PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : True Detective | بحث اپیزودیک | فصل دوم , قسمت اول

arso
06-22-2015, 12:10 PM
http://picoup.ir/images/47795300561740198506.jpg

Season 2 Episode 1 " The Western Book of the Dead
(http://www.imdb.com/title/tt3792838/?ref_=ttep_ep1)

.:dl-topic:.
(http://tvworld.info/showthread.php?t=45480&p=186756#post186756)

خلاصه داستان : . . .

WalTer WhiTe
06-22-2015, 06:29 PM
1- تیتراژ و موزیکش فوق العاده افتضاح بود و اصلا قابل مقایسه با فصل قبل نبود :Smiley104:
2- یک مشت شخصیت مریض احوال که نه خودشون می دونستند چشون هست و نه ما فهمیدیم چشون هست، دوره همی یک قسمت کسل کننده رو اجرا کردند. خدایی اصلا فاز هیچ کدوم معلوم نبود.
3- یک داستان معمولی با یک مشت بازیگر گریم شده ی روح زده که انگار جلوی دونه دونه شون سره زن و بچه و خواهر و بردار شون رو بریدن و همگی از نظر روحی به اخرین مرحله ی فا...ک رسیدن حالا یک دفعه توی یک نقطه به هم می رسیدند و از قسمت بعدی با کمک فلسفه سرایی نویسنده به دنبال حل مشکلات خودشون و کشف قاتل می روند و این وسط هم کلی نخود سیاه در سریال پرورش پیدا میکنه که بیننده ی بدبخت هم باید این نخود سیاه ها رو دنبال کنه و اخرش هم کلی از سوالات بی جواب رها میشه و الی اخر ....

ما که اصلا راضی نبودیم. یک 6 فعلا میدهیم تا ببینیم در ادامه چی میشه.

AdibTE
06-22-2015, 06:29 PM
از آهنگ تیتراژ بگیرین تا قضایا و شخصیت ها و داستان فصل قبل خیلی دلچسب تر اما فضای سرد تری داشت. این فصل ی فضای بخصوصی درست کردن ک قابل توصیف نیست :| اما رفتار شخصیت اصلی(همین سیبلوئه) با شخصیت فصل قبل مک کاناهی خیلی فرق داره -_- این کجا و آن عشق کجا :Smiley36: خلاصه خوبه، در حد و اندازه های سریال شبکه hbo هست. چیزی که زیاد منو تعجب زده کرد داستان بزرگشه :Smiley10: این چی بود خیلی تو در تو شد :/ ماشالا نویسنده :/ . راستی قضیه اون دقیقه اول چی بود؟ شماره گذاری کرده بودن زمین رو شکل مین! حتما ی داستان دیگه هم پشت اونه :|
بهترین سکانس هم بنظر من سکانسی بود که اون زنه میخوند. صدای دلنشینش با اون نعشگیه طرف خیلی فضای جالبی درست کرده بود. ببینیم قسمت بعد چی میشه. این داستانارو چجوری مینویسن -_-

8

"Ross Geller"
06-22-2015, 08:23 PM
اگه ترو دتکتیو نبود بعد این قسمت دیگه نگاه نمیکردم :| یه مشت داستان بی سرو ته که هیچکدومم تهش معلوم نشد همشونم معتاد به الکل و همه مشکلاتشونم یا از س*س شروع شده یا بهش ربط داره !
اصلا قابل مقایسه نبود با قسمت 1 سیزن 1 ولی خوب باید بهش فرصت داد . زمینه چینی هارو کردن باید دید اصل داستان چجوریاس هفته دیگه . منم 6 دادم

.Ven0m.
06-22-2015, 08:29 PM
محشر بود
عجب داستانی ، ری هنوز مدیونه به فرنک و نقش پلیس فاسد و ایفا میکنه تو کِیس کسپر ! ولی شاید رفته رفته بچه خوبی شه : D
ری عجب شخصیتی داشت لامصب : D زد دهن یارو رو سرویس کرد بخاطر پسرش دمش گرم ، بقیه هم به اندازه کالین فرل عالی بودن
بازی ها عالی بود ، موسیقی تیتراژ کاملا با فصل قبل فرق داشت اما بد نبود ، رفته رفته بهش عادت میکنیم . و احتمالا داستان هم با لیریکس همخوانی داره مثل فصل قبل
فضای سریال محشر بود و مریض : D کاملا با شعار سریال همخونی داره = we get the world we deserve
صبر واسه قسمت بعدی سخته : |
10/10

Julie
06-22-2015, 11:04 PM
http://8pic.ir/images/9tchje9sa0spbh6fynci.jpg (http://8pic.ir/)

اپیزود اول اون مریضی خاص فصل گذشته رو نداشت ، راضی کننده نبود ولی خیلی امیدوارم به اپیزودای بعدی ، شکل چرخش دوربین و گرفتن اون منظره آخر سریال خیلی برام جالب بود . بازی ها خیلی فراز و نشیب داشت ، قمست کافه خیلی چسبید بهم .

AR!@N
06-22-2015, 11:47 PM
شروع آنچنان عالی ای نداشت ، تعداد شخصیت های اصلی به نظرم بیش از حد زیاده! با اینکه از کالین فارل اصلا خوشم نمیاد این نقشش رو دوست دارم سیبیل هاش خیلی قشنگه :)) . تیلور کیش هم بد نبود نقشش ، اون قسمت آخر که سوار موتور ـه خیلی خوب بود.
از همون روزی که Vince Vaughn رو معرفی کردند گفتم این در سطحی نیست که توی این سریال بازی کنه و فکر نمیکنم اشتباه هم کرده باشم ، بازی مصنوعی ، صدا بیخود... . نقشش هم اصلا بهش نمیاد. در کل بین شخصیت ها تنها امیدم به ریموند ولکرو ـه.
پارسال از همون قسمت اول به خاطر فضای رمز آلود ـه سریال ازش خوشم اومد که این فصل هم به نظر میاد همونطور باشه کم و بیش .بلایی که سر جنازه کسپر آوردن به نظرم کار یکی از همون مدل فرقه هایی ـه که توی فصل قبل دیدیم.
موسیقی تیتراژ هم نمیگم بد بود (هرچی باشه کار لئونارد کوهن ـه بد نمیشه که :| ) ولی به فصل قبل نمیرسید.
پ.ن اگر کسی لینک اون آهنگی که دختره توی بار میخونه رو داره لطف کنه بده :)

saman2esm
06-23-2015, 02:07 AM
پ.ن اگر کسی لینک اون آهنگی که دختره توی بار میخونه رو داره لطف کنه بده :)[/QUOTE]
درود
لینک اهنگ برداشته شده از روی سریال
Lera_Lynn-_My_Least_Favorite_Life.mp3 - 2.9 MB (http://uploadboy.com/ezxf56yoxvw6.html)

True Detective Season 2- Episode _2 Preview (HBO)_2.mp4 - 1.6 MB (http://uploadboy.com/oql28duhx2x5.html)

maasoudn
06-23-2015, 04:31 AM
در کل در مقایسه با قسمت اول فصل قبل ضعیف تر بود
تیتراژ اولشم بنظرم اصلا خوب نبود در مقایسه با فصل یک که افتضاح بود

Axl Rose
06-23-2015, 02:02 PM
قسمت اولش خیلی خوب بود بازیگراشم خوب بودن مخصوصا rachel macadams از قسمت اول فصل1خیلی بهتر بود.فصل1عالی بود مخصوصا بازی Matthew McConaughey ولی تا قسمت3چیزه خاصی نداشت.

The Pianist
06-23-2015, 02:21 PM
امیدوارم بعضی از صحنه های بیخود جزء "شناسوندن کاراکتر به مخاطب" بوده باشه و ادامه دار نباشه.

فصل قبل کاراگاه هارت و کوهل، دو مرد.
نبوغِ غیر معمول کاراگاه کوهل، فردی درونگر در کنار هارت، پلیس معمولی با یک زندگی عادی. بازی‌ها خالص و طبیعی و شخصیت پردازی‌های بی‌نظیر.
زوج بی‌نقصی شدن، کوهل زندگی معمولی مثل هارت رو تجربه کرد اما بعد از پاشیده‌شدن زندگیش رو به افکار پوچگرایی آورد. و حالا تنها و بی‌کس در شهر دیگه در کنار هارت.
و داستانی که خیلی خوب و یکدست جلو رفت.
فصل حاضر تقریبا سناریو مشابه، یک مرد و یک زن. امیدوارم دوباره یک "زوج" رو ببینیم.
ریمند ولکورو، سیبیلویِ کله‌شق، گذشته تلخ و تنها، اگه اون زندگی معمولی پیش رفته بود پدر خوبی میشد.
آنتیگونه بازراید، اسمی که از اون پدر بهش رسیده جای تعجبی نداره، کلانتر، خوانوادیه داغون. و بنظر badass ـه داستان.

http://s3.picofile.com/file/8195258550/123.jpg

بنظر میاد داستان پرباری داشته باشه باید بیشتر دید و بعد قضاوت کرد.
دید من نسبت به سریال مثبته، البته داستان نمیتونه به اون قوییه فصل قبل باشه.

CyrusGreat
06-23-2015, 02:37 PM
من چقدر منتظر تیتراژ بودم. نابود بود یعنی در حد چی بگم آخه. اگه آهنگ لرا لین رو میذاشتن روش اونی که توی تریلر بود خیلی بهتر میشد از نظر من. آخه یه کم هیجان نداشت تیتراژ دکلمه بود. اونطوری هم نیست بگیم لئونارد کوهن رو نمیشناسم یه آلبومشم دارم ولی اصلاً به درد تیتراژی مثل این سریال نمیخورد. سریال یه کم خسته کننده بود. محیط فصل یک بسیار عالی تر بود و چون تمرکز بیشتر روی دو تا شخصیت راست و مارتی بود شخصیت پردازی بهتر بود. ولی اینجا خیلی شلوغه تو یه قسمت ببین چند نفر رو معرفی کردن آخه. آخر سر هم سر یه قتل به هم ارتباط دادن بازیگرا رو. مسلمه که یه قاتل سریالی روانی که فصل یک بود همیشه جذابتره از یه قتل از روی منافع. فعلا 7 از 10 براش خوبه.

Dr. HANNIBAL LECTER
06-23-2015, 03:10 PM
خوب قسمت اول رو خوب شروع کردن درسته موسیقی ابتدایی این فصل به فصل قبل نمیرسه اما نباید این فصل رو با فصل قبل و بازی مکاناهای مقایسه کرد Colin Farrell قشنگ بازی میکنه با قسمت اول چیزی نمیشه گفت باید دید در ادامه سریال چگونه پیش میره ولی فکر کنم Nic Pizzolatto این فصل رو خوب در اورده باشه همون نمره 8.5 imdb برای این قسمته خوبه

ShInOdA
06-23-2015, 07:24 PM
خوب قسمت اول رو بعد از سال انتظار دیدم ...
در کل قابل قبول بود ... نسبتا به ایپزود مشابه فصل 1 ...
تیتراژ که جلوه های بصریش زیباست ولی خوب موزیک و خوانندش به دل من ننشست ! برعکس موزیکی که در اواسط فیلم پخش شد بسیار عالی بود
داستان پیچیدگی بسیاری داشت و شده شکل یک کلاف که هر ورشو بگیری یجا میره !
امیدوارم در ادامه بتونه انتظارات رو برآورده کنه گرچه اصلا نباید انتظار بازی های شاخ فصل اول رو داشت ... چون متیو و وودی هم کارکشته تر بودن هم اینکه زوج بودن ...
فارل بازیش به دل میشینه امدیوارم ... سیبیلاش:Smiley36:
# منم با قاتلی روانی بیشتر حال میکنم تا قتلی از روی منافع و ...

Yelawolf
06-23-2015, 09:54 PM
بهترین تعریفو کاربر WalTer WhiTeکردند از شخصیت بازیگرای این فصل قیافه های جدی و مصنوعی بی روح که فکر میکنن هر چقدر بیشتر متعجب به نظر برسن واقعی تره در صورتی که برعکسشه! انتخاب بازیگرا افتضاخ بود تعدادشون زیاده خودم به شخصه با هیچکدومشون ارتباط برقرار نمیکنم .

فصل دوم داره تو فضای فصل قبلی پیش میره که یعنی در بهترین صورت شاید یه کپی خوب دربیاد ازش و درنهایت میشه یه کپی ، هرچند کلا داستانش متفاوت با فصل اول اما مثلا مشترکات زیادی داره مثه اشاره به فرقه های مذهبی یا بازپرسی از پلیس تو سکانس اول ، خب سریال وقتی داره تو فضای فصل قبل میره جلو یه مقایسه باید انجام بدیم که فصل دوم به معنی واقعی کلمه هیچی نداره جلوی فصل اول. داستان یه فیلم در دو صورت آدمو درگیر میکنه 1- معمایی باشه 2- گیج کننده و درهم. فصل اول "معمایی" بود حداقل از قسمت اول یه کم از داستانو فهمیدیم و بعد بقیش برامون معما و جذاب بود یعنی دوست داشتیم قسمتای بعدی رو ببینیم اما فصل دوم "گیج کننده و درهم "و آدم اطلاعات اولیه ای از داستان نمیگره که بخواد معما براش به وجود بیاد یا داستان براش جذاب بشه یه سری شخصیت میبینم با داستان های نامعلوم که آخرش با یه مرده میرسند ، البته لازمه قسمت های بعد رو هم دید ولی اینجوری که فصل اول شروع شد نا امید شدم .

در مورد شخصیت های فصل دوم مثلا کدومشون قابل مقایسه با نصف کوهل ه ؟ کوهل به شخصه داستانو جذاب می کرد ، اما فصل دوم از همین قسمت اولش معلومه هیچکدومشون کاریزمایه کوهل رو ندارند در نتیجه باید داستانش فوق العاده باشه که بخواد حرفی برا گفتن داشته باشه ولی من فکر میکنم فصل دوم داستانشم مثل شخصیتاشه نا امید شدم کلا !

Overlord93
06-23-2015, 10:56 PM
واقعا ضعیف بود. اون خاطراتی که ما با مک کانهی داشتیم کجا و این کجا. وقتی فصل 1 میدیدم همش مغزم رفته بود رو نقش مک کانهی. حس میکردم خودم دارم این سریالو بازی میکنم. هر وقت با دو تا از رفیقام بخورد میکردم حالات چهره مک کانهی میومد تو ذهنم. قاطی کرده بودم دو ماه.:Smiley14:
اما الان به نظرم شخصیتها از قبل تایین شده هستن. نقش مک کانهی کجا که تا تموم شدن فصل هم نفهمیدیم که فاز دائم الخمری و مریضیش چیه نه به کالین فارل که همون فصل 1 حالات تکراری خودش رو جلوه داد. اون وینس وان که بنظرم اصلا نباید بازیگر میشد چه برسه بیارنش تو این پروژه. به درد فیلمای کمدی میخوره. باید بجاش ویگو مورتنسن رو میاوردن. تدوین و موسیقی متن هم که بنظرم اون حال و هوای فصل 1 رو نداره.
از الان من پیش بینی میکنم این فصل یک شکست در برابر خاطرات فصل 1 میشه. چون به نظرم اینجور که بوش میومد قرار بود فقط یه مینی سریال ساخته بشه. بعد یه عده سود جو از فضای سریال خوششون اومد و گفتن بذارین سازنده ها رو برای فصل 2 حمایت کنیم در حالی که سازنده ها فقط برای 1 فصل حدود 5 سال برنامه ریزی کرده بودن که تبدیل شد به شاهکاری به نام True Detective. نمیتونن یک ساله یه شاهکاری مثل فصل اول بسازن. به همین دلیله که سطح توقعات از بالا به پایین میاد و با پایین اومدن سطح توقعات بیننده نسبت به قبل دیگه آمار بیننده هاش هم کم میشه.
5/10 . اینم زیاده چون من نسبت به فصل قبل نمره دادم.

shahrooz79
06-23-2015, 11:02 PM
اصلا راضی نبودم سریال خیلی خسته و کسل کننده بود اصلا شخصیت ها همه داغون و خراب بود.ولی چون که به قسمتای بعدی امیدوارم 8 دادم سکانس آخرش فقط خوب بود با اهنگی ک اون زنه میخوند

Chandler Bing
06-23-2015, 11:03 PM
Nic Pizzolatto همین الان طی بیانیه ای از همه عذرخواهی کرد که دیگه متیو مک کاناهی نیست تا حرف های "فلسفی" بزنه:Smiley15: نمیدونم چی دیدید که اینجوری عاشقش شدید
داستان این فصل از فصل قبلی خیلی خیلی پیچیده تر و بهتره، فقط قبل یه پرونده قتل داشتیم که 8 قسمت دنبال قاتل بودن و صحبت های متیو مک کاناهی رو وسطش میشنید، این فصل یه داستان پیچیده درباره فساد شهر لس انجلس داریم... خیلی دوست دارم این فضا رو. نمونه پرفکتش رو میتونید تو فیلم inherent vice ببینید.

1- تیتراژ و موزیکش فوق العاده افتضاح بود و اصلا قابل مقایسه با فصل قبل نبود

بیخیال! لئونارد کوهن ـه:Smiley19: از این مرد بهتر نداریم. leonard cohen - nevermind

2- یک مشت شخصیت مریض احوال که نه خودشون می دونستند چشون هست و نه ما فهمیدیم چشون هست

یه مشت داستان بی سرو ته که هیچکدومم تهش معلوم نشد همشونم معتاد به الکل و همه مشکلاتشونم یا از س*س شروع شده یا بهش ربط داره !

همه چیز گل و بلبل باشه خوبه؟ :)) زندگی همینه، همه داغونن برادر من. داستان شون هم نباید مشخص بشه، هنوز قسمت اوله، مونده حالا تا سریال تموم شه. هرچند تکلیف داغون بودنشون تا حدی معلوم شد، ری به زنش تجاوز شده و بعدش به خاطر انتقام بازیچه فرانک شده. پاول تو ارتش بوده، این خودش دلیلی برای داغون بودنشه. انی هم باباش اونجوری بوده و ظاهرا مادرش خودکشی کرده و روی پای خودش بزرگ شده. این همه دلیل برای فاکد اپ شدن

چهارتا شخصیت اصلی داستان خیلی باور پذیر تر نوشته شدن و ارتباط باهاشون راحت تره، مخصوصا شخصیت ری که این قسمت ترکوند. سه چهارتا تیکه عالی داشت. رو به رویی ری با فرانک تو بار هم معرکه بود، کلوز آپ هایی که ازشون میگرفت، غمی که تو چهره شون بود!

http://picoup.ir/images/83459424020128646375_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=83459424020128646375.jpg) http://picoup.ir/images/42705065101393692221_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=42705065101393692221.jpg) http://picoup.ir/images/65806641517546067334_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=65806641517546067334.jpg)

وینس وان و کالین فرل هم عالی بودن:Smiley69:
من که خیلی حال کردم با این قسمت

hamed224
06-24-2015, 01:08 AM
به نظر من باید برای دیدن این فصل هر ذهنیتی که از فصل قبل داریم دور بریزیم ،چون

فقط اسم سریال تغییر نکرده، داستان و کاراکتر ها عوض شدن ، هیچ ردپایی از فصل قبل در این سریال نیست.

1.موزیک ابتدای سریال رو خیلی دوست داشتم ،همینطور تیتراژ پایانی

2.فضای سریال خیلی خوب بود ، فضای سرد و غم انگیز ......

3.درباره داستان نمیشه از الان حرفی زد ، تاببینیم بعد چی پیش میاد ولی بعید میدونم نامیدم کنه....

4. شخصیت های سریال خوب بودن اما هنوز زوده نظر بدیم ، چون شناخت کافی نداریم فقط چندتا اادم دربو داغون دیدیم.

5. چیزی که من زیاد باهاش حال نکردم بازی کالین فارل بود ، نه اینکه بد بازی میکنه

ولی خیلی زور میزنه مث متیو باشه و نزدیک به همون شخصیتی که فصل قبل متیو بازی میکرد باشه

و در تمامی لحظات سریال ادمو وادار به مقایسه میکنه ، البته تا چند اپیزود نگذره نمیشه قضاوت کرد.

بی شک کالین فارل خیلی باید تلاش کنه تا بتونه واقعی تر از اینی که الان هست باشه.و بتونیم باورش کنیم

مسئله ایی که متیو در همون ابتدای سریال به همه اثبات کرد ،واقعی بودن.

6/10

VIVA THE ROCK
06-24-2015, 03:33 AM
آقا تو رو قرآن انقدر سریال رو با فصل اولش مقایسه نکنید ، سریال کوفتتون میشه اینجوری، از ما گفتن :Smiley69:
من که نسبتا راضیم، یعنی به جر تیتراژ بقیه اش خوب بود، فعلا هم از اون پلیس موتورسوار بیشتر از بقیه خوشم اومده، داستان هم به قول اشکان عزیز فک کنم گسترده تر از فصل قبل باشه، در مورد انتخاب بازیگرها هم زود قضاوت نکنید فک کنم احتمالا تجربه اچ بی او از همه ماها تو انتخاب بازیگر واسه سریالاش بیشتره ...
پ . ن : فصل اول رو تازه هفته پیش دیدم :Smiley35:

.Ven0m.
06-24-2015, 03:40 AM
http://www.axgig.com/images/85237132217000269731.jpg

Leonard Cohen - Nevermind (http://s.mp3skull.vet/c.php?q=48331226_310123569/)

The war was lost
The treaty signed
I was not caught
I crossed the line
I was not caught
Though many tried
I live among you
Well disguised
I had to leave
My life behind
I dug some graves
You'll never find
The story's told
With facts and lies
I had a name
But never mind
Never mind
Never mind
The war was lost
The treaty signed
There's truth that lives
And truth that dies
I don't know which
So never mind
Your victory
Was so complete
That some among you
Thought to keep
A record of
Our little lives
The clothes we wore
Our spoons, our knives
The games of luck
Our soldiers played
The stones we cut
The songs we made
Our law of peace
Which understands
A husband leads
A wife commands
And all of this
Expressions of
The Sweet Indifference
Some call Love
The High Indifference
Some call Fate
But we had Names
More intimate
Names so deep
And names so true
They're blood to me
They're dust to you
There is no need
That this survive
There's truth that lives
And truth that dies
Never mind
Never mind
I live the life
I left behind
There's truth that lives
And truth that dies
I don't know which
So never mind
I could not kill
The way you kill
I could not hate
I tried, I failed
You turned me in
At least you tried
You side with them
Whom you despise
This was your heart
This swarm of flies
This was once your mouth
This bowl of lies
You serve them well
I'm not surprised
You're of their kin
You're of their kind
Never mind
Never mind
I had to leave
My life behind
The story's told
With facts and lies
You own the world
So never mind
Never mind
Never mind
I live the life
I left behind
I live it full
I live it wide
Through layers of time
You can't divide
My woman's here
My children, too
Their graves are safe
From ghosts like you
In places deep
With roots entwined
I live the life
I left behind
The war was lost
The treaty signed
I was not caught
I crossed the line
I was not caught
Though many tried
I live among you

joker8
06-24-2015, 04:00 AM
نمیدونم چرا جدیدا اکثرا موضع میگیرن در مورد سریالا ؟
قسمت اول سریال مثل خیلی اپیزد اول های سریالای دیگه به معرفی کاراکترا می پردازه که به نظر من چون تعداد شخصیتای داستان زیاده یکم تایم میبره،در مورد این که میگن چرا کاراکترای داستان تاریکن و از این حرفا شما دارید یه سریال با ژانر Crime میبینید که دغدغش اینه اصن این سبک بودن آدماش خودش یه پارتی از داستانه نباید انتظار داشته باشیم که همه خوب و خوشو گل سنبل باشن!
در مورد تیتراژ هم بگم که : موسیقی هم مثه بقیه هنرا یه سلیقس مخصوصا تو سبک،مثلا اگه برا یه مخاطب آمریکایی سنتی پلی کنید شاید خوشش نیاد،اما به نظر من خیلی زیبا بود،تو سریالی در این سطح موسیقی جز ارکان اصلیِ،که خوب بوده به نظر من!مخصوصا اون که تو بار بود!
این درسته که ذهن ناخود آگاه میره به سمت مقایسه با فصل اول اما به نظر من اگه اینکارو نکنید با لذت بیشتری سریالو میبینید،یه قول یکی از دوستان سریال فقط اسمش و تمش مثله فصل قبله !
در مورد بازیگرا که بعضی ها انتقاد میکنن باید بگم که همون مقایسه رو نکنید درست میشه!فارل و وینس بازیگرای کمی نیستن!
شاید به خاطر اینکه من سریالو دوس دارم تعریف میکنم اما یکم منصفانه تر انتقاد کنید،7 اپیزد دست نخرده مونده و امیدوارم نظرتون عوض بشه.
پ ن : اینا همه نظر بنده بود که نسبت به سلیقم بیان کردم، به تمام دوستان هم که نظرشون 180 درجه متفاوته هم احترام میذارم،چون فضای هنر همینه!
با ارفاق 10 دادم
:Smiley17:

Barkeep
06-24-2015, 06:31 AM
فقط وینس.
چه نقشی دادن بهش. ماب باس شهر. به عنوان کسی که دهه اخیر اکثراً طنز کار میکرده،
واقعا خوب بقولی pull off کرد این نقششو تو همین یه قسمت. بشدت منتظر بازیش تو این فصل هستم!

http://www.axgig.com/images/72875520578466594099.jpg

انتخاب بازیگرای این فصل جالبه جداً. از کالین گرفته تا مک ادامز.
به جای دو شخص اصلی، این فصل چهارنفر داره که سریال حول اونها میچرخه. این یعنی داستان بیشتر. فقط خداکنه خیلی قاطی نکنن که از اصل کار جا بمونن.

نکته ای که باید بازگو بشه اینه که دوستان طی فصل قبل به دو شخصیت اصلی که تو کارشون سالم بودن و درواقع دو شخصیت عادی بودن عادت کردن، و الان هم به همین دلیله که نمیتونن خوب با خط داستانی پیشنهادی و شخصیت های اصلی رابطه برقرار کنن.
اگه خوب دقت کنید به این میرسید که سریال این فصل خط مشی و دیدگاه تازه ای میخواد نشون بده. داستان اینطور که معلومه پُرتر و پیچیده تر از فصل پیشه. کاراکترها حرف بیشتری برای گفتن دارن.

فصل پیش تقریباً همه چیز قابل پیش بینی بود و همه مخاطبین دنبال دستگیری و عدالت بودن. اما اینطور که معلومه این فصل باید انتظار هرچیزی رو داشت و اون نگاه پاک و معصوم نسبت به کارآگاه اصلی سریال رو کنار گذاشت.

فصل پیش کل سریال شده بود حرفای "پیچیده" و نهیلیستی متیو. این فصل سازنده ها به جای پیچیده کردن دیالوگ ها، کاراکتر ها و داستان ها رو پیچیده کردن.

موزیک تیتراژ هم باحال بود آقا انقد ایراد نگیرید!

hossein 2
06-24-2015, 11:19 AM
قسمت اول:

جو سریال... خسته و بسیار سازگار با موسیقی ( چه تیتراژ و چه متن ) بود. به قول دوستمون قسمت اول به معرفی چهار شخصیت اصلی پرداخت و درش هم موفق بوده و بیننده در این کف میذاره که این شخصیتها چه ارتباطی با هم میتونند داشته باشند و در آخر سریال با پیدا شدن جسد کسپر شاهد اتصال این نقاط خواهیم بود.
موضوع دوم اینکه... با توجه به ماهیت ژانری سریال، نمیتونیم اون رو با فصل قبل از لحاظ داستانی مقایسه کنیم... از لحاظ روح و جو سریال چرا! (که موفق هم بوده) ولی اون پرونده ش بسته شد.
به هرحال... در مسیر سریال مشخص میشه که ماجرای این فصل چقدر میتونه جذاب باشه...

uncertainty
06-24-2015, 11:39 AM
نمی دونم بعضی ها انتظارشون از یه قسمت چیه.
ناسلامتی فضای سریال تاریک و رمزآلوده، اونوقت می خواین زیر و بم ماجرا رو صاف و پوست کنده بذارن کف دستتون؟!
بعضی ها هم از شدت داغون بودن شخصیت ها نالیدن، باید بگم که از اون دنیای خشگلی که تو ذهنتون ساختین بیاین بیرون
و یکم واقع بینانه دور و برتونو نگاه کنین. هستن کسایی که تو یه بازه ی زمانی از زندگیشون از این هم داغون تر باشن.
از نظر من این قسمت خوب بود، پیش زمینه ی فصل رو روشن کرد و با حال و هوای شخصیت ها و تا حدودی چرایی اینگونه بودنشون آشنا شدیم.
قسمت بار با او آهنگ پس زمینه و شات های مختلف، اقدام به خودکشی پاول و پشیمون شدنش و فضای خونه ی کسپر، صحنه هایی بودن که
بیشتر خودنمایی میکردن.

TOXIN
06-24-2015, 06:14 PM
به عنوان قسمت اول خوب بود. فصل قبل هم دو سه قسمت اول آنچنان جذاب و گیرا نبود و بعد از چند قسمت تعریفشو شنیدم و رفتم سراغ سریال. در مورد بازیگرا هم نباید انتظار داشته باشیم شخصیت مک کوناهی تکرار بشه. اون بازیگری ای که انجام داد نمره 10 رو میگیره.برای خودمم سخته که کاراکتر های این فصل ارتباط برقرار کنم چون نا خوداگاه با شخصیت های فصل قبل مقایسه می کنیم ولی به بازیگرای این فصل هم باید بیشتر فرصت داد. فصل قبل دو شخصیت اصلی داشتیم که بیشتر بهشون پرداخته میشد ولی این فصل 3-4 تا شخصیت داریم و وقت یک قسمت باید بین این تعداد شخصیت تقسیم میشد. خودم فکر می کردم این فصل هم با دو شخصیت اصلی طرفیم. ولی وقتی دیدم زیادتر هستن جا خوردم و یکم اواسط سریال گیج شدم. شاید افزایش کاراکتر باعث شده بعضی دوستان نتونن خوب ارتباط برقرار کنن. به هر حال حدس خودم اینه که این فصل با داستان کاملتر و پیچیده تری طرف هستیم

Léon
06-24-2015, 06:21 PM
1ساعت واسه روایت همچین داستانی , خیلی زیاد بود

همین عدم هماهنگی بین سوژه و سوژه پردازی(بلحاظ زمانی) باعث کسلی تماشاگر میشد...میشد راحت خیلی جاها رو کات کرد و داستان رو کوتاه تر...اینجوری حداقل میتونستیم بگیم متوسط بود نه بد! اما...!!

بشخص هیچ اِلِمان خاصی تو اپیزود 1 ندیدم که بخواد حداقل برام جالب باشه چه برسه به چشمگیر...نه دیالوگ نه بازی نه...
در کُل اصلا انتظاری که داشتم رو برآورده نکرد:|

EliJah
06-24-2015, 07:20 PM
خیلــی خوب بود.بــازی کالین فارل عالیه.
آدم با دیدن این سریال دلش الکل و سیگار میخواد : | کلا خوب نقشارو معرفی کردو خوب به هم ربطشون داد.
9/10

Irag
06-25-2015, 01:09 PM
http://picoup.ir/images/21224948805863458411.jpg

شیشه ها خالی میشدن باز پر میشدن و دوباره از نو. درک و دریافت سریال از فضای "خسته" در همین حد بود. خیلی متظاهرانه است. توی کل سریال هم چندبار تکرار میشه. الگوش شاید اون "میخونه" بود و موسیقی که موقعیت رو "شرح" میداد.البته این "تظاهر" توی فصل اول هم بود یعنی چیزی تغییر نکرده. این تا اینجا فصل مشترک هر دو فصل بوده مگه اینکه یه باره چیزی تغییر کنه. شاید باید آمریکایی ها بیشتر سریال های جنایی "بریتیش" رو نگاه کنن. البته یه چیز تغییر کرده اونم اینکه قبلن Matthew McConaughey "بیانیه" صادر می کرد این بار احتمالن این وظیفه ی خطیر به اون بابابزرگ (لئونارد کوهن) محول شده!

امیدوار به آینده ...

blackj
06-25-2015, 01:40 PM
قسمت 1 از فصل اول این سریال رو دیدم خوابم برد، دیگه بقیشو ندیدم تا الان که گفتن این فصل داستان متفاوت داره دیشبم قسمت 1 از فصل دوم رو دیدم و باید بگم سریالش کلا چیزه خاصی واسه گفتن نداره و خیلی کلیشه ای هست کلا این سریال hbo اصلا به دلم ننشست فقط الکی داستانو میخوان رمز الود کنن، درصورتی که اینطور نیست. سوژهش خیلی تکراریه نمونه بهترشو تو سریالای پلیسی دیگه بصورت هیجان انگیز تر دیده بودیم، مثلا سریال عالی (shield) اون داستان یارو cassper که اصلا معلوم نبود چه خرییه خیلی الکی بود

VIVA THE ROCK
06-25-2015, 07:29 PM
باید بگم سریالش کلا چیزه خاصی واسه گفتن نداره و خیلی کلیشه ای هست کلا این سریال hbo اصلا به دلم ننشست فقط الکی داستانو میخوان رمز الود کنن، درصورتی که اینطور نیست. سوژهش خیلی تکراریه نمونه بهترشو تو سریالای پلیسی دیگه بصورت هیجان انگیز تر دیده بودیم
من به شما تبریک میگم که با دیدن یک قسمت هر فصل به همچین دید وسیعی رسیدی

S I S
06-25-2015, 08:38 PM
....

Mahdi Razor
06-25-2015, 10:26 PM
فقط محو بازی کالین فارل شدم و بس...
این فصل پتانسیل اینو داره که از فصل اول هم بهتر بشه

MahyarS
06-25-2015, 11:57 PM
اینکه این فصل رو با فصل گذشته مقایسه کنیم کلا اشتباهه چون فقط یه اسم مشترک دارن، باید بره جلوتر ببینم چطور پیش میره این قسمت که فقط خواست یه دیدی از شخصیت ها بده که خب به نظره خیلی خوب نبود
در مورد تیتراژ هم به شخصه اون آهنگی که روی تریلر اول بود رو خیلی بیشتر دوست دارم

Sina_Saw
06-26-2015, 01:08 AM
http://8pic.ir/images/fpocabqithan1csm0hcg.jpg
دو مرد، دو دیوانه!
یکی بچه 12 ساله رو تهدید میکنه و اون یکی وسط شب با چراغ خاموش با سرعت بالای 160 تو اتوبان موتور سواری میکنه!
داستان هم که شروع خوبی داشت... کسپریی که دو روز غیبش زده و وقتی برمیگرده دیگه چش و چالش در اومده...
شخصیت ها خیلی خوب بودن انصافاً. همون چیزی ـه که میخوام.
فقط تیتراژش به خوبی فصل اول نیست.(خوبه ولی فصل اول بهتر بود) بقیه جنبه هاشو بیشتر دوس دارم من :/
به اپیزود اولش 9 میدم.

MaMaLoM
06-26-2015, 12:55 PM
عجب فیلم برداری‌ای، عجب بسته‌های !
نه تنها ترودیتکتیو، بلکه هر سریال دیگه ای بتونه یه فضایِ خاص برای بیننده ایجاد کنه بنظرم نصف کارو انجام داده. یه مثال بزنم: سریال کیلینگ داستان فلسفی نداشت، فقط یه سری قتل ساده و همون سناریو تکراری "روایت داستان از دید کاراگاه‌ها" اما چون فضا سازی اختصاصی انجام داد، برای من موندگار شد. فصل اول ترودیتکتیو هم این کارو انجام داد از نوعِ خاکستریش!
بنظرم انبوه شخصیت‌ها تویِ این یه قسمت ، نماینده‌های همه مردم شهر بودن! مردمِ مریضِ شهر ...

mr67
06-27-2015, 03:15 AM
خیلی ها ترانه تیتراژ رو دوست نداشتن و در مقابل خیلی ها ترانه تیزر رو دوست داشتن
یکی از طرفدار ها اومده ترانه تیزرو روی تیتراژ کار کرده به نظر من که جالب شده ببینید

Youtube (https://www.youtube.com/watch?&v=QrD2_ccBIp8)

True Detective Season 2 Intro with Teaser Music 360p.mp4 - 7.1 MB (http://filemoney.com/cc8a977a25b7.html)

True Detective Season 2 Intro with Teaser Music 720p.mp4 - 27.9 MB (http://filemoney.com/v9kxjl2ap4qd.html)

joker8
06-27-2015, 09:12 AM
سینگل بسیار زیبای My Least Favorite Life از Lera Lynn که در قسمت بار پخش شد!

http://setfa.net/images/85gwc8qd84lz65701ql2.jpg

لینک دانلود (http://4upld.com/1z83t)
Lera Lynn یک ترک زیبای دیگه به نام The Only Thing Worth Fighting For هم برای تریلر سریال کار کرده بود!

hassak
06-27-2015, 06:23 PM
مثل این میمونه که فرض کنیم یه تیمی تو یه فصل سه گانه رو بگیره و همه جوره موفق باشه.
حالا یه مربی دیگه بیاد با همون تیم که بازیکناش عوض شدن بخواد موفقیت کسب کنه.
حالا این تیم جدید اگه فقط تو یه قسمت نقص داشته باشه و مثلا یه جام رو نگیره همه سر خورده میشن.
بهتره این فصل رو اصلا با فصل قبل و مخصوصا بازیگراش رو مقایسه نکنیم.
در حد خودش خوب بود.
یعنی ارزش وقت گذاشتن رو داره به نظرم.
ضمنا تیتراژ رو هم به شخصه خیلی خوشم اومد.

just-Friends
06-28-2015, 12:43 AM
درود . من ب تازگی فصل اولشو دیدم سریال قشنگی هست با بازی شاهکار متیو مک کانهی... ب فصل اول نمره 7.5 میدم ...
فصل 2 رو هنوز شروع نکردم ..ی سوال , دوستان فصل 2 کلا بازیگراش عوض میشن ؟؟؟ بدون مک کانهی صفا نداره این سریال ...

alibrbad
06-28-2015, 01:48 AM
درود . من ب تازگی فصل اولشو دیدم سریال قشنگی هست با بازی شاهکار متیو مک کانهی... ب فصل اول نمره 7.5 میدم ...
فصل 2 رو هنوز شروع نکردم ..ی سوال , دوستان فصل 2 کلا بازیگراش عوض میشن ؟؟؟ بدون مک کانهی صفا نداره این سریال ...

بله دوست عزيز بازيگراي هر فصل تغيير مي كنن و داستان متفاوته،
ولي خوبيش اينه نويسنده سريال يكيه

Sina_Saw
06-28-2015, 01:55 AM
بله کلاً عوض میشه... فضا، کاراکتر ها و بازیگرهاش...
اول شروع کنین ببینین بعد بگین صفا نداره :Smiley19:به نظر من که خیلی خوب بود. داستانش گسترده تر و پیچیده تر از فصل اول هستش

Joey
06-28-2015, 02:15 AM
برای من که فصل قبل رو فقط از بعد تکنیکی و بازی ها تحسین میکنم و داستان و به خصوص پایان بندیشو خیلی متوسط میدونم، حتی در مقام مقایسه هم قسمت قابل قبولی بود
فقط یه چیزی، این شات های بسته نه اینکه بد باشه ها، این تصاویر هوایی بزرگراه ها نه اینکه جالب نباشه ها، ولی یه مقدار انگار زیاده و داره تو ذوق میزنه،

دو تا دیالوگ باحال داشت

- Velcoro, Vinci PD.
- What the f**k is Vinci?
- A city, supposedly.

12 years old, my a*$.
F**k you.

Alex Vause
06-28-2015, 06:09 AM
به نظرم قسمت اول عالی بود :Smiley35::Smiley19:

KOOROSH
06-28-2015, 02:30 PM
معرکه بود . من خودم همچین بازی رو خیلی وقته از کالین فرل ندیده بودم .همه فاکتورایی که اپیزود1 باید داشته باشه داشت . شخصیت سازی ابتدایی کرکتر ها ، طرح معما و داستان کل فصل اونم به شکل عالی در یک ساعت . دیگه چی میخواید تو یک اپیزود ! . 10 میدم
ps : بعضی از دوستان بجای اینکه به خود سریال توجه داشته باشن بیشتر به موسیقی تیتراژ توجه داشتن ! . در صورتی که کوهن بد نمیخونه متوسط نمیخونه خوب نمیخونه.... کوهن عالی میخونه :smile:

Nima-Aghili
06-28-2015, 08:58 PM
قسمت اول خوب بود.
معرفی 4 تا شخصیت اصلی داستان در یک قسمت خیلی خوب انجام شده بود ولی من به شخصه با کالین بیشتر ارتباط برقرار کردم. چرا که به زندگی شخصی و گذشته اش بهتر از بقیه شخصیتا پرداخته شده بود. (ی ادم تنها الکلی که به زنش ت ج اوز شده بوده با پسری که نمیتونه درکش کنه و حتی مطمئن نیست که پسر خودش باشه)

به نظر من خیلی بهتر از این ها خواهد شد.

afshin vatan
06-29-2015, 03:23 AM
من انتظار ندارم این فصل بهتر از فصل قبل بشه ولی میتونه عالی بشه ودر ذهن ما بمونه

lastshepherd
07-02-2015, 12:54 AM
http://up.vbiran.ir/uploads/22018143577929635962_truedetectives02e01proper720p hdtvhevcx265rmteammkv_20150701_235048081.jpg

خوب و بد در تقابل هم معنا میشن، در مقام قیاس. جادوی افسانه وار آشنایی شخصیت ها در تار و پود تاریکی و اندوه اینقدر می درخشه که آدم رو سرشار از یک خوشی تاریک و دل آزار میکنه. بد بودن آخرین اثر "واچوفسکی ها" که در برابر عظمت قسمت اول این سریال به شدت مشهود بود، همچون شاگردی که در برابر استاد باید به احترام تا کمر تعظیم کنه.
قسمت اول، عطش رو برای من دوباره معنا کرد. بی صبرانه منتظر قسمت بعد خواهم بود...

armina90
07-24-2015, 08:19 PM
تیتراژشو خیلی دوست داشتم. ولی داستانش یه جاهایی کسل کننده میشد. ولی در کل امیدوارکننده بود. میشه امیدوار بود به قسمتای بعد. اخرش دیگه جالب شد. اون سکانس آخرش و جوری که تموم شد هم جالب بود.
این دختره که دوست این پلیس بزرگراهه بود، همون خواهر گمشده ی اون زنه بود؟