PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی | بحث و بررسيِ فیلم Room 8

Léon
04-24-2015, 05:47 PM
http://picoup.ir/images/19396793785367870475.jpg (http://picoup.ir/)

فیلم کوتاه اُتاقِ 8 (Room 8) به کاگردانیِ James W. Griffiths محصول کشور لهستان و انگلستان
در 2013/04/24 ریلیز شد , داستان فیلم در ارتباط با یک زندانی است که هم سلولیِ یک زندانیِ دیگر
میشود که یک جعبه ی عجیب دارد که مُدام تکان میخورد تا اینکه...

حس کُنجکاویِ آدمی از اون حس هائیِ که هیچوقت حد و مرز نداره و در عین حال سیراب نمیشه
همیشه همه چیز با یک کنجکاویِ ساده شروع میشه! اما آیا همه چیز همینطور ساده به پایان میرسه!
.
.
.
بعد از دیدن این فیلم کوتاه چه حسی پیدا کردید؟

لینک IMDB فیلم (http://www.imdb.com/title/tt2949338/) | لینک دانلود بهمراه زیرنویس فارسی (http://Room 8.rar -21.9 MB)

Red Hood
04-24-2015, 08:01 PM
داستانش که حسابی کنجکاوم کرد! زدم دانلود بشه ببینیم چیه!

Red Hood
04-24-2015, 08:32 PM
این چــــی بـــود؟ خدایی چه ذهن خلاقی داشته این سازنده و نویسنده اش. خیلی راحت با این ذهنش می تونه فیلم های سینمایی تخیلی بزرگی بسازه. دمش گرم. اونجایی که کبریت ها رو نشون داد دیگه کلا هنگ کردم! :دی

Léon
04-24-2015, 08:38 PM
این چــــی بـــود؟ خدایی چه ذهن خلاقی داشته این سازنده و نویسنده اش. خیلی راحت با این ذهنش می تونه فیلم های سینمایی تخیلی بزرگی بسازه. دمش گرم. اونجایی که کبریت ها رو نشون داد دیگه کلا هنگ کردم! :دی

دقيقا
من بعد ديدنش يه چندثانيه اي به معناي واقعي كلمه 'هنگ' كرد مغزم!!
چقدر آدم دلش ميخواست ، چند دقيقه اي بيشتر ميبود ولي حيف...

lastshepherd
04-25-2015, 01:17 AM
من این کارو مدتها پیش دیده بودم، خیلی زیباست. دیدنش رو هم توصیه می کنم. :Smiley17:

پ.ن: این اثر کاملا سیاسیه.

Léon
04-26-2015, 03:14 PM
من این کارو مدتها پیش دیده بودم، خیلی زیباست. دیدنش رو هم توصیه می کنم. :Smiley17:

پ.ن: این اثر کاملا سیاسیه.

س/ي/ا/س/ي؟ از چه نظر؟

arioxxxxx
04-27-2015, 12:34 AM
از این سبک فیلم ها ی مفهومی اگر دارید بزارید اینجا

Léon
04-27-2015, 12:36 AM
از این سبک فیلم ها ی مفهومی اگر دارید بزارید اینجا

اگر فيلم كوتاه و مفهومي مد نظرتون هست ، يه پ.خ به بنده بديد
بهتون لينكـ بدم :)
پ.ن:البته اكثرا انيميشن هستن ، تك و توك فيلم ـَن...

lastshepherd
04-27-2015, 12:37 AM
س/ي/ا/س/ي؟ از چه نظر؟
در مورد سیاست های انگلستان و این فیلم اگر جست و جو کنید، قطعا به پاسخ های جامع و خوبی میرسید. :Smiley69:

arioxxxxx
04-27-2015, 12:46 AM
یه فیلم هم چند وقت پیش دیدم که یه مرده میره توی اتاق خواب بچش بهش شب بخیر بگه اطلاعات دیگه ای ازش ندارم اونم چنتا جایزه گرفت

Izavel
04-27-2015, 01:01 AM
منم room 8 رو دیده بودم قبلا،خیلی خوووب بود

یه فیلم کوتاه از کریستوفر نولان هست که تقریبا تو همین مایه هاس ، مال سال 1997ه

در ادامه ببینیدش ( ف/لت/رشکن نداشتم خودتون از یوتوب بزنید پیداش کنید :دی )

Doodlebug

البته اهداف فیلم ها فک کنم خیلی فرق داره باهم ولی داستان خیلی شبیهه

یه فیلم هم چند وقت پیش دیدم که یه مرده میره توی اتاق خواب بچش بهش شب بخیر بگه اطلاعات دیگه ای ازش ندارم اونم چنتا جایزه گرفت

آرررره اون واقعن خوبههه،اسمش Tuck Me In ه به کارگردانی آگناسیو اف. رودو، 2014 تونست جایزه ی Filmiunte رو بگیره

یعنی تموم شد من هنگ زل زده بودم به مانیتور :)) خیلی خوب بود

Sheibani
04-27-2015, 01:11 AM
شباهت یکی از نماهای فیلم به تابلوی آفرینش آدم ستودنی هست...
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A2%D9%81%D8%B1%DB%8C%D9%86%D8%B4_%D8%A2%D8%AF% D9%85

Léon
04-27-2015, 10:57 AM

من اين فيلم رو ديدم ، بلحاظ مفهومي اصن با Room 8 قابل قياس نبود:Smiley69:
در عين حال همش ١دقيقه بود

Days of Heaven
05-12-2015, 08:38 PM
ممنون بابت معرفی:Smiley17:
همون موقع دانلود کردم اما دیشب دیدمش!
بی نظیر بود این فیلم کوتاه
همچنین اطلاعاتی درباره ارجاع های سیاسی فیلم به دست آوردم که با دوستان به اشتراک میذارم

رقم 75 روی قوطی کبریت نشان از سال 1975 که مارگارت تاچر با همکاری ریگان سیاست های دولت رفاه را تحت عنوان لیبرالیسم مرده اعلام کرد و خبر از سیاست جدیدی که برابر با از دست دادن بسیاری از حقوق طبقه ی کارگر جهانی بود تحت عنوان نیو لیبرالیسم داد.
زندان همان ساختارسرمایه داری لیبرالیسم است. رنگ قرمز جعبه نماد حزب کارگر انگلیس که یک حزب سوسیال-دمکرات است و به نوعی خود را سوسیالیست مینامید میباشد خود شخص زندان بان که ابتدا به عنوان زندانی خود را قلم داد میکند نماد دولت انگلیس که در ان زمان خودش را همانند مردم پنداشته و خود را دور از آنها نمیدید و خود را تاثیر پذیر از ساختار سرمایه داری میدانست. گذار از زندانی بزرگ به زندانی در حد قوطی کبریت نماد اینست که از ساختار لیبرالیسم که خود مانند یک زندان است به ساختار نیو لیبرالیسمی که انسان هارا تنها تر و منفعل تر و بیشتر در فکر منفعت شخصی و کسب سود بیشتر و زندگی خشک و اپارتمان نشینی در تنهایی سوق داده شده ایم.

Léon
05-12-2015, 09:00 PM
دوستان اگر علاقه مند بودن ، چند مورد ديگه فيلم كوتاه هم هست كه مثل همين Room 8 فلسفي(حالا نه سياس ـي) هست
تو همين تايپيك آپلود ميكنم و لينكـ ـهاشو قرار ميدم:Smiley17:

arioxxxxx
05-14-2015, 12:12 AM
دوستان اگر علاقه مند بودن ، چند مورد ديگه فيلم كوتاه هم هست كه مثل همين Room 8 فلسفي(حالا نه سياس ـي) هست

ما که منتظریم بزار حتما

erfani
05-26-2015, 12:37 AM

چی شد پس؟؟؟؟؟