PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : The Walking Dead | بحث اپیزودیک | فصل پنجم, اپیزود نهم

AdibTE
02-09-2015, 05:33 PM
http://picoup.ir/images/57396999019679661413.jpg (http://picoup.ir/images/78103296512742747684.jpg)
(.Click for full size)

The Walking Dead: Season 5, Episode 9
"What Happened and What's Going On"

.:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt3853912/?ref_=ttep_ep9) .:dl-topic:. (http://tvworld.info/showthread.php?44250-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%B5%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%81%D8%B5%D9%84-%D9%BE%D9%86%D8%AC%D9%85-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84-The-Walking-Dead-(-%D9%82%D8%B3%D9%85%D8%AA-%D9%86%D9%87%D9%85-%D8%A7%D8%B6%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%B4%D8%AF-)&p=176227&viewfull=1#post176227)
http://picoup.ir/images/96822359239988479394.jpg

خلاصه داستان: طبق گفته ی نوآه، ریک و گروهش به اقامتگاهی که قبلا او در آنجا همراه با خانواده اش زندگی میکرد و هنوز باقی است می روند و در آنجا...

b3hrouz
02-09-2015, 06:32 PM
بخدا حیف ترافیک اینترنت که خرج این سریال مزخرف میشه از فصل ۴ تا الان هیچ داستان به درد بخوری نداشته فقط عین بازی کامپیوتری میرن جلو زامبی میکشن

AdibTE
02-09-2015, 06:36 PM
again http://tvworld.info/images/smilies/ym-generic/ymg%20%282%29.gif
بعد از یکی دو ماه انتظار، واقعا دیگه انتظار نداشتم کریکمن بیاد یکی دیگرم حذف کنه http://tvworld.info/images/smilies/ym-generic/ymg%20%2822%29.gif هر چند از خود "تایریس (http://tvworld.info/)" انتظارشو داشتم! ضعیف عمل میکرد http://tvworld.info/images/smilies/ym-generic/ymg%20%284%29.gif ولی مرد خوبی بود. تسلیت میگیم.

این قسمت رو اگه نگاه کردین به این حقیقت دست پیدا میکنید که چقدر قسمت درامی بود واقعا با اینکه به مقدار تقریبا کافی زامبی بازی داشت، ولی انقدر درام شده بود و همش تصویر توی آسمون و در و دیوار بود(!)(http://tvworld.info/images/smilies/ym-generic/ymg%20%284%29.gif) که کلا داستان رو فراموش کردم.:Smiley36:
چیز جالب و بلخره جدیدی که از این داستان دیدیم تفکرات و توهمات تایریس بود! نمیدونم بگم بد بود یا خوب بود چون واقعا به نظرم هم وقت تلف کرن بود، هم اینکه روایت جالبی رو راه انداخته بودن.

حالا از این گذشته انصافا چرا از استارت قسمت اول یکی دو ماه زودتر شروع نمیکنن که اینطوری 1 ماه تعطیل شه http://tvworld.info/images/smilies/ym-generic/ymg%20%2822%29.gif بخدا بعضی چیزارو که میگفت به کل یادم رفته بود http://tvworld.info/images/smilies/ym-generic/ymg%20%2822%29.gif

خلاصه سرتون رو درد نیارم، 8

nima3333
02-09-2015, 07:40 PM
بازم مثل اپیزود های دیگه ضعیف بود ، اسم این قسمتو میشه گذاشت توهمات تایریس.
به نظر من نویسنده های این سریال خودشونو به درو دیوار دارن میزنن تا شاید بتونن داستان سریالو پیش ببرن و بیننده ها رو راضی کنن ، اول بث رو حذف کردن و الان هم تایریس رو.
با این وضعی که این سریال داره آینده ی خوبی به نظر من نداره.
حیف حجمی که برای این اپیزود دادم حالا فردا برم سراغ Better Call Saul انشاالله که یکی خوبه.

3bastian
02-09-2015, 07:54 PM
من که از اون قسمت که گاورنر با تانک اومد توی زندان و پیرمرده رو کشت دیگه دنبال نکردم ...
الکی کشش میدن و اصلا جالب نیست ...

"Ross Geller"
02-09-2015, 07:55 PM
خوب ماشالا بزنم به تخته شروع فوق العاده ضعیفی داشت , من نمیدونم خوب که چی هی شخصیت اضافه و حذف میکنین ؟؟! من که تا حالا فقط از مرگ شین و اندریا ناراحت شدم , اینا که یه فصل میان و میرن :)) از اولین دقیقه تا اخرین دقیقه بحث اینه که چیکار کنیم کجا بریم انسانیتمونو از دست دادیم یا نه !! خوب همون تصمیم گرفتن واسه رفتن به واشنگتن رو میشد تو 5 دقیقه گرفت , چمیدونم اگه میخواین شخصیت حذف کنین لازم نیست 1 اپیزود رو واسش وقت بذارین ! بابا اون ند استارک که اون همه طرفدار داشت رو تو 5 دقیقه کشتن اونم اخر اپیزود , اینجا 40 45 دقیقه نشستیم توهمات تایریس رو ببنیم :| اون 2تا دختر کوچولو ها خوب یه دیالوگو 4 بار تکرار کردن :Smiley14: اینجوری پیش بره افتضاح فصل قبل میشه باز .
نمره : 4 با ارفاق

.Ven0m.
02-09-2015, 08:42 PM
کلا اپیزود جالبی نبود
مثلا قرار بود خیلی ما رو ناراحت کنه ولی یکی دوساله شخصیت های سریال پوچن فقط سایه ای شدن از کسایی که تو فصل یک تا سه بودن
به جز چند تا البته
نیم فصل اول هم خوب بود اما فعلا این اپیزود 9 کار رو خراب کرد یکم!
راضی نبودم:d
6/10

qaqqwsx
02-10-2015, 12:33 AM
اصلا خوب نبود، سوژه ها تکراری ، صحنه ها کشدار ... در کل مشخصه که با توجه به بودجشون و مشکل فیلنامه دیگه ایده ندارند ....صحته گاز گرفتن تایریس خیلی مزخرف و مسخره بود آدمی بااون هیبت که در فصل قبل اگه یادتون باشه یک تنه وسط زامبی ها زد همرو لت وپار کرد بدون اینکه یه خش روش بیفته اینجا مث اب خوردن به فنا میره ....فقط یه صحنه باحال داشت تو این قسمت اونم برادر دوقلو نواه بود که به علت زامبی شدن از خود نواه کوچیک تر مونده بود....امیدواریم سریال در ادامه بهتر بشه ولی اونطور که از پیش نمایش قسمت بعد برداشت میشه فکر نکنم...
راستی یه سوال اون زامبی ها رو چه کسی شبیه مجسمه بریده بودنشون و تو اون ماشین انداخته بودن خیلی عجیب بود؟
فکر کنم مربوط به دارو دسته نگان (یک شخصیت مزخرف تو داستان کمیک، که از فرماندار دیوونه تر ووحشی تره با اون چوب بیسبال مسخرش که دورش سیم خاردار پیچیده) که امیدوارم نخوان ادامه سریال رو بکشونن به اون طرف که دیگه خیلی خیلی مزخرف میشه... وباعث خداحافظی من از تماشای سریال چون بیشتر شخصیت ها به چز پسر ریک که تک چشم میشه و میشون به فنا میرن...

shavn
02-10-2015, 01:24 AM
درسته که دارن ضعیف کار میکنن ولی بعد breaking bad اتظار بچه ها از AMC زیادی رفته بالا

یکم بیاین پایین تر

mohammadgamer
02-10-2015, 01:29 AM
فرانک دارابونت خودش وقتی سریال رو میبینه که با شاهکارش چی کار کردن حرص میخوره . بنده خدا پیرررررررررررررررشذ

anzalichi
02-10-2015, 03:27 PM
http://picoup.ir/images/43114344709694693589.jpg

من ازین قسمت خوشم اومد:Smiley35:. هم نکته مثبت داشت هم نکته منفی. یادم نمیادقبلاً موسیقی متنِ به این زیبایی در اپیزودهای قبلی شنیده باشم..حسِ ناامیدی در چهره ی بازیگرا به یک سطح بالاتر رسیده.دیگه تقریباً هیچ امیدی باقی نمونده.حتی برای ریک که قبلاً سرسخت تراز اینا حرف بقیه رو قبول میکرد. انگار فقط میخاد به زور ادامه بده.دیگه خسته شده. خداروشکر این خستگی از فیلمنامه به گریمِ صورته بازیگرا به خوبی منتقل شده و همین خودش یک محرک در پیش بردِ سریاله...!! میزان سن های خیلی عالیه سریال یکی دیگه از نقاط قوتشه.. یک شخصیتِ دوست داشتنیه دیگه هم به فنا رفت و دلم براش سوخت. بیچاره خیلی زحمت کشیده بود واسه سریال و میتونستن یه مرگِ سریع بهش بدن نه اینکه زجرکشش کنن..

نکاتِ منفیه این قسمت، هنوز چاشنیه ترس رو واردِ قسمتها نمیکنن.. سریال هیجان داره ولی در جهتِ نامطلوب.. واقعاً در میزان سن بندی و دکوپاژ و طراحی صحنه سریال فوق العاده عمل میکنه..دقیقاً حس و حالی که داستان میطلبه رو ارائه میده ولی به جای "خلقِ ایده" همه ش دارن ادا اطوار درمیارن.. اون سکانسی که تایریس داشت توهم میدید دیگه اوجه وقت تلف کردن ازسوی نویسنده و کارگردان بود :| . فعلاً چیزی که از سریال برداشت میشه اینه که در خلقِ ایده های جدید عاجز موندن .. من اگر نویسنده میشدم، وقتی میدیدم دیگه ذهنم به جایی قد نمیده میرفتم از چهارتا کتاب،داستان،فیلم و غیره کپی برداری میکردم. چه اشکالی داره از تجربه های بقیه در جهتِ بهبودِ کیفیت استفاده کنیم؟ چرا باید موسیقی متنِ به این قشنگی صرفِ سکانسهای کش داری بشه که تعدادشون داره توسریال خیلی زیاد میشه؟ خدایی انرژیه زیادی میذارن واسه سریال ولی یه نفر نیست این انرژی رو جهت بده به سمته درستش... پیشنهاد و ایده واسه عالی شدنِ سریال خیلی زیاده ولی کارگردان لج بازی میکنه و فکرمیکنه کارش درسته.. . هنوزم بین سریالهای زامبی محور و ترسناک همین سریال سرآمده ولی انگار خودش دوست نداره عالی باشه یا در خلافش عمل میکنه.... !!

نمره : 7 از 10

Matin VT
02-10-2015, 04:38 PM
حالم بهم خورد...داشتم بالا میووردم از بس افتضاح بود:Smiley15:یعنی AMC با این سریال روی دارابونت عزیز رو قهوه ای کرده(اونم از نوع غلیظش)...واقعا اون ظرافت و هیجان و تعلیق 2 فصل اول کجاست؟!یادش بخیر اون موقع جزو بهترین سریالام بود ولی الان...متاسفانه مجبور به ادامه دادن این افتضاح "تکرار نشدنی" ام(باور کنید Vampire Diaries با اینکه ازش متنفرم از این 2 فصل اخر واکینگ دد بهتر عمل کرده:Smiley14:)دیگه Mad Men وHell On Wheels تموم بشن AMCمیمونه و این سریال مضخرف.البته Better Call Saulبه احتمال زیاد AMCرو نجات میره.
نمره:2/10
میرم اثر جدید استاد گیلیگان رو قسمت اولش رو ببینم شاید حالم بهتر شد:Smiley35:

Yellow King
02-10-2015, 05:53 PM
من تو این اپیزود بیشتر از همه اون صحنه ای که یکی واکر ها (یا شایدم انسان ها) رو تیکه تیکه کرده بودم واسم جالب بود. حدس میزنم به داستان پیش رو سریال مربوط باشه مخصوصا اون صحنه ای که ریک با ماشین میزنه عقب وانته و تیکه های واکر ها میریزه بیرون... به هر حال نمیتونه بی دلیل و فقط برای یک اپیزود این صحنه ها رو ساخته باشن...
راستی از دیدن دوباره David Morrissey نیز بسی خوشحال شدیم! :Smiley36:

Dr. HANNIBAL LECTER
02-11-2015, 08:18 PM
نیم فصل دوم رو با یک قسمت متوسط شروع کردند و باز هم یکی دیگه از بچه ها جان به جان افرین تسلیم کرد :Smiley19:به این قسمت 7 میدم قسمت بعد هم راهی واشنگتن میشن

x7music
02-11-2015, 08:24 PM
واقعا باید یه قسمت مارو بخطر توهم نگه دارن؟ حالا ایندذ توهمو زذش ولی خوب سارا هم یه توهم حقش نبود؟:Smiley104: تنها چیزی که هر قسمت تکرار میشه تو اخر هر اپیزود یارو با اون صداش میاد میگه اپیزود بعدی خیلی عالیه:Smiley14:

S I S
02-11-2015, 08:39 PM
تو این دوازده سالی که داره کمیکش پخش میشه !! یکبار نشده جز ده عنوان برتر ماه و سال بین گرافیک نوول ها نباشه !! بعد میان از رو همچین اثری که همیشه جز بهترین ها هست همچین مزخرفی رو میسازن میدن دست ملت !!

همین ماه پیش بود که نسخه هاردکور جلد اول این کار اومد بیرون رتبه ششم برترین کمیک ماه رو گرفت !! نسخه باز چاپ شده کار !! بعد همچین مزخرفی رو به خورد ملت میدن میگن کیف کنید !! خدایش دیگه این سریال و کارهاش داره حال آدم رو میگیره، چقدر متوسط میتونه باشه یه کار.

AhmadHD
02-12-2015, 07:31 PM
"" بچه ها امروز میخوام یک بررسی حسابی از این قسمت تقدیمتون کنم ""

شماره 1 :

http://s6.uplod.ir/i/00531/nja6uqs3he8l.png

در ابتدای فیلم این صحنه رو مشاهده میکنید . در اولین مرحله ذهن همه ما به سمت دفن بث بود و هیشکی به تایریس فکرم نمیکرد !
خب در اینجا باید به گزینش اول فیلم که قسمتی از اپیزود های قبل رو نشون میده بپردازیم ، چون به ما مرگ بث و ناراحتی خواهرشو نشون دادن ما هم این فکر در اول قسمت 9 این فصل این به خاطرمون اومد و این رو باید یکی از زیرکی های نویسنده فیلم و کارگردانی خوب اون بدونیم .
حتی در صحنه های بعدی قاب عکس های رو نشون میده و حتی روی یک قاب عکس خون تایریس ریخته شده بود که ما در جلوتر فیلم اینو فهمیدیم

پس در اینجا یک نکته جالب و هنر کارگردانی رو مشاهده کردیم

شماره 2 :

http://s6.uplod.ir/i/00531/mda2vmxy274d.png

این تصویر که سر منشاء اون از کتاب " گل مرده " اثری از " رابرت کینگسار " هست یک تصویر بسیار مفهومی و جالب در این قسمت و یا حتی در کل این سریال بود !
اسکلت یک زامبی ( یا انسان ) که روی اون گل روییده شده ، نمادی از چرخه ی طبیعت است !
در این تصویر کارگردان قصد داره بگه " طبیعت به کار خودش ادامه میده و با انسان همراه نیست "
یعنی در آخر زمان هم طبیعت به زیبایی هرچه تمام تر از بدی ها ، خوبی ها رو میسازه !
دهن باز مونده اون اسکلت نشانگر زیاده خواهی اونه و همیشه قانع نبوده و تا لحظه ای که بدن اون نابود بشه بدنبال ایده و عقیده درونی ( برای زامبی ها خوردن و برای انسان تکامل و بازپروری ) خودش بوده است.

در اینجا هم یکی دیگر از آثار و هنر کارگردانو دیدیم !

شماره 3 :

http://s6.uplod.ir/i/00531/m74jcrmori5e.png

به گلوله های روی ماشین نگاه کنید !
این میتونه یک حاشیه باشه برای ادامه سریال . حتی وقتی اون زامبی های نصفه که از توی عقب ماشین ریخت رو کاپوت ماشین ریک میتونه نشانه ای از ادامه داستان باشه !

اینجا کارگردان تمام بیننده هاشو به چالش کشیده تا بدنبال راز نهفته این تصویر باشند .

شماره 4 :

http://s6.uplod.ir/i/00531/62qojk5vfjp9.png

در این صحنه ، یک نکته بسیار جالب انسانی نهفته است !
" در ابتدای فیلم ریک وقتی از نوآه سوال میکنه که اونجایی که میخواستی بری چجوریه و توش کیا زندگی میکنن ؟ نوآه میگه که اونجا 20 نفری هستن و دارن به شکل محافظت شده زندگی میکنن "
ولی وقتی به در میرسن نوآه سرشو رو درب اصلی میزاره تا ببین چه صدایی میاد ؟! صدای چه زامبی رو میشنوه دوستان ؟؟ صدای زامبی یک فرد آزاد دز راهروی اصلی مکان مورد نظر !
فرد کشته شده در راهروی اصلی در ادبیات فیلم شناسی معنی تجاوز به کشور رو میده ! در اینجا میتونه معنی تجاوز به سرزمین رو بده در حالی که گروه ریک دلیل تخریب اون مکان رو مریضی و یا کشت و کشتار توسط خودشون میدونستند ! ( سوال اینه چه گروهی تجاوز کرده که حتی به منابع غذایی شون هم دست نزده !؟ )

در اینجا هم کارگردان داستان اصلی اون اتفاق رو بیان کرده تا برخی از بیننده هاش بتونن متوجه بشن و به بقیه هم اطلاع بدن !

شماره 5 :

http://s6.uplod.ir/i/00531/hphsecd7vdaj.png

در این قسمت همه بیننده ها به این فکر افتادند که " تایریس چرا اینقدر با تعجب به عکسهای برادر دوقلو نوآه و خود نوآه نگاه میکرد ؟! "
حتما با خودتون میگید تایریس که برادر دوقلو نداره ولی چرا اینقد توی فکر رفته بود ؟! این میتونه نشونگر دو چیز باشه !
یا میتونه نشانگر این باشه که نوآه دروغ گفته بوده و اصن اونجا خونش نبوده و اصلا برادریم نداشته !
یا میتونه نشانگر این باشه که تایریس برادر دوقلو داشته و به کسی نگفته یا از این حرفا !
ما تو خونه 3 نفر مرده رو دیدیم ! یکیش که به گفته نوآه مادرش بوده که روی زمین بود ، یکیش که تایریس دید تو اتاق پشت در بود که همون برادر دوقلوی نوآه بود ولی اون شخص سوم که روی تخت بود چی ؟؟ اصن بهش فکر کردید که میتونه کی باشه ؟؟ این میتونه نکته جالی باشه درباره این قسمت فیلم !

کارگردان باز هم یک راز دیگر رو نشان داد و ما رو به فکر انداخت !

----------------------------------------------------------------------------------------------

خوب دوستان چند نکته دیگه هم بود من متوجهش نشدم ( مثل حرفهایی که نوآه به تایریس گفت تو ماشین ، یا اون حرفهای گلن با ریک بغل گاراژ و یا ... )

با این توصیفات میتونیم بفهمیم قسمت ضعیفی نبود و اتفاقا خیلی از نکته ها و راز هارو بیان کرد ! اتفاقا این قسمت پر از معانی و مفهوم بود که باید درباره ی اون حسابی فکر کرد !

با تشکر از شما که این مطالب رو خوندید ، فعلا :Smiley17:

SepehrDtj20
02-12-2015, 09:02 PM
فوق العاده بود AhmadHD عزیز، من هم حس کردم قسمت خیلی رمزآلود بود ولی خیلی شون کننده بود حرفت
ممنون :Smiley17:

nima3333
02-12-2015, 09:16 PM
احمد اقا با این تحلیلی که شما کردید و اگر درست باشه به نظرم اخر هر اپیزود باید کارگردان رو بیارن و درباره چیزی که ساخته کلی توضیح بده تا بقیه هم متوجه بشن.
ولی ما تا به حال هرچی فیلم و سریال دیدم انقدر مرموز و پلیسی نبود:Smiley36:

AhmadHD
02-12-2015, 09:21 PM
احمد اقا با این تحلیلی که شما کردید و اگر درست باشه به نظرم اخر هر اپیزود باید کارگردان رو بیارن و درباره چیزی که ساخته کلی توضیح بده تا بقیه هم متوجه بشن.
ولی ما تا به حال هرچی فیلم و سریال دیدم انقدر مرموز و پلیسی نبود:Smiley36:

خخخخخخخخخخخ :Smiley36:
حرفت کاملا درسته ولی همونطور که کارگردان TWD قبل شروع نیم فصل دوم به شکل طنز به خبرنگاران گفته بود : " شروع نیم فصل دوم چشم بصیرت میخواهد " انجام گرفت :Smiley9:

این بنده خدا فکر کرده با یه سری دانشمند طرفه :Smiley20::Smiley89:

Marlon Brando
02-12-2015, 09:34 PM
دوست عزیز به مطالب خیلی خوبی اشاره کرده در مورد شماره ۱ که من هم فکر میکردم بث رو دارند دفن میکنند که در پایان فهمیدیم تایریس بوده که واقعا تیز هوشی کارگردان بود
شماره ۲ هم که اصلا بهش فکر نکردم چون اصلا از این حرکت ها از این سریال بعید بود که شما به خوبی اشاره کردید.:Smiley17:
شماره۳ هم میشه گفت که باید منتظر یک شخصیت خبیث دیگه باشیم به مانند فرماندار که این شخصیت که الان اسمش تو ذهنم نیست ذر کمیک واکینگ دد هم حضور داره و بعد از مرگ فرماندار با ریک درگیر میشه.
شماره ۴ هم نواه سرش رو روی در میزاره تا ببینه که صدای خانواده اش یا گروهشون رو میشنوه یا که نه و گرنه هنوز هیچ خبری رو از خانواده اش کسب نکرده که زنده هستند یا نه و اینرو هم بگم که فکر نکنم ریک دلیل نابودی شهر رو مریضی میدونسته اونها هم متوجه شدند که با خرابی دیوار این انسانها بودند که بهشون حمله کردند وگرنه که مریضی باعث قطع شدن دست و پا و یا کمر و یا سوختن خونه ها نمیشه و جای دیگه هم شما گفتید
سوال اینه چه گروهی تجاوز کرده که حتی به منابع غذایی شون هم دست نزده !؟
که به نظر من باز غلطه چون اصلا گروه ریک در مدت حضورشون در اونجا غیر از یک چوب بیسبال با یک لباس که میشون پیدا میکنه که اون هم فکر کنم قسمت بعد میده به کارل چیز دیگه ای پیدا نکردند میشه گفت مسیول تمام اینکارها باز اون شخصیت منفی بعدی هستش که بزودی میبینیمش
شماره ۵ که به نظرم اصلا نواه نیازی به دروغ گفتن برای اینکه برادر داشته یا نداشته رو نداره و اون دو هم به طور حتم برادرش بودند دقت کن وقتی که نواه به سر مادرش که مرده میرسه میگه که شرمنده که دیر رسیدم به نظر شما نواه چه سودی میخواسته از این دروغش ببره.
اون کسی هم که روی تخت مرده بود اگه خوب دقت کنی اون یکی داداش دو قلو نواه هستش .
در مورد تایریس هم شاید که یه برادر داشته یا شاید هم یک دوست.
اینرو هم به صورت کلی بگم که این جزییات کوچیک که شما به خوبی در شماره ۱ و ۲ اشاره کردید فی نفسه بسیار خوبه ولی اگه سریال یک هدف اصلی رو نداشته باشه وبی هدف باشه و هی از اینطرف به اونطرف بره,جزییات هیچ معنایی رو نداره.در این قسمت هم ما یک نو اوری در امر زامبی دیدیم که اونهم میله گرد در گردن زامبی بود که خیلی فکورانه بود بعد از زامبی در اتش و زامبی در لباس پلیس و زامبی در لباس ضد شورش و...خیلی این حرکت جای حرف داره.اگه بخوام نمره ای هم به این قسمت بدم نمره بین ۷ تا ۸ رو میدم.
خیلی هم دوست دارم متوجه بشم که ایا در قسمت بعد,از گروهی که تو بیمارستان بودند کسی به گروه ریک منتقل میشه یا نه البته تو صحنه ایی که ما تو مراسم دفن تایریس دیدیم چهره ی نااشنایی رو ندیدیم ولی ممکن هست که کسی با مرگ تایریس به گروهشون اضافه بشه.
به امید بهتر شدن سریال,بوهای خوبی رو دارم حس میکنم

AhmadHD
02-12-2015, 09:43 PM
دوست عزیز به مطالب خیلی خوبی اشاره کرده در مورد شماره ۱ که من هم فکر میکردم بث رو دارند دفن میکنند که در پایان فهمیدیم تایریس بوده که واقعا تیز هوشی کارگردان بود
شماره ۲ هم که اصلا بهش فکر نکردم چون اصلا از این حرکت ها از این سریال بعید بود که شما به خوبی اشاره کردید.:Smiley17:
شماره۳ هم میشه گفت که باید منتظر یک شخصیت خبیث دیگه باشیم به مانند فرماندار که این شخصیت که الان اسمش تو ذهنم نیست ذر کمیک واکینگ دد هم حضور داره و بعد از مرگ فرماندار با ریک درگیر میشه.
شماره ۴ هم نواه سرش رو روی در میزاره تا ببینه که صدای خانواده اش یا گروهشون رو میشنوه یا که نه و گرنه هنوز هیچ خبری رو از خانواده اش کسب نکرده که زنده هستند یا نه و اینرو هم بگم که فکر نکنم ریک دلیل نابودی شهر رو مریضی میدونسته اونها هم متوجه شدند که با خرابی دیوار این انسانها بودند که بهشون حمله کردند وگرنه که مریضی باعث قطع شدن دست و پا و یا کمر و یا سوختن خونه ها نمیشه و جای دیگه هم شما گفتید
که به نظر من باز غلطه چون اصلا گروه ریک در مدت حضورشون در اونجا غیر از یک چوب بیسبال با یک لباس که میشون پیدا میکنه که اون هم فکر کنم قسمت بعد میده به کارل چیز دیگه ای پیدا نکردند میشه گفت مسیول تمام اینکارها باز اون شخصیت منفی بعدی هستش که بزودی میبینیمش
شماره ۵ که به نظرم اصلا نواه نیازی به دروغ گفتن برای اینکه برادر داشته یا نداشته رو نداره و اون دو هم به طور حتم برادرش بودند دقت کن وقتی که نواه به سر مادرش که مرده میرسه میگه که شرمنده که دیر رسیدم به نظر شما نواه چه سودی میخواسته از این دروغش ببره.
اون کسی هم که روی تخت مرده بود اگه خوب دقت کنی اون یکی داداش دو قلو نواه هستش .
در مورد تایریس هم شاید که یه برادر داشته یا شاید هم یک دوست.
اینرو هم به صورت کلی بگم که این جزییات کوچیک که شما به خوبی در شماره ۱ و ۲ اشاره کردید فی نفسه بسیار خوبه ولی اگه سریال یک هدف اصلی رو نداشته باشه وبی هدف باشه و هی از اینطرف به اونطرف بره,جزییات هیچ معنایی رو نداره.در این قسمت هم ما یک نو اوری در امر زامبی دیدیم که اونهم میله گرد در گردن زامبی بود که خیلی فکورانه بود بعد از زامبی در اتش و زامبی در لباس پلیس و زامبی در لباس ضد شورش و...خیلی این حرکت جای حرف داره.اگه بخوام نمره ای هم به این قسمت بدم نمره بین ۷ تا ۸ رو میدم.
خیلی هم دوست دارم متوجه بشم که ایا در قسمت بعد,از گروهی که تو بیمارستان بودند کسی به گروه ریک منتقل میشه یا نه البته تو صحنه ایی که ما تو مراسم دفن تایریس دیدیم چهره ی نااشنایی رو ندیدیم ولی ممکن هست که کسی با مرگ تایریس به گروهشون اضافه بشه.
به امید بهتر شدن سریال,بوهای خوبی رو دارم حس میکنم

با تشکر از انتقاد خوبت رفیق ! :Smiley17:
آره حرفت کاملا درسته درباره اینکه شاید از بیمارستان کسی وارد گروه بشه ! چون در قسمت 8 تنها چیزی که در بیمارستان بعد درگیری نشون داد ، بیرون آوردن بث از داخل بیمارستان بود ولی نشون نداد که اعضای داخل بیمارستان رو کشته باشن !
حتی در قسمت 9 اونجایی که ریک با گلن حرف میزنه ، به گلن میگه : " اون زنه نمیخواست به بث شلیک کنه "
شاید این حرفشو برای این زده که گلن رو راضی کنه تا اون مگیو راضی کنه تا از بیمارستان عضو بگیرن ! چون از گروهشون هی اعضا داره کم میشه .

منم بو های خوبی به مشامم میرسه ! البته تهدید کانال SyFy هم برای TWD با سریال Z Nation جالب میتونه باشه که TWD رو به چالش کشیده !

TOXIN
02-12-2015, 09:47 PM
من قسمت اول این فصل رو دیدم به این نتیجه رسیدم که دیگه دنبالش نکنم بهتره. برام دیگه جذابیت فصول اولیه رو نداره. به خصوص اینکه سریالای بیشتری رو دیدم که اصلا نمی تونم واکینگ دد رو باهاشون مقایسه کنم. فقط اومدم بپرسم که آیا سریال هنوز روند ناامید کننده ای داره یا بهتر شده؟ واقعا میلم نمیکشه سریال رو ادامه بدم

AhmadHD
02-12-2015, 09:49 PM
من قسمت اول این فصل رو دیدم به این نتیجه رسیدم که دیگه دنبالش نکنم بهتره. برام دیگه جذابیت فصول اولیه رو نداره. به خصوص اینکه سریالای بیشتری رو دیدم که اصلا نمی تونم واکینگ دد رو باهاشون مقایسه کنم. فقط اومدم بپرسم که آیا سریال هنوز روند ناامید کننده ای داره یا بهتر شده؟ واقعا میلم نمیکشه سریال رو ادامه بدم

اپیزود های 1 تا 3 فصل 5 طوفانی شروع شد ولی هی داره نا امید کننده تر میشه ! البته قسمت 9 رو اگر با حوصله نیگاه کنی متوجه میشی که دوباره داره به اوج بر میگرده .
از نظر من سریال رو دنبال کن :Smiley69:

caviya
02-12-2015, 10:40 PM
از لحاظ اکشن...قسمت زیاد جالبی نبود
بعضی از نکته ها هم که دوستمون اشاره کردن دیگه زیادی تلویحی بودند و معمولا از این نوع سریال ها انتظار نمیره و به نظر من تا حدودی داشت ادای معما گونه و هنری بودن رو در میاورد.
مثلا همون فلش فوروارد در مورد عکسی که غرق در خون میشه....کلا زیاد نتونسته بود خوب از آب در بیاره....در حقیقت کارگردان میخواست یه چیزهایی رو کنه ولی خیلی کار بلد نبود

اما نکته ی مهم همین بود که ساکنین اونجا قطعا بوسلیه ی زامبی ها از بین نرفتند که به خوبی با نکات ریزی بهش اشاره شد

یه لحظه دیدم صحنه به صحنه بررسی شده بود...یاد مستند Room 237 (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%AA%D8%A7%D9%82_%DB%B2%DB%B3%DB%B7) که تحلیلی بر شاهکار Shining از استنلی کوبریک بود افتادم...که نکاتی در فیلم پنهان شده بود که به عقل جن هم نمیرسه....اینکه فیلم راجع به کشتار بومی های امریکا و هولوکاست و ماجرای فریب سفر به ماه بوده اصلا قابل هضم نیست

R_HURRICANE
02-13-2015, 01:16 AM
سریال بسیار روان و راضی کننده پیش میره و به شخصه از تماشای اون بسیار لذت میبرم و این قسمت هم بسیار خوب بود...

در مورد قطع عضوی که بقیه اشاره میکردن هم باید دید این نیروهای شورشی که قرار بوده با آدمخوارها مبارزه کنن اما میزنن جاده خاکی و به ملت عادی و زن و بچه ها هم حمله میکنه و اعضاشون رو قطع میکنه ، هنوز وجود داره؟؟؟ شاید آره شایدم نه ، به هر حال به زیبایی اشارات خوبی کرد...

Izavel
02-14-2015, 03:00 AM
چرا همتون فکر میکنید اون داداش دوقلوی نواه بود ؟:/

اینجا که بنده خدا خودش میگه پدرم مرده و هنوز مامانم و دوقلوهارو دارم

http://up.vbiran.ir/uploads/27118142386652231675_22.JPG

و اینجا حتی عکسشو با داداشای دوقلوش میبینیم

http://up.vbiran.ir/uploads/1510414238665127403_11.JPG

یکی تو پستا که کلی اینو به هنر کارگردان ربط داده بود که زامبی ه( قل نواه ) بزرگ نشده ولی نواه بزرگ شده و تضاد جالبیه::Smiley19:

کلا زیادی دارن کششششششششش میدن هر اتفاقو :/ خسته کننده میشه و البته شده

مخصوصا دیالوگایی که در حین این اتفاقا ردوبدل میشه که همشون تایید میکنن تصمیمی که اون یکی گرفته :| که اگه من جات بودم همینکارو میکردم

چقد تکراری شده واقعا :/

از تایریس هم خوشم نمیومد ، خشنود شدم از حذف شدنش، که البته خیلی عجیب و بی معنی بود ، دیگه مسخره تر از این نمیتونس اتفاق بیفته؟:/

امیدوارم اون نگاه خیره و منقلب شدن تایریس موقع دیدن عکسا تصادفی نبوده باشه و سرنخی باشه واسه اتفاقای بعدی

درباره بقیه اتفاقات هم که خودتون صحبت کردین :Smiley36:

فک کنم ریک بمیره سریال خیلی جذاب بشه :| کل وجود این بشر رو مخ ه:Smiley104:

mohammad1992
02-14-2015, 02:16 PM
من که خیلی راضی بودم همه نظرات دیدم چرا بعضی ها با حذف شدن بازیگرا موافق نیستن نکته جالب این سریال همینه اگه بازیگرا حذف نشن بدرد نمیخوره در ضمن کارگردان باید اسم این سریال رو آخر الزمان می گذاشت

TWD
02-14-2015, 08:00 PM
قسمت اعصاب خورد کنی بود ، اون دوتا دخترا هم همش یه جمله تکرار میکردن خیلی رو اعصاب بودن ،
در کل به نظرم سریال لبه پرتگاه قرار داره ، هم میتونه دوباره اوج بگیره مثل فصل های اولو دوم ، هم میتونه به یک سریال ناامید کننده تبدیل بشه ، همه چیز بستگی به ادامه این فصل داره ،خلاصه سریال فعلا داره روند نزولیش رو ادامه میده هر چند هنوز امیدوارم ، واقعا این سریال حیفه خیلی میتونه بهتر از این باشه
به نظرم سریال به یه چیز تو مایه های سی دی سی تو فصل اول نیاز داره یعنی یه روزنه امید باید شکل بگیره توی سریال که فکر کنم وقتی برن واشنگتن این اتفاق احتمال داره بیفته

AdibTE
02-14-2015, 10:29 PM
http://up.vbiran.ir/uploads/1510414238665127403_11.JPG

خخخخخ این رو من به کل ندیدم :Smiley14:

کلا زیادی دارن کششششششششش میدن هر اتفاقو :/ خسته کننده میشه و البته شده

موافقم

از تایریس هم خوشم نمیومد ، خشنود شدم از حذف شدنش، که البته خیلی عجیب و بی معنی بود ، دیگه مسخره تر از این نمیتونس اتفاق بیفته؟:/

خب خعلی بیخود وارد شد و خیلی بیخود هم حذف. مساله مهمی نبود. فقط به خطر نگهداری مثله "مادر"(!) از بچه ریک، تو دل مردم جا باز کرده بود.

فک کنم ریک بمیره سریال خیلی جذاب بشه :| کل وجود این بشر رو مخه:Smiley104:

:Smiley14: شما خودتو کنترل کن

r-stark
02-19-2015, 07:27 AM
از لحاظ فیلم برداری و جلوه ها ی میدانی خیلی عالی شده مخصوصا این قسمت اون درگیردی جلوی گیت اصلی که میخواستن تایریس رو خارج کنن عالی بود آتیشی که از اسلحه ریک خارج میشد خیلی خوب بود .

کارگردان هم انگار یه workshop ی چیزی این مدت رفته نسبت به قبل بهتر شده بود مخصوصا اینکه از بریکینگ بد الهام گرفته بود که یه مقدار از اخر اپیزود رو اول نشون داد .

من که راضی بودم البته به نسبت کارگردانی این چند فصل اخیر که زیاد خوب کار نکردن این قسمت خوب بود .

majidzendaniyan
03-01-2015, 12:56 AM
بد تر از این نمیشد!
این سریال از فصل چهارم به بعد نفرین شده ... اومدم نظرمو بگم و برم قسمت دهم و ببینم !
شاکیم ازت ای سریاللللللل که میتونستی یه شاهکار بینظیر باشی ولی شدی مثل سریال های چِرت شبکه ی دو !

امتیاز من: یک ! (با افتخار)