PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کدام سیتکام؟

AdibTE
12-21-2015, 03:46 PM
http://picoup.ir/images/05459830569820658644.jpg

http://picoup.ir/images/90524578383483267038.png
http://picoup.ir/images/53505008795217499850.png

http://picoup.ir/images/98842443447294737017.png
http://picoup.ir/images/54930551844675680074.png

لطفا به جای شرکت کردن تو نظرسنجی، با یه نظر کوتاه درباره ی سریالی که انتخاب کردین، هم مارو خوشحال کنید هم دیگران رو آگاه http://tvworld.info/images/smilies/Smiley17b.gif

منابع خلاصه: ویکی‌پدیای فارسی، تاینی موویز

پ.ن: تصویر گویای مطلب است، لطفا سوال نفرمایید. :d
پ.ن2: یلداتون مبارک.:Smiley17:

bysnco
12-21-2015, 07:22 PM
سوالتون واسه من مثل این می مونه که بگی باباتو بیشتر دوست داری یا مامانتو! :Smiley59:

چون ساینفلد رو ندیدم، انتخاب من فرندز، آشنایی با مادر و بیگ بنگ :Smiley69:

Tha Real Nigga
12-21-2015, 07:40 PM
با سپاس من هر چهار تا رو دیدم و انتخابم بدون شک فرندز هست

چون هر 6 شخصیت اصلی دوست داشتنین خیلی کم پیش میاد توی یه سریال از همه خوشم بیاد و خیلی خوبه و کسانی که ندیدن گول قسمت های زیادشو نخرن حتما ببینن یا مث من تا فصل دو بگیرن شانس بزنه از یه جایی گیرت بیاد دیگه :Smiley22:

paradic
12-21-2015, 08:00 PM
فقط آشنایی با مادر رو ندیدم
و بی شک انتخاب من friends هست
تنها سریالیه که اگه ازم بپرسن کدوم شخصیت بهتر هست جز ساکت موندن کاری از دستم برنمیاد! با اینکه از همه بیشتر عاشق چندلرم
تنها سریالی بود بین کمدی ها که بالا پایینی زیاد نداشت
تنها سریالی بود که باعث شد من بغض کنم
و تنها سریالی که بیش از 10 بار تا حالا دیدمش...

FARID_S
12-21-2015, 08:28 PM
با سلام
دوستان لطفاً راهنمایی فرمایید.خوره دیدن سریال و فیلم هستم.ولی تا کنون نتوانستم هیچ یک از این سریالها را ببینم.چون متنفرم از اون صدای هروکر.آیا میتوان صدای افراد داخل سالن را خفه کرد؟

Tha Real Nigga
12-21-2015, 09:37 PM
با سلام
دوستان لطفاً راهنمایی فرمایید.خوره دیدن سریال و فیلم هستم.ولی تا کنون نتوانستم هیچ یک از این سریالها را ببینم.چون متنفرم از اون صدای هروکر.آیا میتوان صدای افراد داخل سالن را خفه کرد؟

اطلاعای ندارم ولی کل مزه سیتکام به خنده هاشه منم اول متنفر بودم ولی عادت کردم این خنده ها برای فهم بهتر جوک ها خیل لازمه

ESR
12-21-2015, 10:29 PM
بدون معطلی friends ر وانتخاب کردم..حتما اکثر دوستان این سریال رو دیدن و نیازی به تعریف من نیست..واقعا این سریال بی نظیر بود و محاله یه فرندز دیگه هم پیدا بشه!
یلداتون هم مباررک:Smiley41:

2012
12-22-2015, 12:59 AM
بین Friends و Seinfeld انتخاب سخته اما چون باید یک رای بدم،رای من Friends

KOOROSH
12-22-2015, 09:18 PM
من یکی از طرفداران سرسخت فرندز هستم و این سریال رو یکی از برترین سریال های عمرم میدونم . ولی میتونم بگم سریال ساینفیلد بخاطر داشتن داستان و بازیگران بسیار قویتر از فرندز ، در رتبه بالاتر و همچنین اول این لیست قرار می گیره.

ps: جای دومرد و نصفی به شدت خالیه . شاید دلیلی که خیلی از مخاطبین سیتکام این سریال رو ندیدن کیفیت پایین موجود در اغلب سایت ها و ساب ضعیف( اگر داشته باشه من اطلاعی ندارم) هستش . تا زمانی که چارلی شین در این سریال بود میتونم بگم از بیگ بنگ و آشنایی با مادر یک سروگردن بالاتره

afshin vatan
12-23-2015, 01:01 AM
بینگ بنگ و اشنایی با مادر در شروع خوب بودند ولی با ادامه داستان ضعیف و تکراری شدند حالا فرق فرندز و ساینفیلد اینه که فرندز چند فصل اول ابکی بود مخصوصا 1 و 2 ولی هرچی جلو رفت بهتر و بهتر شد تا جایی که چند فصل اخر من چند بار دیدم ساینفیلد به جز فصل 1 بقیه فصول معرکه بود و به نظر من با بازیگرها و نویسنده های عالی بهترین سیتکام

Yellow King
12-23-2015, 03:23 AM
تو شاهکار بودن Friends که شکی نیست. رو دستش سیتکام نبوده و نخواهد بود.
بیگ بنگ اولا خوب الان افتضاحه پس خط میخوره
HIMYM هم فصل 7 ـم تا اینجا که خیلی خوب بوده ایشالا که تا آخر اینجوری باشه

Dream Theater
12-23-2015, 03:11 PM
فرندز خوب بود شخصیت های خیلی جالبی هم داشت ولی خب بعضی جاها بیش از حد لوس و تکراری میشد ،بیگ بنگ و اشنایی شروع خوبی داشتن ولی وسط کار زدن جاده خاکی و ادامه اشون ندادم ،بدون شک بهترین و خوش ساخت ترین سیتکامی که هیچوقت جذابیتش رو برام از دست نداد ساینفلد بوده :Smiley35:

areff
12-23-2015, 04:36 PM
همشون خوبن، جای The Fresh Prince of Bel Air ، Cheers ، Frasier و Two and Half Man خالیه، اما قرار باشه به یکی سیتکام معرفی کنم Friends هست چون بعد دیدنش دیگه به هیچ سیتکامی نتونستم بخندم :Smiley24:

به نظر من لیست کامل کنید که هم بتونند رای بدهند و هم تاپیک جامعی میشه برای بهترین سیتکام ها ساخته شده.

abbas stannis
12-24-2015, 01:50 AM
من بیگ بنگ رو انتخام کردم چون فقط اون دیدم و فوق العاده هم منو ب خنده میندازه
اما از فرندز تعریف زیاد شنیدم و خیلی ها میگن چن برابر از بیگ بنگ بهتره .
اما همیشه پیش خودم میگم مگه میشه از بیگ بنگ باحال تر هم باشه؟
فرندز رو دانلود کردم فصل اولشو و ب زودی شروع میکنم ب دیدن.
تنها تردید من به خاطر قدیمی بودن فرندز هست. فصل اول مال سال94 هست تقریبا 21 سال پیش . نمیدونم آیا تاثیری بر بیننده داره؟ چون بیگ بنگ الان با همه تکنولوژی ها ب راحتی شوخی میشه و آدم از ب روز بودن لذت میبره ولی احساس میکنم فرندز قدیمی بودنش آدم رو جذب نکنه.

2012
12-24-2015, 10:13 AM
تنها تردید من به خاطر قدیمی بودن فرندز هست. فصل اول مال سال94 هست تقریبا 21 سال پیش . نمیدونم آیا تاثیری بر بیننده داره؟ چون بیگ بنگ الان با همه تکنولوژی ها ب راحتی شوخی میشه و آدم از ب روز بودن لذت میبره ولی احساس میکنم فرندز قدیمی بودنش آدم رو جذب نکنه.

شنیدن کی بود مانند دیدن. به نظر من فرندز هیچوقت قدیمی نمیشه.حتما ببین.

vahid-fcb
12-24-2015, 11:02 AM
همشون رو دارم ولی فقط فرندز و بیگ بنگ رو دیدم ، آشنایی با مادر رو چند قسمت دیدم دو سال پیش ولی هنوز ادامه ندادم .

رای بنده بدون شک فرندز هست ، بهترین سریال کمدی که دیدم همین بوده ، بیگ بنگ اوایل خوب بود ولی کلا یک جوری خشک به نظر میاد ولی صمیمیت بین شخصیت های فرندز به خوبی احساس میشه .

just-Friends
12-24-2015, 11:03 AM

درود . خیلی ها نظرشون اینه که فرندز از ساینفلد کپی کرده و ...ولی من کاملا مخالفم اگر تو شخصیت
پردازیش کپی برداری شده باشه ولی اصلا تو متن داستان هیچ شباهتی بین این 2 سریال متوجه نشدم ...
ولی شما حالا فرندز و ببین به عمق فاجعه بیگ بنگ پی میبری :Smiley35: ( منظورم کپی برداریه )
البته بیگ بنگ هم خیلی قشنگه هااا من اولین سیتکامی که دیدم همین بیگ بنگ بود تا حالا 40/50 بار هم دیدمش:Smiley36:
ولی خب وقتی پای فرندز میاد وسط بقیه سیتکاما باید تعظیم کنن :Smiley34:...

ESR
12-25-2015, 01:19 AM
منم مثل شما یکی از طرفدرارای پر و پاقرص بیگ بنگ بودم.ولی بعد از دیدن فرندز به خودم گفتم: قطعا اگه بخوام بهترین سریال کمدی که تا بحال دیدم رو معرفی کنم، از فرندز نام میبرم.

reza_seazar
12-25-2015, 01:20 AM
فرندز!:Smiley35:
اینم دوتا عکس برای اثبات:
http://s6.picofile.com/file/8229709718/Untitled.png

http://s6.picofile.com/file/8229709750/tu152g5qngijjfjsz61i.jpg

CapIA
12-25-2015, 08:28 AM
من Seinfeld رو ندیدم ولی یا بقیه خیلی خاطره دارم ترتیب دیدنمم خالی از لطف نیس اول آشنایی رو دیدم بعدش فرندزو وقتی فرندزو دیدم گفتم چقد وقتمو با آشنایی هدر دادم بعدشم بیگ بنگ اولاش زیاد منو نگرفت ولی حالا تنها کمدیه که هر هفته دان می کنم (با توجه به افت فصل های اخیر )
صد در صد فرندز انتخاب منه

redman1368
12-26-2015, 02:08 AM
اینم دیگه سوال داشت؟:Smiley10:

Friend All The Way

mushroom
12-26-2015, 05:43 PM
ایـــنم دیگه سوال داشت ؟ :Smiley39:

دِفِنِتلــی ساینفلد بِچِـــز !!! :|

Hilary1370
12-26-2015, 10:58 PM
خیلی خیلی سخته...انتخاب یکی از اینا مثل اون جاده ای که به دوتا جاده ی دیگه منتهی میشه که مجبوری فقط یکیشو انتخاب کنی...!!!:Smiley39:
جسارتاً ولی با همه ی این تفاسیر من Friends رو انتخاب می کنم!!!:Smiley69:

Mia_3D
09-03-2016, 09:13 AM
جز فرندز هر سه شونو چن قسمت دیدم ولی هیچکدوم کمی در حدش هم نبودن ، همین یه جمله What is Chandler Bing's Job ?:Smiley14::Smiley14::Smiley14::Smiley14: رو ب کلِ هر سه شون ترجیح میدم

P!NK
09-03-2016, 10:08 AM
از این سریالها فعلا فقط دو تاشون رو کامل دیدم، Friends و How I met your mother
البته ساینفلد و بیگ بنگ رو هرکدوم 2-3 قسمت ابتداییشون رو دیدم ولی متاسفانه هنوز وقت نشده کامل ببینم.

با اینحال من فرندز رو انتخاب میکنم، چون تک تک قسمتهاش رو دوست دارم، اما سریال آشنایی اینطور نبود.

Dexter_171
09-03-2016, 05:51 PM
انتخاب من فرندز و ساینفیلد ( البته ساینفیلد رو کامل ندیدم )

بیگ بنگ و آشنایی با مادر تا فصل 6 عالی بودن اما متاسفانه افت کردن و این چیزی بود که در دو سریال دیگه شاهدش نبودیم

Uncle Tommy
09-03-2016, 07:22 PM
مرسی بابت تاپیک:Smiley17::Smiley17:
انتخاب من هم friends است. در رده های بعدی به ترتیب ساینفیلد-بیگ بنگ-اشنایی با مادر

ماهان734
09-03-2016, 07:43 PM
من اول از همه آشنایی با مادر رو دیدم، بعد فرندز و بعد هم بیگ بنگ
شاید تنها کسی باشم که این نظر رو داره ولی انتخابم بین این سه سریال صد در صد بیگ بنگ هست.

Skadi
09-04-2016, 01:04 AM
Seinfeld رو ندیدم ولی بین اون سه تا

قطعا اول Friends هست.
این سریال یک واقعه تکرار نشدنیه که حتی چند بار هم ببینی باز هم فضای کمدیش از بین نرفته و شوخی هاش تکراری نمی شند

بعد از اون How I met your mother که یه کپی متوسط از Friend هست ولی با فاصله کمی، بهتر از Big Bang Theory هست.
Big Bang Theory شروع خوبی داشت و رفته رفته تا فصل 9 سیر نزولی پیدا کرد.

persp000000lis
10-19-2016, 02:53 PM
مقایسه فرندز و himym و seinfeld با آشغال ضعیفی مثل بیگ بنگ که فقط واسه تین ایجرا مناسبه واقعا ستمه بخدا ظلمه نکنین این کارا رو :Smiley104::Smiley101:

Sajadm98
10-19-2016, 10:43 PM
اول فرندز فقط به خاطر چندلر
دوم بیگ بنگ فقط به خاطر هاوارد
سوم آشنایی فقط به خاط بارنی( هنوز فصل سه ام )
ساینفیلد و هم هنوز ندیدم که نظر بدم

bayani
10-20-2016, 01:29 PM
مقایسه فرندز و himym و seinfeld با آشغال ضعیفی مثل بیگ بنگ که فقط واسه تین ایجرا مناسبه واقعا ستمه بخدا ظلمه نکنین این کارا رو :Smiley104::Smiley101:

کی گفته big bang واسه تینجرا ساخته شده ؟
من خودم طرفدار دو اتیشه فرزندم و همه سیتکامی هم دیدم
بیگ بنگ هم سریال قابل قبول و قوی هستش

FARID_S
10-20-2016, 03:11 PM
با سلام،اول بگم که خوره فیلم و خصوصا"سریالم.راهنمایی فرمایید!!!
تمام دوستان و در واقع تمام دنیا میگه که فرندز حرف نداره و حتما"هم ،همینطوره.ولی متاسفانه من هر کاری میکنم نمیتونم اون هر و کرو تحمل کنم.آیا راهی برای قطع این صدا هست ؟و خلاصه اگر هر راهنمایی که بفرمایید سپاسگزار میشم. ارادتمند تمام دوستان :فرید ساجدی

persp000000lis
10-20-2016, 04:50 PM
متاسفانه من هر کاری میکنم نمیتونم اون هر و کرو تحمل کنم.آیا راهی برای قطع این صدا هست ؟و خلاصه اگر هر راهنمایی که بفرمایید سپاسگزار میشم. ارادتمند تمام دوستان :فرید ساجدی

سلام دادا دو فصل نگاه کن
از فصل دوم اصلا اونارو نمیشنوی

Sent from my iPhone using Tapatalk

اضافه شده در : 4 minutes

کی گفته big bang واسه تینجرا ساخته شده ؟
من خودم طرفدار دو اتیشه فرزندم و همه سیتکامی هم دیدم
بیگ بنگ هم سریال قابل قبول و قوی هستش

شما منظورمو متوجه نشدی
یه آدم حتما نباید از نظر سنی تین ایجر باشه
خیلیا از نظر ذهنی نوجوون موندن
واسه همین با سریالای ضعیفی مثل بیگ بنگو ومپایر و... حال میکنن

بیگ بنگ آشغالی بود که یک فصلش عمر منو بیهوده تلف کرد
آوردن اسم این سریال در کنار فرندز بخدا ظلمه

Sent from my iPhone using Tapatalk

yasharhi
01-16-2017, 12:16 AM
هر 4 تا رو دیدم و من مثل اکثر دوستان friends رو بیشتر از بقیه می پسندم .

drake
01-16-2017, 12:29 AM
joey doesn't share food

دوست عزیز منم زیاد طرفدار بیگ بنگ نیستم . ولی شما یه دو فصل از بیگ بنگ ببین .این سریال شروع خوبی نداشت ولی هر چی میره جلوتر جالب تر میشه.اینو گارانتی میکنم:Smiley46:

JenabPargaar
01-16-2017, 02:43 AM
فرندز اولین سیتکامی بود که دیدم و بعد از اون دوباره و چندباره این سریال رو از اول تا آخر تماشا کردم. با این حال بدون شک ساینفلد در رتبه‌ی اول سیتکام‌های محبوب من قرار داره. ساینفلد سریالیه که هیچ داستانِ خاصی نداره، «سریالی در مورد هیچ چیز»، و شاید همین خصوصیت ویژه‌ی ساینفلد باشه که اون رو در نظرم یک سر و گردن بالاتر از فرندز و سایر سیتکام‌ها قرار می‌ده. چون قادره بدونِ نیاز به ساختن داستانهای ادامه دارِ رمانتیک شما رو میخکوب کنه و بخندونه. در یک کلام ساینفلد بسیار بیشتر از سیتکام‌های دیگه به مفهومِ کمدیِ موقعیت نزدیکه.

donald
01-16-2017, 03:28 AM
یکی از بهترین سیتکام هایی که زیاد ازش صحبتی نمیشه به نظرم it crowd سریال بریتانیاست . فوق العاده هست

redman1368
01-16-2017, 02:26 PM
یکی از بهترین سیتکام هایی که زیاد ازش صحبتی نمیشه به نظرم it crowd سریال بریتانیاست . فوق العاده هست

دقیقا.واقعا سریال فوق العاده ای بود.تو این لیست منم به فرندز رای میدم و از بقیه زیاد حال نکردم.

afshin vatan
01-16-2017, 04:02 PM
ساینفیلد با یه اختلاف زیاد از بقیه سیتکام ها بهتره و دلیل موفقیت فرندز بین ایرانی ها جدیدتر بودن سریال هست تا بهتر بودن از طرف دیگه کیفیت ضعیف تصویری ساینفیلد(که البته نسخه بلوری الان ازش هست) یکی از دلایل کم توجهی ما ایرانی ها تسبت به این سیتکام ولی انصافا هیج شخصیت سیتکامی مثل کریمر و جرج نمیشه

H a M i D
01-16-2017, 04:56 PM
1- Seinfeld
2- Friends
3- How I Met Your Mother

Marb
01-16-2017, 11:17 PM
سلام. خسته نباشید..کسی میدونه از کجا می تونم کیفیت بلوریشو بگیرم؟؟؟تو انجمکن هست؟؟/اگه نیست کسی جایی سراغ داره بگه..مرسی

Luca Brasi
01-16-2017, 11:26 PM
در طول بيست ، سي سال اخير بجرئت ميشه گفت "ساينفلد" و "فرندز" ٢سيتكامي بودن كه با قدرت شروع كردن
يكـ دهه درخشيدن و در انتها خاطره شدن...
بعدا شدن يك منبع الهام براي سيتكام سازهاي جديد(البته هركسي با نبوغي كه داشت از اين دو بخصوص فرندز وام گرفت تو ايده پردازيش)

اكثر سيتكام هاي امروزي(مثل himym و tbbt) خوب شروع ميكنن روند جذابي رو طي ميكنن ولي در انتها در جا ميزنن
بعضي ها كه نرسيده به انتها از اواسط كار ره به تركستان ميبرن
و تمامي اين موارد ١دليل بيشتر نداره ، فدا شدن كيفيت در راه كميت...

سازندگان امروزي حتي به قيمت مضحك بودن و لوث شدن داستان هم كه شده اپيزود ميسازند
تا فقط ادامه دهند و وارد فصل بعدي شوند! اما به چه قيمت؟؟؟

اگر امروزه فرندز خاطره شد بخاطر اين بود كه با پتانسيلي كه داشت ميتونست حداقل ١ فصل ديگه تو تلوزيون باشه
اما سازندگان حتي ١ذره هم طمع نكردن و حتي فصل آخر رو بجاي ٢٠و خوردي قسمت در ١٧قسمت به پايان رسوندن

اين تايپيك نشون ميده كه هر سيتكامي كه ساخته شده بعد فرندز و يا حتي ميخواد ساخته بشه ، جاي فرندز رو پر نخواهد كرد...

Daisy
01-16-2017, 11:32 PM
فقط Friends
با احترام به بعضی دوستان
بیگ بنگ تئوری ، وقت تلف کردنه
اون دوتا سریال رو ندیدم ، اما با خوندن خلاصه شون هم میشه فهمید هیچ وقت به Friends نمیرسن

.:SiSiBK:.
01-16-2017, 11:45 PM
قطعن اول فرندز و بعد بدون شک ساینفلد. Himym که در برابر این دوتا شوخی ای بیش نیست. بیگ بنگ هم دو فصل دیدم و ولش کردم :|

mehrdad_dvd
01-17-2017, 05:08 PM
در طول بيست ، سي سال اخير بجرئت ميشه گفت "ساينفلد" و "فرندز" ٢سيتكامي بودن كه با قدرت شروع كردن
يكـ دهه درخشيدن و در انتها خاطره شدن...
بعدا شدن يك منبع الهام براي سيتكام سازهاي جديد(البته هركسي با نبوغي كه داشت از اين دو بخصوص فرندز وام گرفت تو ايده پردازيش)

اكثر سيتكام هاي امروزي(مثل himym و tbbt) خوب شروع ميكنن روند جذابي رو طي ميكنن ولي در انتها در جا ميزنن
بعضي ها كه نرسيده به انتها از اواسط كار ره به تركستان ميبرن
و تمامي اين موارد ١دليل بيشتر نداره ، فدا شدن كيفيت در راه كميت...

سازندگان امروزي حتي به قيمت مضحك بودن و لوث شدن داستان هم كه شده اپيزود ميسازند
تا فقط ادامه دهند و وارد فصل بعدي شوند! اما به چه قيمت؟؟؟

اگر امروزه فرندز خاطره شد بخاطر اين بود كه با پتانسيلي كه داشت ميتونست حداقل ١ فصل ديگه تو تلوزيون باشه
اما سازندگان حتي ١ذره هم طمع نكردن و حتي فصل آخر رو بجاي ٢٠و خوردي قسمت در ١٧قسمت به پايان رسوندن

اين تايپيك نشون ميده كه هر سيتكامي كه ساخته شده بعد فرندز و يا حتي ميخواد ساخته بشه ، جاي فرندز رو پر نخواهد كرد...
فرندز به خاطر دستمزد بالای بازیگراش تموم شد نه به خاطر مرام معرفت تهیه کننده هاش .
تو فصل اخر دستمزد هر کدوم از شش بازیگر اصلی نفری یک میلیون دلار برای هر اپیزود شده بود...و برای تهیه کننده ها چاره ایی جز تموم کردن باقی نذاشت.
وگرنه همه میدونن چاک لور تا شیره یه سریال نکشه ول کن نیست..نمونه اش همین بیگ بنگ و البته دونفر نصفی که جاش خالی هست تو این نظر سنجی (البته تا فصل هشت فقط)
به نظرم فرندز و دو نفر نصفی و مامان و پسران خانم براون و مایک و مولی تو سیتکام ها بهترین هستن

Luca Brasi
01-17-2017, 08:27 PM
فرندز به خاطر دستمزد بالای بازیگراش تموم شد نه به خاطر مرام معرفت تهیه کننده هاش .
تو فصل اخر دستمزد هر کدوم از شش بازیگر اصلی نفری یک میلیون دلار برای هر اپیزود شده بود...و برای تهیه کننده ها چاره ایی جز تموم کردن باقی نذاشت.
وگرنه همه میدونن چاک لور تا شیره یه سریال نکشه ول کن نیست..نمونه اش همین بیگ بنگ و البته دونفر نصفی که جاش خالی هست تو این نظر سنجی (البته تا فصل هشت فقط)
به نظرم فرندز و دو نفر نصفی و مامان و پسران خانم براون و مایک و مولی تو سیتکام ها بهترین هستن

يك سوال مهم
منبع معتبري هست كه تصديق كنه اين حرف شما رو ؟ فرندز به اين خاطر به اتمام رسيد كه دستمزد هر بازيگر به يك مليون دلار تو هر اپيزود رسيده بود...

فرندز تا اونجايي كه ايده داشت ادامه داد و به اتمام رسيد...(بعدش ، ١٠فصل كم نيست!!)
بيگ بنگ اونجايي خودش رو به. ... داد كه ايده هاش تموم شد ، كل بار كمدي سريال افتاد رو دوش جيم پارسونز
اين بازيگر نقش اون مرغي رو داشت كه هر روز تخم طلا ميكرد و كل نويسنده ها تو هر اپيزود جاي ايده پردازي شلدون رو ميفرستادن وسط زمين...

دو مرد و نصفي هم تا فصل ٨ خداي جذب مخاطب بود بزرگترين اشتباه لوري اين بود كه فكر ميكرد كوچر ميتونه جاي چارلي شين رو پر كنه
در صورتي كه بيگ بنگ قبل از فصل ٨ به ... رفته بود و بايد تموم ميشد
پس ميشه نتيجه گرفت ، فرندز اونجايي كه بايد تموم ميشد ، تموم شد
ولي دو اثر ديگه خيلي قبل تر از اين حرفا بايد تموم ميشدن...

بعد ١داستاني ، چاك لوري چه ربطي به فرندز داره؟

Amirpacin0
01-26-2017, 05:40 PM
بیگ بنگ خوب نیست.اشنایی با مادر و فرندز زیادی شادن و دنیاشون واقعی نیست .من سیمپسون ها و پارک جنوبی رو به همه اینا ترجیح میدم.سیمپسون ها و پارک جنوبی به اطرافشون بی تفاوت نیستن و ارتباط بهتری با مخاطب برقرار میکنن

Sent from my SM-J500H using Tapatalk

mhz98
01-26-2017, 07:51 PM
دوستان به غیر از اینها سیتکام های دیگرو هم معرفی کنید که حداقل چهار یا پنج فصلش اومده باشه
مهم هم نیست که امتیازش پایین باشه-زیرنویش هم موجود باشه

khafan11
01-26-2017, 10:13 PM
دوستان به غیر از اینها سیتکام های دیگرو هم معرفی کنید که حداقل چهار یا پنج فصلش اومده باشه
مهم هم نیست که امتیازش پایین باشه-زیرنویش هم موجود باشه

The Office (TV Series 2005–2013)

http://www.imdb.com/title/tt0386676/
30 Rock (TV Series 2006–2013)

http://www.imdb.com/title/tt0496424/
Arrested Development (TV Series 2003– )

http://www.imdb.com/title/tt0367279/
That '70s Show (TV Series 1998–2006)

http://www.imdb.com/title/tt0165598/
و...خیلی سریال های دیگه که زیاد هستش توی این سبک این هم یه لیست 100 تای
The 100 Best TV Sitcoms of All Time

https://www.pastemagazine.com/articles/2016/05/the-100-best-tv-sitcoms-of-all-time.html

Luca Brasi
01-27-2017, 02:12 AM
حرفتون درسته اما نگاه درست تر اینه که قبول کنیم بطور کلی دوران سیتکام تموم شده... وقتی دوران یه چیزی تموم میشه طبیعتا نمیشه سریالی ساخت که بیاد جای اسطوره اون دوران ها رو بگیره

آرین یه پست تو فیسبوکش گذاشته بود خیلی وقت پیشا که قشنگ حرف دلمو زد (شاید خیلی بهتر از خودم). احساس کردم خالی از لطف نباشه نقل قولش رو تو این تاپیک بذارم:

هرچيزي (چه حقيق چه مجازي) دوراني براي خودش داره
هرچيزي به هر شكلي(چه هنري چه علمي چه ...) هم براي خودش دوراني داره
اما در اين بين ، بعضي چيزا استثنا ميشن انگاري تاريخ انقضا ندارند...

تو اين دوره زمونه ، با وجود ابرشركت هاي انيميشن سازي مثل والت ديزني و پيكسار و دريم وركس و ...
كدوم بچه اي حاضره بشينه پاي فوتباليست ها؟ سرنتيپيتي؟ ... اگر اينارو براشون پخش كني شايد خندشون بگيره
و بگن Are you kidding me!!! شماها اينارو نگاه ميكردين؟؟؟؟؟؟ مطمئنا ١نسل ديگه حتي اسم فوتباليست ها هم به گوششون نخورده
كارتوني كه نصف دنياي كودكي منو رقم زده(و امثال من)

متاسفانه خيليا تو عصر مدرنتيه ي امروزي خيلي چيزارو يادشون رفته و نتيجه ش هم اين ميشه كه يه نفري مياد ميگه مردم ساده لوح ديگه يه مشت بازيگر و عرعر پشت صحنه و .... خنده دار تلقي نميكنن

نميدونم چندنفر مثل من با سريال فرندز زندگي كردن سريالي كه سرتاپا آمريكاييه و تو هر اپيزود زندگي روزمره ي چنتا آمريكايي رو نشون ميده و حتي ١درصد هم نه به فرهنگ من ايراني نزديكه نه قرابت داره اما ١٠فصل ، اپيزود به اپيزود منو با خودش كشونده و برده...

اين سريال از يه جايي به بعد ديگه يه سيتكام نيست ، يه دنيا است واسه خودش بخاطر هميتكه ميشه با اين سريال زندگي كرد و بالاي ١٠دفعه ديدش...

سريال هاي امروزي اگر شكست ميخورن ١دليل بيشتر نداره چون ايده اي ندارن!!!! چون هنوز كه هنوز بعد ٢٠سال لذت ديدن سريال فرندز زير زبون همه هست
بيگ بنگ تئوري خوب شروع كرد ولي از يه جايي به بعد درجا زد چرا؟ چون شخصيت شلدون كوپر رو كرده بود سوپرمن! هرجا كم مياورد و باگ داشت تو داستان يجورايي ميخواست با وجود شلدون ماسماليش كنه بره...

متيو پري تو وسط راه معتاد شد... بدجور زد به جاده خاكي اما همكاراش بجاي اينكه فكري به حال جايگزين باشن ، رفتن و نجاتش دادن
متيو پريدر اواسط راه با يه اضافه وزن چشمگير ظاهر شد... ديگه مثل قبل ديالوگاي خنده دار نداشت اما اين موضوع باعث نشد ذره اي به بدنه ي سريال ضربه اي وارد بشه...
در يك مورد مشابه:
تو سريال دو مرد و نصفي بعد جنجالي كه سر داستان چارلي شين بوجود اوومد ، عوامل با يه جايگزين افتضاح سريال رو به گند كشيدن....

يادمون نره يه زماني چه سريالي چه لحظات ناب و لذت بخشي رو برامون فراهم ميكرد:Smiley69:

sh-zarbedar
01-27-2017, 03:16 AM
فرندز احتمالا دوس داشتنی ترین سریالیه که تا به حال ساخته شده
اما اگر بخوام 2 سیتکام مورد علاقمو نام ببرم ، اسمی از فرندز نخواهم اورد !
نمی خوام خاص جلوه کنم :Smiley36: یا اینجورم نیست که فقط یکی دوتا رو دیده باشم
من اصلا عاشق کمدی و سیتکامم و از Frasier o Cheers بگیر تا همین الان سیتکامای تازه ای مث Man with a plan o Kevin can wait رو دنبال کردم و می کنم
ولی با تمام این تفاسیر انتخابم این 2 تاست
و هر دوشونم برام شماره 1 هستند .
Seinfeld
Its Always Sunny in Philadelphia

دو سریالی که بنظرم عنصر برتریشون به نسبت بقیه سیتکام های مورد علاقم از جمله فرندز ، HIMYM ، بیگ بنگ و Two and a Half Men و ... توی خلاقیت و بدیع بودن و بکر بودنشونه .

ساینفلد الان نزدیک به 19 سال از پخش اخرین اپیزودش می گذره ولی موضوعاتش هنوز تازگی داره و موضوعات روزه و این چیزیه که توی کمتر سیتکامی دیدم .
فیلادلفیا هم که اوج خلاقیت در عین سادگی و پیش پا افتاده به نظر اومدن ، سریالی که بعد از 12 فصل هنوز اپیزودایی رو ازش می بینیم که کاندید بهترین اپیزود سریال بودن هستند .

اینم اضافه کنم که در شاهکار بودن فرندز شکی نیست و اصلا قصد ندارم این سریال که جزی از وجود هممون شده رو پایین بیارم ولی به عقیده من بحث عاطفی فرندز از اصلی ترین دلایل جاودانه بودنشه ، چیزی که در ساینفلد و فیلادلفیا وجود خارجی نداره :Smiley36:

afshin vatan
01-27-2017, 01:10 PM
من اصلا عاشق کمدی و سیتکامم و از Frasier o Cheers بگیر تا همین الان سیتکامای تازه ای مث Man with a plan o Kevin can wait رو دنبال کردم و می کنم
Seinfeld

دو سریالی که بنظرم عنصر برتریشون به نسبت بقیه سیتکام های مورد علاقم از جمله فرندز ، HIMYM ، بیگ بنگ و Two and a Half Men و ... توی خلاقیت و بدیع بودن و بکر بودنشونه .

ساینفلد الان نزدیک به 19 سال از پخش اخرین اپیزودش می گذره ولی موضوعاتش هنوز تازگی داره و موضوعات روزه و این چیزیه که توی کمتر سیتکامی دیدم .
فیلادلفیا هم که اوج خلاقیت در عین سادگی و پیش پا افتاده به نظر اومدن ، سریالی که بعد از 12 فصل هنوز اپیزودایی رو ازش می بینیم که کاندید بهترین اپیزود سریال بودن هستند .

اینم اضافه کنم که در شاهکار بودن فرندز شکی نیست و اصلا قصد ندارم این سریال که جزی از وجود هممون شده رو پایین بیارم ولی به عقیده من بحث عاطفی فرندز از اصلی ترین دلایل جاودانه بودنشه ، چیزی که در ساینفلد و فیلادلفیا وجود خارجی نداره :Smiley36:

به جرات می تونم بگم بهترین کامنت این تاپیک رو شما نوشتید و هرچه رو که من می خواستم بگم ولی نمی تونستم بیانش کنم رو شما گفتید:Smiley17:

1234saeid
01-27-2017, 01:53 PM
ساینفیلد رو ندیدم. ولی بین اون سه تا انتخاب من بیگ بنگه.

Luca Brasi
01-28-2017, 01:07 AM
Seinfeld

اينكه فردي انقدر توانايي داشته باشه كه ساده ترين موضوعات روزمره ي زندگي رو(مثل خريد كردن ، لباس پوشيدن براي گردش ،...) چنان جذاب براي ملت تعريف كنه كه خندشون بگيره... از عهده ي هركسي بر نمياد....
بهمين خاطر كه استندآپ كمدين ها(بدون در نظر گرفتن نژادشون) تو دنيا خيلي كمن(در قياس با بازيگرهاي سيتكام)... در نتيجه سيتكام هايي هم كه با چاشني استندآپ ساخته شدن علاوه بر خاص بودن ، خيلي نادر هستن مثل همين ساينفلد...
هنري كه خود ساينفلد تو روايت داستان داره(چه تو بخش استندآپ و چه تو بخش سيتكام داستان) واقعا ستودنيه و بلحاظ هنري خيلي راحت يه سر و گردن از فرندز بالاتره...
خيلي ها بعد جري ساينفلد فقط خواستن كه استندآپ اجرا كنن و ديگه دنبال خلق مجموعه ي داستاني نبودن ، ذات استندآپ طوريه كه ميتونه فقط كمدي باشه براي خنده! ميتونه پر از تيكه هاي سياسي باشه ، ميتونه اعتراضي باشه نسبت به خيلي از چيزا و ... همونطور كه ميبينيد استندآپ خودش پر از ايده هاي بكر كه هركسي با توجه به خلاقيتش سراغ اجراش ميره
اما تو سيتكام هدف اصلي خندوندنه بيننده است همين!!! بقيه ي موارد تو حاشيه هستن كه با توجه به جايگاهي كه دارن(متوجه هستيد منظورم چيه:Smiley36:) بايد متناسب به داستان تزريق بشن...

بخاطر همينكه يه استندآپي كه ٢٠و خورده اي سال پيش ساخته شده هنوز كه هنوزه متناسب مسائل روزه امروزه است و ميشه ديدش اما يه سيتكام فقط براي خنده است و بس...

pezhmana
08-14-2017, 02:13 PM
توی آمریکا به ساینفلد میگن A show about nothing البته داستانش توی خود سریال هست
اوباما توی مصاحبه با جری ساینفلد بهش میگه قطعا بهترین سیتکامی که توی زندگیم دیدم ساینفلد هست، اصلا این سریال به خصوص به خاطر کریمر عالیه
توی همه سیت کام هایی که دیدم به نظرم به لحاظ فیلم نامه و بازی عالیه
ضمنا به نظرم جای فیژر، چیرز، Mlacom in the middle و یه عالمه سریال خالیه اینجا

mohammadmr356
09-28-2017, 02:24 PM
با اختلاف فراوان نسبت به بقیه سریال ها دو سریال فرندز و بیگ بنگ تئوری بهترین سیتکام هایی هستن که دیدم

mehrdad_dvd
09-28-2017, 08:47 PM
اينكه فردي انقدر توانايي داشته باشه كه ساده ترين موضوعات روزمره ي زندگي رو(مثل خريد كردن ، لباس پوشيدن براي گردش ،...) چنان جذاب براي ملت تعريف كنه كه خندشون بگيره... از عهده ي هركسي بر نمياد....
بهمين خاطر كه استندآپ كمدين ها(بدون در نظر گرفتن نژادشون) تو دنيا خيلي كمن(در قياس با بازيگرهاي سيتكام)... در نتيجه سيتكام هايي هم كه با چاشني استندآپ ساخته شدن علاوه بر خاص بودن ، خيلي نادر هستن مثل همين ساينفلد...
هنري كه خود ساينفلد تو روايت داستان داره(چه تو بخش استندآپ و چه تو بخش سيتكام داستان) واقعا ستودنيه و بلحاظ هنري خيلي راحت يه سر و گردن از فرندز بالاتره...
خيلي ها بعد جري ساينفلد فقط خواستن كه استندآپ اجرا كنن و ديگه دنبال خلق مجموعه ي داستاني نبودن ، ذات استندآپ طوريه كه ميتونه فقط كمدي باشه براي خنده! ميتونه پر از تيكه هاي سياسي باشه ، ميتونه اعتراضي باشه نسبت به خيلي از چيزا و ... همونطور كه ميبينيد استندآپ خودش پر از ايده هاي بكر كه هركسي با توجه به خلاقيتش سراغ اجراش ميره
اما تو سيتكام هدف اصلي خندوندنه بيننده است همين!!! بقيه ي موارد تو حاشيه هستن كه با توجه به جايگاهي كه دارن(متوجه هستيد منظورم چيه:Smiley36:) بايد متناسب به داستان تزريق بشن...

بخاطر همينكه يه استندآپي كه ٢٠و خورده اي سال پيش ساخته شده هنوز كه هنوزه متناسب مسائل روزه امروزه است و ميشه ديدش اما يه سيتكام فقط براي خنده است و بس...

لطفا اگر کسی لینک دانلود سریال ساینفیلد که هماهنگ باشه با زیرنویس های فارسی منتشر کیفیتش هم مناسب باشه معرفی کنه ممنون میشم.
خودم تمام فصلها را 720p دارم ولی اصلا با زیرنویس های منتشر شده هماهنگ نیست و همش باید زمانش اصلاح کنم .

Being Amin
09-28-2017, 09:39 PM
لطفا اگر کسی لینک دانلود سریال ساینفیلد که هماهنگ باشه با زیرنویس های فارسی منتشر کیفیتش هم مناسب باشه معرفی کنه ممنون میشم.
خودم تمام فصلها را 720p دارم ولی اصلا با زیرنویس های منتشر شده هماهنگ نیست و همش باید زمانش اصلاح کنم .

زیرنویس هماهنگ با 720p

اینم زیرنویس کل فصل های سریال ، هماهنگ با نسخه های 720 . واقعا ساینفلد ارزششو داشت که 16-15 ساعت برا هماهنگ کردن زیرنویسش وقت بذارم .

فصل اول
https://subscene.com/subtitles/seinfeld-first-season/farsi_persian/1387129
فصل دوم
https://subscene.com/subtitles/seinfeld-second-season/farsi_persian/1387131
فصل سوم
https://subscene.com/subtitles/seinfeld-third-season/farsi_persian/1387134
فصل چهارم
https://subscene.com/subtitles/seinfeld-fourth-season/farsi_persian/1387139
فصل پنجم
https://subscene.com/subtitles/seinfeld-fifth-season/farsi_persian/1387142
فصل ششم
https://subscene.com/subtitles/seinfeld-sixth-season/farsi_persian/1387143
فصل هفتم
https://subscene.com/subtitles/seinfeld-seventh-season/farsi_persian/1387145
فصل هشتم
https://subscene.com/subtitles/seinfeld-eighth-season/farsi_persian/1387147
فصل نهم
https://subscene.com/subtitles/seinfeld-ninth-season/farsi_persian/1387149

mehrdad_dvd
09-28-2017, 11:49 PM
زیرنویس هماهنگ با 720p

با سپاس از شما
اما متاسفانه قبلا این زیرنویس امتحان کردم و با نسخه من مشکل داره ..مشخصات فایل من برای فصل 9(بعنوان نمونه )
Format : Matroska
Format version : Version 4 / Version 2
File size : 158 MiB
Duration : 21 min 37 s
Overall bit rate : 1 022 kb/s
Encoded date : UTC 2014-10-23 22:46:12
Writing application : mkvmerge v7.2.0 ('On Every Street') 64bit built on Sep 13 2014 14:19:59
Writing library : libebml v1.3.0 + libmatroska v1.4.1

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L3.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 4 frames
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 21 min 36 s
Bit rate : 860 kb/s
Width : 1 280 pixels
Height : 720 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 23.976 FPS
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.039
Stream size : 133 MiB (84%)
Writing library : x264 core 132

اگه لطف کنید لینک مستقیم رایگان تمام فصول که 720 باشه و با زیرنویسهای معرفی شده هماهنگ باشه بدیدی ممنون میشم

wlh
07-26-2020, 08:49 PM
اینم از تاپیکای جالبی بود که در تاریخچه انجمن مشاهده می شد. نمونه ای برای آنان که می اندیشند.
حقیقت اینه که سیتکام های انگلیسی به نظر از لحاظ محتوایی قوی تر هستند و ورژن های آمریکایی همه پسند تر هستند. این ۴ تا خیلی بزرگ شدند از لحاظ اسمی ولی منتقدای سر سختی هم دارند، به نظرم اگه بخوایم منصفانه برخورد کنیم سیتکام ها دارن ایده های همدیگه رو با تلخیص و تصرف ادامه میدن در نتیجه هر چه رو به قبل برید اصیل تر هاش پیدا میشن حالا این ها متعلق به نسل ماهاست ببینید قدیم‌تر چه چیزهایی بوده نمونه اش سیتکام رابین ویلیامز+ (https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.imdb.com/title/tt0077053/&ved=2ahUKEwjdqaqKm-vqAhWOAGMBHa-nCjoQFjAYegQIDRAB&usg=AOvVaw2mdUKuCDhKHiijnjitvrZG&cshid=1595776618135)، حالا بازم میشه رو به گذشته رفت ولی همین باشه اجالتا. خوشحال میشیم ادامه بدید تاپیک رو با نظراتتون:Smiley17:

MaMaLoM
07-26-2020, 09:37 PM
من خودم بعضی عناوین رو امتحان کردم اما نتونستم ادامه بدم ..
اشنایی با مادر, بیگ بنگ , کاپلینگ, دونفر و نصفی و یه چنتا دیگه. از اینایی که گفتم بعضیاشون چند قسمت و بعضیاشون چند فصل تماشا کردم اما تایپم نبودند. یه سری کمدی کوتاه یا درام کمدی رو اگر فاکتور بگیریم, چهارتا سریال کمدی بلند دیدم که هرچهارتا رو میپرستم و کلی خاطره باحال باهاشون دارم
1.فرندز 2.سینفیلد 3.فیلادلفیا همیشه آفتابیست 4.نیوگرل
جوونا از این چهارتا هر کدومو ندیدید بزنید تو گوششون حالشو ببرید;)

Saber-j
07-27-2020, 12:05 AM
من تنها سیتکامی که دیدم فرندز بوده که اون هم نه به طور کامل. اطلاعی ندارم که بقیه سیتکام ها هم به همین منوال هستند یا نه ولی در مورد فرندز میتونم بگم احمقانه ترین و غیر واقعی ترین تصویر از زندگیــه.فرندز مخاطباش رو یه کودک دو ساله فرض میکنه و من حس میکنم مردم جهان دچار یک هیپنوتیزم جمعی شدن وگرنه چطور میشه یک همچین لجنی رو دوست داشت.فرندز داستان شش دوستِ خردسالـه که بدون هیچ دغدغه فکری و مالی و جدیِ زندگی دور هم جمع شدن و بازی های کودکانه میکنند.این شش دوست بدون اینکه یک شغل پردرامد داشته باشن در بهترین خونه ها و امکانات گذران زندگی میکنند و بیشتر وقت خودشون رو توی یه کافه با شوخی ها به شدت احمقانه سپری میکنند.(یک اثر ملزم نیست بیننده رو از تک تک مخارج شخصیت ها مطلع کنه ولی اگر کارکتر ها رو به صورتی متصور کنه که اکثرا وقت خودشون رو به بطالت میگذرونند موظف است برای رعایت روایی منطقی خودش به بیننده اطلاعی از منبع درامد و پشت صحنه ی مخارج کارکتر ها در اختیار مخاطب بذاره).فرندز به معنای واقعی کلمه هیچ داستانی ارائه نمیده و هیچ پیام قابل توجهی برای مخاطب ارسال نمیکنه و داستان کاملا بیهوده اس.فرندز یه اتوپیاست از روابط انسانیـه به شدت بچگانه و غیرواقعی و دروغین و فانتزی که همیشه در پایان داستان ،‌ علارغم وجود مشکلات بچگانه و سطحی زندگیشون با خنده و شادی به اتمام میرسه.شخصیت ها به دلیل دچار نشدن به بحران ها و چالش های شخصیتی ، کارکتر های سطحی و بی روحی رو می سازند.داستان فرندز خیلی زود فرسوده ،‌قابل پیش بینی و کسل کننده میشه و فرمول و الگوی داستان سریال بر ملا میشه.شوخی ها و موقعیت های طنزی که داستان بر اساس اون ها بنا میشه خیلی نابالغانه اس و خنده استودیی به اجبار قصد داره این شرایط رو خنده دار جلوه بده.فرندز یک شست و شوی مغزیـه و یک ماجراجوییِ پوچ و بیهوده و خسته کننده.فرندز یک دروغه شیرینه کودکانه اس که میتونه شما رو فریب بده.

codec_pack
07-27-2020, 12:38 AM
راس دکترا داره! چندلر یه شغل خیلی پردرآمد داره و وسط سریال مدیر هم میشه! جویی بازیگر هست! مانیکا سرآشپز هست! ریچل با اینکه کار نداشت ولی پولدار بود و بازم یه شغل پردرآمد پیدا کرد! فیبی هم واسه پول درآوردن هم ماساژور بود هم گیتار میزد و تو یه خونه کوچیک زندگی معمولی میکرد! به جز فیبی همه کارکترا از لحاظ مالی خیلی موفق بودن! اینکه فرندز وسطش خیلی معمولی میشه و کارکتری مث چندلر کلن محو میشن، ولی من تا حالا کسی رو ندیدم که به این چیزا اشاره کنه و سریال واسشون عالی بوده، خودش یه امتیاز بزرگ برای این سریاله! فرندز بی نظیره!

Sherlockian
07-27-2020, 01:48 AM
از بین تمام سیتکامایی که دیدم هیچکدوم به اندازه آفیس ( ورژن امریکایی ) برام لذت بخش نبودن . سریالی که علاوه بر کمدی فوق العادش پر از زندگیه . یه گروه بازیگری بشدت قوی داره که استیو کرل ( مایکل اسکات کبیر) با بازی بی نقصش در صدر قرار میگیره . شخصیتایی مثل دوایت و جیم داره که به شخصه به صدتا جویی و چندلر ترجیحشون میدم و بین همه سریالایی که دیدم یکی از بهترین series finale هارو داره .
اپیزود سیزدهم فصل پنجم و تمرین آتیش سوزی که دوایت راه انداخت هنوز هم خنده دار ترین اپیزودیه که توی یه سیتکام دیدم :Smiley14::Smiley14:

Dexter_171
07-27-2020, 04:22 AM
من تنها سیتکامی که دیدم فرندز بوده که اون هم نه به طور کامل. اطلاعی ندارم که بقیه سیتکام ها هم به همین منوال هستند یا نه ولی در مورد فرندز میتونم بگم احمقانه ترین و غیر واقعی ترین تصویر از زندگیــه.فرندز مخاطباش رو یه کودک دو ساله فرض میکنه و من حس میکنم مردم جهان دچار یک هیپنوتیزم جمعی شدن وگرنه چطور میشه یک همچین لجنی رو دوست داشت.فرندز داستان شش دوستِ خردسالـه که بدون هیچ دغدغه فکری و مالی و جدیِ زندگی دور هم جمع شدن و بازی های کودکانه میکنند.این شش دوست بدون اینکه یک شغل پردرامد داشته باشن در بهترین خونه ها و امکانات گذران زندگی میکنند و بیشتر وقت خودشون رو توی یه کافه با شوخی ها به شدت احمقانه سپری میکنند.(یک اثر ملزم نیست بیننده رو از تک تک مخارج شخصیت ها مطلع کنه ولی اگر کارکتر ها رو به صورتی متصور کنه که اکثرا وقت خودشون رو به بطالت میگذرونند موظف است برای رعایت روایی منطقی خودش به بیننده اطلاعی از منبع درامد و پشت صحنه ی مخارج کارکتر ها در اختیار مخاطب بذاره).فرندز به معنای واقعی کلمه هیچ داستانی ارائه نمیده و هیچ پیام قابل توجهی برای مخاطب ارسال نمیکنه و داستان کاملا بیهوده اس.فرندز یه اتوپیاست از روابط انسانیـه به شدت بچگانه و غیرواقعی و دروغین و فانتزی که همیشه در پایان داستان ،‌ علارغم وجود مشکلات بچگانه و سطحی زندگیشون با خنده و شادی به اتمام میرسه.شخصیت ها به دلیل دچار نشدن به بحران ها و چالش های شخصیتی ، کارکتر های سطحی و بی روحی رو می سازند.داستان فرندز خیلی زود فرسوده ،‌قابل پیش بینی و کسل کننده میشه و فرمول و الگوی داستان سریال بر ملا میشه.شوخی ها و موقعیت های طنزی که داستان بر اساس اون ها بنا میشه خیلی نابالغانه اس و خنده استودیی به اجبار قصد داره این شرایط رو خنده دار جلوه بده.فرندز یک شست و شوی مغزیـه و یک ماجراجوییِ پوچ و بیهوده و خسته کننده.فرندز یک دروغه شیرینه کودکانه اس که میتونه شما رو فریب بده.

من ساینفیلد- آشنایی با مادر - بیگ بنگ - کاپلینگ- بروکلین ناین ناین - آفیس و فرندز و لاکی لویی و سانی رو کامل دیدم و دو مرد و نصفی هم نصفه و نیمه.
از بین این سریال ها آفیس و سانی و فرندز در رتبه های اول از بین سیتکام هایی که دیدم قرار دارنذ.

اما در مورد نظر شما، ببینید اساسا دید شما نسبت به سیتکام اشتباه است ( جدای اینکه نظرتون در مورد داستان هم اشتباه بود )

ببینید فرندز از ساینفیلد که یک جوری مادر سیتکام ها به شمار میره الهام گرفت ( خود ساینفیلد هم از یک سریال قدیمی تر الهام گرفته البته)
اما داستان ساینفیلد چیه؟ هیچی! این سریال راجبه هیچیه! اصلا تو خود سریال هم بهش چندین بار اشاره میشه.

اساس سیتکام ها هم به همینه، اون ها راجب هیچی ان و حالا میتونن در کنارشون نقد به زندگی اجتماعی آدم ها و ... بپردازند.
فرندز بیشتر برای خنده ساخته شده، روابطی که توی این سریال نشون داده میشه کمی غیر قابل باوره اما به شدت شیرین و خنده داره و اون باعث محبوبیتش شده و باز هم راجب هیچیه! یه مشت جوون دور هم جمع شدن و زندگیشونو سپری میکنن، اساس سیتکام ها به همینه و خب طبیعتا هرکسی هم خوشش نمیاد همونطور که شما خوشتون نیومده.

شما اگه سانی هم دیده باشید میفهمید که اونم راحب هیچیه، گروهی باری رو میچرخوند و هر قسمت داستانی جدا داره اما این سریال بین تمامی سریال هایی که دیدم نقد زندگی اجتماعی توی اون به مراتب بالاتر از سایر سیتکام هاست و رده بندی سنی بالاتری هم داره
بیگ بنگ نسخه ی چند خرخون + یک خنگه همون فرندزه با این تفاوت که وسط هاش خراب شد
آفیس هم راحب یک اداره است با مدیر و کارکن های فوق العادش که واقعا توی اون لوکیشن محدود به شدت خنده دار و جذابه و به طور کلی اون هم راجب چیزی نیست!

بنابراین این ژانر سریال ها ایرادات داستانی بهشون وارد هست اما به طور کلی چون راجب هیچین نمیشه بهشون خرده گرفت و طبیعتا هرکسی هم علاقمند به این سبک سریال ها نیست.

Luca Brasi
07-27-2020, 11:00 PM
جدا از طبقه بندي كمدي سياه | سيتكام و ... (نه فقط تو ژانر كمدي ته تمامي ژانرها)
آثار به ٢ دسته تقسيم ميشن :
١.آثاري كه در فرم و محتوي ميخوان پيغامي رو به مخاطب القا كنن در قالب طنز(كمدي) | ترسناك | علمي تخيلي | ...
٢.آثاري كه ساخته ميشن كه فقط تماشاگر رو بخندونن و يا بترسونن و ...

من خودم از طرفدارهاي پر پرو پاقرص سيتكام بخصوص سريال فرندز هستم | آشنايي با مادر و تئوري بيگ بنگ رو هم ديدم
ولي بين آثار اين ليست فقط *سينفلد* هست كه در طبقه بندي پاراگراف اول در دسته ي اول قرار ميگيره و بقيه ي آثار متعلق
به دسته ي دوم هستن!

جري سينفلد تو اثر خودش با جرئت تمام همه چيز رو نقد ميكنه البته در يك چهارچوب مشخص و خيلي بي اِبا صحبت نميكنه
اما در فرم و محتوي خيلي خيلي متفاوت تر از تمامي سيتكام هاي زمان خودش و حتي بعد تر از خودشه اما آثار سيتكام ديگه
اكثرا هدفشون خندوندنه تماشاگره بهمين خاطر كه از كاراكترهاي زياد با شخصيت پردازي هاي متفاوت استفاده ميكنن تو Casting
اما جري سينفلد با استفاده از ٣شخصيت ثابت و با حضور خودش به استقبال تماشاكر ميره چرا كه در وهله ي اول هدفش اينكه
حرف هاي دلش رو بزنه(در مورد همه چي : استخدام | روابطه عاشقانه | زندگي در آمريكا ووووو) دقيقا مثل Ricky Gervais
با اين تفاوت كه ريكي هيچ اباعي از هيچي نداره و همه ي موارد رو بيان ميكنه و خيلي چيزا رو به باد انتقاد ميگيره
با اين تفاوت كه ميدونه چطور سيتكام رو خلق كنه(يا بهتر بگم ميدونه چطور تلخ ترين مسائل زندگي رو در بستري از طنز تعريف كنه
و هدفش فقط خندون تماشاگر نيست)

بهمين خاطر درسته كه برچسب كلي طنز و كمدي به اثاري مثل After life و سينفلد و نميدونم فرندز ميخوره يا بصورت جزئي تر در قالب
سيتكام و كمدي سياه دسته بندي ميشن اما در فرم و محتوي و رسوندن پيغام به مخاطب زمين تا آسمون جنسشون با هم فرق داره

Daisy
07-29-2020, 03:55 PM
جدا از طبقه بندي كمدي سياه | سيتكام و ... (نه فقط تو ژانر كمدي ته تمامي ژانرها)
آثار به ٢ دسته تقسيم ميشن :
١.آثاري كه در فرم و محتوي ميخوان پيغامي رو به مخاطب القا كنن در قالب طنز(كمدي) | ترسناك | علمي تخيلي | ...
٢.آثاري كه ساخته ميشن كه فقط تماشاگر رو بخندونن و يا بترسونن و ...

من خودم از طرفدارهاي پر پرو پاقرص سيتكام بخصوص سريال فرندز هستم | آشنايي با مادر و تئوري بيگ بنگ رو هم ديدم
ولي بين آثار اين ليست فقط *سينفلد* هست كه در طبقه بندي پاراگراف اول در دسته ي اول قرار ميگيره و بقيه ي آثار متعلق
به دسته ي دوم هستن!

جري سينفلد تو اثر خودش با جرئت تمام همه چيز رو نقد ميكنه البته در يك چهارچوب مشخص و خيلي بي اِبا صحبت نميكنه
اما در فرم و محتوي خيلي خيلي متفاوت تر از تمامي سيتكام هاي زمان خودش و حتي بعد تر از خودشه اما آثار سيتكام ديگه
اكثرا هدفشون خندوندنه تماشاگره بهمين خاطر كه از كاراكترهاي زياد با شخصيت پردازي هاي متفاوت استفاده ميكنن تو Casting
اما جري سينفلد با استفاده از ٣شخصيت ثابت و با حضور خودش به استقبال تماشاكر ميره چرا كه در وهله ي اول هدفش اينكه
حرف هاي دلش رو بزنه(در مورد همه چي : استخدام | روابطه عاشقانه | زندگي در آمريكا ووووو) دقيقا مثل Ricky Gervais
با اين تفاوت كه ريكي هيچ اباعي از هيچي نداره و همه ي موارد رو بيان ميكنه و خيلي چيزا رو به باد انتقاد ميگيره
با اين تفاوت كه ميدونه چطور سيتكام رو خلق كنه(يا بهتر بگم ميدونه چطور تلخ ترين مسائل زندگي رو در بستري از طنز تعريف كنه
و هدفش فقط خندون تماشاگر نيست)

بهمين خاطر درسته كه برچسب كلي طنز و كمدي به اثاري مثل After life و سينفلد و نميدونم فرندز ميخوره يا بصورت جزئي تر در قالب
سيتكام و كمدي سياه دسته بندي ميشن اما در فرم و محتوي و رسوندن پيغام به مخاطب زمين تا آسمون جنسشون با هم فرق داره

کاملا با شما موافقم، حق مطلب ادعا کردید

من خودم هر چهارتا سریال دیدم واقعا ساینفیلد دست نیافتنی هست، دیگه خود جری ساینفیلد هم بخواد دوباره همین کارو بسازه نمیتونه موفق بشه (البته اگه ادامه شو بسازن تا بازیگرا هنوز زنده هستن خیلی خوب میشه، بابای جورج که مرد)
جایگاه دوم هم برای سریال فرندز هست که از باقی سریال ها خوش ساخت تر به خاطر بازیگراش،
چه طوری مادرت رو دیدم و تئوری بیگ بنگ هم خیلی تفاوتی ندارن و معمولی هستند و به نظرم افیس از این دوتا خیلی بهتره،

بدترین سیتکام هم فیلادلفیا همیشه افتابی هست، هر فصل بدتر از قبلی بدونه استثنا. (البته حتما کسانی از این سریال لذت می برن، قصد توهین ندارم)

DEXTER HBO
09-24-2020, 11:34 AM
آشنایی با مادر بعدش هم بیگ بنگ

ThunderStorm
09-25-2020, 12:47 PM
فرندز و دیگر هیچ
در کل باید بگیم اول فرندز بود بعد سیتکام شد :Smiley39::Smiley39:

sarkhail
09-26-2020, 11:16 AM
با توجه به سوالی که پرسیده شده، مطمئنا فرندز رو معرفی میکنم اما فکر میکنم یکی از مشکلات اساسی ما اینه که اکثرا سیتکام دیدن رو با فرندز شروع کردیم و واسه همین سیتکام هایی که بعدش نگاه کردیم، ناخودآگاه با فرندز مقایسه شده.

باید گفت از بین این چهار تا تاثیری که ساینفیلد رو دنیای سیتکام گذاشت، توسط هیچ عنوان دیگه ای تکرار نشد. فرندز شوخی ها رو یه لول بالاتر برد و هاو آی مت یور مادر یه تقلید شیرین از فرندز بود. با توجه به نوع شخصیت پردازی و خلاقیت نویسنده ها، حداقل تا اواسط مجموعه، به نظرم بیگ بنگ خیلی مستقل تر از عنوانی مثل هاو آی مت یور مادر بود.

Marlon Brando
04-23-2021, 09:19 PM
خب دوستان من می خواستم اولین سیتکام زندگی ام شروع کنم و ساینفلد که مدت ها تو پوشه ام دارم ببینم(به دلیل نگاه منفی به سیتکام ها در طول این سالیان دراز(منشا نامعلوم!) موفق به دیدنش نشدم).سعی کردم یه خرده کامنت بخونم که چجوریه چون شنیده بودم که ساینفلدُ پدر سیتکام ها می دونند اما موردی که وجود داره این که دو نوع پدر داریم,پس حالا ساینفلد پدری که بعد از گذشت بیست سال همچنان پدر بامزه اییه و مخاطبش میخندونه یا کهنه شده و شوخی هاش دیگه خنده دار نیست؟اگه پدری که کهنه شده و شوخی هاش خنده دار نیست شما چه سیتکامی پیشنهاد می دید.توجه داشت باشید که با یک انتخاب غلط این سیتکام تبدیل میشه به اولین و آخرین سیتکامی که تا به حال دیدم!
پ.ن : نگاه منفی(منشا نامعلوم!) هم به سریال فرندز دارم.

kingnessi
04-24-2021, 01:01 AM
خب دوستان من می خواستم اولین سیتکام زندگی ام شروع کنم و ساینفلد که مدت ها تو پوشه ام دارم ببینم(به دلیل نگاه منفی به سیتکام ها در طول این سالیان دراز(منشا نامعلوم!) موفق به دیدنش نشدم).سعی کردم یه خرده کامنت بخونم که چجوریه چون شنیده بودم که ساینفلدُ پدر سیتکام ها می دونند اما موردی که وجود داره این که دو نوع پدر داریم,پس حالا ساینفلد پدری که بعد از گذشت بیست سال همچنان پدر بامزه اییه و مخاطبش میخندونه یا کهنه شده و شوخی هاش دیگه خنده دار نیست؟اگه پدری که کهنه شده و شوخی هاش خنده دار نیست شما چه سیتکامی پیشنهاد می دید.توجه داشت باشید که با یک انتخاب غلط این سیتکام تبدیل میشه به اولین و آخرین سیتکامی که تا به حال دیدم!
پ.ن : نگاه منفی(منشا نامعلوم!) هم به سریال فرندز دارم.

سلام :Smiley17:
علیرضا با این توضیحاتت کامل تاپیکو مین گذاری کردی مرد مومن :) دیگه کسی جرات نمیکنه بیاد نظر بده :)

به نظرم اگه فرندز دوست نداشتی ساینفلد هم خوشت نمیاد. حداقل اینکه احتمالش زیاده که خوشت نیاد.

یه نکته دیگه هم اینکه همه سیتکام ها مث هم نیستن که اگه یکی رو دیدی دیگه از همه بدت بیاد، مثلا من خودمم فرندز ندیدم (خوشم نیومد) ولی تا دلت بخواد سیتکام خوب دیدم.

پیشنهاد من واسه شروع آفیس (نسخه آمریکاییه)، البته باید بهش وقت بدی یکی دو فصل که بگذره راه میوفته. اگر نه parks and recreation رو امتحان کن. این دوتا تو یه سبک از سیتکامن، فکر نکنم بدت بیاد ازشون.

باشد که ایمان بیاری به سیتکام ها :Smiley41:

wlh
04-24-2021, 01:09 AM
فلذا مارلون جان ما خودمون هنوز تاتی تاتی میکنیم در این مسیر ولی بگم که لال از دنیا نرم، فرندز قطعا خوبه که حسی سراغش نمیری و نرو، همین آفیس بریتانیا ایضا The IT Crowd اینا کلا خوبن، یه دونه ژولی ترجمه کرده spaced و همچنین the inbetweeners، بلک بوکز و در آخر فادرتد و در انتهای انتها دری گرلز حالا بقیه هم بمبارونت میکنن:Smiley41::Smiley30:
منشأ نامعلوم:Smiley14: