PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Sherlock | بحث اپیزودیک | قسمت ویژه کریسمس 2016

yaser63
01-02-2016, 02:39 PM
http://picoup.ir/images/05527344989646653582.jpg (http://picoup.ir/)

Christmas special 2016, The Abominable Bride

.:IMDB:. (http://www.imdb.com/title/tt3845232/?ref_=ttep_ep1)

خلاصه داستان اين قسمت : ...

.:dl-topic:. (http://tvworld.info/showthread.php?t=46119&p=196775&viewfull=1#post196775)

hasssan
01-03-2016, 02:44 PM
خوب در این قسمت متوجه شدیم که موریارتی صد در صد مرده ولی خوب شرلوک میدونه نقشه بعدی موریارتی چیه

Serenita
01-03-2016, 04:59 PM
8 با ارفاق بیشتر نظرم روی 7 است.

من چون آدم بدبینی هستم اساس اول از نکات منفی شروع می کنم:
از ایده قصر ذهنی با overdose خوشم نیومد. خیلی از ماها شیفته ایده قصر ذهنی که مسئله ای کاملا واقعی هست شدیم و تمرین کردیم روش. حالا اینکه کنکاش عمیق درش نیاز به کاتالیزگر مخدر داشته باشه برای من آزار دهنده بود. خصوصا اینکه شخصیت شرلوک رو با همه ابعاد منفی اش می پذیریم و رفته رفته نمی فهمیم که چه چیزهایی روی ذهنمون تاثیر می ذاره.
درسته که توی سریال همه به شدت سرزنشش می کنن ولی به قول خود سریال از زبان شرلوک وقتی ایده ای مطرح شد نمی شه جلوش رو گرفت.
و شاید هم باید مجدد به این گفته شرلوک اکتفا کنیم که قهرمانی وجود نداره و اگر هم داشت اون از اون ها نبود.

بعضی ها تحت تاثیر سفر در زمان پیش بینی می کنن سری 4 و خدای نکرده بعد 120 سال سری 5 تحت تاثیر دکتر هو خواهد بود. من فکر نمی کنم. سازنده های سریال زیرک تر و بدجنس تر !! از این هستن که بذارن دستشون برای طرفدارا رو بشه.
اگر عمرتون به دوران برو بیای هری پاتر قد بده حتما یادتونه که جی کی رولینگ آخرای هر داستان خواننده ها رو میخکوب می کرد و تا کتاب چهارم بهشون رو دست می زد و از یه تکنیک توی همه کتاب هاش استفاده نکرد و تا حدی هم تا کتاب هفتم تونست این خلاقیت و تعلیق رو حفظ کنه.
حالا هم مافت و گیتیس هم وطنان خلف خانم رولینگ نمی ذارن که ما دستشون رو رو کنیم.
در مورد نظر قطعی دادن در مورد اینکه این قسمت آیا یک شاهکار بود یا یک افتضاح فکر می کنم باید صبر کرد تا این شور و هیجان دو ساله بعد از سری 3 فروکش کنه. الان بر اثر احساسات اکثرا این قسمت رو ستایش کردند. ولی قطعا نقدهایی به داستان وارده.

یکشنبه 13 دی 1394 15:21
حالا نکات مثبت:
بندیک بازی متفاوتی از شرلوک مدرن به نمایش می ذاره و در عین حال اداری برت و رثبورن رو در نمیاره. این شرلوک جدیدِ قدیمی (!) موقر تر و جنتلمن (در مقیاس شرلوکی البته) ه.
مارتین فریمن مثل همیشه بازیش روون و باورپذیره.
لوییز برلی در نقش مالی یکی از غافل گیری های سریاله.
گریم لستراد معرکه س.
آماتندا ابینگتون که پیش از این در آقای سیفرید بازی ش رو ردر نقش قدیمی دیده بودیم مثل ورژن مدرنش از دو تا همبازی کارکشته ش کم نمیاره.
استفاده کم و به جا از موسیقی متن به مرموز شدن داستان و کمک در گیج نشدن بیننده کمک می کنه.
شیوه روایی و فیلم برداری استادانه است.
ایده اینسپشنی فیلم طوری به کار گرفته شده که کپی برداری صرف از ایده فیلم کریستوفر نولان به نظر نیاد.
پیچیدپی و غافل گیری های داستان و عقب و جلو رفتنش در زمان به جاست:
نه اون قدر زیاده که بیننده گیج شه و نیاز به دوباره و سه باره دیدنش برای فهم داستان داشته باشه و نه این قدر کمه که داستان لو بره و لوث بشه.
با اولین فلش فوروارد به زمان حال داستان روی غلطک می افته و خواننده با داستان همراه می شه.

در کل فکر می کنم ارزش دیدن و صبر کردن رو داشت و ایده ویکتوریایی شدن داستان که در ابتدا تفننی به نظر میومد ضروری جلوه می کنه ولی هم چنان با ایده اوور دوز اصلا موافق نیستم و فکر کنم هم طرفداران سریال در سراسر جهان هم بهش معترض بوده باشند.

KEVIN GARVEY
01-04-2016, 12:00 PM
در مورد پست بالا و در بحث اووردوز اینو بگم که مطمئنن با مصرف مواد مخدر صنعتی ميشه یه قصر ذهنیه چند فصله و یا یه کتاب چند گانه رو تشریح کرد :Smiley36::Smiley36:

ShInOdA
01-04-2016, 02:28 PM
دیشب دیدم عاشق این ابتدای داستان شرلوکم جان از جنگ برگشته دنبال خونه و .... :Smiley36:

کلا فکر میکردم داستانی ورای داستان کل این 3 فصل ببینم یعنی بی موریارتی و ...
ولی خوب نشد ! البته در حد یه قسمت ویژه جالب و گیرا بود و الخصوص اخرش تنش قدیم و جدید شرلوک در اعماق قصر ذهنیش ...

ولی امیدوار بودم یه داستان اگاتاکریستی ای که تا اخر داستان شرلوک رو ب بند بکشه و ... که بازم امیدم نقش بر اب شد ...
امیدوارم فصل 4ش دیگه خبری از موریارتی زنده شده و ... نباشه بلکه دشمنی تازه مسائل سنگین تر و چالش برانگیزتر برای شرلوک و واتسون رخ بده

sky-boy
01-04-2016, 07:10 PM
سلام
من سریالو ندیدم
فقط میخوام بپرسم که این قسمت ویژه به داستان اصلی سریال مربوطه یا میشه بدون پیش زمینه نگاش کرد
ممنون

EYE
01-05-2016, 03:07 AM
سلام
من سریالو ندیدم
فقط میخوام بپرسم که این قسمت ویژه به داستان اصلی سریال مربوطه یا میشه بدون پیش زمینه نگاش کرد
ممنون
مربوطه

mlu7
01-05-2016, 08:01 PM
خیلی توپ بود

hadi2006mi
01-06-2016, 01:55 AM
یک قسمت سردر گم و بی هدف در کنار شوخیهای تکراری و بی جزابیت همون بهتر که این قسمت ویژه بود چون هیچ خط داستانی مشخصی رو دنبال نمیکرد وبیشتر انگار میخواست که ماهم بین کوکایین و مورفین یکی رو انتخاب کنیم تا بتونیم این قسمت ضعیف رو تحمل کنیم .این قسمت میتونه بدترین قسمت ساخته شده شرلوکی رو که تا حالا ساخته شده رو به خود اختصاص بده بدون هیچ رقیبی که بتونه بهش نزدیک بشه .

smh2011
01-06-2016, 02:53 PM
یک قسمت سردر گم و بی هدف در کنار شوخیهای تکراری و بی جزابیت همون بهتر که این قسمت ویژه بود چون هیچ خط داستانی مشخصی رو دنبال نمیکرد وبیشتر انگار میخواست که ماهم بین کوکایین و مورفین یکی رو انتخاب کنیم تا بتونیم این قسمت ضعیف رو تحمل کنیم .این قسمت میتونه بدترین قسمت ساخته شده شرلوکی رو که تا حالا ساخته شده رو به خود اختصاص بده بدون هیچ رقیبی که بتونه بهش نزدیک بشه .

اتفاقن منم اول همین نظرو داشتم که صرفا یه اپیزود ساختن که شب اول سال نو پخش کنن و سود بیینده هاشون رو ببرن ولی اونجایی که معلوم شد که شرولک تو هواپیما هست و این اتفاقا داره براش میفته اونم سریع بدع از فهمیدن اینکه موریارتی زنده هست کاملا اپیزود برام هدف دار شد.
ولی درواقع کل فصل سوم و این قسمت نقش یه رابط رو دارن و هدفشون هم گذز از موریارتی هست. انگار موریارتی اونقدر جذاب هست برا بیننده و حتی برای نویسنده ها که دلشون نیومده با دو فصل ازش بگزرن و انصافن هم شخصیتش پتانسیلشو داره.
در آخر هم خوب شد که موریارتی رو به هر نحوی زنده نکردن به خصوص ایده دوقلو بودن رو که همون اول رد کرد خیلی عالی بود. معلوم بود که نویسنده ها سرکی به فروم ها کشیدن و دیدن مردم چی فکر می کنن و دقیقا اون کارو انجام ندادن.
شاید مشکل اصلی سریال اینه که هر فصل فقط 3 قسمت هست و 2 سال یکبار هم پخش میشه و اتفاقی که تو سریالای 13 یا 22 قسمتی میفته یعنی 2-3 قسمت یه چیزی رو رو میکنن بعد 3-4 قسمت نقش واسط رو داره بعد یه نتیجه میرسه اینجا تو فصل ها میفته و مثلن فصل سوم فقط نقش اپیزود های گذری و واسط رو داره .

VIVA THE ROCK
01-10-2016, 07:52 PM
این قسمت به تنهایی مزخرفی که به اسم فصل 3 به خوردمون دادن رو جبران کرد.خیلی خوب بود . 9 از 10

Ho3!En
01-10-2016, 09:51 PM
سلام
دوستان این فصل چند قسمته؟؟اصلا قسمتی هستش یا همین یکی بود؟؟چند شنبه ها پخش میشه؟؟:Smiley17:

mr67
01-10-2016, 10:38 PM
سلام
دوستان این فصل چند قسمته؟؟اصلا قسمتی هستش یا همین یکی بود؟؟چند شنبه ها پخش میشه؟؟:Smiley17:

فقط همین یک اپیزود ویژه بود. فصل چهارم قراره سال 2017 پخش بشه.