتر از این بازش نمی کنم تا اگر کسی هنوز سوپرانوز رو ندیده براش لو نره)

Irag
10-18-2014, 10:26 PM
http://picoup.ir/images/22439643843998778175.jpg

یه شخصیت جدید وارد سریال شده همه هم تحت تاثیرش قرار گرفتن ولی کسی اسمی ازش نمی‌بره. من معرفی‌ش می‌کنم : اتاق آل‌کاپون.
حیفه واقعا سریال داره تموم میشه و تازه با همچین شخصیتی آشنا شدیم گاهی توی بعضی فیلم‌های سینمایی و سریال‌ها حتی همین فضا همین محیط بسته‌ی اتاق هم شخصیت داره. به نظرم اتاق آل‌کاپون هم یکی از همین شخصیت‌هاست. یه ذره (نه خیلی زیاد) دیر اومد ولی همین مقدار هم کلی پر سر و صدا بود. این چیزها رو توی سریال‌ها دوست دارم.
سورپرایز این قسمت هم به گمانم "جیلیان" بود لامصب اینا از پایه قوی بودن "تیم جوانان" تشکیل داده بودن که به اینجا رسیدن ...

میدوارم گذشته ناکی اینقدر ادامه پیدا کنه که یه صحنه از جیمی هم ببینیم.

همه پشت سر قسمت‌های آینده به خاطر همین قضیه صف کشیدن. ولی ایده‌ی اینکه "جیمی بالای سر ناکی" بیاد خیلی سانتی مانتال‌ه ولی برای ما که این شخصیت رو دوست داریم ایده‌آل‌ه.

TOXIN
10-20-2014, 09:50 PM
در مورد این قسمت فقط میشه از کلمه "فوق العاده" استفاده کرد.
از اول تا آخر فیلم عالی پیش رفت. من که خیلی راضی بودم.
دیالوگا خیلی خوب بود. تو این قسمت لنسکی و لوچیانو، ناکی رو با خاک یکسان کردن. ناکی خوشحال بود باگزی سیگل رو گرفته ولی اصلا برای لوچیانو و لنسکی مهم نبود. در عوض بی سرو صدا تلافی کردن:))
سکانس عالی این قسمت هم، مربوط به معاوضه گروگان ها بود. اصلا شخصیت ناکی رو خورد کردن. به خصوص اونجا که لنسکی تلافی کرد و گفتن ناکی زانو بزنه.
مارانزانو هم ترتیبش داده شد. طبق چیزی که ویکی پدیا نوشته، کشتن مارانزانو توسط دارو دسته لوچیانو انجام شده ولی اینجا نشون داد که ناکی و ایلای کارشو تموم می کنن. حالا نمی دونم این از تغییرات نویسنده بوده یا توی کتاب خود ایناک جانسون اینطوری روایت شده.
سکانس اخر هم به جیلیان ختم شد. کماکان حدس میزنم این شخصیت در پایان داستان تاثیر داره.

TOXIN
10-21-2014, 02:14 PM
حالا که کسی نظر نمی ده خودم یه پست دیگه میدم:دی
این قسمت رو هنوز ندیدید نخونید.
توی پیج فیسبوک سریال که بحث شده بود، در مورد نقش جیلیان در قسمت اخر بود که آیا کمکی به ناکی می کنه یا نه. توی کامنتا نظر یکی منو جلب کرد. طرف در مورد این گفته بود که اون پسری که توی این فصل اومد پیش ناکی و توی کلابش کار می کرد (همون که این قسمت ناکی بهش پول داد و مرخصش کرد) ممکنه پسره جیمی باشه. این نکته ای بود که من اصلا بهش توجه نداشتم. بعید هم نیست این موضوع چون نیازی نبود توی این فصل الکی به همچین شخصیتی بپردازن.
در هر صورت آخرش خیلی غیر قابل پیش بینیه. امیدوارم مسخره تموم نشه. و همچنین امیدوارم توی قسمت اخر ناکی برای ما یهو بتمن و سوپر من نشه بزنه همه رو لت و پار کنه:دی.

Chandler Bing
10-21-2014, 04:39 PM
خیلی قسمت خفنی بود:Smiley19: این سریال نباید تموم شه، حیفه
بدجور ناکی له شد، از یه طرف دوست دارم ناکی انتقامش رو بگیره، از طرف دیگه از تیم چارلی، باگزی و مایر هم خیلی خوشم میاد، تو تاریخ هم برنده اینا بودن. حالا باید ببینیم سازنده سریال چه برنامه ای داره، اما با توجه به...

طبق چیزی که ویکی پدیا نوشته، کشتن مارانزانو توسط دارو دسته لوچیانو انجام شده ولی اینجا نشون داد که ناکی و ایلای کارشو تموم می کنن
فکر کنم سازنده ها بخوان بیننده ها رو شکه کنن

ممکنه پسره جیمی باشه
اینقدر از مرگ جیمی گذشته که بخواد بچه اش اینقدر بزرگ بشه؟ بعیده. اما اون آخر که ناکی بهش پول داد، واقعا احساس کردم شبیه جیمیه!

این ایلای هم دل مارو برده با این استیلش:Smiley41:

http://picoup.ir/images/17849747053234425329.jpg

KEVIN GARVEY
10-21-2014, 06:35 PM
خیلی قسمت توپی بود.به گمون من ویلیام پسر خود ناکیه چون تو گذشته ناکی زنش حامله بود مطمئن باشید چون از همون اول هم هواش رو داشت.تو قسمت یکی مونده به اخر فصل قبل در جریان در گیری بین جیب بود یا دکتر که ال کاپون با ناکی همدست شد رو یادتون بیارید.تو انباری که ناکی قایم شده بود.ازین یارو مایر لنسکی از همون اول انقدر بدم میاد که جای ناکی بودم ....ولی با همه این تواصیف ناکی برنده میشه و لوچیانو و لنسکی رو با درایتش از بین میبره.نشان دادن گذشته ناکی هم اینه که شاید میخوان بگن ادم دلپاکی بوده.گره این جریان شاید به دست جیلیان باز بشه کما اینکه شاید بچه جیمی هم باشه.خوب شد این یارو چاکی وایت با اون فرم نگهداشتن لبهاش مرد.وگرنه منو با این لنسکی از بین میبردن

TOXIN
10-21-2014, 10:54 PM
فکر کنم سازنده ها بخوان بیننده ها رو شکه کنن
صحنه مرگ مارانزانو دقیقا همینطوری بوده. ولی اینکه واقعا کار لوچیانو بوده یا نه رو نمی دونم. ویکی پدیا که اینطوری نوشته ولی توی بحث های پیج سریال، بعضی ها گفته بودن نا معلوم بوده دقیقا کار کی بوده. در هر صورت دستور از جانب لوچیانو بوده و بعد از کشتن مارانزانو هست که قدرت اول مافیا میشه و پنج خانواده معروف نیویورک رو بنا می کنه فکر کنم. سر قضیه مرگ مارانزانو البته حدود 40 نفر از اطرافیاش نیز همون شب کشته یا مفقود میشن که البته دیگه تو سریال بهش پرداخته نشد.

اینقدر از مرگ جیمی گذشته که بخواد بچه اش اینقدر بزرگ بشه؟ بعیده. اما اون آخر که ناکی بهش پول داد، واقعا احساس کردم شبیه جیمیه!
اره. سنش به نظر نمیخوره البته. فکر می کنم الان باید 15 سالش باشه بچه جیمی.

ازین یارو مایر لنسکی از همون اول انقدر بدم میاد که جای ناکی بودم ....ولی با همه این تواصیف ناکی برنده میشه و لوچیانو و لنسکی رو با درایتش از بین میبره.
منم از لنسکی خوشم نمیاد ولی لوچیانو عالیه. اصلا دیالوگا و کاراشون این قسمت عالی بود. اگر ناکی آخرش بزنه اینا رو کله پا کنه به سریال نمره 0 میدم:Smiley15:
در کل تا اینجا از این فصل راضی هستم. حیف داره تموم میشه ولی به نظرم اگر این فصل طولانی تر بود یا سریال ادامه داشت، اینقدر خوب در نمیومد.

Chandler Bing
10-22-2014, 12:00 AM
صحنه مرگ مارانزانو دقیقا همینطوری بوده. ولی اینکه واقعا کار لوچیانو بوده یا نه رو نمی دونم. ویکی پدیا که اینطوری نوشته ولی توی بحث های پیج سریال، بعضی ها گفته بودن نا معلوم بوده دقیقا کار کی بوده. در هر صورت دستور از جانب لوچیانو بوده و بعد از کشتن مارانزانو هست که قدرت اول مافیا میشه و پنج خانواده معروف نیویورک رو بنا می کنه فکر کنم. سر قضیه مرگ مارانزانو البته حدود 40 نفر از اطرافیاش نیز همون شب کشته یا مفقود میشن که البته دیگه تو سریال بهش پرداخته نشد.

آره خوب، لوچیانو دستور داد و یکی دیگه هم اجرا کرد. اینجوری درسته. پس قسمت بعد ناکی هم کله پا میشه:Smiley36:

این لوچیانو خیلی خوبه لعنتی! لوچیانو و آل کاپون یه اسپین آف لازم دارن. بازیگرهاش عالی ان
البته این باگزی سیگل هم خیلی خوب درآوردن. من که ازش خوشم میاد

Irag
10-22-2014, 08:36 PM
http://picoup.ir/images/46057825648577888664.jpg

یه چیزی هست توی فیلم ها و سریال ها که نویسنده و کارگردان و فیلمنامه نویس تقریبا سعی می کنن ازش استفاده یا سوءاستفاده کنن اونم سنجش "آستانه ی تحمل مخاطب"ه حالا اگه این قضیه هم زمان با شخصیت اول یا قهرمان پیش بره فوق العادست. ولی اگه خیلی اتفاقی باشه برای یه بار باشه شتاب زده باشه دیگه اصلا خوب نیست. مثل "زانو زدن ناکی" خیلی خوب می شد یا بهتر که این بعد از کلی فشار و تنش اتفاق میفتاد. یعنی دقیقا در زمانی که ما هم دیگه تحمل این همه فشار رو نداشته باشیم یعنی (تر)! که ما قبل از ناکی زانو بزنیم. اینجا خیلی کوتاه تر و مقطعی ه.
مقدمه و پایان خیلی خوب بود ولی "میانه" رو اصلا دوست نداشتم. البته دیگه برای این چیزها دیر شده سریال خیلی فرصت این کارها رو نداره و نداشته.

KEVIN GARVEY
10-22-2014, 09:04 PM
یه سئوال.مگه کتاب این سریال هستاگه ترجمه شده یا تو ویکی پدیا امارش هست خواستم بدونم.مرسی

Chandler Bing
10-22-2014, 10:20 PM
یه سئوال.مگه کتاب این سریال هستاگه ترجمه شده یا تو ویکی پدیا امارش هست خواستم بدونم.مرسی

سریال با الهام از زندگی ایناک جانسون ساخته شده.
http://en.wikipedia.org/wiki/Enoch_L._Johnson
البته ناکی تامسون با ناکی جانسون خیلی فرق میکنه.
سریال هم بر اساس یکی از فصل های کتاب جانسونه.

TOXIN
10-27-2014, 07:52 PM
تمام...
یکی از بهترین سریال هایی که دیدم. از همه لحاظ عالی. بازیگری، داستان، دیالوگ ها و... پایانشم برای من یکی کاملا راضی کننده بود. اما در مورد قسمت آخر در اسپویلر صحبت می کنم که اگر کسی ندیده هنوز، داستان براش لو نره
پیش از هر چیز:

توی پیج فیسبوک سریال که بحث شده بود، در مورد نقش جیلیان در قسمت اخر بود که آیا کمکی به ناکی می کنه یا نه. توی کامنتا نظر یکی منو جلب کرد. طرف در مورد این گفته بود که اون پسری که توی این فصل اومد پیش ناکی و توی کلابش کار می کرد (همون که این قسمت ناکی بهش پول داد و مرخصش کرد) ممکنه پسره جیمی باشه. این نکته ای بود که من اصلا بهش توجه نداشتم. بعید هم نیست این موضوع چون نیازی نبود توی این فصل الکی به همچین شخصیتی بپردازن.
حدس طرف درست در اومد. انصافا به نکته ظریفی توجه کرده بود. یعنی قشنگ صحنه آخر یک لحظه فکر کردم جیمی رو دیدم. انتخاب بازیگریشون انصافا حرف نداشت. قشنگ کاراکتر ها شبیه بودن. چه پسر جیمی که بهش می خورد و چه بازیگرای گذشته ناکی.
بلاخره این گذشته نشون داد که دلیل پرداختن بهش چی بوده. الان می تونم بگم راضی ام از بخش گذشته.
لوچیانو هم بلاخره امپراطوریش رو زد. نارسیس هم به درک فرستاد. آل کاپون هم :( چقدر بازیگرش خوب بود. صحنه دادگاه رفتنش عالی بود.(همچنین صحنه ای که با پسرش حرف میزنه) واقعا دلم برای کاراکترش تنگ میشه. چه کاپون، چه لوچیانو. دو تاشون عالی بودن
در کل آخرش همه چیز طبق تاریخ پیش رفت غیر از سرنوشت ناکی که سوپرایز نویسنده بود. ایناک جانسون تا سال 1968 زنده بوده. و به نظرم مشکلی نداشت که آخر رو عوض کردن. به هر حال کاراکتر های ساختگی که اضافه کرده بودن نمی شد بدون دلیل بزارن. یه جورایی با کشتنش خواستن حذف زود جیمی رو جبران کنن.
در مورد کلیت سریال هم میشه بیشتر بحث کرد. فعلا میزارم بقیه هم ببینن بعد اگر کسی مایل بود در مورد نکات دیگه هم بحث کنیم. دلم برای این سریال تنگ میشه و حیف که به حقش نرسید از نظر بیننده

Chandler Bing
10-28-2014, 01:38 AM
All Empires End

تمام...

همه چیز رو گفتی دوست عزیز، قسمت معرکه ای بود، اول میخواستم از این انتقاد کنم که چرا جیلیان رو تا قسمت آخر نگه داشتن و همون قسمت قبل داستانش رو نبستن، به جاش میشد تو این قسمت تیکه ی رو در رویی ناکی و لنسکی/لوچیانو/سیگل رو نشون داد، اما خب با اون پایان شاعرانه همه چیز مشخص شد
پایان classy بود، به قولی bad a$s نبود، خیلی با آرامش تکلیف تک تک شخصیت ها مشخص شد که در کل راضی کننده بود.
یکی از بهترین جنبه های سریال شخصیت های فوق العاده ای بود که بوجود اوردن، یعنی تک تک شخصیت ها لایق یه اسپین آف هستن، از کاپون و لوچیانو که تو این فصل آخری همه رو مجذوب کردن، تا چاکی وایت که از همون فصل اول عشق بود.
خاطرات خوبی از سریال دارم، خوبه که به موقع پرونده سریال رو بستن، تو اوج تموم شدن خیلی بهتره.

اون آخر فکر کردم الانه که صورت مایکل پیت (جیمی دارمودی) رو نشون بده که به جاش جیلیان رو نشون داد. حیف شد، اما با این حال معرکه بود پایان شخصیت ناکی

http://picoup.ir/images/37655703383501443804.jpg

آخر همین حرف جیمی کار دست ناکی داد

KEVIN GARVEY
10-28-2014, 09:50 AM
بهترین پایانی که میشد در مورد این سریال که در کشور ما به حقش نرسید .بود.خیلی با این سریال حال میکردم مخصوصا با انتخاب و بازی گرفتن از بازیگر.امکان داره یه سری از بچه ها با بعضی از بازیگرا حال نکنن ولی همه بازیگرا همه در حد عالی بودن.شخصیت جوانیه ناکی که به کوچک ترین جای شخصیت اصلی میخورد.فرم دندونها.میمیک صورت.کلا همه چیز.در اخر از همکاریه اشکان در ترجمه و زیرنویس این سریال رو بهش خسته نباشید و خدا قوت پهلوون میگم

Irag
10-28-2014, 12:36 PM
http://picoup.ir/images/44446912334634185033.jpg

متاسفانه سریال اسیر "زمان" شد خب خیلی سخته بازیگرها و داستان و شخصیت‌ها رو از دست "زمان" نجات داد تا فرسوده نشن اون طراوت ابتدایی رو حفظ کنن و به همون برندگی و شجاعت و تلخی فصل‌های ابتدایی که ازش انتظار می‌رفت باقی بمونن. این اتفاق دیر یا زود برای یه سریال اتفاق میفته. به همین خاطر این دو فصل آخر رو اصلا با 3 فصل ابتدایی قابل مقایسه نمی‌دونم و اصلا راضی نیستم. اما هر سریالی که تموم میشه حتی توی قسمت‌های بد و فصل‌های متوسط باز من دلم واسه اولین روزی که شروع کردم تنگ میشه حتی(تر از قبلی!) برای پست‌های خودم و دوستان (+ (http://tvworld.info/showthread.php?41979-Boardwalk-Empire-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%88-%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%AF%D9%84-%D9%86%D8%B8%D8%B1&p=126802&viewfull=1#post126802)) توی روزهای اوج.

برای قسمت آخر واقعا "نکته‌ی" خاصی ندارم بگم فقط ای کاش کمی سلیقه بیشتر "خرج" می‌کردن و اون موسیقی متن لحظات پایانی رو تا انتهای تیتراژ ادامه میدادن یا تیتراژ آخر رو به عنوان احترام بدون موسیقی تمام می‌کردن. نمی‌دونم حس بعد از اون موسیقی چندان "راضی"کننده نبود.

»» اما خود سریال مطمئنم سال‌های طولانی (نه یک سال نه دو سال نه 5 سال بلکه بیشتر و بیشتر) خواهد گذشت و ما همچین سریالی با همچین کیفیتی نخواهیم دید. حالا چه توی کلیات سریال فیلمنامه و کارگردانی یکدست و استفاده از بازیگرهای سینمایی و بعضن مستقل (نمونه‌ و مصداق بارزش Michael Pitt که یه بازیگر وسواسی توی انتخاب نقشه ر.ج کنید به حضور 2 دقیقه‌ایی در فیلم سینمایی Seven Psychopaths) چه در جزئیات "میزانسن" و تلفیق روایت‌های تاریخی و غیرواقعی و ... این عظمت جزئیات و کلیات هم جوری بود که ما به جای اینکه هر هفته یه قسمت از یه سریال رو تماشا کنیم در واقع مخاطب یه "فیلم سینمایی" 50 دقیقه با پایان "باز" بودیم راحت میشه گفت ما 5 فصل فیلم سینمایی تماشا کردیم. این همون پروژه‌ی فاخر آمریکایی‌ها بود که زیاد توی مطبوعات و رسانه‌های خوندیم و شنیدیم.

TOXIN
10-28-2014, 03:55 PM
متاسفانه سریال اسیر "زمان" شد خب خیلی سخته بازیگرها و داستان و شخصیت‌ها رو از دست "زمان" نجات داد تا فرسوده نشن اون طراوت ابتدایی رو حفظ کنن و به همون برندگی و شجاعت و تلخی فصل‌های ابتدایی که ازش انتظار می‌رفت باقی بمونن. این اتفاق دیر یا زود برای یه سریال اتفاق میفته. به همین خاطر این دو فصل آخر رو اصلا با 3 فصل ابتدایی قابل مقایسه نمی‌دونم و اصلا راضی نیستم. اما هر سریالی که تموم میشه حتی توی قسمت‌های بد و فصل‌های متوسط باز من دلم واسه اولین روزی که شروع کردم تنگ میشه حتی(تر از قبلی!) برای پست‌های خودم و دوستان (+) توی روزهای اوج.
تا حدودی مخالفم. اگر به نظر می رسه که بازیگرا اون طراوت اولیه رو ندارن، دلیلش بخاطر داستان سریاله. از فصل اول سریال حدود 10 سال گذشته (از لحاظ داستانی دارم میگم) و حالت نرمالیش اینه که شخصیت ها اون اشتیاق اولیه رو ندارن. اما در مورد بازیگری بازیگر ها مخالفم. آل کاپون این فصل رو با فصل اول سریال مقایسه کنید فقط . به نظرم بهترین بازیش رو توی فصل اخیر انجام داد. این موضوع در مورد لوچیانو هم صدق می کنه. شخصیتی که تو فصل های اولیه سریال بهش نمی خورد که روزی کله گنده مافیا بشه ولی در فصل آخر قشنگ سنگین بودن شخصیتش رو میشد حس کرد. خود ناکی هم تو همین فصل آخر خوب بود. تنها بودنش رو میشد حس کرد. در کل فکر می کنم حذف شخصیت های دیگه در فصول گذشته باعث شده به نظر برسه که بازیگرا اون طراوت اولیه رو ندارن. من این فصل رو از فصول سه و چهار قوی تر می دونم. اگر باعث بشه که از فصل های 1 و 2 قوی تر ندونم فقط بخاطر جیمی هستش وگرنه از لحاظ ریتم داستان خیلی خوب پیش رفت و خسته کننده نبود.

11212
10-28-2014, 10:48 PM
عجب چیزی بود:Smiley69:
انقدر دوستانمون با وسواس فراوان و موشکافانه به قضیه پرداختن که من حرفی واسه گفتن ندارم.ولی یک چیزی که هست نشون نداد که تامی چه جور بزرگ شد جا و مکان ناکی رو از کجا میدونست؟و سرگذشت بعضی ها ناتمام ماند:Smiley39:و ای کاش همچین پایانی نداشته بود.

اما اونایی که فکر میکنند که پایان خوبی داشت لایک:Smiley17:رو بزنن

Chandler Bing
10-29-2014, 09:57 AM
خیلی جالبه، ماه جولای از مایکل پیت پرسیده بودن که آخر سریال باید چی بشه، برگشته گفته "پسرمن باید ناکی رو به قتل برسونه. پسر من الان 11 سالشه، پس آره، وقتشه ناکی رو به قتل برسونه." که واقعا هم همین جوری شد.

http://picoup.ir/images/96940805009225127869.jpg (http://picoup.ir/)

حالا نمیدونم اینم میدونید یا نه، ولی به خاطر داستان و اینکه چه چیز برای داستان سریال بهتره جیمی رو نکشتن، فقط به خاطر اینکه کار کردن باهاش سخت بوده، دیر میومده، دیالوگ هاش رو میخواسته تغییر بده، دیالوگ هاش رو یادش میرفته و.... حیف شد، اگه میموند سریال خیلی فرق میکرد

Irag
10-29-2014, 12:07 PM
خیلی جالبه، ماه جولای از مایکل پیت پرسیده بودن که آخر سریال باید چی بشه، برگشته گفته "پسرمن باید ناکی رو به قتل برسونه. پسر من الان 11 سالشه، پس آره، وقتشه ناکی رو به قتل برسونه." که واقعا هم همین جوری شد.

این یادگاری از قسمت سوم فصل سوم ...

http://picoup.ir/images/89255928747060131560_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=89255928747060131560.jpg) http://picoup.ir/images/25154711279560473499_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=25154711279560473499.jpg) http://picoup.ir/images/22373919157637918644_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=22373919157637918644.jpg) http://picoup.ir/images/61961419129368759506_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=61961419129368759506.jpg) http://picoup.ir/images/81534714821931468742_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=81534714821931468742.jpg) http://picoup.ir/images/95835125714438850571_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=95835125714438850571.jpg) http://picoup.ir/images/92084405360760462431_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=92084405360760462431.jpg) http://picoup.ir/images/62592512749915073482_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=62592512749915073482.jpg)

TOXIN
10-29-2014, 03:04 PM
ولی یک چیزی که هست نشون نداد که تامی چه جور بزرگ شد جا و مکان ناکی رو از کجا میدونست؟
اگر قرار بود از قبل نشون بده تامی کجا بوده و پیش کی بزرگ شده،(در کل زودتر مشخص میشد پسره، تامی هستش) پایان سریال کاملا قابل پیش بینی بود. قشنگی پایانش این بود که تا لحظه اخر نمی دونستی اون پسره تامی هستش. حتی اینجا بعد قسمت 7 بر اساس یه تئوری که یکی توی پیج سریال مطرح کرده که طرف ممکنه پسر تامی باشه، هیچکدوم از ما اصلا به این موضوع توجه نکرده بودیم. طبق دیالوگایی که آخر فیلم میگه، مشخص میشه با جیلیان در ارتباط بوده.

حالا نمیدونم اینم میدونید یا نه، ولی به خاطر داستان و اینکه چه چیز برای داستان سریال بهتره جیمی رو نکشتن، فقط به خاطر اینکه کار کردن باهاش سخت بوده، دیر میومده، دیالوگ هاش رو میخواسته تغییر بده، دیالوگ هاش رو یادش میرفته و.... حیف شد، اگه میموند سریال خیلی فرق میکرد
واقعا حیف. حداقل به جای کشتنش، زبونشو میبریدن تا آخر سریال لال می موند ولی بازی می کرد:)))

این یادگاری از قسمت سوم فصل سوم ...
نکته ریزی بود.
یکی از سکانس های زیبای قسمت آخر مربوط به همون صحنه ای بود که لوچیانو قصد داره جلسه بزاره و در مورد 10 سال قبل و اون جلسه ای که توش ناکی و کولوسیمو و توریو و روستین بودن صحبت می کنه (قسمت اول سریال) . برید اون سکانس رو ببینید که همین لوچیانو چقدر تغییر کرده. کلاس بازیگریش تو فصل آخر خیلی بالاتر رفته بود. قشنگ تغییر شخصیتش مشخص بود
http://upload7.ir/imgs/2014-10/40967079063954129641.png

kingmiladkh
11-05-2014, 03:54 PM
از ابتدای ورود تامی من به این فکر میکردم احتمالا کسی که کستینگ رو به عهده داره یه سری گرایشات نا متعارف جنسی به یک سری چهره و میمیک خاص داره، چون خیلی برام شباهت این پسر و جیمی عجیب بود، منتها به خاطر فاصله ای که بین دیدن فصول قبلی و این فصل افتاد، من حتی اصلا به یاد نداشتم که جیمی پسری داشته :d و دقیقا همراه ناکی با حقیقت مواجه شدم و عجب پایان هوشمندانه ای، این فصل پرده از شخصیت خیلی از کارکترها برداشت من جمله ناکی و کومودور ، چاکی وایت هم که در نهایت دست آورد زندگیش مردن به خاطر بیرون آمدن صفحه ی دختر خواننده بود، به هر حال فصل رضایت بخشی بود، کل سریال یه روند منطقی رو طی میکرد از هیجانات الکی دور بود و این چیزی بود که منو جذبت کرد، سریال، به شدت شروع پایان و میانه منسجم و منطقی ای داشت.

Zombieland
11-08-2014, 11:18 PM
نمیدونم چرا از پایان سریال خوشم نیومد شاید چون عادت دارم همه چی به خوبی خوشی تموم شه. شاید هدفشون این بوده که یه پیام اخلاقی بدن که اخر عاقبت خلافکارا همینه
اصلا نمیتونم درک کنم که پسر جیمی چرا باید به سرش بزنه ویهو بیاد انتقام مادربزرگش بگیره نمیدونم شاید به ملاقاتش میرفته که نشون ندادن
یعنی باید همه شخصیتا یکی یکی برای هیچی میمردن اون از ون الدن که من دو فصل اول خدا خدا میکردم بمیره بعدکه کم کم تو دلم جا واکرد زدن زارت کشتنش اخه اگه میخواستن این طوری بمیره چرا این همه نگهش داشتن
میکی دویل هم همینطور نمیشد یه جور با برنامه تر کشتش (این اخری زیاد مهم نیست)
کلا خیلی ساده بدون هیچ پیچیدگی داستانی بود شاید میبایست از تکنیک کارگردان breaking bad (اسمش یادم نیست!)استفاده میکردن منظورم نشون دادن یه چیزی از اینده اول سریال بعد توضیح دادن در موردش و رسیدن به اون نقطه پایانی
من اگه بخوام این سریال رو به کسی بدم تا ببینه فقط سه تا فصل اول میدم چون فصل چهار چنج از نظر داستانی چیزی واسه گفتن نداشت فقط زرق و برق و بازیگری خوب بازیگرا بود
به فصل پنجم 7 میدم چون تمام خاطرات خوبمو با این سریال از بین برد:Smiley106:

TOXIN
11-09-2014, 12:11 AM
نمیدونم چرا از پایان سریال خوشم نیومد شاید چون عادت دارم همه چی به خوبی خوشی تموم شه. شاید هدفشون این بوده که یه پیام اخلاقی بدن که اخر عاقبت خلافکارا همینه
اگر از پایان خوش و قابل حدس خوشت میاد بشین سریال ایرانی ببین. من نمی دونم اگر قراره که همه سریال ها به خوبی و خوشی تموم بشه، پس دیگه ارزش دیدن ندارن. در مورد پیام سریال هم باهات مخالفم. شاید حرفت در مورد عاقبت خلافکارا در مورد ناکی صدق کنه (که همین سیر تحول شخصیت ناکی رو بررسی کنی کلی نکات دستت میاد) اما در مورد بقیه خلافکارا چی؟ آیا عاقبت بقیه خلافکارا رو نشون داد؟
در کل بین سریالایی که دیدم پایان بسیار خوبی داشت.

اصلا نمیتونم درک کنم که پسر جیمی چرا باید به سرش بزنه ویهو بیاد انتقام مادربزرگش بگیره نمیدونم شاید به ملاقاتش میرفته که نشون ندادن
یعنی باید همه شخصیتا یکی یکی برای هیچی میمردن اون از ون الدن که من دو فصل اول خدا خدا میکردم بمیره بعدکه کم کم تو دلم جا واکرد زدن زارت کشتنش اخه اگه میخواستن این طوری بمیره چرا این همه نگهش داشتن
جالبه که شما از آخر سریال نتیجه گرفتی که تامی اومده انتقام مادر بزرگش رو گرفته. یعنی شما باباشو کشک حساب کردی؟ در اصل اومد انتقام کشته شدن باباشو بگیره. حالا من نمی دونم شما چطور فکر کردی انتقام مادر بزرگشو گرفته :دی. هر چند مادر بزرگش هم همین سرنوشت رو برای ناکی می خواست.

من اگه بخوام این سریال رو به کسی بدم تا ببینه فقط سه تا فصل اول میدم چون فصل چهار چنج از نظر داستانی چیزی واسه گفتن نداشت فقط زرق و برق و بازیگری خوب بازیگرا بود
به شخصه برای خودم بعد فصل دوم و کشته شدن جیمی، سریال افت شدیدی داشت ولی در مورد فصل 5 مخالفم. به نظر من در فصل پنج سریال دوباره زنده شد. البته منکر این نمیشه شد که بخاطر محدودیت قسمت و اینکه می خواستن پرونده سریال رو زود ببندن، سیر تحول سریال خیلی سریع اتفاق افتاد. و البته بازم باید تعجب کنم که گفتید که فصل پنج از نظر داستانی چیزی برای گفتن نداشته. فصل پنج، یکی از مهم ترین قسمت های تاریخ مافیا رو نشون داد. مافیای سازمان یافته آمریکا میشه گفت از همون جلسه لوچیانو و پنج قسمت کردن نیویورک و دادنش به 5 خانواده + شیکاکو و یکی دو شهر دیگه تازه آغاز میشه. تازه خیلی جزئیات دیگه نشون داده نشد از اون برهه.

Zombieland
11-09-2014, 02:34 AM
اگر از پایان خوش و قابل حدس خوشت میاد بشین سریال ایرانی ببین. من نمی دونم اگر قراره که همه سریال ها به خوبی و خوشی تموم بشه، پس دیگه ارزش دیدن ندارن. در مورد پیام سریال هم باهات مخالفم. شاید حرفت در مورد عاقبت خلافکارا در مورد ناکی صدق کنه (که همین سیر تحول شخصیت ناکی رو بررسی کنی کلی نکات دستت میاد) اما در مورد بقیه خلافکارا چی؟ آیا عاقبت بقیه خلافکارا رو نشون داد؟
اقاجان چه خبره من نظرمو گفتم برکینگ بد هم اخرش تلخ تموم شد ولی من دیوونه سریالش شدم (حتی یه مدت دنبال شرت والتر میگشتم:Smiley14:)
البته برای شما دوست عزیز خیلی تلخ تموم نشد از ناکی بدت میومد به خاطر این که جیمی رو کشته بود البته برادرش گولش زد بیچاره تقصیری نداشت ولی در سکانس اخر در مورد جیلیان من تازه ازش بدم اومد ولی بازم دوستش دارم چون مرامش از خیلیای دیگه مثل لوچیانو خائن بیشتربود

جالبه که شما از آخر سریال نتیجه گرفتی که تامی اومده انتقام مادر بزرگش رو گرفته. یعنی شما باباشو کشک حساب کردی؟
کی بهش گفته بود باباشو کی کشته نکنه سریال و دیده بود
در مورد فصل پنجم من نمیدونم کلا چند تا صحنه ازلوچیانو و مایر(اینا چرا این قدر تو این فصل خفناک بودن) و چند تا از دیونه بازی های ال کاپون نشون داد . بیشترش گذشته ایناک و افسردگی زمان حالش بود در کل چیزی واسه گفتن نداشت
ولی بازم این سریال دوست دارم چون تنها سریال یا بهترین سریال در مورد مافیا در حال حاضر هستش :Smiley41:

yaser84
12-02-2014, 07:42 AM
یه سوال مبتدیانه:

یکی به من بگه خود ناکی ایا یه شخصیت واقعی بوده؟

Chandler Bing
12-02-2014, 01:47 PM
یه سوال مبتدیانه:

یکی به من بگه خود ناکی ایا یه شخصیت واقعی بوده؟

سریال از روی کتاب شخصی به اسم ایناک جانسون ساخته شده که تو آتلانتیک سیتی زندگی میکرده.

yaser84
12-02-2014, 03:09 PM
سریال از روی کتاب شخصی به اسم ایناک جانسون ساخته شده که تو آتلانتیک سیتی زندگی میکرده.

خوب اون کتاب بر اساس واقعیته؟

یعنی ناکی و جلیان و جیمی بخش درامش بوده یا واقعا ناکی هم مثل آل کاپون و ... واقعی بوده؟

Chandler Bing
12-02-2014, 08:08 PM
خوب اون کتاب بر اساس واقعیته؟

یعنی ناکی و جلیان و جیمی بخش درامش بوده یا واقعا ناکی هم مثل آل کاپون و ... واقعی بوده؟

شخصیتش الهام گرفته شده از ناکی جانسون بوده، ظاهرا کل داستان هم از روی یکی از فصل های کتاب الهام گرفته شده. شخصیت های جیمی و ایلای و جیلیان و... هم کاملا داستانی هستن. فقط چارلی لوچیانو و دار و دسته اش و آل کاپون و آرنولد روستین و چند نفر دیگه واقعی هستن.

yaser84
12-02-2014, 11:20 PM
شخصیتش الهام گرفته شده از ناکی جانسون بوده، ظاهرا کل داستان هم از روی یکی از فصل های کتاب الهام گرفته شده. شخصیت های جیمی و ایلای و جیلیان و... هم کاملا داستانی هستن. فقط چارلی لوچیانو و دار و دسته اش و آل کاپون و آرنولد روستین و چند نفر دیگه واقعی هستن.

ممنون اشکان جان بابت توضیحات و ترجمه عالیت.

به همه توصیه میکنم این سریال ببینند، واقعا شاهکار hbo

و بر عکس اون دوستمون من عاشق ناکی بودم، هر چند برای یه پایان خوب باید میمرد.

Pedram Brando
12-05-2014, 06:08 PM
ســلام دوستان تـی وی ورلـدی .. خسته نباشید
من 6 قسمت اول فصل 1 این سریال رو براتون دوباره بازنویسی کردم و فرمتش رو به Srt تبدیل کردم
باید بگم که زیرنویس قسمت اول از آقای فرزاد و زیرنویس قسمت 2 از تـیم مدیا تالک هست و باقی زیرنویس ها از تیم TvShow هست که من تاجایی که تونستم سعی کردم ایرادات فاحشش رو برطرف کنم البته میدونم هنوز اشکالاتی داره و امیدوارم دوستان بنده رو ببخشـن .. و اگـر راضی بودید 6 قست بعدی سریال رو هم براتون بازنویسی میکنم ..

دانلـــــود (http://s5.picofile.com/file/8155439992/Boardwalk_Empire.zip.html)

HAMID13
01-09-2015, 06:59 PM
اوخی
اینم تموم شد
حیف خیلی سریال خوبی بود
بدترین صحنه واسه من صحنه ی زانو زدن ناکی بود خیلی بد بود خیلی یعنی اون لحظه همه چیشو حاضر شد بده ولی اون بچه رو دربیاره ازین وضعیت ولی زانو زد شخصیتش شکست خیلی بد بد دیگه آقا
نمیدونم تا چه حد این احساس درسته ولی احساس میکنم ناکی مثه god father 3 منتظر بود تجارت الکل قانونی شه و مشکلی نباشه یعنی قانونی شدن چیزی بود که دنبالش بود مثه god father که میخواست آخرش پولشو تو ی چیز قانونی بزاره...خیالش راحت باشه و هرچی بیشتر میخواست کار ردیف شه خیانت ها و گرفتاری هایی پیش میومد که نمیشد
شخصیت بسیار مزخرف مایر لنسکی واقعا حال بهم زنترین شخصیت این سریال واسم بود+دکتر نارسیس(البته اینام خوب بازی کردنا فقد من بدم میومد)
ناکی ناکی ناکی نشد که بشه نشد که یچی از خودش بجا بزاره حیف حس عجیبی بش داشتم ازش خوشم نمیومد اوایل ولی بعد کشتن جیمی دارمودی(البته جیمی شخصیت عالی بود ششاید دعا میکردم احساسی که بینشونه باعث بخشش شه)ولی بعد کشتنش احساس بهتری نست بش پیدا کردم حس کردم که کسیه که تصمیم سخت رو میتونه بگیره و خودش حکم رو اجرا کنه آخرام دیگه عالی بود
صحنه مرگش هم بدست کسی بود که من خودم خوشم اومد کی ناکی رو کشت دوس نداشتم بدست کسی دیگه کشته شه
این سریال20 بود
هرکی میخواد ی سریال با پدر مادر ببینه بشینه نیگا کنه

Clay Morrow
02-09-2015, 11:10 PM
واقعا اپیزود پایانی بسیار دراماتیک و عالی بود .دو سکانس بسیار زیبا و تاثیر گذار که به عمرم دیدم تو این اپیزود بود .

http://picoup.ir/images/54054437493648547674_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=54054437493648547674.jpg)

خداحافطی پدر با پسر ( اَل کاپون و پسر ناشنواش)

http://picoup.ir/images/52221875073311052805_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=52221875073311052805.jpg)

خداحافطی پسر با قاتل پدر ( تامی دارمودی و ناکی تامسون)

Days of Heaven
03-24-2015, 01:24 PM
سلام به دوستان
این پست رو زمانی از toxin عزیز خواستم که از طرف من نقل و قول کنه اما مثل این که فراموش کرد:Smiley69:
واقعا برام عجیب و جالبه که بعضی دوستان اینجا به فلاش بک ها و پایان بندی سریال اعتراض دارن و اون رو ضعیف میدونن!!
فلاش بک ها به نوعی ریشه یابی موقعیت کنونی ناکی بود و به هر حال استفاده از تمهید فلاش بک در سیزن نهایی به نظرم بسیار هوشمندانه و تعیین کننده بود
در ضمن نباید هر فلش بک در هر فیلم یا سریال جنایی و گنگستری ای که دیدیم، اون رو 1 تقلید متظاهرانه از پدرخوانده بدونیم!!

اما در مورد سکانس پایانی سریال که فوق العاده هم زیبا و تاثیرگذار و در خدمت اثر بود، در مورد جیلیان، ناکی بین انتخاب دو موقعیت ترسیم شده بود: این که وسوسه حضور در ساحت قدرت رو رها کنه و جیلیان رو به دست مافوق هوسرانش (ناخدا) نسپاره و یا این که برعکس؛ که دومی رو برگزید: انتخاب پیشرفت به قیمت از دست دادن شرافت. مرگ ناکی هم به دست نوه جیلیان یک جور قرینه پردازی بود در برابر قتل پسر جیلیان (جیمی دارمودی) به دست ناکی و سرنوشت تباه جیلیان که ناکی عاملش بود.
و اما شاید صحنه ی پایانی سریال سریال که که ناکی کودک برخلاف قسمت اول فصل 5 این بار سکه رو در زیر آب به دست میاره هم کمی برداشت رستگاری برای ناکی (توسط مخاطب) رو تداعی میکرد!!
رستگاری به آن معنای واقعی که نمیشه گفت به نظرم... اما انگار یک جور رهایی از این موقعیت نکبت زندگی بود. در همین قسمت آخر، برای نخستین بار، شروع داستان نه با نگاه خیره ناکی به دریای مواج مملو از بطری، بلکه با تن زدن او به دریا آغاز می شد که انگار خستگی او را از پاییدن اطراف می نمایاند.

hamed224
03-24-2015, 04:18 PM
این تاپیکو اوردین بالا داغ دلم تازه شده ، یعنی اگه قرار باشه یه سریالو دوباره ببینم این سریال خواهد بود

همه چیز سریال عالی بود هیچ نقصی نداشت حتی همون فلش بک ها جذابیت سریالو بیشتر میکرد.

Days of Heaven
03-24-2015, 04:26 PM
این تاپیکو اوردین بالا داغ دلم تازه شده ، یعنی اگه قرار باشه یه سریالو دوباره ببینم این سریال خواهد بود

همه چیز سریال عالی بود هیچ نقصی نداشت حتی همون فلش بک ها جذابیت سریالو بیشتر میکرد.

دقیقا! برای من بدون شک این سریال یکی از بهترین های تاریخ بوده و هست و خواهد بود این سریال
و شخصیت ریچارد هارو! با این که با واژه ی "ترین" مشکل دارم اما خاص ترین و جذاب ترین و دوست داشتنی ترین کاراکتر سریالی بوده تا به امروز برای من
ویدیو Richard Harrow in memoriam‏ رو دیدید؟
به شکل استادانه ای لحظات حضور ریچارد در سریال گلچین شده در این ویدیو و با موسیقی فوق العاده تاثیرگذاری ترکیب شده
هنوز که هنوزه اون سکانس پایانی رویایی و شاعرانه قسمت آخر فصل 4 به همراه همین ویدیو رو روزی حداقل 1_2 بار میبینم
فراموش کردنش واقعا سخته!

afshin vatan
06-22-2015, 06:31 PM
اونایی که اخر سریال ندیدند متن منو نخونند در واقعیت اون اتفاق برای ناکی پیش نمیاد بلکه دستگیرش میکنند ومثل ال کاپون به دلیل ندادن مالیات میندازنش زندان فکر کنم اخرشم تو نیوجرسی به دلیل الکل زیاد میمیره منبع منم ویکی پدیا است

Pedraam
06-26-2016, 07:30 PM
سلام دوستان خسته نباشید .. معذرت میخوام که درحواستمو اینجا مطرح میکنم
من دنبال لینک کل 5 فصل سریال با کیفیت 1080 هستم
متاسفانه نتونستم جایی پیدا کنم و دوستان دیگه هم نتونستن کمکی بکنند
میشه کسی لینکی با این کیفیت از این سریال قرار بده
سپاسگذارم

del@
02-27-2020, 01:08 PM
سریال خوبی بود .. هر قسمتش یک فیلم سینمایی بود

من به کلیت سریال 7 میدم.

بعد از روم که الان دارم میبینم، باید از اچ بی او فاصله بگیرم ...

http://picoup.ir/images/51159893107115636847_thumb.png (http://picoup.ir/viewer.php?file=51159893107115636847.png)

http://picoup.ir/images/27764209776621136111_thumb.png (http://picoup.ir/viewer.php?file=27764209776621136111.png)

http://picoup.ir/images/99734871903417142139_thumb.png (http://picoup.ir/viewer.php?file=99734871903417142139.png)

sara_tavakoli7
05-25-2021, 09:39 AM
خیلی وقت بود میخواستم یه جایی رو پیدا کنم که بتونم نظرمو در مورد سریال هایی که میبینم به اشتراک بذارمو و از نظرهای بقیه هم استفاده کنم که اینجا رو خیلی اتفاقی پیدا کردم و خوشحالم.

خب فصل آخر فصل خیلی قوی و پرمحتوایی بود قشنگ وقتی فصل 5 رو میبینی یه سنگینی و غم عجیبی توش موج میزنه انگاری میفهمی که اتفاق های این فصل خیلی تلخ و فراموش نشدنی میخواد رقم بخوره که همینطور هم شد.فلش بک هایی که به زندگی ناکی زده میشد خیلی بجا و پر از جزییات بود از بچگی نشون داد و قشنگ طمع و حرص ناکی برای حکمرانی به اتلانتا رو از همون موقع نشون داد.نکته دیگه ای ک باید بهش اشاره کنم حضور جیلیان تو این فلش بک ها بود و واقعا نشون داد که چرا اینهمه از دست ناکی شاکی بود و ی آدم پر از عقده بود.

بازیگری که واسه نقش آل کاپون در نظر گرفته بودند واقعا بینظیر نقش رو درآورد و یکی از جذابیت های سریال بود.نفر بعدی ون آلدن بود که یکی از underrated ترین شخصیت های سریال بود که شاید کمتر کسی بهش توجه میکرد

مرگ های سریال
چاکی وایت:یکی از غم انگیزترین مرگ هایی ک دیدم صحنه کشته شدن چاکی به دست نوچه های نارسیس بود ک چاکی خودشو فدای اون دختره کرد با اینکه میدونست نارسیس پای حرفش نمیمونه
ون آلدن:بعد از حدود 5 فصل ون آلدن نشون داد که میتونه جذبش هر کسی رو بترسونه حتی آل کاپون رو ولی نتیجه این شاخ و شونه کشیدن ب مرگش ختم شد

و در آخر مرگ به یاد ماندنی ناکی تامپسون بزرگ.چه مرگ شاعرانه ای به دست چه کسی.حتی یک لحظه هم به ذهنم خطور نمیکرد که اون پسره تامی دارمودی پسره جیمی باشه واقعا گذاشتن واسه لحظه آخر و بومممم.مرگ ناکی یجورایی شبیه به جیمی برنامه ریزی شده بود و در آخرین صحنه میبینیم که ناکی بعد از مرگش اون سکه ای که همیشه شیرجه میزد تو دریا و پیدا نمیکرد و پیدا میکنه و این بود سرنوشت ناکی تامپسون

لذت بردم از این سریال بزرگ و کمتر دیده شده که ردپای اسکورسیزی رو میشد تو تک تک سکانس هاش دید

smh2011
01-14-2022, 05:07 PM
پایان سریال
یادمه توی نظرات قبلیم گفتم دوست دارم از گذشته ناکی بیشتر بدونم. نویسنده ها هم توی فصل پایانی جوابمو دادن.
با اینکه فلش بک ها خوب بود ولی تاثیر لازم رو نداشت. بیشتر به عنوان فیلر حس میشدن تا تعداد اپیزود ها رو به 8 برسونن.
پایان فصل 3 برای من پایان جوش و خروش های سریال بود. 2فصل پایانی زیادی دست دست میکرد. بخصوص فصل چهارم.
کاراکتر های نارسیس و چاکی همین مدت زمان کمی که توی فصل پایانی داشتن هم زیادشون بود. عاقبت چاکی که زیاد برام مهم نبود ولی نارسیس با توجه به نقشش، بهتر بود تکلیفش توی فصل چهارم مشخص میشد.
باز هم توی فصل پایانی حضور فیزیکی ناکی کم بود.
درکل هرچقدر سریال پیش رفت کارکتر های فرعی از خود ناکی مهم تر و جذاب تر شدن.
دروغ چرا ولی برای منی که اطلاعی از دنیای مافیا نداشتم هیچوقت فکر نمیکردم لوچیانو تا آخر داستان زنده بمونه و همه کاره بشه.( یکم هم آسون تشکیلات ناکی رو صاحب شد. انتظار کشمکش بیشتری داشتم) از اون طرف آرنولد راتستین و ون آلدن و البته جیمی دارمودی رو کارکاتر های فرعی که تا پایان ادامه میدن توی ذهنم بودن که فقط ون آلدن تا آخر موند ولی همونم کلن متفاوت شد با اونچه که فکر میکردم.

در پایان سریال شدیدن به دوستداران سوپرانوز پیشنهاد میشه. از بعد فنی و میزانسن شاید حتی دست بالاتری رو هم داشته باشه. و کمتر نمونه ای به این کاملی رو بشه پیدا کرد.
ممنون از ترنس وینتر و تیمش برای ساخت این اثر.