PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Sense 8 | بحث و گفتگو پیرامون فصل اول

M.Amir
06-06-2015, 03:17 AM
http://8pic.ir/images/30vgr1zoyprv0wfbbwmu.jpg

.:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt2431438/)

http://tvworld.info/images/smilies/2015/inf-topic.png (http://tvworld.info/showthread.php?t=45315&p=183182&viewfull=1#post183182) http://tvworld.info/images/smilies/2015/downloadtopic.png (http://tvworld.info/showthread.php?t=45412&p=185200&viewfull=1#post185200)http://tvworld.info/images/smilies/2015/sub-topic.png (http://tvworld.info/showthread.php?t=45393&p=185059#post185059)

Chandler Bing
06-06-2015, 03:06 PM
1. واچوفسکی ها که تو آخرین فیلم شون واقعا گند زده بودن
2. فکر میکنم ژانر معمایی/مرموز یکی از پر طرفدارترین ژانرها بین فیلم ها و سریال هاست. کسی نیست که عاشق لاست نباشه یا نخواد فلش فوروارد ادامه اش ساخته بشه
3. قسمت اول رو دیدم، خوب بود، بیشتر صرف شخصیت پردازی کارکترها شد، با تمرکز بیشتر روی دو سه تا از کاراکترها، فکر کنم قسمت بعدی با کاراکترهای دیگه بیشتر آشنا بشیم.
4. فکر میکنم اگه یه شروع طوفانی داشتن و بیننده رو وسط داستان رها میکردن و با فلش بک شخصیت ها رو میپرداختن خیلی خیلی جالب تر میشد، کاری که لاست به بهترین شکل انجام داد. اما خب از اونجایی که نت فلیکس همه رو یک جا پخش میشه شاید نیازی نداشته باشه که اپیزود اول همه رو درگیر کنه. میشه به سریال هاش به عنوان یه فیلم بلند 13 ساعته نگاه کرد.
5. موسیقیش شاهکار بود... معلوم بود خوب خرج کردن براش! فیلمبرداری تو قاره های مختلف هم نباید کم خرج بوده باشه
6. امیدوارم معماهای خوبی داشته باشه و جواب های خوبی بهمون بده، واقعا دلم لک زده برای یه سریال معمایی خوب.
7. چند وقت دیگه leftovers هم میاد:Smiley19:عجب چیزی بود

lastshepherd
06-07-2015, 12:02 AM
پ.ن: فارسی نویسی حملات انگلیسی یکی از بدترین کارهای ممکنه، هر زبانی رو باید با قلم خودش نوشت، اما خب...

اگر یک چیزی باشه که تو این سه سال یاد گرفتم اینکه هیچ وقت تند نویسی وجه جالبی نداره و ازش استقبال نمیشه، اما فور کرایست سیک، واد فاق ایز دیس! عین یه شله مشدی جا نیفاده میمونه.

سه اپیزود دیدم.

واقعا چرا باید یه نفر بشینه اینو ببینه؟ دقیقا باید از چه چیز سریال لذت برد؟

انگار سوار قطار به ناکجا آباد شده باشی.

ژاپنی (معلوم شد کره بوده!) که توش با لهجه بد انگلیسی صحبت می کنن و نورلندی در آفریقا که حتی لهجه سیاه پوستا رو ندارن...

وارد بحث های هوم محور نمیشم حتی با اینکه بد تو چشم میزد.

52 مینتس فور دیس، دود یو گاتا بی کیدین می، کلی کار خوب ندیده دارم...

ali-sheldoni
06-07-2015, 01:41 PM
بنده هم اولین قسمت رو دیدم...خیلی معمولی و حوصله سر بر بود:Smiley15:البته هنوزم میشه بهش امید داشت چون تیم سازنده که کامله کامله!شبکه هم کارش درسته...حالا بقیه قسمتا رو ببینیم شاید بهتر شد ولی اگه بخواد به این اوضاع ادامه بده برا خودم کنسلش میکنم

Red Hood
06-07-2015, 08:59 PM
این سازنده ها هم چه علاقه ای دارن به همجنسگرایی! :|

Davinci
06-07-2015, 09:33 PM
خب بالاخره بعد از حرف و حدیث هایی که پشت این سریال بود قسمت اول رو دیدم
بر عکس بقیه ی بچه ها من از قسمت اول خوشم اومد سریال با یسری معما شروع شد
یه جورایی اولش منو یاد لاست انداخت که همش معمای بدون جواب بود
خط داستان هم خوب بود موسیقی متنش هم لذت بخش بود
شخصیت ها رو به خوبی معرفی کرد و ارتباطی که بینشون بود جالب بود ادامه میدم امیدوارم جلوتر با هیجان بیشتری رو به رو بشیم

David C
06-07-2015, 10:20 PM
منم خوشم اومد از سریالش...نمیگم عالی بود ولی خوب قسمت اوله و نباید زود قضاوت کرد باید بهش وقت داد...اما منو هم یاد لاست انداخت هم یاد هیروز:Smiley36:
به قسمت اول 7 میدم

anzalichi
06-07-2015, 10:38 PM
ای کسانی که LOST رو به تمسخر گرفتید :d وای به حالتون منو یادش نندازه:Smiley36: ... توبه کنید آقا اینقدر این کلمه ی مقدس رو جاری نکنید در پست هاتون :d . فعلن وقت دیدنش رو ندارم... اه :Smiley19:

hamed224
06-08-2015, 03:07 AM
منم قسمت یکشو دیدم ،حسی که الان دارم اینه که اصلا هیچ رغبتی واسه دیدن قسمت بعدی ندارم حوصلم سر رفت

اینجا تفاوت سریالی مثل لاست با این سریال معلوم میشه .سریال لاستو من قسمت یکشو دیدم

دیگه طاقت نداشتم شش ساعت یه کله داشتم سریالو میدیدم،یعنی اگه جون داشتم عین 6 فصلشو

یه جا میدیدم.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
اپیزود یک بیشتر توجهشو داده بود به شناسوندن شخصیت ها که ماشالله تعدادشونم کم نیست

خیلی خسته کننده شده بود ،و اینکه فعلا هیچکدوم ازشخصیت های سریال جذاب و دوست داشتنی نبودن

حالا قسمت بعدیشو ببینیم ، سرانجام این سر درد ها و توهمات و این حس هشتم به کجا میکشه.

ولی چیزی که مشخصه سریال پروداکشن عظیمی داره احتمال اینکه جذابتر بشه زیاده ،به هر حال

عوامل تولید و کارگردان بزرگی داره.

areff
06-08-2015, 05:42 AM
دو تا اپیوزد 50 دقیقه ای رفته فقط برای معرفی 8 شخصیت، هیجان نداره برای همین ممکنه بیخیال سریال بشید اما اواخر اپیزود دو وقتی سر کله جوناس پیدا میشه تازه داستان شروع میشه، پس پیشنهاد میکنم دو اپیزود اول رو تحمل کنید. تیتراژ ضعیفی داره با اینکه داره منظور میرسونه، اما برعکس کاور سریال خیلی جالبه 4 تا سَر هست که داخل هر 2 سر، 2 تا سَر دیگه به شکل جنین در اومده (شبیه هست نمیدونم منظورشون جنین بوده یا نه) و داخل مغز 2 سَر اول هستند.

هر هشت شخصیت و بازیگرا عالین، من خودم عاشق لیتو شدم :Smiley34:

Chandler Bing
06-08-2015, 02:31 PM
این سازنده ها هم چه علاقه ای دارن به همجنسگرایی! :|

خب از مردی که تغییر جنسیت داده و زن شده نباید انتظار دیگه ای داشت (قضاوت نمیکنم، خوب یا بدش). وقتی همچین آدمی سازنده سریال بشه مطمئنا به مشکلاتی که پشت سر گذاشته میپردازه، مثلا قسمت دوم حرف های نومی دقیقا حرف های خود لانا واچوفسکی بود... فکر کردم به همین میخواد بسنده کنه که لیتو هم همجنسگرا کردن :|
واقعا یه ذره بیش از حده، اون دیالوگ نومی جایی تو سریال نداره
شخصیت ها هم بیش از حد دارن بهشون میپردازن :| دو ساعت سریال دیدم هیچ معما و یا جوابی نگرفتم. فقط با 8 نفر آشنا شدم

البته اخر قسمت دو یه تکون خوبی میخوره داستان

lastshepherd
06-08-2015, 03:08 PM
خب از مردی که تغییر جنسیت داده و زن شده نباید انتظار دیگه ای داشت (قضاوت نمیکنم، خوب یا بدش). وقتی همچین آدمی سازنده سریال بشه مطمئنا به مشکلاتی که پشت سر گذاشته میپردازه، مثلا قسمت دوم حرف های نومی دقیقا حرف های خود لانا واچوفسکی بود... فکر کردم به همین میخواد بسنده کنه که لیتو هم همجنسگرا کردن :|
واقعا یه ذره بیش از حده، اون دیالوگ نومی جایی تو سریال نداره
شخصیت ها هم بیش از حد دارن بهشون میپردازن :| دو ساعت سریال دیدم هیچ معما و یا جوابی نگرفتم. فقط با 8 نفر آشنا شدم

البته اخر قسمت دو یه تکون خوبی میخوره داستان
افرادی که تو فیلم هستند هوموسکشوال حساب میشن نه ترنسشکوال، تو کشور خودمون ترنسکشوال شکر خدا (تا اونجایی که مطلعم) از نظر حقوقی/پزشکی امکانات خوبی دارن. اینکه الان تو دنیای غرب این مسائل هم زده میشه و همه اش رو بعنوان دگرپاشی عادی سازی کرده و به خورد فرهنگ های مختلف میدن زیاد جالب نیست. البته همه‌ی این‌ها به تعریف "چیستی" بر می‌گرده...

پ.ن: ماشالا داشته لانا انصافا با این اعتماد به نفس و امید :d

Chandler Bing
06-08-2015, 04:28 PM
افرادی که تو فیلم هستند هوموسکشوال حساب میشن نه ترنسشکوال

شخصیت نومی ترنس حساب میشه، اگه دقت کرده باشه مادرش مایکل صداش میکرد تو بیمارستان، ظاهرا با عمل جراحی به این شکل درامده

hamed224
06-09-2015, 12:46 AM
شخصیت نومی ترنس حساب میشه، اگه دقت کرده باشه مادرش مایکل صداش میکرد تو بیمارستان، ظاهرا با عمل جراحی به این شکل درامده

چیزی که واسه من عجیبه وقابل درک نیست همینه، طرف مرد بوده و به جنس مونث علاقه مند .بعد ، چطوری میشه علاقه داشته مونث باشه؟ معمولا برعکسه....

NOjAN
06-09-2015, 01:48 AM
قسمت اول رو دیدم. به نظرم سریال جون داریه. واچوسکیا از ماتریکس تا به اینجا مغز اصلی کارهاشون یه چیز بوده. اینکه یه تلنگری به بیننده بزنن و اون حقیقت "غیرقابل توضیح" رو در قالب داستان هایی که استعاره ای بیش نیستن بیان کنن. به نظرم این سریال شبیه لاست نیست و نیازی نداره تو اون سبک باشه. لاست نود درصد بازی های ذهنی احمقانه بود (حداقل برای من)

واضحه که خیلی از دیالوگا و جریانات تاثیر گرفته از ترنس بودن لانا واچوسکیه. ولی من شخصا مشکلی ندارم با این قضیه و اتفاقا احساس می کنم حس "بیگانگی" ای که این افراد برای من ایجاد می کنن فضای سریال رو خیلی جالب می کنه. همه ی داستان ها هم که نباید لیلی و مجنون باشه، گاهی اوقات آقا لیلی و شیرین خانم می شه.

چیزی که واسه من عجیبه وقابل درک نیست همینه، طرف مرد بوده و به جنس مونث علاقه مند .بعد ، چطوری میشه علاقه داشته مونث باشه؟ معمولا برعکسه....
جنسیت انسان هم مثل خیلی چیزهای دیگه توی این دنیا مقدار 0 و 1 نداره. بلکه یک طیفه!

MrP
06-09-2015, 09:30 AM
تا قسمت دوم

تا اینجای کار سریال جالبی بوده برای من,ایده ی سریال هم کشش اینو داره که مهیج و مرموزتر کنه سریالو و به شخصه خودم توقع ندارم از صفر تا صد رو تو یه فصل برن ,همین که فصل اولو بیشتر رو شخصیت ها مانور بدن و بیشتر به جنبه درام بپردازن هم هیجان کم تری نداره.این تعدد شخصیت ها رو خوب تونست جمع کنن که بیننده گیج نزنه و هشت تا شخصیت و فرهنگ متفاوت بیشتر آدمو کنجکاو می کنه تا ببینیم وقتی با هم هستن چی میشه.

واچوفسکی ها جنس رو جور گداشتن .من به شخصه خودم در مورد همجنسگرا ها چیز های دیگه ای فکر می کردم ولی واچوفسکی ها نوع آوری رو تو این مورد ترکوندن آخه کسی نیست بگه بهشون شخصیت اصلی داستانو چرا جفت جفت همجنسگرا می کنی.یه حساب سر انگشتی هم بکنه میشه فهمید که تو ذوق بیننده میزنه

M.Amir
06-10-2015, 04:28 AM
تا قسمت نهم:
سریال در میانه‌های فصل فراز خوبی داشت، دیگه از اون حالت تعریف کاراکترهاش که همه بهش اشاره کردن "نسبتاً" خارج شد و وارد یه فاز دیگه گردید.
بیشتر وارد زندگی شخصیِ هر کدوم از کاراکترها شدیم و قسمت به قسمت در مورد رابطه‌ای که "افراد آگاه" با هم دارن مسائل بیشتری رو متوجه میشیم.

(ق9) : موردی که خیلی جالب بود این بود که هر کدوم از این افراد که بخوان با هم رابطه ی عاشقانه داشته باشن، چون در یک روز متولد شدند (آنجلیکا همه شون رو در یک روز متولد کرده)
براشون خیلی خطرناک میتونه باشه. همونطوری که همچین چیزی بین جوناس و آنجلیکا بوده.

به شخصه از کاراکتر لیتو خیلی خوشم میاد، حالا کاری به یه سری بحث هاش نداریم اما بازیش تو موقعیت‌های مختلف واقعاً جالبه. مثل کاراکترهای دیگه یکنواخت نیست.
به موقع خودش واکنش پرانرژی و شاد داره و زمان دیگر اشکش دم مشک‌شه.

فکر میکنم اگر تمدید بشه، داستان اصلی از فصل دیگه تازه شروع بشه، البته که تا آخر فصل راه زیادی مونده و صد البته که باید دید.

5. موسیقیش شاهکار بود... معلوم بود خوب خرج کردن براش!
انتخاب‌های موسیقی‌شون معرکه‌ست. مخصوصاً کار دقایق آخر قسمت نهم.

FARMANDEH
06-10-2015, 07:44 PM
سلام به همگی. http://www.delangizchat.org/theme/images/smilies/%28s203%29.gif

سریال رو تا قسمت 8 دیدم و خوشم اومد تا اینجا قشنگ بوده و هیجان خوبی هم داشته. فقط به نظر میاد کل این فصل یه جورایی مقدمه است و تازه از فصل بعد ماجراهای اصلی شروع میشه! http://www.delangizchat.org/theme/images/smilies/%28s72%29.gif
سریال فضای خوبی داره و این که تو کشورهای مختلف اتفاق میوفته و به فرهنگهای مختلف هم میپردازه جالبه.
باحالترین صحنه هاش جاهاییه که مهارتهاشون به هم منتقل میشه مخصوصا صحنه های بزن بزن! اون جایی که سیاه پوسته گفت "روح کره ای جان کلود" ترکیدم از خنده! http://www.delangizchat.org/theme/images/smilies/%28s7%29.gif
از صحنه های هم جنسگراها که تازگیا بیشتر هم شده خوشم نمیاد! مخصوصا صحنه های مرد با مرد!!http://www.delangizchat.org/theme/images/smilies/%28s58%29.gif
که البته اینجا از بازی شخصیت گی خوشم میاد و شخصیت جالبی داره ولی بازیگر لز هم صداش رو اعصابه هم چهرش! دوست دخترش با نمک تره! فقط گیریم اینکه یه مرد بخواد تبدیل بشه به زن قابل قبوله. اینکه یه مرد یا زن هم جنس گرا باشه هم قابل قبول. ولی اینکه یه مرد خودشو زن بکنه بعد بره همجنس گرا بشه دیگه خیلی ضایعه! واقعا وات دِ فاز؟! http://www.delangizchat.org/theme/images/smilies/%28s545%29.gif
در کل سطح کیفی خوبی داره سریال و داستان هم داره جالب پیش میره. قطعا در آینده پیشرفت خواهد داشت و اتفاقات جالب زیادی در انتظارمونه، امیدوارم بهتر هم بشه. :Smiley69:

در پایان از مترجمین عزیز هم تشکر میکنم. :Smiley17:

Chandler Bing
06-11-2015, 01:28 PM
اون دو قسمت اول زود قضاوت کردیم وبه این گیر دادیم که چرا اینقدر وقت صرف پرداخت شخصیت ها میکنه، خب الان که به وسط سریال رسیدیم میبینم که چه کار خوبی هم کردن. از قسمت 4-5 سریال 8 تا کاراکتر اصلی خوب داریم که با تمام زندگی شون آشنا هستیم و باهاشون همذات پنداری میکنیم. این خیلی خوبه، این مسئله بیشتر تو سکانس هایی که دو به دو باهم صحبت میکنن بیشتر به چشم میاد.. مثل رابطه شخصیت کالا با ولفگانگ، یا رایلی با کیفس، کیفس و سان... اینا interaction هاشون خیلی خوبه. یا مثلا رابطه لیتو با دنیلا و هرناندو :)) خیلی بامزه است
همه شخصیت ها هم دوست داشتنی ان و جالب، اما بهترین شون فکر کنم ویل باشه، احساس میکنم رهبر گروه میشه در آینده، ولفگانگ هم خیلی خووبه
اما درباره خود داستان: تا قسمت 7

داستانش فوقالعاده مرموز و جذابه، میتونه خیلی خیلی بهتر از این بشه و وسعت بیشتری پیدا کنه. مثلا شخصیت جوناس و اون زنه که مرد مشخصه عضو یک cluster بودن، مطمئنا عضوهای دیگه ای هم هست که شاید در آینده باهاشون آشنا بشیم. مثلا همین دکتر متیوس میتونه یکی از هم کلاسترهای جوناس باشه که بر ضدشون شده
داستانش جای کار زیاد داره، شبکه خوب با دوتا نابغه پشت دوربین... میتونه عالی بشه

Red Hood
06-11-2015, 07:43 PM
قسمتای اول که می دیدمش فکر می کردم با یه سریال معمولی طرفم ولی نتفلیکس ثابت کرد که سریال معمولی نداره!
سه قسمت پایانیش واقعاً عالی بود. هر کی ندیده پیشنهاد می کنم سریع شروع کنه
پ.ن: چقدر این سان خوبه!

sh2012
06-12-2015, 04:24 AM
بالاخره تموم شد فصل اول ......هر قسمت بهتر از قسمت قبل ......با همه پیچیدگی و تعداد کارکترهای زیاد....بازهم پیام سریال آنقدر واضح بود که خیلی راحت میشه گرفتش....احساسات فوق العاده عمیق همراه با هیجانات فوق العاده قسمت های پایانی ........

نتفلیکیس کم کم داره گوی سبقت رو از بقیه میگیره و واقعا زنگ خطر رو برای دنیای شبکه های دولتی و کابلی و ....به صدا در میاره؟؟؟؟؟؟؟یا ....

hamed224
06-12-2015, 12:02 PM
اپیزود 5

با اینکه قسمت یک و دو بسیار کند بود سریال الان که قسمت 5 هستم کم کم داره جون میگیره ، هر چی جلوتر میره جذاب تر میشه........تخیل جالب و شیرینی تو سریاله که

ادم دوست داره ببینه اخرش به کجا میکشه، ببینیم این برادران واچسفکی میتونن معماهای جذابی رو در سریال بگنجونن یا نه ،فعلا که همه چیز مبهمه.

با تشکر از تیم ترجمه که دیدن سریال رو میسر کردن.

mahdy61
06-12-2015, 03:39 PM
واقعا سریال ضعیفیه. بطور واضحی آب بستن توش. یه چیزی که میشد تو چهارتا اپیزود تمومش کرد رو کردن دوازده تا اپیزود .
به معنی واقعی هالیوودیش کردن. صحنه های بی معنی همجنسگرایی . اونم این همه. این هجم عشق و رومنس و این چرت و پرتا تو این مدل داستان. اسلوموشن های زیاد نشون دادن هشت تای اصلی .
تو کشتارا هم اساسا خط اخلاقی خاصی پیگیری نمیشه . مثلا سیاهه یا وولفگانگ .
ایده خوب که وسط هالیوودیشن گم شده. من که مجبور میشم بزنم جلو که از وسط صحنه های (!!) فیلم رد شم برسم به داستان :)))))
خلاصه که ژانر ماجرایی فور تین ایج سبکه سریاله :)))
واچوفسکی ها هم بعد ماتریکس بهتره چیزی نسازن. هر چی دارن از اونه و بقیه فقط بی ابرویی :)))

(با مزه ترین اونجاس که سینمای مکزیک رو سطحی نشون میده ولی اکشنای خود سریال هم در همون حده)

کاش اینو انگلیسیا میساختن.

rezash96
06-12-2015, 08:08 PM
عالی بود این سریال محشره مخصوصا قسمت اخرش پیشنهاد میکنم حتما نگاه کنید . چه بشه این سریال

Samya
06-13-2015, 07:32 PM
سلام دوستان،

اول از همه می‎خواستم از تیم ترجمۀ خوب TVWorld سپاسگزاری کنم. واقعاً زحمت کشیدند. اینکه روزانه ترجمۀ میانگین 2 قسمت رو انجام دادند، واقعاً جای تحسین داره :)

و اما در مورد این سریال، یا بهتره بگم شاهکار :)

من شخصاً از قسمت اول تا آخر اون رو به طور کلی 2 روزه دیدم. از اولین قسمت اون تونستم به خوبی باهاش ارتباط برقرار کنم. انقدر ایدۀ این سریال برام جذاب بود که نمی‎تونستم لحظه‎ای از فکرش بیرون بیام. و الان پشیمونم که چرا انقدر عجله کردم، و به همین خاطر مجدداً دارم تماشاش می‎کنم :)

البته حق میدم به خیلی از دوستان که با دیدن قسمت‎های اولیه (تا قسمت سوم مثلاً) خیلی جذب سریال نشن. ولی خب مجبورید که تحمل کنید، تا در قسمت‎های بعدی جبران اون جذابیت از دست رفته رو دریابید :)

خیلی از دوستان گله‎مند بودن به خاطر موارد جنسی‎ای که مطرح شده بود داخل سریال. خب قاعدتاً اینطور موارد نه با دین ما و نه با فرهنگ ما ایرانی‎ها سازگاره؛ نباید یقۀ سازندگان این فیلم رو بگیریم که چرا این کارو کردن. اگه واقعاً با این موارد مشکل دارین، خیلی راحت اون قسمت‎ها رو نادیده بگیرین یا کلاً بی‎خیال تماشای این سریال بشین. انقدر هم گیر ندین که فلانه و بهمانه!

مثلاً شخصیت نومی، واقعاً ترازن هست. یعنی در واقعیت هم ترازن هست. حالا فارغ از این بحث گرایش جنسی‎ای که داره. (فی‎الواقع زمانی که پی بردم این بنده خدا اول مذکر بوده، بعداً شده مؤنت، بعد گرایش جنسیش هم به جنسیت مؤنث هست، هر کاری می‎کردم نمی‎تونستم نخند‎م).

با همۀ مواردی که عرض کردم خدمتتون، اگه تفکرات و گرایش‎های دیگران رو راحت می‎تونید بپذیرید، این سریال رو بدون کمترین اتلاف زمانی مشاهده بفرمایید :)

اگه درگیر داستان و ایدۀ این شاهکار بشین، اصلاً بی‏‎خیال چند مورد بی‎اهمیت جنسی که مطرح شده میشین :)

از همه لحاظ شاهکاره؛ عاشق تمامی شخصیت‎هاش شدم و خیلی خوب تونستم با تک تک‎شون همزاد پنداری کنم. حیف که یک‎سال می‎بایست در انتظار فصل دوم این سریال باشیم.

ممکنه 2-3 جملۀ بعدیم تا حدودی داستان رو لوث کنه؛ لطفاً اگه هنوز سریال رو شروع نکردین که ببینین، جملات بعدیم رو نخونین! :دی

تنها یه ایراد می‎تونم به این سریال بگیرم، اونم اینه که جملگی به زبان انگلیسی صحبت می‎کنن :) یعنی توی بمبئی طرف با هر کسی که اطرافش هست (حتی اون خدای فیلی شکلش) انگلیسی حرف میزنه :| یا مثلاً توی کنیا که همه با هم انگلیسی حرف می‎زنن کلاً :| یا توی سئول :| یا توی برلین :| طرف اومده GOT رو ساخته، واسه زبانی که وجود نداشته، یه زبان ساخته که قضیه رو هر چه بیشتر واقعی نشون بده. اون موقع واقعاً برام جای تعجب داره که یه سریال به این خوبی، چه دلیلی میتونه داشته باشه که این مورد رو در نظر نگرفته باشه؟

به هر حال، یه شاهکار هم میتونه معایبی رو داشته باشه.

در آخر هم از دوستمون @mahdy61 که به طور کارشناسانه‎ای این سریال رو نقد کردن تشکر می‎کنم و ازشون می‎خوام که مجدداً سریال رو مشاهده کنن تا متوجه داستان بشن؛ این سریال فقط 8 کاراکتر اصلی داره. من شخصاً قبل از این سریال خودم رو آماده کرده بودم که 8 قسمت رو به طوری که هر قسمت کاملاً مربوط به یک شخصیت باشه ببینم، ولی خب اینطوری نبود؛ اگه بود خیلی حوصله سر بر میشد. من موندم چطوری فرمایش می‎کنن که 12 قسمت رو میشد توی 4 قسمت فلان کرد! اجالتاً اگه بعد از مرور مجدد داستان، باز هم قضیه رو متوجه نشدین، "ستایش" رو ببینین، فکر می کنم براتون جذاب تر باشه. درکش هم براتون آسون تره. گویا فصل دوم هم داره.

KEVIN GARVEY
06-13-2015, 10:18 PM
با احترام به نظر دوستانی که تو این تاپیک پست دادن بنده بخاطر اسپویل نشدن هیچکدومو نخوندم .
سریال رو شاید بیشتر دوستان این نظرو داشته باشن که بیش از حد اضافه کاری و لفت دادن توشه . ولی سریالی با این همه شخصیت اصلی حتما هم باید چند اپیزود رو صرف شناسوندن کاراکتر های اصلیش بکنه . تا اپیزود 5 که من دیدم خداییش اصلا یه دقیقه هم اضافه کاری نداشته و عالی کار کرده . همین شناسوندن شخصیت ها خودش به بهترین نحو انجام گرفته . منکه با دیدن 5 قسمت فکر میکنم با یکی از بهترین سریالهایی که تابحال دیدم طرفم .
خداییش با اینکه عمر شبکه نتفیلیکس از شبکه های قدیمی ای که تو آمریکا و انگلیس هستن کمه ولی از خیلیهاشون کارش بهتره .
من موندم این همه هزینه میکنن سریال میسازن چجوری از دلشون میاد یدفعه همه رو میریزن بیرون . یعنی چقدر درامد دارن . هزینه اشتراک ماهانه اش تا اونجایی که شنیدم ماهی 15 دلاره .
واسه همین سریال کمه کم واسه هر اپیزودش 20 تا 25 میلیون دلار هزینه شده .

mahdy61
06-14-2015, 02:13 AM
Samya کل کل کنیم؟ سر سریال؟ نه بابا بیخیال :))
در مورد کیفیت داستان ارجاع میدم به صحنه ای از اپیزود اخر و داستان پورشهه که چون خراب شد همه نگهبانا ناراخت شدن و حواسشون از کارشون پرت شد :)))))) خیلی منطقی و ناب بود صحنش .
یه صحنه دیده نشده از سیزن یک سریال
http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/am0DMXv_460sa.gif
:))

kingmiladkh
06-14-2015, 04:34 AM
بدترین اتفاقی که برای یک مخاطب سینما و تلویزیون (به طور کلی هنر) ممکنه بیفته اینکه در تماشا کردن به یائسگی برسه ... :))
اینکه قدرت باروری لذت بردن از یک اثر نو رو از دست بده ... با برچسب های مختلف، این اتفاق میتونه حاصل زیاد فیلم دیدن باشه، اما زیاد فیلم دیدن لزوما به معنای زیاد فهمیدن نیست.

Samya
06-14-2015, 10:05 AM
Samya کل کل کنیم؟ سر سریال؟ نه بابا بیخیال :))
در مورد کیفیت داستان ارجاع میدم به صحنه ای از اپیزود اخر و داستان پورشهه که چون خراب شد همه نگهبانا ناراخت شدن و حواسشون از کارشون پرت شد :)))))) خیلی منطقی و ناب بود صحنش .
یه صحنه دیده نشده از سیزن یک سریال
http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/am0DMXv_460sa.gif
:))

اختیار دارید، چنین شاهکاری نیازی به کل کل من و شما نداره :)

پ.ن + خطر لوث شدن: وقتی میگم سریال رو دوباره ببینین، بدون اینکه بحث کنین، جداً دوباره ببینین :دی یا حداقل اگه می بینین متوجه قضیه نمیشین، دلیلی نداره بی مورد به بحث کردن ادامه بدین. نگهبان امنیتی زندان گوانتانامو که نبودند که نتونن پست خودشون رو ترک کنن. نگهبان یه سازمان خصوصی بودند و با دیدن پورشه‎ای که از روش در حد آتش گرفتن داره دود بلند میشه، نمی‎تونستن مثل درخت از جاشون تکون نخورن! :| کنجکاو شدند که ببینن قضیه چیه. یعنی الان من باید این چیزا رو هم برای شما توضیح بدم؟

این گیرهایی که شما میدین، مثل این میمونه که من بیام بگم: "مگه میشه احساس 8 نفر برای یک نفر باشه، و احساس یک نفر برای 8 نفر باشه؟"؛ محوریت داستان علمی تخیلی رو می‎برین زیر سؤال. به این شکل باید هکتیویست بودن نومی رو هم وهم و خیال و غیر منطقی تلقی کنیم (چون عملاً کسی که تا این حد بتونه عملیات نفوذپذیری رو انجام بده وجود نداره، یا اگه هم وجود داشته باشه به دلیل وسعت کاری که انجام میده، سریعاً شناسایی میشه و به فنا میره).
یا برای مثال، امکانش خیلی کمه که وقتی نومی هیچ تجهیزاتی رو برای هک کردن نداره، و با ویل داره به راه چاره می‎اندیشه که چطور این تجهیزات رو فراهم کنه، یهو به طور معجزه واری از توی هوا اون دوستش باگ (که بیشتر میخوره دلال مواد مخدر یا یه همچین چیزی باشه تا هکر با اون لهجۀ فکر می کنم جنوبیش) ظاهر بشه و یه کیف تجهیزات تقدیم نومی کنه.

اما همین موارد هست که یک فیلم رو فیلم می کنه.

اگه به دنبال سوتی هستین، که معمولاً داخل هر سریالی این نوع سوتی ها پیدا میشه؛ میتونم یه دونه تقدیمتون کنم که هر زمانی خواستید یه مورد حسابی برای گفتن داشته باشید. برگردید به سکانس فلش بک ویل (دوست پلیسمون) به زمان کودکیش، زمانی که پدرش اون رو به خاطر دزدی داخل ماشین پلیس قرار میده؛ اون رادیوی پلیسی که پدر ویل در اختیار داره، کاملاً مدرن هست. حداقل تا 10 سال پیش چنین رادیوی پلیسی با این مدل وجود نداشته.

چشم و گوش بسته که ننشستیم سریال رو ببینیم؛ با وجود ضعف‎های بسیار ریزی که ازش دیدم (که انقدر ناچیز هست که اصلاً ارزش Mention کردن هم نداره)، باز هم میگم از نظر من یه شاهکاره؛ یه شاهکار فوق العاده ست :)

rezash96
06-14-2015, 03:34 PM
سلام دوستان،

اول از همه می‎خواستم از تیم ترجمۀ خوب TVWorld سپاسگزاری کنم. واقعاً زحمت کشیدند. اینکه روزانه ترجمۀ میانگین 2 قسمت رو انجام دادند، واقعاً جای تحسین داره :)

و اما در مورد این سریال، یا بهتره بگم شاهکار :)

من شخصاً از قسمت اول تا آخر اون رو به طور کلی 2 روزه دیدم. از اولین قسمت اون تونستم به خوبی باهاش ارتباط برقرار کنم. انقدر ایدۀ این سریال برام جذاب بود که نمی‎تونستم لحظه‎ای از فکرش بیرون بیام. و الان پشیمونم که چرا انقدر عجله کردم، و به همین خاطر مجدداً دارم تماشاش می‎کنم :)

البته حق میدم به خیلی از دوستان که با دیدن قسمت‎های اولیه (تا قسمت سوم مثلاً) خیلی جذب سریال نشن. ولی خب مجبورید که تحمل کنید، تا در قسمت‎های بعدی جبران اون جذابیت از دست رفته رو دریابید :)

خیلی از دوستان گله‎مند بودن به خاطر موارد جنسی‎ای که مطرح شده بود داخل سریال. خب قاعدتاً اینطور موارد نه با دین ما و نه با فرهنگ ما ایرانی‎ها سازگاره؛ نباید یقۀ سازندگان این فیلم رو بگیریم که چرا این کارو کردن. اگه واقعاً با این موارد مشکل دارین، خیلی راحت اون قسمت‎ها رو نادیده بگیرین یا کلاً بی‎خیال تماشای این سریال بشین. انقدر هم گیر ندین که فلانه و بهمانه!

مثلاً شخصیت نومی، واقعاً ترازن هست. یعنی در واقعیت هم ترازن هست. حالا فارغ از این بحث گرایش جنسی‎ای که داره. (فی‎الواقع زمانی که پی بردم این بنده خدا اول مذکر بوده، بعداً شده مؤنت، بعد گرایش جنسیش هم به جنسیت مؤنث هست، هر کاری می‎کردم نمی‎تونستم نخند‎م).

با همۀ مواردی که عرض کردم خدمتتون، اگه تفکرات و گرایش‎های دیگران رو راحت می‎تونید بپذیرید، این سریال رو بدون کمترین اتلاف زمانی مشاهده بفرمایید :)

اگه درگیر داستان و ایدۀ این شاهکار بشین، اصلاً بی‏‎خیال چند مورد بی‎اهمیت جنسی که مطرح شده میشین :)

از همه لحاظ شاهکاره؛ عاشق تمامی شخصیت‎هاش شدم و خیلی خوب تونستم با تک تک‎شون همزاد پنداری کنم. حیف که یک‎سال می‎بایست در انتظار فصل دوم این سریال باشیم.

ممکنه 2-3 جملۀ بعدیم تا حدودی داستان رو لوث کنه؛ لطفاً اگه هنوز سریال رو شروع نکردین که ببینین، جملات بعدیم رو نخونین! :دی

تنها یه ایراد می‎تونم به این سریال بگیرم، اونم اینه که جملگی به زبان انگلیسی صحبت می‎کنن :) یعنی توی بمبئی طرف با هر کسی که اطرافش هست (حتی اون خدای فیلی شکلش) انگلیسی حرف میزنه :| یا مثلاً توی کنیا که همه با هم انگلیسی حرف می‎زنن کلاً :| یا توی سئول :| یا توی برلین :| طرف اومده GOT رو ساخته، واسه زبانی که وجود نداشته، یه زبان ساخته که قضیه رو هر چه بیشتر واقعی نشون بده. اون موقع واقعاً برام جای تعجب داره که یه سریال به این خوبی، چه دلیلی میتونه داشته باشه که این مورد رو در نظر نگرفته باشه؟

به هر حال، یه شاهکار هم میتونه معایبی رو داشته باشه.

در آخر هم از دوستمون @mahdy61 که به طور کارشناسانه‎ای این سریال رو نقد کردن تشکر می‎کنم و ازشون می‎خوام که مجدداً سریال رو مشاهده کنن تا متوجه داستان بشن؛ این سریال فقط 8 کاراکتر اصلی داره. من شخصاً قبل از این سریال خودم رو آماده کرده بودم که 8 قسمت رو به طوری که هر قسمت کاملاً مربوط به یک شخصیت باشه ببینم، ولی خب اینطوری نبود؛ اگه بود خیلی حوصله سر بر میشد. من موندم چطوری فرمایش می‎کنن که 12 قسمت رو میشد توی 4 قسمت فلان کرد! اجالتاً اگه بعد از مرور مجدد داستان، باز هم قضیه رو متوجه نشدین، "ستایش" رو ببینین، فکر می کنم براتون جذاب تر باشه. درکش هم براتون آسون تره. گویا فصل دوم هم داره.

احسنت ب تو .
و در مورد ایرادت هم میتونم بگم که میتونستن بهتر عمل کنند و اگه میخواستن با زبان خودشون با هم صحبت کنند که نصف بیشتر سریال رو باید با زیر نویس میدید و جذابیتش رو از دست میداد (البته برا خودمون که با زیرنویس میبینیم مشکلی نداره :Smiley36: ) ولی بازم میگم میتونستن بهتر عمل کنند .

_Nirvana_
06-14-2015, 04:26 PM
خوب نبود..
عالی بود :Smiley41:
من که از ابتدا تا انتها لذت بردم.
کاراکتری که خودم دوس داشتم ليتو بود.آدم خسته نميشد اصلا برخلاف اون دختره معتاد(رايلی)که به نظر خودم تنها نقطه ضعف سريال بود.يعنى هروقت اينو نشون ميداد می خواستم بزنم جلو زودتر رد شه.گذشته و حالش حوصله آدمو سر ميبرد:|
ولفگانگم اعصاب نداشت :Smiley36: ..صحنه ترکوندن ماشينه،کشتن عموش و تعقيب و گريز هليکوپتر خيلی خوب بود.
ديگه غير از همون دختره که اشاره کردم همه چی سرجای خودش بود و ناهماهنگی نديدم.حتی دنيلا هم نقش خوبی داشت.
درکل راضی بودم از سريال.

rezash96
06-14-2015, 07:26 PM
ولی خدایی موسیقیش خداست:Smiley10: خیلی خیلی حال کردم با متن موسقی این سریال :Smiley35:

KEVIN GARVEY
06-15-2015, 02:06 PM
آقا پشیمون شدم از پستی که دادم. سریال خیلی صحنه های اضافه داره که باید بزنی جلو .
ولی صحنه های بیش از حدش تو همجنسگرایی اعصاب آدمو خورد میکنه .

hamed224
06-16-2015, 01:26 PM
پایان.

در مجموع امتیاز من به سریال 7 .

نقاط قوت سریال بیشتر از ضعفاشه،شایدم ایراداتی که میگیریم ضعف نباشه در مقایسه با سریال های تاپ کمی ضعیفتر باشه ،

1. قسمت های اکشن سریال خیلی بیش از حد اغراق شده است، آدم یاد فیلم های هندی میوفته.

2.بعضی قسمت ها که در خط اصلی داستان پیش نمیره بیش از حد طولانیه، بیننده مجبور میشه بزنه جلو

3.یکی از مواردی میتونست سریال رو جذابتر کنه ، شخصیت های متفاوت تری در سریال بود الان این 8 نفر یه جورایی همشون ادم خوبه محسوب میشن

کاش بعضی شخصیت ها خاکستری تر بودن ،اینجوری سریال بهتر میشد ،مثل لاست که از همه طیف آدم توش بود مثل ساویر

4. اینکه یک کمپانی قدرتمند در سریال هست که در پی شکار این 8 نفره، آدمو یاد سریال اتوپیا میندازه ،ولی برای جذاب شدن سریال یک بدمن قدرتمند لازمه.

5. چیزی که سریال رو فارق از تمام مواردی که مورد پسند ما نیست ، مارو مجذوب دیدن میکنه همین ایده و سوژه جذاب سریاله که بهترین دلیل برای دیدن این سریاله

پروداکشن عظیم و پر خرج و زحمتی که برای هر سکانس این سریال کشیده شده ملموسه ،خیلی لحظات سریال از چند موقعیت مختلف تشکیل شده که واقعا باید بودجه

زیادی روی این سریال سرمایه گذاری کرده باشن که چنین لحظاتی رو بتونن خلق کنن،

M.Amir
06-17-2015, 02:19 PM
http://picoup.ir/images/04865234829123070946.jpg

مجله‌ی Mexican تایید کرده که این سریال تا سه فصل مهمان خانه‌هایمان است. البته که چندی پیش اعلام شده بود
که سریال به راحتی تا پنج فصل تمدید خواهد شد اما خب تابحال چیزی از سمت شبکه اعلام نشـــده است. به هر حال
تا اعلام خبر رسمی تمدید و یا کنسل شدن این سریال باید منتظر عوامل شبکه‌ ی نت فلیکس باشیم که هستیم.

armina90
06-18-2015, 05:00 PM
من که خیلی خوشم اومد. از همون قسمت اول جذبش شدم و تا تمومش نکردم دست ازش نکشیدم. حتی اون حالت کسل کننده ای که بعضی از دوستان تو قسمتای اول تجربه کرده بودن و نداشتم. به نظر من شخصیتا رو خیلی خوب معرفی کردن. اصلا کسل کننده نبود.
موسیقیش عااااالی بود. من حتی از تیتراژشم خیلی خوشم اومد. خیلی نو و جدید بود. من کمتر نمونه ش رو برای یه سریال تلویزیونی دیده بودم.
خیلی برام جالبه که همه با این لیتو حال کردن در حالی که شخصیتی که کمترین جذابیت و برا من داشت، همین بود. یکی م اون کافئوس. خیلی حوصله سر بر بودن. ولی در عوض دنیلا خیلی خوب بود. با اینکه جز 8 شخصیت اصلی نبود ولی خیلی خوب بود.اون دوست دختر نومی خیلی بهتر از خودش بود! باورتون میشه تا کاممنت های شما رو نخونده بودم نفهمیدم این اول مرد بود بعد زن شد بعد عاشق یه زن دیگه شد. یعنی در این حد بحث صقیل بود که من همچین چیزی تو کتم نمیرفت. وای سینمای مکزیک و چقد قشنگ نشون داده بودن! عاااالی بود. بخصوص اون دختره که نقش مقابل لیتو بود. خیلی قشنگ بود ادا اطواراش.:Smiley14:
به نظر من سان بهترین شخصیت بود. خیلی جذاب بود. اولش فک میکردم این خیلی کسل کننده ست ولی واقعا از همه بهتر بود. ولفگنگ خیلی خوبه. تو قسمت اخر (قسمت رو در رویی ماشین و هلیکوپتر) که ویل برگشت به ویسپرز گفت من ممکنه نتونم ولی یه نفر و میشناسم که میتونه، خییییییلی خوب بود. یعنی یه بی کله تمام عیاره. خیلی دوسش دارم. کالا م خوب بود.
من برخلاف دوستان اصلا راجع به رایلی Bored نبودم. جالبه شخصیتش!
در کل سریال قشنگیه. بی صرانه منتظر فصل جدیدش در سال پیش روئم.

سلام دوستان،

.

اتفاقا برای منم جای سوال داشت که چرا اینا همه دارن انگلیسی حرف میزنن ولی دیدم اون دفعات اولی که اینا باهم ملاقات داشتن، به زبون همدیگه حرف میزدن. این کار رو بخاطر این کردن که راحتتر بشه سریال دید. نمیشد کل فصل و با زیرنویس نگا کرد که!

Chandler Bing
06-18-2015, 07:13 PM
پایان سریال

یه سری جواب ها رو جوناس داد تو فصل اول، مثل اینکه این سنسیت ها هم گونه ای دیگه از انسان ها هستن و اون گروه مقابله هم سعی در از بین بردن اینا دارن.:Smiley15: یه چیز تو مایه های اکس من شد. برای من که راضی کننده نبود... اما از طرفی 8 تا شخصیت سریال عالی ان، این سکانس هایی که باهمدیگه ارتباط برقرار میکنن خیلی خوب از اب درامده، یعنی واقعا تنها دلیلم برای دیدن ادامه سریال همین رابطه این 8 نفر بود، خیلی زود از حالت معمایی در امد سریال
اما واقعا سریال پر هزینه ای بوده که تو چند کشور فیلمبرداری شده و همین ها به سریال خیلی کمک کرده... امیدوارم در ادامه جذاب تر بشه، حیفه

pedram_ashena
06-18-2015, 10:42 PM
سریال تدوین خوبی داره.فیلمبرداری خوبی داره ایده خوبیه داره.یعنی تمام مواردی که نقطه قوت برادران واچوفسکی است. اما...
اما ریتم خوبی نداره نامنظمه.خوب نتوانستند از اب و گل درش بیاورند. البته نسبت به رقبای متوسط به بالایش.
تا اونجایی که داستان مربوط به این 8 نفر است خوبه اما زمانی که متوجه میشویم از این دسته ها زیاد است تو ذوق خوردن شروع میشود.سرنوشت سریال هیروز
تو این فصل که خبری از دسته های دیگر نبود اما اگر قرار باشد اونها هم وارد داستان شوند داستان لوس میشود.

nosheh
06-20-2015, 02:45 AM
تا قسمت 6 از فصل اول رو دیدم.... یکسری صحنه های ج ن س ی اش واقعا زیادیه! :Smiley106:یعنی اگه نمی بود هم لطمه ای نمی زد:Smiley15:
تا اینجا از سان خوشم اومده :Smiley69: و اون پسر کنیایی که مادرش مریضه! ( اسمش از ذهنم رفته:Smiley36:)

اگه بتونن ایده رو درست پردازش کنن فیلم خوبی خواهد بود ... ولی اگه بخواد همش تو کشمکش مغزها و صحنه ها 18 سال به بالا باشه خیلی خوب نیست... گرچه که باید تا قسمت 8 رو ببینم حداقل! :Smiley35:

AmiR RezA
06-21-2015, 09:50 PM
بچه ها اون موسیقی که تو قسمت اول اخرای قسمت وقتی داشتن مواد میزدن و وقتی هدفون تو گوشای دختره بود پخش میشد کسی لینک دانلودش رو داره؟ ممنون

Spasitel
06-21-2015, 11:35 PM
بچه ها اون موسیقی که تو قسمت اول اخرای قسمت وقتی داشتن مواد میزدن و وقتی هدفون تو گوشای دختره بود پخش میشد کسی لینک دانلودش رو داره؟ ممنون
Kettering - The Antlers (http://pleer.com/en/tracks/45541410YOz)
-----------------------------------------------------------------------------------
داستان،فضا،بازی ها،موسیقی خیلی خوب کار شده بود.حتی soundtrack هایی که استفاده شد عالی بود.
سرآمد شخصیت های سریال،سان و لیتو بودن..سان با اون ظاهر خونسرد..یه مبارز تمام عیار.و لیتو با اون حجم از احساسات ناخودآگاه هیجان و انرژی رو به بیننده منتقل میکرد.
یه نکته مثبت دیگه این بود که روی یه کشور متمرکز نشدن و از هر قاره حداقل یه نماینده دیدیم.آدمایی با چهره،زبان و استعدادی متفاوت که مکمل همدیگه هستن.
دیالوگ های دو به دوی خوبی هم رد و بدل شد:
http://uupload.ir/files/vnk8_screenshot_2015-06-14_1920.png (http://uupload.ir/)
کالا: عشق من به علم مانع ايمانم نميشه.از نظر من، علم يه زبون ديگه ست که واسه توصيف بعضی معجزه هايی که مذهب ميگه ازش استفاده ميکنيم.
ولفگانگ: ولی يکی از اين زبونا با عقل جور درمياد و اون يکی نمياد.
کالا:جوردرمياد؟ مثلا فيزيک کوانتومی جور درمياد؟مثلا يه ذره که هم اينجا هست و هم نيست عاقلانه ست؟يا جاذبه عاقلانه ست؟يه نيرويی که هيچکس دليل وجودشو نميدونه فقط ميدونيم که اگه اين جاذبه مرموز بين اشيا وجود نداشت هيچ کدوم اينام وجود نداشت.
ایرادی که میتونم بگیرم اینه که اگر از یه سری جزئیات صرف نظر میشد و به داستان اصلی پرداخته میشد نتیجه بهتری بدست میومد.
در یک کلام خوب بود و حرفهای زیادی هم برای گفتن داشت.جای امیدواری هست که فصل دوم بهتر هم بشه.

AdibTE
06-26-2015, 09:03 PM
http://picoup.ir/images/15548619351390237301.jpg
خب خب... من تا اپیزود 4ـم دیدم و باید بگم که روال داستانیه خیلی کندی داشت تا این قسمت که من تازه متوجه شدم داستان از چه قراره و چی به چیه. البته بازم هنوز جای کار هست :/
به نظر من که داستانش جذابه. ینی اگر قسمت های اول رو دوست نداشتین، صبر کنین تا توی قسمت های بعدی صعود بکنه و به سریال جذابی تبدیل بشه.
تنها چیزی که منو عذاب میده تیتراژشه :| خیلی بیخوده انصافا :/ تا این حد که من فقط یک بار دیدمش؛ برای قسمت های بعدی زدم جلو -_- خب یه چیز جالب درست میکردین این چیه :|
بعدش هم شخصیت محبوبی که مد نظر گرفتم برای این سریال تا این لحظه همین "ریلی (https://www.google.com/search?safe=off&sa=X&biw=1366&bih=633&q=tuppence+middleton&stick=H4sIAAAAAAAAAGOovnz8BQMDgzEHsxC3fq6-gaFBYZZFWq4SF4iTZJaSk2ygJZadbKVfUgZE8QVF-elFiblWyYnFJYpPOzaduqzPfXuR1BnGT6skar7sTQAAkqWrhlA AAAA&npsic=0&ei=NW6NVd_MFoO1sQGfuJU4&ved=0CCwQ-BY&lei=NW6NVd_MFoO1sQGfuJU4)" هستش که کلا فاز سنگینی داره ازش خوشم میاد :Smiley36: بعدش هم "ویل" که میدونم شخصیت مهمی میشه و توی متوجه کردن باقی کمک میکنه .:Smiley35:

پ.ن: کپچر هام خوب شده ها :d

alibrbad
06-27-2015, 01:11 AM
من همين الان قسمت نهم هم ديدم،متاسفانه زياد تا حالا انتظاراتمو برآورده نكرده و انتظارم از نتفليكس بعد دردويل خيلي بيشتر از اين حرفا بود،
سريال تا حالا صرفا براي سرگرمي خوب بوده(شايد بهتر شه در قسمت هاي بعد و فصل هاي بعد) و اينجا چند نكته كه تو ذوقم خورده رو ميگم
اول از همه كه قبلا هم دوستان اشاره كردن انگليسي صحبت كردن همه ي كاراكتراست كه به نظرم اگر به زبان اصلي صحبت مي كردن خيلي بهتر ميشد مگه ميشه تو هند يا كشور هاي ديگه خانواده ها انگليسي حرف بزنن، با اينكه شايد زبان هندي و كره اي برامون ناخوشاينده ولي مطمئنا خيلي باور پذير تر ميشد اگر زبان مادري خودشون حرف ميزدن (همين كه انگليسي رو با لهجه حرف ميزنن حس مصنوعي به بيننده دست ميده)
البته اين نكته بعد چند اپيزود عادي ميشه
نكته بعدي : حالا يه همجنس باز مرد گذاشتي تو سريال ديگه چه نيازيه دوتا زن هم بذاري ، دو تا زنا كه خيلي بدم مياد و اصلا هيچ جذابيتي ندارن،
بازي متوسط اكثر بازيگرا هم اجازه همدردي رو به بيننده نميده متاسفانه
گذشته از همه ي اينا سريال به شدت شعاريه و سازنده سعي كرده اعتقاداتشو و تفكراتش رو به نمايش بذاره بيشتر
و واقعا ديالوگ هاي كاراكترا حالت شعاري داره و مي بينيم ون دام كه راننده هم هست مياد حرف هاي فلسفي ميزنه ،يا نومي تو اين قسمت ،اين حالب نيست اكثر كاراكترا حرف هاي گنده بزنن طوري كه چون ما زياد داستانشون رو نمي دونيم نمي تونيم زياد اون حرف ها رو حس كنيم به عنوان بيننده
البته سريال نكات مثبت هم داره و صحنه هاي زيبا هم داره ولي توقعم بيشتر از اينا بود

alibrbad
06-28-2015, 12:38 AM
قسمت دهم
چه اپيزود قشنگي بود واقعا، داستان ولفگانگ و ليتو خيلي خوب پيش رفت
اين واچوفسكي ها چه علاقه شديدي به اسلوموشن دارن
صحنه هاي اكشن و ديالوگ ها و بار احساسي اين قسمت همه عالي بود
سكانس اخر هم لحظه ي بدنيا اومدن كاراكترا تو موقعيت هاي مختلف و اون حس مادر و فرزند با اون موزيك متن به شدت تاثير گذار بود
اخرم فكر كنم دختر ريلي يه تيكه از آينده رو ديده باشه

nosheh
06-28-2015, 12:48 AM
خوب من همه ی فصل اول رو دیدم!
کلا از تیپ فیلم لذت وافر رو نبردم! برای همین خیلی بعید می رسه فصل دوم رو ببینم! شاید هم از بی سریالی دیدم!:Smiley13:

.Ven0m.
06-28-2015, 01:17 AM
من یه قسمت رو دیدم به زور
قسمت دوم رفتم ، نتونستم تحملش کنم ، دراپ کردم وسطای قسمت سریالو
این سریال هم جوری نیست که از لحاظ مختلف قوی باشه و فقط ریتمش کند باشه ، کلا به نظرم تعطیله

M.Amir
06-28-2015, 04:49 AM
http://picoup.ir/images/39962309237009285974.jpg

شماها که سریال بین هستین چرا؟
واقعاً با یک قسمت و دو قسمت نمیشه در مورد هیچ سریالی نظر داد!
برکینگ بد با اون همه عظمتش قسمت های اولش خیلی چرت بود! اما دیدین که تبدیل به چه سریالی شد. (هدف مقایسه سریال نبود!)

نظر شخصی من اینه که این سریال حتی فصل دوم(در صورت وجود) هم معلوم نیست به کجا برسه!
هشت تا کاراکتر اصلی داره، هشت تا داستان مختلف در هشت نقطه مختلف از جهان + موضوع اصلی خود سریال.
واقعاً نمیشه تو یکی دو قسمت جاشون داد. در کل هر چی توقعات کمتر باشه خودتون از سریال بیشتر لذت می برید.

MrP
06-28-2015, 04:30 PM
فصل اول
با اين همه اعتراضي كه خيلي ها تو قسمت هاي ابتدايي داشتن ولي در ادامه فكر كنم همه دوستاني
كه سريال رو تا آخرش ديدن حتما" از ديدنش لذت بردن. اينكه فصل اول روند كندي داشت تو اون هيچ شكي
نيست ولي با پيچيدگي و تعدد شخصيتي كه سريال داشت ضرورت سريال همين بود، منم مثل بقيه بزرگترين
ايراد رو همجنسگرايي بعضي از شخصيت ها مي دونم كه كاملا" تبليغي و سفارشي و در جهت افكار
واچوفسكي ها بود يعني واقعا" شورشو درآورده بودن.تو اون صحنه هايي كه هرناندو با ليتو قهر بود ، حركات
و حرف هايي كه ليتو ميزد حالمو بهم زد.
شخصيت مورد علاقه ام هم «وولفگانگ»بود،آخر كله شقي بود.با اينكه به طور نامحسوسي سعي شده
بود«ويل» و «نومي» رو تو قسمت آخر بيشتر به خاطر آمريكايي بودنشون قهرمان تر جلوه بدن ولي از نظر
محبوبيت حساب كنيم «ليتو» «سان» «وولفگانگ» از بقيه محبوب تر بودن كه بهترين صحنه هاي سريال هم رو اينا ميچرخيد.مخصوصا" اون فرار از هليكوپتر «وولفگانگ»
و اسلشر بازي « سان» تو آفريقا ، «ليتو» هم چكار ميتونست بكنه جالب بود.
تمديدي سريال هم براي فصل دوم فعلا" اعلام نشده ولي حتما" تمديد ميشه ،فقط اميدوارم داستان رو به
جلويي داشته باشه و فقط موضوع فرار از «ويسپر» نباشه

Izavel
07-05-2015, 12:01 AM
خب بالاخره منم فصل اولو دیدم

جدن تا قسمت 6 بود فک کنم بزور داشتم جلو میرفتم ، سریال ایده ی خیلی خوبی داشت و با توجه به زیاد بودن شخصیت ها و دور بودنشون از هم بهشون این حق رو میدیم که به نسبت زمان زیادیو صرف معرفی شخصیت ها کنن ولی هرچی جلوتر میرفتم انقد غرق شخصیت ها و زندگی اصلیشون شدیم که اصلا سوال اصلی سریال و خط اصلیش فراموش میشد ، چنتا از پستا رو که خوندم ظاهرن دوس داشتین و میگین که سبب همذات پنداری بیشتری میشد ولی واسه منکه خسته کننده بود واقعن :/
تنوع جالب و پراکندگی شخصیت هارو دوس داشتم ، بهم انگیزه میداد پیش برم ،رنگ ها و فرهنگ ها و رفتارای مختلف خیلی قشنگ بود، اگرچه واسه منم این سوال و اشکال پیش اومد که چرا همه انگلیسی حرف میزنن ولی هرچی جلوتر رفتیم درک کردم اینو و استفاده نشدن از زیرنویسو ، در رویارویی شخصیت ها با هم شاهد استفاده از زبان مادریشون بودیم و خب میشد درک کرد واسه راحتی مخاطب بوده این
وااااای چه همراهی ای میکرد موسیقی با سریال،چقد عالی بود ، بدون شک خیلی از بیننده هارو این موزیک پیش میبرد ، انتخاب ساندترک های فوق العاده واسه بعضی صحنه ها عالی بود واقعن ، بخاطر همین موسیقیش هم من هر اپیزود رو یجا نگاه میکردم که پیوستگیه حفظ شه برام ، چون زیاد پیش میاد پاز کنم سریال یا فیلمو وسطش
از اپیزود 6 ببعد کم کم داستان جون گرفت و یکم وارد لاین اصلی شد ، اگرچه بازم توضیح بدردبخوری داده نشد،خیلی مبهم فصل تموم شد و باید منتظر بمونیم که فصل جدید چه روایتیو واسمون داره، بعضی جاها هم خیلی مسخره داستان جمع میشد :/ درسته که اینطور صحنه ها فراوونه ولی خب سریالایی که مثلا انتظار داریم ازشون خیلی مسخره س که فک کنم اپیزود آخر دیگه سرآمد همه ی این حادثه های اتفاقی و خوش شانسیا و ... باشه
وای حتی تکراری ترین صحنه ی سریالی فیلمی رو هم استفاده کردن توش :| اینکه کارتت کار نکنه یا هویتت ثابت نشه بعد هیجان کاذب ایجاد کنن که وای الان میگیرنش بعد یهو کار کنه :| متنفرم از این صحنه
از دوتا زوج همجنسگرا هم خوشم نیومد ، زیادی بود خدایی:/
درکل خوشم اومد و منتظر فصل بعدیم :d

тнor
08-06-2015, 10:38 PM
منم امروز تونستم سریال و تموم کنم
از همینجا به تیم ترجمه خسته نباشید میگم :Smiley17::Smiley17:
در کل ایده سریال به نظرم عالیه شخصیت پردازی هم همینطور
ولی به نظر منم دوتا زوج همجنس باز زیادیه تا قسمت ده از همه قسمت هاش بلا استثنائ خوشم اومد یازده و دوازده هم خوب بود اما نشون دادن اون لحظه های به دنیا اومدن تو این دوقسمت (منظورم با کل صحنه ها ش از هشت شخصیت نیست منظورم همون لحظه به دنیا اومدن اونم بارها و بارها پشت سر هم نشون دادن)این دوقسمت اخرو برا من که خراب کرد
از هندی بازی هاشونم خوشم اومد لامصب همش همه دیگه رو قلع و قمع میکردن بدون اینکه اماده گی بدنی داشته باشن
ارزش دیدن داشت

Farbod_o
02-07-2018, 09:39 PM
نظرات دوستان رو هنوز نخوندم که اسپویل نشه نیمدونم بقیه دوست داشتن یا نه ولی برای من به یکی از خسته کننده ترین چیزهایی که تاحالا دیدم تبدیل شده کلا حس میکنم هیچ اطلاعات به درد بخوری دریافت نکردم الان که 6قسمت دیدم میتونم بگم راحت میشد تا اینجارو 2قسمت جمعش کرد :Smiley19: نمیفهم هدف از خیلی از اتفاقات چیه و اصلاچرا اینارو نشون میدن 6قسمت فعلا صرف اشنایی با شخصیت ها شده و من هنوز حس میکنم درست نمیشناسمشون فقط یه عالمه اطلاعات به دردنخور ازشون دارم که هی تکرار میشن یه سری چیزها هم خیلی اذیت میکنه یکی این که کل جهان انگلیسی حرف میزنن خیلی منو اذیت میکنه حالا میشد خیلی کارای دیگه هم کرد که یکمم به زبان اصلی حرف بزنن
یکی هم که این حجم از ه/مج/نسگرایی توی داستان اگه دلیل خاصی نداشته باشه مسخرست مشکلی با ه/مجن/سگرا بودنشون ندارم ولی دارن خیلی تاکید میکنن روی همجنسگرایی چه توی صحنه هایی از سریال چه توی تیتراژ و ... حس میکنم باید تاثیر مهمی در داستان داشته باشه مگرنه این همه تاکید کاملا بی فایدست.
یه جاهایی رو حس کردم داستان منطقش درست نیست یا شاید من متوجه نشدم اگه ایرادی داره تصحیح کنید لطفا:Smiley36:
یکی این که چرا اینا براشون خیلی عجیب نیست این حس و اینقدر راحت باهاش کنار میان
یکی در مورد اون 2تا دختر ه/م/جنسگرا هه که وقتی توی بیمارستان بود چرا دوست دخترش فراریش داد چرا فک میکنند که دکتر باهاشون مشکل داشته چرا باور نکردند که مشکل داره و باید عمل شه:Smiley10: یا اگه مشکلشون با اون دکتر بود چرا الان نمیرن پیش یه دکتری ببینن واقعا شاید مشکل داره خوب چرا اینقدر بی خیالن به این قضیه :Smiley15:
برم بقیش رو ببینم شاید درست شد نظرم عوض شد:Smiley69::Smiley36:

MrP
02-08-2018, 12:28 AM
نظرات دوستان رو هنوز نخوندم که اسپویل نشه نیمدونم بقیه دوست داشتن یا نه ولی برای من به یکی از خسته کننده ترین چیزهایی که تاحالا دیدم تبدیل شده کلا حس میکنم هیچ اطلاعات به درد بخوری دریافت نکردم الان که 6قسمت دیدم میتونم بگم راحت میشد تا اینجارو 2قسمت جمعش کرد :Smiley19: نمیفهم هدف از خیلی از اتفاقات چیه و اصلاچرا اینارو نشون میدن 6قسمت فعلا صرف اشنایی با شخصیت ها شده و من هنوز حس میکنم درست نمیشناسمشون فقط یه عالمه اطلاعات به دردنخور ازشون دارم که هی تکرار میشن یه سری چیزها هم خیلی اذیت میکنه یکی این که کل جهان انگلیسی حرف میزنن خیلی منو اذیت میکنه حالا میشد خیلی کارای دیگه هم کرد که یکمم به زبان اصلی حرف بزنن
یکی هم که این حجم از ه/مج/نسگرایی توی داستان اگه دلیل خاصی نداشته باشه مسخرست مشکلی با ه/مجن/سگرا بودنشون ندارم ولی دارن خیلی تاکید میکنن روی همجنسگرایی چه توی صحنه هایی از سریال چه توی تیتراژ و ... حس میکنم باید تاثیر مهمی در داستان داشته باشه مگرنه این همه تاکید کاملا بی فایدست.
یه جاهایی رو حس کردم داستان منطقش درست نیست یا شاید من متوجه نشدم اگه ایرادی داره تصحیح کنید لطفا:Smiley36:
یکی در مورد اون 2تا دختر ه/م/جنسگرا هه که وقتی توی بیمارستان بود چرا دوست دخترش فراریش داد چرا فک میکنند که دکتر باهاشون مشکل داشته چرا باور نکردند که مشکل داره و باید عمل شه:Smiley10: یا اگه مشکلشون با اون دکتر بود چرا الان نمیرن پیش یه دکتری ببینن واقعا شاید مشکل داره خوب چرا اینقدر بی خیالن به این قضیه :Smiley15:

فصل اول تو اون چند قسمت ابتدایی کمی گیج کننده هستش و
بیشتر به معرفی شخصیت ها می پردازه و زیاد به داستان اصلی
نمی پردازه و از انتهای فصل داستان جون می گیره و به خصوص
فصل دوم که عالی بود.
در مورد ه.م.ج..گرایی هم به خاطر سازندگان سریال که خودشون
ترنس هستن رو این موضوع افراط کردن و حالا شماکه ۶ قسمت
دیدی و تو ادامه شدیدتر هم میشه ولی خب تنها ایراد سریال
همینه و باید تحملش کنی.
سریال هم تو فصل اولش که پخش شد به خاطر همین چیز ها
و اپیزود های ابتداییش که خسته کننده بود ریت خیلی پایینی داشت
ولی فصل دوم هم داستان و کاراکتر ها عالی بودن مخصوصا"
وولفگانگو سان که حتما" جزو کاراکتر های مورد علاقه ات میشه.
بیشتر سوال هایی که ذهنت رو مشغول می کنه تو فصل دوم
بهشون جواب داده میشه و توصیه می کنم که ادامه بده و
مطمئن باش که رفته رفته بهتر میشه

om3ga
02-08-2018, 01:05 PM

مقدمه چینی زیاد داره این سریال ، یکم صبر کنی خیلی خوش آیند میشه سریال و به نوعی "میچسبه" که فک کنم به خاطر او مقدمه چینی باشه که کامل همه چی رو توضیح میده و بعد ازشون استفاده میکنه!

smh2011
12-27-2022, 01:16 PM
به جا مانده از شروع تقابل بین تلوزیون و سرویس های استریمینگ. زمانی که نت فلیکس دست و پا میزد تا به هر روشی که شده اسمی برای خودش دست و پا کنه و از نقاط ضعف و خلا های رقیب هاش استفاده کنه. پس کل فصل رو به یک باره در اختیار مخاطب قرار میده، از اسامی بزرگی مثل برادران واچوفسکی استفاده میکنه، پروداکشن عظیمی (به نسبت به دوره و زمانه خودش) به راه میندازه و البته الان که سریال رو میبینی معلوم میشه که سریال اون قدم بزرگی که نتفلیکس در اون برهه زمانی لازم داشته رو برنداشته و آزمون و خطایی بوده که راه و مسیر رو مشخص کرده تا امثال stramger things ها متولد بشن.
بریم سراغ خود سریال. پروداکشن سریال واقعن عالیه. تنوع لوکیشین ها، فیلمبرداری، تدوین و ترنزیشن ها برای نشون دادن همزمانی حضور شخصیت ها واقعن خوب هست.
اما این پروداکشن عظیم نیازمند داستان گسترده تری هست. داستان سریال گسترده نمیشه ولی تمایل داره که با روایت کندش عمیق بشه. در واقع چیزی که من برداشت کردم این هست که یک داستان محدود راجب به 8 شخصیت با پرداخت زیادی رو شاهد هستیم که خب حداقل توی فصل اول آنچنان هم خطوط داستانی عمیق نمیشه. تنها دستآورد داستانی فصل اول بجز معرفی کارکاتر هاش (که خب دستآورد حساب نمیشه و جزو الزامات هست) برقرای ارتباط بین شخصیت هاش هست. تنها تفاوت این 8 شخصیت در انتهای فصل این هست که میتونن با همدیگه ارتباط برقرار کنن. حتی به شناخت کافی و مناسبی از سازمان پشت پرده که دنبالشون هست هم نمیرسن. و البته مخاطب هم کامل توجیه نمیشه دلیل وجود این کلاستر ها و به دنیا اومدنشون چی هست؟ و چرا سازمانی در پشت پرده بدنبالشون هست. توی نیم فصل اول تمرکز سریال روی این موشوع هست اما در ادامه با عمیق شدن روی شخصیت هاش و در پایان هم با تمرکز بر روی اکشن و تعقیب و گریز سریال از این هدفش دور میشه. البته با فصل دوم میتونه سریال تکامل پیدا کنه ولی حیفه که توی همین فصل سریال قدم های نصفه نیمه ای رو برداشته.
بازیگر های آسیای شرقی و آفریقایی و تاحدودی هند هم کمی تا قسمتی ضعیف بازی میکنن.
از اون طرف بخش های داستانی مربوط به مکزیک بهتر هست. مثل فیلم های لاتین همه چیز دراماتیزه هست. داستان کالا هم در انتهای فصل مشابه فیلم های هندی پیش میره.
سریال نه اونقدر ضعیف هست که دراپ بشه و نه اونقدر خوب هست که برای دیدن فصل دومش هایپ باشم. و البته پایین تر از سطح توقعات من بود. بیشتر حکم خالی شدن واچوفسکی ها در اون برهه زمانی بوده. زمانی که بهعد از اعلام گرایش هاشون خواستن عقده ای درونیشون رو به نمایش بزارن.