PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Attack On Titan | معرفی انیمه | بحث و تبادل نظر

Mahdi Razor
04-15-2016, 09:36 PM
Attack On Titan
http://picoup.ir/images/66209047515307911407.jpg

.:IMDB:. (www.imdb.com/title/tt2560140/) :MAl: (http://myanimelist.net/anime/16498/Shingeki_no_Kyojin)

درباره انیمه :
حمله به غول یک مانگای نوشته شده و کشیده شده توسط Hajime Isayama (https://en.wikipedia.org/wiki/Hajime_Isayama) میباشد که خیلی زود به شهرت و محبوبیت جهانی رسید . بیش از 52 میلیون نسخه از این مانگا به فروش رسیده که جزو پرفروش ترین مانگاهای تاریخ هست و با توجه به زمان انتشارش جایگاه خوبی کسب کرده

با انیمه شدن مانگا محبوبیت این سری به شدت افزایش پیدا کرد چرا که انیمه چه از نظر منتقدان و چه از نظر طرفداران یک شاهکار به تمام معنا بود و تمامی نمراتی که این انیمه کسب کرده کاملا نشون دهنده ی این موضوعه ، در کنار انیمه دو فیلم Live action با همین نام به انتشار رسید که با توجه به هایپ بسیار انتظارات رو براورده نکرد . داستان دو فیلم بر روی نیمه اول و نیمه ی دوم فصل یک انیمه تمرکز داشت هر چند هر دو فیلم از لحاظ اقتصادی یک موفقیت محسوب شدند اما منتقدان فیلم ها رو متوسط یا بد دونستن و معتقد بودن در حد و اندازه های این سری بزرگ نبودن

فصل دوم انیمه در سال 2016 و احتمال بسیار بالا در تابستان یا پاییز امسال پخش خواهد شد

داستان انیمه :

انسانیت برای بقای خودش در بین دیوار هایی زندگی میکنه تا از دست غول ها در امان باشند، غول هایی که بدون هیچ دلیلی علاقه به خوردن انسان ها و منقرض کردن انها دارند
داستان بر روی ارن یگر و میکاسا اکرمن خواهر ناتنی ارن و دوست صمیمی انها ارمین ارلت تمرکز داره که به یک مدرسه ی نظامی ملحق میشن بعد از اینکه یک غول عظیم و یک غول زره پوش دیوار های شهر اونها رو خراب میکنن و بقیه ی غول ها به شهر حجوم میارن در همین حین مادر ارن کشته میشه و باعث میشه ارن ، میکاسا و ارمین که هیچکس براش باقی نمونده به مدرسه نظامی ملحق بشن و در راه نابودی غول ها قدم بزارن...

چرا باید حتما دید :

یک سوال کاملا بی مورد! ، اگه با دیدن نمرات ، محبوبیت و فروش این انیمه هنوز متقاعد نشدید که چرا باید این انیمه رو ببینید باید بگم این انیمه جزو خوش ساخت ترین انیمه های تاریخ با یک ایده ی ناب ، شخصیت های اصلی و مکمل عالی ، گرافیک محشر و موسیقی شاهکاره و در کنار اون با تراژدیک ترین انیمه ی تاریخ روبرو هستیم ، انیمه ای که گاهی اوقات ازش متنفر میشی ولی نمیتونی از دیدنش دست بکشی چون به شدت بهش وابسته میشی و بی صبرانه منتظر اپیزودای بعدی میمونی...

شخصیت های اصلی :

http://picoup.ir/images/03442799595428761061.jpg http://picoup.ir/images/43533577968908723298.jpg

ارن یگر ( شخصیت اصلی ) میکاسا اکرمن ( بهترین سرباز مدرسه نظامی )

http://picoup.ir/images/93453934171265024022.jpg http://picoup.ir/images/42073138538137217439.jpg

ارمین ارلت ( بهترین استراتژیست مدرسه نظامی ) کاپیتان لیوای ( یکی از کاپیتان های گروه تجسس بال های ازادی )

Tha Real Nigga
04-15-2016, 10:07 PM
یکی از بهترین انیمه هایی که دیدم کاراکتر مورد علاقم هم کاپیتان لیوای هست واقعا فوقالعادس:Smiley36:

Nora
04-15-2016, 10:17 PM
یکی از بهترین انیمه هایی که دیدم کاراکتر مورد علاقم هم کاپیتان لیوای هست واقعا فوقالعادس:Smiley36:

بیســــــــــته ... دیدنش جزء واجباته :Smiley41::Smiley41:
لیوای کاراکتریه که دیگه تکرار نخواهد شد :Smiley10::Smiley41::Smiley30:

http://picoup.ir/images/65771632135076558922.jpg

ممنون برای معرفی ^___^

"Ross Geller"
04-15-2016, 11:32 PM
مرسی تاپبک :Smiley69:
بعد از ناراتو انیمه مورد علاقم Attack on titan هست .
تاریخ دقیق پخش مشخص نشده هنوز ؟

sh2012
04-15-2016, 11:44 PM
تشکر بابت تایپیک:Smiley17::Smiley17::Smiley17::Smiley1 7:

این انیمه به نظرم دنبال روهاییم داشت که هر سال دارن ما رو به وجد میارن "Tokyuo Ghoul" ، "Kiseijuu: Sei no Kakuritsu " و جدیدا هم انیمه "Kabaneri of the Iron Fortress" ( حالا اون دو تای اول کمتر ولی این آخری دیگه خیلی دنباله و اونه) و به نظرم کم لطفیه که به یکی از بهترین شخصیت زن های انیمه که شخصا خیلی دوستش دارم یعنی " میکاسا آکرمن" اشاره نکرد.

یه سوال که خیلی اذیت میکنه این که پس کی فصل دوم میاد ؟؟؟؟؟:Smiley15::Smiley15::Smiley15::Smiley15:

Miss Harley
04-16-2016, 12:05 AM
ممنون بابت تاپیک. :Smiley30:
یکی از یائویی ترین انیمه هایی که دیدم :Smiley14: شوخی کردم، جدن یکی از بهترین هاست، یادمه فصل اول که تموم شد انقد شوکه شده بودم که مستقیما رفتم سراغ مانگا... همونجوری که دوستان هم گفتن لیوای فوق العاده ست و این فصل دو کی میاد پس؟ :Smiley36:
پ.ن: این انیمه هم یه شخصیت دیوونه داره که عشق منه :Smiley1:

Mahdi Razor
04-16-2016, 12:41 AM
ممنون بابت تاپیک. :Smiley30:
یکی از یائویی ترین انیمه هایی که دیدم :Smiley14: شوخی کردم، جدن یکی از بهترین هاست، یادمه فصل اول که تموم شد انقد شوکه شده بودم که مستقیما رفتم سراغ مانگا... همونجوری که دوستان هم گفتن لیوای فوق العاده ست و این فصل دو کی میاد پس؟ :Smiley36:
پ.ن: این انیمه هم یه شخصیت دیوونه داره که عشق منه :Smiley1:

ما هم دست به دعاییم واسه فصل دوم :D ولی چیزی که مشخصه اینه که تا پایان سال جاری میاد :Smiley35:

شخصیت مورد علاقه ی خودم میکاساست در کنار کاوایی بودنش خیلی سرده :Smiley36:

من جرات نکردم برم سمت مانگا :Smiley19:

اضافه شده در : 2 minutes

تشکر بابت تایپیک:Smiley17::Smiley17::Smiley17::Smiley1 7:

این انیمه به نظرم دنبال روهاییم داشت که هر سال دارن ما رو به وجد میارن "Tokyuo Ghoul" ، "Kiseijuu: Sei no Kakuritsu " و جدیدا هم انیمه "Kabaneri of the Iron Fortress" ( حالا اون دو تای اول کمتر ولی این آخری دیگه خیلی دنباله و اونه) و به نظرم کم لطفیه که به یکی از بهترین شخصیت زن های انیمه که شخصا خیلی دوستش دارم یعنی " میکاسا آکرمن" اشاره نکرد.

یه سوال که خیلی اذیت میکنه این که پس کی فصل دوم میاد ؟؟؟؟؟:Smiley15::Smiley15::Smiley15::Smiley15:

تو فصل 2 مطمئن باش از میکاسا بیشتر میشنویم :Smiley36:

سازنده ها گفتن فصل دو خیلی شوکه کننده تر از فصل اوله :Smiley10: خدا میدونه چه آشی واسمون پختن :Smiley19:

Nora
04-16-2016, 01:02 AM
ما هم دست به دعاییم واسه فصل دوم :D ولی چیزی که مشخصه اینه که تا پایان سال جاری میاد :Smiley35:

موافقم :Smiley35:
تا اونجا که من یادم میاد میگفتن فصل 2 تابستون 2016 میاد :Smiley39: البته بعید نیست عقب تر هم بیوفته ولی اگرم بیوفته دیگه تا آخر سال میاد و ما هم سعادت دیدن دوباره لیوای را می یابیم :Smiley36: :Smiley41::Smiley36:

Miss Harley
04-16-2016, 01:12 AM
شخصیت مورد علاقه ی خودم میکاساست در کنار کاوایی بودنش خیلی سرده
من شخصیت مورد علاقه ام Hange Zoe عه. واقعا دیوونس! کاش تو فصل دو بیشتر ببینیمش، خیلی خوبه لامصب :Smiley20:

vA hid
04-16-2016, 01:41 AM
این انیمه واقعاً یک شاهکاره، هم از نظر داستانی و هم گرافیک و طراحی

اما طولانی شدن زمان اومدن فصل دومش دیگه خیلی رو اعصابه. یک مدت هم رفتم دنبال مانگاش تا ادامه ـش رو اونجا بخونم اما به نظرم اصلاً کیفیت و هیجان انیمه رو نداشت.

به خاطر همین انیمه من دیگه هیچ انیمه ای رو با پخش نمیبینم و منتظر میشم تا تموم قسمت هاش بیاد و یا اگر فصل های بعدی هم داشته باشه تموم اونها پخش بشه و بعد میرم سراغش.

حالا کسی میدونه این فصل دوم که امسال قراره پخش بشه فصل آخرشه یا باز چند سال باید منتظر فصل های بعدی بمونبم؟

Mahdi Razor
04-16-2016, 01:48 AM
من شخصیت مورد علاقه ام Hange Zoe عه. واقعا دیوونس! کاش تو فصل دو بیشتر ببینیمش، خیلی خوبه لامصب :Smiley20:

هانجی فوق العادست :Smiley35: روانی ترین شخصیت انیمس . عاشق غولاس :Smiley36:

این انیمه واقعاً یک شاهکاره، هم از نظر داستانی و هم گرافیک و طراحی

اما طولانی شدن زمان اومدن فصل دومش دیگه خیلی رو اعصابه. یک مدت هم رفتم دنبال مانگاش تا ادامه ـش رو اونجا بخونم اما به نظرم اصلاً کیفیت و هیجان انیمه رو نداشت.

به خاطر همین انیمه من دیگه هیچ انیمه ای رو با پخش نمیبینم و منتظر میشم تا تموم قسمت هاش بیاد و یا اگر فصل های بعدی هم داشته باشه تموم اونها پخش بشه و بعد میرم سراغش.

حالا کسی میدونه این فصل دوم که امسال قراره پخش بشه فصل آخرشه یا باز چند سال باید منتظر فصل های بعدی بمونبم؟

فکر نمیکنم تاخیری بخوره و نهایتا تابستون یا اوایل پاییز منتشر میشه . چون قرار بود تابستون پارسال منتشر بشه که تاخیر خورد افتاد به امسال

در مورد اینکه فصل پایانیشه یا نه هیچ خبری منتشر نشده

Tha Real Nigga
04-16-2016, 04:31 PM
فکر کنم دلیل این همه تاخیر برای فصل دوم انشتار ماهانه مانگا باشه چون در ماه یه چپتر میاد و هر چپتر ماهیانه میانگین 30 صفحه رو داره ولی مانگاهای هفتگی 20 تا 24 صفحه و توی یک ماه 4 چپتر میاد که بعضی اپیزود ها دو تا چهار چپتر رو در بر میگرن که میتونه یه فصل رو توی یک سال و نیم بسازن و پخش کنن البته صبر میکنن چپتر های مانگا به یه حدی برسه که فیلر پخش نکنن مثل کوروکو نو بسکت و این مانگا که بیشتر اکشن هست پس صحنه های گفتگوی کمتری نسبت به باقی مانگا ها داره برا همین طول کشید ساختن فصل دوم ، فصل اول تا چپتر 34 بود و الان که 80 چپتر اومده و من فکر میکنم تا همین 2016 پخش بشه چون چپتر ها به یه حدی رسیده که فصل دوم پخش بشه

:Smiley36:

Mahdi Razor
04-16-2016, 04:36 PM
فکر کنم دلیل این همه تاخیر برای فصل دوم انشتار ماهانه مانگا باشه چون در ماه یه چپتر میاد و هر چپتر ماهیانه میانگین 30 صفحه رو داره ولی مانگاهای هفتگی 20 تا 24 صفحه و توی یک ماه 4 چپتر میاد که بعضی اپیزود ها دو تا چهار چپتر رو در بر میگرن که میتونه یه فصل رو بعد از یه فصل بسازن و پخش کنن مثل کوروکو نو بسکت و این مانگا که بیشتر اکشن هست پس صحنه های گفتگوی کمتری نسبت به باقی مانگا ها داره برا همین طول کشید ساختن فصل دوم ، فصل اول تا چپتر 34 بود و الان که 80 چپتر اومده و من فکر میکنم تا همین 2016 پخش بشه چون چپتر ها به یه حدی رسیده که فصل دوم پخش بشه

:Smiley36:

یه دوستی یه بار بهم گفت خدا نکنه یه انیمه محبوب بشه یا بهترین انیمه سال بشه .. دیگه سازنده هاش میگن برین یه سه چهار سال دیگه فصل بعدیو میدیم :Smiley19:

راستم میگفت خیلی از انیمه هایی که محبوب و موفق شدن برای اینکه سری بعدیشو بدن طرفدارو زجر کش میکنن اینا . نمونش Sword Art Online یا همین اتک ان تایتان :Smiley104:

Tha Real Nigga
04-16-2016, 05:27 PM
یه دوستی یه بار بهم گفت خدا نکنه یه انیمه محبوب بشه یا بهترین انیمه سال بشه .. دیگه سازنده هاش میگن برین یه سه چهار سال دیگه فصل بعدیو میدیم :Smiley19:

راستم میگفت خیلی از انیمه هایی که محبوب و موفق شدن برای اینکه سری بعدیشو بدن طرفدارو زجر کش میکنن اینا . نمونش Sword Art Online یا همین اتک ان تایتان :Smiley104:

ساخت همچین انیمه هایی بیشتر برای فروش بیشتر مانگا هست یکیش همین حمله به تیاتان ها

خدا لعنتشون کنه خدا کنه فصل دوم هم مثل فصل اول عالی باشه

Being Amin
05-28-2016, 11:30 AM
در مورد شایعه اخیر؛ فقط میتونم بگم دیگه شورشو در آوردن !! امیدوارم گند نزنن و به قولشون عمل کنن و تاریخ پخش تاخیر نخوره!

Tha Real Nigga
05-28-2016, 11:42 AM
من سه ساله منتطرم از همین امروز مانگا رو شروع میکنم به شما هم پیشنهاد میکنم مانگا رو بخونید منتطر نشینین

Little Ghost
05-28-2016, 12:33 PM
من يه جا خوندم كه سرعت انتشار مانگا خيلي پايينه پس به همين دليل سازنده هاي انيمه متريال كافي براي فصل دوم در اختيار ندارن.حتي گفته ميشه ممكنه به خاطر همين موضوع انيمه خط داستانيشو از مانگا جدا كنه

Mahdi Razor
05-28-2016, 08:31 PM
اگه تا اخر امسال انیمه نیاد شروع میکنم مانگا رو بخونم ... خسته شدیم :Smiley104:

Being Amin
05-28-2016, 09:16 PM
من مانگا رو وقتی انیمه تموم شد شروع کردم ولی نمیدونم چرا مانگاش به جذابی انیمه اش نبود :Smiley15:

Mahdi Razor
05-28-2016, 09:38 PM
من مانگا رو وقتی انیمه تموم شد شروع کردم ولی نمیدونم چرا مانگاش به جذابی انیمه اش نبود :Smiley15:

کلا انیمه خیلی جذاب تر مانگا هست دلیلشم کاملا مشخصه دیگه :Smiley36: ، الان همین گیم اف ترونز و چیزای دیگه هم از کتاباشون جذاب ترن

il Conformista
05-28-2016, 09:45 PM
کلا انیمه خیلی جذاب تر مانگا هست دلیلشم کاملا مشخصه دیگه :Smiley36: ، الان همین گیم اف ترونز و چیزای دیگه هم از کتاباشون جذاب ترن

هیچوقت فیلم بهتر از کتاب نمیشه ! لذت و هیجانی که موقع دیدن فیلم Seven داشتم دربرابر هیجان کتابش شبیه جوک بود !

مینی سریال And There Were None از روی کتاب اگاتا کریستی نوشته شده امتیاز 8.1 ، کتابشو حدود 10 سال پیش خوندم ! قابل مقایسه با کتاب نیست .

یک دانشجوی رشته کارگردانی به بنده توصیه کرد که کتاب باشگاه مشت زنی رو بخون ، چون فیلمش به اندازه ی کتاب حرف برای گفتن نداره .

خوندن کتاب GOT رو هم گذاشتم برای بعد تموم شدن سریال ، که لذت سریالش از بین نره !

و ...

Tha Real Nigga
05-28-2016, 10:47 PM
کلا انیمه خیلی جذاب تر مانگا هست دلیلشم کاملا مشخصه دیگه ، الان همین گیم اف ترونز و چیزای دیگه هم از کتاباشون جذاب ترن

درسته که اقتباس هایی مثل ارباب حلقه ها,GOT و هری پاتر اقتباس های موفقی بودن اما برای من یکی مثل کتاب نمیشن اون هیجانی که خوندن این کتاب ها و تصویر سازی که خودم از کتاب دارم رو به فیلم هاش ترجیح میدم و شده که اقتباس خوب و درستی هم از کتاب و مانگا و .... صورت نگرفته مثل فیلم دردویل،پرسی جکسون،میراث(اراگون)، انیمه ترافوررز و..... .

در کل کتاب یه چیز دیگست :Smiley69:

Mahdi Razor
05-28-2016, 11:15 PM
هیچوقت فیلم بهتر از کتاب نمیشه ! لذت و هیجانی که موقع دیدن فیلم Seven داشتم دربرابر هیجان کتابش شبیه جوک بود !

مینی سریال And There Were None از روی کتاب اگاتا کریستی نوشته شده امتیاز 8.1 ، کتابشو حدود 10 سال پیش خوندم ! قابل مقایسه با کتاب نیست .

یک دانشجوی رشته کارگردانی به بنده توصیه کرد که کتاب باشگاه مشت زنی رو بخون ، چون فیلمش به اندازه ی کتاب حرف برای گفتن نداره .

خوندن کتاب GOT رو هم گذاشتم برای بعد تموم شدن سریال ، که لذت سریالش از بین نره !

و ...

برای خیلیا شاید اینطوری باشه ولی واسه من برعکسه :Smiley35: ، ولی کتابایی که مربوط به فیلم یا سریال یا چیزی نیستن برام خیلی جذاب تر از سریال و فیلم هستند ، نمیدونم چرا :Smiley35:

Being Amin
05-28-2016, 11:27 PM
این انیمه واسه من یه استثناست چون هر چقدر سعی کردم نتونستم با مانگاش ارتباط برقرار کنم و انیمه بیشتر بهم چسپید!
ولی اگه بخوام کلی بگم پنجا پنجاس! بعضی وقتا مانگا بهتره و بعضی وقتا هم انیمه! مثلا من مانگا وان پیس رو خیلی بیشتر از انیمه دوست دارم و بیشتر واسم جذابه و یا برسرک که وقتی مانگاش رو خوندم سریع رفتم سراغ انیمه و بشدت تو ذوقم خورد!! بعضی وقتا هم انیمه بهتره مثل همین شینگکی که یادمه اصلا نمیتونستم با طراحی مانگاش کنار بیام!

eli99
05-29-2016, 12:51 AM
این انیمه واسه من یه استثناست چون هر چقدر سعی کردم نتونستم با مانگاش ارتباط برقرار کنم و انیمه بیشتر بهم چسپید!
ولی اگه بخوام کلی بگم پنجا پنجاس! بعضی وقتا مانگا بهتره و بعضی وقتا هم انیمه! مثلا من مانگا وان پیس رو خیلی بیشتر از انیمه دوست دارم و بیشتر واسم جذابه و یا برسرک که وقتی مانگاش رو خوندم سریع رفتم سراغ انیمه و بشدت تو ذوقم خورد!! بعضی وقتا هم انیمه بهتره مثل همین شینگکی که یادمه اصلا نمیتونستم با طراحی مانگاش کنار بیام!

حرف شما تا حدی درسته چون یه بخشی از جذابیت بالای این انیمه به خاطر نبردهاست و مسلما مانگاکا نمیتونه به زیبایی تصاویر متحرک، نبردها رو به تصویر بکشه به خاطر همینه که برای بخشی از طرفدارها انیمه جذابتره(این نکته هم باید اضافه بشه که انیمه اش رو بسیار عالی ساختن) این ناامید شدن به خصوص وقتی اتفاق می افته که بلافاصله بعد از انیمه میریم سراغ مانگا و بعد از اون همه جذابیت بصری با کیفیت عالی حالا باید ادامه ی داستان رو بخونیم... ولی داستان مانگا اینقدر جذاب هست که اگه یه کم حوصله کنید شما رو به شدت با خودش همراه و درگیر کنه بعد از 5،6 قسمت به طراحی مانگا هم عادت میکنید. من یادمه خودم اون موقع که رفتم سراغ مانگا(با اینکه خودم به شدت معتقدم همیشه نسخه ی کتاب و مانگا بهتر از فیلم و انیمه ست) تو چند قسمت اول یه کم خسته شدم و نزدیک بود رهاش کنم که یهو جذابیت داستان آنقدر بالا رفت که اجازه نداد:Smiley35:
بحت بیربط:
درباره ی مانگای شاهکار وان پیس برای من قضیه کاملا برعکس بود به هیچ عنوان نتونستم با انیمه اش ارتباط برقرار کنم. مانگا میلیونها بار بهتره و نمیدونم چرا این حس رو داشتم که انیمه برای پسرهای 9-14 سال طراحی شده:d البته میدونم دارم اغراق میکنم ولی واقعا کاش یه نسخه ی دیگه ازش ساخته میشد داستانی به عظمت وان پیس واقعا حیفه :Smiley104: با اینکه عقیده دارم داستان وان پیس بسیار عظیم تر و جذابتر از دو رقیبش ناروتو و بلیچه ولی حتی انیمه های این دو سری هم بهتر از وان پیس ساخته شده:Smiley15:

Being Amin
05-29-2016, 01:05 AM
حرف شما تا حدی درسته چون یه بخشی از جذابیت بالای این انیمه به خاطر نبردهاست و مسلما مانگاکا نمیتونه به زیبایی تصاویر متحرک، نبردها رو به تصویر بکشه به خاطر همینه که برای بخشی از طرفدارها انیمه جذابتره(این نکته هم باید اضافه بشه که انیمه اش رو بسیار عالی ساختن) این ناامید شدن به خصوص وقتی اتفاق می افته که بلافاصله بعد از انیمه میریم سراغ مانگا و بعد از اون همه جذابیت بصری با کیفیت عالی حالا باید ادامه ی داستان رو بخونیم... ولی داستان مانگا اینقدر جذاب هست که اگه یه کم حوصله کنید شما رو به شدت با خودش همراه و درگیر کنه بعد از 5،6 قسمت به طراحی مانگا هم عادت میکنید. من یادمه خودم اون موقع که رفتم سراغ مانگا(با اینکه خودم به شدت معتقدم همیشه نسخه ی کتاب و مانگا بهتر از فیلم و انیمه ست) تو چند قسمت اول یه کم خسته شدم و نزدیک بود رهاش کنم که یهو جذابیت داستان آنقدر بالا رفت که اجازه نداد:Smiley35:
بحت بیربط:
درباره ی مانگای شاهکار وان پیس برای من قضیه کاملا برعکس بود به هیچ عنوان نتونستم با انیمه اش ارتباط برقرار کنم. مانگا میلیونها بار بهتره و نمیدونم چرا این حس رو داشتم که انیمه برای پسرهای 9-14 سال طراحی شده:d البته میدونم دارم اغراق میکنم ولی واقعا کاش یه نسخه ی دیگه ازش ساخته میشد داستانی به عظمت وان پیس واقعا حیفه :Smiley104: با اینکه عقیده دارم داستان وان پیس بسیار عظیم تر و جذابتر از دو رقیبش ناروتو و بلیچه ولی حتی انیمه های این دو سری هم بهتر از وان پیس ساخته شده:Smiley15:

میدونی من تا کجا خوندم مانگا رو؟ اونجا که
اونجا چند نفر به یه روستا رفته بودن بعد چندتا غول رو دیدن که حتی میتونستن حرف بزنن!
نمیگم مانگاش خوب نبود اتفاقا خیلی هم هیجانی بود ولی به این نتیجه رسیدم که اگه اینا رو توی انیمه ببینم خیلی بیشتر لذت میبرم!

در مورد وان پیس هم حق با شماست! بزرگترین نقطه ضعف وان پیس "گرافیک"ـشه که در مقایسه با انیمه های رقیبش ناروتو و بلیچ هیچ حرفی واسه گفتن نداره!
ولی داره سعی خودش رو میکنه بهتر بشه؛ و باید انصاف بدیم در مقایسه با اولاش خیلی بهتر شده و داره خوب پیش میره!

abbas stannis
05-29-2016, 08:39 PM
ممنون به خاطر معرفی .
من چهار اپیزود رو دیدم . چند تا سوال پیش اومده برام لطفا بدون اسپویل جواب رو بگین:Smiley69:

تو اپیزود اول غول عظیم مگه دیوار ماریا رو سوراخ نکرد؟ و غول ها اومدن داخل. خب پس اون غولی که زره داره و دویید کدوم دیوار رو خراب کرد؟ این هم یکی دیگه از دروازه های ماریا رو خراب کرد؟ آخه تو اپیزود سوم فهمیدیم که فقط ماریا خراب شده.
بعد یه چیز دیگه که متوجه نشدم، این دیوارهاست. سه تا دیوار ماریا، رز و سینا داریم. ولی تو عکس ها به نظر داخل دیوار سینا یه دیواره دیگه هست. اون چیه ؟ همون ژاندارمریه؟

"Ross Geller"
05-29-2016, 09:30 PM
تو اپیزود اول غول عظیم مگه دیوار ماریا رو سوراخ نکرد؟ و غول ها اومدن داخل. خب پس اون غولی که زره داره و دویید کدوم دیوار رو خراب کرد؟ این هم یکی دیگه از دروازه های ماریا رو خراب کرد؟ آخه تو اپیزود سوم فهمیدیم که فقط ماریا خراب شده.
اگه اشتباه نکنم غول اول دروازه رو خراب کرد . دروازه ی دیوار اول رو . بخاطر همین هم مردم سعی داشتن سریع برن توی دیوار که غول دوم رسید . قبل از دیوار اول اصلی , 4 تا دروازه ی گرد هست که توی 4 جهت دیوار بودن . که غول اول یکی از اونارو خراب کرد . یه سرچ بکن نقشه ی دیوار ها رو ببینی میفهمی منظورم چیه .
شرمنده توضیح کامل نبود اینقدر طول کشیده اومدن سیزن 2 که خودمم خیلی چیزا یادم رفته :| :Smiley104:

Mahdi Razor
07-04-2016, 08:10 AM
http://www.axgig.com/images/24080703500298846721.jpg

رسما تا بهار 2017 تاخیر خورد و رسما سازندگان انیمه ما رو گیر اوردن !!! ، همونطور که میبینید از پوستر فصل جدید هم رو نمایی شده و فکر میکنم دیگه بیشتر از این تاخیر نخوره ، فکر کنم سه ساله دارن تاخیرش میزنن! ، کارگردان هم تغییر کرده و اقای ماساشی کویزوکا کارگردان شده در حالی که تتسورو اراکی کارگردان فصل قبل روی پروژه نظارت داره و به عنوان سر کارگردان انجام وظیفه میکنه

peyman_eun
03-17-2017, 07:32 PM
خب منم تا فصل جدید شروع نشده خودم رو برسونم :Smiley36:
فعلأ 18 قسمت ازش دانلود کردم و 10 قسمت تا به حال دیدم، چیزی که خیلی برام جالبه اینه که انیمه ها چقدر از همدیگه تأثیر میپذیرن! خیلی راحت میشه گفت توکیو غول (Tokyo Ghoul) از اتک آن تایتان الهام گرفته، حتی Akame و Re: Zero هم همینطور، توی همه ی این انیمه ها هم شخصیت اصلی ابتدا یکم بی عرضه ست و هرچی داستان جلوتر میره جرأتش بیشتر میشه و ...

در مورد اتک آن تایتان باید بگم که مفهوم خیلی خوبی داشت، انیمه شروع خوبی داشت، ولی قسمت های 2 تا 5 خیلی حوصله سربر بودن، قسمت های زاید زیاد داشت :| قسمت 6 یکم بهتر میشه و قسمت 7 تا 10 هم عالی بودن. فعلأ 10 قسمت بیشتر ندیدم ولی تا همینجا هم میتونم بگم انیمه‌ی خوبیست و انتظاراتم رو برآورده کرد.
انیمه تا اینجا چند تا غافلگیری هم داشت که به کاراکتر "ارن" و اتفاقاتی که براش رخ داد مربوط میشدن... فقط تا این قسمتی که من دیدم هنوز ماجرای اون کلید و زیرزمین مخفی شفاف نشده، امیدوارم هرچه زودتر بره سراغ زیرزمین اینقدر حاشیه نره!!
دوستان اکثرأ شخصیت محبوبشون رو کاپیتان لوای معرفی کردن ولی برای من که هنوز 10 قسمت بیشتر ندیدم و کاپیتان لوای هم نقش کلیدی توی این 10 قسمت نداشت، شخصیت های محبوبم فعلأ همون "میکاسا" و "ارن" هستن
در کل جذابیت انیمه بالاست، نبردهای خوبی دیدیم و باید اعتراف کرد که انیمه کارگردان خوبی داشته!

sh2012
03-17-2017, 08:06 PM
فعلأ 18 قسمت ازش دانلود کردم و 10 قسمت تا به حال دیدم، چیزی که خیلی برام جالبه اینه که انیمه ها چقدر از همدیگه تأثیر میپذیرن! خیلی راحت میشه گفت توکیو غول (Tokyo Ghoul) از اتک آن تایتان الهام گرفته، حتی Akame و Re: Zero هم همینطور، توی همه ی این انیمه ها هم شخصیت اصلی ابتد یکم بی عرضه ست و هرچی داستان جلوتر میره جرأتش بیشتر میشه

این مشخصه ای که تو گفتی تقریبا تو خیلی از انیمه ها و فیلم ها و رمان و ... دیده می شن. البته این مشخصه ی اصلی هر انیمه شوننی هم هست .

اما در مورد تقلید حرفت کاملا درسته Shingeki no Kyojin یا همون Attack On Titan انیمه پیشرویی حساب میشه در دنیایه انیمه های اخرالزمانی و بی رحمی و خشونت و حس یاس سنگینی رو القا میکنه. همان طور که Death Note باعث شد تا انیمه های خیلی خوبی مثله Code Geass بر اساس اون ها ساخته بشه . بر اساس این انیمه هم علاوه بر Tokyo Ghoul، Kiseijuu: Sei no Kakuritsu که جز کارهای فوق العاده محسوب میشن کارهای نه چندان دلچسبی Owari no Seraph و Koutetsujou no Kabaneri (دومی دیگه خیلی نزدیک تر) هم برای تکرار موفقیت اون ساخته شن.

یه نکته ی دیگه هم که تو این سال 2017 هم میشه ازش خوشحال شد و هم ناراحت اینه که سال 2017 ساله برگشتن خیلی از انیمه های دیگه است. علاوه بر فصل دوم این انیمه که حدود 4 سال پیش پخش شد. لیست بلند بالایی از این انیمه ها قرار پخش بشه:
1- One Punch Man 2
2- Boku no Hero Academia
3- Steins;Gate 0
4-Code Geass: Fukkatsu no Lelouch
5-Kekkai Sensen & Beyond
6-Drifters
7-Overlord
8-Berserk
9-FLCL
10-Full Metal Panic!
و ....
خوشحال از این که بعضی از این انیمه ها در موقع خودشون فوق العاده بودن میتونن این راه رو ادامه بدون و متاسفانه از این که دنیای پر از خلاقیت انیمه ها داره به انتهای ایده هاش میرسه

peyman_eun
03-19-2017, 08:18 PM
خب بالاخره قسمت های 11 تا 25 رو هم دیدم. دیدنش تموم شد ولی انیمه اش طبق معمول ته نداشت و به فصل دوم کشیده شد.
به نظرم قسمت های 17 و 18 زاید بودن، برای مبارزه با غول زن دو قسمت کافی بود (در حالی که حدود چهار-پنج قسمت صرف کشتن غول زن شد و آخرشم که...!)
قسمت های 22 و 23 و 24 و 25 هیجان بسیار بالایی داشتن و به نظرم از لحاظ درام قسمت 22 بهترین قسمت انیمه بود، از نظر اکشن قسمت های آخر همه شون عالی بودن.
انیمه بسیار مفهومی و حتی تا حدی نمادین هست ولی این مفهوم الزامأ مفهوم خوبی نیست! "برای اینکه به یک هیولا پیروز بشی باید انسانیتت رو دور بندازی!" اینقدر منتظر موندیم تا همچین مفهومی رو تحویلمون بده؟! در کل انیمه جذاب هست و اکشن خوبی داشت، از نظر فیلمنامه با Re: zero برابری میکنه ولی از نظر کارگردانی و تدوین حرفه ای تر، منسجم تر و پخته تر بود. این کارگردان (Tetsurō Araki) روی داستان های جذابی دست میذاره، قبلأ انیمه دفترچه مرگ رو کارگردانی کرده بود که اونجا هم مفاهیمی همچون "خدای دنیای مدرن بودن" رو مطرح میکرد (البته اینطور نبود که تأییدش کنه! بلکه برعکس اواخر انیمه اش کاملأ نقد و نقضش کرد و به نظرم پایان مناسبی داشت)
توی انیمه اتک آن تایتان شاهد این هستیم که انسان ها تبدیل به غول میشن (منظورم اون دو نفر هست که برای اسپویل نشدن اسمشون رو نمیگم) و به جون همدیگه میفتن، وقتی تبدیل به غول میشن هویتشون رو تا حدی فراموش میکنن و عین حیوان به جون همدیگه میفتن، حتی زمانی که غول ها نباشن هم انسان ها به جون همدیگه میافتن، دنیا خیلی بی رحمه! قوی بر ضعیف پیروز میشه، همونجوری که یک حاکم میتونه به زیر دستش ظلم کنه، یک غول هم به انسان ظلم میکنه. برای مقابله راهی نیست جز اینکه مثل خودش بی رحم بشی...جز اینکه تبدیل به غول بشی! اینا مفاهیمی هستن که این انیمه سعی داشت تحویل مخاطب بده.
اما نمیدونم چه اصراری هست که انیمه ها رو به فصل دوم و سوم و ... میکشونن، اون از Re: zero که فقط یک "انگشت" رو کشتن و به فصل دوم کشیده شد و کلی "اسقف اعظم گناه" دیگه باقی مونده برای فصول بعدی! اینم از Attack On Titan که کل فصل چشممون رو میدوزه به کلید زیرزمین و آخرشم از همین کلید استفاده میکنه برای به انتظار کشاندن مخاطبان برای فصل بعد!

امتیاز هم: 9.5/10

Red Hood
04-09-2017, 02:19 AM
Im in love with Hange Zoe

r73
04-11-2017, 11:00 AM
ببخشید نمیدونستم سوالمو کجا مطرح کنم
فصل اول 2 تا ova داره یا 5 تا؟
لینک دانلودشون و زیرنویسشونو کسی میتونه بهم بده؟

Hossein_124
04-11-2017, 12:32 PM
ببخشید نمیدونستم سوالمو کجا مطرح کنم
فصل اول 2 تا ova داره یا 5 تا؟
لینک دانلودشون و زیرنویسشونو کسی میتونه بهم بده؟

5 تا داره. لینک دانلود : http://www.soulreaperzone.com/shingeki-no-kyojin-ova-480p-80mb-mkv/

زیرنویس هر 5 قسمت : http://s8.picofile.com/file/8291744718/Shingeki_no_Kyojin_OVA_SUB.rar.html

shayan____sa
10-21-2018, 02:08 AM
این اولین انیمه ای بود که شروع کردم به دیدنش اون هم به خاطر تعریف ها و امتاز بالاش، ولی اصلا فکر نمیکردم با همچین چیزی رو ب رو شم....

از همون قسمت اول نشون داد که چقدر فوق العاده و قوی هستش... اون صحنه که غول مادر ارن رو خور هچ وقت یادم نمیره... چقدر مریض و قشنگ بود:Smiley35::Smiley19:

داستان به قدری پر مغز و پر اتفاق و قوی هستش که واقعا آدم میمونه....

این انیمه و کتابش از همون اول من رو بسیار یاد نغمه آتش و یخ و GOT میندازه....

اما چیزی که خیلی روی من تا ثیر گداشت و من رو وادر به نوشتن این متن کردقسمت های 21 و 22 بود که همین الان تموم کردم...

واقعا نمیدونم چی بگم:Smiley10::Smiley10: قسمت 21جز بهترین قسمت هایی بود که تا الان دیدم تو تاریخ تلویزیون حتی(به عنوان یک انیمه) که فوق العاده آدرنالین رو برد بالا و هرچی برگ داشتیم ریختd موسیقی رو که نگم دیگهه دیوانه کننده بود اصلا با روان آدم بازی میکرد....

قسمت 22 هم فوق العاده ناراحت کننده و تاثیر گذار بود با اون قطعه پیانو آخرش:Smiley19: همونی بود که تو قسمت 6 برای فلش بک های میکاسا نواخته شد(OMAKE-PIFADLIB)

matiyo
10-21-2018, 11:14 AM
قبلا هم در مورد این انیمه گفتم و دلم میخواد هر وقت که شد بیام و ازش تعریف کنم چون به نظرم فراتر از یک انیمه اس.
آهنگها ، صحنه ها و سناروی ی غیر قابل پیشبینی و شکه آور.
البته همونطور که گفتم دوبله فارسی خیلی خوبی هم که داره باعث میشه بیشتر تمرکزت روی صحنه ها و داستان باشه تا خوندن زیرنویس
من همون فصل اول فعلا متوفق شدم! و قصد داشتم فصل سوم هم کلا توم بشه و بعد 2 و 3 رو یه جا ببینم که ضد حال زدن و ادامه پخش فصل سه موند برا 6 ماه دیگه حالا بیا و وصبر کن تا 9 ماه دیگه !اما ارزش انتظار رو داره چون این انیمه بی نظیره.

86471181
01-17-2019, 07:09 PM
بعد افتی که مانگاش داشت و کسل کننده شده بود دوباره چن تا چپتره که اوج گرفته

چن تا عکس از چپتر آخرش رو تو تگ اسپویل میذارم

این چپترش واقعا عالی بود خوراک یه قسمت پر هیجان انیمه هست

Levi is once again badass :Smiley35:

http://picoup.ir/images/26103831910844122281_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=26103831910844122281.jpg)http://picoup.ir/images/34077692895564700281_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=34077692895564700281.jpg)http://picoup.ir/images/12518624742912760249_thumb.jpg (http://picoup.ir/viewer.php?file=12518624742912760249.jpg)

mehrab 63
06-07-2019, 01:35 AM
دوستان من نمیدونم چرا تا حالا این انیمه رو ندیده بودم البته که اولین انیمه ایه که میبینم از لحاظ سریالی .
تو ۲ روز دو فصل رو دیدم .
فردا هم شروع مبکنم فصل سوم رو .‌بگم‌که خیلی عالیه و همه دوستان تعریف کردن و دیگه نیازی به تعریف من نیست .

دوستان بعداز این انیمه و فصل سومش چه انیمه ای رو تو این حد عالی میدونید بهم معرفی کنید .
ممنون

1919
06-07-2019, 03:17 AM
دوستان من نمیدونم چرا تا حالا این انیمه رو ندیده بودم البته که اولین انیمه ایه که میبینم از لحاظ سریالی .
تو ۲ روز دو فصل رو دیدم .
فردا هم شروع مبکنم فصل سوم رو .‌بگم‌که خیلی عالیه و همه دوستان تعریف کردن و دیگه نیازی به تعریف من نیست .

دوستان بعداز این انیمه و فصل سومش چه انیمه ای رو تو این حد عالی میدونید بهم معرفی کنید .
ممنون
سلام
به دنیای بزرگ انیمه خوش امدید:Smiley36:
من ، این نوید رو میدم هر چی بیشتر ببینید ، تشنه تر میشین:Smiley35:
معمولا برای شروع انیمه ها به صورت سنتی ، اینها رو معرفی میکنن
Fullmetal alkemist ورژن برادرهود
Death note

mehrab 63
06-11-2019, 03:10 PM
سلام
به دنیای بزرگ انیمه خوش امدید:Smiley36:
من ، این نوید رو میدم هر چی بیشتر ببینید ، تشنه تر میشین:Smiley35:
معمولا برای شروع انیمه ها به صورت سنتی ، اینها رو معرفی میکنن
Fullmetal alkemist ورژن برادرهود
Death note

اصلا دفترچه مرگ با اتک قابل مقایسه نیست . نصف هیجان اتک رو نداده خدایی .

قسمت ۱۹ این فصل هم دریجه دیگه ای رو باز کرد واسه سوالای ما

َAmirFrb
06-11-2019, 05:02 PM
اصلا دفترچه مرگ با اتک قابل مقایسه نیست . نصف هیجان اتک رو نداده خدایی .

قسمت ۱۹ این فصل هم دریجه دیگه ای رو باز کرد واسه سوالای ما

قسمت 19 جوری شد که انگار قراره یه سریال دیگه شروع بشه کلا :) خودش پتانسیل یه فصل کامل رو داره. بیشتر نگم که اسپویل نشه!

mehrab 63
06-11-2019, 08:12 PM
قسمت 19 جوری شد که انگار قراره یه سریال دیگه شروع بشه کلا :) خودش پتانسیل یه فصل کامل رو داره. بیشتر نگم که اسپویل نشه!

این سریال از روی مانگا ساخته میشه درسته ؟

sh2012
06-12-2019, 12:18 AM
این سریال از روی مانگا ساخته میشه درسته ؟

بله این انیمه از روی مانگا هست که تا به حال بالای 120 چپتر (البته اگه اشتباه نکنم) هم از اون بیرون اومده ...

1919
06-12-2019, 11:44 PM
بله ، death note به نظر منم به اتک نمیرسه ، صرفا از این جهت که اکثر انیمه بین های ایرانی با این دو سریال شروع کردن من اونا رو معرفی کردم ، نه اینکه از بقیه بهتر باشن لزوما
البته بحث فول متال جداست و شکی نیست که خیلی عالیه ( طبق نظر کاربرهای بین المللی بهترین انیمه بوده تا حالا )
اگه صرفا هیجان مد نظرتونه من اینا رو به ترتیب و با مختصری توضیح معرفی می کنم البته لزوما اکشن نیستند ، البته اکثرا به لحاظ فیلمنامه هم فوق العاده اند
Fullmetal alkemist
در دنیایی که کیمیاگری حرف اول رو میزنه و در کشوری که تازه از جنگ داخلی رهایی پیدا کرده ، دو برادر به نامهای ادوارد و الفونس که دست به عمل احیا مادرشون بعد مرگ زده اند و با عواقب این کار ممنوعه مواجه میشوند ، همچنین خطری بزرگ در این حین کشور را تهدید میکنه...
hunter x hunter
پسری به نام گون ، به دنبال پدرش که او را رها کرده و هانتر شده ، تصمیم میگیرد هانتر شود ، و در این راه با کوراپیکا تنها بازمانده از کشتار قبیله کورتا ، کیلوا از خانواده قاتلهای معروف زولدیک ، و لیوریو فردی که دنبال پول است آشنا میشود و داستانهای متفاوتی را پشت سر می گذارند.
The promised neverland
کودکانی در یک یتیم خانه زندگی می کنند و زیر نظر یک ماما هستند ، اما اجازه ی خروج از یتیم خانه را ندارند تا اینکه روزی بر حسب اتفاق دو کودک به دروازه ی خروجی یتیم خانه نزدیک شده و چیزی را که نباید ، میبینند....
mob psycho
پسری با نیروهای خاص که در زندگی مدرسه ای فردی معمولی است و در دفتر جن گیری تحت نظر استادش که شیادی بیش نیست به کار مشغول است ، در این بین با گروهی خلاف کار اشنا می شوند و ....
Nanatsu no taizai
هفت گناه کبیره کشور را در گذشته به تباهی کشانده و تعداد زیادی از شوالیه ها را کشته اند و برای سالها ناپدید شده اند و تحت تعقیب اند ، بر حسب اتفاقی این گروه دوباره دور هم جمع می شوند ...
baccano
داستانش خیلی پیچیدست ، نمیدونم کدوم بخششو بگم:Smiley14:
elfen lied
یک موجودی با قدرت ماورایی از محل نگهداری خود فرار می کند و گروهی برای دستگیری او وارد عمل می شوند ، این موجود به شهر وارد می شود اما بر اثر برخورد تیر به سرش حافظه خود را از دست داده است ...
akame ga kill
در یک کلام گیم اف ترونز انیمه ها چه به لحاظ کشتار کاراکترای اصلی چه به لحاظ صحنه های بالای 18 سال
سه جوان در راستای احیای روستای خود تصمیم میگیرند به صورت جداگانه به پایتخت مراجعه کنند ، اما هیچ چیز برای این روستاییان در پایتخت طبق تصور پیش نمی رود ، در این میان گروهی شرور در پایتخت در حال خراب کاری است و با هم مواجه می شوند
و البته خیلی های دیگه هم هستند که باید ببینید....و ژانرهای دیگر ....

mehrab 63
06-13-2019, 03:01 AM
خیلی گلی دوست عزیز . معرفی کامل و خوبی بود .
وان پانچ من چی تایید میکنی

بعد اینکه مانگا اتک تایتان البته دوبله میگم . پیدا کردم ولی لینکهاش مستقیم نبود و دانلود از اپلود بوی خیلی فرسایشی و وقت گیر و جدیدا غیر قابل انجامه . فقط میگه پول بده عضو شو بد بیا پیشم:Smiley14:.
جایی یا سایتی سراغ داری همین کارو کرده باشه ولی با لینک مستقیم و صدالبته رایگان
مرسی گلم

1919
06-14-2019, 01:28 AM
خیلی گلی دوست عزیز . معرفی کامل و خوبی بود .
وان پانچ من چی تایید میکنی

بعد اینکه مانگا اتک تایتان البته دوبله میگم . پیدا کردم ولی لینکهاش مستقیم نبود و دانلود از اپلود بوی خیلی فرسایشی و وقت گیر و جدیدا غیر قابل انجامه . فقط میگه پول بده عضو شو بد بیا پیشم:Smiley14:.
جایی یا سایتی سراغ داری همین کارو کرده باشه ولی با لینک مستقیم و صدالبته رایگان
مرسی گلم

وان پانج من سیزن اولش کار استودیو مدهاوس ه و عالیه ، ولی سیزن دومش کار یک استودیو دیگست و حتی معمولی هم نیست!
مانگاکا ( طراح داستان مصور ) وان پانچ من و موب سایکو که معرفی کردم یک نفره:Smiley69:
مانگا که دوبله نداره ، :Smiley36: ، اگه منظورت ترجمه شدشه ، من از سایت انیمه ورلد دانلود کردم ، که الان دو سالی هست بسته شده!
اگه تبلیغ محسوب نمیشه فک کنم تو سایت manhwa.ir باشه ، تو کانال تلگرامی انیمه ورلد هم هست ( ادمین محترم ، اگه خلاف مقررات سایته ، پاکش کنین ):Smiley17:

mehrab 63
06-18-2019, 12:32 AM
این اپیزود اخری که پخش دلیل دقیق وجود غولها و جنگ و مشکلات بین مردم و کشورها رو قشنگ توضیح میده .
کاش یکی از دوستان انیمه یا دوستانیکه میتونن پست کامل همراه با عکس رو قرار میدادن و همه اطلاعات و کنار هم میذاشت .
خیلی جالب میشد

1919
06-30-2019, 11:00 PM
فصل چهارم و اخر اتک برای پاییز 2020 تایید شد. تعداد قسمتهاش هنوز نامعلومه.

afshinvatan
07-03-2019, 12:49 AM
انیمه به بهترین شکل ممکن شروع شد و به بهترین شکل ممکن داره ادامه پیدا میکنه این دو قسمت اخر تمام ذهنیت ما رو نسبت به تایتان ها کاملا عوض کرد من که سعی میکنم وسوسه مانگا نیاد هوام:Smiley36:

86471181
10-09-2019, 11:04 AM
تو یکی از تاپیک ها یکی از دوستان یه سوالی براش از انیمه ایجاد شده بود به این مضمون که تو خاطرات پدر ارن، داره در مورد آرمین و میکاسا و اینا حرف زده میشه ( یه هم چین چیزی) کلیت قضیه این بوده که پدر ارن در مورد چیزی که نمیدونسته حرف میزده که بعدش من ریپلای زدم و گفتم چنین چیزی امکان پذیر نیست

تو تگ اسپویل یه سری توضیحات میدم،دوستانی که این سوال براشون ایجاد شده بود دوست داشتن بخونن

تو همین یکی دو چپتر آخر که از این مانگا منتشر شد، یه سری اطلاعات دیگه در مورد قدرت تایتان ها داده میشه، چنین اتفاقی امکان پذیر هست ( بیشتر از این نمیگم که اسپویل نشه ) ولی نکته اینجاست که دقیقا موضوعی که هنوز تو مانگا بهش پرداخته نشده، تو چپتر 121 یه چیزی ازش نشون میده و تو چپتر 122 کامل تر میگه ( یعنی دو چپتر اخیر) چجوری تو انیمه نشون داده شده؟:Smiley15:

بعد نوشت :
برادر Dexter_171، تو چت باکس اشاره کردن که مثل اینکه این موضوع رو قبلا تو مانگا بهش اشاره کردن و سوتی من بوده، یعنی انیمه مطابق مانگاست اون بخشی که من گفتم با هم مغایرت دارن

matiyo
10-09-2019, 03:39 PM
تو یکی از تاپیک ها یکی از دوستان یه سوالی براش از تو انیمه ایجاد شده بود به این مضمون که تو خاطرات پدر ارن، داره در مورد آرمین و میکاسا و اینا حرف زده میشه ( یه هم چین چیزی) کلیت قضیه این بوده که پدر ارن در مورد چیزی که نمیدونسته حرف میزده که بعدش من ریپلای زدم و گفتم چنین چیزی امکان پذیر نیست

تو تگ اسپویل یه سری توضیحات میدم،دوستانی که این سوال براشون ایجاد شده بود دوست داشتن بخونن

تو همین یکی دو چپتر آخر که از این مانگا منتشر شد، یه سری اطلاعات دیگه در مورد قدرت تایتان ها داده میشه، چنین اتفاقی امکان پذیر هست ( بیشتر از این نمیگم که اسپویل نشه ) ولی نکته اینجاست که دقیقا موضوعی که هنوز تو مانگا بهش پرداخته نشده، تو چپتر 121 یه چیزی ازش نشون میده و تو چپتر 122 کامل تر میگه ( یعنی دو چپتر اخیر) چجوری تو انیمه نشون داده شده؟:Smiley15:

پس اجازه بدین منم یه اسپویل بر مبنای چیزی که یه جایی خوندم و یکی هم بر اساس نظرم خودم داشته باشم: (اگه نمیخواهید داستان لو بره داخل تگ اسپویل رو نخونین!!)چون من خودم وقتی خوندمش کلی بدوبیرا گفتم به خودمو اسپویلرش!:Smiley36:

یه جا نوشته بود که در حقیقت بوف همون اِرنه!!وقتی بوف اسم آرمین و میکاسا رو به زبان میاره و به گریشا میگه اگه این کارو نکنی همه چیز تکرار میشه همون تاریخ همون اشتباهات ، پشت سر هم!!!!در واقع این خاطرات به خاطر چرخه تناسخه که به بوف رسیده!!البته من خودم زیاد قانع نشدم !
اما من خودم شخصا فکر میکنم که از اونجایی که ارن بر مبانای خاطرات بوف گفت ، همه اتباع ییمر توسط چیزی به هم وصل هستند که ما نمیتونیم ببینیم و یکی از وارث ها(که فکر میکنم همون ییمری که عاشق هیستوریا شده بودهست!!) گفته:
"یه مسیرهایی رو دیده ، خون و استخون هایی که تایتانها رو شکل میدن و حتی گاهی خاطرات و افکار هم از طریق اون مسیرها ارسال میشن و تمام مسیر ها در یک مختصات ویژه به هم می رسند..."
یعنی بنا به این ، تصور مکنم که کل خاطرات تایتانها فارق از زمان و مکان میتونن در گذشته و آینده منتقل بشن یعنی وقتی بوف از میکاسا و آرمین اسم میبره در حقیقت خاطرات ارن هست که از طریق همون مسیرها به گذشته و مغز بوف منتقل میشه!!

در کل ندانستن داستان و این که هنوز هم بخشی از داستان گنگ و نا مشخصه هیجان بیشتری ایجاد میکنه و صبر ادمو لبریز میکنه.
البته نمیدونم تو مانگا چی نوشته یا بر اساس اون چه پیشبینی میشه کرد ولی هرچی باشه ، با در نظر گفتن سناریویی که تو این سه فصل دیدم مطمئنم یک داستان و یک پایانبندی بی نظیری در انتظارمونه :Smiley69:

86471181
10-04-2020, 02:31 AM
با در نظر گفتن سناریویی که تو این سه فصل دیدم مطمئنم یک داستان و یک پایانبندی بی نظیری در انتظارمونه :Smiley69:

شاید پایان بندی بی نظیری ببینی ( میگم شاید چون هنوز مانگاش تموم نشده خودم نخوندم و بعید میدونم پایان بندی خوبی داشته باشه)، اما قطعا داستان بی نظیری نمیبینی:Smiley36:
حداقل من رغبتی به خوندن مانگاش اصلا ندارم دیگه از سر بیکاری میخونم
الان تا چپتر 132 خوندم و همین دو سه چپتر آخرش باعث شد بیام چند خط بنویسم چون یه ذره تداعی کننده ی فصل یک برام شد، همون هیجان، همون بی رحمی یه جورایی یاد اون سکانس های انداختن جنازه های همرزماشون و کشته شدن مادر ارن انداخت.
به قدری پیچ و تاب میدن به داستان، حالت دیگه بد میشه، پیچ و تاب منظورم این نیست که هی گره ی جدید ایجاد میشه و اینا، این جوریه فرض کن یه نفر با ماشین از نقطه ی A شروع میکنه و یه مسیر رو میره قراره برسه به نقطه ی B، یهو وسط راه سرخر رو کج میکنه میاد دوباره نقطه ی A دوباره دور میزنه بره سمت B، هی این رفت و برگشت تکرار میشه آخرش هم سوار هلی کوپتر میشه میره رو به آسمون :Smiley36:
دیگه تنها مثالی که میشد بزنم بدون اینکه داستان رو بگم همین بود از این بهتر نمیشد :D

خودم منتظرم فصل آخر هر چه سریع تر بیاد ببینم چجوری میسازنش، قطعا اکشن زیادی داره ولی به نظرم جاهای خسته کننده هم کم نداره، از نظر دیالوگ که افتضاح، اکشنش هم خسته کننده میشه،با اینکه از قسمت سوم چهارم فصل دوم انیمه دیگه ندیدم انیمه رو ولی همون سکانس نبرد روی دیوار که راینر و برتولت به غول تبدیل میشن، تو مانگا هم جذاب بود، احتمالا انیمش هم اون بخش رو خوب درآورده بود، تا اینجا که خوندم فقط یه جا هم چین پتانسیلی داره که اگه اشتباه نکنم تو یکی از اسپویل ها عکسش رو گذاشتم، بقیش یه وان پانچ من درونی داره.

خودم برداشتم اینه فصل آخرش یه فصل سراسر اکشنه ( خبر خوب واسه عشاق اکشن)، ولی اکشنش هم حوصله سر بر میشه اکثر جاهاش به جز دو جاش از نظر من، اون وان پانچ من درونش احتمالا خیلی تو ذوق بزنه، یه اکشن بی سر و ته که بر خلاف وان پانچ من که متناسب با فضای انیمه هست همون اکشن بی سر و تهش.
اگه وان پانچ من رو دیده باشین سرتاسر کاراکتره با ویژگیهای عجیب غریب و خفن ولی چیز زیادی از اون کاراکتر نمیدونین در همین حد که یه کاراکتر خفن میاد یه نبردی شروع میشه، چیز خاصی هم از اون کاراکتر داستان به شما نمیگه مثلا تهش میگه اسمش فلانه و از بچگی هم بزرگ شده:D ، حالا حمله به غول ها هم اکشناش یه هم چین چیزیه اصلا به فضای انیمه نمیخوره یکی میاد میجنگه میره.
از نظر پیش رفتن داستان هم یه سری جاهاش واقعا دیگه خیلی آبکی و خسته کننده میشه یه چیز تو مایه ها چند قسمت اول فصل دوم انیمه، انگار دارین فوتبالیست ها رو میبینین، اون جاهاییش که وسط مثلا یه بازی حساس، 22 تا بازیکن و n تا تماشاگر و برو بچز نیمکت نشین و مربی ها همه با تله پاتی با هم حرف میزنن و جواب هم رو میدن و یه سری جای دیگش هم با دیالوگ هایی مثل اینکه ما میتونیم و تا اینجا اومدیم از اینجا به بعد هم میریم به خاطر فلانی خون میاره آدم رو و باقیش هم واکینگ دد درونش میزنه بیرون و هی رو این موضوع تاکید میشه بشریت فلان است و بیسار است و بیا ثابت کنیم آدما از غول ها فلان ترن و تو ذهنت ندای " خدایا بسه دیگه" مرتب تکرار میشه.

حالا امیدوارم به این مزخرفی که ازش گفتم نباشه چون یه مقدار با فاصله زمانی زیاد خوندمش:Smiley43:

Saber-j
11-13-2020, 07:38 PM
قبل دیدن انیمه برام سوال بود که واقعا شایسته این همه تعریف و تمجید هست یا نه.اخـه این ریت های نجومی و کهکشانی کمی غیر قابل باور بود.فصل اول و دوم رو که تموم کردم خودمم پی بردم که چه اثر شایسته‌ایه ، حالا با تماشای فصل سوم نمیدونم چرا حتی ریت بالاتری بهش داده نشده!
فصل 1 فلسفه عمیقی داره اما بیشتر بی رحمانه‌ست و مملو از دیدگاه های سیاه و سفیدـه.بیننده هایی که فصل دو رو تماشا کنند پاداش خودشون رو دریافت میکنند.در فصل 2 ، داستان سیاه و سفید شروع به کمی خاکستری شدن می کنه اما در عین حال که بینش فلسفی نسبت به مسائل در حال رشدـه ، سرعت عمل بالاتر هم بالاتر میره. فصل 3 فصلیه که نمایش رو در دسته شاهکارها قرار میده. فصلیه که همه چیز خاکستری شده و شما نمیدونید از چه گروهی طرفداری کنید و فقط می تونید به هر دو طرف ترحم کنید.
عنصری که همیشه تو انیمه ها من رو جذب خودش کرده پرداخت دقیق و پر جزییات و مهندسی شده‌ست.چقدر خوب شخصیت ها و داستان رفته رفته عمیق میشه.این اتفاق توی اتک هم عملی میشه و شخصیت ها هر کدوم خط داستانی پرداخت شده ی خود رو دارند.داستان به خوبی نوشته شده و حتی برای لحظه ای هم خسته کننده نمیشه و با پیچ خم های بیشمار و افشاگری های تکان دهنده و لحظات دلخراش شما رو میخکوب میکنه.
اما اتک مثل اکثر انیمه های دیگه ضعفی داره که جز منطق عجیب و غریب انیمه ایـه ؛ دیالوگ ها و مونولوگ های مفصل و غیر ضروری که صرفا داره توضیحات وقایعی میده که ما همین الان با چشم دیدیم و این باعث میشه محتوای ۲۴ دقیقه ای تو ۵ دقیقه خلاصه بشه.با این وجود خیلی به این معضل دچار نمیشه.
اگه دنبال یک انیمه حماسی ، فانتزی و احساسی و پرشور هستید حتما و حتما اتک رو صدر لیستتون قرار بدید.

Luca Brasi
12-28-2020, 07:22 PM
دوستان من میخوام این انیمه رو شروع کنم یه فصل ova داره که 8 اپیزوده میشه راهنمایی کنید؟ قبل فصل 1 ببینم یا...

ShInOdA
12-29-2020, 03:37 AM
دوستان من میخوام این انیمه رو شروع کنم یه فصل ova داره که 8 اپیزوده میشه راهنمایی کنید؟ قبل فصل ل 1 ببینم یا...
بعد از فصل اول> Ova نوت بوک (مهم ترین Ova) بقیه Ovaهای فصل اول هم آن چنان مهم نیستن دیگه ولی خب بعد Sudden visitor /Distress و بعد از اون No regrets (دوپارته)
بعد از فصل دوم> Ova دختران گمشده (کاراکتر آنی لئونهارت)
بعد از پارت اول فصل سوم> اپیزود سوم دختران گمشده/ جونیور های (12 اپیزوده کوتاهه و کلا فان و لولیه) کلا غیر از همون اولی بقیش اصلا ضرورتی نداره

del@
02-06-2021, 12:42 AM
فصل سوم پارت دوم تایپیک نداشت
یه سوال، داستان چطور شد؟ (بهخصوص سه چهار قسمت آخر)
کلا داستان مشابه سازی داره میشه با یهود و قوم یهود/

من خیلی سه قسمت اخر رو نگرفتم/ یمیر تایتان اصلی بود که به نه تا تبدیل شد ولی انسانها شکستش میدن و تبعید میشن به جزیره!!؟؟
اینها رو تبعید کردن به اون جزیره و یک عده رو هم تایتان میکردن. .. چون قبلا شورش کردن !!

چرا برای تنبیه مردم را تایتان میکنن!؟
درست فهمیدم

و اینکه چرا میخوان نابود کنن، اینها که اصلا نمیخوان از اونجا خارج بشوند ( دیدگاه خانواده ریس) ؛ پس چرا تایتان غول رو فرستادن ؟؟
میگذاشتن دور از سرزمین اصلی بودن دیگه/ دردسری نداشتن

پدر ارن سیزده سالش شده بود که خودش رو برای ارن فدا کرد؟ پس چرا باید خودش رو میکشت؟؟
اگر جواب سوالهام در فصل چهار هست، یجوری بگید که اسپویل نشود . فصل چهار رو ندیدم!
S h i n o d a
@1919 sh2012 peyman_eun

86471181
02-27-2021, 11:29 AM
فصل سوم پارت دوم تایپیک نداشت
یه سوال، داستان چطور شد؟ (بهخصوص سه چهار قسمت آخر)
کلا داستان مشابه سازی داره میشه با یهود و قوم یهود/

من خیلی سه قسمت اخر رو نگرفتم/ یمیر تایتان اصلی بود که به نه تا تبدیل شد ولی انسانها شکستش میدن و تبعید میشن به جزیره!!؟؟
اینها رو تبعید کردن به اون جزیره و یک عده رو هم تایتان میکردن. .. چون قبلا شورش کردن !!

چرا برای تنبیه مردم را تایتان میکنن!؟
درست فهمیدم

و اینکه چرا میخوان نابود کنن، اینها که اصلا نمیخوان از اونجا خارج بشوند ( دیدگاه خانواده ریس) ؛ پس چرا تایتان غول رو فرستادن ؟؟
میگذاشتن دور از سرزمین اصلی بودن دیگه/ دردسری نداشتن

پدر ارن سیزده سالش شده بود که خودش رو برای ارن فدا کرد؟ پس چرا باید خودش رو میکشت؟؟
اگر جواب سوالهام در فصل چهار هست، یجوری بگید که اسپویل نشود . فصل چهار رو ندیدم!
s h i n o d a
@1919 sh2012 peyman_eun
تا اونجایی که من خاطرم هست، ییمیر انگار با شیطان پیمان میبنده و از این حرفها ( اصلا هم مهم نیست مهم اینه اولین نفر بوده)، اونی که با انسان ها نجنگید یه پادشاهی بوده از همون نسل که خلاصه به یه سری دلایل نجنگیده، خودش پایتخت رو همون جزیره انتخاب میکنه میره اونجا و خلاصه میگه من قصد جنگیدن ندارم شما هم سرتون تو لاک خودتون باشه که سیخ بزنین ما رو دهنتون رو با تایتان ها سرویس میکنم ( یعنی عملا تبعیدی نبوده خود تبعیدی بوده) دلیلش هم درست و درمون انیمه و مانگا نمیگه یه سری چیزا هست تو چپترهای آخر که بگم اسپویل میشه ولی هم چین ربطی هم نداره.
داستان تنبیه هم که تنبیهه دیگه سوالت چیه دقیقا؟ :d الدیایی ها قابلیت تبدیل شدن به تایتان رو دارن، تبدیل به تایتانش میکردن میفرستادن سمت جزیره ی پارادایس
داستان نابود کردنشون هم این جوری نبود که بخوان نابودشون کنن، مارلیایی ها میخواستن قدرت تایتان مادر رو بدست بیارن ( دلیلش هم این بود که تو این جنگ های اخیرشون مثل قبل قدرت نداشتن، با اینکه از قدرت 7 تا تایتان استفاده میکردن حس میکردن نیاز به قدرت تایتان مادر دارن)
در مورد پدر ارن، این که چند سال شده بود رو نمیدونم، احتمالا یه دلیل فقط وجود داره که مرتبط با قدرت تایتان مهاجمه به نظرم ،البته این حدسمه و یه جورایی توجیهه، این رو هم تو فصل چهارم در مورد این قدرت خاص تایتان مهاجم صحبت میکنه احتمالا

kntu
08-09-2021, 12:20 AM
دوستان من نمیتونم زیرنویس مناسبی برای این انیمه پیدا کنم
میشه کمکم کنید؟
تمام زیرنویس هایی که دانلود کردم رسما غلط ترجمه کرده بودن خیلی از جملات رو
این حجم از تفاوت اصلا برام عجیب بود، تا جاییکه گفتم شاید دوبله انگلیسی متفاوت از دیالوگ های ژاپنی بوده و زیرنویس از رو اونهاست که انقدر فرق داره

ShInOdA
08-09-2021, 03:45 AM
میشه کمکم کنید؟
این حجم از تفاوت اصلا برام عجیب بود، تا جاییکه گفتم شاید دوبله انگلیسی متفاوت از دیالوگ های ژاپنی بوده و زیرنویس از رو اونهاست که انقدر فرق داره
اینجا چندتا ترجمه مختلف برای فصل اول موجوده ولی نمی‌دونم کدومش خوب بود: + (https://anime-list20.site/anime/4554) اینم توی ساب‌سین پیدا کردم: + (https://subscene.com/subtitles/shingeki-no-kyojin-attack-on-titan/farsi_persian/1880165)

northboys
08-09-2021, 12:04 PM
میشه کمکم کنید؟

دقیقا به خاطر همین موضوعه.
به خاطر همین من دوبله انگلیسی رو بیخیال شدم و با ژاپنی دیدم که زیرنویس اوکی باشه

kntu
01-10-2022, 01:10 PM
دوستان ویدیویی چیزی وجود داره که داستان رو تا اینجا مرور کنه؟
بعضی از جزئیات یادمون رفته
برای فصل های قبل یادمه یه چیزایی بود

wlh
01-10-2022, 01:32 PM
دوستان ویدیویی چیزی وجود داره که داستان رو تا اینجا مرور کنه؟
بعضی از جزئیات یادمون رفته
برای فصل های قبل یادمه یه چیزایی بود

سلام بله برای دوستانی که عین ما مشکل یادآوری دارند این ویدئو مناسبه الان بار دومه دارم میبینمش
https://picoup.ir/images/39226190664653174413.jpg (https://www.youtube.com/watch?v=wKROoVC1q7E)

Nora
02-25-2023, 08:18 PM
تریلر جدید از بخش سوم فصل پایانی

https://picoup.ir/images/02221259661720446732.png

DOWNLOAD
(https://uupload.ir/view/-8979994137583378921_vvqr.mp4/)

kntu
02-27-2023, 01:41 PM
واقعا کسی نیست کمپینی چیزی تشکیل بده بهشون اعتراض کنه برای این توهین شون به مخاطب؟

بخش اول پارت سوم فصل چهارم؟؟
خب مگه .......

ShInOdA
02-27-2023, 09:11 PM
واقعا کسی نیست کمپینی چیزی تشکیل بده بهشون اعتراض کنه برای این توهین شون به مخاطب؟

بخش اول پارت سوم فصل چهارم؟؟
خب مگه .......

در مورد این موضوع، بدک نیست یه فکت‌هایی بگم که شنیدنش خالی از لطف نیست؛ اول این‌که بدونید این دست از تصمیم گیری‌ها مثل زمان و نحوه‌ی پخش و... با کمپانی‌هاست، نه استودیو. استودیوها فقط در حیطه‌ی انیمیشن و تا حدودی کستینگ، خرشون می‌ره! وقتی می‌گم کمپانی، منظورم یه ابرکمپانی‌ای مثل کودانشا و کمپانی بزرگی مثل پونی کنیونه. اعتراض و کمپین؟!!! مثل این می‌مونه آدم بره به مایکروسافت یا راکستار اعتراض کنه!

پس این‌که می‌بینید یا می‌شنوید که آی‌ی‌ی ماپا اتک رو ذبح کرد یا نمی‌دونم بچه سرراهی شده و این حرف‌ها، فقط یه سری غرغرهای بچه‌گونه‌ست. کلا این توهم تو ذهن خیلی‌ها هستش که مثلا یه استودیو اگه چندتا آی‌پی دستشه، کلهم اجمعین یه تیم و یه گروهن که هی از این اتاق و این پروژه، می‌رن اون اتاق و یه پروژه دیگه!! شاید خیلی مضحک باشه ولی باور کنید که چنین تفکراتی وجود داره. خیلی‌ها فکر می‌کنن استودیو ماپا، اتک رو به زور قمه از استودیو ویت گرفته!! مدت‌هاست ویت، توانش یا تمرکزش رو از عناوین به اصطلاح AAA برداشته. نمونه‌ی جدیدتر... انیمه‌ی وینلندساگا! هم خود آقای کیمورا (مانگاکای وینلند) و هم آقای شوهی یابوتا (کارگردان) خیلی تشکر کردن که ماپا حمایت‌شون کرد و الان فصل دوم انیمه (با همون تیم فصل اول و همون استایل و...) داره پخش می‌شه. الان بزرگ‌ترین انیمه‌ی استودیو ویت، اسپای فمیلیه. این استودیو زده تو خط آثار مستقل و کوچیک‌تر. مثل ویوی و اُساما رنکینگ.

و در آخر، نظر من در مورد این چند پاره شدن انیمه اتک آن تایتان؛ به نظرم این تصمیم برای ادامه‌ی هایپ این انیمه‌ست. به جوجو دقت کنید؛ یکی از بهترین‌ترین بخش‌های مانگا، همین پارت ششم بوده... ولی چقدر دیده شد؟ چقدر تو سوشال مدیا یا کانال‌های یوتوبرهای بزرگ در موردش حرف زدن؟ تقریبا هیچی! فا*ینگ جوجو بیزار ادونچر با اون همه دبدبه و کبکبه! این روزها اگه مارکتینگ، چیزی رو چپ و راست هایپ نکنه، مردم به طرفت العینی فراموشش می‌کنن. فرقی هم نمی‌کنه اتک یا وان پیس باشه یا عنوان مستقل. سر همین موضوعه که استودیو یوفوتیبل میاد یه اسپشیال سینمایی واسه فصل جدید دمون اسلیر می‌سازه و اون رو به صورت تور درمیاره (از ژاپن تا امریکا) تا دوباره اون عطش رو در مخاطب‌ها ایجاد کنه. می‌دونم چیز قشنگی نیست، ولی واقعیتی هستش که باید متاسفانه قبولش کرد. از دل برود هر آنکه از دیده برفت!

یه مثال از تخفیفات داخلی خودمون! یه جنس رو پشت ویترین می‌بینی و باخودت میگی چقدر گرونه، بذارم تو بلک فرایدی بخرم!!! تو بلک فرایدی میان یه قیمت بیشتری می‌زنن، بعد روش اتیکت می‌چسبونن که فولان درصد تخفیف!!! و در عمل می‌شه همون قیمت روز عادی! فرقش فقط یه برچسب و شرطی شدن ذهن به کلمه تخفیف و این مباحثه! اگر انیمه، به همون منوال سابق جلو می‌رفت، در سریع ترین حالت ممکن، توی همین بازه‌ی 2023 تا 2024 تموم می‌شد. (که عملا داره تو همین بازه تموم می‌شه) اگر قرار به میلکینگ این سری می‌بود خیلی راحت تا تابستون 2024 طولش می‌دادن حتی بیشتر از اون... و صدای احدالناسی هم در نمیومد. مشخصه که تخته گاز و با کیلوها cgi دارن جلو می‌رن تا تموم شه تازه! بعد می‌گن طولش می‌دن و آب بستن و... این غرغرها اصلا واسم قابل درک نیست.

kntu
02-28-2023, 11:30 AM
ممنون از توضیحات تون ولی به بحث من ربطی نداشت
من نه اسمی از ماپا بردم نه گفتم دارن اب میبندن

موضوع اصلی همینه، حقوق مخاطب و مصرف کننده
اتفاقا مثال خوبی زدین، وقتی فروشنده ها میان مشتری رو گول میزنن و تخفیف های کاذب میذارن، اول یه سری ادم تو فضای مجازی موضوع رو طرح میکنن، بعد کار به تحقیق و تفحص خبرنگارها میرسه بعد مقالات اعتراضی شروع میشه
تا جایی میرسه که پارسال بی بی سی انگلیسی یه مقاله ی مفصل در موردش نوشت و به شدت ابروی تخفیف های بلک فرایدی رو برد (البته باکسینگ دی هم همینه) فروشنده ها از خطای ذهنی مقایسه ی کاذب (نه شرطی شدن) برای فروش بیشتر استفاده میکردن که اومدن و در موردش روشنگری کردن

اما اینکه اینجا سازندگان یه انیمه ی پرطرفدار اینجوری به شعور مخاطب توهین کنن و ادم برای خودش توجیه کنه که برای سود بیشتر از فروش مانگا یا بالا نگه داشتن هایپه، اینجا جاییکه باید گفت از ماست که برماست
یعنی با کمال احترام اعتراض نکردن طرفدارایی مثل شما باعث میشه که سازنده بتونه اینجوری بهمون توهین کنه
میتونستن خیلی راحت بگن فصل هفتم یا فصل هشتم و طبیعتا کسی مشکلی هم نداشت
اما اینکه اومدن چند سال پیش اسم فصل چهارم رو گذاشتن فصل پایانی
بعد یهو گفتن فصل پایانی دو بخشه
بعدش بعد از اتمام بخش دوم (دقت کنید بعد از اتمام بخش دوم!!!) اعلام کردن که نه دو بخش نیست سه بخشه
حالا دارن میگن بخش سوم خودش دو بخشه
که بخش دوم بخش سوم فصل چهارم در زمان نامعلومی از 2023 پخش میشه
یعنی چند بار حرفی که صراحتا خودشون زده بودن رو دارن نقض میکنن (این هم نبود فصل خودش یه معنایی داره، تفاوت معنای بخش و پارت و فصل چیه مگه؟)
این مدل گول زدن مخاطب و دروغ گویی علنی رو من یادم نمیاد جایی، اگه این مدلی سابقه داشته بگید ولی به هر حال بدجوری فریب دادن و توهین به مخاطبه
و وظیفه ی فن بیس ها بنظرم اعتراض به همچین رویه هاییه، مخصوصا الان که فضای مجازی هست و تریبون برای اعتراض کردن وجود داره
اگه از همینجا یاد نگیریم جلوی دروغ گفتن بهمون وایسیم و از حقوق مون دفاع کنیم، تو جاهای مهم تر و مسائل اجتماعی هم یاد نمیگیریم جلوی ظلم و دروغ اعتراض کنیم

Sherlockian
02-28-2023, 03:34 PM
جدای از تمام توضیحاتی که داده شد بد نیست اینو هم در نظر بگیریم: چند چپتر پایانی بزرگترین و شدیدترین نبردهای تمام داستان رو شامل میشن. طبق بیانیه‌ای که تیم تولید چندوقت پیش منتشر کرد برنامه اولیه بر این اساس بوده که تمامی پارت سوم با هم پخش بشه، اما حجم کار به قدری بالا رفته که هرچقدر هم تلاش میکردن نمیتونستن انیمه رو به ددلاین مورد نظر برسونن، در نتیجه با کمیته‌های بالای کار صحبت کردن و قرار بر این شد که اپیزودهای باقی‌مانده در ۲ بخش پخش بشن. جدای از مشکلات تولید، یوایچیرو هایاشی که کارگردان ارشد انیمه هست هم توی پارت سوم نقش به مراتب مستقیم‌تری از پارت‌های اول و دوم پیدا کرده. بخش اعظمی از استوری برد و کارگردانی اپیزود هفته آینده (که یک ساعته هستش) هم بر دوش خودشه و از اونجایی که ماپا دستشون رو برای این بخش بازتر گذاشته از فرصت استفاده کرده و به سختی روی انیمه کار میکنه و همین موضوع هم به تاخیر دامن زده. چند هفته پیش برنامه‌ای از شبکه nhk پخش شد که پشت صحنه ساخت پارت سوم رو نشون میداد و موضوع جالبی که مطرح شد این بود که هایاشی حدود ۸۰ درصد از کاری که کارکنان بهش ارائه میدن رو رد میکنه و درخواست ایجاد تغییرات یا حتی حذف کل کار و از اول انجام شدنش رو میده!
در کل بنظر میاد این چند پارته شدن بخش سوم بیشتر از مداخلات افراد بالا دستی، بخاطر زحماتی باشه که عوامل انیمه برای هرچه بی‌نقص تر شدن پایان داستان میکشن.

wlh
02-28-2023, 03:47 PM
...

...

اما اینکه اینجا سازندگان یه انیمه ی پرطرفدار اینجوری به شعور مخاطب توهین کنن و ادم برای خودش توجیه کنه که برای سود بیشتر از فروش مانگا یا بالا نگه داشتن هایپه، اینجا جاییکه باید گفت از ماست که برماست
...
و وظیفه ی فن بیس ها بنظرم اعتراض به همچین رویه هاییه، مخصوصا الان که فضای مجازی هست و تریبون برای اعتراض کردن وجود داره
اگه از همینجا یاد نگیریم جلوی دروغ گفتن بهمون وایسیم و از حقوق مون دفاع کنیم، تو جاهای مهم تر و مسائل اجتماعی هم یاد نمیگیریم جلوی ظلم و دروغ اعتراض کنیم

تا جایی که حال داشتم و اذیت نشدم رنگی کردم برات به نظرم کلا یه تجدید نظری بکن با این سیستم فکری خروجی ذهنت غیر از تناقض چیزی نمیتونه باشه اینم به قصد تحقیر ننوشتم صرفا خواستم بگم چند مورد رنگ شده با هم همخونی ندارند ولی کلیت نظرم همون نظر شینوداست... این پست دوستمون رو هم به فنا دادیم
:Smiley17:

جدای از تمام توضیحاتی که داده شد بد نیست اینو هم در نظر بگیریم: چند چپتر پایانی بزرگترین و شدیدترین نبردهای تمام داستان رو شامل میشن. طبق بیانیه‌ای که تیم تولید چندوقت پیش منتشر کرد برنامه اولیه بر این اساس بوده که تمامی پارت سوم با هم پخش بشه، اما حجم کار به قدری بالا رفته که هرچقدر هم تلاش میکردن نمیتونستن انیمه رو به ددلاین مورد نظر برسونن، در نتیجه با کمیته‌های بالای کار صحبت کردن و قرار بر این شد که اپیزودهای باقی‌مانده در ۲ بخش پخش بشن. جدای از مشکلات تولید، یوایچیرو هایاشی که کارگردان ارشد انیمه هست هم توی پارت سوم نقش به مراتب مستقیم‌تری از پارت‌های اول و دوم پیدا کرده. بخش اعظمی از استوری برد و کارگردانی اپیزود هفته آینده (که یک ساعته هستش) هم بر دوش خودشه و از اونجایی که ماپا دستشون رو برای این بخش بازتر گذاشته از فرصت استفاده کرده و به سختی روی انیمه کار میکنه و همین موضوع هم به تاخیر دامن زده. چند هفته پیش برنامه‌ای از شبکه nhk پخش شد که پشت صحنه ساخت پارت سوم رو نشون میداد و موضوع جالبی که مطرح شد این بود که هایاشی حدود ۸۰ درصد از کاری که کارکنان بهش ارائه میدن رو رد میکنه و درخواست ایجاد تغییرات یا حتی حذف کل کار و از اول انجام شدنش رو میده!
در کل بنظر میاد این چند پارته شدن بخش سوم بیشتر از مداخلات افراد بالا دستی، بخاطر زحماتی باشه که عوامل انیمه برای هرچه بی‌نقص تر شدن پایان داستان میکشن.

kntu
02-28-2023, 03:58 PM
تا جایی که حال داشتم و اذیت نشدم رنگی کردم برات به نظرم کلا یه تجدید نظری بکن با این سیستم فکری خروجی ذهنت غیر از تناقض چیزی نمیتونه باشه اینم به قصد تحقیر ننوشتم صرفا خواستم بگم چند مورد رنگ شده با هم همخونی ندارند ولی کلیت نظرم همون نظر شینوداست... این پست دوستمون رو هم به فنا دادیم
:Smiley17:

بزرگوار من تناقضی نمیبینم
اگه یکبار متنی که من بهش ریپلای کردم رو دقیق بخونی واضحه
اونجا ایشون فرمودن که این به ماپا برنمیگرده و ممکنه سیاست های کمپانی باشه، منم گفتم من اسمی از ماپا نبردم منظورم کل سازندگان هست، شامل کمپانی و همه ی کسانیکه این تصمیم رو گرفتن
بحث اب بستن هم هیچوقت مطرح نکردم چون اعتراضم به طولانی شدن انیمه نبود، میتونه 10 فصل باشه
اعتراضم به نوع عرضه و گول زدن مخاطب بود
حالا اینکه یکی در میون جمله ها رو رنگی کردن چه تغییری ایجاد میکنه رو نمیدونم

wlh
02-28-2023, 05:40 PM

... این دست از تصمیم گیری‌ها مثل زمان و نحوه‌ی پخش و... با کمپانی‌هاست، نه استودیو
...
اعتراض و کمپین؟!!! مثل این می‌مونه آدم بره به مایکروسافت یا راکستار اعتراض کنه!
...
و در آخر، نظر من در مورد این چند پاره شدن انیمه اتک آن تایتان؛ به نظرم این تصمیم برای ادامه‌ی هایپ این انیمه‌ست. به جوجو دقت کنید؛ یکی از بهترین‌ترین بخش‌های مانگا، همین پارت ششم بوده... ولی چقدر دیده شد؟ چقدر تو سوشال مدیا یا کانال‌های یوتوبرهای بزرگ در موردش حرف زدن؟ تقریبا هیچی! فا*ینگ جوجو بیزار ادونچر با اون همه دبدبه و کبکبه!
این روزها اگه مارکتینگ، چیزی رو چپ و راست هایپ نکنه، مردم به طرفت العینی فراموشش می‌کنن. فرقی هم نمی‌کنه اتک یا وان پیس باشه یا عنوان مستقل.
سر همین موضوعه که استودیو یوفوتیبل میاد یه اسپشیال سینمایی واسه فصل جدید دمون اسلیر می‌سازه و اون رو به صورت تور درمیاره (از ژاپن تا امریکا) تا دوباره اون عطش رو در مخاطب‌ها ایجاد کنه.
می‌دونم چیز قشنگی نیست، ولی واقعیتی هستش که باید متاسفانه قبولش کرد. از دل برود هر آنکه از دیده برفت!

... اگر انیمه، به همون منوال سابق جلو می‌رفت، در سریع ترین حالت ممکن، توی همین بازه‌ی 2023 تا 2024 تموم می‌شد. (که عملا داره تو همین بازه تموم می‌شه) اگر قرار به میلکینگ این سری می‌بود خیلی راحت تا تابستون 2024 طولش می‌دادن حتی بیشتر از اون... و صدای احدالناسی هم در نمیومد. مشخصه که تخته گاز و با کیلوها cgi دارن جلو می‌رن تا تموم شه تازه! بعد می‌گن طولش می‌دن و آب بستن و... این غرغرها اصلا واسم قابل درک نیست.

... منظورم کل سازندگان هست، شامل کمپانی و همه ی کسانیکه این تصمیم رو گرفتن
اعتراضم به نوع عرضه و گول زدن مخاطب بود
بذار اینجوری بریم جلو شما دوست نداری حرفی که زدی رو گردن بگیری پس یه ذره ریز میشیم توی صحبتا. اول اینکه قطعا شما معتقدی دارن آب میبندند به سریال وگرنه استدلال علی توی میلکینگ رو باید به راحتی می‌پذیرفتی. همزمان معتقدی که شما نگفتی دارن آب میبندن به سریال، پس بکاربردن عباراتی چون، گول زدن مخاطب و توهین به شعورش رو چجوری میخوای ربط بدی به اتفاقات پیرامون بخش بخش کردن فصل چهارم؟ منظورت همینه دیگه ولی به داستان آب میبندن نه به توزیع پس راحت از زیر بار حرفت قسر در میری. چون شرلوکیان گفت چه اتفاقی داره میوفته و دلیل اصلی تاخیرها چیه. پس مشکلت توزیعه اتفاقا شینودا هم مشکلش همین نحوه توزیعه و بسیار جالبه جفتتون سر این موضوع توافق دارید ولی شینودا دوست داره پای ماپا رو بکشه بیرون شما کماکان اصرار داری که نه، کمپانی و همه کسانیکه...
تا اینجا اوضاع اوکیه، علی شینودا معتقده این نحوه توزیعه که باعث میشه انیمه ای موفق بشه یا نشه دو تا مثال میزنه یکی جوجو و اونیکی دمون اسلیر، تا اینجا علی واقع بینانه تر از توئه هر چند ناراضیه ولی میدونه که کل دنیای انیمه داره سود میکنه از بابت تبلیغات و ایجاد عطش یا همون هایپ (همه این کلمات رو توی بستر منفی و بدبینانه استفاده میکنه). در نهایت علی هم با تو موافقه که انگار این روش درستی نیست ولی مشخص نمیکنه از چه نظری درست نیست. انگار جفتتون از لحاظ اخلاقی با این روش کنار نمیایید ولی تا حالا فکر کردی چرا؟؟؟؟؟
حتما حقوق مخاطب و شعور این مخاطب مظلوم سریعترین جوابیه که به ذهنت میرسه...
بزرگوار شما علاوه بر اینکه معتقدی این روش غیراخلاقیه با استفاده از ابزارهای مختلف سعی داری اینو القا کنی و یه حرکت خفن جمع‌گرایی هم بزنی پشتش بعد هم کمپین طور و انقلاب‌وار بری به جنگ همون دشمن فرضی ت که اینجا علی بهت میگه اینکار حتی برای خود خارجی ها هم قفله مثال مایکروسافت رو میزنه...
اینا هم به کنار اما بذار ببینیم ریشه اندیشه‌ی تو و علی که توی یه خاک هم هست تا کدوم عمقی رخنه کرده؟!!

ذیل مباحث درباره برابری و نابرابری و مفهوم آزادی به یه نکته جالب برمی‌خوری و اونم وصل شدن این مباحث به زندگیه که یکی از نمودهاش میشه اقتصاد، یعنی شما معتقدی کمپانی توزیع کننده که بخش اقتصادی رو انجام میده خطا کرده و دنبال یه بازتوزیع عادلانه میگردی که بر وفق مرادت باشه در اونصورت حقوق مخاطب تامین شده‌ست (که خودت هم قبول داری چیز مبهمیه و حتی نمیتونی آلترناتیو ساده ای برای اون سیستم فرض کنی) و اون بیانیه چند خطی ایجاد کمپین و حضور فعال و اعتراضی در عرصه شبکه های اجتماعی میره تو گنجه تا دفعه بعد و ماجرای بعد. از اونجایی که تا همین الان هم خیلی حرف زدم بقیش رو از زبون فون میزس بخونی یا نخونی و رد بشی چندان تفاوتی نداره. ولی اگه خوندی امیدوارم منظورم رو فهمیده باشی.

آیا مصرف‌کنندگان احمق هستند؟

تصدیق فلسفه‌ای که بر نابرابری مادرزاد ابنای بشر تأکید دارد، خلاف احساسات بسیاری از آدم‌ها است. مردم، آن هم کمابیش به اکراه، تصدیق می‌کنند که با چهره‌های مشهور هنر، ادبیات و علم (دست‌کم از منظر تخصص‌ها) برابر و با قهرمانان ورزشی هم‌پایه نیستند. اما آن‌ها آمادگی تصدیق فروتربودن خویش در دیگر موضوعات انسانی را ندارند. به نظر مردم، کسانی‌که در بازار از آن‌ها پیش افتاده‌اند، یعنی کارآفرینان موفق و صاحبان کامیاب کسب‌وکار برتری خود را منحصراً مدیون ناکسی خویش هستند! و خود آن‌ها، شکر خدا، درستکارند و به‌قول خودشان از توسل‌جستن به شیوه‌های نادرست و شریرانه رفتاری که انسانی را در محیط سرمایه‌دارانه مرفه می‌کند، تن باز می‌زنند!
با این وجود، شاخه‌ی رو به رشدی از ادبیات وجود دارد که انسان معمولی را به‌مثابه‌ی سنخ فروتر انسان توصیف می‌کند: کتاب‌های مربوط به رفتار مصرف‌کنندگان و به‌اصطلاح شیاطین تبلیغات. البته نه مولف این کتاب‌ها و نه عامه مردم نوشته‌های یادشده را آزادانه و در ملاعام به زبان نمیآورند یا دستکم باور ندارند که معنای واقعی فاکت‌های گزارش‌شده در این نوشته‌ها چنین چیزی باشد.
این کتاب‌ها به ما می‌گویند که یک آمریکایی معمولی ذاتاً (constitutionally) از اجرای ساده‌ترین وظایف یک زندگی روزمره خانوادگی ناتوان است. او چیزی را نمی‌خرد که برای هدایت مناسب و شایسته امور خانواده‌اش مناسب باشد. آن‌ها با بلاهت تنیده در تاروپود وجودشان به‌آسانی فریفته حیله‌ها و خدعه‌های کسبوکار می‌شوند تا چیزهای بی‌مصرف یا کاملاً بی‌ارزش بخرند؛ زیرا مهم‌ترین دغدغه‌ی کسب‌وکار کسب سود است، آن هم نه با عرضه‌ی اقلام مورد نیاز مصرف‌کنندگان بلکه با تحمیل اجناسی به آن‌ها که اگر می‌توانستند در برابر نیرنگ‌های روانشناختی «خیابان مدیسون» مقاومت کنند، هرگز آن اجناس را نمی‌خریدند. ضعف ذاتی و علاج‌ناپذیر اراده و هوش انسان متوسط باعث می‌شود خریداران مثل «آدم‌های ساده‌لوح» رفتار کنند. آن‌ها به‌آسانی طعمه رذالت‌های فروشندگان می‌شوند.
نه مولفان و نه خوانندگان این زخم‌زبان‌های پرشور نمی‌دانند که دکترین آن‌ها تلویحاً چنین معنایی می‌دهد: اکثریت ملّت کودن هستند، نمی‌توانند از پس امور خود برآیند و به‌شدّت نیازمند قیمی پدرمآب هستند. آن‌ها چنان مملو از حسادت و نفرت نسبت به صاحبان موفق کسبوکار هستند که نمی‌بینند توصیفشان از رفتار مصرف‌کننده‌ها با همه حرف‌های ادبیات کلاسیک سوسیالیستی درباره‌ی بلندمرتبه بودن کارگران در تضاد است. سوسیالیست‌های قدیمی‌تر به «مردم»، به «توده‌های کارگر و زحمتکش» و به «کارگران یدی» همه کمالات فکری و شخصیتی را نسبت می‌دادند. مردم در نظر آن‌ها «ساده‌لوح و کودن» نبودند، بلکه برعکس، هر آنچه در جهان نیکو و عظیم بود، به دست آن‌ها ساخته می‌شد؛ مردم به نظر آن‌ها سازندگان آینده‌ای بهتر برای نوع بشر بودند.
قطعاً انسان عادی در بسیاری جهات نسبت به یک صاحب متوسط کسب‌وکار فروتر است؛ اما این فروتربودن خود را پیش از هر چیز در توانایی محدود وی برای اندیشیدن، کارکردن و در نتیجه مشارکت بیشتر در تلاش دسته جمعی و تولیدی نوع بشر ظاهر می‌سازد.
اغلب انسان‌هایی که در مشاغل روزمره عملکرد راضی‌کننده‌ای دارند، در همه کارهایی که مستلزم اندکی ابتکار عمل و تأمل‌ورزی باشند، فرصت کارکردن دارند. اما آن‌ها آنقدر کندذهن نیستند که نتوانند به‌نحو شایسته از پس امور خانوادگی خویش برآیند. شوهرانی که زنان‌شان آن‌ها را «برای تکه‌ای نان به سوپرمارکت می‌فرستند و در بازگشت دستانشان پر است از هله‌هوله»، خیلی پرشمار نیستند. زن خانه‌دار هم که خریدهای غیرضروری می‌کند و «بسته دست مرد را دوست دارد»، چندان شخصیت معمولی‌ای نیست.
همه عموماً قبول دارند که انسان‌های متوسط ذائقه‌ی فقیری دارند. در نتیجه کسب‌وکاری که سرتاسر به حمایت توده‌های چنین انسان‌هایی وابسته است، باید ادبیات و هنر فروتر را نیز به بازار بیاورد. (یکی از بزرگ‌ترین معضلات تمدن سرمایه‌دارانه این است: چگونه در محیطی اجتماعی که «انسان عادی» برتر است، می‌توان به موفقیت‌های با کیفیت بالا دست یافت؟)
به‌علاوه، مشهور است آدم‌های بسیاری درگیر عاداتی می‌شوند که اثرات نامطلوب به بار میآورد. مشوقان کمپین بزرگ ضدسرمایه‌داری ذائقه‌ی بد و عادت‌های مصرفی ناامن و دیگر شرارت‌های دوران ما را صرفاً حاصل مناسبات عمومی یا فعالیت‌های فروش شاخه‌های گوناگون «سرمایه» می‌دانند. جنگ‌ها را صنایع تسلیحاتی یا همان «تجّار مرگ» به راه میاندازند؛ الکلیسم را نیز سرمایه [مربوط به صنعت] الکل، همان «تراست ویسکی» پرآوازه و کارخانه‌های آبجوسازی تولید می‌کنند.
این فلسفه نه‌تنها مبتنی بر دکترینی است که آدم عادی را احمق‌هایی صادق می‌داند که به‌راحتی فریفته خدعه‌های رقابت میان فروشندگان حیله‌گر می‌شود، بلکه همچنین علاوه بر آن تلویحاً نظریه‌ای بی‌معنا نیز صادر می‌کند: فروش اقلامی که مصرف‌کننده به‌راستی به آن‌ها نیازمند است و در صورت هیپنوتیزم‌نشدن توسط فریب‌های فروشندگان آن‌ها را خواهد خرید، برای کسب‌وکار سودآور نیست و از سوی دیگر، فروش اقلامی که استفاده اندکی برای خریدار دارند یا اصلاً ندارند یا حتی برایش مضر هستند، سودهای کلان به بار میآورد. زیرا اگر کسی چنین چیزی را نپذیرد، دلیلی ندارد که در رقابت بازار فروشنده اقلام نامطلوب بر فروشنده اقلام مطلوب پیشی بگیرد.
همان حقّه‌های پیچیده‌ای که می‌گویند تجّار مکّار از آن‌ها برای متقاعدکردن مردم به خریدن استفاده می‌کنند، از سوی کسان دیگری هم استفاده می‌شود که کالاها و اقلام ارزشمند را در بازار عرضه می‌کنند. اما آن موقع اقلام مطلوب و نامطلوب تحت شرایط برابر با یکدیگر رقابت می‌کنند و هیچ دلیلی برای بدبینی نسبت به بخت اقلام بهتر در این رقابت وجود ندارد. درحالیکه فروشندگان حقّه و فریب را برای فروش هر دو نوع کالا خوب و بد به یک اندازه به‌کار می‌برند، پس فقط کالای بهتر به‌خاطر بهتر بودن خود مزیت خواهد داشت. نیازی نیست به همه مسائلی توجه کنیم که ادبیات مفصل موجود درباره بلاهت کذایی مصرف‌کننده و نیاز وی به قرارگرفتن تحت قیمومیت حکومت پدرسالارانه پیش می‌کشد. مهم این واقعیت است: به‌رغم جزم مشهور «برابری همه ابناء بشر»، باز هم این تز که آدم معمولی شایستگی رتق‌وفتق امور معمولی زندگی روزمره‌اش را ندارد، از سوی بخش عظیمی از ادبیات «چپ‌گرایانه» عامه‌پسند حمایت و ترویج می‌شود.

kntu
02-28-2023, 07:50 PM
بذار اینجوری بریم جلو شما دوست نداری حرفی که زدی رو گردن بگیری پس یه ذره ریز میشیم توی صحبتا. اول اینکه قطعا شما معتقدی دارن آب میبندند به سریال وگرنه استدلال علی توی میلکینگ رو باید به راحتی می‌پذیرفتی. همزمان معتقدی که شما نگفتی دارن آب میبندن به سریال، پس بکاربردن عباراتی چون، گول زدن مخاطب و توهین به شعورش رو چجوری میخوای ربط بدی به اتفاقات پیرامون بخش بخش کردن فصل چهارم؟ منظورت همینه دیگه ولی به داستان آب میبندن نه به توزیع پس راحت از زیر بار حرفت قسر در میری. چون شرلوکیان گفت چه اتفاقی داره میوفته و دلیل اصلی تاخیرها چیه. پس مشکلت توزیعه اتفاقا شینودا هم مشکلش همین نحوه توزیعه و بسیار جالبه جفتتون سر این موضوع توافق دارید ولی شینودا دوست داره پای ماپا رو بکشه بیرون شما کماکان اصرار داری که نه، کمپانی و همه کسانیکه...
تا اینجا اوضاع اوکیه، علی شینودا معتقده این نحوه توزیعه که باعث میشه انیمه ای موفق بشه یا نشه دو تا مثال میزنه یکی جوجو و اونیکی دمون اسلیر، تا اینجا علی واقع بینانه تر از توئه هر چند ناراضیه ولی میدونه که کل دنیای انیمه داره سود میکنه از بابت تبلیغات و ایجاد عطش یا همون هایپ (همه این کلمات رو توی بستر منفی و بدبینانه استفاده میکنه). در نهایت علی هم با تو موافقه که انگار این روش درستی نیست ولی مشخص نمیکنه از چه نظری درست نیست. انگار جفتتون از لحاظ اخلاقی با این روش کنار نمیایید ولی تا حالا فکر کردی چرا؟؟؟؟؟
حتما حقوق مخاطب و شعور این مخاطب مظلوم سریعترین جوابیه که به ذهنت میرسه...
بزرگوار شما علاوه بر اینکه معتقدی این روش غیراخلاقیه با استفاده از ابزارهای مختلف سعی داری اینو القا کنی و یه حرکت خفن جمع‌گرایی هم بزنی پشتش بعد هم کمپین طور و انقلاب‌وار بری به جنگ همون دشمن فرضی ت که اینجا علی بهت میگه اینکار حتی برای خود خارجی ها هم قفله مثال مایکروسافت رو میزنه...
اینا هم به کنار اما بذار ببینیم ریشه اندیشه‌ی تو و علی که توی یه خاک هم هست تا کدوم عمقی رخنه کرده؟!!

تو ذیل مباحث درباره برابری و نابرابری و مفهوم آزادی به یه نکته جالب برمی‌خوری و اونم وصل شدن این مباحث به زندگیه که یکی از نمودهاش میشه اقتصاد، یعنی شما معتقدی کمپانی توزیع کننده که بخش اقتصادی رو انجام میده خطا کرده و دنبال یه بازتوزیع عادلانه میگردی که بر وفق مرادت باشه در اونصورت حقوق مخاطب تامین شده‌ست (که خودت هم قبول داری چیز مبهمیه و حتی نمیتونی آلترناتیو ساده ای برای اون سیستم فرض کنی) و اون بیانیه چند خطی ایجاد کمپین و حضور فعال و اعتراضی در عرصه شبکه های اجتماعی میره تو گنجه تا دفعه بعد و ماجرای بعد. از اونجایی که تا همین الان هم خیلی حرف زدم بقیش رو از زبون فون میزس بخونی یا نخونی و رد بشی چندان تفاوتی نداره. ولی اگه خوندی امیدوارم منظورم رو فهمیده باشی.

آیا مصرف‌کنندگان احمق هستند؟

تصدیق فلسفه‌ای که بر نابرابری مادرزاد ابنای بشر تأکید دارد، خلاف احساسات بسیاری از آدم‌ها است. مردم، آن هم کمابیش به اکراه، تصدیق می‌کنند که با چهره‌های مشهور هنر، ادبیات و علم (دست‌کم از منظر تخصص‌ها) برابر و با قهرمانان ورزشی هم‌پایه نیستند. اما آن‌ها آمادگی تصدیق فروتربودن خویش در دیگر موضوعات انسانی را ندارند. به نظر مردم، کسانی‌که در بازار از آن‌ها پیش افتاده‌اند، یعنی کارآفرینان موفق و صاحبان کامیاب کسب‌وکار برتری خود را منحصراً مدیون ناکسی خویش هستند! و خود آن‌ها، شکر خدا، درستکارند و به‌قول خودشان از توسل‌جستن به شیوه‌های نادرست و شریرانه رفتاری که انسانی را در محیط سرمایه‌دارانه مرفه می‌کند، تن باز می‌زنند!
با این وجود، شاخه‌ی رو به رشدی از ادبیات وجود دارد که انسان معمولی را به‌مثابه‌ی سنخ فروتر انسان توصیف می‌کند: کتاب‌های مربوط به رفتار مصرف‌کنندگان و به‌اصطلاح شیاطین تبلیغات. البته نه مولف این کتاب‌ها و نه عامه مردم نوشته‌های یادشده را آزادانه و در ملاعام به زبان نمیآورند یا دستکم باور ندارند که معنای واقعی فاکت‌های گزارش‌شده در این نوشته‌ها چنین چیزی باشد.
این کتاب‌ها به ما می‌گویند که یک آمریکایی معمولی ذاتاً (constitutionally) از اجرای ساده‌ترین وظایف یک زندگی روزمره خانوادگی ناتوان است. او چیزی را نمی‌خرد که برای هدایت مناسب و شایسته امور خانواده‌اش مناسب باشد. آن‌ها با بلاهت تنیده در تاروپود وجودشان به‌آسانی فریفته حیله‌ها و خدعه‌های کسبوکار می‌شوند تا چیزهای بی‌مصرف یا کاملاً بی‌ارزش بخرند؛ زیرا مهم‌ترین دغدغه‌ی کسب‌وکار کسب سود است، آن هم نه با عرضه‌ی اقلام مورد نیاز مصرف‌کنندگان بلکه با تحمیل اجناسی به آن‌ها که اگر می‌توانستند در برابر نیرنگ‌های روانشناختی «خیابان مدیسون» مقاومت کنند، هرگز آن اجناس را نمی‌خریدند. ضعف ذاتی و علاج‌ناپذیر اراده و هوش انسان متوسط باعث می‌شود خریداران مثل «آدم‌های ساده‌لوح» رفتار کنند. آن‌ها به‌آسانی طعمه رذالت‌های فروشندگان می‌شوند.
نه مولفان و نه خوانندگان این زخم‌زبان‌های پرشور نمی‌دانند که دکترین آن‌ها تلویحاً چنین معنایی می‌دهد: اکثریت ملّت کودن هستند، نمی‌توانند از پس امور خود برآیند و به‌شدّت نیازمند قیمی پدرمآب هستند. آن‌ها چنان مملو از حسادت و نفرت نسبت به صاحبان موفق کسبوکار هستند که نمی‌بینند توصیفشان از رفتار مصرف‌کننده‌ها با همه حرف‌های ادبیات کلاسیک سوسیالیستی درباره‌ی بلندمرتبه بودن کارگران در تضاد است. سوسیالیست‌های قدیمی‌تر به «مردم»، به «توده‌های کارگر و زحمتکش» و به «کارگران یدی» همه کمالات فکری و شخصیتی را نسبت می‌دادند. مردم در نظر آن‌ها «ساده‌لوح و کودن» نبودند، بلکه برعکس، هر آنچه در جهان نیکو و عظیم بود، به دست آن‌ها ساخته می‌شد؛ مردم به نظر آن‌ها سازندگان آینده‌ای بهتر برای نوع بشر بودند.
قطعاً انسان عادی در بسیاری جهات نسبت به یک صاحب متوسط کسب‌وکار فروتر است؛ اما این فروتربودن خود را پیش از هر چیز در توانایی محدود وی برای اندیشیدن، کارکردن و در نتیجه مشارکت بیشتر در تلاش دسته جمعی و تولیدی نوع بشر ظاهر می‌سازد.
اغلب انسان‌هایی که در مشاغل روزمره عملکرد راضی‌کننده‌ای دارند، در همه کارهایی که مستلزم اندکی ابتکار عمل و تأمل‌ورزی باشند، فرصت کارکردن دارند. اما آن‌ها آنقدر کندذهن نیستند که نتوانند به‌نحو شایسته از پس امور خانوادگی خویش برآیند. شوهرانی که زنان‌شان آن‌ها را «برای تکه‌ای نان به سوپرمارکت می‌فرستند و در بازگشت دستانشان پر است از هله‌هوله»، خیلی پرشمار نیستند. زن خانه‌دار هم که خریدهای غیرضروری می‌کند و «بسته دست مرد را دوست دارد»، چندان شخصیت معمولی‌ای نیست.
همه عموماً قبول دارند که انسان‌های متوسط ذائقه‌ی فقیری دارند. در نتیجه کسب‌وکاری که سرتاسر به حمایت توده‌های چنین انسان‌هایی وابسته است، باید ادبیات و هنر فروتر را نیز به بازار بیاورد. (یکی از بزرگ‌ترین معضلات تمدن سرمایه‌دارانه این است: چگونه در محیطی اجتماعی که «انسان عادی» برتر است، می‌توان به موفقیت‌های با کیفیت بالا دست یافت؟)
به‌علاوه، مشهور است آدم‌های بسیاری درگیر عاداتی می‌شوند که اثرات نامطلوب به بار میآورد. مشوقان کمپین بزرگ ضدسرمایه‌داری ذائقه‌ی بد و عادت‌های مصرفی ناامن و دیگر شرارت‌های دوران ما را صرفاً حاصل مناسبات عمومی یا فعالیت‌های فروش شاخه‌های گوناگون «سرمایه» می‌دانند. جنگ‌ها را صنایع تسلیحاتی یا همان «تجّار مرگ» به راه میاندازند؛ الکلیسم را نیز سرمایه [مربوط به صنعت] الکل، همان «تراست ویسکی» پرآوازه و کارخانه‌های آبجوسازی تولید می‌کنند.
این فلسفه نه‌تنها مبتنی بر دکترینی است که آدم عادی را احمق‌هایی صادق می‌داند که به‌راحتی فریفته خدعه‌های رقابت میان فروشندگان حیله‌گر می‌شود، بلکه همچنین علاوه بر آن تلویحاً نظریه‌ای بی‌معنا نیز صادر می‌کند: فروش اقلامی که مصرف‌کننده به‌راستی به آن‌ها نیازمند است و در صورت هیپنوتیزم‌نشدن توسط فریب‌های فروشندگان آن‌ها را خواهد خرید، برای کسب‌وکار سودآور نیست و از سوی دیگر، فروش اقلامی که استفاده اندکی برای خریدار دارند یا اصلاً ندارند یا حتی برایش مضر هستند، سودهای کلان به بار میآورد. زیرا اگر کسی چنین چیزی را نپذیرد، دلیلی ندارد که در رقابت بازار فروشنده اقلام نامطلوب بر فروشنده اقلام مطلوب پیشی بگیرد.
همان حقّه‌های پیچیده‌ای که می‌گویند تجّار مکّار از آن‌ها برای متقاعدکردن مردم به خریدن استفاده می‌کنند، از سوی کسان دیگری هم استفاده می‌شود که کالاها و اقلام ارزشمند را در بازار عرضه می‌کنند. اما آن موقع اقلام مطلوب و نامطلوب تحت شرایط برابر با یکدیگر رقابت می‌کنند و هیچ دلیلی برای بدبینی نسبت به بخت اقلام بهتر در این رقابت وجود ندارد. درحالیکه فروشندگان حقّه و فریب را برای فروش هر دو نوع کالا خوب و بد به یک اندازه به‌کار می‌برند، پس فقط کالای بهتر به‌خاطر بهتر بودن خود مزیت خواهد داشت. نیازی نیست به همه مسائلی توجه کنیم که ادبیات مفصل موجود درباره بلاهت کذایی مصرف‌کننده و نیاز وی به قرارگرفتن تحت قیمومیت حکومت پدرسالارانه پیش می‌کشد. مهم این واقعیت است: به‌رغم جزم مشهور «برابری همه ابناء بشر»، باز هم این تز که آدم معمولی شایستگی رتق‌وفتق امور معمولی زندگی روزمره‌اش را ندارد، از سوی بخش عظیمی از ادبیات «چپ‌گرایانه» عامه‌پسند حمایت و ترویج می‌شود.

واقعا برای من جالبه که چرا درک یه موضوع ساده و کوتاه انقدر پیچیده شده برای شما و دوست دارید اسمون ریسمون به هم ببافید و بحث های بی ربط رو اینجا مطرح کنید

من ابدا هیچ جا اشاره ای نکردم که دارن آب میبندن
خیلی واضحه ولی تکرار میکنم برای اخرین بار:
اعتراض من به عنوان یه مخاطب این نیست که کشش دارن میدن
اگه 20 فصل هم طول میکشید من مشکلی نداشتم چون داستان همینقدر پتانسیل داره
بحث من دروغی هست که به مخاطب گفتن
گفتن فصل چهار فصل اخره ولی نبود
گفتن فصل چهار دو بخشه ولی نبود (سه بخش شده تا حالا)
گفتن بخش نهایی امسال میاد ولی این بخش سوم هم بخش نهایی نبود حداقل (!) یه پارت دیگه مونده
بنابراین به این دروغگویی ها ( به هر دلیلی حتی بالا نگه داشتن هایپ) به نظر من باید اعتراض بشه در هر قالب ممکن، حالا نسبت به هرکسی که مسئول این دروغگویی ها بوده (همونطور که به هر بیزنس منی که مخاطب یا مشتری رو گول میزنه به هر نحوی اعتراض میشه)

لطفا اگر بحث های دیگه ای میخاید مطرح کنید من رو ریپلای نکنید، متن من رو بخونید (مطالعه بفرمایید) و صرفا اگه نظری در مورد حرفهای من داشتید بفرمایید

wlh
02-28-2023, 11:40 PM
همین که سعی میکنی بحث رو از دایره خودش خارج کنی برام جالبه اون بخش کوت م نکن دیگه قشنگ دم خروس بود. از خدات هم باشه کوت ت کنند به نظرم بحث رو تموم کنیم شما از اولش هم این کاره نبودی. ولی برای دوستانی که علاقه مند هستند باید گفت، این بازار عرضه و تقاضایی که شما دارید توی بخش انیمه میبینید منتهای خوشی تونه. یادتون بیاد قبل از اتک شما رو مردان/زنان برنامه کودکی صدا میزدند و هر کی انیمه میدید مسخره می شد هر چند سینه چاکان پرمایه هم بینتون کم نبود ولی قبول کنید دنیای انیمه به قبل و بعد از اتک تقسیم میشه اگه احساس میکنید اینجور نیست حداقل باید قبول کنید دنیای انیمه از لحاظ تجاری به قبل و بعد از اتک تقسیم میشه و کلا اتک یعنی نقطه عطفی در تاریخ انیمه. ورود ابزارهای فناوری به این حوزه در آینده تاثیرش رو میذاره و این حاصل همین حضور پول توی انیمه و این بخش از صنعت سرگرمیه. باید بدونید همزمان با این تغییرات ورود پول بیشتر از همه چیز مهم تره اینا مشکلشون دقیقا همینجاست جوری بهشون آموزش دادند که با این قسمت نهایت اصطکاک رو دارند دلیلش هم واضحه. اما ببینید چطور به اینجا رسیدید شما تک تک تون دوستش داشتید هر چند در تولید یا به سود رسانیش نقش خیلی خیلی کمی داشتید ولی حداقل این قسمت از تاریخچه دنیایی که دوستش دارید رو تجربه کردید. این پرش تاریخی رو لمس کردید ولی بعد از این اینجور نظرات که از موضع اخلاقی سعی در محدود کردن آزادی حق انتخابتون رو دارند رو با شدت زیاد بکوبید نذارید جون بگیرند اینا اولش اینجورین بعدش همه چی رو خراب میکنند کما اینکه قبلا هم جاهای دیگه به روش های دیگه ای انجام دادند. براتون مهم نباشه که چقدر طولش میدن امیدوارم پارت سوم از بخش سوم از فصل چهارم با تاریخ پخش نامعلومی در کار باشه تا وضعیت از اینی هم که هست براشون سخت تر بشه.
مجمع الجزایر قومی با زندگی بدوی داره خرده به کسانی میگیره که ازش موفق ترند این طنز تلخشه. دروغ میگه و میگه دروغ نگید و با دروغ مبارزه کنید، اینا اینجورین یه هوچی گری خاصی هم توی منطقشونه دست خودشون نیست ولی شما کم نیارید بکوبیدشون که فرار کنند و دیگه برنگردند. خلاصه که به قول عزیزی هر کی دنبال آزادی باشه یه خرده برابری گیرش میاد اما هر کی دنبال برابریه همون آزادی رو هم از دست میده...

kntu
03-01-2023, 12:37 AM
همین که سعی میکنی بحث رو از دایره خودش خارج کنی برام جالبه اون بخش کوت م نکن دیگه قشنگ دم خروس بود. از خدات هم باشه کوت ت کنند به نظرم بحث رو تموم کنیم شما از اولش هم این کاره نبودی. ولی برای دوستانی که علاقه مند هستند باید گفت، این بازار عرضه و تقاضایی که شما دارید توی بخش انیمه میبینید منتهای خوشی تونه. یادتون بیاد قبل از اتک شما رو مردان/زنان برنامه کودکی صدا میزدند و هر کی انیمه میدید مسخره می شد هر چند سینه چاکان پرمایه هم بینتون کم نبود ولی قبول کنید دنیای انیمه به قبل و بعد از اتک تقسیم میشه اگه احساس میکنید اینجور نیست حداقل باید قبول کنید دنیای انیمه از لحاظ تجاری به قبل و بعد از اتک تقسیم میشه و کلا اتک یعنی نقطه عطفی در تاریخ انیمه. ورود ابزارهای فناوری به این حوزه در آینده تاثیرش رو میذاره و این حاصل همین حضور پول توی انیمه و این بخش از صنعت سرگرمیه. باید بدونید همزمان با این تغییرات ورود پول بیشتر از همه چیز مهم تره اینا مشکلشون دقیقا همینجاست جوری بهشون آموزش دادند که با این قسمت نهایت اصطکاک رو دارند دلیلش هم واضحه. اما ببینید چطور به اینجا رسیدید شما تک تک تون دوستش داشتید هر چند در تولید یا به سود رسانیش نقش خیلی خیلی کمی داشتید ولی حداقل این قسمت از تاریخچه دنیایی که دوستش دارید رو تجربه کردید. این پرش تاریخی رو لمس کردید ولی بعد از این اینجور نظرات که از موضع اخلاقی سعی در محدود کردن آزادی حق انتخابتون رو دارند رو با شدت زیاد بکوبید نذارید جون بگیرند اینا اولش اینجورین بعدش همه چی رو خراب میکنند کما اینکه قبلا هم جاهای دیگه به روش های دیگه ای انجام دادند. براتون مهم نباشه که چقدر طولش میدن امیدوارم پارت سوم از بخش سوم از فصل چهارم با تاریخ پخش نامعلومی در کار باشه تا وضعیت از اینی هم که هست براشون سخت تر بشه.
مجمع الجزایر قومی با زندگی بدوی داره خرده به کسانی میگیره که ازش موفق ترند این طنز تلخشه. دروغ میگه و میگه دروغ نگید و با دروغ مبارزه کنید، اینا اینجورین یه هوچی گری خاصی هم توی منطقشونه دست خودشون نیست ولی شما کم نیارید بکوبیدشون که فرار کنند و دیگه برنگردند. خلاصه که به قول عزیزی هر کی دنبال آزادی باشه یه خرده برابری گیرش میاد اما هر کی دنبال برابریه همون آزادی رو هم از دست میده...

استاد متوجه هستی بحث اصلا چی بوده؟
من از خدام نیست کوتم کنند چون بیکار نیستم
و بله من اینکاره نیستم برخلاف شما

من این بحث رو اینجا ادامه نمیدم چون تاپیک به حاشیه رفته
فقط یه سوال
این اینها که گفتی کین دقیقا؟:Smiley69:
توهم توطئه دیگه در چه حد؟
یه کاربر که مخاطب یه انیمه بوده اومده تو این فروم نوشته چرا کسی کمپین تشکیل نمیده در اعتراض به دروغگویی سازندگان این انیمه و توهین شون به مخاطبان
اونوقت شما ربطش دادی به چی؟ فراماسونرها؟ پای انگلیس وسطه یا داعش و جاعش؟

ShInOdA
03-01-2023, 04:37 AM
ممنون از توضیحات تون ولی به بحث من ربطی نداشت

اتفاقا مثال خوبی زدین، وقتی فروشنده ها میان مشتری رو گول میزنن و تخفیف های کاذب میذارن، اول یه سری ادم تو فضای مجازی موضوع رو طرح میکنن، بعد کار به تحقیق و تفحص خبرنگارها میرسه بعد مقالات اعتراضی شروع میشه
تا جایی میرسه که پارسال بی بی سی انگلیسی یه مقاله ی مفصل در موردش نوشت و به شدت ابروی تخفیف های بلک فرایدی رو برد (البته باکسینگ دی هم همینه) فروشنده ها از خطای ذهنی مقایسه ی کاذب (نه شرطی شدن) برای فروش بیشتر استفاده میکردن که اومدن و در موردش روشنگری کردن

یعنی با کمال احترام اعتراض نکردن طرفدارایی مثل شما باعث میشه که سازنده بتونه اینجوری بهمون توهین کنه
میتونستن خیلی راحت بگن فصل هفتم یا فصل هشتم و طبیعتا کسی مشکلی هم نداشت
اما اینکه اومدن چند سال پیش اسم فصل چهارم رو گذاشتن فصل پایانی
بعد یهو گفتن فصل پایانی دو بخشه
بعدش بعد از اتمام بخش دوم (دقت کنید بعد از اتمام بخش دوم!!!) اعلام کردن که نه دو بخش نیست سه بخشه
حالا دارن میگن بخش سوم خودش دو بخشه
که بخش دوم بخش سوم فصل چهارم در زمان نامعلومی از 2023 پخش میشه
یعنی چند بار حرفی که صراحتا خودشون زده بودن رو دارن نقض میکنن (این هم نبود فصل خودش یه معنایی داره، تفاوت معنای بخش و پارت و فصل چیه مگه؟)
این مدل گول زدن مخاطب و دروغ گویی علنی رو من یادم نمیاد جایی، اگه این مدلی سابقه داشته بگید ولی به هر حال بدجوری فریب دادن و توهین به مخاطبه

دوست عزیز من آقا یا خانم kntu - مثل این‌که شما خشت اول رو یه کمی کج بنا نهادی.

شما هی می‌گی توهین به شعور مخاطب! دقیقا چه چیزی و کجای این اتفاق، توهین به شعور مخاطب تلقی می‌شه؟؟
تو خط دوم به کلمه‌ی جالب «بهمون» رسیدم... دوست خوب من، شما و بنده و بقیه، به عنوان شهروندان ایرانی ج.ا، کلا در هیچ «مونی» قرار نمی‌گیریم. ما کلا برای هیچ بازار هدفی در این «صنعت» تعریف نشدیم. ما حتی به سختی، در دسته‌بندیِ دانلود کننده‌های غیرقانونی جای می‌گیریم. حالا یکی پیدا می‌شه می‌گه آقاااااا من اشتراک قانونی کرانچی رول می‌خرم... دم شما گرم که از پلتفورم پخش کننده حمایت می‌کنی، ولی باز هم هیچ اهمیتی نداری هیچ حق قانونی‌ای برای اعتراض به شیوه‌ی پخش، چند پارت شدنش، چهل تیکه شدنش و.. نداری. اگر از دیر قرار گرفتن انیمه‌ها در شبکه آزرده خاطر شدی، اگر با ساب سین‌ها مشکل داری، اگر دوبله‌ی مد نظرت دیر به سایت اضافه می‌شه... در نهایت شما اشتراکت رو کنسل می‌کنی، والسلام. آقای ایکس میاد می‌گه آقااااااااااا من مانگای اورجینال می‌خرم... دم شما گرم، شما مستقیما از تیم مانگاکا و ادیتورهاش، ناشر و کمپانی کودانشا حمایت کردی... آیا این به شما اجازه حق اعتراض به روند داستانی مانگا، آرت استایل و... می‌ده؟ اصلا و ابدا. شما نهایت می‌تونی برای شکایت پایین بودن کیفیت چاپ به ناشر اعتراض کنی تا برات تعویض کنه یا در صورت از دست دادن علاقه نسبت به مانگای ایکس، خریدش رو کنار می‌ذاری. والسلام. (این در مورد انواع مخاطب ایرانی با تبصره خرید اشتراک شبکه یا خرید والیوم اورجینال به زبان‌های مختلف)

حالا می‌رسیم به میزان تاثیرگذار بودن کامیونیتی غیرژاپنی؛ یک راست می‌ریم به بزرگ‌ترین و سودآورترین کشور... یعنی فرانسه. بعد از ژاپن، فرانسه دومین بازار هدف انیمه و مانگا در دنیاست. بقدری این بازار بزرگه، که ناشران فرانسوی، وقتی چپتر اول یه مانگایی رو می‌خونن (هر مانگای رندومی) در صورت علاقه‌مندی، سریع می‌برنش زیر خط چاپ. در صورتی که در بقیه کشورها، صبر می‌کنن تا والیوم‌های اون مانگا به یه حد نصابی برسه تا از سودآوری اطمینان حاصل کنن. چنین کشوری، با چنین بازار گردن کلفتی، با کلی رفت و آمد از مانگاکاهای مختلف، نشست هوادرای، جشنواره و ال و بل (بازی اخیر پاریس با بایرن تو پارک دو پرنس کیا دیدن؟طرح لوفی رو سکوها... که توییتر خود وان پیس هم ازشون تشکر کرد و کلی وایرال شد) می‌خوام بگم چنین کشوری با چنین هوادارانی هم هیییییییییییییییییییییییی یچ تاثیرگذاری در هیچ کتگوری‌ای مربوط به انیمه و مانگا در ژاپن ندارن.

همین یک سال و نیم پیش، یکی از بزرگ‌ترین یوتوبرهای انگلیسی زبان که تو پاندمی کرونا، جماعت زیادی رو هوادار مانگای وان پیس کرد، صبح که از خواب پا شد، دید کودانشا به وسیله تویی انیمیشن، در کانالش رو گل گرفته. در صورتی که این بابا هیچ قانون کپی رایتی از یوتوب رو زیر پا نذاشته بود. این بنده خدا با این وکیل و اون وکیل و... استخدام یه مترجم ژاپنی و نامه نوشتن به ایچیرو اودا و نامه نگاری با کمپانی و استودیو و... بعد از چندین ماه... نزدیک به نود درصد ویدیوهاش بطور کامل حذف شد و هیچ وقت برنگشت. چرا؟! این بابا که هیچ کپی رایتی رو زیر پا نذاشته بود چرا بازنده شد؟ آهااااااا جواب این‌جاست که این بابا رو طبق قانون داخلی خود ژاپن محکوم کردن. طرف در کشور خودش هیچ خطایی نکرده بود، ولی این موضوع در چهارچوب کشور آفتاب تابان، نقض قوانین و کپی رایت بود. چهار خط قصه حسین کرد نوشتم که بگم یک یوتوبر با سابسکرایب میلیونی هم به هیچ جای صنعت انیمه و مانگای ژاپن نیست. بله ژاپنی‌ها برای تبلیغ انیمه‌هاشون حتی تایمز اسکوئر رو هم اجاره می‌کنن، جلو بیگ بن آتیش بازی می‌کنن و کلی مارکتینگ عظییییییییم دیگه، ولی در نهایت، نظر و سلیقه مخاطب ژاپنی مهم است. ولاغیر.

یه مانگای جدید میاد مثلا تو شونن جامپ... مخاطبان غربی و غیرژاپنی دیوانه وار عاشقش می‌شن. تو ردیت، مای انیمه لیست و توییتر و هرجا که دست‌شون می‌رسه ازش تعریف و تمجید می‌کنن... چند هفته می‌گذره، ملت می‌بینن کنسل شده! چـــــــرا؟! مگه امکان داره؟!!!! بله مخاطبان اصلی مجله، یعنی ژاپنی‌ها بازخورد خوبی به این مانگا نشون ندادن. باورتون بشه یا نشه، مخاطب غیرژاپنی، عملا هیچ اثرگذاری‌ای در این حوزه‌ها نداره. قشنگ نیست، ولی همینه. ژاپن یه جاهایی شدیدا ایزوله‌ست. پس لطفا با بیان جمله‌ی «اعتراض نکردن طرفدارایی مثل شما باعث میشه که سازنده بتونه اینجوری بهمون توهین کنه» خودمون رو گول نزنیم.

* یه نمونه از اعتراضات موثر؛ پارت اول فصل چهارم همین اتک آن تایتان که ژاپنی‌ها به کیفیت انیمه شدیدا خرده گرفتن و اعتراض کردن. بخصوص سر بخش‌های سه بعدی و CGI انیمه. نتیجه‌ش؟ اصلاح بسیاری از صحنه‌ها در نسخه بلوری و افزایش کیفیت پارت دوم نسبت به پارت اول. اندازه‌ی یه نون خامه‌ای پای چشم‌های کارگردانش ورم کرده از بی‌خوابی. * --- اعتراض کامیونیتی ژاپنی ---

عزیزم تو خودت داری می‌گی اگه می‌گفتن فصل هفتم یا هشتم یا... کسی مشکلی نمی‌داشت. قربون دهنت، من هم دقیقا همین حرف رو زدم. مشکل فقط کلمه‌ست. در اجرا عملا هیچ تغییر و مشکلی وجود نداره. شما فکر کن این فصل هفتمه. به همین راحتی. بدون اعصاب خوردی و ناراحتی.

در خط بعدی گفتی که چرا هی می‌گن این پایانه، ولی باز پارت اضافه می‌شه؟! این اتفاقا خودش یه میم بامزه‌ای شده و این چند وقته وایرال شده و فان شده... آیا مشکلی پیش اومده؟! نه. حالا شما این‌قدر خشن با این موضوع برخورد کردی، به خودت مربوطه و هیچ بنی بشری جلوی شما و هیچ‌کسی رو نگرفته. در مورد مفهوم پایان بندی و فینال؛ وقتی انیمه معرفی می‌شه، یکی دو روز بعد، تعداد اپیزودهاش مشخص می‌شه و مخاطب متوجه می‌شه که با این تعداد اپیزود، قراره چند چپتر از مانگا انیمیت بشه. از همون اول هم مشخص بود که توی دو پارت قرار نیست این قصه به سرانجام برسه. من خودم فکر می‌کردم که این باقی مونده رو به صورت فیلم سینمایی درمیارن ولی کاملا خلاف انتظار عمل کردن.

در مورد این خط هم، شما راه دور نرو، ژاپن و انیمه و این چیزهای رو کلا بریز دور. این‌جا تا چیزمون تو گِل فرو رفتیم. جلوگیری از دروغ و احقاق حق و ایستادگی جلو ظلم رو از همین طبقه‌ی هفتم جهنم شروع کن. ممنون.

kntu
03-01-2023, 12:04 PM
تو خط دوم به کلمه‌ی جالب «بهمون» رسیدم... دوست خوب من، شما و بنده و بقیه، به عنوان شهروندان ایرانی ج.ا، کلا در هیچ «مونی» قرار نمی‌گیریم. ما کلا برای هیچ بازار هدفی در این «صنعت» تعریف نشدیم. ما حتی به سختی، در دسته‌بندیِ دانلود کننده‌های غیرقانونی جای می‌گیریم. حالا یکی پیدا می‌شه می‌گه آقاااااا من اشتراک قانونی کرانچی رول می‌خرم... دم شما گرم که از پلتفورم پخش کننده حمایت می‌کنی، ولی باز هم هیچ اهمیتی نداری هیچ حق قانونی‌ای برای اعتراض به شیوه‌ی پخش، چند پارت شدنش، چهل تیکه شدنش و.. نداری. اگر از دیر قرار گرفتن انیمه‌ها در شبکه آزرده خاطر شدی، اگر با ساب سین‌ها مشکل داری، اگر دوبله‌ی مد نظرت دیر به سایت اضافه می‌شه... در نهایت شما اشتراکت رو کنسل می‌کنی، والسلام. آقای ایکس میاد می‌گه آقااااااااااا من مانگای اورجینال می‌خرم... دم شما گرم، شما مستقیما از تیم مانگاکا و ادیتورهاش، ناشر و کمپانی کودانشا حمایت کردی... آیا این به شما اجازه حق اعتراض به روند داستانی مانگا، آرت استایل و... می‌ده؟ اصلا و ابدا. شما نهایت می‌تونی برای شکایت پایین بودن کیفیت چاپ به ناشر اعتراض کنی تا برات تعویض کنه یا در صورت از دست دادن علاقه نسبت به مانگای ایکس، خریدش رو کنار می‌ذاری. والسلام. (این در مورد انواع مخاطب ایرانی با تبصره خرید اشتراک شبکه یا خرید والیوم اورجینال به زبان‌های مختلف)

ممنون از توضیحات تون و ممنون از اینکه کاملا در مورد صحبت های من بود
بله اینجاش رو درست میگید از این نظر که ما جزو مخاطبین رسمی قرار نمیگیریم و این رو هم درست میگید که اعتراض ما تاثیری هم نداره
این رو میپذیرم

شما راه دور نرو، ژاپن و انیمه و این چیزهای رو کلا بریز دور. این‌جا تا چیزمون تو گِل فرو رفتیم. جلوگیری از دروغ و احقاق حق و ایستادگی جلو ظلم رو از همین طبقه‌ی هفتم جهنم شروع کن.

کرده ام، خیلی ساله شروع کرده ام....

del@
11-10-2023, 07:51 PM
تموم شد
و
بالاخـــــــــــــره تموم شد!

https://picoup.ir/images/54971434375157362800_thumb.png (https://picoup.ir/viewer.php?file=54971434375157362800.png)

https://picoup.ir/images/25131923563692774958_thumb.png (https://picoup.ir/viewer.php?file=25131923563692774958.png)

سکانسهای درخشانی داشت ولی سازندگان یا نویسندگان اصرار به افتضاح کردنش داشتن!
حال و هوای اسرائیل هم داشت! نوزاد قرمز در فضایی سیاه و سفید شباهت با فهرست شیندلر!

اگر مقاله ای پیدا کردید، پیرامون چند تکه شدن فصل آخر و عوامل اقتصادی پارت آخر با دو قسمت سینمایی (قسمت اول 29 الی 31 و قسمت 32) لطفا بدهید.

همین