PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : در بالتیمور، خدا به دادتان نمیرسد | معرفی سریال The Wire

anzalichi
12-29-2014, 10:11 PM
http://www.8pic.ir/images/g8yzubfy5m63khgkibel.jpg

The Wire=استراق سمع ، یکی از ساخته های ژانر درام/جنایی شبکه ی HBO و ایالات متحده ی آمریکاست که اتفاقات شهر "بالتیمور" ایالت "مریلند" را به بیننده بازتاب میدهد.این سریال توسط David Simonــی ساخته و پرداخته شد که خودش بازنشسته ی اداره ی پلیس بوده است.این سریال در تاریخ 2ژوئن سال2002 میلادی کار خودش را آغاز کرد و با پخش 5 فصل و 60 اپیزود، درتاریخ 9 مارس2008 به سلطه ی خود بر بقیه ی سریالها، خاتمه بخشید.

http://www.8pic.ir/images/cn5iu5lzs7fvu3j511sk.jpg

شهر بالتیمور که اتفاقات داستان درآن به وقوع میپیوندد، درواقع بعنوان یک نماد برای نشان دادن فسادی است که در تارو پود زندگی شهری آمریکایی رخنه کرده است وبه همین دلیل بسیاری از منتقدین این سریال برروی این عقیده که "سریال بسیار از زمان خودش جلوتر است" متفق القول هستند. هرفصل سریال "The Wire" به یکی از معذلات بالتیمور و درطیف گسترده تر ، آمریکا میپردازد. از تفاوت بین "سفید و سیاه" گرفته تا قاچاق چیان مواد مخدر، جنایت های سازمان یافته، سیاست های غلط حاکمان شهر و مشکلات قشر پلیس و از همه مهم تر، افول و نابودی قشر جوان آمریکا همگی مواردی هستند که کارگردان و نویسنده ی تیزبین سریال بادقت و ظرافت تمام به نشان دادن آنها پرداخته است.

چه پلیس باشید،چه دلال مواد مخدر،چه گانگستر خیابانی،چه ولگرد بی خانمان،چه فاحشه ی ساعتی،چه وکیل دادگستری و چه خبرنگار روزنامه، همگی در زندگیتان برای دیگران مشکلاتی ایجاد کرده اید و خودتان نیز تحت تاثیر رفتارهای غلط اطرافیان قرار گرفته اید و آْسیب دیده اید. این دقیقاً همان چیزیست که در سریال به تماشایش خواهید نشست. یکی از دیالوگهای بسیار مشهور صنعت سریال جمله ی "اینجا بالتیمور است و خداوند به دادتان نمیرسد" میباشد. شما میتوانید با تمام وجودتان مصداق این جمله را در سریال نظاره گر باشید.

اگر چه سریال نمره های متوسطی دارد و تاکنون جایزه ی درخوری را به آن اهدا نکرده اند، ولی منتقدین سینما و تلویزیون براین باورند که این سریال یکی از بهترین های ژانر درام/جنایی درتاریخ سینماست. کارگردان سریال آقای David Simon بعد از اتمام شغلش در اداره ی پلیس بالتیمور، بهمراه همکارش آقای Ed Burns تا چندسال مشغول یادگیری مهارت های ساخت سریال بودند تااینکه بعد از اخذ مدرک کارگردانی ، برآن شدندتا سریالی بسازند و مردم جهان را از انواع اقسام فساد های آمریکا با خبر سازند. آنها ساخت سریال را بطور عمده به Robert F. Colesberry واگذار کردند و خودشان به دلیل تجربه ی کمی که داشتند، تنها در تدارکات به او یاری رساندند. رابرت، پیش ازساخت این سریال ، مینی سریال The Cornerــی را ساخت که جایزه ی امی بهترین مینی سریال سال را تصاحب کرده بود.
نویسنده ی سریال Ed Burns، بازنشسته ی بخش "قتل و جرایم سنگین" اداره ی پلیس بالتیمور بوده است و به دلیل آشنایی که ایشان و کارگردان با شهر بالتیمور داشتند، تصمیم براین شد تا سریال را در همان شهر بسازند. سریال The Wire از آن دسته سریال هایی بود که تمام شبکه های تلویزیونی برای تصاحب حق پخش آن با یکدیگر دعوا و مشاجره داشته اند ، تااینکه با رضایت سازندگان، حق پخش این عنوان به HBO واگذار شد.

بخش انتخاب بازیگر این سریال تقریباً تحسین همه ی مردمی که سریال را دیده اند را برانگیخت چراکه همه ی بازیگران انتخاب شده یا ناشناس بودند یا بواسطه ی سریال به شهرت جهانی رسیدند.خیل عظیمی از کارکترهای انتخابی نژاد آفریقایی-آمریکایی دارند و اگر درسریال با سیاه پوستانی "بدبخت" مواجه شدید شک نکنید چراکه آنها نقش افرادی را بازی میکنند که اسیر جرم و جنایت و موادمخدر و التبه "نژادپرستی" شده اند.

.:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt0306414/)

http://www.8pic.ir/images/s7zrvepyx2toay1k1lk0.jpg

http://www.8pic.ir/images/piehjaubachn0il6s4b5.jpg

.:dl-topic:. (http://tvworld.info/showthread.php?44640-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%B5%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%81%D8%B5%D9%84-1-%D8%AA%D8%A7-5-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84-The-Wire-(-%D9%81%D8%B5%D9%84-%D8%AF%D9%88%D9%85-%D8%A7%D8%B6%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%B4%D8%AF)&p=172793#post172793)

http://picoup.ir/images/71953150425817032196.png

http://www.8pic.ir/images/xy26m3u7pgj2ya7z658j.jpg

بخش موسیقی سریال از تکنیکی به نام "Source Cues" استفاده میکند. دراین تکنیک عملاً هیچگونه زمینه ی قبلی برای آهنگ ها در دسترس نیست و بخش عمده ی موسیقی متن را از رفت و آمد ماشین ها، صدای رادیو و ... میشنویم.
در مصاحبه ای که با باراک اوباما، رئیس جمهور حال حاضر آمریکا بعمل آمد، سریال The Wire محبوب ترین سریال این شخص و شخصیت "Omar Little" محبوب ترین کارکتری است که ایشان در تلویزیون دیده اند.
شبکه HBO‌به تازگی شروع به پخش نسخه ی HD و ریمستر شده ی سریال کرده و هدف این کار ، نشان دادن سریال به افرادیست که بنابه دلایل مختلف، درسالهای قبل نتوانسته بودند این شاهکار را تماشا کنند.. شما میتوانید از لینک سمت راست قسمتهای منتشر شده ی سریال را دانلود کنید.
اگر دوست دارید یک اثر متفاوت در ژانر درام تماشا کنید،به هیچ وجه تماشای این اثر را ازدست ندهید.

به بهانه ی انتشار نسخه ی HD شده ی سریال و اینکه تاپیک معرفی واسه این شاهکار نداشتیم، واینکه من عاشقشم، تصمیم گرفتم این تاپیک رو برای دوستان آماده کنم...!!

hamed224
12-29-2014, 10:21 PM
خیلی خیلی ممنون ،من خیلی وقته میخوام این سریالو ببینم اما لینکاشو پیدا نمیکردم کاش سریال The Shield رو بتونید بذارید

لینکاش خیلی کمه تو نت ،

Matin VT
12-29-2014, 10:41 PM
و بالاخره یه معرفی خوب برای کسانی که این شاهکارو ندیدن زده شد!حتما ببینیدش که از واجباته.شاید به بهونه کیفیت بهتر دوباره بشینم ببینمش.
3-4قسمت اول سریال بنظرم یکم ضعیف و خسته کنندست اما بعد یه مدت سریال به بهترینایی که دیدین تبدیل میشه.عمار لیتل هم که بنظر من جزو تاپ 10 شخصیتای تلویزیونه:Smiley35:
:Smiley17:

hamed224
12-29-2014, 10:49 PM
و بالاخره یه معرفی خوب برای کسانی که این شاهکارو ندیدن زده شد!حتما ببینیدش که از واجباته.شاید به بهونه کیفیت بهتر دوباره بشینم ببینمش.
3-4قسمت اول سریال بنظرم یکم ضعیف و خسته کنندست اما بعد یه مدت سریال به بهترینایی که دیدین تبدیل میشه.عمار لیتل هم که بنظر من جزو تاپ 10 شخصیتای تلویزیونه:Smiley35:
:Smiley17:

یعنی چی ضعیفه؟ .......... روند سریال خیلی کنده؟ از همون اول میخکوب نمیکنه؟

Chandler Bing
12-29-2014, 11:07 PM
چند سالی میشه این وایر تو آرشیو داره خاک میخوره! اون اولا که حالی مون نبود این چیزها و به نظر خسته کننده میومد، الان هم که مثلا فهمیده شدیم، دیگه وقت نمیشه پیدا کرد. ایشالا بعد از کنکور تمومش میکنم. هر سریالی که توش این سه مرد بازی کنن از شاهکار کمتر نمیشه:Smiley19:
مرسی بابت معرفی:Smiley17: جاش خالی بود

http://picoup.ir/images/10846390454082766997.jpg (http://picoup.ir/)http://picoup.ir/images/53003681859639971920.jpg (http://picoup.ir/)http://picoup.ir/images/31822959764226382210.jpg (http://picoup.ir/)

Vic Mackey
12-29-2014, 11:11 PM
من یه سری توضیحات تکمیلی میدم تو درک و دیدن سریال کمک میکنه !

فصل اول سریال بسیار جذاب و پر از گنگ و گنگ بازیه و تقریبا روند سریعی داره اما سریال به شدت پیچیده و پر از سیاست بازیه
این سریال رو به هیچ وجه نمیشه با سریال های جذابی مثل شیلد یا سانز مقایسه کرد این سریال اکشن بسیار کمی نصبت به این دو سریال داره و بیشتر به روابط و تصمیمات مقامات کله گنده از سیاستمداران گرفته تا سر دسته گنگ ها زوم میکنه تصمیماتی که این افراد و شخصیت ها در ادامه سریال با عواقب اون دست به گریبان میشن ... هدف این سریال و سازنده هاش به هیچ عنوان میخکوب کردن بیننده نیست سریال هدف های بسیار مهمتری از جمله نشان دادن ضعف های سیاست گذاری دولت و عواملش , مشکلات مردم و شهروندان ساکن بالتیمور ,ضعف پلیس در کنترل جنایات و پیگیری اون ها, مشکلات آموزشی وفقر در شهر که باعث عضویت افراد در گنگ ها از همان سنین کودکی میشه و نقش مطبوعات و رسانه ها در این میان رو موشکافی میکنه. فصل دوم سریال افت شدیدی میکنه اما از فصل سوم روند صعودی سریال شروع شده و تا پایان سریال به اوج خودش میرسه . این سریال رو با دیدی فراتر سرگرمی نگاه کنید تا لذت ببرید.

http://8pic.ir/images/f80t6mgtpnnd1z2fpfkf.jpg

ممنون از ممد انزلیچی عزیز ...نام تاپیک کاملا بجا ودرست انتخاب شده... واقعا که جهنمیه این بالتیمور :Smiley19:

anzalichi
12-29-2014, 11:14 PM

والله من از همون لحظه ی اول عاشقش شدم...!!:Smiley35: فصل یکش عالی بود..فصل 2 خوب بود..فصل 3 خیلی خوب بود..فصل چهار فوق العاده بود..فصل 5 عالی بود...!! شما باید خودتون رو تو شرایط سریال بزارید تا درکش کنید.. بنظرم این سریال یکی از مشکل ترین نمایشنامه هارو عملی کرده.. تقریبن نود درصد مواقع عبارت F*ck رو میشنوید.. مکالمات کوچه بازاری و گانگستری .......!!‌ لباس های گله گشاد، قیافه ی زشت، تفنگ پشت شلوار، مواد مخدر تو جیب ، بویی نبردن از فهم و ادب .... ینی دیوانه ی بازیگرای سیاه پوست سریال میشید...تضمین میدم:Smiley35: شما یه چندقسمت نگاه کن دستت میاد عیاره سریال...!!

Matin VT
12-29-2014, 11:24 PM
نه.راستش بهتره بگیم قسمتای اول بیشتر معمولیه تا ضعیف.اون قسمتای اول کشش خیلی کمی داشت(حداقل برای بنده که اینطور بود)ولی بعد از اون بصورت ناگهانی اوج گرفت.کلا سریالش فصل بد نداره.همونطور که دوستان گفتن توش نباید دنبال هیجان صحنه اکشن و...باشی.این سریال از این نظر باید مثل The Sopranos,True Detective وSix Feet Under بهش نگاه کنی.اگه دنبال هیجان باشی فوق العاده برات ضدحال بزرگیه اما اگه دنبال یه درام پرمحتوا و بی نقص باشی به یکی از بهترین و شایدم بهترین سریال عمرت تبدیل شه.
فصل اول:9.5
فصل دوم:9
فصل سوم:10
فصل چهارم(که به مشکلات اموزشی و نوجوانان و ... میپردازه بهترین و تلخ ترین فصل این شاهکاره):1000!
فصل چهارم:9

hamed224
12-29-2014, 11:31 PM
نه.راستش بهتره بگیم معمولی.اون قسمتای اول کشش خیلی کمی داشت(حداقل برای بنده که اینطور بود)وبعد از اون بصورت ناگهانی اوج گرفت.کلا سریالش فصل بد نداره.همونطور که دوستان گفتن توش نباید دنبال هیجان صحنه اکشن و...باشی.این سریال از این نظر باید مثل The Sopranos,True Detective وSix Feet Under بهش نگاه کنی.اگه دنبال هیجان باشی فوق العاده برات ضدحال بزرگیه اما اگه دنبال یه درام پرمحتوا و بی نقص باشی به یکی از بهترین و شایدم بهترین سریال عمرت تبدیل شه.

نه اتفاقا من دنبال اکشن و بزن بزن نیستم ،بیشتر درام سریال برام مهمه تا .....

از جزئیاتی که گفتین تو ذهنم یه چیزی شبیه city of god اومد ،

ممنون از دوستان بابت راهنمایی رفت برا دانلود

hadi2006mi
12-29-2014, 11:36 PM
من بعد از دیدن نوح در سریال the affair بدنبال بقیه کارهای این بازیگر افتادم و سریال the wire رو کشف کردم که بازیگر نقش اول سریال هست و بعد دیدم لوتر دوست داشتنی هم تو این سریال بازی میکنه و در مجموع کستینگ بازیگرهای این سریال بسیار عالی هست و اما خود سریال ،سریال در فصل اول دو سه قسمت به شخصیت پردازی ادمها میپردازد و در ادامه به داستان پر کشش و جذابی میرسد که از زمان خود خیلی جلوتر بوده است فصل دومش هم جذاب هست ولی شاید فیلمنامه قدرت فصل اول رو نداشته است ولی همچنان سرگرم کننده هست من تا فصل دوم دیدم ولی تا همینجا هم به دوستان پیشنهاد میدم حتمن یک برنامه برای دیدن این سریال بزارند پشیمون نخواهند شد مرسی از ممد عزیز بخاطر این تایپیک :)

justUnited
12-30-2014, 12:29 AM
از اولین سریالهایی بود که دیدم ریتم خیلی کند و خسته کننده ای داره که اون هم بخاطر نگاه واقع گرایانه سازندگان به ماجراهای پلیسی بود.ولی بعد مدتی که با ریتم سریال هماهنگ بشی و شخصیتها رو بشناسی
شاید از سریال خوشت بیاد.در کل سریالی نیست که همه رو درگیر خودش کنه بخصوص ادمهای کم حوصله رو
برای همین به اونهایی که هنوز ندیدن میگم جو گیر نشین و اول چند قسمت ببینند بعد اگه خوششون اومد بقیه رو دانلود کنند :Smiley69: همه رو باهم دانلود نکنید بزارید برا بعد :Smiley36:(تجربه)
من که میخوام این نسخه جدیده رو دانلود کنم و دوباره ببینم.مرسی والتر:Smiley17:

sh2012
12-30-2014, 12:33 AM
از اون دسته سریال هایی که با مغز و روح ادم بازی میکنه . سریال فوق العاده تلخ و سنگینی که هر قسمتش چند ساعتی فکر آدمو مشغول میکنه. شخصیت‌ها فوق العاده خوش پرداخت و واقعی هستند. هیچ چیز سریال مصنوعی نیست. همه چیز پر از واقعیت های دردناک و بعضا رنج اوره. مهم­ترین خصوصیت وایر شبه مستند بودن آن است. نه اینکه شخصیت­های سریال بازیگر نباشند، یه جورای این تقلید از واقعیت در سبک روایی داستان و یا سبک کارگردانی و فیلمبرداری آن احساس می­شه. نوع انتخاب نماها و شیوه­ فیلمبرداری “دوربین روی دست” سازندگان سریال را ببه هدفشون رسونده. شاید اصلی­ترین دلیل ناشناخته ماندن این سریال در ایران نیز همین مسئله است. تماشاگران ایرانی که همیشه منتظر سوپرقهرمانان هستند و مثل مردم آمریکا نمی­توانند با شخصیت­های داستان همذات­پنداری کنند؛ بیشتر از چند قسمت نمی­توانند این سریال را تحمل کنند؛ اما شما که فریب احساسات خود را خورده­اید، کمی بیشتر تحمل کنی تا اون قدر غرقش بشین که به معنای حقیقی جمله " به برهوت واقعیت خوش آمدید" رو درک کنین.
همیشه وقتی گروهی پلیس برای به دام انداختن تبهکاران دور هم جمع می­شن ما منتظر دیدن گروه تسخیرناپذیران یا شرلوک هلمزهایی هستیم که فقط و فقط با چند تا نگاه و حرکت عمق واقعیت و بفهمن. اما من و شما می دونیم که تو واقعیت از این خبرها نیست. پلیس­های سریال وایر انسان­هایی معمول هستند با تمام نقاط ضعف و قوت یک انسان عادی. پلیس­های وایر دروغ می­گن، رشوه می­گیرند، دزدی می­کنند و در نهایت به دنبال تبهکاران هم هستند. در اینجا تنها پلیسی قهرمان است که کار روزانه­اش را به خوبی انجام دهد و شب به خانه برگردد. آنها خیلی قدرتمند، باهوش و با تکنولوژی برتر نیستند، آنها فقط مصمم­اند. شخصیت­های سریال اعم از دزد، پلیس، وکیل، دلال مواد و قاضی شخصیت­هایی خاکستری هستن. آنها بنا به شرایطی که جامعه و اجتماع آنها رو مجبور کرده جلو میرند. کسی برای نجات یا نابودی بشریت و آزادی کاری انجام نمی­ده. بیشتر تبهکاران کاری که انجام می­دن، حتی اگر کشتن باشد، فقط برای گذران زندگیه ؛ مثل پلیس­هایی که دلخوش به حقوق بازنشستگی خودش هستند و موقعی که قتلی یا جنایتی رخ می ده فقط و فقط میخوان از زیرش رد شن( رجوع شود به قسمت های اول فصل دوم). به گفته­ دیوید سیمون آنها اسیر نهاداجتماعی هستن که در آن زندگی می­کنند. و به نظرم شخصیت اصلی سریال جامعه امریکاییه و بحرانی که در اون وجود داره و ازش خلاصی اگر نگیم غیر ممکن فوق العاده سخته.

anzalichi
12-30-2014, 12:48 AM
یه عکسه جالب داشتم از سه تیپ شخصیت پردازیه سریال :

http://www.8pic.ir/images/lyks30su0543edl8bpn2.jpg

arioxxxxx
12-30-2014, 01:43 AM
best the best

eminemkamy
02-02-2015, 08:55 PM
واقعا اینطور که باید و شاید نه به این سریال نگاه میشه نه بهش پرداخته میشه حتی تو این سایت ما با این همه بحثای تخصصیش :Smiley69:
این سریال یکی از بهترین هایی ایت که من دیدم توعمرم...............شخصیت پردازیش معرکست و بهترین بخشش هم میتونه همین باشه اما یکی از چیزای خوبی که تو این سریال میتونی بهش اشاره کنم اینه که شما در این شاهکار میتونید کاملا حالو هوای نحوه ی مبارزات با مواد مخدر و جنایت را نه تنها در آمریکا ختی تو بیشترکشور های توسعه یافته ببینید.........به طور دیوانه کننده ای این سریال جذابه.
اشتباه نکینی این سریال شاید خیلی از جوونا رو که عشقه بزن بزن یا سریالای پوچِ عاشقانه مثه (خاطرات خوناشام) رو هستن اصلا جذب نکنه و کلا سریال زیاد اعتیاد آور نیست...دیدنش ضروریه به نظرم .
پ.ن: بهترین قسمت سریال که میشه بهش آشاره کرد (هر چند پایانه خوبی داشت و پایانه سریال معرکه بود ییه چیزی بالاتر از معرکه به نظرم) شخصیتی به نام """عمر"" بود...یکی از بهترین شخصیت های تلویزیونیه تاریخ آمریکا این بشر شما رو جذب میکنه بازیش حرکاتش دیلوگاش....مخصوصا اون دیالوگاش در دادگاه که برعلیه "بیرد" رفته بود شهادت بده آسمونی بود اونایی که دیدن میدونن منظورم چیه :))

Matin VT
02-02-2015, 09:34 PM
هیچکدوم از شخصیتا به خوبی تامی کارستی نبود...دیوونه نحوه فحش دادناش بودم:Smiley14:

afshin vatan
06-29-2015, 08:16 PM
امروز فصل دوم تموم کردم بهتر از چیزی بود که فکر می کردم دوستانی که علاقه به سریال ها ی جنایی دارند عاشقش میشن

ahmady45
09-05-2015, 01:34 PM
یه خبر خوب K H A S H A Y A R از بچه های تی وی شو قراره از اول سریال رو ترجمه کنه کسانی که سریال رو به خاطر کیفیت بد زیرنویس (مثل خودم) ندیدن از این به بعد میتونن با خیال راحت ببینن:Smiley36:

afshin vatan
09-05-2015, 04:42 PM
من اکثر سریال های hbo دیدم و بدون شک the wire بهترین سریالی بود که میشد تصور کرد سبک واقع گرایانه و بی نهایت زیبای این سریال عالیه شاید فقط بشه six feet under و the sopranos را باهاش مقایسه کرد

Léon
09-05-2015, 04:50 PM
یه خبر خوب K H A S H A Y A R از بچه های تی وی شو قراره از اول سریال رو ترجمه کنه کسانی که سریال رو به خاطر کیفیت بد زیرنویس (مثل خودم) ندیدن از این به بعد میتونن با خیال راحت ببینن:Smiley36:

این سریال زیرنویس داره(نسخه ی Sub/idx) اتفاقا کیفیت خوبی هم داره!:Smiley69: (من تا اواسط فصل 1 رو دیدم)

.:SiSiBK:.
09-06-2015, 12:43 AM
شما اولین کسی هستی که این حرفو میزنه.من اقلن از ۵۰ نفر در مورد سریال پرسیدم همشون بدون استثنا از سریال تعریف کردن و از زیرنویسش بد گفتن.شما چطور به نظرت خوب بوده؟؟؟
Sent From My Lumia 535

pejmanmm
09-06-2015, 02:59 PM
مترجم های imovie رسما این سریال را برای ترجمه برداشتند و دو تا از بهترین ها هم هستند و دیگه با خیال راحت دانلود کنید و منتظر زیرنویس باشید:Smiley69:

.:SiSiBK:.
09-06-2015, 03:23 PM
مترجم های imovie رسما این سریال را برای ترجمه برداشتند و دو تا از بهترین ها هم هستند و دیگه با خیال راحت دانلود کنید و منتظر زیرنویس باشید

ما از دیروز خیالمون راحت شده :Smiley35:

R_HURRICANE
09-06-2015, 03:25 PM
ما از دیروز خیالمون راحت شده :Smiley35:

ايشاالله كه مشترك بشه :Smiley34: ، خيال هممون راحت كه چي بگم ، بره لب ساحل آفتاب بگيره... :Smiley35: :Smiley69:

arioxxxxx
09-06-2015, 11:08 PM
شما اولین کسی هستی که این حرفو میزنه.من اقلن از ۵۰ نفر در مورد سریال پرسیدم همشون بدون استثنا از سریال تعریف کردن و از زیرنویسش بد گفتن.شما چطور به نظرت خوب بوده؟؟؟
Sent From My Lumia 535

زیرنویس فصل هایی که کسری ترجمه کرده بود خوب بودن که فصل آخر رو دیگه ترجمه نکرد و ما هنوز نتونستیم فصل آخر رو ببینیم یک نفر یه ترجمه واقعا افتضاح داده بود . فکر کنم یکی دو سال طول بکشه تا به ترجمه فصل آخر برسن و آیا اصلا برسن یا خسته بشن و ادامه ندن امیدوارم فصل آخر رو زودتر ترجمه بکنن.

aliakbar64
09-07-2015, 12:04 AM
زیرنویس فصل هایی که کسری ترجمه کرده بود خوب بودن که فصل آخر رو دیگه ترجمه نکرد و ما هنوز نتونستیم فصل آخر رو ببینیم یک نفر یه ترجمه واقعا افتضاح داده بود . فکر کنم یکی دو سال طول بکشه تا به ترجمه فصل آخر برسن و آیا اصلا برسن یا خسته بشن و ادامه ندن امیدوارم فصل آخر رو زودتر ترجمه بکنن.
سلام
منم یه چیز اضافه کنم
ترجمه فصل 2 رو هم که یکی از تیم های ترجمه مشهور با چند مترجم انجام داد تعریف چندانی نداشت یکی از مترجماشون که کاملا قاطی باقالیا بود
اما از وقتی کسری دست می گیره سریال رو خیالتون از زیرنویس راحت باشه
تا اوایل فصل 5 ترجمه کرده کسری تا اون جایی که یادمه دیگه ظاهرا نرسیده ادامه بده سریال رو

Tha Real Nigga
01-24-2016, 07:46 PM
این سریال فوق العادس من تازه قسمت 4 فصل اول هستم و به یه جایی رسیدم خیلی جالب بود توی همین قسمت 4 بین دقایق 46:08 تا 49:30 از هیچ کلمه ای استفاده نکردن که توش *** نباشه خیلی جالب بود حال کردم:Smiley35::Smiley10::Smiley36:

و در کل اگه سریال the shield رو دیدن و پسندیدین این سریال رو هم ببینید فوق العادس

MohammadAbt
02-23-2016, 07:58 PM
دوستان کسی از حال و هوای سریال
Homicide: life on the street
محصول دهه نود که تو مایه‌‌های همین وایر باید باشه خبر نداره؟ کل نت گشتم لینک دانلود درست حسابی پیدا نکردم.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

coolsmoker
04-28-2016, 02:06 PM
من کلا سریال و فیلم و اینا میبینم صحبتی در موردش نمیکنم جایی . مگر اینکه خیلی عالی باشه یا نا امیدم کنه . خیلی به The Wire امید داشتم . به قول خودم اخرین سریالی هست که میبینم ( در ادامه بهترین های دهه قبل HBO ) ولی فصل اخر منو نا امید کرد . سریال در ساخت و پرداخت و شخصیت ها و فیلم نامه خیلی خوبه . بگذریم که ریتم کندی داره که اینم بیشتر بخاطر پرداخت مناسب به داستان و فیلم نامه هست . اما بعضی شخصیت ها پایان خوبی ندارن و یا یه پایانی براشون در نظر گرفته شده که در خور شخصیت نیست ! منظورم عمر هست که به قولا از شخصیت های بزرگ تلویزیون هست و این پایان ؟؟؟؟؟ خیلی نا امید شدم . خیلی مسخره هست . با خودم قول دادم دیگه سریالی که پلیس ها شخصیت اولش هستند رو نمیبینم چون میخواد شخصیت های خلافکار رو این چنین نابود کنن شخصیت های دوست داشتنی مثل عمر . اصن وجود شخصیت عمر تو سریال برای چی بود ؟؟؟ هدفش چی بود ؟؟ توی فصل اخر یه هدف مهم و انتقام داشت که اونم به مسخره ترین شکل نابود شد . شخصیت های پلیس هم به جز مک نالتی بقیه اش چیز خاصی رو نشون نمیدن و تا چند روز دیگه اسم همشون رو یادم میره ! هرچقدر سریال در ساخت و پرداختش عالی بود ، در سرانجام شخصیت ها بد بود ! شاید بگید خب بخاطر رئال و واقعی بودن سریال و شخصیت ها و اتفاقات هست ولی ما داریم سریال میبینم ، سریالی که با وجود ریتم کندش انتظار داری حداقل یه پایان دلچسب برای سریال و شخصیت هاش داشته باشه ولی نه اینجور نیست ! این برای من نا امید کننده هست . این سریال فقط به درد پلیس های امریکایی و ملت امریکا میخوره :)) :P

به عنوان اخرین سریالم نا امیدم کرد

اگه بخوام رتبه بندی کنم :

1.سوپرانوس

2.آز OZ
3.ددوود (با اینکه نا تموم بود)
4.بوردواک امپایر
5.سیکس فیت اندر
6.وایر

اینا برای HBO هست

Being Amin
08-25-2016, 01:20 PM
http://picoup.ir/images/63464661090276223784.jpg

- عُمر از هیچی نمیترسه!

The Wire S01E06

Being Amin
08-27-2016, 04:59 AM
http://picoup.ir/images/83170254913185652191.jpg

»» توصیف این سکانس تاثیرگذارِ چند ثانیه‌ای برام سخته! پس به چشم‌های عُمر بسنده میکنم چون خودش گویای همه چیزه!
موسیقی این سکانس عالی بود!

The Wire S01E08

Luca Brasi
08-21-2017, 11:35 PM
http://picoup.ir/images/65838324186628849332.jpg (http://picoup.ir/)

http://picoup.ir/images/06548009835519966433.jpg (http://picoup.ir/)
http://picoup.ir/images/43441297605284119439.jpg (http://picoup.ir/)

هر بار که عمر تو یه کلوزآپ قرار میگیره...پاز رو میزنم و چند دقیقه ای خیره میشم بهش

Luca Brasi
08-25-2017, 08:50 PM
در اين بحبوحه اي كه همه در تب و تاب Game Of Thrones به سر ميبرن، بنده مشغول ديدن سريال The Wire بودم(الان اپيزود ٢فصل٢ هستم)
اگر دنبال يه سريال پليسي/تا حدي جنايي/گنگستري "واقعي" ميگردين ، شك نكنيد كه The Wire بهترين انتخاب براي شما است
و اما چرا واقعي؟
بالتيمور بستري ـه براي سياهپوست هايي كه ميخوان از راه فروش مواد خرجشونو در بيارن ، سياه پوست هايي كه ميدونن اگر گير بيوفتن چي ميشه! سياه پوست هايي كه براي گيرنيوفتادن دست پليس از روش هاي مخصوص خودشون استفاده ميكنن براي نقل و انتقال مواد و ... تو اين سريال از سياه پوست هايي با لباساي خفن(!) كه پشت يه كاديلاك ميشينن و همگي تا خرخره(!) مسلح هستن تا تقي به توقي ميخوره همه جارو به گلوله ميبندن خبري نيست در اين سريال سفيدپوست ها فرشته و منجي بالتيمور نيستن...

The Wire نشون ميده كه چطور فقر ميتونه بستري باشه براي از دست رفتن معصوميت ها و تبديل شدن به يه آشغال... همچنين اين سريال نشون ميده كه چطور قدرت پشت پرده ي سياست بستري ميشه براي از دست رفتن معصوميت ها و تبديل شدن به يه آشغال...

شهر بالتيمور تا خرخره تو كثافت گير كرده ، از يه طرف ساقي ها و عملي هايي كه قسمت اعظمي از شهر رو تصاحب كردن از اون طرف سياستمدارها و قضاتي كه براي حفظ مقام رو خيلي چيزها چشم بستن و اين وسط وقتي يه پليس درست حسابي پيدا ميشه كه ميخواد خيلي چيزارو روشن كنه... داستان تازه از اينجا شروع ميشه

اگر دنبال هيحان كاذب و بنگ بنگ و دزد و پليس بازي به شكل اثار تجاري ميگردين بهيچ وجه سراغ اين سريال نرين
در عوض اگر دنبال يه داستان درست حسابي با يه فيلمنامه ي قدرتمند دركنار ديالوگ هاي ناب و بازي هاي درخشان هستيد شك نكنيد كه درست انتخاب كردين

golijon
08-28-2017, 06:59 PM
این سریال عالیه. بازیه ادریس آلبا هم حرف نداره

codec_pack
02-03-2018, 10:34 PM
این سریال رو اخیرن تموم کردم. گفتم حیف هست چند خط در موردش ننویسم.

وایر بدون شک بهترین سریالی هست که دیدم. نمیگم بهترین سریال تاریخ، چون همه سریال ها رو ندیدم، ولی از گیم آو ترونز و بریکینگ بد خیلی جایگاه بالاتری داره! کارگردانی، کارکتر ها، داستان، فیلمبرداری و ...! همه این موارد در سطح خیلی بالا هستند! خیلی کم پیش میاد که سریالی رو ببینیم و جای اینکه به فکر فرو بریم در نهایت چی میشه، از اپیزود ها لذت ببریم! ولی وایر هر اپیزودش اینقدر غنی هست و آدم رو جذب خودش میکنه که این موارد اصن به ذهنت نمیرسه! آیا سریالی هست که اینقدر کارکتر و کارکترسازی قوی داشته باشه؟ مکنالتی، عمر، استرینگر، ایوان، بابلز، کیما، دی انجلو، پروپوزیشن جو، مارلو، کالوین، کارکتی، سدریک، اسنوپ، نیموند، دوک، دنیس، بودی، مایکل، سابوتکا، گریک، رالز، سیدنور و ...! این همه کارکتر که هرکدوم یه چیز جدید واسه ارایه داشتن! کنار گذاشتن کارکتر اصلی سریال در فصل چهارم، شاید شاخ ترین حرکت یه نویسنده تو تاریخ تلویزیون باشه! دقیقن موقعی که کارکتر به بن بست میرسه و سازشش تموم میشه، خیلی راحت کنار گذاشته میشه! وایر سریالی هست که خیلی آروم شروع میشه و مخاطب رو جذب میکنه و همینطور بهتر و بهتر میشه و هیچوقت تو ذوق نمیزنه و در اوج تمام میشه!

anzalichi
02-10-2018, 08:07 PM
Reg E. Cathey؛ بازیگر سریال هایی چون The Wire، House of Cards و OZ و فیلم های ..... در سن 59 سالگی به علت سرطان ریه درگذشت.
http://picoup.ir/images/23242670480090507245.jpg

Alex Vause
04-28-2018, 10:04 PM
چرا همچین کردند با عمار :Smiley104:

Avon Barksdale
06-10-2018, 11:51 AM
http://picoup.ir/images/44115745897681620402.jpg

PouryaKht
06-11-2018, 02:12 AM
فقط پشیمون چرا زودتر از اینا این سریال رو تماشا نکردم . هر چند پایانش واقعا تو ذوقم زد

aramis2800
06-02-2019, 12:19 PM
اگه میخواهید بدونید بالتیمور کجاست همین یه دیالوگ کافیه!

http://picoup.ir/images/10899214357119769594.jpg (http://picoup.ir/)
http://picoup.ir/images/94086050546192269688.jpg (http://picoup.ir/)

پ ن: دم بچه هایی که این سریالو دوباره زیرنویس کردن گرم
پ ن 2: تاپیک بیاد بالا

nosheh
06-02-2019, 03:47 PM
اگه میخواهید بدونید بالتیمور کجاست همین یه دیالوگ کافیه!

http://picoup.ir/images/10899214357119769594.jpg (http://picoup.ir/)
http://picoup.ir/images/94086050546192269688.jpg (http://picoup.ir/)

پ ن: دم بچه هایی که این سریالو دوباره زیرنویس کردن گرم
پ ن 2: تاپیک بیاد بالا

چه سریالی بود! واقعا معرکه بود!
وسوسه میشه آدم بشینه دوباره از اول ببینه

ashley_1986
06-03-2019, 07:57 AM
جونم تاپیک :Smiley19:

یکی از تخ.م سگ ترین کودکان تاریخ :Smiley104:
http://s4.picofile.com/file/8362460968/tokhme_sag.jpg

When you walk through the garden
You gotta watch your back
:Smiley19:

aramis2800
06-18-2019, 12:07 PM
یکی از چیزایی که این سریال رو متمایز میکنه این هست که فقط تمرکز سریال روی کاراکترهای اصلی نیست و حتی کاراکترهای فرعی هم داستان زندگیشون رو تا لحظه آخر سریال دنبال میکنیم
اپیزودهایی هست که ما حتی مکنالتی و ایوان رو نمیبینیم اما میدونیم برای بابلز و بانی و پرزبلوسکی داره چی رخ میده.
اینکه فساد و پول مواد حتی مقامات رو هم فاسد و درگیر کرده و اینکه گوشه های خیابان همچنان فعال هست با اینکه خیلی ها به زندان افتادن و یا کشته شدن با اینکه سردسته ها یکی یکی از دور خارج میشن اما این داستان شهر فاسد همچنان ادامه داره!
اینکه درباره نظام آموزشی بالتیمور و مدارسش میبینیم و میشنویم و اینکه مادرها و پدرهایی رو میبینیم که فرزندشون رو به فروش مواد سوق میدن و چه خوب سازندگان سریال ریشه ها رو نشون میدن

چرا همچین کردند با عمار

واقعا! عمر شایسته مرگ باشکوه تری بود

از مکنالتی هم که نگم! این مکنالتی لعنتی

و اما این سکانس

http://picoup.ir/images/61399284968266427203.jpg (http://picoup.ir/)

areff
06-19-2019, 01:11 AM
جونم تاپیک :Smiley19:

یکی از تخ.م سگ ترین کودکان تاریخ :Smiley104:
http://s4.picofile.com/file/8362460968/tokhme_sag.jpg

When you walk through the garden
You gotta watch your back
:Smiley19:

خیلی وقت پیش این سریال رو دیدم اما سَر این صحنه هرچی مو داشتم ریخت :Smiley19: همیشه یادم موند این بچه..

Longmire
08-18-2019, 07:27 PM
پارسال آذر ماه بود که این سریال رو شروع کردم به دیدن دقیقا بعد از تموم شدن سریال سوپرانوس. نمیدونم هنوز تو فضای سوپرانوس بودم یا اصلا دلیلش چی بود که نتونستم با سریال و داستان و شخصیتاش ارتباط برقرار کنم و فصل سوم که تموم شد گذاشتمش کنار
ماه پیش بعد از صحبتایی که سر این سریال تو تاپیک راهنمایی برای دیدن سریال شد وسوسه شدم دوباره از اول و با دقت بیشتری ببینم و چون سریال دیگه ای هم نداشتم اینو شروع کردم. و الان که تموم شد باید بگم نزدیک بود یکی از بهترین سریالای جنایی تاریخ از دستم بره فقط چون تو زمان مناسبی ندیده بودمش. با اینکه عاری از هیجانه ولی داستان فوق العاده و شخصیت پردازی عالی ای داشت. بین کاراگاه ها و فرمانده ها شخصیتای لستر و دنیلز شخصیتای مورد علاقم شدن تو این سریال. و البته بین خلافکارا استرینگربل با بازی خوب ادریس البا و همینطور عمر با بازی بی نظیر مایکل کی. ویلیامز که قبلا تو سریال بوردواک امپایر هم بازی خوبشو دیده بودم و جا داره بگم عمر واقعا لیاقت یه مرگ بهتری رو داشت

codec_pack
08-18-2019, 09:04 PM
سریال وایر رو دوباره اخیرن دیدم! توی ذهنم سریال فوق العاده قوی بود و دوباره خواستم با دقت ببینمش! کاراکترای سریال بی نظیر هستن، به ظرافت روشون کار شده و جرات میشه تعداد کارکترای عالی رو با انگشتای دست نمیشه شمرد! کیما و بودی کارکترایی بودن که پتانسیل بیشتری داشتن ولی بازم نمیشه گفت خوب نبودن! داستان فوق العاده هست! به شدت واقعی و کارشده هست و هر نکته ای اهمیت داره! فصلای مختلف، داستانای اصلی مختلفی رو داره، ولی شما متوجه نمیشی، چرا که همه داستانا یه جورایی به همدیگه وصل هستن! وصل کردن داستانای مختلف به همدیگه کار خیلی سختی هست و کار هر کودنی، مثل سازنده های گات نیست! دیالوگ "بازی همیشه بازی میمونه" در فصل نهایی سریال به واقعیت پیوست! همه چیز یه جورایی دایره ای و ادامه دار هست و بازی، بازی میمونه! مایکل تبدیل به عمر جدید شد! دوکوان تبدیل به بابلز جدید شد! سیدنور تبدیل به مکنالتی جدید شد! و کارکترای جدید یه جورایی جایگزین کارکترای قدیمی شدن تا نشون بده این داستان ادامه دار هست!

اگه کسی انتظار داشت عمر انتقام بگیره و قهرمانانه کشته بشه، داشته سریال اشتباهی رو میدیده! پسری که عمر رو کشت توی فصلای قبل از بچه هایی بود که سر صحنه جنایت عمر، یه چوب تفنگ مانند دستش گرفته بود و با دوستاش تیر میزد و میگفت من عمر هستم!

سکانس شاهکار سریال، جایی که مکنالتی و بانک دارن صحنه جنایت رو بررسی میکنن و فقط از کلمه "***" استفاده میکنن، بی نظیره! همه چیزی که میشنوی، *** *** فاک، هستش ولی میفهمی چه اتفاقی افتاده!

این سریال بی نظیره!

Marlon Brando
02-27-2020, 08:17 PM
این جا بالتیمور است (کمی مکث), به جهنم خوش آمدید

http://picoup.ir/images/48534964602459179065.jpg
>> بعد از تماشای "سوپرانو" و "برکینگ بد" تنها یک سریال بود که دوست داشتم از دهه ی طلایی تلویزیون تماشا کنم تا دیگه دنیای سریال های قدیمی کنار بگذارم(البته شاید "ساینفیلد " از این قاعده مستنثنی باشد) و اون سریال "وایر" بود بگذارید به این شکل "وایر" را تعریف نمایم که درست است "وایر" کاراکترهای بیشماری را دارد ولی نکته ایی که در آن اهمیت دارد و از هر شخصیتی بیشتر پرداخته شده خود شهر یعنی بالتیمور است که داستان ها در آن جریان دارند , در کمتر سریالی دیده ام که شهر تبدیل به عنصری زنده شود و از هر شخصیتی بیشتر عینیت پیدا کند ("توئین پیکس هم به همین شکل است) ما در اصل داستان بالتیمور را تماشا می کنیم و جنایت ها و فسادهایی که در آن جریان دارند البته که شخصیت های می آیند و می روند ولی این بالتیمور است که تا آخر در جایش ایستاده و هر فصل سعی دارد داستان خود را با شکل های متفاوت روایت نماید او فضا سازی سریال را عوض می کند (چقدر با نویسندگان شجاعی طرف هستیم که هر فصل دست به تغییراتی بنیادین می زنند) و درست تر که آن را گسترش می دهد به طوری که بعد از پنج فصل متوجه می شویم که انگار ما هم جزوی از مردم بالتیمور هستیم.
به شخصه در کمتر سریالی با این هجم زیاد از بازیگران روبرو بودم که در عین تعجب از پرداخت خوبی نیز برخوردار هستند شخصیت های گوناگون: از یک شهردار گرفته تا معتاد و کولی ها که همه در جای خود داستان خود را برای ما تعریف می نمایند.بعد از بالتیمور و کاراکترهای قدرتمند و متفاوت موردی که اهمیت دارد و دائم به شکل زیرپوستی به ما گوشزد می کند واژه ای به نام "قدرت" است که همراه با خود فساد , اختلاص , دزدی و دروغ را به همراه دارد و هر شخصی که با این واژه درگیر می شود پایان خوشی نخواهد داشت البته که این پایان مرگ نیست بلکه گم کردن خویشتن در دل اهداف پوچ و بی فایده است.این در واقع خاصیت نظام سرمایه داریست پس جایی که بزرگترین فیلسوف های حال حاضر دنیا از دادن راهکار برای برون رفت از این جریان در جهت دفاع از نظام سرمایه داری و لیبرالیسم عاجز هستند "وایر" راهکاری را پیشنهاد می دهد راهکاری نه مانند نگاه چپ های رادیکال (فیلمی همانند جوکر)یا مارکسیسم ها , راهکاری که در نهایت منجر به یک زندگی شاد می گردد زندگی که وجدان فرد راحت است و همواره شاد و خوشحال در کنار خانواده اش ادامه حیات می دهد.
>>رفقا! من سریال های بزرگی دیدم از "سوپرانو" "برکینگ بد" "توئین پیکس" "رکتیفای" "ددوود" و... ولی این را به ضرس قاطع می گویم که "وایر" گل سر سبد سریال هایی است که تا به حال دیده ام.

jax teller
04-16-2020, 02:11 AM
در بالتیمور خدا هم ب دادتان نمیرسد!!
شاید اولین بار که میخواستم سریال رو دنبال کنم گفتم از اون سریال های تعقیب و گریزه مثل چندتا سریال دیگه.ولی وای بر من وای.خدایا منو ببخش که انقدر دیر شروع ب دیدن این شاهکار کردم.
همین یکساعت پیش سریال رو تموم کردم و باید بگم بعد ازتموم شدن سریال فقط به صفحه لپتاپ خیره شدم و به پهنای صورت اشک ریختم.چی بود این سریال چی بود.به حدی همه چیز واقعی بود که وقتی فرعی ترین کاراکتر هم میکشتن ناخودآگاه آهی از ته دل میکشیدمو ناراحت میشدم.

1.به جرعت میشه گفت هیچ سریالی وجود نداره که بتونه با این حجم از بازیگر بازم بتونه چنین شخصیت پردازی فوق العاده قوی داشته باشه.یعنی از اون بچه کوچیکه گرفته همون که عمر خدابیامرزو کشت بگیر تا شهردار،فرماندار،پلیس همشون بینهایت روشون کار شده بود.بینهایت

2.فکر کنم تعداد *** های استفاده شده در این سریال به میلیارد رسیده باشه:Smiley36: .تو قسمت 3 فصل 1 در طول 5 دقیقه اگر اشتباه نکنم 34 بار از این کلمه جادویی استفاده شد و این هنر نویسنده رو میرسونه.

3.تو این سریال بیش از حد همه چی واقعیه ب حدی که برای ی شنود چه مراحلی رو طی میکردنو چه مجوزها و چه مشکلاتی رو که باید پشت سر میذاشتن.مثل باقی سریال ها پلیس ها برنده بازی نبودن و این خودش باعث میشه این سریال رو متمایز از سریال های دیگه بکنه.

4.دیالوگ های فوق العاده قوی و کار شده،شوخی های به جا و بامزه،احساسی شدن کاراکترها در طول سریال،دعواهای نیروهای خودی،نژاد پرستی همه و همه رو تو این سریال با بالاترین کیفیت ممکن میشه دید

5.کاراکتر فوق العاده ای به نام عمر و بازی بینظیر و فوق العادش که به حق میشه گفت جزو بهترین کاراکتر های تاریخ تلویزیون قرار میگیره.عاشق این بشر بودم،بینظیر محشر.صحنه مرگش فوق شوکه کننده بود.فکرشم نمیکردم عمر اونجوری کشته بشه حق عمر بیشتر از اینها بود.نکته جالب این بود که عمر توسط کسی کشته شد که تو بازی با بچه ها اسم خودشو عمر میذاشت و میشه گفت ازش متنفرم...... omar is comming مطمعنا دلتنگ این جمله میشم جوری که خوف میوفتاد به جون همه و فرار میکردن.خدابیامرزتت مرد

6.تو این سریال همیشه باید بغض کنی چون سرنوشت بعضی از کاراکترها واقعا تلخ و ناراحت کننده بود.از بچه هایی که بعضیاشون راه درس و مدرسه رو پیش گرفتند و بعضیاشون هم که تو همین کار مواد اومدن و سرنوشتشون معلومه.دیالوگ خفن در این مورد:پسر اینجا بالتیموره وقتی ب دنیا میای یا میای تو کار مواد یا میمیری از این دو حالت خارج نیست.

7.بازیگرهایی که الان معروف شدن مثل ادریس آلبا و دومینیک وست و ویلیام اچ و چ بازی های بینظری از خودشون به جا گذاشتن.خدای من حاضرم نصف عمرمو بدم فقط شییییییت شنیدنهای کلی دیویس رو بشنوم خیلی خوب بود لامصب..

8.تو اپیزود آخر دیدیم که با همه بگیر و ببند ها و بزن بکش ها باز هم گروه دیگه ای کار مواد رو به دست گرفتنو میشه گفت یجورایی زور خلافکارها بیشتر از پلیس ها بود و صحنه خیلی دردناکی بود.این سریال جنبه های منفی مواد مخدر و کثافت کاری هایی که در قبالش اتفاق میوفته رو ب زیباترین و دردناکترین شکل ممکن به نمایش گذاشت.

سخن آخر سریال خیلی دیدم و اصلا اسم خودمو سریال باز نمیدونم.ولی الان به جرعت میتونم بگم یکی از قویترین سریال هایی که دیدم همین وایره.نمره9.3 بی جهت به این سریال داده نشده.نمیدونم چرا نمیتونم از این متن دل بکنم ولی اگه سریال میبینی وایر رو ببین حتما.اگه همه پکیج بازیگری،دیالوگ،فیلمیرداری ،نویسندگی،شخصیت پردازی میخوای وایر رو ببینید .
و الان این سوال برای خودم پیش اومده که واقعا کدوم بهتره؟؟؟؟ برکینگ بد یا وایر؟(این نظر شخصیه منه)

دوستان روزگار خوش و ایام به کام.خدارو شکر که سریالهایی این چنین ساخته میشه تا ما لذت ببریم به امید روزهای بهتر

giumartan
04-16-2020, 06:20 PM
وایر وافعا سطحش بالاست جزو بهترین هاست

MaMaLoM
04-17-2020, 12:25 PM
منم بعد از یه وقفه ی چندین ساله بالاخره فصل دوم رو دیدم
تنها چیزی که میتونم بگم اینه که "چه بهتر چند سال پیش تماشای سریال رو ادامه ندادم" ! چون بنظرم سطح سریال به قدری بالاست که بیننده ی کم تجربه, قدرش رو نمیدونه و به سادگی از کنارش رد میشه. وایر یک داستان ساده رو بالاترین جزئیات به شکلی بسط میده که شما درگیر همه چیزش میشد! به قدری داستان و فیلمنامه پخته اس که با وجود گذشت چند سال میتونم کلیات فصل اول رو بخاطر بیارم! شخصیت پردازی ها به معنی واقعی کلمه بینظیرند! با اینکه دوفصل دیدم ولی کلی شخصیت باحال تو لیست فیوریتام هست ...
اگر سریالای امروزی رو به "سیگار دود کردن پشتِ سلف" تشبیه کنیم, تماشای وایر مثل "گپ زدن با استاد بعد از اتمام کلاس" ه ...
یه مدت دیگه میرم سراغ فصل بعدی؛)

ThunderStorm
04-17-2020, 12:43 PM
سلام
نظر همه دوستان مهم و محترم
اما من دیشب قسمت اول رو دیدیم
برای اولین بار تو کل این 10 12 سالی که فیلم و سریال میبینم وسط قسمت اول خوابم برد.
کلا سریال روالش همینه؟
من قبلا سه چهار قسمت اول سوپرانوس رو دیم و اصلا خوشم نیومد. اینم عین همونه یا روالش تغییر می کنه؟
ممنون

Alex Vause
04-17-2020, 02:48 PM
سلام
برای اولین بار تو کل این 10 12 سالی که فیلم و سریال میبینم وسط قسمت اول خوابم برد.
کلا سریال روالش همینه؟
من قبلا سه چهار قسمت اول سوپرانوس رو دیم و اصلا خوشم نیومد. اینم عین همونه یا روالش تغییر می کنه؟
ممنون

ادامه نده به نظرم. بله کلا روند همینه. خصوصا اینکه سوپرانوز رو هم حال نکردی ...

ashley_1986
04-17-2020, 10:22 PM
فصل چهارم این سریال یکی از بیاد ماندنی ترین فصل های سریالی من بوده
توی این فصل عاشق پرزبلوسکی شدم که معلم شده بود
بچه های خیابان فوق العاده بودن و داستان اونها خیلی زیبا بود
هنوز یاد مظلومیت دوکوان میوفتم

MaMaLoM
06-29-2020, 02:27 PM
همونطور که تو پست قبل گفتم, یکی دو ماه فاصله انداختم و رفتم سراغ فصل سوم
در مقایسه با فصل دوم, بنظرم داستانی که این فصل درگیرش بودیم به مراتب کم جون تر بود. حداقل برای من یکی اینطور بود ... نمرات و رضایت بیننده از این فصل رو نگاه نکردم. بنظرم فصل قبل و اون داستان بندر و اجساد, درگیر کننده تر بود اما این فصل میشه گفت بعنوان یه جمع بندی برای چنتا از شخصیت های مهم سریال بود که سه فصله با اتفاقاتشون درگیریم. مرگ استرینگ هوشمندانه ترین اتفاق این فصل بود چون بنظرم شخصیتش اشباع شده بود و به قولی "جایی تو بالتیمور" نداشت! واسه خودمم خیلی رو مخی شده بود این تیریپ بیزنسیشو نبودم اصلا ...:/

تولیدات جدید تلوزیون به قدری مسخره و تهوع اور شدند که جدیدا برای تماشا کردن فیلم یا سریال فقط و فقط به اثار فاخر قدیمی که با غفلت خودم تا الان دیده نشدند شانس دیده شدن میدم ... شما هم برای وقت و انرژیتون ارزش بیشتری قائل شید و نتفلیکس رو دراپ کنید:Smiley30:

یه وقفه میندازم و میرم سراغ فصل بعد

leon kennedy
06-30-2020, 11:27 PM
سلام
کلا سریال روالش همینه؟
ممنون

نه دوست عزیز ادامه نده روند سریال همینه
زیاد دیدم که میگن سریال روندش کنده و خواب آوره که من متوجه منظورشون نمیشم، دوست عزیز میتونم بدونم که چه سریال هایی رو دیدین و خوشتون اومده؟

ashley_1986
07-01-2020, 03:28 AM
همونطور که تو پست قبل گفتم, یکی دو ماه فاصله انداختم و رفتم سراغ فصل سوم
در مقایسه با فصل دوم, بنظرم داستانی که این فصل درگیرش بودیم به مراتب کم جون تر بود. حداقل برای من یکی اینطور بود ... نمرات و رضایت بیننده از این فصل رو نگاه نکردم. بنظرم فصل قبل و اون داستان بندر و اجساد, درگیر کننده تر بود اما این فصل میشه گفت بعنوان یه جمع بندی برای چنتا از شخصیت های مهم سریال بود که سه فصله با اتفاقاتشون درگیریم. مرگ استرینگ هوشمندانه ترین اتفاق این فصل بود چون بنظرم شخصیتش اشباع شده بود و به قولی "جایی تو بالتیمور" نداشت! واسه خودمم خیلی رو مخی شده بود این تیریپ بیزنسیشو نبودم اصلا ...:/

تولیدات جدید تلوزیون به قدری مسخره و تهوع اور شدند که جدیدا برای تماشا کردن فیلم یا سریال فقط و فقط به اثار فاخر قدیمی که با غفلت خودم تا الان دیده نشدند شانس دیده شدن میدم ... شما هم برای وقت و انرژیتون ارزش بیشتری قائل شید و نتفلیکس رو دراپ کنید:Smiley30:

یه وقفه میندازم و میرم سراغ فصل بعد

سلام و عرض ارادت
پیشنهاد میکنم خیلی زود فصل چهارم سریال رو شروع کنید
کل سریال وایر یک طرف ، فصل چهارم و اضافه شدن بچه های خیابان یا همون کورنر کیدز به سریال یک طرف دیگه
حتما عاشق این بچه ها میشید مخصوصا دوکوآن یا دوکی که نقش مهمی توی روند و ادامه ی سریال داره
از طرف دیگه من توی این فصل عاشق پرزبلوسکی شدم ، توی این فصل با توجه به اتفاق آخر فصل سوم ، توی فصل ۴ دیگه پرزبو پلیس نیست و معلم شده
بازی پرزبلوسکی در این فصل خیلی دیدنی و جذابه
عاشق مشروب خوردن های جیمی مکنالتی و بانک و دیالوگ های بین این دو هستم
فوق العاده هست این سریال و هر کسی علاقه مند به سریال و تلویزیون باشه عاشق این سریال میشه
یک تشکر هم بکنم از داوود عزیز مترجم این سریال که دوباره سریال رو ترجمه کرد

ThunderStorm
07-06-2020, 04:03 PM
نه دوست عزیز ادامه نده روند سریال همینه
زیاد دیدم که میگن سریال روندش کنده و خواب آوره که من متوجه منظورشون نمیشم، دوست عزیز میتونم بدونم که چه سریال هایی رو دیدین و خوشتون اومده؟

سریال که دیده باشم و خوشم اومده باشه زیاد بوده
band of brothers
game of thrones
freinds
two and a half man
seinfeld
jack ryan
breakind bad
marco polo
Thirteen Reasons Why
shameless
DARK
walkind dead
vikings
LOST
و ...
فکر می کنی تو استایل من چیزی مونده باشه که باکیفیت باشه و ندیده باشم؟

leon kennedy
07-07-2020, 04:58 AM
سریال که دیده باشم و خوشم اومده باشه زیاد بوده
band of brothers
game of thrones
freinds
two and a half man
seinfeld
jack ryan
breakind bad
marco polo
Thirteen Reasons Why
shameless
DARK
walkind dead
vikings
LOST
و ...
فکر می کنی تو استایل من چیزی مونده باشه که باکیفیت باشه و ندیده باشم؟

اگه اینارو ندیدی احتمال میدم خوشت بیاد
Sons of Anarchy
Stranger Things
kingdom
Better Call Saul

l-lamidreza
04-23-2021, 08:24 PM
امروز این سریالو بعد دو سه هفته شروع کردن به دیدنش تموم کردم. کامنت های دوستان رو خوندم و منم مثل خیلی ها به نظرم لقب شاهکار برای این سریال کوچیکه.

ولی یه تفاوتی که این سریال با سریال های دیگه برام داشت تلخی و سیاهی به شدت زیادش در مقایسه با سریال های دیگه خیلی تحت تاثیرم قرار می داد. فضای سریال اکثرا مستند وار و رئال می چرخید و به این تلخی اضافه می کرد. به جرات میتونم بگم اپیزود فینالی فصل چهارم یکی از دارک ترین فضاهای ساخته شده تو تاریخ تلویزیون می تونه باشه. از این جهت شاید حداقل برای من این مجموعه حال و هوای بسیار متفاوتی از سوپرانوز و ... داشت.

مک نالتی دوست داشتنی (با اینکه نویسنده ها خیلی نامردی کردن و تو فصل چهارم خیلی کم بازی کرد) هم هیچ وقت فراموش نمیشه... کاریزماتیک، جذاب و بی نظیر در مقایسه با همه ی بازیگرای درخشان سریال.

پ.ن:‌ از امروز میخوام آفیس رو شروع کنم شاید استیو کرل بشوره ببره این دو سه هفته تلخی رو.

codec_pack
09-07-2021, 11:23 AM
https://industrialscripts.com/wp-content/uploads/2019/08/Omar-Little-Original-Character.jpg

Rest in peace

H a M i D
09-07-2021, 11:23 AM
https://s4.uupload.ir/files/screenshot_20210907-102134_chrome_4sq5.jpg

مایکل کی‌ ویلیامز بازیگر نقش عمر در 
سریال The Wire در ۵۴ سالگی درگذشت. پیکر بی‌جان وی در حالی در آپارتمان وی کشف شده است که برخی از منابع دلیل مرگ وی را استفاده بیش از اندازه مواد مخدر گزارش کرده‌اند.

Luca Brasi
09-07-2021, 07:19 PM
http://picoup.ir/images/65838324186628849332.jpg (http://picoup.ir/)

http://picoup.ir/images/06548009835519966433.jpg (http://picoup.ir/)
http://picoup.ir/images/43441297605284119439.jpg (http://picoup.ir/)

هر بار که عمر تو یه کلوزآپ قرار میگیره...پاز رو میزنم و چند دقیقه ای خیره میشم بهش

يه پارادوكس عجيب غريبي وجود داره (يچيزي تو مايه هاي سندروم استكهلم) تو صنعت سينما و تلوزيون
كه BadMan قصه از قهرمان و ناجي قصه براي مخاطب جذاب تر ميشه!!! يعني اين نقش منفي هرچقدر هم
كه خرابكاري كنه - داغون كنه - بكشه و ... بازم دلبره!!! تو چشه كه در وهله اول اين مورد بر ميگرده به خوده
بازيگر (يعني نحوه پرداخت به شخصيت و ميزان حضورش در داستان و ... نهايتا ١٪‏ موثره و ٩٩٪‏ بقيش
كاريزماي وجودي خود بازيگر هست از اين رو اين قضيه پارادوكس واسه هر BadMan ـي رخ نميده)
كاراكتر سوير تو لاست جوكر تو شواليه تاريكي از اين دسته هستن ولي عمر ليتل يچيزه ديگه بود...

كسايي كه The Wire رو ديدن ميدونن وقتي ميگم عمر يچيز ديگه بود يعني چي:Smiley35:
جاش تا هميشه تو قلب و ذهن ما سبزه مايكل ويليامز دوست داشتني

H a M i D
03-18-2023, 05:28 PM
لنس ردیک در سن 60 سالگی درگذشت.

لنس ردیک، بازیگری که برای ایفای نقش در سریال The Wire و فیلم John Wick شناخته شده بود، در سن 60 سالگی درگذشت.

https://s2.uupload.ir/files/mv5bmtk1otc3oteyml5bml5banbnxkftztgwodi0nti0mje_._ v1__227f.jpg

در 17 مارس 2023، گزارش شد که جسد ردیک در خانه اش در لس آنجلس پیدا شده است.ردیک صبح همان روز به دلایل طبیعی "به طور ناگهانی درگذشت".

https://www.theguardian.com/culture/2023/mar/17/lance-reddick-dies-john-wick-the-wire-actor

codec_pack
03-18-2023, 05:38 PM
البته به دلایل طبیعی نبوده. به دلیل واکسینه بودن (mrna) بوده.

ادیت: حیفم اومد اینارو نگم:

لنس ردیک شاید آنچنان معروف نبود، اما واسه من از اون بازیگرایی بود که با خودش یه aura قوی داشت. کاریزما، آرامش و اقتدار رو القا میکرد. توی بازیگری با زبان بدن بی نظیر بود و در کل به نظرم جزو بازیگرای underrated بود همیشه. روحش شاد.

del@
03-23-2023, 05:21 PM
فصل سوم رو هم دیدم
سریال فوق العاده ای نیست، خوبه فقط ..

https://picoup.ir/images/76371854589455197782.png

سعی کرد یک درام نرمال بدون شعبده بازی شرلوک طور درست کنند.
دعوا استرینگر و ایوان میتونست بهتر باشه! برادر موزان آخر دو فصل اومد و رفت!!

https://picoup.ir/images/17863668626013783465.png

به سریال 6.5 میدم.

https://picoup.ir/images/91339989468769460658.png

https://picoup.ir/images/72645503935943934988.png

https://picoup.ir/images/44118837708554228669.png

codec_pack
12-29-2023, 10:47 PM
امروز vpn رو وصل کردم و به سرور Baltimore وصل شد. یادم افتاد بیام بگم The Wire بهترین سریال تاریخ هست و اختلاف با رده دوم انقدر زیاده که مقایسه باعث میشه دومی آشغال جلوه بده. البته با احترام به نظرات در صورت مخالف با من، آشغال شما. :Smiley17: