PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Game Of Thrones | بحث اپیزودیک | فصل پنجم , اپیزود هفتم

Overlord93
05-25-2015, 10:16 AM
http://picoup.ir/images/81559718276457985055.jpg (http://picoup.ir/)

Season 5, Episode 7, The Gift

.:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt3866846/?ref_=ttep_ep7)

خلاصه داستان اين قسمت : ...

.:dl-topic:. (http://tvworld.info/showthread.php?t=44835&page=2&p=184317#post184317) .:sub-topic:. (http://tvworld.info/showthread.php?t=45182&page=12&p=183857#post183857)
جهت احترام به حقوق سایر کاربران:
الف- لطفا و حتما از بحث درباره مطالب کتاب مرتبط با قسمت های آتی سریال خود داری نموده و از قرار دادن مطالب اسپویلری در خارج از تگ مربوطه پرهیز نمایید.
ب-از بحث درباره مجموعه درتاپیک های غیر مرتبط بوِیژه چت باکس جدا خودداری نمایید.
باتشکرازهمه دوستان گرامی

sohrab101
05-25-2015, 12:27 PM
بالاخره سریال پیشرفت کرد ، انتظار داشتم اتفاقات این قسمت رو اول فصل پخش می کردند.
اخرشو دوست داشتم، کلا داستان به لحاظ درماتیک خیلی پیشرفت کرد.
چند نفر با من هم نظرند که بولتن ها میزنند استنیس رو کتلت می کنند.
(یعنی اینجوری باشه 4 فصله سرکاریم با این استنیس)
به این قسمت 9 دادم، خیلی وقت بود 8 بیشتر نداده بودم (البته 9 این فصل کجا و 9 ای که به بعضی قسمت های فصل4 دادم کجا)

mad_me2009
05-25-2015, 01:49 PM
قسمت خوبی بود اما می تونست کمی از قشنگیهای قسمت های بعدی رو هم داشته باشه.....
تریون فوق العادس اما نقش جیمیو خیلی کمرنگ کردن ... اخرم نزنن بکشنش خیلیههههه...
در کل خیلی خوب نیست میزارن همرو توی دو سه قسمت اخر جمع میکننن ...

sam09ft
05-25-2015, 01:52 PM
هر قسمت میگم (میگیم) این قسمت دارن زمینه چینی میکنن قسمت بعدی فوق العاده میشه ولی بازم قسمت بعد سرکاریم

واقعا هفت قسمت رو هم نیم ساعت سرگرم کننده نبود

قسمت سانسا که خیلی خسته کننده - قابل پیشبینی و **** شده و فکر میکنم دلیلش اینه فصل های قبل تمام توجهات به مارتین بود عوامل فیلم گفتن یه کاری کنیم به ماه بیشتر توجه بشه :Smiley19:

تیریون که بالاخره به مقصد رسید و یه داستان کش دارش تموم شد اریا هم که قسمت قبل تکلیفش مشخص شد

شمال و جنوب توی این قسمت فقط برای وقت پرکنی بودن

سرسی فقط خوب بود این قسمت

GOT هم مثل فوتبال شده همه بزرگان رفتن و فقط بچه ها موندن

7/10

.Ven0m.
05-25-2015, 02:17 PM
عالی بود
تارگرین پیر هم که مرد : ( کرکتر خوبی بود
انقد این سریال بی پروایی تو روابط جنسی داره ، وقتی تامن به سرسی گفت من عاشق مارجری ـم ، فک کردم بعدش که میخواد پسرشو بقل کنه ...:Smiley14::Smiley14:
از این لنیستر ها همه چی بر میاد : |
تو دنیای سریال باید انتظار همه چیو داشت با این کاراشون : D
نسبت به 10 های قبلی که به این فصل دادم ، ده این قسمتم خلوصش بیشتره:Smiley14:

---

پ.ن: سریع این 3 قسمتم تموم شه بره ، True Detective بیاد ، تو خماریش دارم نابود میشم :Smiley10:

WALKING DE4D
05-25-2015, 02:48 PM
نمره این قسمت از ده نمره صفر یعنی شیلنگ گرفتن بستن تو سریال :Smiley15: باز فصل قبل قابل تحمل تر بودش

هفت قسمت به اندازه پنج دقیقه محتوا نداشته :Smiley15: اب بستن به سریال می خوان یه جوری سریالو ادامه دار بکنن و به فکر جیب خودشون هستن:Smiley104:

مطمن باشین قسمت بعد هم اب بستن به سرییاله دو قسمت اخر میان دوتا شخصیت حدف میکنن یکی از شخصیت های محبوب یه شخصیت منفور دیگه اگه به این روند اب بستن نمیگن چی میکن پس
اخه یکم رو سریال کار کنین فکر کنم برم از اینترنت جومونگ بگیرم برا اولین بار ببینمش جذابیت بیشتری داشته باشه تا این سریال های ابکی:Smiley14:

برا زیر نویس خوب سایتتونم یه تشکر ویزه :Smiley17: د ر کمترین زمان ممکن زیر نویس رو سایت قرار میدین کارتون حرف نداره :Smiley17:

naafas
05-25-2015, 03:20 PM
تو این قسمت همه شخصیتا رو داشتیم به غیر از آریا
نیمه اولش زیاد جالب نبود، به نظرم بخش های تارلی و گیلی و همینطور قسمت بران توی زندان خیلی بیخود بود (چرت بود واقعا)
ولی در کل قسمت خوبی بود، بخشهای سرسی، تیریون و استنیس از همه بهتر بود،
به نقش سرسی کار ندارم ولی واقعا خیلی قشنگ بازی می کنه، تیریون که دیگه حرف نداره،
رمزی م خوب بازی میکنه اونجایی که سانسا بهش گفت حروم زاده ای منتظر بودم یه بلایی سر سانسا بیاره.
سانسا چرا هیچکاری نمیکنه منتظره یکی بیاد نجاتش بده. من همش منتظرم تیون بهش بگه برادراشو نکشته.
مبارزه جوراه و اونجایی که تیریون اومد و اسمشو گفت خیلی دوس داشتم.
صحبتای سرسی با تامن و دستگیری و انداختنش تو زندان م خوب بود.(هرچند دوس ندارم سرسی حذف بشه)
انقدر از مارجری و مامان بزرگه بدم میاد کاش دیگه بمیرن.
لرد بیلیش م که دیگه همه کارس.
نقش جیمی خیلی کم شده تو این فصل.

Sheibani
05-25-2015, 03:31 PM
خیلی خوب بود، این قسمت نوید دهنده 3 قسمت طوفانی هست، به نظر من نباید انتظار مرگ رمزی بولتون را داشته باشیم.
نویسنده ها هیچ وقت طبق انتظارات مخاطب عمل نمی کنند! رمزی حداقل استنیس یا یکی از شخصیت های مهم داستان را به قتل می رساند.

اضافه شده در : 4 minutes

نیمه اولش زیاد جالب نبود، به نظرم بخش های تارلی و گیلی و همینطور قسمت بران توی زندان خیلی بیخود بود (چرت بود واقعا)
سانسا چرا هیچکاری نمیکنه منتظره یکی بیاد نجاتش بده. من همش منتظرم تیون بهش بگه برادراشو نکشته.

به نظرم اون دختر بی دلیل به برن کمک نکرد و در قسمت های بعدی حتما نتیجه اش رو خواهید دید
سانسا از اول سریال شخصیتی ذلیل بوده، اصلا شخصیت نبوده بلکه تیپ بوده، مثل عوام دخترهایی رفتار کرده که همیشه دنبال یک محافظ و اقابالاسر رفتار کرده. دختری که همیشه منتظر دیگران هست عاقبتش همین میشه دیگه.

axe
05-25-2015, 04:02 PM
به به به به:Smiley30:
یعنی بنازم این سپتون رو :Smiley41:

تا الان بالا ترین نمرم به این فصل ، 6 بود . اما اولین 10 رو امروز دادم به این دلایل :
1 . اولا بعضی دوستان مثل اینکه حواسشون نیست سانسا داره یه حرکت هایی میزنه . :Smiley35: من تو تاپیک بحث اپیزود قبل گفتم سانسا بیکار نمیشینه و خود لرد بیلش هم گفت میتونه با رمزی ازدواج نکنه اما در نهایت خودش پذیرفت .
2 . بالاخره تیریون چشمش به جمال ملکه روشن شد . چه حالی بده از قسمت های بعد صحبت های تیریون و داریو ناهاریس در حضور دنریس :Smiley14:
3 . باز هم همونطور که تو تاپیک بحث اپیزود قبل گفتم ، سرسی چه ریسک مسخره ای کرد که با تایرل ها در افتاد که تبعاتش داره مشخص میشه.:Smiley69:
4 . و اما مهمتر از سه مورد بالا : تابوشکنی در سکانس پایانی . بالاخره در افتادن با اعتقادات ، دهن سرسی رو سرویس کرد .:Smiley14:
هر چند لنیستر ها در روند سریال همچنان نقش پررنگی دارن و نمیشه گفت حتما سرسی تو دردسر افتاده:Smiley36:

این رو هم بگم که میشد اتفاقات داخل کسل بلک رو هم مثل آریا اصلا نشون نمیداد.
داستان استنیس هم که جالب بنظر نمیاد . نمی دونم پایان این فصل چطوری میخواد از شکست جلوگیری کنه .:Smiley39:

در مجموع این قسمت ، جهش های قابل ملاحظه ای داشت .
یه تشکر و خسته نباشید مشتی هم به تیم ترجمه بابت سرعت عمل عالییی:Smiley17::Smiley30::Smiley41:

klax0n
05-25-2015, 05:03 PM
فکر کنم با وجود سکانس آخر، بیشتر دوستان از این قسمت راضی تر باشن!
تا جایی که به یاد دارم از معدود دفعاتیه که یه شخصیت منفی به خوبی کوبیده میشه!
همیشه رسم به این بود که شخصیت های مثبت کوبیده میشدن و شخصیت های منفی قسر در میرفتن یا کوبیده نشده کشته می شدن
قسمت وینترفل خوب بود، شخصیت پردازی برای رمزی من رو یاد جافری میندازه
دقیقا جارفری هم از یه شخصیت یه کم منفور شروع کرد و حسابی رو مخ رفت و در اوج ترین نقطه به درک پیوست
اون سکانسی هم که بعد از رمزی بریین رو نشون دادن پر معنی بود
قسمت استاد ایمون و گیلی از دسته وقت پرکن های معمول سریال بود
قسمت دورن هم که خیلی لوس کرده سریال رو
قسمت های کینگزلندینگ نقطه قوت این قسمت بود و دیالوگ های خوبی رد و بدل شد
جورا و تریون هم دوست داشتنی بود
داریو و دنریس رو نپسندیدم
استنیس هم خوب با ملیساندر برخورد کرد ولی یه نقشه درست و حسابی نمیکشه و همینجوری فقط میگه حمله
حالا باید دید که چی میشه ولی امید پیروزی استنیس زیاد نیست
یه صحنه هم توی تریلر فصل بود که چادرای استنیس آتیش گرفته بود، زنش افتاده بود تو برفا و خودش هراسون میدوید

به نظرم استنیس پیروز نشه ولی رمزی کشته شه
جان هم که قسمت بعد احتمالا با وحشی ها دچار درگیری میشه
فکر نکنم قسمت بعد دنریس رفتار خوبی با تریون داشته باشه
دنریس از لنیستر ها متنفره
بی صبرانه منتظرم ببینم بیلیش و تایرل به چه توافقی میرسن
یه جون خوش تیپ؟ به نظرم منظورش رابرت آرن بود
منتظر ترکیدن گنجشک اعظم هم هستم

chanter
05-25-2015, 05:13 PM
ی حسی میگه این فصل هیچ اتفاق خاصی نمیبفته و این فصل مقدمه ای برای فصل بعد البته خدا کنه اینطور نشه و سه قسمت طوفاتی در راه باشه

rezash96
05-25-2015, 05:25 PM
این برندون استارک و هودور چی شدن نمیخاد پیداشون بشه .

sam09ft
05-25-2015, 05:26 PM
این برندون استارک و هودور چی شدن نمیخاد پیداشون بشه .

توی این فصل کلا نیستن

mohammad1992
05-25-2015, 05:33 PM
براین 5 ثانیه نشون دادن چند اپیزود ندیدیمش نقشه هایی داره خیلی هم عصبانیه دوس داشتم بیشتر نشونش بدن امتیازم10

TOXIN
05-25-2015, 06:10 PM
نسبت به قسمت قبل بهتر بود. نکته مثبتش رسیدن جورا و تیریون به دنریس بود که خوشبختانه بیشتر از این کشش ندادن. هر چند همین اتفاق باید قسمت های قبل میفتاد. صحنه سرسی هم خوب بود. ولی با این روند سریال، فکر می کنم نباید انتظار سه قسمت طوفانی رو داشته باشیم. به هر حال تا اینجا در حد مقایسه با فصل قبل نبوده و فکر نمی کنم سه قسمت دیگه هم به حدی باشه که بتونه ضعف این فصل رو بپوشونه. کاش اون کسی که 4 قسمت اول رو دزدید و منتشر کرد ، همش رو با هم میزاشت برای دانلود انتظار بیخودی نمیکشیدیم چون تا الان که ارزشش رو نداشته :d

UntouChable
05-25-2015, 07:15 PM
تنها چیزی که میتونه سریال رو برام جذاب کنه برگشتن براندون استارک عزیز هست که نمیدونم چرا این شکلی کردن ماجرا رو
نشون شده کالیسی هم احتمالا فاتحش خونده شد, کالیسی دید که از مسابقه داره لذت میبره و احتمالا گفته دوس پسرشو عملی کنه و همشونو سلاخی کنه :D
بی خود دارن وقت سریال رو تلف میکنن, سرسی بیچاره رو هم انداختن زندان :((

استانوس هم چه باحال گفت وینتر ایز کامینگ :Smiley14:

2471
05-25-2015, 07:49 PM
فکر میکردم این گنجشک اعظم هم یه شیادیه مثل بقیه . ولی با این حرکت آخرش نشون داد که واقعا قصدش خیره :Smiley14:

.Ven0m.
05-25-2015, 08:55 PM
یکی از فانتزیام اینه که بیلیش بیاد تو این هیرو ویری(: D) بشینه رو تخت آهنین
به نظرم تو این وضعیت آشفته کینگز لندینگ ، بعید هم نیست
الان تامن نمیتونه مادرشو برگردونه مگر جنگ ، خیلیا هم اصن به شاه وفادار نیستن
بیلیش هم که آخرت زبون زبازیه : D خیلی دوست دارم ببینم بیلیش با وستروس چی کار میکنه:Smiley39:

_Nirvana_
05-25-2015, 09:50 PM
بجز دیالوگ لرد بیلیش و اُلنا و اون حرکت آخر گنجشک اعظم چیز خاصی نداشت این قسمت.جدا که سریال زذه تو جاده خاکی..
چاه کن همیشه ته چاهه..حکایت سرسی حکایت همون چاه کنه ست که امیدوارم از اون چاه درنیاد..

منتظر ترکیدن گنجشک اعظم هم هستم
Me too

yasharhi
05-26-2015, 12:18 AM
از این قسمت خیلی خوشم اومد مخصوصا که اون زنه **** افتاد تو زندان و حالا قراره آشی که خودش برای بقیه می پخت رو بچشه ( واقعا دلم خنک شد )

far30film
05-26-2015, 01:25 AM
کتاب نرسیده افتادن به .....
برا اولین بار وسط دیدن سریال هی چی می کردم ببینم کی تموم می شه قبلا تا ته تیتراژ نمی دیدم خیالم راحت نبود
اما احتمالا بهتر بشه تو 3 تای آخر : یکی از تریون بالاخره می یاد این کالیسی را جمع می کنه
سرسی اما خوب زد حال خورد (کلا با همین ی تیکه آخرش این قسمت سریالا جمع کردن ) اما اسکل اعظم هم آخر بد می زننش زمین (چرا من می بینمش یاد ی چیزی می افتم ؟ )
اون تیکه زندان دورن دقیقا نفهمیدم چی بود شاید بعدا فهمیدیم ی احتمال هس : اون دختر کاراش خوس یکم مردم سرگرم بشن ؟ :Smiley14::Smiley39:
سم کلا شوته خسته نباشه :Smiley17:
سانسا ..... آبم ...... بله ....(با عرض پوزش ) :Smiley19: اما آخرش ی کار مهم می کنه چون الان همه می گن اخی بی چاره اون قسمت قبل اینم الان تا بینیم ی خودی نشون می ده ؟
تو مصاحبه پیش از سریال گفته بود این شخصیت رشد کرده و.... شما چیزی دید ؟
استنیس نمی دونم چرا اما ازش خوشم نمی یاد ....
در مورد جنگ : کاش مثل کتاب باشه و عوضش نکرده باشن (کتاب را کامل نخوندم حدودی می دونم)
تا اونجایی که یادمه وضعیت استنیس تو کتاب مبهمه
استنیس وسط جنگ فکرش کجاستا :Smiley14:
دنریس :Smiley19:
در آخر : تشکر می کنم از هویچ سریال کاکا جافری کلا شوته باید بدنش دست کاکا ماجری

mkarimifard77
05-26-2015, 12:17 PM
من فكر مي كنم براي ادامه داستان بايد به جمله خود مارتين كه مي گه اين داستان پايان ديوانه واري داره رجوع كنيم و بنظرم داستان داره به سمتي مي ره كه بازتابي از وقايع امروز دنيا باشه. الان جنگ مذهبي توي خاورميانه راه افتاده و تمام جهان را تحت تاثير خودش قرار داده ، من فكر مي كنم كه داستان هم به همين سمت داره پيش ميره يعني نمادهاي آييني و مذهبي توي جهان قصه در مقابل هم صف آرايي مي كنن. هيچ بعيد نمي بينم كه شاه تامن هم به دليل حرامزاده بودن و غصب تخت سلطنتي دستگير بشه و از اون طرف جيمي هم توي تبعيد مي مونه و امكان برگشتن به پايتخت را نداشته باشه و در عين ناباوري پايتخت به تصرف گنجشك كوچك و تندروهاي مذهبي درمياد. اونجا كه گنجشك راجع به ضعيف شدن خاندان تايرل و زياد شدن افراد مذهبي صحبت كرد نشون ميده كه اين فلسفه مذهبي به سرعت در سرتاسر كشور ريشه پيدا ميكنه و تهديد اصلي براي تمام خاندان ها و مدعيان تخت و تاج ميشه . بنظرم اين فلسفه متعصب مذهبي در تقابل با فلسفه خداي نور استنيس و ساير فلسفه هاي مذهبي قديمي وستروس قرار گرفته و كل كشور رو به جنگ و تباهي مي كشونه و ناون بحث نزديك بودن زمستان طولاني هم كه اكثر شخصيتهاي داستان ازش صحبت مي كنن نمادي از همين تباهي و نابودي سرتاسري هستش.
از طرف ديگه موجودات اون سوي ديوار هم وارد سرزمين پادشاهي مي شن و بنظر من ملكه دنريس اصولا براي بازپس گرفتن تاج و تختش هيچ جنگي انجام نمي ده بلكه با نابودي وستروس درواقع مردمي كه سالم موندن به سمت سرزمين اون كه تنها جاي داراي صلح و آرامشه حركت مي كنن و اون خود بخود تبديل مي شه به حاكم تمام ملتهاي باقيمانده.

Barney
05-26-2015, 12:33 PM
GOT هم مثل فوتبال شده همه بزرگان رفتن و فقط بچه ها موندن

7/10

اینو راست گفتی
یه زمانی یه وستروس بود و یه تایوین لنیستر:)
باید یه شاه قاطع بیاد همه اینا رو جمع کنه
بین استنیس و روس بولتن به دومی رای میدم:)
××××××××××××××××××××××××× ××××××
خیلی خوشحال شدم بران نمرد:)

caviya
05-26-2015, 01:13 PM
ن فكر مي كنم كه داستان هم به همين سمت داره پيش ميره يعني نمادهاي آييني و مذهبي توي جهان قصه در مقابل هم صف آرايي مي كنن

اصلا اسم کتاب هم اینو نشون میده
جنگ اصلی بین خدای آتش و خدایان یخی هست
خیلی هم تو دیالوگ ها به خدایان جدید و قدیم و خدایان هفت گانه و اشاره میشه
با اینکه شاید این طور به نظر نرسه....ولی جنگ بین عقیده هاست که نمودهاش رو در داستان می بینیم
مثل دیوار که توسط خدایان یخی درست شده و یا اژدها های تارگرین ها که شاید موهبتی از جانب خدای آتش بوده باشه که این المان ها در دنیای انسانها بسیار تاثیر گذار بوده اند
دقیقا مثل دنیای الان ما، شاید خیلی سکولار و بر مبنای اصل سود و منفعت باشه ولی در باطن ریشه در اختلاف ایدئولوژیک داره

Chandler Bing
05-26-2015, 01:42 PM
داستان داره به سمتي مي ره كه بازتابي از وقايع امروز دنيا باشه. الان جنگ مذهبي توي خاورميانه راه افتاده و تمام جهان را تحت تاثير خودش قرار داده ،

اصلا همچین چیزی نیست، کتاب رو مارتین چند سال پیش نوشته، که هنوز اوضاع خاورمیانه به این خرابی نبود.
خودش هم تو مصاحبه ای گفته که این فساد در مذهب و این گروهک های تندرو رو از کلیسای قرون وسطا الهام گرفته!
فکر نکنم کلید این داستان هم مذهب و تندروهاش باشن
پیشبینی تون هم خیلی جالب بود:Smiley36:

==============
چرا همه میگن گنجشک؟ ما تو زیرنویس اسپارو زدیم... با زیرنویس ما نمیبینید نه؟:Smiley106::Smiley96::Smiley36:

far30film
05-26-2015, 03:03 PM
اصلا همچین چیزی نیست، کتاب رو مارتین چند سال پیش نوشته، که هنوز اوضاع خاورمیانه به این خرابی نبود.
خودش هم تو مصاحبه ای گفته که این فساد در مذهب و این گروهک های تندرو رو از کلیسای قرون وسطا الهام گرفته!
فکر نکنم کلید این داستان هم مذهب و تندروهاش باشن
پیشبینی تون هم خیلی جالب بود:Smiley36:

==============
چرا همه میگن گنجشک؟ ما تو زیرنویس اسپارو زدیم... با زیرنویس ما نمیبینید نه؟:Smiley106::Smiley96::Smiley36:

مگه این افراطی گری ها مال همین چند سال اخیر (تو خاورمیانه)؟
--

VIVA THE ROCK
05-26-2015, 03:08 PM
این سرسی مثل گوگوش خودمون می مونه، هرچی سنش می ره بالا جوونتر میشه ماشالله ... :Smiley17:
یه دوستی هم هست از نام کاربریش معلومه طرفدار چه سریالیه، هر قسمت میاد اینجا یه یک می ده میره،از همینجا به این دوستمون سلام می کنم ...

justUnited
05-26-2015, 03:45 PM
-گویا زمان جواب پس دادن سرسی فرارسیده! ولی نمیدونم چرا دلم نمی خواد بلایی سرش بیاد تازه داشت ازش خوشم میومد. بدون سرسی سریال یه چیز کم داره!
- هیچ چیز به اندازه یک ادم احمق منو عصبانی نمیکنه !نمونه اش سانسا ! روی چه حسابی باید به کسی که به خانواده اش خیانت کرده و الان غلام حلقه به گوش بزرگترین دشمنش هست اعتماد کنه؟
- سم تارلی دوست داشتنی هم که دمش گرم ! داره مرد میشه :Smiley36:
- سریالهایی که این اواخر دیدم خیلی خوب روی نقش مذهب و اعتقادات و تاثیرش بر مردم کار کرده بودند.اینجا هم باز دیدیم که مذهب چه قدرتی میتونه داشته باشه.
- شما هم متوجه لهجه غلیظ تر شاه جوان شدید؟! اونجا که داشت با سرسی حرف میزد من که از تُن صداش و لهجه اش خنده ام گرفته بود:Smiley36:
- چرا دختر اوبرین ، برون رو نجات داد؟ امیدوارم دلیل خوبی داشته باشه کلا سکانس عجیبی بود اون صحنه !
و ....

http://www.axgig.com/images/31978856789302366717.jpg (http://www.axgig.com/)

Chandler Bing
05-26-2015, 06:45 PM
مگه این افراطی گری ها مال همین چند سال اخیر (تو خاورمیانه)؟
--

کتاب چهارم که ماله سال 2005 بوده، پنجم هم که قسمتی از اون داستان براشه ماله 2011ـه... اون موقع القاعده بود فقط (فکر کنم)
خودش گفته منبع الهامش کلیسای قرون وسطا و اون ریفورم هایی که صورت گرفته بوده، نه چیز دیگه. داستان پروتستان ها و...

chanter
05-26-2015, 06:51 PM
دوستان فصل های 1 2 3 تک پارت هس تو سایت؟

S I S
05-26-2015, 07:27 PM
...

far30film
05-26-2015, 08:46 PM
واقعیتش این هست که زمان حال از کتابهای مارتین الهام گرفته نه مارتین از اینا :دی، مثلا نمونه اش مقاله جالبی که واشنگتن پست داد در خصوص شباهات های الان خاورمیانه با مجموعه نغمه ها داد که میتونید تو لینک زیر بخونید :

http://goo.gl/vZMdrg

در خصوص سریال هم بگم نسبت به تمام اپیزود های گذشته این بهترین اپیزود بود بازم خارق العاده نبود ولی خب خیلی خب بود.از بخش سرسی و به خصوص از بخش میرین راضی هستم بخش سانسا هم واقعا خوب بود.

کتاب چهارم که ماله سال 2005 بوده، پنجم هم که قسمتی از اون داستان براشه ماله 2011ـه... اون موقع القاعده بود فقط (فکر کنم)
خودش گفته منبع الهامش کلیسای قرون وسطا و اون ریفورم هایی که صورت گرفته بوده، نه چیز دیگه. داستان پروتستان ها و...
حرف شما کاملا درست و ی چیزایی از افراطی گری های قرون وسطا شنیدم
اما منظورم این بود که این افراطی گری ها محدود به زمان خاص نیست و می شه نمونه ها شو همه جا دید
کلا یک حقیقت بسیار تلخیه :Smiley19:

sidneyv7
05-26-2015, 08:52 PM
تو این قسمت داستان پیشرفته خوبی داشته ، قسمتهای بارنداز پادشاه و تریون و جورا جالب بود، استانیس با این شرایط برا پیروزی به کمک جان و مردمان ازاد نیاز پیدا میکنه، این سانسا بیچاره اگه به جرم کشتن جافری دستگیر میشد سرنوشت بهتری پیدا میکرد ، بین استانیس که رنلی رو کشت و رمزی که سانسا رو "ازار" داد برین حضور پیدا خواهد کرد.

Axl Rose
05-26-2015, 09:52 PM
به نظرم بهترین قسمت فصل بود دلم برا سرسی سوخت اونجاشم که تیریون و کالیسی همدیگرو دیدند خیلی دوس داشتم از قسمت یک منتظر این صحنه بودم.

тнor
05-26-2015, 09:58 PM
کلا راضیم ازشون:Smiley36:
ما انتظار اینو داریم مث فصلهای گذاشته باشه اما تا جایی که میدونم نویسنده فیلمنامه فصل های قبل مارتین بود و این فصل به یکی دیگه تحویل داده
خب مث این میمونه که از یه چیز بدلی انتظار یه چیز اصلی داشته باشیم
لرد بیلیش هم که همچنان مشغول گل الود کردن ابه
این سپتون اعظم گنجشک خان یه جورایی دمش گرم اما فک نکنم نیتش انچنان خالص باشه فک کنم هدفش بدست گرفتن قدرت باشه (شاه بشه) یا پشت پردش یکی باشه که داره بهش میگه چیکار کنه که اگه درست حدس زده باشم یا بیلشه یا یکی که قراره در اینده روبروی بیلیش قرار بگیره که اون وقت میشه یه مثلث یه طرف بیلیش یه طرف لیدی اولنا(همون مادربزرگ مارجری )و اونی که پشت اسپارو هه و کشمکش اصلی قدرت بین این سه تا باشه البته منظورم این نیست که شاه بشن برن طرف مدعی های پادشاهی و بگیرن
البته اینای که گفتم زاده تخیالته اینجانبه
راستی سانسا اونجا که با رمزی بود یه چیزی برداشت به نظرم اگه تو دردسر نیندازتش شاید کمکش کنه
راجب استنیس گرامی هم فک کنم اخرش راضی بشه از دخترش استفاده کنه و ادر هر صورت به نظرم تا اتفاقی برای ملیساندرا نیفته استنیس برنده است مگه اینکه به حرفاش گوش نکنه:Smiley35:
با این که از ملیساندرا بدم میاد ولی دلمم نمیخواد براش اتفاقی بیفته مث سرسی :Smiley14:
فک کنم دنریس اول حسابی تریون و شامل لطفش قرار بده و یه اتفاقی بیفته این وسط و بعد از تریون برای اهدافش کمک بگیره سرجوره هم که محکوم به مرگ
فانتزیم راجب تریون اینه که یه لشگر بهش بدن بیاد وستروس و فتح کنه البته در اینده
امیدوارم فصل بعد و کلا از رو کتاب بنویسن فیلنمامه شو تا مث این فصل جلوش خوابمون نبره

alibrbad
05-26-2015, 10:50 PM
من وقتي داشتم مصاحبه هاي دو نويسنده سريال يعني david benioff و D.B weiss رو مي خوندم ، گفته بود هر فصل كه مي گذره سريال از كتاب انحرافش بيشتر ميشه ، فصل اول به شكل حيرت انگيزي وفادارانه ساخته شد، فصل بعد انحراف محسوسي پيدا كرد و اشاره كرده اين انحراف بايستي هر فص بيشتر بشه و مثلا اگر قرار بود به كتاب جشني براي كلاغ ها وفادار بمونيم در اين صورت مجبور بوديم نصف بيشتر كاراكتر هاي مهم را از اين فصل حذف كنيم
يكي از دلايل افت اين فصل هم اينه كه نابغه بزرگ جورج مارتين هيچ اپيزود اين فصل رو ننوشته بخاطر اينكه مي خواسته كتابش رو تموم كنه
البته باز ميگ بدترين اپيزود هاي اين سريال از بهتريناي خيلي سريالا بهتره
خودم يه دليل ديگه ي افت اين سريالا نشان ندادن وايت واكر ها در اين فصل ميدونم كه جذبه خاصي به سريال داده بودن و خيلي دلايل ديگه دوستان اشاره كردن
ولي با اينحال از تمام قسمت هاي اين فصل هم لذت بردم(نه در حد فصول قبل ) و وقتي واقعا شخصيت هاي سريال رو دوست داشته باشي ديدن اتفاقاتي كه براشون ميفته همه جوره برات جذابه

тнor
05-26-2015, 11:01 PM
راجب هودور و پسر استارک که رفتن پیش بچه جنگل(اگه اشتباه گفتم ببخشید)
اون جور که از این ور اون ور شنیدم قراره برندن کنترل یه اژ دها رو به دست بگیره و گه یادتون باشه اون پیرمرده اخر فصل قبل بهش گف به جای راه رفتن قراره پرواز کنی
و اونجور که یادمه فصلهای قبل اون دوست برندن بهش گفت هر چی بیشتر تو بدن حیوان بمونی امکان اینکه تو ش گیر کنی هست و نتیجه گیریم اینه که اگه اژدها رو کنترل کنه تو بدنش میمونه فک کنم همین اژدهای فراری دنریس و کنترل کنه

hamed224
05-26-2015, 11:10 PM
برخلاف اپیزود 5 و 6 این اپیزود داستان کمی پیشرفت کرد.و کمی از حالت یکنواختی درومد.

r-stark
05-27-2015, 07:07 AM
سپتون خوب گذاشت دَم سرسی :Smiley35: چاه مكن بهر كسی اول خودت، دوم كسی :Smiley14:

کلا این فصل تو فاز "همه چی آرومه" پیش میره با اینکه جذابیت خودش رو داره ولی نا خداگاه مقایسه میشه با فصل های قبل مثل حمله وحشی ها و غول هاشون کشتن شدن سه شخصیت خیلی مهم و ...

اگه به این فصل یکن چاشنی وایت واکر ها رو اضافه میکردن خیلی بهتر میشد از یکنواختی درمیومد تا حدودی ، بیشتر دیالوگ رَد و بدل میشه ، تو فصل سوم اون فضا سازی توی جنگل بارش برف و بردن بچه توسط وایت واکر یا تبدیل نوزاده به یکی از خودشون با لمس کردنش خیلی هیجانی بود ولی ادامه ش ندادن داستانش رو عقیم رها کردن فعلا .

WALKING DE4D
05-27-2015, 01:19 PM
راجب هودور و پسر استارک که رفتن پیش بچه جنگل(اگه اشتباه گفتم ببخشید)
اون جور که از این ور اون ور شنیدم قراره برندن کنترل یه اژ دها رو به دست بگیره و گه یادتون باشه اون پیرمرده اخر فصل قبل بهش گف به جای راه رفتن قراره پرواز کنی
و اونجور که یادمه فصلهای قبل اون دوست برندن بهش گفت هر چی بیشتر تو بدن حیوان بمونی امکان اینکه تو ش گیر کنی هست و نتیجه گیریم اینه که اگه اژدها رو کنترل کنه تو بدنش میمونه فک کنم همین اژدهای فراری دنریس و کنترل کنه

بنظر من این جور سریال داره ادامه دار میشه این قدر سریال ادامه بدن تا برادران رایتهواپیما رو اختراع کنن برندن بوسیله این هواپیما پرواز کنه:Smiley14:

اما داستان برندن هودور خیلی جالب تر از داسستان اریا بود یا اگه به واکر ها پرداخته میشد سریال از یکنواختی بیرون میومد :Smiley39: این قسمت تنها صحنه جالبش داستان سانسا و اون پوست کندن بود اون نگاه سرسی و گفتن جمله این اخرین چهره ای که اونو میبینی نوید اینو میده یه حرکت انتحاری در پیش رو باشه

amrtat71
05-27-2015, 04:23 PM
این قسمت حداقل بهتر از قسمت های قبل بود
تازه داشتم فصل قبل رو یه مرور میکردم خداییش خیلی بهتر از این فصل بود فصل های قبل تر هم همچنین....
گیمه دیگه انتظار مارو برده بالا دوست ندارم مثل باقی سریالا حوصله سربر باشه....
قسمت قبلی نیم ساعت چرت از اریا نشون داد اخه این چ وضعشه..

redmen
05-27-2015, 04:40 PM
راجع به دستگیری سرسی اگه یادتون باشه قبل از شروع ساخت این فصل راجع به یه سکانسی صحبت میشد که سرسی بدون لباس و برهنه توی یک کلیسا راه میره و جلوی تمام مردم شهر احتمالا امیخوان محاکمه رو تو مکانی شبیه کلیسا انجام بدن و به نظر من احتمالا وقتی جیمی برگرده همزمان میشه با محاکمه سرسی و مارجری همون موقع اگه این سکانس رو بخوان نشون بدن احتمالا یه بلایی سر این افرادی که سرسی رو گرفتن میاد و داستان این ها تموم میشه نمیشه که اینها همش تو 6-7 تا قسمت باشن بد بیان ملکه و داداش و مادر پادشاه رو اعدام کنند که فیلم هندی مگه

Dr. HANNIBAL LECTER
05-27-2015, 05:46 PM
خوب نسبت به قسمت قبل کمی بهتر بود اصلا یه وضعی خوب ملکه زندانی کردین و همچنین برادر ملکه حالا هم مادر پادشاه خوب بیاین خوده پاداشاه رو هم زندانی کنید کلا راحت بشیم :Smiley36:

ShInOdA
05-28-2015, 04:23 AM
تریون :Smiley35:
بلاخره رسیدن به مامان اژدها :Smiley34:
خیلی حیف شد تارگریان بزرگ مرد و فک کنم تا قبل از برگشتن جان ، وضعیت بلک تاور دچار دگرگونی بشه و یه کشت و کشتاری صورت بگیره !
البته فک کنم دیگه جان دیوار و ... به چشمش نبینه فک میکنم مسیرش کلا عوض بشه !
استنیس هم بدون سر داوس مفت نمی ارزه ، همین مونده دختر خوشگلشو:Smiley10: قربانی کنه واسه ملیساندرا !
اما اسپارو ( جک اسپارو کجایی :Smiley36:) خوب اون پسره داداشه گذاشت تو کاسش ...
بیلیش هم که اصلا حرفشو نزنین : | ابلیس اینو میبینه روزی 100 بار خودزنی میکنه ! البته کاراکترش دوست داشتنی داره میشه بیلیش ... معلوم نیست لا مصب با کیه !؟ تو آینه بخودشم کلک میزنه !

+ اتفاقا قسمت زندان زنان :Smiley19: حس کردم زن جدیدشو پیدا کرد استاد :Smiley41: خیلی هم به هم می اومدن
جیمی که کلا این فصل نابوده ... تازه فصل پیش یه کارایی کرده بود جا باز کرده بودا تو دل عشاق ...
+ تیون هم اصلا معلوم بود میره لو میده ... قشنگ تابل بود اگر لو نمیداد شوک خوبی بود ... .. .

فکر میکنم سرنوشت این فصل رو همین آریا همه ازش مینالن تعیین میکنه ...
# باو خوب توقع رو پایین بیارید داره از کتاب فاصله میگیره و خوب معلومه ضعفاش بیشتر میشه ... اگه قرار بود عین کتاب باشه که کلی بیننده از دست میداد و ثانیا با کدوم وقت و هزینه : |
اینور نشستیم میگیم لنگش کن ...

hadiuss
05-28-2015, 10:55 AM
اولین باره تو این فصل اومدم نمره دادم...اونم 10:Smiley35:
1-بعد از صحنه ی کشته شدن سر باریستون صحنه ی زندانی کردن سرسی دومین صحنه ی هیجانی تو این فصل بود
2-با دوستانی که میگن اب بندی شده سریال موافقم شدید،اصلا سیر جلو رفتن اتفاقات شدیدا کند و بی خاصیت شده
3-به نظرم های اسپارو واقعا از روی پاکی و خداشناسی داره این کارا رو میکنه و به جایی یا شخصی وصل نیست، از اون صحنه دیدار های اسپارو و لیدی اولنا فوق العاده خوشم اومد،وقتی به لیدی اولنا گفت همیشه فک میکنین هرکسی یه نقطه ضعفی داره و میتونین بخرینش ولی وقتی یه نفر پیدا میشه که صاف و صادق جلوش نمیتونن کاری بکنن...:Smiley69: ولی اخرش به قول دوستان میترکه:Smiley14:
4-جوراح مورمانت هم خودشو مسخره کرده،بدبخت میرفتی پی زندگیت دیگه... دنریس حتی یه ذره ارزشم براش قائل نیست:Smiley15:
5-واقعا منتظرم ببینم نقش تیریون توی دم دستگاه دنریس چه خواهد بود:Smiley35:
6- به امید سه قسمت پایانی هیجان انگیزتر...:Smiley104:

far30film
05-28-2015, 01:12 PM
خیلی ها گفتن این گنجیشک اعظم (اسپارو یا هر خری ) از روی صافی و این چیزاس اما از نگاهش موقع دستگری سرسی معلومه ی نقشه تو کلشه شاید اون زده به سرش حکومت کنه ؟
اول ماجری (اسم همینه دیگه ؟) و کاکاش بعد سری الان دور این پادشاه هویج خالی شده .... نه جیمی اونجا هس نه تریون کلا الان مثل موش تو دستای این اسپارو
البته اگه ببلیش بزاره :Smiley35: (نظر شخصی بود )

Sheibani
05-28-2015, 09:18 PM
مطمئن هستم های اسپارو یک پشتوانه خوب داره، حدس من بانو اولنا هست.

om3ga
05-28-2015, 09:23 PM
و همچنان به اب بستن ادامه میدن :| خب اخه داستانِ گیلی به چه درد میخوره؟! برن رو کلا ول کردن این فصل اومدن از گیلی تعریف میکنن :|

فقط من 1 سوالی برام پیش اومده بود...این تارگارینا قابلیت ضد اتیششون فقط برا وقتیه که زندن؟! چون این تارگارین بزرگ که مرد جسدش رو اتیش زدن...اگه اونجوری باشه که نمیسوزه!!! جریان چیه الان؟! من کجام؟! تریون کو؟! :Smiley39:

Artin_PM
05-28-2015, 09:42 PM
خب بنظرم بهترین قسمت این فصل تا الان همین قسمت بود قسمت های 1 تا 6 به معنای واقعی چرت بودن سر جمع 40 دقیقه اتفاقات مهم توشون نبود...بالاخره بعد از هفت قسمت تیریون دنریس رو دید...بهترین جای این قسمت هم آخرش بود که گنجشک اعظم اون سرسی کثیف رو دستگیر کرد به حدی از سرسی بدم میاد که نفرتم قابل اندازه نیست...استنیس هم که بعید میدونم بتونه در جنگ با بولتون ها به پیروزی برسه...سانسا هم که اصلا شانس از شوهر نیاورد بیچاره اون از جافری اینم از رمزی البته رمزی خیلی بهتر از جافری هست...جافری یه وحشی کامل بود
به این قسمت 8 میدم اولین باره به قسمت های این فصل بالای 7 دادم معمولا نمرم به قسمت های این فصل بین 5 تا 6 بود من مثل بقیه دوستان نیستم که چون یه زمانی این سریال تو اوج بخاطر اون زمان همیشه 10 بدم...من نمره واقعی میدم

R_HURRICANE
05-28-2015, 10:01 PM
اتفاق مهم...اتفاق خاص... و ... نداشت!

جمله اي معروف و صد البته كليشه اي درباره سريال ها...اتفاق خاص قرار هست چي باشه؟ مشكلي كه هست همه به دنبال اين اتفاق خاص كه بايد حداقل سر زدن يكي از شخصيت هاي اصلي يا به يه وجهي يكي از شخصيت ها بتركه! تا اتفاق خاص رو ببينيم...

مشكل از سريال نيست ، مشكل از ماست كه دنبال اتفاق خاص ( كشته شدن شخصيت ها ) هستيم و نه لذت بردن ار خود سريال و اتفاقات و داستان هايي كه روايت ميشه... شايد نگاهي به ژانر سريال كمك كنه...بريد نگاه كنيد ببيند كه چه ژانر هاي ديگه اي هم داره...

نظر شخصي بود... همين!

Irag
05-28-2015, 10:06 PM
http://picoup.ir/images/75731365093493053986.jpg

{در مدح سكانس پاياني** يه سكانس بيشتر نبود ولي به اندازه يك عمر برام "كش" اومد! سنگين بود.

kia_z
05-28-2015, 10:33 PM
این روزا واقعا دل خوشی ندارم از got..
هرچی ما دندون رو جیگر گذاشتیم که اپیزود بعد بهتر میشه نشد که نشد.
یه سری شخصیتا نمیدونم با چه هدفی تو سریالن مث گیلی یا اون زنه کی بود اسمش؟کلا کار خاصی انجام نداده فقط در به در راه افتاده دنبال سانسا و آریا هنوزم ول معطل!یا اون پسره همراهش یه کاراکتر اضافی دیگه!
یه خط ،داستان تعریف میکنن از وایت واکر همینطور رو هوا میمونه. گیر دادن به آریا ک مرده شور شده اونجا! اون یارو 20 سوالی راه انداخته که کی هستی و بابات کیه..
اون دنریس هرروز یه ساز میزنه معلوم نی یا خودش چند چنده!جوراه میره منت کشی این دختره که چی بشه آخه؟تیریونم که انقد پاس کاری شد تا بالاخره رسید به مامان اژدها!چقد وقت سریال سر همین تلف شد.مارتل ها رو که دیگه نگو..
امیدم به جان اسنو بود که اونم موندگار شد تو دیوار!
گنجشکام که دیگه قوز بالا قوز..

sidneyv7
05-28-2015, 11:13 PM
http://watchersonthewall.com/wp-content/uploads/2015/05/GOT507_090814_HS__DSC11291.jpg

بعد ار 47 قسمت از شروع سریال و تمام کشت و کشتار اولین مرگ طبیعی را تو این قسمت دیدم.

" و هم اکنون نگهبانی او به پایان رسید"

nemsis
05-28-2015, 11:30 PM
سلام

پای داعش به وستروس هم باز شده به سلامتی.
:Smiley36:

تفاق مهم...اتفاق خاص... و ... نداشت!

جمله اي معروف و صد البته كليشه اي درباره سريال ها...اتفاق خاص قرار هست چي باشه؟ مشكلي كه هست همه به دنبال اين اتفاق خاص كه بايد حداقل سر زدن يكي از شخصيت هاي اصلي يا به يه وجهي يكي از شخصيت ها بتركه! تا اتفاق خاص رو ببينيم...

مشكل از سريال نيست ، مشكل از ماست كه دنبال اتفاق خاص ( كشته شدن شخصيت ها ) هستيم و نه لذت بردن ار خود سريال و اتفاقات و داستان هايي كه روايت ميشه... شايد نگاهي به ژانر سريال كمك كنه...بريد نگاه كنيد ببيند كه چه ژانر هاي ديگه اي هم داره...

نظر شخصي بود... همين!

به شدت با این دوستمون موافقم اتفاقا به نظرم این فصل عالیه.

البته به جز قسمت قبل. اگر استثنا بگیریم.

داره زمینه چینی میکند برای ورود آدمهای جدید درست چیدن آدمها تو موقعیت های جدیدشون.

و اینکه به نظرم این قسمت از نظر پرداختن به دیوار و آدمهایش بهتر عمل کرده.

تنها چیزی که این فصل داره اذیتم میکند این رشد نکردن شخصیت سانسا است که البته این قسمت با آن چیزی که از روی برج برداشت و نفهمیدم چی بود و آن جوابی که به رمزی داد یک کم امیدوارم کرد.

mehrzadds
05-29-2015, 02:34 AM
با درود
این قسمت بهترین قسمت این فصل تا حالا بود.امیدوارم سه قسمت آخر توفانی باشه.آخه یه سال منتظرش بودیم.
با سپاس فراوان

sinaDVD
05-29-2015, 02:55 AM
خبری از داداش کوچیکه ی راب و سانسا نیست .....:Smiley39:

Chandler Bing
05-29-2015, 12:42 PM
تنها چیزی که این فصل داره اذیتم میکند این رشد نکردن شخصیت سانسا است که البته این قسمت با آن چیزی که از روی برج برداشت و نفهمیدم چی بود و آن جوابی که به رمزی داد یک کم امیدوارم کرد.

درباره این "چیزی" که سانسا برداشت:
شبیه یه بطری باز کن بود، فکر کنم برداشت که اون لحظه از روی خشم دخل رمزی رو بیاره ولی بعدش بیخیال شد... فکر نکنم قصد کشتن رمزی رو داشته باشه، میخواد رمزی رو رام کنه...
فکر نکنم که برداشته باشه تا بعدا استفاده کنه... با عقل جور درنمیاد

http://picoup.ir/images/55116469754500848584.jpg (http://picoup.ir/)

тнor
05-29-2015, 02:47 PM
و همچنان به اب بستن ادامه میدن :| خب اخه داستانِ گیلی به چه درد میخوره؟! برن رو کلا ول کردن این فصل اومدن از گیلی تعریف میکنن :|

فقط من 1 سوالی برام پیش اومده بود...این تارگارینا قابلیت ضد اتیششون فقط برا وقتیه که زندن؟! چون این تارگارین بزرگ که مرد جسدش رو اتیش زدن...اگه اونجوری باشه که نمیسوزه!!! جریان چیه الان؟! من کجام؟! تریون کو؟! :Smiley39:
همه تارگریان ها نسوز نیستن فصل اول دیدی که چه بلای به سر داداش دنریس اومد
این نسوزی مث اینکه به افراد خاصی از تارگریان ها به ارث می رسه
پ.س: فک کنم بیشترم مختص زناشون باشه چون تا جای که یادمه اژدها های قبلی رو یه دختر تارگریانی رام کرده وبعد از مدتها الان دنریس رام کرده

ESR
05-29-2015, 03:42 PM

تا اونجایی ک من میدونم میدونم توی این فصل شاهد حضورش نیستیم...

Barney
05-29-2015, 03:44 PM

جواب این سوالو تو هدر سایتم بزنن خوب میشه

anzalichi
05-29-2015, 06:35 PM
فقط این دیالوگ.... نابود شدم:Smiley19:

http://picoup.ir/images/82032017465989306739.jpg

amir2123
05-29-2015, 06:43 PM
تا اینجای فصل که از همه ی قسمتاش لذت بردم. شاید که "اتفاق خاصی" تا اینجا نیفتاده اما تا اینجا شخصیت سازی فوق العاده رو انجام داده. نمونش هم پیتر بیلیش و های اسپرو. اگه قبل این فصل بیلیش کشته میشد و یا اگه این شخصیت سازی ها براش انجام نمی شد واقعا کشته شدنش چه هیجانی میتونست داشته باشه؟
به احتمال بسیار زیاد هم استنیس بولتون ها رو شکست میده. تو تریلر شماره ی 2 این فصل اگه دقت کرده باشین کالیسی میگه
“Lannister, Baratheon, Stark, Tyrell. They're all just spokes on a wheel. This one's on top, then that one's on top, and on and on it spins, crushing those on the ...

همینطور که میبینین نامی از بولتون ها برده نمیشه تو حرف های کالیسی و این به احتمال زیاد به خاطر اینه که استنیس بولتون ها رو شکست میده و بعد از تصرف وینترفل و حرکت به سوی کینگزلندینگ سانسا رو محافظ شمال قرار میده. به این نکته نکته هم توجه کنید که که بعد از راب, استارک ها به غیر از جان که اونم سرش تو کار خودشه هیچ نقش مهمی رو تو وستروس ایف نکردن.

Chandler Bing
05-29-2015, 06:58 PM
به احتمال بسیار زیاد هم استنیس بولتون ها رو شکست میده. تو تریلر شماره ی 2 این فصل اگه دقت کرده باشین کالیسی میگه
“Lannister, Baratheon, Stark, Tyrell. They're all just spokes on a wheel. This one's on top, then that one's on top, and on and on it spins, crushing those on the ...همینطور که میبینین نامی از بولتون ها برده نمیشه تو حرف های کالیسی و این به احتمال زیاد به خاطر اینه که استنیس بولتون ها رو شکست میده و بعد از تصرف وینترفل و حرکت به سوی کینگزلندینگ سانسا رو محافظ شمال قرار میده. به این نکته نکته هم توجه کنید که که بعد از راب, استارک ها به غیر از جان که اونم سرش تو کار خودشه هیچ نقش مهمی رو تو وستروس ایف نکردن.

کلیسی اینجوری میگه چون از اوضاع وستروس با خبر نیست، تمام خبرهایی که داره ماله چند ماه پیش هستن... تلفن که ندارن، با کلاغ باید بفرستند:Smiley36:
تو همین نکات کتاب که هر هفته پوریا میذاره به همین موضوع پرداخته بود که کلیسی از اوضاع فعلی خبردار نیست، پس تنها دلیلش همینه، نه اینکه سوتی داده باشن و نتیجه جنگ رو لو داده باشن...

فقط خدا کنه استنیس شیرین رو قربانی نکنه:Smiley13:

Ever_3313
05-29-2015, 07:16 PM
این بشر لرد بیلیش نماد با پنبه سربریدن..خداکنه سرشو نکنن زیرآب..هرکی شاه بشه واقعا باید بیلیشو بذاره وزیر و مشاورش.

Matin VT
05-29-2015, 07:46 PM
این فصل به اینجا نسبتا ضعیف عمل کرده متاسفانه:Smiley15:
با این حال این قسمت خیلی خوب بود...مث اینکه کم کم زمان سرسی هم داره نزدیک میشه:Smiley35:هرچند که امیدوارم هیچ اتفاقی براش نیفته.فقط اون لبخندای شیطانی و سینیستر سرسی به کل این فصل می ارزه حالا نخوایم تازه هات بودن بانو لینا هیدی رو به شمار بیاریم:Smiley36:
صحنه ی دنریس و سر جوراه بشدت خوب بود:Smiley35:برای اولین بار از قسمت داستانی کالیسی لذت بردیم:Smiley14:چقدر اقامون رمزی خوبه دهنش سرویس:Smiley41:خیلی کارش درسته :/هرچقدر این سانسا بیشتر عذاب میکشه بنده بیشتر حال میکنم:Smiley14:
از اینا بگذریم چقدر دخترای اوبرین اعتماد به نفس دارن:Smiley10:فقط همونی که دم و دستگاشو به بران نشون داد یکم خوبه ولی اون 2 تا شبیه خاله سوسکن:Smiley14:
خوب شد حداقل بران چیزیش نشد
این قسمت 9/10 دادم
به کل فصل هم تا اینجا 6.5 میدم بره حال کنه :دی

اضافه شده در : 7 minutes

امیدوارم زودتر دخل High Sparrow رو بیارن:/مث همین مذهبی افراطیای خودمون دارن اینا عمل میکنن:Smiley104:

Barney
05-29-2015, 08:23 PM
از اونجا که اتفاقات دنیای وستروس تا حدودی شبیه دنیای خودمونه

فکر کنم یه بلای هیتلری سر استنیس بیاد:)

sohrab101
05-29-2015, 09:18 PM
کلیسی اینجوری میگه چون از اوضاع وستروس با خبر نیست، تمام خبرهایی که داره ماله چند ماه پیش هستن... تلفن که ندارن، با کلاغ باید بفرستند:Smiley36:
تو همین نکات کتاب که هر هفته پوریا میذاره به همین موضوع پرداخته بود که کلیسی از اوضاع فعلی خبردار نیست، پس تنها دلیلش همینه، نه اینکه سوتی داده باشن و نتیجه جنگ رو لو داده باشن...
فقط خدا کنه استنیس شیرین رو قربانی نکنه:Smiley13:
البته فکر کنم تریون زحمتش رو بکشه

این فصل به اینجا نسبتا ضعیف عمل کرده متاسفانه:Smiley15::Smiley104:
البته با وجود همه نظرات باید این رو هم گفت که تا این جای کار فصل پنجم همچنان نمره بالای 91 رو از منتقدها گرفته که نشون میده هنوز فیلم سرحاله

"Ross Geller"
05-29-2015, 11:30 PM
میگم این دوستانی که میگن فصل ضعیف بوده ( توجه کنین میگم ضعیف نه این که افت نداشته ) جز این که شخصیتی نمرده دلیل دیگه ای هم دارن ؟ :d نمیدونم دیگه از یه سریال چه چیزی بیشتر از این میشه خواست :Smiley39:

Matin VT
05-30-2015, 12:09 AM
میگم این دوستانی که میگن فصل ضعیف بوده ( توجه کنین میگم ضعیف نه این که افت نداشته ) جز این که شخصیتی نمرده دلیل دیگه ای هم دارن ؟ :d نمیدونم دیگه از یه سریال چه چیزی بیشتر از این میشه خواست :Smiley39:
اتفاقا من ازینکه با کشتن شخصیت بیان سریالو بزرگ کنن بدم میاد...مث واکینگ دد که یه دفعه ای خرتو خر میریزن این اونو میکشه اونم اینو میکشه بعد هم همه میان 10 میدن میرن.
این فصل واقعا داستان چقدر پیشرفت داشته؟!اکثر قسمتای این فصل نصف زمانشون برای صحنه های بیهوده هدر میره...حالا این قسمت استثنا بود
هرچند که منم اشتباه گفتم...بهتره که بگیم پسرفت داشته...چون هنوزم از خیلی سریالا بهتره :Smiley35:

Sheibani
05-30-2015, 12:34 AM
به نظر من استنیس توسط رمزی کشته میشه، اما ممکنه روس بولتون کشته بشه.

caviya
05-30-2015, 01:38 AM
به گفته کارگردان ها یکی از کاراکترهای بسیار مهم (احتمال قوی از آقایان) تو این فصل کشته میشه
تا مدتی فکر میکردم لرد بیلیش ه، الان تقریبا مطمئم که استنیس هست!

logan
05-31-2015, 01:09 AM
منم امیدوارم بلایی سر استنیس نیاد.چون با حذف اون باید با یکی از کاریزماتیک ترین کرکتر ها خداحافظی کنیم و شایدم کلا با خط داستانی براتیون ها.که خیلی بده و تنها فرمانروای بر حق میشه کسی مثل دنریس:-& :Smiley18: که واقعا رو اعصاب بوده در 3 فصل اخیر.(که حالا شاید چاشنی تیریون قابل تحملش کنه)

اوایل فکر نمی کردم استنیس رو بکشن ولی حالا با حذف باریستن سلمی فکر کنم می شه به این قضیه فکر کرد.البته اگه کسی که می خواد پادشاه هفت پادشاهی بشه نا با وایت واکر ها بجنگه اگه نتونه روس بولتون رو شکست بده چه فایده ای داره که پادشاه هفت اقلیم بشه(البته شکست دادن شمالی ها در شمال کار سختیه مگر اینکه لرد های شمالی بهش کمک کنن که تا حالا تو سریال ندیدیم چیزی ازشون)

ولی نکته قابل توجه اینه که کار روس بولتون 100 درصد تمومه اگه از استنیس شکست بخوره که شکست خورده و خودشو پسرش تو آتیش میسوزن ایشالله:Smiley30: و بولتون ها رو حشون پاک میشه سوختن در آتش خدای روشنایی:d ولی اگه خدایی نکرده که به احتمال خیلی زیاد پیروز بشن و دوباره خدایی نکرده استنیس بمیره از اونور ارتش لردهای ایری همونجوری که بیلیش گفت موقعی که ارتش بولتونها که نایی برای جنگ ندارن میان و دمار از روزگارشون در میارن(فکر کنم روس بولتون برای نگهبان شمال شدن وقت بدی رو انتخاب کرده:Smiley14:).من امیدوارم اولی اتفاق بیفته ولی دومی یحتمل تره

این که سریال افت کرده (به غیر از این اپیزود) می تونه به عدم وفاداری به منبع اصلی که رمان هست باشه که حذف بعضی از کارکتر ها و خاندان های بسیار مهم و تغییر دادن غیر ضروری خط داستانی برخی کارکتر های مهم در سریال نسبت به کتاب جزوش می شه

بقیه اپیزود ها رو نمی دنم ولی اپیزود بعدی رو با توجه به پرومو قسمت 8 و لیست کارکتر های کانفیرم شده در imdb مطمئنم اپیزودی بس عالی خواهد بود

Pooria_H
06-16-2015, 12:30 AM
فصل قبل رو یادتونه سرسی خیلی مطمئن میره پیش کوه و هیکل مبارک را از روی دل و روده‌ی آدمهایی که کوه کشته بود رد میکنه؟
بلاخره اتفافی که باید میفتاد افتاد!!! دیدن قیافش تو قسمت‌های بعدی خیلی باحاله٬ اینکه به التماس میفته یا...
تیریون هم که بلاخره بعد از هفت خان رستم رسید٬ حالا ملکه میخواد بکشتش یا هرچی مهم اینه که رسید٬ با روندی که قسمت‌های قبل داشت انتظار این رو هم نداشتیم! :Smiley36:

اضافه شده در : 14 minutes

دلم برا سرسی سوخت

:Smiley10:

اضافه شده در : 9 minutes

فقط من 1 سوالی برام پیش اومده بود...این تارگارینا قابلیت ضد اتیششون فقط برا وقتیه که زندن؟! چون این تارگارین بزرگ که مرد جسدش رو اتیش زدن...اگه اونجوری باشه که نمیسوزه!!!

سوال خوبی بود. بچه ها میگن تو کتاب جسدش رو میذارن تو الکل

اضافه شده در : 3 minutes

یه سری شخصیتا نمیدونم با چه هدفی تو سریالن مث گیلی یا اون زنه کی بود اسمش؟کلا کار خاصی انجام نداده فقط در به در راه افتاده دنبال سانسا و آریا هنوزم ول معطل!
اسمش هست برین تارت٬ این درد همه است :Smiley19: