PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Game Of Thrones | بحث اپیزودیک | فصل پنجم , اپیزود دهم

صفحه ها : [1] 2

M.Amir
06-15-2015, 10:08 AM
http://8pic.ir/images/bwc4379d9yprcqbhxi24.jpg

Season 5, Episode 10, Mother's Mercy

.:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt3866862/)
8.2/10

.:dl-topic:. (http://tvworld.info/showthread.php?t=44835&page=2&p=184317#post184317) .:sub-topic:. (http://tvworld.info/showthread.php?t=45182&page=12&p=183857#post183857)

جهت احترام به حقوق سایر کاربران:
الف- لطفا و حتما از بحث درباره مطالب کتاب مرتبط با قسمت های آتی سریال خود داری نموده و از قرار دادن مطالب اسپویلری در خارج از تگ مربوطه پرهیز نمایید.
ب-از بحث درباره مجموعه درتاپیک های غیر مرتبط بوِیژه چت باکس جدا خودداری نمایید.
باتشکرازهمه دوستان گرامی

klax0n
06-15-2015, 10:12 AM
الان دیدم و
هیچ حرفی ندارم برای گفتن ...

hoda
06-15-2015, 10:36 AM
من که هنوز دارم گریه می‌کنم!!! چرااااااا؟؟؟؟؟؟

_thedamned_
06-15-2015, 10:44 AM
هنوز دستو پام میلرزه لعنت به این جورج مارتین

Chandler Bing
06-15-2015, 11:53 AM
:| چرا اینجوری میکنه؟؟؟ هرچی شخصیت خوبه میمیره، فقط بد ها زنده میمونن :|
استنیس یه اشتباه احمقانه کرد، آخرش هم مرد. همه از مرگش باید خوشحال شده باشن، ولی من نه. بعد از ند استارک بهترین شخصیت داستان بود، خیلی مرد بود. باید میشست روی تخت
سرسی رو بگووووو. فکر نمیکردم دلم براش بسوزه، خیلی بدبخته. امیدوارم اینم انتقامش رو بگیره، البته با وجود نویسنده ای مثل مارتین شک دارم کسی تو این داستان انتقام بگیره، آخرش هم رمزی میشه روی تخت پادشاهی:Smiley10:
هنوز تو شکم :|

ashkanai
06-15-2015, 12:16 PM
خیلی وقت بود یه دل سیر گریه نکرده بودم

amohammadi023
06-15-2015, 12:46 PM
اوووووووووووه چرا جان رو کشت
به نظر من اخرش همه این مرده ها رو یجوری زنده میکنن مگه میشه ند استارک جان اسنو بمیرن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hassak
06-15-2015, 12:47 PM
خیلی قسمت خوبی بود. با اینکه یه قسمت هایش اسپویل شده بود ولی بازم خیلی هیجان داشت برام.
من زیاد نظر نمیدم و بیشتر خواننده نظرات دوستان هستم. ولی میخواستم از مدیران انجمن خواهش کنم یک کسی که کتاب رو خونده و دیگه براش اسپویل نمیشه رو بذارن برای مدیریت این بحث های اپیزودیک که دیگه اسپول نداشته باشیم اینجا. مثلا تو بحث اپیزودیک قسمت های قبل یکی نوشته بود "منتظر واک آف شیم سرسی هستم" که خوب تا حدودی داستان رو لو می داد، مخصوصا برای کسی مثل من که سعی میکنم اسم قسمت ها رو هم ندونم تا برام اسپویل نشه. یا یکی نوشته بود "اصلا نمی تونم باور کنم جان اسنو قراره از این به بعد نباشه" که نصف جذابیت این قسمت رو برای من از بین برد.
هرچند مقداری از این درز کردن اطلاعات رو نمیشه جلوش رو گرفت. ولی میشه تا حدود زیادی کمش کرد.
دو تا سوال: در مورد صحنه دنریس اونا که اومدن دورش کیا بودن؟ دوتراکی ها؟ دو اینکه صحنه آریا رو هم درست نگرفتم چی شد؟ یعنی منظور از اون چهره ها که هی عوض میشد و حرفهای اون یارو و چشم های آریا چی بود؟
لطفا اگه کسی میدونه توضیح بده.
ممنون

Hamidreza.m
06-15-2015, 01:03 PM
هنوز هنگم!! حیف نبود بزرگترین فرمانده وستروس اینجوری بمیره...جان اسنو دیگه چرا؟!!!:Smiley10:

alod
06-15-2015, 01:07 PM
سه قسمته دارم 10 میدم ولی به این 1 میدم زیادشه تازه
فقط دلم میخواد این مارتین بیاد جلوی دستم مرتیکه روانی
یکی میکشی اوکی دو تا میکشی باش ولی دیگه چرا جان؟؟؟هنوز باورم نمیشه امیدوارم بنجن زنده باشه ..................
ای خدااااااااااااااااااااااا اااااااااااااااااااا
چرا به روانیا مجوز نوشتن کتاب میدن:Smiley15:

armina90
06-15-2015, 01:09 PM
چقد خوب بود این قسمت. عااااالی بود. یکی مرگ میراندا و یکی م مردن میرسلا رو خیلی حال کردم. داستان استنیس هم خیلی خوب تموم شد. امیدوارم ملیساندر یه کاری برای جان بکنه. جان نمییییییرههههههه:Smiley24::Smiley9 6:
سرسی حقش بود. ولی دلم میخواد انتقام سرسی رو هم ببینم و روابطش با جیمی رو بعد از مرگ میرسلا.
داستان تیان و سانسا هم خیلی خوب بود.
دیگه چرا خبری از اولنا و پتایر نیست:Smiley39:
:Smiley121: منم وقتی زیرنویس این قسمت تموم شد:Smiley36:

خیلی قسمت خوبی بود. با اینکه یه قسمت هایش اسپویل شده بود ولی بازم خیلی هیجان داشت برام.
من زیاد نظر نمیدم و بیشتر خواننده نظرات دوستان هستم. ولی میخواستم از مدیران انجمن خواهش کنم یک کسی که کتاب رو خونده و دیگه براش اسپویل نمیشه رو بذارن برای مدیریت این بحث های اپیزودیک که دیگه اسپول نداشته باشیم اینجا. مثلا تو بحث اپیزودیک قسمت های قبل یکی نوشته بود "منتظر واک آف شیم سرسی هستم" که خوب تا حدودی داستان رو لو می داد، مخصوصا برای کسی مثل من که سعی میکنم اسم قسمت ها رو هم ندونم تا برام اسپویل نشه. یا یکی نوشته بود "اصلا نمی تونم باور کنم جان اسنو قراره از این به بعد نباشه" که نصف جذابیت این قسمت رو برای من از بین برد.
هرچند مقداری از این درز کردن اطلاعات رو نمیشه جلوش رو گرفت. ولی میشه تا حدود زیادی کمش کرد.
دو تا سوال: در مورد صحنه دنریس اونا که اومدن دورش کیا بودن؟ دوتراکی ها؟ دو اینکه صحنه آریا رو هم درست نگرفتم چی شد؟ یعنی منظور از اون چهره ها که هی عوض میشد و حرفهای اون یارو و چشم های آریا چی بود؟
لطفا اگه کسی میدونه توضیح بده.
ممنون

اونا دوتراکی بودن. کال اون کالاسار یکی از خونسوارای سابق دروگو، شوهر مرخوم دنریس، بود. این یکی از اون کسایی بود که وقتی دروگو مرد به یکی از دخترایی که دنی نجات داده بود و تجاوز کرد و کشتش. دنی هم قسم میخوره که انتقام اون دختر رو بگیره.
هیچی دیگه آریا کور شد.

Chandler Bing
06-15-2015, 01:10 PM
اقا جان مرده واقعا مثل اینکه، هم خود بازیگرش و هم شو رانر گفته دیگه جان برنمیگرده! یا دارن اذیت میکنن و یا جان واقعا مرده
http://www.ew.com/article/2015/06/14/game-thrones-jon-snow-really-dead
اما تو کتاب ظاهرا زنده است هنوز، یه امیدی هست بهش

AR!@N
06-15-2015, 01:15 PM
اقا جان مرده واقعا مثل اینکه، هم خود بازیگرش و هم شو رانر گفته دیگه جان برنمیگرده! یا دارن اذیت میکنن و یا جان واقعا مرده
http://www.ew.com/article/2015/06/14/game-thrones-jon-snow-really-dead
اما تو کتاب ظاهرا زنده است هنوز، یه امیدی هست بهش
توی کتاب هم کلیفهنگر مردن جان ـه. مردنش رو میمیره ، ولی تئوری های هست که میگه به زندگی برمیگرده.قرار دادش هم تموم نشده با شبکه. این قسمت هم یکجورایی یکیشون رو تایید کرد. واقعا حذف کردن Prophecy ها از سریال کار بیخودی بوده که انجام دادن ، نصف خوبی خوندن کتاب به همین پیشگویی ها و تئوری هاست که سریال کلا انداختتشون دور!

KEVIN GARVEY
06-15-2015, 01:18 PM
oh . the fuk you MARTIN .
با اینکه به لطف دوستان و طمع بنده مرگ جان و کور شدن اریا واسم اسپویل شده بود و لی با دیدن مرگ استنیس که خدایی که دوسش داشتم (من از ذوق همیشه اسم جک باور و جکسون تلر رو فریاد میزنم ) دو سه بت فریاد زدم . ولی با اینکه میدونستم جان رو میکشن ولی خیلی حال کردم و هنزم که نیم ساعته دیدم تو شک فرو رفتم .
آی پسر . میگم خیانت چقدر بده و تو دنیای واقعی ببینی به کسی اینهمه خوبی کردی و بعدش بیاد نقشه کشتنتو بکشه . خداییش خیلی فحش دادم .
دنریس هم که برگشت به میان دوتراکی ها و بازم به سپاهیانش اضافه شد.
ولی ازین به بعد که سریال از کتاب جلوتر میره دیگه شاهد اسپویل شدن و طمع داشتن واسه اسپویل دیگه نداریم . ازیه جهت خوبه .
در آخر هم که چی فکر میکردیم چی شد . میگفتن جان بچه ریگار تارگریان و خواهر ند استارکه و تو تخت باید بشینه و خداییش حقشم بود بدبخت پرپر شد . لبته در مورد جان یه اسپویل دیگه ای هم وجود داره و لی بیشتر گمانه زنیه تا واقعیت . ولی صحنه ورگ راب استارک یه چیزه دیگه . واسه جان خوب بود ولی واسه راب که اسپویل نبودم خیلی بیشتر تو کما بودم .

خداییش اینهمه شخصیت خوب بود تو سریال همه رو داره میکشه . همه میگفتن استنیس پیروز میشه و چی شد .
بسه دیگه .

Heisen-berg
06-15-2015, 01:19 PM
دیگه کشتن همه ی شخصیت های خوب داستان اسمش جذابیت نیست،توهین به شعور مخاطب ـه.

جذابیت گـات به داستانشه،جذابیت داستان به شخصیت های هاشه و با مرگ شخصیت ها دیگه جذابیتی حداقل برای من نداره.

Chandler Bing
06-15-2015, 01:19 PM
توی کتاب هم کلیفهنگر مردن جان ـه. مردنش رو میمیره ، ولی تئوری های هست که میگه به زندگی برمیگرده.قرار دادش هم تموم نشده با شبکه. این قسمت هم یکجورایی یکیشون رو تایید کرد. واقعا حذف کردن Prophecy ها از سریال کار بیخودی بوده که انجام دادن ، نصف خوبی خوندن کتاب به همین پیشگویی ها و تئوری هاست که سریال کلا انداختتشون دور!

خودش که میگه تموم شد و دیگه برنمیگرده، شورانر هم گفته مرده، اما خب درباره کتاب مارتین گفته یاد گرفتیم که تو وستروس مردن همیشگی نیست! احتمالش هست یعنی
الان تو مصاحبه اش خوندم که موهاش هم کوتاه کرده و کلا از گریم جان اسنو بیرون امده، اینم یه دلیل دیگه میتونه باشه که واقعا مرده
http://www.ew.com/article/2015/06/14/game-thrones-jon-dies-interview

theboy
06-15-2015, 01:36 PM
لنسترها تو این فصل های اخیر شدن عین استارک ها در فصل های اول، هی بد بیاری میارن...
یه کم نگران بودم استنیس بیوفته دسته رمزی که خدارو شکر اینطور نشد.
تیون هم که بالاخره یه حرکتی از خودش نشون داد، آریا که دیگه واسه خودش یه پا قاتل شده! باید تنها کار کنه :Smiley35:

به نظر من شایعات مبنی بر برگشت چان اسنو درسته، قبل از دیدن این قسمت یه کم به برگشتش شک داشتم ولی وقتی دیدم تو همین قسمت ملیساندرا برگشت پیششون یه جورایی مطمئن شدم که جان برمیگرده ;)
خیلی برام جالبه اگه جان برگرده چی میشه و با اولی چیکار می کنه؟

Sheibani
06-15-2015, 01:47 PM
لعنت....لعنت.......
خیلی بد شد...

Severus Snape
06-15-2015, 01:48 PM
دیگه کشتن همه ی شخصیت های خوب داستان اسمش جذابیت نیست،توهین به شعور مخاطب ـه.

جذابیت گـات به داستانشه،جذابیت داستان به شخصیت های هاشه و با مرگ شخصیت ها دیگه جذابیتی حداقل برای من نداره.

متاسفانه این دو ابلهی! که دارن سریال رو میسازن به این نکته بی توجهن.

مارتین توی کتاباش درسته که شخصیت‌هارو میکشه ولی در عوض شخصیت‌های تازه و دوست داشتنی رو وارد داستان می‌کنه تا خواننده‌ها از این همه مرگ و میر دلزده نشن. دو ابله در عوض تمامی شخصیت‌ها رو حذف می‌کنن و نقش‌هایی رو که باقی میمونه میدن به بقیه بازیگرا. وقتی هم مجبور میشن یکی رو بکشن نتیجه میشه این. واقعا متاسفم که چنین جوگیر‌هایی انتخاب شدن برای این سریال . 3 فصل ابتدایی که به داستان پایبند بودن چه اشکالی داشت که اینشکلی داستانو خراب کردن. والقعا واسم جای سواله.
مرگ کامل جان ؟‌ خنده داره والا. مرگ استنیس ؟ این یکی هنوز تو کتابم نیست. مرگ میرسلا و صحنه فیلم هندی با جیمی «دوستت دارم پدر» !
ایکاش میدونستید چه داستان زیبایی توی کتاب بود برای میرسلا.

مرگ جان هم واقعا احمقانه بود. تمامی حس حماسی مرگش رو حذف کرده بودند. قسمت چاقو خوردنش توی کتاب واقعا زیبا بود. حالا سریال رو!
شخصیت «اولی» برای چی واقعا ایجاد شد؟ فیلم هندی ساختن واقعا که ... اینقدر داستانو خراب کردن که داد ویراستار مارتین هم در اومده...

AR!@N
06-15-2015, 01:52 PM
شخصیت «اولی» برای چی واقعا ایجاد شد؟ فیلم هندی ساختن واقعا که ... اینقدر داستانو خراب کردن که داد ویراستار مارتین هم در اومده...
من جای IMDB بودم توی ژانر سریال بعد این فصل Soap Opera هم میزاشتم.

Severus Snape
06-15-2015, 01:57 PM
دوستان من فردا توی انجمن یه مقاله بلند بالا و اختصاصی مینویسم و ماجرای هر شخصیت رو با اونیی که توی کتاب اتفاق افقتاده مقایسه می‌کنم. خوندنش خالی از لطف نخواهد بود. اگر واقعا به داستان علاقه مندید حتما این مقاله رو بخونید تا ببینید که چقدر از زیبایی داستان توی این فصل کاسته شد و چه شخصیت‌های جالبی حذف شدند. منتظر باشد.

S3P3HR
06-15-2015, 02:05 PM
آقا خراب کردند خراب! با این اپیزود نشون داد که خیلی سریال مسخره ایه!

naafas
06-15-2015, 02:08 PM
باورم نمیشه تموم شد، تا یه سال دیگه........ خدایا :((
واقعا استنیس شکست خورد؟ واقعا مرد؟ پس پیشگویی های ملیساندرا چی شد؟
من خیلی داستان آریا رو نفهمیدم، میشه کسی توضیح بده؟ ولی صحنه ای که انتقام گرفت بسیار خوب بود خوشم اومد.
سانسا و تیون هم فرار کردن، اینکه حالا چی میشه و کجا میرن و رمزی یا بران پیداشون میکنن یا نه؟ باید صبر کرد.
من از معدود افرادی بودم که از شخصیت سرسی خوشم میومد،دلم براش سوخت، ولی احتمالا انتقام سختی بگیره.
میرسلا هم مرد،وقتی جیمی برگرده و این خبر رو بده،رابطه اش با سرسی چجوری میشه؟
تنها کسانی رو که نشون ندادن مارجری و اولنا و لرد بیلیش بود.
خوبه لرد واریس برگشت پیش تیریون،جوراه و داریو هم رفتن دنبال دنریس،
دنریس چی میشه؟ اژدهاش چی؟
و اما دیوار...
اولا که صحنه خداحافظی سمول و جان قشنگ بود، اهنگ خاندان استارک رو هم پخش کردن،
اولی بیشعور، خدا کنه جان نمرده باشه و یه جوری برگرده. آخه بدون جان اسنو مگه میشه؟:((

alod
06-15-2015, 02:08 PM
جان تو کتاب کامل میمیره یا احتمال زنده شدنش هست؟
استنیس چه طور؟بی خودی شیرین رو هم قربانی کرد.

"Ross Geller"
06-15-2015, 02:10 PM
واقعا یه شکی مثل مرگ رد وایپر داشت سکانس اخر !!! نمیدونم چی بگم , اومدن ملیساندرا شاید یه دلیلی داشته باشه و جان نمیره
فقط یه چیزی واسه چی فک میکنید استنیس مرد ؟؟ صحنه مردنی نشون نداد ازش فقط بریان شمشیرشو اورد بالا رفت یه سکانس دیگه معلوم نیست که هنوز !

sam09ft
06-15-2015, 02:11 PM
متاسفانه این دو ابلهی! که دارن سریال رو میسازن به این نکته بی توجهن.

مارتین توی کتاباش درسته که شخصیت‌هارو میکشه ولی در عوض شخصیت‌های تازه و دوست داشتنی رو وارد داستان می‌کنه تا خواننده‌ها از این همه مرگ و میر دلزده نشن. دو ابله در عوض تمامی شخصیت‌ها رو حذف می‌کنن و نقش‌هایی رو که باقی میمونه میدن به بقیه بازیگرا. وقتی هم مجبور میشن یکی رو بکشن نتیجه میشه این. واقعا متاسفم که چنین جوگیر‌هایی انتخاب شدن برای این سریال . 3 فصل ابتدایی که به داستان پایبند بودن چه اشکالی داشت که اینشکلی داستانو خراب کردن. والقعا واسم جای سواله.
مرگ کامل جان ؟‌ خنده داره والا. مرگ استنیس ؟ این یکی هنوز تو کتابم نیست. مرگ میرسلا و صحنه فیلم هندی با جیمی «دوستت دارم پدر» !
ایکاش میدونستید چه داستان زیبایی توی کتاب بود برای میرسلا.

مرگ جان هم واقعا احمقانه بود. تمامی حس حماسی مرگش رو حذف کرده بودند. قسمت چاقو خوردنش توی کتاب واقعا زیبا بود. حالا سریال رو!

کاملا موافقم
بعضی دوستان میگفتن یه سری کتاب رو نخوندن و میان میگن سریال باید به کتاب پایبند باشه
به عنوان کسی که کتاب رو نخوندم به نظرم باید پایبند باشه چون داستان کامل تموم نشده اگه از روی یه کتاب تموم شده مینوشتن میدونستن چی به چیه و تغییراتی میدادن ولی الان به جز نوینسده کتاب هیچکس نمیدونه در اینده چه اتفاقی قراره بیافته و به نظرم بدجوری دارن گند میزنن

saman2esm
06-15-2015, 02:14 PM
http://picoup.ir/images/21678487460563710581.jpg
Do your duty
درباره duty قبلا توضیح دادم...
کشته شدن مرین رو دوست داشتم، خوب مرد!9
قسمت سرسی هم خوب بود اون چیزی رو که باید می دیدیم، دیدیم!9
اما قسمت دورن، ابتکار مسموم کردنش خوب بود اما نه مبارزه درست و حسابی از اریو هوتاو، نه مبارزه درست و حسابی از دختر ها اوبرین، نه با خبر شدن از اصل نقشه دوران مارتل، خوب نبود.6
قسمت دنریس، می خواستم سلام عرض کردن کالسار جدید رو ببینم که ندیدم پس بد نبود.8
قسمت جان می تونست خون و احساسات بیشتری تو چشم های جان باشه!8
قسمت تیریون: خوب بود اما ای کاش اولین دستور تیریون رو در مقابله با پسران هارپی میدیدم!8:5
قسمت سانسا: خوب بود.، اما همین که ریک و کنار میراندا دیدم فهمیدم که چی میشه...8.5
قسمت استنیس رو نمی تونم رای بدم هنور ناراحتم...

Ever_3313
06-15-2015, 02:17 PM
مرگ استنیس حیف بود و غیر قابل پیش بینی..حالا اینو یجور میتونم کنار بیام اما جان رو اصلا راه نداره!! حتما فصل بعد زنده اش میکنه خدای روشنایی..اولی..متاسفم براش که بعد این همه ساپورت و آموزش و اینا آخرش نمکدون شکست.

KEVIN GARVEY
06-15-2015, 02:21 PM
واقعا دارم به ادامه ندادن سریال فکر میکنم خیلی به نظرم ببیننده هاشون افت بکنه
شاید به یه شکلی جان اسنو رو درگیر بکنن و کلا از سریال حذف نشه
نمیدونم والله اعصابم خورده خورده مسخره شو در آوردن سر هر فصل میزنن با هر کی حال میکنیم میکشن
اصلا یه روند اذیت کننده ایی داره هی بایدم وایسیم ببینیم آخر فصل کی میمیره
من که دارم واقعا به ندیدنش فکر میکنم

chanter
06-15-2015, 02:38 PM
جدا؟؟؟

این بود آرمان های ما؟

چرا همش باید اتفاق بد برای استارک ها بیوفته؟؟؟

واقعا رفت تا سال دیگه؟؟؟؟:Smiley10::Smiley10:

کاش پاییز میدادن:Smiley14::Smiley14:

خیلی بد بود مردن جان . اما فکر کنم برگرده....استنیس هم نمرده این خط اینم نشون:Smiley11:

arya17
06-15-2015, 02:40 PM
فصل بعد 7 قسمت اول رو نگا نمیکنم فقط سه قسمت آخر
اونم فقط اکشناشو میبینم

gollum
06-15-2015, 02:41 PM
:|
آخرش هم رمزی میشه روی تخت پادشاهی:Smiley10:
:|
با این وضعی که سریال داره می ره، احتمالا آخرش اون سم ول تارلیِ منزجر کننده ی داغون می شینه رو تخت.

armina90
06-15-2015, 02:42 PM
آها راستی در مورد ملیساندر و خذعبلاتش باید I told you so>:)>:)

mlu
06-15-2015, 02:48 PM
میلساندر جان رو زنده میکنه
مث اون جادوگر هم کیشش تو فصل سوم

shavn
06-15-2015, 02:56 PM
دمشون گرم طوری مدیریت کردن مضخرف ترین قسمتو بسازن
قسمت 10 بود مثلا اولین دفعه که خسته شده بودم میزدم جلو
تک تک اتفاقاتشم قابل پیش بینی بود کوچکترین هیجانی نداشت
من برم ستایش ببینم

-------------------------------------------------------------------------
حد اقل اصلا ناراحت نیستم تا یه سال نمیاد

mlu
06-15-2015, 03:00 PM
احتمالا استنیس هم نمرده

منا
06-15-2015, 03:03 PM
خیلی ناراحت کننده بود.آریا کور شد ، سانسا از دیوار چند متری پرید و جان اسنو کشته شد.اشکم رو در آورد.

TOXIN
06-15-2015, 03:18 PM
در رابطه با این قسمت بگم که به نظرم این همه اتفاقات رو که توی قسمت اخر میفتاد رو چقدر خوب میشد توی کل فصل پخش می کردن. نیازی نبود 7-8 قسمت داستان رو کش بدن بعد 90 درصد اتفاقات رو قسمت اخر بندازن. مثلا روی جنگ استینس میتونستن بیشتر کار کنن ولی توی 5 دقیقه قضیه رو فیصله دادن
اما در مورد قسمت 10، اول اینکه از صحنه استینس حالم گرفته شد. شخصیت محبوبم بود. ولی فکر می کنم نمرده چون صحنه مرگش رو نشون نداد. معمولا تو سریالا وقتی صحنه مرگی رو اینطوری کات می کنن بعدا با نشون دادنش بیننده رو غافلگیر می کنن. فکر می کنم نمرده و برین احساس نیاز بهش پیدا می کنه و زنده میزارتش. حداقل امیدوارم اینطوری باشه
صحنه سرسی رو خوب در اوردن . من که خوشم اومد. تازه همین ، مقدار کمی از کارایی که انجام داده بود رو جبران کرد. نحوه مرگ میرسلا هم خوب بود. باید دید اوضاع دورن بعد این اتفاق چی میشه.
اما در مورد جان اسنو هم چند روز قبل به لطف بعضی دوستان عقده ای!!! قضیش برام لو رفته بود. مرگش ناراحت کننده بود بازم. شخصیت دوست داشتنی ای بود. ولی با وجود میلساندرا بازم نمیشه از حذف شدن کاملش مطمئن بود.
اما سوال بی جوابی که برام موند، همین قضیه "تو هیچی نمی دونی جان اسنو " بود. هی ملت می گفتن این جمله کلیدی هست و مهمه و فلان. یکی توضیح میده آخر قضیه این جمله چی بود؟ دیگه مثلا جان اسنو حذف شد دیگه

M20N-5HiN3
06-15-2015, 03:21 PM
میگم ممکنه جان اسنو برگرده؟ به نظرم حذف شدنی نبود شخصیتش....

S I S
06-15-2015, 03:26 PM
.........

Mikado
06-15-2015, 03:30 PM
چرا به روانیا مجوز نوشتن کتاب میدن

واقعا باید به مارتین احسنت گفت که تونسته این طور شما رو غرق در یک داستان خیالی بکنه که اینقدر عمیق ازش متنفر بشید و آرزوی نابودی خالق رو بکنید! فکر میکنم حدی بالاتر از این تنفر برای یک خالق داستان وجود نداره.

shahrooz79
06-15-2015, 03:31 PM
دوستان که میگید چرا داستان رو تو یک روز پیاده کردن بگم، روایت دو کتاب همزمان هست، یعنی دقیقا اتفاق دیوار و دنریس یه جورای همزمان رخ میدن و در آخر کتاب برای همین اینکه روایت داستان رو اینطوری بردن جلو به کتاب وفادار موندن نه اینکه خودشون دلشون بخواد

سریعتر نکات و توضیحات اپیزودیک رو بزنین که منتظریم!!

واقعا خیلی صحنه جان اسنو نامردی بود!داغون شدم ولی احتمالا زنده میشه

modern_gesprach
06-15-2015, 03:34 PM
دومين ضربه مهلك به بازمانده‌هاي خاندان استارك وارد شد سانسا از بالا قلعه پريد پايين سلامتيش و امكان فرار كردنش در هاله‌اي از ابهامه آريا با كاري كه انجام داد به خداي
چند‌چهره بي‌احترامي كرد و كور شد .. جان اسنو هم كه كشته شد اتفاقات اين قسمت براي من شكه كننده نبود و همچنان شكه‌كننده‌ترين سكانس براي من رد ويدينگ مونده
مردن استنيس براتيون رو بطور قطع نميشه گفت ولي اگر مرده باشه مثل جان زياد رو زنده شدن اين‌ها بنظر من حساب باز نكنيد...
دنريس تارگرين كه شخصيت مورد علاقه من از همون فصل اول‌ِ دوباره با دوتراكي‌ها برخورد پيدا كرد توي قسمت قبل كه سكانس آخر جونش در خطر بود من داشت قلبم ميومد تو
دهنم از استرس و هيجان كه دروگون به دادش رسيد البته اكثراً مثل من خدا خدا مي‌كردن كه بياد و اومد ...ديگه طرفداراي آريا و استنيس و جان اسنو چي ميكشن خدا ميدونه
خيلي ضد حاله من اگه دنريس بميره شايد ديگه يه قسمتش سريال رو هم نبينم. واقعاً تسليت مي‌گم به همگي All Men Must Die

Severus Snape
06-15-2015, 03:36 PM
در رابطه با این قسمت بگم که به نظرم این همه اتفاقات رو که توی قسمت اخر میفتاد رو چقدر خوب میشد توی کل فصل پخش می کردن. نیازی نبود 7-8 قسمت داستان رو کش بدن بعد 90 درصد اتفاقات رو قسمت اخر بندازن. مثلا روی جنگ استینس میتونستن بیشتر کار کنن ولی توی 5 دقیقه قضیه رو فیصله دادن
اما در مورد قسمت 10، اول اینکه از صحنه استینس حالم گرفته شد. شخصیت محبوبم بود. ولی فکر می کنم نمرده چون صحنه مرگش رو نشون نداد. معمولا تو سریالا وقتی صحنه مرگی رو اینطوری کات می کنن بعدا با نشون دادنش بیننده رو غافلگیر می کنن. فکر می کنم نمرده و برین احساس نیاز بهش پیدا می کنه و زنده میزارتش. حداقل امیدوارم اینطوری باشه
صحنه سرسی رو خوب در اوردن . من که خوشم اومد. تازه همین ، مقدار کمی از کارایی که انجام داده بود رو جبران کرد. نحوه مرگ میرسلا هم خوب بود. باید دید اوضاع دورن بعد این اتفاق چی میشه.
اما در مورد جان اسنو هم چند روز قبل به لطف بعضی دوستان عقده ای!!! قضیش برام لو رفته بود. مرگش ناراحت کننده بود بازم. شخصیت دوست داشتنی ای بود. ولی با وجود میلساندرا بازم نمیشه از حذف شدن کاملش مطمئن بود.
اما سوال بی جوابی که برام موند، همین قضیه "تو هیچی نمی دونی جان اسنو " بود. هی ملت می گفتن این جمله کلیدی هست و مهمه و فلان. یکی توضیح میده آخر قضیه این جمله چی بود؟ دیگه مثلا جان اسنو حذف شد دیگه

در مورد اون جمله.
معنی خیلی خاصی نداشت. این جمله تیکه کلام ییگریت بود که مدام به جای تکرارش می‌کرد. هر نظری که جان می‌داد این جوابو میشنید. نکتش این بود که این جمله رو فقط و فقط جان از ییگریت می‌شنید و جلوی دیگران این جمله گفته نمی‌شد. یعنی جمله‌ای نبود که کسی بدونتش.

با اینحال ( توی کتاب ) هنگامی که جان وایدلینگ‌هارو میاره این ور دیوار، برادرا خیلی شاکی میشند. ملیساندر یه گوشه جان رو گیر میاره و بهش می‌گه که مواظب باشه و گوست رو نزدیک خودش نگه داره چرا که خطر در پیشه ... جان در جواب میگه که گوست هیچ‌وقت ازم خیلی دور نیست و من هم بین برادرام نیازی به احتیاط ندارم و هیچ خطری نیست. ملیساندر هم در جواب میگه که « تو هیچ چی نمیدونی جان اسنو.» فقط یکی دو فصل بعدش جان رو با چاقو میزنن.

چیز خیلی خاصی نبود از نظر من و بیشتر میخواست دوباره نشون بده ملیساندر یه چیزایی میدونه.

Red Hood
06-15-2015, 03:48 PM
الان سانسا هم مرد؟!

asgharax
06-15-2015, 04:15 PM
ماشالا اینجا همه توی کار اسپویل هستن!! از مدیر گرفته تا بقیه کاربرا. نمیدونم چرا اینقدر اصرار دارین که کتاب خوندن رو به رخ بکشین و اسپویل کنین همه چیز رو؟!

MahyarS
06-15-2015, 04:19 PM
حالمو گرفت

تازه از شخصیت اسنو خوشم اومده بود

marlborroo
06-15-2015, 04:34 PM
خب دیگه دستشون درد نکنه قشنگ واسه فصل بعد خلوت کردن سریال
واقعا باورم نمیشه اون لحظه که استنیس گفت فقط وظیفه تو انجام بده واقعا امیدوار بودم برین رحم کنه بهش ولی...البته هنوزم امیدوارم....
سازنده های این سریال فقط دارن با روحو روان ما بازی می کنن http://tvworld.info/images/smilies/Smiley13.gif
فقط امیدوارم سانسا و آریا زنده مونده باشن
متاسفانه خبری از لرد بیلیش نشد ولی لرد وریس برگشت به سریال که خیلی خوب بود
دوستان تاریخ پخش فصل 6 رو کسی میدونه؟
همین طور امیدوارم سر دیووس ادعای تخت پادشاهی رو بکنه و خیانتکارای اصلی نایت واچ نکشنش تو فصل بعد
واقعا درستکار ترین شخصیت این سریاله
راستی فک کنم همه سره کاریم آخر سر این مذهبیا میان کلا حکومت شاهنشاهی رو برمیدارن احتمالا http://tvworld.info/images/smilies/Smiley35.gif

بردیا
06-15-2015, 04:35 PM
از قرار معلوم داستان جان به آخرش تو کتاب رسیده و کسی نمیدونه که زندست یا مرده
ولی استنیس تو کتاب حداقل نمرده و بر طبق مطالبی که من از وبسایت وستروس خوندم قراره تو کتاب ششم حضور داشته باشه همچنان.
http://awoiaf.westeros.org/index.php/Stannis_Baratheon

Dr. HANNIBAL LECTER
06-15-2015, 05:01 PM
دستم به نویسنده و گارگردان برسه من :Smiley13: بدترین فصل سریال خاک تو سرشون استنیس و جان اسنو رو حذف کردند:Smiley104: امیدوارم فصل بعد فصل اخر باشه

mohammad1992
06-15-2015, 05:24 PM
تا حدودی خوب پیش بینی کردم نه از روی کتاب این حرفا.ولی با دیدن این اپیزود فهمیدم که فصل های بعد صبر کنم تا قسمت ها کامل شه و با خیال راحت بدون دیدن اسپویل نگاه کنم بالاخره براین و دوستش رو نشون دادن و تعجب کردم که روی استنیس شمشیر کشید!ولی فک نکنم اونو بکشه منو باش فک میکردم سانسا با براین فرار میکنه! و جنگ استنیس رو هم سریع نشون دادن تو یه لحظه لشکر استنیس روی زمین افتادن بعد از شکست استنیس فهمیدم اون دختر بیچاره بخاطر هیچی کشته شد آریا استارک یادمه اپیزود دوم یا اول یکی از دوستان اشاره کرد بهش که کور میشه و صحنه انتقامش خیلی جذاب بود و سرسی تا لحظه ای آخر که برگشت به کاخ من استرس داشتم اون زنه که مدام میگفت ننگ بر تو نگ بر تو رو اعصابم بود لعنتی تو بخش پیش بینی گفتم سرسی برمیگرده به جایگاه اولش ولی چیز دیگه ای شد دنریس برگشت به جای اولش از خاندان میرسلا مارتل اصلا خوشم نمیاد یه بخش الکیه اون صحنه جیمی و دختره خیلی مزخوف بود و آخرین مطلب جان اسنو با توجه به این همه اسپویل از مرگش شوکه نشدم اون حس نداشتم امیدوارم فصل بعدی جالب باش امتیازم 10

caviya
06-15-2015, 05:24 PM
جان اسنو به احتمال قوی حذف نخواهد شد
اسرار به دنیا اومدن جان اسنو و پدر و مادر حقیقیش یکی از نکات اصلی داستان خواهد بود و نقش مهمی در ادامه و در نحوه مفابله با وایت واکرها خواهد داشت
بعید میدونم کامل از داستان حذف بشه چون جان و دنریس هنوز خیلی کار دارن....الان خدای آتش که استنیس رو از دست داد به دنبال جایگزینش میگرده

البته اگه بر نگرده و واقعا بمیره باید گفت You got balls martin....too big and too hairy

صحنه ی سرسی هم جالب بود ولی نه از نظر محتوی و تاثیر گذاری داستان (همین صحنه با مشابهش در فیلم مالنا از لحاظ تاثیر گذاری قابل مقایسه نیست...اونجا آدم واقعا اشکش در میاد)
بیشتر جالبیش استفاده از تدوین عالی و همچنین جلوه های ویژه در غالب کردن Body Double بود که بسیار استادانه و حرفه ای به کار گرفته شده بود که آدم فکر میکرد واقعا Lena Heady هست

MATIAS7
06-15-2015, 05:34 PM
به نظر من هر چی از سریال تعریف کردیم بسه باید یکم انتقاد هم بکنیم! این همه سریال خوب این چرا اینجوریه!؟ یک فصل هیچ داستانی جلو نرفت و یک قسمت و اینقدر اتفاق.... من اصلا کاری ندارم این سریال از روی کتابه یا نه من یه بیننده هستم و باید طبق چیزی میبینم نظر بدم.. جنگ استنیس رو که از دور و با جلوه ویژه نشون دادن و از نزدیک عملا جنگ تموم شده بود(جنگ ارزونی بود) و به نظرم اصلا خیلی از اتفاقات این فصل منطقی نبود! یعنی چی سانسا از بالای دیوار به اون بلندی میپرن؟ چجوری دنریس از اون بالا اینقدر سریع اومد پایین؟ یعنی چی جان اسنو رو میکشن نگهبانان؟ همینجوری؟ اونا فکر نمیکنن بعد جان چکار کنن؟ خودشون خیانتکار به حساب نمیان؟ با وحشی ها چکار کنن؟؟؟
به نظر من باید برای بعضی اتفاقا داستان بیشتر باز بشه و منطق و شعور مخاطب در نظر گرفته بشه
راستی در صحنه ای که داشتن سرسی رو میشتن به نظرم اومد که چون نماهای نزدیک از صورت بدون موردی هست و صحنه های دور مورد دارن ممکنه از بادی دابل(نفر دوم(نابازیگر)) استفاده کرده باشن اما بعدش که تو شهر راه میرفت این نظریم رنگ باخت و بعد از جست و جو دیدم بله همین یه صحنه 200 هزار دلار!!!(نزدیک 750 میلیون تومن) برای اچ بی او آب خورده!!! برای اطلاعات بیشتر برین به این لینک. (http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-2782295/Game-Thrones-bosses-burn-200-000-trying-Lena-Headey-s-naked-body-wraps.html)

Heisen-berg
06-15-2015, 05:41 PM
دوستان که میگن استنیس نمرده سکانس اخر استنیس رو یه بار دیگه ببینید بریان شمشیر رو زد.. مثل صحنه مرگ ادارد کات دادن.

ferdosman
06-15-2015, 05:59 PM
اریا به خاطر اینکه خیانت کرد به خدای هزار چهره ..خدایه هزار چهره هم کورش کرد وشخصیت اصلیشو فکر کنم کشت ..دیگه نمیتونه با صورت اریا استارک باشه..:Smiley15: البته حدس میزنم:Smiley69:
در مورد دنریس هم فکر کنم اون کسایی که اومدن دورش به دراگون ربط داشته باشن ...دونبال اژدها هسن یا میپرستنش یا میخوان بکشنش:Smiley39: فکر نکنم دنریس رو بکشن اگه قرار بود بمیره فکر کنم تو این قسمت میمرد ..دیگه قشنگ نویسنده روانیه داستان ناک اوتمون میکرد...
جان اسنو:Smiley10::Smiley107::Smiley116:

Davinci
06-15-2015, 06:10 PM
اینم از قسمت اخر
اول قسمت دیدم که مرگ شیرین چه تاثیری روی روحیه ی سربازا و مادرش گذاشت که اخر سر مرگش نه تنها باعث پیروزیش نشد بلکه شکست رو براش اورد
نبرد استنیس هم خیلی کم نشون دادن فقط همون صحنه های دورش قشنگ بود ولی اونایی که میگن استنیس زنده میشه احتمالش خیلی کمه چون اگه زنده هم بشه دیگه چیزی نداره , نه ارتشی , نه خانواده ای ...
بالاخره سانسا هم دل رو زد به دریا مشخصه که نمیمیریه روی برفا فرود میان سالم و سلامت به راهشون ادامه میدن میرن :Smiley36:
اولین انتقام اریا هم که خوب در اورده بودن بالاخره تونست یکی رو از لیستش خط بزنه
مرگ مارسلا هم منو یاد مرگ جفری انداخت این کجا و ان کجا؟
سرسی اول از سیاست بالاش اومد اعتراف کرد اما وقتی بین جمعیت تحقیر شد خودشو باخت دوباره که به کاخ برگشت حس انتقام جویی رو میشد تو چشماش خوند از چیزی که خودش ساخته بود چوب خورد (این دینه واقعا مسخره ـست )
و در اخر هم جان :( ادم از این همه اتفاقای وحشت ناک جون سالم به در ببره بد به دست یارای خودش کشته بشه زورش میاد خودم به شخصه که باور ندارم جان مرده باشه هر جوری شده دوباره به داستان برمیگرده
یه نکته ای رو هم بگم این مرگ شخصیت هارو دیگه دارن زیاده روی میکنن میتونستن داستان رو بهتر از این در بیارن اما دلیل نمیشه که بیام به نویسنده و کارگردان فحش بدیم
این قسمت رو 8 میدم و به کل فصل هم در کل 6
یه تشکر هم از مترجم هامون بکنیم که این فصل جانانه دل به کار دادن قبل از این که خیلیامون صبح بیدار بشیم کار رو با کیفیت و سرعت بالا اماده میکردن :Smiley17:

Artin_PM
06-15-2015, 06:33 PM
مزخرف ترین قسمت آخر و مزخرف ترین فصل گات بود یعنی واقعا حالم ازش به هم میخوره 2 ماهه مارو مچل کردن برا این قسمت مزخرف که هیچی نداشت...حالا دیگه هی نگید این بهترین سریال دنیاست من که دیگه مچل این سریال نمیشم فصل ششم برا خودش...چرا جنگ استنیس و بولتون ها رو نشون ندادن؟ فقط نیم سکانس هم نبود اصلا معلوم شد چی شده؟ اون از سرسی اینم از استنیس...جان اسنو مرد که چی؟ مثلا خیلی هیجان انگیز بود؟ آخه این کارگردان نفهمش نمیفهمه؟ اومده یکی از بهترین کارکتر هارو حذف کرد؟ واقعا نمیدونم چرا این سریال اینقدر طرفدار داره بعد از دو ماه آدم رو خر فرض میکنه بعدش یه شخصیت رو حذف میکنه به ریش ما هم میخنده...حیف وقت و حجم
3/10....تازه از سرش هم زیاده

armina90
06-15-2015, 06:47 PM
مزخرف ترین قسمت آخر و مزخرف ترین فصل گات بود یعنی واقعا حالم ازش به هم میخوره 2 ماهه مارو مچل کردن برا این قسمت مزخرف که هیچی نداشت...حالا دیگه هی نگید این بهترین سریال دنیاست من که دیگه مچل این سریال نمیشم فصل ششم برا خودش...چرا جنگ استنیس و بولتون ها رو نشون ندادن؟ فقط نیم سکانس هم نبود اصلا معلوم شد چی شده؟ اون از سرسی اینم از استنیس...جان اسنو مرد که چی؟ مثلا خیلی هیجان انگیز بود؟ آخه این کارگردان نفهمش نمیفهمه؟ اومده یکی از بهترین کارکتر هارو حذف کرد؟ واقعا نمیدونم چرا این سریال اینقدر طرفدار داره بعد از دو ماه آدم رو خر فرض میکنه بعدش یه شخصیت رو حذف میکنه به ریش ما هم میخنده...حیف وقت و حجم

چقد شاکیییی:Smiley39: خب از خودشون که در نیاوردن، نویسنده کتاب وقتی میزنه جان و میکشه (البته من هنوز امیدوارم:Smiley69:) اینا چیکار کنن! سرسی یکی از بهترین سکانساش بود که کاملا مطابق کتاب دراومده بود. البته خب نظرتون محترمه ولی مقصر کارگردانا نیستن میتونی با مارتین صحبت کنی!:Smiley36:

mani22
06-15-2015, 06:54 PM
لعنت به مارتین :Smiley104:
اصلا حالم خوب نیست
یعنی جان اسنو مرد:Smiley39:

Heisen-berg
06-15-2015, 06:55 PM
عزیز اون جنگ نبود که بخوان نشون بدن،قتل عام بود..
ولی همون چند سکانس که از دور نشون دادن با موسیقی متن عالی،خیلی خوب در اومده بود.

alibrbad
06-15-2015, 07:03 PM
[QUOTE=Severus Snape;186031]
مرگش چجوريه مگه تو كتاب؟ چجوري حماسيش كردن ؟

"Ross Geller"
06-15-2015, 07:04 PM
لیاقت خیلیا مثل این که سریال های ایرانی و هندی یا سریال های چرت امریکایی که دیگه اسم نمیارمه که همه چی به خیر و خوشی تموم میشه :)) توی سریال های دیگه هم مرگ میبینیم اما این سریال اونقدر شاهکاره که سر هر مرگ مخاطب اعصابش خورد میشه ! اینه هنر نویسنده ! اینه بازی استادانه بازیگر ! اینه بهترین سریال ! سریال تا الان ثابت کرده احتمالش خیلی کمه که هپی اندینگ داشته باشه , نمیدونم اونایی که نمیتونن اینو تحمل کنن چرا خودشونو مارو راحت نمیکنن نبینن دیگه سریال رو ؟!!!
حداقل 10 12 نفر گفتن چرا صحنه جنگ استنیس رو نشون نداده با بولتون ها , خوب حاجی شمشیر بازی میخوای برو جومونگ نگاه کن حال کن والا بخدا .
میگه داستان پیشرفت نمیکنه !! اریا اخر فصل 4 داشت میومد براووس الان ببین داستانش کجاس , جیمی میومد دورن الان ببین داستانش کجاس , استنیس از لشکر کشیش تا شکستش , کینگز لندیگ و سرسی همینطور , تیریون از فرارش تا الان که به جای دنریس داره حکومت میکنه ! نمیدونم پیشرفت داستان چیه دیگه !
این قسمت لیاقت 10 داره . نمیدونم تو کتاب چجوری بوده داستان ولی فقط به سریال نگاه کنیم این قسمت 10 داره و همین که هر قسمت یه عده میان 1 2 3 میدن نشون میده که Haters Gonna Hate !
پ.ن : البته سریال +19 هم هست فک کنم اینا که 1 یا 2 میدن بدون توجه به سن تعیین شده واسه سریال شروع کردن به نگاه کردنش :d

saeed_iri
06-15-2015, 07:08 PM
عالی بود ،
-چقدر جان اسنو مظلوم بود حتی اون موقع که استارک ها قدرتمند بودن هم جان مورد کم لطفی بود( از سوی مادرش) و عاقبت هم این کودتا ،اگر بنا باشه جان اسنو تو هر کالبدی غیر از همین جان اسنو برگرده (واکر یا هر فرضیه دیگه ای) برای من که دیگه جذاب نیست.
-راستی روی در که جان اسنو لحظه آخر باهاش مواجه شد چی نوشته بودن؟
-بازگشت جناب کوه دوست نداشتنی با اون هیبت هم نکته جالبی بود!.
-واقعا مارتین یک نابغه است و got یک شاهکار بزرگ.
-کسایی هم که 1 دادن توصیه میکنم دیگه سراغ فصل بعد نرن راحت تر هستن.

KING STANNIS
06-15-2015, 07:15 PM
الان دیدم....استرس گرفتتم و صدام در نمیاد...نمیدونم چی بکم...
حالا باید ی سال دیگه صبر کنیم تا ابهاماتمون برطرف بشه... بابار....دم تو این مسخره بازی....
من خودم عاشق استنس باراتیون بودم گمون نکنم مرده باشه چون سکانسش خیلی مبهم بود و جنگش رو هم واضح نشون نداد...ملیساندرا هم پیچید......اومدنش به کسل بلک حتما ی معنی داره شک ندارم...
بدترین چیزش کشتن جان اسنو بود لعنت به castle black و نگهبانان شب....خداییش خیلی بیشرفن...
یه سول؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مشکل نویسنده ها با خاندان استارک چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
از اخر فصل 1 منتظر زنئه شدن ند ادارد استارک هستم هنوز اتفاق نیفتاده با اینکه عاشق جان اسنو و استنس هستم ولی بعید میدونم جان زنده بشه...
حداقلش این بود که سانسا فرار کرد و راحت شد...
اریا هم درسته کور شد اما حداقلش زندس...اگه میمرد چیکار میکردیم...
دنریس هم برمیگرده صحیح و سالم...

لعنت خدا بر خاندان بولتون..........................
http://picoup.ir/images/77312689576643436067.jpg
http://picoup.ir/images/14815470631451344714.jpg

Dexter_171
06-15-2015, 07:29 PM
فکر نمیکنم استنیس مرده باشه چون توی فصل دوم ملیساندر به استنیس گفت :

"هزاران نفر به فرماندهی تو می میرن،تو به مردانی که بهت خدمت میکنن خیانت میکنی
به خانواده خودت هم خیانت میکنی،تو به تمام چیزهایی که زمانی برات عزیز بودن خیانت میکنی ولی ارزشش رو خواهد داشت و شاه خواهی شد... "

در ضمن اگه جان مرده باشه چرا باید قسمت 8 رو نشون بدن با یک گله وایت واکر؟
احتمالا یا جان نمرده یا یکی دو فصل دیگه به عنوان وارگ برگرده !

areff
06-15-2015, 07:30 PM
یعنی خاک تو سر stannis اینقدر احمق بود و غرور داشت که زد همه چی رو نابود کرد :Smiley19:

من خیلی مشتاق بودم فصل بعدی جان بره با واکر ها بجنگه اما ری_ده شد به فانتزیام :Smiley15:

alimori
06-15-2015, 07:31 PM
جان شخصیت مورد علاقم بود ولی اگه برگرده مسخره میشه arrow که نیست هر کی میمیره قسمت بعد زنده بشه ولی اگه استثناءن جان رو برگردونن خوشحال میشم

alibrbad
06-15-2015, 07:33 PM
همه ي صحنه ها رو دوست داشتم و هنوزم ميگم بدون يك درصد شك بهترين سرياله در حال پخشه ولي مرگ جان زياده روي بود(هر کس می مرد جز جان اسنو)،كاش حداقل دست وايت واكر ها مي مرد مثلا تو فصل بعدي،نه توسط يه مشت ادم هاي احمق و كور كه جنگ واقعي رو نمي بينن، و اينقدر خون جلو چشاشون رو گرفته كه نمي بينن جان اسنو اين همه جون خودشو براي محافظت از ديوار و بقا به خطر انداخت اخر اينجوري جواب زحماتشو دادن ،اميدوارم زنده بشه هرطوري هست
جنگ استنيس رو نشون ندادن ولي مي تونستن تايم اين قسمت رو زياد مي كردن و ١٠ دقيقه رو جنگ نشون ميدادن مطمئنا زيبايي هاي اين قسمت رو زياد ميكرد
در آخر اين سريال خيلي وقته نشون داده كه قرار نيست بينندها با ديدنش خوشحال بشن و بيشتر دوست داره بيننده ها رو داغون كنه [emoji1]
و كسايي كه دنبال هپي اندينگ و سريال كليشه اي و اخرش همه خوبها پيروز شن يا حماسي بميرن هستن بهتره فصل بعد رو ديگه نگاه نكنن و وقت ارزشمندشون رو بيش از اين هدر ندن چون ثابت شده تو اين سريال از اين خبرا نيست و خودتون هم ميدونيد

2471
06-15-2015, 07:47 PM
فکر نمیکنم استنیس مرده باشه چون توی فصل دوم ملیساندر به استنیس گفت :

"هزاران نفر به فرماندهی تو می میرن،تو به مردانی که بهت خدمت میکنن خیانت میکنی
به خانواده خودت هم خیانت میکنی،تو به تمام چیزهایی که زمانی برات عزیز بودن خیانت میکنی ولی ارزشش رو خواهد داشت و شاه خواهی شد... "

در ضمن اگه جان مرده باشه چرا باید قسمت 8 رو نشون بدن با یک گله وایت واکر؟
احتمالا یا جان نمرده یا یکی دو فصل دیگه به عنوان وارگ برگرده !

وارگ دیگه چه موجودیه؟!!البته فکر کنم توی ارباب حلقه ها موجوداتی به اسم وارگ داشتیم! ولی اینجا فرق میکنه . میشه توضیح بدی راجع بهش؟

ویرایش پست :
یادم اومد وارگ ها کیا بودن؟ از اونجا که این فصل کلا برن رو نشون ندادن یجورایی این بخش از داستان رو یادم رفته بود!!

fanoudi
06-15-2015, 07:51 PM
من دهنم باز شد اینجوری وقتی جـــــــــــــان اســــــــــــنو مرد ! :Smiley24: در کل فکر میکردم که استنیس بمیره ؛ بنده 9 دادم
آریا استارک هم دیوانه هست معلوم نست چرا اینکار ها رو میکنه ؟

.Ven0m.
06-15-2015, 07:55 PM
نمیدونم فیلم بین ستاره ای رو دیدین یا نه
توش به قانون مورفی اشاره میشه
میگه که اگه اتفاقی امکانش هست که بیافته ، میافته
این که جان اسنو مرد ، فک کنم هممون قبول داریم اتفاق بسیار وحشتناکی بود ، قبول ، بهترین کرکتر سریال شاید بود ، قبول
اما اگر یکم فک کنیم میبینیم ، کل کلاغ ها تقریبا دل خوشی از جان ندارن ، الانم که نه رفیقش مونده بود ، نه وحشی ـی که کمکش کنه ، نه سرباز های وفادارش ، چون همشون تو جنگ فصل قبل با وحشی ها مردن
کیا تو کسل بلک موندن؟ یه مشت آدم تشنه به خون جان ، از جمله اون پسرک ، که مطمئنم هر بنی بشری جاش بود هم باز همین احساس رو داشت ، پدر مادرشو جلوش به اف دادن وحشی ها بعد میاد به حرف جان گوش کنه؟ نمیشه که...
این قسمت سنت قسمت های 9 رو شکوند ، نه تنها از نظر مرگ ، بلکه از نظر جلو بردن داستان و روایت ، واقعا زیبا بود ، سرسی الان یه برگ برنده داره حداقل(اگر بهش rapeنکنه:Smiley14:)
خلاصه خواستم یه شفاف سازی کنم مرگ جان کاملا طبیعی بود ، نمیگم بایَدی بود اما غیر منطقی نبود
میرسیم به استنیس ، آخه عزیز من هر خری میخوای باش دخترتو زنده زنده بسوزونی همین میشه دیگه ، وقتی اسب نداری حمله میکنی همین میشه دیگه ، وقتی به یه wh*re اعتماد کنی همیشه میشه ...
بریان از تارت بهش رحم که کشتش ، خدا میدونه اگه زنده میموند رمزی باهاش چی کار میکرد...
لحظات انتقام آریا از اون مرتیکه فوق العاده بود ، هر بلایی هم سرش باید بازم ارزششو داشت انتقام بگیره ، خیلی حال کردم ، امیدوارم فصل بعد به طور قوی حضور پیدا کنه
من هنوز تو کف مرگ جانم ، متاسفانه کلاغ ها نفهمیدن چه مهره مهمی بود جان ، چه کمک هایی متونست بکنه ، اما خب مرده دیگه تموم شد رفت ، فقط یه تئوری دارم ، اینه که جان ممکنه آدر بشه؟ یعنی ممکنه؟ ما هنوز از هویتش خبر نداریم ، اما میدونیم رهبر آدر ها چجوری بوجود اومد... خب بگذریم : D
بریم به دورن ، من دقیقا میدونستم میرسلا بوسه ـش به خاطر چیه ، معلوم بود ، آخر زهرشو ریخت پدرس* : D
میرین هم که عالی بود ، شاهد بازگشت جاسوس جاسوسان بودیم ، من عاشق این بشرم : D حالا ترکیبش کنین با تیریون و نظم دادن به یه شهر باستانی + دنریس و حمایت(؟) دوتراکی ها
+ سه تا اژدها فوق خفن ، فصل بعد میرین خیلی جالبه
برسیم به نمره دادن و اینا
10/10

sidneyv7
06-15-2015, 08:03 PM
تو قسمت 8 سم به اولی گفت : جان همیشه بر میگرده و همچنین این قسمت جکان به آریا گفت : فقط مرگ میتونه بهای زتدگی رو بده.....اینا باعث میشه احتمال بدم جان برگرده حالا آیا به کمک ملیسندرا... یا به گوست وارگ بشه و یا......اصلا به White Walker تبدیل بشه:Smiley10:

saman2esm
06-15-2015, 08:24 PM
درود بر دوستان
قانون: تا وقتی مرده کسی رو ندیدی، نمی دونی مرده!یا نه!
اول در مورد جان: به نظر من اگر حذف شدن جان قطعی بود، ما حتما سوزنده شدن جان رو می دیدیم ، کشته شدن گرگ جان رو می دیدم!، سرنوشت شمشیر جان باید مشخص می شد و اگر قسمت 8 رو به یاد بیاریم در اخر روی قایق جان ایستاده و شاه ادرها هم ایستاده و به نوعی روبرویی این دو رو می بینیم .... و همه از تئوری ها درباره جان خبر داریم و در ضمن جان هنوز با شبکه hbo قرار داد داره!!من با اطمینان می گم جان نمرده!!
دوم در مورد استنیس: داشتم فکر می کردم ما چرا مرده استنیس رو ندیدم؟! حداقل از صحنه دور ضربه شمشیر برین به بدن استنیس رو باید می دیدیم! یکی از دوستان به مرگ ند اشاره کرده و گفت ما مرگ ند رو ندیدیم،باید بگم ما گذشتن شمشیر از گردن ند رو دیدیم، مرگ فجیع راب رو دیدیم، کشته شندن وحشتناک اوبرین رو دیدیم... چرا نویسنده و کارگردان ها ، بیننده ها را از لطف دیدن یک مرگ فجیع دیگه محروم کنن؟!!یا حداقل مثل تایون لنیستر که وارد شدن تیرها به بدنش رو نشون داد، ضربه خوردن استنیس رو نشون میدادن؟!
سوال هائی که پیش میاد اینکه چرا برین باید به قسمش پایبند نباشه؟! ما همه می دونیم برین کسی نیست که قسمش رو بشکنه، استنیس اگر زنده بمونه چه نقشی در دستان خواهد داشت؟! آیا برین فکر می کنه استنیس می تونه در نحات سانسا بهش کمک کنه؟!
در کتاب خاندان مندرلی ها در ظاهر به بولتون ها وفادارند و حتی در داخل قلعه آماده دفاع در برابر حمله استنیس هستن، اما طی درگیری که در داخل قلعه بین مندرلی ها و بولتون ها به وجود میاد، روس بولتون تصمیم میگیره که سواران مندرلی رو برای جنگ با استنیس به بیرون از قلعه بفرسته و درضمن قبل از همه این ماجراها داووس با مندرلی ها به توافق رسیده و در نتیجه مندرلی ها متحد استنیس هستن، و در ضمن استنیس قبایل داخل کوهستان که فقط به استارک ها وفادار بودن را با خودش متحد می کنه و چند هزار نیرو به نیروهای اون اضافه می شه، و در ضمن ماجرای بانک براووسی و سربازان مزدوری که قراره برای استنیس بجنگ هنوز پابرجاست!،در پایان کتاب 5 مارتین، نامه ای از طرف رمزی به جان می رسه که می گه ارتش استنیس رو شکست داده و می خواد که تیون و سانسا (جین) برگردن ، اما در کتاب 6 مشخص می شه که استنیس هنوز زنده اس ! و این جا تکه گم شده ای وجود داره اون اینه که چطور رمزی فکر میکنه ارتش استنیس رو شکست داده اما ارتش استنیس هنوز پابرجاست؟! و آیا نامه تقلبیه؟!... پاسخ من به این سوال اینه که مندرلی ها به بولتون خواهند گفت که ارتش استنیس رو شکست دادن و به هر صورت رمزی بعد از این نامه رو می نویسه، به نظر میاد سریال هم همین خط رو دنبال کرده و توهم شکست خوردن استنیس رو اجرا کرده بدون اضافه کردن مندرلی ها، چون شخصیت های زیادی به داستان اضافه می شدند... و در ضمن استنیس در شمال با کاستارک ها متحد می شه اما کاستارک ها که در باطن با بولتون ها متحد هستند قصد خیانت به استنیس رو دارن که استنیس از این ماجرا با خبر میشه و بچه ها ونوه های اون ها را به گروگان می گیره و اینطور این نقشه را خنثی می کنه... در سریال نمی شد همه این ماجرا ها را بیان کرد چون لازمه اون یک فصل کامل بود! پس نویسنده های سریال ساده ترین راه رو برای ایجاد توهم شکست استنیس از دید بولتون ها انتخاب کردن و نتیجه این شد که دیدیم !!!.سوالی که هنوز پاسخی بهش ندادیم اینه که در سریال اگر استنیس زنده اس، با کمک کی باید دوباره بلند شه؟! وحشی ها؟! کاستارک ها؟قبایل کوچکتر کوهستان؟! مندرلی ها؟! همه این ها در کتاب به استنیس ملحق می شن! یا 20000 هزار سرباز مزدور؟!قضاوت با شما!!

wlh
06-15-2015, 08:53 PM
عادت دارم پست های بقیه رو بخونم ولی ایندفعه...... اگه قسمت انجمن برادران بدون پرچم و دانداریان رو یادتون باشه توانایی زنده کردن مرده هارو دارند فکر کنم چون ملیساندر برگشته(خودش گفته بود که تو اتیش دیده که داره تو وینترفل راه میره) احتمالا با زنده کردن جان بتونه به هدفش برسه

amir2123
06-15-2015, 09:01 PM
ترجیح میدم که الان نه چیزی درمورد سریال بنویسم و نه نمره ای بدم. میزارم یکی دو روزی بگذره و احساساتم کاملا فروکش کنه و با منطق نمره بدم. چون الان اگه نمره ای رو بدم 1 خواهد بود و نظرم هم پر فوش به سازنده های سریال.

тнor
06-15-2015, 09:05 PM
من که شخصا مردن جان از پارسال برام اسپویل شده بود هم کور شدن اریا به لطف فک کنم یه سایت که اسمش یادم نیست اما در رابطه با وستروس هست
تو این فصل هم که دیدم داستان اینجوری میشه فک کردم که این دوتا اتفاق نیفته اما بد بختانه افتاد
اما تو یه جا خوندم راجب مرگای داستان که مارتین ترتیب شون میده فک کنم عروسی سرخ بود که مارتین گفت با که راب با کشتن اون لرد کاستارک از حد خودش گذشت ادمیم که از حد خودش بگذره حقشه بمیره البته حرفاش اینطوری یادمه شاید یه حرف دیگه ای گفته اما مظمونش همین بود
خالا من موندم این لرد اسنو به این ماهی چش بود که حق مردن پیدا کرد البته به قول اون دوستمون که گفت تنها میون دشمناش مونده بود پس میشه گفت حق مردن ش اینطوری بدست اومد
اما راجب فرار ملیساندرا از کمپ استنیس یه نظری راجب اینده هست که به جای یک اینده چند نوع متفاوت اینده هست یعنی با هر تصیمیم یا اتفاق اینده عوض میشه و ملیساندرا هم اینده های احتمالی رو دیده و وقتی اون گفت پیروزی رو دیده میتونست پیروزی باشه ولی با رفتن موزدور ها خط اینده عوض شده بود و تو اون خط اینده جان میمرد به نظرم برای نججات جان حرکت کرد حالا نمیدونم میتونه نجاتش بده یا نه شایدم فصل اینده لرد استون هارت داشته باشیم به جای نامادریش بیاد تو داستان
اما از لحظه حرکت لشگر استنیس میشد فهمید که شکست خورده اند فقط اون جنازه های باقی مانده وایت واکر های خوبی ازشون در میاد:Smiley36:اگه وایت بشن چه شود تنها مانع موجود دیوار بود که اونا این ور دیوارن:Smiley36:
حالا جان زنده هم بمونه صد در صد به نظرم کارش با دیوار تمومه مگه اینکه انتقام بگیره اگرم مرده باشه سزای خیانت مرگه به نظرم دیوار صد در صد محکوم به شکست در مقابله وایت هاست مگه اینکه یه کمک غیبی بهشون برسه وگرنه دفعه پیش که به دیوار حمله کردن نصف اینام ادم نبود چه برسه به اینکه اینا ادمم نیستن تا نسوزن نمیمیرن دیوار داشت سقوط میکرد به لطف فرماندهی جان تنوستن یه شب دوم بیارن اینام که از عمق فاجعه خبر ندارن مث کپک سرا شون زیر برف میکنن تا ادر ها برسن
ملیساندرا هم که داره میمره این تریستان صد در صد میفهمه کار کیه و فیلم هندی دورن همچنان ادمه پیدا میکنه
راجب دراگون هم بنظرم احتمال اینکه توستط دو تراکی ها پرستش بشه بیشتر با توجه به اینکه یادتون باشه دوتراکی ها هم از شب طولانی و ادر ها اگاهن و ازشون میترسن فک کنم فصل یک یا دو بهش اشاره شد توسط یکی از دخترای که پیش دنریس بود اونجای هم که تریون هنوز با واریس بود یکی از بردها که صحبت میکرد برای فراخوند ملت به خدای نور گفت مادر اژدها منجی ماست فک کنم دوتراکی ها هم بر این اعتقاد باشن
از رفتن سم هم خوشحال شدم حداقل به چیزی که میخواد میرسه اگه بتونه برسه
سرسی رو هم که مثل گوسفند پشما شو چیدن تا هوای گرم ازادی موقت اذیتش نکنه:Smiley14:

سکانس سرسی هم خوب بود اما درد ناک نبود کاری با زنا کردنش ندارم اما این سرسی برای قدرت هر کاری میکرد حقش بود اونجوری که رد کیپ و نگاه میکرد فقط مارتین میدونه تو سرش چی میگذره منظرم ببینم فصل بعد با این قول رباتیش چیکارا میکنه اما فک نکنم عقلش بیشتر از یه زامبی مونده باشه اما اگه عموی محترمش بزاره انتقامش شیرین خواهد بود

اونجور که از خونده های پارسالم راجب اریا یادمه قراره وارگ بشه به یه گربه و بعد از یه مدت که مثل ادم رفتار میکنه چشماش خوب میشه

و در اخر هم درود بر مارتین بزرگ :Smiley48: :Smiley48: :Smiley48:
10/10

sohrab101
06-15-2015, 09:25 PM
1. با اینکه از مردن شیرین خیلی ناراحت بودم ولی با مردن استنیس اصلا خوشحال نشدم. استنیس تاوان اشتباهاتشو داد.
گفتم واسه اینکه مرور بشه یه چندتا تیکه از صحنه های مربوط به استنیس رو بزار. همین که دوره میکردم چیزی جز اشتباهات مکرر پیدا نکردم.
"استنیس یه قاتله،لنیستر ها قاتل هستند،پدرت هم یه قاتل بود،برادرت هم قاتله،حتی بچه های تو هم یه روز قاتل میشند:دنیا توسط قاتل هاساخته شده!پس بهتر به نگاه کردن بهشون عادت کنی."(دیالوگ هانت به سانسا توی اپیزود نهم از فصل دوم(بلک واتر))
http://myup.ir/images/48977322311871790352.jpg (http://myup.ir/)
http://myup.ir/images/30007562190376691147.jpg (http://myup.ir/)
http://myup.ir/images/50981944572889885134.jpg (http://myup.ir/)
http://myup.ir/images/02934330600740184063.jpg (http://myup.ir/)

نفوذ ملیساندرا و عقاید مزخرفش سر استنیس رو به باد داد.
درشگفتم! از اونهایی که از ملیساندرا بعد از این همه وعده و وعیدهای دروغین انتظار معجزه دارند برای جان

chanter
06-15-2015, 09:57 PM
از ظهر 12 بار صحنه مرگ جانو دارم میبینم تا حالا اینقدر ناراحت نشده بودم... این صحنه از عروسی سرخم بیشتر درد داشت

om3ga
06-15-2015, 09:58 PM
وقتی جان در حال مردنه به فضا سازی دقت کنین...اولش موزیک غم انگیز ولی بعد موزیک مرموز و اینا...حین این موزیک مرموزه به چشای جان هم دقت کنین که چجوری تغییر میکنن!!!
از اونجایی که چشاش "تقریبا" ابی شد به احتمال زیاد "وایت واکر" شده جان...سوالی که پیش میاد اینه که چجوری!!! ممکنه به خاطر زخمی باشه که توی جنگ رو صورتش مونده و بعد مردنش اثر کرده باشه!!!

از طرف دیگه ملیساندرا هم هس و ممکنه اون زندش کرده باشه...به هر حال جان نمرده...ممکنه بازیگره بره موهاشو بزنه و اینا که بگه فصل بعد نیست...خب فصل بعد فصل اخر نیست که ، اونیکی فصل میاد :Smiley36:

من از همه بیشتر منتظر این بودم که یه تیکه از برن نشون بدن که ببینیم به کجا رسید که گویا موند برا فصل بعد...کلی هیجان منتظرمونه سر این داستانه برن:Smiley35:

VIVA THE ROCK
06-15-2015, 10:08 PM
من نمی دونم بعضی از دوستان چرا مثل دختربچه های 13-14 ساله نظر و نمره می دن ، دوس دارید کسی نمی ره ؟ همه گل و بلبل کنار هم باشن ؟ همیشه خوبی و خیر بتونه شر و بدی رو شکست بده ؟ قهرمانها پیروز بشن ؟ خب دوستان برید once upon a time ببینید ، خیلی هم سریال خوبیه، خودمم می بینم . همین که الان هممون مثل چی منتظر ادامه داستانیم نشون میده که سازنده ها کارشون رو بلدن . اینکه جان اسنو و استنیس مردن یا نه ؟ سرسی می خواد چیکار کنه ؟ برنامه سانسا و تیون چیه ؟ لیتل فینگر کجاست ؟ تیریون چه می کنه ؟ دوتراکی ها و دنریس چی میشن ؟ و ....

тнor
06-15-2015, 10:19 PM
once upon a time
اقا این سریال هم مث اینکه پایان خوش رو داره بی خیل میشه اما رو کردن دارک وان منجی سریال شد ادم بده :Smiley36:

chanter
06-15-2015, 10:23 PM
من نمی دونم بعضی از دوستان چرا مثل دختربچه های 13-14 ساله نظر و نمره می دن ، دوس دارید کسی نمی ره ؟ همه گل و بلبل کنار هم باشن ؟ همیشه خوبی و خیر بتونه شر و بدی رو شکست بده ؟ قهرمانها پیروز بشن ؟ خب دوستان برید once upon a time ببینید ، خیلی هم سریال خوبیه، خودمم می بینم . همین که الان هممون مثل چی منتظر ادامه داستانیم نشون میده که سازنده ها کارشون رو بلدن . اینکه جان اسنو و استنیس مردن یا نه ؟ سرسی می خواد چیکار کنه ؟ برنامه سانسا و تیون چیه ؟ لیتل فینگر کجاست ؟ تیریون چه می کنه ؟ دوتراکی ها و دنریس چی میشن ؟ و ....

دوست عزیز این از زیبایی های این سریاله با وجود اینکه سالی 10 قسمت میاد همه ما عاشقشیم و یجوری اینقدر با شخصیت ها انس گرفتیم که وقتی یکی از شخصیت های محبوب مثل جان میمیره هیچکس اعصاب نداره:Smiley36:

الانم اون دوستانی که میگن چرا مرد هنوز کنار نیومدن با این مسئله... چه زمانی ند مرد یا راب همه همینو میگفتن که دیگه سریالو نمیبینیم اما دیدیم چه زیبا شد با وجود مرگ اونا الانم همین نظرو دارم مرگ جان نه تنها از زیبایی های سربال کم نمیکنه بلکه زیبا تر هم خواهد شد...

فصلم بعدم برن برمیگرده و همه عاشق کاراکترش میشیم و فصل 7 میکشنش:Smiley14:

ehsanf
06-15-2015, 10:30 PM
فقط میتونم بگم اوه خدای من و واقعا چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Heisen-berg
06-15-2015, 10:33 PM
درود بر دوستان
قانون: تا وقتی مرده کسی رو ندیدی، نمی دونی مرده!یا نه!
اول در مورد جان: به نظر من اگر حذف شدن جان قطعی بود، ما حتما سوزنده شدن جان رو می دیدیم ، کشته شدن گرگ جان رو می دیدم!، سرنوشت شمشیر جان باید مشخص می شد و اگر قسمت 8 رو به یاد بیاریم در اخر روی قایق جان ایستاده و شاه ادرها هم ایستاده و به نوعی روبرویی این دو رو می بینیم .... و همه از تئوری ها درباره جان خبر داریم و در ضمن جان هنوز با شبکه hbo قرار داد داره!!من با اطمینان می گم جان نمرده!!
دوم در مورد استنیس: داشتم فکر می کردم ما چرا مرده استنیس رو ندیدم؟! حداقل از صحنه دور ضربه شمشیر برین به بدن استنیس رو باید می دیدیم! یکی از دوستان به مرگ ند اشاره کرده و گفت ما مرگ ند رو ندیدیم،باید بگم ما گذشتن شمشیر از گردن ند رو دیدیم، مرگ فجیع راب رو دیدیم، کشته شندن وحشتناک اوبرین رو دیدیم... چرا نویسنده و کارگردان ها ، بیننده ها را از لطف دیدن یک مرگ فجیع دیگه محروم کنن؟!!یا حداقل مثل تایون لنیستر که وارد شدن تیرها به بدنش رو نشون داد، ضربه خوردن استنیس رو نشون میدادن؟!
سوال هائی که پیش میاد اینکه چرا برین باید به قسمش پایبند نباشه؟! ما همه می دونیم برین کسی نیست که قسمش رو بشکنه، استنیس اگر زنده بمونه چه نقشی در دستان خواهد داشت؟! آیا برین فکر می کنه استنیس می تونه در نحات سانسا بهش کمک کنه؟!
در کتاب خاندان مندرلی ها در ظاهر به بولتون ها وفادارند و حتی در داخل قلعه آماده دفاع در برابر حمله استنیس هستن، اما طی درگیری که در داخل قلعه بین مندرلی ها و بولتون ها به وجود میاد، روس بولتون تصمیم میگیره که سواران مندرلی رو برای جنگ با استنیس به بیرون از قلعه بفرسته و درضمن قبل از همه این ماجراها داووس با مندرلی ها به توافق رسیده و در نتیجه مندرلی ها متحد استنیس هستن، و در ضمن استنیس قبایل داخل کوهستان که فقط به استارک ها وفادار بودن را با خودش متحد می کنه و چند هزار نیرو به نیروهای اون اضافه می شه، و در ضمن ماجرای بانک براووسی و سربازان مزدوری که قراره برای استنیس بجنگ هنوز پابرجاست!،در پایان کتاب 5 مارتین، نامه ای از طرف رمزی به جان می رسه که می گه ارتش استنیس رو شکست داده و می خواد که تیون و سانسا (جین) برگردن ، اما در کتاب 6 مشخص می شه که استنیس هنوز زنده اس ! و این جا تکه گم شده ای وجود داره اون اینه که چطور رمزی فکر میکنه ارتش استنیس رو شکست داده اما ارتش استنیس هنوز پابرجاست؟! و آیا نامه تقلبیه؟!... پاسخ من به این سوال اینه که مندرلی ها به بولتون خواهند گفت که ارتش استنیس رو شکست دادن و به هر صورت رمزی بعد از این نامه رو می نویسه، به نظر میاد سریال هم همین خط رو دنبال کرده و توهم شکست خوردن استنیس رو اجرا کرده بدون اضافه کردن مندرلی ها، چون شخصیت های زیادی به داستان اضافه می شدند... و در ضمن استنیس در شمال با کاستارک ها متحد می شه اما کاستارک ها که در باطن با بولتون ها متحد هستند قصد خیانت به استنیس رو دارن که استنیس از این ماجرا با خبر میشه و بچه ها ونوه های اون ها را به گروگان می گیره و اینطور این نقشه را خنثی می کنه... در سریال نمی شد همه این ماجرا ها را بیان کرد چون لازمه اون یک فصل کامل بود! پس نویسنده های سریال ساده ترین راه رو برای ایجاد توهم شکست استنیس از دید بولتون ها انتخاب کردن و نتیجه این شد که دیدیم !!!.سوالی که هنوز پاسخی بهش ندادیم اینه که در سریال اگر استنیس زنده اس، با کمک کی باید دوباره بلند شه؟! وحشی ها؟! کاستارک ها؟قبایل کوچکتر کوهستان؟! مندرلی ها؟! همه این ها در کتاب به استنیس ملحق می شن! یا 20000 هزار سرباز مزدور؟!قضاوت با شما!!

در مورد مرگ استنیس،با کلیت صحبت شما موافقم اما
1،قبلا به من ثابت شده که خالق های سریال این قدر باهوش نیستن.
2،استنیس دیگه نه داووس نه ملیساندره نه خانواده و نه حتی سپاه داره و کاملا داستانش حالت پایان داشت.
3،بریان ادمی نیست که بخواد از حرفش برگرده و حتی اسم شمشیرش هم "نگه دارنده ی پیمان ـه" با هیچ منطقی نمیشه پذیرفت لحظه اخری پشیمون شده باشه و اینکه اصلا مارتین اینو اینگار فقط برای کشتن استنیس تو داستان نگه داشته بود.
4، و از همه مهتر اینکه من قبول دارم صحنه مرگ 100% واضح نبود اما من چند بار صحنه رو دیدم و بریان شمشیر رو برد بالا و زد و دقیقا تو همون لحظه سکانس کات شد.

_Nirvana_
06-15-2015, 10:47 PM
لیاقت خیلیا مثل این که سریال های ایرانی و هندی یا سریال های چرت امریکایی که دیگه اسم نمیارمه که همه چی به خیر و خوشی تموم میشه :)) توی سریال های دیگه هم مرگ میبینیم اما این سریال اونقدر شاهکاره که سر هر مرگ مخاطب اعصابش خورد میشه ! اینه هنر نویسنده ! اینه بازی استادانه بازیگر ! اینه بهترین سریال ! سریال تا الان ثابت کرده احتمالش خیلی کمه که هپی اندینگ داشته باشه , نمیدونم اونایی که نمیتونن اینو تحمل کنن چرا خودشونو مارو راحت نمیکنن نبینن دیگه سریال رو ؟!!!
پ.ن : البته سریال +19 هم هست فک کنم اینا که 1 یا 2 میدن بدون توجه به سن تعیین شده واسه سریال شروع کردن به نگاه کردنش :d

کسایی هم که 1 دادن توصیه میکنم دیگه سراغ فصل بعد نرن راحت تر هستن.

من نمی دونم بعضی از دوستان چرا مثل دختربچه های 13-14 ساله نظر و نمره می دن ، دوس دارید کسی نمی ره ؟ همه گل و بلبل کنار هم باشن ؟ همیشه خوبی و خیر بتونه شر و بدی رو شکست بده ؟ قهرمانها پیروز بشن ؟
لطفا نمره و نظر خودتون رو بدید و درمورد نمره و نظر دیگران اظهار نظر نکنید.

mohsen111
06-15-2015, 11:07 PM
به نظرم نویسنده کتاب یک جورایی بیماری روانی داره. همین که میبینه ملت حالشون گرفته میشه، این حال میکنه
چهار فصل قبل هر وقت قسمت 10 میدیدم مشتاقانه یک سال صبر میکردم ولی الان اصلا اون حس را ندارم!!
ولی فکر می کنم نویسنده کتاب می خواد روند داستان را تغییر بده و از اون ایده اولیه خودش دور شده. من امیداوارم بهتره بشه

"Ross Geller"
06-15-2015, 11:19 PM
طفا نمره و نظر خودتون رو بدید و درمورد نمره و نظر دیگران اظهار نظر نکنید.
کسی که میاد نمره پایین میده داره به شعور مخاطب های دیگه توهین میکنه بدون اینکه دلیلشو بگه , اگه کسی بدش میاد نبینه منم به شخصه هیچ حرفی نمیزنم . کسی که میبینه خوشش نمیاد بازم نمیاد نمره بده یا کلا سریال رو میذاره کنار اونم دمش گرم کاریش نداریم اما اونی که میاد سریال رو میبینه بدون این که دلیلی داشته باشه 1 میده یا میاد میگه اه چه سریال چرت مسخره ای داره به شعور منی که 10 دادم توهین میکنه ! حرف حساب بزنه چاکرشم هستیم ما هم یه 2تا فحش میکشیم به سریال اما این رفتار نشونگر یه بچه اس که اینجوری پست بده یا نمره بده و به بقیه توهین کنه !
یکمم راجبه سریال میگم نشه همش بحث :d
فک کنم سانسا وتیون برن طرف خاندان گری جوی ها یعنی امیدوارم که برن چون وقتشه اونا وارد داستان بشن . کلا سریال با اینهمه مرگ کاراکتر جدید نیاز داره .
راجبه جان هم منم متوجه تغییر رنگ چشماش شدم داشت از مشکی به سمت ابی میرفت اما این که بخواد وایت واکر بشه مسخرس ! چون توی کسل بلک سریع میکشنش که , اگه قرار باشه زنده بشه به وسیله ملیساندرا باید باشه .
سرسی هم فک کنم دیگه کامل بعد بلایی که سرش اوردن و مرگ میرسلا به جنون برسه ! عجب انتقامی بگیره ولی :d

sinaDVD
06-15-2015, 11:27 PM
Rest In Peace King Crow

https://i.vimeocdn.com/portrait/6250534_300x300.jpg

S3P3HR
06-16-2015, 12:05 AM
الان که یکم آروم شدم و فکر کردم دیدم زیاد اپیزود بدی هم نبود!
تمام شخصیت ها داستانهاشون به خوبی تموم شد تو این فصل، سانسا که فرار کرد جیمی هم از دورن رفت و تکلیف جنگ استنیس هم معلوم شد
ولی باید بین جان و استنیس یکی زنده بمونه،چون بالاخره یکی باید باشه که مردم رو از وایت واکر ها با خبر کنه
اگه جان و استنیس جفتشون مرده باشند من طرف night king رو میگیرم، بیاد تمام این ...زاده هارو نصف کنه، کسی چمیدونه شاید نیتش هم خیر باشه:Smiley14:
و در آخر از دوستان تقاضا دارم داستان رو از کتاب نگند این جوری سریال به آدم زهر میشه مثل خیلی ها که از مرگ جان باخبر بودند:Smiley35:

S I S
06-16-2015, 12:10 AM
...

Heisen-berg
06-16-2015, 12:11 AM
تو سایت اچ بی او نوشته که بریان استنیس رو کشت.

http://viewers-guide.hbo.com/game-of-thrones/season-5/episode-10/people/136/stannis-baratheon

sohrab101
06-16-2015, 12:45 AM
2. you know nothing John snow
جان اسنو تنها شخصیت این داستان بود که واقعا حقش نبود...
ند، راب، کاتلین، تایوین، تالیسا ماجر، رنلی، جافری، استنیس، جور مومنت، رابرت کینگ، کال دروگو ئ همه کسایی که مردند جزء شیرین انقدر نابحق نبود.
خواستم مرور کنم صحنه های که جان بود، باور کنید خیلی سخته سریال بدون جان
http://myup.ir/images/62587218211400026183.jpg (http://myup.ir/)
http://myup.ir/images/90581279276657993093.jpg (http://myup.ir/)
http://myup.ir/images/76744350230188916854.jpg (http://myup.ir/)
http://myup.ir/images/30365466485669462308.jpg (http://myup.ir/)

این صحنه فراموش کردنی نیست
http://myup.ir/images/92645947381693177503.jpg (http://myup.ir/)

mohsenkhan
06-16-2015, 12:50 AM
یک سوتی... کسی که نقش سپتون اعظم رو بازی میکنه قبلا و در قسمت 7 فصل 4 همون کسیه که آریا و سگ توی دهکده دیدن که در حال مرگه و با وارد کردن شمشیر به قلبش اونو راحت کردن! همون صحنه ای که توش سگ به آریا یاد داد چطوری یه نفرو با وارد کردن شمشیر به زیر قلبش بکشن.... دوستان گات هنرپیشه کم آوردن که دوباره از این شخص استفاده کردن اونم در نقش اصلی و تعیین کننده....!!!دقتم بالاست....نه؟؟؟؟؟ :Smiley10:

ninjamm
06-16-2015, 12:59 AM
بعد از صحنه گردن زدن ند و عروسیه خونین این سومین باره که اعصابم واقعا بهم میریزه احتمالا سریال با منقرض شدن استارک ها به پایان خودش برسه

alod
06-16-2015, 01:01 AM
دوستان سایت گیم اف ترونز (http://gameofthrones.com/game-of-thrones/season-5/episode-10/people/61/jon-snow) نیز مرگ جان رو تایید کرده و دیگه به بازگشتش امید نداشته باشید
R I P JON SNOW
تکلیف بنجن چی میشه؟

mohammad1992
06-16-2015, 01:07 AM
واقعا هر چی فک میکنم دوشنبه ها بدون این سریال خیلی سخته جا داره بازم تشکر کنیم از تیم ترجمه اشکان و ارمینا

caviya
06-16-2015, 01:12 AM
تو سایت اچ بی او نوشته که بریان استنیس رو کشت.

استنیس قطعا مرده
چون بازیگرش فکر میکرد که این فصل بر اساس کتاب پیش میره که استنیس تو اونجا هنوز زندس...ولی وقتی کارگردان ها بهش میگن که دیگه رفتنی هستی بین شون جرو بحث شدیدی میشه
ولی جان رو هیچ کس به غیر نویسنده های سریال و جرج نمیدونن که دقیقا چی میشه

a l i
06-16-2015, 01:38 AM
سلام به همگی والا این فصل رو بنا بر مشکلاتی توی 3 روز دیدم حقیقت اینه که فصلی ضعیف تر از فصل قبل بود اما....مطمعن ام که این فصل لازمه داستان های پیش رو است خدا نسازه واسه این دوستان اسپویلرگر از قسمت 6 فصل قبل بود که تا اخر کتابا رو گفت واسمون در مورد این قسمت و بحث دوستان ببینید اصلا و به هیچ عنوان نمیشه گفت که استنیس یا جان میمیرن یا نه شاید بگین نه جان زنده میمونه و... هیچی معلوم نیس اما اگه بخوام نظرمو بگم روند داستان طوری بوده که بیننده ها از کل انسانها بدش بیاد الان بجز جان که شخصیت سفید مطلق بود هر کسی که مونده یه جورایی خاکستریه من فکر میکنم یه یه جایی برسه داستان که هممون بخوایم ادرها بزنن هر هرکی هست و نیست و شل و پل کنن اما شرایطی که الان هست هر اتفاقی میتونه برا ادامه داستان پیش بیاد در اخر یه کلام کسایی که ظرفیت این سریالو ندارن (نبینن) خیلی سادده:Smiley106:

farhad9393
06-16-2015, 01:39 AM
اینکه جان اسنو تو یه عکسی که احتمالا فوتوشاپ باید باشه چشماش آبی شده
و هم اینکه میلاسندر برگشت
ممکنه ارتباطی بین اینا وجود داشته باشه که جان برگرده؟
چون یه جا تو سایتای خارجی خوندم که جان همون حرو زاده ی میلاسندر هست که از شکمش اومد بیرون

saeid_14
06-16-2015, 01:42 AM
من میگم جان اسنو نمرده
شاید داشته خواب میدیده :Smiley116:
والا .....

mr67
06-16-2015, 02:01 AM
اکانت توییتر برنامه tonight show جیمی فلن این عکس رو منتشر کرده با این تیتر
تقدیم به همه ی کسانی که دیشب اپیزود فینال Game of Thrones رو تماشا کردند

http://picoup.ir/images/01003780055702815523.jpg

nemsis
06-16-2015, 02:02 AM
سلام
یعنی تو این لحظه فقط دارم فکر میکنم چجوری میشه مارتین را تو خواب خفه کنم؟؟؟؟؟
د لامصب با همه اره جا ن هم اره؟
یعنی کوتاه فکری و خشک مغزی همیشه بوده همیشه هم بیشترین اسیب را زده.
من یکی اگر جان تو کتاب شش برگشت که هیچ اگر نه بیخیال میشم داستان را.
ولی فکر کنم برگرده...امید چیز خوبیه.
واو سرسیییییی یعنی با همه نفرتی که از این بشر دارم وقتی داشت راه میرفت فحش میخورد دلم سوخت رسید دم قلعه یاد بی کسی ند افتادم تو حیاط قلعه گفتم این بشر هر چی بکشه حقشه.

عاقا با اینکه از استنیس دل خوشی ندارم بعد از شیرین ولی این بشر حقش بیشتر از اینها بود ادم به این بزرگی با بازیگر به این خوبی انصافا دلم میخواست ب. . جاهای بهتری برسد.
آن استیصالش وقتی زنش را از درخت اوردن پایین هم زمان خبر دادن ملیساندرا رفته اصلا داغونم کرد.
راجع به اریا حرفی ندارم کلا خوب بود .
سانسا هم کلا روش حساب نمیکنم.
دنریسم که ..... امیدوارم فصل بعد یک کم سختی بکشه.
تریون فصل بعد دیدن دارد.
اهان عاقا این دوستانیکه میگن پیشرفت نداشته یک زحمت بکشن پیشرفت را تعریف کنند به درد کلاس داستان نویسیمونم میخورد ممنون

emadtvw
06-16-2015, 02:03 AM
سلام به همه من تازه از ماموریت کاری اومد همین العان اپیزوده آخر رو دیدم تازه امروز با خودم میگفتم این فصل زیاد مال نبود (البته نسبت به فصل های قبلش .نسبت به بقیه سریالا که مقایسه نداره...) که گارگردان تو صحنه آخر زد لال:Smiley10: و داغونم:Smiley39: کرد(رسماً گفت خفه شو:Smiley104:).از فصل بعدم دیگه سریالو نیگاه نمیکنم :Smiley15:
یه خسته نباشید زیاد به گروه تیم ترجمه:Smiley17:

0258456mahyar
06-16-2015, 03:00 AM
اینایی که یک دادن چی زدن بگن ما هم بزنیم

الان میخاین همه زنده بمونن به خوبی و خوشی زندگی کنن تهشم یه چند تایی هم ازدواج داشته باشیم و همه خوشحال باشن خب برید شعدونی ببینید!!!!!!!!!1:Smiley34::Smiley30:

hadi2006mi
06-16-2015, 03:18 AM
این حجم شوک شدن برای من قابل درک نیست وقتی قبل از شروع این فصل شعار همه مردان باید بمیرند داده می شود باید منتظر مرگ یکی از بهترین شخصیتهای سریال بودم جان اسنو دوست داشتنی هم رفت تا استارک ها امیدشون به پسر فلجشون باشد من به نظرم فصل معمولی بود داستانهای فرعی زیاد پرداخت گردید ولی احتمالن مقدمه ای هست برای فصل بعدی در مجموع دو قسمت اخر سریال یکم از حد متوسط بالاتر بود وگرنه بقیه قسمتها در حد معمولی بودند ولی همچنان باید این سریال رو دنبال کرد هر چند یکسال زمان زیادی برای انتظار کشیدن هست مرسی از اشکان عزیز و همکار مترجمش من به کل فصل نمره هفت میدم

ahmady45
06-16-2015, 03:22 AM
واقعا این قسمت با روح و روانم بازی کرد ... جان برای من بهترین شخصیت سریال بود !!
موسیقی متن 20 ثانیه ی آخر خرابم کرد خراب!
ولی شک ندارم که جان برمیگرده حالا به هر نحوی ....اگه برنگرده من رگمو میزنم:|
من حالم بده:Smiley24::Smiley24::Smiley24:::Smiley24:

bikaran1384
06-16-2015, 03:25 AM
این خدای نور و اتیش تو فصل های قبل مردگان رو زنده میکرد و با اومدن اون زنه به قلعه احتمالا جان زنده بمونه

MILANO
06-16-2015, 04:12 AM
خداوندا اسپویلران را از رحمت خود دور بفرما.... الهی آمین!
.
مرگ جان اسپویل شده بوده برام. محض رضای خدا الان کتاب تموم شد دیگه؟؟؟ دیگه چیزی نیست که واسه اسپویل مونده باشه؟ تو این 5 فصل انصافاً دهن همه رو سرویس کردن این خوانندگان کتاب. بابا یه کم زبون به دهن بگیرن دیگه! فهمیدیم شما خیلی خفنید، کتابخونید، دانای کلی اید، استاد اعظمید، تارگرین تو کسل بلک اید...
.
جدی جدی دارم فکر میکنم مارتین تو بچگیش شاهد مورد تجاوز قرار گرفتن عزیزانش توسط گروهی استارک نام بوده بعد بزرگ شده تصمیم گرفته یه داستانی بنویسه تا انتقام خانوادشو از مخاطبینش بگیره!
.
تمام امید و آرزوی و چشم انتظاریمون تو این فصل این استنیس بود و اون جنگ لعنتیش که شروع نشده تموم شد! دنریس رو نشون میداد تو اون دشت و دمن داشت سیاحت میکرد دیدید چقدر کوچک و بچه و حقیر بود، به جاش استنیس باید بمیره با اون ابهت و وقار. مهدی یراحی تو یه آهنگش میفرماد: دارم نابودی دنیامو میبینم... پیش چشمم داره آب میشه میمیره.....
.

sohrab101
06-16-2015, 04:22 AM
3. می خوام یه نگاه سریع به سریال باهم بندازیم ببینیم اصلاً این فصل چی گذشت.

1.همون اپیزود اول منس ریدر در آتش سوخت به خاطر اینکه حاضر نشد به استنیس ملحق بشه. البته شکستن عهد نگهبانان شب رو بهونه کردند. هنوز ترس منس از آتش گرفتن خاطرتون هست؟
http://myup.ir/images/32851746491118861873.jpg (http://myup.ir/)
2.جان اسنو با رای نگهبانان و البته با معرفی سم به عنوان لرد کامندر (یا همون فرمانده نگهبانان شب) انتخاب شد. البته جان قبلش از عنوان لرد وینترفل صرفنظر کرده بود (و همچنین نام جان استارک).
http://myup.ir/images/82437292043331295017.jpg (http://myup.ir/)
3.کشته شدن سر بریستان توسط پسران هارپی .
http://myup.ir/images/76849354087309065597.jpg (http://myup.ir/)
4.سانسا با رمزی بولتن ازدواج کرد. اونچیزی که مشخصه؛ همیشه ازدواج ها خوب نیستند بعضی وقتها خیلی تلخند!؟
http://myup.ir/images/68249030326238806143.jpg (http://myup.ir/)
5.جان اسنو به همراه تورمند به اونطرف دیوار رفت تا بتونه وحشی ها رو راضی کنه قبل از اینکه زمستون فرا برسه خودشون رو نجات بدن ولی ادرها به همراه لشکر وایت ها به وحشی ها حمله کردند ، خیلی هاشون رو کشتند یا بهتر بگم به وایت واکر تبدیل کردند. جان اسنو تونست فقط تعداد کمی رو نجات بده. که همین تعداد هم خشم نگهبانان رو به همراه داشت.
http://myup.ir/images/18548828341061007153.jpg (http://myup.ir/)
6.استاد ایمون تارگرین تنها باقی مانده خاندان تارگرین توی وستروس مرد. بدتر از مردن استاد ایمون شاید تنها شدن جان بود.
http://myup.ir/images/97666629891057723791.jpg (http://myup.ir/)
7.تیریون بعد از کلی دردسر به دنریس رسید. شاید دیر ولی خیلی خوب بود.
http://myup.ir/images/44668760482477479394.jpg (http://myup.ir/)
8.یکی از تلخ ترین اتفاقات سریال آتش زدن شیرین بود. شاید بزرگترین اشتباه استنیس هم همین بود.
http://myup.ir/images/91972048350792910917.jpg (http://myup.ir/)
9.دنریس میدان مبارزات رو دوباره باز کرد. این کارش برخلاف انتظار کاملا معکوس عمل کرد. پسران هارپی تو افتتاحیه مسابقات بهش حمله کردند و البته دروگو جون دنریس رو نجات داد.
http://myup.ir/images/98083805109080232280.jpg (http://myup.ir/)
10.سلیس فلورنت همسر استنیس براتیون خود کشی کرد. استفان دیلان (استنیس) توی این سکانس یکی از بهترین و تاثیر گذار ترین بازی های سریال رو ارائه کرد.
http://myup.ir/images/33961811246845044228.jpg (http://myup.ir/)
11. استنیس به راحتی از بولتن ها شکست می خوره پشت کردن بخش عظیمی از نیروهاش، مهمترین دلیل شکست استنیس بود.
http://myup.ir/images/25295324086289414850.jpg (http://myup.ir/)
12.استنیس به دست بریان،یکی از نگهبان های گارد برادرش رنلی کشته می شه. اخرین شمشیر رو از اولین اشتباهش خورد.
http://myup.ir/images/61027967775013612871.jpg (http://myup.ir/)
13.سموئل تارلی و گیلی نایت واچ رو ترک کردند. با توجه به اتفاقات بدی که توی کسل بلک میافته این اتفاق از بهترین اتفاقات فصل بود.
http://myup.ir/images/40319451795499337179.jpg (http://myup.ir/)
14.تمام تلاش های جیمی برای نجات جون دخترش بی فایده بود. میرسلا یکی دیگه از قربانیهای این فصله.
http://myup.ir/images/16491109028810373060.jpg (http://myup.ir/)
15.تئون گریجوی بعد از یک بازگشت شکوهمندانه به همراه سانسا فرار می کنه که البته برای اینکار مجبور به کشتن میراندا میشه.
http://myup.ir/images/44928065393246892455.jpg (http://myup.ir/)
16.یکی از معدود اتفاقات خوب این فصل حضور واریس در کنار تیریون بود هیچوقت فکر نمیکردم از دیدن این شخصیت انقدر خوشحال بشم.
http://myup.ir/images/08521611029282584345.jpg (http://myup.ir/)
17.یکی از نفرات لیست آریا کم شد. اریا سرمرین رو خودش مجازات کرد و البته چشمانش رو هم از دست داد.
http://myup.ir/images/19486541546259202267.jpg (http://myup.ir/)
18.کالیسی دوباره به سرزمین دوتراکی ها برگشت. اخرین برخوردشون باهم اصلا جالب نبود.
http://myup.ir/images/52599959572482944239.jpg (http://myup.ir/)
19.سرسی به یکی از اتهاماتش اعتراف کرد و سپتون اعظم در ازای کفاره گناهش گذاشت که به قصر برگرده. بازی خوب و البته پول خوبی که لنا هدی به خرج داد این سکانس رو به یکی از بهترین سکانس های سریال تبدیل کرد.
http://myup.ir/images/89328500575304022576.jpg (http://myup.ir/)
20.والبته پایان تلخ این فصل همه رو شکه کرد، حتی اونهای که براشون اسپویل شده بود. مرگ جان اسنو انقدر تلخ بود که یادمون رفت همین فصل 8 نفر از شخصیت های دیگه داستان هم مردند. انقدر تلخ که مرگ استنیس و شاید تلخی مرگ شیرین رو هم فراموش کردیم؟!
http://myup.ir/images/83915272031996201047.jpg (http://myup.ir/)

اینطور که معلومه 90% اتفاقات مهم این فصل توی 3 قسمت اخر اتفاق میافته. و بزرگترین نقد به سریال هم همینه.
ولی مطمئناً همه قبول داریم که این فصل برخلاف فصلهای قبل 3 تا قسمت نهم داشت. توی قسمت هشتم جنگ خوبی رو دیدیم که یه جورای یاد قسمت نهم فصل قبل افتادیم.
توی قسمت نهم این فصل هیجان مبارزات مرین و البته پرواز کردن دنریس با اژدها خیلی عالی بود. البته از مرگ تلخ شیرین هم نمیشه گذشت.
قسمت دهم این فصل هم بهترین قسمت دهم های کل سریال بود.
و این رو هم باید گفت که ممکنه ریتم کند سریال کمک زیادی به این همه هیجان کرده باشه.
البته خیلی دوستان توی شوک مرگ استنیس و جان هستن، مثل خودم . ولی اینو باید بگم که اگه ند و راب تونستن برگردن این دوتا شخصیت هم میتونن.
به هرحال این سریال نشون داد که بدجور هممون رو درگیر خودش کرده و قول میدم که هیچدوممون نمیتونیم قید فصل ششم رو بزنیم.
در آخر بعد از 3 پارت کامنتی که گذاشتم توی این تایپیک باید بگم موسیقی این سریال واقعا استادانه ساخته شده و توصیه میکنم قسمت اخر رو یه بار دیگه برای موسیقیش ببینید. واقعا لذت بخشه.

MrZiya
06-16-2015, 06:08 AM
ای بر پدر هر چی تویسنده مردم آزار....
یعنی خفه شدم از کپ کردن....بترکی مارتین.توی جهنم میبینمت خائن.:Smiley7:

Overlord93
06-16-2015, 06:15 AM
جان از مرگ نمی ترسید، ولی نمی خواست آن طور بمیرد، دست گیر و محکوم شود و سرش را مانند یک یاغی معمولی بزنند. اگر قرار بود او بمیرد، بگذار شمشیر در دست داشته باشد، و با قاتلین پدرش بجنگد. او یک استارک واقعی نبود، هرگز یک استارک نبود... ولی می توانست مانند یک استارک بمیرد. بگذار بگویند که ادارد استارک چهار پسر داشته است نه سه تا. “

رقصی با اژدهایان.

جان اسنو نعمت گرانبهایی داشت (وارگ بودنش)، ولی جوان احمقی بود، وقتی که باید برای این نعمت ارزش قائل میشد، به مقابله با طبیعت خود پرداخت.

به نقل از
ورامیر شش پوست در کتاب بادهای زمستان که بعد از این کتاب باید منتظر کتاب معروف رویای بهار باشیم. جایی که بالاخره خواهیم فهمید که winter is coming.

یعنی اگه جان میدونست قراره اینجوری بمیره تو همون قایق شیرجه میزد سمت آدر ها و فریاد میزد منو واکر کنید

STEFAŊ
06-16-2015, 09:01 AM
‘Game Of Thrones’ Star Kit Harington On Final Shocking Scene, “I Am Not Coming Back,” Highlight Hollywood News | Highlight Hollywood (http://highlighthollywood.com/2015/06/game-of-thrones-star-kit-harington-on-final-shocking-scene-i-am-not-coming-back-highlight-hollywood-news/)
http://blog.gameoflaughs.com/2015/06/kit-harington-reveals-if-jon-snow.html?tyrion

sir bob paisley
06-16-2015, 09:36 AM
اقا بالاخره لنا هدی خودش لخت راه رفت یا یه بازیگر دیگه بود؟

بعد از اپیزود دیشب، تنها آدمهای خوب سریال فقط تریون و واریس هستن. که مطمئنا تو فصل بعد لااقل یکیشون کشته خواهد شد

abedjon
06-16-2015, 10:20 AM
منطقی برخورد کنیم این سریال خیلی داره بیمزه و هم جالب میشه، واسه اینکه به ما آموخته اند که باید قهرمانی وجود داشته باشه.اکثرشون ازمیان رفتن.واسه بیش از 50 درصد بینندگان قهرمان جان اسنو بود. جالب هم از این نظر که آخرش بکجا خواهد رسید این داستانی که سر دراز دارد!!

maasoudn
06-16-2015, 11:25 AM
بهترین قسمت ده سریال بود
از مرگ استنیس و زنش خرسند شدم
میرسلا هم تابلو بود میخان بکشنش انقد داشتن خوبو منطقی نشونش میدادن معلوم بود قراره بمیره
ولی جان :Smiley19:
به هر حال بعد مرگ راب به شخصیتی دل نبسته بودم که بخام از مرگش خیلی ناراحت شم
و در آخر یک سال انتظار :Smiley19::Smiley104:

اضافه شده در : 17 minutes

ی نکته اگه جان بمیره خدمت نایتچ واچش تموم میشه پس اگه زنده شه ......:Smiley69:

MEHDIATB
06-16-2015, 11:49 AM
حداقل 10 12 نفر گفتن چرا صحنه جنگ استنیس رو نشون نداده با بولتون ها , خوب حاجی شمشیر بازی میخوای برو جومونگ نگاه کن حال کن والا بخدا .
میگه داستان پیشرفت نمیکنه !! اریا اخر فصل 4 داشت میومد براووس الان ببین داستانش کجاس , جیمی میومد دورن الان ببین داستانش کجاس , استنیس از لشکر کشیش تا شکستش , کینگز لندیگ و سرسی همینطور , تیریون از فرارش تا الان که به جای دنریس داره حکومت میکنه ! نمیدونم پیشرفت داستان چیه دیگه !
این قسمت لیاقت 10 داره . نمیدونم تو کتاب چجوری بوده داستان ولی فقط به سریال نگاه کنیم این قسمت 10 داره و همین که هر قسمت یه عده میان 1 2 3 میدن نشون میده که Haters Gonna Hate !

اون بالا نوشته تاپیک بحث اپیزودیک؛ننوشته تاپیک تعارف ملانصرالدینی!این همه سریال خارجی نگاه کردی ولی شعور اینو پیدا نکردی که در مورد سلیقه بقیه قضاوت نکنی!کاری جز تاسف خوردن واست نمیتونم انجام بدم

hadiuss
06-16-2015, 01:06 PM
دوستان خواهشا نظرمو تا اخر بخونید<مرسی:Smiley17:
همین الان قسمت 10 رو دیدم... اولا نمرم به قسمت 10
تمام نظرات رو از اول تا اخر خوندم همشون رو هم لایک کردم،یه چند تا نکته بود که خواشتم بگم:
1- منم مثل همه شوکه ی شوکه شدم از مرگ جان ولی به قول همون دوستمون کلا رویه ی داستان داشت به همین سو میرفت، یه چیزی که تو این پنج فصل از سریال دیدیم چیه دوستان؟؟؟
اینه که مهم نیست چقد خوبی،چه قد اقایی،چه قد خوش تیپی،چه قد اهدافت والاست... بازی تاج و تخت بازی نیست که با خوب بودن برنده بشی،اینجا واقعیت ها رو میگن... اصلا کشش و جذابیت داستان مارتین به همین واقعیی بودنشه...
مارتین واقعیت رو مثل سیلی به صورت ادم میزنه به خاطر اینه که ادم حرصش در میاد...دوستان میگن همه ی ادم خوبا میمیرن،درسته ولی چرا؟؟؟
چون همشون بی احتیاط هستن،مراقب نیستن،اعمالشون از روی ساده لوحییه... شاید چون خودشون خوبن فک میکنن هشون هم خوبن...
درضمن کسی هم که گات میبینه باید حدث میزد این اتفاقات رو...
2-دوتا شخصیت مهم تو این قسمت مردن که میخوام نحوه ی اومدنشون به اون لحظه رو مرور بکنم...

جان اسنو...از خانوادش جدا شد-اومد به کسل بلک-کسل بلک جاییه که توش مثل نقل و نبات ادم میمیره،این که تا فصل پنج نمرده بود خودش خیلیه با تموم اون اتفاقات و درگیری ها که براش پیش اومده-فرمانده نایت واچ شد با تنها یک رای بیشتر...تموم حامی هاش مردن، رفت وحشی ها رو اورد اینور... بازم با ساده لوحی تمام تنها نشسته بودو اخرشم مرد...(خیلی حالم گرفته شد ولی So be it...)

استنیس...با این که عاشق پشت کارش بودم و کاریزماش ولی این بشر شاه بشو نبود ددم جان،هرکی هم فک میکرد میشه واقعا مرور داستانیش خوب نبوده...استنیس یه ژنرال نظامی بود نه چیزی بیشتر...اولین اشتباهش اعتماد کامل به ملیساندرا بود-دومیش کشتن برادرش-سوم جنگ بلک واتر که به *** رفت-بعدش اومد شمال با نیروهایی که هیچکدوم برای جنگ توی شمال نبودن-اونقد لفت داد که زمستان شروع بشه-دخترشو سوزند و همین باعث شد نیروهاش ازش جدا بشن- اونطور که معلوم بود حتی نیروهای بولتون ها رو درست محاسبه نکرده بود...
البته نظر یکی از دوستان رو که خوندم در مورد کتاب بود و حیله ی استنیس و حقه ی شکست خوردن رو نمیدونم چه صیغه ایه ولی چون کتاب رو نخوندم بر اساس سریال نظر میدم...
یکیم اینه چرا انتظار معجزه دارین؟ مگه برای کارکتر مهمی تا حالا تو کتاب یا سریال معجزه رخ داده؟ مثل استنیس که وسط جنگ بود از اونطرف گاندالف میومد با سوارای روهان؟؟؟ اره؟ اینطوری خوب میشد؟
داریم بازی تاج و تخت میبینیم نه سریال فانتزی دوستان...
در مورد مرگ کارکتر ها هم اگه کارکتر های جدید نیارن تو سریال واقعا افت میکنه سریال ولی پیش بینیم برای فصل بعد اینه
1-کل داستان میره سمت استارک کوچولوها و فرزندان جنگل
2-فک کنم اون سربازان بدون پرچم هم که فصل دوم دیدیم برگردن
3-جنگ داخلی توی میرین و خط داستانی تیریون و کچل کفترباز(عاشقشم)
4-برگشت جیمی به پایتخت و درگیر شدنشون با دورنیش ها
5-به احتمال زیاد جان زنده بشه ولی دوست ندارم اینطور بشه
6-حمله واکرها به دیوار
7- گذشتن دنریس از دریای باریک و زسیدنش به وستروس البته تو اخرای فصل
البته همه ی اینا بستگی به این داره که فصل بعد اخرش باشه یا طبق گفته ی مارتین حداقل تا فصل هفت باشه
مرسی که خوندین نظراتمو:Smiley17:

Ward
06-16-2015, 01:06 PM
تنها راه خلاص شدن جان از قسمش به دیوار مرگ بود
تنها راهی که میشد جان با حفظ شرافتش وارد داستان وستروس شه همین بود

mehrzadds
06-16-2015, 01:07 PM
:با درود
نمیدونم چرا هر کی من تو این سریال دوست دارم ممیره.
بیچاره جان اسنو در حالی مرد که حتی آخرش نفهمید مادرش کیه؟ شجاع شریف وشهید. بیچاره جان
:Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19: :Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19: :Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19: :Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19: :Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19: :Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19: :Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19: :Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19: :Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19: :Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19: :Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19: :Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19: :Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19: :Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19: :Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19: :Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19: :Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19: :Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19::Smiley19: :Smiley19::Smiley19:

hadiuss
06-16-2015, 01:09 PM
البته الان که نظراتمو خوندم واقعا به غیر اون 7 مورد دیگه چیزی از داستان نمونده:Smiley36::Smiley14::Smiley14::Smiley1 4::Smiley14:
وای کاش تو یه فصل فیصله بدن جریان ها رو

KING STANNIS
06-16-2015, 01:10 PM
من قبلا نظر دادم اما میخوام یه چیز بگم دلم رضا نمیده که استنس مرده باشه دلیل هم دارم چون خاندان باراتیون 3برادر بودن به اسم های رنلی رابرت و استنس و خیلی هم دنبال جنگ و دعوا بودن از اونجایی که همیشه دنبال جنگ بودن و مارتین هنوز رمان رو تموم نکرده اگر استنس مرده باشه باید کلا با خاندان باراتیون خداحافظی کنیم...که بنظرم با عقل کثیف نویسنده ها جور در نمیاد...
من احتمال میدم ملیساندرا جان رو زنده میکنه و بریان تارت به استنس میگه اگه کمک کنی سانسا رو پیدا کنیم کاری باهات ندارم بخاطر همین باهم همکاری میکنن و در این حین تیون سانسا رو میبره کسل بلک و استنس و سر داوس و جان با کمک وحشیا ارتش درست میکنن و دهن بولتونها رو سرویس میکنن...
وای چ ذهنی دارم من کاش نویسنده میشدم...نگهبانان شب هم ب سزای اعمالشون میرسن...

WALKING DE4D
06-16-2015, 01:30 PM
با عرض سلام و خسته نباشی فکر کنم پرونده این سریال تو همون قسمت هشت و ده دقیقه پایانی بسته شد قسمت کاملا کسل کننده ای رو شاهد بودیم :Smiley104:

خیلی ممنون از زیر نویس خوبی که اراییه کردین انشالله برای فصل بعد همین گروه کار ترجمه به بعهده بگیرن :Smiley17::Smiley17:

استنیس یه فصل تمام سعی کرد لشکر کشی کنه و اخرش به بد ترین شکل ممکن از سریال کنار گذاشته شد کلا یه فصل حول محور حمله استنیس چرخید اخرش این طوری مگه میشه داریم یعنی....؟؟ًًًًًًً

اخه جان چرا ؟ًًًًًًًً دنریس ؟؟؟؟ًًًًًًًًً با پراکندگی شخصیت های سریال نمیتونن به همشون برسن میتونستن رو جنگ استنیس بیشتر کار کنن ارزششو داشت بعد این همه قسمت درامد زا براشون

و اب بندی که کردن جدا یه قسمت ده پر هیجان انتظار میرفت ببینیم که ........ اخه از اون ارتفاع سانسا پرید مگه میشه زنده بمونه یعنی داریییم؟؟؟؟:Smiley10:
فصل بعد قرارره بشینیم داستان انتقام سرسی ببینیم و کلیم ده های الکی تقدیم به سریال کنیم ( مثلا الکی منم ده میدم ) مارجری که نشون نداد چه اتفاقی براش افتاد جیمی
که این فصل نقش پررنگی نداشت فقط بیشتر برا پر کردن تایمینگ حضور داشت در اخر نمیدونم چرا یه حسی بهم میگه این سانسا قراره ملکه بشه و شاید بتونه انتقام خانوادشو بگیره
الان فقط برندون موندش و اریا که کور شد و سانسا مرحوم جان اسنو اگه به سریال برگرده با اون همه خنجری که خورد جای تعجب این دیگه میشه ومپایر که هی یکی میمیره یکی دیگه زنده میشه
تیون که بلاخره یه حرکت مثبتی زد بعد مدتهاااا با ارزو موفقیت برای روشنفکران :Smiley17::Smiley17::Smiley17:

ahmady45
06-16-2015, 01:31 PM
اقا بالاخره لنا هدی خودش لخت راه رفت یا یه بازیگر دیگه بود؟

فک کنم بدني كه نشون دادن بدن سرسي نبود و با كامپيوتر صورت سرسي رو اضافه كردن، چون تو قرار دادش نبوده اصلا

در مورد جان هم، توی نایت واچ فقط مرگ ميتونه به نگهباني یه نفر توی دیوار پایان بده که عملا با این کار جان آزاد شد !
بعدش اگه قراره جان حذف بشه پس چرا قسمت 8 اینقد جان رو حماسی نشون دادن ( فک کنم میخواستن بشتر به جان وابسته بشیم:Smiley19:)اون نگاه نایت کینگ به جان کاملا معنی دار بود به نظرم این دو بازم با هم رو به رو میشن!
مطمئنا هدف نویسنده از برگشت ملیساندرا زنده کردن جان و احتمالا ایمان آوردنش به خدای روشنایی که فک کنم در این صورت دیگه جان اون فرد قبلی نباشه ...!
بعدش اگه قرار بود کلا جان حذف بشه میزدن سرشو میبریدن و گرگشو میکشتن!چون هم ند و هم راب هر دوشون سرشون قطع شد !
قسمت آخر فصل 4 وقتی استنیس اومد دیوار و وقتی که ملیساندرا جان اسنو رو دید یه جوری شد و یه جوری نگاش کرد مطمئنا این کار الکی نبود (مگه کارگردان مرض داره!)یه چیزی رو درون جان دید !
من که اصلا باورم نمیشه حالا تا 10 ماه دیگه صبر میکنیم:Smiley104:

logan
06-16-2015, 01:32 PM
اون آهنگی که موقع مردن جان گذاشته بودن سکانس پایانی ، رو تو فصل 1 پخش کرده بودن اسمشم بود Goodbye Brother واسه موقعی که خواهر و برادراش و پدرش داشتن ازش خداحافظی می کردن برای همیشه بره دیوار.حالا این جا دوباره بعد از 4 فصل پخشش کردن موقع مردنش و کشته شدن یکی دیگه از اعضای خاندان استارک#:-S#:-S#:-S

wnter is coming اشاره داره به به وجود آمدن خاندان استارک تو شب طولانی و هشدار دهنده ی چیز های پیش رو یه که فقط با وجود استارک ها می شه دفعشون کرد ولی تو وستروس دارن همه ی استارک ها رو می کشن:|:| و حتی قلعشون وینترفل هم دست بولتون هاست و استنیس هم با نامردی سازندگان(تو تلاش برای منفور کردنش) سریال شکست خورد و کشتنو اونم دست برین از تارث:-&:-& و خاندان باراتیون رو منقرض کردن

درمورد استنیس دوست ندارم زیاد حرف بزنم چون اعصابم خورد می شه یه چیزی به D&D می گم ولی فقط آخرش با خوب بود که با ابهت تمام بدون هیچ التماسی به برین گفت : Go on do your duty.

RIP KING STANNIS

در مورد نمردن استنیس هم بگم که خیلی دوست دارم نمرده باشه ولی هرچقدر با خودم کلنجار می رم می بینم دلیلی نداره برین:-& نکشته باشتش:|:|
و همینطور جان با این که دوست دارم زنده مونده باشه و برگرده ولی فکر کنم بعیده و حتی اگه ملیساندرا برش گردونه دیگه اون جان سابق نیست و یکی دیگست مثل بریک دنداریون تو فصل 3 و غیره:d

امیدوارم بیلیش همونطور که تو اپیزود 6 گفت ارتش ویل رو برداره بیاره وینترفل و بگیره و بولتون ها رو بترکونه

wlh
06-16-2015, 02:17 PM
اصلا حواست به لیتل فینگر هست

mat1984
06-16-2015, 02:48 PM
خیلی بد تموم شد. فقط یک سئوال ایا داستان کتاب هم به همین منوال بوده؟

"Ross Geller"
06-16-2015, 02:49 PM
اون بالا نوشته تاپیک بحث اپیزودیک؛ننوشته تاپیک تعارف ملانصرالدینی!این همه سریال خارجی نگاه کردی ولی شعور اینو پیدا نکردی که در مورد سلیقه بقیه قضاوت نکنی!کاری جز تاسف خوردن واست نمیتونم انجام بدم
شما که بالا رو نگاه میکنی عمو فدات شه معنی کلمه بحث رو میدونی ؟ تبادل نظر چی ؟ انتقاد و نقد چی ؟ ادبیات تک ماده زدی فک کنم .
همین که جوابی واسه حرفام نداشتی و با 2تا کلمه مثل بیشعور و تاسف یه خط پر کردی عریضه خالی نمونه کافیه واسم . حقیقت تلخه شنیدنش انگار :d
پ.ن :شرمنده از بقیه یوزر ها این بحث کشدار شد ! :Smiley17:

Night King
06-16-2015, 02:59 PM
سلام به همه
من همین الان فک کنم به هوش اومدم واقعا مرگ جان :((:((:((:((:((:((:((:((:((
مرگ استنیس هم واقعا ..........
نمی دونم چرا این استنیس تو این سریال این قدر تخریب شد؟
الان خیلی دوست دارم بگم جان بر می گرده ولی فکر نکنم
خدا رحمتش کنه
بی صبرانه منتظرم فصل بعدی شروع بشه
و امیدوارم آدرها همه رو نابود کنن.دیگه کسی برای پادشاهی وستروس لایق نیست!
حالا دوتا سوال:
سانسا امیدی به زنده بودنش هست؟آخه دیوار قلعه خیلی بلند بود!
و اینکه کتاب ششم کی منتشر میشه؟

mo30_joker
06-16-2015, 03:05 PM
سلام بر دوستان و بزرگواران...
در کنار تراژدیک بودن مردن استنیس و جان و کلا این سریال...بعید نیست سانسا که خودشو پرت کرد پایین تو قسمت 9 فصل بعد نشون بدن میوفته و شپلق خرد میشه..:Smiley14::Smiley14:

Night King
06-16-2015, 03:14 PM
تنها امیدی که بازگشت جان هست اینه که روحش بره تو بدن گرگش
چون گرگه زندس و جان هم وارگه
ولی چه فایده دیگه جان اون جان نیست!
:Smiley119::Smiley119::Smiley119::Smiley119:

mo30_joker
06-16-2015, 03:31 PM
کلا باید یه اسپین آف از این سریال بسازن توش همه بمیرن...شخصیت اصلیم همش در حال فرار کردن باشه که آخر داستان بمیره..مثلا همین جوری یه سیاهی لشکرو اون پشت سر بزنن..یه سگ پا کوتاهه خوشگل نشون بدن یه عقاب بیاد تیکه پارش کنه ببره..آخرم دوربین برگرده ببینن کارگردانو تهیه کننده رو این اشراف زاده های مرین با چاقو تیکه پاره کنن..چه فروشی کنه...:Smiley36::Smiley36:
میگن هر کیو اذیت کنی بیشتر ازت خوشش میاد..این مارتین سادیسمم همرو کشت ..ظاهرا از همین سیاست استفاده میکنه که خوبم جواب داده..:Smiley104::Smiley104:

EliJah
06-16-2015, 03:52 PM
خیــلی خوب بود.حیف که باید یه سال صبر کرد تا فصل بعد.
اصن خوبی سریال اینه که اتفاقای غیر منتظره می افته و برعکس همه سریالا امکان مردن نقشه اول سریال زیاده.
استنیس شاید نمرده باشه ولی جان که حتما مرده.شاید جان هم وایت واکر شه :| بعید نی :d

chanter
06-16-2015, 03:52 PM
ای بابا هر قایل ویدیویی باز میکنم بعدش باید صحته مردن جانو ببین خدا بگم چیکارت نکنه مارتین

Sheibani
06-16-2015, 04:35 PM
من اگر بخوام شخصیت مورد علاقه ام رو نام ببرم، قطعا لرد واریس خواهد بود.
به نقل از یکی از دیالوگ های سریال...شرافت برای موفقیت کافی نیست، این شمالی ها خیلی زود تصمیم می گیرند و کلا اهل منطق و تحلیل نیستند...
ند استارک، کتلین استارک، راب استارک، جان اسنو و آریا استارک...همه شون بخاطر تصمیم های احمقانه کشته شدند.
خصوصا آریا استارک...واقعا حقش بود نابینا بشه همیشه عجول هست و دوروبرش رو نمیبینه...

ahmady45
06-16-2015, 04:44 PM
واکنش مردم به قسمت آخر اینجا میتونید ببینید ...
http://www.aparat.com/v/QywIW
کاشکی واکنش منو می دیدید !

anzalichi
06-16-2015, 04:51 PM
بر پدر مادرت لعنت مارتین... :| رامین جوادی دستت بشکنه بابت موسیقی سکانس آخر... الان من چطوری بقیه امتحانانو قبول شم:|

Night King
06-16-2015, 05:01 PM
دوستانی که کتابو خوندن می تونن بگن که نبرد وینترفل تو کتاب هم نتیجش همینه؟
یا هنوز معلوم نیست؟
خواهشا بگید

AR!@N
06-16-2015, 07:16 PM
یا هنوز معلوم نیست؟
خواهشا بگید
معلوم نیست ، کلیفهنگر ـه توی کتاب.

reza8198
06-16-2015, 07:39 PM
وقتی فصل اولو نگاه میکردم میگفتم لامصب چه همه شخصیت داره .الان میگم هیچکی که نموند.همیشه فک میکردم جان اسنو پسر استارک نیست و فرزند یه شاه بزرگیه که اخرش رو تخت میشینه.منتظر بودم هویتشو رو بشه ولی ...

orojlo
06-16-2015, 07:51 PM
یا هنوز معلوم نیست؟
خواهشا بگید
پیشنهاد میکنم ویکی سایت وستروس رو مطالعه کنید اگر خیلی علاقه دارید :
استنیس براتیون (http://westeros.ir/wiki/index.php?title=%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%86%DB%8C%D8% B3_%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D9%88%D9%86)
با خوندنش منم کلی گیج شدم.

AlirezAlirezA
06-16-2015, 07:55 PM
نظر کاملم رو بعدا مینویسم. الان یه سوال فقط برام پیش اومده که کسی بهش اشاره‌ای نکرده.

این هاوند بود؟ پیشبینی میکردم زنده بمونه، ولی احتمال بالایی نمیدادم. حالا جدی جدی خودشه؟ هیکلش که به هاوند میخوره :دی

http://picoup.ir/images/77158221533062289759_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=77158221533062289759.jpg)

"Ross Geller"
06-16-2015, 08:10 PM
این هاوند بود؟ پیشبینی میکردم زنده بمونه، ولی احتمال بالایی نمیدادم. حالا جدی جدی خودشه؟ هیکلش که به هاوند میخوره :دی
این ماونتین باید باشه که توی اپیزود 10 فصل 4 اون دکتره به سرسی گفت میتونم یه کاری کنم زنده بمونه اما یجورایی تغییر میکنه :دی

Sina_Saw
06-16-2015, 08:13 PM
به خاطر تحقیر بانو ضد حال خوردم واقعاً. خیلی نامردی بود...
ولی واسه بقیه مرگ ها خیلی خوشحال شدم :دی مخصوصاً برا مرگ سانسا و جان اسنو و کور شدن آریا :) دیگه داشتن گنده تر از دهنشون حرف میزدن.
نمره هم پنج میدم (0 واسه مورد اولی و 10 واسه مورد دومی. میانگین شد 5 :/)

ImoKYL
06-16-2015, 08:14 PM
دوستانی که میگن صحنه مردن استنیس واضح بود و لحظه آخر برین شمشیر رو زد من خودم بارها صحنه رو دیدم و دقیقا وقتی شمشیر پایین میاد وصل میشه به سکانس رمزی که شمشیر رو به سرباز میزنه و اون صدای ناله هم معلوم نیست از کدوم سکانسه ( که اونم حدس میزنم از رمزی باشه )
سانسا و تیون از اون فاصله پریدن یعنی واقعا میخوان سالم بمونن ؟!!!
بقیه سکانس هم که واضح بود

gollum
06-16-2015, 08:14 PM
جان اسنو دو سه فصل بود که همه ش کارای احمقانه می کرد. اینم نتیجه حماقتاش.
ولی خدایی، تو همچین سریالی که به هیچ بنی بشری رحم نمی شه و همه می میرن، زنده موندن این سم ول خیلی مضحکه.تو همین فصل هم به مزخرف ترین حالت ممکن نجات پیدا کرد. آخه گوست واسه چی باید بیاد به این کمک کنه؟همیشه به طرز معجزه آسایی زنده نگهش می داره.فکر کنم به خاطر فیزیکش باهاش همذات پنداری می کنه مارتین :|

Night King
06-16-2015, 08:44 PM
پیشنهاد میکنم ویکی سایت وستروس رو مطالعه کنید اگر خیلی علاقه دارید :
استنیس براتیون (http://westeros.ir/wiki/index.php?title=%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%86%DB%8C%D8% B3_%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D9%88%D9%86)
با خوندنش منم کلی گیج شدم.
اتفاقا منم همینو خوندم بدتر گیج شدم!
(عکس آواتارت خیلی خوشگله)
ولی انصافا اگه تو کتاب باز قضیه فرق بکنه یه کم تسلی خاطر پیدا میکنیم!:Smiley35:

hadiuss
06-16-2015, 09:01 PM
دوستان تثوری زنده شدن جان اسنو به کلی رد شده توسط یکی از نویسنده ها...

R.I.P Jon Snow
:Smiley17::Smiley17::Smiley17::Smiley17::Smiley19:

AR!@N
06-16-2015, 09:16 PM
اتفاقا منم همینو خوندم بدتر گیج شدم!
(عکس آواتارت خیلی خوشگله)
ولی انصافا اگه تو کتاب باز قضیه فرق بکنه یه کم تسلی خاطر پیدا میکنیم!:Smiley35:
اگر برای دیدن اسم آریا گیج شدی ، اون آریا تقلبیه یک نفر رو جا میزنن از دوستای سانسا به جای آریا استارک میدنش به رمزی.

x7music
06-16-2015, 09:16 PM
من از نقشه شوم و پلید جورج مارتین شگفت شدم و نتیجه گرفتم ما ایرانیها انسانهای خوب هستیم اگربه کدخدا اعتماد کنیم میمیریم تمام کسیم با من بحث نکنه :Smiley15::Smiley15:
دوستان امشب مجلس ترحیم و یاد بودی برای جان برگزار کنید شما مسئولان که دستتون میرسه کاری کنید :Smiley19:
خداوند کسانی که بینندگان را اذیت میکنند عذاب و فیلمشان را با تکثیر غیر قانونی نابود بفرما
من که شکست عشقی خوردم

Night King
06-16-2015, 09:55 PM
نه بخاطر اون گیچ نشدم اون که خیلی زایس
بیشتر بخاطر اینه که کلا قضیه استنیس تو کتاب با اونی که تو سریاله فرق داره
http://www.businessinsider.com/game-of-thrones-is-jon-snow-dead-or-alive-2015-6
اینو برید بخونید خیلی امیدوار کنندس
دلایلش هم قانع کنندس تا حدودی

ShInOdA
06-16-2015, 10:15 PM
ژانر وحشت نمیتونه اینجوری ادمو هاج و واج کنع !
وای میخوام کلمو بکوبم به دیوار !
غیر قابل پیش بینی ترین مرگ برای بیننده های سریال بود ...
مرگ جان اسنو ... تنها فرمانده شریف ... تنها فرمانده ای که میتونست جلوی ادرها و واکر ها بایسته ...
اصلا به حقش نرسید ...
کاش اون کسل بلک لعنتی رو ول میکرد ...
واقعا زور داره امثال تامن ، سم و ... خنثی ترین شخصیت های ممکن و نچسب ترین ها زنده بمونن ...
اونوقت یکی از محبوب ترین ها حذف بشه ! اونم حان که کلی pov بجا گذاشت !!!
خدا کنع فرضیه برگشتنش بدست ملیساندر درست در بیاد ...
HBO شکست سنگینی میخوره ... این همه خوب کشتن محبوب کشتن تهش زدن جافری رو کشتن ! :Smiley104: خوب لامصبا شوک هم حد داره ... یع داعشی کارگردان بود اینجوری نمیکرد : |
# یکی از دوستان تو تایپک قبلی میگفت استیس کار درست رو کرد باید برای بقا بها داد ! :Smiley14: چه بقایی ! راز بقــا شد ...

تنها ترین سردار : (نخ تسبیح سریال با هواداران)

http://www.shiaupload.ir/images/32096274702540017649.png (http://www.shiaupload.ir/)

modern_gesprach
06-16-2015, 10:17 PM
http://s6.picofile.com/file/8194040418/TWO_AND_HALF.jpg

mkarimifard77
06-16-2015, 10:27 PM
سلام به دوستداران game of thrones و جان اسنو. می خواستم بگم زیاد غصه نخورین و مطمئن باشید که جان اسنو توی فصل بعدی زنده و سرحال حاضره و نقش مهمی هم توی داستان بازی می کنه ، البته من اطلاعات خاصی از جایی نگرفتم که توی این زمینه اسپویل بشین ولی از اونجایی که جان اسنو یکی از شخصیتهای مورد علاقه مارتین و در واقع مثبت ترین و انسان ترین شخصیت داستانه قطعا به این سادگی از قصه حذف نمی شه . توجه داشته باشین که ملیساندر اومد به قلعه سیاه ، خوب... چرا؟ چرا توی این همه سرزمین اون به جای دیگه ای نرفت و دقیقا اومد جایی که هیچ زن دیگه ای اونجا نیست و درواقع جان خودش را به خطر انداخت اون هم در شرایطی که هم از ناحیه افراد نایت واچ درخطره و هم وحشی ها بخاطر اینکه اون منس را آتیش زد به خونش تشنه اند. پس این یعنی اینکه ملیساندر نقش مهمی در فصل بعدی به عهده داره وگرنه تا الان مثل خیلی از شخصیتهای دیگه کشته می شد. خوب حالا در نظر بگیرین که ورود اون به کستل بلک مصادف شد با قتل جان اسنو. از طرف دیگه ما با یک داستان رئالیستی روبرو نیستیم که توی اون زنده شدن افراد غیرممکن باشه بلکه ما داستانی داریم که فانتزی و تا حدود زیادی سورئالیستیه ، بنابراین یقین داشته باشید که ملیساندر یه جادویی از خدای نور می گیره و جان اسنو را به زندگی بر می گردونه. ضمنا در نظر داشته باشید که اون توی چند قسمت قبل به استنیس گفت که خودش را در وینترفل دیده البته استنیس هم در حال مقابله با وایت واکرها و دفاع از سرزمین دیده. خوب دقت کنید که چرا ملیساندر در لحظات آخر استنیس را رها کرد و به سمت کستل بلک اومد. به شما اطمینان می دم که اون در لحظه آخر بهش الهام شد که اون کسی که وینترفل را تسخیر میکنه و با وایت واکرها می جنگه کسی نیز بجز همین جان اسنو عزیزمون. پس بنابراین یقین داشته باشید که ملیساندر ، جان اسنو را به زندگی برمی گردونه ولی اینکه جان در قالب هویت اصلی خودش بر می گرده و یا شخصیتش جور دیگه ای می شه این را دیگه نمی دونم ولی از اینکه جان اسنو با همین بازیگر فعلی توی فصل بعدی سریال هم هست هیچ شکی نداشته باشید. البته با اون کاری که برادران نایت واچ انجام دادن بنظر می رسه که جان هم از شر قسم مسخره اش رها شد و با ملیساندر همراه خواهد شد. درعین حال در نظر داشته باشید که جان تازه موفق شده وحشی ها را به این طرف دیوار بیاره و اگه قرار باشه که به همین سادگی از داستان حذف بشه عملا یک کار بیهوده ای انجام داده که صد البته از نویسنده باهوشی مثل مارتین بعید بنظر می رسه که داستان را اینجوری پادرهوا رها کنه.

saeedzakhar
06-16-2015, 10:52 PM
http://picoup.ir/images/04809698942813064187.jpg (http://picoup.ir/)

New_Sense
06-16-2015, 11:17 PM
اضافه شده در : 1

به نظر من هر چی از سریال تعریف کردیم بسه باید یکم انتقاد هم بکنیم! این همه سریال خوب این چرا اینجوریه!؟ یک فصل هیچ داستانی جلو نرفت و یک قسمت و اینقدر اتفاق.... من اصلا کاری ندارم این سریال از روی کتابه یا نه من یه بیننده هستم و باید طبق چیزی میبینم نظر بدم.. جنگ استنیس رو که از دور و با جلوه ویژه نشون دادن و از نزدیک عملا جنگ تموم شده بود(جنگ ارزونی بود) و به نظرم اصلا خیلی از اتفاقات این فصل منطقی نبود! یعنی چی سانسا از بالای دیوار به اون بلندی میپرن؟ چجوری دنریس از اون بالا اینقدر سریع اومد پایین؟ یعنی چی جان اسنو رو میکشن نگهبانان؟ همینجوری؟ اونا فکر نمیکنن بعد جان چکار کنن؟ خودشون خیانتکار به حساب نمیان؟ با وحشی ها چکار کنن؟؟؟
به نظر من باید برای بعضی اتفاقا داستان بیشتر باز بشه و منطق و شعور مخاطب در نظر گرفته بشه
راستی در صحنه ای که داشتن سرسی رو میشتن به نظرم اومد که چون نماهای نزدیک از صورت بدون موردی هست و صحنه های دور مورد دارن ممکنه از بادی دابل(نفر دوم(نابازیگر)) استفاده کرده باشن اما بعدش که تو شهر راه میرفت این نظریم رنگ باخت و بعد از جست و جو دیدم بله همین یه صحنه 200 هزار دلار!!!(نزدیک 750 میلیون تومن) برای اچ بی او آب خورده!!! برای اطلاعات بیشتر برین به این لینک. (http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-2782295/Game-Thrones-bosses-burn-200-000-trying-Lena-Headey-s-naked-body-wraps.html)

خب در مورد اینکه چرا جنگ استنیس رو از دور نشون داد نظرم اینه که بهترین کار رو کردن زمان اپیزود رو کم کردن نیاز نبود کامل جنگ رو نشون بدن چون این جنگ با اون تعداد مشخص بود که استنیس بازنده هست پس خیلی کار درستی بود که هدف آخر یعنی مرگ استنیس رو نشون دادن .

دوم اینکه چرا سانسا ازون دیوار بلند پرید به نظر من هیچ راهی جز این عمل نداشت چون سانسا در واقع تنها امیدش به نور شمع بود و استنیس و هیچکدوم عملی نشد پس منطقیه که به این فکر کنه که از دیوار بپره حتی اگر بمیره چون به قول خودش توی دیالوگا مردن با عزت براش بهتر بود تا زنده بودن مثل تیون .

سوم اینکه چرا دنریس سریع اومد پایین دوست عزیز یکم فکر کنی نیاز نیست حتما نشون بده که دنریس از صخره ها چیجور میاد پایین همین که نشون داد اومده پایین کافیه . توی دنیای سینما زمان رو میشه به عنوان تغییر مکان استفاده کرد یعنی اینکه به مخاطب جوری بفهمونن که زمان زیادی طول کشید که از یه جا به یه جای دیگه طرف مقابل رفته و قبول کنید ایراد شما ایراد بنی اسراییلیه .

چهارم گفتی یعنی چی جان اسنو رو نگهبانان میکشن ؟ ازین حرفت متوجه شدم که سریال رو دقیق دنبال نمیکنی جان اسنو یک جورایی قسمش رو زیر پاش گذاشت و برای اولین بار در تاریخ دیوار با وحشی ها که هزاران سال جنگ داشتن آشتی کرد مطمنا برای ما که بیننده هستیم خیلی حرکت انسان دوستانه و جالبیه ولی اگر خودتو جای نگهبانان شب بزاری میبینی که یه جورایی خیانت هست و در ضمن باید یادت باشه زمانی که جان اسنو لرد فرمانده شد مخالفان زیادی داشت و این مخالفان همگی انسانهای خوبی نیستن پس خیلی منطقی بود که بهش خیانت کنن و خنجر بزنن .

il Conformista
06-16-2015, 11:23 PM
آخه گوست واسه چی باید بیاد به این کمک کنه؟

چون گرگه ! خر نیس ! :Smiley14:

New_Sense
06-16-2015, 11:25 PM

اینجور که معلومه شما خیلی ناراحت شدین و تاثیر زیادی روتون گذاشته که اینطور مزخرف مزخرف میگی ؟ خدا رو شکر هدف نویسنده و کارگردان هم همینه . البته شما از اون دسته آدمهایی هستید که الان اینطور مزخرف مزخرف میگید اولین قسمت فصل 6 بیاد زودتر از همه دانلود کرده و نیگاه میکنید .

Hmv-
06-16-2015, 11:26 PM
اسنو حیف بود ضعفش این بود که فقط خیلی بیش از اندازه خوش قلب بود ماله فرمانده نایت واچ بودن . ( البته کاراشو نمیبرم زیر سوال )

استنیس شخصیت باحالی داشت ولی سر اعتماد بیش حد به اون زنه خودشو به باد داد .

قشنگ ترین سکانسم سکانس های آریا بود تو این قسمت...

فقط من هنوز موندم ریک و سانسا مردن ؟ یا زنده میمونن ...

مارتین مچکریم :Smiley36: خوابمونو بریدی ... :Smiley10:

тнor
06-16-2015, 11:41 PM
اقا راجب سانسا و ریک بگم که بهترین کار ممکن رو کردن اگه زنده بمونن که خلاص شدن اگه بمیرن هم خلاص شدن
چون اگه سانسا بیرون از اتاقش دستگیر میشد سرنوشتی بدتر از ریک در انتظارش بود ریک هم با کشتن دوس دختر رمزی صد در صد پوست شو زنده زنده میکند
راجب دنیای مارتین هم بگم که عین همین دنیای خودمونه هم دنبال استفاده کردن از قدرتن ادمای که ارزشش و دارن هیچ وقت به قدرت واقعی نمیرسن برسنم مثل ادارد عزیز میشه عاقبتشون
پس همون تامن حالا حالا ها هست رو تخت قدرت کی بهتر از یه بچه که دهنش بوی شیر میده برای سوء استفاده ادما از قدرت
همین دنیای خودمون تاریخ کشورمونو نگاه کنیم دنیای مارتین خیلی از واقعیت دور نیست شاه ها چه قهرمانای رو کشتن عین همینا تو وستروس در جریانه به نظرم نباید انقدر شوک اور باشه مرگ جان اگه به جای بالای هم میخواست برسه ادمای مثل بیلیش کارشو میساختن
تنها روزنه امید استارکها همون کوچیکه شونه که از فصل سه ازش خبری نیست مگه اینکه اونو بیارن تو داستان

mkarimifard77
06-17-2015, 12:14 AM
دوستان خواهشا نظرمو تا اخر بخونید<مرسی::
تمام نظرات رو از اول تا اخر خوندم همشون رو هم لایک کردم،یه چند تا نکته بود که خواشتم بگم:
....
البته نظر یکی از دوستان رو که خوندم در مورد کتاب بود و حیله ی استنیس و حقه ی شکست خوردن رو نمیدونم چه صیغه ایه ولی چون کتاب رو نخوندم بر اساس سریال نظر میدم...
یکیم اینه چرا انتظار معجزه دارین؟ مگه برای کارکتر مهمی تا حالا تو کتاب یا سریال معجزه رخ داده؟ مثل استنیس که وسط جنگ بود از اونطرف گاندالف میومد با سوارای روهان؟؟؟ اره؟ اینطوری خوب میشد؟

دوست عزیز ممنون از اظهار نظر جالب و منطقی ات ، من هم با شما توی قسمت عمده مطلب هم عقیده ام بجز یک مورد. بنظر شما آیا سررسیدن دراگون اژدها توی لحظه حساس اپیزود نهم این فصل و در نهایت نجات جان دنریس معجزه نبود؟ می شد که این معجزه هم رخ نده و دنریس و تیریان و جوراه که توسط تعداد زیادی از پسران هارپی محاصره شده بود کشته بشه و یا کارکرد ناگهانی شمشیر والرین جان اسنو توی اپیزود هشتم و نجاتش از مرگ بدست وایت واکرها شبیه به معجزه نبود؟ پس فکر کنم میشه همچنان انتظار معجزه برای برخی شخصیتها را داشت. البته برخلاف نظر شما این دقیقا یه سریال فانتزیه.

theboy
06-17-2015, 01:06 AM
سلام به دوستداران game of thrones و جان اسنو. می خواستم بگم زیاد غصه نخورین و مطمئن باشید که جان اسنو توی فصل بعدی زنده و سرحال حاضره و نقش مهمی هم توی داستان بازی می کنه ، البته من اطلاعات خاصی از جایی نگرفتم که توی این زمینه اسپویل بشین ولی از اونجایی که جان اسنو یکی از شخصیتهای مورد علاقه مارتین و در واقع مثبت ترین و انسان ترین شخصیت داستانه قطعا به این سادگی از قصه حذف نمی شه . توجه داشته باشین که ملیساندر اومد به قلعه سیاه ، خوب... چرا؟ چرا توی این همه سرزمین اون به جای دیگه ای نرفت و دقیقا اومد جایی که هیچ زن دیگه ای اونجا نیست و درواقع جان خودش را به خطر انداخت اون هم در شرایطی که هم از ناحیه افراد نایت واچ درخطره و هم وحشی ها بخاطر اینکه اون منس را آتیش زد به خونش تشنه اند. پس این یعنی اینکه ملیساندر نقش مهمی در فصل بعدی به عهده داره وگرنه تا الان مثل خیلی از شخصیتهای دیگه کشته می شد. خوب حالا در نظر بگیرین که ورود اون به کستل بلک مصادف شد با قتل جان اسنو. از طرف دیگه ما با یک داستان رئالیستی روبرو نیستیم که توی اون زنده شدن افراد غیرممکن باشه بلکه ما داستانی داریم که فانتزی و تا حدود زیادی سورئالیستیه ، بنابراین یقین داشته باشید که ملیساندر یه جادویی از خدای نور می گیره و جان اسنو را به زندگی بر می گردونه. ضمنا در نظر داشته باشید که اون توی چند قسمت قبل به استنیس گفت که خودش را در وینترفل دیده البته استنیس هم در حال مقابله با وایت واکرها و دفاع از سرزمین دیده. خوب دقت کنید که چرا ملیساندر در لحظات آخر استنیس را رها کرد و به سمت کستل بلک اومد. به شما اطمینان می دم که اون در لحظه آخر بهش الهام شد که اون کسی که وینترفل را تسخیر میکنه و با وایت واکرها می جنگه کسی نیز بجز همین جان اسنو عزیزمون. پس بنابراین یقین داشته باشید که ملیساندر ، جان اسنو را به زندگی برمی گردونه ولی اینکه جان در قالب هویت اصلی خودش بر می گرده و یا شخصیتش جور دیگه ای می شه این را دیگه نمی دونم ولی از اینکه جان اسنو با همین بازیگر فعلی توی فصل بعدی سریال هم هست هیچ شکی نداشته باشید. البته با اون کاری که برادران نایت واچ انجام دادن بنظر می رسه که جان هم از شر قسم مسخره اش رها شد و با ملیساندر همراه خواهد شد. درعین حال در نظر داشته باشید که جان تازه موفق شده وحشی ها را به این طرف دیوار بیاره و اگه قرار باشه که به همین سادگی از داستان حذف بشه عملا یک کار بیهوده ای انجام داده که صد البته از نویسنده باهوشی مثل مارتین بعید بنظر می رسه که داستان را اینجوری پادرهوا رها کنه.

به نکته ی جالبی اشاره کردی!!
چون پیش بینی شخصی هست پنهان نمی کنم
نگهبانان شب آخر قسمشون می گن تا زمانی که من بمیرم.
همش تو فکر این بودم اگه جان واقعا آزور آهای، یا وارث تاج و تخته قسم هایی که برای نایت واچ خورده چی میشه؟
با این مرگ موقتی تمام قسم هاش برداشته میشه و می تونه هر غلطی می خواد بکنه :Smiley36:
فقط امیدواریم زنده بشه :Smiley35:

S3P3HR
06-17-2015, 01:54 AM
دوستان فکر نکنم دیگه جان زنده بشه با این موسیقی و فیلم برداری آخر قسمت
ولی احتمال میدم استنیس زنده باشه چون اگه بمیره خاندان برافیون نابود میشه و اینکه پادشاه بر حق و هر فیلمی به این جور پادشاهی نیاز داره ، اگه بمیره سریال مسخره میشه

ShInOdA
06-17-2015, 02:13 AM
من متوجه یه تغییر ریتمی تو موسیقی پایانی موقع خنجر خوردن و نمای از بالا با هم شدم ! (شایدم خیالاتی شدم)
چندین حالت هست :
1 - جان برگرده در فصل بعد ( یا وارگ یا خودش)
2 - برگرده ولی فصل بعد نباشه !
3 - جان مرد و تموم ... (خیلی سخته)
------------------------------------------------------
حسی نسبت به جان دارم شده عین ناداوری تو بازی چلسی _ بارسا // که چند سال بعد چلسی انتقامشو میگیره ! :Smiley10:
اینقدر شایعه هست تو این بحث ها حد نداره ! همین جوری فرضیه تولید میشه !
الان یه حسی بدی بهم دست داده که بعد از تریون هوادار واکر ها شدم :Smiley39: یورش ببرن 7 سرزمین رو با خاک یکسان کنن ...

marlborroo
06-17-2015, 02:30 AM
دوستان مثل اینکه یکی از کارگردان های سریال تائید کرده که سانسا و تئون نمیمیرن
توی کتاب هم مثل اینکه تئون و جین پول از روی دیوار میپرن و نمیمیرن...

rahavix
06-17-2015, 03:42 AM
آقا چند نفر هی گفتن که جان وارگه! این کی اتفاق افتاد که ما بی خبریم؟
من خودم از اون صحنه ای که استنیس داشت نقشه محاصره رو میکشید خوشم اومد! خیلی جک بود!:Smiley14:
دوستان میگن که چشمای جان آبی شد، ولی من به شخصه دیدم که چهره اش داره نورانی میشه نه فقط چشماش!
مملکتی که بیفته دست یه سری مذهبی بهتر از این نمیشه که! یکی از خدای آتش میگه یکی از هفت گانه، یکی از بسیار چهره و ... .
به نظر من یه سری جاها داستان بد جوری بی منطقه، مثلا اینکه مادر و زن شاه رو بگیرن و اون هیچ کاری نتونه بکنه واقعا مسخره اس! اونم توی شهری که توی گند و کثافت و گناه دست و پا میزنه و مذهب در کوزه اس!
در مورد سرسی هم من به یکی از دوستام که خیلی انتظار نیک شدنش رو داشت، گفته بودم که این لنا هدی بدنش پر از تتو هست و یکی از دلایلی که همیشه بدنش توی سریال پوشیده اس هم همینه، که یه دفعه ای زد و اینجوری شد! حالا که فهمیدم بدن خودش نبوده یه جورایی ... . من خودم به شخصه منتظرم که نیک اون راهبه گندهه رو ببینم!:Smiley69:
مدتها بود که به همه میگفتم که این عمو بنجن یه جورایی سکرت مونده، همین که کلاغا اسمش رو آوردند گفتم که بالاخره معلوم شد؛ که اون هم اونجوری به فنا رفت و فیک بود!

MrZiya
06-17-2015, 04:16 AM
شیطونه میگه برم یه لحظه خونه جرج مارتین اینا،فکشو پیاده کنم بیام.:Smiley107:
نویسنده مردم آزار اینجوری دیگه نوبره والله.... خدا ازت نگذره مارتین که کلی بما شک وارد کردی.
نه جان اسنو برمیگرده نه استنیس.آخه کدوم شخصیت مهمو بعده کشتن برگردوندن که این دومیش باشه.الکی دلتونو خوش نکنین بااااا

TrUe.MadnesS
06-17-2015, 07:58 AM
واسه همین گیم آف ترونز شده Game Of Thrones دنیای سریالی ..
هر فصل با قسمت های 9 و ده شوک های زیادی به بیننده وارد میکنه .
از اوایل فصل شروع میکنه اتفاقات مختلف رو بازگو میکنه و ته همشون رو آخر فصل باز میذاره تا بر ای فصل بعد همه تو خماری بمونیم .
عجب قسمت شوکه کننده ای بود .از دیروز که فرصت شد دیدم هنوز تو شوکم . مطمئنا خیلیا اینطورن هنوز .
.. سکانس های آخر هر شخصیت که تو قسمت آخر نشون داد رو دو سه بار دیدم .. سکانس آخر هم که هیچی ..یکی از بهترین شخصیت هایی که تو سریال دوسش دارمو ... اوه گاد
بازم یه سال دیگه خماری شروع شد .. ای روزگااااااااااااااااار :Smiley15::Smiley19::Smiley19:

Chandler Bing
06-17-2015, 09:40 AM
تئوري هاتون تو حلق من و متين يعني بعضي هاش واقعا خوبه:دی مخصوصا اونا که پيرامون زنده موندن استنيس و جان اسنو ـه.
اول درباره سانسا يه چيز بگم، فکر نکنم مرده باشه، حرکتشون مثل کسي نبود که بخواد خودکشي کنه، ديوار وينترفل راحت 15-20 متر ارتفاع داشت، اما اگه دقت کرده باشيد پاي ديوار يه کوه برف بود. فکر کنم پريدن تو برف ها و بعدش از اونجا فرار ميکنن، به همين سادگي. سانسا زنده است پس. يه بار ديگه اون سکانس رو ببينيد.

درباره جان و استنيس هم، خود عوامل و بازيگرهاي دو نفش ميگن که مردن... حالا يا دارن اذيت ميکنن که خيلي بعيده و يا مردن. بازيگر جان که کلي مصاحبه کرد و گفته ديگه برنميگرده و موهاش هم زده. استنيس هم ظاهرا براي کشته شدن شخصيتش با عوامل بحثش شده و ديگه برنميگرده. هرچند حذف استنیس از حذف تمام شخصیت ها برام سخت تره :((
ملیساندر هم یه دفعه نفهمید که جان همون شخص موعود و به خاطرش برنگشت! تا دید نصف لشکر استنیس فراری شدن، از ترس جونش فرار کرد و به دیوار برگشت.

اين دو نفر که گند زدن به سريال، من که ميخوام کوچ کنم به کتاب هاي مارتين و ببينم مارتين چي نوشته

امضا و اواتار اسپویلر هم نذارید تورو خدا:Smiley104::Smiley104::Smiley104::Smiley104:

Heisen-berg
06-17-2015, 10:45 AM
استنیس که مرد همه سایت ها و عوامل سریال هم تایید کردند اما جان با توجه به سوالات و ابهاماتی که از گذشته ـش هست "قطعا" به نحوی به داستان برمیگرده.
بازیگرش هم گفته من در همین حد میتونم بهتون بگم که جان مرده.
شاید دو فصل بعد برگرده شاید بازگیرش عوض بشه شاید اصلا گریمش عوض شه اما من مطمئنم برمیگرده.

hadiuss
06-17-2015, 10:50 AM
دوستان خواهشا نظرمو تا اخر بخونید<مرسی::
....

دوست عزیز ممنون از اظهار نظر جالب و منطقی ات ، من هم با شما توی قسمت عمده مطلب هم عقیده ام بجز یک مورد. بنظر شما آیا سررسیدن دراگون اژدها توی لحظه حساس اپیزود نهم این فصل و در نهایت نجات جان دنریس معجزه نبود؟ می شد که این معجزه هم رخ نده و دنریس و تیریان و جوراه که توسط تعداد زیادی از پسران هارپی محاصره شده بود کشته بشه و یا کارکرد ناگهانی شمشیر والرین جان اسنو توی اپیزود هشتم و نجاتش از مرگ بدست وایت واکرها شبیه به معجزه نبود؟ پس فکر کنم میشه همچنان انتظار معجزه برای برخی شخصیتها را داشت. البته برخلاف نظر شما این دقیقا یه سریال فانتزیه.

سلام دوست عزیز اول از همه ممنون به خاطر خوندن نظرم...
دوم گیم اف ترونز کلا سبکش سورِئال رئالیستیه:Smiley36: خب این یعنی چی؟ یعنی این که با اینکه توش المان های دنیای فانتز توش هست،مثل ازدها،جکن هاگار و وارگ ها و جاینت ها ولی تموم این المان ها به صورت بسیار واقعی ساخته و پرداخته شدن...
یعنی علت و معلول دارن،ضعف و قوت دارن،سریال فانتزی یعنی سریال تینیجری مثل the legend seeker یا teen wolf نمیدونم منظورمو میتونم برسونم یا نه...
در مورد معجزه هم نظر من به شخصه اینه...اتفاقی بیوفته از عالم غیب،ییهوییی و بدون دخالت خود شخص... اون مثالهایی که زدی رو من قبول ندارم، دنریس مادر دروگو هستش و طبیعیه که این موجود در خطر بودن مادرشو احساس کرده و به کمکش اومده
شمشیر جان هم پیشش بوده همیشه،دو فصل بود داشت حمل میکرد و از روز اول انتی ادر بوده اون شمشیر و ما نمیدونستیم و یا خود جان نمیدونست،پسل دلیل نمیشه...
اگه میخواست معجزه باشه باید اینطور میشد که جان شانسی یه شمشیری پیدا میکرد و با اون ادر رو میکشت...
مطمثن باش اگه دنریس قرار باشه بمیره مارتین اونم میکشه،فقط نوبتش نبود تو اون لحظه:Smiley35:

_Maryam_
06-17-2015, 10:51 AM
مارتین دچار بیماری سادیسمه،
اول مخاطب رو وابسته به یه شخصیت میکنه و بعد اونو طوری از بین میبره که مخاطب زجر ببینه،
این کارو بارها و بارها تکرار میکنه تا چند میلیون مخاطب آسیب روحی ببینن،
شاید اون بزرگترین سادیسمی تاریخ باشه...
من منتظر فصل بعدی ستایشم...اونجا لااقل مطمئنیم ستایش نمیمیره. آخه ند و کشتین هیچی!
دیگه جانو چرا آخه؟
آخرش مارو نکشن خوبه : )
http://uupload.ir/files/92fn_elam.jpg

TrUe.MadnesS
06-17-2015, 11:06 AM
کیت هرینگتون یا همون " جان اسنوی " سریال تو قسمتی از مصاحبش با سایت ENTERTAINMENT WEEKLY وقتی یکی از سوالای گزارشگر اینترتیمنت ویکلی ازش این بوده که :"وقتی از سرنوشت جان اسنو با خبری شدی , واکنشت نسبت بهش چی بود ؟؟ " اینطوری پاسخ داد :

که رمان " A Dance With Dragons " مارتین رو نخونده ولی کتاب های دیگش رو خونده بوده قبل از فصل پنجم و شنیده بوده که این اتفاق قراره بیوفته . و حس میکرده که قراره توی این فصل باشه . ولی نمیدونسته که مرگش قراره شات آخر یا سکانس اخر این فصل باشه و سازنده ها این سکانس انقد خاص درست کرده باشند و .... و حس اینو بش میده که این بهترین راه برای اتفاق افتادنش بود ..

*متن مصاحبه طولانیه .. من فقط یه قسمت بازگو کردم . متن کامل مصاحبه رو میتونین از لینک روبرو بخونید : http://www.ew.com/article/2015/06/14/game-thrones-jon-dies-interview

_root
06-17-2015, 11:36 AM
8 از 10 زیادشم هست

استنیس مرد واقعاً ؟ چون نشون نداد صحنه مردنش رو !!!! :Smiley39:

جان رو کشتی که چی آخه ؟ البته ملیساندره اونجاس نمیدونم چی میشه !
وقتی استنیس رو رها کرد گفتم ددم وای این دیگه تمومه کارش :Smiley15:

آریا زیاد باهاش حال نمیکنم ! فقط اون صحنه که پرید رو یارو یهو یاد زامبیا افتادم :Smiley14:

جالبیش این شد که باید صبر کنیم ببینیم تایرون لنیستر چطوری خودش رو نشون میده
شما هم مثل من حس کردین گلوش پیش دنی گیر کرده ؟ :دی

در آخر این رو هم اضافه کنم که کل فصل 5 دنبال HODOR بودم که ازش خبری نشد :Smiley30:
http://history-behind-game-of-thrones.com/wp-content/uploads/2014/08/hodor-game-of-thrones.png

Sherlock
06-17-2015, 12:02 PM
...بازيگر جان که کلي مصاحبه کرد و گفته ديگه برنميگرده و موهاش هم زده...

عکسی از کیت هرینگتون با مدل موی جدیدش منتشر شده؟

ali_74
06-17-2015, 01:37 PM
قسمت جالبی بود همه اتفاقات تویِ فصل بعدی داغ تر میشه ...
فقط یه سوال آریا مُرد یا زندس؟

hadi2006mi
06-17-2015, 01:51 PM
گفتگو با کارگردان این قسمت: «او قطعا مرده است، این توانایی را داریم که دل‌ها را بشکنیم

آخرین اپیزود فصل پنجم سریال "بازی تاج‌وتخت" (Game of Thrones) تولید شبکه کابلی اچ‌بی‌او یکشنبه‌شب (بامداد دوشنبه به‌وقت ایران) پخش شد و مملو از اتفاقات غافلگیرکننده بود. و این اتفاقات یکی پس از دیگری روی داد:

تحقیر سرسی در حضور انبوهی از مردم، انتقام خونین آریا و البته مرگ جان اسنو.

دیوید ناتر کارگردان اپیزود دهم فصل پنجم "بازی تاج‌وتخت" - که کارگردان اپیزود "عروسی سرخ" هم بود - در گفت‌وگو با ورایتی درباره تمام پیچیدگی‌ها و اتفاقات غافلگیرکننده این اپیزود صحبت کرده است.

چگونه به چنین اپیزود بزرگ و پیچیده‌ای نزدیک شدید؟

اولین واکنش من نهایت ترس بود. اساساً چطور باید این کار را انجام بدهم؟ چطور این اپیزود را کارگردانی کنم؟ بعد سعی کردم خیلی نترسم. سعی کردم به‌نوعی کنترلش کنم.

سخت‌ترین صحنه کدام بود؟

شاید بتوانم بگویم صحنه "راه رفتن همراه با شرمساری" شخصیت سرسی، برای اینکه باید وسعت، عظمت و ابعاد "سرزمین پادشاهی" را منتقل می‌کرد. برای من مهم بود آنچه سرسی به لحاظ احساسی و فیزیکی تجربه می‌کند، منتقل شود، همین‌طور اوج نفرت مردم "سرزمین پادشاهی" از او که باید در این صحنه به شکلی درست ثابت می‌شد؛ نفرتی که بازتاب اقدامات هولناک او در مقام ملکه است.

فیلمبرداری صحنه پایانی و مرگ جان اسنو سخت بود؟

خیلی سخت. همان‌طور که فیلمبرداری اپیزود "عروسی سرخ" و مرگ راب و کاتلین استارک سخت بود. شما سال‌هاست این آدم‌ها را می‌شناسید. مانند اعضای خانواده‌تان هستند. کیت هرینگتن (بازیگر نقش جان اسنو) آدم فوق‌العاده‌ای است. او ناراحت بود که گروه را ترک می‌کند. نگاهی احساسی هم هست، اما حس کردم اهمیت دارد این سکانس طوری طراحی شود که همه‌چیز تا حد ممکن سریع اتفاق بیفتد، به‌طوری‌که تماشاگر انتظارش را نداشته باشد. نمی‌خواستم معطل کنم. می‌خواستم تماشاگر را غافلگیر کنم. فکر کنم متن دیوید (بنیوف) و دان (وایس)، کارگردانی من و کار تدوینگر باعث شده است این صحنه کاملاً قدرتمند، خیره‌کننده و غافلگیرکننده از کار دربیاید.

بعد از پخش آخرین اپیزود فصل پنجم، به‌صورت آنلاین گمانه‌زنی‌های زیادی درباره بازگشت جان اسنو انجام شده است. آیا تأکید دارید که او مرده است؟

با تأکید می‌توانم بگویم که جان اسنو قطعاً مرده است. بعد ازآنچه دیدید، فکر کنم دیگر واضح‌تر از این نمی‌توان درباره مردن او حرف زد.

با توجه به بازگشت ملیساندره به قلعه سیاه شانسی هست که او جان اسنو را به زندگی بازگرداند؟

این به من مربوط نمی‌شود. آنچه به من مربوط می‌شد پرداختن به جان اسنو در این اپیزود بود و اکنون او از هر کسی دیگری بیشتر مرده است.

درباره مرگ استنیس هم حرف‌وحدیث‌های زیادی هست. آیا او واقعاً مرده است؟ ما لحظه‌ای که برین به او ضربه آخر را می‌زند، نمی‌بینیم.

اساساً در فیلمنامه همین‌طور بود. دان و دیوید حس کردند نباید کاری بی‌جهت انجام داد. واقعاً این حس را دارید که استنیس دیگر چیزی برای زنده ماندن ندارد. مأموریت برین به پایان رسیده است. این موقعیتی است که در آن استنیس آماده مردن است.

چیز زیادی از صحنه نبرد استنیس و بولتون‌ها را نمی‌بینیم.

وقتی در یک برنامه تلویزیونی کار می‌کنید با محدودیت بودجه روبرو هستید، اما دلیل ما برای نشان ندادن صحنه این نبود. ما مدتی را با این مرد گذرانده‌ایم و سختی‌های پیش از نبرد را دیده‌ایم. ما می‌دانیم آن‌ها به‌سختی در زمستان جان سالم به دربرده‌اند. تماشاگر این را می‌داند که آن‌ها با برف و توفان روبرو بوده‌اند. گذشته از این، پیش از شروع نبرد خیلی از افراد استنیس او را ترک کرده‌اند و اسب‌ها را هم با خود برده‌اند. وقتی آن‌ها به محل نبرد می‌رسند کاملاً مشخص است که تعدادشان زیاد نیست. آن‌ها راهی نبردی هستند که مشخص است قرار است یک نوع سلاخی باشد. از سوی دیگر، افراد بولتون قوی و پرتعداد هستند. آن‌ها اسب دارند و واقعاً تشنه مبارزه هستند. گذشته از این، ارتش استنیس دیگر توانی ندارد. بنابراین نشان دادن صحنه نبرد بی‌جهت بود و با غنای احساسی داستان همخوانی نداشت. از آن مهم‌تر، نشان دادن واکنش‌ها و پیامدهای نبرد به لحاظ دراماتیک تأثیر بیشتری داشت.

صحنه جیمی و میرسلا، دوست‌داشتنی و درعین‌حال غم‌انگیز است.

جیمی بعد از این همه‌سال دخترش را پیدا کرده است و برای اولین لحظه واقعی بین یک پدر و دختر را تجربه می‌کند. او متوجه می‌شود دخترش او را همان‌طور که هست دوست دارد. او در این لحظه حسی فوق‌العاده دارد. برای همین خیلی تراژیک است که چنین لحظه‌ای را به‌سرعت از دست می‌دهد.

و صحنه انتقام آریا. این صحنه واقعاً خونین است.

آریا مدت‌هاست به فکر انتقام است و مرین ترانت در صدر فهرست آدم‌هایی است که او می‌خواهد از آن‌ها انتقام بگیرد. مرگ باید به شکلی تصویر می‌شد تا واکنشی به کارهای مرین باشد. آریا حس می‌کند این کار اهمیت دارد، صرف‌نظر از اینکه برایش به لحاظ شخصی چه هزینه‌ای دارد. او حس می‌کند مهم است انتقام مرگ مردی را بگیرد که مبارزه با شمشیر را به او یاد داد.

ریک - یا تیون گریجوی - درنهایت در برابر شستشوی مغزی توسط رمسی بولتون می‌ایستد. این تصمیم برای شما چقدر رضایت‌بخش بود.

خیلی خوب بود. او حس واقعی خود را از نو به دست می‌آورد و متوجه می‌شود که لازم است برای نجات زندگی سانسا وارد عمل شود.

می‌شود فرض کرد که آن‌ها پس از پریدن از بالای آن دیوار بلند زنده مانده‌اند؟

بله، می‌شود این طور فرض کرد.

و بعد شخصیت دنریس هست که خود را اسیر دوتراکی‌ها می‌بیند. آن صحنه را چطور فیلمبرداری کردید؟

همه‌چیز به لوکیشن بستگی دارد. ما یک مدیر لوکیشن فوق‌العاده داشتیم و لوکیشنی که او انتخاب کرد کاملاً با ایده ما برای نشان دادن گروه دوتراکی هماهنگ بود. دنریس در این صحنه اول یک اسب می‌بیند، بعد سه اسب، بعد چند اسب و درنهایت تحت محاصره آن‌ها قرار می‌گیرد. گروه تولید به‌خوبی این صحنه را آماده کرد و جلوه‌های تصویری نیز برای خلق انبوه دوتراکی‌ها به کار گرفته شد.

به نظر نمی‌رسد آن‌ها از دیدن دنریس خوشحال شده باشند.

باید منتظر اتفاقی هیجان‌انگیز در فصل شش باشیم.

کتاب‌های جرج آر. آر. مارتین را خوانده‌اید؟

کتاب‌ها را نخوانده‌ام. در مقام یک کارگردان، فیلمنامه‌ها برای من حکم کتاب مقدس را دارند. آنچه در کتاب‌ها هست یا نیست به من مربوط نمی‌شود. من به دیوید و دان اعتماد دارم و می‌دانم آن‌ها برای سریال و کتاب بهترین کار را انجام می‌دهند.

فصل پنجم با انتقادهای روبرو بود.

فکر می‌کنم "بازی تاج‌وتخت" این توانایی را دارد که خلاف انتظار تماشاگران حرکت کند و دل آدم‌ها را بشکند.

منبع:کافه سینما

sir bob paisley
06-17-2015, 03:09 PM
[CENTER][H2]
با توجه به بازگشت ملیساندره به قلعه سیاه شانسی هست که او جان اسنو را به زندگی بازگرداند؟

این به من مربوط نمی‌شود. آنچه به من مربوط می‌شد پرداختن به جان اسنو در این اپیزود بود و اکنون او از هر کسی دیگری بیشتر مرده است.

ا

این قسمت حرفش که برعکس باعث تقویت تمام شایعه ها میشه که. خود من تا الان اعتقاد به زنده شدن جان توسط ملیساندرا نشدم اما با این حرف ....
داره میگه به من گفتن تو این اپیزود- تاکید میکنم تو این اپیزود- بکشش. منم کشتمش. همین.

Sheibani
06-17-2015, 03:18 PM
خب اگر جان واقعا مرده، چرا پلان آخر نورپردازی تغییر کرد و رنگ چشم های او سفید شد...
خب مشخص هست یکی به میخ زدند یکی به نعل...به دو دلیل این کار را کردند، امکان برگشت دوباره جان در کتاب بعدی، واکنش بیننده ها به روند سریال تا اگر نیاز بود شخصیت رو بازآفرینی کنند...
شما صفحه فیس بوک اصلی سریال رو ببینید خیلی ها کامنت دادند دیگر سریال رو نمی بینند...

"Ross Geller"
06-17-2015, 04:08 PM
خب اگر جان واقعا مرده، چرا پلان آخر نورپردازی تغییر کرد و رنگ چشم های او سفید شد...
خب مشخص هست یکی به میخ زدند یکی به نعل...به دو دلیل این کار را کردند، امکان برگشت دوباره جان در کتاب بعدی، واکنش بیننده ها به روند سریال تا اگر نیاز بود شخصیت رو بازآفرینی کنند...
شما صفحه فیس بوک اصلی سریال رو ببینید خیلی ها کامنت دادند دیگر سریال رو نمی بینند...
اگه جان بخواد برگرده باید مارتین بخواد و یه داستان قوی واسه برگشتش داشته باشه ! بعید میدونم Got به خاطر حرف یه عده بیاد داستان رو عوض کنه ! والا مرگ ابرین یا راب استارک بدتر بود :Smiley10: نمیدونم اون موقع چرا هیچکی چیزی نگفت :d

eglantine9
06-17-2015, 04:33 PM
منکه خوشحال شدم از مرگ جان و اینهمه هیاهو نمیدونم برای چیه :Smiley36:

saeedzakhar
06-17-2015, 04:52 PM
تنها دلیلم برای دیدن فصل بعدی از بین بردن مذهب هفت توسط سرسی هست

meraj88
06-17-2015, 04:52 PM
شسته رفته بگم:
1_ای کاش اپیزود 8 سریال تموم میشد که به نظرم عالی میشد
2_در فصل های گذشته شخصیت های متعددی می درخشیدند حتی با حظور کم...اما این فصل با اینکه اریا یا برادر کوتوله یا ... با توجه به کم شدن شخصیت ها در طی فصول گذشته بیشترِ زمان اپیزود ها رو در اختیار داشتن ولی داستان هاشون اصلا به دل نمینشست ...دیگه زیاد توضیح نمی دم...تنها کسی که اوج گرفت قطعا جان اسنو بود...که همه هم دوستش داشتن...و پیرمردی نویسنده سنش دیگه رفته بالا فکر کنم دیگه حوصله نداشته داستان رو پردازش کنه زده کلا نابوش کرده(شوخی می کنم ها)!!!!!!!البته می دونم کارش درسته و فصل بعد هم همچنان این سریال عالی خواهد بود ولی خداییش اون لذت فصول ابتدایی کم شده...هر چند در اپیزود 8 چنان به وجد اومدم که نگو...ولی در عوضش اخرین قسمت چنان اب سردی ریخت رو سرم که خشکم زد...

alod
06-17-2015, 05:01 PM
اگه جان بخواد برگرده باید مارتین بخواد و یه داستان قوی واسه برگشتش داشته باشه ! بعید میدونم Got به خاطر حرف یه عده بیاد داستان رو عوض کنه ! والا مرگ ابرین یا راب استارک بدتر بود :Smiley10: نمیدونم اون موقع چرا هیچکی چیزی نگفت :d

درسته مرگ اونا بدتره اما :
1 بخاطر حماقت راب
2 سریال در حال پخش بود قسمت 10 هم قشنگ بود
3 هنوز به جان امیدوار بودیم
4 شخصیت پردازی جان بسشار بیشتر از راب بود مخصوصا توی 2 فصل اخیر و به خصوص قسمت 8 این فصل
5 توی این قسمت دو شخصیت مهم کشته شدند اونم توی ی قسمت
6 دیگه چقدر استارک کشی همه جونشون به لب رسیده والا فقط زورشون به استارک ها میرسه
مرگ جان اعتراض بیشتری رو داره
ولی من هنوزم توی شکم اصلا نمیتونم درس بخونم اصن اصابم به هم ریخته شب و روز فقط میخوابم
اینا همه سیاست های کثیف امریکاس برای درس نخوندن ما:Smiley36::Smiley36::Smiley36:

shifter
06-17-2015, 05:02 PM
دو نفر از بهترین ها هم تو کتاب و هم از نظر بازی تو سریال مردن...!
استنیس فوق العاده بود...وقتی از بالا نشون داد حمله بولتون ها رو معلوم بود کار تمومه...و بزرگترین فرمانده وستروس که حتی زنده مونده بود بعد از این جنگ توسط یک عقده ای به نام بریان باید کشته بشه:((
از بریان متنفرم...
در مورد جان هم هیچ حرفی ندارم...ولی بازم got غیر منتظره بودنش رو نشون داد و از این بابت حال کردم...
با این 3 تا اپیزود اخر میشه گفت Game of Thrones هنوز Game of Thrones هست...:Smiley17:

nosheh
06-17-2015, 05:23 PM
ولی من هنوزم توی شکم اصلا نمیتونم درس بخونم اصن اصابم به هم ریخته شب و روز فقط میخوابم
اینا همه سیاست های کثیف امریکاس برای درس نخوندن ما:Smiley36::Smiley36::Smiley36:

:Smiley14::Smiley14::Smiley14::Smiley14:

مطمئنم ولی جان نمرده
سانسا هم قطعا نمرده.... اون همه برف اون پایین بود
استنیس هم ممکنه به گروگان گیری خانمه در اومده باشه:Smiley35:

majidzendaniyan
06-17-2015, 05:54 PM
ندیده اومدم 10 دادم که ببینم اوضاع در چه حاله و نظر سنجی در چه سطحی برگزار شده !!!:Smiley35:
یهو دیدم 23 نفر یک دادن ! :Smiley10::Smiley10::Smiley10:
لذا هم اکنون میرم ببینم چه چیزی باعث شده دل 23 نفر انقدر رنجوریده خاطر بشه !:Smiley39:
میرم برمیگردم میام در خدمت هستیم با ادامه برنامه :Smiley14::Smiley14:

chanter
06-17-2015, 05:59 PM
ندیده اومدم 10 دادم که ببینم اوضاع در چه حاله و نظر سنجی در چه سطحی برگزار شده !!!:Smiley35:
یهو دیدم 23 نفر یک دادن ! :Smiley10::Smiley10::Smiley10:
لذا هم اکنون میرم ببینم چه چیزی باعث شده دل 23 نفر انقدر رنجوریده خاطر بشه !:Smiley39:
میرم برمیگردم میام در خدمت هستیم با ادامه برنامه :Smiley14::Smiley14:

تو قسمت های قبلا یه 5 یا 6 نفری بودن بدون اینکه ببینن یک میدادن اما این قسمت اکثرا رو احساسات یک دادن والا 10 حقش بود

rezash96
06-17-2015, 06:36 PM
تو روحت مارتین یعنی گا...ت مارتین تمام 60 دقیقه رو من اینجور:Smiley10::Smiley10::Smiley10: ب مانیتور نگاه میکردم .
مطمعنم اونایی هم که کتاب رو خوندن باورشون نمیشد الان جان بمیره . این قسمت خداا بود اون موسقی پنج دقیقه اخر هم به کنار .
الان دیگه مطمعن شدم اخرش مارتین همه رو میکشه فقط اون تعون بی خ ...ه رو زنده میزاره :Smiley35::Smiley35:

majidzendaniyan
06-17-2015, 07:07 PM
دوست داشتم از همین تیریبون یه صحتبی با پدر و مادر نویسنده سریال داشته باشم ولی دیدم وقت نیست !
من رای خودمو در نظر سنجی پس میگیریم و به یک تغییر میدم !!
دیگه هم سریال و نمیبینم
(الکی مثلا لجم گرفته و متنفر شدم از سریال):Smiley10:

Hannibal13
06-17-2015, 07:08 PM
من به این قسمت 10 دادم چون بنظرم اگه بهترین نبود یکی از سه اپیزود برتر سریال بوده تا الان.
با اینکه سکانس ترور جان اسنو رو نتونستم کامل نگاه کنم و چند لحظه رومو برگردوندم و با اینکه از کشته شدن استنیس خیلی خیلی ناراحت شدم ولی احساسی که از لحظه شروع تا پایان،این قسمت سریال به بیننده القا میکرد واقعا خاص بود،یا در واقع احساسی که خودم درطول مدت این قسمت داشتم بینظیر بود.که این خاصیت این سریال هست.
فقط بنظرم با رفتن جان یه حفره عظیم تو داستان ایجاد شده.اینکه الان قراره بدون جان آخرش چی بشه؟و اصلا قراره داستان چطوری پیش بره؟
ولی بسرعت با مسئله مرگ و حذف کاراکترای محبوب و اصلی از داستان کنار میام چون آقای مارتین پارسال روی یه مسئله ای خیلی تاکید کرد و من الان با تمام وجود درکش کردم و حتی منتظر تراژدیهای بدتر از آنچه تا الان باهاش مواجه شدیم هستم.اونم اینکه باید "والار مورگولیس" رو در تمام سطوح داستان بپذیریم.
اینکه "همه مردان باید که مرده باشند!" رو به عنوان بیننده یا خواننده درک کنیم فکر کنم باعث بشه کل و تمامیت داستان رو درنهایت بهتر بفهمیم و نمیدونم شاید این موضوع درآخر باعث ایجاد رضایتمندی درک بهتر ماجرا بشه برامون.
آخر آخرش البته.
ولی تا اینجا اینو فهمیدم که قانون اصلی و کلید این داستان توی همین یک جمله "والار مورگولیس" هست

.Ven0m.
06-17-2015, 07:20 PM
اندرحوالات
http://www.axgig.com/images/92132844015992296887.jpg

نمیدونم بخندم یا گریه کنم : D

mehrzadds
06-17-2015, 08:30 PM
با درود
خدمت همه دوستانی که می گویند جان مرده باشد و امکان بازگشتش نیست باید جند نکته را عرض کنم نکاتی هست که با مرگ جان و حذفش هنوز روشن نیست که مهم ترین آن اینکه مادر جان کیست؟؟
نکته ای که همیشه بی جواب ماند. و تنها کسی که از آن آگاه بود مرحوم ند استارک بود که به هیچ کسی حتی به شاه رابرت هم نگفت. تا آنجایی که من میدونم امکان بازگشت احیا مردگان وجود دارد حتما دوستان مبارزه تازی با سردسته آن گروه (که اسمش یادم رفته) را کشت اما اون توسط دوستش دوباره زنده شد_زمانی که همراه آریا به شمال داشت میرفت. حتی تا آنجا که من میدونم بانو کتلین هم بعد از عروسی خونین توسط همین گروه به نوعی احیا میشه اما سازندگان در مورد بانو کتلین اینکار را نکردند.

sh2012
06-17-2015, 10:10 PM
بابا بنده خدا تو مصاحبه اش گفته که دیگه به سریال برنمیگرده.............هی دلیل بیارین که زنده میشه...

sidneyv7
06-17-2015, 11:21 PM
اتفاقات تاریخی که Game of Thrones دراین فصل از انها الهام گرفته:
http://time.com/3921873/7-times-game-of-thrones-drew-on-history-this-season/

اضافه شده در : 3 minutes

شرم کن ، شرم کن ..........

http://r.fod4.com/s=w700,pd1/o=80/http://p.fod4.com/p/media/738e32ce59/fxRXDuHvSFiCuv6GR4AC_ShameNun_MichaelFassbender.jp g

http://r.fod4.com/s=w700,pd1/o=80/http://p.fod4.com/p/media/738e32ce59/7yXZFvcS7EbgkuHEwiJg_ShameNun_OJ.jpg

http://r.fod4.com/s=w700,pd1/o=80/http://p.fod4.com/p/media/undefined/ExftVk9vSBCFhMWnpQSn_ShameNun_Hitler2.jpg

http://r.fod4.com/s=w700,pd1/o=80/http://p.fod4.com/p/media/738e32ce59/OQZQMYRTiuKWh53nJBYA_ShameNun_Nixon.jpg

http://r.fod4.com/s=w700,pd1/o=80/http://p.fod4.com/p/media/738e32ce59/K6W0xVSPQLGgLIU6tmKr_ShameNun_Cosby.jpg

اضافه شده در : 46 minutes

چرخه دیدن سریال GOT
http://ak-hdl.buzzfed.com/static/2014-06/11/14/enhanced/webdr03/enhanced-buzz-27594-1402512121-4.jpg

hamed224
06-18-2015, 12:38 AM
منم امشب دیدمش ،

-هیچوقت فکر نمیکردم دلم برای سرسی بسوزه...ولی سوخت. ولی کلا این زندانی کردن سرسی یه جورایی برام قابل هضم نبود ، اونم توسط چندتا جوجه بسیجی.

و یه چیز دیگه این صحنه که لنا هدی بازی کرد خیلی سخت بودا ، من اصلا نمیتونم اون لحظه که باید برای این قسمت خودشو اماده کنه تصور کنم اصلا یه وضعی

-اریا، رو دوست دارم شخصیت جالبیه ، یعنی کور شد!؟ اینا هم نمودنا یه سال باید صبر کنیم واسه فصل بعد..........ببینیم کور شد ،نشد...:Smiley39:

-یعنی عمرا فکر نمیکردم این جان اسنو اینقدر مظلومانه کشته بشه ، کلا صحنه شکه کننده و غم انگیزی بود .....عجب خائن های نامردی بودنا...

-به نظر من هنوز بهترین شخصیت سریال تایرون لنیستر که لعنتی حضورش تو این فصل خیلی کم شده بود :Smiley104:

king-hitler
06-18-2015, 01:11 AM
کسی موسیقی پایانی رو داره
دیوونش شدم
همش واسم ارامش بعد مرگ رو میده

ahmady45
06-18-2015, 01:43 AM
کسی موسیقی پایانی رو داره
دیوونش شدم
همش واسم ارامش بعد مرگ رو میده

اینم موسیقی متن پایانی اثر رامین جوادی:Smiley69:

http://uploadboy.com/x8gsp2ajhrwp.html

Sheibani
06-18-2015, 12:35 PM
این خبر معتبر هست؟
http://www.latintimes.com/game-thrones-spoilers-author-george-rr-martin-accidentally-reveals-jon-snow-not-dead-winds-winter

bibak20
06-18-2015, 01:30 PM
من دیگه نگا نمیکنم

pedram_ashena
06-18-2015, 04:30 PM
بابا بنده خدا تو مصاحبه اش گفته که دیگه به سریال برنمیگرده.............هی دلیل بیارین که زنده میشه...

احتمال اینکه جان اسنو زنده بشود زیاده. ولی مشخص نیست این بازیگر نقشش را بازی کند. برای همین حرفش دروغ نیست

ahmady45
06-18-2015, 05:59 PM
آزور آهای!! خیلی میشنویم که میگن جان آزور آهایه!ولی شاید دقیق ندونیم آزور آهای چی و کیه!!!
آزور آهای (Azor Ahai) قهرمان افسانه ای که نزدیک به هشت هزار سال قبل از ورود اگان زندگی می کرده. گفته شده است که در میان شب طولانی ، آزور آهای برخواسته است و آدرها را شکست داده، با شمشیر مشتعلش به نام لایت برینگر (Lightbringer) . برخی از خوانندگان بر این باور هستند که آزور آهای همان پرنس وعده داده شده است ، در حالی که برخی دیگر بر این باورند که این از آن پیشگویی دیگر مجزا است.آزور آهای و پرنس وعده داده شده، از یک دیگر جدا می باشند

افسانه لایت برینگر

تاریکی در سراسر جهان در حال گسترش است و دنیا نیازمند یک قهرمان، آزور آهای قهرمانی که برگزیده شده است،او برای مبارزه با تاریکی نیاز به یک شمشیر قهرمانانه داشت.او به مدت سی روز و سی شب کار می کند تا کار شمشیرش تمام می شود،زمانی که شمشیرش را برای آبدیده کردن وارد آب می کند شمشیر به راحتی می شکند.او به سادگی تسلیم نمی شود ، پس او باز آغاز به کار می کند.بار دوم او پنجاه روز و پنجاه شب بر روی شمشیر کار می کند ، کاری که حتی بهتر از شمشیر اول می شود ، اینبار او شیری را اسیر می کند و شمشیر را در قلب او جای می دهد ، اما یک بار دیگر فولاد درهم می کشند.بار سوم با قلبی سنگین برای آنکه میدانست کاری باید بکند و شمشیر را تمام کند ، او این بار به مدت صد روز و صد شب کار می کند تا زمانی که کارش به پایان می رسد ، اینبار او همسر خود نیسا نیسا (Nissa Nissa) را فرا میخواند و از میخواهد سینه خود را برهنه کند.او شمشیر را خود را به قلب زندگی اش داخل می کند، روح او رابا فولاد شمشیر ترکیب می کند و باعث ایجاد لایت برینگر ( Lightbringer ) می شود.

آزور آهای دوباره می آید

نوشته اصلی : آزور آهای/نظریه ها
با توجه به پیشگوی پنج هزار سال پیش در کتاب باستانی آشایی (Asshai) ، آزور آهای دوباره متولد خواهد شد ، دوباره آدرها را به چالش خواهد کشید. پس از یک تابستان طولانی، زمانی که شر و تاریکی سرد بر جهان نازل می شود این اتفاق رخ خواهد داد[۲]. گفته شده است که او لایت برینگر (Lightbringer) را دوباره به دست خواهد آورد و بار دیگر آزور آهای در مقابل آدرها ایستادگی خواهد کرد و اگر او شکست بخورد ، جهان نیز با او شکست خواهد خورد.
" من برای نگاه اجمالی بر آزور آهای دعا کردم ، ولی رلور فقط به من برف نشان داد[۳] "
افکار ملیساندر - Melisandre
در یه جای دیگه ملیساندر این چیزا رو میبینه !
زمانی که استنیس برای مقابله با بولتون ها به سمت جنوب لشکر کشید، ملیساندر در دیوار ماند.[۱۴] قدرت های او در دیوار بسیار قوی تر از قبل بودند. او به طور مداوم در شعله ها بدنبال تصاویری از آینده می گشت. زمانی که او در شعله ها جستجو می کرد، یک صورت چوبی، یک جسد سفید با هزاران چشم سرخ، به همراه پسر بچه ای با صورت گرگ دید. او تصور می کند که آنان خادمان آدر بزرگ هستند.[۳] ملیساندر درخواست دیدن آزور آهای را کرد و امیدوار بود که استنیس را ببیند اما فقط جان اسنو را دید که با جمجمه هایی محاصره شده بود، چهره ی جان مدام بین انسان و گرگ تغییر می کرد. همچنین زمانی که ملیساندر جان را دید، دشمنان او را نیز دید که در اتاقی تاریک به او خنجر می زدند.[۱۵] او همچنین به جان گفت که خواهر او آریا استارک را به صورت دختری خاکستری پوش که بر روی اسبی نیمه جان سوار است و از عروسیش فرار کرده و به کستل بلک می آید دیده است.[۱۶] ملیساندر به طور مستمر تلاش کرد که به جان درباره ی دیده هایش هشدار دهد اما جان از شنیدن آن ها امتناع کرد. دختری که ملیساندر در شعله ها دیده بود به کستل بلک آمد اما آن دختر آلیس کاراستارک بود نه آریا استارک.
منبع وکیپیدیا
نظر شخصی من اگه قراره کسی آزور آهای باشه جان میتونه باشه!:Smiley17:

ImoKYL
06-18-2015, 06:28 PM
در حالی که دوستداران کاراکتر "جان اسنو" می کوشند تا در مورد مرگ او و چگونگی حضور وی در فصل ششم سریال "بازی تخت و تاج " گمانه زنی کنند ،کیت هارینگتون از سرنوشت نهایی این کاراکتر پرده برداشته است!

هارینگتون در مصاحبه با نشریه Entertainment Weekly در مورد واکنش خود به زمانی که از سرنوشت نهایی جان اسنو مطلع شد گفته است: همانند دیگر فصل ها،مطلبی از فیلمنامه را می خوانید و با خود می گویید: "اوه خدای من". تقریبا میدانستم عاقبت جان اسنو به اینجا ختم می شود(کتاب A Dance with Dragons که جدید ترین بخش از مجموعه اثار ار.ار. مارتین است را نخوانده ام) اما بخش های پیشن را مطالعه کرده ام و می دانستم چه رویدادی در فیلمنامه در پیش است.

http://sobhanehonline.com/files/fa/news/1394/3/28/72213_953.jpg

انتظار داشتم که آن اتفاق در این قسمت از سریال روی دهد." هارینگتن در پاسخ به این سؤال که بینندگان سریال انتظارات فراوانی از شخصیت جان اسنو داشتند و چرا سریال به این انتظارات پاسخ مثبت نمی دهد گفته است:بله اما باید به مسیر رویداد ها در سریال بازی تخت و تاج احترام بگذاریم.این سریال با رویداد ها همانند "زندگی واقعی" برخورد می کند. انسان ها می میرند بدون انکه به انچه که انتظارش را داشته اند ، دست یابند.به گمانم این راز موفقیت سریال Game Of Thrones است."

هارینگتن در مورد امید وی به فاش شدن هویت مادر جان اسنو (در سال گذشته) می گوید:"در نهایت او نمیتواند مادر خود را بیابد.نمی دانم ! این روشی است که سریال بازی تخت و تاج اتخاذ کرده است .بسیار مشتاقم که واکنش بینندگان را دریابم".

هارینگتن در مورد سرنوشت و مرگ جان اسنو می گوید:"این چیزی است که من متوجه شده ام.با "دان" و " دیویس"(تهیه کننده و نویسنده فیلمنامه) گرد هم نشستیم و همچون جلسات باند های مافیایی(!) با یکدیگر صحبت کردیم. انها گفتند: ببین! تو به آخر رسیده ای!همه چیز برای تو تمام شده است!...چیزی در مورد حوادث آتی سریال به من گفته نشده و این تنها موردی است که از حواث آتی سریال به من خبر داده اند".

هارینگتن می افزاید:"اگر در اینده تغییری روی دهد،فراتر از اطلاعات من است. به من گفته شده که" تو مرده ای!" بنابر این در فصل بعدی حضور نخواهم داشت.این تمام آن چیزی است که می توانم به شما بگویم"

از سوی دیگر "دانیل وایز" (نویسنده فیلمنامه) اظهار امیدواری کرده است که بیندگان سریال بعد از مشاهده" سکانس مرگ جان اسنو"به پاسخ قانع کننده ای در مورد این رویداد دست یابند.

جالب است بدانید که نویسنده داستان (ار.ار. مارتین ) از ارائه پاسخ قطعی به سوالات در مورد مرگ جان اسنو سر باز زده و گفته است:اگر درسی از روایت A Song of Ice and Fire آموخته باشیم آن این است که " مرگ الزامنا ابدی نیست

sidneyv7
06-19-2015, 01:19 AM
بعد از دیدن این فیلم کمی نگرانیم بابت جان کمتر شد.....

https://video-fra3-1.xx.fbcdn.net/hvideo-xpa1/v/t42.1790-2/11292466_442852199228725_1733459433_n.mp4?oh=e0040 e05693f550825f778f099e41eb0&oe=5583374F

saman2esm
06-19-2015, 02:01 AM
درود بر دوستان
چندتا عکس در ادامه قرار دادم، امیدوارم لذت ببرید.

http://picoup.ir/images/55744626209552459622.jpg http://picoup.ir/images/02159466329324366179.jpg

http://picoup.ir/images/17567816597411117130.jpg

http://picoup.ir/images/04257050046055157919.jpg

http://picoup.ir/images/35807184100051857947.jpg http://picoup.ir/images/16136725192671957990.jpg

استنیس! استنیس!
نمی دونم هیچ وقت از اختلاف کتاب و سریال ناله نکرده بودم! اما نحوه مردن استنیس اصلا با منطق سازگار نبود! ما می دونستیم استنیس قراره بمیره، دیر یا زود به دست دنریس یا هرکس دیگه ... اما حداقل یه مرگ درست و حسابی! استنیس بعد از شکست منس و حرکت به سمت وینترفل، موفق میشه قبایل شمالی رو با خودش متحد کنه، تعدادی از وحشی ها به استنیس می پیوندن، خاندان امبر و خاندان مندرلی با استنیس متحد میشن، قلعه دیپوود را پس می گیره، و جالبه که همه این کار رو بدون سوزندن شیرین انجام میده!! این چیزیه که ما از بهترین فرمانده وستروس انتظار داریم! در سریال استنیس عملا بعد از حرکت از کسل بلک به سمت وینترفل هیچ کاری نمی کنه جز خودکشی! استنیس وسط برف ها گیر کرده، حالا قراره چطور شیرین رو بسوزونه؟!( شیرین و ملیساندرا کسل بلک تشریف دارن) برین توسط انجمن برادران یدون پرچم دستگیر شده، چطور قراره استنیس رو بکشه؟! بی خیال این ته گلوم گیر کرده بود زیاد جدی نگیرید!
stannis is the mannis!

3ven13
06-19-2015, 02:44 PM
ریتم داستان این فصل خیلی کند بود نچسبید ، برعکس فصل قبل
جان اسنو هم که مرد دیگه حال نمیده :Smiley104: ولی قاب سکانس آخر و موسیقی پایانی فوق العاده ش تا مدتها توی ذهنم می‌‌مونه ..

ninjamm
06-19-2015, 10:18 PM
همونطور ادارد و راب مردن و برگشتی براشون نبود برای جان و استنیس هم برگشتی نخواهد بود البته امروز به سکانس اخر قسمت هشتم و چشم تو چشم شدن فرمانده وایت واکر ها با جان فکر میکردم
اگه یه درصد برگشتی برای جان باشه با زنده شدنش توسط وایت واکر هاس ولی نه تو سیزن بعدی احتمال زیاد سیزن بعدی برن و ریکون برمیگردن و به داستان جون دوباره میدن البته ناگفته نماند به طرز فجیعی هم خواهند مرد

justUnited
06-19-2015, 11:13 PM
کسی میدونه کتاب تا کجا پیش رفته ؟
این قسمت اخر توی کتاب بود مخصوصا مرگ جان اسنو ؟
از فصل بعد چطور؟ کتابی براش هست ؟یا سازندگان داستان پردازی میکنند ؟
کسی میدونه عمر متوسط اژدها چند ساله ؟ و چرا اینقدر زود بالغ شدند (به نسبت بچه گیلی :Smiley36:)
مشکل وایت واکرها دقیقا چیه ؟ چرا مذاکره نمیکنند؟ اصلا چرا اینها بدهای داستانند در صورتی که بدتر از وایت ها مردم وستروس اند !
بعضی از دوستان گفتن جان اسنو برمیگرده چطور؟ یعنی چطور میخواد وایت واکر بشه ! خب اینا که جسدش به واکرها تحویل نمیدند
چرا سکانس واک او شیم اینقدر مضحک بود! مجبور نبودند که !
الان شخصیت مثبت توی سریال نایاب شده همه خوبا رو کشتند اونایی که موندند اصن در حد رفتگان نیستند (کالیسی رو من شخصیت مثبت نمیدونم )
تنها کسی که مونده و میشه روش حساب کرد تیرون لنیستره

New_Sense
06-19-2015, 11:17 PM
خوشحالم که هنوز تایپیک بعد از 4 روز از اتمام این فصل ادامه داره و به 21 صفحه کامنت رسیده و این نشون میده این سریال بسیار قدرتمند پیش میره و شکی نیست مشتقانه هممون منتظر فصل 6 هستیم .

روند نظرات نشون میده که بیشتر دوستان امید به بازگشت استنیس و جان اسنو دارن و خب طبیعیه ولی اینو باید ذکر کرد سریال بازی تاج و تخت جزو معدود سریال هایی هست که پیش بینی قسمت های بعدی و مخصوصا فصل بعد رو به شدت سخت میکنه به طوری که حتی اگر کامل کتاب هارو خونده باشید نمیتونستید دقیق بگید قسمت بعد چه اتفاقی ممکنه بیوفته . توی این وضعیت احتمالات زیاده واسه برگشتن هر شخصیت و کارکتری هست ولی خب احتمالات میتونه باعث باشه سریال و فیلمی در گیشه منتقدان اینقدر پر قدرت ظاهر بشه که بعد از 1 سال و شروع فصل جدید گمانه ای به شخصیت های که حذف شدن زده بشه .

مرگ استنیس : (گیشه احتمالات)

1. در مرحله اول مرگ استنیس به یقین و احتمالات 90٪ هست و اینکه این شخصیت بدون در نظر گرفتن کتاب و مصاحبه شخصیتش دیگه بر نمیگرده .
2.در مرحله دوم مرگ استنیس به دلیل کشته شدن توسط برین شخصیتی که روی قسم و قولش استوار میمونه به احتمال استنیس کشته شده .
3.در مرحله سوم مرگ استنیس امکان گروگانگیری توسط برین هست که به عنوان اسیر ازش استفاده کنه .

همانطور که میبینیم احتمالات چطوره و تصمیم گیری با شماست .

مرگ جان اسنو (احتمالات)

1.مرگ جان اسنو بسیار شک و شبه داره در مرحله اول مرگ کامل او و حذف کامل کارکتری به نام جان اسنو
2.مرگ جان اسنو و بازگشت او با استفاده از آدرها یا تبدیل شدن او به وایت واکر و ...
3.مرگ جان اسنو و خارج شدن از قسم برادری نایت واچ و زنده شدن او توسط ملیساندرا توسط جادوی سیاه و خدای آتش
4. مرگ جان اسنو و حلول روح او در گرگش با استفاده از وضعیت وارگ بودن او
5. این احتمال در رده اخر هست چیزی که سریال بازی تاج و تخت به ما همیشه میگه اینه که پیش بینی نمیتونید بکنید امکانش هست در فصل بعد هیچ خبری ازش نباشه و شما کامل فراموش کنید و در آخرین قسمت فصل بعد یه چهره ای نشون بدن ازش و به تو امیدی بدن که زنده هست .

خب تا اینجا امیدوارم تمام کامنت رو خونده باشید .

در واقع من خوشحالم که کتاب رو اصلا نخوندم و و با روند سریال پیش میرم و مطمنا کتاب بسیار غنی تر هست و داستان هارو کامل توضیح داده ولی در واقع همانطور که در فیلم نوشته ها و تصاویر گفته میشه من نوعی با دنیای تصاویر و سینما به وسعت کتاب خوانی یاد میگیرم و تاثیر بسیار زیادی واسم داره و به این دلیل سریال ترجیح میدم چون واقعیت رو با تصاویر به نمایش میگذاره تا با نوشته .

amir2123
06-20-2015, 12:13 AM
تصاویر طنز از قسمت آخر:
http://picoup.ir/images/16602915165294900224.jpg
http://picoup.ir/images/72504075571896420389.jpg
http://picoup.ir/images/45492433009597780350.jpg
http://picoup.ir/images/54317416040838228515.jpg
http://picoup.ir/images/43173690406616618685.jpg
http://picoup.ir/images/70057459954712520814.jpg
http://picoup.ir/images/57071672310194367409.jpg
http://picoup.ir/images/65266419098017421144.jpg

Chandler Bing
06-20-2015, 03:41 AM
پست بالا خیلی خوب بود :)) :))
یه چیزی خوندم امروز، ظاهرا به خاطر جادوی دیوار وایت واکر ها نمیتونن از دیوار رد بشن و پشت دیوار گیر کردن... با این اوصاف نگران چی هستن؟ :| دیوار هست دیگه
یه سری دیگه هم میگن استارک ها که از خانواده های قدیمی وستروس هستند با این واکرها یه ارتباطی دارن و میگن شاید با قربانی کردن یکی از این استارک ها جادوی دیوار شکسته بشه و واکرها بتونن از دیوار رد بشن.... قربانی مورد نظر هم بنجنه
یه تئوری دیگه هم درباره بنجن هست، تو اسپویلر مینویسم

میگن بنجن همون کلد هند ـه که تو کتاب بوده و از سریالش حذفش کردن... البته خیلی سریع هم این تئوری رد شد، ظاهرا زمان مرگ کلد هند خیلی قبل تر از بنجن بوده
اما مطمئنم بنجن یه جوری به داستان برمیگرده! مارتین الکی شخصیتی تو داستانش وارد نمیکنه و تو همون سه قسمت اول دخلش رو نمیاره، اونم برادر ند استارک رو

тнor
06-20-2015, 04:19 AM
اون صحنه که جان فرمانده مورمونت رو نجات داد این ور دیوار بود که اگه وایت بتونه رد بشه دیگه نیازی به وایت واکر نیست تا شرایط مهیابشه
این ور دیوارم با جنازه های افراد استنیس پر شده که همینطوری ولشون کردن :Smiley36:
فک کنم شب طولانی شروع بشه حتی دیوار جادویی هم نتونه دیگه وایت واکر ها رو نگه داره

1373
06-20-2015, 02:57 PM
ویدیوهایی که دیدنشون خالی از لطف نیست...

Spoilers! Me recap and review of the GoT S5 finale. Cheers! (http://uploadboy.com/q0wpyrykscoq.html) 10:19

Game of Thrones Season 5: Episode #10 Preview (http://uploadboy.com/3z10to6hxurg.html) 00:36

ashram
06-20-2015, 03:02 PM
خداییش همش فکر میکردم استانیس دخل این رمزی و بولتونها رو بیاره اما با دیدن قسمت نه و صحنه نبرد عجب شخصیتی ساخته علاوه بر سادیسم فرمانده خوبی هم هست:Smiley69:

اگر جای سر داووس بودم این ملیساندرا از در اومد داخل دو شقش میکردم!:Smiley104:

Yellow King
06-20-2015, 08:05 PM
خب بالاخره کل فصل رو یجا دیدم!
.
.
.
.
.
.
:((:((:((:((:(( عوضیا جان رو کشتن! :(( تازه داشت از این سر الیسون خوشم میومد دیوث گند زد به همه چی!
استنیس هم که بنده خدا دلم خیلی براش سوخت. بد داستانش تموم شد...
یعنی من سریال رو میدیدم برا سکانس های جان اسنو ـش دیگه فکر نکنم فصل شش ـش رو ببینم... 8-|:(
یه سوال این سانسا و ریک خودشون رو پرت کردن کجا دقیقا؟! :|
کلا خاندان استارک به فنا رفته...

جان... :((:((:((

_princ3_
06-20-2015, 09:06 PM
تمام کامنتت رو خوندم...پیش بینی ها خوب بود....ولی سریال تا الان ثابت کرده چیزی که ما حدس میزنیم اتفاق نمیوفته...!
یه نکته دیگه!فصل یک فیلم چنتا بازیگر داشت؟کی فکر میکر داستان تیریون و برن اینطور جالب شه؟فقط ند استارک بود....اخر فصل کشته شد..ولی داستان خوب پیش رفت!
نقش جان اسنو عالی بود...ولی بدون جان هم داستان کلی جا داره واسه پیشرفت...!

rahavix
06-20-2015, 09:39 PM
اون صحنه که جان فرمانده مورمونت رو نجات داد این ور دیوار بود که اگه وایت بتونه رد بشه دیگه نیازی به وایت واکر نیست تا شرایط مهیابشه
این ور دیوارم با جنازه های افراد استنیس پر شده که همینطوری ولشون کردن :Smiley36:
فک کنم شب طولانی شروع بشه حتی دیوار جادویی هم نتونه دیگه وایت واکر ها رو نگه داره

ولی من فکر میکنم که اون صحنه توی کسل بلک اتفاق افتاد. ضمنا طرف وایت واکر نبود، از ارتش مردگان(انسان) بود. با پای خودش هم فکر کنم که نیومده بود. وایت واکرها کلا یه موجودات دیگرند.
یه بار دیگه میپرسم: این که دوستان میگن جان وارگه کجا عنوان شده؟
یه سوال هم دارم که ملیساندر آیا دنبال خون جان هم بود؟
اگه بود چرا؟
آیا استارکها نصب پادشاهی داشتند؟
توی دوره معاصر اینا، که فقط باراتیون ها و تارگرین ها خون پادشاهی داشتند!
اگه قبل از مردن یه تست آتیش سوزی از جان گرفته میشد، خیلی خوب بود ها! یه دفعه میدیدی که خان داداش ننه اژدها درمیومد!:Smiley36::Smiley14:

_princ3_
06-20-2015, 10:45 PM
@rahavix
جان وارگ نبود..فقط میتونس بین خودشو گوست سویچ کنه...
منظورت از خون پادشاهی چیه؟ اجداد استارک ها با first manها نسبت داشتن...
دنبال خون جان؟! :/ منظورت چیه؟!

sidneyv7
06-20-2015, 11:32 PM
https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/s720x720/960261_845812908834742_8594974390537329786_n.jpg?o h=d09b78ccf93ece04a26377cef14145b3&oe=56259C98

rahavix
06-21-2015, 01:09 AM
@rahavix
جان وارگ نبود..فقط میتونس بین خودشو گوست سویچ کنه...
منظورت از خون پادشاهی چیه؟ اجداد استارک ها با first manها نسبت داشتن...
دنبال خون جان؟! :/ منظورت چیه؟!
کی سوییچ کرد؟

тнor
06-21-2015, 01:44 AM
ولی من فکر میکنم که اون صحنه توی کسل بلک اتفاق افتاد. ضمنا طرف وایت واکر نبود، از ارتش مردگان(انسان) بود. با پای خودش هم فکر کنم که نیومده بود. وایت واکرها کلا یه موجودات دیگرند.
یه بار دیگه میپرسم: این که دوستان میگن جان وارگه کجا عنوان شده؟
یه سوال هم دارم که ملیساندر آیا دنبال خون جان هم بود؟
اگه بود چرا؟
آیا استارکها نصب پادشاهی داشتند؟
توی دوره معاصر اینا، که فقط باراتیون ها و تارگرین ها خون پادشاهی داشتند!
اگه قبل از مردن یه تست آتیش سوزی از جان گرفته میشد، خیلی خوب بود ها! یه دفعه میدیدی که خان داداش ننه اژدها درمیومد!:Smiley36::Smiley14:

با دقت نخومدی :Smiley69: نوشتم طرف وایت بود (همون ارتش انسانی) کسل بلک هم این ور دیواره سمت هفت پادشاهی قرار داره یا همون جنوب دیوار طرف اون طرف مرده بود اورده بودنش این ور بعد شب تبدیل شد یا شده بود شب دست به کار شد
تو فیلم هم به توانایی وارگ بودن جان اشاره نشده تا جای که میدونم احتمال میدن که وارگ هست وبتونه وارد گوست بشه و بمیره بعدش اونم که معلوم نیست وارگ بودن هم یه استعداد مادر زادیه یه هوی میتونه بیاد وسط داداش کوچیکه اش هم که اولش وارگ شد خودش نمیدونست که یا اختیاری انجامش نمیداد تا بعد که فهمید
میلساندرا تا جای که میدونم دنبال جان بود ولی یادم نیست بحث خون کرده باشه اگه تارگریان هم نباشه بازم استارک ها حاکم شمال بودن و از خاندادن سلطنتی به شمار میان چون قبل تارگریان ها پادشاهی خودشونو داشتن (فک کنم)
اما فک کنم همه تارگریان ها ضد اتش نباشن این داداش بزرگه دنریس و درگو با اتیش کشت (همون طلای مذاب و میگم) فک کنم از هر چندتا شون یکی شون ضد اتشن بعد مرگ هم همچنان ضد اتشن
راجب جان میلساندرا :میلساندرا یه چیزای و تو اعماق وجود جان دیده حالا میتونه فرضیه ازور اهای بودنش باشه یا یه چیز دیگه
از اول سریال هم جان بزرگ منش بود.یه رگ قهرمانی داره حتی اگه خون سلطنتی نداشته باشه

اونم که زدن کشتن بچه مردمو:Smiley15::Smiley15:

ShInOdA
06-21-2015, 02:09 AM
دوستان یه مصاحبه هست منتشر شده از جان که دور میز نشستن خبرنگاری سوال میپرسه دوست داشتی نمیدونم سرنوشت جان چی بشه و ...
یهو میگه دوست دارم و وارگ میشدم میرفتم تو بدن گرگم ... بعد یهو انگار که سوتی داده باشه میزنن زیر خنده هه هه هه ؟! :Smiley39: قضیش چیع ؟

AdibTE
06-21-2015, 08:40 AM
هیچوقت فکر نمیکردم انقد دلم برا سرسی بسوزه :||||| این چ وضش بود آخه خیلی زجر بدیش دادن -_-
میگم دقیقا جان چطوری میخواد برگرده! از هزار طرف سوراخ سوراخش کردن، آخریشم ک اولی زد تو قلبش :|
قسمت جالبی بود ولی آخرش خیلی بی ملاحضه ب پایان کشید -_- .
هوووه تا سال دگ :|
7 به این قسمت
9 به کل فصل
___
اینم یه میانگین از بچه های خودمون به این قسمت : 8.03

linkinpark20
06-21-2015, 09:26 AM
دوستان کسی موسیقی متن این قسمت رو داره یا همون موسیقی که زمان کشتن جان اسنو زده شد؟ آفرین به رامین جوادی با این آهنگسازی محشرش

Sheibani
06-21-2015, 02:43 PM
دوستان یه مصاحبه هست منتشر شده از جان که دور میز نشستن خبرنگاری سوال میپرسه دوست داشتی نمیدونم سرنوشت جان چی بشه و ...
یهو میگه دوست دارم و وارگ میشدم میرفتم تو بدن گرگم ... بعد یهو انگار که سوتی داده باشه میزنن زیر خنده هه هه هه ؟! :Smiley39: قضیش چیع ؟

اینم ویدئوش
http://s6.picofile.com/file/8194766826/Worried_about_Jon_Snow_3F_This_video_should_help_g rin_emoticon.mov.html

.Ven0m.
06-21-2015, 05:09 PM
دقت کردین چقدر این بازیگر داریو ناهاریس کاریزما داره لامصب؟: D
اون قبلیه خیلی معصوم بود و اصن داریو ـی باحالی نبود!
من از این داریو جدید خیلی خوشم اومد
---
و این که در نظر داشته باشین سرسی کم کم داره عزیز دل بیننده ها میشه ، گفتم بدونین اگه سال بعد مارتین به f دادش حواستون باشه : |

Yellow King
06-21-2015, 05:09 PM
دوستان می تونین تمام ساندترک های فصل پنج سریال Game of Thrones رو از لینک زیر با کیفیت 320 دانلود کنید:

http://dlera.upera.co/dgy-0zkr

اتفاقا من بر خلاف بقیه انقدر از زندانی شدن و این شکنجه روحی سرسی خوشحال شدم که داشت قند تو دلم آب میشد! :Smiley36:
راستی اون غوله که میاد سرسی رو بغل میکنه کی بود؟! چه غیافه گولاخی پشت کلاه خود داشت! کسی میدونه داستان این بابا چیه؟! :Smiley39:

Hideo K
06-21-2015, 05:30 PM
راستی اون غوله که میاد سرسی رو بغل میکنه کی بود؟! چه غیافه گولاخی پشت کلاه خود داشت! کسی میدونه داستان این بابا چیه؟!
The Mountainهه دیگه!بعد از جنگ با اوبرین زخمی شد
دکتره به سرسی گفت اگه بخوام حالشو خوب کنم ممکنه یه تغییراتی توش ایجاد شه...که الان ایجاد شده |:

amir2123
06-21-2015, 07:17 PM

کیت هرنگتون یا همون جان اسنو تو اون مصاحبه بعد از این گفتن این که دوست دارم یه وارگ باشم میگه:I'd like to put myself into a wolf. این دو صورت معنی میده یکی همونی که خوده بدبختش منظورش بود یعنی این که برم در بدن یک گرگ. اما معنی واضحتری که برداشت میشه کاملا به صورت جنسی هست. myself رو اینجا خود جان درنظر نگیر. یه قسمتی از جان رو درنظر بگیر و معنی کن. دیگه از این بی پرده تر نمیتونم صحبت کنم:d همون لحظه هم خودش متوجه میشه که چه سوتی داده و خندش میگیره.

saman2esm
06-21-2015, 07:26 PM
درود
کلیپ های زیر تقدیم به شما!
1- وودی هارلسون و game of thrones!
Woody Harrelson Reacts to Game of Thrones S5.mp4 - 5.0 MB (http://uploadboy.com/uxcfxwa63dj6.html)

2- استنیس: they ll bend knee or i ll destroy them!
Stannis Baratheon - They will bend the knee or I'll destroy them.mp4 - 8.3 MB (http://uploadboy.com/mglhl22wmozz.html)

3-مروری بر استنیس! توصیه میکنم!
Stannis Baratheon's Character.mp4 - 12.0 MB (http://uploadboy.com/bzu4cvmbmac8.html)
4- دنریس و huge, pink....!!!
Emilia Clarke Talks About Game of Thrones Deaths - The Graham Norton Show.mp4 - 9.2 MB (http://uploadboy.com/ai9elcjzaqrk.html)
یه موضوعی:
به نظر شما حالا که جان مرحوم شده و شواهد اینطور نشون می ده که ما حداقل یک فصل جان را نخواهیم دید! به نظر شما تکلیف وحشی هایی که در کسل بلک و قلعه ها ساکن شدن، چیه؟! چطور با نگهبانان شب کنار میان؟!
(در کتاب جان وقتی می فهمه آریا قراره با رمسی ازدواج کنه از وحشی ها و نگهبان شب می خواد که هر کس به میل خودش همراهش به جنگ بولتون ها بیاد! نگهبانان هم به خاطر تصمیم جان و... اونو با چاقو می زنن)
حتی در کتاب هم بین وحشی ها و نگهبانان هم درگیری پیش میاد ...
چه ارتشی قرار بولتون ها رو کنار بزنه؟! دنریس؟! قرار بود مثلا ارتش استنیس و بولتون ها همدیگر رو ضعیف کنند و بعد ارتش بیلیش! به برنده حمله کنه! اما اینطور که سریال نشون داد فقط دو نفر از ارتش بولتون ها کشته شد اونم به دست استنیس! و ارتش بولتون ها به هیچ وجه ضعیف نشد!
ایا نقش تورمند در سریال تموم شد؟! نقش غوله؟! چون با نبود جان عملا ما نقش اصلی در دیوار نداریم! آیا داووس رهبری وحشی ها رو بر عهده می گیره؟! یا میره دنبال ریکون! یه چیزی میلنگه!
نمی دونم استنیس هنوز زنده س یا نه، اما اگر زنده بود می تونست نقشی در رهبری وحشی ها داشته باشه؟! استنیس منس رو سوزند... راستی تکلیف کشتی های استنیس چی میشه؟!

Chandler Bing
06-21-2015, 08:50 PM
2- استنیس: they ll bend knee or i ll destroy them!
Stannis Baratheon - They will bend the knee or I'll destroy them.mp4 - 8.3 MB

3-مروری بر استنیس! توصیه میکنم!
Stannis Baratheon's Character.mp4 - 12.0 MB

تو ویدئو اول موقع نوشتن نامه وقتی به جیمی لنیستر اشاره میشه استنیس عصبانی میشه و میگه بنویس که KingSlayer ـه.... بعد طرف مینویسه جیمی لنیستر شاه کش، بعدش استنیس برمیگرده میگه بنویش سر جیمی لنیستر شاه کش، هرچی نباشه مردک هنوز شوالیه است:Smiley19: استنیس مرد بود! مرد:Smiley104:
فکر نمیکنم هیچکس بیشتر از خود استنیس از کاری با دخترش کرد بیشتر از خودش بدش امده باشه... نگاهی که تو چشماش بود:Smiley19:
مردن جان ذره ای برام اهمیت نداره، فقط امیدوارم تو کتاب بعدی استنیس زنده باشه، چون پادشاه بر حق وستروسه

Severus Snape
06-21-2015, 09:48 PM
تو ویدئو اول موقع نوشتن نامه وقتی به جیمی لنیستر اشاره میشه استنیس عصبانی میشه و میگه بنویس که KingSlayer ـه.... بعد طرف مینویسه جیمی لنیستر شاه کش، بعدش استنیس برمیگرده میگه بنویش سر جیمی لنیستر شاه کش، هرچی نباشه مردک هنوز شوالیه است:Smiley19: استنیس مرد بود! مرد:Smiley104:
فکر نمیکنم هیچکس بیشتر از خود استنیس از کاری با دخترش کرد بیشتر از خودش بدش امده باشه... نگاهی که تو چشماش بود:Smiley19:
مردن جان ذره ای برام اهمیت نداره، فقط امیدوارم تو کتاب بعدی استنیس زنده باشه، چون پادشاه بر حق وستروسه

"The Iron Throne is mine by rights. All those who deny that are my foes." – Stannis Baratheon
"The whole of the realm denies it, brother. Old men deny it with their death rattle, and unborn children deny it in their mothers' wombs. They deny it in Dorne and they deny it on the Wall. No one wants you for their king. Sorry." – Renly Baratheon

ملکه بحق دینریسه. خود رابرت هم غاصب بود. استنیس که جای خود دارد.

---
در ضمن دوستان بابت دیرشدن اون تاپیکی که قولشو داده بودم عذر میخوام. امتحاناتم نفسمو بریده بود. ظرف امروز فردا تکمیلش میکنم.:Smiley17:

S3P3HR
06-21-2015, 11:31 PM
وقتی رابرت فرمانروایی رو گرفت دیگه مال خود و خانوادش میشد دنریس چیمیگه این وسط

тнor
06-22-2015, 12:00 AM
اقا اصل قضیه رو نگاه کنی تارگریان ها هم با قدرت اژدها ها وستروس رو تصرف کردن رابرت هم از اونا گرفت با همون روش یعنی نیروی نظامی
پس شاه بر حق نداریم هر کی توانش و داشته باشه میتونه
یکی هم بیلیش از هیچی شروع کرده الان شده یکی از پایه های قدرت
پس به پتانسیله ادمه نه حق خانوادگی
استنیس واقعا از لحاظ نظامی و اخلاقی شایسته بود اما خرابش کردن

اقا نتیجه اخلاقی گیم اف ترون ====== به زنها اعتماد نکنید (البته میشه گفت پشت هر بد بختی یه زن هست):Smiley14::Smiley14::Smiley14:

saman2esm
06-22-2015, 02:11 AM
درود
دو کلیپ مربوط به استنیس!
1- کره شمالی و استنیس!
RIP Stannis.mp4 - 3.7 MB (http://uploadboy.com/qe2odt04dnqz.html)

2- برین و انتخاب بین سانسا و کشتن استنیس،
Game Of Thrones - Thronecast - Gwendoline Christie- Stannis or Sansa.mp4 - 4.3 MB (http://uploadboy.com/0lc7yj9ai59y.html)
برین سانسا رو انتخاب می کنه!
تو همین مصاحبه از برین می پرسن که امیدش برای آینده برین چیه؟!
جواب میده که ارتش استنیس اونجاست و بدون رهبره! اونا به خاطر سوزاندن شیرین فرار کردن! خیلی عالی می شد اگه برین ارتش استنیس رو هدایت می کرد!
چی؟! ارتش استنیس؟! یعنی ممکنه ارتش استنیس همونائی که ول کردن دوباره نقشی در سریال داشته باشن؟!

sidneyv7
06-22-2015, 02:27 AM
https://scontent-mxp1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/s720x720/11295702_690997527678562_510733858185018085_n.jpg? oh=adee9a84dd5305716ea56cc7b2799263&oe=5626AE2F

mkarimifard77
06-22-2015, 02:32 PM
استنیس که مرد همه سایت ها و عوامل سریال هم تایید کردند اما جان با توجه به سوالات و ابهاماتی که از گذشته ـش هست "قطعا" به نحوی به داستان برمیگرده.
بازیگرش هم گفته من در همین حد میتونم بهتون بگم که جان مرده.
شاید دو فصل بعد برگرده شاید بازگیرش عوض بشه شاید اصلا گریمش عوض شه اما من مطمئنم برمیگرده.

دوستان عزیز حرفهای بازیگر نقش جان اسنو به هیچ وجه نمی تونه استناد بر مرگ جان اسنو باشه . خیلی طبیعی هست که بازیگران و سایر عوامل فیلم حق لو دادن ادامه قصه را ندارن و بنابراین بازیگر نقش جان اسنو هم نمی تونه بگه که اسنو توی فصول بعدی زنده هستش ، موضوع به همین سادگیه لذا صحبتهای عوامل فیلم تعیین کننده آینده داستان نیست.من به دلیل همون مطالبی که قبلا عرض کردم ، یقین دارم که جان اسنو توی فصول بعدی برمی گرده و جزو شخصیتهای اصلی داستان هم خواهد بود.

af.pegasus
06-22-2015, 06:42 PM
بالاخره فصل پنجو یه جا دیدم. فصل ضعیفی بود به نظرم و همون روند نزولی قبل رو داشت.
* طبق معمول چنتا شخصیت اصلی و نیمه اصلی(!) رو به فنا دادن که از هیچکدومشون شوکه نشدم! البته به لطف دوستان اسپویلر از مرگ جان اسنو با خبر بودم اما نحوه مردنشو نه.
بازم به هر حال یه مرگ عادی بود و نه در حد "جان اسنو"! واسه همینم تئوری بازگشت "جان اسنو" به سریال به نظر خیلی معتبر میاد. یه احتمال ضعیف برگشتش به صورت "وایت واکر"ـه که بی معنیه یه جورایی. اما حضور "ملیساندرا" و عنایت خاصی که به "جان" داشت احتمال زنده کردنشو داره. جادوگره بالاخره!

موارد منفی این فصل:
- مرگ "استنیس" کاملاً پوچ و بی معنی بود. یعنی یه کاراکتر مهم که تا فصل 5 دووم اورده تو این 10 قسمت هیچ تاثیری نداشت و صرفاً در نقش یه محکوم که به پای چوبه دار میره نشون داده شد.
- قربانی کردن "شیرین" هم کاملاً در تضاد با شخصیت "استنیس" و علاقه پدر-دختری که بینشون وجود داشت، بود. به نظر من خیلی مصنوعی اومد. رفتار مادرش که دیگه مصنوعی تر و بی احساس تر!
- "دنریس" هم تو این فصل نقش کمرنگی داشت نصف بیشتر فصل در حال مشاوره واسه باز کردن یا نکردن میدون جنگ بود. شاید تنها نمایش مثبتش سکانس بازگشت اژدها واسه کمک بهش بود.
- واکنش نشون ندادن "تومن" در مورد زندانی و شکنجه شدن مادرش "سرسی". هر چی باشه یه شاه با این قدرت هیچوقت تو همچین موردی کنار نمیکشه. مخصوصا وقتی که یه بچه بی اطلاع از سیاست باشه احساسی تر عمل میکنه.
- سکانس محاصره شدن "دنریس" رو به قدری یک طرفه نشون دادن که فک کنم همه حدس میزدن الان اژدها وارد میشود! من که اینقد مطمئن بودم حتی قیافه "گاندالف" اومد تو ذهنم! :دی

موارد مثبت:
+ قربانی کردن "جان اسنو" خیلی منطقی بود. هرچند نیت خیری داشت اما دلیل نمیشد نگهبانان شب تفکر و رفتاری که واسه هزاران سال داشتن رو یه شبه عوض کنن. در نظر اونا این کار واقعاً خیانت بوده و نمیشه شخصیت های بد داستان حسابشون کرد. یه حدس دیگه دارم که این کار به تحریک "ملیساندر" انجام شده باشه. اون حجم خون که تو سکانس پایانی کنار "جان" جاریه خیلی مشکوکه و مورد علاقۀ جادوگر قرمز!
+ بازگشت "کوه" و حذف نشدنش یه جورایی مثبت محسوب میشه. فصل بعد یه مقرّ شاهنشاهی خون آلود محتمله!
+ "لیتل فینگر"، "تیریون" و "لرد واریس" ... اینا کلا موذی و خوبن :) حرکات سیاسی که "لیتل" زد خیلی گیج کننده و غیر قابل پیش بینی بود.
+ بهترین موردی که تو این فصل دیدم نمایش صحیح چهره و رفتار متعصبین مذهبیه. یادم نمیاد هیچ جای دیگه جز کاراکتر های معصوم و ... چیز دیگه ای به نمایش گذاشته باشن. اما همینطور که همیشه بوده و هست و خواهد بود، تعصب بیجا و خود رو نماینده خدا دونستن باعث میشه رفتار هایی وحشتناکتر از حتی کسایی که به نظرت گناهکار میان سر بزنه. رفتاری که با "سرسی" کردن بیشتر کینه توزانه و قبیح بود تا تنبیه. حالا شاید بگیم "سرسی" حقش بود و اتهام واقعاً بزرگی داشت اما زندانی کردن "مارجری" تو اون شرایط تنها به خاطر دفاع از برادرش اینو اثبات میکنه.

یه انتقاد کلی هم نسبت به سریال و امتیازش دارم ...
در مجموع این سریال یه کم overrate شده! شاید کتابش خیلی خوب باشه اما سریال، منسجم و آنچنان جالب که مستحق نمره 9.5/10 باشه نیست. درسته که امتیاز جهانیه و همه قشر توش شرکت داشتن اما به نظر من یکی از دلایل این امتیاز بالا حجم بالای سکانس های +18 و متعاقبا طرفداران تین ایجر زیاد اون باشه. بالاخره اینم سیاست HBO واسه جلب بینندس!
مثلاً آیا واقعاً لازم بود توی یه قسمت 50 دقیقه ای 5 دقیقه یعنی 1/10 اختصاص داده بشه به سکانس تنبیه سرسی؟!
همینطور سکانس های متعدد دیگه که بار داستانی ندارن و صرفاً واسه جلب بینندس :Smiley69:

سریال خیلی خوبیه اما overrate شده.

chanter
06-22-2015, 08:32 PM
یه چیزی دوستان من الان دقت کردم(البته شاید شما ها از قبل میدونستید) اینه که هیچ استارکی سوزونده نشد...

ند ، راب ، جان هیچکدوم سوزونده نشدن...

میدونید میخوام چی بگم دیگه:Smiley39::Smiley39:

sidneyv7
06-22-2015, 09:40 PM
به یاد جان

https://video-mxp1-1.xx.fbcdn.net/hvideo-xtf1/v/t42.1790-2/11642357_704845279627120_657329126_n.mp4?oh=46e4fc b4d78996ed53bea05ed621e0f0&oe=558850AA

тнor
06-22-2015, 09:48 PM
یه چیزی دوستان من الان دقت کردم(البته شاید شما ها از قبل میدونستید) اینه که هیچ استارکی سوزونده نشد...

ند ، راب ، جان هیچکدوم سوزونده نشدن...

میدونید میخوام چی بگم دیگه:Smiley39::Smiley39:
دوست عزیز ند و راب به سوزونده شدن احتیاجی نداشتن
جان هم که هنوز معلوم نیست بسوزوننش یا نه
جریان سوزوندن هم اینجوریه که این وایت واکرها یا همون ادرها با شدید شدن سرما و زمستان قدرتشون بیشتر میشه و با گسترش برف تو سطح منطقه میتون تسلط پیدا کنن رو مرده ها
یعنی اگه مثل ویروس زامبی حسابش کنیم تا ویروس به مردم نرسیده که زامبی نمیشن هر وقت زمستان طولانی شروع بشه اونا میتونن تو همه جای وستروس مرده زنده کنن البته اگه جلوشونو نگیرن

emperato0r
06-23-2015, 05:18 AM
سلام ...
روی سخنم با اونهایی هست که با مرگ جان اسنو و دیگر عزیزانشون توی این سریال گریه کردند و احساساتشون جریحه دار شده ...
دوستان ،
این سریال هدفش همینه ... هدفش اینه که از حس میل به خوبی و کمال شما استفاده کنه ...
مهمترین هدف سریال اینه که کاراکترهایی که نقش سفیدتری دارند رو ابتدا ایجاد میکنه اجازه میده تا اون نقش ها طرفدارهای خودشون رو جمع بکنن سپس اونها رو جدا میکنه و از بین میبره ( یا بلا سرشون میاره ) ...
شما زمانی که ند استارک مرد باید به این موضوع میرسیدید ... من خودم وقتی رد وایپر مرد داغون شدم و از اونجا به بعد نسبت به سریال پوست کلفت شدم ! قسم میخورم این فصل تازه داشت شروع میشد که من به دوستم گفتم : این فصلم سر باقی مونده استارک ها ( آریا ، سانسا ، جان اسنو ) یه بلایی میاد ... به دوستم گفتم : فقط صحنه تجاوز مونده به سانسا و آریا ! که خدا رو شکر حدس هام همش درست بود ... دیدید که رمزی چیکار کرد با سانسا و آریا هم کور کردند و جان اسنو رو هم خیلی آماتور از بین بردند ...
دوستان ازتون خواهش میکنم دیگه به کاراکتر ها دل نبندید ...
هیچ کاراکتر سفیدی توی سریال باقی نمونده و مطمئن باشید اونهایی که نقش سفیدتری نسبت به بقیه دارند و هنوز زنده هستند ( مثل دنریس ) میمیرند :) مطمئن باشید دیر یا زود اونها هم حذف میشند و شما مجبور میشید در آخر سریال بین شخصیت های سیاه و سیاهتر ( مثل سرسی و رمزی بولتن و شاید وایت واکرها ) یکی رو انتخاب کنید ...
من عاشق این سریال هستم اما چیز خارق العاده ای جز بازی کردن با احساسات شما نداره ...
ممنون و متشکرم ... :Smiley17:

Yellow King
06-23-2015, 02:10 PM
سری عکسای ادیت شده اینترنتی مربوط به قسمت آخر سیزن 5 سریال:

http://up.3iranfilm.com/images/57033836351887564405.jpg

nothing
06-30-2015, 07:58 PM
سلام. من تازه عضو شدم و تازه این سریال رو شروع کردم. اما زیرنویس های فصل اول دانلود نمیشه. یعنی ارور میده و یا پاک شده. ممنون میشم راهنمایی/کمکم کنید.
ببخشید اینجا پرسیدم

anzalichi
06-30-2015, 08:39 PM
سلام. من تازه عضو شدم و تازه این سریال رو شروع کردم. اما زیرنویس های فصل اول دانلود نمیشه. یعنی ارور میده و یا پاک شده. ممنون میشم راهنمایی/کمکم کنید.
ببخشید اینجا پرسیدم

خوش اومدین به Tvworld...:Smiley17: برای سوال پرسیدن خیلی خیلی خیلی جایه بدی تشریف آوردین..کافیه پست بالای خودتون رو باز کنید محتوای اسپویلرش رو سریال 5 فصلش واستون زهر مار بشه :)
:Smiley17:
http://subdown.ir/subtitles/game-of-thrones-first-season/farsi_persian

Pooria_H
07-06-2015, 01:05 AM
مرگ جان محتمل بود با احتمال زیاد

استنیس هم شکستش از قسمت پیش مشخص بود. زنده یا مرده بودنش زیاد برای من یکی مهم نیست چون از شخصیتش از همون اول هم خوشم نمیومد٬ کسی نبود که روی تخت آهنین بشینه و نشستنش به نقع مردم باشه. کاری که در عمل انجام میداد زنده سوزوندن مردم و منتظر جادو جمبل بودن بود. این همه هم شنیدیم استنیس فرمانده خبره ای هست چیزی حداقل توی سریال ندیدیم

قسمت خوب بود ولی خنجر خوردن جان نباید تو قسمت آخر اتفاق میفتاد که مردم رو سرکار بذارن٬ پیش بینی میکنم جان یا زنده بشه یا تبدیل به وایت واکر بشه٬ احتمال دوم باحال تره تا اینکه بدست ملیساندرا زنده بشه.

جالب بودن داستان به اینه که هنوز از وایت واکرها چیزی نمیدونیم. اینکه مثل زامبی ها هستن و فقط بخاطر غریزه دارن با آدمها میجنگن و زیاد میشن (که زیاد جالب نیست) یا هدف دیگه ای دارن؟ باید دید...

اضافه شده در : 9 minutes

جدی جدی دارم فکر میکنم مارتین تو بچگیش شاهد مورد تجاوز قرار گرفتن عزیزانش توسط گروهی استارک نام بوده بعد بزرگ شده تصمیم گرفته یه داستانی بنویسه تا انتقام خانوادشو از مخاطبینش بگیره!
.

:Smiley14:
اینارو که میخونم اصلا حال گیری های سریال یادم میره

S0h3!L
07-06-2015, 01:37 AM
سلام.

من از هیچکدوم از کرکترها به اندازه جان خوشم نمیومد، حاضرم حتی تیریون یا کلیسی هم میمردن ولی جان نمیمرد! ولی جدا از فَن بودنم واقعا به این باور دارم که جان نمرده!
اولا به دلیل r + l = j (اگه نمیدونین جریانش چیه: https://www.youtube.com/watch?v=kHqzFwodZqQ )

دوما کافیه ۲۰ثانیه آخر رو بیارین (۲۰ثانیه قبل از متن تیتراژ اتمام منظورمه) و نور تلویزیون/مانیتورتون رو کاملا بالا ببرید، به چشم های جان خیره شید، میبینید که چطوری میشن. دوباره همین کارو کنین و به جای خیره شدن به چشم ها خون هارو ببینید، خونه، مایعه! یه مایع رنگی توی برف یه حالتی داره که وقتی پخش میشه معلوم نیست shapeـش چجوری در بیاد... امیدوارم منظورم رو متوجه شید درباره خون و برف!
منظورم از این حرفا اینه که اون عکسی که پخش شده که چشم های جان warg (سفید) شده ممکنه فتوشاپ نباشه و ۱فریم آخر اون سکانس آخر قطع شده باشه و توی اون فریم جان چشم هاش یهو سفید میشه و وارد بدن گوست میشه:دی

خیلی خیلی دلایل و تئوری ها و مدارک دیگه هم موجوده که اصلا الان حوصله توضیح دادن ندارم.
خلاصه ۹۰٪ مطمئنم جان برمیگرده، وقتی پریشب قسمت آخر رو دیدم که شاید حدود ربع ساعت همینجوری نشسته بودم فقط! ولی بعدش کلی سرچ کردم و چیزهایی که درباره برگشتن جان خوندم برام مثل باورهای انکارانه فَن ها برای باور نکردن مرگ جان بود و واقعا فکر میکردم دیگه بهش امیدی نیست ولی تا الان که داشتم سرچ میکردم و ویدئو میدیدم و فروم های خارجی رو میخوندم و مقاله های سایت های خارجی رو میخوندم واقعا امیدوار شدم! :دی چون دلایل و مدارک زیادی هستن درمورد برگشتن جان...
کارگردانها/نویسنده ها به قول خارجیا دارن فن های mind game اجرا میکنن یعنی با ذهن مخاطب بازی میکنن طبق روشی که توی فصل های قبل اجرا کردن...

و آخرین و بهترین دلیل هم اینه که واقعا مرگ جان یه چیز باور نکردنیه حتی از GoT ! حس آدم، عقل آدم یه چیز دیگه میگه درباره جان، کلا درست به نظر نمیرسه مرگش:دی من به این حس هام خیلی اعتقاد دارم اغلب اوقات هم درست از آب در میان، امیدوارم این بارم درست از آب در بیان:دی

جان برمیگرده، حتی امید دارم و احتمال داره و مدارکی هم موجوده که ممکنه وارد بدن اصلیش شه در نتیجه جان که هیچ، این بازیگر شاهکار رو هم دوباره میبینیم! :دی اگه تونستم بعدا میام جزئیات تکمیلی میدم و قشنگ توضیح میدم:دی

Pooria_H
07-06-2015, 01:53 AM
اون عکسی که پخش شده که چشم های جان warg (سفید) شده ممکنه فتوشاپ نباشه و ۱فریم آخر اون سکانس آخر قطع شده باشه و توی اون فریم جان چشم هاش یهو سفید میشه و وارد بدن گوست میشه:دی

احتمالش زیاده٬ احتمال خیلی جالبی هم هست اتفاقا٬ ولی اگه وارد جسم دیگه ای شده باشه این بدنش یا بهتره بگم جسدش بی حرکت میشه و از بین میبرنش و در نتیجه این بازیگر دیگه تو سریال نیست :Smiley36:

پ.ن: الان که دراز به دراز افتاده میبینم چقدر قیافش شبیه عموش بنجن استارکه!

S0h3!L
07-06-2015, 02:02 AM
احتمالش زیاده٬ احتمال خیلی جالبی هم هست اتفاقا٬ ولی اگه وارد جسم دیگه ای شده باشه این بدنش یا بهتره بگم جسدش بی حرکت میشه و از بین میبرنش و در نتیجه این بازیگر دیگه تو سریال نیست
اتفاقا الان اومدم به پستم اینو اضافه کنم که پست شمارو دیدم:دی :

جان برمیگرده، حتی امید دارم و احتمال داره و مدارکی هم موجوده که ممکنه وارد بدن اصلیش شه در نتیجه جان که هیچ، این بازیگر شاهکار رو هم دوباره میبینیم! :دی اگه تونستم بعدا میام جزئیات تکمیلی میدم و قشنگ توضیح میدم:دی
الان خیلی خستم و سرم هم درد میکنه ایشالا بعدا اگه مرض تنبلی هم گذاشت میام قشنگ توضیح میدم:دی

mehrzadds
07-06-2015, 08:43 AM
سلام.

من از هیچکدوم از کرکترها به اندازه جان خوشم نمیومد، حاضرم حتی تیریون یا کلیسی هم میمردن ولی جان نمیمرد! ولی جدا از فَن بودنم واقعا به این باور دارم که جان نمرده!
اولا به دلیل r + l = j (اگه نمیدونین جریانش چیه: https://www.youtube.com/watch?v=kHqzFwodZqQ )

دوما کافیه ۲۰ثانیه آخر رو بیارین (۲۰ثانیه قبل از متن تیتراژ اتمام منظورمه) و نور تلویزیون/مانیتورتون رو کاملا بالا ببرید، به چشم های جان خیره شید، میبینید که چطوری میشن. دوباره همین کارو کنین و به جای خیره شدن به چشم ها خون هارو ببینید، خونه، مایعه! یه مایع رنگی توی برف یه حالتی داره که وقتی پخش میشه معلوم نیست shapeـش چجوری در بیاد... امیدوارم منظورم رو متوجه شید درباره خون و برف!
منظورم از این حرفا اینه که اون عکسی که پخش شده که چشم های جان warg (سفید) شده ممکنه فتوشاپ نباشه و ۱فریم آخر اون سکانس آخر قطع شده باشه و توی اون فریم جان چشم هاش یهو سفید میشه و وارد بدن گوست میشه:دی

خیلی خیلی دلایل و تئوری ها و مدارک دیگه هم موجوده که اصلا الان حوصله توضیح دادن ندارم.
خلاصه ۹۰٪ مطمئنم جان برمیگرده، وقتی پریشب قسمت آخر رو دیدم که شاید حدود ربع ساعت همینجوری نشسته بودم فقط! ولی بعدش کلی سرچ کردم و چیزهایی که درباره برگشتن جان خوندم برام مثل باورهای انکارانه فَن ها برای باور نکردن مرگ جان بود و واقعا فکر میکردم دیگه بهش امیدی نیست ولی تا الان که داشتم سرچ میکردم و ویدئو میدیدم و فروم های خارجی رو میخوندم و مقاله های سایت های خارجی رو میخوندم واقعا امیدوار شدم! :دی چون دلایل و مدارک زیادی هستن درمورد برگشتن جان...
کارگردانها/نویسنده ها به قول خارجیا دارن فن های mind game اجرا میکنن یعنی با ذهن مخاطب بازی میکنن طبق روشی که توی فصل های قبل اجرا کردن...

و آخرین و بهترین دلیل هم اینه که واقعا مرگ جان یه چیز باور نکردنیه حتی از GoT ! حس آدم، عقل آدم یه چیز دیگه میگه درباره جان، کلا درست به نظر نمیرسه مرگش:دی من به این حس هام خیلی اعتقاد دارم اغلب اوقات هم درست از آب در میان، امیدوارم این بارم درست از آب در بیان:دی

با درود
آقا میشه این ویدیو را یه جا آپلود کنید تا ما هم ببینیم؟
با سپاس فراوان

Hannibal13
07-06-2015, 02:19 PM
دوستان من صبح این ویدیو رو دیدم و بنظرم خیلی جالب اومد.آپلودش کردم روی 4Upld ولینکشو میذارم اینجا که ببینید.به دوستداران سریال توصیه میکنم حتما این ویدیو رو ببینید.البته برای کسایی که کتاب رو خوندن خیلی بیشتر مفهومه.چون خود منم مطمئنا اگه قیل از خوندن کتاب اینو میدیدم شاید چیز زیادی دستگیرم نمیشد.ولی به هرحال اطلاعاتی که این ویدیو میده خیلی جالبه و کاملا منطقی بنظر میاد

اسم ویدیو این هست
R-L=J-who-are-Jon-Snow's-parents-[S2-ACOK-spoilers]

اینم لینک خیلی سریع

http://4upld.com/1zlg7